larry1100
26.01.09,13:52
Ako uvadzam v nazve temy, chcem byt vyhradnym dovozcom tabakoveho vyrobku. (nie cigariet )
Co je najlepsie pri tejto cinnosti zalozit - zivnost,s.r.o.,a.s. ? (tovar chcem predavat v ramci SR inym zivnostnikom ale aj koncovym uzivatelom)
Potrebujem neaky certifikat alebo neake povolenia (od ÚRADU VEREJNÉHO ZDRAVOTNÍCTVA alebo inych uradov ) aby som mohol dany vyrobok predavat na Slovensku ?
Najnovsi zakon o spotrebnej dani s tabakovych vyrobkov je zákon č. 106/2004 ? Na tejto stranke finance.sk/dane/informacie/spotrebne-dane/tabulka2/ su ine informacie ohladom sadzby dane. Ktore info je spravne? V tomto roku sa planuje novela o spotrebnej dani z tabakovych vyrobkov?
Ake vsetky poplatky musim platit - spotrebna dan za tabak (za kazdy dovezeny kg 1350sk podla zákon č. 106/2004 ) , clo , dph - 19% zo zisku?
Pri takomto druhu podnikania musim mat colny sklad ?

Budem vdacny za kazdu odpoved ;)
larry1100
26.01.09,13:05
Zabudol som este na zmluvu co sa tyka vyhradneho dovozu. Taketo zmluvy sa robia na urcitu dobu alebo na stalo ?
Je mozne urobit platnu zmluvu s vyrobcom bez toho aby som sa s nim osobne stretol ? Su niekde na internete nahlady takychto zmluv, popr. s kym sa o tomto poradit ?
Excise Duty
26.01.09,13:15
Tu máš úplné a aktuálne znenie zákona o spotrebnej dani z tabakových výrobkov.
larry1100
26.01.09,13:43
Dakujem... , cize s toho vypliva ze za kazdy dovezeny kg tabaku musim zaplatit 64,06 eura. To je strasne vela, v ostatnych krajinach maju tiez take vysoke poplatky? Ved za sadzbu spotrebnej dane v SR kupim v inom clenskom state ten vyrobok priamo v obchode, nechapem... Vo februari tohto roka nema byt novela ? cital som nieco na internete , co je na tom pravdy ? ( viem ze sadzby nepojdu dole )
Neake info ohladom hore uvedenych otazok... ? :-)
Excise Duty
26.01.09,15:51
Dakujem... , cize s toho vypliva ze za kazdy dovezeny kg tabaku musim zaplatit 64,06 eura. To je strasne vela, v ostatnych krajinach maju tiez take vysoke poplatky? Ved za sadzbu spotrebnej dane v SR kupim v inom clenskom state ten vyrobok priamo v obchode, nechapem... Vo februari tohto roka nema byt novela ? cital som nieco na internete , co je na tom pravdy ? ( viem ze sadzby nepojdu dole )
Neake info ohladom hore uvedenych otazok... ? :-)
Tu sú aktuálne sadzby spotrebnej dane z tabakových výrobkov v rámci EÚ, prehľad sa pravidelne polročne aktualizuje, takže II. polrok 2008 by sa mal objaviť na rovnakej adrese ešte koncom januára alebo začiatkom februára ale lepšie to už nebude.
http://ec.europa.eu/taxation_customs/resources/documents/taxation/excise_duties/tobacco_products/rates/excise_duties_tobacco_en.pdf (http://ec.europa.eu/taxation_customs/resources/documents/taxation/excise_duties/tobacco_products/rates/excise_duties_tobacco_en.pdf)
Vo februári nebude nijaká novela, tá už bola vykonaná zákonom č. 378/2008 Z. z., ktorý nadobudol účinnosť 1. decembra 2008 s s výnimkou čl. I bodov 2, 3, 4, 7 a 8, ktoré nadobúdajú účinnosť 1. februára 2009.
Heni
26.01.09,17:05