Zavrieť

Porady

Valorizácia dôchodkov.

Neviete mi niekto poradiť, môj pracovný pomer skončil 30.6.08, od toho času som na výsluhovom dôchodku. Či mi patrí valorizácia dôchodku platná od 1.1.2009, alebo to platí iba pre civilný sektor.

vďaka.
Usporiadat
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Musím súhlasiť s buchačom, aj s jeho prejavom:
A to je ako , to ROVNAKO ???

Hádam nechceš porovnávať upratovačku , predavačku , sekretárku , referenta vo firme , .....na tú istú úroveň a mieru zodpovednosti , akú má policajt alebo vojak !!!
K týmto sa konečne dostali na ich úroveň po dlhých naťahovačkách a bojoch aj záchranári a hasiči .....
Podotýkam , zdôrazňujem , bez urážky vyššie uvedených civilných povolaní .

To nemôžeš myslieť predsa vážne !!!!

Ak spomínaš " diabetes " , tak si prelustruj , ako vzniká , čo je okrem iného aj príčinou tohoto ochorenia .
Kvitujem , že si správne pripomenula , našťastie .
Nájdeš - stres , zlá životospráva , nevhodné stravovanie ......
Ono to niekedy nejde byť v službe , urobiť si kávičku , dať si obedík , napísať pár mailov ......
To tak na veliteľských funkciách , na vyšších pozíciach ministerstiev ....

Spomínaš obhajcov , ja ním nie som .
Ja som poberateľom výsluhového príspevku . Čo som mal robiť , a nielen ja , keď v rámci reorganizácie MO sa rušili celé útvary .

Takže si predstav , že to nie je až také hogo fogo :
- máš vyrobené roky ? - máš !
- ideš na výsluhu ? -čo iné ostáva ?
- čo s výslužným príspevkom ? - nájomné , pôžičky , poistky , škola detí , doprava , strava , mhd .......
- ALE ten príspevok je cca o 50 % menší , ako bol tvoj príjem predtým !- podľa niekoho , no a čo !!! Ži si , šak si mal doteraz plno veľa love ....
- šak choď robiť ! - kde ? Podžubaného SBS kára ......? Ďakujem , stačilo mi 4 roky ťahať 300-350 hodín mesačne
Mám odpracovaných 25 rokov v armáde, lenže po reorganizácii zrazu pre mňa nebolo "zodpovedajúce" miesto. Dali mi na výber:
-buď prijmem funkciu nižšiu a na mieste vzdialenom od rodiny 250km - tým pádom by mi len 1 rok dorovnávali plat a potom by som spadol o 3000.- SkK nižšie, alebo
- odídem do výsluhového dôchodku (a poberať 55% príjmu).
Zobral som možnosť č.2.
Mnohí si myslia - vojak berie dôchodok za nič, celý život v armáde si len šunky váľal. Takto vravia tí, ktorí nevedie, čo obnáša život vojak z povolania - služby, odlúčenie od rodiny, nečakané poplachy, cvičenia, zodpovednosť za podriadených ľudí, zodpovednosť za materiál. Ja sám som mal "pod palcom" majetok v hodnote 60 mil SkK (technika, ubytovací materiál, budovy, výstroj). Toto všetko sa pri mojom odchode fyzicky preberalo, nesmelo nič chýbať, všetko muselo byť funkčné. Prípadné nezrovnalosti by šli na môj účet.

Človek by si povedal - mám dôchodok, bude mi sveta žiť - opak je pravdou. V rokoch 2004-2005-2006 sa totiž výsluhové dôchodky vôbec nevalorizovali. Potom sa to trochu rozbehlo, lenže minulý rok - 0,01% za každý odpracovaný rok - čo u mňa robilo 0,25% = 1€ (30.- SkK). Teraz nech tí, ktorí si myslia, že poberatelia výsluhových dôchodkov sa majú dobre, niečo múdre povedia. Na poberateľov takýchto dôchodkov totiž neplatí sociálny zákon, zabúda sa na nich.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Mária27 Pozri príspevok
Ani ja nechcem rovnosť dôchodkov! Nech sa líšia podľa odvodov. Ale prečo by mal nejaký úradník u polície mať vypočítaný priemer platu z najlepšieho roku z posledných desiatich a taký istý úradník inde bude mať priemer z piatich najlepších? Tie štyri roky horšie mu priemer znižujú.

Ak niekto nesie u polície riziko a pod., nech je ohodnotený v plate a bude mať aj vyšší dôchodok. Ak však pracuje normálne (nemusí sa zašívať), prečo by mal mať výhody pri výpočte dôchodku?
Ešte sa tak trochu vrátim naspäť .

Vieš , ono to je potrebné chápať aj v širšom meradle .
Poviem to asi takto .
V každom štáte , či demokratického , totalitného , monarchistického typu sú ozbrojené zložky mocenským nástrojom vládnutia .
Až potom prichádzajú na rad tie aj ostatné , napr. pomoc pri živelných katastrofách ....
Vždy to tak bolo a aj tak bude .


Málokto vie , že keď Slovensko chcelo ísť do NATO , tak chlapci z Bruselu pritvrdili muziku v tom význame , že platy sa museli zodvihnúť na určitú úroveň .
O cifrách škoda hovoriť , bolo by to dráždenie bosou nohou štrkáča ....

ALE ASI NIKTO NEUVERÍ , že som mal pred zvýšením funkčný plat cca 6.000 Sk ...Náklady na byt činili vtedy v mojom pripade 3.000,- ....

Dosť sa plače , aké sú platy vonku .
Keby som bol profík vo francúzskej , anglickej ....armáde , to by bolo len žúžo . Tam má také podmienky , že to až bolí :
- vysoký plat
- k dispozícii okamžite nie byt , ale dom
- samozrejme zariadený
- manželka poväčšine nerobí / nesmie / - robila by hanbu armáde ...
- pri odchode po odpracovaní X rokov dostane také odchodné , že okamžite môže začať podnikať ....
- ........

misoft .....všetko sa pri mojom odchode fyzicky preberalo, nesmelo nič chýbať, všetko muselo byť funkčné. Prípadné nezrovnalosti by šli na môj účet.
Ja spresním môj prípad - keby niečo chýbalo , ešte teraz sedím ....ale nie na konári !

Ďalej už radšej nespomínam , bolo by možno v rozpore so utajením , nie všetko je verejné , aj keď sa hovorí o slobodnom prístupe k informáciám ...
Hlavne bulvár
0 0
elpka elpka

elpka je offline (nepripojený) elpka

žena vo svete mužov
Mária27 Pozri príspevok
Príspevok 18
Na spresnenie: Admistratívnu prácu vykonávajú väčšinou civilní zamestnanci. Ich plat je cca 500 eur a nemajú nárok na výsluhový dôchodok.

A čo sa týka tvojich názorov, že keď je to taká strašná práca nech to nerobia, tak väčšina ľudí tá práca baví, len sme ti chceli vysvetliť, že to nie je med lízať.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Myslím si, že tej "závisti" policajtom bolo dosť. Dnes závidíte policajtom, zajtra vojakom, potom politikom a potom neviem komu. Ja sa držím jednej zásady - "dopraj a bude Ti dopriate" Rozmenené ma drobné, nezávidím nikomu ani dôchodky ani príjmy. Každému doprajem nech má to, čo mu patrí. A kto závidí, doporučujem mu vyskúšať si tú prácu. Je slobodná voľba, môžeš sa zamestnanť u polície. Možno si povieš, že ako sa tam ale dostať. Pozeraj inzeráty, bývajú vyhlásené výberové konania. Splň podmienky, keď Ťa prijmú nauč sa skákať do pozoru, byť stále v pohotovosti... atď. Nie je to med lízať, ale závidieť to áno. Takže najprv vyskúšaj, potom buď hrdina a vykrikuj, že berú len veľké peniaze. Aj keď som u polície nerobila, nezávidím im. Často som s nimi prichádzala do styku - služobne, a preto mám na ich prácu svoj názor. Ale nie závisť.
0 0
tutiola tutiola

tutiola je offline (nepripojený) tutiola

obyčajná pracujúca žena - už dôchodkyňa ...viac
Elpka máš skreslené informácie. Občiansky zamestnanci zarábajú od 250 do 5OO,-eur.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
tutiola Pozri príspevok
Elpka máš skreslené informácie. Občiansky zamestnanci zarábajú od 250 do 5OO,-eur.
To snáď nie !!!!!!!

Hlavne to od, nakoľko minimálna mzda na Slovensku je :
Minimálna mesačná mzda na Slovensku je 295,50 EUR. Výška minimálnej hodinovej mzdy je 1,698 EUR. Platí pre zamestnancov pracujúcich na plný pracovný úväzok s mesačnou mzdou. V prípade pracovných úväzkov na kratší pracovný čas sa alikvótne kráti.
http://www.profesia.sk/cms/informaci...lna-mzda/40475
0 0
tutiola tutiola

tutiola je offline (nepripojený) tutiola

obyčajná pracujúca žena - už dôchodkyňa ...viac
Myslím v čistom. Prepáč za nepresnosť. Mám odpracovaných 33 rokov a čistý príjem 292 €.
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

tutiola Pozri príspevok
Myslím v čistom. Prepáč za nepresnosť. Mám odpracovaných 33 rokov a čistý príjem 292 €.
Hm...tak to je dosť smutné
0 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Čo je tu dutá vŕba silových zložiek?

Ja by som tiež doporučila vyskúšať moju prácu - na starosti veci za 170 miliónov Sk, tiež sa fyzicky preberajú ... Ak ma vyhodia, nik mi nedá výsluhový príspevok, ak idem do dôchodku - tiež 55 % ...

Čokoľvek spomenú, je to aj v civile. Faktom je, že si bránia rozdielny zákon o výpočte dôchodkov - a to je všetko, čo som ja tvrdila. Ak by im bolo tak zle, už by to vymenili.

A môžu tu plakať ešte niekoľko dní, hoci o tom porada nie je.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Mária27 Pozri príspevok
Čo je tu dutá vŕba silových zložiek?

Ja by som tiež doporučila vyskúšať moju prácu - na starosti veci za 170 miliónov Sk, tiež sa fyzicky preberajú ... Ak ma vyhodia, nik mi nedá výsluhový príspevok, ak idem do dôchodku - tiež 55 % ...

Čokoľvek spomenú, je to aj v civile. Faktom je, že si bránia rozdielny zákon o výpočte dôchodkov - a to je všetko, čo som ja tvrdila. Ak by im bolo tak zle, už by to vymenili.

A môžu tu plakať ešte niekoľko dní, hoci o tom porada nie je.
Tak keď nie na iné , tak na toto musím .....

Tak sa pozri do iných tém , ako sa tam plače a tiež to nie je o porade .....tiež mi niektoré príspevky dráždia prsty , ale nebudem zbytočne provokovať , neviem predsa , čo sa skrýva za tým ktorým názorom , príspevkom .
Predsa sa jednou uverejnenou vetou v téme nedá vyjadriť niekedy celý problém , prispievateľ predsa nemusí , nechce , nemôže dať vždy najavo svoje ego .


A dutú vŕbu , mária27 , si načala Ty ...dovtedy bolo 8 príspevkov , ktoré išli k meritu a podstate veci . Sekeru do tela živého si zarúbala Ty , nediv sa , že si každý chráni svoje .
A dôvodov bolo neúrekom ...že prečo je to tak a nie naopak .
No musím zdôrazniť veľkú nespravodlivosť pri výpočte dôchodkov silovým rezortom a ostaným občanom!
http://www.porada.sk/920134-post8.html

Howg
Naposledy upravil buchač : 21.04.09 at 12:32
0 0
tutiola tutiola

tutiola je offline (nepripojený) tutiola

obyčajná pracujúca žena - už dôchodkyňa ...viac
Mária27, tebe ide predovšetkým o to, že v silových zložkách sa vypočítava dôchodok z jedného najlepšieho roka za posledných 10 rokov pred odchodom do dôchodku a v civilnom sektore za 5 po sebe idúcich rokov v priebehu posledných 10 rokov. Myslím, že som to vystihla. A tu je podľa teba tá nespravodlivosť vo výpočte dôchodku. Spravodlivé by bolo, keby to bolo jednotné, napr. Obdobie 10 rokov a priemer 5 po sebe idúcich najlepších rokov, alebo ten, čo majú silové zložky. Takto si predstavuješ spravodlivosť vo výpočte dôchodkov? Ak to je podstata toho, čo si chcela povedať, tak s tebou súhlasim a môžeme pokračovať napr. v tom, či je spravodlivé, že poberajú dôchodky ľudia, ktorí v živote nerobili hoci sú to len minimálne dôchodky (myslím, že sú to tzv. socialne dôchodky - nie som si istá) a pod. Takto by sme mohli pokračovať stále ďalej a ďalej. Napokon aspoň simyslím mňa dosiahne najväčšia nespravodlivosť v tom, že tým ako posúva dôchodkový vek, tak v tom období možno už na dôchodky akékoľvek nebude a pritom som celý život platila odvody.(Prosím v poslednej vete to berte s poriadnou rezervou. Je to moja vízia budúcnosti v tejto spoločnosti.)

Da sa diskutovať aj kľudne, bez napádania sa navzájom. Porada je tu aj na takéto témy.
Naposledy upravil tutiola : 21.04.09 at 13:47 Dôvod: doplnila
0 0
elpka elpka

elpka je offline (nepripojený) elpka

žena vo svete mužov
tutiola Pozri príspevok
Elpka máš skreslené informácie. Občiansky zamestnanci zarábajú od 250 do 5OO,-eur.
Zlatko, myslela som samozrejme v hrubom a napísala som to preto, že tu boli reakcie ohľadom zamestnancov, ktorí nevykonávajú priamu službu a majú veľké platy a poberajú dôchodok, chcela som ich len vyviesť z omylu o tých vysokých platoch a iných výhod ktoré, že vraj majú.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

buchač to veľmi trefne napísal.
Ja po 25 rokoch služby v armáde si tiež "užívam" výsluhový dôchodok. Žiaľ, Mária27 citujem
Ja poznám samých zachovalých policajtov a vojakov na dôchodku, čo sa vytešujú z vysokých dôchodkov. Ale možno tí zodratí pomreli ...
pozná asi len tých "úspešných". Ako som spomínal skôr, ja som mal "pod palcom" 60 mil SkK. Pretože som mal len troch "záklaďákov" (buchač už asi tuší, o čo sa jedná), tak všetku prácu som musel robiť s nimi - žiadne teplé miestečko, ale tvrdá drina v nevykurovaných skladoch i na voľmom priestranstve počas všetkých poveternostných podmienok. Toto už však Mária27 akosi nevidí, že niektorí výsluhoví dôchodcovia, ktorí museli "makať" ako farební - tak práve tí majú tie najnižšie výsluhové dôchodky a práve tých sa táto tzv. "valorizácia" dotkne najmenším zvýšením ich dôchodku.
Poznal som však aj svojich bývalých kolegov, ktorí si po 30 rokoch driny užili svoj zaslúžený dôchodok len 1-3 roky a na následky rôznych chorôb (dôsledky práce v nevyhobujúcich podmienkach) pomreli.
Teda sa pýtam tých "neprajníkov", už nám závidíte výsluhový dôchodok?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Niektoré upresnenia :

Mária27
Poraďák Re: Valorizácia dôchodkov.

Zákon 328/2002 Z.z. o sociálnom zebezpečení policajtov a vojakov a o zmene a doplnení niektorých zákonov .

Tento zákon sa vzťahuje aj na vojakov aj na policajtov. Zákon rozlišuje zvyšovanie u výsluhových dôchodkov pred 1. júlom 2002 a po ňom (tak isto zák. 461/2003 o soc. zabezp. rozlišuje zvyšovanie u dôchodkov priznaných pred 1.1.2004 a od roku 2004).

Zadávateľovi bol priznaný výsluhový dôchodok v roku 2008, preto na neho platia odseky 1 a 2. Ospravedlňujem sa, ten odsek 4 už patrí starodôchodcom (pred 1. júlom 2002). Predpokladám, že som zadávateľa naviedla na predpis a on si už doštuduje ostatné.

No musím zdôrazniť veľkú nespravodlivosť pri výpočte dôchodkov silovým rezortom a ostaným občanom!

Uvádzam celé znenie ustanovení:
(2) Výsluhové dôchodky, invalidné výsluhové dôchodky, vdovské výsluhové dôchodky, vdovecké výsluhové dôchodky a sirotské výsluhové dôchodky priznané od 1. júla do 31. decembra príslušného kalendárneho roka sa zvyšujú odo dňa ich priznania

a) u policajtov v závislosti od priemerného medziročného rastu spotrebiteľských cien a od medziročného rastu priemernej mzdy v hospodárstve Slovenskej republiky vykázaných Štatistickým úradom Slovenskej republiky za kalendárny rok, ktorý predchádza príslušnému kalendárnemu roku, ktorým je rok, v ktorom sa zvýšenie týchto dávok vykonáva; výsluhové dávky sa zvyšujú od 1. júla príslušného kalendárneho roka o percento určené ako súčet jednej polovice percenta medziročného rastu spotrebiteľských cien a jednej polovice percenta medziročného rastu priemernej mzdy v hospodárstve Slovenskej republiky zisteného za predchádzajúci kalendárny rok,
b) u profesionálnych vojakov o príslušné percento rastu priemerného služobného platu zisteného za predchádzajúci kalendárny rok; ak sa v predchádzajúcom kalendárnom roku priemerný služobný plat nezvýši alebo sa zníži, uvedené dávky výsluhového zabezpečenia sa v príslušnom kalendárnom roku nezvyšujú. V nasledujúcom, prípadne v ďalších kalendárnych rokoch sa uvedené dôchodky zvyšujú o rozdiel rastu a poklesu priemerného služobného platu, a to až do vyrovnania percentuálneho rozdielu rastu a poklesu priemerného služobného platu.

(3) Výsluhové dôchodky, invalidné výsluhové dôchodky, vdovské výsluhové dôchodky, vdovecké výsluhové dôchodky a sirotské výsluhové dôchodky priznané do dňa účinnosti tohto zákona sa okrem zvýšenia podľa odseku 1 každoročne zvyšujú aj s prihliadnutím na rast priemerných služobných príjmov v období od priznania nároku na túto dávku do dňa účinnosti tohto zákona, a to až do času, keď ich priemerná výška dosiahne priemernú výšku rovnakých dávok priznaných podľa tohto zákona.

(4) Percento zvýšenia výsluhových dôchodkov, invalidných výsluhových dôchodkov, vdovských výsluhových dôchodkov, vdoveckých výsluhových dôchodkov a sirotských výsluhových dôchodkov podľa odseku 3 ustanoví osobitný zákon.
A včul mi odpovedzte , hm , neznalí problému :

1.Tri roky neboli zvýšené platy , tak tým pádom neboli aj výsluhové príspevky

2.Za posledné tri roky Tomanovej ministerstvo dalo priemerne 6,5 % zvýšený dôchodok , slušné no nie , pri povedzme 350 € dôchodku ?

3.A vdovy , siroty , pozostalí ?????? Chlapa donesú z misie odkiaľsi z krajiny pánu bohu za chrbtom v zacínovanej rakve a zbohom rodina
Tí asi tiež majú fajnovo pridané každý rok ....

433
ZÁKON
z 24. októbra 2008
o zvýšení výsluhových dôchodkov zo sociálneho zabezpečenia policajtov
a vojakov v roku 2008
Národná rada Slovenskej republiky sa uzniesla na
tomto zákone:
§ 1
(1) Výsluhový dôchodok priznaný podľa predpisov
účinných pred 1. júlom 2002 sa zvyšuje o 0,03 %
za každý rok trvania služobného pomeru zhodnoteného
na nárok na takýto dôchodok a jeho výšku okrem doby
služby zhodnotenej zvýhodneným započítaním u
a) príslušníka Policajného zboru, Slovenskej informačnej
služby a Železničnej polície okrem výsluhového
dôchodku priznaného ako starobný dôchodok podľa
všeobecných predpisov o sociálnom poistení, ku ktorému
bol priznaný prídavok k starobnému dôchodku
a ktorý je vyplácaný podľa osobitného predpisu,1)
a výsluhového dôchodku priznaného ako výsluhový
príspevok, ktorý je vyplácaný podľa osobitného
predpisu,2)
b) príslušníka Zboru väzenskej a justičnej stráže okrem
výsluhového dôchodku priznaného ako starobný
dôchodok podľa všeobecných predpisov o sociálnom
poistení, ku ktorému bol priznaný prídavok
k starobnému dôchodku a ktorý je vyplácaný podľa
osobitného predpisu.1)
(2) Výsluhový dôchodok profesionálneho vojaka priznaný
podľa predpisov účinných pred 1. júlom 2002 sa
zvyšuje za každý rok trvania služobného pomeru zhodnoteného
na nárok na takýto dôchodok a jeho výšku
okrem doby služby zhodnotenej zvýhodneným započítaním
o
a) 0,01 %, ak bol priznaný podľa predpisov účinných
od 1. mája 1998 do 30. júna 2002,
b) 0,012 % , ak bol priznaný podľa predpisov účinných
pred 1. májom 1998.
§ 2
(1) Invalidný výsluhový dôchodok príslušníka Policajného
zboru, Zboru väzenskej a justičnej stráže, Slovenskej
informačnej služby a Železničnej polície priznaný
podľa predpisov účinných pred 1. júlom 2002 sa
zvyšuje o 5 % okrem invalidného výsluhového dôchodku
priznaného ako invalidný dôchodok podľa všeobecných
predpisov o sociálnom poistení, ku ktorému bol
priznaný prídavok k invalidnému dôchodku a ktorý je
vyplácaný podľa osobitného predpisu.3)
(2) Invalidný výsluhový dôchodok profesionálneho
vojaka sa zvyšuje o
a) 2,5 %, ak bol priznaný podľa predpisov účinných od
1. mája 1998 do 30. júna 2002,
b) 3,75 %, ak bol priznaný podľa predpisov účinných
od 1. októbra 1988 do 30. apríla 1998,
c) 5 %, ak bol priznaný podľa predpisov účinných pred
1. októbrom 1988.
§ 3
Vdovecký výsluhový dôchodok priznaný podľa predpisov
účinných pred 1. júlom 2002 sa zvyšuje o 5 %.
§ 4
Výsluhový dôchodok a invalidný výsluhový dôchodok
priznaný podľa predpisov účinných pred 1. júlom
2002, ktorý sa vypláca ako čiastkový dôchodok podľa
medzinárodnej zmluvy,4) sa zvyšuje o 5 %.
§ 5
(1) Základom na zvýšenie dávky výsluhového zabezpečenia
podľa § 1 až 4 je mesačná suma, na ktorú má
poberateľ dávky výsluhového zabezpečenia nárok
k 30. novembru 2008.
(2) Zvýšenie dávky výsluhového zabezpečenia sa zlučuje
s príslušnou dávkou výsluhového zabezpečenia,
ku ktorej patrí, a tvorí s ňou jeden celok.
§ 6
(1) Dávka výsluhového zabezpečenia podľa § 1 až 4 sa
zvyšuje od splátky dávky výsluhového zabezpečenia
splatnej po 30. novembri 2008.
(2) Doplatok zvýšenia dávky výsluhového zabezpečenia
podľa § 1 až 4 sa poukáže poberateľom dávky výsluhového
zabezpečenia najneskôr do 31. marca 2009.
....dostal som necelých 120,- Sk
http://www.mosr.sk/data/files/1035.pdf

Mária27
Poraďák Re: Valorizácia dôchodkov.
Ja by som tiež doporučila vyskúšať moju prácu - na starosti veci za 170 miliónov Sk, tiež sa fyzicky preberajú ... Ak ma vyhodia, nik mi nedá výsluhový príspevok, ak idem do dôchodku - tiež 55 % ...
Tak v tomto prípade , keby mne nesedeli veci na chlp , DOSLOVA , tak ešte teraz sedím a pozerám cez mreže ... a mal by som tak trt
Naposledy upravil buchač : 01.05.09 at 16:44
0 0
dad111 dad111

dad111 je offline (nepripojený) dad111

Mam rad svet, nenavidim pretvarku. ...viac
Je neuveriteľné, že len Mária27 to doteraz ťahá sama proti takej presile. To neuveriteľné privilégium mladých dôchodcov je fakt zvrátené. Každý veľmož v histórii si uplácal svojich drábov a nie je to inak ani v súčasnosti. Tie reči o veľkej drine, nebezpečí a dôležitosti ich práce ma neuveriteľne štvú. NIe je to z mojej strany závisť. Nebol to v mojich mladých rokoch problém dostať sa k nim. Nikdy som nerozmýšľal, že by som tam mohol ísť. Jednoducho pre mňa bolo nepredstaviteľné hovoriť niektorým z nich kolega. Ak sa tam už niekdo dostal, nebolo cesty späť a drvivá väčšina tam šla a aj dnes ide len z dôvodu osobného prospechu, vrátane účasti v misiách. Je to teda len a len o peniazoch.
Samozrejme aj v civile všetci robia pre a za peniaze. Len tam je možnosť kedykoľvek povedať zbohom. Tí v tej uniforme sú len málokedy schopní odísť od koryta. Drží ich aj vidina tej výsluhy a na druhú stranu neschopnosť. Ak sa tu spomíňajú zahraničné légie a ich zabezpečenie, na to je len jedno odporúčanie. Také isté ako tu niektorí radia druhej strane. Nech tam idú.
Páni. Tichúčko si len užívajte všetko, čo Vám dávajú. Prosím Vás len neurážajte tým poukazovaním na náročnosť toho, čím ste si to zaslúžili.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
dad111

A urážať koho , Teba ? Sorry , Tvoj príspevok hovorí za všetko , urážaš TY !!!

Nemá význam oponovať Tvojim " argumentom " , nakoľko nevieš , na rozdiel od Márie , o čom točíš , ale teda poriadne .........
Stačí spomenúť len cudzinecké légie , cestu späť , kolega , mladé léta , love , závisť ....


A už do tejto debaty chýba len ten jeden , v anonymite schovaný ....
Naposledy upravil buchač : 02.05.09 at 09:34
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

dad111 Pozri príspevok
Je neuveriteľné, že len Mária27 to doteraz ťahá sama proti takej presile. To neuveriteľné privilégium mladých dôchodcov je fakt zvrátené. Každý veľmož v histórii si uplácal svojich drábov a nie je to inak ani v súčasnosti. Tie reči o veľkej drine, nebezpečí a dôležitosti ich práce ma neuveriteľne štvú. NIe je to z mojej strany závisť. Nebol to v mojich mladých rokoch problém dostať sa k nim. Nikdy som nerozmýšľal, že by som tam mohol ísť. Jednoducho pre mňa bolo nepredstaviteľné hovoriť niektorým z nich kolega. Ak sa tam už niekdo dostal, nebolo cesty späť a drvivá väčšina tam šla a aj dnes ide len z dôvodu osobného prospechu, vrátane účasti v misiách. Je to teda len a len o peniazoch.
Samozrejme aj v civile všetci robia pre a za peniaze. Len tam je možnosť kedykoľvek povedať zbohom. Tí v tej uniforme sú len málokedy schopní odísť od koryta. Drží ich aj vidina tej výsluhy a na druhú stranu neschopnosť. Ak sa tu spomíňajú zahraničné légie a ich zabezpečenie, na to je len jedno odporúčanie. Také isté ako tu niektorí radia druhej strane. Nech tam idú.
Páni. Tichúčko si len užívajte všetko, čo Vám dávajú. Prosím Vás len neurážajte tým poukazovaním na náročnosť toho, čím ste si to zaslúžili.
prepáč ale toto svedčí o tvojej úbohosti a o tom, že nevieš o čom píšeš.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

dad111
tvoje vyjadrenie
Tie reči o veľkej drine, nebezpečí a dôležitosti ich práce..
poukazujú na to, že buď si v armáde nebol, alebo si bol len tam, kde sa dalo dobre "zašiť".
Prial by som ti, aby sa mohol vrátiť v čase späť a vyskúšať si - ako ty posmešne vravíš - veľkú drinu, nebezpečie a dôležitosť nie z pohľadu nejakého zašiváka, ale veliteľa alebo špecialistu. Potom by si len pochopil, čo je to drina, nebezpečie a dôležitosť.
Dnešní mladí ľudia ani len za mak netušia, ako to bolo do roku 1989 v armáde. Po tomto roku sa aj v armáde dýchalo trochu voľnejšie, ale znižovanie stavov v armáde prinieslo aj negatíva. Prebytoční buď ísť na nižšie funkcie, alebo do civilu.
Nech sa teraz dad111 a aj tí ostatní, ktorým výsluhové dôchodky kolú oči, zamyslia: kde zoženie chlap po odchode z armády nejakú dobrú prácu? Skoro nikde (SBS a strážne služby nepočítam), pretože jeho bývalá "špecializácia" ho predurčuje robiť len práce, ktoré sú menej platené. Uvedomte si jedno - tituly z vojenských škôl väčšinou v civile neplatia.
Ako spomínal buchač, Tomanová dvíhala dôchodky všetkým okolo, lenže nás neplatí Tomanová, nás platí armáda (MNO) podľa toho, ako si zmyslia dvihnúť platy v armáde. Znamená to, že ak v civile dvihnú hoci aj 3 roky po sebe dôchodky o 6,5%, tak v armáde sa platy za tri roky nemusia dvíhať vôbec a teda ani naše dôchodky.

A ešte jedno ma na dad111 štve:
...šla a aj dnes ide len z dôvodu osobného prospechu, vrátane účasti v misiách. Je to teda len a len o peniazoch.
Vôbec si neuvedomuješ, že taká misia napr. V Afganistane, alebo Iraku nie je prechádzka ružovým sadom, ale tam skutočne ide o krk a život. Tak potom si tie peniaze zaslúžia.
0 0
dad111 dad111

dad111 je offline (nepripojený) dad111

Mam rad svet, nenavidim pretvarku. ...viac
Veľmi dobre viem o čom píšem. Mal som skvelú možnosť spoznať tú genialitu, dôležitosť a nenahraditeľnosť. Som z tej generácie, ktorá to zažívala na vlastnej koži.
Dnes sú to profesionáli. žiaľ platia to druhí. Keby sme túto skupinu zrušili, istotne by sme sa mali lepšie. Nevyprodukujú ani deravý groš.
Nebudeme sa dúfam baviť o tom, ako sa tam dosali, že neváhali upísať sa tomu najväčšiemu zlu, aké tu vtedy bolo. Dobrovoľne a vedome slúžili strane, ktorá bola zločinecká. Dnes tam nie sú iní, keby to bolo potrebné, vstupujú zase. Slúžili im bez zaváhania. Neváhali strieľať na hranici na ľudí, ktorí im nič neurobili, udávali, zostrelili bez mihnutia oka lietadlo, ktoré nikomu neubližovalo, Keď sa tu spomenul rok 1989. Nezabudli všetci kto rozháňal ľudí na pokojných manifestáciách. Nebol to len generál Lorenc. Keby nemal komu veliť, nič by neznamenal. Dobrovoľníkov mal dosť.
Ak sa po odchode do civilu nedokážu zamestnať, asi to o niečom hovorí. Prvý krát v živote sa stretli s hodnotením schopností. Jednoducho, ak je niekto dobrý a má záujem, uspeje. To, čo predvádzali v službe nikoho neuživí. Toľké plytvanie si možno dovloliť len zo štátneho.
Tie ich tituly by mali byť vymazané a nie sa s nimi pýšia. To, čo ich naučili v moskovských akadémiach je k ničomu. Do výslužby by mali odchádzať s takým vzdelaním ako tam išli.
Ešte k tým misiám. Aj my sme na našom území zažili jednu. Trvala 20 rokov, volala sa internacionálna pomoc. Bolo to presne to isté ako Váš Irak, Kosovo, Golany. Odchádzate tam s vedomím, že ak Vám to niekto prikáže budete aj strieľať. Aj oni sem prišli spracovaní ich propagandou. Aj oni strieľali, aj oni zastrelili.
Pôvodne sa tu malo písať o valorizácii výsluhy. Vôbec ma ten problém nezaujíma.Pobúrila ma ale tá diskusia a prekrúcanie. Ak má byť niekto platený za zásluhy a schopnosti, tak táto skupina to rozhodne nemá byť.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
dad111 Pozri príspevok
Veľmi dobre viem o čom píšem. Mal som skvelú možnosť spoznať tú genialitu, dôležitosť a nenahraditeľnosť. Som z tej generácie, ktorá to zažívala na vlastnej koži.
Dnes sú to profesionáli. žiaľ platia to druhí. Keby sme túto skupinu zrušili, istotne by sme sa mali lepšie. Nevyprodukujú ani deravý groš.
Nebudeme sa dúfam baviť o tom, ako sa tam dosali, že neváhali upísať sa tomu najväčšiemu zlu, aké tu vtedy bolo. Dobrovoľne a vedome slúžili strane, ktorá bola zločinecká. Dnes tam nie sú iní, keby to bolo potrebné, vstupujú zase. Slúžili im bez zaváhania. Neváhali strieľať na hranici na ľudí, ktorí im nič neurobili, udávali, zostrelili bez mihnutia oka lietadlo, ktoré nikomu neubližovalo, Keď sa tu spomenul rok 1989. Nezabudli všetci kto rozháňal ľudí na pokojných manifestáciách. Nebol to len generál Lorenc. Keby nemal komu veliť, nič by neznamenal. Dobrovoľníkov mal dosť.
Ak sa po odchode do civilu nedokážu zamestnať, asi to o niečom hovorí. Prvý krát v živote sa stretli s hodnotením schopností. Jednoducho, ak je niekto dobrý a má záujem, uspeje. To, čo predvádzali v službe nikoho neuživí. Toľké plytvanie si možno dovloliť len zo štátneho.
Tie ich tituly by mali byť vymazané a nie sa s nimi pýšia. To, čo ich naučili v moskovských akadémiach je k ničomu. Do výslužby by mali odchádzať s takým vzdelaním ako tam išli.
Ešte k tým misiám. Aj my sme na našom území zažili jednu. Trvala 20 rokov, volala sa internacionálna pomoc. Bolo to presne to isté ako Váš Irak, Kosovo, Golany. Odchádzate tam s vedomím, že ak Vám to niekto prikáže budete aj strieľať. Aj oni sem prišli spracovaní ich propagandou. Aj oni strieľali, aj oni zastrelili.
Pôvodne sa tu malo písať o valorizácii výsluhy. Vôbec ma ten problém nezaujíma.Pobúrila ma ale tá diskusia a prekrúcanie. Ak má byť niekto platený za zásluhy a schopnosti, tak táto skupina to rozhodne nemá byť.
Bóóóóoóóóoóže
Kriste pane na nebesiach
Aláááááááááááááááh
Brahma
Višna
Šivu
Budha

Odpuste nevediacim a neveriacim !!!!!!!!!!!!
Ich bude kráľovstvo vaše !!!
Všetci sme vašimi dietkami ...........................................
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať