Zavrieť

Porady

CÚP 2009 - Cenník účtovných prác na rok 2009

som

Anketa: Pomohol Vám cenník na zvýšenie cien za účtovné práce na rok 2009?

Počet hlasujúcich
121. Na účasť v tejto ankete nemáte prístupové práva.
  • Áno

    108 89.26%
  • Nie

    6 4.96%
  • Iné - čo?

    8 6.61%
Hlasovanie s viacerými možnosťami.
Tak ako som sľúbila, tak konečne prikladám svoj návrh na cenník účtovných prác pre rok 2009.
Vychádzala som aj z podkladov podľa tabuľky - priemer SR, ktoré spracoval m.r. "smith" prepočítaním na EUR.
Bola by som rada, ak by boli k nemu rozumné pripomienky, návrhy, popripade kritiky, aby sme mohli raz vypracovať jednotný cenník pre našu prácu.
Usporiadat
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Bea16 Pozri príspevok
Otázočka.......Ceny za mzdové účtovníctvo zahrňajú aj Q. prehľady a ročné hlásenia na DÚ? AJ RZZP?
Je to vec dohody, kto si to ako zakalkuluje do cenníka.
0 0
sea sea

sea je offline (nepripojený) sea

mama troch synov
viď o dva príspevky vyššie - veronikasad -
0 0
lejka lejka

lejka je offline (nepripojený) lejka

Žilinčanka, 3 dospelí synovia, od 13.4.2013 som vdovou, byt, chalupa, záhrada, pes-vlčiak RONY ...viac
Prosím Vás,od 1.1.2009 som mala nastúpiť do HPP ako ekonómka do súkr.bezp.služby v Žiline,ale pán majiteľ chce, aby som robila na zmluvu-externe.A má podmienku, aby som bola v kancelárii denne od 8. do 12.hod. denne/aby tam niekto bol a chce šetriť odvody za zamestnanca/.Učtovníctvo a mzdy budem robiť na mojich programoch.Doteraz im to robila zamestnankyňa na HPP a mala 20 tis hrubú mzdu.Ja neviem,koľko si mám fakturovať.Pohybujem sa v sume 25.tis. mesačne.Sú platcovia DPH -kvartálny,vystavujem cca 280 faktúr mesačne!,je tam 17 zamestnancov.Pripravujem obchodné zmluvy, prijím a vyplácam hotovosť -no komplet ako keby to bola moja vlastná firma.
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Podobná téma tu už bola rozoberaná, daj si do vyhľadávača.
0 0
lkollova@azet.sk lkollova@azet.sk

lkollova@azet.sk je offline (nepripojený) lkollova@azet.sk

Dobry vecer,

prosim o upresnenie " ceny za položku" napr. v PU platitel DPH aka by mala byt cena za vystavenu fa s napr. 4 polozkami , ktore mozu byt uctovane na rozne ucty? moze to byt od 0,9 do 1,16 alebo od (0,9 x 4) do (1,16 x 4) ?

Dakujem

LKl
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Je to individuálne, podľa toho ako robiš kalkuláciu, dopredu podľa predpokladaných dokladov, alebo po mesiaci podľa skutočnosti, a tam sa rozhodni, či použiješ minimálnu cenu pri jednoduchších prácach, alebo maximálnu cenu pri zložitejších prácach, ako uvádzaš. Ja by som v tvojom prípade dala 1,16, alebo si cenu spriemeruješ. Je to len orientačný cenník.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

lejka Pozri príspevok
Prosím Vás,od 1.1.2009 som mala nastúpiť do HPP ako ekonómka do súkr.bezp.služby v Žiline,ale pán majiteľ chce, aby som robila na zmluvu-externe.A má podmienku, aby som bola v kancelárii denne od 8. do 12.hod. denne/aby tam niekto bol a chce šetriť odvody za zamestnanca/.Učtovníctvo a mzdy budem robiť na mojich programoch.Doteraz im to robila zamestnankyňa na HPP a mala 20 tis hrubú mzdu.Ja neviem,koľko si mám fakturovať.Pohybujem sa v sume 25.tis. mesačne.Sú platcovia DPH -kvartálny,vystavujem cca 280 faktúr mesačne!,je tam 17 zamestnancov.Pripravujem obchodné zmluvy, prijím a vyplácam hotovosť -no komplet ako keby to bola moja vlastná firma.
25 tis.sk /prepočítané na €/ je málo, ak im to doteraz robila pracovníčka na prac. zmluvu za 20 tis. Je to dosť veľký rozsah práce, za 4 hod. denne to nebudeš stíhať. Uvažuj tiež s uzatvorením prac.zmluvy, získaš na dovolenke, stravných lístkoch, príp. PN-ke
0 0
Mydliarova Mydliarova

Mydliarova je offline (nepripojený) Mydliarova

dievča pre všetko
Veľmi si cením tvoju prácu pri spracovaní cenníka a tvoj drahocenný čas, ktorý si si našla pri svojich povinnostiach. Myslím si, že cenník pomôže mnohým, ktorí si nevedia oceniť svoju prácu a pracujú od svitu do mrku a zodpovedne.
Ešte raz, ďakujem.
0 0
Jarka 1 Jarka 1

Jarka 1 je offline (nepripojený) Jarka 1

Srdečná vďaka a posúvam do pozornosti.
0 0
vila vila

vila je offline (nepripojený) vila

Suma za paušál 136-266 nie je nízka? Alebo my platíme veľa 565 € mesačne!!! Samozrejme daňové priznanie ako 13 mesiac.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
vila Pozri príspevok
Suma za paušál 136-266 nie je nízka? Alebo my platíme veľa 565 € mesačne!!! Samozrejme daňové priznanie ako 13 mesiac.
Cena sa odvíja od rozsahu prác.
0 0
vila vila

vila je offline (nepripojený) vila

Mesačne máme približne: 25 faktúr dodávateľských, 3 odberateľské, 60 pokl. blokov,zaúčtovanie miezd, str. lístkov, 2 cest. príkazy, mesačný plátca DPH.
Okolie Bratislavy.
0 0
optimistka optimistka

optimistka je offline (nepripojený) optimistka

optimistka
cena je vždy výsledkom dohody zmluvných strán
0 0
DARJA22 DARJA22

DARJA22 je offline (nepripojený) DARJA22

Ja by som potrebovala orientačnú cenu za vedenie skladov - PÚ.
Neviem, či je niekde, nemôžem nájsť.
0 0
kaupke kaupke

kaupke je offline (nepripojený) kaupke

Žijem...pracujem...a ľubenkám ...viac
m.hladka Pozri príspevok
Tak ako som sľúbila, tak konečne prikladám svoj návrh na cenník účtovných prác pre rok 2009.
Vychádzala som aj z podkladov podľa tabuľky - priemer SR, ktoré spracoval m.r. "smith" prepočítaním na EUR.
Bola by som rada, ak by boli k nemu rozumné pripomienky, návrhy, popripade kritiky, aby sme mohli raz vypracovať jednotný cenník pre našu prácu.
Keby som v našom okolí začala oceňovať svoju prácu podľa navrhovaných cien za účtovnícke práce , už by som bola na úrade práce . Súhlasím s cenníkom , súhlasím aj s pripomienkou , že účtovníci by mali na základe jednotných cien poskytovať svoje služby , ale dospeli sme už do takého štádia ? Respektíve , dospeli naši zákazníci do štádia , že si konečne ocenia našu prácu ?
Veď poznám pár " účtovníčiek " čo robia paušalistom účtovníctvo za 33,19 € , či tomu veríte , alebo nie , je to skutočnosť .
0 0
Monikov Monikov

Monikov je offline (nepripojený) Monikov

SZČO účtovník
vila Pozri príspevok
Mesačne máme približne: 25 faktúr dodávateľských, 3 odberateľské, 60 pokl. blokov,zaúčtovanie miezd, str. lístkov, 2 cest. príkazy, mesačný plátca DPH.
Okolie Bratislavy.
Záleží na tom, či Vám spracováva aj mzdy, pretože len software na spracovanie miezd je dosť drahý. Je možné, že máte len 25 dodávateľských faktúr, ale keby tie faktúry boli každá iná (napr. dovoz z Číny, druhá dovoz z USA atď., tam je potrebné skúmať každé zdaniteľné plnenie zvlášť + je potrebné prihliadať u niektorých aj na zákony štátov, z ktorých sa tovar dováža. Nie je to jednoduché, vyžaduje si to veľa času, takže dokladov je málo ale veľa času sa obetuje hlavne tomu spracovaniu. Účtovníčka, ktorej platíš by Ti mala vedieť podložiť svoju kalkuláciu. Veď Ti nemôže stanoviť cenu "len tak z brucha". Ďalej je možné, že účtovníctvo Vám spracováva firma, ktorá sa zaoberá daňovým poradenstvom, takže v cene máte zohľadené aj takého služby. Niekedy si klienti myslia, že platia veľa, ale nevidia, koľko je s tým roboty. Ak sa Vám zdá, že platíte veľa, skúste zájsť do niekoľých účtovnícych firiem aj s dokladmi a nechať si vypracovať cenovú ponuku. Je možné, že naozaj platíte veľa. Takto "na diaľku" sa to posúdiť nedá.
Naposledy upravil Monikov : 16.02.09 at 09:28
0 0
vila vila

vila je offline (nepripojený) vila

Mzdy nám nerobí, to si robíme sami. Platíme čo platíme, dohodou.
Len sa mi zdá, že navrhovaný cenník nezohľadňuje odvedenú prácu, ceny sa mi zdajú skutočne nízke.
Koľko živnostníkov by som musela mať pri cene JÚ neplatiteľ DPH, aby som nemusela skončiť na úrade práce?
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
vila Pozri príspevok
Mzdy nám nerobí, to si robíme sami. Platíme čo platíme, dohodou.
Len sa mi zdá, že navrhovaný cenník nezohľadňuje odvedenú prácu, ceny sa mi zdajú skutočne nízke.
Koľko živnostníkov by som musela mať pri cene JÚ neplatiteľ DPH, aby som nemusela skončiť na úrade práce?
Cenník som vypracovala na základe minulorčného prieskumu, ktorý sa robil v téme "Cenník účtovných prác r.2008", a na základe potom vypracovaných a zverejnených cenníkov od Zoltána, som teraz vypracovala "Cenník pre rok 2009 v EUR", kde som zvolila stred za celé Slovensko.
Určite je ešte veľa toho, čo tam treba dopĺniť, opraviť atď., ale nejako začať bolo treba a na základe ďalších a ďalších pripomienok dospejeme určite k dobrému a spravodlivému cenníku.
Neviem, či si sa zúčastnila vtedy toho prieskumu a diskusie, ale asi nie. Nevadí, aj táto pripomienka je potrebná a dobra.
Ďakujem.
0 0
vila vila

vila je offline (nepripojený) vila

Nezúčastnila som sa, ale to nevadí. Skúste trošku upraviť ceny smerom hore. Aspoň v Ba a okolí určite. Držím palce
0 0
Monikov Monikov

Monikov je offline (nepripojený) Monikov

SZČO účtovník
vila Pozri príspevok
Nezúčastnila som sa, ale to nevadí. Skúste trošku upraviť ceny smerom hore. Aspoň v Ba a okolí určite. Držím palce
Zaujímavé. Zaujímalo by ma, prečo práve v BA a okolí. Prečo nie všade na celom Slovensku.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať