rasto1988
16.02.10,15:52
Prosím poraďte mi mám 21 rokov a v poslednom čase som bol asi na 3 pohreboch dosť blízkych ľudí.
A tu sa začína problém ja sa cítim neak strašne divne, strašne veľa premýšlam ako spraviť krajší život tu Zemi, aké to bude na druhom svete nikdy som na niečo takéto nemyslel ale teraz stále.......a ešte k tomu aj to, že som si všimol, že v poslednej dobe mám neakú zvýšenú spotrebu alkoholu..nikdy som neak nepil predtým ak tak len veľmi málo...Proste nie som to ja...
Prosím poraďte mi nechcem toto ja robiť ale nedokážem sa toho zbaviť..
Ďakujem
Chobot
16.02.10,14:54
Prosím poraďte mi mám 21 rokov a v poslednom čase som bol asi na 3 pohreboch dosť blízkych ľudí.
A tu sa začína problém ja sa cítim neak strašne divne, strašne veľa premýšlam ako spraviť krajší život tu Zemi, aké to bude na druhom svete nikdy som na niečo takéto nemyslel ale teraz stále.......a ešte k tomu aj to, že som si všimol, že v poslednej dobe mám neakú zvýšenú spotrebu alkoholu..nikdy som neak nepil predtým ak tak len veľmi málo...Proste nie som to ja...
Prosím poraďte mi nechcem toto ja robiť ale nedokážem sa toho zbaviť..
Ďakujem

Buď si prečítaj tému http://www.porada.sk/t86471-alkohol-a-alkoholizmus-ako-sa-z-toho-dostat.html

alebo si vyhľadaj nejakú inú tému o depresii.

V každom prípade by ale bolo najlepšie vyhľadať psychológa, nie každý tu na porade dokáže v takýchto stavoch pomôcť.
arizona
16.02.10,19:05
pasuliatko
16.02.10,21:07
odporúčam navštíviť psychológa ten ti s tým môže pomôcť
lijana1
17.02.10,13:32
vyhladavaj spoločnosť veselých ludí, pozeraj komédie o mladých ludoch.Alkoholu sa vyhýbaj-ten len prehlbuje depresiu, v ktorej sa nachadzaš.Zaujímaj sa o druhých ludí ži s okolím a ludia okolo Teba Ti pomôžu.Rada psychologa by Ti pomohla.Zásadná vec:Nauč sa znova smiať
ludex
17.02.10,13:51
Prosím poraďte mi mám 21 rokov a v poslednom čase som bol asi na 3 pohreboch dosť blízkych ľudí.
A tu sa začína problém ja sa cítim neak strašne divne, strašne veľa premýšlam ako spraviť krajší život tu Zemi, aké to bude na druhom svete nikdy som na niečo takéto nemyslel ale teraz stále.......a ešte k tomu aj to, že som si všimol, že v poslednej dobe mám neakú zvýšenú spotrebu alkoholu..nikdy som neak nepil predtým ak tak len veľmi málo...Proste nie som to ja...
Prosím poraďte mi nechcem toto ja robiť ale nedokážem sa toho zbaviť..
Ďakujem

Viem presne o čom píšeš,potrebujem vedieť čo znamená zvýšená spotreba alkoholu,ale úprimne,lebo je to velmi dôležité!!Kolko a ako často. Pravdepodobne ide u teba o alkoholovú depresiu,to znamená,že depka sa prejavuje najsilnejšie,keď si pod vplivom alkoholu. Keď vytriezvieš,tak máš depku z výčitiek svedomia a tak dokola.Môže to prejsť až k sebevražednému spravaniu! Dobrá správa je,že keď prestaneš úplne piť depresia postupne zmizne a zlá správa je,že prestať úplne piť nie je vôbec jednoduché!
Laco-monter
17.02.10,13:55
Prosím poraďte mi mám 21 rokov a v poslednom čase som bol asi na 3 pohreboch dosť blízkych ľudí.
A tu sa začína problém ja sa cítim neak strašne divne, strašne veľa premýšlam ako spraviť krajší život tu Zemi, aké to bude na druhom svete nikdy som na niečo takéto nemyslel ale teraz stále.......a ešte k tomu aj to, že som si všimol, že v poslednej dobe mám neakú zvýšenú spotrebu alkoholu..nikdy som neak nepil predtým ak tak len veľmi málo...Proste nie som to ja...
Prosím poraďte mi nechcem toto ja robiť ale nedokážem sa toho zbaviť..
Ďakujem

Tak to si idealny adept pre Svedkoch Jehovových.
Petra Nová
17.02.10,13:57
Viem presne o čom píšeš,potrebujem vedieť čo znamená zvýšená spotreba alkoholu,ale úprimne,lebo je to velmi dôležité!!Kolko a ako často. Pravdepodobne ide u teba o alkoholovú depresiu,to znamená,že depka sa prejavuje najsilnejšie,keď si pod vplivom alkoholu. Keď vytriezvieš,tak máš depku z výčitiek svedomia a tak dokola.Môže to prejsť až k sebevražednému spravaniu! Dobrá správa je,že keď prestaneš úplne piť depresia postupne zmizne a zlá správa je,že prestať úplne piť nie je vôbec jednoduché!
Ludex, ja veľmi rešpektujem Tvoje názory všeobecne, ohľadne alkoholizmu zvlášť. Ozaj si však myslíš, že by sa alkoholová depresia mohla týkať 21 ročného? Ja si myslím, že najlepší by bol rovno psychiater.;)
ludex
17.02.10,14:09
Ludex, ja veľmi rešpektujem Tvoje názory všeobecne, ohľadne alkoholizmu zvlášť. Ozaj si však myslíš, že by sa alkoholová depresia mohla týkať 21 ročného? Ja si myslím, že najlepší by bol rovno psychiater.;)

Veru Peťka,bohužial videl som na liečení aj 17-19 ročných alkoholikov,ktorý sa niekolkokrát pokúsili o somovraždu! Za to som napísal,že chcem vedieť kolko a ako často pije. To je podstatné,pretože alkoholik si myslí,že pije málo,ale pritom vypije aj moldavu!
Petra Nová
17.02.10,14:19
Veru Peťka,bohužial videl som na liečení aj 17-19 ročných alkoholikov,ktorý sa niekolkokrát pokúsili o somovraždu! Za to som napísal,že chcem vedieť kolko a ako často pije. To je podstatné,pretože alkoholik si myslí,že pije málo,ale pritom vypije aj moldavu!
Tak to je veľmi smutné. Len si myslím, že rasto1988 sa viac do debaty nezapojí.;)
buchač
17.02.10,14:24
Cez víkend sme pomáhali riešiť s manželkou susedke dcéru ....12 - ku .....:eek:

Podrobnosti nemá význam , proste som musel volať záchranku , jej matka bola na prášky ...
Ešte aj poliši prišli , keď som naznačil výraz " sexuálny delikt " ...

Po prehliadke na pohotovosti bolo resumé ...1,6 promile ...slivku si dávali mladí do nosa ...:confused:
ludex
17.02.10,14:30
Tak to je veľmi smutné. Len si myslím, že rasto1988 sa viac do debaty nezapojí.;)

Dúfam,že sa zapojí! Mladý je,škoda by ho bolo! :mee:
Petra Nová
17.02.10,14:32
Dúfam,že sa zapojí! Mladý je,škoda by ho bolo! :mee:
A možno ani nie tak mladý, ako ..............;) Alebo sa mýlim.
ludex
17.02.10,14:37
A možno ani nie tak mladý, ako ..............;) Alebo sa mýlim.

:confused::confused::confused::confused::confused: ????? Ňááko mi nezapaluje.:)
Petra Nová
17.02.10,14:45
:confused::confused::confused::confused::confused: ????? Ňááko mi nezapaluje.:)
:D;)
Veď uvidíme . A možno sa niečo viac dozvieme.
osky
17.02.10,17:13
Tak to si idealny adept pre Svedkoch Jehovových.

prosim ta,len to nie:eek:
rasto1988
17.02.10,18:13
Ahojte Ďakujem všetkým za odpovede...

K príspevku čo sa týka toho alkoholu, predtým som nepil...nechutí mi to...možno na neakej oslave len aby som nebol trápny, No teraz večer sadnem k počítaču alebo len tak do kuchyne a každý deň vypijem sedmičku vína.....tvrdé nie...nie, že by som sa potreboval ožierať alebo niečo také..ale už to robím idem do obchodu zoberem si víno...automatika..A to len teraz...len to víno si dávam...potom mám divné stavy, ale aj vtedy ak si nedám...Mám obchod cez deň sa venujem naplno tomu, a všetkému okolo vtedy som OK ale stále mám niečo v podvedomí akokeby, ale ináč je mi fajn, večer keď som sám tak to začne..priznám správam sa ako ............ mám divné myšlienky, prestal som až tak často chodievať von s kamarátmi...A tak... ako keby som to nebol ani "JA" čo sa vždy smial a podobne. Viem, že to niečo značí ale neviem čo....((((
kyblik
17.02.10,18:53
samotu...?
adi11
17.02.10,19:09
..a nerobis si z ludi na porade srandu... ? je to pre mna nepochopitelne, ze sam kazdy den popijas...nechodis von s kamaradmi..taky mlady clovek...
Ja si myslim, ze vies preco to robis, len nevies ako s tym prestat, lebo je to nieco silnejsie...mozno potrebujes sa niekomu vyzalovat,.. nieco ta musi tazit na srdci...alebo proste chyba Ti laska:)
rasto1988
17.02.10,19:17
Nie srandu si nerobím, to by som si nedovolil a po druhé neviem aký by to malo vlastne zmysel. V poslednej dobe som stratil troch ľudí medzi ktorými bol aj človek ku ktorému som cítil niečo viac - mal som ich veľmi rád až príliš...A to ma donútilo k neakému zamýšlaniu, že či to tu všetko má naozaj zmysel...Áno popíjam sám, neviem prečo vtedy sa mám asi lepšie ak som sám....Nechcem to robiť, nechcem sa zničiť, nechcem ublížiť okoliu....No neviem ako to mám dať celé preč....Myslím na veci ktoré mi prídu na druhý deň úplne nezmyselné a potom zas..a zas
adi11
17.02.10,19:26
Musis sa snazit nebyt sam, najdi si konicka, trebars nejaky sport, to by bolo najlepsie..chod vecer behat a snaz sa mysliet pozitivne..tes sa z kazdej malickosti a musis verit, ze zivot ma zmysel a mas ho cely pred sebou a je v tvojich rukach.
Prajem Ti vela sil...:)
rasto1988
17.02.10,19:34
Musis sa snazit nebyt sam, najdi si konicka, trebars nejaky sport, to by bolo najlepsie..chod vecer behat a snaz sa mysliet pozitivne..tes sa z kazdej malickosti a musis verit, ze zivot ma zmysel a mas ho cely pred sebou a je v tvojich rukach.
Prajem Ti vela sil...:)

Ďakujem Ti za odpoveď...hej robiť to čo ma baví...toho je dosť veľa čo mám rád,,,či už je to cvičenie alebo neviem si k tomu všetkému neak nájsť cestu...cvičieval som každý večer no teraz to vždy odložím na zajtra s tým, že som unavený a zajtra si dám o trošku viacej...a už sa to tiahne celé dosť dlho...(((
DominikaDominika
17.02.10,19:49
Snaž sa myslieť na úspechy, ktoré si v minulosti dosiahol. Na všetko, čo sa Ti podarilo a potom mysli na to, koľko krásnych vecí na tomto svete Ťa ešte čaká. Ak aj prídu zlé dni, tak potom prídu aj tie dobré a to zlé je tu na to, aby sme si uvedomili hodnotu dobra.
P.S.: A hlavne - nepozeraj správy na Markíze :-)
Petra Nová
17.02.10,19:57
Ahojte Ďakujem všetkým za odpovede...

K príspevku čo sa týka toho alkoholu, predtým som nepil...nechutí mi to...možno na neakej oslave len aby som nebol trápny, No teraz večer sadnem k počítaču alebo len tak do kuchyne a každý deň vypijem sedmičku vína.....tvrdé nie...nie, že by som sa potreboval ožierať alebo niečo také..ale už to robím idem do obchodu zoberem si víno...automatika..A to len teraz...len to víno si dávam...potom mám divné stavy, ale aj vtedy ak si nedám...Mám obchod cez deň sa venujem naplno tomu, a všetkému okolo vtedy som OK ale stále mám niečo v podvedomí akokeby, ale ináč je mi fajn, večer keď som sám tak to začne..priznám správam sa ako ............ mám divné myšlienky, prestal som až tak často chodievať von s kamarátmi...A tak... ako keby som to nebol ani "JA" čo sa vždy smial a podobne. Viem, že to niečo značí ale neviem čo....((((
A ešte máš niečo vo fľaši? Nechaj na zajtra. Nebudeš musieť kupovať. Aké piješ? Biele, červené alebo mix?

S.S. Je smutné, že taký mladý - 21 ročný a už sa musíš živiť sám, bývať sám, aj piť sám.:mee:
Laco-monter
17.02.10,20:04
A ešte máš niečo vo fľaši? Nechaj na zajtra. Nebudeš musieť kupovať. A aké piješ? Biele, červené alebo mix?

ja pijem všetko,čo začína na či,

čivodku,čirum,čihrušku,čivíno....:eek:

Len Miro Žbirka,keď v piesni pozval Adrianu do baru pil koka-kolu,

kým ona pila "tušímvíno".:rolleyes:

Ja som tušímvíno ešte nepil, asi bude nejaké argentínské...:(

Toĺko lóve ja do chlastu investovať nemienim.:)
wagner
17.02.10,20:23
Nie srandu si nerobím, to by som si nedovolil a po druhé neviem aký by to malo vlastne zmysel. V poslednej dobe som stratil troch ľudí medzi ktorými bol aj človek ku ktorému som cítil niečo viac - mal som ich veľmi rád až príliš...A to ma donútilo k neakému zamýšlaniu, že či to tu všetko má naozaj zmysel...Áno popíjam sám, neviem prečo vtedy sa mám asi lepšie ak som sám....Nechcem to robiť, nechcem sa zničiť, nechcem ublížiť okoliu....No neviem ako to mám dať celé preč....Myslím na veci ktoré mi prídu na druhý deň úplne nezmyselné a potom zas..a zas

Vieš, ja vidím problém v tom, že popíjaš sám. Vtedy Ti ozaj chodia po rozume rôzne veci. Musíš prelomiť samotu, neostávaj večer sám doma. Choď aspoň von, prejdi sa, skús ísť na kus reči za kamarátom. Prídeš na iné myšlienky. Ja som si v Tvojom veku nepripúšťala to, že by som mala zomrieť. Na to si veľmi mladý.Hoci každý tam raz pôjde, niekto skôr, niekto neskôr. Ale žiť sa oplatí, v duchu sa rozlúč s tými, čo už odišli, mysli dopredu. Život je pred Tebou, nenič si ho alkoholom(teda vínom), život je o niečom inom. Len sa neuzatváraj sám do seba.
rasto1988
17.02.10,20:26
A ešte máš niečo vo fľaši? Nechaj na zajtra. Nebudeš musieť kupovať. Aké piješ? Biele, červené alebo mix?

S.S. Je smutné, že taký mladý - 21 ročný a už sa musíš živiť sám, bývať sám, aj piť sám.:mee:


Neviem, či smutné zadarilo sa mi, vybudoval som si niečo otázka bývania bola čisto moja vec, rozhodol som sa tak ako som sa rozhodol....a piť nechcem vôbec...Nechcem stratiť to, prečo sa tu doteraz oplatilo žiť a tým sú ľudia ktorých mám naozaj veľmi rád...
inajana
17.02.10,20:31
RASTO,
strata človeka (nieto ešte viacnásobná) zakýva s každým. Vyrovnávame sa s tým rôzne.
Keďže si uvedomuješ, že nie si OK - tak je to stále DOBRE - aj napriek súčasným prešľapom.
Vyrozprávaj sa! Ak ťa nemá kto počúvať (aktívne počúvať a porozumieť) - tak vypisuj - len daj VON z hlavy tie myšlienky, otázky, smútok ...
A rob tak dovtedy, KÝM nenatrafíš na NIEČO/NIEKOHO, čo ťa vráti do NORMÁLU a ty sa vyrovnáš so stratou.

"... nad hrobom plačeme pre slová, ktoré sme nikdy nevyslovili ..."
Petra Nová
17.02.10,20:31
Neviem, či smutné zadarilo sa mi, vybudoval som si niečo otázka bývania bola čisto moja vec, rozhodol som sa tak ako som sa rozhodol....a piť nechcem vôbec...Nechcem stratiť to, prečo sa tu doteraz oplatilo žiť a tým sú ľudia ktorých mám naozaj veľmi rád...
Rasťo, hádam sa pomaly z toho dostaneš, keď rýmovať ne prestaneš:)
rasto1988
17.02.10,20:35
Vieš, ja vidím problém v tom, že popíjaš sám. Vtedy Ti ozaj chodia po rozume rôzne veci. Musíš prelomiť samotu, neostávaj večer sám doma. Choď aspoň von, prejdi sa, skús ísť na kus reči za kamarátom. Prídeš na iné myšlienky. Ja som si v Tvojom veku nepripúšťala to, že by som mala zomrieť. Na to si veľmi mladý.Hoci každý tam raz pôjde, niekto skôr, niekto neskôr. Ale žiť sa oplatí, v duchu sa rozlúč s tými, čo už odišli, mysli dopredu. Život je pred Tebou, nenič si ho alkoholom(teda vínom), život je o niečom inom. Len sa neuzatváraj sám do seba.

Ďakujem...ak to čítam tak viem, že je to pravda tak ako píšeš a je to tak správne....Ja si pripúšťam tú myšlienku až príliš...lebo chcem byť s tou osobou ktorá mi odišla...Stratil som priateľku aj s mojím bábatkom...A to je to čo chcem najviac...Veď sme sa tak strašne tešili,,,nikde som nespravil chybu tak prečo.....Vždy som mal plán fungovať ako rodina, robil som všetko len preto...naozaj som sa snažil tak prečo?....Viním sa za to, mám chuť to napraviť, nespávam, postupne sa mi rozpadávajú kamarátstva....ja neviem čo mám robiť tu na tomto svete
Laco-monter
17.02.10,20:39
Neviem, či smutné zadarilo sa mi, vybudoval som si niečo otázka bývania bola čisto moja vec, rozhodol som sa tak ako som sa rozhodol....a piť nechcem vôbec...Nechcem stratiť to, prečo sa tu doteraz oplatilo žiť a tým sú ľudia ktorých mám naozaj veľmi rád...

Tak rozvíjaj to, čomu sa venuješ .

Maj nadšenie pre to, čo robíš! A myslí na to, čo chceš aby k Tebe prišlo .:)

Ja chápem,že potom čo si prežil, inak uvažuješ ako predtým,no smútok prebolí a na teba čaká mnoho pekných zážitkov v živote.

Choď do toho ako spieva Michal David ,že "vlítnem tam "

Nespomínam si presne na text,no M.David má veĺa pekných piesní
napr. aj túto kde spieva,že "jen tak jak se má ,právě tak chtěl bych žít."

Vyhľadaj si niekde tieto piesne a prehraj si ich. UROB TO TERAZ !

Počúvaj slová a melódiu a mysli si,že spieva len pre Teba !

A keď Ti potečú slzy po tvári vtedy budeš cítiť ako máš žiť !

VEĽA ENERGIE, NADŠENIA A ÚSPECHOV TI PRAJEM !:):)
ludex
17.02.10,20:49
Ahojte Ďakujem všetkým za odpovede...

K príspevku čo sa týka toho alkoholu, predtým som nepil...nechutí mi to...možno na neakej oslave len aby som nebol trápny, No teraz večer sadnem k počítaču alebo len tak do kuchyne a každý deň vypijem sedmičku vína.....tvrdé nie...nie, že by som sa potreboval ožierať alebo niečo také..ale už to robím idem do obchodu zoberem si víno...automatika..A to len teraz...len to víno si dávam...potom mám divné stavy, ale aj vtedy ak si nedám...Mám obchod cez deň sa venujem naplno tomu, a všetkému okolo vtedy som OK ale stále mám niečo v podvedomí akokeby, ale ináč je mi fajn, večer keď som sám tak to začne..priznám správam sa ako ............ mám divné myšlienky, prestal som až tak často chodievať von s kamarátmi...A tak... ako keby som to nebol ani "JA" čo sa vždy smial a podobne. Viem, že to niečo značí ale neviem čo....((((

No a sme doma. Môj odhad bol správny! Sú dva druhy alkoholikov,taký čo pijú po krčmách a tzv. domáci pijani,ktorý pijú doma o samote.To sú v prevažnej väčšinou ženy. Dennodenné pitie je tretia fáza jelinkovej stupnice alkoholizmu. Tá stupnica má len štyri fázy!!! Ďalšia vec je bagatelizovanie pitia /...nie, že by som sa potreboval ožierať alebo niečo také, len to víno si dávam /. Začina sa u teba prejavovať depresia/ nezáujem,hladanie výhovoriek,divné myšlienky/.

Moja rada je : Okamžite prestať úplne piť alkohol a navštíviť psychyatričku!! Toto sám nezvládneš,ona Ti pomôže. Dá sa to aj ambulantne,ale začni s tým hňeď! Ned alkoholom nikdy nevyhráš,zničí Ťa!
Prečítaj si tento príspevok hoc aj sto krát,kým nepochopíš čo píšem.A ver mi,ja viem čo píšem!! Držím palce! A ozvi sa! ;)
rasto1988
17.02.10,21:14
No a sme doma. Môj odhad bol správny! Sú dva druhy alkoholikov,taký čo pijú po krčmách a tzv. domáci pijani,ktorý pijú doma o samote.To sú v prevažnej väčšinou ženy. Dennodenné pitie je tretia fáza jelinkovej stupnice alkoholizmu. Tá stupnica má len štyri fázy!!! Ďalšia vec je bagatelizovanie pitia /...nie, že by som sa potreboval ožierať alebo niečo také, len to víno si dávam /. Začina sa u teba prejavovať depresia/ nezáujem,hladanie výhovoriek,divné myšlienky/.

Moja rada je : Okamžite prestať úplne piť alkohol a navštíviť psychyatričku!!Toto sám nezvládneš,ona Ti pomôže. Dá sa to aj ambulantne,ale začni s tým hňeď! Ned alkoholom nikdy nevyhráš,zničí Ťa!
Prečítaj si tento príspevok hoc aj sto krát,kým nepochopíš čo píšem.A ver mi,ja viem čo píšem!! Držím palce! A ozvi sa! ;)

Možno to je pravda, ale ja to nevidím tak, že som alkoholik..to nie...len som si všimol, že pijem troška a nikdy predtým som nepil...A spovedať sa psychiatričke...ja neviem to mi príde ako mladému také divné akokeby...Neviem...čo ďaľej...zatiaľ ešte stíham všetko potrebné to čo mám robiť cez deň..ale stále mám niečo v mysli...a to ako to napraviť ma privádza len na jednu myšlienku...
rasto1988
17.02.10,21:19
Pre Wagner:

Ahoj..Ďakujem no nejde mi odpísať cez SS...určite to bude asi najrozumnejšie riešenie čo si mi napísala...No ja nedokážem niekomu do podrobností vyrozprávať celý príbeh čo a ako sa stalo...radšej pôjdem niekam inam..Stále mám všetko v hlave a toho sa nezbavím do konca života, je to celé nanič
ludex
17.02.10,21:30
Možno to je pravda, ale ja to nevidím tak, že som alkoholik..to nie...len som si všimol, že pijem troška a nikdy predtým som nepil...A spovedať sa psychiatričke...ja neviem to mi príde ako mladému také divné akokeby...Neviem...čo ďaľej...zatiaľ ešte stíham všetko potrebné to čo mám robiť cez deň..ale stále mám niečo v mysli...a to ako to napraviť ma privádza len na jednu myšlienku...

Napíšem Ti niečo o sebe. Som abstinujúci alkoholik,liečil som sa vo Velkom Záluží 3 mesiace.Tiež som si myslel,že nie som alkoholik,pil som len pivo.Ale pil som ho každý deň a všetci videli ako idem z kopca,len ja som to nevidel! Došlo to tak ďaleko, že som mal silné depresie a chcel som spáchať samovraždu. Bol som na dne,ale chvála bohu som z toho vonku!Zatial!

Sedmička vína každý deň je vela! ale pre pijana a alkoholika to je nič.
Z mojej strany je to všetko,zvyšok je na Tebe!Tento problém nikto za Teba nevyrieši! Ukázal som Ti cestu a je na Tebe či po nej pôjdeš!

Ale zapamätaj si: " Ešte sa nenarodil človek,ktorý by vyhral nad alkoholom,len východniari si mysleli,že môžu remizovať!"
rasto1988
17.02.10,21:35
Napíšem Ti niečo o sebe. Som abstinujúci alkoholik,liečil som sa vo Velkom Záluží 3 mesiace.Tiež som si myslel,že nie som alkoholik,pil som len pivo.Ale pil som ho každý deň a všetci videli ako idem z kopca,len ja som to nevidel! Došlo to tak ďaleko, že som mal silné depresie a chcel som spáchať samovraždu. Bol som na dne,ale chvála bohu som z toho vonku!Zatial!

Sedmička vína každý deň je vela! ale pre pijana a alkoholika to je nič.
Z mojej strany je to všetko,zvyšok je na Tebe!Tento problém nikto za Teba nevyrieši! Ukázal som Ti cestu a je na Tebe či po nej pôjdeš!

Ale zapamätaj si: " Ešte sa nenarodil človek,ktorý by vyhral nad alkoholom,len východniari si mysleli,že môžu remizovať!"

Viem, že si ukázal cestu určite tým správnym smerom...Asi sa ňou aj vydám pravdepodobne...Vieš ja sa vždy porovnávam z dedom on pijával strašne veľa..ale strašne...a tvrdé...a nerobím to, čo robieval on...Práve preto nechcem tak skončiť..Lenže ja si to dávam len pre jednu myšlienku ktorú mám v hlave a preto, že chcem vrátiť čas späť a napraviť chyby ktoré som v živote spravil....To ma trápi najviac
Laco-monter
17.02.10,21:38
Viem, že si ukázal cestu určite tým správnym smerom...Asi sa ňou aj vydám pravdepodobne...Vieš ja sa vždy porovnávam z dedom on pijával strašne veľa..ale strašne...a tvrdé...a nerobím to, čo robieval on...Práve preto nechcem tak skončiť..Lenže ja si to dávam len pre jednu myšlienku ktorú mám v hlave a preto, že chcem vrátiť čas späť a napraviť chyby ktoré som v živote spravil....To ma trápi najviac

Ak je to tak,že sa stala nejaká nehoda a ty si mal na nej účasť,tak trochu chápem ako sa cítiš.
Ja som zažil vživote niečo podobné,zavinil som autonehodu,síce pri nej nikto nezomrel,no dodnes mám výčitky z toho...
čo som mohol urobiť a neurobil som..:mee:
rasto1988
17.02.10,21:41
Ak je to tak,že sa stala nejaká nehoda a ty si mal na nej účasť,tak trochu chápem ako sa cítiš.
Ja som zažil vživote niečo podobné,zavinil som autonehodu,síce pri nej nikto nezomrel,no dodnes mám výčitky z toho...
čo som mohol urobiť a neurobil som..:mee:

Nie, nie nespôsobil som nehodu a ani nič podobné...V tom prípade by som tu už nebol, ale to, že som sa hádal, bol som hnusný a tak...prečo som veci nerobil úplne ináč...chcem vrátiť čas a všetko zmeniť
ludex
17.02.10,21:46
Viem, že si ukázal cestu určite tým správnym smerom...Asi sa ňou aj vydám pravdepodobne...Vieš ja sa vždy porovnávam z dedom on pijával strašne veľa..ale strašne...a tvrdé...a nerobím to, čo robieval on...Práve preto nechcem tak skončiť..Lenže ja si to dávam len pre jednu myšlienku ktorú mám v hlave a preto, že chcem vrátiť čas späť a napraviť chyby ktoré som v živote spravil....To ma trápi najviac

Nešťastné udalosti sú spúšťačom na cestu do pekla a alkohol je diabol ktorý Ťa tam dovedie! Akoholom ešte nikto nič nevyriešil! Ty máš výhodu,že ešte máš trocha zdravého rozumu a máš výčitky,že piješ a niečo Ti šepká,že nerobíš dobre. Zahoď zábrany a choď psychiatričke,aspoň sa s ňou porozprávaš! To je prvý správny krok,ona Ti už vysvetlí ako ďalej. Nenechaj sa zničiť! Ja hovorím,že doktor lieči telo a psychyater lieči dušu. A tá tvoje je velmi ubolená a potrbuje vyliečiť! ;);)
Laco-monter
17.02.10,21:48
Nie, nie nespôsobil som nehodu a ani nič podobné...V tom prípade by som tu už nebol, ale to, že som sa hádal, bol som hnusný a tak...prečo som veci nerobil úplne ináč...chcem vrátiť čas a všetko zmeniť
Niečo podobné som pociťoval,keď postupne jeden za druhým mi odišli starí rodičia.
Nič už z tým nenarobíme,čo veĺmi ako by sme chceli .:mee:
Lenže sú aj pekné spomienky a tie budú človeka držať.
Toto,čo teraz prežívaš zanechá v Tebe stopy v Tvojej psychike,no za psychiatrom by som nešiel.
Ver tomu,že za nejaký čas sa dostaneš z toho!
A znovu sa naplní príslovie,že čo Ťa nezabilo,to Ťa posilnilo.
Teraz možno tomu nechápeš,no neskor zistíš,že Tvoje vlastné utrpenie,Ťa urobilo citlivejším a vnímavejším,skraátka lepším človekom.
Už ti nebudem viac nič písať . AHOJ.
rasto1988
17.02.10,21:49
Nešťastné udalosti sú spúšťačom na cestu do pekla a alkohol je diabol ktorý Ťa tam dovedie! Akoholom ešte nikto nič nevyriešil! Ty máš výhodu,že ešte máš trocha zdravého rozumu a máš výčitky,že piješ a niečo Ti šepká,že nerobíš dobre. Zahoď zábrany a choď psychiatričke,aspoň sa s ňou porozprávaš! To je prvý správny krok,ona Ti už vysvetlí ako ďalej. Nenechaj sa zničiť! Ja hovorím,že doktor lieči telo a psychyater lieči dušu. A tá tvoje je velmi ubolená a potrbuje vyliečiť! ;);)

DÍK A AJ PôJDEM čO NAJSKôR TOTO MUSí PRESTAť, MUSí
ludex
17.02.10,21:58
DÍK A AJ PôJDEM čO NAJSKôR TOTO MUSí PRESTAť, MUSí

Prajem Ti,aby si sa z toho do rána nevyspal a čas Ti dá za pravdu. Raz sa na tom budeš len smiať. Držím Ti velmi palce a verím že to dokážeš!

" To,že dostaneš od života kopanec,ešte neznamená že je celý život v riti!"

Ozvi sa,ako pokračuješ,pokial budem vedieť,rád Ti pomôžem! Uč sa na chybách druhých,nie na svojich! :)
rasto1988
17.02.10,22:01
Prajem Ti,aby si sa z toho do rána nevyspal a čas Ti dá za pravdu. Raz sa na tom budeš len smiať. Držím Ti velmi palce a verím že to dokážeš!

" To,že dostaneš od života kopanec,ešte neznamená že je celý život v riti!"

Ozvi sa,ako pokračuješ,pokial budem vedieť,rád Ti pomôžem! Uč sa na chybách druhých,nie na svojich! :)


Naozaj Ti veľmi pekne Ďakujem za všetko čo si napísal, možno čítať to dookola to je to čo naozaj musím.
Určite sa na niekoho obrátim, no tie myšlienky a spomienky a to čo mohlo byť mi z hlavy nevymaže nikto a nikdy....
Ak by som niečo potreboval tak sa určite ozvem....Ešte raz Ďakujem
ludex
17.02.10,22:10
Naozaj Ti veľmi pekne Ďakujem za všetko čo si napísal, možno čítať to dookola to je to čo naozaj musím.
Určite sa na niekoho obrátim, no tie myšlienky a spomienky a to čo mohlo byť mi z hlavy nevymaže nikto a nikdy....
Ak by som niečo potreboval tak sa určite ozvem....Ešte raz Ďakujem

Nikto od Teba nechce,aby si si tie spomienky vymazal,to ani nejde,ale dá sa naučiť ako s nimi žiť!

Choď si oddýchnuť a zajtra si to prečítaj znova!
Som tu každý deň! DOBRÚ NOC! :)
rasto1988
18.02.10,15:04
Tak dnes som sa snažil spraviť prvý krok. Skontalktoval som sa prostedníctvom známej na psychiatričku bolo mi to síce veľmi divné ale bola taká ochotná, že sme sa hneď dnes stretli. No problém nastal vtedy ak sme sa začali rozprávať. Nevedel som jej to tak všetko opísať ako mi naozaj, čo cítim a na čo občas myslím. Nakoniec sme sa rozprávali dosť dlho, asi mi to padlo veľmi fajn. Hneď potom som išiel cvičiť jak som vždy robieval..Cítil som sa naozaj dobre. Zastavil som sa na benzíne a kúpil si víno...pritom som si povedal, že už nechcem nikdy..
Danila
18.02.10,15:17
Ďakujem...ak to čítam tak viem, že je to pravda tak ako píšeš a je to tak správne....Ja si pripúšťam tú myšlienku až príliš...lebo chcem byť s tou osobou ktorá mi odišla...Stratil som priateľku aj s mojím bábatkom...A to je to čo chcem najviac...Veď sme sa tak strašne tešili,,,nikde som nespravil chybu tak prečo.....Vždy som mal plán fungovať ako rodina, robil som všetko len preto...naozaj som sa snažil tak prečo?....Viním sa za to, mám chuť to napraviť, nespávam, postupne sa mi rozpadávajú kamarátstva....ja neviem čo mám robiť tu na tomto sveteTeraz pozeraj, ako ma opalcujú. Na červeno, ty srandista...;):):D
rasto1988
18.02.10,15:22
Teraz pozeraj, ako ma opalcujú. Na červeno, ty srandista...;):):D

Je smutné, že k tomuto niekto mieša srandu. Ja som sa pýtal na názory normálnych ľudí nič viac som nechel. A som rád, že sa našli aj takí
inajana
18.02.10,15:41
Rasťo, videla som, ako sa alkoholikom môže stať aj niekto, kto sa v živote neožral "do kolien" - a nikdy sa mu neplietol jazyk - len popíjal denne vínne striky ... tak sme si vôbec nevšimli, kam sa rúti - a dorútil sa až na psychiatriu (nie dobrovoľnú, ale pod zámok, pretože začal halucinovať po 1 dni hospitalizácie po menšom úraze).
Tak sa "neser" a namiesto otvorenia fľaše otvor dušu! Všimol si si tú podporu okolo?
A ešte niečo: čakal si rodinu, mal si byť zodpovedný ... aj počas pokojného života (ktorý ti teraz osud vzal) mohla nastať ťažká situácia - ako by si ju zvládal?
Snáď nie takto!
rasto1988
18.02.10,16:00
Rasťo, videla som, ako sa alkoholikom môže stať aj niekto, kto sa v živote neožral "do kolien" - a nikdy sa mu neplietol jazyk - len popíjal denne vínne striky ... tak sme si vôbec nevšimli, kam sa rúti - a dorútil sa až na psychiatriu (nie dobrovoľnú, ale pod zámok, pretože začal halucinovať po 1 dni hospitalizácie po menšom úraze).
Tak sa "neser" a namiesto otvorenia fľaše otvor dušu! Všimol si si tú podporu okolo?
A ešte niečo: čakal si rodinu, mal si byť zodpovedný ... aj počas pokojného života (ktorý ti teraz osud vzal) mohla nastať ťažká situácia - ako by si ju zvládal?
Snáď nie takto!

Veľmi by som chcel zmeniť všetko. Mal som problémy aj v rodine a moja Miška bolo to prečo som tu chcel žiť navždy. Vždy som sa snažil robiť všetko preto aby som niečo dosiahol niekedy až moc . Načo to bolo všetko dobré, načo keď sa všetko čo som mal rád a po čom som naozaj veľmi túžil, to prečo som sa tak strašne snažil sa zničilo...To bol plán a túžba môjho života normálny život s tým koho mám naozaj veľmi rád
inajana
18.02.10,16:20
V živote to tak býva, že stratíme práve to - bez čoho si to svoje bytie nevieme a ani nechceme predstaviť - čo pokladáme za dôvod našej existencie.
Akoby sme to nešťastie vlastne svojou naviazanosťou vyprovokovali ...

Každý človek tu NIEČO/NIEKOHO zanechá po sebe - a tí, ktorí odišli, si vlastne už to svoje poslanie (ktorému my hneď nerozumieme) splnili:
Tak, ako tvoja láska pomohla tebe prekonať tvoje problémy.

Ktorí zostali - sa tu ešte budú "trošku" trápiť ...
rasto1988
18.02.10,16:30
V živote to tak býva, že stratíme práve to - bez čoho si to svoje bytie nevieme a ani nechceme predstaviť - čo pokladáme za dôvod našej existencie.
Akoby sme to nešťastie vlastne svojou naviazanosťou vyprovokovali ...

Každý človek tu NIEČO/NIEKOHO zanechá po sebe - a tí, ktorí odišli, si vlastne už to svoje poslanie (ktorému my hneď nerozumieme) splnili:
Tak, ako tvoja láska pomohla tebe prekonať tvoje problémy.

Ktorí zostali - sa tu ešte budú "trošku" trápiť ...

Ona bola a je mojím všetkým, človek ktorý mi veľmi pomohol vtedy keď začali problémy s rodičmi...musel som sa zobrať a ísť bolo to moc ťažké mal som ich obidvoch rád...avšak musel som to prekonať a žiť úplne oddelene postarať sa o všetko... to sa aj zatiaľ ešte darí a to čo som mal bolo jediné blízke čo som mal
inajana
18.02.10,16:56
Nieje to ľahké, neprejde to za deň, týždeň ani mesiac.
Máš právo trpieť, spomínať, ľutovať - že si niečo ešte chcel - pýtať sa, prečo sa to už nedá.
Plač! Krič! Bež! Len nedovoľ, aby jej BYTIE bolo zbytočné - ona podržala teba - TERAZ SI NA RADE TY ...
555555
18.02.10,17:11
Milý Rasťo vyhľadaj odborníka.Modlím sa za teba.
kyblik
18.02.10,17:32
Je smutné, že k tomuto niekto mieša srandu. Ja som sa pýtal na názory normálnych ľudí nič viac som nechel. A som rád, že sa našli aj takí


Odznelo tu dosť "rozumných" názorov. Stačí si vybrať no mám pocit, že sebaľútosť, ktorú tu dookola prezentuješ Ti robí dobre. "Zodvihni sa zo zeme, nikto to za Teba neurobí..."



V živote to tak býva, že stratíme práve to - bez čoho si to svoje bytie nevieme a ani nechceme predstaviť - čo pokladáme za dôvod našej existencie.
Akoby sme to nešťastie vlastne svojou naviazanosťou vyprovokovali ...

Každý človek tu NIEČO/NIEKOHO zanechá po sebe - a tí, ktorí odišli, si vlastne už to svoje poslanie (ktorému my hneď nerozumieme) splnili:
Tak, ako tvoja láska pomohla tebe prekonať tvoje problémy.

Ktorí zostali - sa tu ešte budú "trošku" trápiť ...


Neviem či obaja myslíme na to isté ale niekedy sa stanú veci, ktorým "hneď " nerozumieme. Aj napriek tomu, že chceme. Rasťo, možno ešte neprišiel čas na to aby si to pochopil. "Čas je najlepší lekár"... a v Tvojom prípade zvlášť. Nenadarmo sa hovorí "Dočkaj času, sám do nej padne..."
rasto1988
18.02.10,17:39
Odznelo tu dosť "rozumných" názorov. Stačí si vybrať no mám pocit, že sebaľútosť, ktorú tu dookola prezentuješ Ti robí dobre. "Zodvihni sa zo zeme, nikto to za Teba neurobí..."





Neviem či obaja myslíme na to isté ale niekedy sa stanú veci, ktorým "hneď " nerozumieme. Aj napriek tomu, že chceme. Rasťo, možno ešte neprišiel čas na to aby si to pochopil. "Čas je najlepší lekár"... a v Tvojom prípade zvlášť. Nenadarmo sa hovorí "Dočkaj času, sám do nej padne..."

Zaznelo ich tu dosť, však som to aj napísal. A k tomu ľutovaniu nemal som to v pláne a ospravedlňujem sa ale asi sa potrebujem vyrozrpávať niekomu koho nepoznám...Neviem
inajana
18.02.10,18:19
KYBLIK - súhlasím: ČAS JE NAJLEPŠÍ LEKÁR
Len prečo má hodina viac minút vtedy, keď sme nešťastní ... ??? !!!

RASTO - známi ti dookola hovoria: už to nechaj, zabudni, ži nanovo atď.? Vyhýbaš sa im, lebo nechceš kaziť náladu - byť len "prívesok", ktorý sa nasilu usmeje, keď naň pozrú ?
rasto1988
18.02.10,18:28
KYBLIK - súhlasím: ČAS JE NAJLEPŠÍ LEKÁR
Len prečo má hodina viac minút vtedy, keď sme nešťastní ... ??? !!!

RASTO - známi ti dookola hovoria: už to nechaj, zabudni, ži nanovo atď.? Vyhýbaš sa im, lebo nechceš kaziť náladu - byť len "prívesok", ktorý sa nasilu usmeje, keď naň pozrú ?

Presne ako píšeš...vždy keď sme niekam išli som sa vedel úžasne zabaviť bez alkoholu...rozoberali sme staré časy stredná a podobne...Dovolím si povedať, že bol som obľúbený, mal som rád zábavu, stále som sa smial...No aj keď sa teraz vyberiem niekam mám stále v podvedomí niečo..niesom to ja...a oni to vidia tiež...a ako si písala nechcem tam kaziť super zábavu svojou nanič náladou ...
inajana
18.02.10,18:39
Určite by ťa do partie chceli aj teraz - si obľúbený - len ti nevedia porozumieť! Málokomu z takých mladých sa pritrafí vybavovať pohreb ... pochopia to len potom.

Kedy sa tá smutná vec stala?
Máš niekoho, kto mal tvoju priateľku tiež rád - dá sa ti s ním spojiť?
rasto1988
18.02.10,19:00
Určite by ťa do partie chceli aj teraz - si obľúbený - len ti nevedia porozumieť! Málokomu z takých mladých sa pritrafí vybavovať pohreb ... pochopia to len potom.

Kedy sa tá smutná vec stala?
Máš niekoho, kto mal tvoju priateľku tiež rád - dá sa ti s ním spojiť?

Vieš ja som to nevybavoval len pri tom pomáhal stalo sa to necelé dva mesiace dozadu...Ja som v kontakte s jej maminkou beriem ju ako vlastnú, mám ju veľmi rád...Čo sa týka kontaktov tak áno kamaráti spoločný a tak...ale to je niečo iné tí to berú tak stratil som kamaráta s partie..ja by som to tak tiež bral ak by sa jednalo o niekoho iného...Lenže ja to prežívam úplne inak-...nie je chvíľa keby by ma niečo vnútorne nezabíjalo, behom dvoch dní sa mi zmenil celý svet ktorý ako keby už nemal význam
rasto1988
18.02.10,19:22
PRE INAJANA:

Neviem prečo ale nedá sa mi odpísať cez SS, že ešte musím počkať 3 dni alebo niečo podobné mi to vypisuje...Môžeme pokecať napríklad cez e-mail....a Ďakujem
inajana
18.02.10,19:52
Ani ODKAZY?
kassiopea
19.02.10,06:37
Ludex, ja veľmi rešpektujem Tvoje názory všeobecne, ohľadne alkoholizmu zvlášť. Ozaj si však myslíš, že by sa alkoholová depresia mohla týkať 21 ročného? Ja si myslím, že najlepší by bol rovno psychiater.;) Petra, myslím si, že Tvoje odpovede sú trochu scestné a psychiater so smajlíkom mi už vôbec nepripadá vhodný. Človek sa môže ocitnúť v situácii, ktorú nevie zvládnuť aj v mladšom veku ako v štyridsiatke.
Rasťo, rozumiem tomu, čo píšeš. Prišla som v živote tiež o veľa blízkych ľudí a tiež som mala tendenciu riešiť veci pitím. Teda ani nie tak riešiť ako dať si pohárik, nech sa mysel trochu zahmlie, nech trochu otupím bolesť. ALE pravda je to, čo tu už bolo niekoľko krát napísané - alkohol pocity bezmocnosti, beznádeje a bolesti len zhoršuje a prehlbuje.
Sama som si uvedomila, že keby som sa nesnažila pomôcť si takouto barličkou nejak to "prežiť", psychicky som sa mohla "vyliečiť" oveľa skôr. Alkohol to len predlžoval, prepadala som do letargie, nezáujmu, tiež som opúšťala všetko, čo som mala rada. A najväčšou chybou bolo, že namiesto toho, aby som bola vďačná, že takého skvelého človeka som niekedy poznala a mala som ľutovala samu seba, že som o toho človeka prišla. Pretože to boli vlastne moje pocity. Alebo ty sa dívaš na to tak, že Ti je ľúto, že nemôže ďalej žiť, že ona prišla o niečo? Myslím si, že to vnímaš presne tak ako väčšina z nás, ľutujeme sa, že už nemôžme byť s tým človekom, že sme ho stratili. Ide o nás..
A práve preto by si sa mal čo najskôr pozerať sa na to presne z tej stránky, ako som písala. Mal by si ďakovať, že si mal možnosť spoznať ju a mať ju rád. Lebo myslím, že mnoho ľudí za celý svoj život nespozná lásku, tak, ako sa to podarilo Tebe.
Nechcem to nadľahčovať, chce to čas aby si to dokázal vnímať takto, aby si sa dokázal znova pozbierať a znova žiť. Tiež mi trvalo nejaký čas, kým som sa pri spomienke na toho človeka dokázala usmievať a nie plakať. Usmievať, lebo som myslela na neho s láskou a so spomínanou vďakou, že som mala tú česť. Držím palce..
Laco-monter
19.02.10,06:49
[QUOTE=kassiopea;1304161]Petra, myslím si, že Tvoje odpovede sú trochu scestné a psychiater so smajlíkom mi už vôbec nepripadá vhodný.

Súhlasím, komentáre od "Petra Nová", sú scestné, podrývačne a provokačné.
Petra Nová
19.02.10,08:02
Petra, myslím si, že Tvoje odpovede sú trochu scestné a psychiater so smajlíkom mi už vôbec nepripadá vhodný.



Súhlasím, komentáre od "Petra Nová", sú scestné, podrývačne a provokačné.
Keď Ty myslíš, potom aj ja sa musím zamyslieť, či nemáš náhodou aj pravdu. :)
Možno ani nemusím, lebo potvrdil to aj aj Laci - montér. A keď on niečo napíše, tak je to pravda nabetón.:D:D Narozdiel od Teba, on o tom niečo aj vie.;) Tvoj názor Ti však neberiem,a to píšem bez smajlíka.
delonka
19.02.10,08:26
Možno to je pravda, ale ja to nevidím tak, že som alkoholik..to nie...len som si všimol, že pijem troška a nikdy predtým som nepil...A spovedať sa psychiatričke...ja neviem to mi príde ako mladému také divné akokeby...Neviem...čo ďaľej...zatiaľ ešte stíham všetko potrebné to čo mám robiť cez deň..ale stále mám niečo v mysli...a to ako to napraviť ma privádza len na jednu myšlienku...
rasto, viem o čom píšeš, predstava, že sa mám pred niekým cudzím, nezainteresovaným človekom a ešte k tomu, takému, čo mu platím za to - otvoriť, nedokázala som to ani ja., našla som však vo svojom okolí takého človeka, ktorý rozprával za mňa., bez toho, že by som mu musela povedať veľmi veľa podrobností, myslím, že presne vycítil, čo som v tom momente potrebovala., naviedol ma na cestu späť a úplne jednoduchými radami, základ je však v tom, že musíš ty chcieť vyjsť z toho bludného kruhu, kde sa teraz nachádzaš., tvoje "zážitky" sú ešte veľmi čerstvé, ale nesmieš dovoliť, aby zahltili celé tvoje dni., začni úplne od začiatku-musíš si nájsť na každý deň aspoň jednu maličkú radosť, na čo sa budeš tešiť už večer, aby aj tvoje ranné vstávanie bolo o radosti-píšeš, že máš obchod, si v kontakte s klientmi? chodia k tebe pravidelne? určite je medzi nimi aj taký, ktorého rád vidíš, teš sa z toho,keď vieš, že ho opäť uvidíš, to ti uvádzam len ako príklad., a takto si pridávaj do každého dňa "slnko", radosť a postupne sa ten čierny kruh bude tvojou snahou a silou meniť na svetlý a slnečný., mne osobne veľmi pomáhala aj hudba, kúpila som si MP3 prehrávač a cestou do práce som počúvala rádio, alebo moje obľúbené piesne, ver tomu, že som vždy vstúpila do kanclošky usmiata a nerozhodilo ma ani to, keď som už ráno stretla zachmúrených ľudí., začala som ráno cvičiť, atď., samozrejme, nešlo to hneď a a ľahko, ale ako budeš dostávať silu, sám uvidíš, že je to už o inom., prakticky som len zhrnula to, čo už to bolo povedané., držím ti palce, určite to zvládneš a smutné spomienky, nahrádzaj tými radostnými, ktoré si prežil s ľudmi, čo ťa opustili.
wegamizi
19.02.10,10:19
Nahodou som natrafila na celkom dobre myslienky, ktore stoja za povsimnutie i ako prevencia:


Symptómy, ktorým by sme mali venovať pozornosť

V prípade, že u seba spozorujete ktorýkoľvek z týchto príznakov, môžete byť vystavení nadmernému stresu.

* Problémy spánku - spíte príliš veľa alebo príliš málo
* Zmena stravovacích návykov - priberanie alebo chudnutie
* Väčšinu času máte pocit únavy alebo straty energie
* Strata záujmu o aktivity, ktoré ste v minulosti mali radi - ako napríklad posedenie s priateľmi, prechádzky alebo čítanie
* Ste ľahko podráždený, rozhnevaný alebo smutný.
* Trpíte častými bolesťami hlavy, žalúdka, alebo inými fyzickými problémami.


Tip pre zníženie hladiny stresu

* Požiadajte a prijmite pomoc
* Nastavte si limity a povedzte ostatným, aké sú
* Uistite sa, že máte reálne ciele a očakávania od seba aj od ostatných
* Neočakávajte, že budete mať doma rovnako perfektný poriadok a budete sa venovať rovnakým zábavám ako pred tým, ako ste prijali svoju opatrovateľskou úlohu. Pravdepodobne budete musieť zjednodušiť spôsob trávenia voľného času a rozdeliť zodpovednosti medzi ostatných členov rodiny
* Humor je často krát ten najlepší liek. Požičajte si film alebo sa pozerajte na televízny program, ktorý vás pobaví. Prečítajte si zábavnú knihu. Humor môže robiť zázraky pri zbavovaní sa stresu
* Hľadajte pomoc u chápajúcich priateľov, podporných skupín alebo u profesionálov
* Vyhnite sa problematickým ľuďom napríklad príliš kritickým priateľom
* Vyskúšajte cviky na hlboké dýchanie, jogu alebo meditáciu
* Píšte si denník
* Skúste zavrieť oči a predstaviť si seba samého na krásnom mieste obklopeného svojimi obľúbenými vecami
* Spíšte si zoznam spôsobov ako sa zbavujete stresu. Majte ho poruke a používajte ho.
trisestri
19.02.10,12:22
odzneli tu dobré a rozumné rady,ale podla mna nebolo by od veci navštivit psychologa,pravdebodobne ide o prechodnu depresiu sposobenú smrtou blízkeho človeka,tato je riešitelna odborne vedenou psychoterapiou
rasto1988
19.02.10,17:32
Petra, myslím si, že Tvoje odpovede sú trochu scestné a psychiater so smajlíkom mi už vôbec nepripadá vhodný. Človek sa môže ocitnúť v situácii, ktorú nevie zvládnuť aj v mladšom veku ako v štyridsiatke.
Rasťo, rozumiem tomu, čo píšeš. Prišla som v živote tiež o veľa blízkych ľudí a tiež som mala tendenciu riešiť veci pitím. Teda ani nie tak riešiť ako dať si pohárik, nech sa mysel trochu zahmlie, nech trochu otupím bolesť. ALE pravda je to, čo tu už bolo niekoľko krát napísané - alkohol pocity bezmocnosti, beznádeje a bolesti len zhoršuje a prehlbuje.
Sama som si uvedomila, že keby som sa nesnažila pomôcť si takouto barličkou nejak to "prežiť", psychicky som sa mohla "vyliečiť" oveľa skôr. Alkohol to len predlžoval, prepadala som do letargie, nezáujmu, tiež som opúšťala všetko, čo som mala rada. A najväčšou chybou bolo, že namiesto toho, aby som bola vďačná, že takého skvelého človeka som niekedy poznala a mala som ľutovala samu seba, že som o toho človeka prišla. Pretože to boli vlastne moje pocity. Alebo ty sa dívaš na to tak, že Ti je ľúto, že nemôže ďalej žiť, že ona prišla o niečo? Myslím si, že to vnímaš presne tak ako väčšina z nás, ľutujeme sa, že už nemôžme byť s tým človekom, že sme ho stratili. Ide o nás..
A práve preto by si sa mal čo najskôr pozerať sa na to presne z tej stránky, ako som písala. Mal by si ďakovať, že si mal možnosť spoznať ju a mať ju rád. Lebo myslím, že mnoho ľudí za celý svoj život nespozná lásku, tak, ako sa to podarilo Tebe.
Nechcem to nadľahčovať, chce to čas aby si to dokázal vnímať takto, aby si sa dokázal znova pozbierať a znova žiť. Tiež mi trvalo nejaký čas, kým som sa pri spomienke na toho človeka dokázala usmievať a nie plakať. Usmievať, lebo som myslela na neho s láskou a so spomínanou vďakou, že som mala tú česť. Držím palce..

Ďakujem, že si napísala...Je to asi tak ako píšeš, že vlastne ide o mňa. Mňa zabíja pocit prečo sa to muselo stať, veď som sa moc snažil...Strašne mi chýba, všetko naokolo akoby stratilo význam...všetko sa už len deje, ubieha jeden deň za druhým len tak...
Vždy som bol človek taký, že ak som si niečo zaumienil tak som to aj dosiahol či skôr či neskôr či s problémami alebo bez...ale vždy som išiel za tým čo som chcel...No stratil sa význam prečo to všetko robiť...
rasto1988
19.02.10,17:37
rasto, viem o čom píšeš, predstava, že sa mám pred niekým cudzím, nezainteresovaným človekom a ešte k tomu, takému, čo mu platím za to - otvoriť, nedokázala som to ani ja., našla som však vo svojom okolí takého človeka, ktorý rozprával za mňa., bez toho, že by som mu musela povedať veľmi veľa podrobností, myslím, že presne vycítil, čo som v tom momente potrebovala., naviedol ma na cestu späť a úplne jednoduchými radami, základ je však v tom, že musíš ty chcieť vyjsť z toho bludného kruhu, kde sa teraz nachádzaš., tvoje "zážitky" sú ešte veľmi čerstvé, ale nesmieš dovoliť, aby zahltili celé tvoje dni., začni úplne od začiatku-musíš si nájsť na každý deň aspoň jednu maličkú radosť, na čo sa budeš tešiť už večer, aby aj tvoje ranné vstávanie bolo o radosti-píšeš, že máš obchod, si v kontakte s klientmi? chodia k tebe pravidelne? určite je medzi nimi aj taký, ktorého rád vidíš, teš sa z toho,keď vieš, že ho opäť uvidíš, to ti uvádzam len ako príklad., a takto si pridávaj do každého dňa "slnko", radosť a postupne sa ten čierny kruh bude tvojou snahou a silou meniť na svetlý a slnečný., mne osobne veľmi pomáhala aj hudba, kúpila som si MP3 prehrávač a cestou do práce som počúvala rádio, alebo moje obľúbené piesne, ver tomu, že som vždy vstúpila do kanclošky usmiata a nerozhodilo ma ani to, keď som už ráno stretla zachmúrených ľudí., začala som ráno cvičiť, atď., samozrejme, nešlo to hneď a a ľahko, ale ako budeš dostávať silu, sám uvidíš, že je to už o inom., prakticky som len zhrnula to, čo už to bolo povedané., držím ti palce, určite to zvládneš a smutné spomienky, nahrádzaj tými radostnými, ktoré si prežil s ľudmi, čo ťa opustili.

Ahoj...presne neviem sa s niekým porozprávať tak ako by som možno chcel. Nechcem robiť zlú náladu veselým ľuďom čo sa pohybujú naookolo mňa...A čo sa týka obchodu..tak nie je taký druh, že by tam chodili stáli zákazníci...aj keď zopár takýchto ľudí poznám..ale nie sú to tí s ktorými by som sa chcel neako rozprávať alebo, že by mi zdvihli náladu ak sa ukážu... Tešil som sa z maličkostí to mi ver a z každej jednej...Lenže teraz ak sa niečo také pritrafí tak sa možno pousmejem a v zápätí mi dojde jak sa môžeš smiať ty debil..a som tam kde som bol aj predtým....
tetrisss
19.02.10,18:02
Rasto je velmi smutne, ze si musel vo svojom krasnom veku zazit tolko krutosti, nie, urcite nikdy nezabudnes, ale ak sa s tym vyrovnas sam za seba a to je ta podstata, nikto iny to nemoze urobit, len ty sam, zacnes pomaly ale isto znovu zit. Neboj sa o svojom trapeni hovorit so svojimi priatelmi, oni su zaskoceni, tak ako ty a vobec nevedia, ci o tom ty chces pocut, vacsinou od takeho cloveka ludia bocia ako od nakazeneho, ale len preto, ze sami nevedia, co mozu povedat, naozaj, ver mi, ak im das na javo, ze o tom chces hovorit, tak kamarat ta bude pocuvat. Ak mas nejake dlhy voci svojej laske, odpros ju, ty jej odpusti, tak ako keby bola este tu, ulavi sa ti. A hlavne zacni robit nieco zaujimave a prestan si kupovat vino...Dva mesiace, to je este velmi malo na to,aby si bol v pohode.
Bionda
19.02.10,18:14
Rasto, ale nemôžeš tak uvažovať a trestať sa ak si potešíš, tvoja bolesť musí odbolieť , ale hlavne ty musíš začať byť šťastný. Nikto z tých, ktorých si mal rád a zomreli, by nikdy nechceli , aby si kvôli nim prestal byť šťastný!!!! Práve opačne, nikdy by nechceli, aby si sa doživotne trápil! A tak aj uvažuj, ak sa tešíš, tešia sa s tebou a treba ,aby si tú kapitolu uzavrel a "išielˇ" ďalej a tým, že budeš žiť slušný život , dokážeš "niesť" ich odkaz ďalej. Spomienky ti nikto nevezme a vždy budú pri tebe ( v tvojom srdci).
AK budeš naďalej takto bezvýchodiskovo smútiť , premárniš svoj život a to by si nikto z nich nikdy neprial!!!!!
Jednoznačne ak to nezvládaš sám , psychologická pomoc je na mieste, ak je to vážnejšie aj psychiatrická ( ako som už uvádzala pracovala som tam a vôbec to nie je hanba ak niekto vyhľadá v ťažkej živ. situácii pomoc!)
Urob opačne, snaž sa žiť svoj život najlepšie ako vieš, teš sa z každého dňa a skús sám urobiť iných šťastnými. Si tu na tomto svete a nebuď štatista :) .
Prajem veľa šťastia
rasto1988
19.02.10,19:03
Rasto, ale nemôžeš tak uvažovať a trestať sa ak si potešíš, tvoja bolesť musí odbolieť , ale hlavne ty musíš začať byť šťastný. Nikto z tých, ktorých si mal rád a zomreli, by nikdy nechceli , aby si kvôli nim prestal byť šťastný!!!! Práve opačne, nikdy by nechceli, aby si sa doživotne trápil! A tak aj uvažuj, ak sa tešíš, tešia sa s tebou a treba ,aby si tú kapitolu uzavrel a "išielˇ" ďalej a tým, že budeš žiť slušný život , dokážeš "niesť" ich odkaz ďalej. Spomienky ti nikto nevezme a vždy budú pri tebe ( v tvojom srdci).
AK budeš naďalej takto bezvýchodiskovo smútiť , premárniš svoj život a to by si nikto z nich nikdy neprial!!!!!
Jednoznačne ak to nezvládaš sám , psychologická pomoc je na mieste, ak je to vážnejšie aj psychiatrická ( ako som už uvádzala pracovala som tam a vôbec to nie je hanba ak niekto vyhľadá v ťažkej živ. situácii pomoc!)
Urob opačne, snaž sa žiť svoj život najlepšie ako vieš, teš sa z každého dňa a skús sám urobiť iných šťastnými. Si tu na tomto svete a nebuď štatista :) .
Prajem veľa šťastia

Ďakujem aj Tebe, vlastne ďakujem všetkým čo mi sem niečo napísali čítam si to stále dookola až pokiaľ mi to nepovie niečo hlbšie. Som veľmi rád, že tu môžem aspoň takto vypisovať..mám neakú činnosť a aspoň trochu nemyslím na to, na čo ani myslieť nemám. Takže ešte raz dík moc...
Stanislav 1975
19.02.10,19:08
Ďakujem aj Tebe, vlastne ďakujem všetkým čo mi sem niečo napísali čítam si to stále dookola až pokiaľ mi to nepovie niečo hlbšie. Som veľmi rád, že tu môžem aspoň takto vypisovať..mám neakú činnosť a aspoň trochu nemyslím na to, na čo ani myslieť nemám. Takže ešte raz dík moc...

Počúvaj Rastík, nájdi si nejakú frajerku a tá ťa z toho dostane- akože myslím to fakt-ženy to vedia...
rasto1988
19.02.10,19:11
Počúvaj Rastík, nájdi si nejakú frajerku a tá ťa z toho dostane- akože myslím to fakt-ženy to vedia...

Tak to si teda nenájdem...najbližší čas určite NIE
Stanislav 1975
19.02.10,19:12
Tak to si teda nenájdem...najbližší čas určite NIE

:eek::eek::eek: dovod?:cool::cool::eek:
rasto1988
19.02.10,19:14
:eek::eek::eek: dovod?:cool::cool::eek:


Niekde v téme to je napísané...nechcem to písať znova
buchač
19.02.10,19:19
Počúvaj Rastík, nájdi si nejakú frajerku a tá ťa z toho dostane- akože myslím to fakt-ženy to vedia...


:eek::eek::eek: dovod?:cool::cool::eek:

Stano , viem , že mňa veľmi nemusíš ...ale to nie je môj problém ;)

Ale , keď chceš zadrieť , tak pouvažuj , porozmýšľaj ....

Chlapec z okna sa chcel šmariť a Ty mu takú onú ...dáš ....

Mal by som veľa , veľmi veľa v tejto téme čo povedať ....no na takú radu , ej radšej mlčím .....
Stanislav 1975
19.02.10,19:31
Stano , viem , že mňa veľmi nemusíš ...ale to nie je môj problém ;)

Ale , keď chceš zadrieť , tak pouvažuj , porozmýšľaj ....

Chlapec z okna sa chcel šmariť a Ty mu takú onú ...dáš ....

Mal by som veľa , veľmi veľa v tejto téme čo povedať ....no na takú radu , ej radšej mlčím .....

To šmarenie sa z okna, nieje bohvieaký rozumný nápad:mad::mad::mad:-poznám aj lepšie a krajšie činnosti ako zrovna skákať z okien...
rasto1988
19.02.10,20:37
Tak dnes sa Vám chcem všetkým pochváliť...Našiel som si čas na to čo ma naozaj baví, bol som cvičiť, na plavárni...a cestou domov som si kúpil len zmrzlinku...Takže sa snažím všetko zmeniť....
JarkaL
19.02.10,20:48
No vidíš, pôjde to . Len tak ďalej. Veľmi si ma potešil. Aj keď som doteraz nepísala, tému čítam a veľmi Ti fandím.
rasto1988
19.02.10,21:05
No vidíš, pôjde to . Len tak ďalej. Veľmi si ma potešil. Aj keď som doteraz nepísala, tému čítam a veľmi Ti fandím.


Strašne chcem aby to išlo, strašne sa snažím...a toto fórum je miesto kde sa môžem vypísať s naozaj úžasnými ľuďmi a tým vyplniť čas a nemyslieť na to všetko, a ešte k tomu hovoriť to čo naozaj chcem...Verím tomu, že všetko pôjde, že všetko sa to spraví, a raz tu budem zasa žiť pre ľudí ktorí sú naokolo aby bolo zas všetko krásne ako predtým...
JarkaL
19.02.10,21:14
Nerozmýšľal si o zvieratku, napr. o psovi ? Ak sa budeš musieť oňho starať, mať zaňho zodpovednosť, budeš sa aj Ty lepšie "držať". A dá Ti veľa lásky, samozrejme to nenahradí Tvoju stratu, ale nejako treba začať. Mne veľmi pomohlo, keď som prišla o mamku, keď som si pritúlila nášho stredoaz. ovčiaka, on sa na mňa tými chápavými očami pozeral a ja som ho hladkala...
rasto1988
19.02.10,21:20
Nerozmýšľal si o zvieratku, napr. o psovi ? Ak sa budeš musieť oňho starať, mať zaňho zodpovednosť, budeš sa aj Ty lepšie "držať". A dá Ti veľa lásky, samozrejme to nenahradí Tvoju stratu, ale nejako treba začať. Mne veľmi pomohlo, keď som prišla o mamku, keď som si pritúlila nášho stredoaz. ovčiaka, on sa na mňa tými chápavými očami pozeral a ja som ho hladkala...

možno by som si aj niečo také kúpil...ale vieš byývam v paneláku to je prvá nevýhoda..druhá cez týždeň mám dosť veľa vecí na robote a zvieratku by som sa asi nestíhal venovať dostatočne..a nechcem niečo nasilu aby zbytočne trpelo...aj keď ten pohľad milému psíkovy do očí je úplne úžasný....to je pravda...
Mgr.Shrek
19.02.10,22:10
Tak dnes sa Vám chcem všetkým pochváliť...Našiel som si čas na to čo ma naozaj baví, bol som cvičiť, na plavárni...a cestou domov som si kúpil len zmrzlinku...Takže sa snažím všetko zmeniť....

strašne ti fandím...bojuj...dokážeš to...
rasto1988
19.02.10,22:14
strašne ti fandím...bojuj...dokážeš to...


Ďakujem a budem...
Poslal som Ti SS ale neviem či Ti to došlo....(((
delonka
20.02.10,06:23
Ahoj...presne neviem sa s niekým porozprávať tak ako by som možno chcel. Nechcem robiť zlú náladu veselým ľuďom čo sa pohybujú naookolo mňa...A čo sa týka obchodu..tak nie je taký druh, že by tam chodili stáli zákazníci...aj keď zopár takýchto ľudí poznám..ale nie sú to tí s ktorými by som sa chcel neako rozprávať alebo, že by mi zdvihli náladu ak sa ukážu... Tešil som sa z maličkostí to mi ver a z každej jednej...Lenže teraz ak sa niečo také pritrafí tak sa možno pousmejem a v zápätí mi dojde jak sa môžeš smiať ty debil..a som tam kde som bol aj predtým....
áno, to je taká prvá fáza, že si sám sebe "nadávaš" , prakticky za všetko., ešte sa aj viníš, resp. cítiš zle, keď sa usmeješ.,v tomto pomôže čas, k jednému úsmevu príde druhý, tretí, potom dobrý pocit z cvičenia a tak sa pomaly ten čierny kruh bude meniť na biely., nepodceňuj to a najmä hovor o všetkom, čo ťa trápi.,musíš zo seba dostať von, čo ťa blokuje, už tu niekto radil, že veľmi pomôže, ked si to aj napíšeš a potom kľudne môžeš vymazať, podstatné je to dostať zo seba von., želám ti pekný víkend
delonka
20.02.10,06:31
Tak dnes sa Vám chcem všetkým pochváliť...Našiel som si čas na to čo ma naozaj baví, bol som cvičiť, na plavárni...a cestou domov som si kúpil len zmrzlinku...Takže sa snažím všetko zmeniť....
Paráda, to je to naj čosi mohol urobiť pre seba, to sú tie malé radosti o ktorých som písala., veľmi ti držím palce
inajana
20.02.10,13:23
Fajn sa číta, ak tu navzájom súhlasia poraďáci, čo sa v iných témach nezhodli ...
Zrazu sme zahodili za hlavu banality, ktoré nás trápia, ale keď ide do tuhého - treba "hasiť":
- pomôcť skúsenosťou
- poradiť domnienkou
- podpichnúť (príspevky "s červenými bodmi" - aj polená nám hádžu pod nohy - nie vždy máme okolo "vatičku" - aspoň budeme pripravení ...)

Tiež som na PORADE

našla som však vo svojom okolí takého človeka, ktorý rozprával za mňa., bez toho, že by som mu musela povedať veľmi veľa podrobností, myslím, že presne vycítil, čo som v tom momente potrebovala., naviedol ma na cestu späť a úplne jednoduchými radami

... ďakujem aj za seba.
Petra Nová
20.02.10,13:38
Fajn sa číta, ak tu navzájom súhlasia poraďáci, čo sa v iných témach nezhodli ...
Zrazu sme zahodili za hlavu banality, ktoré nás trápia, ale keď ide do tuhého - treba "hasiť":
- pomôcť skúsenosťou
- poradiť domnienkou
- podpichnúť (príspevky "s červenými bodmi" - aj polená nám hádžu pod nohy - nie vždy máme okolo "vatičku" - aspoň budeme pripravení ...)

Tiež som na PORADE


... ďakujem aj za seba.
Amen!!! Nech máš čo palcovať. Daj pozor, aby si sa na tých polenách nepotkla.

Zdá sa, že Rastík sa nám v priebehu dvoch dní skoro zázračne vyzdravel. Aké je to všetko jednoduché. Načo sú vôbec psychológovia a psychiatri? Sú úplne zbytoční. Načo sa postihnutí z depresie vyhrabávajú mesiace, roky? Stačí pár uznanlivých slov. A je to.

Bravóoo !!!!!
rasto1988
20.02.10,17:02
Tak Vás zdravím

Dnešný deň som mal viac-menej počítačový...Len tak som čítal všeličo možné...Poobede som sa bol vonku troška prejsť, povysávať auto a trošku dosť som sa zakecal so susedom z vedľajšej brány,,,Neskôr som sa vybral so známym na kávu teda v mojom prípade čaj do podniku a skončili sme v garáži so snahou opraviť niečo u neho..no zostalo to len u snahy...rozobrať a neposkladať..Teraz ani neviem čo bude dávam si salko a asi sa pôjdem vyspať lebo tento dážď naozaj uspáva...No super, to bol v skratke môj deň..Pochváľte sa mi aj Vy,,,,
Valcake
21.02.10,01:06
Ahoj, Rasťo, tiež sledujem od samého začiatku tvoj smutný príbeh. Je mi strašne ľúto, že v takom mladom veku si musel toľko toho prežiť. Veľa ľudí ti radí dobre a tých si nevšímaj čo sa naťahujú. Je fakt, že čas lieči, to ti už ale písali a tiež je fakt, že uplynulo ešte málo času, aby si sa z toho tak ľahko dostal. Mysli ale aj na to, že sú ľudia čo stratili tiež veľa a bojujú bez alkoholu. Si mladučký, /ja mám staršieho syna, tiež to nemá ružové, ale je abstinent/ život je pred tebou a určite si nájdeš ešte svoju lásku, aj keď teraz to ešte nepripúšťaš. Máš pravdu, vyrozprávaj sa na PORADE, určite ti to pomôže. Sú tu skvelí, ochotní ľudia. Niekedy je to ľahšie, ako sa dívať priamo do očí psychológovi. Alebo rob jedno aj druhé. Píš,píš,píš len nech ti to pomôže. Zamestnaj sa každý deň niečím, čo ťa zaujme, len na alkohol zabudni. Mysli pozitívne! Prajem ti všetko dobré a držím ti palce.
rasto1988
21.02.10,08:44
Ahoj, Rasťo, tiež sledujem od samého začiatku tvoj smutný príbeh. Je mi strašne ľúto, že v takom mladom veku si musel toľko toho prežiť. Veľa ľudí ti radí dobre a tých si nevšímaj čo sa naťahujú. Je fakt, že čas lieči, to ti už ale písali a tiež je fakt, že uplynulo ešte málo času, aby si sa z toho tak ľahko dostal. Mysli ale aj na to, že sú ľudia čo stratili tiež veľa a bojujú bez alkoholu. Si mladučký, /ja mám staršieho syna, tiež to nemá ružové, ale je abstinent/ život je pred tebou a určite si nájdeš ešte svoju lásku, aj keď teraz to ešte nepripúšťaš. Máš pravdu, vyrozprávaj sa na PORADE, určite ti to pomôže. Sú tu skvelí, ochotní ľudia. Niekedy je to ľahšie, ako sa dívať priamo do očí psychológovi. Alebo rob jedno aj druhé. Píš,píš,píš len nech ti to pomôže. Zamestnaj sa každý deň niečím, čo ťa zaujme, len na alkohol zabudni. Mysli pozitívne! Prajem ti všetko dobré a držím ti palce.

Je to tak ako píšeš, že sú tu úžasní ľudia s ktorými sa dá super pokecať...Je pravda, že alkohol je nanič neviem prečo som vlastne začal...teda už som 3 dni si nedal to víno...Som rád, že mám ešte zdravý rozum a viem, že to je problém preto ma to trápi lebo by som nechcel skončiť tak ako som niektorých ľudí videl...Je to hrozný pohľad..Snažím sa aj postupne robievať to čo som robieval a čo ma baví a tiež je pravda, že odkedy si tu píšem s viacerými ľuďmi po večeroch tak mám vyplnený čas a myšlienky niekde úplne inde...Ďakujem aj Tebe, že si sa ozval...
Genesis.SVK
22.02.10,13:51
predom chcem povedat ze nie som ziaden psycholog ani psychiater ale mam zopar skusenosti vlastnych aj inych pokial ide o depresiu ... dalsia vec co musim napisat je ze necital som cele vlakno a teda niektore veci mozno budem opakovat. Takze v prvom rade ak sa teda nejedna o nejaku endogennu depresiu rozhodne nebrat antidepresiva ziadneho druhu. Za prve ich ucinok je podla mna je velmi neuspokojivy a za druhe nikto poriadne neviem ako funguju a kolko systemov v tele skutocne zasahuju ... ak vam niekto bude tvrdit ze su bezpecne tak klame studoval som ich od svojich 14 rokov takze co to o nich a ich predpokladanych mechanizmoch ucinku viem ... nebrat ani utlmovaky blokujuce dopaminove receptory alebo lieky proti uzkozti ani na spanie vsetko je to jedno velke svinstvo. Moje odporucania:
1. emocie ma kazdy a velmi tazko sa kontroluju lepsie povedane jedine ako ich mozete kontrolovat je prostrednictvom toho ako myslite ... len vy a nikto iny ste zodpovedny za kazdu myslienku ktoru mate v hlave ... nieco take ak premyslate nad niecim depresivnym a tvrdite ze za to nemozete je to iste ako keby ste zacali drepovat a tvrdili ze to vase nohy robia za vas... prostrednictvom myslenia mozete oslabit negativne emocie ... ak neviete mysliet na nieco pekne tak radsej nemyslite vobec ... dobra vec na otupenia myslenia je napr upratovanie alebo cvicenie alebo tancovanie proste fyzicka aktivita pripadne vhodna psychicka aktivita ktora zamestna vasu hlavu.
2. zdravo sa stravujte hlavne vela surovej stavy. Nepotrebujete sulementy len sa snazte zdravo stravovat a prilis sa neprejedat ... organizmus sa citi najlepsie ak je vydaj energie a jej prijem aspon v ako takej rovnovahe
3. spominana fyzicka aktivita - hocake cvicenie je lepsie ako ziadne
4. pozor na suplementy a lieky co jete ... hoc ktory z nich moze u jednotlivca posobit individualne ... napr ja som maval depresie zo sibirskeho zensena a s dimetiaminoethanolu co sa predava ako bezny suplement a prirodzene sa nachadza v niektorych druhoch ryb ... vysadte vsetko co len mozete (pokial beriete inzulin tak ten radsej ee :)
5. ak sa sprchujete tak na konci sprchy si dajte komplet ladovu sprchu aspon jednu minutu - mozno to znie trapne a neoriginalne ale rozhodne to zlepsi aspon docasne vasu naladu a nabudi organizmus mimo to nehovorim o zlepseni imunitneho systemu
6. travte co najviac casu s priatelmi (ak tam ovsem nejaki su pretoze vela ludi je depresivnych hlavne kvoli samote a kvoli depresii si tazko hladaju kamaratov takze sa tocia v bludnom kruhu).
7. nebojte sa depresie kazdy z nas ju sem tam ma :) niekto vacsiu a niekto mensiu ale mozete sa stavit ze aj tie najsilnejsie alfasamce sa vedia zlozit jak domcek z karat :)

ospravedlnujem sa za chyby ale pisal som to v strasnom zhone
tomim7
23.02.10,15:06
Najepšie bude ak na to nebudeš myslieť nejak príliš a proste musíš sa s toho dostať ver mi :) Ako skus sa nejak momentalne nezamýšľať tak nad všetkým a skús a nepi...