Zavrieť

Porady

Digi tv alebo iné.

Zdravím poraďákov,končila mi dvojročná viazanosť u digi tv.Ale nepáči sa mi ich úroveň signálu,keď je silno zamračané tak signál vypadne,aj tak je lepšie to vypnúť.Ale keď včera okolo 20,O5 hod.bolo pekné počasie ,a signál na žiadnej stanici,to ma nahnevalo,stáva sa to občas.Na včerajší meil mi neodpovedali,zajdem tam osobne-na pobočku v našom meste.Sú iní poskitovatelia ktorí majú napríklad lepší signál-stabilnejší? Alebo vytiahnem z pivnice širokopásmovú anténu,dám na okno,a budem chytať aspom naše stanice,hurá 21 storočie,občas akoby sme sa vracali kvalitou späť.Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mpca je offline (nepripojený) mpca

    bla bla.. koho to zaujíma? mpca
    Jednoznačne skylink!
    Majú všetky základné slovenské a české
    televízne programy bez poplatkov..
    (STV1, STV2, STV3, Markízu, TV JOJ,
    JOJ Plus, ČT1, ČT2...)
    Treba kúpiť "len" kartu za 82,50€.
    A samozrejme prístroj s parabolou...

    fachman je offline (nepripojený) fachman

    fachman
    Bol umňa servisák z digi,vymenil konvertor,premeral to,no výpadky signálu sa sporadicky objavujú furt,včera večer nešla asi polovica programov,povedal že na našich programoch sa to u digi stáva,lebo karta nevie dobre rozoznať signál,ide o vysielanie horizont a vertikál.Karty iných ako skalink atď vraj problém nemajú.Digi vraj má problém aj s formátom na obrazovke.Neviem ako to je,ale digi asi už nechcem???

    najag je offline (nepripojený) najag

    najag
    Ja mam tiez DigiTv, ale cez antenu 120 cm a svoj LNB a nemam ziadne problemy. Je predsa zname, ze ich anteny a LNB boli na nizkej kvalitativnej urovni, bol to najslabsi clanok prijmu z Intelsatu.

    Miloš+ je offline (nepripojený) Miloš+

    Miloš+
    Čo sa divíš, veď toľko babrákov čo sa postretali v Digi tak ľahko nenájdeš. Je až neuveriteľné čo som mal a mám s nimi problémov, to by bolo aj na knižku. Naposledy sa začala vyskytovať chyba že sa samé prepínajú programy, jednoducho šmejdy. Radšej opráš tú starú anténu.
    Nikdy viac Digi TV!!!

    Theo je offline (nepripojený) Theo

    dôchodca Theo
    fachman Pozri príspevok
    Pardon,ale moja téma mala byť v rubrike domácnosť.
    Téma Digi je tu na správnom mieste.Nech sa začnú zaujímať o varenie-lebo k tomu,za čo berú peniaze,sú amatéri.

    Teraz-14,25 mám signál na napr.TV Joj 80% ale ani obraz,ani zvuk...A to som už menil aj LNB.
    najlepšia voľba je t.č. Skylink.Karty sô od 70€ a prijímače od 40€

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    Theo Pozri príspevok
    Téma Digi je tu na správnom mieste.Nech sa začnú zaujímať o varenie-lebo k tomu,za čo berú peniaze,sú amatéri.

    Teraz-14,25 mám signál na napr.TV Joj 80% ale ani obraz,ani zvuk...A to som už menil aj LNB.
    najlepšia voľba je t.č. Skylink.Karty sô od 70€ a prijímače od 40€
    To zavisi hlavne od uplinkovych stanic co sa deje zo zdrojom signalu, samozrejme porucha moze byt aj na trase medzi uplinkovou stanicou a distributorom signalu, ale dost moze sa stat, ze problem je aj na samotnej druzici (intelsat nieje astra )

    A k teme, kludne zober skylink. Ja mam moznost sledovat jak upc, skylink, czechlink digi, vratane vsetkych premiovych kanalov (zahranicne sem ani nepisem) a vies kde skoncim ??? Pri STV2, pripadne joj+ alebo STV3
    DominikaDominika
    Moji rodičia mali podobné problémy, fungovalo to asi tak rok a potom neustále výpadky. Keď som volala do firmy chlapíkovi, ktorý to zavádzal, povedal, že oni už s DIGI TV nespolupracujú. Rozviazali spoluprácu, lebo táto firma (DIGI) nie je seriózna a má veľké problémy a tak im postupne odpadávajú zákazníci. Upozornil ma, že všetky veci s nimi mám riešiť písomne, lebo ak by som volala do centra služieb zákazníkov, tak sa nedovolám a aj na tom odkazovači zarábajú.... Naši po 2 upomienkach a neriešení problému zrušili zmluvu. Museli ešte zaplatiť 1 mesačný poplatok a zariadenie odniesť až do KE (hoci nám to zavádzala firma z PO). Ak by bol prišiel po zariadenie ich servisák, bolo by to za mastný poplatok.... Je to fakt nekorektná firma, NEODPORÚČAM. Kámoška mali podobný problém - začal signál vypadávať a servisák im povedal, že strom (orech) v ich záhrade im ruší signál........ Zaujímavé, že predtým im to roky fungovalo.... Tiež to zrušili....... A poznám veľa ľudí, ktorým to v poslednej dobe "blbne"... Najlepšie je to čím skôr ukončiť a ako ma upozorňoval jeden chlapík - neskočiť im na rôzne "dodatočné poplatky".... Veľa zdaru.....

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Mame Digi aj Skylink s motorom na antene .. a pri poruchach signalu prepinam na Skylink, ktory bezi okrem extremov pocasia stale. Keby mali na Skylinku AXN, tak Digi ani neprepnem. Digi uz nikdy viac .... su to amateri.

    tokoska je offline (nepripojený) tokoska

    Veľmi ťažké. Som vraj kamarátka, občas som aj tou povestnou "bútľavou vŕbou", čo vypočuje, neprezradí, poradí, pomôže ...a občas som aj poriadny "truľo", ale už som sa naučila aj používať "nie" ...viac tokoska
    V Skalici s DIGI tiež problém, ruším zmluvu.
    Uvažovala som o MAGIO TV. Aké máte skúsenosti?

    bobino38 je offline (nepripojený) bobino38

    bobino38
    ..tak ak ti možem niečo napísať o mojich skúsenostiach s Mágiom, tak vrelo doporučujem...pred kúpou internetovej alebo inej (kablovej alebo satelitnej) telky som dlho čítal diskusie na rôznych fórach a po uvážení som sa rozhodol pre Mágio, majú vždy nejakú akciu, tak cena je prijateľná. Obraz na mojej plazme 94 cm je skvelý, nehovoriac o programoch v HD kvalite ( kanály Discovery HD a HBO HD )..tie sú fantastické. Servis aspoň u nás V LM je perfektný, vždy sú na nonstop linke prístupný a keď je problém, prídu hneď na druhy deň opraviť čo je treba...ja takú potrebu ešte nemal, a mám to zatial rok. Poruchy som zatial nemal, programy sa prepínajú rýchlo, je tam možnosť obraz v obraze, nahrávanie programov, zastavenie sledovaného filmu ( pauza ) pretočenie dozadu ( dokonca i živý prenos )..je tam fajn programový sprievodca ( no má svoje chybičky )..dá sa oblubeny film dať nahrať cez PC v robote alebo iného vzdialeného PC, sú tam ďalšie skvelé funkcie, ktoré si radšej prečítaj na nete t-com. Ja som doteraz nadmieru spokojný, hlavne kvoli obrazu, zvuk sa dá regulovať na každom programe ( nie každý ho má v takej kvalite ale dá sa naregulovať )...ja ti to Mágio odporúčam.

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    bobino38 Pozri príspevok
    ..tak ak ti možem niečo napísať o mojich skúsenostiach s Mágiom, tak vrelo doporučujem...pred kúpou internetovej alebo inej (kablovej alebo satelitnej) telky som dlho čítal diskusie na rôznych fórach a po uvážení som sa rozhodol pre Mágio, majú vždy nejakú akciu, tak cena je prijateľná. Obraz na mojej plazme 94 cm je skvelý, nehovoriac o programoch v HD kvalite ( kanály Discovery HD a HBO HD )..tie sú fantastické. Servis aspoň u nás V LM je perfektný, vždy sú na nonstop linke prístupný a keď je problém, prídu hneď na druhy deň opraviť čo je treba...ja takú potrebu ešte nemal, a mám to zatial rok. Poruchy som zatial nemal, 1.programy sa prepínajú rýchlo, je tam možnosť 2. obraz v obraze, 3. nahrávanie programov, zastavenie sledovaného filmu ( pauza ) pretočenie dozadu ( 4.dokonca i živý prenos )..je tam fajn programový sprievodca ( no má svoje chybičky ).. 5. dá sa oblubeny film dať nahrať cez PC v robote alebo iného vzdialeného PC, sú tam ďalšie skvelé funkcie, ktoré si radšej prečítaj na nete t-com. Ja som doteraz nadmieru spokojný, hlavne kvoli obrazu, zvuk sa dá regulovať na každom programe ( nie každý ho má v takej kvalite ale dá sa naregulovať )...ja ti to Mágio odporúčam.
    Potom si asi o tej satelitnej TV dost malo precital, ked odporucas magio
    1. to je nejaky objav ?
    2. malo kedy sa stava aby sa pozerali 2 programy na jednom TV, je to velmi rusive. (inak na niektorych sat. boxoch je tiez taka funkcia)
    3. klasicky timeshift
    4. tomu nerozumiem
    5. Aj na niektorych sat. boxoch je tato funkcia (linuxove receivery s LAN)
    Sice sat je trocha zlozitejsi na obsluhu a konfiguraciu, ale clovek je aspon trochu nuteny rozmyslat...
    Myslim si, ze sat ma oproti iptv viac vyhod ako nevyhod (nevyhody si myslim, ze nema vobec)
    Spomeniem len niekolko nevyhod u magia
    1. provider vie co sledujes
    2. zbytocne zatazovanie liniek v oblasti kde nieje optika
    3. nemozes si to prenasat kde chces (na rozdiel od sat)
    4. zatial malo programov
    atd ....

    bobino38 je offline (nepripojený) bobino38

    bobino38
    ad nevyhoda
    1. je mi to jedno, či vie provider čo sledujem
    2. to mi je tiež jedno
    3. nikam to prenášať nebudem
    4. mne tá ponuka stačí - priznaj kolko programov sleduješ stabilne:-)

    ja písal o svojich skúsenostiach z mágia, pretože tak znela otázka, ak bude znieť otázka aké máte skúsenosti zo sat tv tak možeš popísať...a ak nemá sat tv nevýhody asi by nechcela rušiť digi TV.

    viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

    viktorviktor
    bobino38 ďakujem, trochu si pohol moje rozhodovanie dopredu,
    uvažujem o mágiu, vie niekto porovnať kvalitu obrazu MAGIO TV a káblovej televízie

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    bobino38 Pozri príspevok
    ad nevyhoda
    1. je mi to jedno, či vie provider čo sledujem
    2. to mi je tiež jedno
    3. nikam to prenášať nebudem
    4. mne tá ponuka stačí - priznaj kolko programov sleduješ stabilne:-)

    ja písal o svojich skúsenostiach z mágia, pretože tak znela otázka, ak bude znieť otázka aké máte skúsenosti zo sat tv tak možeš popísať...a ak nemá sat tv nevýhody asi by nechcela rušiť digi TV.
    1. niekomu to ale jedno nieje
    .
    3. no ty to prenasat nemusis, ale z daleka magio nieje vsade dostupne aj ked tam je adsl
    4. Ja nesledujem TV

    Ten kto vyskusal digi cez satelit, tak si asi povie, nikdy viac satelit, ale satelit nieje len digi

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    viktorviktor Pozri príspevok
    bobino38 ďakujem, trochu si pohol moje rozhodovanie dopredu,
    uvažujem o mágiu, vie niekto porovnať kvalitu obrazu MAGIO TV a káblovej televízie
    Zavisi od viacerych faktorov, ide o to aku kablovku mas o aky program sa jedna a na akom TV to sledujes.
    Kvalita sa odvija od zdroja, z akeho media je film vysielany, pripadne z akych kamier ak sa jedna o prenosy.
    Ale hlavne slovo ma BR BiteRate ci je to VBR, alebo CBR a ake je tam cislo.
    Inak na niektorych sat boxoch sa da zistit video br (aj audio) v realnom case

    Katarína111 je offline (nepripojený) Katarína111

    Katarína111
    Zdravím,
    chcem sa len pripojiť k ostatným nespokojným zákazníkom spoločnosti DIGI TV. Mali sme ich rok a keď sme vypovedali zmluvu prišiel nám od nich list, že po termíne vypršania zmluvy do 15 dní im máme všetky veci priniesť, alebo si príde pre ne niekto za celkom slušný poplatok.
    Tak si myslím, že je to dooosť neseriozny prístup, keď sme uzatvárali zmluvu o pripojení nikde nebolo uvedené, že odpojenie bude takto spoplatnené.
    Takže ak nie ste rozhodnutí, akú televíziu si chcete dať - URČITE NIE DIGI TV.
    Pekný deň.

    jess je offline (nepripojený) jess

    žienka jess
    mpca Pozri príspevok
    Jednoznačne skylink!
    Majú všetky základné slovenské a české
    televízne programy bez poplatkov..
    (STV1, STV2, STV3, Markízu, TV JOJ,
    JOJ Plus, ČT1, ČT2...)
    Treba kúpiť "len" kartu za 82,50€.
    A samozrejme prístroj s parabolou...
    NO ja zas nemám dobré skúsenosti. Keď pršalo alebo bola parabola zasnežená, aby sme mali signál, museli sme buď každú chvíľu utierať alebo odhŕňať sneh .

    mpca je offline (nepripojený) mpca

    bla bla.. koho to zaujíma? mpca
    jess Pozri príspevok
    NO ja zas nemám dobré skúsenosti. Keď pršalo alebo bola parabola zasnežená, aby sme mali signál, museli sme buď každú chvíľu utierať alebo odhŕňať sneh .
    Mno,, vo vacine pripadov je to vec paraboly a LNBcka,,, a akisto ci vo "vyhlade" nic nezavadzia... Poskytovatel ako skylink s tym nema nic spolocne...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.