Zavrieť

Porady

Poistenie domu

vd1 vd1

vd1 je offline (nepripojený) vd1

Dobrý deň, som tu prvý krát a tak neviem, či správne položím otázku. Bývam v dome, ktorý má 6 bytom a máme založené vlastné SVB, kde ročné zúčtovanie vykonáva "pokladníčka" spoločenstva. Doposiaľ som sa veľmi o učtovanie nákladov za bývanie nezaujímal a preto ani neviem odpoveď na túto otázku: Musí byť dom, ktorý máme v SVB poistený? V ročnom zúčtovaní táto položka za posledné 2 - 3 roky nieje a pravdepodobne dom nie je poistený.
Usporiadat
najag najag

najag je offline (nepripojený) najag

Poistenie domu, tak ako poistenie kazdeho majetku, mimo zakonneho poistenia napr. aut, je Vasa vec. Je ale otazkou, ci sposobenu skodu na bytovom dome napr.zivelnou pohromou, poziarom.... ste schopni zaplatit z vlastneho vrecka. Takze, to je zmyslom poistenia bytoveho domu. Aby ste si mali vsetci za co kupit napr.nove byty, ked pridete o svoj bytovy dom.Samozrejme, poistenie v danej vyske nie je lacne, ale cert nikdy nespi.To je moj nazor.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
vd1 vd1

vd1 je offline (nepripojený) vd1

Ďakujem za info.
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

Odporúčam ale "obehať" viac poisťovní a dať si urobiť ponuky - náš blok má takú "výhodnú" poistku, že keď sa nám dostala voda do kočikárne, neuznali nám to. A krádež z kočikárne už vôbec nie.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Blankake Pozri príspevok
Odporúčam ale "obehať" viac poisťovní a dať si urobiť ponuky - náš blok má takú "výhodnú" poistku, že keď sa nám dostala voda do kočikárne, neuznali nám to. A krádež z kočikárne už vôbec nie.
Ale ved poistky sa dajú zmeniť. Prečo to neurobíte? Prečo neobeháte poisťovne a nenájdete vhodnú poistku? Verím, že sa Vám to podarí.
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

Xanti Pozri príspevok
Ale ved poistky sa dajú zmeniť. Prečo to neurobíte? Prečo neobeháte poisťovne a nenájdete vhodnú poistku? Verím, že sa Vám to podarí.
Lebo máme "takého" predsedu. Darmo sa niekto s niečím na schôdzi ozve (že bolo by dobré to a to), ak sa to jemu nevidí, tak to tak zahovorí a prejde na úplne inú tému, že sa potom už nikto nemá chuť ozvať ... väčšina sú tu dôchodcovia a tí chcú mať hlavne pokoj.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

Blankake Pozri príspevok
Lebo máme "takého" predsedu. Darmo sa niekto s niečím na schôdzi ozve (že bolo by dobré to a to), ak sa to jemu nevidí, tak to tak zahovorí a prejde na úplne inú tému, že sa potom už nikto nemá chuť ozvať ... väčšina sú tu dôchodcovia a tí chcú mať hlavne pokoj.
Blbé , asi pomôže len nový predseda.
Zmena je život.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Blankake Pozri príspevok
Odporúčam ale "obehať" viac poisťovní a dať si urobiť ponuky - náš blok má takú "výhodnú" poistku, že keď sa nám dostala voda do kočikárne, neuznali nám to. A krádež z kočikárne už vôbec nie.
Blanka a čo keby si obehala sama tie poisťovne a zistila, že ak chcete lepšiu poistku, tak budete platiť 3x viac ako doteraz? možno by si aj vedela prečo neuznali to čo neuznali...a čo všetko preto treba urobiť,aby to uznali. Nič v zlom, ale za všetkým treba nájsť len chyby a ruky otrčiť dozadu....JA NIČ ? A najlepšie ohovoriť predsedu a vyhovoriť sa na dôchodcov....stará známa pesnička!
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

slavica Pozri príspevok
Blanka a čo keby si obehala sama tie poisťovne a zistila, že ak chcete lepšiu poistku, tak budete platiť 3x viac ako doteraz? možno by si aj vedela prečo neuznali to čo neuznali...a čo všetko preto treba urobiť,aby to uznali. Nič v zlom, ale za všetkým treba nájsť len chyby a ruky otrčiť dozadu....JA NIČ ? A najlepšie ohovoriť predsedu a vyhovoriť sa na dôchodcov....stará známa pesnička!
Slavica, nevidíš do podstaty a hneď útočíš. Myslíš, že manžel (bývalý účtovník) to neurobil? Ale bohužiaľ nepochodil, náš predseda je taký "svojský" - najlepšie je to, čo navrhne/vybaví on. Ešte šťastie, že pred pár rokmi manžel (vtedy ešte účtovník) nesúhlasil, aby naše SVB vložilo časť peňazí do BMG.
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Blankake Pozri príspevok
Slavica, nevidíš do podstaty a hneď útočíš. Myslíš, že manžel (bývalý účtovník) to neurobil? Ale bohužiaľ nepochodil, náš predseda je taký "svojský" - najlepšie je to, čo navrhne/vybaví on. Ešte šťastie, že pred pár rokmi manžel (vtedy ešte účtovník) nesúhlasil, aby naše SVB vložilo časť peňazí do BMG.
Nechcem sa hadať, ale ja neútočím...dala som ti vážnu otázku ako predseda, ktorý vie čo hovorí. Utočiť si začala ty na niekoho , kto sa nevie brániť a tak mi to prišlo nevhodné, že sa tu všetci takto vyplakávate a potom sa zistí, že nikto za svet by nerobil predsedu a nikto za svet by sa nehadal s ľudmi a najlepšie ignorovať zhromaždenia /nemyslím zrovna teba/....Presne na vlas podobných príspevkov je tu ....no nech neklamem v poslednej dobe aspoň 8, čo sledujem. Nenechá ma to na to sa dívať len tak, prepáč...
0 0
vierka541 vierka541

vierka541 je offline (nepripojený) vierka541

Blankake Pozri príspevok
Lebo máme "takého" predsedu. Darmo sa niekto s niečím na schôdzi ozve (že bolo by dobré to a to), ak sa to jemu nevidí, tak to tak zahovorí a prejde na úplne inú tému, že sa potom už nikto nemá chuť ozvať ... väčšina sú tu dôchodcovia a tí chcú mať hlavne pokoj.
Blanka, presne akoby ste písali o našej predsedníčke, ktorá neuznáva názor nikoho okrem svojho, tiež je u nás viac dôchodcov a Tí sa boja aj otvoriť ústa a niečo povedať, lebo hneď sa zosype na nich sprška sebeckých slov, ktoré sa obrátia proti tomu, kto sa ozve.Viem, že najjednoduhšie by bolo takú predsedníčku odvolať, ale ruku na srdce, kto by to prevzal po žene, ktorá neznesie ani pomyslenie, žeby to robil niekto iní. Prišla by oveľa, hlavne finančných odmien, ktoré si sama navrhuje.Sú to odmeny aj viac ako 1000,-EUR. ,
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

slavica Pozri príspevok
Nechcem sa hadať, ale ja neútočím...dala som ti vážnu otázku ako predseda, ktorý vie čo hovorí. Utočiť si začala ty na niekoho , kto sa nevie brániť a tak mi to prišlo nevhodné, že sa tu všetci takto vyplakávate a potom sa zistí, že nikto za svet by nerobil predsedu a nikto za svet by sa nehadal s ľudmi a najlepšie ignorovať zhromaždenia /nemyslím zrovna teba/....Presne na vlas podobných príspevkov je tu ....no nech neklamem v poslednej dobe aspoň 8, čo sledujem. Nenechá ma to na to sa dívať len tak, prepáč...
Ja som si všimla, že Ťa príspevky narážajúce na predsedov vytáčajú... ale fakt niekedy môže mať pravdu aj tá druhá strana
0 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Blankake Pozri príspevok
Lebo máme "takého" predsedu. Darmo sa niekto s niečím na schôdzi ozve (že bolo by dobré to a to), ak sa to jemu nevidí, tak to tak zahovorí a prejde na úplne inú tému, že sa potom už nikto nemá chuť ozvať ... väčšina sú tu dôchodcovia a tí chcú mať hlavne pokoj.

Kto sleduje poradu, SVB - Bytovky? Klasika, nie len v tomto prípade, buď je to správca, predseda, zákon prípadne niekto iný, ale tí, ktorých sa ich to týka, tí chcú mať pokoj. No tým sa zodpovednosti nezbavia, bez rozdielu veku.

Problémy sú rôzne, aj v domoch, obytných, kde je spravodlivosť? V rodinných? Mimo domu, aj v dome?

Ak niekto získa miliardy, je Vážený. Ak niekto získa milión podvodom, je chránený, máš hlad, zober si kukuricu s poľa, ktoré ti nepatrí si zlodej. "BEDÁRI" Realita, alebo život? Život, alebo realita? Život!

Vždy sú za tým konkrétni ľudia o ktorých sa nevie a nechce vedieť. Zákon o ochrane osobných údajov. Do prúseru. Vždy je to nakoniec väčšina, ktorá môže za to, že nechce. Alebo nemôže? Potom má diktátora. Preto by mala väčšina...
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

vierka541 Pozri príspevok
Blanka, presne akoby ste písali o našej predsedníčke, ktorá neuznáva názor nikoho okrem svojho, tiež je u nás viac dôchodcov a Tí sa boja aj otvoriť ústa a niečo povedať, lebo hneď sa zosype na nich sprška sebeckých slov, ktoré sa obrátia proti tomu, kto sa ozve.Viem, že najjednoduhšie by bolo takú predsedníčku odvolať, ale ruku na srdce, kto by to prevzal po žene, ktorá neznesie ani pomyslenie, žeby to robil niekto iní. Prišla by oveľa, hlavne finančných odmien, ktoré si sama navrhuje.Sú to odmeny aj viac ako 1000,-EUR. ,
U nás niet toho, kto by to robil. Náš predseda našťastie nie je na peniaze (nemá nejakú horibilnú odmenu), ale proste si presadzuje len "svojich" na rôzne opravy (sú síce lacní, ale veľakrát "fušeri")... poslednú opravu dal robiť firme svojho syna a faktúra bola dosť premrštená... manžel to aj nadniesol na schôdzi a ešte on z toho vyšiel ako blbec, že robí zbytočne problémy, že to sú ich osobné problémy (medzi ním a predsedom), nech si to riešia mimo schôdze...
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Blankake Pozri príspevok
Ja som si všimla, že Ťa príspevky narážajúce na predsedov vytáčajú... ale fakt niekedy môže mať pravdu aj tá druhá strana
Blani a divíš sa? Je to tak nevďačná práca, že keby bola len o niečo ľahšia a videli by za ňou ľudia "biznis" okamžite by bol každý dom SVB a každý by chcel byť predseda.
Nevytáča.../zase si použila zle slovko/ ...skúšam ich obhájiť, lebo tu nie sú a ja tu som. Aj keď viem, že mnohí tuto prácu podcenili a robia ju nezodpovedne.Väčšinou je to ale preto, že nemajú podporu v ostatných vlastníkoch, nemajú ju ohodnotenú , vidia nezáujem a nakoniec sú z toho otrávení a znechutení.
Ale som rada tej tvojej poznámke na záver
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

vierka541 Pozri príspevok
Blanka, presne akoby ste písali o našej predsedníčke, ktorá neuznáva názor nikoho okrem svojho, tiež je u nás viac dôchodcov a Tí sa boja aj otvoriť ústa a niečo povedať, lebo hneď sa zosype na nich sprška sebeckých slov, ktoré sa obrátia proti tomu, kto sa ozve.Viem, že najjednoduhšie by bolo takú predsedníčku odvolať, ale ruku na srdce, kto by to prevzal po žene, ktorá neznesie ani pomyslenie, žeby to robil niekto iní. Prišla by oveľa, hlavne finančných odmien, ktoré si sama navrhuje.Sú to odmeny aj viac ako 1000,-EUR. ,

Vierka, Vierka, toto sa ani čítať nedá, nie tak ešte sa k tomu vyjadrovať.
Nevytáča ma to ...mám pár otázok:

1/ prečo sa bojíš otvoriť ústa? si svojprávna, však tu to píšeš stále dokola o tých problémoch-tu sa to dá?...
2/ Kto by to prevzal? po nej? alebo že to nevie?
3/ Získaj si dôchodcov a rob to ty, čo ty na to?
4/ To že si navrhuje neznamená, že jej musíte odmeny odsúhlasiť
5/ koľko má mesačnú odmenu za to?

ďakujem za odpovede.S
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Ja som si všimla, že Ťa príspevky narážajúce na predsedov vytáčajú... ale fakt niekedy môže mať pravdu aj tá druhá strana

Príspevok ocenilisito


Sito môžeš mi povedať čo si tu ocenil ?
prvú časť vety ....alebo tu druhú

stačí jednym slovom, ďakujem.
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Blankake Pozri príspevok
Ja som si všimla, že Ťa príspevky narážajúce na predsedov vytáčajú... ale fakt niekedy môže mať pravdu aj tá druhá strana
Blanka, nie ste spokojní s predsedom? odvolajte ho!
http://www.porada.sk/t63876-odvolanie-predsedu-svb.html
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

slavica Pozri príspevok
Vierka, Vierka, toto sa ani čítať nedá, nie tak ešte sa k tomu vyjadrovať.
Nevytáča ma to ...mám pár otázok:

1/ prečo sa bojíš otvoriť ústa? si svojprávna, však tu to píšeš stále dokola o tých problémoch-tu sa to dá?...
2/ Kto by to prevzal? po nej? alebo že to nevie?
3/ Získaj si dôchodcov a rob to ty, čo ty na to?
4/ To že si navrhuje neznamená, že jej musíte odmeny odsúhlasiť
5/ koľko má mesačnú odmenu za to?

ďakujem za odpovede.S
Naozaj správne položené otázky.
Kritizovať vie každý, ale urobiť niečo pre zmenu urobí málokto. Mne tiež navrhovali aby som to skúsila v predsedníctve bytovky. Povedala som NIE, lebo som si bola vedomá náročnosti práce a toho, že ludia by mi len nadávali.
Tiež som nespokojná s niektorými vecami čo sa robia v bytovke, ale cca 90% je takých, kt. schvalujem a sa mi páčia. A pre tých zvyšných 10% , s kt. som nespokojná nebudem špiniť na predsedu kade chodím predsa.
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

alla66 Pozri príspevok
Blanka, nie ste spokojní s predsedom? odvolajte ho!
http://www.porada.sk/t63876-odvolanie-predsedu-svb.html
Písala som, že u nás niet toho, kto by robil predsedu...
Minulý rok mu končilo 3-ročné obdobie, padlo pár návrhov na iné osoby (ale tie to bohužiaľ odmietli).
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Blankake Pozri príspevok
Písala som, že u nás niet toho, kto by robil predsedu...
Minulý rok mu končilo 3-ročné obdobie, padlo pár návrhov na iné osoby (ale tie to bohužiaľ odmietli).
Blanka, máte možnosť vratiť sa do starých kľají a nechať sa spravovať pod OSBD, alebo SBD, neviem čo tam máte...alebo sa ako SVB obrátiť na nejakú správcovskú spoločnosť, ktorá Vás prevezme. Na všetko ale treba mať ochotu všetkých, alebo aspoň vačšiny vlastníkov riešiť vôbec niečo.....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať