duves
23.02.12,19:15
gilda
23.02.12,18:46
peticia a poziadavky,je to maly pokrok,ale zabudli na zrusenie Generalnej prokuratury a zriadenie statnych zastupitelstiev,ocista a odpolizovanie policajneho zboru-len otazka ci je to vobec dostatocne dostat nas z toho hnoja v ktorom sme az vyse hlavy http://www.changenet.sk/?section=kampane&x=649647

Bože trisestri, veď sa pozri, kto je tam podpísaný. To už je pokrok!
trisestri
23.02.12,18:50
a kto-poznam iba Nvotu,ten bol na tribune aj v novembri
trisestri
23.02.12,18:52
aha este Trancika A Gala,ten Fedorko sa montuje vsade
marleau
23.02.12,18:54
Ľudia,už je neskoro!!!
Slovensko je zapredané,je koniec.
Už to neriešte,aj tak budete voliť zlo,zlodejov nepotrestáte,lebo ste humanisti a iní škodcovia zdravého rozumu.
gilda
23.02.12,18:57
korela
23.02.12,19:21
Ľudia,už je neskoro!!!
Slovensko je zapredané,je koniec.
Už to neriešte,aj tak budete voliť zlo,zlodejov nepotrestáte,lebo ste humanisti a iní škodcovia zdravého rozumu.
Staněk a pod., úradnícka vláda na 2 roky?
korela
23.02.12,19:22
Dr.Valach Diskusia o priamej demokracii 1. časť http://www.sss-nm.sk/dr-milan-valach-diskuse-o-prime-demokracii/

Dr. Valach Diskusia o priamej demokracii 2. časť http://www.porada.sk/t185568-p51-protest-gorila-v-ba-viac-ako-5000-ludi-media-zas-odrbavali-a-vraj-len-800-a.html#post1974159

Aký mali dôvod médiá skresľovať skutočnosť?
220870
23.02.12,20:03
Aký mali dôvod médiá skresľovať skutočnosť?
Demagogia.Zdebilnený národ nieje schopný akcie.Ak máte kopu času pozrite si túto reláciu.
http://www.ceskatelevize.cz/porady/10101491767-studio-ct24/212411034000035-planeta-zeme-2012/video/
a čítajte nezávislé médiá.
http://imcmedia.cz/
http://www.czechfreepress.cz/
http://www.blisty.cz/
Vždy keď sledujem TV a to je čoraz menej sa ,snažím romýšlať prečo to povedali v tých správach, tak ako to povedali ,čo nám zamlčujú a čo nepovedali.Ak chcete objektívny názor prestante sledovať TV a hľadajte si informácie sam-a.
Pikoška
24.02.12,05:48
Ľudia,už je neskoro!!!
Slovensko je zapredané,je koniec.
Už to neriešte,aj tak budete voliť zlo,zlodejov nepotrestáte,lebo ste humanisti a iní škodcovia zdravého rozumu.No takto skuhrať dokáže fakt len chlap. Aké, už to neriešte? Radšej teraz, ako nikdy. Aj nevesta ešte vždy aj zpred oltára má kedy utekať. Keby chlapi nesedeli v krčme pri pive, ale zobrali poriadne klacky a povymetali s chamraďou všetky kúty, tak by sa ešte veľa zachránilo. Dnes máš tiež možnosť k tomu prispieť. Neboj, oni už majú plné gate.
gilda
24.02.12,06:45
Ľudia,už je neskoro!!!
Slovensko je zapredané,je koniec.
Už to neriešte,aj tak budete voliť zlo,zlodejov nepotrestáte,lebo ste humanisti a iní škodcovia zdravého rozumu.
http://www.sss-nm.sk/dr-milan-valach...me-demokracii/ (http://www.sss-nm.sk/dr-milan-valach-diskuse-o-prime-demokracii/) počúvaj, možno pochopíš
220870
24.02.12,06:50
Nikdy nie je neskoro.Pre našu generáciu je najvyšší čas,ale pre deti nieje neskoro.Po 2 sv vojne bol svet total v troskách za 10 rokov po vojne rozkvitol.
http://www.youtube.com/watch?v=fSoL8bMk-68
DušanČ
24.02.12,07:20
Tak momet.:) Zase sa tu niečo jednostranne podsúva.;) Ľudia majú bohužiľ asi fakt krátku pamäť.
SMER tú kasu rozkradol sám? A ako sa teda do toho pralesa medzi tie gorilky dostali aj tí najsamlepší? Preto snáď, že tí do tej kasičky nosili zo svojho? Kriminalita je priamoúmerná kvalite sociálneho systému. Hovoríš o škandinávskych krajinách, teda o Nórsku a Švédsku. No tak potom je to celkom jasné. Vo Švédsku mali Myrdala, no a my len chvíľu Mihála a po sociálnom poli, ktorým prešiel tráva tisíc rokov neporastie.
Každý názor je užitočný, neužitočné je len nočné prejedanie sa.
Pikoška, Ty ma neustále prekvapuješ. Raz ma pochváliš do nebies, za príspevok, v ktorom uvediem, že uznávam názory, aj s ktorými prípadne nesúhlasím, na druhý deň ma "zdrbneš" za iný, ktorým len reagujem na iný jednostranný. Takáto oponencia musí byť jednostranná. Inak to nie je oponencia. A vôbec si nepostrehla účel mojich príspevkov v tejto téme. Ako som uviedol inde, byť zvolená si nezaslúži ani jedna z terajších zavedených strán. Zo známych dôvodov. Že sa zastávam pravice, je aj z toho dôvodu, že sa snažím dopátrať príčiny, prečo z Gorily jedna strana ťaží a druhá stráca. Veď väčšina prispievajúcich v tejto téme uznáva, že všetci kradnú. Tak v čom je problém ? Asi len v tom, že jedna časť voličov svojim vyvoleným je schopná odpustiť všetko, druhá časť je kritická. Alebo, že by rozmýšľali, že jedny kradli menej, ako tí druhí ? Zlodej ako zlodej, si myslím. Keby sme boli v stredoveku, možno by pomohla defenestrácia.
Indeed
24.02.12,07:26
No takto skuhrať dokáže fakt len chlap. Aké, už to neriešte? Radšej teraz, ako nikdy. Aj nevesta ešte vždy aj zpred oltára má kedy utekať. Keby chlapi nesedeli v krčme pri pive, ale zobrali poriadne klacky a povymetali s chamraďou všetky kúty, tak by sa ešte veľa zachránilo. Dnes máš tiež možnosť k tomu prispieť. Neboj, oni už majú plné gate.

Vyriešilo by sa to 2-oma sposobmi :

-prijimaním neskreslených informácii ,

/prestať si vymývať hlavu nejakou propagandou, hlavne tou čo servíruju mainstreamové media/

-KONAŤ zodpovedne, na zaklade reality , teda rozhodnuť sa KOHO a ČO chcem v svojom živote podporovať

ja už viac ako 10 rokov NEPODPORUJEM zdieračov, čo nutia ľudí v otrockých podmienkach robotovať aj z nadčasmi za 400 €

Treba si stanoviť svoju cenu a začať si viac vážiť sám seba, potom aj pijavice samy odpadnu od slovenského národa aj od spoločnosti, keďže už nebudú mať výživu.

Nabádanie k násiliu plodí ďalšie násilie, tu pomože len chytrost a ked chcete aj správne rozhodnutie v týchto predčasných voĺbách.

A ešte jedna SS to pikoška : Ľudí širiacich myšlienky na vzburu, začínajú sledovať, takže pozor, čo a v akom duchu, kde ideme písať
Pikoška
24.02.12,09:05
Vyriešilo by sa to 2-oma sposobmi :

-prijimaním neskreslených informácii ,

/prestať si vymývať hlavu nejakou propagandou, hlavne tou čo servíruju mainstreamové media/

-KONAŤ zodpovedne, na zaklade reality , teda rozhodnuť sa KOHO a ČO chcem v svojom živote podporovať

ja už viac ako 10 rokov NEPODPORUJEM zdieračov, čo nutia ľudí v otrockých podmienkach robotovať aj z nadčasmi za 400 €

Treba si stanoviť svoju cenu a začať si viac vážiť sám seba, potom aj pijavice samy odpadnu od slovenského národa aj od spoločnosti, keďže už nebudú mať výživu.

Nabádanie k násiliu plodí ďalšie násilie, tu pomože len chytrost a ked chcete aj správne rozhodnutie v týchto predčasných voĺbách.

A ešte jedna SS to pikoška : Ľudí širiacich myšlienky na vzburu, začínajú sledovať, takže pozor, čo a v akom duchu, kde ideme písať
To Indeed, ja si moju hlavu nedám umývať žiadnou propagandou. Snažím sa vždy konať zodpovedne, na základe reality. Rozhodla som sa podporovať odpor proti zlodejom krajiny, keďže kľudom sa tu doteraz nič nevyriešilo. Ja som nikdy nepodporovala zdieračov, ja som im robila vždy to, čo bolo v mojich silách. Mám stanovenú svoju cenu, vážim si sama seba, ALE OKREM SEBA aj tých chudobných, chorých a odkázaných na to, aby sme názor, ktorý je podobný nášmu konečne zakričali tým hluchým nahlas.
Ak je to, čo je dnes v uliciach vzbura, tak sa k nej hlásim, dnes tam idem rovnako ako minule, žiadne pozor, ja veľmi dobre viem, čo píšem, som tu, v duchu odporu k hnusu, ktorým vrchnosť ožobráčila národ. Píšem a hovorím tak, ako to cítim, a ako to je. Ak si niekto myslí, že som tým niečo porušila, tak prosím, budem sa zodpovedať. Ja budem vždy šíriť myšlienky na dosiahnutie spravodlvosti, a potrestanie tých, čo porušili zákon a kradli. Z nášho. Ak je moje konanie zločinom, budem sa zodpovedať. A ak niečo nejde podobrom, tak aj decku doma dáš občas na prdel. Jemne. lebo no,no,no je nie vždy účinné. A ďakujem za upozornenie, ja som už veľká.
duves
24.02.12,09:38
Nikdy nie je neskoro.Pre našu generáciu je najvyšší čas,ale pre deti nieje neskoro.Po 2 sv vojne bol svet total v troskách za 10 rokov po vojne rozkvitol.
http://www.youtube.com/watch?v=fSoL8bMk-68
Príde nová generacia. Dneska mi dcera položila otazku okolo daní (siedmačka, 13 rokov). Pýtala sa ma, kde končia peniaze, ktore sa vyberajú na daniach. Ked som jej povedal kde, tak sa velmi rožčulovala. Peniaze končia v chamtivych rukach. Miesto toho, aby sa z toho financovalo naše spoločné - cesty, chodníky, ihriska, nemocnice, školy, doprava, tak to končí na sukromných účtoch. U nas v Bratislave je taky stav ciest, že ešte jedna zima a sme na tom horšie ako Rumunsko.
220870
24.02.12,09:41
IVETA N
24.02.12,09:43
a čo keď ich začínajú sledovať , tým dokazujú akí sú úbohí ich by mal ten,,zblbnutí národ ,, sledovať na každom, kroku nedať im dýchať tak ako oni nedajú dýchať nám , lebo postupnými krokmi a svojou aroganciou nás dotláčajú k tomu , že pomaly tu nebudeme mať si začo kúpiť jesť a nedajbože vyjadriť si svoj názor no nech potrestajú, veď zase si to odnesie ten chudák čo si otvoril hubu a odpovedzte si každy sám , že prečo / keď máš peniaze , postavenie ,tak máš všetko/ . A majú šťastie , že ,,zatiaľ,, to prebieha iba,,pokojným protestom,,že ľudia niekedy ich pomenujú aj ,,fanatikmi,, zatiaľ kričia iba na tých námestiach a ozaj ešte majú trpezlivosť a nechytia metly, hrable a nejdu po nich..........
jahoszmsk
24.02.12,09:54
trisestri
24.02.12,09:58
sleduju,tak potom totalita neskoncila a len je to dokaz toho ze peniaze a moc ukradli prevracaci kabatov
IVETA N
24.02.12,09:59
a keby som mala takú schopnosť nejakým ,,spôsobom,, ovplyvniť,chod vecí alebo udalostí tak postavím celý národ na námestie ,,hneď,, a načakam na nejaký dlhodobý vývojový proces. Veď zo dňa na deň ich arogancia a podceňovanie tohto národa vzrastá .Ich nevšímavosť a egoistické chúťky , presadzovanie si ich zájmov v prospech seba samého, alebo nejakého nominanta , ktorí ,,urobil vo svojom rezorte kus záslužnej práce,, a pľuvanie do tvári a výsmechu občanom tejto republiky mňa osobne uráža.
jahoszmsk
24.02.12,10:09
a keby som mala takú schopnosť nejakým ,,spôsobom,, ovplyvniť,chod vecí alebo udalostí tak postavím celý národ na námestie ,,hneď,, a načakam na nejaký dlhodobý vývojový proces. Veď zo dňa na deň ich arogancia a podceňovanie tohto národa vzrastá .Ich nevšímavosť a egoistické chúťky , presadzovanie si ich zájmov v prospech seba samého, alebo nejakého nominanta , ktorí ,,urobil vo svojom rezorte kus záslužnej práce,, a pľuvanie do tvári a výsmechu občanom tejto republiky mňa osobne uráža.
To by musel ostat parlament prazdny... Kebyze si zijeme, kazdy by zarabal ako rakusania, mali by sme malu nezamestnanost, tak nikoho by ziadna gorila netrapila.
IVETA N
24.02.12,10:17
keby si žijeme ako v tom rakúsku tak by si žiadnu gorila ani nedovolili , lebo by sa báli niečo tak ,,zostrojiť,, pretože by hneď boli tam kde by pozerali cez mreže a tu stále sú na ,,výslní,,, a chodia si po slobode....
220870
24.02.12,10:17
To by musel ostat parlament prazdny... Kebyze si zijeme, kazdy by zarabal ako rakusania, mali by sme malu nezamestnanost, tak nikoho by ziadna gorila netrapila.
Rakúšania si tie svoje platy vydupali na námestiach.
IVETA N
24.02.12,10:22
No a včera po dlhšej dobe pozerám STV a MEČIAR ,,vstal s popola,, a ešte ide rozprávať ,,čo a ako ,, .Bóóóóóžéééééééé popritom to práve pod jeho taktovkou sa začalo všetko ,,zvrzávať ,,. jednoducho žiadna hanba a česť.........
IVETA N
24.02.12,10:24
aj my máme možnosť a aká je realita.....
trisestri
24.02.12,10:29
No a včera po dlhšej dobe pozerám STV a MEČIAR ,,vstal s popola,, a ešte ide rozprávať ,,čo a ako ,, .Bóóóóóžéééééééé popritom to práve pod jeho taktovkou sa začalo všetko ,,zvrzávať ,,. jednoducho žiadna hanba a česť.........

Meciar je mimo,uz davno mal skoncit,hanba aj hzds ze ho nevedeli vymenit,ale mna dojal Puskar,ten ide nieco napravat,ako pravnik a brat moderatorky sedel v base a este je aj znovu stihany ze vraj nevinne,tak co je toto za pravnika potom,bud sedel zasluzene alebo je mizerny pravnik a tak ci tak je to skandal ze taky mozu kandidovat /ak nevinne zavru pravnika,brata slavnej moderatorky,tak co potom radovy obcan bez pravnickeho vzdelania a bez znamosti/a este k tomu je aj domenovy spekulant,dal si zaregistrovat domenu statneho uradu udzs a chcel na nej trhnut prachy,este ze z nim vypiekli a spravili si novu
http://www.zive.sk/pre-kauzu-s-domenou-udzssk-podaju-zalobu-a-trestne-oznamenie/sc-4-a-299372/default.aspx
jahoszmsk
24.02.12,10:35
Rakúšania si tie svoje platy vydupali na námestiach.

V Grecku ani nemuseli dupat, a mali sa ako dobre? :D
pavol54
24.02.12,10:46
V Grecku ani nemuseli dupat, a mali sa ako dobre? :D
Všetci si to vydupali ale my sme v tej dobe mali o tom okrajové informácie a aj tie čo boli sme považovali za komunistickú propagandu. Niektorí si vydupali viac ako sa dalo dať a bankári na pokyn politikov dali, len aby nechceli zvrátiť štátny systém. a teraz prišlo zúčtovanie a aj poučenie :nedať NIč NAVIAC
marleau
24.02.12,10:51
Keď stále čítam o tom Grécku,je mi až zle,ako sa podarilo propagandisticky ovplyvniť myslenie ľudí a zvaliť príčinu na Grécko.
USA-banky potrebujú dostať Európu na lopatky a pomocou Únie a jej zázračných opatrení sa im to darí.Našli si obetného baránka,pomocou ktorého vytiahli posledné peniaze a teraz ho nechajú aj tak akože zbankrotovať,napriek tomu,že napríklad my sme bližšie k bankrotu ako oni.
V moriach pri Grécku sa totiž našlo väčšie množstvo ropy,no bolo treba použiť sofistikovanejšiu metódu lupu ako v Líbyii.Všetko do seba zapadá.
jahoszmsk
24.02.12,10:56
Všetci si to vydupali ale my sme v tej dobe mali o tom okrajové informácie a aj tie čo boli sme považovali za komunistickú propagandu. Niektorí si vydupali viac ako sa dalo dať a bankári na pokyn politikov dali, len aby nechceli zvrátiť štátny systém. a teraz prišlo zúčtovanie a aj poučenie :nedať NIč NAVIAC

ale nam by nedali nic naviac, nam by iba dorovnali.:D
jahoszmsk
24.02.12,10:59
Keď stále čítam o tom Grécku,je mi až zle,ako sa podarilo propagandisticky ovplyvniť myslenie ľudí a zvaliť príčinu na Grécko.
USA-banky potrebujú dostať Európu na lopatky a pomocou Únie a jej zázračných opatrení sa im to darí.Našli si obetného baránka,pomocou ktorého vytiahli posledné peniaze a teraz ho nechajú aj tak akože zbankrotovať,napriek tomu,že napríklad my sme bližšie k bankrotu ako oni.
V moriach pri Grécku sa totiž našlo väčšie množstvo ropy,no bolo treba použiť sofistikovanejšiu metódu lupu ako v Líbyii.Všetko do seba zapadá.
to ako u nas na slovensku... cigani nemusia za nic platit, ani za elektriku, nic im nezoberu lebo nemaju z coho, a nakoniec to my zaplatime.
220870
24.02.12,11:05
V Grecku ani nemuseli dupat, a mali sa ako dobre? :D
O Grécku a o tom o čo tam ide viete bačovu fujaru.Vy si myslíte že Gréci si žijú nad pomery.Nie .To my žijem hlboko pod pomery.Peniaze ktoré Gréci brali ,ako pôžičky nešli dôchodcom na účty,ani dôchodcovia neboli príčinou toho kde je Grécko dnes.Peniaze tak ako tu sa prelievali na súkromné účty z predražených vládnych firmičiek.Príčinou je korupcia tak ,ako na Slovensku a v okolitých krajinách.Neviem či nevidíte ,alebo nechcete vidieť ,ale tento štát v tomto roku skrachuje.A nebudú za to môcť vysoké dôchodky ,ale to že dôchocom podobne ,ako celému národu sú vymývané mozgy.
trisestri
24.02.12,11:06
lebo sme ,,rasisti,, tak im vsetko platime,nestaci ze beru socialky,nic neplatia,este na kazdom kroku obtazuju zobranim,clovek pomaly ani z domu nemoze vyjst
trisestri
24.02.12,11:07
korupcia,byrokracia,bordel a neplatenie dani
jahoszmsk
24.02.12,11:11
Netvrdím že vsetci si žili nad pomery, ale v štátnej správe určite.
IVETA N
24.02.12,11:16
a ukážte mi jedneho bieleho .ktorý dostáva peniaze , že jeho dieťa chodí poctivo každý deň do škoyly
trisestri
24.02.12,11:20
Neviem preco sa OECD a EU vratane dalsich krajin nedohodnu v case ked treba setrit a ked sa utahuju vsade opasky iba obcanom,preco nie je dohoda ze vsade skoncia investicne stimuly a vsetka ina financna pomoc firmam,ved tie zacali vydierat ako Samsung,tym ze pendluju a stavaju haly kade tade sa nici poda a devastuje priroda-ospevovany sukromny sektor ktory by mal tvorit zdroje do statnych rozpoctov,ich odcerpava,zaujimave ze liberalom a vselijakym praviciarom toto nevadi,ale vadi im pomoc ludom v nudzi,dochodcom,rodinam atd-ved aky to slavny ten sukromny investor,zoberie v Portugalsku odide,zoberie na Slovensku odide,zoberie v Rumunsku odide,zoberie v Indii odide atd a zanecha za sebou zdevastovane prostredie, nezamestnanych a dlhy v statnom rozpocte-mozno tam su aj pramene casti korupcie a rastu verejnych dlhov-lebo stovky miliard sa nalievaju do nadnarodnych korporacii,ktore pomahaju kradkodobo riesit nezamestnanost,ale dlhodobo ich posobenie skor skodi ako pomaha-arogantne nam hovoria ze treba zodpovednost a neprejedat si buducnost, pritom samy nas zadlzuju a okradaju
IVETA N
24.02.12,11:30
Aktuálne prílohy (69.2 KB) http://www.porada.sk/images/attach/jpg.gif 401089_2404478754200_1318064597_31905392_436671359 _n.jpg (http://www.porada.sk/attachment.php?attachmentid=110162&stc=1&d=1330086626) (69.2 KB
marleau
24.02.12,11:31
Už od leta sa vie,že v lete tohto roku bude prázdna štátna kasa,nik nám nepožičia a nebude na dochodky,na nič.Hlavne,že v tajnosti a bez mandátu schválili trvalý úžeroval.Ešte nikomu nedošlo,čo sa stalo?Ja mám pocit,že voľby ani nechcú vyhrať,len byť pri tom.Jediným zámerom je imunita,už nie je čo kradnúť,už sa len nedať zavrieť.Farizeji si dajú motto "Začína to prácou",ak si nevšimli,ľud dávno pracuje.Starí Dobrí Komunisti Úradujú sa kam hrabú?Smer kam smeruje?Len frázy,prázdne frázy,až sa cítim trápne,keď to vidím.Ako ich niekto može voliť?To je fakt taký naivný,že si myslí,že dráb,čo ma mlátil 20 rokov sa zrazu bude o mňa príkladne starať??Nestačí mať len oči otvorené,treba sa pozerať aj na tú správnu stranu a rozmýšľať vlastnou hlavou a nie prisposobovať sa novým propagandám...Dnešné správy sú len reťaz klamstiev a účelových (dez-)informácií.
Voľ nebyť ako byť otrokom!
marleau
24.02.12,11:33
Aktuálne prílohy (69.2 KB)

http://www.porada.sk/images/attach/jpg.gif 401089_2404478754200_1318064597_31905392_436671359 _n.jpg (http://www.porada.sk/attachment.php?attachmentid=110162&stc=1&d=1330086626) (69.2 KB
Ak to nie je tajné,koho budeš voliť?Bez urážky.
IVETA N
24.02.12,11:37
a este sda odklepne dalsia investicia na rok 2012
IVETA N
24.02.12,12:27
Ak to nie je tajné,koho budeš voliť?Bez urážky.

Už niekde som tu písala v nejakom príspevku , a tým čo teraz napíšem sa mnohí zarehocú alebo si povedia , že som asi šibnutá , alebo všetko čo som tu popísala je iba blud .Môj hlas, tým,že nepôjdem voliť aby nepripadol tej strane, ktorej reálne hrozí , že vyhrá voľby
dám z recesie ,,Nore ,,
marleau
24.02.12,12:30
Už niekde som tu písala v nejakom príspevku , a tým čo teraz napíšem sa mnohí zarehocú alebo si povedia , že som asi šibnutá , alebo všetko čo som tu popísala je iba blud .Môj hlas, tým,že nepôjdem voliť aby nepripadol tej strane, ktorej reálne hrozí , že vyhrá voľby
dám z recesie ,,Nore ,,
Je to jasné!
duves
24.02.12,12:36
Nora na hrááááád!
IVETA N
24.02.12,12:41
v čom je jasno
220870
24.02.12,12:43
Ja to už dávno tvrdím.Nora s Braňom by boli dôstojný nástupcovia ,starého uja a Radičovej.
marleau
24.02.12,13:10
A s Meliškom nech spraví koalíciu,že?
S takými vážnymi vecami a uvažovať "z recesie"...
Nora má čo vysvetľovať a nechce alebo nevie.
trisestri
24.02.12,13:40
IVETA N
24.02.12,13:40
to neviem ským sa má spojiť. A koho podľa tebe ,,bez recesie,,.Pre mňa je podstatné v tomto momente, aby prišlo hlavne tomu nech nás prestanú klamať , rozkradať peniaze daňových poplatníkov proste nech je tu to tak aby sa nám,,dobre žilo ,, . Ako sa dá dosiahnúť ten dobrý život každý rozprava budú volby tam to treba zmeniť . Ale ako , koho budem voliť niekto povie DZURINDU len toho nie, FICA ešte horšie a nedajbože MEČIARA, tak prosím ťa povedz koho. Kto bude zárukou toho , že ich budeme môcť kontrolovať, že nám ,,dovolia,, ako občanom spravovať veci verejné a neudeje sa znova to , že po 20 rokoch máme holé ..........., rozkradnutú republiku, zdevastované prírodu ........
jahoszmsk
24.02.12,14:08
Korupcia?
jahoszmsk
24.02.12,14:10
... že po 20 rokoch máme holé ..........., rozkradnutú republiku, zdevastované prírodu ........
myslím že naša príroda je vďaka Únii v lepšom stave ako bola za komančov.
ilona
25.02.12,05:29
myslím že naša príroda je vďaka Únii v lepšom stave ako bola za komančov.
Dúfam, že to nemyslíš vážne, ale je to napísané ironicky. Lebo ak by si to myslel vážne, tak sa to dá pochopiť len ak nevidíš.
Indeed
25.02.12,05:39
zaleži kde bývaš v ktorej časti Slovenska,

ano stotožńujem sa , že stav prírody a krajiny sa v mnohom zlepšil oproti minulosti v poslednych 20 rokoch,

hlavne tam, kde bol utlm priemyslu,utlm poĺnohospodárstva, obyvatelia pomaly vymierajú, krajina sa dostáva do divého stavu.
220870
25.02.12,05:45
myslím že naša príroda je vďaka Únii v lepšom stave ako bola za komančov.
Čo konkrétne sa zlepšilo?Máte na mysli tie tisícky ton odpadu čo sa k nám vláčia z únie?
Indeed
25.02.12,05:47
Sadni do auta a chod sa pozriet do okolia Humenného, Medzilaboriec, Sniny, ale aj Bardejova, Starej Ľubovne a uvidíš, že je to tak.
Indeed
25.02.12,05:49
Čo konkrétne sa zlepšilo?Máte na mysli tie tisícky ton odpadu čo sa k nám vláčia z únie?

A ak chceš niečo urobiť pre Slovensko , tak lobbuj na radnici aby konečne dali opraviťvšetky cesty v Topoĺčanoch, lebo je to jedna veľká katastrofa.
Tweety
25.02.12,08:42
http://www.pluska.sk/images/pluska_new/css/header-rubrika-spravy.png (http://www.pluska.sk/spravy/)





Sulík sa cez víkend rozhodne: Odstúpi alebo ostane lídrom?
O čom chce ešte rozmýšľať?

Myslím si, že už dorozmýšľal a dovymýšľal, tu už nemá čo, ak má aspoň kúska charakteru, tak odíde s dlhým nosom hneď a takoj.
pavol54
25.02.12,08:49
http://www.pluska.sk/images/pluska_new/css/header-rubrika-spravy.png (http://www.pluska.sk/spravy/)


Sulík sa cez víkend rozhodne: Odstúpi alebo ostane lídrom?
O čom chce ešte rozmýšľať?

Myslím si, že už dorozmýšľal a dovymýšľal, tu už nemá čo, ak má aspoň kúska charakteru, tak odíde s dlhým nosom hneď a takoj.
kam by sa mu ten charakter mal zmestiť? Normálni ľudia majú pred kruhovým svalom niečo iné.
jahoszmsk
25.02.12,08:54
Dúfam, že to nemyslíš vážne, ale je to napísané ironicky. Lebo ak by si to myslel vážne, tak sa to dá pochopiť len ak nevidíš.
chod si pozriet napr HE, Strážske, alebo sa spytaj ludi co tam ziju.
jahoszmsk
25.02.12,08:57
Ešte nikto nekomentuje AMUR SLOVAKIA? :eek: Prečo práve názvy zo zvieracej ríše používajú???:D
Tweety
25.02.12,09:02
Ešte nikto nekomentuje AMUR SLOVAKIA? :eek: Prečo práve názvy zo zvieracej ríše používajú???:D

Žeby mali niečo spoločného?
trisestri
25.02.12,09:26
Ešte nikto nekomentuje AMUR SLOVAKIA?
:eek: Prečo práve názvy zo zvieracej ríše používajú???:D

toto je nic oproti kauze gorila,ale hlavne je to skandal a obrovsky sucasnej vlady a pravice,lebo sa preukazuje ze sis sluzi ako stb,na zbieranie informacii za ucelom diskretizacie oponentov
ilona
25.02.12,09:47
chod si pozriet napr HE, Strážske, alebo sa spytaj ludi co tam ziju.
Ty si otvor oči a pozri sa na tie skládky odpadu, ktoré sa vytvoria a potom zahrnú zemou, aby starostovia ušetrili na vývoze, na tie neobrobené polia a roky nepokosené trávy z ktorých sú už deti alergici čo niekedy nebolo, na ten odpad v riekach a potokoch, na tie spaľovne čo nemáš ani poňatia čo tam spaľujú a k nám to vozia z iných štátov, na tie zničenie lesy ktoré sa neobnovujú a zarastajú trninou a tak by som mohla menovať ďalej ...
jahoszmsk
25.02.12,09:55
Ty si otvor oči a pozri sa na tie skládky odpadu, ktoré sa vytvoria a potom zahrnú zemou, aby starostovia ušetrili na vývoze, na tie neobrobené polia a roky nepokosené trávy z ktorých sú už deti alergici čo niekedy nebolo, na ten odpad v riekach a potokoch, na tie spaľovne čo nemáš ani poňatia čo tam spaľujú a k nám to vozia z iných štátov, na tie zničenie lesy ktoré sa neobnovujú a zarastajú trninou a tak by som mohla menovať ďalej ...
akože štát má obrabat polia aj kosit travu a obnovovat lesy na sukromnych pozemkoch?
ilona
25.02.12,10:12
Nehovorím o súkromných, hovorím o družstvách ktoré museli skrachovať aby sme nemohli vyrábať kvalitné potraviny, ale aby sme dovážali tie najpodradnejšie z iných štátov. Taktiež o súkromných pozemkoch, ktoré sa vďaka politike štátu neoplatí obhospodarovať, lebo všetky kvalitné produkty, ktoré súkromník vyprodukuje má problém predať, lebo by musel ísť pod cenu, kedže ľudia hľadajú pri terajších prijmoch tie lacnejšie potraviny. No a lesy, tie poväčšine patria štátu.
pavol54
25.02.12,10:41
akože štát má obrabat polia aj kosit travu a obnovovat lesy na sukromnych pozemkoch?
psou povinnosťou štátu je n e v y t v á r a ť podmienky na to aby vlastníci nemohli pestovať a neotvárať tým cestu na polia talianom dánom nemcom holanďanom.
jahoszmsk
25.02.12,10:41
Prečo družstvá museli skrachovať? To akože na SVK nemáme ani jedno funkčné družstvo? Akurát sa vracali zoštátnené pozemky, ktoré spravovali JRD.
jahoszmsk
25.02.12,10:44
Ja ako majitel pody svoje pozemky prenajmem aj rusom, ak mi za to zaplatia. kazdy chce nieco zarobit ak sa da.
pavol54
25.02.12,10:46
Prečo družstvá museli skrachovať? To akože na SVK nemáme ani jedno funkčné družstvo? Akurát sa vracali zoštátnené pozemky, ktoré spravovali JRD. nič nebolo zoštátnené akurát za socializmu neplatili nájom teraz áno a dokonca aj spätne
jahoszmsk
25.02.12,10:48
"dobrovoľný vstup do JRD"
pavol54
25.02.12,10:50
"dobrovoľný vstup do JRD"
Koľko máš pôdy?
Inak ten vstup bol skutočne dobrovoľný, ale ten čo nechcel vstúpiť mal taký istý kontingent na ha pôdy ako ten čo bol v družstve, a to už bolo neúnosné aby roľníci nakupovali na odovzdávku vajcia, hydinu a pod. Tak potom radšej vstúpili. a tá drina, v porovnaní s družstevníkmi
misomiso
25.02.12,11:02
neobrobené polia a roky nepokosené trávy z ktorých sú už deti alergici čo niekedy nebolo, na ten odpad v riekach a potokoch, na tie spaľovne čo nemáš ani poňatia čo tam spaľujú a k nám to vozia z iných štátov, na tie zničenie lesy ktoré sa neobnovujú a zarastajú trninou a tak by som mohla menovať ďalej ...

No co, zacali sme vyrabat auta... Chorvatsko je plne terasovitych zahrad a sadov, kde este dodnes rodia stromy, prevazne figy a mozes si natrhat do sytosti. Nie len obrabat ale ani pozberat urodu sa vlastnikom neoplati po tom, co sa zacali orientovat 800 metrov nizsie, celkom pri mori na turisticky ruch. Chlapik poziciva vodne skutre a zaorbi tak, ze si figy kupi v supermarkete, moze kaslat tie svoje, v zahrade po dedovi, ani stverat do kopca sa mu kvoli nim neoplati.

Doba sa zmenila, s tym sa tazko da nieco robit.
korela
25.02.12,11:29
Ja ako majitel pody svoje pozemky prenajmem aj rusom, ak mi za to zaplatia. kazdy chce nieco zarobit ak sa da.
No prenajmi svoje pozemky, na ktorých budú Holanďania, Číňania a pod. zamestnávať našich ľudí za bagateľ. To veľmi zvýši našu kúpyschopnosť obyvateľstva, krátkozraké, neviem čo robíš, ani ma to nezaujíma, ale čo sa odohráva v jednom človeku, odohráva sa i v druhom. Pokiaľ si ešte nepochopil, že sme zosieťovaní na všetkých možných úrovniach. Dobré ráno.
pavol54
25.02.12,11:39
No co, zacali sme vyrabat auta... Chorvatsko je plne terasovitych zahrad a sadov, kde este dodnes rodia stromy, prevazne figy a mozes si natrhat do sytosti. Nie len obrabat ale ani pozberat urodu sa vlastnikom neoplati po tom, co sa zacali orientovat 800 metrov nizsie, celkom pri mori na turisticky ruch. Chlapik poziciva vodne skutre a zaorbi tak, ze si figy kupi v supermarkete, moze kaslat tie svoje, v zahrade po dedovi, ani stverat do kopca sa mu kvoli nim neoplati.

Doba sa zmenila, s tym sa tazko da nieco robit.
Neviem či ti niečo hovorí meno Uhrík, (Z automobilového priemyslu) raz mal diskusiu v nejakej relácii kde sa zmienil že má najdrahšie jablká na Slovensku,(pretože ich pestuje na vlastnej záhrade a keď si zráta svoju hodinovú mzdu a čas ktorý sa im venuje) ale robí to pre zábavu a z úcty k svojim predkom
pavol54
25.02.12,11:47
Prečo družstvá museli skrachovať? To akože na SVK nemáme ani jedno funkčné družstvo? Akurát sa vracali zoštátnené pozemky, ktoré spravovali JRD.
Ešte k tomu krachu družstiev Tie boli nastavené silami a prostriedkami na to že čo vyprodukujú sa bude míňať, rozbitím družstva sa umŕtvili ohromné investície ako do rastlinnej tak aj živočíšnej výroby a tie bolo treba "živiť". Rovnako ako ty živíš svoju investíciu do strojov a ich úverov ako súkromník, potom logicky že museli skrachovať. To že sa tam niekto aj priživil je malá gorilôčka
korela
25.02.12,12:04
Družstvá nevymysleli komunisti. Vznikli pred 2000 rokmi a prežili podnes. Tzv. kubic.
"Nám ze střední Evropy princip kibucu může nápadně připomínat komunismus. A právem, skutečně v nich komunistické zřízení panovalo, a praktikované daleko důsledněji, než si asi většina z nás dovede představit. Všechno bylo společné, nikdo neměl nic a zároveň všechno. Kupodivu to velmi dobře fungovalo. Během několika málo let vznikly v Izraeli desítky kibuců a po vyhlášení samostatného státu jich byla již země plná. Kibuc se stal základním způsobem obsazování a zúrodňování země mimo města. Díky nasazení obyvatel těchto komunit a vidině lepší budoucnosti byl svět svědkem až neuvěřitelné změny: z neúrodných pustin se staly kvetoucí zahrady."
http://www.lideazeme.cz/clanek/co-ceka-kibuc
Komu na Slovensku tak veľmi záležalo na likvidácii družstiev a štátnych majetkov, kto sa na tom všetkom najviac nabalil?
lujza.j
25.02.12,12:04
no pri tých skútroch sa v prvom rade nenarobí a zarobí, ale pri tých smokvach by už musel niečo robiť.tak to vidím ja...
korela
25.02.12,12:13
No co, zacali sme vyrabat auta... Chorvatsko je plne terasovitych zahrad a sadov, kde este dodnes rodia stromy, prevazne figy a mozes si natrhat do sytosti. Nie len obrabat ale ani pozberat urodu sa vlastnikom neoplati po tom, co sa zacali orientovat 800 metrov nizsie, celkom pri mori na turisticky ruch. Chlapik poziciva vodne skutre a zaorbi tak, ze si figy kupi v supermarkete, moze kaslat tie svoje, v zahrade po dedovi, ani stverat do kopca sa mu kvoli nim neoplati.

Doba sa zmenila, s tym sa tazko da nieco robit.

Iný kraj, iný mrav, iná povaha - južania. Akú majú nezamestnanosť? Po vstupe do únie sa im otvoria oči. Aby ho raz práve tie figy neživili.
trisestri
25.02.12,12:19
Ja ako majitel pody svoje pozemky prenajmem aj rusom, ak mi za to zaplatia. kazdy chce nieco zarobit ak sa da.

akurat ze ich neprenajimaju rusi,ale vsadejaky odkundesi,ktory si gazduju bez najomnej zmluvy a vlastnici v tom nasom bordeli nemaju sancu,hlavne ked nevlastia sdamostatne velke parcely,ale male rozdrobene-na hlavu,zakon umoznuje si obsadit cudziu podu a hospodarit na nej bez povinosti najprv sa dohodnut z vlastnikom,vlastnik ma zistovat kto mu hospodari na pode,doprosovat sa a ked neuspeje,tak moze to akurat nechat tak,lebo neoplati sa sudit a platit pravnikov,stracat nervy a cas,treba preukazovat a vsetko komplikovane dokazovat,takze aj keby clovek uspel casto viacej strati ako ziska-ine je to mozno pri velkych vymeroch alebo pozemkoch v lukrativnych lokalitach
pavol54
25.02.12,14:48
akurat ze ich neprenajimaju rusi,ale vsadejaky odkundesi,ktory si gazduju bez najomnej zmluvy a vlastnici v tom nasom bordeli nemaju sancu,hlavne ked nevlastia sdamostatne velke parcely,ale male rozdrobene-na hlavu,zakon umoznuje si obsadit cudziu podu a hospodarit na nej bez povinosti najprv sa dohodnut z vlastnikom,vlastnik ma zistovat kto mu hospodari na pode,doprosovat sa a ked neuspeje,tak moze to akurat nechat tak,lebo neoplati sa sudit a platit pravnikov,stracat nervy a cas,treba preukazovat a vsetko komplikovane dokazovat,takze aj keby clovek uspel casto viacej strati ako ziska-ine je to mozno pri velkych vymeroch alebo pozemkoch v lukrativnych lokalitach
No a keby si mal tých pár hektárov na 30 tich parcelách obrábať tak dobrovoľne vstúpiš do družstva
duves
26.02.12,06:56
Nech čítaju všetci hajzli, čo žiju ako prasce (vlastne gorili) a ludom platia 400 euro
duves
26.02.12,06:59
Řecká komunistka: Čeští pracující, povstaňte. Nebo dopadnete zlehttp://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Recka-komunistka-Cesti-pracujici-povstante-Nebo-dopadnete-zle-224017
220870
26.02.12,07:20
Absolútny súhlas.
duves
26.02.12,07:22
ako vidím, rozprúdila sa tu hojna pravicova-fašisticka ideologia
duves
26.02.12,07:24
Kto je pánom situácie?
Izmy sú iba zastieracím manévrom. Úrovyk z knihy: http://www.martinus.sk/?uItem=25274
220870
26.02.12,09:28
marleau
26.02.12,09:31
Vy,čo ste v kapitalizme hore,sa ťažko vzdávate lupu z verejného.
trisestri
26.02.12,09:41
a teraz neplatia sukromnici a kadejaky taliansky mafiani,odsudzujem nasilnu kolektivizaciu,ale porovnaj ako vyzerali dadiny pred nou a po nej a ako vyzeraju teraz-zrazu niet kto gazdovat,ok
duves
26.02.12,09:42
Kapitalisti, gorili čo ste kupili štatne podniky za par a teraz sa tvárite ako velkopodnikatelia, žijete si ako prasce v žite a na ludi nehladite, skorumpovana banda v parlamente, pýtam sa, nešlo by to bez toho strielania?
trisestri
26.02.12,09:44
zaujimave ze jedine tych par druzstiev co zostalo platia za prenajom pody,mozno este par subjektov,ale inak na vychode su spekulanti ktory ani najomnu zmluvu nevystavia,alebo ak ju vystavia,tak neplatia
trisestri
26.02.12,09:48
ako vidím, rozprúdila sa tu hojna pravicova-fašisticka ideologia

ako komare v lete sa tu zrazu objavili nove nicky,ktore robia pravicovu propagandu, nakradli a teraz sala mozgy a siria bludy a demamogiu
pavol54
26.02.12,11:38
A tí , čo nevstúpili :
- kontingenty (stanovené "odborníkmi" )
- pri nesplnení kontingentov - - "prokurátor" , čo mal 4 triedy ľudovej školy
Bolo by dobre začať tým: Moji starí rodičia mali cca 50 hektárov alebo si nápíš koľko chceš, nechceli produkciu odovzdávať, kľudne pozerali na hladomor ktorý tu v dôsledku sucha v roku 1947 nastal, preto si pre nesplnenie podmienok dodávok ktoré boli rozpísané na 1 ha pôdy bez ohľadu na formu hospodárenia, tak ich tá nespravodlivá bezpečnosť zatkla pre nedodržiavanie zákonov a súd ich súdil" takto by si mal písať o nespravodlivom nedobrovoľnom vstupe do družstva.
Myslím že si od družstevníkov za socíku žil na hony vzdialený. S odstupom času každý družstevník a najmä v 68 poslal s prehľadom každého agitátora za vrátenie pôdy do r..i , že nikdy im nebolo lepšie.
Pikoška
26.02.12,12:28
ako komare v lete sa tu zrazu objavili nove nicky,ktore robia pravicovu propagandu, nakradli a teraz sala mozgy a siria bludy a demamogiuTrošku Ťa poopravím. Staronové nicky prídu v novom kabáte. Spoza rohu pozorne všetko čítajú, potom si podaktorí ale posťažujú, že na Poradu nechodia, lebo sú tu neslušní, agresívni, a neviem akí, čo práve nespľňajú ich názorové predstavy Je to taká bezargumentačná výpomoc obhajoby tohoto spoločenského bahna, ktoré im nepochybne vyhovuje. Treba ich ignorovať, veď psí hlas do neba nejde.
marleau
26.02.12,15:02
Traja blbci súhlasia s tromi sestrami :D
Niekomu tu končia dobré časy??
marleau
26.02.12,15:05
kramer12,
administrátor by ti mal zablokovať prístup na Poradu.
marleau
26.02.12,15:07
http://www.youtube.com/watch?v=NRz6REOgi5k&feature=share

sem by som pohádzal všetky Gorily,kapitalistov a ich prisluhovačov.
pavol54
26.02.12,15:09
Myslím, že si somár, akého fakt treba hľadať :
- mama "vložila" za otca do JRD 11 ha
- JRD mu potom láskavo vyčlenilo polhektár
- a otec dostal vyčlenené úseky (zviacerých plodín) na obrábanie (asi aby sa vo voľnom čase nenudil)
Napr. zabíjačka :
- povolenie od MNV (1 prasa ročne)
- potom odovzdať krupon + ZADARMO 5 kg masti - ja som ju ešte nosil.
N a z d a r b r a t u n e v e d e l s o m ž e s i a j t y t u !!!!
duves
26.02.12,16:52
http://www.youtube.com/watch?v=NRz6REOgi5k&feature=share

sem by som pohádzal všetky Gorily,kapitalistov a ich prisluhovačov.
Ved príde Figeľ s lopatou, stale v telke čosi tára o práci a nedavno sa nechal vyfotoaparatovať (aparatnik jeden) ako horlivo lopatuje sneh a zachraňuje Kysuce spod snehu.
trisestri
26.02.12,17:03
donedavna na seba kydali spinu a zrazu si zacali znova rozumiet,hlavne ten Miklos totalny hnus,prirastol tak k stolicke ze do riti lezie tym ktory ho opluli /SaS/-na grc,ale pravicovy volic vsetko odpusti,odpustil zlodejinu a bude este dalsich 20 rokov volit tie iste pravicove gorily,lebo bu,bu-ich staci postrasit a co ved nakoniec lumpom nakoniec postaci ten socialisticky eurovalov,z neho sa nakoniec nazeru aj liberali
duves
26.02.12,19:01
pavol54
26.02.12,19:47
donedavna na seba kydali spinu a zrazu si zacali znova rozumiet,hlavne ten Miklos totalny hnus,prirastol tak k stolicke ze do riti lezie tym ktory ho opluli /SaS/-na grc,ale pravicovy volic vsetko odpusti,odpustil zlodejinu a bude este dalsich 20 rokov volit tie iste pravicove gorily,lebo bu,bu-ich staci postrasit a co ved nakoniec lumpom nakoniec postaci ten socialisticky eurovalov,z neho sa nakoniec nazeru aj liberali
keď sa začali organizovať akcie okolo gorily som hneď na začiatku písal že kým niektorí naivní budú pobiehať po uliciach tak v zákulisí už niekto pripravuje niečo iné. skrátka odpútavací manéver znechutiť ľudí v štýle lebo fico, a skalní ktorí sa nedajú pomýliť pôjdu voliť. a dva dni pred voľbami vydajú signál pusipajtášsky a cieľ bol splnený.Komu môžu urvať hlasy?
gilda
27.02.12,06:42
V tohoročných voľbách zabezpečí pravici potrebné percentá Matovič. Overený scenár - vždy vznikne strana, ktorej úlohou je odčerpávanie hlasov:
SOP (Strana občianskeho porozumenia) poslúžila proti HZDS (1998 - 2002), v 1999 doslúžila (zlúčenie so Smerom).
ANO (Aliancia nového občana) akože kritika SDKU (1. Dzurindovej vlády), v skutočnosti proti HZDS (2002 - 2006) ANO V 2. Dzurindovej vláde, po voľbách (2006) de facto tiež doslúžila
SaS (Sloboda a Spravodlivosť) (2010 - ?) proti Smeru, vláda pravicového zlepenca zabezpečená (Matovič deklaroval jediný cieľ - zabrániť vláde Smeru - podarilo sa)
Obyčajní ľudia a NO (2012 - ?) - cieľ nezmenený! - vďaka slepote, výpadkom pamäti a politickému analfabetizmu početného voličstva v zrelom veku a politickému naivizmu časti prvovoličov bude cieľ opäť dosiahnutý, pravicová vláda zostavená ...... a to bude asi tak všetko......pre "obyčajných ľudí".
jahoszmsk
27.02.12,11:44
Myslite si ze Matovic naozaj uspel na tom detektore, co bol v anglicku? sice ak by sa aj mne davali otazky v anglictine, tiez by som presiel.
a co hovorite na toto?
http://hnonline.sk/slovensko/c1-54859280-matovic-ponukol-weissovi-peniaze-ak-pojde-na-detektor
trisestri
27.02.12,12:04
jahoszmsk
27.02.12,12:10
a takto to asi dopadne http://skandaly.blogspot.com/2012/02/tip-na-volebne-vysledky-povolebnu.html


no na smer-kdh by som tipoval viac %. ozaj, nevie niekto urobit na to anketu?
ilona
27.02.12,13:16
a takto to asi dopadne http://skandaly.blogspot.com/2012/02/tip-na-volebne-vysledky-povolebnu.html
Dopadne to presne tak ako píšeš, vznikne ďalší zlepenec, po roku ´dalšie voľby a potom zase nové strany a ďalšie voľby a mi budeme len dreť, uťahovať opasky a platiť väčšie dane atď...
jahoszmsk
27.02.12,13:56
alebo vstúpiť do strany, resp si nejakú založiť.
jar88
27.02.12,14:34
alebo vstúpiť do strany, resp si nejakú založiť.
Konečne sa tu našlo prvé legálne a dokonca aj rozumné riešenie.
erzet
28.02.12,07:06
gilda
28.02.12,09:57
Myslite si ze Matovic naozaj uspel na tom detektore, co bol v anglicku? sice ak by sa aj mne davali otazky v anglictine, tiez by som presiel.
a co hovorite na toto?
http://hnonline.sk/slovensko/c1-54859280-matovic-ponukol-weissovi-peniaze-ak-pojde-na-detektor
Absolútne nie je dôležité, či Matovič uspel, či neuspel. Podstatný je výsledný efekt.
Hra s voličom má tentokrát názov DETEKTOR STORY. Dostáva sa jej - ako je to na Slovensku pri každých voľbách bežné - veľkej pozornosti z radov dôverčivých voličov presvedčených o čistote Matovičových úmyslov. Úspech sa dostavuje v podobe pribúdajúcich hlasov pre stranu Obyčajní ľudia, ktorej úlohou je zabezpečiť pokračovanie vlády pravice. To je cieľom hry na detektor. Po dvoch úspešných dejstvách prichádza tretie - http://hnonline.sk/slovensko/c1-54859280-matovic-ponukol-weissovi-peniaze-ak-pojde-na-detektor. Tomuto naozaj "nemožno neuveriť". Takže - "veriť a voliť."
jahoszmsk
28.02.12,16:18
ved to, ze ludia nerozmyslaju ale volia podla vysledneho efektu.
IVETA N
29.02.12,08:36
pozerate na facebooku online z NR SRS
duves
29.02.12,08:39
Nie, my pracujeme
IVETA N
29.02.12,08:52
tak pracujte , lebo práca šľachtí človeka
KoxXxo
29.02.12,08:52
daj link
KoxXxo
29.02.12,08:55
IVETA N
29.02.12,09:00
zalobaba
29.02.12,15:18
jahoszmsk
29.02.12,17:55
jahoszmsk
29.02.12,17:58
jahoszmsk
29.02.12,18:05
gilda
01.03.12,06:54
alabut
02.03.12,05:02
No, gorila dlho netrvala, ludia zabudaju rychlo. Narodu slubili nazrat a podojit a prestal bucat, ako tu niekto vtipne poznamenal. Teraz vymysliet novu hru. :-)
pavol54
02.03.12,15:16
http://www.kalerab.sk/pic/forum/d/dzurinda_being_fucked_by_a_gorilla_6lyo9pn.gif
Ten obrázok je nespravodlivý, lebo v skutočnosti miesto toho fúzáča sú bežní ľudia,na ktorých sa odbavuje niekto v gorilej koži.
KoxXxo
02.03.12,23:20
lujza.j
03.03.12,15:03
jahoszmsk
08.03.12,16:34
Pikoška
09.03.12,17:48
http://www.gifmania.com.es/mamiferos/chimpances/affe013.gif http://www.dsl.sk/article.php?article=12226&count=35Keby si sa dnes prišiel medzi nás nadýchať čerstvého vzduchu, mohol si lepšie spať.:)
kopretinka
10.03.12,12:28
korela
10.03.12,21:47
Tak moment. Zase sa tu niečo jednostranne podsúva. Ľudia majú bohužiaľ krátku pamäť. Veď tu SMER už 4 roky vládol. A čo vymyslel ? Nič. Len sa viezol na vlne prosperity, ktorá sa oko tak krvopotne vydobyla, aj za cenu uťahovania našich opaskov. Žiadne reformy nepokračovali. Pravica bola prvá, čo mala odvahu s nimi začať. Len ľudia si myslia, že reforma musí hneď začať pôsobiť, inak je zlá. Určite, že napr. Zajacova reforma zdravotníctva nebola dobrá. Ale s niečim treba začať. Keď sa neosvedčí, treba sa z toho poučiť a robiť korektúry. Ale SMER žiadnu reformu neurobil, len rozkradol štátnu kasu. Vyhováral sa pritom na krízu.
A neporovnával by som neporovnateľné. Škandinávske krajiny sú roky zvedené demokracie, dlho prosperujúce štáty, kde ešte donedávna, kým nezačala migrácia obyvateľstva, nevedeli, čo je to kriminalita. Čiže sa nejkradlo. Tam sa dá sociálny systém vybudovať.
Za takýto príspevok by som dal neužitočnú a nie ešte aj súhlas aj užitočnú. Lebo je jednostranne zavádzajúci.

http://www.porada.sk/t187433-p18-gorila.html#post1988089
http://www.porada.sk/t187433-p20-gorila.html#post1988936


Kým nie sú volebné výsledky, som dlžná reakciu.
Po prvé:
Neviem kde zavádzam.
Ja som reagovala na tvoj príspevok, kde predpokladáš výhru ľavice. Načo som ti odpovedala, že je to predčasné.
Nikomu som nič nepodsúvala.
Spomínaš Ficove štvorročné vládnutie.
Keby švédski socialisti robili kiksy, tak by sa tam neudržali takmer 40 rokov bez prestávky. Poukazovať na zavedenú demokraciu v tomto prípade nie je dobrý príklad.
Reformy pravice. Ešteže pripúšťaš, že naša pravica nerobila dobré riešenia.
"Zajacova reforma zdravotníctva nebola dobrá."
Tebou spomínané metódy s korektúrami nech sa nerobia na ľuďoch. Nie sú pokusné králiky.
Opravy sa robili aj po Kaníkovi. Nehumánny prístup.
Nakoniec, čo priniesla reforma školstva. Viditeľné je iba zavedenie školného ako trest najmä pre úspešných študentov.

Ja nie som ani vpravo, ani vľavo, ani v strede.
Nemám dôvod tu preferovať žiadnu stranu. Voliť som bola iba z jedného jediného dôvodu. Zasa s ťažkým srdcom, ako voliť bez škrabancov na duši.Po druhé:
Radšej si sa mohol vyjadriť k tomuto:
"Aby sme sa nestali hanbou Európy, ako píšeš, tak na to mala začať myslieť a pracovať naša pravica hneď v prvý deň ako zasadla do lavíc parlamentu. Teraz ak bude žať, tak iba to čo zasiala. Na fatálne ale triviálne chyby sa dopláca."
To je fakt, veď koho sklamala najviac? Predsa svojich voličov ak sa neudrží, či nie? Už vznik predčasných volieb nie je normálny.
SamuelSK
10.03.12,21:51
nie su tie volby zmanipulovane ?
lujza.j
11.03.12,07:48
jahoszmsk
11.03.12,11:15
Gorila nateraz zomrela... Nech žije Gorila II. ?
duves
11.03.12,19:20
Aby lud videl, lebo v TV stale nic.Návšteva z Islandu

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=CX5AQGrYj0E
Ziadna parlamentná demokracia u nás neexistuje. Existuje iba vláda korporátov, tých goríl, čo riadia spoločnosť od teplých manažérskych kresiel. Vláda a parlament su ich obslužným personálom.
hubatá
11.03.12,21:15
Si videl slovenskú prírodu za komančov? Ani jeden strom vyrúbaný cigánmi, lesy, rieky, nádrže štrkoviská bez igelitiek, ale zato plné rýb, dalo sa v nich kúpať, na tráve deky a opaľovali sme sa. A vieš prečo? Lebo sme všetci robili, teda boli aj lesní
hubatá
11.03.12,21:18
robotníci, porybní, rúbali sa len choré stromy a hneď sadili škôlky, deti zbierali gaštany, žalude na zimu lesnej zveri, ktorá sa chodila kŕmiť. Jednoducho sa robilo to čo sa robiť má.
hubatá
11.03.12,21:21
Na cesty medzi dedinami nie sú prachy, máme len na diaľnice aby sa po nich mohli dovážať potraviny kamiónmi, ktoré by sme si mohli vyrobiť sami.
hubatá
11.03.12,21:28
Na akých súkromných? Ja si nemôžem vrátiť ani kúsok záhrady, lesa, lúky. Ani po 22 rokoch od revolúcie mi nikto nevrátil moje pozemky, ale zato sú zarastené, plné odpadu, zdevastované. Také neboli keď ich obrábali JRD, ŠM, Štátne lesy:pásli sa kravy,ovce
hubatá
11.03.12,21:35
Nemáme družstvá, tak neplatí nikto ani nájom. Záujem firmy majú len o veľké lány s jedným majiteľom, majú tam sklady, parkoviská, ale málokto pôdu obrába. Tuším len vo V. Levároch pestujú špargľu na vývoz, lebo tu ju nepredajú, je drahá.
hubatá
11.03.12,21:39
Moja babka si JRD pochvaľovala, lebo sa polia dali obrábať technikou a nie motykou. Zo začiatku boli problémy, ale potom boli JRD a ŠM veľmi bohaté s dobrými platmi, výhodami, pridruženou výrobou na zimu, celé dediny sa im postavili z nenávratných
hubatá
11.03.12,21:41
pôžičiek, požičiavali im napr. bagre, miešačky, chovali si prasiatka lacno, dostávali jablká, navozili im hnoj do ich záhrad. Dediny boli veľmi bohaté, dobre sa tam žilo.
hubatá
11.03.12,21:44
to vidíš len pri mori: vo vnútrozemí si vážia aj tú kamenistú pôdu, pasú ovce, kozy. Nemajú úrodnú pôdu, takmer všetci robia ťažko v kameňolomoch. My máme úrodnú pôdu a nevážime si ju.
jar88
12.03.12,10:10
Aby lud videl, lebo v TV stale nic.

Návšteva z Islandu

A čo ta návšteva vlastne okrem tliachania hesiel povedala?
-----------------------------------------------------------
Že budú mať ústavu?
Vlastne, že si napíšu ústavu a schvália si ju.:eek:
-----------------------------------------------
Skús si niekde konečne zistiť, čo také svetové v tej ústave budú mať. Čo také, čo my nemáme a čo my máme a oni mať nebudú.
Inak sú to len hlúpe tliachaniny.
alabut
12.03.12,11:17
Ale jedno poucenie z toho mas. Staty su slabe. Pravdepodobne preto niektori vidia v modeli monarchie spasu sveta. Zvlast je vypukla tato choroba u Hriba. Zobe ceskym hrabatam z ruky. :-)
korela
14.03.12,14:35
duves
16.03.12,19:56
Fuck you Fedor Gál!


To ONI pritom v prípade Fedora Gála znamená tú skupinu ľudí, ktorí sa v roku 1989 nakoniec dohodli s komunistami a položili základ dnešného morálneho bahna. To, že títo ľudia majú ešte tú drzosť stavať sa do pozície morálnej výlučnosti a súdiť snahy iných zmeniť dnešnú spoločnosť ich v mojich očiach zbavuje ešte aj posledných zbytkov sympatií, ktoré som voči nim prechovával za ich boj proti nespravodlivosti režimu minulého.
(http://www.jetotak.sk/slovensko/fuck-you-fedor-gal)
duves
17.03.12,06:43
KoxXxo
17.03.12,08:29
buchač
17.03.12,08:55
Fuck you Fedor Gál!
(http://www.jetotak.sk/slovensko/fuck-you-fedor-gal)
...poprípade Budaj , Kňažko .............................ajajáááááj ....dlhý zoznam by to bol ...

...ani za to F Y mi nie sú hodní ....
KoxXxo
19.03.12,21:01
erzet
23.03.12,12:32
trisestri
26.03.12,08:38
lujza.j
26.03.12,08:44
mne to nefunguje....
duves
07.04.12,04:54
Stahujte, pozerajte a šírte
http://uloz.to/x6AEWGw/thrive-rozkvet-2011-cz-titulky-avi
http://eclipsis12.webnode.cz/news/thrive-cz-titulky-/

THRIVE (Mit se dobře) je nekonvenční dokumentární film, který zvedá závoj toho, co se SKUTEČNĚ děje na našem světě proto, že jde stále po penězích - odhaluje globální konsolidaci moci téměř ve všech aspektech našeho života. THRIVE spřádá dohromady průlomy ve vědě, vědomí a aktivismu, a nabízí skutečná řešení, dávající nám sílu k odvážným strategiím nemajícím obdoby, abychom opět získali zpět své životy a svou budoucnost.
220870
07.04.12,20:08
SUPER.
Stahujte, pozerajte a šírte
http://uloz.to/x6AEWGw/thrive-rozkvet-2011-cz-titulky-avi
http://eclipsis12.webnode.cz/news/thrive-cz-titulky-/

THRIVE (Mit se dobře) je nekonvenční dokumentární film, který zvedá závoj toho, co se SKUTEČNĚ děje na našem světě proto, že jde stále po penězích - odhaluje globální konsolidaci moci téměř ve všech aspektech našeho života. THRIVE spřádá dohromady průlomy ve vědě, vědomí a aktivismu, a nabízí skutečná řešení, dávající nám sílu k odvážným strategiím nemajícím obdoby, abychom opět získali zpět své životy a svou budoucnost.
erzet
12.04.12,05:57
trisestri
04.05.12,11:17
trisestri
05.05.12,09:31
misoft
05.05.12,09:36
A divíš sa? Lebo medveď! :D
Marína
12.06.12,10:05
Nicholson svoju knihu o Gorile môže vydať, súd zrušil zákaz (http://krimi.cas.sk/clanok/225648/nicholson-svoju-knihu-o-gorile-moze-vydat-sud-zrusil-zakaz.html)
srska
12.06.12,10:06
Nicholson svoju knihu o Gorile môže vydať, súd zrušil zákaz (http://krimi.cas.sk/clanok/225648/nicholson-svoju-knihu-o-gorile-moze-vydat-sud-zrusil-zakaz.html)

neskoro - nebude to už trhák
Slayer666
12.06.12,14:27
Ale aj tak, go Tom, go!
misoft
12.06.12,14:40
KoxXxo
12.06.12,16:35
Môže vydať aj 200 Jungle books, nezmení sa absolútne nič. Stačí sledovať médiá, koľko špinavostí denne narobia politici a čo sa stalo? Veľké nič.. Istoty sú tu.
pavol54
12.06.12,17:21
Môže vydať aj 200 Jungle books, nezmení sa absolútne nič. Stačí sledovať médiá, koľko špinavostí denne narobia politici a čo sa stalo? Veľké nič.. Istoty sú tu.
Napr Fígeľ koľko fígľov urobil
jahoszmsk
12.06.12,18:23
uvidíme po čase, koľko Ficovín sa prevalí. A koľko pred nami ututlajú.
KoxXxo
12.06.12,19:31
Ale načo by tutlali? O čom snívaš? Predstav si hrubú čiaru, nad ktorou sú nepostihnuteľní politici (rozumej rozkrádači), ktorých chápadlá sú prerastené cez celé súdnictvo, prokuratúru, políciu atď, ktorí hrajú divadlo na modrých a červených, aby tých pod čiarou postavili proti sebe navzájom. 20 rokov nám masírujú mozgy uťahovaním opaskov a pritom oni si žijú jak v raji. Je až do neba volajúce, ako sa v diskusiách títo prívrženci modrých a červených navzájom napádajú, pritom sú na tom úplne rovnako, a hlavne by si mali uvedomiť, že by sa mali spojiť proti spoločnému nepriateľovi.
KoxXxo
12.06.12,20:00
trisestri
22.06.12,07:48
Pikoška
23.06.12,20:55
Letko
03.07.12,04:04
Pikoška
27.07.12,12:57
sito
27.07.12,13:26
Začalo sa zametať:
http://www.sme.sk/c/6428855/gaspar-v-gorile-je-vela-sexu-ale-malo-dokazov.html


Čo tým chcel pán p. povedať? Že j?b?m? sa medzi sebou, ale od?e?ať si to, nie sito, ale národ, musí! VŽDY!!! Č len s... ?
Pikoška
27.07.12,13:54
Čo tým chcel pán p. povedať? Že j?b?m? sa medzi sebou, ale od?e?ať si to, nie sito, ale národ, musí! VŽDY!!! Č len s... ?Sitečko, no ale ten pán G. tým povedal, že na národ, jeho pocity, názory zvysoka s...e! A kto iný, ak nie národ sa s tým humusom vysporiada? Už si videl goriláka na vlastné oči? Aj cítil ako Ti dýcha na krk? Aj akú má moc? Aj aký je beztrestný? Aj ako je inými gorilákmi chránený?
Aj ako sú oni tí najsamnedotknuteľnejší? Ak nie, tak ja Ti pošepnem, akú príchuť má gorilácka moc.;)
trisestri
08.08.12,12:27
gorily a gorilky nam uz verejne a totalne plundruju verejne zdroje a niekedy priam v totalne absurdnych situaciach-napriklad v nasom meste slavnostne dokonca 2 krat z kulturnym programom zahajili a pokracovali v takzvanej intezifikacii separovaneho zberu odpadu,pritom ide o budovanie tzv krytych stanovist zberovych kontajnerov ktore robia spriaznene firmy primatora a poslancov,uplne slimacim tempom,jasne ze s toho sa potom sypu prachy,ked 7 dnova robota priemernej stavebnej firmy sa robi 7 mesiacov a vysledny efekt bude totalny prepad separovania odpadu-lebo kolky asi ludia budu v zime mrznut a odomykat zamknute priestory kde su odpadove nadoby?Toto paradoxne zase len zvysi poplatky za odpad a este aj to daju za vinu obcanom ze nemaju zaujem separovat,bodaj by ak su finty ako to obcanom znechutit a nahnat prachy a este to aj oslavovat-takych absurdit v nasom meste je kopec ako aj v celej krajine-niekedy az komicka bizarnost v tom je,ako ked nam 10 metrovy chodnik robili 11 tyzdnov 5 chlapov a 2 bagre.Gorily a gorilky z nas si dovolia robit totalnych debilov a mnohy im este aj tlieskaju,nuz tato krajina je stratena pre spravodlivost ako aj posledne zbytky zdraveho rozumu a sudnosti.
Pikoška
09.08.12,11:24
A gorily aj gorilky čím ďalej tým viac nám jasne odkazujú - máme Vás v paži. Vládneme tu MY - veď to bola Vaša vôľa.
Vraj zrušia FNM. Sľubovali. Dnes ho už nezrušia. Treba pozberať ešte to, čo nestihli doteraz. A vlastne - škoda reči. Každý národ má takú vládu, akú si zaslúži. Títo už ani škrabošky nepotrebujú. Idú na plný valec. V štátnom a rovnako v komunálnom zoskupení.
trisestri
09.08.12,11:41
A gorily aj gorilky čím ďalej tým viac nám jasne odkazujú - máme Vás v paži. Vládneme tu MY - veď to bola Vaša vôľa.
Vraj zrušia FNM. Sľubovali. Dnes ho už nezrušia. Treba pozberať ešte to, čo nestihli doteraz. A vlastne - škoda reči. Každý národ má takú vládu, akú si zaslúži. Títo už ani škrabošky nepotrebujú. Idú na plný valec. V štátnom a rovnako v komunálnom zoskupení.

z kazdeho kuta kricia ,,my sme tu doma,my sme tu doma,,a ten slusny clovek marne hlada ten svoj domov v tejto splundrovanej krajine s parafrazou ceskej casti hymny kde domov muj?/v krajine kde sa lumpom dari a kde pravda a spravodlivost placu krvave slzy/
Pikoška
22.08.12,14:24
trisestri
30.08.12,09:12
paralely-vcera bolo vyrocie SNP,ked Slovaci a ine narody riskovali svoje zivoty, zdravie, majetok v boji za pravdu,slobodu,spravodlivost./hoci nemuseli/
vcera na hranicnom priechode v proteste Gorila v boji za spravodlivost,proti drancovaniu verejneho majetku,proti korupcii atd,v proteste kde maximalnym rizikom bolo par obuskom sa zucastnilki 3 ludia---aj ked su to dva diametralne odlisne udalosti,aj tak sa ukazuje ze spravodlivost je väcsine naroda absolutne lahostajna,aj vlastna penazenka,alebo mnohym unikaju suvislosti a nasledky.
misoft
01.09.12,14:06
Vezmi si to takto - národ si uvedomuje, že sa kradne, podvádza a pod., ale zároveň vie, že pokiaľ je pri moci osoba (strana) XYZ - nič nemôže, pretože XYZ to jednoducho do šuplíka zamkne. Takže je to zbytočné vynakladanie energie na nikdy nevyhratý boj.
misomiso
02.09.12,21:25
paralely-vcera bolo vyrocie SNP,ked Slovaci a ine narody riskovali svoje zivoty, zdravie, majetok v boji za pravdu,slobodu,spravodlivost./hoci nemuseli/


Museli nemuseli... zaujimave, ze nikto zo Slovakov sa nepostavil Hitlerovi, ani Tisovi, na zaciatku vojny, ked sa vseobecne predpokladalo, ze Hitlerovi sa jeho plany aj podari uskutocnit a ze Risa sa postupne rozsiri na cely svet, alebo ze sa aspon spoji na vychode s dalsim spojencom - Japonskom.

Vtedy bolo vsetko v najlepsom poriadku, dokonca sme mali aj svoj vlastny stat, tak aky problem? Problem nastal az vtedy, ked uz bolo uplne jasne, ze spojit sa z Hitrerom nebol (nie len z dlhodobeho, ale ani zo strednodobeho hladiska) najlepsi napad. Ze Risa to ma spocitane a o par tyadnov sa Slovensko stane porazenym narodom.

Tak vtedy sa odrazu par ludi spamatalo - no - hovori sa, ze lepsie neskoro ako nikdy, ale vzdy, ked sa ma niekto zo zahranicia na SNP opyta, tak sa to snazim zahovorit, pretoze klucova informacia, ktoru by som v tomto kontexte musel spomenut by bola, ze Slovensko bolo jendnym z najhorlivejsich spojencov Hitlera. Ked otec staval dom, robil u nas bagrista (pred tym pilot), ktory mal niekolko Hitrerovych vyznamenani - krizov, za zostrelene Sovietske lietadla.

Takze pomaly s tou narodnou hrdostou, pokial ide o nas vztah ku spravodlivosti...

A ozaj - co tie Gorila protesty? Ci "do stratena" ako som to tu aj niekolkoraz predpovedal?
220870
03.09.12,03:30
Museli nemuseli... zaujimave, ze nikto zo Slovakov sa nepostavil Hitlerovi, ani Tisovi, na zaciatku vojny, ked sa vseobecne predpokladalo, ze Hitlerovi sa jeho plany aj podari uskutocnit a ze Risa sa postupne rozsiri na cely svet, alebo ze sa aspon spoji na vychode s dalsim spojencom - Japonskom.

Vtedy bolo vsetko v najlepsom poriadku, dokonca sme mali aj svoj vlastny stat, tak aky problem? Problem nastal az vtedy, ked uz bolo uplne jasne, ze spojit sa z Hitrerom nebol (nie len z dlhodobeho, ale ani zo strednodobeho hladiska) najlepsi napad. Ze Risa to ma spocitane a o par tyadnov sa Slovensko stane porazenym narodom.

Tak vtedy sa odrazu par ludi spamatalo - no - hovori sa, ze lepsie neskoro ako nikdy, ale vzdy, ked sa ma niekto zo zahranicia na SNP opyta, tak sa to snazim zahovorit, pretoze klucova informacia, ktoru by som v tomto kontexte musel spomenut by bola, ze Slovensko bolo jendnym z najhorlivejsich spojencov Hitlera. Ked otec staval dom, robil u nas bagrista (pred tym pilot), ktory mal niekolko Hitrerovych vyznamenani - krizov, za zostrelene Sovietske lietadla.

Takze pomaly s tou narodnou hrdostou, pokial ide o nas vztah ku spravodlivosti...

ze nikto zo Slovakov sa nepostavil Hitlerovi, ani Tisovi, na zaciatku vojny, ked sa vseobecne predpokladalo, ze Hitlerovi sa jeho plany aj podari uskutocnit a ze Risa sa postupne rozsiri na cely svet, alebo ze sa aspon spoji na vychode s dalsim spojencom - Japonskom.

Vtedy bolo vsetko v najlepsom poriadku, dokonca sme mali aj svoj vlastny stat, tak aky problem? Problem nastal az vtedy, ked uz bolo uplne jasne, ze spojit sa z Hitrerom nebol (nie len z dlhodobeho, ale ani zo strednodobeho hladiska) najlepsi napad. Ze Risa to ma spocitane a o par tyadnov sa Slovensko stane porazenym narodom.
A ozaj - co tie Gorila protesty? Ci "do stratena" ako som to tu aj niekolkoraz predpovedal?
Bolo by to nadlho písať ,ale tentokrát s tebou nesúhlasím.Za druhú sv vojnu nemôže Nemecko ,ale tak ,ako v prvej USA + Anglicko+Austrália +Kanada.....(comonwelt,neviem ako sa to presne píše).Po prečítaní x článkov a dokumentov si myslím že dejny nás v školách učia a učili úplne inak ako v skutočnosti boli .Comonwelt (anglická kráľovská rodinka) si vždy chceli podmaniť celý svet mal im slúžiť tak ako to pripisujú Nemecku a Nemcom.Pritom sa len niktoré štáty vzopreli nadvláde Anglánov a ich spojencov.Napríklad nikde sme sa neučili (Japonsko bolo a dodones je vo vojne s Ruskom, asi preto )že tzv spojenci Holandsko,Ang,USA a spol medzi vojnami sa snažili dohnať Japoncov do krachu vyhlásili im obchodnú vojnú, ekonomické sankcie ,obkľúčili ich, potápali im obchodné lode snažili sa ich ovládnuť a zotročiť.To sa Japoncom asi nepáčilo .Moc by som nedal za to že tomu tak bolo aj v prípade Nemecka ,ktoré tiež nemalo dostatok vlastných surovín a muselo ich predražene kupovať od anglánov.Ak si vezmeš že vtedy ovládli angláni celú indočínu afriku ,tak Japonci bez surovín nemali inú možnosť.Pokiaľ viem tak vtedy Jpn.ničili budovy a zbierali všetko oceľové aby mohli postaviť a vyzbrojiť armádu .Dokonca búrali oceľové mosty a trhali kolajnice.Ak si vezmeš že Japonsko bolo takmer nepretržite obkľúčené tak je takmer nemožné aby z prístavov vyplávala veľká flotila lodí a napdla Pearl Harbor.Mi to pripomína dvojičky.
Letko
03.09.12,03:57
Zaujímavý názor vhodný zamyslenia.
Pikoška
03.09.12,06:09
Vezmi si to takto - národ si uvedomuje, že sa kradne, podvádza a pod., ale zároveň vie, že pokiaľ je pri moci osoba (strana) XYZ - nič nemôže, pretože XYZ to jednoducho do šuplíka zamkne. Takže je to zbytočné vynakladanie energie na nikdy nevyhratý boj.To teda znamená, že pri moci je od štrngania kľúčov osoba-y, strana -y, počas vládnutia ktorých si nezmôžeme nič? Národ si uvedomuje, ale aj vie, že sa kradne, podvádza, že v štáte je bezbrehá korupcia, a aj preto a len v dôsledku toho to všetko zamkýnajú do šuplíka. Potom je dôležité, aby kľúče od šuplíkov dostali do rúk tí, čo ich odomknú. Kde sa odohráva najväčší boj o " spravodlivé " prešetrovanie sledujeme už veľmi dlho. Na generálnej prokuratúre. Takže kľúčiky od šuplíkov visia zatiaľ na klinci. Myslíš, že bez vynakladanie energie občanov je možné dosiahnúť zmenu v správaní tých krvilačných zdieračov štátnej kasy? Neverím.
duves
27.09.12,07:50
Hajzli v oblekoch sediaci za stolmi a rataju straty. Myslim, že celosvetovy štrajk by ich položil. Nech už idú do prdele!

http://www.youtube.com/watch?v=SnVX0A_sOzE&feature=related