Zavrieť

Porady

Depresia

Ľudkovia drahí! Aj Vám sa stáva, že pri zmene počasia mávate "depku". Je to taký menší depresívny stav. Prosím Vás, ako to zvládate? Ako sa staviate proti "depke". Prichádza to na mň aj v pondelok, volám to modré pondelky, keď po víkende treba ísť znova do práce a pre niekoho fungovať. Čo vy na to?
Usporiadat
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Ja som vždy čakala piatok, aby som aspoň cez vikend nemusela do prace. Po čase som zistila, že nejak podvedome sa zle cítim v praci. A dala som výpoveď a našla novú prácu, kde takéto stavy vôbec neprežívam.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
sojana
Ľudkovia drahí! Aj Vám sa stáva, že pri zmene počasia mávate "depku". Je to taký menší depresívny stav. Prosím Vás, ako to zvládate? Ako sa staviate proti "depke". Prichádza to na mň aj v pondelok, volám to modré pondelky, keď po víkende treba ísť znova do práce a pre niekoho fungovať. Čo vy na to?
Mne na depky pomáha čokoláda.
0 0
gabriela7755 gabriela7755

gabriela7755 je offline (nepripojený) gabriela7755

Myslím, že Gabi to vystihla presne. Tiež sú dni, keď sa mi v pondelok
nechce ísť do práce, ale keby to bolo pravidelne, uvažovala by som
o zmene.
Keď mám blbú náladu, snaží sa odreagovať dobrou knihou, nejakou
akciou /kávička s kamoškami .../ alebo PS 2 pri GRANTURISME. A niekedy
mi bodne len tak sa natiahnuť na gauči a na nič nemyslieť.
0 0
vema vema

vema je offline (nepripojený) vema

Áno,stáva sa to aj mne.Hlavne,keď sa počasie zhorší.Zostane mi nanič a som úplne bez nálady a zdá sa mi všetko zbytočné .Ešte horšie je to v januári až v marci,podľa toho,kedy príde jar.Hovorím,že ja cez to obdobie ani nežijem.Už teraz mi to naháňa hrôzu.Čím je človek starší,tým je to horšie.
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

Mne pomáha hudba. Vtedy veľa počúvam obľúbené skladby. Ale ako mi môžu pomôcť, niekedy ma dostanú ešte do väčšej depky.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Dievčence , ak pocitujete až tak veľmi tlak depky na Vaše vnútro .......treba sa vyplakať do vankúša......uľaví sa .
0 0
gabriela7755 gabriela7755

gabriela7755 je offline (nepripojený) gabriela7755

Presne tak, mizerné počasie, málo svetla, farieb a naviac koncoročné
uzávierky. Som podráždená, nervózna a tiež mám dojem, že sa to vekom zhoršuje. Treba viac pozitívne myslieť .
0 0
EkoMax EkoMax

EkoMax je offline (nepripojený) EkoMax

Zita5
Dievčence , ak pocitujete až tak veľmi tlak depky na Vaše vnútro .......treba sa vyplakať do vankúša......uľaví sa .
Presne tak, aj mne to raz za čas pomáha
0 0
Jozef I Jozef I

Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

Som kto som
Podľa mňa na depku pomáha hlavne nejaká činnosť. Aby ma potešilo, že som niečo vykonal. Proste aktivita či už športová alebo nejaká zábava.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Jozef I
Podľa mňa na depku pomáha hlavne nejaká činnosť. Aby ma potešilo, že som niečo vykonal. Proste aktivita či už športová alebo nejaká zábava.
No ak si na Teba sadne depka, tak zábava nemá šancu .
0 0
Nika Nika

Nika je offline (nepripojený) Nika

Mne najviac pomáha pohyb - prechádzka, bicyklovanie... a potom sa osprchujem a pustím si hudbu.
0 0
Jozef I Jozef I

Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

Som kto som
Tweety
No ak si na Teba sadne depka, tak zábava nemá šancu sadnúť.
Tú zábavu som myslel inú činnosť ako šport (hlavne aby ma to bavilo) napr. ako už bolo napísané, zavolať priateľom a niekam si vyraziť. Keď človek nie je sám, depka ide väčšinou preč. A priatelia dokážu rozveseliť. (Samozrejme pokiaľ nie sú aj oni v depke )
0 0
daniek daniek

daniek je offline (nepripojený) daniek

mám kámošku ktorá má depky pravidelne nie že by som ich ja nemala ale vtedy ju presviedčam aby zamkla depku do skrine nech si tam depkuje sama a vytiahnem ju na kávu a teraz v lete kofolu a snažím sa ju rozveseliť. väčšinou to pomáha ))
0 0
tiny77 tiny77

tiny77 je offline (nepripojený) tiny77

z malickosti sa sklada svet. ...viac
ked musim do prace a mam depku, pomoze zasoba vyberovej muziky nainstalovanej v pc. (vtedy je namieste do mna zbytocne nevrtat)

ked som doma a mam depku, obcas pomoze kamos vankus, absorbuje moje slzy
obcas ale je mi doma "tesno", mam pocit ze tam neviem dychat, vtedy musim von. za niekym, na kom mi zalezi, s kym mi je dobre, a viem ze mi tu moju hnusnu depku pomoze predychat.


TYMTO DAKUJEM VSETKYM PRIATELOM A BLIZKYM. MAM VAS RADA A DAKUJEM, ZE STE.

a este i korcule su dobre.
v ziadnom pripade by ma pri depke neukludnilo citanie, to by som mohla zdriet pismenka na prvej strane a nevedela by som ake tam boli
ani vysivat/a robit ine rucne ci jemne domace prace (umyvanie okien, poharov)

osvedcilo sa vysavanie, prasenie kobercov, korculovanie

najblizsie si kupim boxerske vrece, nech nemaju na chirurgii fofry

a pocasie ma takisto vplyv na naladu... ak je slnecno a mne smutno, nejako to nevnimam. ale ak sa moja nalada stretne s uprsanym pocasim.... ach jaj.

snazim sa vsak usmievat co najviac a rozdavat radost a dobru naladu vsetkym, zvlast ludom, co ich ta blba tetka depka otravuje
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Obávam sa, že pokiaľ sa depka pravidelne opakuje, najmä pokiaľ súvisí s počasím, čo je môj prípad z minulosti, chce to fakt, ale fakt odbornú konzultáciu, a terapiu svetlom, prípadne inú odbornú pomoc. Lebo pri zanedbaní depky z počasia, by to mohla byť depka z prepracovanosti, z nárazu o životný problém, .............a popri tej o d b o r n e j pomoci pochopíš, že to pôjde ruka v ruke so športom, kultúrou, hudbou, prípadne iným druhom relaxu. Sama budeš lepšie zvládať svoje podvedomie a budeš vedieť depke signalizovať svojpomocne " červenú ". Želám veľa pohody.
0 0
Ivana Š Ivana Š

Ivana Š je offline (nepripojený) Ivana Š

Pozor na depresie!!!


Každý zažije niekedy trochu nešťastia, často ako následok nejakej zmeny, či už v podobe nejakej prekážky alebo straty, alebo jednoducho, ako povedal Freud "každodenného utrpenia ". Bolestné pocity, ktoré sprevádzajú tieto udalosti, sú obyčajne adekvátne, potrebné, prechodné a môžu sa dokonca stať príležitosťou pre osobný rast. Avšak pokiaľ depresia pretrváva a narušuje bežný denný život, potom môže byť uvažovaná indikácia depresívneho ochorenia. K faktorom, ktoré rozlišujú bežný smútok od depresívneho ochorenia patrí ťažoba depresie, jej doba trvania a súčasný výskyt aj iných príznakov. V akejkoľvek forme postihuje depresia na celom svete 20 percent žien, 10 percent mužov a 5 percent dospievajúcich.Depresívne ochorenie je ochorenie "celého organizmu", ktoré postihuje Vaše celé telo, náladu a myšlienky. Ovplyvňuje spôsob akým jete, ako spíte, čo si myslíte o sebe a o okolitých veciach. Depresívne ochorenie nie je ekvivalentom prebiehania zlej nálady. Nie je to len znak osobnej slabosti alebo stav, ktorý je možné prekonať prianím či vôľou. Ľudia postihnutí depresívnym ochorením sa nemôžu len tak jednoducho dať do poriadku a vyliečiť sa. Príznaky môžu bez liečby pretrvávať týždne, mesiace alebo roky. Väčšine ľudí, ktorí sú postihnutí depresívnym ochorením však môže pomôcť adekvátna liečba


Klinická veľká depresia
Pre diagnózu akútnej klinickej depresie je potrebný výskyt aspoň piatich z nižšie uvedených príznakov z obdobia minimálne dvoch týždňov a súčasne musia tieto príznaky znamenať nejakú zmenu od predchádzajúceho správania alebo nálady. Súčasťou klinického obrazu musí byť i depresívna nálada alebo strata záujmu.
1. Depresívna nálada počas väčšej časti väčšiny dní. (U detí a dospievajúcich môže dominovať zvýšená podráždenosť.)
2. Dlhší čas úplná alebo veľmi zreteľná strata radosti zo života.
3. Významné zvýšenie, či zníženie chuti do jedla, hmotnosti alebo oboje.
4. Poruchy spánku, takmer každý deň buď nespavosť alebo nadmerná ospalosť.
5. Pocity zvýšenej podráždenosti alebo intenzívnej spomalenosti.
6. Strata energie a každodenný pocit únavy.
7. Takmer neustále pocity viny a zbytočnosti.
8. Neschopnosť koncentrácie, objavujúcej sa takmer každý deň.
9. Opakujúce sa myšlienky o smrti alebo samovražde.
0 0
Orsz Orsz

Orsz je offline (nepripojený) Orsz

Máva z Vás niekto depresie aj zo svojho povolania? Teraz narážam predovšetkým na nevďačné účtovníctvo, neustále zmeny, hlavne keď prídete na zmenu po polroku, alebo je lepšie na to ani neprísť?
Ja mám takú depresiu posledný mesiac, asi som si toho na seba nabrala veľa. Ale žiť z niečoho musím, nie?
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
Každý to občas zažil, každý tým prešiel a kto hovorí, že nie - jednoznačne klame!
Občas aj ja mám takéto chvíľky, najmä vtedy keď mi odíde do nenávratna niekto z mojich blízkych, vtedy ani vankúš nepomáha! Alebo, keď pre vek a zdravotný problém už nevládzem vykonávať činnosti, ktoré som pred 10, 20, či 40 rokmi zvládala bez toho, aby som si to vôbec uvedomovala, vtedy mám tiež pocit zbytočnosti... Priatelia skutočne pomáhajú, stačí sa vyrozprávať, prípadne vypísať do mailu, ale veľmi mi pomáha posedieť si na záhrade v tichu pod stromami, naberám tam silu, keď vyjdem na balkón a porozprávam sa v duchu s mojimi kvetinkami, zabudnem, že som predtým nevládala umyť okná, či "vrčať" silnejšie ako vysávač. Skúste stromy, oprieť sa o ne, nemyslieť na nič, zatvoriť oči a relaxovať vo vzduchoprázdne myšlienok.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
veľmi pomáhajú priatelia, postačia aj netoví, keď iní nie sú.
0 0
Zdeni Zdeni

Zdeni je offline (nepripojený) Zdeni

Vlasti, Lenka, úplne s vami súhlasím. Mať po ruke dobrých priateľov, keď to na človeka doľahne, je na nezaplatenie.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať