sneha
29.07.11,12:36
Venujem sa výrobe šperkov a chcela by som používať rôzne obrázky stiahnuté z internetu. Tieto šperky by som chcela ďalej predávať ale viem že tie obrázky som nevytvorila alebo nevyfotila ja ale niekto iný, ktorý ma na ne autorské práva. Spočívajú tieto autorské práva aj na obrázky ktoré dal autor na voľné stiahnutie?
Barbara
29.07.11,10:42
Venujem sa výrobe šperkov a chcela by som používať rôzne obrázky stiahnuté z internetu. Tieto šperky by som chcela ďalej predávať ale viem že tie obrázky som nevytvorila alebo nevyfotila ja ale niekto iný, ktorý ma na ne autorské práva. Spočívajú tieto autorské práva aj na obrázky ktoré dal autor na voľné stiahnutie?


treba preštudovať zmluvné podmienky danej stránky, odkiaľ chceš stiahnúť tie obrázky.
tu je podobná téma
http://www.porada.sk/t153818-isifa-pokuta-za-porusenie-autorskych-prav.html
arizona
29.07.11,13:09
Najlepsou reklamou budu pre teba fotky vlastnych vyrobkov .
Naco pouzivat cudzie? :confused:
katalóg
29.07.11,14:09
Najlepsou reklamou budu pre teba fotky vlastnych vyrobkov .
Naco pouzivat cudzie? :confused:
Reklamou áno, ale stane sa zadávateľke témy to isté nad čím sa zamýšľa ona. Vykradnú ju. Ak dať niečo svoje na stránku, tak neskôr, bude mať väčší zisk.
Takto je to žiaľ zaužívané na celom svete.
Gina Er
29.07.11,16:43
Venujem sa výrobe šperkov a chcela by som používať rôzne obrázky stiahnuté z internetu. Tieto šperky by som chcela ďalej predávať ale viem že tie obrázky som nevytvorila alebo nevyfotila ja ale niekto iný, ktorý ma na ne autorské práva. Spočívajú tieto autorské práva aj na obrázky ktoré dal autor na voľné stiahnutie?
...chceš predávať šperky,ale prezentovať ich chceš cudzími obrázkami? alebo tie obrázky chceš využiť na vytvorenie šperku?
svetlik
29.07.11,16:48
Venujem sa výrobe šperkov a chcela by som používať rôzne obrázky stiahnuté z internetu. Tieto šperky by som chcela ďalej predávať ale viem že tie obrázky som nevytvorila alebo nevyfotila ja ale niekto iný, ktorý ma na ne autorské práva. Spočívajú tieto autorské práva aj na obrázky ktoré dal autor na voľné stiahnutie?

Ak sú dané na voľné stiahnutie, je potrebné pozrieť, či to voľné stiahnutie = aj na účely zárobkovej resp. podnikateľskej činnosti.
katalóg
30.07.11,22:16
Vidíte rozdiel medzi skopírovaním umeleckého diela a iného výtvarného vyjadrenia?
O čo by bol svet bohatší a rozmanitejší, keby sa kreativita využívala viac.
misoft
30.07.11,22:25
sneha
Zobrazené obrázky voľne dostupné na internete (pokiaľ sú od jednotlivých osôb) sa môžu stiahnuť len pre vlastnú potrebu (nie pre komerčné účely). Obrázky znázornené v rôznych reklamách (i na internete) sú už majetkom toho, kto ich zverejnil (väčšinou firma, reklamná agentúra) a platí pre ne autorské právo (oni totiž za zverejnenie platia).
Pokiaľ by si chcela použiť pre komerčné účely jeden, alebo druhý druh zverejnených obrázkov, musela by si žiadať autora o ich zverejnenie (získať licenciu - takto som pri srandičkách žiadal autora fotokoláži zverejnenie, povolil mi to e-mailom), prípadne po zverejnení by si musela všade viditeľne uvádzať zdroj obrázku (autora). Samozrejme tieto by si nesmela v žiadnom prípade upravovať.