Zavrieť

Porady

kancelária vo vlastnom dome

Potrebovala by som poradiť, čo všetko si môžem dať do nákladov, ak chcem používať 1 miestnosť v dome ako kanceláriu a čo všetko treba k tomu vybaviť. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ani1 je offline (nepripojený) ani1

    ani1
    myslím že najprv musíš mať živnosť na tú adresu, a potom už môžeš odpisovať aj toaletný papier....

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Tomy Pozri príspevok
    Potrebovala by som poradiť, čo všetko si môžem dať do nákladov, ak chcem používať 1 miestnosť v dome ako kanceláriu a čo všetko treba k tomu vybaviť. Ďakujem.
    Zadaj si do vyhladávania Kancelária v dome - nájdeš niekoľko tém, v ktorých sa táto problematika rozoberala.

    Neviem aký je tvoj predmet podnikania, ja robím účtovníctvo už 5 rokov ako živnostník v byte a nedávam si do nákladov žiadnu réžiu z prevádzky bytu.

    Dobroslava je offline (nepripojený) Dobroslava

    Dobroslava
    veronikasad Pozri príspevok
    Zadaj si do vyhladávania Kancelária v dome - nájdeš niekoľko tém, v ktorých sa táto problematika rozoberala.

    Neviem aký je tvoj predmet podnikania, ja robím účtovníctvo už 5 rokov ako živnostník v byte a nedávam si do nákladov žiadnu réžiu z prevádzky bytu.
    A ako je to v tomto prípade:
    Zivnostníčka - upratovacie práce, živnostenský list je vedený na adresu trvalého bydliska, toto trvalé bydlisko je vedené na LV len na manžela. Má manželka spísať s manželom "nájomnú zmluvu" na priestory, alebo to nechať tak /ako je to v prípade nejakej kontroly/.
    Môže si uplatňovať nejaké výdavky, keď tam má sídlo podnikania?
    Ďakujem.

    kancelária vo vlastnom dome

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.