253
15.02.10,22:23
Prosím o radu :
Hľadáme vhodný spôsob pre zavedenie príjmu digitálnej televízie v panelákovom dome, ktorý má 33 bytov.Jeden z možných a najlacnejších spôsobov je príjem satelitnej televízie , ktorý ponúka firma DIGI TV Slovakia.
Signál by bol prijímaný parabolou zo satelitu a pomocou koaxiálneho kábla rozvádzaný do jednotlivých bytov.
Nakoľko som okrem dobrých počul aj nepriaznivé referencie. prosím keby ste sa podelili o skúsenosti s týmto spôsobom prenosu signálu, resp. skúsenosti s touto firmou.
Káblová televízia má prednosti, ale je drahšia a zatiaľ nezaručuje v našom meste prenos digitálneho signálu v požadovanej kvalite. Ďakujem všetkým, ktorí prispejú k tejto problematike, prípadne poradia lepšie riešenie.
Stanislav 1975
15.02.10,21:25
Prosím o radu :
Hľadáme vhodný spôsob pre zavedenie príjmu digitálnej televízie v panelákovom dome, ktorý má 33 bytov.Jeden z možných a najlacnejších spôsobov je príjem satelitnej televízie , ktorý ponúka firma DIGI TV Slovakia.
Signál by bol prijímaný parabolou zo satelitu a pomocou koaxiálneho kábla rozvádzaný do jednotlivých bytov.
Nakoľko som okrem dobrých počul aj nepriaznivé referencie. prosím keby ste sa podelili o skúsenosti s týmto spôsobom prenosu signálu, resp. skúsenosti s touto firmou.
Káblová televízia má prednosti, ale je drahšia a zatiaľ nezaručuje v našom meste prenos digitálneho signálu v požadovanej kvalite. Ďakujem všetkým, ktorí prispejú k tejto problematike, prípadne poradia lepšie riešenie.

no ja som zatial počul o nich len samé stažnosti-nič pozitivne
tu je o tom plno- www.staznosti.sme.sk
arizona
15.02.10,21:34
hod si do vyhľadávača (hore) slovo "digi" - nájdeš veľa príspevkov ;)
napr.
http://www.porada.sk/t114606-digi-tv-alebo-ine.html
http://www.porada.sk/t26003-www-digi-tv-sk.html
atď
dalid
16.02.10,06:08
Digi TV mam doma, zakladny balik (ale nie ako SVB). Pravdu povediac cena zodpoveda kvalite. Sem tam vypadne signal, servisak ku mne chodil 5 dni, kym naozaj prisiel vymenit modul na parabole... Teraz je napr Olympiada vysielana aj STV3 v HD kvalite, pri Digi TV zabudni, ze nieco od nich budes prijmat v HD kvalite. Ich tunery podporuju iba MPEG 2.. Aspon do teraz som u nikoho nevidel ziadny s podporou MPEG 4.
LubosP
16.02.10,06:22
mal som Digi, a aj ked asi ako jeden z mala som nemal vacsie problemy, presiel som kvoli cene ku Skylink
a musim povedat ze je to ako trabant a mercedes, Skylink ma 100krat lepsi obraz, ponuka HD programy, je lacnejsi, bez viazanosti
proste niet co riesit - dajte si Skylink
Fero11
16.02.10,08:28
Prosím o radu :
Hľadáme vhodný spôsob pre zavedenie príjmu digitálnej televízie v panelákovom dome, ktorý má 33 bytov.Jeden z možných a najlacnejších spôsobov je príjem satelitnej televízie , ktorý ponúka firma DIGI TV Slovakia.
Signál by bol prijímaný parabolou zo satelitu a pomocou koaxiálneho kábla rozvádzaný do jednotlivých bytov.
Nakoľko som okrem dobrých počul aj nepriaznivé referencie. prosím keby ste sa podelili o skúsenosti s týmto spôsobom prenosu signálu, resp. skúsenosti s touto firmou.
Káblová televízia má prednosti, ale je drahšia a zatiaľ nezaručuje v našom meste prenos digitálneho signálu v požadovanej kvalite. Ďakujem všetkým, ktorí prispejú k tejto problematike, prípadne poradia lepšie riešenie.
DIGI by som ti tiez radsej neodporucal.
Ano je to mozne, ale k parabole sa musi dokupit specialny quatro LNB (pozor nie quad, ale quatro), ktory zabezpeci prijem oboch polarizacii a spodneho aj horneho pasma) http://www.dipol.sk/univerzalny_quatro_lnb_konvertor_-_white_tech_inverto_idlp-40qtl_0_4_db_A98257.htm a dalej potrebujes multiswitch http://www.dipol.sk/multiswitch_terra_msr-932_br_9-vstupov_32-v_stupov_s_akt_vnym_terestri_alom__R70832.htm ten je konkretne pre 32 ucastnikov tak vsetci by mali prijem okrem teba :D (samozrejme si robim srandu) a ma 2*4 vstupy s qutro LNBeciek a 1 terestrial, ciz z anteny.
Potom by musel kazdy ucastnik mat dig. satelitny receiver a v nom kartu. Tiez odporucam skylink. Je mozne to vyriesit aj lacnejsim sposobom, ale to je uz trocha nelegalnejsie.
Dalsia moznost je kupit STA, ale to by bolo asi trocha drahsie.
Pri prvom sposobe zakaznik zainvestuje do svojho STB (ak by to mal byt DVB-S2 ktory vie HD) cca 200-300€ to je individualne, kto si co kupi, dalej karta skylink cca 60€ a este musi zainvestovat do spolocneho LNB, paraboly a multiswitchu
tutiola
16.02.10,08:48
Máme doma Digi asi 2 roky - bez problémov. Sem tam sekne obraz, ale to musí byť veľmi zlé počasie. Vtedy zvyknú aj vypadnuť programy celkom. 2 mesiace mám aj skylink a rozdiel v kvalite obrazu nevidím, obraz seka viac ako digi akurát neplatím mesačné poplatky.
Fero11
16.02.10,09:24
Máme doma Digi asi 2 roky - bez problémov. Sem tam sekne obraz, ale to musí byť veľmi zlé počasie. Vtedy zvyknú aj vypadnuť programy celkom. 2 mesiace mám aj skylink a rozdiel v kvalite obrazu nevidím, obraz seka viac ako digi akurát neplatím mesačné poplatky.
To sekanie obrazu je asi individualne, ale mne to sekne asi 2-3 krat za vecerne pozeranie, mam sice emulaciu systemu ale ECM time sa pohybuje cca 0,002s takze tam problem nebude.
To ze ti seka obraz na SkyLink je zrejme chyba u teba (napr. zle nastavena parabola, zavislost receiveru, citacky a pod.) u mna skylink nikdy nesekal.
Rozdiel v kvalite obrazu nevidis bud preto lebo mas CRT, alebo plazmu. Ak by si na to pozeral/a na 106 LCD tak tam uz je pekne vidiet rozdiel
tutiola
16.02.10,09:45
To sekanie obrazu je asi individualne, ale mne to sekne asi 2-3 krat za vecerne pozeranie, mam sice emulaciu systemu ale ECM time sa pohybuje cca 0,002s takze tam problem nebude.
To ze ti seka obraz na SkyLink je zrejme chyba u teba (napr. zle nastavena parabola, zavislost receiveru, citacky a pod.) u mna skylink nikdy nesekal.
Rozdiel v kvalite obrazu nevidis bud preto lebo mas CRT, alebo plazmu. Ak by si na to pozeral/a na 106 LCD tak tam uz je pekne vidiet rozdiel
V odborných termínoch sa nevyznám. Môžeš mať pravdu, že niečo málo treba poopraviť a bude fajn, len som nemala času zavolať servisného technika. Po namontovaní som mala zlé prijímače , vtedy to sekalo no hrôza, a druhý deň ich vymenil za iné a hneď to bolo o 95% lepšie. Len nech sa trochu zlepší počasie, aby sme mali lepší prístup k parabole a zavolam ho znovu.
Fero11
16.02.10,09:47
Aky mas prijimac ? Zbytocne je platit technikovy, parabolu si clovek doladi aj sam
tutiola
16.02.10,10:12
Odpoviem až po 16. hod. - teraz neviem. Je to v záruke, tak nech robí.
tutiola
16.02.10,14:58
Prijímač mám OPTICUM 7101 CX.
Fero11
16.02.10,16:34
Mal som tento prijimac v ruke, ale davnejsie ale bol to OPTICUM 4060 CX. Momentalne ti nepoviem ako sa dostanes cez menu, do toho stavu, aby si na obrazovke videla indikator signalu (uz si nepamatam, ako sa tam dostat, ale je to asi na 2-3 stlacenia tlacidla na DO).
V tomto prijimaci je citacka conax a niekto ti to musel preflashovat, ked ti tam idu aj skylink karty. Existuju firmware na CAM, na EMU a potom CAM+EMU, takze ak mas CAM+EMU, mozes na tom pozerat aj digi.
Sekanie moze sposobovat aj verzia firmweru, takze odporucal by som ho zmenit (ale najprv dolad parabolu, prip. LNB)
najag
16.02.10,16:50
To sekanie obrazu je asi individualne, ale mne to sekne asi 2-3 krat za vecerne pozeranie, mam sice emulaciu systemu ale ECM time sa pohybuje cca 0,002s takze tam problem nebude.
To ze ti seka obraz na SkyLink je zrejme chyba u teba (napr. zle nastavena parabola, zavislost receiveru, citacky a pod.) u mna skylink nikdy nesekal.
Rozdiel v kvalite obrazu nevidis bud preto lebo mas CRT, alebo plazmu. Ak by si na to pozeral/a na 106 LCD tak tam uz je pekne vidiet rozdiel

Az raz bude sekat sud za spachanie trestneho cinu porusovania autorskych prav, to len bude sekanie..........:D...zlodejov aut nemame radi, ale nevadi nam, ked sa kradne SW a programy ? Ale to len tak na okraj pouzivania emulacnych prijimacov.
Fero11
16.02.10,17:11
dnes hadam neexistuje receiver, ktory by nevedel emu. A v europe je hadam jedine firma RCS (majite digi), ktora pouziva nezabezpeceny system. Takze da sa to prirovnat ku kradezi aut, ale asi k takej kradezi, ze by ludia nechavali vonku vzdy otvorene auta a s klucami v zapalovani
tutiola
16.02.10,18:30
:)Keďže musím byť slušná, tak to poviem, že nemám potuchy o čom sa dohadujete, ale skylink mám oficialne prihlásený a montovala mi ho firma, ktorá má na to licenciu a zároveň mi ho predala. Zaplatila som za skylink na dva TV prijímače s montážou 260,-€
Fero11
16.02.10,20:23
O tom by sa dalo diskutovat !!!
Skylink podporuje prijimace s originalnou citackou cryptoworks, alebo CAM cryptoworks. O tvojom receivery sa neda povedat, ze ma citacku cryptoworks, ale ma conax, kde bola potrebna uprava, aby tam fungoval aj cryptoworks.
Takze ak doladis parabolu a bude sostatocne dobry signal a stale bude problem s nejakym sekanim, tak potom mozes prijimac reklamovat a nech ti ta firma da vhodny firmware, aby ti to slo tak ako ma