Zavrieť

Porady

susedom zavýja pes

Mohli by ste mi poradit ake kroky podniknúk ak susedom v panelaku cely den zavyja pes ? Cely problem vznikol nastahovanim sa novych susedov. Ich pes zavyja cely den ,ked sú v praci. Ja som doma s malym dietatom a uz to nemozem vydrzat. Ten pes zavyja cely den , mala nemoze spat a ja som toho uz na nervy. Snazila som sa s nimi normalne porozpravat, ale som nepochodila. Oni si to vraj overovali a ked nerusia nocny klud tak im nic nemozem. Da sa stazovat na ochrane zvierat ? Ako mozem v takomto pripade postupovat? Nie som ziadna fajnovka , ale v nasom byte sa neda normalne fungovat.
Usporiadat
wegamizi wegamizi

wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

Obehni si aj ostatnych susedov, ked budes mat viac podpisov na nejakej listine - staznosti, tak musi s tym aspon mestska policia nieco robit, mala som to aj ja, tak mi poradili, caf
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
najag najag

najag je offline (nepripojený) najag

Pravidelne nahlasovat policii, ak je to najma v hodinach nocneho kludu. Aby bol podklad na sudne riesenie.Je potrebne, aby existovali zapisy o tom.
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

kajasla Pozri príspevok
Mohli by ste mi poradit ake kroky podniknúk ak susedom v panelaku cely den zavyja pes ? Cely problem vznikol nastahovanim sa novych susedov. Ich pes zavyja cely den ,ked sú v praci. Ja som doma s malym dietatom a uz to nemozem vydrzat. Ten pes zavyja cely den , mala nemoze spat a ja som toho uz na nervy. Snazila som sa s nimi normalne porozpravat, ale som nepochodila. Oni si to vraj overovali a ked nerusia nocny klud tak im nic nemozem. Da sa stazovat na ochrane zvierat ? Ako mozem v takomto pripade postupovat? Nie som ziadna fajnovka , ale v nasom byte sa neda normalne fungovat.
Na ochrane zvierat sa v tomto prípade nemôžeš sťažovať. Ak je o psa riadne postarané, nie je týraný, je v dobrej kondícii a zdravotnom stave, tak ochrana zvierat nemá žiadne páky, aby dotlačili suseda k tomu, aby psa nenechával samého.
Ak pes zavýja cez deň, dokonca ani polícia nemá podľa môjho názoru na to dosah. Riešenie vidím jedine cez dohodu so susedmi - prípadne si psa zober cez deň k sebe... ale nie, to len na odľahčenie, aj keď verím, že nemáš náladu na vtipkovanie. Skús sa prípadne sťažovať na bytovom, alebo na schôdzi, verím, že nie si sama, komu zavýjajúci pes vadí. Sťažujte sa spoločne, skôr pochodíte, ako tiahnuť sama proti novým susedom.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Je to ťažke riešenie. Ak si clovek uvedomí, že legalne riešenie je sťažnosť, tak je to na dlhe lakte. Rychlejsie riesenie je samosebou nelegalne v rozpore s dobrými mravmi, ale účinné. Kto chce, môže si domysliet.
Skor než ma niekto odsúdi, pýtam sa, akými mravmi oplýva majitel psa, ktorý znepríjemnuje susedom existenciu.
0 0
kajasla kajasla

kajasla je offline (nepripojený) kajasla

Je to naozaj tazke riesenie, pretoze byvame v novostavbe a polovica bytov je este neobyvanych. Takze dohoda s ostatnymi susedmi by nebola jednoducha. Pes zavyja iba ak ma panov v praci. To je kazdy den od 9 DO 16 hodiny. Normalne by som to tolerovala, ale som pracujuca mamicka na materskej. Moja mala ma isty denny rezim, cez obedny spanok mam cas na pracu. Tym , ze mala nemoze kvôli psovi spavat sa mi situacia dost komplikuje. A to nehovorim o tom ake nervozne je nevyspate dieta.
0 0
Jara Jara

Jara je offline (nepripojený) Jara

Viem ťa pochopiť, pretože aj u nás to bolo presne tak. Manžel chodil na nočné a nemohol spať cez deň, lebo pes zavýjal. Práve preto lebo bol v byte sám. Je to čosi ako plač dieťaťa. Najprv si myslel, že je to dieťa ale potom išiel za plačom a zistil, že je to pes. Doma cez deň je málo ľudí a tak aj málo šance na pochopenie u susedov. U nás sa to vyriešilo tým, že manžel zmenil prácu a po roku sa aj susedia odsťahovali, takže už je pokoj.
0 0
Ešli Ešli

Ešli je offline (nepripojený) Ešli

Odporúčala by som nahrať zavýjanie a rozobrať situáciu so susedmi. Bolo by od nich bezohľadné keby problém neriešili.Podľa mňa je psík zle naučený a možno by sa to dalo riešiť s ľudmi, ktorí sa zaoberajú výcvikom psíkov. Sama mám doma (v rodinnom dome) dve mopsíčky a tiež som ich učila na môj odchod z domu a preto viem, že sú v pohode kým som v práci.
0 0
jaros5 jaros5

jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

duves Pozri príspevok
Je to ťažke riešenie. Ak si clovek uvedomí, že legalne riešenie je sťažnosť, tak je to na dlhe lakte. Rychlejsie riesenie je samosebou nelegalne v rozpore s dobrými mravmi, ale účinné. Kto chce, môže si domysliet.
Skor než ma niekto odsúdi, pýtam sa, akými mravmi oplýva majitel psa, ktorý znepríjemnuje susedom existenciu.
Súhlasím s tebou duves, je naozaj ťažké vyriešiť tento problém. Ale tvoje riešenie, ktoré naznačuješ je v rozpore nie len s dobrými mravmi, ale i so zákonom (ak si dobre domýšlam). Ja som si napr. domyslel viac amorálnych riešení; Ani jedno nepokladám za vhodné a správne.
0 0
jaros5 jaros5

jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

Ešli Pozri príspevok
Odporúčala by som nahrať zavýjanie a rozobrať situáciu so susedmi. Bolo by od nich bezohľadné keby problém neriešili.Podľa mňa je psík zle naučený a možno by sa to dalo riešiť s ľudmi, ktorí sa zaoberajú výcvikom psíkov. Sama mám doma (v rodinnom dome) dve mopsíčky a tiež som ich učila na môj odchod z domu a preto viem, že sú v pohode kým som v práci.
Súhlasim s tebou, že pes je zle naučený. Psa, ak ho máme doma v byte, treba naučiť na odchod majiteľov. Takže jednoznačne zanedbaná výchova/výcvik zo strany majiteľa.
Ja by som to skúsil riešiť zmierlivou cestou. Navrhol by som susedovi, že mu psíka pri dopoludňajšej prechádzke s dcérkou, vyvenčím(pokiaľ to nie je pitbull )
Možno by po takomto návrhu zmenil svoj postoj a mal by aj on snahu vyriešiť problém k obojstrannej spokojnosti.
1 0
jaros5 jaros5

jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

Dá sa to riešiť aj cez SVB alebo BD. My máme v domovom poriadku zákaz chovu domácich zvierat a kto chce mať v byte psa, musí požiadať o súhlas ostatných vlastníkov; Ak to nemáte v DP, treba na najbližšej schôdzi navrhnúť dodatok, nechať ho schváliť a máš sa o čo oprieť pri ďalších krokoch. Nemusíš volať políciu, robiť zápisy, nahrávať zavýjanie a inak ťažkopádne dokazovať.
0 0
kajasla kajasla

kajasla je offline (nepripojený) kajasla

jaros5 Pozri príspevok
Súhlasim s tebou, že pes je zle naučený. Psa, ak ho máme doma v byte, treba naučiť na odchod majiteľov. Takže jednoznačne zanedbaná výchova/výcvik zo strany majiteľa.
Ja by som to skúsil riešiť zmierlivou cestou. Navrhol by som susedovi, že mu psíka pri dopoludňajšej prechádzke s dcérkou, vyvenčím(pokiaľ to nie je pitbull )
Možno by po takomto návrhu zmenil svoj postoj a mal by aj on snahu vyriešiť problém k obojstrannej spokojnosti.

Samozrejme, ze som sa snazila to so susedmi riesit , ale akosi neuspesne. Oni sa ohradzuju na to , ze nerusia nocny klud a udajne si zistili , ze im nic nemozem a pes zavyja preto, lebo si zvyka na novy byt. Ze je im to luto, ale mam smolu, ze som cez den doma.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Niečo podobné http://video.markiza.sk/tv-archiv/lamparen/22877 (Lampáreň 02, 8:24)
Nám sa to podarilo vyriešiť takto http://www.porada.sk/342566-post6.html
Naposledy upravil Marína : 14.01.09 at 18:03
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Je to trochu podľa príslovia :

" Na hrubú látku hrubú niť ! "

Keď možem poradiť , skús ísť na magistrát informovať sa na daňové odd. , ako je na tom s platením dane za psíka a poprípade sa podľa toho zariaď ..........
/ MOJE vyjadrenie - šmaril by som im to do ksichtu pri najbližšej možnej príležitosti /

Ešte otázočka :

" Aká veková kategória sú , majú deti , ak áno , aký vek ? "

Lebo ak nie , možno raz budú mať a vtedy pochopia . Dovtedy Tvoje dieťa podrastie a ostatným susedovcom tiež , potom budú mať oni hlavu v smútku
No a potom nastane tá chvíľa , keď sa budú sťažovať , že pes je nervózny z hluku .

Poznám to , nakoľko podo mnou podrástli deti . Doteraz bol kľud , no keď prídu zo školy , poteš bože ! Zdrhám z baráku
Tiež to poznám , nakoľko moje už odrástli

Juraj
0 0
najag najag

najag je offline (nepripojený) najag

Najlepsie riesenie je pravna uprava v Nemecku. Psa moze uzivatel bytu chovat v byte, ak ma suhlas vsetkych obyvatelov bytoveho domu.
Predsa aj u nas je pravna uprava, ze uzivatel bytu moze v byte robit vsetko, ak to nezatazuje ostatnych uzivatelov. Problem je iba v tom, ze nam sa nechce natahovat so susedmi, ktori si potom robia co chcu.Jednoducho povedane, sloboda jedneho konci tam, kde zacina sloboda druheho.Len ti drzi a arogantni maju jej viac, lebo my ostatni to dovolime.Jednoducho nahlasit na priestupkove konanie a dalej.Je lepsie mat pohnevaneho suseda, ako stekajuceho psa.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Ja by som toho psa nahral na nejké CD -čko.A potom ho púštal susedom keď sú doma.Môj známy to vyriešil jednou po papuli a bol kľud .Toto je ale tá posledná možnosť.
Naposledy upravil 220870 : 16.01.09 at 19:49
0 0
Aysha Aysha

Aysha je offline (nepripojený) Aysha

Viem, že to nie je príjemné. Ja som bola v koži majiteľky psa ktorý neustále zavýja. Pes bol vychovaný, mal výcvik ale aj tak za nami smútil. S tým sa nedalo nič robiť. Susedia sa sťažovali a preto sme sa snažili ho brávať čo najviac so sebou, ale vždy sa nedalo. Naši drahý susedia to nechápali, ale taký sú ľudia. Ale pointa je, že tí susedia ktorý sa sťažovali najviac, ktorí mali v tedy malé deti, dnes vlastnia psa a ten ich pes zavíja. A čo teraz?
Každý by si mal uvedomiť, že aj jemu sa to môže stať.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Aysha Pozri príspevok
Viem, že to nie je príjemné. Ja som bola v koži majiteľky psa ktorý neustále zavýja. Pes bol vychovaný, mal výcvik ale aj tak za nami smútil. S tým sa nedalo nič robiť. Susedia sa sťažovali a preto sme sa snažili ho brávať čo najviac so sebou, ale vždy sa nedalo. Naši drahý susedia to nechápali, ale taký sú ľudia. Ale pointa je, že tí susedia ktorý sa sťažovali najviac, ktorí mali v tedy malé deti, dnes vlastnia psa a ten ich pes zavíja. A čo teraz?
Každý by si mal uvedomiť, že aj jemu sa to môže stať.
Vy sa stazujete na psa, mne minule sused zo spodu zvonil vecer o 8.00, ze nam huci pocitac
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Aysha Pozri príspevok
Viem, že to nie je príjemné. Ja som bola v koži majiteľky psa ktorý neustále zavýja. Pes bol vychovaný, mal výcvik ale aj tak za nami smútil. S tým sa nedalo nič robiť. Susedia sa sťažovali a preto sme sa snažili ho brávať čo najviac so sebou, ale vždy sa nedalo. Naši drahý susedia to nechápali, ale taký sú ľudia. Ale pointa je, že tí susedia ktorý sa sťažovali najviac, ktorí mali v tedy malé deti, dnes vlastnia psa a ten ich pes zavíja. A čo teraz?
Každý by si mal uvedomiť, že aj jemu sa to môže stať.
Pes by mal byť kamarát nie nepriateľ.Osobne by som psov , mačky a podobne vaľké zvieratá zakázal chovať v činžiakoch.Podľa mňa je to trýznenie týchto zvierat.
0 0
Aysha Aysha

Aysha je offline (nepripojený) Aysha

Neviem či považuješ za týranie chovať mačku alebo psa v byte ktorému majiteľ dá lásku a opateru alebo to keď je pes priviazaný na reťazi a jediný dotyk od "pána" je kopanec. Toto je realita aj v tejto dobe. Nevravím, že sú takto chovaný všetci psy ale veľa skutočne veľa psov takto žije!
Ale to je už mimo témy.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Aysha Pozri príspevok
Viem, že to nie je príjemné. Ja som bola v koži majiteľky psa ktorý neustále zavýja. Pes bol vychovaný, mal výcvik ale aj tak za nami smútil. S tým sa nedalo nič robiť. Susedia sa sťažovali a preto sme sa snažili ho brávať čo najviac so sebou, ale vždy sa nedalo. Naši drahý susedia to nechápali, ale taký sú ľudia. Ale pointa je, že tí susedia ktorý sa sťažovali najviac, ktorí mali v tedy malé deti, dnes vlastnia psa a ten ich pes zavíja. A čo teraz?
Každý by si mal uvedomiť, že aj jemu sa to môže stať.
Ale dalo. Každému sa to môže stať, súhlasím, ale mal by to riešiť. Moja priateľka mala tibetského teriéra a jej dcéra bobtaila. Keď ten zahynul, malý za ním hrozne smútil a zavýjal. Keďže nechcela obťažovať susedov, nosila ho k jednej pani za úplatu.
Aysha Pozri príspevok
Neviem či považuješ za týranie chovať mačku alebo psa v byte ktorému majiteľ dá lásku a opateru alebo to keď je pes priviazaný na reťazi a jediný dotyk od "pána" je kopanec. Toto je realita aj v tejto dobe. Nevravím, že sú takto chovaný všetci psy ale veľa skutočne veľa psov takto žije!
Ale to je už mimo témy.
Podľa teba nie je týraním psa, ak vieš, že vo vašej neprítomnosti zavýja? Nielen reťazou sa dá týrať. A čo urobilo okolie, že je takto týrané?
Veľmi dobre si pamätám na takéto situácie(a to sme ich zažívali len cez víkend) a poviem úprimne, ešte teraz mi je úzko. Manželovmu srdiečku to tiež nepomohlo. Našťastie susedia pochopili.
Nedalo mi nenapísať a nie je to tým, že nemám rada zvieratá, práve naopak, práve preto, že ich mám rada.
Ak máš chuť, klikni si na link v prísp. 13.
Naposledy upravil Marína : 16.01.09 at 23:05
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať