veronikasad
23.03.11,12:38
Dievčence, teda neviem. Svoje DP aj RZZP hotové aj odovzdané mám, aj 2 % dane odletia Dobrému anjelovi. Vlani som si svoje nechala nakoniec a 31.3. mi už neodišla platba dane cez IB, tak 2 % dane prepadli.

A relax ? Ten bude 31. marca večer, keď zatvoria DU...
Zdenka175
23.03.11,11:40
To je super pocit,keď je všetko hotové:):):):):)
Žabinka
23.03.11,12:56
Aj ja, podané, zaplatené, môžem relaxovať:D Dani, už relaxuješ? :D:D:D
Dáška, zatiaľ relaxujem len tak cvične :D, ale v piatok -hurá, Tatry volajú :D. Len dúfam, že dovtedy žiadne z detí neochorie.
zk24
23.03.11,12:58
Uz v 01/2011. Teraz sa zobudzaju klienti :)
zk24
23.03.11,12:58
Dievčence, teda neviem. Svoje DP aj RZZP hotové aj odovzdané mám, aj 2 % dane odletia Dobrému anjelovi. Vlani som si svoje nechala nakoniec a 31.3. mi už neodišla platba dane cez IB, tak 2 % dane prepadli.

A relax ? Ten bude 31. marca večer, keď zatvoria DU...

ja mam oznameny uz aj odklad o podani DPPO :D
Takze mne konci stres tak v 2013 tipujem :D
mysimis
23.03.11,15:04
Ja mám skvelú dcéru, ktorá mi spravila celé daňové priznanie - takže mám aj ja hotové. Z klientov dokončím ešte jednu sro a predpokladám, že sa ozvú ešte nejaké opatrovateľky, ale stíham v pohode.
veronikasad
23.03.11,15:10
Miška, máš šikovnú dcéru ...
mysimis
23.03.11,15:11
Veronika, naozaj som veľmi rada, že sa chytila účtovníctva, nakoľko mi vie veľmi veľa vypomôcť a takto má aj zamestnanie.
veronikasad
23.03.11,15:13
Mám tiež dcéru účtovníčku - bohužial dosť ďaleko. Kým študovala, pomáhala mi tiež.
Monika Kováčová
23.03.11,17:18
miška, ozývam sa....
Xanti
23.03.11,17:19
Ja som aj zabudla, že som podávala DP a RZZP za seba... som asi poctivka :D
m.hladka
23.03.11,17:57
Ja áno, úž vegetím, maľujeme,, upratujeme ... :)
Lubaba
23.03.11,20:57
mimotemytíško závidím....:---
Urobené, podané, aj RZZP. A začínam relaxovať.:D
Maya1
24.03.11,06:55
to nemyslíte vážne????
lenkak
27.03.11,19:58
svoje spravené, aj podané.
Ešte dokončujem 1 sro, akosi cesťáky ešte mi nedošli, neviem ako dlho budú cestovať, a ešte mám rozrobené združenie FO.
willy
27.03.11,20:51
tohto roku sa mi podarilo všetkých leňochov ponaháňať, takže zajtra podám posledné 2 a mám fajront... aj keď veď zasa končí kvartál, takže roboty je stále dosť :D
KEJKA
27.03.11,21:06
DP podám zajtra, dnes šli prevodné príkazy.
ešte 2 DPPO.
KlaudiaKK
28.03.11,05:20
Dnes podávam vlastné, môjho zákonitého, - tie boli posledné. A mám jedného klienta, čo keď som mu povedala koľko bude platiť - podal oznámenie o predĺžení termínu podania . . . .a to už nebudem komentovať . . .
Laura1
28.03.11,09:41
Vlastné áno, manželove áno, kolegyni áno, ale ešte dokončujem 3 posledné s.r.o.-čky. :mee: /čakala som na doklady do dnes/
maja
29.03.11,07:21
Hotovoooooo !!!!! 5x sro + 3x fo a aj moje !!!
Sa teším na záhradu :)
willma
29.03.11,07:32
hotovo: vybavená rodina aj kamoška s manželom a ja samozrejme tiež. Zajtra okružná jazda po DÚ :)
PS a aby som nezabudla: vďaka za pomoc tamile a veronike
willma
30.03.11,11:19
a dnešná skúsenosť s okružnej jazdy: BA II Ružinov - cca 10:00 prišla som, odovzdala som, odišla som, BA VI síce Vrakuňa ale v Petržalke cca 10:30 detto BA II bez čakania. O 10:45 sme boli späť v Ružinove - doma. :)
lienka123123
30.03.11,11:33
Zdravím, prosím Vás je zamestnávateľ povinný robiť zamestnancom daňové priznanie? Existuje niečo ako požiadanie o vykonanie daňového priznania? Lebo ja som počula len o vykonanie ročného zúčtovania. Ďakujem za odpoveď.
Tweety
30.03.11,11:35
Zdravím, prosím Vás je zamestnávateľ povinný robiť zamestnancom daňové priznanie? Existuje niečo ako požiadanie o vykonanie daňového priznania? Lebo ja som počula len o vykonanie ročného zúčtovania. Ďakujem za odpoveď.
Nie, nie je. Na žiadosť zamestnancov vykoná RZD. DP podáva( ak má takú povinnosť) zamestnanec sám.
LUBY
30.03.11,17:08
Uff, práve posledné odovzdané, až sa mi hlava točí od únavy....:eek:
AlaNR
31.03.11,08:13
Tak hotovo, vypísané, zanesené....
Vykladám nohy na stôl :D
katarina.j
31.03.11,08:16
Tak hotovo, vypísané, zanesené....
Vykladám nohy na stôl :D
.....a k tomu vyloženiu nôh dobrá kávička.....hmmmmmm....:)
AlaNR
31.03.11,08:16
už je na stole... :-)
katarina.j
31.03.11,08:19
Mne volala jedna pani 29.3. večer, či urobím DP jej synovi, lebo si mesiac riešil sám DP cez účt.kancel. a nevedeli si rady s jeho dan.prizn....tak čo su to za profesionálne kancelárie na webe ked nevedia, že príjem z ČR sa musí vyňať(základ dane)-čo mal príjmy z prenájmu v čr? trocha čudné móresy.....tak som mu po mailovaní vypracovala DP bez problémov a to nie som profesionálna kancelária......
katarina.j
31.03.11,08:20
AlaNR- tak je to pohodička.....vôňa kávy a kľud....to milujem....aj ja....
Llívia
31.03.11,08:23
Vlastné = ročné zúčtovania ako zamestnankyňa hotové ešte v januári (áno, už v januári a v januárovej výplate aj vyplatené preplatky :) ). Dnes odovzdané aj za firmu - už žiadne stresy z toho, že posledné doklady do minulého roka som dostala včera ráno.
Marína
31.03.11,08:32
Mne volala jedna pani 29.3. večer, či urobím DP jej synovi, lebo si mesiac riešil sám DP cez účt.kancel. a nevedeli si rady s jeho dan.prizn....tak čo su to za profesionálne kancelárie na webe ked nevedia, že príjem z ČR sa musí vyňať(základ dane)-čo mal príjmy z prenájmu v čr? trocha čudné móresy.....tak som mu po mailovaní vypracovala DP bez problémov a to nie som profesionálna kancelária......
Katka, s ČR je prostredníctvom zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia uzavretá dohoda o zápočte dane, vyňať sa môžu len príjmy zo závislej činnosti, viď ZDP § 45/3/c, pri ostatných príjmoch sa daň započítava.
katarina.j
31.03.11,09:24
Katka, s ČR je prostredníctvom zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia uzavretá dohoda o zápočte dane, vyňať sa môžu len príjmy zo závislej činnosti, viď § 45/3/c, pri ostatných príjmoch sa daň započítava.
on tam mal len príjmy z prenájmu, čo som mu uplatnila po prepočte kurzu(podla dátumov pripísania sumy na účet) ako FO a v CR si dan.priznanie riadne podal. Ja som mu robila DP-B, uviedla príjmy zo zamestnania v SR (§5) a príjmy z prenájmu v CR (§6 príjmy z prenájmu),uplatnila pauš.výd.40% a potom som mu tento základ dane vyňala na DP riad.79. Je to zlé????Ja si myslím, že to mám v poriadku....tak neviem teraz normálne som na vážkach....
katarina.j
31.03.11,09:48
on tam mal len príjmy z prenájmu, čo som mu uplatnila po prepočte kurzu(podla dátumov pripísania sumy na účet) ako FO a v CR si dan.priznanie riadne podal. Ja som mu robila DP-B, uviedla príjmy zo zamestnania v SR (§5) a príjmy z prenájmu v CR (§6 príjmy z prenájmu),uplatnila pauš.výd.40% a potom som mu tento základ dane vyňala na DP riad.79. Je to zlé????Ja si myslím, že to mám v poriadku....tak neviem teraz normálne som na vážkach....
Prosím pozrie sa na to niekto a poradí, či to mám ok? prosííííííííííííím:)
willma
31.03.11,10:41
ja neviem naozaj je posledný deň na podanie DP? asi pred hodinkou som bola opäť na DÚ BA II a za dve minutky som odtiaľ odchádzala vybavená:)
AlaNR
31.03.11,12:05
Aj Nitra je v pohode, na podateľni bolo doobeda asi 5 ľudí, u správkyne nikto...
Katarína Cigánová
31.03.11,12:10
Myslím , že už nepanuje tá hystéria , že človek musí "bežať " na DU s každým papierikom .Využívame aj iné nástroje na podanie DP a v neposlednom rade nám situáciu uľahčuje aj fakt , že DP sa dá bez problémov odložiť . Nie sme odkázaní na milosť alebo nemilosť správcu , či nám taký odklad povolí.
Marína
31.03.11,13:37
on tam mal len príjmy z prenájmu, čo som mu uplatnila po prepočte kurzu(podla dátumov pripísania sumy na účet) ako FO a v CR si dan.priznanie riadne podal. Ja som mu robila DP-B, uviedla príjmy zo zamestnania v SR (§5) a príjmy z prenájmu v CR (§6 príjmy z prenájmu),uplatnila pauš.výd.40% a potom som mu tento základ dane vyňala na DP riad.79. Je to zlé????Ja si myslím, že to mám v poriadku....tak neviem teraz normálne som na vážkach....
Aj napriek tomu, čo som ti tu napísala? Uveď argument, prečo si to myslíš.

Katka, s ČR je prostredníctvom zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia uzavretá dohoda o zápočte dane, vyňať sa môžu len príjmy zo závislej činnosti, viď ZDP § 45/3/c, pri ostatných príjmoch sa daň započítava.
Katka, z Finančního úřadu si musí vyžiadať potvrdenie o zaplatení dane z príjmu(Certification on tax payment), to bude prílohou DP_B. Daň odvedenú do štátneho rozpočtu ČR si v slovenskom DP započíta, r. 82-86. Do odd. XIV. uvedie druh a výšku príjmov dosiahnutých v zahraničí. Prílohou DP bude české potvrdenie o dani z príjmu, ktoré som už spomínala.
Ešte raz pripomínam, že príjmy dosiahnuté v ČR môžeš vyňať len v prípade, ak sú zo závislej činnosti.
veronikasad
22.02.12,11:24
Zita5
22.03.12,11:56
A čože som tento rok prvá čo má hotové svoje daňové priznanie ?:D Ostatné DP ...už som na dne kontrolujem skontrolované :D Ešte čakám nejaké igelitky .
Katy a R
22.03.12,12:00
Ale veru nie si prvá ... ja už odovzdané pred 10timi dňami :D - a nemám čo robiť ;):D
veronikasad
22.03.12,12:01
A čože som tento rok prvá čo má hotové svoje daňové priznanie ?:D Ostatné DP ...už som na dne kontrolujem skontrolované :D Ešte čakám nejaké igelitky .
Zitka, už mám 2 týždne odovzdané
Katy a R
22.03.12,12:03
sa predbiehaš !!!!
Xanti
22.03.12,12:04
Babenky ja mesiac ... som víťaz? :)
veronikasad
22.03.12,12:10
Nepredbieham - daň ešte nemám zaplatenú.
Zita5
22.03.12,12:22
Ja som v minulosti poznala jednu tetu "zelovocárku " ona utekala s daňovým priznaním vždy hádam v našom meste prvá .Ešte neboli k dostaniu ani nové tlačivá DP a ona si už plnila povinnosť - no samozrejme vždy nikdy nič neplatila :D
Katy a R
22.03.12,12:27
Ja som takto predvlani odovzdala RZZP - baby v ZP kukali na mňa ako bager na tvrdú zem ... že som prvá..:D
Xanti
22.03.12,12:31
No tento rok som sa rozhodla, že prvá budem ja .. až potom všetci ostatný ... :D
Xanti
22.03.12,12:33
Šikovná teta zelevocárka iste sa bála, že to nestihne, tak poctivo na tom pracovala. :D
tictac7
22.03.12,12:35
...bager na tvrdú zem :-)))) to som ešte nepočula
KEJKA
22.03.12,14:31
ja sa mesiac chystám robiť svoje DP, a stále je niečo súrnejšie.
a rozhodla som sa miesto DP vertikulovať trávnik, takže asi až toho 30.3.:)
ecompka
28.03.13,19:19
Táto téma mi tu tento rok chýba. Ani ten trávnik sa nedá tento rok vertikulovať.
Zita5
28.03.13,19:23
A čože som tento rok prvá čo má hotové svoje daňové priznanie ?:D Ostatné DP ...už som na dne kontrolujem skontrolované :D Ešte čakám nejaké igelitky .

Podľa dátumu môjho minuloročného príspevku usudzujem, že vlani som bola nejaká šikovnejšia .Kto vie čím to je ? :D
Rok 2012 som ukončila dnešným dňom .Ktovie ako to bude na rok ...
KEJKA
28.03.13,19:47
Táto téma mi tu tento rok chýba. Ani ten trávnik sa nedá tento rok vertikulovať.:):D
asi preto mám svoje DP hotové a odovzdané 12.3.
ale to bolo skôr nedisciplinovanosťou klientov, ktorí nereagovali na moje dožiadania týkajúce sa chýbajúcich dokladov.
tak som využila čas a urobila som aspoň tie svoje.
A aha - trávnik je vyvertikulovaný, bolo krásne jarné počasie, tak sa do toho syn pustil a pár dni po vertikulácii ešte bolo tiež príjemne, vystihli sme to parádne, nejaká tá hmla, trochu porosilo, takže trávnik viditeľne ožil. Sama by som sa do toho nepustila, ešte že máme také aktívne detičky, nie?
a ozaj - igelitkárov neberiem, takže o nejaký ten stres menej.
deane7
28.03.13,19:50
Samozrejme za vlastné považujem ešte - DP môjho spolubývajúceho, jeho kolegu zo združenia ,s.r.o. kde som spoločník, DP krstého otca staršieho syna, ....
Ja mám svoje "DP" od narodenia a stále to isté. A nie je v tom žiaden podvod.
deane7
29.03.13,06:51
Ale Ty máš KP (Kejkino priznanie) Danové priznanie má Dano.
ecompka
31.03.14,04:30
Hotovo? Či ešte finišujete ? Ja hotovo.
cacka
31.03.14,04:54
Ja ešče jedno...ale také nekomplikované B...
Peggynka
31.03.14,07:14
Ja som odložila na 30.6.Momentálne je pre mňa prednejšie zaplatiť stravné lístky (http://www.porada.sk/stravne-listky#__AUTOKW) (aby som mala do nákladov) ako dane.Celkom fajn,že sa dá.
bea
31.03.14,07:15
Aj ja som odložila :) Nestihám a tiež musím našetriť na daň :(
Dáša_
31.03.14,07:19
ja som tiež čo to poodkladala. Aj by som bola možno postíhala, ale keď klienti nedodajú podklady, načo sa stresovať :)
jamis
31.03.14,07:48
Ja som si myslela, že mám koniec 28.3. a hop...včera jeden pán volal, či by som mu neurobila DPPO. Ešteže je tá firma už 2 roky nulová. A samozrejme musím dorobiť svoje. Pošlem elektronicky. Cez víkend som sa trocha zrelaxovala na záhradke, takže v pohode... žiadna panika.
KEJKA
31.03.14,16:16
ešte 4 poznámky a hotovo.............
cloe
31.03.14,16:19
Mne sa tento rok podarilo podať moje daňové 29.3., aj daň zaplatiť. Takže som oproti minulým rokom v predstihu, vždy dávam moje 31.3. A okrem toho som teraz odoslala posledné poznámky, takže konečne veget!...... Do zajtra...
LukyKs
31.03.14,17:08
ešte 4 poznámky a hotovo.............
Ja iba moje poznámky
(a závierku tuším)
Zita5
01.04.14,04:23
Zrovna som natrafila na môj príspevok z minulého roku .....takže tento rok som sebe nestihla spraviť DP , podala som oznámenie o predĺžení lehoty (http://www.porada.sk/lehoty#__AUTOKW) .Z prechádzajúceho môjho minuloročného príspevku to znamená , že niekde je chyba .....skúsim hádať v kom a v čom .