mr-alien
26.04.10,21:15
Ahojte, chcem otvorit obchod, snazim sa minimalizovat naklady cize som sa chcel vyhnut kupe reg. pokladne a namiesto blocku tlacit faktury. Ako predajna by som mal povinost nahlasit prevadzku a otvaracie hodiny? a ako showroom? Neni mi celkom jasny rozdiel medzi tymito pojmami. Ked si zoberiem za priklad predajne s autami v podstate je to showroom a zaroven predajna - nemaju reg. pokladnu a davaju FA . Podla mna tovar ako tovar.. ? Vobec nechapem vyznam reg. pokladni ked ma dneska kazdy pocitac. Viete mi to niekto objasnit dakujeeem.
arizona
26.04.10,19:25
Rozalka
26.04.10,19:33
.... Neni mi celkom jasny rozdiel medzi tymito pojmami. Ked si zoberiem za priklad predajne s autami v podstate je to showroom a zaroven predajna - nemaju reg. pokladnu a davaju FA ....
Ak nevieš, čo ten pojem znamená, prečo ho chceš používať?
A či máš predajňu alebo showroom - to nemá nič spoločné s ERP.
Ak prijímaš v predajni áut hotovosť, ERP sa nevyhneš, či dáš názov taký, onaký, takový alebo makový ..........
mr-alien
29.04.10,07:16
cize cisto teoreticky v predajni nebudem mat kasu, iba platobny terminal cize platba bude mozna iba kartou aj tak dnes uz viac menej platia kartami. Tak erp mat nemusim a mozem vystavovat FA + Dodaci a zarucny list. ?

tiez tu vsade citam nieco o hygiene, to je povine pre kazdy obchod? Nejdem predavat potraviny ani nic podobne proste bezny tovar. Neni nieco podobne poviny zabezpecit prevadzkovatel objektu v ktorom si priestor prenajimam? Tiez by ma zaujimalo ci som poviny nekde nahlasit otvaracie hodiny ? dik za odpovede
hanelie
29.04.10,07:42
povolenie od rúvz / hygienici/ musí mať každá predajňa -
otváracie hodiny je takisto povinnosť ohlásiť na MsÚ alebo OÚ
Filip Glasa
29.04.10,11:38
keď budeš mať terminál, tak potrebuješ aj ERP. ERP nepotrebuješ len v prípade, že ti budú platiť priamo na účet prevodom. Platby kartami sú z tohoto pohľadu rovné platbe v hotovosti.
mr-alien
29.04.10,11:46
a neni to blbost? sak ja hotvost nepreberam, pripisuje sa mi to rovno na ucet teda bezhotostnou formou. Neviete mi poradit kde by mi to mohli potvrdit mam skusit SOI? Proste erp sa chcem vyhnut z viacerych dovodov.
rickman
29.04.10,13:33
Podla mna bude rozhodujuci typ tovaru a ochota tvojich zakaznikov. Pokial vies vystavit fakturu tak, aby ti ju zaplatili bezhotovostne a zaroven nebudes mat problem s dodanim tovaru, tak by si mal mat vyriesene presne to, co chces. Rovnako tak je rozdiel medzi kancelariou (showroomom) a predajnou. Skus porozmyslat.