Zavrieť

Porady

,,nútení,, SZČO

Ahoje, počula som, že od 1.1.2005 vyšiel v platnosti nejaký zákon, že ak podnikateľ ŠZČO-ktorý bol doslova prinútený od zamestnávateľa otvoriť si živnosť-nemôže pracovať opakovane každý deň, a fakturovať si za svoje služby, lebo zamestnávateľ porušuje zákon, ktorému sa vyhýba platiť poistné za zamenstanca. Počuli ste niečo o tom?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Janette je offline (nepripojený) Janette

    veselá, priateľská.. Janette
    Ďakujem Libe2, prečítala som si to, ale nenašla som odpoveď na moju otázku. Napíšem to takto: známa mi vravela, že na nejakom školení vraveli, že SZČO nemôže pracovať u odberateľa každý deň - tú istú opakovanú činnosť na jeho pracovisku, lebo by musel s ním spraviť riadnu pracovnú zmluvu, ak chce podnikateľ pracovať na takomto mieste, musí vlastniť niečo čo mu patrí, napr. PC na ktorom v jeho firme pracuje a pod., inak ževraj je to protizákonné od 1.1.2005 a začínajú na to kontroly. Viete niečo o tom?

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    Napríklad:
    http://www.porada.sk/showpost.php?p=156401&postcount=45
    Zákon zatiaľ nevyšiel, všetko je v štádiu príprav.
    Naposledy upravil liba2 : 21.12.05 at 08:51 Dôvod: doplnenie textu

    Janette je offline (nepripojený) Janette

    veselá, priateľská.. Janette
    Ďakujem za ohlas. Ide mi to to, že mám klienta u ktorého pracuje na živnosť jeho administratívna pracovníčka-sekretárka celý rok 2005 a fakturuje si každý mesiac za vykonané admin. práce. Ak by mal byť problém, musíme to už teraz nejak riešiť, lebo je koniec roka. Pišeš, že zákon je v riešení, tzn. že tento rok to môže ostať zatiaľ takto..?. Ďakujem za odpoveď.

    Janette je offline (nepripojený) Janette

    veselá, priateľská.. Janette
    Ahojte, pekné medzisviatky všetkým, prosím Vás viete mi ešte niekto reagovať na moju otázku? Ďakujem.

    Manual je offline (nepripojený) Manual

    Manual
    Janette
    Ďakujem za ohlas. Ide mi to to, že mám klienta u ktorého pracuje na živnosť jeho administratívna pracovníčka-sekretárka celý rok 2005 a fakturuje si každý mesiac za vykonané admin. práce. Ak by mal byť problém, musíme to už teraz nejak riešiť, lebo je koniec roka. Pišeš, že zákon je v riešení, tzn. že tento rok to môže ostať zatiaľ takto..?. Ďakujem za odpoveď.
    Bez ohľadu na to či je zákon v riešení alebo nie, tvoj klient ide " do krajnosti " so sekretárkou na živnosť. Možno by to bolo schodné, keby aspoň tie sekretárske /administratívne / práce robila doma a nesedela v JEHO firme za JEHO stolom a nepoužívala JEHO PC a všetko čo je JEHO bezplatne. Nech mu robí administratívne práce ale "akože" nie u neho. Nech si dojde pre doklady a spracováva ich doma.
    Pekný večer želám...

    hron je offline (nepripojený) hron

    hron
    liba2
    Napríklad:
    http://www.porada.sk/showpost.php?p=156401&postcount=45
    Zákon zatiaľ nevyšiel, všetko je v štádiu príprav.
    Jasimyslim, ze netreba robit privelku paniku. Vo funkcii poradcu, alebo asistenta bude kazda takato sila v bezpeci. Kym budu fungovat poradcovia ministrov a asistenti poslancov, tak urcite. Ti maju platenie pracoviska zamestnavatelom urcene priamo zo zakona.

    Janette je offline (nepripojený) Janette

    veselá, priateľská.. Janette
    Ďakujem Vám všetkým. Poradím klientovi niečo také, ako radí Manual, lebo kolegyňa zo Sliača spomínala, že to veľmi zdôrazňovali na školení. Tak to spracujem a poradím tak, aby nevznikol problém.
    Krásneho Silvesra.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.