Zavrieť

Porady

Almuzna od UP

Dobry den prajem Vazeny,
mam taky dotaz. Beriem dotaciu (almuznu) od tohto statu, Pan Boh zaplat aj za to..ale prejdem k veci..
Podnik. zamer bol vypracovany na prerabku bytovych jadier,mensie stavebne upravy. Bolo mi to schvalene,a koncom maja peniaze dostanem na podnikat. ucet.
Ibaze z toho vsetkeho vzislo. Mal ma zobrat jeden znamy do firmy..a teraz neviem kudy kam..
1. Rozmyslam zrusit dotaciu
2. Nad otvorenim inej zivnosti,lebo prerabky by som sam nezvladol..ale netusim,ci mozem dotaciu vyuzit aj na cosi ine..ale zase vl. prostiredkov moc nemam,max. tak vo syske dotacie..cize dokopy nejakych 7.ooo Eur
Pocul som sice vraj ak to zdokladujem na dany zamer,nieje problem pouzit peniaze na inu pod. cinnost
3. Rozmyslam odist do cudziny. Pracoval som vonku 5 rokov,a skor sa uchytim vonku ako tuna na vychode..
No ale v tomto pripade by som uvazoval dotaciu si ponechat, a platit len odvody..Ako tu spminate,prvy rok zdravotnu,a na dalsi vsetko ostatne..
Zvysi sa mi cosi vobec z tych 3.7oo Eur?? Je to dobry napad?

Netusim ozaj co robit..prosim o pomocnu ruku..
Usporiadat
vlado761 vlado761

vlado761 je offline (nepripojený) vlado761

1. naco si ziadal o prispevok ak nechces podnikat alebo nevies v com. ziadas prispevok a nevies naco?
2. ja rozbieham obchod bez koruny( eura ) a nieto s "almuznou" ako tomu hovoris
3. ci mozes dotaciu vyuzit na nieco ine to neviem ved mas nejake podklady z UP
pises panboh zaplat za to a naopak chces dotaciu vratit, tak co chces
0 0
Jozef Mihál Jozef Mihál

Jozef Mihál je offline (nepripojený) Jozef Mihál

Lektor - dane, mzdy a odvody a poslanec NRSR (SaS) ...viac
Krásny príklad, ako sa v tomto štáte rozhadzujú peniaze.

Niekto dostane milióny na "sociálne podniky", niekto tri tisícky na "podnikanie"... a niekto platí dane a odvody ako blázon.
0 0
padro padro

padro je offline (nepripojený) padro

majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac
tak ja som zacal bez koruny, studujem a este si musim platit aj zdravotnu na rozdiel od spoluziakov, platim dane, odvody a niekto povie este ze "almuzna od UP" omg tak toto ma n....lo
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

padro Pozri príspevok
tak ja som zacal bez koruny, studujem a este si musim platit aj zdravotnu na rozdiel od spoluziakov, platim dane, odvody a niekto povie este ze "almuzna od UP" omg tak toto ma n....lo
Ja podobne ako Ty... a preto keď si takéto prečítam, tak mám chuť niečo povedať...

Je zaujímavé, že práve takýto darebáci dostanú dotácie. Nie aby bol rád, že mu niekto dá fin. injekciu... ešte špekuluje a nazýva to almužnou. Bohužiaľ väčšinou práve takíto vedia využiť všetko čo sa len dá... a pritom určite nariekajú ďalej.
0 0
dragan.michal dragan.michal

dragan.michal je offline (nepripojený) dragan.michal

tak a to je len dalsie potvrdenie rozhadzovania penazi tohto statu. Nezamestnaný si vypracuje jednoduchy podnikatelský zamer, UP mu dá "almuznu" a on potom rozmysla co ide robit. Kuwa na co sa tam na tom UP robia vlastne tie podnikatelske plany? Ja by som chodil vsetkcýh kontrolovat ci pouzili peniaze na to na co mali podnikatelsky plan. Ak by nemali tak by som im naparil pokutu.

Niektoré sme začínali bez "almuzny", platíme si ako blbci odvody a rozmyslame co robit aby sme sa ako tak udrzali a niekto tu pride otravovat s takouto debilinou.

To je uz teda ina drzost
0 0
betka betka

betka je offline (nepripojený) betka

Som


Jozef Mihál Pozri príspevok
Krásny príklad, ako sa v tomto štáte rozhadzujú peniaze.

Niekto dostane milióny na "sociálne podniky", niekto tri tisícky na "podnikanie"... a niekto platí dane a odvody ako blázon.
Chcela som sa zdržať poznámky, ale musím.....

Veď o tom to je sociálna politika. Dnes je nedeľa, koľkí ešte makáte???

Poniektorí sa snažia drieť od rána no noci, aby čestne zarobili nejaký groš, aby si mohli dopriať nejaké pôžitky, ale týmto treba zobrať

Ale tým, čo sedia celé dni pred telkou, s vkúreným prstom v nose, alebo nadávajú v krčme aké je všetko nespravodlivé, týmto sa len pridáva.

Nech už ide do prčíc celá sociálna politika!!!
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Myslim, ze pimpi je v tom nevinne, on tento zvrateny system nevymyslel.


Vychadza mi z toho (ale najma z mojich osobnych skusenosti) ze tento stat podporuje:

1. velkych zahranicnych investorov, prevazne korejskych, ktori okrem ineho nutia zamestankyne, ktore maju prave menstruaciu nosit cervenu pasku na rukave.

2. nezamestnanych, ktori nevedia zacat podnikat ani s prispevkom, teda nie je to prispevok, ale dar.

Smolu ma poctivy slovensky podnikatel, ktory aj vie ako na to, aj si je ochotny vysukat rukavy, je ochotny dat do toho vsetky svoje peniaze, len ma tu smolu, ze tych penazi na zaciatok nema dost.
0 0
pimpi pimpi

pimpi je offline (nepripojený) pimpi

Slepy alebo naschval nevedomy obcania tohto statu.
V prvom rade to beriete vstci do jedneho prilis osobne!
Niekto podnika,a dari sa..zacal od nuly..klobuk dole pred takymto clovekom,ale lne malo z Vas to dokazal bez znamosti,alebo co i len s malou "injekciou",kde niekto niekedy potreboval cosi "preprat"...najdu sa ako vravim aj taki..nazvem ich "bezny" slovaci..
No povacsina z Vas,ste uplny opak,tak sa tu nehrajte na bohov..
Kazdy bral tie posran...peniaze a az potom uvazoval co s nimi..ako to zdokladovat..tak netrepte!!!
Ja Vam tu pisem,ze som mal ist pracovat na zivnost ako pomocnik,no nevyslo to..ja tu nespekulujem ako poniekory,ale snazim sa najst z tejto situacie vychodisko. A je to prekliata situacia,pretoze uz o par dni mi nabehnu peniaze (ALMUZNA-a za tymto si stojim!!!! Pretoze tych smiesnych 3.7oo EUR nieje nic viac nez len uplatok zato,ze nebudem tie posrat...2 roky na urade prace!!! A mimochodom nedava ich UP sam,ale za pomoci dalsej nasej skvelej myslienky,ako je EU!!!!!!!!!!!!!!)
Tusim ste tu ozaj slepy,hluchy a nevydomy poslickovia,co si len bedakaju,a hraju ze ze ako je kazdemu zle v tomto ich chlieve..a pritom,kazdy ma zadostucineneee..tak nehadzte tu vsetko na mna..
Az jeden z Vas pochopil,o com to tu pisem...

Som z Vas sklamany...clovek ziada radu,a namiesto nej sa tu docka kopu hnoja..na vl. hlavu!
0 0
alikam alikam

alikam je offline (nepripojený) alikam

Myslím, že príspevok od úradu práce sa dá použiť len na účel, ktorý je uvedený v podnikateľskom zámere. Keď Ti už majú nabehnúť peniaze, musíš mať zmluvu od ÚP, v ktorej sú presné podmienky, ktoré musíš dodržať po obdržaní dotácie. A samozrejme, že je to kontrolovateľné. Ja som mala podnikateľský zámer na dve činnosti a pracovníčka sa až tak "zaujímala" o to, čo je tam napísané, že to založila a hotovo. Až pred komisiou na schválenie príspevku som sa dozvedela, že peniaze môžem dosťať len na jednu konkrétnu vec. Tak som musela podnikateľský zámer prerobiť. Ale peniaze mám a na začiatok veru pomôžu i keď len na tie odvody.
0 0
pimpi pimpi

pimpi je offline (nepripojený) pimpi

Vdaka za odpoved, urcite aspon na tie odvody pomozu..lepsie ako s drotom do oka este raz dakujem..
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

misomiso Pozri príspevok
Myslim, ze pimpi je v tom nevinne, on tento zvrateny system nevymyslel.
Nielen pimpi je v tom nevinne. Aj ten systém... ktorý je tak nastavený. Dokonca ani tí, čo ho tak nastavili za to nemôžu. Veď sami ľudia (teda väčšina) plačú za takímito "riešeniami". Tým chudákom politikom nezostáva nič iné, ako im tie sny plniť.


Najväčšia sranda je, že je v tom celé Slovensko nevinne.
Tu nie je nikto za nič zodpovedný, tu nikto za nič nemôže.
Zato vinníkov je plná história... vždy za to môže niekto iní. Rusi, Češi, Maďari... keď všetko zlyhá, tak to Amerika istí. Ak by aj Amerika zlyhala, tak tu máme židov...

Proste tu ľudia nemajú 2 ruky, 2 nohy, 2 oči... alebo čo k tomu treba? Čo je potrebné, aby Slováci konečne prebrali svoj osud do svojich rúk? Aby sa prestali vyhovárať a aby prestali čakať (a veriť), že je možné zvoliť kúzelníka, ktorý im bude odtiaľ zhora hádzať pečené holuby rovno do huby.

Nie je to ani v tom, že sme malý národ, že je nás len 5 miliónov... Je nás tu akurát dosť na to, aby sme si tu dokázali upratať a vybudovať tu fungujúci systém, ktorý sa bude riadiť starým slov. porekadlom: "Bez práce nie sú koláče."
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

pimpi Pozri príspevok
Slepy alebo naschval nevedomy obcania tohto statu.
V prvom rade to beriete vstci do jedneho prilis osobne!
Niekto podnika,a dari sa..zacal od nuly..klobuk dole pred takymto clovekom,ale lne malo z Vas to dokazal bez znamosti,alebo co i len s malou "injekciou",kde niekto niekedy potreboval cosi "preprat"...najdu sa ako vravim aj taki..nazvem ich "bezny" slovaci..
No povacsina z Vas,ste uplny opak,tak sa tu nehrajte na bohov..
Kazdy bral tie posran...peniaze a az potom uvazoval co s nimi..ako to zdokladovat..tak netrepte!!!
Ja Vam tu pisem,ze som mal ist pracovat na zivnost ako pomocnik,no nevyslo to..ja tu nespekulujem ako poniekory,ale snazim sa najst z tejto situacie vychodisko. A je to prekliata situacia,pretoze uz o par dni mi nabehnu peniaze (ALMUZNA-a za tymto si stojim!!!! Pretoze tych smiesnych 3.7oo EUR nieje nic viac nez len uplatok zato,ze nebudem tie posrat...2 roky na urade prace!!! A mimochodom nedava ich UP sam,ale za pomoci dalsej nasej skvelej myslienky,ako je EU!!!!!!!!!!!!!!)
Tusim ste tu ozaj slepy,hluchy a nevydomy poslickovia,co si len bedakaju,a hraju ze ze ako je kazdemu zle v tomto ich chlieve..a pritom,kazdy ma zadostucineneee..tak nehadzte tu vsetko na mna..
Az jeden z Vas pochopil,o com to tu pisem...

Som z Vas sklamany...clovek ziada radu,a namiesto nej sa tu docka kopu hnoja..na vl. hlavu!
A v com je problem? Chcel si prerabat jadra. Sam si na to netrufas, no tak najdi niekho a zamestnaj ho, budete dvaja. Roboty je dost. Ak si netrufas na jadra, najdu sa aj jednoduchsie roboty. Len prosim tu na porade nehladaj spojencov, ktori by ti odobrili to, ze nechces robit ale dotaciu si chces nechat.
0 0
vlado761 vlado761

vlado761 je offline (nepripojený) vlado761

misomiso Pozri príspevok
A v com je problem? Chcel si prerabat jadra. Sam si na to netrufas, no tak najdi niekho a zamestnaj ho, budete dvaja. Roboty je dost. Ak si netrufas na jadra, najdu sa aj jednoduchsie roboty. Len prosim tu na porade nehladaj spojencov, ktori by ti odobrili to, ze nechces robit ale dotaciu si chces nechat.
Suhlasim s tebou
Cakat doma na zadku pokial sa ti na odvodoch minie cela dotacia je totalna blbost.
Je vela moznosti
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
pimpi Pozri príspevok
Vdaka za odpoved, urcite aspon na tie odvody pomozu..lepsie ako s drotom do oka este raz dakujem..
Milý pimpi, a občerstvenie Ti prečo nefunguje? Hoteliérovi sa nechce radiť? Ty beťár, rozpumpoval si to tu, polaškoval si si, a ešte si to aj nevinne schytal. Vidíš, vidíš, keby si bola žena, ideš na MD, prečítaš Poradu, a si za vodou! No ale čo už, chlapi mali vždy život zložitejší. Držím Ti palce a buď verný Porade. Neopľúvaj diskutérov, veď to poznáš: Nehaňte ľud môj. Si nevďačný.
0 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

misomiso Pozri príspevok
Myslim, ze pimpi je v tom nevinne, on tento zvrateny system nevymyslel.


Vychadza mi z toho (ale najma z mojich osobnych skusenosti) ze tento stat podporuje:

1. velkych zahranicnych investorov, prevazne korejskych, ktori okrem ineho nutia zamestankyne, ktore maju prave menstruaciu nosit cervenu pasku na rukave.

2. nezamestnanych, ktori nevedia zacat podnikat ani s prispevkom, teda nie je to prispevok, ale dar.

Smolu ma poctivy slovensky podnikatel, ktory aj vie ako na to, aj si je ochotny vysukat rukavy, je ochotny dat do toho vsetky svoje peniaze, len ma tu smolu, ze tych penazi na zaciatok nema dost.
Prečo hádžeš - hádžete všetkých do jedného vreca?
Kedže je to príspevok pre nezamestnaných na začatie podnikania, poctivý slovenský podnikateľ si odkrúti tri mesiace na ÚP a bude mať tých peňazí viacej. Žiadna výberová komisia, jasné podmienky.
a pimpi si hádam nájde toľko času, aby sa šiel dohodnúť na zmenených podmienkach.
Všetko sa dá, keď sa chce.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

pimpi Pozri príspevok
o par dni mi nabehnu peniaze (ALMUZNA-a za tymto si stojim!!!! Pretoze tych smiesnych 3.7oo EUR
Mozem ta ubezpecit, za na tvojich smiesnych 3700 EUR robili danovi poplatnici cele roky. Kolko je vlastne v SR sadzba dane z prijmu? No oficialne 19% lenze je aj nejake nezdanitelne minimum, takze mozno priemerna sadzba dane, ktoru ludia platie je niekde okolo 10%. Teda niekto musel vyrobit hodnoty za 37.000 EUR, aby stat mal na to, vyplatit ti 3.700 EUR, ktore ty si vobec nevazis a este sa z toho aj vysmievas.

Pokracujme dalej. Kolko je priemerna hodinova mzda? No to by som musel ratat, ale priemerny plat je cca 700 EUR mesacne. Teda 37.000 : 700 = 52,9, teda danovi poplatnici museli (prepocitane na jedneho) robit styri a pol roka, aby stat mal na takuto dotaciu. Zaroven tento vitrualny obcan pocas styri a pol roka, co robil na tvoju dotaciu nepodporoval skolstvo, armadu, policiu, ani budovanie ciest, tunelov a mostov. Tiez nepriespieval na skolstvo - na to vsetko museli pocas tych 4,5 roka zarabat ostatni Slovaci. Skus si to nechat prejst hlavou a potom si este raz precitaj vsetko, co si v suvislosti s touto dotaciou napisal, ci sa nezacnes hanbit...
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Pimpi, ja vôbec nevidím problém, že by si sa prácou prestávb bytových jadier neuživil.
Ak si predostrel komisii rozumný podnikateľský zámer, čo si musel, inak by ti dotáciu neschválili, tak sa len treba pustiť do práce.
Na prestavbu jadier nepotrebuješ extra drahé náradie. /rezačku na dlažby a obkladačky, teplovzdušnú pištoľ na vodárinu, kelňu,hladítko, príklepovú vŕtačku s nástavcom na miešanie, na omietky prenosné hliníkové lešenie, ktoré sa dá poskladať aj do škodovečky, poriadny reflektor - lebo omietky sa správne ťahajú večer pri svetle, kde v tom svetle vidno každú zle natiahnutú šmuhu, vodováhu a...no vymenovala by som tu množstvo drobností, ktoré som postrehla ako totálny laik, keď môj muž doma prerába.../
Ak si odborník v tomto fachu, tak sa ti kšefty budú sypať jeden za druhým. Veď nemusíš financovať materiál, ten si kúpi Tvoj zákazník a Ty si budeš účtovať len za služby spojené s rekonštrukciou.
Ak vieš prerobiť elektriku a vieš pracovať aj so sadrokartónom, tak v dnešnej dobe kompletná prerábka bytového jadra výjde na cca 1500,-€, čo by bola odmena za tvoju prácu.
No kurnik šopa, jedno jadro za jeden mesiac musíš vedieť urobiť sám a to už je slušný mesačný plat !
Keď sa prerába byt, tak už si ľudia nechajú spraviť omietky, vymenia podlahy, tam len treba vyliať nivelačku a osadiť plávajúcu podlaju, kde si vystačíš s priamočiarou pílkou a gumeným kladívkom.
Nenariekaj a pusť sa do roboty.
Na nákup tohto pracovného náradia si vystačíšs dotáciou, ešte aj na odvody ostane. Na začiatok potrebuješ autíčko /ak nie je nič iné, aj starou favoritkou si pomôžeš/.
Nechápem kde je problém?
0 0
pimpi pimpi

pimpi je offline (nepripojený) pimpi

Tak ja sa mam hanbit?!
A to si vravis PORADAK???
Stat nadava 100% tohto akoho vy nazyvate "prispevkom" a ja zase po svojom..almuznou..
Ak by tento Vas skvely stat nedostal 85% z EU ,tak by len horka tazko hladal prostriedky ako docasne znizit nasu uz aj tak prehnanu nezamestnanost..
Toto niesu peniaze nasich slovenskych danovnikov.. ale vidim ze nie kazdy je dokonaly,a nie kazdy sa vo vsetkom vyzna
Ze MISOMISO
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

pimpi Pozri príspevok
Tak ja sa mam hanbit?!
A to si vravis PORADAK???
Stat nadava 100% tohto akoho vy nazyvate "prispevkom" a ja zase po svojom..almuznou..
Ak by tento Vas skvely stat nedostal 85% z EU ,tak by len horka tazko hladal prostriedky ako docasne znizit nasu uz aj tak prehnanu nezamestnanost..
Toto niesu peniaze nasich slovenskych danovnikov.. ale vidim ze nie kazdy je dokonaly,a nie kazdy sa vo vsetkom vyzna
Ze MISOMISO
No pockaj - a ty sa domnievas, ze SR z EU iba cerpa a nic tam neprispieva? Tvrdit, ze peniaze EU nie su nasimi peniazmi by bolo presne, ako keby sme hovorili, ze statne nie je nase. Peniaze nechodia z Marsu. Kazde Euro je tazko zarobene tymi, co pred piatou rano vstavaju, aby boli 05:50 uz vo fabrike.
0 0
emik emik

emik je offline (nepripojený) emik

to pimpi: mala som uz rozpisany pekny email s mojou radou, ale som si to rozmyslela.

Akcia prinasa protireakciu. Skus porozmyslat, preco si dostal tolko negativnych prispevkov.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať