Zavrieť

Porady

Nedostatky v OBERONE

Prosím užívateľov SW OBERON, aby sem písali iba nedostatky, ktoré zistili pri práci v účtovnom SW OBERON , prípadne postup ako sa im podarilo nedostatok odstrániť.

Prosím nepíšte sem otázky ohľadne postupov účtovania a pod. Tieto si naďalej budeme rozoberať v téme [SEARCH]OBERON[/SEARCH]

Pripomienky a nedostatky budem tlmočiť tvorcom SW.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    EPk je offline (nepripojený) EPk

    EPk
    zk24 Pozri príspevok
    Nie je možné dať iba opakovať účtovnú operáciu z predchádzajúceho mesiaca trebars. Ked sa mi kazdý mesiac opakuju isté operácie ako odpisy trebárs, neviem iba skopírovať minulomesačný. Musím ho vždy manuálne písať. Je to strašná otrava. V iných softoch sa to bez problémov dá.

    Ak iba nieco neviem, a dá sa to, tak ma prosím informujte Dakujem.
    Funguje CTRL C a CTRL V.

    EPk je offline (nepripojený) EPk

    EPk
    zk24 Pozri príspevok
    Ja ale nemyslim DPH. Napriklad ked robim lizing:

    562 / 474
    568 / 474
    343 / 474

    Alebo mzdy, ktore nespracovavam v OBERONE ale individualne. Mat predkontaciu, ktora mi vyhodi vsetky uctovne operacie /ako si ich zadam/ a len menim cisla. Tiez v inych softoch bezproblemov nastavitelne.

    A tak....
    Ja viem, ze nepotrebujes DPH, ale pri zadavani si predstav miesto zaklad, dph19 a dph0 napr. riadok1,riadok2,riadok3...

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    Práve som našla túto tému a tento príspevok , no a štve ma poriadne, že účtovanie platby kartou je v Oberone také zložité. A neurobili doteraz nič aby to zjednodušili a dodržali postupy účtovania.

    emula1 Pozri príspevok
    musis uctovat cez priebezne polozky, zavisi od softveru, co ti ponuka, ja pouzivam oberon a to robim takto:

    1.operacia -den tankovania - nepenazna operacia-VOZD
    2.op-den tank -nepen.op - priebez.polozka vydaj
    3.op-vypis z banky - banka-VNZD
    4.op-vypis z banky-nepenaz.op - priebez.polozka prijem
    Ako riešite platbu kartou vy????
    §12
    (5) Pri platbe platobnou kartou sa v peňažnom denníku odberateľa účtuje priebežná položka na strane výdavku v sume uhradenej platby a v členení podľa § 4 ods. 6 písm. e). Na základe výpisu z banky sa účtuje v deň zúčtovania platby výdavok z účtu v banke a priebežná položka na strane príjmu.
    vyznačené modrou program neurobí, ani keď ho pekne poprosím.

    Lucinka23 je offline (nepripojený) Lucinka23

    Lucinka23
    Ja som dnes zistila, že v programe mzdy mi sociálny fond zaokrúhľuje na celé desať centy dole, myslím si, že by to malo zaokrúhľovať na eurocenty matematicky. A neviem ako to odstrániť.

    Lucinka23 je offline (nepripojený) Lucinka23

    Lucinka23
    Tiež som zistila, že pri Hromadnom oznámení pre zdravotnú poisťovňu konkrétne pre APOLLO resp. teraz už pre Dôveru mi údaje vypisovalo zhora na dol a vôbec sa mi to nedá upraviť. Neviem, či som to popísala správne. Ale dala som si napr. všeobecnú zdravotnú poisťovňu a tam som to mala vyplnené správne a prehľadne.

    Jana1303 je offline (nepripojený) Jana1303

    Jana1303
    Ja mám na výplatnej páske hodnotu v eurách ale menu v SKK, keď som zadala v nastaveniach programu "nezobrazovať duálne zobrazenie miezd".

    Lucinka23 je offline (nepripojený) Lucinka23

    Lucinka23
    U nových prijatých zamestnancom mi vôbec pri mzde nepočíta príplatky za nadčasy a soboty a nedele

    Danielam je offline (nepripojený) Danielam

    Danielam
    Melnick Pozri príspevok
    Práve som našla túto tému a tento príspevok , no a štve ma poriadne, že účtovanie platby kartou je v Oberone také zložité. A neurobili doteraz nič aby to zjednodušili a dodržali postupy účtovania.



    Ako riešite platbu kartou vy????
    vyznačené modrou program neurobí, ani keď ho pekne poprosím.
    Ahoj Melnick,
    skúšala som v Oberone zaučtovať platbu kartou nákup PHM asi takto:
    1. operácia - ID nepeň.op - výdaj na priebežné položky
    2. operácia - ID nepeň.op - nákup PHM VOZD - rozúčtovaný zklad a DPH
    3. operácia - BU úbytok fin.prostriedkov z banky a príjem na priebežné položky
    prosím ťa skús sa na to pozreť. možno to je uplne zle alebo???Totižto ja sa v tomto programe ešte len "maturujem"...tak ma vyved z omylu alebo mi to odobrí.Budem vdačná za každú radu.

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    Nie je možné nastaviť tlačenie pokladničných dokladov vo forme - jeden doklad na jednu stranu. Vždy minimálne 2 alebo 3 na jednu A4-ku.

    Problém som napísala aj priamo výrobcovi. Oprava/Vylepšenie sa ani nechystá.

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    Nie je možné zadať predkontáciu v PU, ktorá by pozostávala z viacerých riadkov. Vždy iba jeden riadok, jednoduchá predkontácia.

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    Nie je možné dať iba opakovať účtovnú operáciu z predchádzajúceho mesiaca trebars. Ked sa mi kazdý mesiac opakuju isté operácie ako odpisy trebárs, neviem iba skopírovať minulomesačný. Musím ho vždy manuálne písať. Je to strašná otrava. V iných softoch sa to bez problémov dá.

    Ak iba nieco neviem, a dá sa to, tak ma prosím informujte Dakujem.

    EPk je offline (nepripojený) EPk

    EPk
    zk24 Pozri príspevok
    Nie je možné zadať predkontáciu v PU, ktorá by pozostávala z viacerých riadkov. Vždy iba jeden riadok, jednoduchá predkontácia.
    Ja to robim tak, že využívam aj riadky pre DPH a potom mam 3.
    screen2.gif  

    EPk je offline (nepripojený) EPk

    EPk
    zk24 Pozri príspevok
    Nie je možné nastaviť tlačenie pokladničných dokladov vo forme - jeden doklad na jednu stranu. Vždy minimálne 2 alebo 3 na jednu A4-ku.

    Problém som napísala aj priamo výrobcovi. Oprava/Vylepšenie sa ani nechystá.
    Po jednom tlačí, ked si na danom doklade a das tlacit pokladnicny (uctovny) doklad nie doklady.

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    EPk Pozri príspevok
    Ja to robim tak, že využívam aj riadky pre DPH a potom mam 3.

    Ja ale nemyslim DPH. Napriklad ked robim lizing:

    562 / 474
    568 / 474
    343 / 474

    Alebo mzdy, ktore nespracovavam v OBERONE ale individualne. Mat predkontaciu, ktora mi vyhodi vsetky uctovne operacie /ako si ich zadam/ a len menim cisla. Tiez v inych softoch bezproblemov nastavitelne.

    A tak....

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    EPk Pozri príspevok
    Po jednom tlačí, ked si na danom doklade a das tlacit pokladnicny (uctovny) doklad nie doklady.

    Ano, ale tlacit po jednom - pokladnicný doklad pri 1,000 kusov a viac je nenormalne. Chcem tlacit vsetky naraz s tym ze kazdy bude na jednej A4. Uplne bezna vec. Hlavne na konci roka ich exportujem do PDF vsetky. Ked budem potrebovat niekedy nejaky vytlacit. A nechcem mat tisic PDF filov, ale jeden kde je jeden doklad na jednej strane.

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    EPk Pozri príspevok
    Ja viem, ze nepotrebujes DPH, ale pri zadavani si predstav miesto zaklad, dph19 a dph0 napr. riadok1,riadok2,riadok3...
    Aha, to som neskusala, som myslela ze mi automaticky bude priradovat ucet 343. Tak vyskusam, dakujem.

    Jana1303 je offline (nepripojený) Jana1303

    Jana1303
    Ahojte,
    myslím si že by sa už mohlo zmeniť zálohovanie účtovníctva a miezd z diskety napríklad na CD, DVD, pretože diskety sa už nedajú kúpiť.

    zk24 je offline (nepripojený) zk24

    zk24
    Jana1303 Pozri príspevok
    Ahojte,
    myslím si že by sa už mohlo zmeniť zálohovanie účtovníctva a miezd z diskety napríklad na CD, DVD, pretože diskety sa už nedajú kúpiť.

    ??? Ako to myslis? ... Ved si to odzalohuj kam to tebe vyhovuje... o akych disketach hovoris? Vytiahni backup zo suboru a napal na CD... tak to robim ja.

    Ja nemam na PC disketovu mechaniku uz asi minimalne pat rokov...

    Inac ako take zalohy dostanes na diskety? Ved ak sa pamatam tie mali kapacitu tak 1,44 MB tusim...
    Naposledy upravil zk24 : 06.10.10 at 11:59

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.