LubomirD
24.11.13,18:41
Zdravim vas. Prosim o radu. Mamina zije v zahranici a ma uz skoro rok velke problemy s chodidlami. Neznesitelne ju bolia chodidla v oblasti paty. Nemoze vobec chodit, ked kusok prejde, trpi bolestami vraj neznesitelnymi. Lekari jej dali len nejake analgetika a ze si ma kupit nejake vlozky do topanok. Podla vyjadreni maminy, najviac ju boli pata. Vraj ako keby chodila po patnej kosti. Ked chodi, opuchne to. Neviete mi povedat co to moze byt? Dakujem
avalik
24.11.13,17:42
no a tie vlozky do topanok si kupila?
lujza.j
24.11.13,17:44
http://www.porada.sk/t57034-bolesti-v-pate.html

a robili aj nejaké vyšetrenia RTG-ortopéd?
kopretinka
24.11.13,17:44
to akože za rok s tým nič nerobí?prečo sa nedožaduje nejakého vyšetrenia?v prvom rade rontgen,možno má výrastky.
LubomirD
24.11.13,17:54
Myslim ze ano, ale nepomohli. Rontgenovali jej neviem preco clenky. Nic s nou nerobia. Vraj ju akoby ta samotna kost bolela. Mamina trpi aj nadvahou dost vysokou, urcite jej to pridava, ale nemyslim, ze by to mohla mat z toho. Dalsia vec co spominala, ze ta koza co ma clovek na spodu paty, ze akoby sa jaj uplne splasla a zmakla.
lujza.j
24.11.13,17:57
LydaLyda
24.11.13,18:10
Ja som mala veľké výrastky v pätách, nerobilo mi problém chodiť na vyšších podpätkoch, ale ako som sa vyzula, alebo nosila domácu obuv - rovnú, už som sa nedokázala ani postaviť z kresla na nohy. Boli to veľké bolesti. Zistil mi to ortopéd rentgenom. Chodila som na ožiare cca 1 rok ( je to na etapy) a pomohlo mi to až po posledných ožiaroch cca 1 mesiac, t.j. až po ukončení ožiarov. Určite treba niečo robiť s týmto ochorením. Prajem uzdravenie.
terezamaria
24.11.13,18:21
Riešila by som v prvom rade ortopedické vložky do topánok, ktoré ortopéd dá na mieru zhotoviť, resp. asistent ich odmeria a prídu domov na adresu. Samozrejme je potrebné RDG vyšetrenie, či sa nejedná o výrastky, ako píše Lydka. Môže to byť aj spadnutá klenba nohy.
LubomirD
25.11.13,12:14
Ach jaj, dakujem velmi pekne za odpovede. Odkazem Vase rady dalej, dufam, ze pomozu. Neviem, preco jej to neriesia. Tie vyrastky su vazne alebo nie? Na to zabera len ozarovanie?
BXLmiami
25.11.13,12:28
Ved si napísala,že je v zahraničí,nie?Nech pekne príde ako všetci na Slovensko a tu v tom našom nefungujucom zdravotníctve s nemožnými doktormi si zaplatí diagnostiku a liečbu a následne si to dá preplatiť tam kde je.Tak to robi drvivá väčšina ľudí žijúcich von.
korela
25.11.13,13:28
Je tu aj staršia téma venovaná chodidlám a najmä pätám.
http://www.porada.sk/t57034-p4-bolesti-v-pate.html#

Odporúčam napriek ostatným odpovediam sa zamerať najmä na príspevky od dusansl.
Pozrite si jeho profil , resp. príspevky v profile aj pri iných dg.