Zavrieť

Porady

Plastové okná, radosť či starosť???

Ahoj!!! Prosím podelte sa so mnou o svoje skúsenosti, respektíve vedomosti. Našetrila som si na plastové okná a hrdo som ich dala firme nainštalovať do svojho panelákového bytu. To som však netušila, čo ma čaká. Totiž okná sa nenormálne rosia a voda doslova steká aj po rámoch čo spôsobuje vlhnutie stien okolo a plieseň všade kam sa voda dostane. Tak každé ráno behám po byte z handrou a utieram všetko čo sa dá. Len mi nepovedzte, že to je otázka vetrania. Jasné, že ako každý vetrám a nežijem v uzavretej bunke. Je to normálne alebo len ja som tá ,,šťastná", čo si mení byt na akvárium. Dík za názory.
Usporiadat
iwkosa iwkosa

iwkosa je offline (nepripojený) iwkosa

Presne ako u mňa doma.Trochu pomáha častejšie vetranie 3-4 krát denne a nešetriť na kúreni.A na pleseň by sa mal použit nejaký kvalitný prostriedok.Savo proti plesni je dobré ale hrozne smrdí.Nepozná niekdo prostriedok bez zápachu???
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Cifro Cifro

Cifro je offline (nepripojený) Cifro

Je to v tom vetraní. Plastové okná vlhkosť do bytu nedodávajú. Tá tam bola aj predtým, ibaže ušla von zle tesniacimi oknami. Treba vetrať. Najlepšie rekuperačnou metódou (výmena tepla medzi odchádzajúcim a prichádzajúcim vzduchom), technicky je to dosť zložité a drahé. Treba vetrať krátko a intenzívne (prievanom) viac krát denne. Mikroventilácia, ktorá je na oknách zabudovaná, je na prd, to si si tam mohla nechať aj staré, "deravé" okná.
0 0
belanka belanka

belanka je offline (nepripojený) belanka

mne pomáha nonstop mikrovetranie a kúrenie naplno.to savo síce ozaj smrdí,ale skúšala som aj iné a najlepšie zabralo.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Z akého plastového profilu sú Vaše okná?Ja s plastovými oknami nemám sebemenší problém.
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
My mame plastove okna uz 4 roky, nikdy sa mi nerosili, ani plesen nesposobili, nemam ale zatepleny dom, pretoze si myslim, ze to je uz prehnane, prestup vzduchu je podla mna potrebny. Nic sa nema prehanat a v utesnenej krabici zit nechcem.
0 0
GABAZ GABAZ

GABAZ je offline (nepripojený) GABAZ

Rosenie zvykne byť u plastových okien problém, ale nemusí to tak byť. Máme 3 plastové okná Slovaktual už druhý rok, tento rok sme si dali dorobiť ešte jedno okno z profilu Aluplast. Doteraz sa nám okná nerosili. Rosia sa iba vtedy, ak suším prádlo na sušiaku v uzavretej miestnosti, aj to nie je nijak dramatické. Takisto nemáme problém s plesňami. Dom máme zateplený už dávnejšie, ešte pred osadením okien. V izbách kúrime podľa potreby, rozhodne nie vždy naplno, ako niekto napísal. To by potom nemali plastové okná žiadny význam. Napríklad v kuchyni nekúrim vôbec, vykúri sa cez stúpačky. Keď som sa o tomto probléme rozprávala s montérom, spomenul napríklad aj príklady, keď majú niektorí ľudia príliš veľa kvetov, tam sa tiež robí veľa vlhkosti. Vetráme nárazovo počas dňa, mikrovetranie vo vykurovacej sezóne používame len občas.
0 0
juriko juriko

juriko je offline (nepripojený) juriko

Mne robila okná firma Slovaktual. Kúrim v byte tak normálne, teda nie naplno ale ale v mraziaku nežijem. Prádlo v byte nesuším a počas varenia vetrám, tak ako asi každý. Napríklad ráno keď vstanem, tak predtým som si rýchlo /okrem hygieny/ zaliala kávu. Teraz, keď vstanem, tak idem pre handru a utieram okná,a keď sa za vraciam z práce, tak opäť je všetko mokré. A uznajte, spať pri otvorených nebudem ak je vonku pod nulou, alebo vstávať každú chvíľku a vetrať, to sa mi tiež akosi nevidí. Ak mám mať otvorené okná, aby som nemala doma akvárium, to ozaj mohli ostať aj tie staré.Alebo kúriť naplno, tak aký má význam meniť okná. Všetci ich mení aby sme ušetrili na kúrení.
0 0
Leila2006 Leila2006

Leila2006 je offline (nepripojený) Leila2006

optimistka
juriko Pozri príspevok
Mne robila okná firma Slovaktual. Kúrim v byte tak normálne, teda nie naplno ale ale v mraziaku nežijem. Prádlo v byte nesuším a počas varenia vetrám, tak ako asi každý. Napríklad ráno keď vstanem, tak predtým som si rýchlo /okrem hygieny/ zaliala kávu. Teraz, keď vstanem, tak idem pre handru a utieram okná,a keď sa za vraciam z práce, tak opäť je všetko mokré. A uznajte, spať pri otvorených nebudem ak je vonku pod nulou, alebo vstávať každú chvíľku a vetrať, to sa mi tiež akosi nevidí. Ak mám mať otvorené okná, aby som nemala doma akvárium, to ozaj mohli ostať aj tie staré.Alebo kúriť naplno, tak aký má význam meniť okná. Všetci ich mení aby sme ušetrili na kúrení.
To nebude len problém okien, v byte musíte mať extrémnu vlhkosť, to treba nejako vyriešiť. Merala si vlhkosť? Cez deň, keď v byte nikto nie je, nevarí sa tam, nesuší prádlo, tak by tam normálne taká vlhkosť byť nemala, aby sa rosili okná. Náhodoiu ste nemaľovali nedávno steny? Aj z toho môže byť tá nadmerná vlhkosť.
0 0
najag najag

najag je offline (nepripojený) najag

Rosenie okien je prirodzeny fyzikalny jav, rosia sa okna vtedy, ked za danej relativnej vlhkosti a teploty v byte sa dosiahne teplota rosneho bodu. S vedomim, ze cim je vyssia relativna vlhkost nad 60%, tym je mensi rozdiel medzi teplotou rosneho bodu a teplotou v byte. Vymenou povodnych okien za plastove okna doslo zaroven k strate 8 metrov spary okolo kazdeho okna, ktorou bolo zabezpecene vetranie aj bez naseho vedomia, prirodzena vymena vzduchu. Plastove okna vsak byt dokonale utesnia.Musime si teda kupit vlhkomer do bytu, ak v byte varime , perieme, susime pradlo, mame kvety, je tam viac osob. Pretoze je to velke mnozstvo vyprodukovanej pary, ktora ked dosiahne nasyteneho stavu, tak sa premeni na vodu a neustrazime to. Miestnosti vetriame tak, ze otvorime okno, ktore sa z vonkajsej strany zahmli a vetrame dovtedy, kym nie je uplne ciste. To je doba, za ktoru sa nam vymeni vsetkok vzduch miestnosti , bez znizenia povrchovej teploty. To ale trva aj 10 min.Kto ma nizsiu teplotu v byte, lebo setri teplom a zaroven ma vyssiu relativnu vlhkost, ten musi byt zakonite smutny. Nie preto, ze ma zle plastove okna, ale preto, ze mu nieco uslo z fyziky. Samozrejme, su na tom horsie starsie plastove okna, ktore mali este studeny distancny ramik a este okna, ktore maju medzi distancnym ramikom a zasklievacou listou vzdialenost iba 2 mm, takze teplota rosneho bodu za danych podmienok sa pohybuje okolo 9,6 stupna. Ale inak plati to, co som napisal. Vsetko je o nasom nevhodnom prostredi.
0 0
Leila2006 Leila2006

Leila2006 je offline (nepripojený) Leila2006

optimistka
najag Pozri príspevok
Miestnosti vetriame tak, ze otvorime okno, ktore sa z vonkajsej strany zahmli a vetrame dovtedy, kym nie je uplne ciste. To je doba, za ktoru sa nam vymeni vsetkok vzduch miestnosti , bez znizenia povrchovej teploty.
Zaujímavé, vyskúšam...
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Všetko úplne všetko je to o vnútornej vlhkosti.
0 0
zuzi1 zuzi1

zuzi1 je offline (nepripojený) zuzi1

Ahojte, bývam v paneláku a mám už 3 roky okná od firmy Slovaktual. Som s nimi nadmieru spokojná. Za žalúziami je síce ráno trochu zarosené, ale vôbec to neutieram a poobede tam už nič nie je. Vetrám takisto nárazovo a až do odhmlenia okna.
0 0
najag najag

najag je offline (nepripojený) najag

Odporuca sa zdvihnut zaluzie na okne odspodu asi 10-15 cm, pretoze zaluzia vytvara tepelny most a brani cirkulacii tepleho vzduchu od radiatora. Radiator pri plastovom okne by mal mat dlzku okna, parapeta okna by mala byt iba tak siroka, aby nebranila prirodzenej cirkulacii tepleho vzduchu, ak je sirsia, tak rosenie iba podporuje.
0 0
pasuliatko pasuliatko

pasuliatko je offline (nepripojený) pasuliatko

cholerický drak s váhavým srdcom alebo váhavý drak s cholerickým srdcom.... ?????? ...viac
my máme plastové okná už dlho a je to super, v byte je teplo, dobre sa otvárajú a najmä umývajú. určite odporúčam plastové okná
0 0
zmurka zmurka

zmurka je offline (nepripojený) zmurka

Ahojte, my mame presne ten isty problem ako pisete. Riesenie s vetranim je sice zaujimave, ale zda sa mi to neekonomicke. Plastove okna sme si kupili preto aby sme na teple usetrili a nie cely den vykurovali ulicu vetranim. My samozrejme vetrame a dost vela, ale ak mam cakat kym sa mi cele okno v kuchyni odrosi (lebo aj take pokusy boli) trva to aj pol hodiny a tym padom som v zime kurila uplne zbytocne.

Je to naozaj neprijemne pretoze sa nam tiez z toho robi plesen na strope, kde sa to zraza. Osobne si myslim, ze by pomohol pristroj na odvlhcenie vzduchu v byte. Zatial sme nasli v drogeriach cenovo pristupny odvlhcovac, neviem meno, ale je to taka Seda nadoba, kde hore sa dava tableta a dole sa zbiera prebytocna voda. Nie je to velke a stoji to do 300 sk. My to mame postavene pred oknom. Dost to pomaha, aj ked nie uplne, na to asi treba nieco drahsie.

zmurka
0 0
jaros5 jaros5

jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

juriko Pozri príspevok
Ahoj!!! Prosím podelte sa so mnou o svoje skúsenosti, respektíve vedomosti. Našetrila som si na plastové okná a hrdo som ich dala firme nainštalovať do svojho panelákového bytu. To som však netušila, čo ma čaká. Totiž okná sa nenormálne rosia a voda doslova steká aj po rámoch čo spôsobuje vlhnutie stien okolo a plieseň všade kam sa voda dostane. Tak každé ráno behám po byte z handrou a utieram všetko čo sa dá. Len mi nepovedzte, že to je otázka vetrania. Jasné, že ako každý vetrám a nežijem v uzavretej bunke. Je to normálne alebo len ja som tá ,,šťastná", čo si mení byt na akvárium. Dík za názory.
Mám ten istý problém. Do plastových okien by som už v živote neinvestoval. Určite radšej klasika - drevené, aj keď sú drahšie.
0 0
koed koed

koed je offline (nepripojený) koed

Nam pomohol tento produkt : ceresit.sk
Ceresit Stop Vlhkosti
Pohlcovač nadmernej vlhkosti, ktorú mení na roztok
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Rosenie na oknach a vlhkost v byte je zrejme dan za to, ze usetrime na kureni. Nuz, kazdy chleba ma dve korky.
0 0
anonym222 anonym222

anonym222 je offline (nepripojený) anonym222

Nie je to náhodou aj o kvalite okien? Aký majú koeficient prestupu tepla?
Ja mám okna Slovaktual asi 3 roky a som s nimi maximálne spokojný. Kúrim veľmi málo (asi polovicu toho čo predtým). Vetrám minimálne iba podľa potreby a nič sa mi nerosí. Možno niekedy trochu dole, keď sa varí kapustnica, alebo sa suší v byte prádlo, ale nikdy nič neutieram, časom sa to samo stratí.
Všetko je to naozaj o fyzike, ako píše najag, teda vlhkosť, teplota v byte, teplota stien a teplota okien. Možno je to aj v tých parapetných doskách. Ja ich mám iba také, aby mi nezakrývali radiator (ktorý sa však väčšinou aj tak nekúri)
0 0
samuelina samuelina

samuelina je offline (nepripojený) samuelina

My máme plastové okná už 4 roky, nikdy v živote sa nám nezarosili. Myslím si preto že problém bude skôr v kvalite okien.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať