Zavrieť

Porady

Usporiadat
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
ivka22 Pozri príspevok
prosím Vás vedeli by ste mi poradiť ako zauctovat dan z uroku...dakujem
341/221
0 0
ivka22 ivka22

ivka22 je offline (nepripojený) ivka22

takze na 341 mi moze zostat zostatok na konci roka?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
ivka22 Pozri príspevok
takze na 341 mi moze zostat zostatok na konci roka?
Aj musí. Bud to bude zostatok pasívny alebo aktívny. Podľa toho či si ostala dlžná daňovému úradu, alebo oni tebe.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

ivka22 Pozri príspevok
takze na 341 mi moze zostat zostatok na konci roka?
Áno, túto zrážkovú daň budeš mať ako zostatok na konci roka, v DP sa započíta ako preddavok na daň.
0 0
ivka22 ivka22

ivka22 je offline (nepripojený) ivka22

ale to nie je danovemu uradu je to banke pretoze je to ako vyplatenie kreditneho uroku z banky a toto je daň z toho uroku
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

ivka22 Pozri príspevok
ale to nie je danovemu uradu je to banke pretoze je to ako vyplatenie kreditneho uroku z banky a toto je daň z toho uroku
Pozri môj predch. prísp. č.5.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
ivka22 Pozri príspevok
ale to nie je danovemu uradu je to banke pretoze je to ako vyplatenie kreditneho uroku z banky a toto je daň z toho uroku
A podľa teba banka kam odvedie tú daň? Na daňový úrad, v tvojom mene. (Poslednú vetu treba brať rezervou - je to obrazne povedané, resp. napísané).

Tú daň si banka nenecháva pre seba.
0 0
ivka22 ivka22

ivka22 je offline (nepripojený) ivka22

ahaaaa no teda ) dakujem za super vysvetlenie esteze ta porada existuje
0 0
PRF PRF

PRF je offline (nepripojený) PRF

Mna by zaujimalo, preco sa mi z uctu stahuje dan z uroku, ked moje naklady su vyssie ako zisk (poplatok za vedenie uctu > urok)?

:-)
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

PRF Pozri príspevok
Mna by zaujimalo, preco sa mi z uctu stahuje dan z uroku, ked moje naklady su vyssie ako zisk (poplatok za vedenie uctu > urok)?
Poplatok je jedná vec- je to náklad 568, a daň z úroku - úrok je výnos 662, daň z neho 341. Ak máš úrok, máš aj daň. Daň nezávisí od poplatkov, ale od úroku.
0 0
Ivenka Ivenka

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

Na ktrom riadku mam mať uvedený zrazený preddavok z banky?
Ak ho dam na 830 podla §43 tak mi potom zmení aj 910 - platenie preddavkov. Vďaka
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Ivenka Pozri príspevok
Na ktrom riadku mam mať uvedený zrazený preddavok z banky?
Ak ho dam na 830 podla §43 tak mi potom zmení aj 910 - platenie preddavkov. Vďaka
Áno, presne tak, uvedieš ho na riadku 830.
0 0
great.zv great.zv

great.zv je offline (nepripojený) great.zv

chcem sa opýtať, keďže za predchádzajúce obdobie táto zrážková daň nebola zahrnutá v DP, môžem v aktuálnom DP odpočítať zrazenú 341 za viac ÚO?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

great.zv Pozri príspevok
chcem sa opýtať, keďže za predchádzajúce obdobie táto zrážková daň nebola zahrnutá v DP, môžem v aktuálnom DP odpočítať zrazenú 341 za viac ÚO?
Vidím to ako problém, nakoľko DÚ nemá vedomosť o tomto preplatku. Bola tu už pred pár dňami diskusia na túto tému. Jedna rada bola - uviesť a v Osobitných údajoch vysvetliť, že sa jedná i o odpočet z predchádzajúceho zdaňovacieho obdobia.
Môj názor je ten, že DÚ nebude s takým niečím súhlasiť , nakoľko zrážková daň z roku 2007 nemá byť prečo uvádzaná v roku 2008 /bez predošlej znalosti DÚ/, a teda vysporiadala by som ju cez 591.
0 0
great.zv great.zv

great.zv je offline (nepripojený) great.zv

?? "surovo" 341 za predchádzajúce obdobie ID 591/341
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

great.zv Pozri príspevok
?? "surovo" 341 za predchádzajúce obdobie ID 591/341
Surovo, ak ste ju zabudli v roku 2007 uviesť. Nepredpokladám, že ide o veľkú sumu. Ak ide o väčšiu, za pokus stojí aj tá prvá rada, ktorú som uviedla..
0 0
great.zv great.zv

great.zv je offline (nepripojený) great.zv

áno nejde o veľkú sumu, je to zabudnutých 32,-Sk z roku 2007, ktoré sú na 341/A a pre daň z príjmu PO mám inú analytiku
0 0
ada159 ada159

ada159 je offline (nepripojený) ada159

mám podobný problém, zostatok z roku 2007 na 341 - nevysporiadaný. Ked to v tomto roku zúčtujem ID 591/341 bude 591 daňovým výdavkom?
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
ada159 Pozri príspevok
mám podobný problém, zostatok z roku 2007 na 341 - nevysporiadaný. Ked to v tomto roku zúčtujem ID 591/341 bude 591 daňovým výdavkom?
Účet 591 nikdy nie je daňovým nákladom.
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
Ada, tiez som mala taky problem, poradila mi evina, vid. prispevok 4 tu: http://www.porada.sk/t106647-preplatok-na-dani.html
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať