Zavrieť

Porady

Poistenie domu

vd1 vd1

vd1 je offline (nepripojený) vd1

Dobrý deň, som tu prvý krát a tak neviem, či správne položím otázku. Bývam v dome, ktorý má 6 bytom a máme založené vlastné SVB, kde ročné zúčtovanie vykonáva "pokladníčka" spoločenstva. Doposiaľ som sa veľmi o učtovanie nákladov za bývanie nezaujímal a preto ani neviem odpoveď na túto otázku: Musí byť dom, ktorý máme v SVB poistený? V ročnom zúčtovaní táto položka za posledné 2 - 3 roky nieje a pravdepodobne dom nie je poistený.
Usporiadat
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Blankake Pozri príspevok
Písala som, že u nás niet toho, kto by robil predsedu...
Minulý rok mu končilo 3-ročné obdobie, padlo pár návrhov na iné osoby (ale tie to bohužiaľ odmietli).
A Ty? Si odvážna, múdra, ak budeš na každej schôdzi hájiť záujmy nájomníkov.... máš najlepšie predpoklady na túto funkciu Alebo manžela dotlač, nech nedrieme na gauči a budeš pani "predsedová"
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

slavica Pozri príspevok
Blanka, máte možnosť vratiť sa do starých kľají a nechať sa spravovať pod OSBD, alebo SBD, neviem čo tam máte...alebo sa ako SVB obrátiť na nejakú správcovskú spoločnosť, ktorá Vás prevezme. Na všetko ale treba mať ochotu všetkých, alebo aspoň vačšiny vlastníkov riešiť vôbec niečo.....
No však tá ochota nie je... všetci sú spokojní so všetkým - aspoň na schôdzi. Potom na chodníku síce niektorí hundrú.
Dať sa spravovať určite nechceme. Základné veci u nás fungujú, len možno niektoré veci by sa mohli robiť lepšie.
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

alla66 Pozri príspevok
A Ty? Si odvážna, múdra, ak budeš na každej schôdzi hájiť záujmy nájomníkov.... máš najlepšie predpoklady na túto funkciu Alebo manžela dotlač, nech nedrieme na gauči a budeš pani "predsedová"
Manžela niektorí síce navrhovali, ale kvôli zamestnaniu to musel odmietnuť.
A ja na to nemám vôbec čas.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

slavica Pozri príspevok
Ja som si všimla, že Ťa príspevky narážajúce na predsedov vytáčajú... ale fakt niekedy môže mať pravdu aj tá druhá strana

Príspevok ocenilisito


Sito môžeš mi povedať čo si tu ocenil ?
prvú časť vety ....alebo tu druhú

stačí jednym slovom, ďakujem.
Nôž na krku?

PRÍSPEVOK.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

alla66 Pozri príspevok
A Ty? Si odvážna, múdra, ak budeš na každej schôdzi hájiť záujmy nájomníkov.... máš najlepšie predpoklady na túto funkciu Alebo manžela dotlač, nech nedrieme na gauči a budeš pani "predsedová"

Aluška musím ťa opraviť nie nájomníkov ale vlastníkov
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

sito Pozri príspevok
Nôž na krku?

PRÍSPEVOK.
Rátala som s tým, že sa takto vyjadríš. Skrývaj sa len ďalej.ďakujem
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Blankake Pozri príspevok
No však tá ochota nie je... všetci sú spokojní so všetkým - aspoň na schôdzi. Potom na chodníku síce niektorí hundrú.
Dať sa spravovať určite nechceme. Základné veci u nás fungujú, len možno niektoré veci by sa mohli robiť lepšie.
Tak už len jedna rada ak smiem. Skúsiť si nájsť cestu k predsedovi , tak ako sa hľadá cesta k manželovi...Polichotiť mu a presvedčiť ho, že to čo vy chcete, na to prišiel ON sám.
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

slavica Pozri príspevok
Rátala som s tým, že sa takto vyjadríš. Skrývaj sa len ďalej.ďakujem
Neskrývam sa! Nemám prečo sa skrývať.
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Citát:
Pôvodca textu príspevku: alla66
A Ty? Si odvážna, múdra, ak budeš na každej schôdzi hájiť záujmy nájomníkov.... máš najlepšie predpoklady na túto funkciu Alebo manžela dotlač, nech nedrieme na gauči a budeš pani "predsedová"



slavica Pozri príspevok
Aluška musím ťa opraviť nie nájomníkov ale vlastníkov

Ďakujem za opravu, tiež som síce vlastníčkou bytu, ale všetky poplatky a "vybavovačky" má na starosti manžel ja si užívam
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

alla66 Pozri príspevok

Ďakujem za opravu, tiež som síce vlastníčkou bytu, ale všetky poplatky a "vybavovačky" má na starosti manžel ja si užívam

Aha, tak ty si Vo vašom byte predseda a manžel je správca
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
slavica Pozri príspevok
Aha, tak ty si Vo vašom byte predseda a manžel je správca
asi tak
0 0
najag najag

najag je offline (nepripojený) najag

A nie je to konflikt zaujmov ?????
0 0
zivan zivan

zivan je offline (nepripojený) zivan

ženatý, otec 3 detí, pracujem v energetike ...viac
Nechcel som zakladať nové vlákno, preto využívam toto jestvujúce, keďže moja otázka sa týka konkrétnej poistnej udalosti v našom dome, ktorá sa udiala tento víkend.
Máme na dome vysunuté otvorené nekryté balkóny, nad ktorými si jednotliví vlastníci bytov dali v minulosti individuálne namontovať krycie striešky, zhotovené väčšinou z lexanu. Kryciu striešku z lexanu máme aj nad vstupným schodišťom do domu.
V týchto dňoch, keď bola väčšina striešok pokrytá vrstvou snehu, došlo pri náhlom odmäku k pádu masy snehu z jednej balkónovej striešky zo 7.poschodia. Sneh spadol na striešku nad vchodom a zlomil ju. Bolo to vlastne šťastie v nešťastí, lebo keby tam nad schodišťom tá strieška nebola a niekto by tam práve prechádzal, mohlo to skončiť aj tragédiou.
Keďže máme dom poistený a individuálnu poistku bytu má aj vlastník balkónu na 7.poschodí, bude zaujímavé zistiť ako sa k tomu poisťovne postavia.
Zatiaľ som sa zbežne pozrel len do obsahu poistky domu, ale presne taký prípad som tam bohužiaľ nenašiel (na rozdiel napr. od zemetrasenia). Predpokladám, že takú udalosť nebude obsahovať ani poistná zmluva dotknutého vlastníka. Múdrejší však budeme až po návšteve poisťovní, ale ako poznám poisťovne u nás tak nezískame od nich ani cent.

Moje otázky :
1. Neriešil niekto z vás už podobný problém?
2. Je možné poistiť dom aj na takúto udalosť, najmä ak by došlo nedajbože nielen k materiálnej škode, ale aj ujme na zdraví nejakého chodca?
3. Ak neuspejeme u poisťovne, mal by vlastník bytu znášať náklady na opravu poškodenej striešky nad vchodom?

Na margo tejto udalosti by som ešte chcel poznamenať, že osoby resp. firmy ktoré montujú takéto typy striešok obvykle nerealizujú žiadnu zábranu proti možnému zosunutiu a pádu snehu. Priebežné odstraňovanie snehu zo striešky je pritom veľmi problematické. Preto v budúcnosti je potrebné pamätať aj na montáž vhodných zábran - aj dodatočnú.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

Ja by som povedala že zodpovednosť voči tretím osobám alebo združený živel ale... ja môžem hovoriť. Ale ešte predsa len poviem že skôr by to plnenie mohlo výjsť z poistky vlastníka lebo predmetná strieška nebude zrejme posudzovaná ako spoločná časť domu.
0 0
felix1 felix1

felix1 je offline (nepripojený) felix1

ja
Pad snehu na zaparkovane auto pred domom nam riesili z poistenia zo zodpovednosti voci 3 osobam. Doporucujem doplnit zmluvu o tuto drobnost. Bez tohoto bodu poist. zmluvy je minimalna sanca na preplatenie skody.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

zivan Pozri príspevok
Nechcel som zakladať nové vlákno, preto využívam toto jestvujúce, keďže moja otázka sa týka konkrétnej poistnej udalosti v našom dome, ktorá sa udiala tento víkend.
Máme na dome vysunuté otvorené nekryté balkóny, nad ktorými si jednotliví vlastníci bytov dali v minulosti individuálne namontovať krycie striešky, zhotovené väčšinou z lexanu. Kryciu striešku z lexanu máme aj nad vstupným schodišťom do domu.
V týchto dňoch, keď bola väčšina striešok pokrytá vrstvou snehu, došlo pri náhlom odmäku k pádu masy snehu z jednej balkónovej striešky zo 7.poschodia. Sneh spadol na striešku nad vchodom a zlomil ju. Bolo to vlastne šťastie v nešťastí, lebo keby tam nad schodišťom tá strieška nebola a niekto by tam práve prechádzal, mohlo to skončiť aj tragédiou.
Keďže máme dom poistený a individuálnu poistku bytu má aj vlastník balkónu na 7.poschodí, bude zaujímavé zistiť ako sa k tomu poisťovne postavia.
Zatiaľ som sa zbežne pozrel len do obsahu poistky domu, ale presne taký prípad som tam bohužiaľ nenašiel (na rozdiel napr. od zemetrasenia). Predpokladám, že takú udalosť nebude obsahovať ani poistná zmluva dotknutého vlastníka. Múdrejší však budeme až po návšteve poisťovní, ale ako poznám poisťovne u nás tak nezískame od nich ani cent.

Moje otázky :
1. Neriešil niekto z vás už podobný problém?
2. Je možné poistiť dom aj na takúto udalosť, najmä ak by došlo nedajbože nielen k materiálnej škode, ale aj ujme na zdraví nejakého chodca?
3. Ak neuspejeme u poisťovne, mal by vlastník bytu znášať náklady na opravu poškodenej striešky nad vchodom?

Na margo tejto udalosti by som ešte chcel poznamenať, že osoby resp. firmy ktoré montujú takéto typy striešok obvykle nerealizujú žiadnu zábranu proti možnému zosunutiu a pádu snehu. Priebežné odstraňovanie snehu zo striešky je pritom veľmi problematické. Preto v budúcnosti je potrebné pamätať aj na montáž vhodných zábran - aj dodatočnú.
Poisťovňa to bude plniť,ak samozrejme nemáte nejakú koop., alebo komunálnu...
0 0
zivan zivan

zivan je offline (nepripojený) zivan

ženatý, otec 3 detí, pracujem v energetike ...viac
Elena Navrátilová Pozri príspevok
Ja by som povedala že zodpovednosť voči tretím osobám alebo združený živel ale... ja môžem hovoriť. Ale ešte predsa len poviem že skôr by to plnenie mohlo výjsť z poistky vlastníka lebo predmetná strieška nebude zrejme posudzovaná ako spoločná časť domu.
Elenka,
súhlasím s tvojim tvrdením, že by to malo hradené z poistky konkrétneho vlastníka. Náš vlastník má byt poistený a aj sa snažil náhradu škody riešiť cez svoju poistku. Bohužiaľ neúspešne, pretože nemal poistenie zodpovednosti za škody spôsobené tretím osobám. Teraz si ho po tejto skúsenosti hneď dodatočne dojednal.
To, že poistenie majetku je dosť veľká džungľa, najmä pre laika, je dobre vystihnuté aj na: http://financie.blog.sme.sk/clanok_tlac.asp?cl=153042

Preverovali sme aj možnosť dodatočnej montáže zábran proti zosunutiu snehu z balkónových striešok u troch firiem, ktoré majú v svojej ponuke montáž striešok. Všetky sa tvárili, že o takomto probléme počujú po prvýkrát. Vieme, že takáto situácia so snehom ako tohoto roku sa nemusí napr. najbližších päť rokov zopakovať, ale určite je jednoduchšie škodám predchádzať ako potom znášať ich následky.
0 0
Elena Navrátilová Elena Navrátilová

Elena Navrátilová je offline (nepripojený) Elena Navrátilová

zivan Pozri príspevok
Elenka,
súhlasím s tvojim tvrdením, že by to malo hradené z poistky konkrétneho vlastníka. Náš vlastník má byt poistený a aj sa snažil náhradu škody riešiť cez svoju poistku. Bohužiaľ neúspešne, pretože nemal poistenie zodpovednosti za škody spôsobené tretím osobám. Teraz si ho po tejto skúsenosti hneď dodatočne dojednal.
To, že poistenie majetku je dosť veľká džungľa, najmä pre laika, je dobre vystihnuté aj na: http://financie.blog.sme.sk/clanok_tlac.asp?cl=153042

Preverovali sme aj možnosť dodatočnej montáže zábran proti zosunutiu snehu z balkónových striešok u troch firiem, ktoré majú v svojej ponuke montáž striešok. Všetky sa tvárili, že o takomto probléme počujú po prvýkrát. Vieme, že takáto situácia so snehom ako tohoto roku sa nemusí napr. najbližších päť rokov zopakovať, ale určite je jednoduchšie škodám predchádzať ako potom znášať ich následky.
Verím všetkému a "veru kvalifikovaný poistný poradca" koľkrát sám nevie na aké plnenia je dobré aby sa poistník pripoistil.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať