Zavrieť

Porady

Zdravím. Chcela by som sa spýtať ako je to s autorskými právami na obrázky.

Venujem sa výrobe šperkov a chcela by som používať rôzne obrázky stiahnuté z internetu. Tieto šperky by som chcela ďalej predávať ale viem že tie obrázky som nevytvorila alebo nevyfotila ja ale niekto iný, ktorý ma na ne autorské práva. Spočívajú tieto autorské práva aj na obrázky ktoré dal autor na voľné stiahnutie?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Barbara je offline (nepripojený) Barbara

    no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac Barbara
    sneha Pozri príspevok
    Venujem sa výrobe šperkov a chcela by som používať rôzne obrázky stiahnuté z internetu. Tieto šperky by som chcela ďalej predávať ale viem že tie obrázky som nevytvorila alebo nevyfotila ja ale niekto iný, ktorý ma na ne autorské práva. Spočívajú tieto autorské práva aj na obrázky ktoré dal autor na voľné stiahnutie?

    treba preštudovať zmluvné podmienky danej stránky, odkiaľ chceš stiahnúť tie obrázky.
    tu je podobná téma
    http://www.porada.sk/t153818-isifa-p...kych-prav.html

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Najlepsou reklamou budu pre teba fotky vlastnych vyrobkov .
    Naco pouzivat cudzie?

    katalóg je offline (nepripojený) katalóg

    katalóg
    arizona Pozri príspevok
    Najlepsou reklamou budu pre teba fotky vlastnych vyrobkov .
    Naco pouzivat cudzie?
    Reklamou áno, ale stane sa zadávateľke témy to isté nad čím sa zamýšľa ona. Vykradnú ju. Ak dať niečo svoje na stránku, tak neskôr, bude mať väčší zisk.
    Takto je to žiaľ zaužívané na celom svete.

    Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

    Gina Er
    sneha Pozri príspevok
    Venujem sa výrobe šperkov a chcela by som používať rôzne obrázky stiahnuté z internetu. Tieto šperky by som chcela ďalej predávať ale viem že tie obrázky som nevytvorila alebo nevyfotila ja ale niekto iný, ktorý ma na ne autorské práva. Spočívajú tieto autorské práva aj na obrázky ktoré dal autor na voľné stiahnutie?
    ...chceš predávať šperky,ale prezentovať ich chceš cudzími obrázkami? alebo tie obrázky chceš využiť na vytvorenie šperku?

    svetlik je offline (nepripojený) svetlik

    svetlik
    sneha Pozri príspevok
    Venujem sa výrobe šperkov a chcela by som používať rôzne obrázky stiahnuté z internetu. Tieto šperky by som chcela ďalej predávať ale viem že tie obrázky som nevytvorila alebo nevyfotila ja ale niekto iný, ktorý ma na ne autorské práva. Spočívajú tieto autorské práva aj na obrázky ktoré dal autor na voľné stiahnutie?
    Ak sú dané na voľné stiahnutie, je potrebné pozrieť, či to voľné stiahnutie = aj na účely zárobkovej resp. podnikateľskej činnosti.

    katalóg je offline (nepripojený) katalóg

    katalóg
    Vidíte rozdiel medzi skopírovaním umeleckého diela a iného výtvarného vyjadrenia?
    O čo by bol svet bohatší a rozmanitejší, keby sa kreativita využívala viac.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    sneha
    Zobrazené obrázky voľne dostupné na internete (pokiaľ sú od jednotlivých osôb) sa môžu stiahnuť len pre vlastnú potrebu (nie pre komerčné účely). Obrázky znázornené v rôznych reklamách (i na internete) sú už majetkom toho, kto ich zverejnil (väčšinou firma, reklamná agentúra) a platí pre ne autorské právo (oni totiž za zverejnenie platia).
    Pokiaľ by si chcela použiť pre komerčné účely jeden, alebo druhý druh zverejnených obrázkov, musela by si žiadať autora o ich zverejnenie (získať licenciu - takto som pri srandičkách žiadal autora fotokoláži zverejnenie, povolil mi to e-mailom), prípadne po zverejnení by si musela všade viditeľne uvádzať zdroj obrázku (autora). Samozrejme tieto by si nesmela v žiadnom prípade upravovať.

    Zdravím. Chcela by som sa spýtať ako je to s autorskými právami na obrázky.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.