synko
21.06.09,10:08
Ahojte poradaci.
Prevadzkujem internetovy obchod. Tovar zasielam postou - dobierkou. V baliku zasielam aj fakturu za predany tovar. Niekedy sa vsak stane, ze tovar dorucim osobne. Staci v takomto pripade vystavit fakturu a peniaze prevziat v hotovosti, pripadne vypisat k fakture prijmovy doklad. Niekde som sa totiz dopocul, ze rucne vypisovane prijmove doklady sa maju niekedy v priebehu roka (jun-jul) 2009 zrusit a vsetkym predavajucim v hotovosti vznikne povinnost mat registracnu pokladnu. Viete mi poradit, ako to vlaastne je ? Zda sa mi byt zbytocne vlastnit RP, ked vystavim ako doklad fakturu.

Dakujem.
dragan.michal
21.06.09,08:41
Tak im daj normalne vystavenu fakturu. Akurat tam uved ze peniaze boli v hotovosti a nie bezhotovostným spôsobom.
ami2
21.06.09,13:02
Pokiaľ viem,vystavená faktúra nestačí,musí ti kupujúci uhradiť peniaze na účet.Alebo musíš dať doklad z registračnej pokladne a vtedy možeš zobrať peniaze v hotovosti.Ak sa mýlim,opravte ma.
Filip Glasa
21.06.09,16:38
No veď nie je problém osobné odbery realizovať iba pri platbe dopredu. Alebo si kúp a zaregistruj na DÚ malú kasičku na baterky.
evina
21.06.09,17:11
Ahojte poradaci.
Prevadzkujem internetovy obchod. Tovar zasielam postou - dobierkou. V baliku zasielam aj fakturu za predany tovar. Niekedy sa vsak stane, ze tovar dorucim osobne. Staci v takomto pripade vystavit fakturu a peniaze prevziat v hotovosti, pripadne vypisat k fakture prijmovy doklad. Niekde som sa totiz dopocul, ze rucne vypisovane prijmove doklady sa maju niekedy v priebehu roka (jun-jul) 2009 zrusit a vsetkym predavajucim v hotovosti vznikne povinnost mat registracnu pokladnu. Viete mi poradit, ako to vlaastne je ? Zda sa mi byt zbytocne vlastnit RP, ked vystavim ako doklad fakturu.

Dakujem.

Príjem v hotovosti bez ERP na PPD môžeš realizovať do 31.12.2010


http://www.porada.sk/t94807-p25-pokladnicne-blocky-budu-musiet-vydavat-aj-udrzbari-ci-uctovnici.html#post996360
ami2
21.06.09,18:49
No veď nie je problém osobné odbery realizovať iba pri platbe dopredu. Alebo si kúp a zaregistruj na DÚ malú kasičku na baterky.
No však to som povedala aj ja
hanelie
21.06.09,19:24
ak sa však rozhodneš zakúpiť si ERP - riadiš sa už podľa nového zákona o ERP
evina
21.06.09,19:34
ak sa však rozhodneš zakúpiť si ERP - riadiš sa už podľa nového zákona o ERP

Iba ak kúpi ERP zodpovedajúcu podmienkam nového zákona /fiskálny modul a pod.../
synko
21.06.09,19:57
Príjem v hotovosti bez ERP na PPD môžeš realizovať do 31.12.2010


http://www.porada.sk/t94807-p25-pokladnicne-blocky-budu-musiet-vydavat-aj-udrzbari-ci-uctovnici.html#post996360

V diskusii, ktorej link si pripojila sa vsak riesi povinnost evidovat hotovostnu uhradu pohladavky cez ERP od 01.03.2009, pripadne od 01.01.2011 - nikto vsak presne nevie co je pravda. Pravdepodobne sa nevyhnem kupe ERP - malej na baterky ako pise Filip. Len ci uz existuje take zariadenie aj s FM podla noveho zakona, aby som v roku 2011 nemusel riesit kupu novej. Ak mate info o takejto kasicke, dajte pls vediet, aj ked tu reklama asi nie je povolena. Dakujem
evina
21.06.09,20:09
V diskusii, ktorej link si pripojila sa vsak riesi povinnost evidovat hotovostnu uhradu pohladavky cez ERP od 01.03.2009, pripadne od 01.01.2011 - nikto vsak presne nevie co je pravda. Pravdepodobne sa nevyhnem kupe ERP - malej na baterky ako pise Filip. Len ci uz existuje take zariadenie aj s FM podla noveho zakona, aby som v roku 2011 nemusel riesit kupu novej. Ak mate info o takejto kasicke, dajte pls vediet, aj ked tu reklama asi nie je povolena. Dakujem

Vo svojom pôvodnom príspevku píšeš, že vystavíš faktúru /t.j. máš pohľadávku/ a jej úhradu môžeš prijať na PPD do 31.12.2010, nakoľko sa môžeš riadiť Vyhláškou č. 55
nesúhlasím, že nikto nevie, najmä v tom priloženom linku sme to presne popísali /nevedeli sme na začiatku témy, ale sú tam pripojené aj stanovisko MF a DRSR/ a zhrnutia, takže je to jasné.
Na PPD môžeš mať uhradenú faktúru podľa starých predpisov do 31.12.2010 a od 1.1.2011 musíš používať ERP. Akonáhle si však v prechodnej dobe kúpiš ERP spĺňajúcu podmienky nového zákona, musíš postupovať podľa neho, t.j. evidovať všetky hotovostné platby ERP.
kabul
21.06.09,20:33
Riešenie bez ERP vidím tak že ak dáte platbu za dobierku posielať poštou na bankový účet bolo by to bez hotovosti....
Čo Vy nato ?
evina
21.06.09,20:36
Riešenie bez ERP vidím tak že ak dáte platbu za dobierku posielať poštou na bankový účet bolo by to bez hotovosti....
Čo Vy nato ?
áno. Od 1.1.2011, dovtedy môže prijímať platbu v hotovosti bez ERP na faktúru a PPD.
synko
23.06.09,05:10
Dakujem vsetkym za odpovede a pomoc. Este jedna otazka k fakturam, aky sposob uhrady tam mam potom uvadzat ? Moze byt aj hotovost, alebo dat napr. 7 dni a potom k fakture pripnem PPD ? :confused:
evina
24.06.09,07:02
Dakujem vsetkym za odpovede a pomoc. Este jedna otazka k fakturam, aky sposob uhrady tam mam potom uvadzat ? Moze byt aj hotovost, alebo dat napr. 7 dni a potom k fakture pripnem PPD ? :confused:

úhrada v hotovosti. Dátum vystavenia faktúry a dátum prijatia peňazí, t.j. PPD môže mať ten istý dátum, akože je to aj pravda.
ludmila zenikova
08.07.09,21:19
Pripájam sa do tejto diskusie a mám tiež niečo k téme. Teda ohľadom faktúr a PPD, moja ekonómka mi povedala, že k vystavenej faktúre nemôžem dať PPD s rovnakým dátumom aký je aj na faktúre, pretože tá je splatná najskôr na druhý deň...je to tak, prosím vás???
evina
09.07.09,05:36
Pripájam sa do tejto diskusie a mám tiež niečo k téme. Teda ohľadom faktúr a PPD, moja ekonómka mi povedala, že k vystavenej faktúre nemôžem dať PPD s rovnakým dátumom aký je aj na faktúre, pretože tá je splatná najskôr na druhý deň...je to tak, prosím vás???
Nie je to tak od roku 1997

http://www.porada.sk/t4816-p2-prijem-v-hotovosti.html