112
20.10.09,07:33
Dobrý. Som nezamestnaný a chcel by som začať podnikať v oblasti predaja garážových brán.Chcem vedieť či sa to oplatí,aký by asi bol vstupný kapitál,aká je to živnosť,či na to dostanem podporu z ÚP atď .Ďakujem
Xanti
20.10.09,05:54
Živnosť - je činnosť prevádzkovaná SAMOSTATNE, vo vlastnom mene, na vlastnú zodpovednosť a riziko.

Nehnevaj sa, ale nikto Ti nedá na zlatom podnose pred ústa všetko čo potrebuješ. Trošku prehľadaj poradu, je tu veľa informácii, ktoré Ti pomôžu. Ktoré ťa nasmerujú. A ak niečo konkretnejšie nebudeš vedieť tak sa pýtaj.
bolacka
20.10.09,09:33
Živnosť - je činnosť prevádzkovaná SAMOSTATNE, vo vlastnom mene, na vlastnú zodpovednosť a riziko.

Nehnevaj sa, ale nikto Ti nedá na zlatom podnose pred ústa všetko čo potrebuješ. Trošku prehľadaj poradu, je tu veľa informácii, ktoré Ti pomôžu. Ktoré ťa nasmerujú. A ak niečo konkretnejšie nebudeš vedieť tak sa pýtaj.
prepac mozno mas do urcitej pravdu ale neznasam taketo odpovede. Okej chlapec je nezamestnany mal by mat cas hladat a potom sa pytat..

...ale niekto ten cas mat nemusi...ak sa nevies vyjadrit obsirne k danej teme tak radsej ani nepridavaj take komenty..akurat kopec ludi mu takto zahlti diskusiu k teme a nikto mu adekvatne neodpovie..tak ako sa to raz stalo mne..

..v teme je aj otazka ktora tu mozno nepadla a to ako ide biznis s garazovymi branami, co by mu vedeli zodpovedat lduia z fachu..

..nic v zlom ale uz som vazne musela reagovat na toto..
Xanti
20.10.09,09:39
prepac mozno mas do urcitej pravdu ale neznasam taketo odpovede. Okej chlapec je nezamestnany mal by mat cas hladat a potom sa pytat..

...ale niekto ten cas mat nemusi...ak sa nevies vyjadrit obsirne k danej teme tak radsej ani nepridavaj take komenty..akurat kopec ludi mu takto zahlti diskusiu k teme a nikto mu adekvatne neodpovie..tak ako sa to raz stalo mne..

..v teme je aj otazka ktora tu mozno nepadla a to ako ide biznis s garazovymi branami, co by mu vedeli zodpovedat lduia z fachu..

..nic v zlom ale uz som vazne musela reagovat na toto..a tvoj koment je úplne k veci, že o garážových bránach... :eek:

ako aj ja zadám na poradu, chcem podnikať ale neviem v čom... alebo ak budem piecť koláče pôjde mi to?
je to smiešne, ale naozaj nikto mu tu na to neodpovie, sú isté regionálne náležitosti, ktorými sa riadi trh. A že v susednom meste idú garážové brány na dračku tak neznamená, že aj ja sa presadím, a že tak na dračku pôjdu aj v mojom meste.

A dalšia vec, naozaj to chce na zlatom podnose, ale takto sa biznis nerobí. A o pol roka bude plakať na porade, ta som tak spravil ako ste mi napísali a nejde mi to, som v strate prišiel som o dom, lebo sa mi nedarí a vy ste napísali, že sa dariť bude.

Tak si svoj koment nabudúce nechaj pre seba, ja som sa aspon snažila ho nakopnúť, kdežto ty si len poľutovala.

Krásny a úspešný den prajem.
bolacka
20.10.09,09:39
112 ja s danym biznisom skusenost nemam ale ako napisala xanti zivnostou rucis celym majetkom.kdezto napriklad pri eserocke mas zakladne imanie, ktorym rucis..

..na to aby so dostal podporu od up musis tam byt najskor nejaku dobu zaregistrovany - co vsetko konkretne k tomu potrebujes, ako dlho to trva, a ako dlho musis byt zaregistrovany, a ci vobec na tento druh podnikania ti daju dotaciu sa musis informovat jedine tam..cize tam zatelefonovat alebo prist osobne

--v dalsom rade neviem ci mas dodavatela nejakeho..ak ano tak asi budes mat s nim nejaku dealersku zmluvu..ak nemas dodavatela treba nejakeho v kazdom pripade najst..

..neviem akym sposobom budes realizovat predaj (ci budes mat nejaky web a urobis si k tomu nejaky fajn marketing alebo ci bdues mat kamennu predajnu)

..garazove brany je zalezitost ktora sa robi predpokladam na mieru, cize objednavku budes robit az ked nejaky tvoj zakaznik prejavi zaujem o tvoje sluzby..

..na zaciatok teda velky financny obnos potrebovat nebudes, jedine ak by prisla objednavka na garazovu branu, asi ju najskor budes muset uhradit ty dodavatelovi..cize nejaka rezerva financna je urite na mieste
Xanti
20.10.09,09:41
112 ja s danym biznisom skusenost nemam ale ako napisala xanti zivnostou rucis celym majetkom.kdezto napriklad pri eserocke mas zakladne imanie, ktorym rucis..

..na to aby so dostal podporu od up musis tam byt najskor nejaku dobu zaregistrovany - co vsetko konkretne k tomu potrebujes, ako dlho to trva, a ako dlho musis byt zaregistrovany, a ci vobec na tento druh podnikania ti daju dotaciu sa musis informovat jedine tam..cize tam zatelefonovat alebo prist osobne nekonečné litánie o podmienkach získania dotácie sú na porade, šak čo dalšia téma sa znesie

--v dalsom rade neviem ci mas dodavatela nejakeho..ak ano tak asi budes mat s nim nejaku dealersku zmluvu..ak nemas dodavatela treba nejakeho v kazdom pripade najst.. veľmi k veci, a nezabudla si náhodou na priestory, na pracovníkov, na technické vybavenie - ako sú autá, zváračky, náradie nástroje ... uff uff až že príspevok je max. vo výške 3447 či koľko euráčov

..neviem akym sposobom budes realizovat predaj (ci budes mat nejaky web a urobis si k tomu nejaky fajn marketing alebo ci bdues mat kamennu predajnu) hm, hm.... predá bránu zákazník si namontuje sám...

..garazove brany je zalezitost ktora sa robi predpokladam na mieru, cize objednavku budes robit az ked nejaky tvoj zakaznik prejavi zaujem o tvoje sluzby..

..na zaciatok teda velky financny obnos potrebovat nebudes, jedine ak by prisla objednavka na garazovu branu, asi ju najskor budes muset uhradit ty dodavatelovi..cize nejaka rezerva financna je urite na miesteodpoved v texte.
veľmi dobré info .. len tak dalej ... podla toho asi aj ja začnem podnikať s garážovými bránami.
112
20.10.09,12:49
prepáčte ja som nemyslel či sa oplatí v tomto,ale celkovo v čase krízi. ďakujem
Xanti
20.10.09,12:55
prepáčte ja som nemyslel či sa oplatí v tomto,ale celkovo v čase krízi. ďakujem
S dobrým nápadom sa oplatí vždy. Bez toho či je alebo nie je kríza. Nikto Ti záruky nedá.
112
20.10.09,13:21
diki ja viem,ale čo poradíš živnosť alebo s.r.o. imanie na s.r.o.nemám,myslím tým v hotovosti(200 000?) dá sa to použiť z dotácie ÚP alebo nejakým hnuteľným majetkom,alebo si mám hľadať spoločníka
Xanti
20.10.09,13:26
diki ja viem,ale čo poradíš živnosť alebo s.r.o. imanie na s.r.o.nemám,myslím tým v hotovosti(200 000?) dá sa to použiť z dotácie ÚP alebo nejakým hnuteľným majetkom,alebo si mám hľadať spoločníka
No ťažko sa dá radiť. Ked nemá kapitál. Z UP taký vysoký príspevok nedostaneš aby si rozbehol s jeho pomocou s.r.o. bez iného kapitálu.
Prečítaj si napr. http://www.porada.sk/t118232-prispevok-na-podnikanie.html
http://www.porada.sk/t101599-zakladatelsky-podnikatelsky-zamer.html
http://www.porada.sk/t110461-almuzna-od-up.html
a mnoho iných tém.

Nakopnú ťa, aby si mal predstavu čo ťa čaká. Lebo nie je to jednoduché si dotáciu vybaviť. A chce to trošku viac úsilia, ako bolo nevyhnutné ešte do nedávnej doby.
terezamaria
20.10.09,17:17
112 - Xanti Ti radí dobre, najprv si dobre zváž, v čom budeš podnikať a prever si osobne na ÚPSV a R, na aké projekty - akého zámeru dávajú príspevok na začatie podnikania.Ten príspevok schvaľuje Správna rada ÚPSV a R a vyžadujú projekt, ktorý má patričnú úroveň a hlavne, aby druh podnikania bol vhodný do oblasti, kde bývaš. Trh - predaj nesmie byť presýtený, je potrebný dopyt po tom - ktorom výrobku, resp. druhu finálneho produktu z podnikania.