Zavrieť

Porady

poľnohospodárstvo a lesníctvo včítane predaja nespracovaných poľnohospodárskych a les

Zdravím,
keďže "poľnohospodárstvo a lesníctvo včítane predaja nespracovaných poľnohospodárskych a lesných výrobkov za účelom spracovania alebo ďalšieho predaja" nie je živnosťou, viete mi prosím poradiť na základe čoho (akého rozhodnutia) mi registrový súd zapíše, aby na výpise z OR mohol byť tento predmet podnikania zapísaný? Mnohé s.r.o. ho takto zapísaný majú, len neviem zistiť na podklade čoho im to registrový súd zapísal, keď v živnostenskom zákone nie je odkaz na predpis, ktorý by to upravoval ako je to v prípade iných negatívne vymedzených živností. Ďakujem pekne za pomoc.

Juraj
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    juraj25 je offline (nepripojený) juraj25

    juraj25
    ďakujem a je je niečo také vôbec možné, pretože som sa s tým ešte nestretol??

    riccado je offline (nepripojený) riccado

    riccado
    tento predmet podnikania sa zapisuje do obchodneho registra bez preukazovania podnikateľským oprávnením (tento predmet podnikania je predmetom podnikania spoločnosti len v zmysle jej spoločenskej zmluvy resp. zakladatelskej listiny)
    juraj25 Pozri príspevok
    ďakujem, tak idem na to!
    Dobrý deň Juraj, chcel by som sa Vás len spýtať či sa Vám podarilo zapísať tu s.r.o. do OR len na základe spoločenskej zmluvy. Zakladám farmu a riešim tento istý problém. Vopred ďakujem za info.

    doktor23 je offline (nepripojený) doktor23

    právnik - nesporová agenda (nezastupujem na súde, nie som advokát) ...viac doktor23
    a čo rastlinná a živočíšna výroba?

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    MiroslavLM Pozri príspevok
    Dobrý deň Juraj, chcel by som sa Vás len spýtať či sa Vám podarilo zapísať tu s.r.o. do OR len na základe spoločenskej zmluvy. Zakladám farmu a riešim tento istý problém. Vopred ďakujem za info.
    Určite áno. Takto sa to štandardne dá zapísať. Musí to byť v spoločenskej zmluve alebo zakladateľskej listine.
    božena24 Takže mi stačí na obchodný register predložiť zmenenú spoločenskú zmluvu a zápisnicu z VZ?

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    doktor23 Pozri príspevok
    a čo rastlinná a živočíšna výroba?
    Poskytovanie služieb v poľnohospodárstve a záhradníctve
    Pestovanie, spracovanie a obchodovanie s chránenými rastlinami
    Chov vybraných druhov zvierat
    Poskytovanie služieb súvisiacich so starostlivosťou o zvieratá
    Poskytovanie služieb v lesníctve a poľovníctve
    Poskytovanie služieb v rybárstve

    Toto sú voľné predmety, ak niekto bude potrebovať....

    doktor23 je offline (nepripojený) doktor23

    právnik - nesporová agenda (nezastupujem na súde, nie som advokát) ...viac doktor23
    klient chce mať vyslovene rastlinú výrobu, živočíšnu výrobu a poľnohospodársku prvovýrobu
    + poľovníctvo ... neviem si predstaviť, akú bumážku mu zoženiem ...

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    doktor23 Pozri príspevok
    klient chce mať vyslovene rastlinú výrobu, živočíšnu výrobu a poľnohospodársku prvovýrobu
    + poľovníctvo ... neviem si predstaviť, akú bumážku mu zoženiem ...

    Živnosťou nie je, ale dáva sa zapisovať do OR :

    Poľnohospodárstvo a lesníctvo včítane predaja nespracovaných poľnohospodárskych a lesných výrobkov za účelom spracovania alebo ďalšieho predaja.

    badyno je offline (nepripojený) badyno

    pracujúci človek badyno
    Dobrý deň, vie mi niekto poradiť ohľadom pestovania stromčekov. Firma nakúpi malé stormčeky, 8 rokov ich pestuje a potom ich predá. Môžem účtovať stromčeky ako tovar na 132 a 8 rokov náklady na pestovanie dať každý rok na 381 NBO a potom ich v tom roku keď sa budú stromčeky predávať rozpustiť do nákladov? Je to kvôli tomu aby vo 8 resp. 9 roku neboli vysoké dane. Ďakujem. Nemám s tým skúsenosti, či sa to neúčtuje inak.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.