pdurec
03.08.09,19:41
Ahojte,
prosím Vás môže mi niekto poradiť postupnosť všetkých úkonov pri zakladaní novej s.r.o - čky.

Dakujem vopred všetkým.

S pozdravom,

Peter

(príp. mail: pdurec@atlas.sk)
Lianka
04.08.09,12:27
pdurec
04.08.09,17:03
Tie príspevky pod názvom Založenie s.r.o. po novom nie je to, čo hladámmimotemy
prosím skôr ako sa tu niekto začne robiť "múdry" nech pozornejšie číta.

Ďakujem.
michalesco
05.08.09,06:59
No neviem, ja som minuly rok zakladal s. r. o. prave podla rad a skusenosti z uvedeneho vlakna a vsetko, co som potreboval, som tam nasiel..
pdurec
05.08.09,07:31
No ja sa samozrejme nechcem nikoho dotknúť a keď sa tak už stalo, tak sa uprimne všetkým ospravedlňujem, ale téma, ktorá je tu rozoberaná sa týka iba listín, ktoré sú potrebné k založeniu s.r.o. Potom tam už rozoberajú také špecifiká ako sídlo... atď.
A mňa zaujímal konkrétny postup založenia (aspoň v stručnosti, viem že je toho veľa).
Samozrejme, ľuďom ktorí na tomto serveri rozdávajú rady patrí veľká vďaka. Len treba ísť do hĺbky, nie iba čítať nadpisy.

Ďakujem. :)
Bionda
05.08.09,07:46
ak máš pocit, že si nenašiel to, čo si hľadal, kľudne zadaj otázku a verím, že odpoveď dostaneš. Ohľadom Spoločenskej zmluvy even. ak sa jedná o jednoosobovú s.r.o., tiež tu nejaká dobrá duša pricapila ( z konca min. roku) zmluvu, event. ja som tiež prilepila pre viac osobovú s.r.o. ( spoločnosť som zakladala v októbri min, roku a prešla na prvý raz), dokonca je tu niekde aj presne popísaný postup od čoho začať a ako postupovať - vrátane koľko ťa to bude stáť .......
mi_ke
05.08.09,12:47
V skratke: 1) Vypracujes spolocensku zmluvu resp. zakl. listinu (ak bude len jeden spolocnik), podpis zakladatelov na nej (spolocnikov) nechas overit. Nezabudni tolko kopii, kolko je spolocnikov plus jednu na ZU a jednu do OR.
2) Vyplnis formular pre pravnicke osoby na prislusny Zivnostensky urad, o 5 dni mas zivnosti
3) Vypracujes potrebne listiny spolu s vyplnenym formularom č. 7 a podas navrh do obchodneho registra. Listiny najdes vo vyhlaske č. 25/2004 Z.z. a formular na stranke www.justice.gov.sk (http://www.justice.gov.sk). Prilohami formulara urcite budu vyhlasenie spravcu vkladu, prehlasenia ze nie si jedinym spolocnikom vo viac ako dvoch sro, podpisovy vzor konatela, samotna SZ resp. ZL a preukazanie sidla. Vsetky listiny okrem formulara nechas 2x overit.
Bionda
05.08.09,15:56
a jedna zmluva ešte musí ostať v spoločnosti!
Najlepšie spravíš, keď si dáš spraviť výpis na ZU a máš všetko na jednom :)