Janette
19.12.05,07:20
Ahoje, počula som, že od 1.1.2005 vyšiel v platnosti nejaký zákon, že ak podnikateľ ŠZČO-ktorý bol doslova prinútený od zamestnávateľa otvoriť si živnosť-nemôže pracovať opakovane každý deň, a fakturovať si za svoje služby, lebo zamestnávateľ porušuje zákon, ktorému sa vyhýba platiť poistné za zamenstanca. Počuli ste niečo o tom?
liba2
19.12.05,06:46
Janette
21.12.05,06:21
Ďakujem Libe2, prečítala som si to, ale nenašla som odpoveď na moju otázku. Napíšem to takto: známa mi vravela, že na nejakom školení vraveli, že SZČO nemôže pracovať u odberateľa každý deň - tú istú opakovanú činnosť na jeho pracovisku, lebo by musel s ním spraviť riadnu pracovnú zmluvu, ak chce podnikateľ pracovať na takomto mieste, musí vlastniť niečo čo mu patrí, napr. PC na ktorom v jeho firme pracuje a pod., inak ževraj je to protizákonné od 1.1.2005 a začínajú na to kontroly. Viete niečo o tom?
liba2
21.12.05,08:31
Napríklad:
http://www.porada.sk/showpost.php?p=156401&postcount=45
Zákon zatiaľ nevyšiel, všetko je v štádiu príprav.
Janette
22.12.05,08:56
Ďakujem za ohlas. Ide mi to to, že mám klienta u ktorého pracuje na živnosť jeho administratívna pracovníčka-sekretárka celý rok 2005 a fakturuje si každý mesiac za vykonané admin. práce. Ak by mal byť problém, musíme to už teraz nejak riešiť, lebo je koniec roka. Pišeš, že zákon je v riešení, tzn. že tento rok to môže ostať zatiaľ takto..?. Ďakujem za odpoveď.
Janette
27.12.05,19:17
Ahojte, pekné medzisviatky všetkým, prosím Vás viete mi ešte niekto reagovať na moju otázku? Ďakujem.
Manual
27.12.05,19:59
Ďakujem za ohlas. Ide mi to to, že mám klienta u ktorého pracuje na živnosť jeho administratívna pracovníčka-sekretárka celý rok 2005 a fakturuje si každý mesiac za vykonané admin. práce. Ak by mal byť problém, musíme to už teraz nejak riešiť, lebo je koniec roka. Pišeš, že zákon je v riešení, tzn. že tento rok to môže ostať zatiaľ takto..?. Ďakujem za odpoveď.
Bez ohľadu na to či je zákon v riešení alebo nie, tvoj klient ide " do krajnosti " so sekretárkou na živnosť. Možno by to bolo schodné, keby aspoň tie sekretárske /administratívne / práce robila doma a nesedela v JEHO firme za JEHO stolom a nepoužívala JEHO PC a všetko čo je JEHO bezplatne. Nech mu robí administratívne práce ale "akože" nie u neho. Nech si dojde pre doklady a spracováva ich doma.
Pekný večer želám...
hron
27.12.05,20:11
Napríklad:
http://www.porada.sk/showpost.php?p=156401&postcount=45
Zákon zatiaľ nevyšiel, všetko je v štádiu príprav.

Jasimyslim, ze netreba robit privelku paniku. Vo funkcii poradcu, alebo asistenta bude kazda takato sila v bezpeci. Kym budu fungovat poradcovia ministrov a asistenti poslancov, tak urcite. Ti maju platenie pracoviska zamestnavatelom urcene priamo zo zakona.
Janette
28.12.05,16:31
Ďakujem Vám všetkým. Poradím klientovi niečo také, ako radí Manual, lebo kolegyňa zo Sliača spomínala, že to veľmi zdôrazňovali na školení. Tak to spracujem a poradím tak, aby nevznikol problém.
Krásneho Silvesra.