tokoska
18.05.09,15:33
Prajem pekný deň!

Chcem poprosiť o Vaše skúsenosti s kúpeľnou liečbou.
Manžel mal akútny infarkt myokardu prednej steny-má našité dva bypassy a má absolvovať kúpeľnú starostlivosť.
Je tu možnosť vybrať si kúpele / ak si nevyberie sám, pridelí ho do niektorých kúpeľov poisťovňa/a preto Vás prosím o Vaše skúsenosti a názory /iba kúpele Bardejov, Dudince, Brusno, Sliač, Nimnica a Vyšné Ružbachy-to sú zmluvné kúpele VSZP na danú diagnózu/. Zaujíma ma hlavne odborná starostlivosť o pacienta, procedúry a pod. Tiež ocením aj ostatné Vaše názory a pripomienky.
Ďakujem

tokoska
Lianka
18.05.09,13:37
Mozem indiskretnu otazku? Kolko rokov ma manzel? Pytam sa preto, lebo v niektorych kupeloch su skor mladsi pacienti, inde vekovo starsi - vhodne by bolo asi, keby bol medzi seberovnymi.
tokoska
18.05.09,14:06
Manžel má 47 rokov.
Lianka
18.05.09,14:34
To je mlady clovek. Z tychto, ktore uvadzas vyssie, mam osobnu skusenost s kupelami v Dudinciach a Nimnici.

Velmi negatovnu skusenost o Nimnici som napisala aj v mojom pripspevku v jednej z nizsie uvedenych tem. Je tam katastrofalne ubytko pre pacientov, ktori idu cez poistovnu - 1 WC asi pre 15 izieb, izby v strasnom stave (videla som len zvonka, handra na okne namiesto zaclony). Vekovy priemer ovela vyssi ako vek tvojho muza. Nie je kam ist, ziadne moznosti vyzitia a travenia volneho casu - jedine priroda hned po ruke, ale pred oknami kamiony a rusna doprava. Sluzby (kaviaren - ine tam nie je) funguju len v obmedzenych casoch. Pavilon s kupelnymi procedurami nebol rekonstruovany asi odkedy ho postavili (desiatky rokov). Sestricky - robia si len svoju povinnost... (nic extra). Myslim, ze tvoj muz si taketo kupele nezasluzi. Sorry, za negativnu reklamu, ale mala som tu cest, tak radsej vystriham dopredu.

Dudince. Tiche mestecko. Tiez nie je kam ist, ale aspon je tam ticho, moznosti prechadzok, park, letne kino, dedinsky futbal... Ubytovanie sa da (az na to, ze babka o tri izby dalej pozerala v noci TV, do nasej izby to bolo riadne pocut). Pekne prostredie aj v liecebnych domoch, aj v okoli. Cez vikend bola otvorena len jedna cukraren v meste, aj to v obmedzenych hodinach. Vo vedlajsom sukromnom kupelnom zariadeni je pekna kaviaren, dlho otvorena, casopisy, hudba. Procedury v zrekonstuovanom pavilone. Na sestricky si velmi nepamätam, myslim, ze mile. Citila som sa tam dobre. Vekovy priemer podstatne nizsi ako v Nimnici. Z tychto dvoch preferujem Dudince.

Nasla som ti par linkov, kde sa rozoberali nazory na jednotlice kupele. Skus pozriet, ak si zatial necitala.
http://www.porada.sk/t54692-kupele.html
http://www.porada.sk/t107148-nimnica-alebo-lucky.html
http://www.porada.sk/t111515-liecebne-pobyty-pre-seniorov.html
Rozalka
18.07.09,17:54
Ked už boli spomenuté Dudince, je to niekto z blízkeho okolia?
Pýtam sa preto, že moja priateľka (inak poraďáčka), ide do D. do kúpeľov a chcela by som jej dohodnúť nejaké mikrostretko, aby v tom tichom mestečku mala nejakú zmenu.
jozka56
18.07.09,18:18
Ked už boli spomenuté Dudince, je to niekto z blízkeho okolia?
Pýtam sa preto, že moja priateľka (inak poraďáčka), ide do D. do kúpeľov a chcela by som jej dohodnúť nejaké mikrostretko, aby v tom tichom mestečku mala nejakú zmenu.
Rozalka tetriss je z Dudiniec, potvrdila mi to Maruška.:---
Rozalka
18.07.09,18:26
Jožka, vďaka, hneď to mojej priateľke oznámim. Cmuk.
Maruška54
18.07.09,18:30
tetris má predajňu s látkami nedaľeko kúpeľov
Rozalka
18.07.09,18:34
Maruška, vďaka.
ondrejvla
18.07.09,18:37
Pozri tu:http://www.porada.sk/t114364-nimnica-kupele-v-auguste.html
Ubytovanie je vo vynovených priestoroch, nový nábytok, každá izba má svoju sprchu a WC, žiadne spoločné, TV,telefón, môžu ti z domu volať na pevnú linku priamo na izbu, ma oknách elegantné záclony a závesy, myslím, že je to aj pre náročných. Bolo vynikajúce, aj personál, aj služby, jediné, čo mi na tomto pobyte vadilo, to boli premnožené kliešte, priniesla som si aj domov a bolo to nepríjemné... Ale aj doma na záhrade som ich už odchytila.