Zavrieť

Porady

Digi TV alebo Skylink na LCD TV?

Dobrý deň

aj s rizikom, že sa podobná téma už vyskytla, rozhodla som sa spýtať - kúpili sme si na Vianoce nový LCD televízor s uhlopriečkou 32 palcov (82 cm). Má zabudovaný DVB-T tuner. Máme už dlhšie problémy s príjmom slovenských staníc a predavač v obchode nám vravel, že tento tuner naše problémy vyrieši. Zapojili sme ho a zistili sme nemilú vec - DVB-T vysielanie ešte v našej oblasti nie je (bývame severne od Prešova). Áno, viem, mali sme sa na to spýtať skôr, ale teraz je už neskoro plakať nad rozliatym mliekom.

A teraz k mojej otázke - uvažujeme nad príjmom slovenských staníc cez satelit a tak prichádzajú do úvahy Digi-TV alebo Skylink. Digi TV má cenovo výhodnú ponuku a je tam aj dosť kanálov, ale čítala som, že na väčších obrazovkách je ich kvalita nízka. Skylink je drahý na začiatok a má len zopár staníc (tuším sedem alebo osem), ale majú údajne výbornú kvalitu vysielania. Čo je podľa vás lepšie? Je možné cez Skylink prijímať aj iné kanály ako tie oficiálne uvedené? Budem vám veľmi veľmi vďačná za akúkoľvek radu.

Anna
Usporiadat
mpca mpca

mpca je offline (nepripojený) mpca

bla bla.. koho to zaujíma?
tu je pokrytie dvb-t na vychod. slovensku: http://www.vus.sk/VyskumVyvoj/Digita...nie/SFN_KE.asp

co sa tyka digi a skylink jednoznacne skylink zdovodnim ochvilu...
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

Ak budes tento TV vyuzivat cisto na sledovanie sat. terestrial. alebo dig. terestrial. televizie, tak skor by som volil plazmu. LCD 32" neje sice az taky velky, takze tu "nekvalitu" tam az tak nieje vidiet, horsie by bolo, keby to bol LCD 42", 50" a vyssi
Tento tuner vase problemi vyriesi, ale len docastne, lebo ak skonci analogova TV, tak bude len dig. terestrialne vysielanie a bude sa vysielat vo formate mpeg4, s najvacsou pravdepodobnostou mas tuner mpeg2, takze potom budes musiet dokupit mpeg4 tuner.
Ja som zastanca satelitnej TV, takze ti odporucim satelit, ale uz som tu o tom vela pisal, skus pozret temy (daj si vyhladat digi tv, magio a pod)
0 0
mpca mpca

mpca je offline (nepripojený) mpca

bla bla.. koho to zaujíma?
Digi ma na jednom transponderi(frekvencii) 14 programov a skylink ma na jednom transponderi 5 programov,,,, transponder ma tusim kapacitu 15 programov v kvalite SD,,,,, alebo 8 programov v kvalite HD...

(to je ako z prackou kapacitu ma 6KG pradla,,, da sa vyprat aj 7 kg ale nevyperie to dobre a bude velmmi dokrcene ako ked sa perie napr 4KG pradla... )

INFO:

Naposledy upravil mpca : 27.12.08 at 12:12 Dôvod: doplnenie
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

Alebo ak sa pozries na http://www.satcodx9.com/3590/ces/ a zrolujes dole na frekvenciu 12687 V tak tam mas nase STVecka, Novu, CT a pod a pri kazdej stanici mas napisane, napr TS: 2.16 Mbps ak na to kliknes, tak sa ti zobrazi obrazok s BR a dole je napisana priemerny bitovy tok.
To iste mas aj na skylinku http://www.satcodx2.com/0235/ces/ zijdes dole na frek. 12.565 GHz H a uvidis rozdiel
0 0
vyr skalny vyr skalny

vyr skalny je offline (nepripojený) vyr skalny

Fero situacia sa zmenila, tender bol zruseny a s nim aj podmienka mpeg4, v novom uz taketo obmedzenie vraj nebude takze je dost pravdepodobne ze sa bude vysielat v mpeg2.
No a k veci - aj podla mna ma skylink kvalitnejsi obraz ako digi a hlavne stabilny signal. Priplatit si mozes aj balik dalsich programov - pozri na skylink.sk.
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

Aha to som nevedel, v nejakom starsom topicu, som sa z niekym priecil, ze sa bude vysielat v mpeg2 a bol som nasmerovany na link, ze to ma byt v mpeg4, bolo mi to divne, ale zacal som tomu verit.
Teoreticky mi to je fuk, ci je to mpeg2, alebo 4, ja idem cisto satelitnou cestou, zatial tam je toho v mpeg2 pozehnane ale uvazujem o DVB-S2 HD receivery (do pol roka by som kupil, pockam, nech klesnu este kus ceny)
0 0
annabel annabel

annabel je offline (nepripojený) annabel

Ďakujem za odpovede :-) Ideálne by bolo niekde si to pozrieť a môcť porovnať, no v našej oblasti má Skylink len pramálo ľudí :-( Takže to zatiaľ skôr vidím na Digi TV. Viete niekto, aká dlhá je viazanosť pri Digi? Počula som, že len jeden rok, tak to by nebolo také zlé. Ak by som nebola spokojná, tak to po roku zruším.

Anna
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

No neviem ci sa toho do roka dockas, lebo aj tu na porade pisali clenovia, ze maju objadnane DIGI TV a uz pol roka sa im nikto neozval, ze nemaju receivery. Ak si das skylink tak to mas okamzite a receiver si kupis jaky chces, dokonca aj taky na ktorom ti pojde gratis DIGI TV
0 0
stefan 01 stefan 01

stefan 01 je offline (nepripojený) stefan 01

Ked môžem poradit tak určite nie digi viem to z vlastnej skusenosti mam LCD TV mal som digi a teraz mam skylink neda sa to porovnat na diki obraz sama kocka a vypadky skylink obraz nadhera a programy v roširenom baliku su aj HDTV
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

ja mam plazmu 106 a diGI je celkom v pohode, ale na LCDecku to je fakt hroza to uz je vidiet aj na 17" monitore. Na sledovanie TV sa pouziva CRT a plazma, ak by boli len HD programy kvalitnejsie to zobrazi LCD, ale bohuzial takych programov je malo a kvoli Blue ray sa telka nekupuje, lebo to sa pozrie raz za cas
0 0
annabel annabel

annabel je offline (nepripojený) annabel

Tak sa teda spýtam takto - ak si porovnám programovú ponuku Digi TV a Skylink, tak Skylink má len zopár programov. O HDTV programy a vysielanie mi neide vôbec, skôr o možnosť prijímať stanice v nemčine a angličtine (kvôli jazykom). Bola som zvyknutá na klasické nemecké stanice typu Pro7, Sat1, atď ešte z analógového satelitu a na zopár anglických. Poskytuje niekto aj takéto programy? Vopred ďakujem za odpovede :-)

Anna
0 0
convict convict

convict je offline (nepripojený) convict

Detailista
Pokial chces prijmat aj klasicke nemecke programy ktore uvadzas to nie je problem nie su kodovane ale mensi problem je ze tie su vysielane z inej druzice.

Len tak letmo, DIGI TV je na inej druzici ako SKYLINK a nemecke programy zas na inej ako DIGI TV alebo SKYLINK :-)

Riesi sa to niekolkym sposobmi ale je to technicka zalezitost nie neprekonatelna. Nemecke programy a SKYLINK su blizko pri sebe ale DIGI TV vysiela "viac od ruky". V metre predavaju SAT sety pripravene na prijem z 2 druzic prijmac ma zabudovanu citacky Cryptoworks a je k tomu aj SKYLINK karta. Cize prijmas SK programy, CT1,CT2 cez SKYLINK + Nemecke programy a dalsie ine. Komplet s kartou vyjde 160 - 200 EUR. Samotna SKYLINK karta stoji 82,50 EUR. Oplati sa investovat do prijmaca, tie lacne nie su extra trieda, mozno lepsie je kontaktovat SAT predajcu.

Mozem len potvrdit kvalitu signalu cez SKYLINK, ved napriklad SK UPC "berie" signal od SKYLINK.

A pokial Ta HD vysielanie nezaujima tak Ta urcite zaujme ked to raz uvidis :-D Lenze to je zas otazka prijmaca co vie prijmat HD a to je ina cenova kategoria.
Naposledy upravil convict : 10.01.09 at 01:39
0 0
Vitous Vitous

Vitous je offline (nepripojený) Vitous

No, vsetko co bolo napisane o tom, ze kde je obraz lepsi,kde je kolko kanalov a podobne-to vsetko je isto pravda.Hlavne to,ze na DVB musi byt vysielanie v digi. forme. Ale hlavna vec(aspon podla mna) co za ten mesacny pausal dostanes. Ja som mal DIGI TV cez rok(Bratislava). Namontovane do tyzdnas prislubom perfektnej zabavy. Tam to aj skoncilo. Programov plno, no neustale vypadky signalu. Ked sme chceli nech to opravia, tak sme museli vzdy na zapnut pogram,kde je Makiza(nechapem dodnes preco),reakcny cas na vybavenie reklamacie 120 dni pri neustalom naliehani osobne v centrale(este ze som v BA), reakcny cas na vybavenie ukoncenia zmluvy-60 dni. Musim dodat,ze vyjadrenia k danym zalezitostiam pisomne som nedostal nikdy,tak som si ich vyziadal priamo na centrale.Co sa tyka DIGI TV-je to pre mna nespolahliva spolocnost riadena z Rumunska. Ale o SKYLINK nemam ziadne info.
0 0
Činky Činky

Činky je offline (nepripojený) Činky

Vitous Pozri príspevok
No, vsetko co bolo napisane o tom, ze kde je obraz lepsi,kde je kolko kanalov a podobne-to vsetko je isto pravda.Hlavne to,ze na DVB musi byt vysielanie v digi. forme. Ale hlavna vec(aspon podla mna) co za ten mesacny pausal dostanes. Ja som mal DIGI TV cez rok(Bratislava). Namontovane do tyzdnas prislubom perfektnej zabavy. Tam to aj skoncilo. Programov plno, no neustale vypadky signalu. Ked sme chceli nech to opravia, tak sme museli vzdy na zapnut pogram,kde je Makiza(nechapem dodnes preco),reakcny cas na vybavenie reklamacie 120 dni pri neustalom naliehani osobne v centrale(este ze som v BA), reakcny cas na vybavenie ukoncenia zmluvy-60 dni. Musim dodat,ze vyjadrenia k danym zalezitostiam pisomne som nedostal nikdy,tak som si ich vyziadal priamo na centrale.Co sa tyka DIGI TV-je to pre mna nespolahliva spolocnost riadena z Rumunska. Ale o SKYLINK nemam ziadne info.
Cize trvalo 60 dni pokial ti ukoncili zmluvu? A potom si prisli pre parabolu a prijimac?
0 0
benet1 benet1

benet1 je offline (nepripojený) benet1

annabel Pozri príspevok
Tak sa teda spýtam takto - ak si porovnám programovú ponuku Digi TV a Skylink, tak Skylink má len zopár programov. O HDTV programy a vysielanie mi neide vôbec, skôr o možnosť prijímať stanice v nemčine a angličtine (kvôli jazykom). Bola som zvyknutá na klasické nemecké stanice typu Pro7, Sat1, atď ešte z analógového satelitu a na zopár anglických. Poskytuje niekto aj takéto programy? Vopred ďakujem za odpovede :-)

Anna
klasicke nemecke a anglicke programy ponuka aj magio.mam teraz moznost porovnania digi a magia na jednej plazme v realnom case a je to neporovnatelne . neviem ci je digi take zle alebo magio take dobre ale rozdiel je obrovsky
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

BTW moj kamos to odhlasil cca pred rokom (uz neplati) a po receiver a parabolu si este neboli. A pritom niekto caka na montaz jak tutko uz pol roka a hovoria mu, ze nemaju receivery.
Ty rumuni to fakt po administrativnej stranke nezvladli (predpokladam ich skory krach, kedze viac ako 50% to sleduje na cierno, casom to zrusia aj ty co to sleduju na bielo a bude krach)
0 0
benet1 benet1

benet1 je offline (nepripojený) benet1

potrebujem poradit ako najrychlejsie zrusim zmluvu z digi tv. mam to uz treti rok a dost bolo trapenia. niekde som pocul ze zrusenie nieje az take jednoduche.
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

Neviem nemam digi, ale najlepsie je zajst priamo na pobocku, ak to nieje mozne, tak poslat list, ale musi byt doporucene, ze to odhlasujes (pozri este aj do zmluvi, ci tam nieje napisane, ako postupovat pri odhlaseni)
0 0
annabel annabel

annabel je offline (nepripojený) annabel

pre Fero11 - prečo myslíš, že na pozeranie TV sa používa plazma a CRT? Teraz, keď už máme kúpené to LCD, tak ho len ťažko vymením. Spýtam sa teda takto - aké sú vstupné náklady pre Digi TV a pre Skylink? Teda koľko by som teoreticky musela zaplatiť na úvod? A je pri Digi TV jednoročná alebo dvojročná viazanosť? Vopred ďakujem za odpovede :-))
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

LCD su skor monitory. Samozrejme ak dostanes letak z nejakeho obchodu, tak mas tam aj kopu LCD televizorov, ale skor 82 do 94, ak by si videl vysielanie, napr. UPC (DIGI TV) na LCD 106, alebo 127 tak zistis, preco je lepsia plazma a CRT.
LCD je super zase na HDTV, ale tych programov je pomenej, takze o par rokov ked bude v HDTV aspon zaklad SK a CZ, potom ti poviem, ze LCD je super na sledovanie TV, respektive sa uz budem asi priklanat k OLED (je tam vidiet krasne vsetky detily)

Co sa tyka skylink, tak si musis kupit vlastne zelezo (parabola, konvertor, sat. receiver) a kartu mas za vid http://skylink.sk/web/structure/13.html je to jednorazovy poplatok (ak nechces multi)
DIGI TV by ti mali prist namontovat (neviem jak to tam chodi, ci sa za montaz plati technikovy ..... predpokladaj, ze ti to namontuju tak za 1/2-1 rok) zelezo mas zadarmo (ak sa rozhodnes skoncit, musis zelezo vratit) ale platis mesacne nejakych 300 Sk asi
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať