Zavrieť

Porady

Zdanenie vyhry (Stavkovanie)

Zdravim,

Chcel by som sa spytat, ako je to so zdanenim vyhier v stavkovych hrach (nie lotto).
Napriklad ze mam 10 000 Sk a to kazdy vikend natipujem na rozne sportove udalosti, A vyhrajem 8 000 Sk. Ci sa ta ciastka musi danit.

Alebo, do akej sumy je to oslobedene od dani?

Vdaka

EDIT:

No po dlhsom hladani som nasiel nieco taketo:
Prípad A

V prípade, že fyzická osoba vyhrá v lotérií, stávke alebo inej podobnej hre sa posudzovanie výhier z hľadiska daní z príjmov zmenilo. Podľa ustanovenia § 10 ods. 2 písm. b) zákona č. 466/2000 Z. z., ktorým bol novelizovaný zákon o daniach z príjmov, sú takéto výhry oslobodené od dane, pokiaľ neprevyšujú 300 000 Sk za každú výhru. Znamená to, že, že na účely oslobodenia od dane sa každá výhra posudzuje samostatne a viaceré výhry sa nespočítavajú.

Pokiaľ napríklad daňovník v roku 2001 vyhral na jednej stávkovej hre 180 000 Sk a na inej 160 000 Sk, obe výhry budú oslobodené od dane, lebo ani jedna z nich neprevýšila určenú hranicu 300 000 Sk. Ak tento šťastný daňovník v roku 2001 vyhrá tretí krát, napríklad 380 000 Sk, suma prevyšujúca 300 000 Sk je samostatným základom dane pre zdanenie osobitnou sadzbou dane podľa § 36 ods. 2 písm. b) bod 2 zákona o daniach z príjmov, ktorá je 20%. V praxi to znamená, že výška daňovej povinnosti bude 20% z 80 000 Sk, čo činí 16 000 Sk. Osobitnú sadzbu dane je povinný zraziť prevádzkovateľ hry, resp. lotérie pri jej výplate.
Zdroj: www . openiazoch.zoznam.sk/info/zpravy/zprava.asp?NewsID=1348

Cize v podstate mi staci stavkovat a vkladat zapasy na tiket tak, aby nikdy nepresahovala potencionalna vyhra sumu 300 000 Sk a potom by som nikdy nic nemusel zdanit?
Naposledy upravil Inkaso : 24.12.08 at 09:36
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    Samozrejme, že NEMUSÍŠ nič zdanovať, nevyžaduje to zákon a okrem toho je to anonymné- natipuješ a dojdeš len s tiketom po výhru-takže neboj-pohoda...

    Inkaso je offline (nepripojený) Inkaso

    Inkaso
    Aj ked tipujem online v stavkovych ktore su mimo SR ?

    A ked vyhrajem, povedzme casom viac, a budem si za to chciet kupit byt, ci auto, tak staci povedat ze som vyhral v online hazarde?

    Alebo staci mensie ako ... ak banka uvidi vacsie transakcie z/do SR (cize medzinarodne) nemusia to nahlasovat urcitym uradom ?

    Potom budem musiet dokazat a ukazat im tiket ze toto a tolko som vyhral ?

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    Inkaso Pozri príspevok
    Aj ked tipujem online v stavkovych ktore su mimo SR ?

    A ked vyhrajem, povedzme casom viac, a budem si za to chciet kupit byt, ci auto, tak staci povedat ze som vyhral v online hazarde?

    Alebo staci mensie ako ... ak banka uvidi vacsie transakcie z/do SR (cize medzinarodne) nemusia to nahlasovat urcitym uradom ?

    Potom budem musiet dokazat a ukazat im tiket ze toto a tolko som vyhral ?
    V stávkových kancel. mimo SR by sa moc tipovať nemalo, ale nikto to nedodržuje lebo tie naše sú od veci), keď si budeš chcieť kúpiť byt tak nemusíš predsa hovoriť odkiaľ máš peniaze-takže 2 odsek čo píšeš je bezpredmetný-ozaj a prečo to nerobíš cez kreditky??? Ja to tak robím- platím, aj si výhry nechávam vyplatiť cez embosovanú kreditku-je to oveľa lepšie ako cez účty- na kreditke máš peniažky nabehnuté do 48 hodín.
    Ozaj, cez čo tipuješ??? Najlepšia on- line stávková je bet 365.com- sú úplne najlepšíííí

    Inkaso je offline (nepripojený) Inkaso

    Inkaso
    Mnoo

    Tesim sa na EURO, konecne ma banky neosklbu na spreadoch

    A pouzivam aj kartu. Ale niekedy nie, lebo nemam na nej dost vysoke limity (odosielacie mesacne) a SKK>EUR>SKK bolo pre mna nevyhodne vtedy, teraz bude lepsie.

    Inac preco by sa nemalo tipovat mimo SR? (Je na to zakaz?) [EDIT] Btw, skusal som sa prihlasit na ni-ke online a odbili ma tym ze pocas 24.12 a 25.12 je zakaz hazardnych hier na Slovensku, tak to ma ako dostalo Sice nic sa nehralo, ale ak mi niekto nepovoli ani prihlasit sa na ucet, tak je to mierne drze a obmedzujuce, este ze su Vianoce, to jedine ich ospravedlnuje. [/EDIT]
    Ale je fakt ze tie SR stavkvoe su absolutne onicom, velmi slaby vyber, slabe kurzy, smiesne limity (online), manupulacne poplatky ak offline (tam sa mi nechce a ak by som stavil za kolko hcem pomyslia si ze som ten zapas podplatil ), a to vdaka vysokym daniam, bet 365 a podobne su na offshore krajinach, alebo Malta, Gibraltar, cize mozu tym padom ponukat lepsie sluzby zakaznikom, co je pre nas vyhodnejsie.

    wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

    wegamizi
    Chcela by som sa spytat, od akej sumy je povinnost zdanenia vyhry pri stavkach online? A ako sa rata vyska vyhry? Vyhra minus vklad a ten rozdiel je vyska vyhry?

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    §9
    l) výhry v lotériách a iných podobných hrách prevádzkovaných na základe povolenia vydaného podľa osobitných predpisov, 56) a obdobné výhry zo zahraničia
    m) prijaté ceny alebo výhry neuvedené v písmene l) v hodnote neprevyšujúcej 165, 97 eura za cenu alebo výhru; cenou alebo výhrou sa rozumie

    1. cena z verejnej súťaže, cena zo súťaže, v ktorej je okruh súťažiacich obmedzený podmienkami súťaže, alebo ak ide o súťažiacich vybratých usporiadateľom súťaže, okrem odmeny zahrnutej do tejto ceny za použitie diela alebo výkonu, ak je súčasťou tejto ceny,
    2. výhra z reklamnej súťaže alebo zo žrebovania,
    3. cena zo športovej súťaže, pričom od dane nie sú oslobodené ceny zo športových súťaží prijaté daňovníkmi, ktorých športová činnosť je inou samostatnou zárobkovou činnosťou (§ 6),
    misoft Sa ti divím - pichni ich do pudiľára a čuš. A užívaj si ich. Nemusíš to každému na nos vešať.
    wegamizi Musim sa teda zariadit :-))

    ilkiin je offline (nepripojený) ilkiin

    ilkiin
    Tak ako to prosím Vás je?
    Keď tipujem na športové udalosti cez slovenskú stávkovú kanceláriu cez internet, kde som zaregistrovaný cez svoje meno, posielam si tam peniaze zo svojho účtu a výhry si posielam naspäť, kedy to musím zdaniť? Či nikdy? To môžem ročne tam vyhrať aj 100 000 eur a nič nebudem musieť zdaňovať?
    misoft Výhry zo stávkových kancelárií kontrolovaných štátom sú už zdanené. Nemusíš zdaniť - bolo by to dvojité zdanenie. No inej pijavici musíš odviesť.

    babucha je offline (nepripojený) babucha

    babucha
    Myslím že pokiaľ stávkuješ cez slovenskú kanceláriu, ktorá má slovenskú licenciu, môžeš vyhrať aj milión a nič nezdaňuješ. Ja mám iný problém. Nájde sa prosím niekto kto jasne a bez citácii zo zákona vie dať odpoveď na zdaňovanie pri výhrach zo zahraničných online stávkoviek? Konkrétne tipujem na Betfair, čo je anglická kancelária so sídlom a licenciou v Anglicku. Ak by som trebárs vyhral 100 € na jednu stávku musím ju zdaniť? Platí tam to obmedzenie 165,97€ na jednu stávku? Ak vyhrám 1000 € a na druhý deň prehrám 1100 €, platím daň? A môžem vôbec podľa zákona takto stavkovať? Ďakujem ...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.