vd1
28.08.09,14:05
Dobrý deň, som tu prvý krát a tak neviem, či správne položím otázku. Bývam v dome, ktorý má 6 bytom a máme založené vlastné SVB, kde ročné zúčtovanie vykonáva "pokladníčka" spoločenstva. Doposiaľ som sa veľmi o učtovanie nákladov za bývanie nezaujímal a preto ani neviem odpoveď na túto otázku: Musí byť dom, ktorý máme v SVB poistený? V ročnom zúčtovaní táto položka za posledné 2 - 3 roky nieje a pravdepodobne dom nie je poistený.
najag
28.08.09,12:22
Poistenie domu, tak ako poistenie kazdeho majetku, mimo zakonneho poistenia napr. aut, je Vasa vec. Je ale otazkou, ci sposobenu skodu na bytovom dome napr.zivelnou pohromou, poziarom.... ste schopni zaplatit z vlastneho vrecka. Takze, to je zmyslom poistenia bytoveho domu. Aby ste si mali vsetci za co kupit napr.nove byty, ked pridete o svoj bytovy dom.Samozrejme, poistenie v danej vyske nie je lacne, ale cert nikdy nespi.To je moj nazor.
vd1
28.08.09,17:10
Ďakujem za info.
Blankake
28.08.09,17:53
Odporúčam ale "obehať" viac poisťovní a dať si urobiť ponuky - náš blok má takú "výhodnú" poistku, že keď sa nám dostala voda do kočikárne, neuznali nám to. A krádež z kočikárne už vôbec nie.
Xanti
28.08.09,18:00
Odporúčam ale "obehať" viac poisťovní a dať si urobiť ponuky - náš blok má takú "výhodnú" poistku, že keď sa nám dostala voda do kočikárne, neuznali nám to. A krádež z kočikárne už vôbec nie.
Ale ved poistky sa dajú zmeniť. Prečo to neurobíte? Prečo neobeháte poisťovne a nenájdete vhodnú poistku? Verím, že sa Vám to podarí. :D
Blankake
28.08.09,18:04
Ale ved poistky sa dajú zmeniť. Prečo to neurobíte? Prečo neobeháte poisťovne a nenájdete vhodnú poistku? Verím, že sa Vám to podarí. :D
Lebo máme "takého" predsedu. Darmo sa niekto s niečím na schôdzi ozve (že bolo by dobré to a to), ak sa to jemu nevidí, tak to tak zahovorí a prejde na úplne inú tému, že sa potom už nikto nemá chuť ozvať ... väčšina sú tu dôchodcovia a tí chcú mať hlavne pokoj. :rolleyes:
Xanti
28.08.09,18:05
Lebo máme "takého" predsedu. Darmo sa niekto s niečím na schôdzi ozve (že bolo by dobré to a to), ak sa to jemu nevidí, tak to tak zahovorí a prejde na úplne inú tému, že sa potom už nikto nemá chuť ozvať ... väčšina sú tu dôchodcovia a tí chcú mať hlavne pokoj. :rolleyes:
Blbé :eek:, asi pomôže len nový predseda.
Zmena je život.
Halli
28.08.09,18:54
Odporúčam ale "obehať" viac poisťovní a dať si urobiť ponuky - náš blok má takú "výhodnú" poistku, že keď sa nám dostala voda do kočikárne, neuznali nám to. A krádež z kočikárne už vôbec nie.

Blanka a čo keby si obehala sama tie poisťovne a zistila, že ak chcete lepšiu poistku, tak budete platiť 3x viac ako doteraz? možno by si aj vedela prečo neuznali to čo neuznali...a čo všetko preto treba urobiť,aby to uznali. Nič v zlom, ale za všetkým treba nájsť len chyby a ruky otrčiť dozadu....JA NIČ :rolleyes:? A najlepšie ohovoriť predsedu a vyhovoriť sa na dôchodcov....stará známa pesnička!
Blankake
28.08.09,19:00
Blanka a čo keby si obehala sama tie poisťovne a zistila, že ak chcete lepšiu poistku, tak budete platiť 3x viac ako doteraz? možno by si aj vedela prečo neuznali to čo neuznali...a čo všetko preto treba urobiť,aby to uznali. Nič v zlom, ale za všetkým treba nájsť len chyby a ruky otrčiť dozadu....JA NIČ :rolleyes:? A najlepšie ohovoriť predsedu a vyhovoriť sa na dôchodcov....stará známa pesnička!
Slavica, nevidíš do podstaty a hneď útočíš.:( Myslíš, že manžel (bývalý účtovník) to neurobil? Ale bohužiaľ nepochodil, náš predseda je taký "svojský" - najlepšie je to, čo navrhne/vybaví on. Ešte šťastie, že pred pár rokmi manžel (vtedy ešte účtovník) nesúhlasil, aby naše SVB vložilo časť peňazí do BMG.
Halli
28.08.09,19:06
Slavica, nevidíš do podstaty a hneď útočíš.:( Myslíš, že manžel (bývalý účtovník) to neurobil? Ale bohužiaľ nepochodil, náš predseda je taký "svojský" - najlepšie je to, čo navrhne/vybaví on. Ešte šťastie, že pred pár rokmi manžel (vtedy ešte účtovník) nesúhlasil, aby naše SVB vložilo časť peňazí do BMG.

Nechcem sa hadať, ale ja neútočím...dala som ti vážnu otázku ako predseda, ktorý vie čo hovorí. Utočiť si začala ty na niekoho , kto sa nevie brániť a tak mi to prišlo nevhodné, že sa tu všetci takto vyplakávate a potom sa zistí, že nikto za svet by nerobil predsedu a nikto za svet by sa nehadal s ľudmi a najlepšie ignorovať zhromaždenia /nemyslím zrovna teba;)/....Presne na vlas podobných príspevkov je tu ....no nech neklamem v poslednej dobe aspoň 8, čo sledujem. Nenechá ma to na to sa dívať len tak, prepáč...;)
vierka541
28.08.09,19:10
Lebo máme "takého" predsedu. Darmo sa niekto s niečím na schôdzi ozve (že bolo by dobré to a to), ak sa to jemu nevidí, tak to tak zahovorí a prejde na úplne inú tému, že sa potom už nikto nemá chuť ozvať ... väčšina sú tu dôchodcovia a tí chcú mať hlavne pokoj. :rolleyes:
Blanka, presne akoby ste písali o našej predsedníčke, ktorá neuznáva názor nikoho okrem svojho, tiež je u nás viac dôchodcov a Tí sa boja aj otvoriť ústa a niečo povedať, lebo hneď sa zosype na nich sprška sebeckých slov, ktoré sa obrátia proti tomu, kto sa ozve.Viem, že najjednoduhšie by bolo takú predsedníčku odvolať, ale ruku na srdce, kto by to prevzal po žene, ktorá neznesie ani pomyslenie, žeby to robil niekto iní. Prišla by oveľa, hlavne finančných odmien, ktoré si sama navrhuje.Sú to odmeny aj viac ako 1000,-EUR. ,
Blankake
28.08.09,19:11
Nechcem sa hadať, ale ja neútočím...dala som ti vážnu otázku ako predseda, ktorý vie čo hovorí. Utočiť si začala ty na niekoho , kto sa nevie brániť a tak mi to prišlo nevhodné, že sa tu všetci takto vyplakávate a potom sa zistí, že nikto za svet by nerobil predsedu a nikto za svet by sa nehadal s ľudmi a najlepšie ignorovať zhromaždenia /nemyslím zrovna teba;)/....Presne na vlas podobných príspevkov je tu ....no nech neklamem v poslednej dobe aspoň 8, čo sledujem. Nenechá ma to na to sa dívať len tak, prepáč...;)
Ja som si všimla, že Ťa príspevky narážajúce na predsedov vytáčajú... ale fakt niekedy môže mať pravdu aj tá druhá strana :)
sito
28.08.09,19:15
Lebo máme "takého" predsedu. Darmo sa niekto s niečím na schôdzi ozve (že bolo by dobré to a to), ak sa to jemu nevidí, tak to tak zahovorí a prejde na úplne inú tému, že sa potom už nikto nemá chuť ozvať ... väčšina sú tu dôchodcovia a tí chcú mať hlavne pokoj. :rolleyes:


Kto sleduje poradu, SVB - Bytovky? Klasika, nie len v tomto prípade, buď je to správca, predseda, zákon prípadne niekto iný, ale tí, ktorých sa ich to týka, tí chcú mať pokoj. No tým sa zodpovednosti nezbavia, bez rozdielu veku.

Problémy sú rôzne, aj v domoch, obytných, kde je spravodlivosť? V rodinných? Mimo domu, aj v dome?

Ak niekto získa miliardy, je Vážený. Ak niekto získa milión podvodom, je chránený, máš hlad, zober si kukuricu s poľa, ktoré ti nepatrí si zlodej. "BEDÁRI" Realita, alebo život? Život, alebo realita? Život!

Vždy sú za tým konkrétni ľudia o ktorých sa nevie a nechce vedieť. Zákon o ochrane osobných údajov. Do prúseru. Vždy je to nakoniec väčšina, ktorá môže za to, že nechce. Alebo nemôže? Potom má diktátora. Preto by mala väčšina...
Blankake
28.08.09,19:17
Blanka, presne akoby ste písali o našej predsedníčke, ktorá neuznáva názor nikoho okrem svojho, tiež je u nás viac dôchodcov a Tí sa boja aj otvoriť ústa a niečo povedať, lebo hneď sa zosype na nich sprška sebeckých slov, ktoré sa obrátia proti tomu, kto sa ozve.Viem, že najjednoduhšie by bolo takú predsedníčku odvolať, ale ruku na srdce, kto by to prevzal po žene, ktorá neznesie ani pomyslenie, žeby to robil niekto iní. Prišla by oveľa, hlavne finančných odmien, ktoré si sama navrhuje.Sú to odmeny aj viac ako 1000,-EUR. ,
U nás niet toho, kto by to robil. Náš predseda našťastie nie je na peniaze (nemá nejakú horibilnú odmenu), ale proste si presadzuje len "svojich" na rôzne opravy (sú síce lacní, ale veľakrát "fušeri")... poslednú opravu dal robiť firme svojho syna a faktúra bola dosť premrštená... manžel to aj nadniesol na schôdzi a ešte on z toho vyšiel ako blbec, že robí zbytočne problémy, že to sú ich osobné problémy (medzi ním a predsedom), nech si to riešia mimo schôdze...:confused::mee:
Halli
28.08.09,19:24
Ja som si všimla, že Ťa príspevky narážajúce na predsedov vytáčajú... ale fakt niekedy môže mať pravdu aj tá druhá strana :)

Blani a divíš sa? Je to tak nevďačná práca, že keby bola len o niečo ľahšia a videli by za ňou ľudia "biznis" okamžite by bol každý dom SVB a každý by chcel byť predseda.
Nevytáča.../zase si použila zle slovko;)/ ...skúšam ich obhájiť, lebo tu nie sú a ja tu som. Aj keď viem, že mnohí tuto prácu podcenili a robia ju nezodpovedne.Väčšinou je to ale preto, že nemajú podporu v ostatných vlastníkoch, nemajú ju ohodnotenú , vidia nezáujem a nakoniec sú z toho otrávení a znechutení.
Ale som rada tej tvojej poznámke na záver ;)
Halli
28.08.09,19:36
Blanka, presne akoby ste písali o našej predsedníčke, ktorá neuznáva názor nikoho okrem svojho, tiež je u nás viac dôchodcov a Tí sa boja aj otvoriť ústa a niečo povedať, lebo hneď sa zosype na nich sprška sebeckých slov, ktoré sa obrátia proti tomu, kto sa ozve.Viem, že najjednoduhšie by bolo takú predsedníčku odvolať, ale ruku na srdce, kto by to prevzal po žene, ktorá neznesie ani pomyslenie, žeby to robil niekto iní. Prišla by oveľa, hlavne finančných odmien, ktoré si sama navrhuje.Sú to odmeny aj viac ako 1000,-EUR. ,


Vierka, Vierka, toto sa ani čítať nedá, nie tak ešte sa k tomu vyjadrovať.
Nevytáča ma to :D...mám pár otázok:

1/ prečo sa bojíš otvoriť ústa? si svojprávna, však tu to píšeš stále dokola o tých problémoch-tu sa to dá?...
2/ Kto by to prevzal? po nej? alebo že to nevie?
3/ Získaj si dôchodcov a rob to ty, čo ty na to?
4/ To že si navrhuje neznamená, že jej musíte odmeny odsúhlasiť
5/ koľko má mesačnú odmenu za to?

ďakujem za odpovede.S ;)
Halli
28.08.09,19:44
Ja som si všimla, že Ťa príspevky narážajúce na predsedov vytáčajú... ale fakt niekedy môže mať pravdu aj tá druhá strana :)

Príspevok ocenilisito


Sito môžeš mi povedať čo si tu ocenil ?
prvú časť vety ....alebo tu druhú

stačí jednym slovom, ďakujem.
alla66
28.08.09,19:45
Ja som si všimla, že Ťa príspevky narážajúce na predsedov vytáčajú... ale fakt niekedy môže mať pravdu aj tá druhá strana :)
Blanka, nie ste spokojní s predsedom? odvolajte ho!;)
http://www.porada.sk/t63876-odvolanie-predsedu-svb.html
Xanti
28.08.09,19:46
Vierka, Vierka, toto sa ani čítať nedá, nie tak ešte sa k tomu vyjadrovať.
Nevytáča ma to :D...mám pár otázok:

1/ prečo sa bojíš otvoriť ústa? si svojprávna, však tu to píšeš stále dokola o tých problémoch-tu sa to dá?...
2/ Kto by to prevzal? po nej? alebo že to nevie?
3/ Získaj si dôchodcov a rob to ty, čo ty na to?
4/ To že si navrhuje neznamená, že jej musíte odmeny odsúhlasiť
5/ koľko má mesačnú odmenu za to?

ďakujem za odpovede.S ;)
Naozaj správne položené otázky.
Kritizovať vie každý, ale urobiť niečo pre zmenu urobí málokto. Mne tiež navrhovali aby som to skúsila v predsedníctve bytovky. Povedala som NIE, lebo som si bola vedomá náročnosti práce a toho, že ludia by mi len nadávali.
Tiež som nespokojná s niektorými vecami čo sa robia v bytovke, ale cca 90% je takých, kt. schvalujem a sa mi páčia. A pre tých zvyšných 10% , s kt. som nespokojná nebudem špiniť na predsedu kade chodím predsa. :D:D:D
Blankake
28.08.09,19:48
Blanka, nie ste spokojní s predsedom? odvolajte ho!;)
http://www.porada.sk/t63876-odvolanie-predsedu-svb.html
Písala som, že u nás niet toho, kto by robil predsedu...:(
Minulý rok mu končilo 3-ročné obdobie, padlo pár návrhov na iné osoby (ale tie to bohužiaľ odmietli).
Halli
28.08.09,19:53
Písala som, že u nás niet toho, kto by robil predsedu...:(
Minulý rok mu končilo 3-ročné obdobie, padlo pár návrhov na iné osoby (ale tie to bohužiaľ odmietli).

Blanka, máte možnosť vratiť sa do starých kľají a nechať sa spravovať pod OSBD, alebo SBD, neviem čo tam máte...alebo sa ako SVB obrátiť na nejakú správcovskú spoločnosť, ktorá Vás prevezme. Na všetko ale treba mať ochotu všetkých, alebo aspoň vačšiny vlastníkov riešiť vôbec niečo.....;)
alla66
28.08.09,19:54
Písala som, že u nás niet toho, kto by robil predsedu...:(
Minulý rok mu končilo 3-ročné obdobie, padlo pár návrhov na iné osoby (ale tie to bohužiaľ odmietli).
A Ty? :D Si odvážna, múdra, ak budeš na každej schôdzi hájiť záujmy nájomníkov.... máš najlepšie predpoklady na túto funkciu;) Alebo manžela dotlač, nech nedrieme na gauči a budeš pani "predsedová" :---:)
Blankake
28.08.09,19:57
Blanka, máte možnosť vratiť sa do starých kľají a nechať sa spravovať pod OSBD, alebo SBD, neviem čo tam máte...alebo sa ako SVB obrátiť na nejakú správcovskú spoločnosť, ktorá Vás prevezme. Na všetko ale treba mať ochotu všetkých, alebo aspoň vačšiny vlastníkov riešiť vôbec niečo.....;)
No však tá ochota nie je... všetci sú spokojní so všetkým - aspoň na schôdzi. Potom na chodníku síce niektorí hundrú.
Dať sa spravovať určite nechceme. Základné veci u nás fungujú, len možno niektoré veci by sa mohli robiť lepšie.
Blankake
28.08.09,19:59
A Ty? :D Si odvážna, múdra, ak budeš na každej schôdzi hájiť záujmy nájomníkov.... máš najlepšie predpoklady na túto funkciu;) Alebo manžela dotlač, nech nedrieme na gauči a budeš pani "predsedová" :---:)
Manžela niektorí síce navrhovali, ale kvôli zamestnaniu to musel odmietnuť.
A ja na to nemám vôbec čas. ;)
sito
28.08.09,19:59
Ja som si všimla, že Ťa príspevky narážajúce na predsedov vytáčajú... ale fakt niekedy môže mať pravdu aj tá druhá strana :)

Príspevok ocenilisito


Sito môžeš mi povedať čo si tu ocenil ?
prvú časť vety ....alebo tu druhú

stačí jednym slovom, ďakujem.

Nôž na krku?

PRÍSPEVOK.
Halli
28.08.09,19:59
A Ty? :D Si odvážna, múdra, ak budeš na každej schôdzi hájiť záujmy nájomníkov.... máš najlepšie predpoklady na túto funkciu;) Alebo manžela dotlač, nech nedrieme na gauči a budeš pani "predsedová" :---:)


Aluška musím ťa opraviť nie nájomníkov ale vlastníkov ;):D
Halli
28.08.09,20:00
Nôž na krku?

PRÍSPEVOK.

Rátala som s tým, že sa takto vyjadríš. :oSkrývaj sa len ďalej.ďakujem
Halli
28.08.09,20:03
No však tá ochota nie je... všetci sú spokojní so všetkým - aspoň na schôdzi. Potom na chodníku síce niektorí hundrú.
Dať sa spravovať určite nechceme. Základné veci u nás fungujú, len možno niektoré veci by sa mohli robiť lepšie.

Tak už len jedna rada ak smiem. Skúsiť si nájsť cestu k predsedovi , tak ako sa hľadá cesta k manželovi...Polichotiť mu a presvedčiť ho, že to čo vy chcete, na to prišiel ON sám. :D
sito
28.08.09,20:08
Rátala som s tým, že sa takto vyjadríš. :oSkrývaj sa len ďalej.ďakujem

Neskrývam sa! Nemám prečo sa skrývať.
alla66
28.08.09,20:17
Citát:
Pôvodca textu príspevku: alla66 http://www.porada.sk/images/buttons/viewpost.gif (http://www.porada.sk/t118739-p3-poistenie-domu.html#post1137520)
A Ty? :D Si odvážna, múdra, ak budeš na každej schôdzi hájiť záujmy nájomníkov.... máš najlepšie predpoklady na túto funkciu;) Alebo manžela dotlač, nech nedrieme na gauči a budeš pani "predsedová" :---:)




Aluška musím ťa opraviť nie nájomníkov ale vlastníkov ;):D


Ďakujem za opravu:), tiež som síce vlastníčkou bytu, ale všetky poplatky a "vybavovačky" má na starosti manžel:--- ja si užívam;):D
Halli
28.08.09,20:21
Ďakujem za opravu:), tiež som síce vlastníčkou bytu, ale všetky poplatky a "vybavovačky" má na starosti manžel:--- ja si užívam;):D


Aha, tak ty si Vo vašom byte predseda a manžel je správca :D
alla66
28.08.09,20:35
Aha, tak ty si Vo vašom byte predseda a manžel je správca :D
asi tak:D:D:D
najag
29.08.09,09:55
A nie je to konflikt zaujmov ????? :D
zivan
07.02.10,17:33
Nechcel som zakladať nové vlákno, preto využívam toto jestvujúce, keďže moja otázka sa týka konkrétnej poistnej udalosti v našom dome, ktorá sa udiala tento víkend.
Máme na dome vysunuté otvorené nekryté balkóny, nad ktorými si jednotliví vlastníci bytov dali v minulosti individuálne namontovať krycie striešky, zhotovené väčšinou z lexanu. Kryciu striešku z lexanu máme aj nad vstupným schodišťom do domu.
V týchto dňoch, keď bola väčšina striešok pokrytá vrstvou snehu, došlo pri náhlom odmäku k pádu masy snehu z jednej balkónovej striešky zo 7.poschodia. Sneh spadol na striešku nad vchodom a zlomil ju. Bolo to vlastne šťastie v nešťastí, lebo keby tam nad schodišťom tá strieška nebola a niekto by tam práve prechádzal, mohlo to skončiť aj tragédiou.
Keďže máme dom poistený a individuálnu poistku bytu má aj vlastník balkónu na 7.poschodí, bude zaujímavé zistiť ako sa k tomu poisťovne postavia.
Zatiaľ som sa zbežne pozrel len do obsahu poistky domu, ale presne taký prípad som tam bohužiaľ nenašiel (na rozdiel napr. od zemetrasenia). Predpokladám, že takú udalosť nebude obsahovať ani poistná zmluva dotknutého vlastníka. Múdrejší však budeme až po návšteve poisťovní, ale ako poznám poisťovne u nás tak nezískame od nich ani cent.

Moje otázky :
1. Neriešil niekto z vás už podobný problém?
2. Je možné poistiť dom aj na takúto udalosť, najmä ak by došlo nedajbože nielen k materiálnej škode, ale aj ujme na zdraví nejakého chodca?
3. Ak neuspejeme u poisťovne, mal by vlastník bytu znášať náklady na opravu poškodenej striešky nad vchodom?

Na margo tejto udalosti by som ešte chcel poznamenať, že osoby resp. firmy ktoré montujú takéto typy striešok obvykle nerealizujú žiadnu zábranu proti možnému zosunutiu a pádu snehu. Priebežné odstraňovanie snehu zo striešky je pritom veľmi problematické. Preto v budúcnosti je potrebné pamätať aj na montáž vhodných zábran - aj dodatočnú.
Elena Navrátilová
07.02.10,18:02
Ja by som povedala že zodpovednosť voči tretím osobám alebo združený živel ale... ja môžem hovoriť. ;) Ale ešte predsa len poviem že skôr by to plnenie mohlo výjsť z poistky vlastníka lebo predmetná strieška nebude zrejme posudzovaná ako spoločná časť domu.
felix1
07.02.10,19:22
Pad snehu na zaparkovane auto pred domom nam riesili z poistenia zo zodpovednosti voci 3 osobam. Doporucujem doplnit zmluvu o tuto drobnost. Bez tohoto bodu poist. zmluvy je minimalna sanca na preplatenie skody.
Stanislav 1975
07.02.10,20:16
Nechcel som zakladať nové vlákno, preto využívam toto jestvujúce, keďže moja otázka sa týka konkrétnej poistnej udalosti v našom dome, ktorá sa udiala tento víkend.
Máme na dome vysunuté otvorené nekryté balkóny, nad ktorými si jednotliví vlastníci bytov dali v minulosti individuálne namontovať krycie striešky, zhotovené väčšinou z lexanu. Kryciu striešku z lexanu máme aj nad vstupným schodišťom do domu.
V týchto dňoch, keď bola väčšina striešok pokrytá vrstvou snehu, došlo pri náhlom odmäku k pádu masy snehu z jednej balkónovej striešky zo 7.poschodia. Sneh spadol na striešku nad vchodom a zlomil ju. Bolo to vlastne šťastie v nešťastí, lebo keby tam nad schodišťom tá strieška nebola a niekto by tam práve prechádzal, mohlo to skončiť aj tragédiou.
Keďže máme dom poistený a individuálnu poistku bytu má aj vlastník balkónu na 7.poschodí, bude zaujímavé zistiť ako sa k tomu poisťovne postavia.
Zatiaľ som sa zbežne pozrel len do obsahu poistky domu, ale presne taký prípad som tam bohužiaľ nenašiel (na rozdiel napr. od zemetrasenia). Predpokladám, že takú udalosť nebude obsahovať ani poistná zmluva dotknutého vlastníka. Múdrejší však budeme až po návšteve poisťovní, ale ako poznám poisťovne u nás tak nezískame od nich ani cent.

Moje otázky :
1. Neriešil niekto z vás už podobný problém?
2. Je možné poistiť dom aj na takúto udalosť, najmä ak by došlo nedajbože nielen k materiálnej škode, ale aj ujme na zdraví nejakého chodca?
3. Ak neuspejeme u poisťovne, mal by vlastník bytu znášať náklady na opravu poškodenej striešky nad vchodom?

Na margo tejto udalosti by som ešte chcel poznamenať, že osoby resp. firmy ktoré montujú takéto typy striešok obvykle nerealizujú žiadnu zábranu proti možnému zosunutiu a pádu snehu. Priebežné odstraňovanie snehu zo striešky je pritom veľmi problematické. Preto v budúcnosti je potrebné pamätať aj na montáž vhodných zábran - aj dodatočnú.

Poisťovňa to bude plniť,ak samozrejme nemáte nejakú koop., alebo komunálnu...
zivan
11.02.10,16:12
Ja by som povedala že zodpovednosť voči tretím osobám alebo združený živel ale... ja môžem hovoriť. ;) Ale ešte predsa len poviem že skôr by to plnenie mohlo výjsť z poistky vlastníka lebo predmetná strieška nebude zrejme posudzovaná ako spoločná časť domu.
Elenka,
súhlasím s tvojim tvrdením, že by to malo hradené z poistky konkrétneho vlastníka. Náš vlastník má byt poistený a aj sa snažil náhradu škody riešiť cez svoju poistku. Bohužiaľ neúspešne, pretože nemal poistenie zodpovednosti za škody spôsobené tretím osobám. Teraz si ho po tejto skúsenosti hneď dodatočne dojednal.
To, že poistenie majetku je dosť veľká džungľa, najmä pre laika, je dobre vystihnuté aj na: http://financie.blog.sme.sk/clanok_tlac.asp?cl=153042

Preverovali sme aj možnosť dodatočnej montáže zábran proti zosunutiu snehu z balkónových striešok u troch firiem, ktoré majú v svojej ponuke montáž striešok. Všetky sa tvárili, že o takomto probléme počujú po prvýkrát. Vieme, že takáto situácia so snehom ako tohoto roku sa nemusí napr. najbližších päť rokov zopakovať, ale určite je jednoduchšie škodám predchádzať ako potom znášať ich následky.
Elena Navrátilová
11.02.10,16:22
Elenka,
súhlasím s tvojim tvrdením, že by to malo hradené z poistky konkrétneho vlastníka. Náš vlastník má byt poistený a aj sa snažil náhradu škody riešiť cez svoju poistku. Bohužiaľ neúspešne, pretože nemal poistenie zodpovednosti za škody spôsobené tretím osobám. Teraz si ho po tejto skúsenosti hneď dodatočne dojednal.
To, že poistenie majetku je dosť veľká džungľa, najmä pre laika, je dobre vystihnuté aj na: http://financie.blog.sme.sk/clanok_tlac.asp?cl=153042

Preverovali sme aj možnosť dodatočnej montáže zábran proti zosunutiu snehu z balkónových striešok u troch firiem, ktoré majú v svojej ponuke montáž striešok. Všetky sa tvárili, že o takomto probléme počujú po prvýkrát. Vieme, že takáto situácia so snehom ako tohoto roku sa nemusí napr. najbližších päť rokov zopakovať, ale určite je jednoduchšie škodám predchádzať ako potom znášať ich následky.

Verím všetkému a "veru kvalifikovaný poistný poradca" koľkrát sám nevie na aké plnenia je dobré aby sa poistník pripoistil.