Zavrieť

Porady

vymahanie penazi

Dobrý den,

ja by som Vás chcela poprosit o radu... Kamarátke "tzv" som požičala vačšiu sumu penazí, s tým, že mi vybaví dotáciu ohladom bývania, bolo to ešte minulý rok v novembri, no doteraz som nedostala nic, ani len peniaze naspat. Zial nemám spísanú žiadnu zmluvu, ani doklad o prevzatí hotovosti. Môžete mi poradit, ako mám dalej postupovat, či môžem jej dať spätne podpísat nejaký doklad, alebo zmluvu o prevzatí hotovosti ? Je to dosť súrne, lebo kvôli nej som si brala pôžičky, na ktoré mi teraz chodia už exekučné príkazy, predvolania na súdy.

Vopred velmi pekne dakujem za akukolvek pomoc !!!

Zúfalec
Usporiadat
emge emge

emge je offline (nepripojený) emge

Ja len preto, že už sme vyskúšali všetko, najprv sme ho kontaktovali telefonicky, sľúbil, že uhradí a nič. Potom sme sa ho snažili dotiahnuťk notárovi, najprv sľúbil, no na druhý deň si to rozmyslel. No a keďže sa blíži 3- ročná lehota, snažila som sa to riešiť podaním žaloby, no nenašla som vhodný vzor, preto som sa pýtala na Porade. No keď nič, tak nič. Aj tak dík. Asi dáme zarobiť nejakému advokátovi.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
emge Pozri príspevok
Dobrý večer,
hľadám v témach vzor podania na súd ohľadne vymáhania dlhu. Nemáte niekto niečo? Dosť to súri. Vopred ďakujem.
emge Pozri príspevok
Ja len preto, že už sme vyskúšali všetko, najprv sme ho kontaktovali telefonicky, sľúbil, že uhradí a nič. Potom sme sa ho snažili dotiahnuťk notárovi, najprv sľúbil, no na druhý deň si to rozmyslel. No a keďže sa blíži 3- ročná lehota, snažila som sa to riešiť podaním žaloby, no nenašla som vhodný vzor, preto som sa pýtala na Porade. No keď nič, tak nič. Aj tak dík. Asi dáme zarobiť nejakému advokátovi.
Ani nie tak žaloba , ako vydanie " Platobného príkazu "...

Platobný rozkaz

Okresný súd Bratislava 1
Zahradnícka 10
812 44 Bratislava


Žalobca:

Ján Vážny
Letná 10, 856 33 Bratislava
r. č.: 123452/9652

Žalovaný:

Róbert Pekný
Hlavná 20, 456 22 Bratislava
r. č.: 456962/7896

Vec: Žaloba o 300,- EUR

Súdny poplatok vo výške 20,- EUR uhradený kolkom
Dvojmo

Čl.1
1.1
Žalovanému som dňa 1.5.2006 požičal 87 000,-SK bez úroku. Túto čiastku mi mal vrátiť do 4 rokov.

1.2
Zmluvu o vypožičaní máme podpísanú.

Čl.2
2.1
Žalovaný svoj dlh splácal včas a presne. Žalovanému ostala jedna splátka, ktorú mi nechce zaplatiť s odôvodnením, že nemá peniaze.

2.2
Žalovaného som kontaktoval už trikrát, dlh mi mal zaplatiť už 1.5.2010, ale nereaguje.

2.3
Dozvedel som sa, že žalovaný si kúpil nové auto.

Čl.3
3.1
Navrhujem preto, aby súd vydal tento

platobný rozkaz:

Žalovaný je povinný zaplatiť žalobcovi čiastku 300,-EUR. Žalovaný je povinný uhradiť náklady konania, to všetko do 15 dní od doručenia platobného rozkazu.

V Bratislave, dňa 1. júla 2010

................................
Ján Vážny

Dôkaz:

Zmluva o vypožičaní
List žalovanému
0 0
emge emge

emge je offline (nepripojený) emge

Ďakujem veľmi pekne, pomôže to. Ešte raz vďaka.
0 0
sklamana sklamana

sklamana je offline (nepripojený) sklamana

Dobrý deň.Aj ja mám problém,v roku 2006 som kamarátke požičala pôžičkovú kartu,ktorú mi mala splatiť do pol roka.Doteraz mi ju nesplatila.Nepravidelným a oneskoreným platením ju naopak ešte viac zadlžila.Nie je medzi nami písomná dohoda,iba ústna.Poradte mi ako ju prinútiť aby to splatila.Mám podať žiadosť na súd.Ďakujem
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

sklamana Pozri príspevok
Dobrý deň.Aj ja mám problém,v roku 2006 som kamarátke požičala pôžičkovú kartu,ktorú mi mala splatiť do pol roka.Doteraz mi ju nesplatila.Nepravidelným a oneskoreným platením ju naopak ešte viac zadlžila.Nie je medzi nami písomná dohoda,iba ústna.Poradte mi ako ju prinútiť aby to splatila.Mám podať žiadosť na súd.Ďakujem
Keby si si prečítala celú tému, vedela by si, že je to len o tom, ako veriteľ dokáže preukázať, že daný dlh existuje. Na súd sa môžeš obrátiť, ale ak nemáš dôkazy, že si jej niečo požičala, tak to bude tvrdenie proti tvrdeniu a nie je isté, či vyhraješ.

A čo je to pôžičková karta? Môže ona na ňu čerpať úver? Vieš preukázať, že ona čerpá z karty peniaze?
0 0
sklamana sklamana

sklamana je offline (nepripojený) sklamana

Ano,to je taká úverová karta.Mám iba výpisy z banky kde,kedy a koľko vybrala a že to platila z účtu svojho manžela.Mám aj svedka svoju dcéru,ale neviem či to bude stačiť.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
sklamana Pozri príspevok
Dobrý deň.Aj ja mám problém,v roku 2006 som kamarátke požičala pôžičkovú kartu,ktorú mi mala splatiť do pol roka.Doteraz mi ju nesplatila.Nepravidelným a oneskoreným platením ju naopak ešte viac zadlžila.Nie je medzi nami písomná dohoda,iba ústna.Poradte mi ako ju prinútiť aby to splatila.Mám podať žiadosť na súd.Ďakujem
...hm ...keď sa tak nad tým zamyslím , tak moja manželka donedávna ani bankomatovú kartu nemala ...
sklamana Pozri príspevok
Ano,to je taká úverová karta.Mám iba výpisy z banky kde,kedy a koľko vybrala a že to platila z účtu svojho manžela.Mám aj svedka svoju dcéru,ale neviem či to bude stačiť.
...no vidíš ?????
Nie z toho Tvojho ...

Predpokladám , že je to asi tá revolvering karta ( žeby Homecredit ??? )...ej bisťu , ale sa ešte naplatíš ...nedoplatíš sa ...
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Asi najlepšie by bolo tú "kamarátku" čo najrýchlejšie nájsť, zobrať kartu a ešte ako bonus jej aj poriadne vlasy vyšklbať z hlavy.
0 0
c.t.a c.t.a

c.t.a je offline (nepripojený) c.t.a

Ahojte chcem sa spýtať ako treba postupovať v prípade, že nemôžem dostať späť peniaze? Ide o to,že som jeden paušal dala chalanovi ktorý ho dal bratovi a ten urobil na nom dlh (600 eur) ktorý som musela zaplatiť pretože mi prišli upomienky. Dohodla som sa s nim že tie peniaze mi vráti dokonca mi podpísal papier že to zaplati teda najskôr sme sa dohodli na splátkach lenže peniaze ktoré som do toho dala teraz potrebujem na školu. Napísala som mu teda,že tie peniaze potrebujem dala som mu mesiac aby si ich zohnal. Ja som ich musela zohnať za tri dni. Prednedávnom som mu písala či tie peniaze má ale neozval sa mi. Mam všetky jeho osobne udaje. Ako mam teraz postupovať na koho sa obrátiť. Mam ho upozorniť,že v prípade,že mi tie peniaze nevráti posuniem celú vec na sud a budem ich vymáhať sudnou cestou? Ďakujem za pomoc
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

c.t.a Pozri príspevok
Ahojte chcem sa spýtať ako treba postupovať v prípade, že nemôžem dostať späť peniaze? Ide o to,že som jeden paušal dala chalanovi ktorý ho dal bratovi a ten urobil na nom dlh (600 eur) ktorý som musela zaplatiť pretože mi prišli upomienky. Dohodla som sa s nim že tie peniaze mi vráti dokonca mi podpísal papier že to zaplati teda najskôr sme sa dohodli na splátkach lenže peniaze ktoré som do toho dala teraz potrebujem na školu. Napísala som mu teda,že tie peniaze potrebujem dala som mu mesiac aby si ich zohnal. Ja som ich musela zohnať za tri dni. Prednedávnom som mu písala či tie peniaze má ale neozval sa mi. Mam všetky jeho osobne udaje. Ako mam teraz postupovať na koho sa obrátiť. Mam ho upozorniť,že v prípade,že mi tie peniaze nevráti posuniem celú vec na sud a budem ich vymáhať sudnou cestou? Ďakujem za pomoc
Prečítaj si predchádzajúce príspevky. Veď o tom je celá téma! Snáď to nebudeme písať pre teba ešte raz...?
0 0
c.t.a c.t.a

c.t.a je offline (nepripojený) c.t.a

Chobot Pozri príspevok
Prečítaj si predchádzajúce príspevky. Veď o tom je celá téma! Snáď to nebudeme písať pre teba ešte raz...?
Dakujem za milu odpoved.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

c.t.a Pozri príspevok
Dakujem za milu odpoved.
Nemáš za čo. A čo si čakala? Veď vyššie máš všetko napísané aj o predžalobnej výzve aj o platobnom rozkaze. Dokonca tam máš aj vzor plat. rozkazu od buchača. Ak chceš vedeiť niečo konkrétne tak sa konkrétne spýtaj.
0 0
teiwaz teiwaz

teiwaz je offline (nepripojený) teiwaz

Ahojte viem ze uz tu bolo rozobrane ako postupovat pri vymahani dlhu sudnou cestou.to vsetko mam za sebou s mojim ex .bol sud, vydany platobny rozkaz, tak prisiel na rad exekutor.dva roky sa to vlecie a nepohlo sa to pritom moj ex chodi po zahranici pracuje a exekutor nic.chcem sa spytat ci je normalne ze ja zistujem kde robi, kedy a aku pracu a tieto informacie dam exekutorovi ktory aj tak nic neurobi.exekutor nemohol poslat inspektorat prace do firmy kde robil iba ja.dokonca mu zomrel otec a exekutor mi povedal ze mam zistit u ktoreho notara bude dedicske konanie.s ex a jeho rodinou ale v kontakte nie som.nema to zistovat exekutor? Chcela by som sa este opytat ci mozem dat na neho oznamenie za to ze vedome sa dlhu vyhyba.Pretoze ma este dlh ohladom vyzivneho kvoli comu pojde asi uz aj sediet kde si to bude musiet odrobit.mozem teda podat aj ja? Aby sa mu ta basa predlzila?aj ked viem ze vyzivne je prvorade no nech si chlapec posedi.
0 0
draik draik

draik je offline (nepripojený) draik

Vhodnejšie by bolo zmeniť exekútora.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

draik
Vhodnejšie by bolo zmeniť exekútora.
a plus oboznámiť SKE s konaním (resp. nekonaním) dotyčného exekútora - s popisom toho, čo nevykonal, ako požadoval údaje od oprávneného miesto toho, aby ich zistil a zabezpečil on sám.......
0 0
teiwaz teiwaz

teiwaz je offline (nepripojený) teiwaz

A toho ex sa mi oplati dat na policiu alebo nie aj ked ma uz exekutora.no hned zajtra pojdem za exekutorom a budem to riesit lebo nechapem za co si chce este od ex vymahat peniaze ked nic nerobi
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať