externit
26.08.11,19:05
prosim,kde najdem §....kde sa pise o protizakonnom foteni,nahravani na video bez suhlasu protistrany?....co je zakonne,co nie je

vdaka
avalik
26.08.11,17:33
Obciansky zakonnik:

Ochrana osobnosti
§ 11

Fyzická osoba má právo na ochranu svojej osobnosti, najmä života a zdravia, občianskej cti a ľudskej dôstojnosti, ako aj súkromia, svojho mena a prejavov osobnej povahy.

§ 12

(1) Písomnosti osobnej povahy, podobizne, obrazové snímky a obrazové a zvukové záznamy týkajúce sa fyzickej osoby alebo jej prejavov osobnej povahy sa smú vyhotoviť alebo použiť len s jej privolením.

(2) Privolenie nie je potrebné, ak sa vyhotovia alebo použijú písomnosti osobnej povahy, podobizne, obrazové snímky, zvukové alebo obrazové a zvukové záznamy na úradné účely na základe zákona.

(3) Podobizne, obrazové snímky a obrazové a zvukové záznamy sa môžu bez privolenia fyzickej osoby vyhotoviť alebo použiť primeraným spôsobom tiež na vedecké a umelecké účely a pre tlačové, filmové, rozhlasové a televízne spravodajstvo. Ani také použitie však nesmie byť v rozpore s oprávnenými záujmami fyzickej osoby.

§ 13

(1) Fyzická osoba má právo najmä sa domáhať, aby sa upustilo od neoprávnených zásahov do práva na ochranu jej osobnosti, aby sa odstránili následky týchto zásahov a aby jej bolo dané primerané zadosťučinenie.

(2) Pokiaľ by sa nezdalo postačujúce zadosťučinenie podľa odseku 1 najmä preto, že bola v značnej miere znížená dôstojnosť fyzickej osoby alebo jej vážnosť v spoločnosti, má fyzická osoba tiež právo na náhradu nemajetkovej ujmy v peniazoch.

(3) Výšku náhrady podľa odseku 2 určí súd s prihliadnutím na závažnosť vzniknutej ujmy a na okolnosti, za ktorých k porušeniu práva došlo.


Dalej aj tieto zakony:

428/2002 Z.z. o ochrane osobných údajov

166/2003 Z.z. o ochrane súkromia pred neoprávneným použitím informačno-technických prostriedkov a o zmene a doplnení niektorých zákonov (zákon o ochrane pred odpočúvaním)
buchač
26.08.11,17:42
prosim,kde najdem §....kde sa pise o protizakonnom foteni,nahravani na video bez suhlasu protistrany?....co je zakonne,co nie je

vdaka

...neviem síce , čo je pod pojmom bez súhlasu , ale ...


Detektívne služby

Detektívna služba zahŕňa:
- hľadanie osoby
- hľadanie majetku
- monitorovanie činnosti osoby v uzavretom priestore alebo na uzavretom mieste
- zisťovanie údajov, ktoré môžu slúžiť ako dôkazný prostriedok v konaní pred súdom alebo správnym orgánom
- získavanie údajov o osobnom stave fyzickej osoby a získavanie informácií o konaní fyzickej osoby alebo právnickej osoby alebo o ich majetkových pomeroch
- získavanie informácií v súvislosti s vymáhaním pohľadávky, alebo
- získavanie údajov o protiprávnom konaní ohrozujúcom obchodné tajomstvo
externit
26.08.11,18:14
...neviem síce , čo je pod pojmom bez súhlasu , ale ...

jedna osoba si ma nahrala na video a chce to pouzit...bez mojho suhlasu
Ice dive
26.08.11,18:36
jedna osoba si ma nahrala na video a chce to pouzit...bez mojho suhlasu
no záleží čo to je za nahrávku... a pri akej príležitosti vznikla a akým spôsobom lebo napr. pochybujem, že ak dávajú v správach dajaký šot natočený v meste, majú súhlas xy ľudí čo sa tam ukázali... to by neboli žiadne správy...
arizona
26.08.11,19:12
jedna osoba si ma nahrala na video a chce to pouzit...bez mojho suhlasu

mimotemy
Nejako sa zamotavas :confused:
najprv si ty chces niekoho nahravat http://www.porada.sk/1835034-post6.html

a teraz zas naopak?

Ved sa spytaj na rovinu, co potrebujes vediet,nech ludia zbytocne nemarnia cas :rolleyes:
externit
26.08.11,19:23
mimotemy
Nejako sa zamotavas :confused:
najprv si ty chces niekoho nahravat

a teraz zas naopak?

Ved sa spytaj na rovinu, co potrebujes vediet,nech ludia zbytocne nemarnia cas :rolleyes:


za 1..ja si nikoho nechcem nahravat....nahravany som bol ja...

za 2. tieto dve temy nemaju nic spolocne
externit
26.08.11,19:28
mimotemy
Nejako sa zamotavas :confused:
najprv si ty chces niekoho nahravat

a teraz zas naopak?

Ved sa spytaj na rovinu, co potrebujes vediet,nech ludia zbytocne nemarnia cas :rolleyes:



toto bolo pisane teoreticky....konkretne ide o nahravku bez suhlasu nahratej strany....
Ice dive
26.08.11,20:03
toto bolo pisane teoreticky....konkretne ide o nahravku bez suhlasu nahratej strany....
vyjadroval si sa k nejakej problematike? kde bolo uvedené aj tvoje meno a jasná identifikácia atď... tak potom potrebujú tvoj súhlas... ak ťa niekto natočil, pri tom ako pred krčmou dávaš niekomu "nakladačku" tak potom si súhlas nemusia pýtať...
marjankaj
26.08.11,20:08
externit
26.08.11,20:31
vyjadroval si sa k nejakej problematike? kde bolo uvedené aj tvoje meno a jasná identifikácia atď... tak potom potrebujú tvoj súhlas... ak ťa niekto natočil, pri tom ako pred krčmou dávaš niekomu "nakladačku" tak potom si súhlas nemusia pýtať...

za kolegom do prace prisli dvaja pani,...len zrovna dvere na jeho kancelarii som otvoril ja ,lebo som nieco hladal v papieroch,nevedeli,ze tam budem..cakali kolegu..uz dopredu mali nachystanu kameru...pytali sa na neho,mysleli si asi,ze ho kryjem..povedal som im,pokial kameru nevypnu,nemam sa s nimi o com bavit...nespravili tak,tak som im buchol dverami...
Chobot
26.08.11,21:37
za kolegom do prace prisli dvaja pani,...len zrovna dvere na jeho kancelarii som otvoril ja ,lebo som nieco hladal v papieroch,nevedeli,ze tam budem..cakali kolegu..uz dopredu mali nachystanu kameru...pytali sa na neho,mysleli si asi,ze ho kryjem..povedal som im,pokial kameru nevypnu,nemam sa s nimi o com bavit...nespravili tak,tak som im buchol dverami...

Pozri túto tému:

http://www.porada.sk/t72605-nezelane-fotenie.html