endrju
28.01.08,20:52
...Keď sa na to pozriem je tu len pár ľudí, ktorí dokážu kompetentne pomôcť. Ostatní dávajú linky...

Uprednostňujem "iba link" na tému, v ktorej sa nachádza odpoveď na "duplicitnú" otázku ("duplicita" je iba slušné označenie pre "miliónkrát" zopakovanú otázku), pred odpisovaním odpovedí na nekonečne opakujúce sa rovnaké otázky o základoch účtovníckych znalostí.
Ak by sa tu našlo viac ľudí, ktorí by namiesto založenia novej témy uprednostnili hľadanie odpovede, určite by ubudlo dôvodov na odpovedanie "iba linkom".

Boli na tomto fóre časy (ale už sa minuli), keď linky prakticky neboli potrebné, keďže prakticky každá téma obsahovala problém, ktorý ešte nebol prediskutovaný.
V súčasnosti sa témy s rovnakými otázkami opakujú niekoľkokrát aj v priebehu jednej - dvoch hodín.
Skús uhádnuť, aká je "najobľúbenejšia" otázka, ktorá sa tu objavuje v tomto období denne niekoľkokrát...
Treba skutočne donekončena v každej z týchto "obľúbených" tém omieľať znenie príslušného ustanovenia §11 odsek 1 zákona o dani z príjmov? :rolleyes: Osobne si myslím, že netreba... :cool:

A ešte jedna poznámka k bodovaniu.
Bodov mám od mnohých poraďákov pridelených "požehnane".
Bez akéhokoľvek zaváhania som ochotný vzdať sa všetkých získaných bodov v prospech kohokoľvek, komu tie body urobia radosť.
Dokážem spať rovnako dobre s bodmi ako bez bodov. ;)
Rozalka
28.01.08,19:53
http://www.porada.sk/626257-post248.html

bozinku, co som sa zas naucila;)


prepacte ze som mimotemy
Teším sa s tebou, Jamesi (Bonde).
STRELEC
28.01.08,20:06
To myslíš naozaj vážne?
Ak chceš upozorniť na celú tému, tak kopíruješ adresu http (úplne hore), ak len konkrétny príspevok, tak na čísle príspevku klikneš pravým tlačítkom myšky, objaví sa menu, vyberieš "kopírovat zástupce" a vložíš do príspevku.
Ale aj tak si myslím, že len špásuješ :):):)
Niekedy zo mňa sranda vybuchne a ani neviem ako a ktorým otvorom. Tentokrát som to myslel vážne dievčatá !!! !!

PS: Ďakujem za návod. Budem trénovať!!
nextone
28.01.08,20:12
Myslím si , že dať dobrý link je dobrá úspora času a to nielen pre toho konkrétneho zadávateľa témy. Aj pre iného, ktorý sice otázku nedával, ale téma ho zaujíma. Nemusí lúskať kde-čo, ale prečíta si príspevky k téme, či obdobným témam!! Chce to dobrú orientáciu v Porade, pravidelnú účasť, spôsob - u toho, čo dáva link.
Pravdu povediac rád by som "len dával link" aj ja, ale žiaľ neviem, ako sa linkuje a ako na to ísť. A niektorí sú v tom doslova borci!

Vidíš o tomto som hovorila v mojom príspevku, dostal si súhlasy aj keď to nebola odborná pomoc. Skôr to bola otázka. Takže o to mi išlo....súhlas za nič a neuraz sa...nie je to proti tvojej osobe ;)
Čo sa týka zadávania linkov, tak koľko krát tie linky, resp. príspevky nezodpovedajú danej téme a ťahajú sa ako gate na trákoch. Často krát ani človek nenájde odpoveď, tak mu je jednoduchšie zadať novú tému, aby pritiahol kompetentného na odpoveď!
kukučka
28.01.08,20:16
...........
ešte jedna poznámka k bodovaniu.
Bodov mám od mnohých poraďákov pridelených "požehnane".
Bez akéhokoľvek zaváhania som ochotný vzdať sa všetkých získaných bodov v prospech kohokoľvek, komu tie body urobia radosť.
Dokážem spať rovnako dobre s bodmi ako bez bodov. ;)

zlezaradil treba ponúknuť tomu členovi - členke, kto asi nemohol dobre spať a tak si z druhého nicku body pridával a dnes veselo pridáva súhlasy v etikete....
účtovník 007
28.01.08,20:16
Súhlasy = ak súhlasím s príspevkom, prípadne jeho časťou
Bod= ak mi príspevok pomohol

Súhlasom automaticky nevyjadrujem ocenenie príspevku.
účtovník 007
28.01.08,20:18
zlezaradil treba ponúknuť tomu členovi - členke, kto asi nemohol dobre spať a tak si z druhého nicku body pridával a dnes veselo pridáva súhlasy v etikete....

ja už dnes asi ničomu nerozumiem. Čo je koniec sveta?
Paula
28.01.08,20:25
tak mu je jednoduchšie zadať novú tému, aby pritiahol kompetentného na odpoveď!



Ako dobre, že nemáme povinnosť zverejnovať v profile aj svoje tel. číslo , hádam by nás aj z postele vytiahli :cool:
STRELEC
28.01.08,20:26
Vidíš o tomto som hovorila v mojom príspevku, dostal si súhlasy aj keď to nebola odborná pomoc. Skôr to bola otázka. Takže o to mi išlo....súhlas za nič a neuraz sa...nie je to proti tvojej osobe ;)
Čo sa týka zadávania linkov, tak koľko krát tie linky, resp. príspevky nezodpovedajú danej téme a ťahajú sa ako gate na trákoch. Často krát ani človek nenájde odpoveď, tak mu je jednoduchšie zadať novú tému, aby pritiahol kompetentného na odpoveď!
Danie súhlasu = vyjadrenie súhlas s prejaveným príspevkom, názorom, stanoviskom a podobne. Danie súhlasu vôbec nemusí byť len v téme odbornej, praktickej, teoretickej. Oceňovanie bodom je niečo iné - to je len v odborných témach. Danie súhlasu je umožnené kdekoľvek a to práve preto, lebo sa nejedná o iný bod za odbornosť, šikovnú formuláciu odpovede, výstižnosť a podobne.

Svoj názor na linkovanie som vyjadril a budem úprimný: ak má niekto iný názor ako ja - veď preto sa nemôžem urážať. Určite môj názor nie je jediný na svete , resp. určite nie je jediný správny. Ale je môj a zmením ho, len ak ma niekto presvedčí, že som sa mýlil. Teraz sa to nestalo a svoj názor nemám dôvod ani zamak meniť.
A ešte ďalšia úprimnosť: ako snáď každého človeka, aj mňa poteší, že so mnou niekto súhlasí, že má rovnaký či podobný názor.

Neviem, či je niekde na Porade definovaný súhlas - presnejšie jeho ukladanie. Asi áno - snáď v etikete.
andrej_rv
28.01.08,20:38
Často krát ani človek nenájde odpoveď, tak mu je jednoduchšie zadať novú tému, aby pritiahol kompetentného na odpoveď!A keby si sa na to pozrela aj z druhej strany ? Lebo citát z Tvojho príspevku by veľakrát mal znieť skôr: Často krát ani človek nehľadá odpoveď, tak mu je jednoduchšie zadať novú tému... Pretože na prevažnú časť otázok tu už odpoveď spravidla je. Odpovedať na opakujúce sa otázky len preto, lebo niekto "nemá čas" prelúskať pár linkov alebo prezrieť si cez vyhľadávač pár príspevkov - to je dosť slabá motivácia. Najmä v čase uzávierok, ani prispievajúci zväčša nie sú časoví milionári.
A na pritiahnutie kompententného na odpoveď je spravidla dostatočnou motiváciou to, ak nejde o otrepaný problém ale otázku, ktorá je buď menej častá, komplikovanejšia alebo vôbec neriešená ;)
nextone
28.01.08,20:39
A ešte ďalšia úprimnosť: ako snáď každého človeka, aj mňa poteší, že so mnou niekto súhlasí, že má rovnaký či podobný názor.

to určite áno....... často krát tu súhlasia ľudia aj totálnou blbosťou :mad:
ja body ani súhlasy nepotrebujem - viem čo viem...vyjadrila som len svoj názor na bodovanie...:eek:
nextone
28.01.08,20:43
A keby si sa na to pozrela aj z druhej strany ? Lebo citát z Tvojho príspevku by veľakrát mal znieť skôr: Často krát ani človek nehľadá odpoveď, tak mu je jednoduchšie zadať novú tému... Pretože na prevažnú časť otázok tu už odpoveď väčšinou je. A odpovedať na opakujúce sa otázky len preto, lebo niekto "nemá čas" prelúskať pár linkov - to je dosť slabá motivácia. Najmä v čase uzávierok, ani priepievajúci zväčš nie sú časoví milionári.
A na pritiahnutie kompententného na odpoveď je spravidla dostatočnou motiváciou to, ak nejde o otrepaný problém ale otázku, ktorá je buď menej častá, komplikovanejšia alebo vôbec neriešená ;)


To je pravda, že sa tu príspevky opakujú, pretože tie už 100x zadané sú pomiešané ako karty s inými otázkami a nakoniec sa ku svojej odpovedi nedostaneš :rolleyes:
účtovník 007
28.01.08,20:45
A ešte ďalšia úprimnosť: ako snáď každého človeka, aj mňa poteší, že so mnou niekto súhlasí, že má rovnaký či podobný názor.

to určite áno....... často krát tu súhlasia ľudia aj totálnou blbosťou :mad:
ja body ani súhlasy nepotrebujem - viem čo viem...vyjadrila som len svoj názor na bodovanie...:eek:

Áno vyjadrila a aj sa Ti snažili odpovedať. Je veľký rozdiel medzi súhlasom a bodom. Súhlas sa dáva často aj za blbosť, lebo súhlasiaci sa s odpovedajúcim pozná a pozná napríklad aj jeho humor, prípadne nadsázku v odpovedi. Preto sa Ti môže zdať, že ľudia súhlasia aj s "blbosťami".

Ešte doplním, v časoch, keď nebolo zavedené bodovanie, plnil súhlas úplne inú funkciu. Bodovanie vlastne zmenilo ráz súhlasov.
evina
28.01.08,20:47
To je pravda, že sa tu príspevky opakujú, pretože tie už 100x zadané sú pomiešané ako karty s inými otázkami a nakoniec sa ku svojej odpovedi nedostaneš :rolleyes:

Tu Richard ponúka jednu možnosť - prihlás sa za moderatóra niektorej z oblastí a môžeš robiť zlučovanie, premiesťňovanie a pod. tak , aby to bolo pod jednou strechou ako napr. Endrju:).
nextone
28.01.08,20:49
Áno vyjadrila a aj sa Ti snažili odpovedať. Je veľký rozdiel medzi súhlasom a bodom. Súhlas sa dáva často aj za blbosť, lebo súhlasiaci sa s odpovedajúcim pozná a pozná napríklad aj jeho humor, prípadne nadsázku v odpovedi. Preto sa Ti môže zdať, že ľudia súhlasia aj s "blbosťami".

V poriadku, nechaj to tak....je tu nová súťaž v bodovaní , resp. v súhlasoch:D:D:D:D:D:D:D:D:D
peknú dobrú noc :)
nextone
28.01.08,20:50
Tu Richard ponúka jednu možnosť - prihlás sa za moderatóra niektorej z oblastí a môžeš robiť zlučovanie, premiesťňovanie a pod. tak , aby to bolo pod jednou strechou ako napr. Endrju:).

Zaujímavá ponuka....asi by som v tej danej téme urobila pekné rozruchy :D
andrej_rv
28.01.08,20:52
často krát tu súhlasia ľudia aj totálnou blbosťou :mad:
ja body ani súhlasy nepotrebujem - viem čo viem...vyjadrila som len svoj názor na bodovanie...:eek:Na to máš právo, dokonca to nie je ani mimo témy :). Podľa mňa sa tiež bodovanie akosi minulo pôvodného cieľa, ale jeho zrušenie musí zvážiť admin. Alebo aspoň nejaké vynulovanie na začiatku roka, lebo pre niektorých neskôr zaregistrovaných môže naozaj pôsobiť ten bodový náskok "služobne starších :D" demotivujúco.
nextone
28.01.08,20:54
Na to máš právo, dokonca to nie je ani mimo témy :). Podľa mňa sa tiež bodovanie akosi minulo pôvodného cieľa, ale jeho zrušenie musí zvážiť admin. Alebo aspoň nejaké vynulovanie na začiatku roka, lebo pre niektorých neskôr zaregistrovaných môže naozaj pôsobiť ten bodový náskok "služobne starších :D" demotivujúco.

Tak teraz by som ti dala súhlas, lebo súhlasíš so mnou :D
andrej_rv
28.01.08,21:03
tie už 100x zadané sú pomiešané ako karty s inými otázkami a nakoniec sa ku svojej odpovedi nedostaneš :rolleyes:
Nedá mi neuviesť tento citát :
Mt, 8 "Lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde, a kto klope, tomu otvoria":)
nextone
29.01.08,06:50
Nedá mi neuviesť tento citát :
Mt, 8 "Lebo každý, kto prosí, dostane, a kto hľadá, nájde, a kto klope, tomu otvoria":)
Asi by som ho opravila::D

"Lebo každý, kto prosí dostane, a kto hľadá, nájde, možno po dvoch hodinách pátrania určite nájde, a kto klope, tomu otvoria a možno aj poradia" :)

Bez urážky:D
evina
29.01.08,07:21
Asi by som ho opravila::D

"Lebo každý, kto prosí dostane, a kto hľadá, nájde, možno po dvoch hodinách pátrania určite nájde, a kto klope, tomu otvoria a možno aj poradia" :)

Bez urážky:D

...a kto dáva schytá ...;)
nextone
29.01.08,07:28
...a kto dáva schytá ...;)

Sme už dosť vyspelí na to, že dať v dobrom úmysle sa vráti bumerangom v zlom úmysle.....našťastie sa to niektorých netýka...najde sa aj zopár dobrých ľudí, či tu, alebo vonku....:)
Ale tu sa to vráti v podobe bodíku, alebo súhlasu, takže načo sa sťažovať :)
evina
29.01.08,07:32
Sme už dosť vyspelí na to, že dať v dobrom úmysle sa vráti bumerangom v zlom úmysle.....našťastie sa to niektorých netýka...najde sa aj zopár dobrých ľudí, či tu, alebo vonku....:)
Ale tu sa to vráti v podobe bodíku, alebo súhlasu, takže načo sa sťažovať :)
Veľakrát sa nič nevráti, ale čo je podstatné od tých čo dávaju veľakrát sa ani nečaká...a ja sa rozhodne nesťažujem a napísala som to práve pre Teba:) Myslím, že najprv treba ukázať aj kus práce, ale len kritizovať ?, resp. ironizovať?....;)
nextone
29.01.08,07:35
Veľakrát sa nič nevráti, ale čo je podstatné od tých čo dávaju veľakrát sa ani nečaká...a ja sa rozhodne nesťažujem a napísala som to práve pre Teba:) Myslím, že najprv treba ukázať aj kus práce, ale len kritizovať ?, resp. ironizovať?....;)

Ani kritika, a ani irónia...len názor ......ja si nesťažujem:D, ale to som už písala...a kus práce mám už za sebou :D
Leila2006
29.01.08,07:58
Na poradu chodím takmer dva roky a nikdy ma nenapadlo sledovať, či niekto niekomu nahráva body. A podľa môjho názoru, tí, čo tých bodov majú veľa, si ich určite zaslúžili a ako bolo povedané vyššie, odviedli tu už kus práce. Ja s radosťou udelím bod, pokiaľ mi tá rada pomohla, a skutočne nečakám reciprocitu, lebo je pravda, že ja sem po rady väčšinou chodím, ako ich dávam a mnohokrát by som aj mohla poradiť, ale priznám sa, že som aj trošku lenivá pohľadať v zákonoch a paragrafoch. A práve vďaka tým ľuďom, čo sa radi podelia o skúsenosti, popripínajú dokumenty, tu máme aj tie odpovede a práve preto si tie bodíky zaslúžia.
Marína
29.01.08,09:53
Na poradu chodím takmer dva roky a nikdy ma nenapadlo sledovať, či niekto niekomu nahráva body. A podľa môjho názoru, tí, čo tých bodov majú veľa, si ich určite zaslúžili a ako bolo povedané vyššie, odviedli tu už kus práce. Ja s radosťou udelím bod, pokiaľ mi tá rada pomohla, a skutočne nečakám reciprocitu, lebo je pravda, že ja sem po rady väčšinou chodím, ako ich dávam a mnohokrát by som aj mohla poradiť, ale priznám sa, že som aj trošku lenivá pohľadať v zákonoch a paragrafoch. A práve vďaka tým ľuďom, čo sa radi podelia o skúsenosti, popripínajú dokumenty, tu máme aj tie odpovede a práve preto si tie bodíky zaslúžia.
Len nebuď, lebo sa to nachytá aj na (nielen)mňa.;)
Leila2006
29.01.08,10:06
Len nebuď, lebo sa to nachytá aj na (nielen)mňa.;)
Juj, to by som nerada mala na svedomí. Polepším sa, sľubujem. Veď treba začať konečne aj body zbierať.:D:D
andrej_rv
29.01.08,10:17
Polepším sa, sľubujem. Veď treba začať konečne aj body zbierať.:D:DNa túto činnosť som už na Porade čítal lepšiu definíciu: Pachtiť sa za bodmi :D:D:D
Leila2006
29.01.08,10:21
Pachtiť sa za bodmi :D:D:D

Krááásne!!! No čo už, čo pre niekoho znamená pomôcť druhým, u iných to vyzerá ako pachtenie. Mne sa bodovanie aj tak páči.
Danila
29.01.08,10:47
Asi by som ho opravila::D

"Lebo každý, kto prosí dostane, a kto hľadá, nájde, možno po dvoch hodinách pátrania určite nájde, a kto klope, tomu otvoria a možno aj poradia" :)

Bez urážky:DTrošku som si prelistovala Tvoje príspevky. Bola som jednou z tých dvoch, čo ocenili Tvoju radu. Ty si klopala, a vždy Ti bolo otvorené. Ako dôkaz prikladám:
http://www.porada.sk/t45941-p3-vypoved-dohodou.html
poďakovanie, ocenenie ani nič podobné z Tvojej strany ochotným poraďákom tu nevidím. Na čo sa to vlastne sťažuješ a čo to kritizuješ?:)
VladoaKatka
29.01.08,11:50
A ešte ďalšia úprimnosť: ako snáď každého človeka, aj mňa poteší, že so mnou niekto súhlasí, že má rovnaký či podobný názor.

to určite áno....... často krát tu súhlasia ľudia aj totálnou blbosťou :mad:
ja body ani súhlasy nepotrebujem - viem čo viem...vyjadrila som len svoj názor na bodovanie...:eek:

................

Ani kritika, a ani irónia...len názor ......ja si nesťažujem:D, ale to som už písala...a kus práce mám už za sebou :D

Aj ostatný vyjadrujú len svôj názor.

Nechcela som reagovať, ale mi to nedalo.

Vyzerá to tu, že sa blíži k búrke...
Monika Kováčová
29.01.08,11:50
nextone, poviem ti úprimne to, čo som ti už raz písala:

tvoje príspevky medzi po 21:30 hod sú takéto: :mad::mad::mee::mee::(:mad::o
tvoje príspevky od rána sú: :):):) :D:D:D

takže ti radím : ráno je múdrejšie večera, a keď už večer "poraduješ", tak radšej nič nepíš, poprečituj si čo sme celý deň robili a tak, daj si toho frťana a choď spať.

Ráno budeš :D:D:):)
A takú ťa tu chceme.

A je mi jedno, že nikoho neoceňuješ :)
mysimis
29.01.08,12:23
Mám pocit, že pomaly si už budeme chcieť poradiť len vtedy, keď mu niekto udelí bod. Asi v tomto zmysle "poviem Ti ak mi dáš bod". Som z toho zhrozená, že sú tu poniektorí ako malé deti na pieskovisku. Mne osobne sa bodovanie páči a veľmi rada udelím bodík za radu ktorá mi pomohla, ale nemôžem sa na niekoho hnevať za to, že som poradila a bod som nedostala. Je asi najvyšší čas si uvedomiť, že na poradu chodíme dobrovoľne, nikto nás nenúti ani radiť ani pýtať radu, tak nebuďme k sebe zlí.
katkaj
29.01.08,12:39
Mám pocit, že pomaly si už budeme chcieť poradiť len vtedy, keď mu niekto udelí bod. Asi v tomto zmysle "poviem Ti ak mi dáš bod". Som z toho zhrozená, že sú tu poniektorí ako malé deti na pieskovisku. Mne osobne sa bodovanie páči a veľmi rada udelím bodík za radu ktorá mi pomohla, ale nemôžem sa na niekoho hnevať za to, že som poradila a bod som nedostala. Je asi najvyšší čas si uvedomiť, že na poradu chodíme dobrovoľne, nikto nás nenúti ani radiť ani pýtať radu, tak nebuďme k sebe zlí.

Súhlasím s Miškou a naozaj sa nestačím čudovať čo sa tu v poslednej dobe deje a rieši. Mám pocit že ochota niekoho pomôcť inému s jeho problémom je hodnotená ako niečo zlé. Na Poradu chodím pretože chcem. Nikto ma nenúti si túto stránku otvárať a nedajbože ešte odpovedať na otázky. Robím to dobrovoľne, zadarmo, s radosťou a viem že to tak robí veľa "poraďákov".

A to že niekto si sem chodí zbierať body a chce ich mať čo najviac, alebo dáva súhlasy na všetky strany ma vôbec netrápi. Za tie body si chleba v obchode nekúpim a ako to tu už Andrej - Endrju povedal, kľudne ich darujem niekomu komu chýbajú ku šťastiu ;)
mysimis
29.01.08,13:00
Mňa by ešte veľmi zaujímala odpoveď na moju otázku: čo má dotyčný /á/ z toho či má bodov 5, 10 alebo 100 alebo úplnú nulu?
Ja keď poradím tak nie je to za účelom toho aby mi niekto dal bodík, na druhej strane keď ho dostanem pekne poďakujem za bodík a idem ďalej, nekúpim si za bodík ani kávu, ani nič iné. Keď radu pýtam a pomôže mi neviem odpovedajúcemu inak dať na vedomie, že mi pomohol ako mu dať bodík......
Gabi03
29.01.08,13:13
Mňa by ešte veľmi zaujímala odpoveď na moju otázku: čo má dotyčný /á/ z toho či má bodov 5, 10 alebo 100 alebo úplnú nulu?
Ja keď poradím tak nie je to za účelom toho aby mi niekto dal bodík, na druhej strane keď ho dostanem pekne poďakujem za bodík a idem ďalej, nekúpim si za bodík ani kávu, ani nič iné. Keď radu pýtam a pomôže mi neviem odpovedajúcemu inak dať na vedomie, že mi pomohol ako mu dať bodík......

No keďže Ty máš 175 bodov, hovorí mi to, že nakoľko Ti ich niekto udelovaľ najskôr ako vďaku za poradenie, čo - to vieš. A keďže body sa dávajú iba v odborných témach, zrejme to "vieš" sa bude vzťahovať najmä na daňové, účtovné a podobné problematiky. :rolleyes:;)
mysimis
29.01.08,13:16
Gabi, ale či mám ja 175 bodov a Ty 50 si taká istá členka porady ako ja a ako aj tisíce nás ostatných.
VladoaKatka
29.01.08,13:29
Ani za body ani za súhlasy sem nechodím ani ja a pravdepodobne väčšina ľudí.Naozaj si nesmierne vážim tých, ktorý mali takýto vynikajúci nápad založiť takúto stránku. Som rada,že si môžem overiť svoje vedomosti a veľmi veľa som sa dozvedela práve tu, začo ĎAKUJEM. Neni som "bodokop" ak dostanem poďakujem, ale rovnakým a môžno aj väčším nadšením poradím, ak sa pomýlim alebo si to vysvetľujem zle, tak sa priznám a som rada, že ma niekto skúsenejší usmerní. Prečo by som nesúhlasila alebo neudelila bod, je to moje právo.

Mne dobre padne prejsť aj tie oddychové témy. S tým, že vyjdem z bytu a za druhými dverami mám prácu, väčšinou som sama, chýba mi ten kontakt,
ako niekedy za socíku čakať na spoj na zastávke a pokecať si, alebo nechtiac vypočuť aj názory iných, úplne cudzých ľudí. Bohužial táto doba priniesla aj takýto negatívum. S tým, že podaktorí sedia pri PC a rýpu od nevidím do nevidím a chytajú ľudí za slová, už trochu strácam to nadšenie. Veľakrát som už mala aj odpoveď napísanú ale radšej som odišla z porady. Neznášam hádky.
Ibaka
29.01.08,13:39
Akosi mi ušla táto téme a priznám sa bez mučenia že som čítal iba niekoľko posledných príspevkov (musím si nájsť viac času). Dlho som nepoznal význam bodov, ktoré sa objavujú pri menách, až raz som zistil že aj pri mojom mene svieti svetielko. Dlho som nevedel čo to znamená a ako sa získava či udeluje. A keď som to zistil bol som milo prekvapený, kto mi bodík pridelil- a potešila aj poznámočka. Stále neviem prečo sú niektorí zelení a ja modrý ale neriešim to-možno na to raz prídem. Myslím že to je dobré keď viem, že na môj dotaz odpovedal Poraďák s množstvom bodov, zrejme je znalý(á) problematiky a viem že sa na tú info môžem spoľahnúť. Preto zákony čítam ako z rýchlika, (ak vôbec) radšej sa spoľahnem na skúseného "vyzeleneného"- (ale to nie je podmienka) poraďáka.
Gabi03
29.01.08,13:40
Gabi, ale či mám ja 175 bodov a Ty 50 si taká istá členka porady ako ja a ako aj tisíce nás ostatných.

Ale ja nehovorím o členstve/nečlenstve, dobrom/zlom a pod. ale o odbornosti.
Jaaaa neviem, ale pre mňa to má určitú vypovedaciu schopnosť. (Samozrejme vzhľadom aj na iné parametre.)

PS: Smith, ty buď radšej ticho. :D
Zoltán Kovács
29.01.08,13:41
Ale ja nehovorím o členstve/nečlenstve, dobrom/zlom a pod. ale o odbornosti.
Jaaaa neviem, ale pre mňa to má určitú vypovedaciu schopnosť. (Samozrejme vzhľadom aj na iné parametre.)

PS: Smith, ty buď radšej ticho. :D

To PS prosím vysvetliť. :---
Gabi03
29.01.08,13:42
To PS prosím vysvetliť. :---

Kukni na svoj počet bodov. :D A minimálne jeden je aj odo mňa, pretože si mi buď kvalitne, promptne alebo inak významne poradil. .... ;)
Zoltán Kovács
29.01.08,13:45
Kukni na svoj počet bodov. :D A minimálne jeden je aj odo mňa, pretože si mi buď kvalitne, promptne alebo inak významne poradil. .... ;)

Stále to nechápem, ale som sa pobavil. Do tejto konkrétnej diskusie som sa nezapájal, a ani nemám v úmysle. Len ju čítam ako nestranný pozorovateľ. Ale bolo spomenuté moje meno, tak som musel vstúpiť. :---
Gabi03
29.01.08,13:57
Tak polopatisticky a naposledy.... :---

Ja som niekomu pridelila bod preto, lebo mi jeho odpoveď pomohla. A som natoľko egoistická, že si myslím, že to aj iní tak robia. A z toho dedukujem, že ak má niekto dostatok počet bodov (prosím nezačnime rozoberať, čo je to dostatok :D), nie jednému poradil dobre. A teda z toho vyplýva (všímate tú následnosť :---), že jeho odborné vedomosti nie sú na zahodenie. (V tej následnosti by som mohla pokračovať, ale keďže tí, ktorí ma chcú pochopiť, ma aj pochopili a tí, ktorí to nechcú, ma aj tak nepochopia, tak radšej tu končím s dedukciou. ;)) :D
katkaj
29.01.08,14:10
Začína mi to tu pripadať ako na súde. Obhajujeme sa ako keby sme niekoho zabili a to človek len niekomu pomôže. Túto tému si uzatvorím sama pre seba nasledovným tvrdením.
Kto chce chodiť na Poradu, nech chodí. A komu sa tu nepáči nech si založí vlastnú stránku ;):rolleyes:
Muška
29.01.08,14:14
...Za tie body si chleba v obchode nekúpim...
Jááááááááj Katka, načo chleba? :eek: Keby sme tak mohli s nimi platiť na našich stretkách :D:D:D to by sme sa rozšupli :D:D
Gabi03
29.01.08,14:21
Jááááááááj Katka, načo chleba? :eek: Keby sme tak mohli s nimi platiť na našich stretkách :D:D:D to by sme sa rozšupli :D:D

Ale to by museli byť body v EURách, nie? :D
katkaj
29.01.08,14:26
Ale to by museli byť body v EURách, nie? :D

S naším šarmom nám stačia aj Skk :D:D:D
nextone
29.01.08,15:32
Škoda, že cez pásmenká nie je nič vidieť......kontrola mojich príspevkov, mojich smajlíkov....
Neviem, na čo tu je táto téma....asi aby oba bola...priadala som svoj názor a ešte som aj zaň dotala po chrbáte.....každý tu vyjadruje svoj názor...
Neviem, prečo sa na mňa hneváte....nikomu som nechcela úblížiť a tak isto sa to netýkalo tých, ktorí kompetentne poradia....treba niekedy čítať aj medzi riadkami...:D
Čo sa týka mojich smajlíkov, je jedno aký sú, či sú usmiaty,alebo uplakaní......už sa nejedujte...
Oceňujem každého, kto poradí a pomôže človeku v núdzi....
Paula
29.01.08,15:40
S naším šarmom nám stačia aj Skk :D:D:D



Ja by som brala aj Tvoje pagáááááááčiky ako platidlo :) , nepohrdnem ovšem ani rezníkovitými čipsíkmi :rolleyes:
nextone
29.01.08,15:44
Trošku som si prelistovala Tvoje príspevky. Bola som jednou z tých dvoch, čo ocenili Tvoju radu. Ty si klopala, a vždy Ti bolo otvorené. Ako dôkaz prikladám:

poďakovanie, ocenenie ani nič podobné z Tvojej strany ochotným poraďákom tu nevidím. Na čo sa to vlastne sťažuješ a čo to kritizuješ?:)

http://www.porada.sk/t45941-p3-vypoved-dohodou.html
ok idem spať, ďakujem za radu, budem Vás informovať....:o)
Dobrú noc:D

Poďakujem skoro vždy ...vtedy som bola začiatočník na porada a zrovna v tomto príspevku som to aj napísala (bodovať som nevedela)....okrem toho som mala stresy....nedostáva človek výpoveď každý deň.
Anik
29.01.08,19:04
dobrí večer prajem všetkým vidno, že 31. marec je pre poniektorých ešte ďaleko závidím Vám ten čas a žabomyšie spory
dúfam že sa nikto neurazí
príjemný večer
Anika
Ivana Š
29.01.08,19:15
Je zaujímavé čítať takéto žhavé témy odzadu - od posledného príspevku k tomu prvému - lepšie ako detektívka
Johanka
29.01.08,19:19
dobrí večer prajem všetkým vidno, že 31. marec je pre poniektorých ešte ďaleko závidím Vám ten čas a žabomyšie spory
dúfam že sa nikto neurazí
príjemný večer
Anika
Hm, ak si myslíš, že sa pribúdajúcim pracovným chaosom skľudnia poraďácke hormóny, tak si na omyle :).
Rozalka
29.01.08,19:24
Človek sa stále sťažuje, že má málo času ale chová sa tak, akoby ho mal prebytok. :)

PS: musím dodať, že to som nemyslela na nikoho z porady, to som si tak len povzdychla nad výrokom jednej pani (nie poraďáčky)
Kazu
29.01.08,22:11
Ty bŕŕŕŕŕďo :eek: Ja mám 15 bodov!!!:eek: A to odkedy??? Čo si pamätám, mala som ich osem.:confused: No totóóó :---:---:--- už aj idem pátrať po pôvode môjho bohatstva :D
STRELEC
29.01.08,22:14
Ty bŕŕŕŕŕďo :eek: Ja mám 15 bodov!!!:eek: A to odkedy??? Čo si pamätám, mala som ich osem.:confused: No totóóó :---:---:--- už aj idem pátrať po pôvode môjho bohatstva :D

Aby som Ti uľahčil spočítavanie zlaťákov: urob kuk do nastavenia a budeš v inventúrnom zozname svojho bohatstva.:):)
nidoh
05.05.08,18:57
S obdivom a radosťou zisťujem,že ešte existujú diskuzné stránky na ktorých som sa nestretol s agresivitou a arogantnou povýšeneckosťou tých "najmúdrejších".Ďakujem a držím palce.
Eulalia
30.11.08,09:46
Možno by som to, čo sem idem písať, mala dať do našej Lampárne, pretože ma to zarmútilo. Ale týka sa to Poradabodov, preto píšem sem.
Už dávnejšie som sa zamýšľala nad tým, ako sa cítim, keď mi niekto k príspevku pridá bod svojim ocenením. Pocit je dvojaký - ak je to v odbornej téme a bod dostanem od Poraďáka-čky, ktorý ich má sám takmer 1.000, tak som šťastná a dokonca hrdá. Som hrdá na to, že nie som celkom sprostá, že niečo ešte v tej - čiastočne už sklerotickej - hlave mám. A šťastná, že si to niekto všimol. Ak teda dostanem bod od niekoho, koho ja osobne považujem za odborníka, cítim sa, ako keby som dostala vyznamenanie. Ak bod dostanem ako poďakovanie, že som niekomu pomohla, cítim vnútorné uspokojenie, že som mala možnosť tú pomoc poskytnúť.
Druhý pocit - niekto mi ten bod dal len preto, že som mu sympatická, alebo mal dobrú náladu a práve to, čo som ja napísala, mu ulahodilo. Alebo mi ten bod dal "len tak, zo žartu" a dnes som dostala bod ako cynický výsmech.
Áno, všetky takéto bodíky mám na svojom konte. Práve ten posledný ma nakopol, aby som tieto svoje pocity sem aj napísala. Necítim sa z týchto
"druhých" bodov práve šťastná, dokonca ma niektorými aj "oceňovatelia" zahanbili alebo urazili.
Akú hodnotu má pre Vás, ostatných, bodík, ktorý dostanete? Aká je pre Vás jeho ľudská hodnota? Je to jedno, za aký príspevok a od koho ste ten bod dostali? Sme filatelisti, ktorí zbierajú známky len preto, aby ich mali? Tú poslednú otázku poznajú asi viacerí zo skúšok - keď to bolo "za 3", niekomu to stačilo, hlavná vec, že skúška bola v indexe zapísaná. Niekto sa s tým neuspokojil a radšej si skúšku zopakoval. Ale tu na Porade si sama svoje bodovanie opraviť nemôžem. A tak, ako ma mrzela každá "za 3", tak ma mrzia aj niektoré moje body.
Našťasie, na štátniciach som sa hanbiť nemusela, preto som rada, že aj tu, na mojom Poraďáckom konte prevládajú bodíky zaslúžené.
wagner
30.11.08,12:32
Viem na ktorý bod narážaš. Inak s Tebou úplne súhlasím. Tiež mám taký istý pocit, ako Ty, keď mi niekto udelí bod. Ale myslím si, že takýto názor zdieľa väčšina poraďákov.
Eulalia
30.11.08,12:44
Viem na ktorý bod narážaš. Inak s Tebou úplne súhlasím. Tiež mám taký istý pocit, ako Ty, keď mi niekto udelí bod. Ale myslím si, že takýto názor zdieľa väčšina poraďákov.
Zdenka, dúfam.....;):)
Richard
02.12.08,07:08
Eulalia, dúfam že ironické bodovanie je ojedinelé.

Žiaľ ľudia často prevrátia na ruby veci ktoré majú svoj zmysel a spravia z nich veci až nezmyselné.

Použi tlačítko nahlás a ja ti ten bod zmažem.
VladoaKatka
02.12.08,09:11
Neviem, či mi niečo ušlo v zmene podmienok-kritérií na udeľovanie bodov v odborných témach za pomoc, dobrú radu, usmernenie ...

... alebo moderátori odblokovali už aj oddychové témy na udeľovanie bodov ... :cool:
veronikasad
02.12.08,09:25
Neviem, či mi niečo ušlo v zmene podmienok-kritérií na udeľovanie bodov v odborných témach za pomoc, dobrú radu, usmernenie ...

... alebo moderátori odblokovali už aj oddychové témy na udeľovanie bodov ... :cool:
nie Katka, ide o tento bodík ...

http://www.porada.sk/882636-post19.html
Richard
02.12.08,09:59
Tak to bola katastrofálna téma. Z obidvoch strán čo sa tam vadili to bolo nemiestne.
Ten bod som zmazal
VladoaKatka
02.12.08,12:11
nie Katka, ide o tento bodík ...

http://www.porada.sk/882636-post19.html

Veronika to môže byť, po tom som nepátrala ani nebudem, len ak čítam prvý píspevok témy a ešte niekoľko ďalej, kde sa stále vysvetluje, že len odpovede v odborných témach sa dajú oceniť bodom, ... ale ja som postrehla, že aj v oddychovej sekcii je minimálne jedna téma, kde sa body udeľujú...
Danila
02.12.08,12:14
Možno by som to, čo sem idem písať, mala dať do našej Lampárne, pretože ma to zarmútilo. Ale týka sa to Poradabodov, preto píšem sem.
Už dávnejšie som sa zamýšľala nad tým, ako sa cítim, keď mi niekto k príspevku pridá bod svojim ocenením. Pocit je dvojaký - ak je to v odbornej téme a bod dostanem od Poraďáka-čky, ktorý ich má sám takmer 1.000, tak som šťastná a dokonca hrdá. Som hrdá na to, že nie som celkom sprostá, že niečo ešte v tej - čiastočne už sklerotickej - hlave mám. A šťastná, že si to niekto všimol. Ak teda dostanem bod od niekoho, koho ja osobne považujem za odborníka, cítim sa, ako keby som dostala vyznamenanie. Ak bod dostanem ako poďakovanie, že som niekomu pomohla, cítim vnútorné uspokojenie, že som mala možnosť tú pomoc poskytnúť.
Druhý pocit - niekto mi ten bod dal len preto, že som mu sympatická, alebo mal dobrú náladu a práve to, čo som ja napísala, mu ulahodilo. Alebo mi ten bod dal "len tak, zo žartu" a dnes som dostala bod ako cynický výsmech.
Áno, všetky takéto bodíky mám na svojom konte. Práve ten posledný ma nakopol, aby som tieto svoje pocity sem aj napísala. Necítim sa z týchto
"druhých" bodov práve šťastná, dokonca ma niektorými aj "oceňovatelia" zahanbili alebo urazili.
Akú hodnotu má pre Vás, ostatných, bodík, ktorý dostanete? Aká je pre Vás jeho ľudská hodnota? Je to jedno, za aký príspevok a od koho ste ten bod dostali? Sme filatelisti, ktorí zbierajú známky len preto, aby ich mali? Tú poslednú otázku poznajú asi viacerí zo skúšok - keď to bolo "za 3", niekomu to stačilo, hlavná vec, že skúška bola v indexe zapísaná. Niekto sa s tým neuspokojil a radšej si skúšku zopakoval. Ale tu na Porade si sama svoje bodovanie opraviť nemôžem. A tak, ako ma mrzela každá "za 3", tak ma mrzia aj niektoré moje body.
Našťasie, na štátniciach som sa hanbiť nemusela, preto som rada, že aj tu, na mojom Poraďáckom konte prevládajú bodíky zaslúžené.Evička, prepáč, že citujem Teba. Ale povedala si A. Umožnila si mi povedať B. Ja našťastie sklerózu nemám, a tá potvora sa mi vyhýba zďaleka. Aj štátnice som ako-tak odflákla. A keďže mám voči Porade jedno nečisté svedomíčko, cítim príležitosť vysporiadať sa s tým. Tak ako prídu nicky, ktoré sa pod vyjadrenia podpíšu, nech sú akékoľvek, prídu aj nedočkavé, so snahou vyniknúť a rýchlo sa zazelenať. Na objednávku sa teda urobí "dobrá" vec, veď treba si pomáhať. Jeden taký bodíček som dala s veľmi veľkým problémom odklepnúť. Som obyčajný slabý človek, ktorý má právo podľahnúť pokušeniu. Dodnes ma môj skutok mrzí. Ale nebudem sľubovať, že sa nebude opakovať. To som si sľúbila vtedy. KSNP.;):)
Eulalia
02.12.08,15:25
Tak to bola katastrofálna téma. Z obidvoch strán čo sa tam vadili to bolo nemiestne.
Ten bod som zmazal
Ďakujem, presne o ten bod išlo.
Eulalia
02.12.08,15:32
Veronika to môže byť, po tom som nepátrala ani nebudem, len ak čítam prvý píspevok témy a ešte niekoľko ďalej, kde sa stále vysvetluje, že len odpovede v odborných témach sa dajú oceniť bodom, ... ale ja som postrehla, že aj v oddychovej sekcii je minimálne jedna téma, kde sa body udeľujú...
Katka, podľa mňa napr. porady, kde sa riešia právne problémy, alebo technické - okolo počítačov a pod. sú odborné témy, aj keď zaradené v iných Poradách a nie priamo v účtovníctve. Ale sú to veci, kde treba mať skutočne odborné vzdelanie a skúsenosti, aby človek vedel správne odpovedať. Tu sú podľa mňa tie body na mieste. Aj právne aj technické problémy musíme pri svojej práci riešiť bez ohľadu na to, že sme trebárs "len" účtovníci. A tu je dobrá rada nad zlato.
V oddychovkách, priznávam, som to nezaregistrovala, ale ani nepozerám všetky, možno je to tým.
mandula
02.12.08,17:12
Katka, podľa mňa napr. porady, kde sa riešia právne problémy, alebo technické - okolo počítačov a pod. sú odborné témy, aj keď zaradené v iných Poradách a nie priamo v účtovníctve. Ale sú to veci, kde treba mať skutočne odborné vzdelanie a skúsenosti, aby človek vedel správne odpovedať. Tu sú podľa mňa tie body na mieste. Aj právne aj technické problémy musíme pri svojej práci riešiť bez ohľadu na to, že sme trebárs "len" účtovníci. A tu je dobrá rada nad zlato.
V oddychovkách, priznávam, som to nezaregistrovala, ale ani nepozerám všetky, možno je to tým.

kuk napr. sem http://www.porada.sk/t91235-p116-oldies-stare-ale-dobre.html
arizona
02.12.08,17:32
Mandula, máš pravdu, toto je jedna z mnohých tém,kde sa dajú udeliť body.

Ale je to aj jedna z mála tém, kde si ľudia udelia body úprimne-bez hádania, arogancie a rôznych urážok.:)

Dostala som nemálo poďakovaní za založenie tejto témy,témy kde si veľa ľudí nájde niečo,čo mu niečo pripomenie alebo spríjemní deň.

Vždy je cennejší bod,keď je udelený úprimne,ako bod za nezmyselnú otázku,alebo z arogancie,alebo len tak...
Nedávam žiaden link na konkrétne príspevky, lebo určite sme si takéto bodíky neraz všimli všetci...


Pekný večer všetkým:):):)
mandula
02.12.08,17:41
Mandula, máš pravdu, toto je jedna z mnohých tém,kde sa dajú udeliť body.

Ale je to aj jedna z mála tém, kde si ľudia udelia body úprimne-bez hádania, arogancie a rôznych urážok.:)

Dostala som nemálo poďakovaní za založenie tejto témy,témy kde si veľa ľudí nájde niečo,čo mu niečo pripomenie alebo spríjemní deň.

Vždy je cennejší bod,keď je udelený úprimne,ako bod za nezmyselnú otázku,alebo z arogancie,alebo len tak...
Nedávam žiaden link na konkrétne príspevky, lebo určite sme si takéto bodíky neraz všimli všetci...


Pekný večer všetkým:):):)

Arizona, veľmi ma mrzí, ak som sa ťa dotkla, ver mi, nebol v tom žiadny úmyseľ.:) (Reagovala som len na to, čo písala Eulalia a VladoaKatka.)
arizona
02.12.08,19:21
Arizona, veľmi ma mrzí, ak som sa ťa dotkla, ver mi, nebol v tom žiadny úmyseľ.:) (Reagovala som len na to, čo písala Eulalia a VladoaKatka.)
OK,beriem...:)
Ale Eulália hovorila o provokačných a zosmiešňujúch bodíkoch.Tie sa myslím spomínanej témy netýkajú:)
Také "zlé" bodíky určite nepotešia nikoho.
Chválim Euláliu,že sa ho dobrovoľne vzdala!
kukučka
02.12.08,20:05
len tak mmch, dávno som navrhovala a furt sa nedá oceniť "počítačistov", či sa mýlim?
mandula
02.12.08,20:27
OK,beriem...:)
Ale Eulália hovorila o provokačných a zosmiešňujúch bodíkoch.Tie sa myslím spomínanej témy netýkajú:)
Také "zlé" bodíky určite nepotešia nikoho.
Chválim Euláliu,že sa ho dobrovoľne vzdala!

No v príspevku, čo som citovala od Eulálie, nebola reč o tých "zlých" bodíkoch.


Katka, podľa mňa napr. porady, kde sa riešia právne problémy, alebo technické - okolo počítačov a pod. sú odborné témy, aj keď zaradené v iných Poradách a nie priamo v účtovníctve. Ale sú to veci, kde treba mať skutočne odborné vzdelanie a skúsenosti, aby človek vedel správne odpovedať. Tu sú podľa mňa tie body na mieste. Aj právne aj technické problémy musíme pri svojej práci riešiť bez ohľadu na to, že sme trebárs "len" účtovníci. A tu je dobrá rada nad zlato.
V oddychovkách, priznávam, som to nezaregistrovala, ale ani nepozerám všetky, možno je to tým.

Reagovala som na túto (zvýraznenú) Evkinu vetu a zároveň aj na tento Katkin príspevok.

Pôvodca textu príspevku: VladoaKatka http://www.porada.sk/images/buttons/viewpost.gif (http://www.porada.sk/15051-bodovanie-post884760.html#post884760)
Veronika to môže byť, po tom som nepátrala ani nebudem, len ak čítam prvý píspevok témy a ešte niekoľko ďalej, kde sa stále vysvetluje, že len odpovede v odborných témach sa dajú oceniť bodom, ... ale ja som postrehla, že aj v oddychovej sekcii je minimálne jedna téma, kde sa body udeľujú...
Eulalia
03.12.08,04:55
len tak mmch, dávno som navrhovala a furt sa nedá oceniť "počítačistov", či sa mýlim?
Neskúšala som, ale tu by sa bodovanie skutočne hodilo, je to navýsosť odborná a pre mnohých z nás - laikov - veľmi potrebná pomoc.
ALDA
28.12.08,09:29
Prežila som v horách krásne Vianoce.:) Musela som zísť do doliny, pretože mám veľa práce, okrem toho som ochorela, čo je pre mňa nebezpečné. Musela som aj nakuknúť na Poradu a vidím, že niekto sa chce postarať o to, aby som zasa skolabovala.:mee:
Mám kopu bodov, hlavne v oddychových témach, viem kto mi ich pridelil!
Prosím nedávajte mi body, aby ste sa tu vybavovali a robili mi zle. Uvedomte si, že aj takéto bodovanie ma ponižuje. Prečo práve ja?:eek:
Požiadala som o ich vymazanie.
Ďakujem.
armaturka
28.12.08,14:02
len tak mmch, dávno som navrhovala a furt sa nedá oceniť "počítačistov", či sa mýlim?

Aj ja súhlasím, aby sa mohli bodovať "počítačisti".

Viem, že by bolo nespravodlivé, keby sa odobrali body udelené v oddychovkách, no keby sa body rozlišovali, napr. ak má niekto 100 bodov, uviesť z toho v odborných témach: 80, to by bolo priam úžastné.

Veľmi mi pomáha bodovanie v odborných témach, no ak má pisateľ veľa bodov, môžem sa spoľahnúť na správnosť jeho odpovede, ak body získal aj v oddychovej časti?
Aňuška
28.12.08,14:47
Súhlasím s ALDOU. Heli, aj mne boli dnes udelené 3 body, vraj aby som už bola konečne VIP. Tých 37 som si, myslím, zaslúžila, ale tieto posledné 3 nie a netešia ma.
ALDA
28.12.08,15:47
Helka.

Aj teba musí Riško chrániť ?????

Ka Mil

Dostala som, čo som chcela?!:mee: Škoda. S týmto som nerátala.:eek::mee:
ekopo
28.12.08,15:52
Súhlasím s ALDOU. Heli, aj mne boli dnes udelené 3 body, vraj aby som už bola konečne VIP. Tých 37 som si, myslím, zaslúžila, ale tieto posledné 3 nie a netešia ma.
aby to neboli len prázdné slová, daj linky
Halli
28.12.08,16:01
Dostala som, čo som chcela?!:mee: Škoda. S týmto som nerátala.:eek::mee:
Heli vobec sa tým nevzrušuj, máme ťa tu radi ;) a na bodoch nezaleží.
ekopo
28.12.08,16:10
Daj ich vymazať.

Iba tých 37 je zaslúžených.

Ka Mil
Teba sa nikto na nič nepýtal..
Zoltán Kovács
28.12.08,16:23
A teba hej ?



Tak odpovedaj JEMU A NIE MNE.

Ka Mil

A RÁD BY SOM VIDEL VAŠE MENÁ - HRDINOVIA schovaní za nicky.

No a ty si aký hrdina s takým nickom čo teraz máš? O čom vypovedá takýto nick? Jedine o tebe.
Aňuška
28.12.08,16:32
aby to neboli len prázdné slová, daj linky

Napríklad:
http://www.porada.sk/791019-post93.html
ekopo
28.12.08,16:38
vidím, že niekto si tu opätovne potrebuje budovať svoje ego, alebo čo to má..., apropo, nechala Ťa frajerka, alebo nebodaj odvrhla matka? Ak je tak, tak sa vyrozprávaj, ale z rozumom. Možno to bude pre Teba ťažké, ale určite prospešné. Prvá moja reakcia na "príspevok" od Ka Mil na Porade bol príspevok č. 336 v tejto téme a posledná reakcia naňho je tento príspevok...
ekopo
28.12.08,16:46
Elena Navrátilová
28.12.08,16:56
Hádam stačilo... to je smutné čítanie. :rolleyes:
Elena Navrátilová
28.12.08,17:17
Škoda, že sa dokážeme takto zbytočne nechať vyprovokovať a urážať... to sa predsa v živote nepatrí. Toto je téma o bodovaní... takže nech sa tu rieši bodovanie. Urážky v živote nechcem počuť a nie čítať. mimotemy Takže s rozvahou sa tu prezentujme. Body sú v živote asi fakt veľmi potrebné... a na tejto stránke možno skutočne len také malé "povzbudzovadlo" k radám čo a ako treba urobiť. Niekomu to ušetrí veľa peňazí (ak je rád že sa môže zadarmo vzdelávať a vie použiť dobre mienené rady). Veď na týchto stránkach sa od tém zdravia, stavieb, rodinných problémoch... každý nájde čo ho zaujíma. Ale koho zaujímajú urážky? Smutné... nemôžem si pomôcť je to neskutočne smutné. :mee:
Zoltán Kovács
28.12.08,17:19
Elenka.

Ale veď na Porade je to normálne.
1, Sú takí , čo môžu porušovať Etiketu.
2, Sú takí , čo na píšu - pourážajú a VYMAŽÚ.
3, Sú zakladajúci členovia - NEDOTKNUTEĽNÍ.

Je to smutné, ale je to tak.

Ka Mil


1. Je taký, ktorý nie je schopný rešpektovať pravidlá fungovania takýchto portálov.
2. Je taký, ktorý si vytvára x počet nickov, len aby mohol znepríjemňovať účasť ostatným.
3. Je taký, ktorý nie je schopný prijať skutočnosť, že nie je želaný tu na porade.
evina
28.12.08,17:38
Heli , aj ostatní, nedajte si pokaziť príjemné Vianoce a vôbec efekt z tejto stránky- rýchla pomoc v pracovných problémoch a v konkrétnych situáciách. Ak si niekto nedokáže riešiť svoje problémy ináč, ako tým, že uráža a dotýka sa tých, ktorí mu ich nespôsobili- s tým sa nedá nič robiť. Sú jednoducho aj takí ľudi, ktorí si myslia, že tá ich "pravda" je jedinou "pravdou" ...
Ako ja vždy hovorím, každý vie čítať a písať a utvoriť si svoj názor-netreba ho nikomu vnucovať a nemôže sa to ani v určitých prípadoch podariť :):)

P.s. reagujem len preto, že nemám rada, ak muži útočia na ženy, a to len preto, že tie vyslovili súhlas s niektorými názormi človeka, s ktorým má dotyčný problém a nedokáže ho vyriešiť priamo s ním alebo lepšie povedané sám so sebou /resp. nemám to rada u ľuďí všeobecne:)
ALDA
28.12.08,18:42
Škoda, že sa dokážeme takto zbytočne nechať vyprovokovať a urážať... to sa predsa v živote nepatrí. Toto je téma o bodovaní... takže nech sa tu rieši bodovanie. Urážky v živote nechcem počuť a nie čítať. mimotemy Takže s rozvahou sa tu prezentujme. Body sú v živote asi fakt veľmi potrebné... a na tejto stránke možno skutočne len také malé "povzbudzovadlo" k radám čo a ako treba urobiť. Niekomu to ušetrí veľa peňazí (ak je rád že sa môže zadarmo vzdelávať a vie použiť dobre mienené rady). Veď na týchto stránkach sa od tém zdravia, stavieb, rodinných problémoch... každý nájde čo ho zaujíma. Ale koho zaujímajú urážky? Smutné... nemôžem si pomôcť je to neskutočne smutné. :mee:

Elenka a Ty by si nereagovala, keby si mala cca 25 bodov a to mimo odbornej témy po pár dňoch neprítomnosti a to preto, že som sa niekoho zastala, keď sa mi to zdalo celé nefér a to mám teraz iba pozerať a vytešovať sa?:eek: Rozmýšľam prečo a začo ja?
Mojim príspevkom som nikoho neurážala, ani nič podobné, ak som napísala, že mám nesprávne body. A ja nemám rozvahu?..tak pardón, ničoho som sa nedopustila o čom píšeš.
Elena Navrátilová
28.12.08,18:59
Elenka a Ty by si nereagovala, keby si mala cca 25 bodov a to mimo odbornej témy po pár dňoch neprítomnosti a to preto, že som sa niekoho zastala, keď sa mi to zdalo celé nefér a to mám teraz iba pozerať a vytešovať sa?:eek: Rozmýšľam prečo a začo ja?
Mojim príspevkom som nikoho neurážala, ani nič podobné, ak som napísala, že mám nesprávne body. A ja nemám rozvahu?..tak pardón, ničoho som sa nedopustila o čom píšeš.

Helka, ja s Tebou súhlasím. Ja viem presne o čom píšeš. Ale ja som predsa nepísala že si sa mala niečoho dopustiť Ty. Ty si predsa bola v téme. Nikoho si svojim príspevkom ani neurazila. Nikdy som od Teba ani nič urážajúce nečítala, nepočula. Skôr naopak. Presne tak, ničoho si sa nedopustila o čom píšem.
Zoltán Kovács
28.12.08,20:51
Nevidíš si ďalej od nosa.

Ka Mil

mimotemy No nehovor. Čo si jasnovidec, či čo?
Bobbix
30.12.08,14:07
Ja som za to, aby sa cele ocenovanie, ci uz + alebo - sprehladnilo a to tym, ze by sa jednak pod "ocenovanym" prispevkom zjavilo meno toho, kto ocenoval, ale zaroven aby sa ocenenie nezjavilo vtedy, ak by ocenovatel nenapisal ktoru cast, vetu "ocenuje". Ale to by sa muselo tykat aj tlacidla "suhlasim", "ziarovka" a "vypinac". Cize slovne vyjadrenie by bolo povinne. Samozrejme, ak by slovne vyjadrenie bol nejaky nezmysel ako napr. ABC, moderator, ale skutocny moderator by dotycnemu na nejaky cas zablokoval ocenovanie.
Totizto nasiel som v starsich temach pri mojich prispevkoch body, samozrejme minusove a tak rad by som od dotycneho vedel, za co !
Bobbix
30.12.08,16:58
Tak to si ty, vseveduci, vsemohuci. Darceky mi kedy donesies? Asi nikdy, lebo jedno jedine nevies - moju adresu. Na tvojom mieste si zmenim nick na 3 x blbak.
Bobbix
30.12.08,18:03
Inteligentny niesom, to ty si aj za mna. Ale som sympaticky, milacik. Tak co, dame to dokopy ??
Bobbix
30.12.08,18:43
3 x blbak, mam dalsie prispevky, tak rychlo hladaj a nevahaj s minusovymi bodmi. Mozno si ta niekto vsimne.
Johanka
30.12.08,19:04
Nie ste trochu mimotemy ?
Johanka
30.12.08,19:10
Ahááá, tu je mrník :D.
Orsz
30.12.08,19:12
:D:D:D ... ale už "nebuďte bábovky" a mimotemy
Bobbix
30.12.08,19:20
Keď mi zostane čas na blbosti - prečo nie.

Ka Mil

P.S.
Nemusíš sa báť . Debata so mnou púta pozornosť zaručene.

3 blb ak (urcite) kedze sasov nieje nikdy dost, ty nas obstastnujes hned niekolkymi nickmi. Prosim, pokracuj, nech mame vesely Silvester na Porade.

Slavica, dakujem ti za opravu neviem coho. O ziadne body mi nikdy neslo ani nepojde. Iba o transpatentnost. Ked ja (alebo hocikto iny) napise prispevok, nech viem kto a preco ma ako hodnoti.
Bobbix
30.12.08,19:41
Aspon ze vies opisovat, ale IQ neopises.
Bobbix
30.12.08,19:43
Saso, pozrel som si tvoje prispevky a nenasiel som jednu jedinu vetu, ktorou by si niekomu poradil. Tak necmud a zhasni.
Richard
30.12.08,20:08
Všetci, ktorí budú komunikovať s vylúčeným členom budú dočasne vylúčení, pretože komunikácia s takýmto konfliktným človekom vždy prinesie nánosy blata do každej témy.
A keďže mňa to nebaví upratovať, tak budem tomu takto predchádzať či sa to niekomu páči alebo nie.
Mne sa nepáči momentálny stav v ktorom ľudia ľahkovážne vytvárajú na Porade doslova bordel.
Okrem toho budú všetky takto "pošpinené" témy zatvorené alebo vymazané.
Bobbix
30.12.08,20:14
Richard, sorry za otazku, no ako viem, ze komunikujem s vylucenym clenom ??
Richard
31.12.08,07:53
normálny človek ktorý je vylúčený z členstva sa sem už nevráti a nenormálneho sa dá vždy rozpoznať...
Tweety
31.12.08,07:56
normálny človek ktorý je vylúčený z členstva sa sem už nevráti a nenormálneho sa dá vždy rozpoznať...
Richard, a nemohol by byť niekde zavesený zoznam vylúčených? Aby boli viditeľní aj pre tých, ktorí na nich reagujú.
liba2
31.12.08,08:12
Richard, a nemohol by byť niekde zavesený zoznam vylúčených? Aby boli viditeľní aj pre tých, ktorí na nich reagujú.
Myslím si, že toto by nesplnilo účel, lebo keď sa vylúčený člen opäť zaregistruje pod novým nickom, nevieme že ide o toho vylúčeného zo zoznamu a reagujeme na neho skôr než zistíme s kým mame tú česť...
Richard
31.12.08,10:40
Tweety, vylúčený pod vylúčeným nickom nemôže vstupovať na Poradu, ibaže sa zaregistruje pod novým a takto sa snaží pokračovať vo svojom bordelizovaní Porady...
ALDA
31.12.08,10:54
Tweety, vylúčený pod vylúčeným nickom nemôže vstupovať na Poradu, ibaže sa zaregistruje pod novým a takto sa snaží pokračovať vo svojom bordelizovaní Porady...

mimotemyRichard možno je to nový druh terapie, ale škoda, že práve tu na Porade.
DanielaSL
01.01.09,11:52
A je smutné, že si nenájde inú zábavu - len znepríjemňuje život ľuďom, pre ktorých je táto stránka tou najobľúbenejšou.
A ešte vraj vyzerá ako príjemný pán......
m.hladka
01.01.09,12:21
Všetci, ktorí budú komunikovať s vylúčeným členom budú dočasne vylúčení, pretože komunikácia s takýmto konfliktným človekom vždy prinesie nánosy blata do každej témy.
A keďže mňa to nebaví upratovať, tak budem tomu takto predchádzať či sa to niekomu páči alebo nie.
Mne sa nepáči momentálny stav v ktorom ľudia ľahkovážne vytvárajú na Porade doslova bordel.
Okrem toho budú všetky takto "pošpinené" témy zatvorené alebo vymazané.
Súhlasím, ale asi nás tu potom bude viac vylúčených, pretože až neskôr zistíme (teda mne sa to tiež stalo), že komunikujeme s vylúčeným členom. Ale určite by bolo dobre to nejako doriešiť, aby nám tu nešarapatil. Ten zoznam by bol dobry.
Bobbix
01.01.09,12:38
Nechcem sa opakovat, no stale si myslim, ze keby sa pod +/- "ocenovanym" prispevkom zjavil nick toho, kto ocenoval, ale zaroven aby sa ocenenie muselo zdovodnit par slovami, inac by sa nezaregistrovalo co by sa malo tykat aj tlacidla "suhlasim", "ziarovka" a "vypinac" tak by sa dal rychlejsie odhalit nick s nekalymi umyslami. Vcetne mna :).
Ale je mi jasne aj to, ze nieje lahke nieco take naprogramovat.
veronikasad
01.01.09,12:46
Bobbix, oceňovanie príspevku je niečo uplne iné, o čom píšeš ty. Nick toho kto oceňuje sa objavuje pod oceneným príspevkom a ocenenému sú pripísané Poradabody. Tlačidlom "vypínač" môžeš poslať príspevok do tmy - ostatní ho neuvidia
Bobbix
01.01.09,13:11
Ocenovanie - nebolo by od veci vediet, ci je oceneny cely prispevok, alebo iba cast. Predsa nemusis nevyhnutne suhlasit s celym prispevkom.
Este som nezazil, aby bol nejaky prispevok zneviditelneny. Mozno som malo pozorny. No tiez by ma zaujimalo, kto a preco. Ci ma pravy dovod, alebo len tak z pasie.
veronikasad
01.01.09,13:14
Este som nezazil, aby bol nejaky prispevok zneviditelneny. Mozno som malo pozorny. No tiez by ma zaujimalo, kto a preco. Ci ma pravy dovod, alebo len tak z pasie.
Ja tie lampičky nesledujem, tak to vysvetloval Richard v niektorom príspevku
Bobbix
01.01.09,13:33
Tak potom su tam zbytocne. A zbytocne niektorych clenov irituju. Ja zase nesledujem pocet prispevkov clenov. Toto je dost nepodstatne cislo, pretoze vieme, ako si nahanat tento pocet. Staci YES, NO, OK a uz mam tri prispevky.
wagner
01.01.09,15:10
Re: Bodovanie
Všetci, ktorí budú komunikovať s vylúčeným členom budú dočasne vylúčení, pretože komunikácia s takýmto konfliktným človekom vždy prinesie nánosy blata do každej témy.
A keďže mňa to nebaví upratovať, tak budem tomu takto predchádzať či sa to niekomu páči alebo nie.
Mne sa nepáči momentálny stav v ktorom ľudia ľahkovážne vytvárajú na Porade doslova bordel.
Okrem toho budú všetky takto "pošpinené" témy zatvorené alebo vymazané.
__________________
Neviem Richard, či toto je to pravé a čo s tým chceš dosiahnuť. Asi iba opatrnosť u poraďákov s dávaním súhlasov. ALe čítala som tému "Spoplatnenie www.porada.sk" z roku 2004, kde podľa príspevku mala vtedy porada 585 členov. Dnes ich má neporovnateľne viac. Ja by som navrhovala, aby do oddychových tém mal prístup iba poraďák, ktorý je členom napr. rok, dva a pod. Myslím, že potom by tí, ktorí sem chodia iba vŕtať, sem nechodili, lebo by sa do tých tém nedostali. Ak by aj napriek tomu vŕtali v odborných témach, navrhujem spoplatniť každý nick napr. sumou 15 €. Možno si vŕtači zaplatia jeden nick ale viac asi nie. Neverím, že by boli takí štedrí, aby mali 10 nickov, ako teraz. Ja tvrdím, že s tým treba spraviť poriadok. Mňa teda nebaví sa tu dívať na niektoré premúdrelé mená nickov. A myslím si, že väčšinu normálnych ľudí to tiež štve.
arizona
01.01.09,16:21
Re: Bodovanie
Všetci, ktorí budú komunikovať s vylúčeným členom budú dočasne vylúčení, pretože komunikácia s takýmto konfliktným človekom vždy prinesie nánosy blata do každej témy.
A keďže mňa to nebaví upratovať, tak budem tomu takto predchádzať či sa to niekomu páči alebo nie.
Mne sa nepáči momentálny stav v ktorom ľudia ľahkovážne vytvárajú na Porade doslova bordel.
Okrem toho budú všetky takto "pošpinené" témy zatvorené alebo vymazané.
__________________
Neviem Richard, či toto je to pravé a čo s tým chceš dosiahnuť. Asi iba opatrnosť u poraďákov s dávaním súhlasov. ALe čítala som tému "Spoplatnenie www.porada.sk (http://www.porada.sk)" z roku 2004, kde podľa príspevku mala vtedy porada 585 členov. Dnes ich má neporovnateľne viac. Ja by som navrhovala, aby do oddychových tém mal prístup iba poraďák, ktorý je členom napr. rok, dva a pod. Myslím, že potom by tí, ktorí sem chodia iba vŕtať, sem nechodili, lebo by sa do tých tém nedostali. Ak by aj napriek tomu vŕtali v odborných témach, navrhujem spoplatniť každý nick napr. sumou 15 €. Možno si vŕtači zaplatia jeden nick ale viac asi nie. Neverím, že by boli takí štedrí, aby mali 10 nickov, ako teraz. Ja tvrdím, že s tým treba spraviť poriadok. Mňa teda nebaví sa tu dívať na niektoré premúdrelé mená nickov. A myslím si, že väčšinu normálnych ľudí to tiež štve.
Wagner, keď bude chcieť niekto vŕtať do iných ľúdí a bude mať blokovaný prístup do oddychových tém, začne vŕtať v ostatných...
to je typ ľudí:vyhodíš ich dverami a prídu znovu,ale oknom

A čakať rok,dva na to aby som mohla prispieť do nejakej témy, kde mám blokovaný prístup? To je určite nehorázne dlhá doba.Veď aj v neodborných témach sa často dozvieme veľa zaujímavého od "čerstvých " členov.

Možno by sa namiesto zrušenia "zlomyselného nicku" oplatilo založiť mu jednu "priehradku" v porade,kde si môže vypisovať čo chce-pod podmienkou,že inde nebude prispievať.Kto chce nech číta, ostatní nenakuknú...:---
evina
01.01.09,16:24
Na Porade je viac ako 110 tisíc členov. Niektorým sa páči bodovanie, inému nie, jedným vyhovuje systém lampičiek inému nie, niektorých irituje ono iných zas to a myslím, že na konci tohto reťazca môže byť to, že Richard za z toho zblázni a bude tu robiť vychovávateľa.
Osobne si vôbec neviem predstaviť ako by vyzerala nejaká téma, kde ešte budem zdôvodňovať prečo som niekoho ocenila a už vôbec nie , že som ocenila len jednu vetu z celého príspevku, či prečo som dala súhlas alebo nie - jednak by témy boli dokonale neprehľadné a jednak by som samozrejme radšej neoceňovala či nesúhlasila. Neviem si predstaviť ani zákaz nových členov napr. na dva roky do oddychových tém, ak napríklad niekoho zaujímajú len tie-to čo by asi na Porade robil? Neviem si ani predstaviť vyššie spomenutý systém spoplatnenia, lebo neviem prečo by kvôli jednému alebo možno dvom nevysporiadaným ľuďom zo svojím životom sem mali prestať chodiť odborne zdatní ľudia, ktorí napr, vnútorne nebudú súhlasiť so spoplatnením. Jediný spôsob nás všetkých je ignorácia takýchto ľudí -a Tí zas následne nebudú mať na čo reagovať. Či nás to irituje alebo nie neostáva iné, ako keď aj v odbornej téme začne vypisovať niekto svoje provokácie - nerozčúliť sa, nereagovať a poslať ho lampou do tmy. Veď jeho cieľom je práve naša iritácia a rozoberanie donekonečna problému systému stránky...
V globále diskutujúce nicky poznáme, čím chcem povedať, že ak vyslovím aj nesúhlasný názor s niekým vo väčšine prípadov viem o aký nick ide a čo môžem očakávať a u nových môžeme byť vždy opatrnejší.... Je tu veľa inteligentých rozhovorov aj s protichodnými názormi, ktoré nás obohatili. Už ale z druhej reakcie sa dá vycítiť, či niekto provokuje alebo nie. Bohužiaľ v tomto období ten problém tu je a najlepší spôsob je sebaovládanie nás všetkých a nie zmena systému Porady, kvôli jednému alebo dvom členom.
Bobbix
01.01.09,17:03
Ak nevidis dovod, preco zdovodnovat ocenenia, tak mi povedz ty, co je v tomto prispevku zle, ze neznamy jedinec citil potrebu hodnotit -1 (je jedno ci -1 alebo -20, ale o co mu slo??):
"Myslim si, ze dokazne bremeno by bolo na expriatelovi. Doklad o pozicani penazi nema, je to jeho vec co robi so svojimi peniazmi a siillvia si moze tiez priviest vsetkych (byvalych) spoluziakov za svedkov. Takisto nema lekarske potvrdenie, ze peniaze vydal po dlhodobom muceni."
danushka
01.01.09,17:14
Ka Mil, preboha !
Chováš sa ako trójsky kôň.
Porada je najinteligentnejšie fórum na Slovensku a ani Ty nie si hlúpy, naopak si veľmi inteligentný a nič Ti nebránilo, aby si tu fungoval doteraz so svojim prvým nickom Ka Mil.
Ja neviem, či Ti už niekto naznačil, že Tvoje správanie nemá ďaleko od nejakého druhu psychickej poruchy osobnosti.
Odkedy tu neustále oslovuješ doslova cez súkromné správy niektorých členov a chováš sa nechutne vlezlo, tak si aj ja dávam pozor. Mám pocit, že /aj keď sme sa nikdy osobne nestretli/, že v Tvojom prípade si treba dávať veľký pozor. Mám pocit, že by si neváhal zjaviť sa kedykoľvek pri dverách a tak ako rozbíjaš poradu, rozbíjať medziľudské a rodinné vzťahy.
Znechucujeme ma, ako nás tu sleduješ, o niektorých nickoch vieš toho príliš veľa, akoby si si tu robil poznámky do nejakého svojho notesa o určitých vytipovaných a snažil sa im vojsť pod kožu obodovaním bezvýznamných odpovedí.
Samozrejme, že Ti tu stále ktosi sadne na lep, pretože irituješ a invektuješ a je nás tu mnoho, mnoho takých, čo nevedia s kým majú do činenia. Rozpoznajú Ťa len tí, čo sú tu už dlhšie, poznajú štýl Tvojho písania a Tvoj povestný podpis.
Nerozumiem prečo toto robíš. Naozaj nerozumiem. Je to choré.
Čo skrývaš za tým svojim exibicionizmom? Podľa mňa Ťa niečo veľmi trápi a cítiš sa byť asi veľmi nedocenený, keď tak kopeš a kričíš.
A pritom to tu tak vôbec nemuselo byť. Pretože Poraďácka rodina má tak široké a chápavé krídla, že ťažko také nájdeš v nejakej inej komunite.
:mee::mee::mee:
evina
01.01.09,17:32
Ak nevidis dovod, preco zdovodnovat ocenenia, tak mi povedz ty, co je v tomto prispevku zle, ze neznamy jedinec citil potrebu hodnotit -1 (je jedno ci -1 alebo -20, ale o co mu slo??):
"Myslim si, ze dokazne bremeno by bolo na expriatelovi. Doklad o pozicani penazi nema, je to jeho vec co robi so svojimi peniazmi a siillvia si moze tiez priviest vsetkych (byvalych) spoluziakov za svedkov. Takisto nema lekarske potvrdenie, ze peniaze vydal po dlhodobom muceni."

Oceňuje sa bodmi a tie vidíš pri nicku. -1 nie je hodnotenie mínus jedna, ani, že je v ňom, niečo napísané zle, len jednoducho niekto nesúhlasil s týmto príspevkom- čo je normálne, že všetci so všetkým nemôžeme súhlasiť. Treba si prečítať, čo znamenajú porada body a čo poslanie príspevku do tmy a svetla .... A vôbec je to nutné, aby sme to vždy na 100% vedeli, že prečo s nami niekto nesúhlasí?
m.hladka
01.01.09,17:54
Ka Mil, preboha !
Chováš sa ako trójsky kôň.
Porada je najinteligentnejšie fórum na Slovensku a ani Ty nie si hlúpy, naopak si veľmi inteligentný a nič Ti nebránilo, aby si tu fungoval doteraz so svojim prvým nickom Ka Mil.
Ja neviem, či Ti už niekto naznačil, že Tvoje správanie nemá ďaleko od nejakého druhu psychickej poruchy osobnosti.
Odkedy tu neustále oslovuješ doslova cez súkromné správy niektorých členov a chováš sa nechutne vlezlo, tak si aj ja dávam pozor. Mám pocit, že /aj keď sme sa nikdy osobne nestretli/, že v Tvojom prípade si treba dávať veľký pozor. Mám pocit, že by si neváhal zjaviť sa kedykoľvek pri dverách a tak ako rozbíjaš poradu, rozbíjať medziľudské a rodinné vzťahy.
Znechucujeme ma, ako nás tu sleduješ, o niektorých nickoch vieš toho príliš veľa, akoby si si tu robil poznámky do nejakého svojho notesa o určitých vytipovaných a snažil sa im vojsť pod kožu obodovaním bezvýznamných odpovedí.
Samozrejme, že Ti tu stále ktosi sadne na lep, pretože irituješ a invektuješ a je nás tu mnoho, mnoho takých, čo nevedia s kým majú do činenia. Rozpoznajú Ťa len tí, čo sú tu už dlhšie, poznajú štýl Tvojho písania a Tvoj povestný podpis.
Nerozumiem prečo toto robíš. Naozaj nerozumiem. Je to choré.
Čo skrývaš za tým svojim exibicionizmom? Podľa mňa Ťa niečo veľmi trápi a cítiš sa byť asi veľmi nedocenený, keď tak kopeš a kričíš.
A pritom to tu tak vôbec nemuselo byť. Pretože Poraďácka rodina má tak široké a chápavé krídla, že ťažko také nájdeš v nejakej inej komunite.
:mee::mee::mee:

Je to presne, trefne napísané a trafena hus zagágala. Škoda, že to nemôžem oceniť bodíkom, tak aspoň týmto spôsobom to O C E Ň U J E M.
Bobbix
01.01.09,18:11
evina, chytas ma za slovo. To komentovat nebudem a napisem presne: co je v tomto prispevku zle, ze neznamy jedinec citil potrebu ho poslat do tmy. A teraz skus odpovedat na polozenu otazku.
evina
01.01.09,18:17
evina, chytas ma za slovo. To komentovat nebudem a napisem presne: co je v tomto prispevku zle, ze neznamy jedinec citil potrebu ho poslat do tmy. A teraz skus odpovedat na polozenu otazku.

Nie je tam nič zle, len s ním jednoducho pravdepodobne nesúhlasil.
Nechytám Ťa za slovo, ale snažila sa Ti vysvetliť rozdiel medzi bodmi a svetlom a tmou ...
evina
01.01.09,18:58
Bobbix
01.01.09,19:45
Kazdy vola po cistote a transparentnosti a potom odpovies "pravdepodobne". Ja som dal navod na nejaky sposob kontroly, niekomu staci "pravdepodobne". Uz ma to unavuje, tak sa tejto teme uz zrejme venovat nebudem. Ani ziadnym bodom.
K tej ponuke - dakujem, neprosim hoci moc ich prace som tu nevidel. Ale ani neviem co to obnasa, alebo som nepozorny.
evina
01.01.09,22:41
Ja samozrejme odpoviem "pravdepodobne" lebo nevidím do hlavy toho, kto pošle príspevok do tmy. Mám len odlišný názor ako Ty - nevidím dôvod sústavne tu všetko zdôvodňovať, kontrolovať a vysvetľovať okolo bodov alebo myslenia jednotlivých ľudí, a to nie je ani zďaleka cieľom tejto stránky. Osobne nepotrebujem vysvetľovať ani mne, pokiaľ niekto pošle môj príspevok do tmy-nemôže so mnou alebo s mojím štýlom popisovania súhlasiť každý. /Už to je pre mňa dosť transparentné, že sa zamýšľam prečo asi mohol niekto nesúhlasiť /
Väčšina z nás volá po slušnosti a tolerancii k svojim názorom navzájom... a nie po osobných sporoch a zdôvodňovaniach....Ak potrebuješ zdôvodnenie osobne od každého, kto pošle Tvoj príspevok do tmy, resp. každý takýto príspevok, čo Ti pomôže ak niekto napíše:
Posielam do tmy lebo nesúhlasím s Tvojím názorom
nesúhlasím so štýlom Tvojho vyjadrovania sa
Tvoj príspevok sa mi zdá ironický
robím to len tak z nudy a pod.
Čo to bude mať za následok? len vysvetľovanie a obhajovanie, urážanie a pod. a k čomu by to bolo dobré.
Máš pravdu, že netreba o tom viac diskutovať - Teba to unavuje a ja si zas myslím, že Ty si si povedal názor a ja som povedala názor iný a keby bolo potrebné rozhodnúť medzi nami, tak rozhodne tretí a tým je Richard. Inokedy tu bude 40 názorov takých a 40 názorov onakých a ten 81 bude zas Richard, ktorý rozhodne ako to bude vyzerať, v prípade 1000 názorov takých a 1000 názorovo onakých zas bude Riochard ten 2001, ktorý rozhodne a tých jedných 40, 1000 alebo jeden z nás to musí akceptovať a prispôsobiť sa. Ak to neakceptuje a neprispôsobi sa tak musí vyhľadať inú stránku a myslím si tento princíp funguje vo všetkom v živote.

P.s. V priloženom nicku je o systéme červených a zelených žiaroviek , nie ponuka na moderátora:) Prácu moderátora vidieť nemusíme, keby neexistovala možno by sme sa čudovali, ako by vyzerali niektoré témy:), podstatné je, že tá ich práca tu je ....

Záverom želám všetkým príjemný a úspešný rok 2009 a nám všetkým na Porade, aby sme tu riešili už len odborné problémy, prípadne si oddýchli v témach oddychových.
Richard hodne síl :):):)
Bobbix
02.01.09,11:49
Neviem, ako si dospela k nazoru ze Richard ma rozhodnut o tom, ktory nazor je spravny a teda ma ostat na svetle (mimochodom, videl som prispevok 8x poslany do tmy a vobec nebol zbaleny ani nic podobne) a ktory nie. Tak to si potom mozme vsetci klavesnice poodpajat, ked vie vsetko najlepsie. Ja si naopak myslim, ze forum je o debatovani a take zdovodnenia ako si napisala samozrejme neobstoja. Tu by som videl pracu pre moderatora, take nic nehovoriace zdvodnenie zlikvidovat. Ak bude moj prispevok tvrdit "Som za trest smrti, pretoze oko za oko", pochopil by som "tmu" so zdovodnenim "je to nehumanne". Vo vete "Posielam do tmy lebo nesúhlasím s Tvojím názorom" nevidim ziadne zdovodnenie a teda ak by som bol moderator, tak "tma" s takymto zdovodnenim by bola vymazana.

Ale este raz zopakujem, dobre sa hovori, horsie programuje, takze nebudem si vsimat ziadne farby, cisla ani stvorceky a bude pokoj. V mojej dusi.
wagner
02.01.09,12:02
Že Vás to ešte baví sa tu s ním "naťahovať" :( Myslíte si že si dá niečo vysvetliť? Nie, pretože sa tu hovorí o voze a on hovorí o koze :mee: Čo s tými menej chápavými? Asi nič, len odísť z témy. Žiaľ.:confused:
evina
02.01.09,12:16
Neviem, ako si dospela k nazoru ze Richard ma rozhodnut o tom, ktory nazor je spravny a teda ma ostat na svetle (mimochodom, videl som prispevok 8x poslany do tmy a vobec nebol zbaleny ani nic podobne) a ktory nie. Tak to si potom mozme vsetci klavesnice poodpajat, ked vie vsetko najlepsie. Ja si naopak myslim, ze forum je o debatovani a take zdovodnenia ako si napisala samozrejme neobstoja. Tu by som videl pracu pre moderatora, take nic nehovoriace zdvodnenie zlikvidovat. Ak bude moj prispevok tvrdit "Som za trest smrti, pretoze oko za oko", pochopil by som "tmu" so zdovodnenim "je to nehumanne". Vo vete "Posielam do tmy lebo nesúhlasím s Tvojím názorom" nevidim ziadne zdovodnenie a teda ak by som bol moderator, tak "tma" s takymto zdovodnenim by bola vymazana.

Ale este raz zopakujem, dobre sa hovori, horsie programuje, takze nebudem si vsimat ziadne farby, cisla ani stvorceky a bude pokoj. V mojej dusi.

Bobbix, asi nemáme naprogramovaný jazyk na spoločnej vlnovej dľžke, lebo opisuješ veci ktoré som nepovedala....a ani moje dôvody neudávam kvôli konfrontácii, len jednoducho vyjadrujem moje názory...ale nevadí.
Len k jednému sa chcem ešte vyjadriť- svojimi vyjadreniami som chcela povedať o.i. i to, že jedine Richard je ten posledný, ktorý určí ako stránka pobeží /nemyslím samozrejme odbornú stránku.../, a to robí problém niektorým pochopiť :):). My máme poradný hlas či bodovať, či nie, či lampičkovať so zdôvodnením, či bez zdôvodnenia atď. a môžme debatovať o tom dokola, ale ...

Ak hovoríš o "debatovaní", prečo by niekto nemohol povedať názor, že posiela Tvoj príspevok do tmy, lebo s Tvojím názorom nesúhlasí..... Moderátor tu nie je za policajta a nemôže ani sledovať všetky príspevky a za to, že Ty máš názor, že neobstojí taký dôvod, tak iný bude mať pocit, že obstojí....Len toľko som Ti chcela povedať, že názory sú rôzne a jeden je vždy, ktorý rozhoduje, v každej hierarchii :):) /ale samozrejme to rozhodovanie nepatrí ku každému príspevku/.
Príjemný deň :)
Bobbix
02.01.09,13:17
wagner
neviem naco si sa vobec zapajala do temy ked mas take nazory ako o 2 strany skor - o spoplatnovani. To ty nevies, o com je rec. Naozaj, netusim preco sa neriadis svojou poslednou radou.
evina
veta "posielam Tvoj príspevok do tmy, lebo s Tvojím názorom nesúhlasím" nieje zdovodnenie. Ak si myslis ze je, nieje o com debatovat.
kukučka
02.01.09,13:42
Neviem, ako si dospela k nazoru ze Richard ma rozhodnut o tom, ktory nazor je spravny a teda ma ostat na svetle (mimochodom, videl som prispevok 8x poslany do tmy a vobec nebol zbaleny ani nic podobne) a ktory nie. Tak to si potom mozme vsetci klavesnice poodpajat, ked vie vsetko najlepsie. Ja si naopak myslim, ze forum je o debatovani a take zdovodnenia ako si napisala samozrejme neobstoja. Tu by som videl pracu pre moderatora, take nic nehovoriace zdvodnenie zlikvidovat. Ak bude moj prispevok tvrdit "Som za trest smrti, pretoze oko za oko", pochopil by som "tmu" so zdovodnenim "je to nehumanne". Vo vete "Posielam do tmy lebo nesúhlasím s Tvojím názorom" nevidim ziadne zdovodnenie a teda ak by som bol moderator, tak "tma" s takymto zdovodnenim by bola vymazana.

Ale este raz zopakujem, dobre sa hovori, horsie programuje, takze nebudem si vsimat ziadne farby, cisla ani stvorceky a bude pokoj. V mojej dusi.

Ak chceš mať pokoj v duši, mohol by si si najskôr naštudovať to, čo chceš zmeniť, lebo veta, ktorú som zvýraznila v tvojom príspevku svedčí o tom, že to naštudované nemáš...:mee:

Myslím si síce, že to má naštudované málokto. A keď aj, tak jednoducho "nelampičkuje" a už vôbec možnosť nezobrazovať mínusovbé príspevky nevyužíva. ;) Trošku som ti našepkala, rada sa hrám zima, zima, teplo, teplo :D
Bobbix
02.01.09,15:23
Vidim, ze ste posadnuti citovanim celych prispevkov, no ja na tuto uroven nepadnem. Ale napoviem aj ja.
Toto su prve styri riadky z temy "Aj ty môžeš byť moderátorom na Porada.sk:

Áno na Porade môže byť každý moderátorom. Existujú na to až dve možnosti:

1. Moderovanie pomocou tlačítka "vypnúť príspevok". Pomocou tohoto tlačítka získa príspevok mínusové body. Ak dosiahne príspevok určitý počet bodov, tak sa prestane zobrazovať (bude zbalený, bude sa však dať rozbaliť).
Základné nastavenie podmienky na zbalenie príspevku sú dva mínusové body .

Ale vysledok je taky, ze kazdy si je sam sebe moderatorom, pretoze prispevky sa zbalia az vtedy, ked si ja sam zvolim niektoru zo siestich podmienok, co sa mi zda dost zvlastne.
Bobbix
02.01.09,15:32
V tej istej teme, teda "Aj ty môžeš byť moderátorom na Porada.sk" je dalsia nezrovnalost, pretoze anketova otazka znie Ako by ste nazvali zelené a červené tlačítko "vypnúť tému"

Takze vypnut temu, ci prispevok ?
kukučka
02.01.09,16:40
ukážkový mrník
evina
02.01.09,17:17
wagner
neviem naco si sa vobec zapajala do temy ked mas take nazory ako o 2 strany skor - o spoplatnovani. To ty nevies, o com je rec. Naozaj, netusim preco sa neriadis svojou poslednou radou.
evina
veta "posielam Tvoj príspevok do tmy, lebo s Tvojím názorom nesúhlasím" nieje zdovodnenie. Ak si myslis ze je, nieje o com debatovat.

Ja si to nemyslím...ale niekto áno :D:D a teraz čo hádali by ste sa o tom, že ten dôvod nie je ten pravý orechový? Ale súhlasím s jednou vetou v Tvojom príspevku, ktorú som hrubo vyznačila. Takže končím, lebo myslela som to dobre, ale cieľ nevyšiel....Sme asi na takej vlnovej dĺžke, ako občas s mojou postpubertálnou /ale vlastne ešte pubertálnou dcérou/ keď si potrebuje presadiť svoje :rolleyes:....t.j. ja na juhu ona na severe:)...

P.s. Keby si bol z Bratislavy, pozvala by som Ťa na kávu a snažila sa Ťa trošku rozveseliť a presvedčiť, že život je niekedy jednoduchší ako si myslíme:):)

Danushka, tak kto to má hotové to priznanie k dani z motorových vozidiel?:D
Rozalka
02.01.09,17:43
zatiaľ sa nik nepriznal, tak som aj ja spokojná...
Čo buntošíš? veď je len 2.1. dovtedy ešte treba aj DPH za 12/08 resp. IV.Q;)
kukučka
02.01.09,17:44
Vidim, ze ste posadnuti citovanim celych prispevkov, no ja na tuto uroven nepadnem.

prosím vysvetliť, nemtudom :eek:

mimotemy Danushka neboj, Richard nás vyvetrá! :D
m.hladka
02.01.09,18:02
... myslela som to dobre, ale cieľ nevyšiel....Sme asi na takej vlnovej dĺžke, ako občas s mojou postpubertálnou /ale vlastne ešte pubertálnou dcérou/ keď si potrebuje presadiť svoje :rolleyes:....
to asi máš pravdu, lebo starši páni sú už takí ...
ale nepokračujme už v tejto téme, treba ignorovať niektorých pánov.

Práve čumím na DP z motorových vozidiel a čo teraz?
Bobbix
02.01.09,21:26
Ignorovat treba aj niektore damy, dokonca niektore s muzskym nickom, pretoze nieco si niekedy precitali, ale do dnes to nepochopili. Dalej sa tejto teme nevenujem, pretoze niekomu sa proste vysvetlit neda a ten co by sa mal vyjadrit sa nezapaja.
Petra Nová
03.01.09,04:51
Veľa bolo popísané o bodovaní, takže pripojím svoj názor. Pôvodne som mala iný názor na oceňovanie parabodmi. Dnes si myslím, že parabody treba udeľovať vo všetkých témach a vo všetkých sekciách. Ak sa parabody udeľujú za výmenu dojmov zo stretiek, potom nie je dôvod, prečo by sa tak nemohlo diať v sekcii zdravie, počítače a pod. . Pri takomto spôsobe bodovania, by som nemusela deliť body na želané a neželané, zaslúžené a nezaslúžené. Zistila som, že zbaviť sa tých neželaných, nie je vôbec jednoduché. Mazanie parabodov, najmä vo väčšom počte, je údajne vážnym zásahom do systému.
Mám však výhrady k systému zelených a červených svetielok. Nevidím žiadny dôvod pre anonymné značkovanie príspevkov zeleným číslom. Ak s príspevkom súhlasím a myslím, že by bolo dobré ten súhlas aj vyjadriť, tak pod príspevok dám súhlas svojim nickom. Akú hodnotu má zelené číslo, keď ten, čo mi ho dal, je anonymný? Pre mňa žiadnu. Preto zelené svetielka ja používam výlučne na zrušenie červených svetielok. Červené svetielka by mali pre mňa význam vtedy, keď by bolo jasné, kto mi ich dáva. Nie preto, aby som sa pri najbližšej príležitosti do neho triafala, ale preto, aby bolo pre mňa upozornením, že asi treba písať trochu inak alebo mám veci pomýlené. Samozrejme, že mám poraďákov, ktorých názory si vážim a rešpektujem a také, nad ktorými rozmýšľam. Ak sú anonymné, tak majú pre mňa rovnakú cenu, ako tie zelené, teda žiadnu.
Takže ak to mám zhrnúť, tak som za udeľovanie parabodov vo všetkých témach, nech má každý možnosť čo najskôr sa stať VIP-om. Som za ponechanie súhlasov a zavedenie menovitých nesúhlasov s príspevkom, bez zdôvodňovania. V takom prípade sú zelené a červené svetielka zbytočné. Pre tých, čo delia členov na tých, ktorých môžu a tých, čo ich nemusia, nech ďalej slúži systém vypínania príspevkov pomocou kamarátov a nekamarátov.
Richard
03.01.09,22:15
Ďakujem za feedback, ale túto tému uzatváram, pretože sa tu bavilo dosť mimo témy.
Ak chcete niečo k bodovaniu, založte konkrétnu tému.
V kaviarenských témach som zrušil možnosť prideľovať body, plánujem aj udelené pomazať.