Zavrieť

Porady

moze ma dat na sud s akoze "ustnou dohodou" ?

prosim,poradte mi...mal som velmi dobreho kamarata,ktory mi spravil uctovnictvo vo fakturach....zaniesol to na danovy urad...atd...

..ja som mu pomohol na stavbe chalupy,on mne na oplatku spravil to uctovnictvo...takze medzi nami neni ziadna pisana zmluva ,ale ustna dohoda

medzi casom uz sme neni dobry kamarati,sme rozhadany,dokonca si vystavil fakturu za tie uctovne sluzby ,ktore mi poskytol...poslal mi to postou

teraz ma otravuje,aby som mu to zaplatil,ohana sa sudom,exekutorom....ze vraj aj ustna dohoda zmoze vela...ma dokaz-razitka na danovom priznani

Prosim,je to pravda?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    1.Razítko z DÚ nie je dôkaz pre neho, ale pre teba, že si podal daňové priznanie.
    2. Vystav faktúru aj ty na svoje práce na stavbe. Pošli mu to tiež poštou.

    danushka je offline (nepripojený) danushka

    danushka
    Však nech Ťa dá na súd ...
    Je na ňom, aby dokázal súdu na základe čoho Ti fakturuje za služby.

    Súd bude zaujímať objednávka, nejaká zmluva a podobne.

    Exekútorom sa zbytočne oháňa. Exekútor bude konať až na základe súdneho rozhodnutia.

    danushka je offline (nepripojený) danushka

    danushka
    Zoltán Kovács Pozri príspevok
    1.Razítko z DÚ nie je dôkaz pre neho, ale pre teba, že si podal daňové priznanie.
    2. Vystav faktúru aj ty na svoje práce na stavbe. Pošli mu to tiež poštou.
    No keď si u neho kamarát oficiálne objednal prácu a dohodli sa na odmene za ňu, faktúru vystaviť môže .

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    externit Pozri príspevok
    prosim,poradte mi...mal som velmi dobreho kamarata,ktory mi spravil uctovnictvo vo fakturach....zaniesol to na danovy urad...atd...

    ..ja som mu pomohol na stavbe chalupy,on mne na oplatku spravil to uctovnictvo...takze medzi nami neni ziadna pisana zmluva ,ale ustna dohoda

    medzi casom uz sme neni dobry kamarati,sme rozhadany,dokonca si vystavil fakturu za tie uctovne sluzby ,ktore mi poskytol...poslal mi to postou

    teraz ma otravuje,aby som mu to zaplatil,ohana sa sudom,exekutorom....ze vraj aj ustna dohoda zmoze vela...ma dokaz-razitka na danovom priznani

    Prosim,je to pravda?
    Hrubo označené mám chápať tak, že účtovné doklady má ešte on? Prečo ti ich nevrátil? Nie sú to jeho majetkom, alebo tvojím.....

    externit je offline (nepripojený) externit

    externit
    no potvrdilo sa mi,co som predpokladal..ale ze radsej sa opytam...

    a mimo temy...sa spytam,da sa ako dokaz pouzit este na sude videonahravka,ktoru si trebars ja nahram..ze bolo to tak ako tvrdim ja(video) a nie ten druhy..?

    externit je offline (nepripojený) externit

    externit
    nie,to je zalezitost spred 2 rokov asi.....vsetky papiere su na danovom..on uz nema nic,len tu jeho akoze fakturu

    danushka je offline (nepripojený) danushka

    danushka
    externit Pozri príspevok
    nie,to je zalezitost spred 2 rokov asi.....vsetky papiere su na danovom..on uz nema nic,len tu jeho akoze fakturu
    Jaj, on spravil službu pred dvomi rokmi a akosi ju zabudol vyfakturovat a spomenul si na to po dvoch rokoch?

    A aký dátum ma faktúra? Dátum tohtoročný?


    ...a že chlapi nebývajú nešitní....

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    externit Pozri príspevok
    nie,to je zalezitost spred 2 rokov asi.....vsetky papiere su na danovom..on uz nema nic,len tu jeho akoze fakturu
    No účtovné doklady na DÚ určite nie sú, len priznanie..... (to len na okraj)

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    externit Pozri príspevok
    datum napisal ten spred 2 rokov....akoze Fa je stara 2 roky
    Predpokladám, že si živnostník v obore stavieb. Tak jednoducho vystav mu aj ty faktúru na svoje práce. A uvidíš ako sa zatvári.

    externit je offline (nepripojený) externit

    externit
    ale uz si nepamatam,co a ako sme mali medzi sebou ake papiere.prijmove doklady,blocky...ako to v uctovnictve chodi...

    takze ak ma chce dat na sud,musi byt uzatvorena zmluva o poskytnutej sluzbe...ano?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    externit Pozri príspevok
    ale uz si nepamatam,co a ako sme mali medzi sebou ake papiere.prijmove doklady,blocky...ako to v uctovnictve chodi...

    takze ak ma chce dat na sud,musi byt uzatvorena zmluva o poskytnutej sluzbe...ano?

    Mám dojem, že nečítaš naše rady, len melieš svoje, či ťa môže dať na súd.

    externit je offline (nepripojený) externit

    externit
    danushka Pozri príspevok
    No keď si u neho kamarát oficiálne objednal prácu a dohodli sa na odmene za ňu, faktúru vystaviť môže .
    my sme sa len dohodli ze ja jemu pomozem na stavbe a on mne za to urobi papiere...to boli tie odmeny za tie nase prace..tak ake FA

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    mh... no čo tak trošku zdravého rozumu do toho vášho podnikania... čo myslíš ako by sa zatváril sudca, ak by ste sa stretli na súde, že sa žaľujete navzájom za služby faktúrované v roku 2011 poskytnuté v roku 2009... bez akýchkoľvek objednávok a pod... to by mohol urobiť každý... počkám dva tri rôčky a potom podľa ORSR rozpošlem faktúry jednotlivým firmám podľa vlastného náhodného výberu... možno zaplatia tak super, možno nie, tak to je riziko podnikania...

    danushka je offline (nepripojený) danushka

    danushka
    externit Pozri príspevok
    my sme sa len dohodli ze ja jemu pomozem na stavbe a on mne za to urobi papiere...to boli tie odmeny za tie nase prace..tak ake FA
    No a nepovadili ste sa vy dvaja pre nejakú babenu?

    Keď vystavil faktúru pred dvomi rokmi a táto nebola zaplatená, už dávno pred tým Ťa mal vyzvať k úhrade a vo svojom účtovníctve by ju mal evidovať ako neuhradenú pohľadávku. Ak takú vystavil dodatočne, v účtovníctve nebola, to by musel spätne opravovať svoju účtovnú závierku.

    Ja neviem, asi by ste si mali ako chlapi sadnúť na pivo a nemať ,,ženské" maniere. Uf!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.