dobrak800
02.12.10,20:58
Zdravím poraďákov,

chcem sa opýtať ohľadne reklamácie. V zákone je písané, že vybavenie reklamácie nesmie trvať dlhšie ako 30 dní. Ja som si všimol na doklade o prijatí reklamácie predajcom malým písmom vetu: Reklamácie tovaru predávajúci vybavuje bez zbytočného odkladu, maximálne však do 30 dní odo dňa nasledujúceho po uplatnení reklamácie kupujúcim. Môže si to takto predajca upraviť? A v prípade, že ma do 30 dní písomne (e-mailom, sms-kou, či listom) nekontaktuje, mám automaticky právo odstúpiť od zmluvy?
arizona
02.12.10,20:35
neviem, ci mu nejaky zakon nariaduje,aby ta pisomne, ci inak informoval :confused:
mas predsa kopiu dokladu, je tam datum prijatia reklamacie, takze ak ta vopred nevyzve,mal by si zajst osobne v posledny den do predajne.
Ak nebude reklamacia vybavena do 30 dni, az potom mas narok na odstupenie od zmluvy...

obchodnik si moze na papier napisat co chce,hoci aj to, ze má 100 dnovu lehotu na vybavenie reklamacie....ale podľa zakona by mu to neuspelo.
Zakony platia pre všetkych rovnakéééé;)

http://www.pravaspotrebitela.sk/index.php?page=brochures&itemid=9
dobrak800
02.12.10,20:44
Čítal som v: Zbierka zákonov č. 250/2007, § 18, kde je napísané: "(6) Predávajúci je povinný o vybavení reklamácie vydať písomný doklad najneskôr do 30 dní od dátumu uplatnenia reklamácie."
Myslel som, že sa to týka informovania spotrebiteľa. Asi to chápem zle. :)
arizona
02.12.10,20:55
dobrak800
02.12.10,21:35
Ďakujem veľmi pekne. A ešte jednu otázočku.. V prípade, že mi vznikne nárok na vrátenie peňazí, musí mi ich predajca dať na mieste, alebo to môže riešiť formou prevodu peňazí na účet za x dní?