Zavrieť

Porady

Vyhradny dovozca tabu z clenskeho statu EU

Ako uvadzam v nazve temy, chcem byt vyhradnym dovozcom tabakoveho vyrobku. (nie cigariet )
Co je najlepsie pri tejto cinnosti zalozit - zivnost,s.r.o.,a.s. ? (tovar chcem predavat v ramci SR inym zivnostnikom ale aj koncovym uzivatelom)
Potrebujem neaky certifikat alebo neake povolenia (od ÚRADU VEREJNÉHO ZDRAVOTNÍCTVA alebo inych uradov ) aby som mohol dany vyrobok predavat na Slovensku ?
Najnovsi zakon o spotrebnej dani s tabakovych vyrobkov je zákon č. 106/2004 ? Na tejto stranke finance.sk/dane/informacie/spotrebne-dane/tabulka2/ su ine informacie ohladom sadzby dane. Ktore info je spravne? V tomto roku sa planuje novela o spotrebnej dani z tabakovych vyrobkov?
Ake vsetky poplatky musim platit - spotrebna dan za tabak (za kazdy dovezeny kg 1350sk podla zákon č. 106/2004 ) , clo , dph - 19% zo zisku?
Pri takomto druhu podnikania musim mat colny sklad ?

Budem vdacny za kazdu odpoved
Naposledy upravil larry1100 : 26.01.09 at 14:12
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Zabudol som este na zmluvu co sa tyka vyhradneho dovozu. Taketo zmluvy sa robia na urcitu dobu alebo na stalo ?
    Je mozne urobit platnu zmluvu s vyrobcom bez toho aby som sa s nim osobne stretol ? Su niekde na internete nahlady takychto zmluv, popr. s kym sa o tomto poradit ?

    Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

    ten, čo už nemusí do roboty Excise Duty
    Tu máš úplné a aktuálne znenie zákona o spotrebnej dani z tabakových výrobkov.
    Dakujem... , cize s toho vypliva ze za kazdy dovezeny kg tabaku musim zaplatit 64,06 eura. To je strasne vela, v ostatnych krajinach maju tiez take vysoke poplatky? Ved za sadzbu spotrebnej dane v SR kupim v inom clenskom state ten vyrobok priamo v obchode, nechapem... Vo februari tohto roka nema byt novela ? cital som nieco na internete , co je na tom pravdy ? ( viem ze sadzby nepojdu dole )
    Neake info ohladom hore uvedenych otazok... ? :-)

    Excise Duty je offline (nepripojený) Excise Duty

    ten, čo už nemusí do roboty Excise Duty
    larry1100 Pozri príspevok
    Dakujem... , cize s toho vypliva ze za kazdy dovezeny kg tabaku musim zaplatit 64,06 eura. To je strasne vela, v ostatnych krajinach maju tiez take vysoke poplatky? Ved za sadzbu spotrebnej dane v SR kupim v inom clenskom state ten vyrobok priamo v obchode, nechapem... Vo februari tohto roka nema byt novela ? cital som nieco na internete , co je na tom pravdy ? ( viem ze sadzby nepojdu dole )
    Neake info ohladom hore uvedenych otazok... ? :-)
    Tu sú aktuálne sadzby spotrebnej dane z tabakových výrobkov v rámci EÚ, prehľad sa pravidelne polročne aktualizuje, takže II. polrok 2008 by sa mal objaviť na rovnakej adrese ešte koncom januára alebo začiatkom februára ale lepšie to už nebude.
    http://ec.europa.eu/taxation_customs/resources/documents/taxation/excise_duties/tobacco_products/rates/excise_duties_tobacco_en.pdf
    Vo februári nebude nijaká novela, tá už bola vykonaná zákonom č. 378/2008 Z. z., ktorý nadobudol účinnosť 1. decembra 2008 s s výnimkou čl. I bodov 2, 3, 4, 7 a 8, ktoré nadobúdajú účinnosť 1. februára 2009.

    Vyhradny dovozca tabu z clenskeho statu EU

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.