Zavrieť

Porady

pestovanie kavy

Dostala som kavu v kvetinaci asi tak 20 cm vysoku. Prosim, co s nou, ako ju pestovat, kde je jej najlepsie?
Mozem ju presadit, alebo pockam na jar. Uz teraz dakujem za rady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    wabi je offline (nepripojený) wabi

    wabi
    Je to milý kvet s peknými lesklými listami. Nepresádzaj, keď tak na jar a iba o málo väčší kvetináč. Má rada vlhko a rosenie na listy a veľa nepriameho svetla. To je v kocke všetko... Kvet ako hociaký podobný, len nečakaj že ti bude niekedy rodiť...
    Eduard Ritok absolutne nesuhlasim s informaciou o rodeni ... Kavovnik rodi v interieri VINIKAJUCO a bohato ak clovek kavovnik sem tam prihnoji, da ho na teple, svetle a len mierne slnecne miesto .. kavovnik zacina kvitnut a rodit od 2 az 5 roku ..malokedy sa stane ze neskor

    wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

    wegamizi
    Tebe ak kvitla, aj si mal plody? To sa tesim, dufam, ze sa mi to podari, dobru kavicku milujem. Ten clanok o kavovniku bol 100%-ny, nemam co dodat. Idem si ten kavovnik hned premiestnit, lebo som si ho dala na parapetu, prave tam nesmie byt.
    Mozno predbieham, ale tie plody sa upravuju nejakym sposobom?

    wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

    wegamizi
    Prave som sa doradovala a zistila som aj tu pripravu :-), praca chvatna malo platna, na to som zabudla
    Tak srdce uz davam, teraz uz len tu dobru kavicku, ozvem sa ti, ako to dopadlo

    wabi je offline (nepripojený) wabi

    wabi
    Nerád vám kazím radosť, ale Taký čajík z byliniek je nielen zdravší a to oveľa, ale hlavne je opodstatnené ho u nás pestovať.
    Káva je podľa mňa iba pekná izbová kvetina. Snažiť sa dopestovať vlastnú kávu je fajn kuriozita, ale je málo pravdepodobné že budete môcť konkurovať skutočným odborníkom, ktorý sa tomu venujú celý život a stovkám tých najkvalitnejších káv z obchodov.
    To už radšej by som skúsil pestovanie citrusov napríklad...
    Ale proti gustu žiadny dišputát... ja len aby ste sa predčasne netešili...

    bef je offline (nepripojený) bef

    bef
    wabi Pozri príspevok
    Je to milý kvet s peknými lesklými listami. Nepresádzaj, keď tak na jar a iba o málo väčší kvetináč. Má rada vlhko a rosenie na listy a veľa nepriameho svetla. To je v kocke všetko... Kvet ako hociaký podobný, len nečakaj že ti bude niekedy rodiť...
    Skúšam zasadiť všetko čo sa dá a tak som dopestovala aj kávovník. Narástol mi 2 metrový strom ktorý kvitol a mal aj plody, ale pražiť sme ich neskúšali, len som rozdávala. Keď sa začal tváriť že nemieni prestať rásť a mali sme obavy aby nám nevytlačil strop, museli sme sa s ním rozlúčiť. Vzhľadovo bol veľmi pekný a mali sem ho v panelákovom byte bez akejkoľvek špeciálnej starostlivosti.



    Pekný deň

    zena je offline (nepripojený) zena

    zena
    Skúšal už niekto z Vás vypestovať si kávovník zo semienka? Nemáte s tým nejaké skúsenosti? Ja som si včera kúpila práve tieto semienka a idem sa pokúsiť ich vypestovať vraj za 5 týždňov by mi mali vyklíčiť,tak som náramne zvedavá ))

    Fairy je offline (nepripojený) Fairy

    Fairy
    Ja som si vypestovala z kávových zrniek dva kávovníky. Jeden mi minulý rok konečne zakvitol. Žiaľ iba jediným kvietkom, z ktorého bola jedna červená bobuľa. Keď už vyzerala, že je zrelá, otvorila som ju a vybrala dve zrnká. Tie som zasadila. Ale nič mi zatiaľ nevyrástlo. Má kávovníkové zrnko nejakú určitú dobu, dokedy ho treba zasadiť ?
    ahojte, tiez by ma zaujimalo ako sadit. dnes sme obrali celu urodu v pocte jednen plod. dufam ze dostatocne zrely. a teraz by sme ho radi zasadili. treba plod osupat a semiacka zasadit zvlast ? alebo cely plod aj so supkou ? a aka zem by bola vhodna ?
    dakujem

    bef je offline (nepripojený) bef

    bef
    adriankopal Pozri príspevok
    ahojte, tiez by ma zaujimalo ako sadit. dnes sme obrali celu urodu v pocte jednen plod. dufam ze dostatocne zrely. a teraz by sme ho radi zasadili. treba plod osupat a semiacka zasadit zvlast ? alebo cely plod aj so supkou ? a aka zem by bola vhodna ?
    dakujem
    Mám vyskúšané, že semiačko kávy je treba zasadiť čo najskôr lebo staršie mi už nelíčili. Treba ich sadiť bez tej červenej šupky do bežného substrátu na kvety a obrniť sa veľkou trpezlivosťou pretože začne najskôr vytvárať korienky až potom vyrastie a toto trvá aj vyše mesiaca.

    Pekný deň

    marfuška11 je offline (nepripojený) marfuška11

    snívajuci realista marfuška11
    Prosím vás,poradte mi niekto,ako postupovať pri pestovaní kávovníka.Kupila som si sadeničky a su dosť nahusto-asi 20 kusov v jednej šálke.Neviem,či ich mám rozsadiť alebo nehcať všetky spolu.
    Ďakujem za odpoveď.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Jedna z viacerých stránok , zadaj výraz kávovník a si tam :


    http://www.exoflora.sk/modules/news/...php?storyid=84

    Inak veľmi dobrá káva , mal som možnosť ochutnať domácu produkciu , OK takto som sa oblizoval


    Juraj

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    wegamizi Pozri príspevok
    Tebe ak kvitla, aj si mal plody? To sa tesim, dufam, ze sa mi to podari, dobru kavicku milujem. Ten clanok o kavovniku bol 100%-ny, nemam co dodat. Idem si ten kavovnik hned premiestnit, lebo som si ho dala na parapetu, prave tam nesmie byt.
    Mozno predbieham, ale tie plody sa upravuju nejakym sposobom?

    1. Kávovník svojho času , veľmi dávno , pestovala mama , ja nie

    2.Niet nad dobré urobené presso. Musíš však splniť jednu dôležitú podmienku :

    Do dobrého pressa musíš dať nielen srdce , ale aj kávu !!!!!!

    3.Čo s týka úpravy kávy / plodov /, je to obsiahnuté v tom linku . Pravdepodobne si bola tak vyradostnená , že si ho nečítala celý , čo ???


    Juraj

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.