Zbetik
02.02.11,17:15
Mam internetovy obchod, tovar expedujem cez Slovensku postu. Zakaznici by vsak uvitali aj osobny odber a platbu v hotovosti. Zaujima ma, ci na to potrebujem registracnu pokladnicu, alebo im staci napisat potvrdenie o zaplateni (paragon) a ak ano, tak aky. Ked vystavim fakturu, kde je presne rozpisane, co kupili, musim to rozpisovat aj do uctu?
rivall
04.02.11,08:30
myslim ze staci ked im das fakturu aj pri osobnom odbere s tym ze je tam uvedene ze sa jedna o osobny odber
padro
04.02.11,08:52
ja davam aj prijmovy... ale nerozpisujem.. len tam je uvedene uhrada FAXXX
Margareta76
10.02.11,09:15
My mame internetovy obchod (aj kamennu predajnu-vydajnu tovaru) a povedali nam, ze v pripade, ze budeme od zakaznikov brať za tovar hotovost tak registracnu pokladnicu urcite potrebujeme. Faktura a prijmovy pokladnicny blok zevraj nestaci. Tak ja teraz tomu nerozumiem.
blavaciko
10.02.11,09:48
od 1. 1. 2011 je potrebne evidovat na ERP vsetky prijmy v hotovosti.
Je celkom mozne ze az od 1. 1. 2012, pac to ti hore nejako moc presuvaju tie datumy

http://www.porada.sk/t102701-registracna-pokladnica-otazky-a-odpovede-zo-stranky-drsr.html
http://www.porada.sk/t94807-p25-pokladnicne-blocky-budu-musiet-vydavat-aj-udrzbari-ci-uctovnici.html#
padro
10.02.11,11:09
...az od 1.1.2012 to bude platit .. staci faktura + prijmovy zatial.
Dáša_
10.02.11,14:09
My mame internetovy obchod (aj kamennu predajnu-vydajnu tovaru) a povedali nam, ze v pripade, ze budeme od zakaznikov brať za tovar hotovost tak registracnu pokladnicu urcite potrebujeme. Faktura a prijmovy pokladnicny blok zevraj nestaci. Tak ja teraz tomu nerozumiem.

a v kamennej predajni akú pokladnu používate? Podľa nového alebo podľa starého zákona?
Margareta76
10.02.11,15:20
Zatial zakaznikom, ktori platia u nas v hotovosti davame fakturu a prijmovy pokladnicny blok. Bola u nas aj na kontrole pani z danoveho uradu (kontrolovala nieco ine), ale k registracnej pokladni sa nevyjadrila. A boli sme osobne aj na danovom a ani tam sa jednoznacne nevyjadrili. Vsetkym, resp. nam to bude asi az vtedy jasne, ked dostaneme nejaku mastnu pokutu.
Dáši_ na Teba mam prosbu, ak to nie je tajomstvo a bola by si taka mila, ze ci by si mi nepovedala adresu tvojho internetoveho obchodu. Dakujem.