Tweety
02.11.21,16:55
Covid je len politický nástroj.
Len aby si to nemusel dementovať na nemocničnom lôžku.
buchač
02.11.21,16:06
.... povedal minister zdravotníctva SR V. Lengvarský. https://www.health.gov.sk/Clanok?reforma-siete-nemocnic-vlada

Ešte doplnenie...som sa pozrel na link.

Analýzu urobil :
Zdroj: Reprezentatívny prieskum MNForce, Seesame a 2MUSE pre Sekciu Plánu obnovy a odolnosti SR, realizovaný v auguste 2021

Ani Kristus Pán nevie, čo sú to zač.
Tak poviem...občas ide v reklame nejaký ten šot ohľadom Plánu obnovy...no mám vtedy dosť. Tými drístami môžu ohurovať mladých pod 30 rokov.
To je niečo také, ako tým Plánom obnovy robia predškolské zariadenia, ktoré boli od 89 pomaly a isto rušené. Len na mojom sídlisku boli zrušené 3 MŠ (ak dobre počítam).
majkii
02.11.21,16:22
....
Ale šak kľudne reaguj...veď sa normálne bavíme............a aj tak trt zmeníme. ;)

Kotleba spomína nejaký dokument, viď video, čas od 1:40...on (ale nie iba on...to robí každý politik) si síce prispôsobuje podľa svojho, ale ak je na tom pravdy len 50%, aj tak sa dosť zmení.

Transformácia na iné účelové zariadenia ? Ako som spomenul, Vojenská nemocnica je už takto pekných pár rokov...z vysoko odborného špitáľa urobili defacto starobinec.

Vieš, takéto prieskumy sú na prd. Opýtajú sa nejakej vzorky obyvateľov a na základe toho sa urobí analýza. Otázka znie, že kde sa robil prieskum...lebo je rozdiel, či sa robil v BA/KE/ZA/BB...alebo či sa robil niekde v zastrčených okresoch.

Ďalšia stránka je počet zdravotníckeho personálu.
Na Slovensku chýba plno lekárov a ešte viac sestier (údaje sa mi nechce hľadať).
Pritom každý rok je absolventov medecíny vcelku dosť. Lenže čo z toho, keď ich plno odíde za hranice ? Sestry detto...radšej idú utierať prdel starkým v Nemecku alebo Rakúsku.
Poznámka - ako som už nie raz spomenul...za VŠ (všetky) by sa malo platiť plnú taxu. Lebo ono to nie je celkom kóšer, ak absolvent vojenskej školy zacvaká za štúdium (ešte aj ten posledný vystrelený náboj si zaplatí) v prípade, ak nepodpíše záväzok na 10 rokov.

P.S.:
Najlepšie by bolo pre zdravie občanov Slovenska, ak by sa zrušila táto vláda...
...a že vraj má byť znova ministrom baptistický oný. To zas bude plaču na plačovkách.
...a slováci zaplačú ešte viac.
Naozaj nemám chuť sledovať video nejakého nácka, tí aj "písmo sväté" zneužívaju na svoju propagandu a zvrátenú ideológiu
Oveľa dôveryhodnejší zdroj informácii k reforme mi príde blog Marina Smatanu https://dennikn.sk/blog/2594220/ma-boris-kollar-pravdu-je-reforma-nemocnic-zle-pripravena-alebo-sa-jedna-len-o-politicke-divadlo/?fbclid=IwAR3QVwYj0ri9mssjZARtGbwiAa_QmUW0G2I55zGM XT9b24dg8vlrJg29GiU

samozrejme tie praktické veci ohľadom zdravotníckeho personálu sú dôležitou otázkou, riešiť sa to ale dá, prioritou je ale pacient a jeho zdravie

k tomu PS , dúfam že sa to nestane, návratom smeru s kotlebami by zdravotníctvo bolo na uterák
- dúfam, že ten náboženský fanatik zotrvá tam kde je, aby neškodil,
- Slováci zaplačú najmä zo zhnednutej sociálnej demokracie, ako spomínalí Pelé
buchač
02.11.21,16:44
Hehehe, keď už spomínaš písmo svaté...a vieš, že kňazi sa za oných časov mali prednášky aj z marx-leninizmu a na určitých iných vysokých alma mater sa prednášala biblia ?

Sledovať nácka by som prirovnal k citátu..." Udržuj svojich priateľov blízko a nepriateľov ešte bližšie. " ;)

Hm...ak vravíš o propagande a zvrátenosti, tak potom čo robí taký Matovič ?
Kotleba síce zavádza...ale blázon vyslovene klame !!!
majkii
02.11.21,16:53
Práve som si všimol uzavretie debaty "Čo sa mi dnes stalo, čo ma potešilo a čo ma rozčúlilo XVlll" povne verím, že sa sem nepresťahuje to množstvo hejtu a hádam zostneme pri "obľúbenom" covide či zdravotných témach :)
misoft
02.11.21,17:20
Neboj sa - už som založil pokračovanie..... :D:D:D
kukučka
02.11.21,17:26
To si vystihla: má mať, ale zrejme nemá, alebo nepočúva ich.
marleau
02.11.21,17:56
Covid je len politický nástroj.
Len aby si to nemusel dementovať na nemocničnom lôžku.
Keby aj, tak čo? Raz je niekto kripel, tak je chorý. Ja nie som, pred mesiacom som mal silnú chrípku dva týždne, lekárov nenavštevujem.
Tweety
02.11.21,17:59
Covid je len politický nástroj.
Len aby si to nemusel dementovať na nemocničnom lôžku.
Keby j, tak čo? Ra je niekto kripel, tak je chorý. Ja niesom, pred mesicom som mal silnú chrípku dva týždne, lekárov nenavštevujem.
Ja nič len aby to nebola tvoja smola. Prajem pevné zdravie.
marleau
02.11.21,17:59
čítal som na diskusii príspevok, vlastne reakciu jedného očkovaného sajrajta: "...ale očkovaní ležia v nemocnici s ľahkým priebehom a nezaťažujú nemocnicu tak ako nezaočkovaní s ťažkým priebehom..."
marleau
02.11.21,18:00
Covid je len politický nástroj.
Človeče, keby si aspoň nedrístal...
nedrístam
buchač
02.11.21,18:02
Tak to potom dokáž nejakým argumentom...a rozpíš sa teda riadne.
marleau
02.11.21,18:38
Tak to potom dokáž nejakým argumentom...a rozpíš sa teda riadne.
pred rokom a pol povedal Krčméry, že máme fyzicky 5 rôznych liekov proti Covidu, ja sa pýtam, prečo sa nepoužívajú?
marleau
02.11.21,18:40
žiaden nebezpečný vírus neexistuje, sajrajti sa nechali zaštepiť placebom, kripli budú trpieť aj zdraví a politici nás potrebujú ovládať...toľko môj názor
buchač
02.11.21,18:45
Aj zlý názor je názor...ale máš právo na svoj názor ako každý.

Čo sa týka politikov, tak tí nás ovládajú už dávno...takých pár storočí.
Na ovládanie nie je potrebný žiaden coviďák...ono si úplne vystačia s tým, čo si schvália.
marleau
02.11.21,18:49
Aj zlý názor je názor...ale máš právo na svoj názor ako každý.

Čo sa týka politikov, tak tí nás ovládajú už dávno...takých pár storočí.
Na ovládanie nie je potrebný žiaden coviďák...ono si úplne vystačia s tým, čo si schvália.
a covid majú ako zámienku
marleau
02.11.21,18:50
minule som videl "zodpovedného" sajrajta v aute, sedel v ňom sám, na rypáku rúško a na xichte plexisklo, no hotový tragéd
pmajap
02.11.21,18:53
A tento poznáte_Do preplnenej čakárne ráno otvorí dvere lekár a zakričí, komu je hovno VON.
buchač
02.11.21,18:59
minule som videl "zodpovedného" sajrajta v aute, sedel v ňom sám, na rypáku rúško a na xichte plexisklo, no hotový tragéd
To nie je zodpovednosť...to je debilizmus.



Aj zlý názor je názor...ale máš právo na svoj názor ako každý.

Čo sa týka politikov, tak tí nás ovládajú už dávno...takých pár storočí.
Na ovládanie nie je potrebný žiaden coviďák...ono si úplne vystačia s tým, čo si schvália.
a covid majú ako zámienku
Nesúhlasím...ale to je jedno.
To by som museli ísť trochu iným smerom...a hlavne do politiky, čo by sme odbočili od témy.
Poviem len tak, že politici v EU parlamente už roky pred covidom navrhovali a aj schválil svoje stupídne návrhy a drbli ich do tých smerníc.
Už len to, že nejaká smernica z EU je nadriadená nad ústavu štátu, je riadna onačina.
korela
02.11.21,19:01
....
Ale šak kľudne reaguj...veď sa normálne bavíme............a aj tak trt zmeníme. ;)

Kotleba spomína nejaký dokument, viď video, čas od 1:40...on (ale nie iba on...to robí každý politik) si síce prispôsobuje podľa svojho, ale ak je na tom pravdy len 50%, aj tak sa dosť zmení.

Transformácia na iné účelové zariadenia ? Ako som spomenul, Vojenská nemocnica je už takto pekných pár rokov...z vysoko odborného špitáľa urobili defacto starobinec.

Vieš, takéto prieskumy sú na prd. Opýtajú sa nejakej vzorky obyvateľov a na základe toho sa urobí analýza. Otázka znie, že kde sa robil prieskum...lebo je rozdiel, či sa robil v BA/KE/ZA/BB...alebo či sa robil niekde v zastrčených okresoch.

Ďalšia stránka je počet zdravotníckeho personálu.
Na Slovensku chýba plno lekárov a ešte viac sestier (údaje sa mi nechce hľadať).
Pritom každý rok je absolventov medecíny vcelku dosť. Lenže čo z toho, keď ich plno odíde za hranice ? Sestry detto...radšej idú utierať prdel starkým v Nemecku alebo Rakúsku.
Poznámka - ako som už nie raz spomenul...za VŠ (všetky) by sa malo platiť plnú taxu. Lebo ono to nie je celkom kóšer, ak absolvent vojenskej školy zacvaká za štúdium (ešte aj ten posledný vystrelený náboj si zaplatí) v prípade, ak nepodpíše záväzok na 10 rokov.

P.S.:
Najlepšie by bolo pre zdravie občanov Slovenska, ak by sa zrušila táto vláda...
...a že vraj má byť znova ministrom baptistický oný. To zas bude plaču na plačovkách.
...a slováci zaplačú ešte viac.

Naozaj nemám chuť sledovať video nejakého nácka, tí aj "písmo sväté" zneužívaju na svoju propagandu a zvrátenú ideológiu
Oveľa dôveryhodnejší zdroj informácii k reforme mi príde blog Marina Smatanu https://dennikn.sk/blog/2594220/ma-boris-kollar-pravdu-je-reforma-nemocnic-zle-pripravena-alebo-sa-jedna-len-o-politicke-divadlo/?fbclid=IwAR3QVwYj0ri9mssjZARtGbwiAa_QmUW0G2I55zGM XT9b24dg8vlrJg29GiU

samozrejme tie praktické veci ohľadom zdravotníckeho personálu sú dôležitou otázkou, riešiť sa to ale dá, prioritou je ale pacient a jeho zdravie
k tomu PS , dúfam že sa to nestane, návratom smeru s kotlebami by zdravotníctvo bolo na uterák
- dúfam, že ten náboženský fanatik zotrvá tam kde je, aby neškodil,
- Slováci zaplačú najmä zo zhnednutej sociálnej demokracie, ako spomínalí Pelé



Prosím ťa, pokús sa vysvetliť význam zvýraznenej vety, lebo v nej vidím protirečenie.
.
Pokiaľ štát nevytvorí slovenský lekársky "dorast", tak so súčasným počtom lekárov (aj s prihliadnutím veľkého počtu vekovo dosluhujúcich lekárov), a tiež sestier, ako chce vláda docieliť zlepšenie zdravotnej starostlivosti?
To je časový horizont min. na 10 r.
Zlatá Štátna plánovacia komisia. Päťročnice po 89 žali výsmech. Celý svet plánuje, bez toho to nejde. Alebo sa plánovanie už na školách ani nevyučuje?
korela
02.11.21,19:10
Ešte raz sa opýtam..vypočul si si video (pozerať si nemusel) pred tým ako si reagoval ?

Ale tu nejde o mňa alebo o teba. My, z väčších miest sa obávať nemusíme, že sa nemocnice budú rušiť. Aj keď musím dodať, že vo Vojenskej nemocnici KE zrušili lôžkovú časť...miesto nich sú tam urobené oddelenia pre dlhodobo chorých. Tiež musím dodať, že v BA sa nemocnica ide stavať (šak ako inak).

Áno, ja beriem, že nejaké odstupňovanie podľa určitých kritérií by malo byť, že nie každý okresný špitáľ má mať vybavenie na špičkové operácie...ale kuwa, zrušiť nemocnicu tu a tam, zlúčiť pár okresov do jednej je trochu sila.
Myslím si, že ak aj personál by sa mal zlučovať, tak to veľmi rýchlo kľakne. Ono nie každý je ochotný cestovať 80-120km (možno aj viac) každý deň tam a nazad. Málokto sa bude trmácať MHD, radšej pôjde autom.
...a už sme doma, lebo také auto má ďalšie súvislosti. Ak obaja pracujú, tak jedno auto je málo, takže hybaj kúpiť aspoň jazdenku. Aj kŕmiť to treba, aj poistka, aj STK, aj pneu....a v neposlednej miere sme pri tej (moderné to slovo) uhlíkovej stope.

Pacientov nemá význam spomínať. Pokiaľ ide niekto raz za čas na nejaké vyšetrenie, nič sa nedeje. Horšie je, ak tam chodí pravidelne. Starší už zvyčajne nesadnú za volant, nuž ich niekto musí odviezť..čiže ten si musí vziať voľno. Ak ide busom/vlakom, nuž si musí solídne privstať.

Myslíš si, že štát urobil aj takéto analýzy, ktoré sa dotýkajú toho, čo som spomenul ?
Ak nájdeš, tak si frajer.
...apropó...analýzy Lekvára mám v prdely.
Ak môžem zareagovať,
Podľa mňa otázka znie, chceme kvalitnú zdravotnú starostlivosť, kde väčšina pacientov odíde akotak spokojných a kde im bola poskytnutá adekvátna liečba? Alebo chceme mať nemocnice na každom rohu, ale pacient odíde z nemocnice nedoliečený alebo s nesprávne poskytnutou liečbou, v priestoroch skôr pripomínajúcich povojnové obdobie? Konkrétny príklad môjho svokra, po výmene bedrového kĺbu má jednu nohu kratšiu, do konca života sa bude kývať jak NewYorký mrakodrap a zašili ho jak vrece.
Na stránkach MZ k reforme nemocníc uvádza „Zdôrazňujem, že žiadna nemocnica sa rušiť nebude. Lôžka, ktoré pred pandémiou zostávali nevyužité, sa budú transformovať v horizonte niekoľkých rokov na základe veľmi presných analýz a dát na iný typ starostlivosti, ktorá dnes mnohým pacientom chýba, a preto sa ťažko vracajú do svojho normálneho života,“ povedal minister zdravotníctva SR V. Lengvarský. https://www.health.gov.sk/Clanok?reforma-siete-nemocnic-vlada
Odkiaľ tedá má ten "klenot" našej politiky a etalón pravdovravnosti vo vyššie uvedenom videu informáciu, ktoré nemocnice sa idú rušiť, keď minister, ktorý to pripravuje to vylučuje.

O nejakej spokojnosti súčasnej zdravotnej starostlivosti nemožno byť ani reči, najmä preto, že 12 rokov zdravotníctvo krvácalo pod taktovkov smerckeho kachličkára. Ako reformu vidia občania, môže naznačiť aj prieskum verejnej mienky, ktorý si dal vypracovať štát a tu sú výsledky:
- zdravotníctvo považujú ľudia na Slovensku za absolútnu top prioritu a jeho rozvoj považujú za najdôležitejší pre lepšiu budúcnosť Slovenska,
- tri štvrtiny respondentov sa aktuálne bojí, či im v nemocnici bude poskytnutá potrebná zdravotná starostlivosť,
- väčšina opýtaných nie je spokojná s úrovňou starostlivosti, ktorú im poskytuje nemocnica v mieste ich bydliska alebo blízkom okolí,
- vo veci optimalizácie siete nemocníc zatiaľ prevažujú nerozhodnutí. Takmer 44 % opýtaných sa však vyjadrilo, že úplne alebo skôr súhlasí s tým, aby bolo na Slovensku menej, ale kvalitnejších nemocníc.

Osobne mi záleží viac na otázkach prieskumu ako na odpovediach respondentov. Uvítala by som, keby boli priložené pri výsledkoch každého prieskumu aj otázky. To by bolo fér. A potvrdené notárom. Aj tromi naraz.

.

Otázky môžu byť totiž účelovo vytvorené tak, že respondenti sú doslova prinútení si vybrať resp. sa prikloniť k niektorej ponúkanej otázke, pretože sa v prieskume nenachádza otázka pre ich odpoveď. Respondenti si to v tej rýchlosti neuvedomujú a odpovedia. A vrátiť sa to už z ich strany nedá.

Politické prieskumy sú z tohto pohľadu viac ako diskutabilné.

Inak sú založené pre firmy, firma pre svoje účely potrebuje pravdivé odpovede a nie fantazmagórie, zadáva si prieskum pre seba.

.

Nechápem, prečo sa chce vláda zrazu opierať o verejnú mienku. Čo si tým akože odobruje? Má mať predovšetkým dostatok odborníkov, ktorí to excelentne vyriešia aj bez verejnosti. .
majkii
02.11.21,19:21
.....
samozrejme tie praktické veci ohľadom zdravotníckeho personálu sú dôležitou otázkou, riešiť sa to ale dá, prioritou je ale pacient a jeho zdravie .....


Prosím ťa, pokús sa vysvetliť význam zvýraznenej vety, lebo v nej vidím protirečenie.
.
Pokiaľ štát nevytvorí slovenský lekársky "dorast", tak so súčasným počtom lekárov (aj s prihliadnutím veľkého počtu vekovo dosluhujúcich lekárov), a tiež sestier, ako chce vláda docieliť zlepšenie zdravotnej starostlivosti?
To je časový horizont min. na 10 r.
Zlatá Štátna plánovacia komisia. Päťročnice po 89 žali výsmech. Celý svet plánuje, bez toho to nejde. Alebo sa plánovanie už na školách ani nevyučuje?
Reforma je navrhovaná postupne na niekoľko rokov, stabilizácia zdravotného personálu počas reformy, kedy sa navrhuje reprofilizácia a špecializácia nemocníc, by nemala byť na úkor pacienta čiže nepreferovať len stabilizáciu personálu, ale rozumne zlepšovať zdravotnú starostlivosť.
Tak ako napísal Búchač, my o tom tu môžeme debatovať, ale reálne to neovplyvníme,
korela
02.11.21,19:24
Posledné príspevky nemajú už nič spoločné s pôvodne založenou témou, svojho času tu založila poraďácka doktorka https://www.porada.sk/t243638-p19-nase-zdravotnictvo.html, stálo by za úvahu, či v nej nepokračovať aj s preložením posledných príspevkov, netýkajúcich sa pôvodnej témy.
korela
02.11.21,19:32
.....
samozrejme tie praktické veci ohľadom zdravotníckeho personálu sú dôležitou otázkou, riešiť sa to ale dá, prioritou je ale pacient a jeho zdravie .....


Prosím ťa, pokús sa vysvetliť význam zvýraznenej vety, lebo v nej vidím protirečenie.
.
Pokiaľ štát nevytvorí slovenský lekársky "dorast", tak so súčasným počtom lekárov (aj s prihliadnutím veľkého počtu vekovo dosluhujúcich lekárov), a tiež sestier, ako chce vláda docieliť zlepšenie zdravotnej starostlivosti?
To je časový horizont min. na 10 r.
Zlatá Štátna plánovacia komisia. Päťročnice po 89 žali výsmech. Celý svet plánuje, bez toho to nejde. Alebo sa plánovanie už na školách ani nevyučuje?
Reforma je navrhovaná postupne na niekoľko rokov, stabilizácia zdravotného personálu počas reformy, kedy sa navrhuje reprofilizácia a špecializácia nemocníc, by nemala byť na úkor pacienta čiže nepreferovať len stabilizáciu personálu, ale rozumne zlepšovať zdravotnú starostlivosť.
Tak ako napísal Búchač, my o tom tu môžeme debatovať, ale reálne to neovplyvníme,

Bez zabezpečenia odborného personálu sa to ťažko predstavuje, a realizovať za pochodu sa to predstaviť už vôbec nedá.
Ibaže by sa z "nevyužitých" oddelení urobili starobince. A aj geriatrické oddelenia potrebujú špecializovaných lekárov.
V podstate si doplnil iba ďalšiu omáčku.
korela
02.11.21,19:57
Ale šak kľudne reaguj...veď sa normálne bavíme............a aj tak trt zmeníme. ;)

Kotleba spomína nejaký dokument, viď video, čas od 1:40...on (ale nie iba on...to robí každý politik) si síce prispôsobuje podľa svojho, ale ak je na tom pravdy len 50%, aj tak sa dosť zmení.

Transformácia na iné účelové zariadenia ? Ako som spomenul, Vojenská nemocnica je už takto pekných pár rokov...z vysoko odborného špitáľa urobili defacto starobinec.

Vieš, takéto prieskumy sú na prd. Opýtajú sa nejakej vzorky obyvateľov a na základe toho sa urobí analýza. Otázka znie, že kde sa robil prieskum...lebo je rozdiel, či sa robil v BA/KE/ZA/BB...alebo či sa robil niekde v zastrčených okresoch.

Ďalšia stránka je počet zdravotníckeho personálu.
Na Slovensku chýba plno lekárov a ešte viac sestier (údaje sa mi nechce hľadať).
Pritom každý rok je absolventov medecíny vcelku dosť. Lenže čo z toho, keď ich plno odíde za hranice ? Sestry detto...radšej idú utierať prdel starkým v Nemecku alebo Rakúsku.
Poznámka - ako som už nie raz spomenul...za VŠ (všetky) by sa malo platiť plnú taxu. Lebo ono to nie je celkom kóšer, ak absolvent vojenskej školy zacvaká za štúdium (ešte aj ten posledný vystrelený náboj si zaplatí) v prípade, ak nepodpíše záväzok na 10 rokov.

P.S.:
Najlepšie by bolo pre zdravie občanov Slovenska, ak by sa zrušila táto vláda...
...a že vraj má byť znova ministrom baptistický oný. To zas bude plaču na plačovkách.
...a slováci zaplačú ešte viac.

Prieskum tohto druhu, keďže sa dotýka každého obyvateľa SR, by sa mal robiť celoplošne na celom území s rovnomerným územným zastúpením a tiež so všetkými vekovými kategóriami. Čiže aj v tých "zastrčených" okresoch.
majkii
02.11.21,20:05
Posledné príspevky nemajú už nič spoločné s pôvodne založenou témou, svojho času tu založila poraďácka doktorka https://www.porada.sk/t243638-p19-nase-zdravotnictvo.html, stálo by za úvahu, či v nej nepokračovať aj s preložením posledných príspevkov, netýkajúcich sa pôvodnej témy.





.....
samozrejme tie praktické veci ohľadom zdravotníckeho personálu sú dôležitou otázkou, riešiť sa to ale dá, prioritou je ale pacient a jeho zdravie .....


Prosím ťa, pokús sa vysvetliť význam zvýraznenej vety, lebo v nej vidím protirečenie.
.
Pokiaľ štát nevytvorí slovenský lekársky "dorast", tak so súčasným počtom lekárov (aj s prihliadnutím veľkého počtu vekovo dosluhujúcich lekárov), a tiež sestier, ako chce vláda docieliť zlepšenie zdravotnej starostlivosti?
To je časový horizont min. na 10 r.
Zlatá Štátna plánovacia komisia. Päťročnice po 89 žali výsmech. Celý svet plánuje, bez toho to nejde. Alebo sa plánovanie už na školách ani nevyučuje?
Reforma je navrhovaná postupne na niekoľko rokov, stabilizácia zdravotného personálu počas reformy, kedy sa navrhuje reprofilizácia a špecializácia nemocníc, by nemala byť na úkor pacienta čiže nepreferovať len stabilizáciu personálu, ale rozumne zlepšovať zdravotnú starostlivosť.
Tak ako napísal Búchač, my o tom tu môžeme debatovať, ale reálne to neovplyvníme,

Bez zabezpečenia odborného personálu sa to ťažko predstavuje, a realizovať za pochodu sa to predstaviť už vôbec nedá.
Ibaže by sa z "nevyužitých" oddelení urobili starobince. A aj geriatrické oddelenia potrebujú špecializovaných lekárov.
V podstate si doplnil iba ďalšiu omáčku.
V podstate mudruješ a téma ti ušla ako tie päťročnice :D
korela
02.11.21,21:00
Posledné príspevky nemajú už nič spoločné s pôvodne založenou témou, svojho času tu založila poraďácka doktorka https://www.porada.sk/t243638-p19-nase-zdravotnictvo.html, stálo by za úvahu, či v nej nepokračovať aj s preložením posledných príspevkov, netýkajúcich sa pôvodnej témy.





.....
samozrejme tie praktické veci ohľadom zdravotníckeho personálu sú dôležitou otázkou, riešiť sa to ale dá, prioritou je ale pacient a jeho zdravie .....


Prosím ťa, pokús sa vysvetliť význam zvýraznenej vety, lebo v nej vidím protirečenie.
.
Pokiaľ štát nevytvorí slovenský lekársky "dorast", tak so súčasným počtom lekárov (aj s prihliadnutím veľkého počtu vekovo dosluhujúcich lekárov), a tiež sestier, ako chce vláda docieliť zlepšenie zdravotnej starostlivosti?
To je časový horizont min. na 10 r.
Zlatá Štátna plánovacia komisia. Päťročnice po 89 žali výsmech. Celý svet plánuje, bez toho to nejde. Alebo sa plánovanie už na školách ani nevyučuje?
Reforma je navrhovaná postupne na niekoľko rokov, stabilizácia zdravotného personálu počas reformy, kedy sa navrhuje reprofilizácia a špecializácia nemocníc, by nemala byť na úkor pacienta čiže nepreferovať len stabilizáciu personálu, ale rozumne zlepšovať zdravotnú starostlivosť.
Tak ako napísal Búchač, my o tom tu môžeme debatovať, ale reálne to neovplyvníme,

Bez zabezpečenia odborného personálu sa to ťažko predstavuje, a realizovať za pochodu sa to predstaviť už vôbec nedá.
Ibaže by sa z "nevyužitých" oddelení urobili starobince. A aj geriatrické oddelenia potrebujú špecializovaných lekárov.
V podstate si doplnil iba ďalšiu omáčku.
V podstate mudruješ a téma ti ušla ako tie päťročnice :D

Ako myslíš, každý príspevok je vizitkou autora.
Asi ti uniklo, že niekde v systéme je chyba dlhodobo.
Preto spomínať iba Ficových 12 rokov s nespomenutím obdobia, kedy si za Dzurindu lekári vyzliekali svoje plášte a hádzali na zem pred jeho očami, je od teba veľmi neobjektívne. Tak budem aj pristupovať k tvojím príspevkom. Trochu objektivity by ti neuškodilo.
Len tak na okraj, za Fica sa také búrlivé protesty lekárov nevyskytli.
.
Už dávnejšie chýbajú lekári. A ich stavy sa budú už aj v blízkej budúcnosti skôr znižovať ako zvyšovať. Našimi sa určite nebudú.
Doteraz som pri pripravovanej reforme nepostrehla pár slov o spolupráci Min. zdravotníctva a Min. školstva pri príprave dostatočného množstva študentov medicíny. Tiež nič o platovom navýšení lekárov, sestier.
.
Všetky tebou spomínané body z prieskumu sa dotýkali stále toho istého problému - nedostatku zdrav. personálu, aj keď bola snaha zostaviť otázky rôzne. Všetky odpovede aj tak mohli vyústiť a aj vyústili iba do jedného, a to stále iba do spomenutého personálu.
.
Uvažuje sa nejakým spôsobom aj o chátrajúcich a nevyužitých bývalých zdravotníckych zariadeniach, ktoré ohlodáva zub času čoraz viac?
duves
02.11.21,21:19
minule som videl "zodpovedného" sajrajta v aute, sedel v ňom sám, na rypáku rúško a na xichte plexisklo, no hotový tragéd
To bol Fico, to je dezolat s plexisklom na čumaku.
duves
02.11.21,21:20
majkii
02.11.21,21:34
Posledné príspevky nemajú už nič spoločné s pôvodne založenou témou, svojho času tu založila poraďácka doktorka https://www.porada.sk/t243638-p19-nase-zdravotnictvo.html, stálo by za úvahu, či v nej nepokračovať aj s preložením posledných príspevkov, netýkajúcich sa pôvodnej témy.


Ako myslíš, každý príspevok je vizitkou autora.
Asi ti uniklo, že niekde v systéme je chyba dlhodobo.
Preto spomínať iba Ficových 12 rokov s nespomenutím obdobia, kedy si za Dzurindu lekári vyzliekali svoje plášte a hádzali na zem pred jeho očami, je od teba veľmi neobjektívne. Tak budem aj pristupovať k tvojím príspevkom. Trochu objektivity by ti neuškodilo.
Len tak na okraj, za Fica sa také búrlivé protesty lekárov nevyskytli.
.
Už dávnejšie chýbajú lekári. A ich stavy sa budú už aj v blízkej budúcnosti skôr znižovať ako zvyšovať. Našimi sa určite nebudú.
Doteraz som pri pripravovanej reforme nepostrehla pár slov o spolupráci Min. zdravotníctva a Min. školstva pri príprave dostatočného množstva študentov medicíny. Tiež nič o platovom navýšení lekárov, sestier.
.
Všetky tebou spomínané body z prieskumu sa dotýkali stále toho istého problému - nedostatku zdrav. personálu, aj keď bola snaha zostaviť otázky rôzne. Všetky odpovede aj tak mohli vyústiť a aj vyústili iba do jedného, a to stále iba do spomenutého personálu.
.
Uvažuje sa nejakým spôsobom aj o chátrajúcich a nevyužitých bývalých zdravotníckych zariadeniach, ktoré ohlodáva zub času čoraz viac?
O moju vizitku nemaj obavu, ale ako čítam tvoj príspevok, ty rozhodne budeš stelesnením objektivity, len si nepochopila, že si v inej debate, pripomeniem ti tvoje slová "Posledné príspevky nemajú už nič spoločné s pôvodne založenou témou, stálo by za úvahu, či v nej nepokračovať aj s preložením posledných príspevkov, netýkajúcich sa pôvodnej témy"
https://www.porada.sk/t243638-p19-nase-zdravotnictvo.html
v tej debate z posledných 17-tich príspevkov je 15 tvojich, zdá sa, že si tam vystačíš sama, dobre si pokecaj
marleau
03.11.21,04:10
minule som videl "zodpovedného" sajrajta v aute, sedel v ňom sám, na rypáku rúško a na xichte plexisklo, no hotový tragéd
To bol Fico, to je dezolat s plexisklom na čumaku.
Niektorým ľuďom z toho Fica riadne preskakuje v hlave, riešte to.
duves
03.11.21,08:00
Nepreskakuje, neboj. Až spadne klec, tak komu bude preskakovať bude on, a jeho sympatizantom v RS.
korela
03.11.21,09:18
Posledné príspevky nemajú už nič spoločné s pôvodne založenou témou, svojho času tu založila poraďácka doktorka https://www.porada.sk/t243638-p19-nase-zdravotnictvo.html, stálo by za úvahu, či v nej nepokračovať aj s preložením posledných príspevkov, netýkajúcich sa pôvodnej témy.


Ako myslíš, každý príspevok je vizitkou autora.
Asi ti uniklo, že niekde v systéme je chyba dlhodobo.
Preto spomínať iba Ficových 12 rokov s nespomenutím obdobia, kedy si za Dzurindu lekári vyzliekali svoje plášte a hádzali na zem pred jeho očami, je od teba veľmi neobjektívne. Tak budem aj pristupovať k tvojím príspevkom. Trochu objektivity by ti neuškodilo.
Len tak na okraj, za Fica sa také búrlivé protesty lekárov nevyskytli.
.
Už dávnejšie chýbajú lekári. A ich stavy sa budú už aj v blízkej budúcnosti skôr znižovať ako zvyšovať. Našimi sa určite nebudú.
Doteraz som pri pripravovanej reforme nepostrehla pár slov o spolupráci Min. zdravotníctva a Min. školstva pri príprave dostatočného množstva študentov medicíny. Tiež nič o platovom navýšení lekárov, sestier.
.
Všetky tebou spomínané body z prieskumu sa dotýkali stále toho istého problému - nedostatku zdrav. personálu, aj keď bola snaha zostaviť otázky rôzne. Všetky odpovede aj tak mohli vyústiť a aj vyústili iba do jedného, a to stále iba do spomenutého personálu.
.
Uvažuje sa nejakým spôsobom aj o chátrajúcich a nevyužitých bývalých zdravotníckych zariadeniach, ktoré ohlodáva zub času čoraz viac?
O moju vizitku nemaj obavu, ale ako čítam tvoj príspevok, ty rozhodne budeš stelesnením objektivity, len si nepochopila, že si v inej debate, pripomeniem ti tvoje slová "Posledné príspevky nemajú už nič spoločné s pôvodne založenou témou, stálo by za úvahu, či v nej nepokračovať aj s preložením posledných príspevkov, netýkajúcich sa pôvodnej témy"
https://www.porada.sk/t243638-p19-nase-zdravotnictvo.html
v tej debate z posledných 17-tich príspevkov je 15 tvojich, zdá sa, že si tam vystačíš sama, dobre si pokecaj
Neviem, na čo si citoval moje dva príspevky, keď sa venuješ iba prvému citovanému.

Opäť k tvojej objektivite:
Zabudol si však dodať, veď akože inak, že téma obsahuje 19 strán a spomínané moje príspevky sa nachádzajú na poslednej 19. strane.
Z toho mne osobne vyplýva iba to, aký majú ľudia záujem o stav v zdravotníctve, keď sa v téme nepokračovalo. Tá debata má svoju hodnotu aj dnes.
.
Ostáva však aj naďalej faktom, že táto téma o zdraví sa stáva témou o zdravotníctve. Nechápem, že si to ešte nikto nevšimol.
korela
03.11.21,09:39
[QUOTE="korela"]
Ako myslíš, každý príspevok je vizitkou autora.
Asi ti uniklo, že niekde v systéme je chyba dlhodobo.
Preto spomínať iba Ficových 12 rokov s nespomenutím obdobia, kedy si za Dzurindu lekári vyzliekali svoje plášte a hádzali na zem pred jeho očami, je od teba veľmi neobjektívne. Tak budem aj pristupovať k tvojím príspevkom. Trochu objektivity by ti neuškodilo.
Len tak na okraj, za Fica sa také búrlivé protesty lekárov nevyskytli.
.
Už dávnejšie chýbajú lekári. A ich stavy sa budú už aj v blízkej budúcnosti skôr znižovať ako zvyšovať. Našimi sa určite nebudú.
Doteraz som pri pripravovanej reforme nepostrehla pár slov o spolupráci Min. zdravotníctva a Min. školstva pri príprave dostatočného množstva študentov medicíny. Tiež nič o platovom navýšení lekárov, sestier.
.
Všetky tebou spomínané body z prieskumu sa dotýkali stále toho istého problému - nedostatku zdrav. personálu, aj keď bola snaha zostaviť otázky rôzne. Všetky odpovede aj tak mohli vyústiť a aj vyústili iba do jedného, a to stále iba do spomenutého personálu.
.
Uvažuje sa nejakým spôsobom aj o chátrajúcich a nevyužitých bývalých zdravotníckych zariadeniach, ktoré ohlodáva zub času čoraz viac?

Teraz keby si sa mohol vyjadriť ešte k druhému príspevku, keď si ho už citoval.
Celá reforma má iba jediný cieľ.
Za jednou pravdou sa skrýva pravda druhá. .
.
BXLmiami sama vyjadrila svoj názor vo svojej téme už pred rokmi, kam speje naše zdravotníctvo. Nakoniec ten vývoj sledujeme všetci.
duves
03.11.21,09:48
Kam teda speje? Teda nech vieme, keďže si obdarená jasnovidectvom.
korela
03.11.21,10:04
Kam teda speje? Teda nech vieme, keďže si obdarená jasnovidectvom.
Nevieš čítať?
(Čo sa s tebou stalo? Čo si vymýšľaš?)
duves
03.11.21,10:12
Nevieš čítať?
(Čo sa s tebou stalo? Čo si vymýšľaš?)
Ved čo mám čítať? Daj niečo na čítanie. Ale nie spletaniny.
bjuty smis
03.11.21,10:33
Nevieš čítať?
(Čo sa s tebou stalo? Čo si vymýšľaš?)
Ved čo mám čítať? Daj niečo na čítanie. Ale nie spletaniny.
michalko, bukovský, štubňa

nesleduješ korelu ?
korela
03.11.21,10:47
Nevieš čítať?
(Čo sa s tebou stalo? Čo si vymýšľaš?)
Ved čo mám čítať? Daj niečo na čítanie. Ale nie spletaniny.
Odpoveď si mal v mojom príspevku. Ozaj nevieš čítať?
duves
03.11.21,12:09
michalko, bukovský, štubňa

nesleduješ korelu ?
Plus pohlavne spravy, sputnik, vostok,....
;)
duves
03.11.21,12:11
Nevieš čítať?
(Čo sa s tebou stalo? Čo si vymýšľaš?)
Ved čo mám čítať? Daj niečo na čítanie. Ale nie spletaniny.
Odpoveď si mal v mojom príspevku. Ozaj nevieš čítať?
Asi to vymazali. Lebo neviem nič konzistentné po tebe objaviť. Iba take brkotanie a rapkanie.
Mila123
03.11.21,17:22
duves
03.11.21,19:34
A čo sa deje s Dr.Bukovským? Vysiela niečo aktuálne o orieškoch, alebo už kašle na pospolitý ľud?
duves
03.11.21,20:03
duves
03.11.21,20:16
lujza.j
03.11.21,20:19
duves
03.11.21,20:28
Nemocnica zároveň zdôraznila, že ani jeden zo siedmich pacientov, ktorí sú na umelej pľúcnej ventilácii, nebol očkovaný. Vyzvala ľudí na očkovanie, aby tým ochránili seba, okolie a pomohli tak aj nemocniciam.
https://bystrica.dnes24.sk/v-rooseveltke-pribudaju-chori-zdravotnici-aj-pacienti-vsetci-na-ventilacii-maju-jedno-spolocne-402305/strana/nemocnica-2
pavol54
03.11.21,20:36
https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/ockovani-covid-koronavirus-lide-nad-65-let-hospitalizace-nemocnice.A211101_094042_domaci_mkop
ako môžeš čítať taký konšpirtívny plátok tak ťa vymínuskujem že sa z toho nespamätáš :) si trvale pod nepriateľským ideologickým vplyvom alebo je to náhodne?
kukučka
03.11.21,21:06
duves
04.11.21,05:42
Protiprdu?
duves
04.11.21,06:36
Bez očkování žádný sex, často ani rande. Covid změnil priority singles
Zdroj: https://www.idnes.cz/xman/styl/covid-singles-pruzkum-usa-ockovani-sex-vakcina-rande-seznamovani.A211030_144637_xman-styl_fro
duves
04.11.21,08:23
Tak máme nový rekord - 6713. Dezolati nakupit vodku, bromhexin a kontakt na Bukovského. Na RZP zabudnite. Vaše RZP je Fico, Kotleba, Bukovsky.
Tweety
04.11.21,08:54
https://m.smedata.sk/api-media/media/image/sme/2/74/7444252/7444252_820x.jpg?rev=3
Dáša_
04.11.21,08:56
Dám citát z jedného dnešného článku
(https://komentare.sme.sk/c/22776659/epidemiu-mozeme-do-siestich-tyzdnov-prakticky-ukoncit.html)

"Existujú len dve možnosti ako von z epidémie. Buď sa všetci premoríme, alebo sa všetci zaočkujeme. Tretia možnosť neexistuje a pred vysoko infekčným delta variantom nie je možné „ukryť sa“.

Matematická hranica kolektívnej imunity je v prostredí delta variantu okolo 90 percent. Krajiny ako napríklad Portugalsko, ktoré sa k tejto hranici skutočne priblížili, porazili na svojom území covid-19 a epidémia sa tam prakticky skončila. Nové prípady tam dosahujú minimálne čísla, ktoré si nevyžadujú prijímanie žiadnych protipandemických reštrikcií.

Portugalsko má aktuálne plne zaočkovaných 87 percent populácie, na Slovensku to je 42 percent. Slovensku teda chýba ešte 45 percent alebo 2,4 milióna obyvateľstva, aby sme sa priblížili k podobnej úrovni zaočkovanosti.

Ako som už spomenul, máme pred sebou iba dve možnosti. Buď sa 2,4 milióna obyvateľov zaočkuje a epidémia sa u nás prakticky skončí do šiestich týždňov, alebo sa táto skupina ľudí premorí a s covidom sa budeme „hrať“ až do Veľkej noci.

Na výber teda máme úplne bezpečnú a praxou odskúšanú účinnú vakcínu alebo „hrdinské prekúsanie sa“ zákernou chorobou s vážnymi a bolestivými symptómami, ktoré u tretiny populácie pretrvávajú až šesť mesiacov po prekonaní choroby.

Tou druhou možnosťou tiež roztáčame ruletu o svoje dlhodobé zdravie a životy, kde sú šance nastavené vysoko proti nám. Ktorú cestu si ako krajina zvolíme?"
lujza.j
04.11.21,10:50
.
kukučka
04.11.21,10:57
Dáša, ja žasnem, to naozaj sa s touto vetou stotožňuješ?
Citujem: Na výber teda máme úplne bezpečnú a praxou odskúšanú účinnú vakcínu.
Tweety
04.11.21,11:41
Mila123
04.11.21,11:47
Dáša, ja žasnem, to naozaj sa s touto vetou stotožňuješ?
Citujem: Na výber teda máme úplne bezpečnú a praxou odskúšanú účinnú vakcínu.
ja tiež sa stotožňujem......so skutočnosťou, že je to tak......
Mila123
04.11.21,12:31
Do slovenských nemocníc denne prijímajú už viac ako dve stovky pacientov s covidom, drvivá väčšina z nich je nezaočkovaná. Z dát z nemocníc je zrejmé, že čím je situácia horšia, tým viac sa mení pomer v neprospech nezaočkovaných.(citácia z N-ka)
Tweety
04.11.21,14:21
duves
04.11.21,15:17
DATA BEZ PATOSU:

K informácii, že u pozitívnych je očkovaných 30% a
K informácii, že u hospitalizovaných je očkovaných 20%

chýbala informácia: Ako je to na pľúcnej ventilácii?

Nuž tak tam je to tak, že na ventilátori prijali spolu za DETLU 745 pacientov. Rovných 13% bolo očkovaných a 87% bolo neočkovaných.

Očkovaných na ventilátoroch bolo 98, čo nie je ani 100.
NEočkovaných bolo už 647.

Ventilátori sú samozrejme pre každého. Ale ak, len si predstavte, že Ak by sme boli zaočkovaní všetci, tak by sme prijali na ventilátori asi 200 pacientov namiesto 745.
buchač
04.11.21,15:28
.... Japonci nebboli spokojní s výsledkami očkovania, po nasadení Ivermektínu prudký pokles nových prípadov z tisícov na stovky
A v tom Japonsku to kleslo z cca 24 000 na 600 nových prípadov, k tomu si nič nenašiel?[/QUOTE]

Vážne po nasadení Ivermektínu ?
Nie je to náhodou aj preto, že Japonsko má zaočkovaných vyše 7% obyvateľstva ?

Preklad :

Viac ako 70 percent japonskej populácie je teraz plne zaočkovaných, pričom približne 77 percent populácie dostalo aspoň jednu dávku vakcíny proti Covid-19. Keďže miera infekcií dramaticky klesla, takmer všetky obmedzenia vrátane zákazu alkoholu boli zrušené. Vláda však zostáva opatrná pred možným nárastom aktívnych prípadov bližšie ku koncoročným sviatkom.

The Japan Times uvádza, že v záujme zachovania verejnej bezpečnosti sa vláda teraz snaží poskytnúť všetkým obyvateľom, ktorí boli plne zaočkovaní proti Covid-19, tretiu posilňovaciu dávku. Podľa novín vláda pôvodne plánovala uprednostniť zdravotníckych pracovníkov, ale rozhodla, že posilňovacie injekcie by mali byť dostupné aj pre každého, kto chce dostať tretiu dávku. Očkovanie pre zdravotníkov sa má začať v decembri tohto roku.
https://www.timeout.com/tokyo/news/japan-to-provide-all-residents-with-covid-19-booster-shots-102821

Blog aj grafmi a mapou Japonska
https://blog.sme.sk/jakubkonecny1/spolocnost/ako-japonsko-preficalo-okolo-slovenska-ako-sinkansen-okolo-zmeskaneho-rychliku-fixinela
Mila123
04.11.21,20:26
Na zamyslenie (z FB).......
Dnes mi volal blízky človek. Je v nemocnici. Chcel sa rozlúčiť, pretože nevie, či to zvládne. Už mám dosť týchto svíň, potulých klerikov, hajzlov, čo klamú o hodnote živote, mafiánskych pešiačikov, gangstrov, ktorí sa vydávajú za hlas ľudí, pretože oni zabíjajú, na ich rukách je krv všetkých umierajúcich na zápal pľúc, v ich hlavách sa zrodila úchylná predstava, že to takto môžeme ťahať.
Za každú jednu smrť môžu politickí vrahovia, za pacientov v agónii, za vyšinuté bludy, za slovenské národné povstanie proti vede a rozumu.
Ty, Kollár a ty Kotleba a ty Fico a Ty Krejčí a ty Pellegrini a všetci ostatní, vy ste Slovensko- 19, smrteľná choroba tejto krajiny. Vy šírite smrteľné lži a vaše mená sú synonymom politického rozhodnutia nechať umierať ľudi napriek tomu, že dnes máme nástroj, ako chráníť slabých a zraniteľných. Nikdy vám to neodpustím, nikdy.
korela
04.11.21,21:20
Včera alebo predvčerom sa tu pripli dva linky z enka, jeden od Šimečku, druhého nepoznám. Povedala som si, že to komentovať nebudem, Ale po tomto áno.
Jeden z nich v závere napísal, že tohtoročnú súčasnú situáciu mŕtvych budú mať na rukách či svedomí či budú zodpovední neočkovaní. ??? A komplet všetci?
.
Stále sa hovorí oficiálne iba o experimentálnych očkovacích látkach a bez toho, že by za ne niesol niekto zodpovednosť.
V rozhlase sa hovorí o nich ako o núdzových.
.
Niekde v systéme je asi chyba. Alebo nie?
Že sa min. rok v zime testovalo plošne v najvhodnejšom počasí pre rozvoj chrípky, z toho sa nikto neobviňuje.
Brojilo sa proti Sputniku napriek tomu, že sa ním očkovalo v mnohých štátoch sveta, to komu prospelo?
.
Kto je Šimečka? Išlo o jeho článok z blogu, kde podal svoj názor, alebo išlo o oficiálny článok redakcie ako správa alebo rozhovor? Rozhovor s niekým kompetentným to nebol.

.
korela
04.11.21,21:38
misoft
05.11.21,04:36
Británie schválila pilulku proti covidu. Lze ji použít i při domácí léčbě
https://tv.idnes.cz/zahranicni/britanie-pilulka-lek-covid-10-koronavirus-prvenstvi-vyroba-laborator.V211104_162901_idnestv_pech
Len dúfam, že to náš minister financií nečítal (Magorko Bláznovič) - lebo ihneď uvoľní 50 mil.€ na nákup (ako podobné pri Družici).
duves
05.11.21,06:08
Británie schválila pilulku proti covidu. Lze ji použít i při domácí léčbě
https://tv.idnes.cz/zahranicni/britanie-pilulka-lek-covid-10-koronavirus-prvenstvi-vyroba-laborator.V211104_162901_idnestv_pech
Už sa teda sťahuješ?
Tam sa dokonca všetko robí inak. Jazdí sa tam po ľavej strane a rano miesto jogurtu s ovocím majú klobasu s vajcom. Tí sa teda majú.
korela
05.11.21,07:09
KOMENTÁŘ: Další nehorázná lež Vojtěcha a covidistů, píše Václav Klaus

7. října 2021
Začátkem posledního říjnového týdne se do médií dostala nová „průlomová“ teze o covidové epidemii – ministr zdravotnictví a někteří další „odborníci“ začínají razit pojem „epidemie neočkovaných“. Za rok a půl jsme si už zvykli na různé nesmysly, ale toto je něco jiného, píše ve svém komentáři exprezident Václav Klaus.
Václav Klaus

V australském měsíčníku Quadrant jsem právě dnes četl článek Petera Smithe o „covidových statistikách“. Je až neuvěřitelné, jak identické jsou metody vytváření nepravd v České republice a v Austrálii, v Evropě a u protinožců. Peter Smith proto oprávněně začíná větou „statistiky by neměli používat nestatistici, zejména ne epidemiologové“. A uvádí řadu příkladů. Mohl bych to okopírovat, není to podobné, je to úplně stejné.

Hra na očkované a neočkované je jeden z příkladů. Podívejme se na data ockovani.opendatalab.cz o vývoji covidu minulý týden. Zaujalo mne, že podle tohoto zdroje za týden zemřelo v České republice ve spojitosti s covidem 30 neočkovaných a 30 očkovaných (plus jeden napůl očkovaný). Znamená to, že se jedná o epidemii neočkovaných? Smí se říci opravdu cokoli? Jestli jsou tato čísla informacemi o něčem, pak o tom, že očkování moc nepomáhá. (Ale statistikové vědí, že očkovaní a neočkovaní jsou zástupci v mnohém odlišných skupin obyvatel, a že se proto žádné „velké“ závěry dělat nemají)“.

Nakažených bez očkování je šestkrát víc než očkovaných. A rozdíl se zvětšuje

Michal Semín si v osobní korespondenci na základě materiálu ÚZIS všiml, že v úterý 26. října 2021 bylo v nemocnicích – „s covidem“ – 606 neočkovaných, zatímco 447 očkovaných, je to tedy 57 % : 43 %. Je to dostatečně velký rozdíl? Znamená to, že jsou v nemocnicích jen neočkovaní?

Zajímavé jsou i obrovské rozdíly mezi jednotlivými nemocnicemi. Např. v okresní nemocnici ve Frýdku-Místku je hospitalizováno 22 neočkovaných a 26 očkovaných, ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze 5 neočkovaných a 14 očkovaných, ve Fakultní nemocnici Brno 34 neočkovaných a 30 očkovaných, v Olomouci je poměr 11:10. Cokoli si o těchto náhodně vybraných číslech můžeme myslet, v žádném případě se nedá mluvit o epidemii neočkovaných.

Covid se stal epidemií neočkovaných. Vojtěch zmínil odstrašující Ostravsko

Všimněme si, že – na rozdíl od dalších nemocí – není zkoumáno, zda a jak byli lidé léčeni. Jediné kritérium je očkován vs. neočkován, což je naprostá urážka medicínské profese. Od začátku jsme upozorňovali na to, že ideology covidu a kovidismu nezajímá léčení, ale jen a jen vakcinace, očkování. Normální však vždycky bývalo nemoc léčit, nenormální je snažit se nemoc „vyzmizíkovat“, odstranit, eliminovat – navíc nevyzkoušenými vakcínami.

Říká-li ředitel u nás největší nemocnice – v Motole – Miloslav Ludvík, že mají léků na covid dostatek, ale že se nepoužívají, není to úplně absurdní?

To, co se v reálném světě děje, ovlivňují vždy a v každém případě ideje a zájmy. Je přesmyčka od léčení k vakcinaci způsobena chybnou medicínskou teorií (tedy idejemi), nebo dobře motivovanými zájmy lékařů na straně jedné a farmaceutických firem na straně druhé? Léčení je pracné a zdlouhavé, vakcinace je snadná a rychlá. To dává pro každého racionálně se chovajícího člověka zcela jasný návod – radši očkujme (a na pacienta se ani nepodívejme). Kolik pozitivně testovaných (a tím automaticky „obviněných“ z onemocnění covidem) žádný lékař nikdy neviděl? Znám osobně řadu případů tzv. nemocných s covidem, kteří se s lékařem nikdy nesetkali.

Motivace jednotlivých lékařů – čili mikrojednání – je docela pochopitelná. Něco jiného je makrojednání, motivace farmaceutického průmyslu a medicínských firem – nemocnic. Pro ty jsou finanční efekty zcela jednoznačné (platby pojišťoven za lůžko JIP jsou daleko vyšší) a přirozená motivace zvyšovat si zisk vysvětluje vše. Každý jednotlivý lékař je mikrosubjektem, ale lékaři jako celek jsou makrosubjektem se zcela specifickým chováním. Tam dominuje zájem očkovat.

Píšu (a píšeme) o tom již rok a půl. Dnešní vydělování neočkovaných a jejich vinění z epidemie je nová kvalita. Svědčí o odvaze k novému stupni obelhávání občanů.

Autor: Václav Klaus
Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/covid-komentar-vaclava-klause-epidemie-neockovanych.A211027_164528_domaci_jan?zdroj=vybav a_recombee
Tweety
05.11.21,07:53
Mila123
05.11.21,07:59
Na zamyslenie (z FB).......
Dnes mi volal blízky človek. Je v nemocnici. Chcel sa rozlúčiť, pretože nevie, či to zvládne. Už mám dosť týchto svíň, potulých klerikov, hajzlov, čo klamú o hodnote živote, mafiánskych pešiačikov, gangstrov, ktorí sa vydávajú za hlas ľudí, pretože oni zabíjajú, na ich rukách je krv všetkých umierajúcich na zápal pľúc, v ich hlavách sa zrodila úchylná predstava, že to takto môžeme ťahať.
Za každú jednu smrť môžu politickí vrahovia, za pacientov v agónii, za vyšinuté bludy, za slovenské národné povstanie proti vede a rozumu.
Ty, Kollár a ty Kotleba a ty Fico a Ty Krejčí a ty Pellegrini a všetci ostatní, vy ste Slovensko- 19, smrteľná choroba tejto krajiny. Vy šírite smrteľné lži a vaše mená sú synonymom politického rozhodnutia nechať umierať ľudi napriek tomu, že dnes máme nástroj, ako chráníť slabých a zraniteľných. Nikdy vám to neodpustím, nikdy.

Odhadujem, že sa zlakli a už budú poslúchať
vidím, že ste sa zamyslela....fakt hlboko........
majkii
05.11.21,08:04
bjuty smis
05.11.21,09:27
pekne tam dezolátov naukladali...ako sardinky. :))

teraz útok na verejného činiteľa...1 až 5 rokov....
BXLmiami
05.11.21,09:44
Aspoň že tak: https://domov.sme.sk/c/22776547/covid-19-koronavirus-lieky-slovensko.html
Samá biologická liečba drahá jak...
majkii
05.11.21,12:23
Ďalší útok antivaxerskej lúzy

https://www.topky.sk/cl/10/2208965/Dalsi-utok-antivaxerov--VIDEO-Bitka-s-policajtmi-v-Piestanskom-Lidli--Vsetko-spustilo-obtazovanie-bez-rusok
zdá sa, že tá čo dala mínusku zrejme schvaľuje takéto útoky, alebo ešte horšie sa ich sama účastní, nikto normálny toto nemôže schvaľovať, demokracia nie jej anarchia
misoft
05.11.21,13:46
Tie oné v Lídloch - je to asi nejaká LIDL turistická antivax skupinka dezolátnych oviec - stačí nájsť autobus, potom šéfa, čo to organizuje a je po výletoch.
majkii
05.11.21,13:49
Tie oné v Lídloch - je to asi nejaká LIDL turistická antivax skupinka dezolátnych oviec - stačí nájsť autobus, potom šéfa, čo to organizuje a je po výletoch.
to nie je až taký problém, smeruje to ku kotlrbám
"Chystajú odvetu
Na sociálnych sieťach sa však už kopia informácie o tom, že antivaxeri, ktorí boli včera v piešťanskom Lidl, chystajú policajtom odvetu. Okrem toho na Facebooku zverejňujú fotografie, mená a služobné čísla zasahujúcich policajtov, pričom sa snažia dopátrať aj k tomu, kde bývajú. Identitu policajtov zverejnila aj asistentka Kristína Laššáková jedného poslanca – Petra Krupu z ĽSNS."
https://www.topky.sk/cl/10/2209139/TEMA-DNA-Detaily-policajneho-zasahu-v-Piestanoch--Takto-to-bolo--Nekompromisny-odkaz-antivaxerom
misoft
05.11.21,13:51
No potom sa mi zdá, že tým jednobunkovcom by ani tabletky nepomohli.... proste, ak majú IQ pod 50, nemá to kde pôsobiť :D. Vodka a bromhexin je asi nie tak dobrá kombinácia.
Ozaj: hlavný jednobunkovec - je, alebo nie je začípovaný? (Asi nie).
duves
05.11.21,20:53
Ďalší útok antivaxerskej lúzy

https://www.topky.sk/cl/10/2208965/Dalsi-utok-antivaxerov--VIDEO-Bitka-s-policajtmi-v-Piestanskom-Lidli--Vsetko-spustilo-obtazovanie-bez-rusok
zdá sa, že tá čo dala mínusku zrejme schvaľuje takéto útoky, alebo ešte horšie sa ich sama účastní, nikto normálny toto nemôže schvaľovať, demokracia nie jej anarchia
Ved prave, dneska dezolati pluju v lidli, zajtra si možno dezolat stiahne nohavice v buse a bude pred ňou onanovať. Možno sa jej to bude páčiť a zatlieska tomu.
duves
06.11.21,16:09
Dezolovia tvrdia, že Sputnika nepovolili v EU, lebo je to súčasť planov. Nechcú priznat, že rusi nedodali dáta
https://dennikn.sk/2589500/myty-o-eu-unia-zablokovala-sputnik/
bjuty smis
06.11.21,16:49
Ďalší útok antivaxerskej lúzy

https://www.topky.sk/cl/10/2208965/Dalsi-utok-antivaxerov--VIDEO-Bitka-s-policajtmi-v-Piestanskom-Lidli--Vsetko-spustilo-obtazovanie-bez-rusok
zdá sa, že tá čo dala mínusku zrejme schvaľuje takéto útoky, alebo ešte horšie sa ich sama účastní, nikto normálny toto nemôže schvaľovať, demokracia nie jej anarchia
Ved prave, dneska dezolati pluju v lidli, zajtra si možno dezolat stiahne nohavice v buse a bude pred ňou onanovať. Možno sa jej to bude páčiť a zatlieska tomu.
radšej sa nepýtam, ktorú missis dezolát z tejto témy myslíš.....ale podla ich iq by isto tlieskali...svätá trojica...
duves
07.11.21,06:10
V rakusku nad tym nikto nelame palicu a nepluju v obchodoch. To len u nas sa potrebuje primitívny výkvet národa zviditelniť.
https://dennikn.sk/2600036/staty-pritvrdzuju-v-rakusku-nepustia-nezaockovanych-do-restauracie-ci-holicovi-v-lotyssku-budu-moct-prist-o-pracu/
majkii
07.11.21,08:48
.....
radšej sa nepýtam, ktorú missis dezolát z tejto témy myslíš.....ale podla ich iq by isto tlieskali...svätá trojica...
miestna antivaxerská úderka je jasná, len ma zarazilo, že skryto, cez mínusku odhalila pravú povahu svojho uvažovania
BTW : dnes som zachytil na FP niečo od podporovateľov lidl agresie
https://www.facebook.com/photo/?fbid=224984183067176&set=a.190966806468914
buchač
07.11.21,09:05
BTW : dnes som zachytil na FP niečo od podporovateľov lidl agresie

Hentá Tara je neskutočná....aleže neskutočná 3,14ííííča.

Roky nie je na Slovensku, je zašitá niekde v zahraničnej prdely...nadáva na Slovensko a nadáva slovákom.
Ak jej niekto protirečí a nedajbože nesúhlasí, tak jej odozva je vulgárna. Pritom v úvode stránky splieta niečo o demokracii a podobne...
Pár faciek by ten jej slepačí mozok dal na správne miesto...
majkii
07.11.21,10:51
BTW : dnes som zachytil na FP niečo od podporovateľov lidl agresie

Hentá Tara je neskutočná....aleže neskutočná 3,14ííííča.

Roky nie je na Slovensku, je zašitá niekde v zahraničnej prdely...nadáva na Slovensko a nadáva slovákom.
Ak jej niekto protirečí a nedajbože nesúhlasí, tak jej odozva je vulgárna. Pritom v úvode stránky splieta niečo o demokracii a podobne...
Pár faciek by ten jej slepačí mozok dal na správne miesto...
Súhlasím. Má riadne zatemnenie mysle https://dennikn.sk/blog/2593265/katalin-tara-nie-je-len-troll-co-tara/

Ale inak už vymäkla táto Katalin Tára
https://www.facebook.com/photo/?fbid=4569096386504057&set=a.120274361386304
lujza.j
07.11.21,21:49
.
majkii
07.11.21,22:02
.
Fejkový fb profil, fejkový príbeh
duves
08.11.21,08:06
Dezole sa nechávajú počuť, že vakcínu na Covid nechcú, lebo je to plné chémie. Možno toto im však nevadí. Obsah vyrobku z potr.reťazca. Ja to nejem, koli tej chémii.
korela
08.11.21,11:55
Dezole sa nechávajú počuť, že vakcínu na Covid nechcú, lebo je to plné chémie. Možno toto im však nevadí. Obsah vyrobku z potr.reťazca. Ja to nejem, koli tej chémii.
Tým iba potvrdzuješ slobodnú vôľu človeka. Ďakujem.
duves
08.11.21,13:03
Výber je na tebe. No ako to padlo už niekolko krat, potom sa nedomahajte. Zdravotníctvo, infekčne je preťažene.
pavol54
08.11.21,14:44
Dezole sa nechávajú počuť, že vakcínu na Covid nechcú, lebo je to plné chémie. Možno toto im však nevadí. Obsah vyrobku z potr.reťazca. Ja to nejem, koli tej chémii.
takže konzumuješ len biopotraviny, ktoré nie sú prepravované v plastoch?
duves
08.11.21,15:22
takže konzumuješ len biopotraviny, ktoré nie sú prepravované v plastoch?
To kde píšem panáčik?
pavol54
08.11.21,15:40
takže konzumuješ len biopotraviny, ktoré nie sú prepravované v plastoch?
To kde píšem panáčik?
tam kde si napísal že nekupuješ potraviny kvôli chémii panáčik
anet
08.11.21,16:49
Dezole sa nechávajú počuť, že vakcínu na Covid nechcú, lebo je to plné chémie. Možno toto im však nevadí. Obsah vyrobku z potr.reťazca. Ja to nejem, koli tej chémii.
Nevadi, no ved Pfizer tiez "navaril" ako prišlo https://www.bmj.com/content/375/bmj.n2635?fbclid=IwAR2dLVdc7XPqGxMmQL3esax_TmtSV2r yKqmRqW8RV5zxpBwkjxoP93gMCbI
Dáša_
08.11.21,17:05
majkii
08.11.21,17:26
Tweety
08.11.21,17:31
duves
08.11.21,17:47
Nenadarmo sa hovorí, nedráždi hada bosou nohou.
Pred rokom niečo podobne. Ten katolicky kňaz Čajka.
Na FB statusy ku Covidu, napr. "To je taka strašna choroba, že na to, aby ste vedeli že ju mate, musite na vyšetrenie, inak o nej neviete". Potom, ked mu išli založiť dychaci prístroj, prosil o modlitby. Myslim, že su po slovensku takí, že aj tisic takych prípadov, budu sa tomu vysmievať a šaškovať.
https://www.facebook.com/miroslav.cajka.946/timeline
Inak kňaz velky sympatizant klerofašizmu, kotletovec.,
buchač
08.11.21,17:58
Myslim, že su po slovensku takí, že aj tisic takych prípadov, budu sa tomu vysmievať a šaškovať.
Je to ale v konečnom dôsledku smutné...že ako lekárka dopadla.
Lekár by mal v prvom rade liečiť a nie odhovárať. Vezmime si, že po tých lokalitách sú ešte stále ľudia, pre ktorých je vyjadrenie lekára a farára proste Písmo svaté.
Dodajme k tomu "informovanosť" z Markízy a JOJky a sme doma.

Aj tu jeden taký, čo si robí zo zdravia doslovne 3,14ču.
No inú by spieval, ak by ťažko ochorel...a nemusel by to byť práve coviďák.
buchač
08.11.21,20:52
Kopírované :

Bol som očkovaný proti Covidu. A nie, netuším, čo je v tej vakcíne, alebo všetkých tých, ktoré som dostal ako dieťa, presne ako netuším, čo je v liekoch ako je
Brufen, Paracetamol, Nimulid alebo Andol, ktoré užívam keď ma bolí hlava, keď mám teplotu, alebo čo je pri iných lekárskych zákrokoch - anestéza počas operácie, antibiotikum proti zápalu, tetánovej vakcíne, vakcíne proti chrípke alebo vakcíny pre deti. Verím svojmu lekárovi, keď hovorí, že je to potrebné.
Neviem presne, čo je v hot-dogu alebo kebabe. Netuším, čo je v inom jedle, ktoré jem, v nápoji, ktorý pijem...
Nepoznám ani každú zložku môjho mydla, šampónu alebo deodorantu. Neviem aký je dlhodobý efekt používania mobilu alebo či kaviareň kde som práve pil espresso naozaj použila čisté poháre a či si obsluha umývala ruky.
Väčšinu času...
Je veľa vecí, ktoré neviem a nikdy nebudem vedieť.
Viem len, že život je krátky, veľmi krátky a stále chcem robiť niečo iné ako sedieť doma. Stále chcem ísť von, cestovať, objímať ľudí bez strachu a nájsť zmysel života "skoro".
V detstve a ako dospelý som bol očkovaný všetkými vakcínami z povinného očkovacieho preukazu. Moji rodičia a ja sme verili vede a nikdy sme sa nenakazili, ani neprenášali žiadnu z infekčných chorôb, proti ktorým sme boli očkovaní.
Bol som očkovaný, nie preto, že by to malo byť podľa vlády, ale:
* neochorieť a nezomrieť na Covid-19
* nenakaziť mojich najbližších a najmilších, ale aj tých, čo sú menej blízki a drahí, a dokonca aj tých úplne cudzích ľudí,
*nepotrebovať nemocničné lôžko, keď som chorý, a nebrať ho niekomu, kto potrebuje túto posteľ oveľa viac kvôli akútnemu a život ohrozujúcemu ochoreniu,
* objímať svojich blízkych,
*nemusieť robiť PCR ani antigénové testy, aby som mohol ísť do kina, na koncert, do kaviarne či reštaurácie na cestovanie atď. ,
* žiť svoj život,
*že Covid-19 sa konečne stane starou a zlou spomienkou,
* chrániť nás, NÁS všetkých.
PS: ak súhlasíte, skopírujte a vložte toto na svoj profil. A ak nesúhlasíte, aspoň sa zamyslite nad tým, čo ste práve čítali.

P.S.:
Samozrejme, že smradľavý hnisavý podliacky skurvy syn a syfláckeho fotra nebude súhlasiť a bude sa realizovať.
korela
08.11.21,22:57
Zaujalo, koľko toho ten človek netuší a nevie. Asi nevie ani to, že každý obal potraviny mu poskytuje zo zákona informácie o jej zložení. Rovnako pri kozmetických výrobkoch a pracích práškoch.
Ak nevie, čo je, nech to nekonzumuje.
Zloženie potravín má aj u nás dvojaký meter. Potraviny z regálu v obchode ich majú, objednané v reštaurácii ich nemajú. Nikomu neznáme zloženie neprekáža. Zatiaľ.
Kvôli jednému jedinému Brufenu už nikdy niekoho neobjímem. Odvtedy neužívam žiadne lieky proti bolesti, aj keby boli ako úporné. A že boli úporné. Fyzická bolesť sa dá zniesť, pretože ona raz pominie, psychická nie.
Ten človek nevi ani to, aký je rozdiel vo vakcínach pôvodných a nastupujúcich generácií.
Keby sa iba trochu zaujímal aj o pôvodné vakcíny, tiež by pozbieral rôzne informácie. Tie sa v médiách ešte vyskytujú.

"Je veľa vecí, ktoré neviem a nikdy nebudem vedieť." No, ak nebude chcieť, veru ich nebude vedieť.
.
Netuším, pre koho je určený tento text.
.
https://www1.pluska.sk/soubiznis/domaci-soubiznis/herecka-emilia-vasaryova-covidom-nakazila-prahe-ockovanie-ju-zachranilo-je-poriadku

Tretia vlna pandémie udrela plnou silou. Nakazených covidom každým dňom rekordne pribúda. Nedávno sa v Prahe, žiaľ, táto pliaga nalepila aj na herečku Emíliu Vášáryovú. Našťastie, vďaka očkovaniu nemá žiadne príznaky.
Ako napísala sestra Milky Vášáryovej Magda, herečka sa nakazila v Prahe. ,,Pravdou je, že moju sestru nakazila klamárka, že je očkovaná, v Prahe. Ale keďže moja sestra je trikrát očkovaná, je v poriadku. Očkovanie ju zachránilo, lebo vekom a problémami s pľúcami je vhodnou obeťou vírusov. Ale očkovanie ju chráni,"uverejnila na sociálnej sieti. ...
.
3x očkovaný človek dokáže dostať túto dg, a keďže je bezpríznakový, môže roznášať bez testovania túto dg na každého, okolo koho prejde.
Síce som nechápavá, ale aspoň tuším, možno aj viem.
Jarka 1
09.11.21,07:51
buchy, poznám mladý pár, ktorý sa dal očkovať práve pre toto:

*nemusieť robiť PCR ani antigénové testy, aby som mohol ísť do kina, na koncert, do kaviarne či reštaurácie na cestovanie atď. ,

Od skončenia druhej vlny precestovali už aspoň 6 krajín a nebolo to vždy len hneď za prvými hranicami. Naposledy toť nedávno koncert v Maďarsku pre OTP. Na koncerte nikto nemal/nemusel mať rúška a rovnako potom v obchodoch boli všetci nakupujúci bez rúšok. Domov sa vždy vrátili bez testu, lebo očkovanci sa nemusia testovať. Už teraz špekulujú, kde pôjdu do zahraničia na vianočné trhy.

Ostatní z partie, čo nie sú zaočkovaní sedeli celý víkend doma na zadku.
lujza.j
09.11.21,08:02
Korela ja som ako mimozemšťan... včera sme zrovna debatovali téma ibáč...aj farba asi psychologická....kde sa pohneš ak dačo bolí a je jedno aká intenzita... každý hneď nemáš ibáč?aj balenie urobili ,že si bol v bezpečí 100tabl.:D nie ja mám iba aspirín-acylpoš.... každý má na výber...

Iné noviny zas písali,že má ťažký priebeh-podpichnutie na nete,že sa nedohodli,čo budú písať...klamanie je dnes normál...klamú aj dva x opichani keď drapnu c19...nehovor to nikomu.....info zo včerajška...
duves
09.11.21,15:50
misoft
09.11.21,15:52
No - tu už prestáva každá sranda!
majkii
09.11.21,16:36
odporcovia očkovania obviňujú zaočkovaných, že šíria ochorenie, lebo sa zaočkovali, nakazia sa, nemajú príznaky a nechodia na testy a majú výhody - výnimky, tým vraj ohrozujú nevinných nezaočkovaných.
Nerozumiem, časť odporcov očkovania tvrdí, že covid je vymyslené ochorenie, ako teda zaočkovaní ohrozujú nezaočkovaných neexistujúcou chorobou?
Druhá časť odporcov očkovania síce pripúšťa existenciu ochorenia, ale považujú ju len za soplík, chrípočku, veria v svoj imunitný systém, že ich zachráni, a pre prípad, že by predsa len ochoreli viac, majú doma predsa ivermektín. No, tak sa mi javí, že sú to obyčajní zbabelci, ak sa boja chrípočky - soplíka, a z nákazy soplíkom obviňujú zaočkovaných.
Dáša_
09.11.21,16:55
Ja by som aktuálne navrhovala, aby do diskusných relácii do telky pozývali iba zaočkovaných politikov :)
majkii
09.11.21,18:55
Reportáž zo severu Slovenska: V nemocnici už musia vyberať, koho napoja na ventiláciu

https://dennikn.sk/2602614/pacienti-s-covidom-na-ockovanie-nebol-cas-zdravotnici-necakali-sme-ze-pride-este-nieco-horsie-reportaz-z-preplnenej-nemocnice/?cst=6b439eacc6baff42b590743991e36f98c0f8100b
Na rozdiel od antivaxermi postovanými fejkovými príbehmi písanými z fejkových fb profilov o šírení ochorenia zaočkovanými je táto reportáž skutočná a vcelku desivá. Ukazuje aj to, že nezaočkovaní sa dostanú na ARO v drvivej väčšine, primár hovorí, že mali troch zaočkovaných, jeden očkovaný Sputnikom, jeden Pfizerom a jeného si nepomína čím bol zaočkovaný.
Ešte desivejšia je reportáž z Rumunska, kde je najnižšia zaočkovanosť v EU https://www.cas.sk/clanok/2607153/v-rumunsku-denne-zmizne-dedina-uz-nemaju-kam-davat-obete-covid-19-fotky-len-pre-silne-povahy/
duves
09.11.21,19:42
Týmto tempom sa minú aj tie plastové vrecia.
misoft
10.11.21,05:43
duves
10.11.21,06:02
To nepomôže. Máme na SK najnižšiu zaočkovanost vo vyspelej časti EU. To ma vypovedaciu hodnotu, že sem nepatríme. Teda mnohí sem nepatria, ale niekde do centrálnej časti ázie a do jurty. To im patrí.
duves
10.11.21,14:29
bjuty smis
10.11.21,14:35
Česi už prestali s agitáciou, začali inú metódu.
https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/ministerstvo-zdravotnictvi-brutalni-kampan-ockovani-covid-19.A211108_172217_domaci_vank
SLABOTA


Viedenský nevestinec ponúka očkovanie proti covidu, po ňom vstup zadarmo

Fun Palast sa rozhodol pomôcť s nízkou zaočkovanosťou v Rakúsku.

10. nov 2021

Čítajte viac: https://svet.sme.sk/c/22781096/viedensky-nevestinec-ponuka-volny-vstup-ak-sa-u-nich-zakaznik-necha-zaockovat.html?ref=trz
misoft
10.11.21,14:42
Týýýýý brďo - tak to je iný level :D:D:D
duves
10.11.21,15:29
Akurat pozerám spravy. Takže spadla klec a dezolatom sánky.
marleau
10.11.21,16:08
buchy, poznám mladý pár, ktorý sa dal očkovať práve pre toto:

*nemusieť robiť PCR ani antigénové testy, aby som mohol ísť do kina, na koncert, do kaviarne či reštaurácie na cestovanie atď. ,

Od skončenia druhej vlny precestovali už aspoň 6 krajín a nebolo to vždy len hneď za prvými hranicami. Naposledy toť nedávno koncert v Maďarsku pre OTP. Na koncerte nikto nemal/nemusel mať rúška a rovnako potom v obchodoch boli všetci nakupujúci bez rúšok. Domov sa vždy vrátili bez testu, lebo očkovanci sa nemusia testovať. Už teraz špekulujú, kde pôjdu do zahraničia na vianočné trhy.

Ostatní z partie, čo nie sú zaočkovaní sedeli celý víkend doma na zadku.
Teda oni mohli roznášať covid a drují museli sedieť doma. Kde je logika?
Mila123
10.11.21,16:12
buchy, poznám mladý pár, ktorý sa dal očkovať práve pre toto:

*nemusieť robiť PCR ani antigénové testy, aby som mohol ísť do kina, na koncert, do kaviarne či reštaurácie na cestovanie atď. ,

Od skončenia druhej vlny precestovali už aspoň 6 krajín a nebolo to vždy len hneď za prvými hranicami. Naposledy toť nedávno koncert v Maďarsku pre OTP. Na koncerte nikto nemal/nemusel mať rúška a rovnako potom v obchodoch boli všetci nakupujúci bez rúšok. Domov sa vždy vrátili bez testu, lebo očkovanci sa nemusia testovať. Už teraz špekulujú, kde pôjdu do zahraničia na vianočné trhy.

Ostatní z partie, čo nie sú zaočkovaní sedeli celý víkend doma na zadku.
Teda oni mohli roznášať covid a drují museli sedieť doma. Kde je logika?
v tomto hľadáte logiku????
korela
10.11.21,16:16
Česi už prestali s agitáciou, začali inú metódu.
https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/ministerstvo-zdravotnictvi-brutalni-kampan-ockovani-covid-19.A211108_172217_domaci_vank
SLABOTA


Viedenský nevestinec ponúka očkovanie proti covidu, po ňom vstup zadarmo

Fun Palast sa rozhodol pomôcť s nízkou zaočkovanosťou v Rakúsku.

10. nov 2021

Čítajte viac: https://svet.sme.sk/c/22781096/viedensky-nevestinec-ponuka-volny-vstup-ak-sa-u-nich-zakaznik-necha-zaockovat.html?ref=trz
To je asi taká úroveň, ako sa k slovenskej reality show svojho času vyjadril Huba ... stiahnem si gate a mám v divadle plno.
korela
10.11.21,16:24
buchy, poznám mladý pár, ktorý sa dal očkovať práve pre toto:

*nemusieť robiť PCR ani antigénové testy, aby som mohol ísť do kina, na koncert, do kaviarne či reštaurácie na cestovanie atď. ,

Od skončenia druhej vlny precestovali už aspoň 6 krajín a nebolo to vždy len hneď za prvými hranicami. Naposledy toť nedávno koncert v Maďarsku pre OTP. Na koncerte nikto nemal/nemusel mať rúška a rovnako potom v obchodoch boli všetci nakupujúci bez rúšok. Domov sa vždy vrátili bez testu, lebo očkovanci sa nemusia testovať. Už teraz špekulujú, kde pôjdu do zahraničia na vianočné trhy.

Ostatní z partie, čo nie sú zaočkovaní sedeli celý víkend doma na zadku.
Teda oni mohli roznášať covid a drují museli sedieť doma. Kde je logika?
v tomto hľadáte logiku????
Mne napadlo ako prvé, ako k tomu prídu deti?
Keď riešenie pre nezaočkovancov je iba otázkou času. Aké prosté.
Niekto si myslí, že je víťaz. Nikdy nie je nič jednoznačné, iba čas vyjaví pravdu, nech je akákoľvek. Aby neboli nakoniec porazení všetci aktéri v mene strachu. Nie covidového strachu, ktorí máte teraz asi všetci na mysli.
anet
10.11.21,18:42
lujza.j
10.11.21,19:25
anet
10.11.21,19:40
Kuk už pred rokom.....
Lui, vies co mna prakvapuje, ze ludia sa idu pototo z covidu, v kuse to vyblakuju v reklame (a to ja nemam telku) ale nikoho nenapadne si to co i len vyhladat. Netvrdim ze je to zazrak, ale tak aj kvapky do nosa si ludia kupuju pri nadche.
anet
11.11.21,08:23
Ty ta zubata je perfektne nakreslena :) ale heloween uz skoncil, prid az o rok :D
Mila123
11.11.21,09:09
Ty ta zubata je perfektne nakreslena :) ale heloween uz skoncil, prid az o rok :D
bagatelizovanie pomáha????
Tweety
11.11.21,09:14
Ty ta zubata je perfektne nakreslena :) ale heloween uz skoncil, prid az o rok :D
A ty dievča vieš, že zubáta nechodí po horách a po amerikánskych halovínoch ale po ľudí?
anet
11.11.21,09:15
bagatelizovanie pomáha????
A myslis ze to strasenie, ktore na tych ludi vykuka z kazdeho rohu pomaha? Nie kazdy ma silnu psychiku.
Mila123
11.11.21,09:24
bagatelizovanie pomáha????
A myslis ze to strasenie, ktore na tych ludi vykuka z kazdeho rohu pomaha? Nie kazdy ma silnu psychiku.
Anet, videla ste teraz príspevky v českej televízii? napr. označené mŕtve ľudské telo? toto je brutál.....
anet
11.11.21,09:33
Anet, videla ste teraz príspevky v českej televízii? napr. označené mŕtve ľudské telo? toto je brutál.....
Nevidela. A co doteraz neboli mrtve tela?
Ked je mrtvy, uz mu to moze byt jedno. Hadam si niekto nemysli ze sa tu bude pretrcat vacne. Kolobeh zivota ;)
Tweety
11.11.21,09:41
Anet, videla ste teraz príspevky v českej televízii? napr. označené mŕtve ľudské telo? toto je brutál.....
Nevidela. A co doteraz neboli mrtve tela?
Ked je mrtvy, uz mu to moze byt jedno. Hadam si niekto nemysli ze sa tu bude pretrcat vacne. Kolobeh zivota ;)
Nie, večne tu nikto z nás nebude ale zomrieť zbytočne predčasne( pre vlastnú hlúposť) sa tebe a asi ani nikomu inému nechce, či?
anet
11.11.21,09:50
Nie, večne tu nikto z nás nebude ale zomrieť zbytočne predčasne( pre vlastnú hlúposť) sa tebe a asi ani nikomu inému nechce, či?
Ako vies ty posudit ci zomrel pre vlastnu hlupost? Je to jeho rozhodnutie! Uz prestante oberat ludi aj o to posledne co maju, o slobodnu volu!
Tweety
11.11.21,09:55
Nie, večne tu nikto z nás nebude ale zomrieť zbytočne predčasne( pre vlastnú hlúposť) sa tebe a asi ani nikomu inému nechce, či?
Ako vies ty posudit ci zomrel pre vlastnu hlupost? Je to jeho rozhodnutie! Uz prestante oberat ludi aj o to posledne co maju, o slobodnu volu!
Je to jeho rozhodnutie, to mu nikto nezoberie ale nie práve najsprávnejšie.
To by sa dalo povedať aj o druhej strane, prečo tu furt a stále pridávate svoje príspevky o tom, že to nič nie je, zo života a smrti si robíte dobrý deň. Ale škoda hádzať hrach na stenu. Možno by sa stačilo presvedčiť na vlastnej koži a ten smiech by vás rýchlo prešiel. Treba mať k životu úctu a pokoru. Nič nezľahčovať a rovnako nešíriť strach a paniku.

Múdry človek sa učí na chybách druhých a hlúpy na tých svojich.
anet
11.11.21,10:05
To by sa dalo povedať aj o druhej strane, prečo tu furt a stále pridávate svoje príspevky o tom, že to nič nie je, zo života a smrti si robíte dobrý deň. Ale škoda hádzať hrach na stenu. Možno by sa stačilo presvedčiť na vlastnej koži a ten smiech by vás rýchlo prešiel. Treba mať k životu úctu a pokoru. Nič nezľahčovať a rovnako nešíriť strach a paniku.
To je zas len tvoj usudok. Preco mas pocit, ze to nik z diskutujucich nezazil? Vlastnu predstavu podsuvas druhym cim sa snazis nimi manipulovat.
Mila123
11.11.21,10:06
Anet, videla ste teraz príspevky v českej televízii? napr. označené mŕtve ľudské telo? toto je brutál.....
Nevidela. A co doteraz neboli mrtve tela?
Ked je mrtvy, uz mu to moze byt jedno. Hadam si niekto nemysli ze sa tu bude pretrcat vacne. Kolobeh zivota ;)
bagatelizujete všetko.........
Tweety
11.11.21,10:06
To by sa dalo povedať aj o druhej strane, prečo tu furt a stále pridávate svoje príspevky o tom, že to nič nie je, zo života a smrti si robíte dobrý deň. Ale škoda hádzať hrach na stenu. Možno by sa stačilo presvedčiť na vlastnej koži a ten smiech by vás rýchlo prešiel. Treba mať k životu úctu a pokoru. Nič nezľahčovať a rovnako nešíriť strach a paniku.
To je zas len tvoj usudok. Preco mas pocit, ze to nik z diskutujucich nezazil? Vlastnu predstavu podsuvas druhym cim sa snazis nimi manipulovat.
Opýtaj sa sama seba, že o čo ti ide.
anet
11.11.21,10:11
Opýtaj sa sama seba, že o čo ti ide.
Fungujem len ako oponent. Ak mam pridam link, napisem svoj nazor. Citatel sa sam rozhodne co si z toho zoberie.
duves
11.11.21,10:19
Tweety
11.11.21,10:20
Opýtaj sa sama seba, že o čo ti ide.
Fungujem len ako oponent. Ak mam pridam link, napisem svoj nazor. Citatel sa sam rozhodne co si z toho zoberie.
A v opačnom garde je to pre teba už problém?
anet
11.11.21,10:34
A v opačnom garde je to pre teba už problém?
Ano, JE! Uz si si mohla vsimnut, ze si velmi potrpim na slobodnu volu, a plne respektujem aj slobodnu volu inych.
Katy a R
11.11.21,10:47
... Uz prestante oberat ludi aj o to posledne co maju, o slobodnu volu!
len k tomuto by som - teba fakt niekto oberá o slobodnú vôľu? ... a kde? - tu na Porade? alebo ťa nútia k niečomu? Veď ty máš tu pomaly najviac príspevkov - kde pretláčaš svoj názor. A veď aj my ostatní chceme mať svoju slobodnú vôľu.
...
Inak by som pripomenula názov tejto témy : "Čo môžem aktuálne urobiť pre svoje zdravie". A ja osobne si veru nemyslím, že tieto - niekedy až nenávistné príspevky od viacerých prispievateľov niečo pre naše zdravie urobia. či? Mňa osobne to už teda riadne otravuje . Toľko "odborníkov" sa tu vyrojilo, že až!
Dovolila by som si poprosiť všetkých prispievajúcich, nech sa snažia skôr o nejaké dobré rady, alebo aspoň niečo na zmiernenie - nie prispievať k napätiu a urážať sa navzájom (a zvyšovať si zbytočne tlak).
Želám pekný deň - idem si dať môj vlastnoručne vyrobený elixír z medvedieho cesnaku a dokončím výrobu pagaštanovej masti (kto chce, môže si vygúgliť účinky;) )
anet
11.11.21,11:04
len k tomuto by som - teba fakt niekto oberá o slobodnú vôľu? ... a kde? - tu na Porade? alebo ťa nútia k niečomu? Veď ty máš tu pomaly najviac príspevkov - kde pretláčaš svoj názor. A veď aj my ostatní chceme mať svoju slobodnú vôľu.

Katy, nesuhlasim. Pridam link, ale nikoho neosocujem vyjadreniami dezolat, hlupak a pod. ani naopak, nikoho nenazyvam ovcou. Nikomu nekazem hltat ivermectin a borovicku, ale ani nikomu nekazem sa ist ockovat.
bjuty smis
11.11.21,11:19
len k tomuto by som - teba fakt niekto oberá o slobodnú vôľu? ... a kde? - tu na Porade? alebo ťa nútia k niečomu? Veď ty máš tu pomaly najviac príspevkov - kde pretláčaš svoj názor. A veď aj my ostatní chceme mať svoju slobodnú vôľu.

Katy, nesuhlasim. Pridam link, ale nikoho neosocujem vyjadreniami dezolat, hlupak a pod. ani naopak, nikoho nenazyvam ovcou. Nikomu nekazem hltat ivermectin a borovicku, ale ani nikomu nekazem sa ist ockovat.

teba snáď platí nejaká pohrebná služba.....
Mila123
11.11.21,11:20
len k tomuto by som - teba fakt niekto oberá o slobodnú vôľu? ... a kde? - tu na Porade? alebo ťa nútia k niečomu? Veď ty máš tu pomaly najviac príspevkov - kde pretláčaš svoj názor. A veď aj my ostatní chceme mať svoju slobodnú vôľu.

Katy, nesuhlasim. Pridam link, ale nikoho neosocujem vyjadreniami dezolat, hlupak a pod. ani naopak, nikoho nenazyvam ovcou. Nikomu nekazem hltat ivermectin a borovicku, ale ani nikomu nekazem sa ist ockovat.

teba snáď platí nejaká pohrebná služba.....
toto je dobré........
anet
11.11.21,11:21
teba snáď platí nejaká pohrebná služba.....
:D akcie su az od februara
buchač
11.11.21,11:26
Uz prestante oberat ludi aj o to posledne co maju, o slobodnu volu!
Sloboda jedného sa končí tam, kde sa začína sloboda druhého.
Kvaka
11.11.21,11:58
Katy, súhlasím v tom, že v tejto téme by sa malo radiť, čo môžeme urobiť pre svoje zdravie. Téma sa však zmenila na osočovanie, strašenie a vytváranie paniky. Preto sa pýtam, nenapadlo vám, čo tu stále strašíte, že nie každý sa môže chrániť očkovaním? Nevadia vám tie mŕtvoly, ktoré tu ako odstrašujúce obrázky propagujete?? Podľa mňa je celé to zverejňovanie mŕtvol vrcholne neetické. No a ľudia predsa umierajú aj na iné diagnózy, alebo tie už prestali existovať? To si tu budeme pingpongovať telá z jedného kovidového brehu na druhý nekovidový? (Ja denne vidím podobné časti tiel na krabičke mlb, otáčam ju v ruke, ale poviem si, no však zajtra, alebo možno o rok..., fuj, fuj. :)

Mne príspevky od anet nevadia, sú s nadhľadom a vtipné tam, kde sa to vtipné hodí, na rozdiel od niektorých iných. Tie jej navodia dobrú náladu, nie sú provokačné, skôr občas podpichnú, aby sme mysleli aj pozitívne.

Niekto tu napísal, že prečo sa tu furt a stále pridávajú príspevky o tom, že tá korona nič nie je, či zo života a smrti sa tu robí dobrý deň. Nevidela som, aspoň teda mňa "nezasiahol" nijaký taký príspevok. Mne osobne vadia také smrtkové, a také, čo urážajú.
Katy a R
11.11.21,12:20
len k tomuto by som - teba fakt niekto oberá o slobodnú vôľu? ... a kde? - tu na Porade? alebo ťa nútia k niečomu? Veď ty máš tu pomaly najviac príspevkov - kde pretláčaš svoj názor. A veď aj my ostatní chceme mať svoju slobodnú vôľu.

Katy, nesuhlasim. Pridam link, ale nikoho neosocujem vyjadreniami dezolat, hlupak a pod. ani naopak, nikoho nenazyvam ovcou. Nikomu nekazem hltat ivermectin a borovicku, ale ani nikomu nekazem sa ist ockovat.

keďže si ma citovala - vidíš v mojom príspevku to, čo si napísala??? Ja fakt nechápem, k čomu ťa tu na porade, alebo inde nútia? Len som chcela vedieť že kto a kde ťa oberá o slobodnú vôľu. Máš tu príspevkov až až...realizuješ sa koľko chceš ... tak fakt neviem... ???
lujza.j
11.11.21,12:21
Moja mama bola včera u internistky...nikdy netestovana a neočkovana.... lekárka sa jej opýtala na očkovanie..mama,že nie je a neda sa očkovať boji sa vedľajších účinkov...ako decko prekonala zápal srdcového svalu...od telocviku oslobodená celú ZŠ aj SŠ....prekonala 4x zápal pľúc,jej brat zomrel na ulici na emboliu,babka mala dve embólie-prezila..pýtam sa čo povedala lekárka NIČ...
Keď bola naposledy u svojej onkologičky tá o očko ani ťuk...
To je voľba mojej mamy....
pavol54
11.11.21,13:04
Katy, súhlasím v tom, že v tejto téme by sa malo radiť, čo môžeme urobiť pre svoje zdravie. Téma sa však zmenila na osočovanie, strašenie a vytváranie paniky. Preto sa pýtam, nenapadlo vám, čo tu stále strašíte, že nie každý sa môže chrániť očkovaním? Nevadia vám tie mŕtvoly, ktoré tu ako odstrašujúce obrázky propagujete?? Podľa mňa je celé to zverejňovanie mŕtvol vrcholne neetické. No a ľudia predsa umierajú aj na iné diagnózy, alebo tie už prestali existovať? To si tu budeme pingpongovať telá z jedného kovidového brehu na druhý nekovidový? (Ja denne vidím podobné časti tiel na krabičke mlb, otáčam ju v ruke, ale poviem si, no však zajtra, alebo možno o rok..., fuj, fuj. :)

Mne príspevky od anet nevadia, sú s nadhľadom a vtipné tam, kde sa to vtipné hodí, na rozdiel od niektorých iných. Tie jej navodia dobrú náladu, nie sú provokačné, skôr občas podpichnú, aby sme mysleli aj pozitívne.

Niekto tu napísal, že prečo sa tu furt a stále pridávajú príspevky o tom, že tá korona nič nie je, či zo života a smrti sa tu robí dobrý deň. Nevidela som, aspoň teda mňa "nezasiahol" nijaký taký príspevok. Mne osobne vadia také smrtkové, a také, čo urážajú.
Anka ten film so Zázvorkovou a kopeckým si videla,? koľkým sa "zlepšil" zdravotný stav tým že iných nasrali? Treba to tak brať aj s niektorými prispievateľmi.
korela
11.11.21,13:11
Moja mama bola včera u internistky...nikdy netestovana a neočkovana.... lekárka sa jej opýtala na očkovanie..mama,že nie je a neda sa očkovať boji sa vedľajších účinkov...ako decko prekonala zápal srdcového svalu...od telocviku oslobodená celú ZŠ aj SŠ....prekonala 4x zápal pľúc,jej brat zomrel na ulici na emboliu,babka mala dve embólie-prezila..pýtam sa čo povedala lekárka NIČ...
Keď bola naposledy u svojej onkologičky tá o očko ani ťuk...
To je voľba mojej mamy....
Detto pacient tiež tam, hádam podobný vek, lekár sa ho spýtal až v závere, či je očkovaný. Vysvetlil prečo nie. Žiadne odporúčania ani nátlak.
.
Na druhej strane títo ľudia vedia ako každý s vyšším IQ, že covid pas nastúpi aj tak celoplošne. Otázka času. Výhodou starších ľudí je už prežitý život a nadhľad nad situáciou. Nie je to o pesimizme.
.
Jarka 1
11.11.21,13:40
Súhlasím s Ankou, čo sa anet týka. Ona jediná sem vnáša aj humor a odľahčí tému. Nikdy nikoho hlúpo neuráža. Napriek tomu ju podchvíľou niekto viac, či menej pranieruje. Nečudo, že občas potom pritvrdí. Aký požičaj, taký vráť.

Myslíte si, že vaše príspevky ako jej oponentov sú nejako silno povzbudivé na psychiku? Tiež je to celé o tom, že daj sa zaočkovať a zapadni do stáda. Už mám fakt pocit, že ak by som bola jediná nezaočkovaná, ktorá chýba do počtu, aby sa splnilo percento ... no tak ma násilne odchytia na ulici a pichnú a čo bude so mnou ďalej už nebude nikoho zaujímať.

Ľuďom už fakt hrabe. Myslíte si, že všetko zachráni očkovanie. No to v akých sme sra.kách nezachráni ani ak sa v tomto momente na komplet všetci podvolia a zaočkujú.

Takže k téme čo môžem urobiť pre svoje zdravie. Hlavne sa z toho všetkého nepoondieť od strachu a žiť. Neprežiť celé roky korony v neustálom strachu, obavách a odsudzovaní iných názorov. Starať sa v rámci možností o svoje zdravie a imunitu. Stačí si intuitívne nájsť ten svoj receptík a vyrobiť si vlastnoručne niečo pre svoje zdravie.

Mentálne sa nastaviť pozitívnym smerom. Aj korona raz prejde a ak sa nespamätáme, tak potom budeme len pre očkovanie naprávať pošramotené medziľudské vzťahy.
Katy a R
11.11.21,13:46
To je voľba mojej mamy....
presne tak.... neviem o tom, žeby lekári niekoho nútili sa ísť očkovať ... nasilu;) . každý si môže vypočuť také či onaké odporúčania a rozhodne sa sám ..
anet
11.11.21,13:46
keďže si ma citovala - vidíš v mojom príspevku to, čo si napísala??? Ja fakt nechápem, k čomu ťa tu na porade, alebo inde nútia? Len som chcela vedieť že kto a kde ťa oberá o slobodnú vôľu. Máš tu príspevkov až až...realizuješ sa koľko chceš ... tak fakt neviem... ???
Katy prepac, ale niekde som napisala ze konkretne mna oberaju o slobodnu volu?
Pisem vo vseobecnosti. Ja v podstate len odpovedam na otazku, dokonca aj na taku kde pozaduju relevantnu, odbornu studiu. Ale v principe mi vadi presne to, ze sem umyselne podsuvaju hrozostrasne clanky a obrazky, s umyslom ludi zastrasovat, co povazujem za manipulovanie. A vadi mi, ze ludi s inym nazorom osocuju a tocia sa podla potreby, len aby toho cloveka ponizili.
Jarka 1
11.11.21,13:52
Pre svoje zdravie teraz užívam vlastnoručne vyrobený sirup z vlastnoručne dopestovaných bobkových listov. Ako prevenciu na posilnenie imunity a na podporu horných dýchacích ciest. Kto chce, ten svoj recept si nájde a nájde si aj všetky pozitíva a riziká takého sirupu.
Jarka 1
11.11.21,13:56
Katy, nájdu sa aj takí lekári, ktorí sa vyhrážajú pacientovi, že ho nebudú liečiť, ak sa nezaočkuje. Toto teda je nasilu. Na šťastie nie sú všetci takí.
Katy a R
11.11.21,14:12
Katy, nájdu sa aj takí lekári, ktorí sa vyhrážajú pacientovi, že ho nebudú liečiť, ak sa nezaočkuje. Toto teda je nasilu. Na šťastie nie sú všetci takí.
zatiaľ som v súčasnej dobe v mojich končinách nepočula ... ale spomnela som si - pred časom (keď sa porovnávame s AT) Prípad z Viedne - členka našej rodiny nesúhlasila s očkovaním dieťaťa (v AT nie je povinné) - tak veru si musela hľadať (a veľmi dlho) iného pediatra, ktorý na očkovaní netrval. To len pre info..
Katy a R
11.11.21,15:12
Katy prepac, ale niekde som napisala ze konkretne mna oberaju o slobodnu volu?
Pisem vo vseobecnosti. Ja v podstate len odpovedam na otazku, dokonca aj na taku kde pozaduju relevantnu, odbornu studiu. Ale v principe mi vadi presne to, ze sem umyselne podsuvaju hrozostrasne clanky a obrazky, s umyslom ludi zastrasovat, co povazujem za manipulovanie. A vadi mi, ze ludi s inym nazorom osocuju a tocia sa podla potreby, len aby toho cloveka ponizili.
Anet - keď už si to tu takto "vytmavujeme" - keby si nebola napísala ten príspevok o 11.50 , tak by mi ani nenapadlo sem vôbec niečo písať. .ešte raz citujem tú tvoju konkrétnu vetu (nie je to vôbec písané vo všeobecnosti) :
" ... Uz prestante oberat ludi aj o to posledne co maju, o slobodnu volu!"
Tak ako si mám vysvetliť to tvoje burcovanie - kto koho oberá o slobodnú vôľu? vari teba? ;). podľa množstva tvojich príspevkov asi ťažko!
Dobre by bolo - aktuálne pre zdravie - vypnúť poradu - aj PC ? Alebo riešiť nesmrteľnosť chrústov.
anet
11.11.21,15:51
Tak ako si mám vysvetliť to tvoje burcovanie - kto koho oberá o slobodnú vôľu? vari teba? ;). podľa množstva tvojich príspevkov asi ťažko!
Podla mnozstva ich (nebudem menovat) za sebou nasledujucich prispevkov s komentami typu dezolati a pod. umyselne podsuvaju ludom strach ale len jednostranne. (klikni si aj na par predoslych stran) Ja som sa najprv komentovaniu aj chcela vyhnut, ale ked sem dnes pripol smrtku, snazila som sa temu odlahcit. A potom to uz islo :D Nevedela som ze niekoho vyburcujem ;)
marleau
11.11.21,16:50
Ja teda neviem, o čo sa jedná, nerozumiem vašej diskusii a vlastne ani neviem kto ste, ale ak môžem k tomu niečo napísať: prskáte až sem.
buchač
11.11.21,17:17
Mentálne sa nastaviť pozitívnym smerom.
Zarúbem ? ...a prečo by aj nie ?

Toto ty tu poniektorým nevysvetlíš. Na cintoríne/kare je veselšie, ako je to tu. Nie raz som na to poukázal...no nie jeden je vážnejší ako kilo soli.

Nech si negativisti prečítajú tému ...snáď pochopia, že prečo sme my (ktorí sme si prešli anabázou celého procesu) nastavení skôr opačne ako negatívne.
https://www.porada.sk/t140934-onkologicke-ochorenia.html

Včul dávajú fotky z covidových oddelení...nie je nič pekné, to je fakt.
Ale vidieť na reál je to ešte horšie.
Alebo ležať na izbe pár hodín vedľa exnutého ???
To nie je ako počuť prenesenú informáciu...

By ich tie prázdne kydy a špekulovanie veľmi rýchlo prešlo.
majkii
11.11.21,19:32
Či je česká drsná kampaň "Mal svoju pravdu" s dusiacimi sa pacientami a modrými vrecami s telami obetí neetická? Neviem. Faktom ale je, že ukazujú reálnu, pravdivú situáciu, tú ktorú dennodenne vidia zdravotníci, rodinný príslušníci pacientov a často aj novinári, ktorí o tom píšu reportáže. Ak sa píše o situácii na kovid oddeleniach, otázka je v čom je iná obrazová a v čom textová reportáž? Tie fotografie v mnohom pripomínajú reportážne fotografie z vojen, či rôznych hladomorov, tiež šokovali verejnosť, ale zároveň verejnosť výrazne ovplyvnili a zmobilzovali. Uvidíme, či kampaň splní očakávania a zaočkuje sa ďalších 10 % obyvateľov ČR, skôr si myslím že nie.
Dáša_
12.11.21,04:15
Či je česká drsná kampaň "Mal svoju pravdu" s dusiacimi sa pacientami a modrými vrecami s telami obetí neetická? Neviem. Faktom ale je, že ukazujú reálnu, pravdivú situáciu, tú ktorú dennodenne vidia zdravotníci, rodinný príslušníci pacientov a často aj novinári, ktorí o tom píšu reportáže. Ak sa píše o situácii na kovid oddeleniach, otázka je v čom je iná obrazová a v čom textová reportáž? Tie fotografie v mnohom pripomínajú reportážne fotografie z vojen, či rôznych hladomorov, tiež šokovali verejnosť, ale zároveň verejnosť výrazne ovplyvnili a zmobilzovali. Uvidíme, či kampaň splní očakávania a zaočkuje sa ďalších 10 % obyvateľov ČR, skôr si myslím že nie.

Videla som rozhovor s autorom fotografii. Povedal, že mal súhlas príbuzných.

A jasne, keď to nevidíme, tak to neexistuje. Tak nám to neukazujte.
buchač
12.11.21,05:14
Tie fotografie v mnohom pripomínajú reportážne fotografie z vojen, či rôznych hladomorov, tiež šokovali verejnosť, ale zároveň verejnosť výrazne ovplyvnili a zmobilzovali. Uvidíme, či kampaň splní očakávania a zaočkuje sa ďalších 10 % obyvateľov ČR, skôr si myslím že nie.
Myslíš, že ovplyvnili ? Vojny sú ďaleko od Európy a teda pokiaľ sa jeden nemá možnosť započuť do rachotu zbraní a svišťaní striel okolo vlastnej hlavy, tak to berie len ako informáciu, poniektorí dokonca ako akčný film.

„Konečne prichádza brutálna kampaň,“ vyhlásil ešte koncom minulého týždňa odchádzajúci premiér Andrej Babiš. Ako dodal, vláda sa inšpirovala výstražnými obrázkami z balení cigariet, píše agentúra TASR.
„Vyberali sme z niekoľkých stoviek fotografií, používať budeme asi 12 z nich. Kampaň bude v tlačených médiách, na sociálnych sieťach a počítame aj so zásahom v on-line médiách,“ povedal pre Český rozhlas hovorca ministerstva zdravotníctva Daniel Köppl. Pripravujú sa aj spoty v televíziách a rádiách.
Odborníci ale nie sú presvedčení, že práve kampaň spojená so strachom, ako je to pri fajčiaroch môže skutočne zmeniť presvedčenie ľudí. Naopak ich skôr môže presvedčiť o správnosti svojho postoja.
„Tento druh strachu nepohne ľuďmi, keď vedia, že existujú ľudia, ktorí mali COVID a nezomreli,“ povedal Scott Ratzan

Predsa už XX rokov sú na balíčkoch s cigami tie všeliaké foto...a áno, nie je na ne pekný pohľad. A na reál je ešte škaredší (mal som možnosť vidieť).
No fajčí sa až do het.
Ceny cigariet idú hore pravidelne, v obchodoch zarábajú na obaloch cigariet, ktoré si fajčiar do nich presunie z origo krabičky.
Divák má jednoduchšiu voľbu, stačí prepnúť kanál a nemusí sa pozerať na kampaň...veď aj dnes sa počas reklamy ide urobiť niečo iné, ako pozerať na tie stupídnosti.
buchač
12.11.21,05:25
Mentálne sa nastaviť pozitívnym smerom.
Nech si negativisti prečítajú tému ...snáď pochopia, že prečo sme my (ktorí sme si prešli anabázou celého procesu) nastavení skôr opačne ako negatívne.
https://www.porada.sk/t140934-onkologicke-ochorenia.html

Taká poznámka :

Niekto v noci nevedel spať...všakže podliačik.
Toto je vizitka jedinca, ktorého činnosť je tu len jediná...doslovne prenasledovať a dávať mi akože " hodnotenie ".
Moje skúsenosti a iné ty hodnotíš ? Sa nedaj vysmiať managerko debilko, na to ty proste nemáš.
Chlape jeden nešťastný, ty musíš mať strašne prázdny život.
Ale čo už, prázdno v hlave, kde je miesto rozumu len kýbel syfláckeho hnisu, ktorý ti vyteká kadiaľ len môže, lebo sa ho hromadí až do het.
korela
12.11.21,05:31
Či je česká drsná kampaň "Mal svoju pravdu" s dusiacimi sa pacientami a modrými vrecami s telami obetí neetická? Neviem. Faktom ale je, že ukazujú reálnu, pravdivú situáciu, tú ktorú dennodenne vidia zdravotníci, rodinný príslušníci pacientov a často aj novinári, ktorí o tom píšu reportáže. Ak sa píše o situácii na kovid oddeleniach, otázka je v čom je iná obrazová a v čom textová reportáž? Tie fotografie v mnohom pripomínajú reportážne fotografie z vojen, či rôznych hladomorov, tiež šokovali verejnosť, ale zároveň verejnosť výrazne ovplyvnili a zmobilzovali. Uvidíme, či kampaň splní očakávania a zaočkuje sa ďalších 10 % obyvateľov ČR, skôr si myslím že nie.

Všetko čo človek vidí, sa mu ukladá do pamäte.
Myšlienka vytvára realitu.

Myšlienka je energia.
Ku každej takejto kampani by sa mali vyjadriť odborníci, psychiatri, psychológovia, ale v každom prípade najmä vedomí ľudia.
.
Uvedomujete si, čo sa tou kampaňou podporuje? S tým môže niekto v dnešnej dobe ešte súhlasiť?
Čo priniesli obrázky na obaloch cigariet?


Preintelektualizované mozgy sa zasa pletú do niečoho, do čoho nemusia. A ešte v tom bude niekto vidieť aj umenie.
.
Lekári sú predurčení ľudia pre svoju profesiu. Majú iné vnímanie ako bežní ľudia.
.
Ako prispeli historické fotografie k ukončeniu vojnových konfliktov na svete? A máš odpoveď.
korela
12.11.21,05:43
Divák má jednoduchšiu voľbu, stačí prepnúť kanál a nemusí sa pozerať na kampaň...veď aj dnes sa počas reklamy ide urobiť niečo iné, ako pozerať na tie stupídnosti.

Ono to bude vyskakovať na ľudí zovšadiaľ, neubránia sa a hlavne najmä deti.
Kto je Babiš?
Iba sa budú zasa otáčať peniaze.
Hnus. Hnus. Morálny hnus.
misoft
12.11.21,05:51
Tie kampane - síce by mali odstrašovať ľudí a inšpirovať ich k tomu, aby sa očkovali, ale ono to nefunguje a nebude fungovať. Vtedy to zafunguje, až niekomu na to "odíde" niekto známy, blízky - a vtedy zareaguje.
Veď koľko je v telke záberov z havárií - autá obtočené okolo stromov, stĺpov, pod kamiónmi, vlakmi - a ľudia i tak jazdia ako zmyslov zbavení - predsa sa ich to netýka. Ale keď niekto z ich známych, blízkych takto zo sveta odíde - hneď si na to spomenú a noha ide z plynu dole.
Neadresná propagácia neprináša často žiadaný výsledok - len osobná skúsenosť tomu napomáha.
Dáša_
12.11.21,05:55
Tie fotografie v mnohom pripomínajú reportážne fotografie z vojen, či rôznych hladomorov, tiež šokovali verejnosť, ale zároveň verejnosť výrazne ovplyvnili a zmobilzovali. Uvidíme, či kampaň splní očakávania a zaočkuje sa ďalších 10 % obyvateľov ČR, skôr si myslím že nie.
Myslíš, že ovplyvnili ? Vojny sú ďaleko od Európy a teda pokiaľ sa jeden nemá možnosť započuť do rachotu zbraní a svišťaní striel okolo vlastnej hlavy, tak to berie len ako informáciu, poniektorí dokonca ako akčný film.

„Konečne prichádza brutálna kampaň,“ vyhlásil ešte koncom minulého týždňa odchádzajúci premiér Andrej Babiš. Ako dodal, vláda sa inšpirovala výstražnými obrázkami z balení cigariet, píše agentúra TASR.
„Vyberali sme z niekoľkých stoviek fotografií, používať budeme asi 12 z nich. Kampaň bude v tlačených médiách, na sociálnych sieťach a počítame aj so zásahom v on-line médiách,“ povedal pre Český rozhlas hovorca ministerstva zdravotníctva Daniel Köppl. Pripravujú sa aj spoty v televíziách a rádiách.
Odborníci ale nie sú presvedčení, že práve kampaň spojená so strachom, ako je to pri fajčiaroch môže skutočne zmeniť presvedčenie ľudí. Naopak ich skôr môže presvedčiť o správnosti svojho postoja.
„Tento druh strachu nepohne ľuďmi, keď vedia, že existujú ľudia, ktorí mali COVID a nezomreli,“ povedal Scott Ratzan

Predsa už XX rokov sú na balíčkoch s cigami tie všeliaké foto...a áno, nie je na ne pekný pohľad. A na reál je ešte škaredší (mal som možnosť vidieť).
No fajčí sa až do het.
Ceny cigariet idú hore pravidelne, v obchodoch zarábajú na obaloch cigariet, ktoré si fajčiar do nich presunie z origo krabičky.
Divák má jednoduchšiu voľbu, stačí prepnúť kanál a nemusí sa pozerať na kampaň...veď aj dnes sa počas reklamy ide urobiť niečo iné, ako pozerať na tie stupídnosti.

marketingoví odborníci tvrdia, že kampaň na cigaretách zabrala. Dáta sa mi nejak nechce hľadať, ale kto potrebuje, isto nájde.

Mmch, sem tam pozerám detektívky a to, čo sa deje tam, to je slabý odvar týchto fotiek. To nikomu nevadí, lebo je to vymyslené. A tiež sa to v ľuďoch ukladá. Čím drsnejšie, tým lepšie.
korela
12.11.21,06:10
Mmch, sem tam pozerám detektívky a to, čo sa deje tam, to je slabý odvar týchto fotiek. To nikomu nevadí, lebo je to vymyslené. A tiež sa to v ľuďoch ukladá. Čím drsnejšie, tým lepšie.
Pre koho čím drsnejšie, tým lepšie? Jedine pre holýúd, ktorý deformuje celý svet. Nie pre divákov.
Prečo by mal človek sledovať zvrhlosti? Človek vie aj tak, že existujú.
Colombo s Poirotom - iný level.
Krváky môže pozerať dnes už iba pablb.
korela
12.11.21,06:16
marketingoví odborníci tvrdia, že kampaň na cigaretách zabrala. Dáta sa mi nejak nechce hľadať, ale kto potrebuje, isto nájde.


Kto zhŕňa peniaze, nepôjde proti sebe.
Nech prehovoria seriózne zdravotnícke štatistiky, ktoré vypracovali vyslovene odborníci. Tam možno ešte uveriť.
korela
12.11.21,06:48
See profile for Koppl, Daniel
Koppl, Daniel
out of network3rd+
Head Of Communication and Marketing ve společnosti Ministerstvo zdravotnictví České republiky
13h
Pavle poslouchaj. Oni mají jistě pravdu, ale ono je to spíše tak, jak říkal ten starej rabbi v tom vtipu - všechno je jinak.
Dnes máme naočkováno 70 % dospělé populace. A jak jistě vědí, tak očkování je v ČR dobrovolné.
Realisticky tedy můžeme přesvědčit ještě tak 5-10 procent lidí, než narazíme na úplný strop (pokud tedy nezvolíme nějakou ostřejší negativní motivaci). Při 70 % proočkovanosti také platí, že ti co chtěli už naočkovaní jsou. (Ty by měla kampaň utvrdit v tom, že udělali dobře.
Teď se rveme o každé procento těch, kteří se z nějakého důvodu očkovat nechtějí. Z dat přitom víme, že největší šanci uspět máme u dvou skupin lidí - těch co (poněkud naivně) věří v magickou a dlouhodobou moc protilátek. A pak u lidí, kteří žijí v přesvědčení, že covid není tak strašná nemoc. Že oni jsou dost silní na to, aby to případně „dali“.
Proto tato forma kampaně. Chceme ukázat lidem, kteří v covid nevěří, že tu je a jak to může dopadnout, když se nebudou očkovat.

PS: Ten začátek jsem prostě musel, to víš.
PS2: Jo, a pak je tu ještě jeden důvod pro tu kampaň, ale to ti jistě došlo. Takže dík.

.

No, a je to tu.

Za každou "pravdou" je pravda ďalšia.
Kvaka
12.11.21,07:10
Ja na niektoré štatistiky veľmi neverím, poznám to. Obvykle, nie vždy :) to býva presné číslo získané z nepresných alebo nekorektných údajov. Tie vstupné údaje si môže každý nastaviť tak, aby mu vyšiel istý požadovaný výsledok. Prečo je v súvislosti s covidom toľko rôznych protichodných názorov? Seriózne medicínske časopisy uverejňujú často výsledky štúdií, ale nejaká iná štúdia nielen teraz, ale aj o pár rokov môže dospieť k iným výsledkom. Pravda môže byť niekde uprostred.
K štatistikám úmrtí sa nevyjadrujem, tie čísla by boli možno relevantné, keby sa robili u všetkých úmrtí podrobné pitvy a to sa určite nedá.
Ku reklamným obrázkom na cigaretových krabičkách som sa včera vyjadrila.
Ešte k tým obrázkom mŕtvych, prečo sa nerobila taká agresívna kampaň na prevenciu najzávažnejších ochorení, ktoré spôsobujú najvyššiu úmrtnosť, ak áno, čo by sme asi videli?? Aké mŕtve telá? Toto nie je a nikdy nebude v laickej verejnosti edukatívne.
Jarka 1
12.11.21,07:38
Minulý rok zomrelo asi 14 tisíc onkopacientov. Ich fotky nikto nechcel ukazovať. Celý problém je v tom, že nemocnice sa naraz plnia covidpacientami. Ak by sa trúsili priebežne, možno by nás o tom ani neinformovali.

Ak porovnám SK s okolitými štátmi, tak máme opačný pomer v zaočkovanosti, ale úplne rovnaké problémy. Niet sa čo čudovať, že to vyvoláva v ľuďoch pochybnosti a váhanie.
duves
12.11.21,07:52
Minulý rok zomrelo asi 14 tisíc onkopacientov. Ich fotky nikto nechcel ukazovať. Celý problém je v tom, že nemocnice sa naraz plnia covidpacientami. Ak by sa trúsili priebežne, možno by nás o tom ani neinformovali.

Ak porovnám SK s okolitými štátmi, tak máme opačný pomer v zaočkovanosti, ale úplne rovnaké problémy. Niet sa čo čudovať, že to vyvoláva v ľuďoch pochybnosti a váhanie.
Netrep blbosti. Pacienti s Covidom nezaplňaju onko oddelenia.
duves
12.11.21,07:53
Na jednotkách intenzívnej starostlivosti vo Viedni je 13,5 percenta pacientov s covidom plne zaočkovaných, zvyšok tvoria nezaočkovaní alebo neúplne zaočkovaní.
https://www.ta3.com/clanok/217889/v-rakusku-zistovali-v-kolkych-pripadoch-prelomil-virus-ochranu-u-zaockovanych-ludi
Jarka 1
12.11.21,07:57
duves netrepem blbosti, lebo nič také som nenapísala. To len ty si si tak vysvetlil.
duves
12.11.21,08:33
Prosím dezolatov, nepíšte hoaxy a vyplody vašej fantázie. Píše o vas primar z Nitry, z covidoveho oddelenia.
rennka
12.11.21,08:38
Neviem a ani nechcem posúdiť, či ,,reklama" s mŕtvymi telami je dobrá alebo nie. Ale jednej kolegyni zomrela mama preto že už psychicky nedokázala uniesť celú túto chorú koronovú dobu. Staršia pani, 70+, pred koronou čiperná, chodila s kamarátkami na prechádzky, bicyklovať a pod. Ako prišiel locdown, uzatvorila sa doma, úplne prestala chodiť von, komunikovať s okolím, upadla do depresie až nakoniec zomrela. Takže treba brať ohľad aj na psychiku ľudí a pristupovať k nim citlivo, hlavne k tým skôr narodeným.
Kvaka
12.11.21,09:12
Prosím dezolatov, nepíšte hoaxy a vyplody vašej fantázie. Píše o vas primar z Nitry, z covidoveho oddelenia.
Kto tu píše hoaxy?? Kto je tu dezolát? Kto tu uráža?
Nedá mi, dám ti otázku, si prekonal, si 2x očkovaný, takže na tretiu dávku nemáš ako prekonavší nárok. Čo ešte chceš? To nás tu budeš teraz iba urážať? Ty si bol aj na JIS, pokiaľ si dobre pamätám, mal si tam krokomker a počítal si si kroky. Je to hoax?
Môj muž keď bol na JIS, celé 3 týždne nevstal z postele. Je to hoax?
duves
12.11.21,09:40
Ja na niektoré štatistiky veľmi neverím, poznám to. Obvykle, nie vždy :) to býva presné číslo získané z nepresných alebo nekorektných údajov. Tie vstupné údaje si môže každý nastaviť tak, aby mu vyšiel istý požadovaný výsledok. Prečo je v súvislosti s covidom toľko rôznych protichodných názorov? Seriózne medicínske časopisy uverejňujú často výsledky štúdií, ale nejaká iná štúdia nielen teraz, ale aj o pár rokov môže dospieť k iným výsledkom. Pravda môže byť niekde uprostred.
K štatistikám úmrtí sa nevyjadrujem, tie čísla by boli možno relevantné, keby sa robili u všetkých úmrtí podrobné pitvy a to sa určite nedá.
Ku reklamným obrázkom na cigaretových krabičkách som sa včera vyjadrila.
Ešte k tým obrázkom mŕtvych, prečo sa nerobila taká agresívna kampaň na prevenciu najzávažnejších ochorení, ktoré spôsobujú najvyššiu úmrtnosť, ak áno, čo by sme asi videli?? Aké mŕtve telá? Toto nie je a nikdy nebude v laickej verejnosti edukatívne.
Tebe nie je toto trapne vypisovať? Píšeš, že muž zalahol na 3 tyždne. Zamysli sa. Ty by si mala byť vlajkonosičom proti hoaxom a ich autorom.
Sorry, ale mne manželka pracuje v zdravotníctve. Tak kludne pokračuj.
buchač
12.11.21,09:45
Minulý rok zomrelo asi 14 tisíc onkopacientov. Ich fotky nikto nechcel ukazovať. Celý problém je v tom, že nemocnice sa naraz plnia covidpacientami. Ak by sa trúsili priebežne, možno by nás o tom ani neinformovali.

Netrep blbosti. Pacienti s Covidom nezaplňaju onko oddelenia.
Duv...trochu kľudu nezaškodí. ;)

Kde píše Jaruš o naplňaní onkooddelení coviďákmi ?
Jarka píše predsa o tom, koľko onkopacientov zomrelo.
Kvaka
12.11.21,10:38
Tebe nie je toto trapne vypisovať? Píšeš, že muž zalahol na 3 tyždne. Zamysli sa. Ty by si mala byť vlajkonosičom proti hoaxom a ich autorom.
Sorry, ale mne manželka pracuje v zdravotníctve. Tak kludne pokračuj. Ja som ale písala o tom, čo robil na JIS môj muž a čo si tam robil ty. Bolo to o JISke, o ničom inom. Teda nie o tom, že môj muž zaľahol a už vôbec nie o tom, prečo tam bol. Hoax šíriš teraz ty. Okrem toho, nielen tvoja žena robí v zdravotníctve, nielen ty si prekonal kovid, takže skľudni sa.
Jarka 1
12.11.21,10:44
duves, upresním moje predošlé príspevky.

Myslela som v nich, že najväčší problém je veľký počet covid pacientov v nemocniciach naraz. Tu je jadro celého problému.

Ak by pomalým tempom zomierali ľudia na covid, rovnako ako na iné závažné diagnózy - zrejme by sa to riešilo ako cez leto. Teda v podstate nijako. Takže by neukazovali tie drsné obrázky, rovnako ako ich neukazujú pri oveľa vyšších počtoch úmrtí iných vážnych diagnóz.
Pozrime sa na to všeobecne bez toho, že sa to deje u susedov.

Teraz je však pravda, že zdravotníci padajú dolu nosom, niet im čo závidieť a ich prácu si treba vážiť. Naše podvyživené zdravotníctvo však v tomto momente nezachráni ani to, že sa všetci pichneme. Nezachráni to ani nejaký 7 eur príplatok pre zdravotníkov. Hodiť všetku zodpovednosť za súčasný stav len na ľudí, ktorí sa z nejakého dôvodu boja dať zaočkovať je zcestné. Na chvíľu to zakryje všetky problémy ako sneh.

Chápem ľudí, ktorí covid prekonali s ťažkým priebehom, majú doma zdravotníkov, že sú alergický na nesúhlas s očkovaním. Nedávno bol u mňa pán rovnakého razenia ako ty, tiež športuje len tak pre svoje zdravie a mal ťažší priebeh. Tiež má rodinu pracujúcu v zdravotníctve. Slušne sme sa porozprávali, ale nikoho neurážal len preto, že sa nechce zaočkovať.

Chápem však aj ľudí, že sa bránia. Teraz sa majú dať pichnúť, lebo len tak sa zdravotníctvo vyhrabe z kanála. Na ako dlho a ako vysoko sa z toho kanála vyhrabe však nikto nevie.

Chýba dialóg, osveta o prevencii. Jediný liek je strašenie ľudí, ako keby ani neexistovali tisíce tých, čo to prekonali. Ťažko sa takto písaným textom dá vyjadriť. Vždy sa to bude dať pochopiť rôzne.
Jarka 1
12.11.21,11:09
duves, už tu niekde korela napísala, že pravda je uprostred.

Ty si myslíš, že správne je to, ako to chápeš ty a druhá strana si presne to isté myslí o tom, ako to chápe ona. Takže tak. A Mrázikovú som nečítala, ani čítať nemienim. Obe strany dokážu vypotiť rovnaké hlúposti.

Ja ak čítam, tak vyjadrenia lekárov z oboch strán spektra. Ak sa dá, tak sa o tom bavím aj s ľuďmi zo zdravotníctva. Potom si urobím svoj názor, podľa toho, kto sa mi v argumentoch javí dôveryhodnejší. Ak ma niekto za to považuje za dezoláta, tak to je jeho problém a nie môj.

Nikdy tu neurážam ani jednu stranu. Pravda je uprostred a všetko má svoje príčiny.
duves
12.11.21,11:25
Prečo mam vymazany príspevok? Haló.
marjankaj
12.11.21,11:48
Tebe nie je toto trapne vypisovať? Píšeš, že muž zalahol na 3 tyždne. Zamysli sa. Ty by si mala byť vlajkonosičom proti hoaxom a ich autorom.
Sorry, ale mne manželka pracuje v zdravotníctve. Tak kludne pokračuj.
A kde na psychiatrii? Prečo si aj teba nevzala do opatery?
Akým právom tu iným nadávaš? Toto je tvoja súkromná téma, že nikto okrem teba sem nemôže písať?
Ja so pred dvoma rokmi ležal v nemocnici 5 týždňov. Aj ja som sa mal zaočkovať proti kovidu, aby som tam neležal?
Dáša_
12.11.21,11:50
Jarka 1, len je rozdiel, či sa choroba dokáže rozbehnúť za 10 dní ku fatálnemu koncu, za ten čas dokáže nakaziť x ľudí a na vírusovú chorobu ako takú stále nie sú lieky. ALebo či je to niečo, že tlie dlhšie. A pre okolie je človek nie potenciálne nebezpečný. Teda ak zrovna nie je šofér autobusu koledujúci si o infarkt napríklad.
marjankaj
12.11.21,11:50
Prečo mam vymazany príspevok? Haló.
Pre hovno.
veronikasad
12.11.21,15:25
Duves, dr. Kulkovsky je primarom v Povazskej Bystrici, nie v Nitre...
duves
12.11.21,15:41
Duves, dr. Kulkovsky je primarom v Povazskej Bystrici, nie v Nitre...
OK
bjuty smis
12.11.21,16:27
Prečo mam vymazany príspevok? Haló.


mne ked pán marianKár maže príspevky, tak mi aj.... ako patkáň....píše aj vulgarizmy
misoft
12.11.21,17:15
Tebe nie je toto trapne vypisovať? Píšeš, že muž zalahol na 3 tyždne. Zamysli sa. Ty by si mala byť vlajkonosičom proti hoaxom a ich autorom.
Sorry, ale mne manželka pracuje v zdravotníctve. Tak kludne pokračuj.
Hmmmm.... a čo? Teraz sa máme z toho všetci posrať?
duves
12.11.21,17:48
Prečo mam vymazany príspevok? Haló.


mne ked pán marianKár maže príspevky, tak mi aj.... ako patkáň....píše aj vulgarizmy
To on maže? To je sedlák.
bjuty smis
12.11.21,17:55
už roky.. ... a slepica....
buchač
12.11.21,18:00
Prečo mam vymazany príspevok? Haló.


mne ked pán marianKár maže príspevky, tak mi aj.... ako patkáň....píše aj vulgarizmy
To on maže? To je sedlák.

Nebudťe jak chuji Lipshit alebo Matovič...títo tiež radi vynášajú súdy bez dôkazov.

...a pokiaľ viem, tak jančikám nemá práva moderátora, nakoľko ním nie je....a teda ani nemá šancu niekoho odfajčiť. Na to sú iné persóny...
bjuty smis
12.11.21,18:09
Prečo mam vymazany príspevok? Haló.


mne ked pán marianKár maže príspevky, tak mi aj.... ako patkáň....píše aj vulgarizmy
To on maže? To je sedlák.

Nebudťe jak chuji Lipshit alebo Matovič...títo tiež radi vynášajú súdy bez dôkazov.

...a pokiaľ viem, tak jančikám nemá práva moderátora, nakoľko ním nie je....a teda ani nemá šancu niekoho odfajčiť. Na to sú iné persóny...
tak ty kludne ním ostaň ďalej....
aj tebe sa chváli drbnutý ss, čo ti spraví s tvojím dalším príspevkom ???
duves
12.11.21,18:11
Nechutne, asi to tu vzdam na nejaky ten rok-dva.
lujza.j
12.11.21,18:35
.
majkii
12.11.21,19:26
Nechutne, asi to tu vzdam na nejaky ten rok-dva.
detto, táto debata je odporná, nechápem, čo sa stalo z tých starých poraďákov, čo tu dávali dobré rady. teraz len vrčia, vylievajú tu žlč, intrigujú, mávajú kolegom na odchod, tak teda nech si užijú tú hanbu. Ak by sa tu dal zrušiť účet urobil by som to okamžite.
Dáša_
13.11.21,05:40
Je jasné, že tých, čo sa nechcú očkovať nepresvedčí nič. Takže toto nie je graf za účelom presviedčania. To je len celkom podarený graf (https://public.flourish.studio/visualisation/7775661/?fbclid=IwAR2Ymzfk372nvL9U04pGwj0egzuSyQ9UFs0fVyL5 cqSh-5TotSncpYkrOA4)o príjmoch do nemocníc podľa jednotlivých krajov.
buchač
13.11.21,06:13
Hm...a ty si koľko svojich účtov urobil ? :D :D :D
Odstránil si aspoň jeden z nich ?
No nie...ale bol si odstránený.

Profil účtu je totiž nastavený tak, že si ho sám užívateľ nemá šancu odstrániť....capisci ?
Tweety
13.11.21,08:56
Dáša_
14.11.21,07:47
tu je vysvetlenie, prečo očkovaní zvyčajne vírus ďalej nešíria. Treba tie obrázky preklikať (https://www.instagram.com/p/CWP7D8_qMx7/)
misoft
14.11.21,10:23
A TOTO je čo za volovina?
https://www.tvnoviny.sk/koronavirus/2044320_hygienici-odporucaju-aby-mal-rusko-nasadene-aj-zosnuly
To si z ľudí robia PRDEL?
Dáša_ dala odkaz, ako sa reaguje na COVID zaočkovaný/nezaočkovaný.
A u zosnulých to predsa NEPLATÍ!
A) Vírus potrebuje ŽIVÚ bunku, zosnulý ich už nemá!
B) Zosnulých pochovávajú po určitej dobe, vírus tiež prežije "na suchu" pár dní.
C) Zosnulý už nedýcha, teda NEMÁ ako vírus šíriť.
A čo je najdôležitejšie
D) Práve rozlúčka so zosnulým je POSLEDNÁ možnosť, ako ho môžete vidieť "naživo" (z pohľadu pozostalého) a zapamätať si ho, spomínať na všetko, čo s ním preiž.

Hygienici - jedna banda bez štipky empatie!
Jarka 1
14.11.21,11:21
duški a nie je to tak, že rúško by mal mať zosnulý len pri manipulácii s telom? ... to už mŕtvemu môže byť fakt jedno ...
Mila123
14.11.21,11:21
A TOTO je čo za volovina?
https://www.tvnoviny.sk/koronavirus/2044320_hygienici-odporucaju-aby-mal-rusko-nasadene-aj-zosnuly
To si z ľudí robia PRDEL?
Dáša_ dala odkaz, ako sa reaguje na COVID zaočkovaný/nezaočkovaný.
A u zosnulých to predsa NEPLATÍ!
A) Vírus potrebuje ŽIVÚ bunku, zosnulý ich už nemá!
B) Zosnulých pochovávajú po určitej dobe, vírus tiež prežije "na suchu" pár dní.
C) Zosnulý už nedýcha, teda NEMÁ ako vírus šíriť.
A čo je najdôležitejšie
D) Práve rozlúčka so zosnulým je POSLEDNÁ možnosť, ako ho môžete vidieť "naživo" (z pohľadu pozostalého) a zapamätať si ho, spomínať na všetko, čo s ním preiž.

Hygienici - jedna banda bez štipky empatie!
Dušan, netušila som, že si epidemiológom..... ty opúšťaš vedu, výskum, fakty?????
faktom je aj to, že živé bunky sú aj v mŕtvom tele..........
pavol54
14.11.21,12:14
A TOTO je čo za volovina?
https://www.tvnoviny.sk/koronavirus/2044320_hygienici-odporucaju-aby-mal-rusko-nasadene-aj-zosnuly
To si z ľudí robia PRDEL?
Dáša_ dala odkaz, ako sa reaguje na COVID zaočkovaný/nezaočkovaný.
A u zosnulých to predsa NEPLATÍ!
A) Vírus potrebuje ŽIVÚ bunku, zosnulý ich už nemá!
B) Zosnulých pochovávajú po určitej dobe, vírus tiež prežije "na suchu" pár dní.
C) Zosnulý už nedýcha, teda NEMÁ ako vírus šíriť.
A čo je najdôležitejšie
D) Práve rozlúčka so zosnulým je POSLEDNÁ možnosť, ako ho môžete vidieť "naživo" (z pohľadu pozostalého) a zapamätať si ho, spomínať na všetko, čo s ním preiž.

Hygienici - jedna banda bez štipky empatie!
kašli na hygienikov, však podľa skúseností ako si minule zrovnal vedúceho aj obsluhu v predajni, by ťa mali povolať do lidla ak bude niekto robiť bordel, však ty ich zrovnáš lepšie ako hygiena a polícia
misoft
14.11.21,13:53
Pali - už druhýkrát sa chováš ako taký k*o*k*o*t - a aj ním SI.
pavol54
14.11.21,14:34
Pali - už druhýkrát sa chováš ako taký k*o*k*o*t - a aj ním SI.
to ti opakujem takto pomenuvaj svoje deti
marleau
14.11.21,15:01
tu je vysvetlenie, prečo očkovaní zvyčajne vírus ďalej nešíria. Treba tie obrázky preklikať (https://www.instagram.com/p/CWP7D8_qMx7/)
ale normálnou vakcínou keby bola a nie týmito sajrajtami
anet
14.11.21,15:03
Odborníci od začiatku jesene upozorňujú, že nosenie rúšok a lockdowny ľuďom oslabili imunitu proti ostatným respiračným ochoreniam.
https://www.tvnoviny.sk/zahranicne/2044103_v-cesku-zachytili-pripad-dvojitej-nakazy-chlapec-7-ma-chripku-aj-koronavirus?fbclid=IwAR3noZfQAyoN9lGKMQr3HhR_O-QwdYmXJSggxYyWdQ7H813yNIoAYvqJqnc
buchač
14.11.21,15:06
Zo začiatku bola predsa každá vakcína sajrajtom...či ?

Človek niekedy nájde to, čo nehľadá.
Alexander Fleming
buchač
14.11.21,19:35
... záver (vyjadrenie starkého) je dosť silný.
https://www.youtube.com/watch?v=SgRDVV_Ye9M
anet
14.11.21,20:01
korela
14.11.21,21:36
Elitný epidemiológ a vakcinológ, profesor Jiří Beran
.
Jiří Beran 1. díl: Negativní kampaň, kde se ukazují zemřelí spoluobčané, je absolutně špatná
https://www.kupredudominulosti.cz/beran-jiri-1d-negativni-kampan-kde-se-ukazuji-zemreli-spoluobcane-je-absolutne-spatna/
korela
14.11.21,22:02
Připravujeme 15.11.2021
Jiří Beran 2. díl:
Nemoc se zneužívá k tomu, aby společnost ovládli určití lidé. Zdravý rozum je jako lord Voldemort, nesmí se o něm mluvit
korela
14.11.21,22:39
tamaraheribanova

Kamaráti, chcem sa poďakovať za vaše príspevky v diskusii pod mojim posledným postom, kde som sa pýtala, či vás zaujíma ako situácia s COVID 19 vyzerá tu v Portugalsku. Tak teda v číslach takto: 86,4 % úplne zaočkovanej populácie. Úplne zaočkovaných obyvateľov starších ako 12 rokov je tu momentálne 98 %. Znamená to 1. miesto zaočkovanosti v Európe, 2. miesto zaočkovanosti na celom svete. Predtým ako prejdem k tomu, čo to v skutočnosti znamená pre krajinu, treba povedať, že zásadným zlomom bolo, že si národné očkovanie zobral na starosti charizmatický admirál Henrique Gouveia e Melo, bývalý líder portugalskej ponorkovej flotily (roky pôsobil v námorných veliteľských štruktúrach NATO). Admirálov recept bol jednoduchý, vlastne to bola jeho podmienka. Politici si budú robiť svoju prácu, on svoju - teda jediná cesta k úspechu je, aby sa „akcia“ zbavila akejkoľvek politiky a lídrov, ktorí si na nej budú naháňať voličské hlasy. Admirál pristúpil k svojej úlohe zbaviť krajinu covidu podobne ako v prípade vojnovej situácie.

Konal rozhodne, vecne, erudovane, bez odkladov... Obklopil sa desiatkami elitných armádnych expertov, od matematikov cez analytikov, lekárov, stratégov. Keď narazil na hnutie odporu proti očkovaniu, ktorého predstavitelia demonštrovali pred jedným z vakcinačných centier, vstúpil medzi protestujúcich bez ochranky. A keď naňho kričali, že je vrah, stál tam v dave vo svojej uniforme, a pokojne vysvetľoval, že ak je vrah, tak vrah vírusu.
Nikto nie je ostrov. Ak chceme, aby zomieralo čo najmenej ľudí, existuje len jedna možnosť. Ak chceme, aby naše deti začali žiť radostné detstvo v kolektíve bez strachu, existuje len jedna možnosť. Ak chceme, aby sa celý systém nerozpadol, aby ľudia neboli na existenčnom dne, zdravotníctvo v absolútnych troskách, z ktorých sa nepozviecha, existuje len jedna možnosť. Tú možnosť si Portugalci zvolili jasne.

Dnes sú tu plné ihriská výskajúcich detí, plné parky dedkov, ktorí mastia mariáš, babičiek debatujúcich na lavičkách. Krajina je pokojná, plná láskavého pohľadu, ale nezabúda na ohľaduplnosť a zodpovednosť voči spoluobčanovi. To SPOLU je tu totiž základom bytia ❤️
korela
14.11.21,22:41
Rada by som im to dopriala.
Uvidíme, čo ešte príde.
Tu sa nechcela nájsť, alebo nenašla jedna charizmatická osobnosť od začiatku.
korela
14.11.21,23:08
Co stojí za koronavirovým zázrakem na Pyrenejském poloostrově? Experti řeší epidemiologickou záhadu
Minulý rok patřily mezi země nejhůře zasažené covidem. Španělsko a Portugalsko se nyní zdají být „za vodou“. Navzdory vysoké vakcinaci to ale může být jen dočasný úspěch.
Zdroj: https://www.lidovky.cz/svet/co-stoji-za-koronavirovym-zazrakem-na-pyrenejskem-poloostrove-lamou-si-hlavu-experti.A211113_215515_ln_zahranici_tmr
.
....Podle řady odborníků ovšem aktuální příznivá čísla ve Španělsku a Portugalsku nemusí vydržet dlouho, i proto, že studie již nyní ukazují klesající účinnost protikoronavirových vakcín v čase. Ostatně týdenní incidence v obou zemích začala opět růst – v porovnání se situací před deseti dny je nyní asi dvojnásobná.

„Působí to na mě, že jsme jen pozadu za severněji ležícími státy, a jsem přesvědčená, že čísla půjdou strmě nahoru,“ řekla listu El País bioložka Clara Pratsová z Katalánské polytechnické univerzity (UPC) s tím, že Španělé mají „výhodu alespoň v tom, že se od Dánů a spol. můžeme trochu poučit“.

https://www.lidovky.cz/svet/co-stoji-za-koronavirovym-zazrakem-na-pyrenejskem-poloostrove-lamou-si-hlavu-experti.A211113_215515_ln_zahranici_tmr
BXLmiami
15.11.21,07:59
Rada by som im to dopriala.
Uvidíme, čo ešte príde.
Tu sa nechcela nájsť, alebo nenašla jedna charizmatická osobnosť od začiatku.
*
Ale zato sme tu mali super premyslenú stratégiu :-)
Kedže sme cielili na Slovákov 55+,dali sme objednávanie na vakcináciu výlučne zložitou metodou objednávania cez novovytvorené počítačové apky s ktorými si nevedeli poriadne poradiť ani ich IT tvorcovia a na tomto objednávaní sme veľmi dlhý čas trvali.
Len tým superinteligentným chlapcom nedošlo,že celá generácia nie že 55+ ale aj 20+ si medzitým prečíta FB a na naše geniálne objednávanie počítačom sa vykašle.
Toto je ironia ak by to niekto nepochopil :-))))
anet
15.11.21,08:49
korela
15.11.21,12:24
Reč je o Janssen

Tečka s hořkým úsměvem. Vakcíny z nádraží fungují jen dva měsíce

Na jednorázovou vakcínu bez registrace se láká od léta, aby se zvýšila proočkovanost obyvatel. Doplňuje ji slogan Tečka s úsměvem. Jenže účinnost vakcíny Janssen, na kterou například na pražském hlavním nádraží čeká i kolem 500 lidí denně více než čtyři hodiny, klesá rychleji, než se čekalo. Spolehlivá je jen dva měsíce. ....

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/vakciny-ucinnost-dva-mesice-covid-treti-davka-meses-janssen.A211115_091031_domaci_dape
buchač
15.11.21,14:11
Reč je
... pražském hlavním nádraží

Nepočítam, koľko si dala za sebou správ z Čiech...koho to zaujíma ???
Niečo zo Slovenska nemáš ???
Jarka 1
15.11.21,14:37
buchy, bohužiaľ zo Slovenska nemá nič. Nielen na východe, ale už na celom Slovensku "nič nie".
Už som si 2x pozrela českú stanicu, aby som vedela čo sa deje. Bohužiaľ, u nás sa nič nové nedozvieš.
misoft
15.11.21,14:39
Ale dozvieš sa - najmä to, čo nesmieš, ako nesmieš, kedy nesmieš, kam nesmieš. A čísla sa u nás zásadne dávajú ako TOP SECRET!
lujza.j
15.11.21,16:06
:(
buchač
15.11.21,16:11
buchy, bohužiaľ zo Slovenska nemá nič. Nielen na východe, ale už na celom Slovensku "nič nie".
Už som si 2x pozrela českú stanicu, aby som vedela čo sa deje. Bohužiaľ, u nás sa nič nové nedozvieš.
Ááááále dozvieš...
Jarka 1
15.11.21,16:15
buchy, pohľadaj aktuálny obsahovo obdobný graf zo Slovenska a pricap sem ... ty dokážeš vyhrabať všetko ... tak nech porovnáme grafy
buchač
15.11.21,16:40
buchy, bohužiaľ zo Slovenska nemá nič. Nielen na východe, ale už na celom Slovensku "nič nie".
Už som si 2x pozrela českú stanicu, aby som vedela čo sa deje. Bohužiaľ, u nás sa nič nové nedozvieš.
Nepochopila si ?
Tie české grafy sú na trt makový a na to druhé.
Predsa my nie sme v Česku ale Slovensku...či ?
Podľa reakcií by sme potom takéto informácie a či grafy mohli porovnávať aj z oblasti nehodovosti na cestách a následne sa podľa nich aj správať. Tak je to myslené...? ;)

Grafy nehľadám (nechce sa mi a mám iné na prácu)...a predsa každý štát má svoje...či ?
buchač
15.11.21,16:45
Príspevok z FB

Tento príklad ukazuje nevhodné uplatňovanie svojej osobnej slobody.
Jedna osoba na obrázku uplatnila svoj nárok na slobodný výber jedného kúska torty, ktorý prináleží danému jednotlivcovi. Slobodná voľba tohto jednotlivca však negatívne ovplyvnila ostatných.
Jednotlivec síce uplatnil svoju slobodu, ale nespravodlivo voči ostatným.
Svoju slobodu nie je možné uplatňovať tak, ako chce každý jednotlivec bez toho, aby sme pozerali na nespravodlivosť voči ostatným.
Ak ublížime iným, spravodlivosť zmizne.
Jarka 1
15.11.21,16:48
Ááááále pochopila. Mne nejde o to porovnávanie nejakých grafov.
buchač
15.11.21,16:53
...ešte doplním, že mne síce vadia tie koreline príspevky z Čiech...ale teraz nešlo v žiadnom prípade o tento účel výčitky.
Anik
15.11.21,17:04
marleau
15.11.21,18:54
Portugalsko? Nie je za vodou, stav sa zhoršuje a zavádzajú opatrenia.
buchač
15.11.21,18:58
Portugalsko? Nie je za vodou, stav sa zhoršuje a zavádzajú opatrenia.
Za vodou nie je žiaden štát. ŽIADEN !
Všade je to ako na hojdačke. VŠADE !
misoft
15.11.21,19:08
aj keď aj tento príspevok je z čiech možno stojí za povšimnutie je to pre mňa osobne veľmi smutné https://cz24.news/pfizer-testuje-vakcinu-na-slovenskych-detech-jako-na-pokusnych-morcatech-v-usa-k-tomu-nema-souhlas-ani-fda-exministr-prymula-je-to-skutecne-experiment-kolik-za-to-pfizer-slovenskym-politikum-p/?fbclid=IwAR1zPClbqgg-4vK7nkwAg9k-rpKZKyHmfG-2h1WG-_T0W1aFcffbnhVl-Y4
Oné.... je to síce web cz24.news (registrovaný web niekde v Karibiku) - ale ten nemá nič spoločné s oficiálnymi stránkami CZ, CT24 a im podobným. To za prvé. Za druhé - pozri sa, kto je autorom toho článku na tom webe.
Ak to nevieš - je to AE News - inak je to aeronet.cz (jeden z najkonšpiračnejších webov, plný klamstiev).
Takže - ber obsah s nadhľadom!
Tweety
16.11.21,07:01
Mila123
16.11.21,07:10
https://blog.sme.sk/monikavojcikova/spolocnost/len-vydrzte-dezolati-len-vydrzte?ref=tit
blog odporúčam prečítať ,niektorí sa tam nájdu, škody, že aj z Porady......
korela
16.11.21,07:59
https://blog.sme.sk/monikavojcikova/spolocnost/len-vydrzte-dezolati-len-vydrzte?ref=tit
blog odporúčam prečítať ,niektorí sa tam nájdu, škody, že aj z Porady......
Keby mi mohol dať niekto odpoveď na to, prečo si ľudia myslia, že "dezoláti" sú presvedčení o neexistencii covidu. Celé pomýlené.
Mila123
16.11.21,08:14
https://blog.sme.sk/monikavojcikova/spolocnost/len-vydrzte-dezolati-len-vydrzte?ref=tit
blog odporúčam prečítať ,niektorí sa tam nájdu, škody, že aj z Porady......
Keby mi mohol dať niekto odpoveď na to, prečo si ľudia myslia, že "dezoláti" sú presvedčení o neexistencii covidu. Celé pomýlené.
prečo nemá rúško, respirátor? svojim prejavom nepopiera existenciu ochorenia?
Tweety
16.11.21,09:03
https://blog.sme.sk/monikavojcikova/spolocnost/len-vydrzte-dezolati-len-vydrzte?ref=tit
blog odporúčam prečítať ,niektorí sa tam nájdu, škody, že aj z Porady......
Keby mi mohol dať niekto odpoveď na to, prečo si ľudia myslia, že "dezoláti" sú presvedčení o neexistencii covidu. Celé pomýlené.
A môžeš vysvetliť ty, kto je antivaxer? Tiež sa nestotožňujem s pojmom dezolát, je to také primitívne. Ale tí, kvôli ktorým sa obmedzuje biela medicína, tak tých nechápem.
Len jeden čerstvý prípad, antivaxer dostal covida a už rýchlo zariaďuje drahú liečbu lebo sa bojí, že skončí na ventilácii. Ťak toto o čom vypovedá? Zrazu, keď už mu ide o život, tak ma rýchlo ratujte lebo som chorý.
Prečo si má dať lacnú vakcínu, keď môžem mať drahé liečenie? Ako k tomu prídu ostatní, na ktorých sa možno liečba ani nedostane?
Toto nie je celé zle?
misoft
16.11.21,09:11
A môžeš vysvetliť ty, kto je antivaxer? Tiež sa nestotožňujem s pojmom dezolát, je to také primitívne. Ale tí, kvôli ktorým sa obmedzuje biela medicína, tak tých nechápem.
Len jeden čerstvý prípad, antivaxer dostal covida a už rýchlo zariaďuje drahú liečbu lebo sa bojí, že skončí na ventilácii. Ťak toto o čom vypovedá? Zrazu, keď už mu ide o život, tak ma rýchlo ratujte lebo som chorý. Toto nie je celé zle?
JE! Pretože práve ten, čo to zľahčoval, burcoval proti tomu - odrazu by chcel, aby práve on bol niečo extra.
Ja by som ho nechal tak, nech si to "užije". A miesto O2 by som mu dal CO.
anet
16.11.21,09:19
... antivaxer dostal covida a už rýchlo zariaďuje drahú liečbu lebo sa bojí, že skončí na ventilácii. Ťak toto o čom vypovedá? Zrazu, keď už mu ide o život, tak ma rýchlo ratujte lebo som chorý.
Ta "draha" liecba tiez nie je ziadne terno.
Najčastejším nežiadúcim účinkom a zároveň aj najväčším rizikom pri liečbe anti-TNF preparátmi sú častejšie vírusové a bakteriálne infekcie vrátane závažných, ale aj mykotické a tiež oportúnne infekcie. Toto riziko vyplýva z blokády pôsobenia molekúl, ktoré sa za normálnych okolností zúčastňujú zápalových reakcií a v boji proti infekcii. U týchto pacientov je nutné tiež venovať zvýšenú pozornosť prípadnej aktivácii latentnej tuberkulózy, eventuálne hepatitídy B. Preto sa pred začatím liečby a v prípade tuberkulózy pravidelne aj počas liečby realizujú vyšetrenia na vylúčenie prítomnosti týchto infekcií [18].
Okrem infekcií môže byť pri biologickej liečbe vyššie riziko následného rozvoja nádorových ochorení, vyvolanie iného autoimunitného ochorenia (napr. liekmi indukovaný systémový lupus erythematosus), prípadne už spomínané hypersenzitívne reakcie. atd.
https://www.prolekare.cz/casopisy/athero-review/2016-2/monoklonalne-protilatky-v-internej-medicine-58454
covidacke https://www.health.gov.sk/?monoklonalne-protilatky
misoft
16.11.21,09:23
https://blog.sme.sk/monikavojcikova/spolocnost/len-vydrzte-dezolati-len-vydrzte?ref=tit
blog odporúčam prečítať ,niektorí sa tam nájdu, škody, že aj z Porady......
A vieš, čo je na tom najzaujímavejšie? To, že ak to chytia, žiadajú čo najlepšiu starostlivosť a rozčulujú sa, keď sa k nim pristupuje ako k ostatným. Potom opäť nadávajú na zdravotníkov, lekárov, sestričky, že je to "banda lenivá" - a prito oni často melú z posledného.
Takýchto "partizánov" by bolo potrebné, nech bojujú tak, ako sa na "partizánov" patrí - nech sa s tým poperú sami.
buchač
16.11.21,10:58
Ta "draha" liecba tiez nie je ziadne terno.

Decko moje...ty keď niečo zadrieš, tak to stojí fakt za to.
Vyjadrím sa LEN k citovanej vete, zvyšok ma momentálne nezaujíma.

Čo postihuje coviďák najviac ? Pokiaľ viem, tak pľúca...a preto pacienti dostávajú podpornú liečbu kyslíkom.
Mal som 92 a 95 roku zápal pľúc. Ten druhý bol oproti prvému malina.
Najprv doma 2 týždne, potom 3 týždne v špitáli a odtiaľ okamžite do Tatier na liečenie v dĺžke trvania 6 týždňov.
V špitáli mi dávali rovno do žily TTC, bol som od neho vymaľovaný jak po riadnej nakladačke...pečeňové testy šej haj rózi, jak notorik. Odvtedy som naň alergický. Od kašľa povyskakované stavce a potrhané medzireberné svalstvo. Že som mal po ruke kyslík, to ani nevravím. Vyjsť po schodoch ? Kašľal som ako nejaký baník so silikózou.
Ešte dosť dlho som pľúca predýchaval po návrate z liečenia.

Ale máš pravdu... "drahá" liečba žiadne terno, len koľko stála tá "lacná"...pár desiatok tisíc korún ?

Chcela by si si skúsiť na vlastnej koži ? Asi ťažko...či ???
BXLmiami
16.11.21,11:26
... antivaxer dostal covida a už rýchlo zariaďuje drahú liečbu lebo sa bojí, že skončí na ventilácii. Ťak toto o čom vypovedá? Zrazu, keď už mu ide o život, tak ma rýchlo ratujte lebo som chorý.
Ta "draha" liecba tiez nie je ziadne terno.
Najčastejším nežiadúcim účinkom a zároveň aj najväčším rizikom pri liečbe anti-TNF preparátmi sú častejšie vírusové a bakteriálne infekcie vrátane závažných, ale aj mykotické a tiež oportúnne infekcie. Toto riziko vyplýva z blokády pôsobenia molekúl, ktoré sa za normálnych okolností zúčastňujú zápalových reakcií a v boji proti infekcii. U týchto pacientov je nutné tiež venovať zvýšenú pozornosť prípadnej aktivácii latentnej tuberkulózy, eventuálne hepatitídy B. Preto sa pred začatím liečby a v prípade tuberkulózy pravidelne aj počas liečby realizujú vyšetrenia na vylúčenie prítomnosti týchto infekcií [18].
Okrem infekcií môže byť pri biologickej liečbe vyššie riziko následného rozvoja nádorových ochorení, vyvolanie iného autoimunitného ochorenia (napr. liekmi indukovaný systémový lupus erythematosus), prípadne už spomínané hypersenzitívne reakcie. atd.
https://www.prolekare.cz/casopisy/athero-review/2016-2/monoklonalne-protilatky-v-internej-medicine-58454
covidacke https://www.health.gov.sk/?monoklonalne-protilatky
Všetky lieky nielen vakcíny majú nežiaduce účinky.Vždy sa poudzuje riziko kontra prínos.Nemáš predstavu koľko ľudí je na bilogickej liečbe a bez nej by už nežili.V podstate všetci čo sa sťazujú že poisťovna neschválila drahú liečbu na Ca na ktorú sa skladá rodina sa dožadujú biologickej liečby.Aj s jej nežiaducimi účinkami.
lujza.j
16.11.21,11:57
Som rada,že keď očko dostane covida a treba mu liečbu..to je už ok...aj nemocničnu-na jis-ventilator...
anet
16.11.21,12:07
Decko moje...ty keď niečo zadrieš, tak to stojí fakt za to.
:D ved pisem iba fakty. Biologicka liecba nie je ziadne terno :D
V tomto emocie bokom, pozeraj sa na to ciste biologicky.
BXL ma tiez pravdu, mnoho ludi takto zije, preziva.

Ja by som si v skutocnosti priala, aby nik take "veci" nemusel riesit. :)
BXLmiami
16.11.21,12:16
To by si asi priali všetci.:-))) Ale ked máš ťažkú artritídu,Crohna,SM ,4 štádium Ca tak ti je vcelku jedno čo ti dajú,hlavne nech ti je lepšie.
anet
16.11.21,12:22
To by si asi priali všetci.:-))) Ale ked máš ťažkú artritídu,Crohna,SM ,4 štádium Ca tak ti je vcelku jedno čo ti dajú,hlavne nech ti je lepšie.
Suhlasim ... je to presne ako psies, je ti to v celku jedno.
Tweety
16.11.21,13:02
Som rada,že keď očko dostane covida a treba mu liečbu..to je už ok...aj nemocničnu-na jis-ventilator...
Lui, či si rada alebo nie, podstata toho je niekde inde.
marleau
16.11.21,14:35
https://blog.sme.sk/monikavojcikova/spolocnost/len-vydrzte-dezolati-len-vydrzte?ref=tit
blog odporúčam prečítať ,niektorí sa tam nájdu, škody, že aj z Porady......
takéto pičoviny od feťákov zo SME....