m.urbanova
16.03.09,15:05
Dobrý deň, má niekto skúsenosti ohľadom prevádzkového poriadku na prevádzkáreň pneuservisu? Je vlastne potrebné ho mať vypracovaný? Ďakujem
Lianka
16.03.09,14:15
Hladam, hladam... nasla som link, kde si aj ty zadavala otazku v poslednom prispevku: http://www.porada.sk/t62322-p7-prevadzkovy-poriadok.html. Mnohe tie prispevky su dost konkretne. Co tak si podla nich urobit svoj prevadzkovy poriadok?

http://www.porada.sk/t2886-etiketa-porady.html
4. Pred založením novej témy si dobre rozmyslím, do ktorej Porady ju založím. Nezakladám tú istú tému duplicitne do viacerých Porád! Ak sa mi podarí zle umiestniť novú tému, nehanbím sa požiadať Richarda, aby ju premiestnil tam, kam patrí.

6. Predtým, než položím svoju otázku, pohľadám na Porade, či sa už tento problém neriešil.
m.urbanova
17.03.09,05:42
ospravedlňujem sa, myslela som si, že moja otázka bola nepovšimnutá tak som založila novú tému. No, je pravda, že je to duplicitne. Nevedela som, že sa to nesmie. Zrejme sa s tým prevádzkovým poriadkom nikto nestretol. Takže ospravedlňujem sa.
ekoalex
19.06.09,09:34
Ahoj, chcela som sa opýtať, či si už zohnala prevádzkový poriadok na pneuservis, pretože aj ja naháňam ten istý.
Diky
ivanka p.
19.06.09,11:00
Milé dámy. Čo sa týka prevádzky pneuservisu, nikde vzor nenájdete. Z jednoduchého dôvodu. Ak náhodou nájdete, tak mi ho prosím prepošlite!!!
PP v pneuservise sa dá vypracovať v tom prípade tak, ako má byť vtedy, keď Vy ako prevádzkovateľky viete aké riziká z činností vyplývajú Vám (ak ste priame zamestnankyne) alebo vašim zamestnancom. To znamená ak prichádzate do kontaktu s chemickými látkami, tak je potrebné vypracovať PP špecificky na rizikový faktor (chemické látky) ktorý počas prevádzky vzniká. To isté platí aj napr. s hlukom, vibráciami atď. Skôr vo Vašom prípade by som si ako podnikateľka a zamestnávateľka splnila omnoho dôležitejšiu povinnosť (je väčší predpoklad keď ju mať nebudem, že dostanem pokutu a to riadnu) mať uzatvorenú dohodu s pracovnou zdravotnou službou alebo odborne spôsobilou osobou vykonávať PZS podľa zákona 124/2006 Z.z. v znení neskorších predpisov a zák. č. 355/2007 Z.z. a z.č. 140/2008. Prajem Vám príjemné hľadanie pekný deň.;)