pavol54
21.07.14,13:14
peggy, keď už, tak - vonka! ;)
keď už tak kam idem? VON, nie vonka ani vonku, kde som? VONKU
lujza.j
21.07.14,11:18
Uz idu mraky....ale hic je riadny
Vám tam sľubujú aj krúpy,kde máš avto?
Nestras....v garazi,ale chcem ist do At nakupit.....ci idem dom aby bolo aj tam v garazi?!
kukučka
21.07.14,11:20
Paľko, nárečie! ;) Neboj sa, ja viem, že von - smer, vonku - miesto. :D
Niektorí tu radi opravujú i či y, ale ešte som nevidela, aby napomenuli tých notorických, ktorí zabúdajú na pravidlo, že za za bodkou a čiarkou nasleduje medzera. Jedna. ;)
buchač
21.07.14,11:44
Paľko, nárečie! ;) Neboj sa, ja viem, že von - smer, vonku - miesto. :D
Niektorí tu radi opravujú i či y, ale ešte som nevidela, aby napomenuli tých notorických, ktorí zabúdajú na pravidlo, že za za bodkou a čiarkou nasleduje medzera. Jedna. ;)

:D :D :D :D :D
Zagágam ??? ;)
Nezabúdaj/me/te , že Pravidlá slovenského pravopisu a Pravidlá strojopisu nie sú jedno a to isté .
Pravopis sa učí/ každý a Strojopis nie .
Vysvetli mi ale jedno . To ako dodržíš tú medzeru ( jednu ) pri klasickom písaní - perom ?
...a nie je jedno , že či je alebo nie je medzera ?
Vždy sa dá skôr prežiť , prehliadnuť takáto chyba , ako nejaká iná - pravopisná ...
kukučka
21.07.14,12:06
No vidíš, zase si na vedľajšej koľaji, reč nie je o strojopise, ani o písaní perom. Nie, nie to jedno, ak je raz v pravidlách také pravidlo, tak ho treba dodržiavať tak ako iné. Ja vidím dosť podstatný rozdiel v tom, či sa niekto pomýli, alebo jednoducho neovláda pravopis /vtedy predsa o porušení nevie/, alebo niekto ho vedome a pravidelne porušuje a ešte nezmyselne obhajuje. Bije to tu do očí dennodenne, či nie?
taiko
21.07.14,12:12
Uz idu mraky....ale hic je riadny
Vám tam sľubujú aj krúpy,kde máš avto?
Nestras....v garazi,ale chcem ist do At nakupit.....ci idem dom aby bolo aj tam v garazi?!
a nezabudni limetky :D
Excise Duty
21.07.14,12:14
Pozoruhodné, ako sa dá na Slovensku každá konina odôvodniť. A ja, že odkiaľ to tí politici majú... sú predsa z ľudu.
taiko
21.07.14,12:16
Pozoruhodné, ako sa dá na Slovensku každá konina odôvodniť. A ja, že odkiaľ to tí politici majú...
Nie je problem, ze odovodnia, ale ze tomu ini a dokonca aj oni sami uveria.
Peggynka
21.07.14,12:18
SHMÚ varuje: Pripravte sa na horúčavy aj búrky!

http://www.cas.sk/clanok/287986/shmu-varuje-pripravte-sa-na-horucavy-aj-burky.html/?utm_source=cas.sk&utm_medium=zona-hp&utm_content=box-%C4%8Das.sk-hp&utm_campaign=cross
Niektorým bolo horúco už včera...http://www.cas.sk/parkovisko
Toľko škody...a určite aj nešťastných rodín (nepoistené autá...),hlavne,že sa nikomu nič nestalo.
no ja byť majiteľom poľa tak by som všetkých hnal svinským krokom určite im to nepovolil len rezignoval nad bezočivosťou a tá poistka by im bola prd platná. mne sa jeden nasáčkoval na pole sa poškľabuje ani polícia ho odtiaľ nedostane vraj to mám dať na súd v tomto momente si neprejem nič iné len iskru od kombajnu
Ja tipujem,že tam na to suché strnisko hodil nejaký dilino špaka a bolo vymaľované.
BXLmiami
21.07.14,12:19
Na cas.sk je zaujímavý článok o liečiteľoch,biorezonancii a parazitoch.Načase že sa tomu niekto venuje,tých ľudí treba zastaviť.
Excise Duty
21.07.14,12:28
SHMÚ varuje: Pripravte sa na horúčavy aj búrky!

http://www.cas.sk/clanok/287986/shmu-varuje-pripravte-sa-na-horucavy-aj-burky.html/?utm_source=cas.sk&utm_medium=zona-hp&utm_content=box-%C4%8Das.sk-hp&utm_campaign=cross
Niektorým bolo horúco už včera...http://www.cas.sk/parkovisko
Toľko škody...a určite aj nešťastných rodín (nepoistené autá...),hlavne,že sa nikomu nič nestalo.
no ja byť majiteľom poľa tak by som všetkých hnal svinským krokom určite im to nepovolil len rezignoval nad bezočivosťou a tá poistka by im bola prd platná. mne sa jeden nasáčkoval na pole sa poškľabuje ani polícia ho odtiaľ nedostane vraj to mám dať na súd v tomto momente si neprejem nič iné len iskru od kombajnu
Ja tipujem,že tam na to suché strnisko hodil nejaký dilino špaka a bolo vymaľované.
To celkom určite nebol špak. Zastať s rozpáleným výfukom na strnisku poľa, to chce odvahu, ak už chýba rozum.
Peggynka
21.07.14,12:36
Na cas.sk je zaujímavý článok o liečiteľoch,biorezonancii a parazitoch.Načase že sa tomu niekto venuje,tých ľudí treba zastaviť.
Možno tu získala základy tých svojich "rozprávok",vidím tam rovnaké prvky:
http://www.2012rok.sk/wp/celostna-medicina/22328-petr-lukes-jake-parazity-si-lide-nejcasteji-vozi-dovolenych
BXLmiami
21.07.14,12:39
Je to článok-svedectvá ľudí,ktorí sa liečili u Evy Knapcovej..........
alaya1
21.07.14,12:47
Zaujalo ma toto " Kupované jahody z ciziny obsahují oparové viry a způsobují afty a žloutenku typu A."- v zivote som nemala afty a teraz som mala taku,, ze som skoro nemohla jest. Jahod som sa teda najedla dost.
alaya1
21.07.14,13:11
buchač
21.07.14,13:37
No vidíš, zase si na vedľajšej koľaji, reč nie je o strojopise, ani o písaní perom. Nie, nie to jedno, ak je raz v pravidlách také pravidlo, tak ho treba dodržiavať tak ako iné. Ja vidím dosť podstatný rozdiel v tom, či sa niekto pomýli, alebo jednoducho neovláda pravopis /vtedy predsa o porušení nevie/, alebo niekto ho vedome a pravidelne porušuje a ešte nezmyselne obhajuje. Bije to tu do očí dennodenne, či nie?

Kukučka... a o akých pravidlách vravíš ???

Ja som málokedy na vedľajšej koľaji ;)... šak som u ČSD nejaký rôčik fungoval .

Dám link na ten strojopis , Ty daj na ten pravopis odôvodnenie .
Lebo ja teda fakt o niečom takom spomínanom ( to špeciálne písanie čiarky , bodky a podobne ) v pravopise teda fakt neviem .

Pravidlá písomností pojednáva STN 01 6910 Pravidlá písania a úpravy písomností , kde sa píše :

výklad normy
Dokument obsahuje výklad normy pre písanie a úpravu písomností, množstvo príkladov a upozornení na najčastejšie chyby.

http://www.stuba.sk/new/docs/stu/pracoviska/rektorat/odd_pravne_organizacne/STN_01_6910_Pravidla_pisania_a_upravy_pisomnosti.p df
Ako už zo zmeny názvu novelizovanej STN vyplýva, jej obsah je možné rozdeliť na dva veľké tematické celky. Prvý tematický celok je zameraný na pravidlá písania rôznych znamienok, značiek, skratiek, čísiel a zostáv na písacom stroji a na počítači. Obsahom druhého tematického celku sú pravidlá úpravy písomností, v rámci ktorých sú samostatné kapitoly venované formálnej úprave textového stĺpca, členeniu textu a označovaniu častí textu, úprave a obsahu adresy, formálnej úprave úradných a obchodných listov, úprave osobných listov, listov do zahraničia a listov občanov právnickým osobám.
Pri spracovaní dokumentu bol použitý časopis Slovenský Stenograf, ročník 54 a 55.
pavol54
21.07.14,14:08
Pozoruhodné, ako sa dá na Slovensku každá konina odôvodniť. A ja, že odkiaľ to tí politici majú... sú predsa z ľudu.
Ktorú si mal na mysli?
pavol54
21.07.14,14:11
SHMÚ varuje: Pripravte sa na horúčavy aj búrky!

http://www.cas.sk/clanok/287986/shmu-varuje-pripravte-sa-na-horucavy-aj-burky.html/?utm_source=cas.sk&utm_medium=zona-hp&utm_content=box-%C4%8Das.sk-hp&utm_campaign=cross
Niektorým bolo horúco už včera...http://www.cas.sk/parkovisko
Toľko škody...a určite aj nešťastných rodín (nepoistené autá...),hlavne,že sa nikomu nič nestalo.
no ja byť majiteľom poľa tak by som všetkých hnal svinským krokom určite im to nepovolil len rezignoval nad bezočivosťou a tá poistka by im bola prd platná. mne sa jeden nasáčkoval na pole sa poškľabuje ani polícia ho odtiaľ nedostane vraj to mám dať na súd v tomto momente si neprejem nič iné len iskru od kombajnu
Ja tipujem,že tam na to suché strnisko hodil nejaký dilino špaka a bolo vymaľované.
To celkom určite nebol špak. Zastať s rozpáleným výfukom na strnisku poľa, to chce odvahu, ak už chýba rozum.
A akú škodu spôsobil pestovateľovi za jeden bal slamy sa platí 2€, po zapracovaní do pôdy je náhradou za maštaľný hnoj.
buchač
21.07.14,14:20
No vidíš, zase si na vedľajšej koľaji, reč nie je o strojopise, ani o písaní perom. Nie, nie to jedno, ak je raz v pravidlách také pravidlo, tak ho treba dodržiavať tak ako iné. Ja vidím dosť podstatný rozdiel v tom, či sa niekto pomýli, alebo jednoducho neovláda pravopis /vtedy predsa o porušení nevie/, alebo niekto ho vedome a pravidelne porušuje a ešte nezmyselne obhajuje. Bije to tu do očí dennodenne, či nie?

...a týmto ďakujem Pani učiteľke Laufikovej a Pánovi profesorovi Žihalovi za to " týranie " ...:)
Chobot
21.07.14,14:33
Síce nie dnes, ale pred týždňom sa ma takí mladí taliani (mali auto s talianskou značkou) pýtali na cestu do Viedne (že ako sa vymotať z BA). Tak som im poradil. Jeden na to s vďakou vystúpil a dal mi vizitku, že keď budem v IT, tak nech ich navštívim. Zároveň povedal, že boli na módnej prehliadke a že im zostali nejaké modely (šaty, nie modelky... :D). Tak mi dal takú bundu, potom ešte jednu (že každá stojí 800 EUR).

Potom mi chceli dať aj oblek, ale evidentne som videl, že mi je malý, tak som ho slušne odmietol, že je to zbytočné. Tak dali ešte bundu aj manželke (nevadí, že nevedeli jej veľkosť). Že tá bunda stojí 1200 EUR.

Keď som mal všetko v obrovskej taške v ruke, tak ma ten makarón poprosil, či by som mu nepomohol - že tie veci mi dá zadarmo, ale musí odviesť nejakú daň vo výške 300 EUR, či by som mu ju neuhradil.

Tak vtedy mi svitlo - tašku som mu pekne podal naspäť do ruky, potľapkal po pleci a povedal, nech si nájde iného "asshola" a že nech si tie "fake" veci pekne ponechá. Poprial som im peknú cestu.

Takže aj takéto podvody sa začínajú šíriť. Len aby ste vedeli, a nenaleteli.
Excise Duty
21.07.14,14:44
No vidíš, zase si na vedľajšej koľaji, reč nie je o strojopise, ani o písaní perom. Nie, nie to jedno, ak je raz v pravidlách také pravidlo, tak ho treba dodržiavať tak ako iné. Ja vidím dosť podstatný rozdiel v tom, či sa niekto pomýli, alebo jednoducho neovláda pravopis /vtedy predsa o porušení nevie/, alebo niekto ho vedome a pravidelne porušuje a ešte nezmyselne obhajuje. Bije to tu do očí dennodenne, či nie?

Kukučka... a o akých pravidlách vravíš ???

Ja som málokedy na vedľajšej koľaji ;)... šak som u ČSD nejaký rôčik fungoval .

Dám link na ten strojopis , Ty daj na ten pravopis odôvodnenie .
Lebo ja teda fakt o niečom takom spomínanom ( to špeciálne písanie čiarky , bodky a podobne ) v pravopise teda fakt neviem .

Pravidlá písomností pojednáva STN 01 6910 Pravidlá písania a úpravy písomností , kde sa píše :

výklad normy
Dokument obsahuje výklad normy pre písanie a úpravu písomností, množstvo príkladov a upozornení na najčastejšie chyby.

http://www.stuba.sk/new/docs/stu/pracoviska/rektorat/odd_pravne_organizacne/STN_01_6910_Pravidla_pisania_a_upravy_pisomnosti.p df
Ako už zo zmeny názvu novelizovanej STN vyplýva, jej obsah je možné rozdeliť na dva veľké tematické celky. Prvý tematický celok je zameraný na pravidlá písania rôznych znamienok, značiek, skratiek, čísiel a zostáv na písacom stroji a na počítači. Obsahom druhého tematického celku sú pravidlá úpravy písomností, v rámci ktorých sú samostatné kapitoly venované formálnej úprave textového stĺpca, členeniu textu a označovaniu častí textu, úprave a obsahu adresy, formálnej úprave úradných a obchodných listov, úprave osobných listov, listov do zahraničia a listov občanov právnickým osobám.
Pri spracovaní dokumentu bol použitý časopis Slovenský Stenograf, ročník 54 a 55.
Všetci sme sa to učili už na základnej škole a len ty tu máš akési svojské pravidlá a ešte nás budeš presviedčať o ich správnosti.
Prečítaj si pozorne STN 01 6910:2011-04 Pravidlá písania a úpravy písomností, najmä časť 1. bod 1.2 Bodka, výkričník, otáznik, čiarka, bodkočiarka a dvojbodka.
Tam sa píše nasledovné:
Bodka, výkričník, otáznik, čiarka, bodkočiarka a dvojbodka sa píšu tesne za príslušným slovom bez medzery. Ak je za slovom alebo na konci vety viac interpunkčných znamienok, medzera sa dáva až za posledné z nich.
korela
21.07.14,14:47
Uz idu mraky....ale hic je riadny
To ich kde vidíš, nad Alpami? Keď začne pršať, napíš, už dosušujem paplóny z peria, nech mi nezmoknú.
lujza.j
21.07.14,15:30
Uz idu mraky....ale hic je riadny
To ich kde vidíš, nad Alpami? Keď začne pršať, napíš, už dosušujem paplóny z peria, nech mi nezmoknú.
v tom čase nad hradným kopcom....
Stanislav 1975
21.07.14,15:55
Síce nie dnes, ale pred týždňom sa ma takí mladí taliani (mali auto s talianskou značkou) pýtali na cestu do Viedne (že ako sa vymotať z BA). Tak som im poradil. Jeden na to s vďakou vystúpil a dal mi vizitku, že keď budem v IT, tak nech ich navštívim. Zároveň povedal, že boli na módnej prehliadke a že im zostali nejaké modely (šaty, nie modelky... :D). Tak mi dal takú bundu, potom ešte jednu (že každá stojí 800 EUR).

Potom mi chceli dať aj oblek, ale evidentne som videl, že mi je malý, tak som ho slušne odmietol, že je to zbytočné. Tak dali ešte bundu aj manželke (nevadí, že nevedeli jej veľkosť). Že tá bunda stojí 1200 EUR.

Keď som mal všetko v obrovskej taške v ruke, tak ma ten makarón poprosil, či by som mu nepomohol - že tie veci mi dá zadarmo, ale musí odviesť nejakú daň vo výške 300 EUR, či by som mu ju neuhradil.

Tak vtedy mi svitlo - tašku som mu pekne podal naspäť do ruky, potľapkal po pleci a povedal, nech si nájde iného "asshola" a že nech si tie "fake" veci pekne ponechá. Poprial som im peknú cestu.

Takže aj takéto podvody sa začínajú šíriť. Len aby ste vedeli, a nenaleteli.
Ale bez tej " dane ", by si hrabal jedna radosť....:D :D :D

p.s.- nekritizujem ťa- ja by som reagoval asi rovnako..., dokonca by som zhrabol aj tu malú bundu :-)
kopretinka
21.07.14,16:00
Síce nie dnes, ale pred týždňom sa ma takí mladí taliani (mali auto s talianskou značkou) pýtali na cestu do Viedne (že ako sa vymotať z BA). Tak som im poradil. Jeden na to s vďakou vystúpil a dal mi vizitku, že keď budem v IT, tak nech ich navštívim. Zároveň povedal, že boli na módnej prehliadke a že im zostali nejaké modely (šaty, nie modelky... :D). Tak mi dal takú bundu, potom ešte jednu (že každá stojí 800 EUR).

Potom mi chceli dať aj oblek, ale evidentne som videl, že mi je malý, tak som ho slušne odmietol, že je to zbytočné. Tak dali ešte bundu aj manželke (nevadí, že nevedeli jej veľkosť). Že tá bunda stojí 1200 EUR.

Keď som mal všetko v obrovskej taške v ruke, tak ma ten makarón poprosil, či by som mu nepomohol - že tie veci mi dá zadarmo, ale musí odviesť nejakú daň vo výške 300 EUR, či by som mu ju neuhradil.

Tak vtedy mi svitlo - tašku som mu pekne podal naspäť do ruky, potľapkal po pleci a povedal, nech si nájde iného "asshola" a že nech si tie "fake" veci pekne ponechá. Poprial som im peknú cestu.

Takže aj takéto podvody sa začínajú šíriť. Len aby ste vedeli, a nenaleteli.
hehe,to až teraz? to u nás bolo hádam aj pred 5 rokmi....zastavili našich na ulici (dôchodcovia,vidno na nich,že už majú dosť rokov) ale oco ich odpinkal,že oni si bez skúšania žiadne handry brať nebudú :---
Peggynka
21.07.14,16:17
Taliani,vravíš? U nás to bežne robia cigáni pred tescom (blonďaví),len s tým rozdielom,že nechcú na dane,ale na benzín.Kto sa to od koho naučil?
buchač
21.07.14,16:19
Všetci sme sa to učili už na základnej škole a len ty tu máš akési svojské pravidlá a ešte nás budeš presviedčať o ich správnosti.
Prečítaj si pozorne STN 01 6910:2011-04 Pravidlá písania a úpravy písomností, najmä časť 1. bod 1.2 Bodka, výkričník, otáznik, čiarka, bodkočiarka a dvojbodka.
Tam sa píše nasledovné:
Bodka, výkričník, otáznik, čiarka, bodkočiarka a dvojbodka sa píšu tesne za príslušným slovom bez medzery. Ak je za slovom alebo na konci vety viac interpunkčných znamienok, medzera sa dáva až za posledné z nich.

PREČÍTAJ to ,o čom PÍŠEM JA !!!
PREČÍTAJ to , na čo reagujem ku kukučkinom príspevku .

ALE EŠTE RAZ ZOPAKUJEM !

Pravopis ( písanie iba rukou ) a strojopis ( písanie na tom stroji ) NIE JE JEDNO !!!


V prenesenom slova zmysle ?
Bernolák a Štúr nie je jedno .
pavol54
21.07.14,16:20
Síce nie dnes, ale pred týždňom sa ma takí mladí taliani (mali auto s talianskou značkou) pýtali na cestu do Viedne (že ako sa vymotať z BA). Tak som im poradil. Jeden na to s vďakou vystúpil a dal mi vizitku, že keď budem v IT, tak nech ich navštívim. Zároveň povedal, že boli na módnej prehliadke a že im zostali nejaké modely (šaty, nie modelky... :D). Tak mi dal takú bundu, potom ešte jednu (že každá stojí 800 EUR).

Potom mi chceli dať aj oblek, ale evidentne som videl, že mi je malý, tak som ho slušne odmietol, že je to zbytočné. Tak dali ešte bundu aj manželke (nevadí, že nevedeli jej veľkosť). Že tá bunda stojí 1200 EUR.

Keď som mal všetko v obrovskej taške v ruke, tak ma ten makarón poprosil, či by som mu nepomohol - že tie veci mi dá zadarmo, ale musí odviesť nejakú daň vo výške 300 EUR, či by som mu ju neuhradil.

Tak vtedy mi svitlo - tašku som mu pekne podal naspäť do ruky, potľapkal po pleci a povedal, nech si nájde iného "asshola" a že nech si tie "fake" veci pekne ponechá. Poprial som im peknú cestu.

Takže aj takéto podvody sa začínajú šíriť. Len aby ste vedeli, a nenaleteli.
To tu beží od roku možno 1993, tiež ten istý scenár a ja mu nato nech mi dá doklad o dodaní tovaru, so všetkými údajmi a ja mu tú daň zaplatím ešte že bola blízko reštika a "to som utekal rýchlejšie ako pyrotechnik"
Excise Duty
21.07.14,16:22
Všetci sme sa to učili už na základnej škole a len ty tu máš akési svojské pravidlá a ešte nás budeš presviedčať o ich správnosti.
Prečítaj si pozorne STN 01 6910:2011-04 Pravidlá písania a úpravy písomností, najmä časť 1. bod 1.2 Bodka, výkričník, otáznik, čiarka, bodkočiarka a dvojbodka.
Tam sa píše nasledovné:
Bodka, výkričník, otáznik, čiarka, bodkočiarka a dvojbodka sa píšu tesne za príslušným slovom bez medzery. Ak je za slovom alebo na konci vety viac interpunkčných znamienok, medzera sa dáva až za posledné z nich.

PREČÍTAJ to ,o čom PÍŠEM JA !!!
PREČÍTAJ to , na čo reagujem ku kukučkinom príspevku .

ALE EŠTE RAZ ZOPAKUJEM !

Pravopis ( písanie iba rukou ) a strojopis ( písanie na tom stroji ) NIE JE JEDNO !!!


V prenesenom slova zmysle ?
Bernolák a Štúr nie je jedno .
Už kecáš voloviny, to asi tie horúčavy.
pavol54
21.07.14,16:24
Som rád že ma nejaký obhajca fašistov omínuskoval, ale pravda sa neutají (to sa týka boenigu 777)
Stanislav 1975
21.07.14,16:31
Som rád že ma nejaký obhajca fašistov omínuskoval, ale pravda sa neutají (to sa týka boenigu 777)
zostrelili to Ukrajinci, pravdepodobne na príkaz USA, aby mali dovod začať inváziu proti Rusku...
Stanislav 1975
21.07.14,16:33
Som rád že ma nejaký obhajca fašistov omínuskoval, ale pravda sa neutají (to sa týka boenigu 777)
čo sa týka, toho mínuskovania- nič si z toho nerob, strašne sa to tu hemží psychopatmi, preto sem už nechodím...-nehovorím, že každý poraďák je psychopat, to by som si nedovolil, ale teraz je to tu velmi premnožené...
pavol54
21.07.14,16:37
Som rád že ma nejaký obhajca fašistov omínuskoval, ale pravda sa neutají (to sa týka boenigu 777)
zostrelili to Ukrajinci, pravdepodobne na príkaz USA, aby mali dovod začať inváziu proti Rusku...
len im to stále nevychádza vždy niečo spackajú vieš akí musia byť mladí Bidenovci nervózni tá ich plynová firma nie a nie sa rozbehnúť a dostali na to aj štátnu dotáciu 5 mld dolarov
Stanislav 1975
21.07.14,16:39
Som rád že ma nejaký obhajca fašistov omínuskoval, ale pravda sa neutají (to sa týka boenigu 777)
zostrelili to Ukrajinci, pravdepodobne na príkaz USA, aby mali dovod začať inváziu proti Rusku...
len im to stále nevychádza vždy niečo spackajú vieš akí musia byť mladí Bidenovci nervózni tá ich plynová firma nie a nie sa rozbehnúť a dostali na to aj štátnu dotáciu 5 mld dolarov
heh, každý normálne uvažujúci človek, ktorý číta aj nezávislú tlač( zahraničnú ), musí vedieť, kde je pravda--- len vieš, ked si prečítajú Sme a podobné plátky, tak potom jasné,že to v tej hlavičke majú troška pomýlené...
buchač
21.07.14,16:41
Už kecáš voloviny, to asi tie horúčavy.


Som rád že ma nejaký obhajca fašistov omínuskoval, ale pravda sa neutají (to sa týka boenigu 777)
zostrelili to Ukrajinci, pravdepodobne na príkaz USA, aby mali dovod začať inváziu proti Rusku...

Ja ???
Tak prečítaj toto ....
Ešte by ma zaujímalo , že kto chce začať inváziu do Ruska .
Ukrajinci ??? :D :D :D :D :D
USA ??????? :eek: :confused: :---
kukučka
21.07.14,17:07
Paľko, nárečie! ;) Neboj sa, ja viem, že von - smer, vonku - miesto. :D
Niektorí tu radi opravujú i či y, ale ešte som nevidela, aby napomenuli tých notorických, ktorí zabúdajú na pravidlo, že za bodkou a čiarkou nasleduje medzera. Jedna. ;)

Buchač, toto je moje tvrdenie, dokáž, že nemám pravdu.
Na pomoc si môžeš zobrať tých, ktorí ti za tie jalové reči dali body. :---
erik555
21.07.14,17:11
korela
21.07.14,17:21
Uz idu mraky....ale hic je riadny
To ich kde vidíš, nad Alpami? Keď začne pršať, napíš, už dosušujem paplóny z peria, nech mi nezmoknú.
v tom čase nad hradným kopcom....
Veď viem, keď z Kobyly vidno za dobrého počasia Alpy, myslela som, že aj od vás. Všetko uschlo, vždy využijem na to horúčavy. Včera fúkalo, tak to dopadlo výborne. Žiadna búrka doteraz, slabá prehánka pre chvíľou.
korela
21.07.14,17:24
Kukučka, radšej sa pochváľ, ako si sa mala. Vitaj doma. Len čo sa človek vráti, zasa je tam, kde bol.
Čiarky mám v poriadku? Myslím vážne, ja to uvítam. Pred kde patrí?
lujza.j
21.07.14,17:30
nepotešilo...decko nemôže šoférovať v HR auto...čo má viac ako 80kw:mad:
pavol54
21.07.14,17:31
Už kecáš voloviny, to asi tie horúčavy.


Som rád že ma nejaký obhajca fašistov omínuskoval, ale pravda sa neutají (to sa týka boenigu 777)
zostrelili to Ukrajinci, pravdepodobne na príkaz USA, aby mali dovod začať inváziu proti Rusku...

Ja ???
Tak prečítaj toto ....
Ešte by ma zaujímalo , že kto chce začať inváziu do Ruska .
Ukrajinci ??? :D :D :D :D :D
USA ??????? :eek: :confused: :---
žeby Poliaci sa spolupodieľali s našimi 152 SKH ktoré vylodili v Odese ? kde voľa tam sa cesta nájde (aj spôsob) že by fungovali počty 800 mil proti 150 mil?
Peggynka
21.07.14,17:35
nepotešilo...decko nemôže šoférovať v HR auto...čo má viac ako 80kw:mad:
Budeš ju voziť,ako voľakedy,hmmm...
alaya1
21.07.14,17:43
nepotešilo...decko nemôže šoférovať v HR auto...čo má viac ako 80kw:mad:

ja som pocula, ze nemoze ist na dialnici do 23 rokov viac ako 110. Toto nepoznam. No super.
lujza.j
21.07.14,17:48
nepotešilo...decko nemôže šoférovať v HR auto...čo má viac ako 80kw:mad:

ja som pocula, ze nemoze ist na dialnici do 23 rokov viac ako 110. Toto nepoznam. No super.
teraz to bolo v tv novinách...aj toto čo píšeš...mladí vodiči do 24r...som sa tešila, že si neškrknem...neznášam šoférovať chlapov vóz.....:(
alaya1
21.07.14,17:53
hm...tak to som nevedela, dik,.
kukučka
21.07.14,18:20
Korela ďakujem, výborne ako vždy, dokonca ma potešilo aj počasie. Celú nedeľu pršalo, tak sme oddychovali a tešili sa, že sme zase spolu, vidíme sa na Vianoce a pri mori. Potom ešte dva dni poobede, aspoň nebolo tak horúco. Chorváti pomaly zastavajú celé pobrežie. Doma vraj pršalo každý deň.
korela
21.07.14,18:57
Korela ďakujem, výborne ako vždy, dokonca ma potešilo aj počasie. Celú nedeľu pršalo, tak sme oddychovali a tešili sa, že sme zase spolu, vidíme sa na Vianoce a pri mori. Potom ešte dva dni poobede, aspoň nebolo tak horúco. Chorváti pomaly zastavajú celé pobrežie. Doma vraj pršalo každý deň.
Veru.Radšej ako tieto južné horúčavy. Ako vám je hore stále dobre. Neviem, či by ste menili. Azda iba teplomilní.
Tak ste si všetko užili, ako má byť. O to bola dovolenka ešte vzácnejšia. Podrž si hladinu šťastia tak dlho, ako sa len dá.
kukučka
21.07.14,19:14
Pripomeniem ti tento príspevok, keď budem musieť možno už v septembri kúriť, alebo keď mi príde vyúčtovanie za plyn. My sme mali len jablká, hrušky, slivky, ríbezle a egreše, mama vravievala bratom, aby si zobrali ženy z dolniakov. Podarilo sa, vďaka ním sme mali čerešne, marhule, broskyne aj orechy, oni naše zemiaky, dobrý obchod, nie? Jeden deň obraté, druhý deň sme jedli a zavárali, čerešne zo zelovocu by som nezjedla ani za svet.
korela
21.07.14,19:50
Veru, to je pravda. My sme mávali zhora vianočné jedličky presne po strop. A hlavne na výmenu chlapci chodili na prázdniny. Bratranci z otcovej aj maminej srany 2+3. S našimi 7 ks. Bola som príliš malá, nič si nepamätám, iba z rozprávania, ako ma raz hľadali pod vodou v rieke, čo tiekla za záhradou. Keď som nebola na brehu. (2r.) Oni v puberte.
Ale viem, že naši večne posielali balíky.
Chobot
21.07.14,21:21
Ale bez tej " dane ", by si hrabal jedna radosť....:D :D :D

p.s.- nekritizujem ťa- ja by som reagoval asi rovnako..., dokonca by som zhrabol aj tu malú bundu :-)

Však mi to chcel darovať!! A ako sa hovorí.... darovanému koňovi ...
avalik
21.07.14,22:15
No vidíš, zase si na vedľajšej koľaji, reč nie je o strojopise, ani o písaní perom. Nie, nie to jedno, ak je raz v pravidlách také pravidlo, tak ho treba dodržiavať tak ako iné. Ja vidím dosť podstatný rozdiel v tom, či sa niekto pomýli, alebo jednoducho neovláda pravopis /vtedy predsa o porušení nevie/, alebo niekto ho vedome a pravidelne porušuje a ešte nezmyselne obhajuje. Bije to tu do očí dennodenne, či nie?

Kukučka... a o akých pravidlách vravíš ???

Ja som málokedy na vedľajšej koľaji ;)... šak som u ČSD nejaký rôčik fungoval .

Dám link na ten strojopis , Ty daj na ten pravopis odôvodnenie .
Lebo ja teda fakt o niečom takom spomínanom ( to špeciálne písanie čiarky , bodky a podobne ) v pravopise teda fakt neviem .

Pravidlá písomností pojednáva STN 01 6910 Pravidlá písania a úpravy písomností , kde sa píše :

výklad normy
Dokument obsahuje výklad normy pre písanie a úpravu písomností, množstvo príkladov a upozornení na najčastejšie chyby.

http://www.stuba.sk/new/docs/stu/pracoviska/rektorat/odd_pravne_organizacne/STN_01_6910_Pravidla_pisania_a_upravy_pisomnosti.p df
Ako už zo zmeny názvu novelizovanej STN vyplýva, jej obsah je možné rozdeliť na dva veľké tematické celky. Prvý tematický celok je zameraný na pravidlá písania rôznych znamienok, značiek, skratiek, čísiel a zostáv na písacom stroji a na počítači. Obsahom druhého tematického celku sú pravidlá úpravy písomností, v rámci ktorých sú samostatné kapitoly venované formálnej úprave textového stĺpca, členeniu textu a označovaniu častí textu, úprave a obsahu adresy, formálnej úprave úradných a obchodných listov, úprave osobných listov, listov do zahraničia a listov občanov právnickým osobám.
Pri spracovaní dokumentu bol použitý časopis Slovenský Stenograf, ročník 54 a 55.

Tu v komentári http://www.porada.sk/t223421-pisanie-ciarok.html#post2404014 si dostal citát z PSP:

"P o z n á m k a. – Interpunkčné znamienka, ako sú bodka, výkričník, otáznik, čiarka, bodkočiarka, tri bodky, dvojbodka, píšu sa bezprostredne za slovom bez vynechania medzery a medzera sa vynecháva až za týmito interpunkčnými znamienkami.
Úvodzovky a zátvorky sa píšu bez medzery nielen za výrazom, ktorý sa kladie medzi tieto interpunkčné znamienka, ale aj pred ním. Pomlčka sa píše s medzerami, spojovník sa píše bez medzier. Ak sa stretajú dve interpunkčné znamienka, napr. výkričník a otáznik (!?), bodka za skratkou a čiarka (a pod., Varsik, B.:), píšu sa bez medzery."

Pravidlá slovenského pravopisu. 3., upravené a doplnené vyd. Bratislava: Veda 2000. str. 52 http://www.juls.savba.sk/ediela/psp2000/psp.pdf

Okrem toho tu na porade píšeš "strojopisom", takže tento tvoj argument neobstojí.

To, že v ručne písanom texte niekto kladie väčšie medzery pred interpunkčnými znamienkami a celkovo má rozťahané písmo je iná vec a v grafológii sa aj to používa pri analýze pisateľa. Ale v škole, ťa určite učili, že to znamienko sa má písať bez medzery pred ním, ale evidentne si to už nepamätáš, tak ako tému, na ktorú som dala link vyššie ;)

PS: Ak by si viac čítal, ani by ti nenapadlo dávať zbytočné medzery pred interpunkčné znamienka.
avalik
21.07.14,22:32
Všetci sme sa to učili už na základnej škole a len ty tu máš akési svojské pravidlá a ešte nás budeš presviedčať o ich správnosti.
Prečítaj si pozorne STN 01 6910:2011-04 Pravidlá písania a úpravy písomností, najmä časť 1. bod 1.2 Bodka, výkričník, otáznik, čiarka, bodkočiarka a dvojbodka.
Tam sa píše nasledovné:
Bodka, výkričník, otáznik, čiarka, bodkočiarka a dvojbodka sa píšu tesne za príslušným slovom bez medzery. Ak je za slovom alebo na konci vety viac interpunkčných znamienok, medzera sa dáva až za posledné z nich.

PREČÍTAJ to ,o čom PÍŠEM JA !!!
PREČÍTAJ to , na čo reagujem ku kukučkinom príspevku .

ALE EŠTE RAZ ZOPAKUJEM !

Pravopis ( písanie iba rukou ) a strojopis ( písanie na tom stroji ) NIE JE JEDNO !!!


V prenesenom slova zmysle ?
Bernolák a Štúr nie je jedno .

Buchy, máš bordel v pojmoch :)


Krátky slovník slovenského jazyka 4 z r. 2003.

pravopis -u m. súhrn pravidiel o používaní grafických znakov na zapísanie jazykového prejavu, ortografia;

strojopis -u m. písanie na stroji;
alaya1
22.07.14,05:37
Nic v zlom, ale mat tak vase problemy. To sa fakt uz niektori musia sakra nudit. :)
buchač
22.07.14,06:00
Nic v zlom, ale mat tak vase problemy. To sa fakt uz niektori musia sakra nudit. :)

.....eeeeee.....
Inak poviem.

Niektorí sa celkom solídne nudia až tak, že riešia ešte aj viacmenej moju maličkosť, moje ( povedzme ) chyby a či vyjadrovanie.
Asi by bolo vhodné zadať príslušnú tému, kde som bol komplet rozoberaný - rozobratý na cucky.



...a ozaj, zaujímavé...tým, ktorým vadí môj strojopis, zasa na druhej strane obchádzajú poniektorých, ktorí píšu text s pravopisnými hrubkami. Že v tom texte chýbajú čiarky a aj bodky, tak to ani nevravím.
kopretinka
22.07.14,06:04
buchač
22.07.14,06:41
Pre milovníkov - užívateľov Chromého:

Prehliadač Chrome má na svedomí nižšiu výdrž na batériu
http://vat.pravda.sk/komunikacia/clanok/324421-prehliadac-chrome-ma-na-svedomi-nizsiu-vydrz-na-bateriu/
lujza.j
22.07.14,06:45
Ja nemam batériu:---:Dv NB...
avalik
22.07.14,06:49
Nic v zlom, ale mat tak vase problemy. To sa fakt uz niektori musia sakra nudit. :)

.....eeeeee.....
Inak poviem.

Niektorí sa celkom solídne nudia až tak, že riešia ešte aj viacmenej moju maličkosť, moje ( povedzme ) chyby a či vyjadrovanie.
Asi by bolo vhodné zadať príslušnú tému, kde som bol komplet rozoberaný - rozobratý na cucky.



...a ozaj, zaujímavé...tým, ktorým vadí môj strojopis, zasa na druhej strane obchádzajú poniektorých, ktorí píšu text s pravopisnými hrubkami. Že v tom texte chýbajú čiarky a aj bodky, tak to ani nevravím.

Je rozdiel v prístupe k niekomu, kto píše s chybami, lebo v škole nedával pozor, neučil sa, alebo má problém s písmenkami a v prístupe k niekomu, kto o sebe tvrdí, že ovláda pravopis dokonale a predsa robí chyby.

PS: Buchy veeeľka pochvala - niektoré medzery zmizli, hneď sa to lepšie číta ;)
taiko
22.07.14,07:42
Na cas.sk je zaujímavý článok o liečiteľoch,biorezonancii a parazitoch.Načase že sa tomu niekto venuje,tých ľudí treba zastaviť.
Co vam beru business? :)
Mila123
22.07.14,07:46
Na cas.sk je zaujímavý článok o liečiteľoch,biorezonancii a parazitoch.Načase že sa tomu niekto venuje,tých ľudí treba zastaviť.
Co vam beru business? :)
cítim tu sarkazmus?????
willma
22.07.14,09:08
Na cas.sk je zaujímavý článok o liečiteľoch,biorezonancii a parazitoch.Načase že sa tomu niekto venuje,tých ľudí treba zastaviť.
Co vam beru business? :)
To nie je o biznise, keby ku hentakým išla moja mama s nádejou na vyliečenie tak najprv odstrelím tú "liečiteľskú" trojicu a čo by si vypočula mama - radšej ani nepomyslieť. Ani hyeny sa tak nesprávajú.
buchač
22.07.14,09:19
Na cas.sk je zaujímavý článok o liečiteľoch,biorezonancii a parazitoch.Načase že sa tomu niekto venuje,tých ľudí treba zastaviť.
Co vam beru business? :)
To nie je o biznise, keby ku hentakým išla moja mama s nádejou na vyliečenie tak najprv odstrelím tú "liečiteľskú" trojicu a čo by si vypočula mama - radšej ani nepomyslieť. Ani hyeny sa tak nesprávajú.


Niekto nám určite so 100 % presvedčením vysvetlí, že tento článok je proste blud a pani profesorka je tmárka....

http://zivot.azet.sk/clanok/17690/mikrobiologicka-pri-pohlade-na-vysledky-vysetreni-u-liecitelky-hromada-hluposti

Alebo aj toto

http://zivot.azet.sk/clanok/17572/co-radi-liecitelka-liek-musite-rozhryzt-a-votriet-ho-do-oci-usi-a-nosa
alaya1
22.07.14,09:34
Nic v zlom, ale mat tak vase problemy. To sa fakt uz niektori musia sakra nudit. :)

.....eeeeee.....
Inak poviem.

Niektorí sa celkom solídne nudia až tak, že riešia ešte aj viacmenej moju maličkosť, moje ( povedzme ) chyby a či vyjadrovanie.
Asi by bolo vhodné zadať príslušnú tému, kde som bol komplet rozoberaný - rozobratý na cucky.



...a ozaj, zaujímavé...tým, ktorým vadí môj strojopis, zasa na druhej strane obchádzajú poniektorých, ktorí píšu text s pravopisnými hrubkami. Že v tom texte chýbajú čiarky a aj bodky, tak to ani nevravím.

Buchy, co sa stazujes. Ved si celebrita Porady, ked ta tu riesia. Mal by si byt na to hrdy, nie fnukat :) :). Hrubky, nehrubky, graficka stranka pisomneho prejavu, vsetko jedno, ak text pochopis. Co som sa dozvedela na Porade, ze ja ani to nechapem. Tak bud rad, ze ti kritizuju len ciarky a medzery :) :)

https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xap1/t1.0-9/p526x296/10500377_667687176641887_9186622420702962576_n.jpg
taiko
22.07.14,09:41
Na cas.sk je zaujímavý článok o liečiteľoch,biorezonancii a parazitoch.Načase že sa tomu niekto venuje,tých ľudí treba zastaviť.
Co vam beru business? :)
cítim tu sarkazmus?????
Boze uchovaj :D
taiko
22.07.14,09:42
Na cas.sk je zaujímavý článok o liečiteľoch,biorezonancii a parazitoch.Načase že sa tomu niekto venuje,tých ľudí treba zastaviť.
Co vam beru business? :)
To nie je o biznise, keby ku hentakým išla moja mama s nádejou na vyliečenie tak najprv odstrelím tú "liečiteľskú" trojicu a čo by si vypočula mama - radšej ani nepomyslieť. Ani hyeny sa tak nesprávajú.
Ved samozrejme, ale podla mna nemozno vsetkych do jedneho vreca hodit.
lujza.j
22.07.14,10:53
http://x.topky.sk/cl/10/1412257/Tajna-nahravka-Prochazku-je-vonku--VIDEO--ktore-ho-ma-politicky-zlikvidovat-
Rado je aky naivny....
bettylou
22.07.14,10:54
Dáriusko nie je žiadny svätý, ale skúsený muž čo sa prispôsobil tejto dobe: aj on chodí vynášať kýbeľ so smeťami ako aj ten chudák čo mal náhodou pri hrebeni v zadnom vačku 2700 €. Stalo sa to tak, že keď onen okradnutý otvoril vrchnák kontajnera, ovanul ho známy puch čo využila prostitútka a keďže aj tá sa prispôsobila dobe, vedela že v pivnici sú 5 minút v bezpečí. Dobre ona vie, že stará sa pre zaváraniny do pivnice bojí ísť a koho by už len zbalila aby išiel s ňou do pivnice pre lanské marhule ..... to dá rozum. Sprostá bola že išla električkou, mala si vziať taxíka, ťapa jedna.

Teraz ma napadá ...... idem kuknúť Hubatému do galot či tam nemá niečo z výplaty, lebo potrebujem aby išiel vyniesť smeti, zavárala som lečo. Ááááá .... hrebeň je tu - ale 2700 € nemá, nemal a nikdy mať nebudeeeee!!!!

Za všeličo sa pasujem, ale za svatého nyjééééééééééééééééé

Svatý majú nudný život :D

A smeti jasne a logicky vynášam

Lebo ak sa povie : Niekto by mal vyniesť smeti,

tak sa hrniem ja

a preto

som v rodine NIEKTO :D :D :D
vynášač smetí??
bettylou
22.07.14,10:58
http://m.topky.sk/cl/10/1405087/Zena-ponukla-oralny-sex--Muzovi-ukradla-v-Kosiciach-2700-eur- chi..chi..chi :D
Krasne ilustr.foto....:D

to je sedlák!, mohol ju vziať na Rozálku a ne do pivnice, to mu bolo ľúto dvacku

Rozalkine meno neber nadarmo!

aj ty si z ke? tam je velky cintorín
bettylou
22.07.14,11:00
a ty tu čo robíš? veď si nám vynadala,bľabotala si tu o hovnách a odporúčala sa.

rozmyslela som si, :D, píšem ďalej cica


A už to bude normálne, alebo zas iba somariny ??????????????

sa ozval ten pravý :D

Moje SLOVO (na rozdiel od tvojho :D ) platí

Ja keď som povedal, že neodídem (resp odídem, kedy ja budem chcieť), tak som neodišiel :D

Ty si tárala, že odídeš a do týždňa si obrátila o 178 stupňov :D :D :D

nemáám tisííc nikov ako ty ch.ju



Dzífče, to si hovor tatovi
too stupid 4 talk

Na Slovensku po lovensky =

nepíš sprostosti = nebudem ich/nebude čo komentovať :D

promiň brácho
bettylou
22.07.14,11:18
Evi a nevieš, že sa nemáš dotýkať drôtov, ani na zem spadnutých? A to si ešte počkaj na Milanka, v každej téme iné meno. :---

Netrep



Monumentálne mám asi iba 3



Poškaj pozriem denníček



Skoro som uhádol = 4 :D :D

Kukulka , dúfam, že nie ty si mi bachla mínus (po 3 týžňoch = nejaká PRISPATÁ :D )


Našiel som Bettylov to asik bola :D

jassnee Broňa
bettylou
22.07.14,11:24
Tak 10evrikov...som poslala na zastrelene kelegu....(
a to mu na co budze, ?
Tak snáď to šlo na účet pozostalých a naozaj máš potrebu stále rýpať? V poslednom čase sledujem Tvoje príspevky a nevychádzam z úžasu - nepísavala si takto, čo sa zmenilo?
Doma do mňa už asi vyšše dva roky j.bú, pardón rýpu, tak to už asi presakuje. prepáčte - neviem, čo s tým:mee:
bettylou
22.07.14,11:28
reklama na fastfúd...........neštítia sa ničoho........
in english chew and spew (gram?) - požuj a vypľuj
kukučka
22.07.14,11:49
Prídem z dovolenky, dám tu jeden príspevok / bodka, čiarka - medzera/ a jaký poplach. Nikoho som nemenovala, "zagágal" buchač, len som reagovala. Samozrejme naklusala alaya aj s požehnaním. :--- Poniektorí tu neustále rýpu - najmä do nováčikov a nič sa nedeje. Teraz tu zase treba vyťahovať staré Karasové somariny? Už som písala, mínusky nedávam už dávno, nemôžem, "nemám päť bodov" :D a Richard asi nečíta ss.
buchač
22.07.14,11:55
Prídem z dovolenky, dám tu jeden príspevok / bodka, čiarka - medzera/ a jaký poplach.
...
Samozrejme naklusala alaya aj s požehnaním.


Žiaden poplach, to len preto, aby si nám z cviku nevyšla. ;)
Ja som sa síce nikomu neprosil, no Tebe tiež jeden vták priletel z tej Blavy. :D :D :D


P.S:
Mám dobre tie bodky, čiarky? :rolleyes:
kukučka
22.07.14,11:59
Doma do mňa už asi vyšše dva roky j.bú, pardón rýpu, tak to už asi presakuje. prepáčte - neviem, čo s tým
Prečítaj si od Ruiza Štyri dohody, tu máš náhodne vybraný obsah.
http://www.nanicmama.sme.sk/ine-knihy/don-miguel-angel-ruiz-styri-dohody
Žabinka
22.07.14,12:02
Prídem z dovolenky, dám tu jeden príspevok / bodka, čiarka - medzera/ a jaký poplach.
...
Samozrejme naklusala alaya aj s požehnaním.


Žiaden poplach, to len preto, aby si nám z cviku nevyšla. ;)
Ja som sa síce nikomu neprosil, no Tebe tiež jeden vták priletel z tej Blavy. :D :D :D


P.S:
Mám dobre tie bodky, čiarky? :rolleyes:
jurko, tvoje bodky aj čiarky sú v úplnom poriadku..;):D
buchač
22.07.14,12:05
Doma do mňa už asi vyšše dva roky j.bú, pardón rýpu, tak to už asi presakuje. prepáčte - neviem, čo s tým
Prečítaj si od Ruiza Štyri dohody, tu máš náhodne vybraný obsah.
http://www.nanicmama.sme.sk/ine-knihy/don-miguel-angel-ruiz-styri-dohody

Noooooooo...
Hezký :) , už som si aj stiahol celú knižku do mašiny. ;)

Link
http://www.uloz.to/xp7beVT/miguel-ruiz-ctyri-dohody-pdf
kukučka
22.07.14,12:16
Hezké, to jóó! Aj Dušek to načítal, kukni YT. Len veľmi ťažké dodržiavať. Skús, možno ešte vykrešeš zo seba gentlemana a prestaneš poza chrbát znevažovať vtáčikov. :)
buchač
22.07.14,12:21
Hezké, to jóó! Aj Dušek to načítal, kukni YT. Len veľmi ťažké dodržiavať. Skús, možno ešte vykrešeš zo seba gentlemana a prestaneš poza chrbát znevažovať vtáčikov. :)

Ja a poza chrbát?
A Ti, onééééé?

Gentleman som dávno, šak nie iba korela má tú modrú krv. ;)
Ale aj gentlemani vedia a aj občas nadávajú. :D :D :D
kukučka
22.07.14,12:34
Neslúži ti pamäť?
alaya1
22.07.14,12:58
Prídem z dovolenky, dám tu jeden príspevok / bodka, čiarka - medzera/ a jaký poplach. Nikoho som nemenovala, "zagágal" buchač, len som reagovala. Samozrejme naklusala alaya aj s požehnaním. :--- Poniektorí tu neustále rýpu - najmä do nováčikov a nič sa nedeje. Teraz tu zase treba vyťahovať staré Karasové somariny? Už som písala, mínusky nedávam už dávno, nemôžem, "nemám päť bodov" :D a Richard asi nečíta ss.


Nenaklusala som, lebo sedim v robote cely den. :)
To "cvicenie" nováčikov, sa ani mne nepači. Už to neriešim.
Inak, absolutne som nereagovala na tvoj prispevok, nemala som ani citaciu. Len ma udivuje, že taká "tupota", ako medzera za slovom, moze vyvolat taku burlivu diskusiu.


A rada by som mala tie problemy.
kukučka
22.07.14,13:09
No trvalo mu to, ako hviezda porady našuchoril perie, ale nepriamo uznal, že nemal pravdu. :D
bettylou
22.07.14,14:43
bettylou
22.07.14,14:46
a koho zaujíma holá merkelová...........:confused:
napr. mňa, pekná cica, dík
bettylou
22.07.14,14:52
[QUOTE="korela"]Neveriacim Tomášom odporúčam si pozrieť dnešný Reflex. Nevidomé deti vidia farby a vedia čítať plynule text bez písma pre slepcov.

Hej , " máš pravdu " ...šak jak furt .

Hento " tretie oko " nie je žiadna novinka ....
Čo ja viem , tak už takéto drísty fungujú vyhttps://www.google.sk/search?client=opera&q=hypofýza+funkce&sourceid=opera&ie=UTF-8&oe=UTF-8&gws_rd=cr&ei=lojOU5OzO8_Z4QSK6oHYAw#q=hypof%C3%BDza+še 20 rokov .
Sledoval som to v TV Novinách , ten šot .
Tie deti neboli nevidomé , tie boli len štatisti .
Lenže na záver bolo spomenuté , že asi 10 ( ???) oslovení neurológovia sa odmietli k tejto problematike vyjadriť .
...aj to si mala spomenúť ...lenže na takéto niečo zabúdaš alebo " zabúdaš " ...objektivita má dovolenku ?

Mal som onehdá kolegyňu ... pravidelne si osvetľovala baterkou to " tretie oko " .
Skôr si mala osvetľovať svoju čiernu dieru , lepší osoh by z toho mala ... aj tak skončila , že jej mierne začalo zadrbkávať .

Záver ???
Pokiaľ neuvidím na vlastné oči , teda na " tretie oko " , tak neuverím .

tretie oko by mala byť hypofýza - žľaza, ktorá by sa v extrémne zmeneých podmienkach mohla pridružiť k funkcii očí

či je to blud alebo nie, posúdi každý sám
willma
22.07.14,16:10
[QUOTE="willma"][QUOTE="taiko"][QUOTE="BXLmiami"]
Ved samozrejme, ale podla mna nemozno vsetkych do jedneho vreca hodit. Nehádžem všetkých do jedného vreca - ale také ledačiny by mali pozatvárať. Využívajú zúfalstvo ľudí.
willma
22.07.14,16:12
Tak 10evrikov...som poslala na zastrelene kelegu....(
a to mu na co budze, ?
Tak snáď to šlo na účet pozostalých a naozaj máš potrebu stále rýpať? V poslednom čase sledujem Tvoje príspevky a nevychádzam z úžasu - nepísavala si takto, čo sa zmenilo?
Doma do mňa už asi vyšše dva roky j.bú, pardón rýpu, tak to už asi presakuje. prepáčte - neviem, čo s tým:mee: no zbohom aj s batohom :)
lujza.j
22.07.14,17:19
potešilo, že som si konečne kúpila arašídový olej-do mydla...síce iba 3 pol literky...viac nemali...nepotešilo, že som chytila svinskú prietrž...hrozné:(
kopretinka
22.07.14,17:22
IBA tri polliterky :D
lujza.j
22.07.14,17:29
IBA tri polliterky :D
šak hamížnica:Dminule nemali vóbec....len neviem načo ho kupujú:(majú aj požltový...ten zatial nik nekupuje....tu som arašídový nevidela..
Katy a R
22.07.14,17:35
Na cas.sk je zaujímavý článok o liečiteľoch,biorezonancii a parazitoch.Načase že sa tomu niekto venuje,tých ľudí treba zastaviť.
Co vam beru business? :)
taiko - však biorezonanciu aj lekári robia !:confused:
evuš
22.07.14,18:09
A je to totálna hovadina, nakoľko sa mnohé choroby nedajú vyliečiť :cool:
Katy a R
22.07.14,18:25
evuš - bizňis :)
evuš
22.07.14,18:30
evuš - bizňis :)

Ja to viem, škoda, že nie tí chorí, čo naletia takým chamtivcom :cool:
pavol54
22.07.14,18:35
A je to totálna hovadina, nakoľko sa mnohé choroby nedajú vyliečiť :cool:
všetky choroby sa dajú vyliečiť, je síce pravda že niektoré len obložením 2m2 zeminy
buchač
22.07.14,18:41
A je to totálna hovadina, nakoľko sa mnohé choroby nedajú vyliečiť :cool:
všetky choroby sa dajú vyliečiť, je síce pravda že niektoré len obložením 2m2 zeminy
Tie druhé zasa určitou spotrebou komodity, ktorá plynomerom z Ruska tečie, ktorú je nutné podpáliť.
korela
22.07.14,19:10
Na cas.sk je zaujímavý článok o liečiteľoch,biorezonancii a parazitoch.Načase že sa tomu niekto venuje,tých ľudí treba zastaviť.

Co vam beru business? :).

http://zivot.azet.sk/clanok/17690/mikrobiologicka-pri-pohlade-na-vysledky-vysetreni-u-liecitelky-hromada-hluposti
http://www.katarinahorak.com/tag/parazity

Nech si to medzi sebou tieto dve doktorky vybavia.
A nech sa chodí každý liečiť ku komu chce na svoju zodpovednosť. Ale nech sa potom nesťažuje kade-tade a aj po médiách.
korela
22.07.14,19:24
Kvaka
22.07.14,19:41
Pozrela som si ten článok, kde sa mikrobiologička vyjadruje k vyšetreniam u liečiteľky, jej reakcia je však na konkrétny článok z predchádzajúceho čísla Života, ktorý som náhodou čítala a bola som zhrozená, takže je to reakcia na tento článok http://zivot.azet.sk/clanok/17572/co-radi-liecitelka-liek-musite-rozhryzt-a-votriet-ho-do-oci-usi-a-nosa. Tam boli u nej redaktori Života a podali na ňu trestné oznámenie.
korela
22.07.14,20:26
Pozrela som si ten článok, kde sa mikrobiologička vyjadruje k vyšetreniam u liečiteľky, jej reakcia je však na konkrétny článok z predchádzajúceho čísla Života, ktorý som náhodou čítala a bola som zhrozená, takže je to reakcia na tento článok http://zivot.azet.sk/clanok/17572/co-radi-liecitelka-liek-musite-rozhryzt-a-votriet-ho-do-oci-usi-a-nosa. Tam boli u nej redaktori Života a podali na ňu trestné oznámenie.
Môže byť, ale ja citujem vetu z tohto jej článku "Všeobecne je však zamorenosť parazitmi na Slovensku veľmi nízka. "
Dr. Horáková chodievala často do SRo, možno i chodieva, neustále robí osvetu. Premorenosť obyvateľstva je oveľa vyššia ako pripúšťajú lekári. Neviem, prečo je tomu tak.
korela
23.07.14,01:35
​​Ako verklík sa tu veľmi často spomínajú veštice z TV a ich zlý vplyv na ľudí. Na ľudí tu vplýva množstvo negatív aj iných od 89, ktoré vplývajú nevhodne na deti,mladých a zbytku ľudí, čo sa týka verejného prejavu alebo konzumnej dostupnosti.
Ak je niečo zlé, mohol by sa podujať aspoň jeden jedinec, ktorý to zvládne zvrátiť na dobrú cestu. Nemajú psychológovia svoju komoru? Ak nie, tak nech ju založia. A nech pre dobro tejto krajiny sa pokúsia aj niečo urobiť, a nie to tu pokútne podsúvať na nesprávnych miestach.
Predpokladám, že sa nájde aspoň jeden jedinec, ktorý má v sebe toľko organizačných schopností, aby dosiahol aj nemožné. Iba treba chcieť. Kde je vôľa, tam je cesta. Ak sa nepodarí vytlačiť veštice z TV úplne v rámci zachovania duševného zdravia obyvateľov tejto krajiny, nech ich nahradia v živom nočnom vysielaní psychológovia. Ešte si aj dobre prilepšia. Verím, že by to v dnešnej dobe uvítalo veľmi veľa ľudí. Po 89 mala napr. Renáta Kľačanská, dnešná šéfredaktorka Života, svoju veľmi dobrú reláciu. A bolo ich viac. Množstvo rozhovorov. Teraz nič, iba hudba sa púšťa. Takmer.
Aj petície existujú, iba sa toho treba chytiť a konať. A bezcieľne nekritizovať.
BXLmiami
23.07.14,02:23
Tak riešenie by to nebolo zlé,ale je imo dnešnej reality.Dobré ráno.
BXLmiami
23.07.14,02:24
Je pol šiestej,neviem aké časy mi to tam dáva .
taiko
23.07.14,07:00
[QUOTE="willma"][QUOTE="taiko"][QUOTE="BXLmiami"]
Ved samozrejme, ale podla mna nemozno vsetkych do jedneho vreca hodit. Nehádžem všetkých do jedného vreca - ale také ledačiny by mali pozatvárať. Využívajú zúfalstvo ľudí.
S tym sa neda nesuhlasit. Ja som len o tm generalizovani ....
taiko
23.07.14,07:04
​​Ako verklík sa tu veľmi často spomínajú veštice z TV a ich zlý vplyv na ľudí. Na ľudí tu vplýva množstvo negatív aj iných od 89, ktoré vplývajú nevhodne na deti,mladých a zbytku ľudí, čo sa týka verejného prejavu alebo konzumnej dostupnosti.
Ak je niečo zlé, mohol by sa podujať aspoň jeden jedinec, ktorý to zvládne zvrátiť na dobrú cestu. Nemajú psychológovia svoju komoru? Ak nie, tak nech ju založia. A nech pre dobro tejto krajiny sa pokúsia aj niečo urobiť, a nie to tu pokútne podsúvať na nesprávnych miestach.
Predpokladám, že sa nájde aspoň jeden jedinec, ktorý má v sebe toľko organizačných schopností, aby dosiahol aj nemožné. Iba treba chcieť. Kde je vôľa, tam je cesta. Ak sa nepodarí vytlačiť veštice z TV úplne v rámci zachovania duševného zdravia obyvateľov tejto krajiny, nech ich nahradia v živom nočnom vysielaní psychológovia. Ešte si aj dobre prilepšia. Verím, že by to v dnešnej dobe uvítalo veľmi veľa ľudí. Po 89 mala napr. Renáta Kľačanská, dnešná šéfredaktorka Života, svoju veľmi dobrú reláciu. A bolo ich viac. Množstvo rozhovorov. Teraz nič, iba hudba sa púšťa. Takmer.
Aj petície existujú, iba sa toho treba chytiť a konať. A bezcieľne nekritizovať.
Konat, konat, na to treba energiu vynalozit a to sa nam nechce. Lahsie je spoza plota vykrikovat, no nie? :)
Peggynka
23.07.14,07:22
Na benzínke debata:
Čerpadlár."Dáme Power?To nie je podstatný rozdiel,len 70centov na 10litrov...
Ja:Takže pre mňa tých 7centov za liter nemá byť podstatných a pre vás je podstatný aj 1cent,čo s tou cenou fúrikujete hore-dole...
Hmm,logika...hehe
lujza.j
23.07.14,07:38
Peggy....euro je sviňa klamliva..."iba" 7 cent.....ale inak 2koruny....
taiko
23.07.14,07:41
Na benzínke debata:
Čerpadlár."Dáme Power?To nie je podstatný rozdiel,len 70centov na 10litrov...
Ja:Takže pre mňa tých 7centov za liter nemá byť podstatných a pre vás je podstatný aj 1cent,čo s tou cenou fúrikujete hore-dole...
Hmm,logika...hehe
V-power mam vyskusany. Na dlhe trasy usetris 5-10% paliva, resp prejdes 5-10% km viac.
Peggynka
23.07.14,07:51
Na benzínke debata:
Čerpadlár."Dáme Power?To nie je podstatný rozdiel,len 70centov na 10litrov...
Ja:Takže pre mňa tých 7centov za liter nemá byť podstatných a pre vás je podstatný aj 1cent,čo s tou cenou fúrikujete hore-dole...
Hmm,logika...hehe
V-power mam vyskusany. Na dlhe trasy usetris 5-10% paliva, resp prejdes 5-10% km viac.
Nerobím dlhé trasy,fúrikujem po lesnej ceste,po meste a do okresného mesta (10km).Sandero šlape,zatiaľ sa nesťažovalo (5rokov) :)
erik555
23.07.14,07:52
kukučka
23.07.14,08:33
čítala som tuším na idnes, že zvyšujú podiel biopalív a tým zhoršujú kvalitu PHM a samozrejme dopláca spotrebiteľ
taiko
23.07.14,10:25
Na benzínke debata:
Čerpadlár."Dáme Power?To nie je podstatný rozdiel,len 70centov na 10litrov...
Ja:Takže pre mňa tých 7centov za liter nemá byť podstatných a pre vás je podstatný aj 1cent,čo s tou cenou fúrikujete hore-dole...
Hmm,logika...hehe
V-power mam vyskusany. Na dlhe trasy usetris 5-10% paliva, resp prejdes 5-10% km viac.
Nerobím dlhé trasy,fúrikujem po lesnej ceste,po meste a do okresného mesta (10km).Sandero šlape,zatiaľ sa nesťažovalo (5rokov) :)
tak je potom vsetko v najlepsom poriadku :), ja len ze nie vsetko co nam kto ponuka je ofajc :)
bettylou
23.07.14,10:58
že ťa to baví,snoriť v téme a vyťahovať staré neaktuálne príspevky.......

nesnorím, čítam tému, a niekedy mám časový posun
alaya1
23.07.14,12:33
lujza.j
23.07.14,14:57
V pohode nee:eek:...este ze som mala miesto z druhej strany....a potom nenadavaj....som .ičovala na celu ulicu....
Peggynka
23.07.14,15:25
V pohode nee:eek:...este ze som mala miesto z druhej strany....a potom nenadavaj....som .ičovala na celu ulicu....
Hehe,dcére v Prahe pod barákom parkuje pepík presne na čiare (z druhej strany je stĺp),pravidelne tlačí auto z parkovacieho miesta...
lujza.j
23.07.14,15:31
Tu su uz tie boxy strasne na uzko...este si hovorim zaparkujem cez dva...potom som to dala poriadno,ze nech som neni hovado......no ja by som ho nemala ako vytlacit...keby som ja nenechala vedla autu....isla by som cez kufer:D
willma
23.07.14,21:08
trochu som pootáčala ntb než som našla ten ľavý uhol pohľadu. Jaaa bych takého impregnanta asi zachlomaždila. Podobno zaparkoval jeden hňup a zablokoval prístup tehotnej kolegyni.
evuš
24.07.14,05:22
Tu su uz tie boxy strasne na uzko...este si hovorim zaparkujem cez dva...potom som to dala poriadno,ze nech som neni hovado......no ja by som ho nemala ako vytlacit...keby som ja nenechala vedla autu....isla by som cez kufer:D

Luji, predpokladám, že Tvoje je tmavé :D;)
kopretinka
24.07.14,05:44
Žabinka
24.07.14,06:07
V pohode nee:eek:...este ze som mala miesto z druhej strany....a potom nenadavaj....som .ičovala na celu ulicu....
lujzi, nesťažuj sa, veď tam máš miesto aj na tancovanie..:---:--- mohlo byť aj horšie..:cool:
lujza.j
24.07.14,08:59
kopretinka
24.07.14,09:12
http://vas.cas.sk/clanok/10124/vcelari-upozornuju-na-katastrofalnu-sezonu-medu-bude-malo-ceny-porastu.html
tento rok bude mať 5 kilo z jedného úľa
minulý rok mal 40 kilo a predminulý tiež iba 5.................:confused: žiadnu zmenu ceny som teda minulý rok nezaznamenala,mala byť teda nižšia,keď ho mali toľko,nie??
http://vas.cas.sk/clanok/6222/slovensko-caka-sladky-zivot-medu-bude-viac-nez-spotrebujeme.html
a kde je ten med z minulého roka? keď sme ho nestihli spotrebovať? asi niekde v pivnici a tento rok ho budú predávať za mastné ceny,lebo veď v novinách písali,že medu nebude...
lujza.j
24.07.14,09:44
Med z 2012 je davno fuč.....a to v BJ za sezonu nech tocia med max.2x.....ak....
Este by sa mal tocit u "nas" v auguste.....ak....teraz su vcelky na 3tom fleku a to co donosia maju iba pre svoju potrebu.....takze nie je im co ukradnut....
alaya1
24.07.14,09:54
Tak toto by som dietatu jest nedala - tolka chemia, a preco to stale volaju presnidavka, alebo detska vyziva? Skor by som to nazvala ovocne pyre.
http://dobruchut.azet.sk/recept/10696/fotorecept-broskynovo-jablkova-presnidavka/
Peggynka
24.07.14,11:40
Tak toto by som dietatu jest nedala - tolka chemia, a preco to stale volaju presnidavka, alebo detska vyziva? Skor by som to nazvala ovocne pyre.
http://dobruchut.azet.sk/recept/10696/fotorecept-broskynovo-jablkova-presnidavka/
No,v rozpise vanilkový a na fotke vanilínový cukor; sakra rozdiel!
Peggynka
24.07.14,11:57
http://vas.cas.sk/clanok/10124/vcelari-upozornuju-na-katastrofalnu-sezonu-medu-bude-malo-ceny-porastu.html
A že môj potenciálny svat už tretiu nedeľu točil po 140kg a všetko je OK.To bude ako s tým cukrom-panika,1,20€/kg a teraz je po 0,59€/kg a málokto kupuje...biznis.A ja med málo,nemám rada veľmi sladké,ale je dobrý,v lese má úle (medvede nevedia).
korela
24.07.14,13:49
http://aktualne.atlas.sk/spolocnost-air-algerie-stratila-kontakt-s-boeingom-po-vzlete-z-burkiny-faso/zahranicie/afrika/
Ďalšie nešťastie. Nezvestné alžírske lietadlo sa vyhýbalo pieskovej búrke
lujza.j
24.07.14,14:41
http://vas.cas.sk/clanok/10124/vcelari-upozornuju-na-katastrofalnu-sezonu-medu-bude-malo-ceny-porastu.html
A že môj potenciálny svat už tretiu nedeľu točil po 140kg a všetko je OK.To bude ako s tým cukrom-panika,1,20€/kg a teraz je po 0,59€/kg a málokto kupuje...biznis.A ja med málo,nemám rada veľmi sladké,ale je dobrý,v lese má úle (medvede nevedia).
kolegov otec jedno točenie a asi koniec, další kolegov včelár...jedno točenie-repka, agát ani nemal...či bude slnečnica...nevie....
ja čakám na posledné točenie ak teda bude-slnečnica.....keby s nimi nemigroval už teraz by ich musel kŕmiť....
na náš region je to málo...
evuš
24.07.14,14:51
http://vas.cas.sk/clanok/10124/vcelari-upozornuju-na-katastrofalnu-sezonu-medu-bude-malo-ceny-porastu.html
A že môj potenciálny svat už tretiu nedeľu točil po 140kg a všetko je OK.To bude ako s tým cukrom-panika,1,20€/kg a teraz je po 0,59€/kg a málokto kupuje...biznis.A ja med málo,nemám rada veľmi sladké,ale je dobrý,v lese má úle (medvede nevedia).
kolegov otec jedno točenie a asi koniec, další kolegov včelár...jedno točenie-repka, agát ani nemal...či bude slnečnica...nevie....
ja čakám na posledné točenie ak teda bude-slnečnica.....keby s nimi nemigroval už teraz by ich musel kŕmiť....
na náš region je to málo...

Luji, počasie na figu a navyše cukor, ktorý musia včelári dávať včelám, nie je cukor, ale lacný nechutný šmejd :-[
Tweety
24.07.14,15:35
evuš
24.07.14,15:50
Eee, možné je všetko....ale ako žena by som muža s klitorisom nikdy nechcela ;-)
lujza.j
24.07.14,15:52
Mila123
24.07.14,15:52
lujza.j
24.07.14,15:54
Eee, možné je všetko....ale ako žena by som muža s klitorisom nikdy nechcela ;-)
evuš, ale tam oni že vraj majú bežne také "zvyšky".:D....len čo tie chýbajúce semeníky...
Mila123
24.07.14,15:57
http://www.topky.sk/cl/13/1301073/Rodicia-zamlcali--ze-je-hermafrodit--Caroline-zila-41-rokov-ako-muz-

to nie je len Čína.....
aj u nás sa takéto deti rodia.....žiaľ
evuš
24.07.14,16:12
Eee, možné je všetko....ale ako žena by som muža s klitorisom nikdy nechcela ;-)
evuš, ale tam oni že vraj majú bežne také "zvyšky".:D....len čo tie chýbajúce semeníky...

Chlap má mať penis, normálny a pri sexe tvrdý....to tej jeho "žene" nevadilo že ju šteklil a nie miloval ??? :eek::D:D
Stanislav 1975
24.07.14,17:44
Eee, možné je všetko....ale ako žena by som muža s klitorisom nikdy nechcela ;-)
evuš, ale tam oni že vraj majú bežne také "zvyšky".:D....len čo tie chýbajúce semeníky...

Chlap má mať penis, normálny a pri sexe tvrdý....to tej jeho "žene" nevadilo že ju šteklil a nie miloval ??? :eek::D:D
Hm, evuš vie čo a jak... :-)))- len, nieje vždy tak jednoduché, jak si všetky myslíte...
pmajap
24.07.14,17:48
korela
25.07.14,09:01
alaya1
25.07.14,09:03
Čitateľ sa nechal nahovoriť na lákavú akciu: Vyšetria za minútu, pomôžu "zázrakom" za 1 350 eur!

http://vas.cas.sk/clanok/10127/citatel-sa-nechal-nahovorit-na-lakavu-akciu-vysetria-za-minutu-pomozu-zazrakom-za-1-350-eur.html
Aanika
25.07.14,09:09
Vcera ma potesila poobednajsia prechadzka v lese so synom a psom,spojena s hladanim hub,ktorych sme sice nenasli vela,ale bolo na rannu prazenicku.
Mila123
25.07.14,09:20
Čitateľ sa nechal nahovoriť na lákavú akciu: Vyšetria za minútu, pomôžu "zázrakom" za 1 350 eur!

http://vas.cas.sk/clanok/10127/citatel-sa-nechal-nahovorit-na-lakavu-akciu-vysetria-za-minutu-pomozu-zazrakom-za-1-350-eur.html
pacienti majú problém nechať 5-10 € za prednostné vyšetrenia ale podložku za 1350 € si kúpia......
lujza.j
25.07.14,09:30
To je tak ako vsetci starci su vrazeni vecer pred tv a cumia na tv noviny....a vzdy nejaky novy "kus" obabrany o lóve...lebo mu akoze volal vnucik....potom ako si ludia vazia tie tazko nasporene penge?!
dada984
25.07.14,09:44
To je tak ako vsetci starci su vrazeni vecer pred tv a cumia na tv noviny....a vzdy nejaky novy "kus" obabrany o lóve...lebo mu akoze volal vnucik....potom ako si ludia vazia tie tazko nasporene penge?!
toto všetko skončí, keď my zostarneme...šmejdi nebudú mať šancu. :)
lujza.j
25.07.14,09:56
To je tak ako vsetci starci su vrazeni vecer pred tv a cumia na tv noviny....a vzdy nejaky novy "kus" obabrany o lóve...lebo mu akoze volal vnucik....potom ako si ludia vazia tie tazko nasporene penge?!
toto všetko skončí, keď my zostarneme...šmejdi nebudú mať šancu. :)
Dufam...:)jedine...ze by vymysleli...finty na ktore by sme skocili...
lujza.j
25.07.14,09:59
http://x.topky.sk/cl/10/1413069/Starcek-doplatil-na-dovercivost--Falosny-policajt-ho-okradol-o-3700-eur
Katy a R
25.07.14,10:02
never tomu - vždycky na nás nejakú taktiku vymyslia .. šmejdi "nezaniknú"
BXLmiami
25.07.14,11:18
To je tak ako vsetci starci su vrazeni vecer pred tv a cumia na tv noviny....a vzdy nejaky novy "kus" obabrany o lóve...lebo mu akoze volal vnucik....potom ako si ludia vazia tie tazko nasporene penge?!
Hlavne vraj chudoba,z ruky 1500 len tak.
BXLmiami
25.07.14,11:22
A mimochodom,odteraz máte nárok na jednu skúmavku pri odbere a šuvix.Nové zmluvy.Tak sa snažte,aby sa to jednou skúmavkou dalo vybaviť :-)).
lujza.j
25.07.14,11:29
Ja si priplatim.....tu sa uz nebudem cudovat nicomu...
ked mi nechcel gydaš spravit prevetifku cytosky....ze to mam za.posledne roky ok....som mu povedala,ze si to zaplatim keš....hovorim...kazdy ma plnu hubu prevencia ta co chodi...nespravia....kde su love za prevenciu za tie co roky nechodia....alebo chodia len o tom nevedia....
BXLmiami
25.07.14,11:30
No ked si zdravá a mladá tak ťa myslím ohodnotili že raz za tri roky stačí dané vyšetrenie.
BXLmiami
25.07.14,11:31
Ale na dozorné rady typu Ego je penazí dosť a dosť.
lujza.j
25.07.14,11:35
No ked si zdravá a mladá tak ťa myslím ohodnotili že raz za tri roky stačí dané vyšetrenie.
Viem,ze tak to bolo odovodnene...mlada:D..no ako sa to vezme...ja len,ze za rok sa tam dole moze stat vselico a.mozno ani znamenie neda...proste som pokakana a chodim pravidelne.
Kvaka
25.07.14,11:36
BXL, to je vždy lotéria, tie preventívky. Nedávno sme jednu mladú v rodine pochovali, cytológia ok, o pár mesiacov vaječník chytený, koniec veľmi rýchly.
lujza.j
25.07.14,11:44
Ved toto za pol roka nador jak detska hlava..jedna znama...
Moj robi aj sono..
evuš
25.07.14,11:47
Ved toto za pol roka nador jak detska hlava..jedna znama...
Moj robi aj sono..

Treba trvať na cyto každý rok !!! I keď si priplatím alebo zaplatím celé.... potom kto mi dochová nezaopatrené tri deti, keď vďaka "šetreniu" poisťovní zgegnem :(
lujza.j
25.07.14,11:52
Ved toto za pol roka nador jak detska hlava..jedna znama...
Moj robi aj sono..

Treba trvať na cyto každý rok !!! I keď si priplatím alebo zaplatím celé.... potom kto mi dochová nezaopatrené tri deti, keď vďaka "šetreniu" poisťovní zgegnem :(


Ved toto za pol roka nador jak detska hlava..jedna znama...
Moj robi aj sono..

Treba trvať na cyto každý rok !!! I keď si priplatím alebo zaplatím celé.... potom kto mi dochová nezaopatrené tri deti, keď vďaka "šetreniu" poisťovní zgegnem :(
Sak aj chodim...teraz mozem kazdy rok aj s ceckami....
bettylou
25.07.14,12:47
Tak 10evrikov...som poslala na zastrelene kelegu....(
a to mu na co budze, ?
Tak snáď to šlo na účet pozostalých a naozaj máš potrebu stále rýpať? V poslednom čase sledujem Tvoje príspevky a nevychádzam z úžasu - nepísavala si takto, čo sa zmenilo?
Doma do mňa už asi vyšše dva roky j.bú, pardón rýpu, tak to už asi presakuje. prepáčte - neviem, čo s tým:mee: no zbohom aj s batohom :)
:D:D:)
bettylou
25.07.14,13:08
Potesilo.... :D

https://www.youtube.com/watch?v=IkySg2d8eNo#t=146

I say yeeeaah, pre blbých - kráásne
bettylou
25.07.14,13:23
Med z 2012 je davno fuč.....a to v BJ za sezonu nech tocia med max.2x.....ak....
Este by sa mal tocit u "nas" v auguste.....ak....teraz su vcelky na 3tom fleku a to co donosia maju iba pre svoju potrebu.....takze nie je im co ukradnut....

lui. fuč : to je predaný alebo zjedený, resp. vyhodený?
Mila123
25.07.14,14:51
A mimochodom,odteraz máte nárok na jednu skúmavku pri odbere a šuvix.Nové zmluvy.Tak sa snažte,aby sa to jednou skúmavkou dalo vybaviť :-)).
jeden odber s výkonom 250x za skoro 3 €??? pokiaľ viem, zmluvy nie sú postavené na jednu skúmavku pri odbere krvi, ale to platí pre 25 poisťovňu......
pmajap
25.07.14,15:22
A mimochodom,odteraz máte nárok na jednu skúmavku pri odbere a šuvix.Nové zmluvy.Tak sa snažte,aby sa to jednou skúmavkou dalo vybaviť :-)).

:D:D:D
Pacient sa pýta lekára.
- Pán doktor, budem žiť?
- Nie, prečo?
evuš
25.07.14,16:06
Ja by som si riadne omrkla tie poisťovne a nielen ZP, či SP, ale komplet všetky....a kua ako vraví buchač mať moc, tak by horko "poistovne-kriminálnici" horko zaplakali...
No, nemám, tak si aspoň trochu strážim poplatky à platby za ošetrenia v rodine...
Peggynka
25.07.14,17:00
Ja nechápem jedno;prečo nie je súčasťou preventívnych prehliadok sono karotíd.Denne mám v okolí nové prípady po CMP a je to sakra drahé liečenie a ťažké stavy po CMP,nech mi niekto povie,prečo sa nepredchádza týmto stavom. :D Určite by sa tomu dalo zabrániť a bolo by to lacnejšie...Aj tých rodinných tragédií by ubudlo.
BXLmiami
25.07.14,18:08
A mimochodom,odteraz máte nárok na jednu skúmavku pri odbere a šuvix.Nové zmluvy.Tak sa snažte,aby sa to jednou skúmavkou dalo vybaviť :-)).
jeden odber s výkonom 250x za skoro 3 €??? pokiaľ viem, zmluvy nie sú postavené na jednu skúmavku pri odbere krvi, ale to platí pre 25 poisťovňu......
Dnes prišla nová zmluva,je to aj na joj.Platia jednu nech spravíš koľko chceš.Vyšetri pacienta ako chceš,my dáme necelé 3ečka.A je to.
korela
25.07.14,18:37
Takže treba si priniesť do labaku na odber so sebou skúmavky zo zdravotníckych potrieb? Tie sú už sterilné? Pretože mne napĺňajú viac skúmaviek takmer vždy, naposledy jednu, ale dosť dávno. ako sa mám zariadiť? Práve pôjdem v dohľadnej dobe.
Dôvera.
buchač
25.07.14,18:42
Takže treba si priniesť do labaku na odber so sebou skúmavky zo zdravotníckych potrieb? Tie sú už sterilné? Pretože mne napĺňajú viac skúmaviek takmer vždy, naposledy jednu, ale dosť dávno. ako sa mám zariadiť? Práve pôjdem v dohľadnej dobe.
Dôvera.

Túto otázku považujem za vtip.



Predsa nejde o tie skúmavky.
Tu predsa ide snáď o samotné vyšetrenie krvičky v labáku.
Mne občas aj tri skúmavky naplnia.
Jedna skúmavka na ABC a druhá na XYZ a tá tretia na 123 ...rôzne vyšetrenia na rôzne parametre, kde nestačí jedna skúmavka na tie všetky úkony.

Ale asi aj škoda námahy, Ty predsa všetko vieš...
BXLmiami
25.07.14,18:42
Neviem,asi je zatiaľ každý v šoku,najprv ma musí prejsť zlosť.Skumavky labák a to ostatné?ihly dezinfekcia,sestričkin čas atd.
Mila123
25.07.14,18:44
Neviem,asi je zatiaľ každý v šoku,najprv ma musí prejsť zlosť.Skumavky labák a to ostatné?ihly dezinfekcia,sestričkin čas atd.
pri odbere sa iba raz pichá, použije sa jedna ihla na viac skúmaviek.....
buchač
25.07.14,18:47
Neviem,asi je zatiaľ každý v šoku,najprv ma musí prejsť zlosť.Skumavky labák a to ostatné?ihly dezinfekcia,sestričkin čas atd.
pri odbere sa iba raz pichá, použije sa jedna ihla na viac skúmaviek.....

Povedal kto ??? ;)
korela
25.07.14,18:50
To viem, že raz, myslela som si z tohto vášho odborného diškurzu, že zatiaľ iba na materiáli škrtia. Takže uvidím.
kopretinka
25.07.14,20:03
Neviem,asi je zatiaľ každý v šoku,najprv ma musí prejsť zlosť.Skumavky labák a to ostatné?ihly dezinfekcia,sestričkin čas atd.
pri odbere sa iba raz pichá, použije sa jedna ihla na viac skúmaviek.....

Povedal kto ??? ;)
jak,že kto povedal? veď napichnú jednu ihlu a len skúmavky podkladajú.......šak by som mala ruku ako rešeto,keby na každú skúmavku mi mali pichať novú ihlu.....
buchač
25.07.14,20:12
Neviem,asi je zatiaľ každý v šoku,najprv ma musí prejsť zlosť.Skumavky labák a to ostatné?ihly dezinfekcia,sestričkin čas atd.
pri odbere sa iba raz pichá, použije sa jedna ihla na viac skúmaviek.....

Povedal kto ??? ;)
jak,že kto povedal? veď napichnú jednu ihlu a len skúmavky podkladajú.......šak by som mala ruku ako rešeto,keby na každú skúmavku mi mali pichať novú ihlu.....

Budem Ti trošku oponovať, môžem ?

Ide o to, že nie vždy sa podarí na prvý pokus zadrieť tú prvú ihlu do žily. Dokonca aj pri opakovanom vpichu na inom mieste.
Že prečo to tvrdím ?
Holt, šak ako vždy .....len a len z vlastných skúseností.
Keď idem na odber, kde ma sestra nepozná, tak ju vždy vopred upozorním na fakt, že mám dobabrané žily.
Raz sa mi stalo dokonca, že sestrička začala na klasickom mieste-v zhybe predlaktia. Vystriedala obe ruky a potom sa vybrala smerom k zápästiam. Nakoniec sa jej podarilo napichnúť žilu na chrbáte ruky...ihlou pre dojčatá.
kopretinka
25.07.14,21:18
Neviem,asi je zatiaľ každý v šoku,najprv ma musí prejsť zlosť.Skumavky labák a to ostatné?ihly dezinfekcia,sestričkin čas atd.
pri odbere sa iba raz pichá, použije sa jedna ihla na viac skúmaviek.....

Povedal kto ??? ;)
jak,že kto povedal? veď napichnú jednu ihlu a len skúmavky podkladajú.......šak by som mala ruku ako rešeto,keby na každú skúmavku mi mali pichať novú ihlu.....

Budem Ti trošku oponovať, môžem ?

Ide o to, že nie vždy sa podarí na prvý pokus zadrieť tú prvú ihlu do žily. Dokonca aj pri opakovanom vpichu na inom mieste.
Že prečo to tvrdím ?
Holt, šak ako vždy .....len a len z vlastných skúseností.
Keď idem na odber, kde ma sestra nepozná, tak ju vždy vopred upozorním na fakt, že mám dobabrané žily.
Raz sa mi stalo dokonca, že sestrička začala na klasickom mieste-v zhybe predlaktia. Vystriedala obe ruky a potom sa vybrala smerom k zápästiam. Nakoniec sa jej podarilo napichnúť žilu na chrbáte ruky...ihlou pre dojčatá.
jáááááááááj,buchač,ale to si ty.... a nešikovná sestra..............hneď mala pichať na chrbte ruky.....za celý môj život som ja nemala problém napichnúť žilu......tiež hovorím iba zo svojich skúseností........
BXLmiami
26.07.14,02:49
No ako kto,aj tých druhých je dosť,po chemách,opkoch,úrazoch.Jedného máš za chvíľu a s druhým sa babreš pol hpdinu.Predsa oni platia ambulancii za výkon,tá platba má pokryť materiál aj prácu sestry a teraz 3 eurá na každého nech pichoš koľkokoľvek a akokoľvek dlho?
Peggynka
26.07.14,05:57
Kukám "jaka dyskrymynacija"...Po bašaveli budíček,to také sa robí? Nenechajú ťažko pracujúcich vyspať...Veru by som bola nasr...tá:
http://usti.idnes.cz/straznici-v-decine-budi-po-mejdanech-lidi-v-sest-rano-f9p-/usti-zpravy.aspx?c=A140725_133128_usti-zpravy_alh
buchač
26.07.14,06:05
Keď idem na odber, kde ma sestra nepozná, tak ju vždy vopred upozorním na fakt, že mám dobabrané žily.
Raz sa mi stalo dokonca, že sestrička začala na klasickom mieste-v zhybe predlaktia. Vystriedala obe ruky a potom sa vybrala smerom k zápästiam. Nakoniec sa jej podarilo napichnúť žilu na chrbáte ruky...ihlou pre dojčatá.
jáááááááááj,buchač,ale to si ty.... a nešikovná sestra..............hneď mala pichať na chrbte ruky.....za celý môj život som ja nemala problém napichnúť žilu......tiež hovorím iba zo svojich skúseností........

jááááááááá,kopretinka ....ale to nie som iba ja ...

Určite ale nemáš ( chvalabožku pre Teba ) skúsenosti s onkologickým oddelením.
Lebo onko pacienti sú najväčšia skupina pacientov, ktorí majú po tej chemoterapii dosexované žily...praskajú jak konáriky pri tajfúne, keď sa ich ihla dotkne.
... a sebelepšia sestra sa môže niekedy aj poondiať, aj tak sa jej nezadarí niekedy na prvý šup.
kopretinka
26.07.14,06:13
mám aj onko skúsenosti......v rodine.........ale sťažovala sa iba raz.........lebo má problémy so žilami dávno......
buchač
26.07.14,06:17
Kukám "jaka dyskrymynacija"...Po bašaveli budíček,to také sa robí? Nenechajú ťažko pracujúcich vyspať...Veru by som bola nasr...tá:
http://usti.idnes.cz/straznici-v-decine-budi-po-mejdanech-lidi-v-sest-rano-f9p-/usti-zpravy.aspx?c=A140725_133128_usti-zpravy_alh

Možno si niekedy niekde postrehla v určitej tej téme z mnohých " Problémy so susedom " , kde som podobné návody dával.
Tie platia nie iba na tmavých, ale aj bielych " inteligentov " .
Jeden nemusí hneď policajtov volať, veď kvalitná hi-fi súprava dokáže zázraky...hlavne ak ide na plné pecky dychovka alebo opera.


P.S.:
Moja hi-fi značky Panasonik má solídne decibely, najlepšie vyznejú pri rocku. ;) Občas ju nechám realizovať sa, keď mladej susedke o poschodie nižšie trochu drbká. Zvyčajne pochopí...:D :D :D
kopretinka
26.07.14,06:19
buchač,tak s týmto návodom by som u nás nepochodila.......keď horný dostane amok a začne kladivom rozbíjať stenu........ani policajti nič nezmôžu.......
Peggynka
26.07.14,06:26
Kukám "jaka dyskrymynacija"...Po bašaveli budíček,to také sa robí? Nenechajú ťažko pracujúcich vyspať...Veru by som bola nasr...tá:
http://usti.idnes.cz/straznici-v-decine-budi-po-mejdanech-lidi-v-sest-rano-f9p-/usti-zpravy.aspx?c=A140725_133128_usti-zpravy_alh

Možno si niekedy niekde postrehla v určitej tej téme z mnohých " Problémy so susedom " , kde som podobné návody dával.
Tie platia nie iba na tmavých, ale aj bielych " inteligentov " .
Jeden nemusí hneď policajtov volať, veď kvalitná hi-fi súprava dokáže zázraky...hlavne ak ide na plné pecky dychovka alebo opera.


P.S.:
Moja hi-fi značky Panasonik má solídne decibely, najlepšie vyznejú pri rocku. ;) Občas ju nechám realizovať sa, keď mladej susedke o poschodie nižšie trochu drbká. Zvyčajne pochopí...:D :D :D
Eh,som šťastný človek (keď to tu takto čítam);keď mi dačo nepasuje pošlem suseda s úsmevom do r...ti a je po probléme,hehe...Minule vytiahol kosačku o 7:00,kričím mu cez plot,že syn prišiel z nočnej...našiel si inú robotu a potom sa pýtal,či už môže...
buchač
26.07.14,06:27
buchač,tak s týmto návodom by som u nás nepochodila.......keď horný dostane amok a začne kladivom rozbíjať stenu........ani policajti nič nezmôžu.......
Neplatí to predsa pre všetkých.
Psychošov neriešim, na to sú iní....od psychológa cez psychiatra až po domáceho liečiteľa.
Tam je každá susedská námaha zbytočná.
buchač
26.07.14,06:33
Eh,som šťastný človek (keď to tu takto čítam);keď mi dačo nepasuje pošlem suseda s úsmevom do r...ti a je po probléme,hehe...Minule vytiahol kosačku o 7:00,kričím mu cez plot,že syn prišiel z nočnej...našiel si inú robotu a potom sa pýtal,či už môže...

Dig, šun more ...
...a prečo som asi skoro celý rok na chalupe. ;)

Takto som prekonal zatepľovanie, toť zanedlho sa má výťah meniť, stúpačky nové...
Nedlabem ja na susedov z paneláku ?

Susedia na chalupe ?
Máš jedno. Raz kosačka, raz štilka...furt niečo. Ale šak aj ja, na chalupe sa predsa ani inak nedá......či ?
kopretinka
26.07.14,06:35
buchač,tak s týmto návodom by som u nás nepochodila.......keď horný dostane amok a začne kladivom rozbíjať stenu........ani policajti nič nezmôžu.......
Neplatí to predsa pre všetkých.
Psychošov neriešim, na to sú iní....od psychológa cez psychiatra až po domáceho liečiteľa.
Tam je každá susedská námaha zbytočná.
psychóga,psychiatra? smola..............nemôžem ho tam ja poslať............on je psycho,ale namiesto užívania liekov droguje......
lujza.j
26.07.14,17:16
júúúj...decko potešilo našlo na yútube...starý koncert DJ Tiesta.....som si trsla:D....budem mať fajnofku do aftáku...
Peggynka
27.07.14,06:17
Mňa pobavil dedič; 5 hodín pred odjazdom na dovču zistil,že mu 3.6.skončila platnosť pasu :D Som ho ukľudnila,do Chorvátska mu stačí OP (ten má nový,hehe...).Ešte som ho pre istotu zaregistrovala na MZV.
lujza.j
27.07.14,06:22
http://www.topky.sk/cl/10/1412535/V-Bratislave-rastie-nove-obchodne-megacentrum--Vraj-bude-ako-jeden-z-divov-sveta-

toto tu "potrebujeme".....ale na tomto krásne vidieť ked je keška všetko ide...príjazdové cesty hotové už dávno dokonca aj dopravné značky už dávno...len ešte je to preškrtnuté na nich.....ešte o tom ani nepísali.....

idioti,že div sveta ?! to sú roz.ebané cesty po celej SK....všade samá "chrasta""bradavica" a iné útvary.....tu by mohli vyhlásiť súťaž.....o vybúchaný tlmič, nápravu a iné časti vózu spojené z kvalitou cesty....
lujza.j
27.07.14,06:24
Mňa pobavil dedič; 5 hodín pred odjazdom na dovču zistil,že mu 3.6.skončila platnosť pasu :D Som ho ukľudnila,do Chorvátska mu stačí OP (ten má nový,hehe...).Ešte som ho pre istotu zaregistrovala na MZV.
paráda:)...tiež chodíme na OP....
Helik3
27.07.14,06:28
http://www.topky.sk/cl/10/1412535/V-Bratislave-rastie-nove-obchodne-megacentrum--Vraj-bude-ako-jeden-z-divov-sveta-

toto tu "potrebujeme".....ale na tomto krásne vidieť ked je keška všetko ide...príjazdové cesty hotové už dávno dokonca aj dopravné značky už dávno...len ešte je to preškrtnuté na nich.....ešte o tom ani nepísali.....

idioti,že div sveta ?! to sú roz.ebané cesty po celej SK....všade samá "chrasta""bradavica" a iné útvary.....tu by mohli vyhlásiť súťaž.....o vybúchaný tlmič, nápravu a iné časti vózu spojené z kvalitou cesty....

zrovna minulý víkend (počas cesty späť z Rakúska) som hovorila môjmu polovičiakovi, že keby cestári z celej zemegule hrali súťaž, kto napláca najviac záplat na m2, tak naši to už dávno vyhrali !!!
buchač
27.07.14,06:31
http://www.topky.sk/cl/10/1412535/V-Bratislave-rastie-nove-obchodne-megacentrum--Vraj-bude-ako-jeden-z-divov-sveta-

toto tu "potrebujeme".....ale na tomto krásne vidieť ked je keška všetko ide...príjazdové cesty hotové už dávno dokonca aj dopravné značky už dávno...len ešte je to preškrtnuté na nich.....ešte o tom ani nepísali.....

idioti,že div sveta ?! to sú roz.ebané cesty po celej SK....všade samá "chrasta""bradavica" a iné útvary.....tu by mohli vyhlásiť súťaž.....o vybúchaný tlmič, nápravu a iné časti vózu spojené z kvalitou cesty....
Hlavne toto....

Developeri prezentujú vynikajúcu dopravnú dostupnosť, živé pasáže, kaviarne či reštaurácie. Zameriavajú sa tak nielen na rodiny s deťmi, ale aj na biznismenov.
Dzignutí rodičia, čo sa promenádujú v tých pasážach.
Peggynka
27.07.14,06:47
http://www.topky.sk/cl/10/1412535/V-Bratislave-rastie-nove-obchodne-megacentrum--Vraj-bude-ako-jeden-z-divov-sveta-

toto tu "potrebujeme".....ale na tomto krásne vidieť ked je keška všetko ide...príjazdové cesty hotové už dávno dokonca aj dopravné značky už dávno...len ešte je to preškrtnuté na nich.....ešte o tom ani nepísali.....

idioti,že div sveta ?! to sú roz.ebané cesty po celej SK....všade samá "chrasta""bradavica" a iné útvary.....tu by mohli vyhlásiť súťaž.....o vybúchaný tlmič, nápravu a iné časti vózu spojené z kvalitou cesty....
Hlavne toto....

Developeri prezentujú vynikajúcu dopravnú dostupnosť, živé pasáže, kaviarne či reštaurácie. Zameriavajú sa tak nielen na rodiny s deťmi, ale aj na biznismenov.
Dzignutí rodičia, čo sa promenádujú v tých pasážach.
Budú mať kde paničky na drahých autách s malými deťmi chodiť na "obedy" (hranolky s kečupom :D)
lujza.j
27.07.14,07:05
tu sa ženy nahodia ked idú do horbachu, baumaxu:eek:.....ja tiež samozrejme..... idem nastajlovaná ala notabene:D
Peggynka
27.07.14,07:16
tu sa ženy nahodia ked idú do horbachu, baumaxu:eek:.....ja tiež samozrejme..... idem nastajlovaná ala notabene:D
Včera som vlítla do železiarstva v meste v montérkach a gumených čižmách,chlapi kukali ponad brýle...ale už ma poznajú...už rok neviem,kde mám žehličku (niekde v krabici v pivnici),ani mi nechýba,mama sa smeje,že som si nadžehlila v mládí...muž denne dve košele,ja blúzky do roboty a zásterky na mokro (škrobené...),užívam si to :)
lujza.j
27.07.14,07:23
Peggy...ja musím byť "naškrobená" v robote.....ešte, že sa tam mám kde prezliecť.....lebo kostým -spoločenský odev nie je moja šialka kávy:Dmontérky gumáče paráda....pohodlné:)
tiež nežehlím....tiež som sa nažehlila chlapské košele:eek:...teraz si chlap žehlí rondony sám:D
kopretinka
27.07.14,07:50
fuuj,žehlenie.....ja mám žehličku kdesi založenú....vyťahujem,len ak treba ožehliť košeľu na svadbu alebo pohreb....alebo posuniem svokre :D
buchač
27.07.14,07:54
Peggy...ja musím byť "naškrobená" v robote.....ešte, že sa tam mám kde prezliecť.....lebo kostým -spoločenský odev nie je moja šialka kávy:Dmontérky gumáče paráda....pohodlné:)
tiež nežehlím....tiež som sa nažehlila chlapské košele:eek:...teraz si chlap žehlí rondony sám:D

...ja už nenenenene.....

Teraz do mňa občas niekto poddžubne, že či nemám na žiletky.
Moja odpoveď je v zmysle ..." 20 rokov som sa musel každý deň holiť, dlabem teraz na to "...
buchač
27.07.14,07:57
fuuj,žehlenie.....ja mám žehličku kdesi založenú....vyťahujem,len ak treba ožehliť košeľu na svadbu alebo pohreb....alebo posuniem svokre :D

He....a si vieš predstaviť asi potom moju, keď musela tie mundúrske košele a bundošky žehliť...;) :D Za týždeň sa ich nazbieralo minimálne 7 kusov. Občas sa aj statočne pomodlila...
Mila123
27.07.14,07:58
Peggy...ja musím byť "naškrobená" v robote.....ešte, že sa tam mám kde prezliecť.....lebo kostým -spoločenský odev nie je moja šialka kávy:Dmontérky gumáče paráda....pohodlné:)
tiež nežehlím....tiež som sa nažehlila chlapské košele:eek:...teraz si chlap žehlí rondony sám:D

...ja už nenenenene.....

Teraz do mňa občas niekto poddžubne, že či nemám na žiletky.
Moja odpoveď je v zmysle ..." 20 rokov som sa musel každý deň holiť, dlabem teraz na to "...
taký chlap, neoholený potom vyzerá ako zvedený a opustený, nie??????:D
pmajap
27.07.14,08:00
Ja som akurát dožehlila a mocem sa s ukladaním storočných kôpok , rozčítané knihy, bloky čo sa ešte môžu zísť a podobné hlúposti nazbierané v šuplíkoch, ale len do 12.00 potom sa už budem venovať len sebe dobre namazaná :cool::D
buchač
27.07.14,08:00
taký chlap, neoholený potom vyzerá ako zvedený a opustený, nie??????:D

He...nemusí, záleží od uhla pohľadu.;) :D :D :D
pmajap
27.07.14,08:07
:eek:..takže si zarastený ako gottwaldova baranica
buchač
27.07.14,08:10
:eek:..takže si zarastený ako gottwaldova baranica
Uhm....a smrdím jak syr Č...r ;) :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
alaya1
27.07.14,08:13
Peggy...ja musím byť "naškrobená" v robote.....ešte, že sa tam mám kde prezliecť.....lebo kostým -spoločenský odev nie je moja šialka kávy:Dmontérky gumáče paráda....pohodlné:)
tiež nežehlím....tiež som sa nažehlila chlapské košele:eek:...teraz si chlap žehlí rondony sám:D

...ja už nenenenene.....

Teraz do mňa občas niekto poddžubne, že či nemám na žiletky.
Moja odpoveď je v zmysle ..." 20 rokov som sa musel každý deň holiť, dlabem teraz na to "...
taký chlap, neoholený potom vyzerá ako zvedený a opustený, nie??????:D

Nie, vyzera ako celebrita- pozri, vsetci maju teraz brady- cim vacsia tym viac kuuul :)
lujza.j
27.07.14,08:26
taký chlap, neoholený potom vyzerá ako zvedený a opustený, nie??????:D

He...nemusí, záleží od uhla pohľadu.;) :D :D :D
niektorí vyzerajú ako keby ich tu al-kajdá zabudla:D
neupravená a nezaholená brada..je nechutná...a ešte tí čo zarastajú štýlom "kde chlp tam chlp"...by sa mali nad sebou zamyslieť:---:D...tak to už je čistý konec...
lujza.j
27.07.14,08:26
:eek:..takže si zarastený ako gottwaldova baranica
Uhm....a smrdím jak syr Č...r ;) :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
tyýý...prestaň:D
lujza.j
27.07.14,08:28
:eek:..takže si zarastený ako gottwaldova baranica
že vraj sa vracia natur štýl...takže baranica...je v poho...aj pod, aj medzi...:Dnohy ako srnka...nie tenké som myslela:D
lujza.j
27.07.14,08:29
fuuj,žehlenie.....ja mám žehličku kdesi založenú....vyťahujem,len ak treba ožehliť košeľu na svadbu alebo pohreb....alebo posuniem svokre :D

He....a si vieš predstaviť asi potom moju, keď musela tie mundúrske košele a bundošky žehliť...;) :D Za týždeň sa ich nazbieralo minimálne 7 kusov. Občas sa aj statočne pomodlila...
katastrofa tieto "kroje":(
Peggynka
27.07.14,08:49
Peggy...ja musím byť "naškrobená" v robote.....ešte, že sa tam mám kde prezliecť.....lebo kostým -spoločenský odev nie je moja šialka kávy:Dmontérky gumáče paráda....pohodlné:)
tiež nežehlím....tiež som sa nažehlila chlapské košele:eek:...teraz si chlap žehlí rondony sám:D

...ja už nenenenene.....

Teraz do mňa občas niekto poddžubne, že či nemám na žiletky.
Moja odpoveď je v zmysle ..." 20 rokov som sa musel každý deň holiť, dlabem teraz na to "...
taký chlap, neoholený potom vyzerá ako zvedený a opustený, nie??????:D
Niééé...vyzerá ako chlap a nie ako tí "metrosexuáli"...môj muž mal bradu (leninovku...starala som sa mu o ňu... :)
kopretinka
27.07.14,10:05
Niééé...vyzerá ako chlap a nie ako tí "metrosexuáli"...môj muž mal bradu (leninovku...starala som sa mu o ňu... :)
môj oco si dááávno nechal bradu,ale takú krátku,pekne sa o ňu stará a ostatné časti tváre si holí.......jeho brat má tú bradu o čosi chundelatejšiu :D.......každý rok robí Mikuláša,lebo sa vôbec nemusí maskovať :D :D
lujza.j
27.07.14,10:11
som nevedela, že tu môžem mať tému...ktorú som nezaložila:eek:
korela
27.07.14,10:13
Ja keď vidím chlapov s bradou, je mi zle. Všetkého veľa škodí. Kedysi si nimi skrývali nedostatky na tvári. Starý chlap si prekryje vrásky, mladý sa urobí starším. Moji majú obaja, nemôžem to vidieť. Aby si pekný mladý chalan s pleťou ako bábätko hyzdil tvár porastom.
Hlavne, že muži vyžadujú od žien celé telo dokonale vydepilované.
Keby sem-tam pár brád na ulici ako kedysi, nepoviem, ale v tomto rozmere, to je priveľa.
Doma na otázku, prečo ich majú, syn vzhľadom na prácu aby pôsobil vážnejšie a šetrí čas.
Neviem si napr. Cloonyho predstaviť s bradou. Dobre vyzerajúci muž sa nepotrebuje maskovať.
Katy a R
27.07.14,10:19
korela - veru mu to veľmi sekne! - najlepší jeho imidž podľa mňa ;)

http://weadiamedia.com/wp-content/uploads/2014/04/george-clooney-1.jpg
korela
27.07.14,10:21
Mama kedysi 21 košiel za týždeň, a to boli iné materiály ako dnes, tatko+bratia, naučila oboch, ich ženy nevedeli čo je to žehliť košele, moji si sami tiež, nie žeby som nevedela.
Tiež môžu pri tom meditovať ako my, ruky im neodpadnú.
korela
27.07.14,10:23
korela - veru mu to veľmi sekne! - najlepší jeho imidž podľa mňa ;)

http://weadiamedia.com/wp-content/uploads/2014/04/george-clooney-1.jpg
Naposledy som ho videla bez, ešte som si povedala, že jeden normálny muž na planéte. Inak strnisko na ksichte, hotová pohroma pre ženu.
korela
27.07.14,10:26
kiska si ju dúfam nenasadí, inak nepamätám, ked sa fotí skupinka v eu, má tam niekto vôbec bradu? protokol?
píšem jedným prstom
lujza.j
27.07.14,10:27
Mama kedysi 21 košiel za týždeň, a to boli iné materiály ako dnes, tatko+bratia, naučila oboch, ich ženy nevedeli čo je to žehliť košele, moji si sami tiež, nie žeby som nevedela.
Tiež môžu pri tom meditovať ako my, ruky im neodpadnú.
moj chlap ked bol doma nebol problém všetky domáce práce..../otec mu zomrel ako 5ročnému, takže vyrastal so ženami.....mama a sestra...... a ostatné ženy v ich rodine, tiež boli bez chlapov/.....len nežehlil a nepral....teraz aj to.....
evuš
27.07.14,10:28
Och jo, môj sa našťastie holí.... Neviem si predstaviť, že by som sa bozkávala s ježkom :D:D
korela
27.07.14,10:32
Konečne normálny názor.
lujza.j
27.07.14,10:32
Katy a R
27.07.14,10:41
Konečne normálny názor.
a my - čo sa nám páčia brady a strniská - patríme k nenormálnym :confused:;)
Peggynka
27.07.14,10:53
Konečne normálny názor.
a my - čo sa nám páčia brady a strniská - patríme k nenormálnym :confused:;)
:) ja sa hlásim k "nenormálnym" :) Lujza ma pribrzdila s tým musterom,ale mám svoj typ,hehe...
buchač
27.07.14,10:58
a my - čo sa nám páčia brady a strniská - patríme k nenormálnym :confused:;)
:) ja sa hlásim k "nenormálnym" :) Lujza ma pribrzdila s tým musterom,ale mám svoj typ,hehe...

Normálny názor môže byť kľudne aj nenormálny...


...alebo kľudne aj naopak...;)
pavol54
27.07.14,13:12
Peggy...ja musím byť "naškrobená" v robote.....ešte, že sa tam mám kde prezliecť.....lebo kostým -spoločenský odev nie je moja šialka kávy:Dmontérky gumáče paráda....pohodlné:)
tiež nežehlím....tiež som sa nažehlila chlapské košele:eek:...teraz si chlap žehlí rondony sám:D

...ja už nenenenene.....

Teraz do mňa občas niekto poddžubne, že či nemám na žiletky.
Moja odpoveď je v zmysle ..." 20 rokov som sa musel každý deň holiť, dlabem teraz na to "...
Ja som manželku nacvičil že len predky košieľ sa žehlili, však načo chrbáty a rukávy ktoré boli pod sakom? V prvom momente na mňa pozrela ako na debila a ale potom pochopila, keby som nestál každý deň čelom k masám, tak by som ani to nerobil (však som nemohol povedať veliteľovi praporu či ho pretlačili cez tankový kanón ak by som bol dohúžvaný)
pavol54
27.07.14,13:17
taký chlap, neoholený potom vyzerá ako zvedený a opustený, nie??????:D

He...nemusí, záleží od uhla pohľadu.;) :D :D :D
niektorí vyzerajú ako keby ich tu al-kajdá zabudla:D
neupravená a nezaholená brada..je nechutná...a ešte tí čo zarastajú štýlom "kde chlp tam chlp"...by sa mali nad sebou zamyslieť:---:D...tak to už je čistý konec...
na škole: Ranný nástup veliteľ batérie " vojak XY, choďte na záchod plesknúť dverami aspoň sa zbavíte toho porastu ktorý máte hustý jak žába kolem pí.e"
korela
27.07.14,13:23
Konečne normálny názor.
a my - čo sa nám páčia brady a strniská - patríme k nenormálnym :confused:;)
Čerstvé strnisko na tvári = ciroková kefa. Ak to niektorej vyhovuje, nech sa páči. Ja som proti oškieraniu svojej pokožky.
Okrem toho, vždy by mal byť človeku príjemnejší kontakt pokožka na pokožku, ako medzitým 1 cm a viac izolácia z chlpov.
Mňa vedela tiež kedysi upútať brada, ale dnes sú premnožené. Takže už aj z tohto hľadiska prestávajú byť zaujímavé. Pre mňa. Ostatní sa riaďte sebou.
pavol54
27.07.14,13:23
korela - veru mu to veľmi sekne! - najlepší jeho imidž podľa mňa ;)

http://weadiamedia.com/wp-content/uploads/2014/04/george-clooney-1.jpg
Naposledy som ho videla bez, ešte som si povedala, že jeden normálny muž na planéte. Inak strnisko na ksichte, hotová pohroma pre ženu.
preto sa každý poriadny chlap holí večer, však ráno sa o šéfov nepritíska či?
pavol54
27.07.14,13:28
:eek:..takže si zarastený ako gottwaldova baranica
že vraj sa vracia natur štýl...takže baranica...je v poho...aj pod, aj medzi...:Dnohy ako srnka...nie tenké som myslela:D
natur odtál potál na tých boulích na plicích nemusia zostávať, inak aby si pýtal občanku či nie je ešte díte
Peggynka
27.07.14,13:30
korela - veru mu to veľmi sekne! - najlepší jeho imidž podľa mňa ;)

http://weadiamedia.com/wp-content/uploads/2014/04/george-clooney-1.jpg
Naposledy som ho videla bez, ešte som si povedala, že jeden normálny muž na planéte. Inak strnisko na ksichte, hotová pohroma pre ženu.
preto sa každý poriadny chlap holí večer, však ráno sa o šéfov nepritíska či?
Keď sa holí ráno-hneď je podozrivý...žeby nová kolegyňa? :D
korela
27.07.14,13:30
Už ste sa niekedy člnkovali a okola vás plávala kokosová hlava? Potom sa zastavila, prezerala si vás, to všetko za bieleho dňa, potom vám došlo, aj napadlo, či sa do člna nepustí? Bobor veľký ako teľa, riadny kus, plesol chvostom a zmizol. Plasknutie znamená oznámenie nebezpečenstva. Mladí zažili pred týždňom vo veľkej zátoke. Mali šťastie, takto vychádza von iba potme.
lujza.j
27.07.14,13:32
korela - veru mu to veľmi sekne! - najlepší jeho imidž podľa mňa ;)

http://weadiamedia.com/wp-content/uploads/2014/04/george-clooney-1.jpg
Naposledy som ho videla bez, ešte som si povedala, že jeden normálny muž na planéte. Inak strnisko na ksichte, hotová pohroma pre ženu.
preto sa každý poriadny chlap holí večer, však ráno sa o šéfov nepritíska či?
Keď sa holí ráno-hneď je podozrivý...žeby nová kolegyňa? :D
alebo kolega:D:D
korela
27.07.14,13:36
korela - veru mu to veľmi sekne! - najlepší jeho imidž podľa mňa ;)

http://weadiamedia.com/wp-content/uploads/2014/04/george-clooney-1.jpg
Naposledy som ho videla bez, ešte som si povedala, že jeden normálny muž na planéte. Inak strnisko na ksichte, hotová pohroma pre ženu.
preto sa každý poriadny chlap holí večer, však ráno sa o šéfov nepritíska či?
Vidíš, ty si pekný príklad pozorného manžela.
pavol54
27.07.14,13:38
korela - veru mu to veľmi sekne! - najlepší jeho imidž podľa mňa ;)

http://weadiamedia.com/wp-content/uploads/2014/04/george-clooney-1.jpg
Naposledy som ho videla bez, ešte som si povedala, že jeden normálny muž na planéte. Inak strnisko na ksichte, hotová pohroma pre ženu.
preto sa každý poriadny chlap holí večer, však ráno sa o šéfov nepritíska či?
Keď sa holí ráno-hneď je podozrivý...žeby nová kolegyňa? :D
to v žiadnom prípade nehrozilo, a potom učiteľka keď prišla do školy dofrézovaná hneď ríďo otázky že "čo bolo bolo? "
pavol54
27.07.14,13:39
korela - veru mu to veľmi sekne! - najlepší jeho imidž podľa mňa ;)

http://weadiamedia.com/wp-content/uploads/2014/04/george-clooney-1.jpg
Naposledy som ho videla bez, ešte som si povedala, že jeden normálny muž na planéte. Inak strnisko na ksichte, hotová pohroma pre ženu.
preto sa každý poriadny chlap holí večer, však ráno sa o šéfov nepritíska či?
Keď sa holí ráno-hneď je podozrivý...žeby nová kolegyňa? :D
alebo kolega:D:D
kvôli nemu sa holiť nemusíš:---
pavol54
27.07.14,13:40
korela - veru mu to veľmi sekne! - najlepší jeho imidž podľa mňa ;)

http://weadiamedia.com/wp-content/uploads/2014/04/george-clooney-1.jpg
Naposledy som ho videla bez, ešte som si povedala, že jeden normálny muž na planéte. Inak strnisko na ksichte, hotová pohroma pre ženu.
preto sa každý poriadny chlap holí večer, však ráno sa o šéfov nepritíska či?
Vidíš, ty si pekný príklad pozorného manžela.
za si daj bol
Peggynka
27.07.14,13:41
korela - veru mu to veľmi sekne! - najlepší jeho imidž podľa mňa ;)

http://weadiamedia.com/wp-content/uploads/2014/04/george-clooney-1.jpg
Naposledy som ho videla bez, ešte som si povedala, že jeden normálny muž na planéte. Inak strnisko na ksichte, hotová pohroma pre ženu.
preto sa každý poriadny chlap holí večer, však ráno sa o šéfov nepritíska či?
Keď sa holí ráno-hneď je podozrivý...žeby nová kolegyňa? :D
alebo kolega:D:D
kvôli nemu sa holiť nemusíš:---
Jak nemusí? Bude ju hladkať pod stolom na nohách a...strnisko :o
pavol54
27.07.14,13:42
Už ste sa niekedy člnkovali a okola vás plávala kokosová hlava? Potom sa zastavila, prezerala si vás, to všetko za bieleho dňa, potom vám došlo, aj napadlo, či sa do člna nepustí? Bobor veľký ako teľa, riadny kus, plesol chvostom a zmizol. Plasknutie znamená oznámenie nebezpečenstva. Mladí zažili pred týždňom vo veľkej zátoke. Mali šťastie, takto vychádza von iba potme.
mi o holení a ty o bobroch, dobrý spojovací môstik:)
buchač
27.07.14,13:44
Keď sa holí ráno-hneď je podozrivý...žeby nová kolegyňa? :D
alebo kolega:D:D[/QUOTE]
kvôli nemu sa holiť nemusíš:---[/QUOTE]

Jak nemusí? Bude ju hladkať pod stolom na nohách a...strnisko :o[/QUOTE]

Alebo jeho... :rolleyes:
lujza.j
27.07.14,13:46
no ked o chlpoch...idem zliať ten macerát z vilcacory:)...uvidím či bude fungírovať na chloupky:D.
misoft
27.07.14,13:51
že vraj sa vracia natur štýl...takže baranica...je v poho...aj pod, aj medzi...:Dnohy ako srnka...nie tenké som myslela:D

Hmmmmmmm . že by "krtko - tri päťdesiat" :D:D:D
buchač
27.07.14,13:56
Keď sa holí ráno-hneď je podozrivý...žeby nová kolegyňa? :D
alebo kolega:D:D[/QUOTE]

Pekný príklad " poriadneho chlapa "....keď sa zjaví nový miništrant ...;)

Je oholený na ksichte, na temene...a aj oné má vyholené.

Podľa oholenia súdiť jednotlivca ??? Nenormálne !!!

Ale hlavne, že sme všetci normálni...
Peggynka
27.07.14,14:01
Keď sa holí ráno-hneď je podozrivý...žeby nová kolegyňa? :D
alebo kolega:D:D

Pekný príklad " poriadneho chlapa "....keď sa zjaví nový miništrant ...;) :D :D :D[/QUOTE]
Ešte je u vás horúco? :)
lujza.j
27.07.14,14:08
u nás bola v piatok rozsiahla debata o chlpoch....:D....kolegyna naháňala na nete hentú vilcacoru vo velkom balení...a kolega, že aj to chce bude si s tým natierať chlpatý chrbát:D...kolegyňa, že ona mu to vyšklbe voskovými pásikmi.....že jemu to žena nechce šlbať....no parádna debata...-chlpacinový problém:D
lujza.j
27.07.14,14:08
Peggy u mňa?...tu nepršalo toplo furt, ale u mojej máti v Rači, že strašne lialo....
misoft
27.07.14,14:10
Pred hodinkou u nás bol poriadny pŕš....... a už je znova spara :(
pmajap
27.07.14,14:20
Tu ništ ani slnko ani dážď len sucho.
Peggynka
27.07.14,14:20
Peggy u mňa?...tu nepršalo toplo furt, ale u mojej máti v Rači, že strašne lialo....
Juraja som sa pýtala,že ...miništranti...myšlienkové pochody z tepla :D U mňa 19°C,mraky nevidno,ale niekde za Kráľovou hoľou duní riadne...možno príde aj k nám.Tu nebývajú také horúčavy (35°C),ale aj pri 30 mám doma chládok...20°C max.
buchač
27.07.14,14:31
Peggy u mňa?...tu nepršalo toplo furt, ale u mojej máti v Rači, že strašne lialo....
Juraja som sa pýtala,že ...miništranti...myšlienkové pochody z tepla :D U mňa 19°C,mraky nevidno,ale niekde za Kráľovou hoľou duní riadne...možno príde aj k nám.Tu nebývajú také horúčavy (35°C),ale aj pri 30 mám doma chládok...20°C max.
Ani veľmi nie, dalo sa vydržať.
Reagujem až teraz, lebo mladí šli do civilizácie...a Leuš ma musela vystískať a aj pusu dať.
Zaujímavé, že jej nevadilo moje strnisko na ksichte.
Je to dieťa normálne ???
Dúfam, že niečo aj po mne podedila, tak snáď aj bude normálna...;) :D :D :D :D :D
lapejko
27.07.14,14:56
Peggy u mňa?...tu nepršalo toplo furt, ale u mojej máti v Rači, že strašne lialo....
Juraja som sa pýtala,že ...miništranti...myšlienkové pochody z tepla :D U mňa 19°C,mraky nevidno,ale niekde za Kráľovou hoľou duní riadne...možno príde aj k nám.Tu nebývajú také horúčavy (35°C),ale aj pri 30 mám doma chládok...20°C max.
Ani veľmi nie, dalo sa vydržať.
Reagujem až teraz, lebo mladí šli do civilizácie...a Leuš ma musela vystískať a aj pusu dať.
Zaujímavé, že jej nevadilo moje strnisko na ksichte.
Je to dieťa normálne ???
Dúfam, že niečo aj po mne podedila, tak snáď aj bude normálna...;) :D :D :D :D :D
:):):)
korela
27.07.14,15:06
korela - veru mu to veľmi sekne! - najlepší jeho imidž podľa mňa ;)

http://weadiamedia.com/wp-content/uploads/2014/04/george-clooney-1.jpg
Naposledy som ho videla bez, ešte som si povedala, že jeden normálny muž na planéte. Inak strnisko na ksichte, hotová pohroma pre ženu.
preto sa každý poriadny chlap holí večer, však ráno sa o šéfov nepritíska či?
Vidíš, ty si pekný príklad pozorného manžela.
za si daj bol
Žeby si ovdovel?