korela
07.09.14,18:39
A čo sa týka včiel, tak pod oknom máme celý jeden včelín. Bzučia ako na jar. Zbierajú ako divé.
Petra Nová
07.09.14,16:50
Na TA3 som práve našla:
Identita Jacka Rozparovača po 126 rokoch odhalená: je ním Poliak Aaron Kosminski Čítajte viac: http://www.ta3.com/clanok/1046450/identita-jacka-rozparovaca-po-126-rokoch-odhalena-je-nim-poliak-aaron-kosminski.html
Čo dobré z Poľska pochádza? Hľadám v pamäti.... Na niečo som si spomenula, pár spisovateľov, skladateľov, hudobníkov a spevákov. A tým moje spomienky skončili.:confused:
Petra Nová
07.09.14,16:54
A nebolo to všetko! Ešte FIAT126! Bolo to moje prvé auto, na tom som sa učila jazdiť. Bol to strašný črep, ale darmo, nostalgia a zážitky, tie sú nezabudnuteľné.
panamaus
07.09.14,16:55
Na TA3 som práve našla:
Identita Jacka Rozparovača po 126 rokoch odhalená: je ním Poliak Aaron Kosminski Čítajte viac: http://www.ta3.com/clanok/1046450/identita-jacka-rozparovaca-po-126-rokoch-odhalena-je-nim-poliak-aaron-kosminski.html
Čo dobré z Poľska pochádza? Hľadám v pamäti.... Na niečo som si spomenula, pár spisovateľov, skladateľov, hudobníkov a spevákov. A tým moje spomienky skončili.:confused:

xenofóbia ?

rasizmus? (odsudzovanie štátu podľa (asi pochybného odhalenia ) jednotlivca



Si nájdi v :

Etiketa Porady ????????????????????????
Tweety
07.09.14,16:58
A nebolo to všetko! Ešte FIAT126! Bolo to moje prvé auto, na tom som sa učila jazdiť. Bol to strašný črep, ale darmo, nostalgia a zážitky, tie sú nezabudnuteľné.
Tiež som našla o Jackovi článok http://www.topky.sk/cl/11/1422397/Identita-najvacsieho-vraha-vsetkych-cias-odhalena--Jack-Rozparovac-bol-pomateny-Poliak- ale nespájala by som ho so všetkým zlým z Poľska.
panamaus
07.09.14,16:58
Cítim, že zo študovania hovadzích samíc mám nateraz dosť
Inak, dúfam, že si uvedomuješ význam toho, čo si napísal.


Jo, malo to byť v jednotnom čísle :D :D :D

Krava = 5
Už sa z toho tak ľahko nevymotáš. Tu nejde o číslo, ale o myšlienku.



Mám s 5 také skúsenosti, preto mám taký názor.



A nepotrebujem sa z toho vymotávať = zatiaľ na tom trvám !



PS

Tebe sa vari zdá iná ?

Neprovokačná ?

Rozmýšľajúca?

Normálna ?
panamaus
07.09.14,17:01
Cítim, že zo študovania hovadzích samíc mám nateraz dosť
Inak, dúfam, že si uvedomuješ význam toho, čo si napísal.

Jo, malo to byť v jednotnom čísle :D :D :D

Krava = 5
Už sa z toho tak ľahko nevymotáš. Tu nejde o číslo, ale o myšlienku.



Nedocvaklo ?



Povedz si nahlas :Aká je to číslica ? "5" :D

vydýýýýš.

Ja za to nemožem, že 5 je také číslo. Robí si to sama!
misoft
07.09.14,17:07
Na TA3 som práve našla:
Identita Jacka Rozparovača po 126 rokoch odhalená: je ním Poliak Aaron Kosminski Čítajte viac: http://www.ta3.com/clanok/1046450/identita-jacka-rozparovaca-po-126-rokoch-odhalena-je-nim-poliak-aaron-kosminski.html
Čo dobré z Poľska pochádza? Hľadám v pamäti.... Na niečo som si spomenula, pár spisovateľov, skladateľov, hudobníkov a spevákov. A tým moje spomienky skončili.:confused:
Koperník! Ján Pavol II!
Petra Nová
07.09.14,17:11
Vidíš?!...:)
misoft
07.09.14,17:12
Vidím!
panamaus
07.09.14,17:14
Vidíš?!...:)

Múdremu napovedz
sprostého postrč
Tweety
07.09.14,17:15
Vidíš?!...:)

Múdremu napovedz
sprostého postrč
Otázka je, či pochopí, čo tým chcel autor povedať.
korela
07.09.14,17:16
Panamaus, nebudem rolovať, ale ak nazývaš ženu/-y hovadzou samicou/-mi, mne z toho stále iba jedno vychádza.
korela
07.09.14,17:18
Vidím, že začína opäť príjemný nedeľný večer, úvodník do budúceho týždňa.
Petra Nová
07.09.14,17:20
Drahá Tweety, najdôležitejšie je, že ty si schopná rozumieť všetkému. Čo tam po Petre Novej, ty a niekoľkí ďalší mi všetko vždy pekne vysvetlíte...
panamaus
07.09.14,17:21
Z historie Blavy

"" Fajka, Hron, La Paloma, Feri báči, Vysoká 44
orientačné body pri vyhadzovaní si z kopýtka umožňujúce zostaviť si pestrú paletu možností podľa solventnosti ""

Neviem Feri báči - pošuškajte

Asi by mohlo byť aj
Alžbetka , Krištál bar,Františkani
panamaus
07.09.14,17:22
Vidíš?!...:)

Múdremu napovedz
sprostého postrč
Otázka je, či pochopí, čo tým chcel autor povedať.

Pochopí, lebo ju preventívne postrčím :D
misoft
07.09.14,17:22
Koperník! Ján Pavol II!
A pridám: Chopin, Sienkiewicz, Mickiewicz.
Tweety
07.09.14,17:23
Drahá Tweety, najdôležitejšie je, že ty si schopná rozumieť všetkému. Čo tam po Petre Novej, ty a niekoľkí ďalší mi všetko vždy pekne vysvetlíte...
Petra, nerozumiem, prečo si taká žiletka, veď svet je krásny. Niečo ťa musí veľmi trápiť, že furt picháš a picháš. Ale takto sa to nerobí.
panamaus
07.09.14,17:26
Panamaus, nebudem rolovať, ale ak nazývaš ženu/-y hovadzou samicou/-mi, mne z toho stále iba jedno vychádza.

Nedocvaklo ?

Pre menej chápavé / mladé (na Porade) / sprosté (všade)

5 = Peťka

a kravou menujem iba jednu poraďáčku

ak je ich viac takýchto, tak móžu byt : slépky
ak sú skoro šecky, tak stádo

Ale ja to nie v zlom (že by som chcel uraziť tie zvieratá, alebo čo) / iba tak píšu, reagujú

Ešte volačo nerozumieš ?
panamaus
07.09.14,17:27
Drahá Tweety, najdôležitejšie je, že ty si schopná rozumieť všetkému. Čo tam po Petre Novej, ty a niekoľkí ďalší mi všetko vždy pekne vysvetlíte...
Petra, nerozumiem, prečo si taká žiletka, veď svet je krásny. Niečo ťa musí veľmi trápiť, že furt picháš a picháš. Ale takto sa to nerobí.

Mosím ta upresnyt

žiletka nepichá, ale reže
Petra Nová
07.09.14,17:28
Opakovanie je matkou múdrosti. Po asi 50 tich príspevkov v rámci niečo vyše hodiny, nezaškodí zopakovať.

http://www.porada.sk/t119888-dalsi-40-bodovy-karas-vymazany.html

To len aby bolo jasné "kto je kto" pre tých, čo nie sú v obraze.
panamaus
07.09.14,17:28
Koperník! Ján Pavol II!
A pridám: Chopin, Sienkiewicz, Mickiewicz.

šopéna si ona pamata

šag aj takú tému mala
misoft
07.09.14,17:29
Ups - ušlo....:D
kukučka
07.09.14,17:29
Postrčili ste túto obľúbenú tému do suterénu. Zbytočne papuľujete na nováčikov a mínusky, keď sami nemáte úroveň.
panamaus
07.09.14,17:32
Opakovanie je matkou múdrosti. Po asi 50 tich príspevkov v rámci niečo vyše hodiny, nezaškodí zopakovať.

http://www.porada.sk/t119888-dalsi-40-bodovy-karas-vymazany.html

To len aby bolo jasné "kto je kto" pre tých, čo nie sú v obraze.

Ja sa neschovávam

to iba ty máš z toho mindráky :D

PS
Monumentálne je ich okolo 1050
padol mi komp so štatistikou
panamaus
07.09.14,17:33
Postrčili ste túto obľúbenú tému do suterénu. Zbytočne papuľujete na nováčikov a mínusky, keď sami nemáte úroveň.

Keby si priletela skor, mohla si čo to zachrániť
Petra Nová
07.09.14,17:34
Drahá Tweety, najdôležitejšie je, že ty si schopná rozumieť všetkému. Čo tam po Petre Novej, ty a niekoľkí ďalší mi všetko vždy pekne vysvetlíte...
Petra, nerozumiem, prečo si taká žiletka, veď svet je krásny. Niečo ťa musí veľmi trápiť, že furt picháš a picháš. Ale takto sa to nerobí.
Čo teba irituje, že musíš reagovať na každý môj príspevok, alebo príspevok, ktorý so mnou súvisí?? Čím ťa dráždim a čím ťa vyrušujem, že nikdy neodoláš, a mušíš? Ja žiletky nepoužívam, ty máš k ním asi blízko, tak ich ešte aj tu musíš zamotať. Daj si ma do ignore a budeš mať po probléme so žiletkami.
panamaus
07.09.14,17:35
Vidím, že začína opäť príjemný nedeľný večer, úvodník do budúceho týždňa.

Nejako trebalo začať

A Petra Nová si povedala, že provokáciou :D
panamaus
07.09.14,17:37
Drahá Tweety, najdôležitejšie je, že ty si schopná rozumieť všetkému. Čo tam po Petre Novej, ty a niekoľkí ďalší mi všetko vždy pekne vysvetlíte...
Petra, nerozumiem, prečo si taká žiletka, veď svet je krásny. Niečo ťa musí veľmi trápiť, že furt picháš a picháš. Ale takto sa to nerobí.
Čo teba irituje, že musíš reagovať na každý môj príspevok, alebo príspevok, ktorý so mnou súvisí?? Čím ťa dráždim a čím ťa vyrušujem, že nikdy neodoláš, a mušíš? Ja žiletky nepoužívam, ty máš k ním asi blízko, tak ich ešte aj tu musíš zamotať. Daj si ma do ignore a budeš mať po probléme so žiletkami.

By si neverila ako može donebavolajúca blbosť napísaná schválne ako názor (polo)vzdelaného človeka/ženy/teba upútať pozornosť
panamaus
07.09.14,17:58
Opakovanie je matkou múdrosti. Po asi 50 tich príspevkov v rámci niečo vyše hodiny, nezaškodí zopakovať niečo


spred 5 rokov


http://www.porada.sk/t119888-dalsi-40-bodovy-karas-vymazany.html

To len aby bolo jasné "kto je kto" pre tých, čo nie sú v obraze.

Keď už si dala minulosť (aj tak ju NEZMENÍŠ :D )

, tak asi takto dodržiava Riško svoju etiketu :
v zadaní témy :
Gratulujem všetkým členom ktorí tu pomáhajú Karasovi a živia nám tu hada na hrudi. My nemáme pravda čo robiť, len sa doťahovať a naháňať a mazať takéhoto nenormálneho človeka

a v príspevkoch :

1, Ak ešte nie je niekto presvedčený že tu máme dočinenia s narušenou osobou, ktorá má jediný cieľ, zničiť vzťahy na tejto stránke - - - to ma trochu precenil

Takže ak sa s nim chcete baviť, prosím pozvite ho do liečebne

Ja som mu už návštevu psychiatra odporučil s plnou vážnosťou.

PS

ako perlička :
/////////////////////////////////////////
Od budúceho týždňa zavediem registrácie cez SMS. Verím že to prispeje k zvýšeniu úrovne diskusie na stránke. Vylúčení sa tu už nebudú vracať.

/////////////////////////////////////////////////////////////////////

Ak niekomu neotvorí príponu .ods

tak v 59. vylúčení pripísal :

"prípad odovzdávam právnikovi pokuta je jeho odmenou"



To bolo keď do vstupných pravidiel napísal, že za opatovné prihlásenie je "zmluvná pokuta 300 000 Sk" :D
korela
07.09.14,18:20
Drahá Tweety, najdôležitejšie je, že ty si schopná rozumieť všetkému. Čo tam po Petre Novej, ty a niekoľkí ďalší mi všetko vždy pekne vysvetlíte...
Petra, nerozumiem, prečo si taká žiletka, veď svet je krásny. Niečo ťa musí veľmi trápiť, že furt picháš a picháš. Ale takto sa to nerobí.
Vyjadrím sa k reakci vo všeobecnosti. Nech ide o reakciu kohokoľvek na kohokoľvek. Proste nick na nick. Na hocijakom aj neznámom fóre.
Pokladám ho za najpodlejší, najhnusnejší, najmenej prijateľný formát odpovede, resp. reakcie na druhého človeka. Prekračuje elementárnu slušnosť už iba tým, že drzo blufne do prázdna domnienku o súkromí druhého človeka, o ktorom nič nevie.
Ale zrejme reagujúci vie najlepšie, ako sa to robí, resp. podrypáva. Keby ju aj niečo trápilo, pomohol by jej rád a nezištne?

Dúfam, že som si nevytvorila ďalšieho nepriateľa na život a na smrť.
Petra Nová
07.09.14,18:38
Korela, čo myslíš, koľkí tu pochopili to, o čo čom si práve napísala? Možno niektorí pochopili, ale ani za svet nepripustia, že máš pravdu. Priateľov si si určite nezískala.
Stanislav 1975
07.09.14,18:53
Kukám, že Petra bojuje ako taký Miro šatan, ako taký Peter Sagan, ako taká Janka Dukátová- sťa levica...
Stanislav 1975
07.09.14,19:00
A nebolo to všetko! Ešte FIAT126! Bolo to moje prvé auto, na tom som sa učila jazdiť. Bol to strašný črep, ale darmo, nostalgia a zážitky, tie sú nezabudnuteľné.
moj prvý voz bola LADA 2105 , kúpil som to od taxikára , béžovej farby, komplet výbava- koža :-)), delo jak hovado, došiel som s ním do Wiedne do podzemnej garáže, zabodol som to medzi BMW a AUDINU a všetci kukali jak ...., jediná nevýhoda bola spotreba- tých 18 litrov pri 150 km rýchlosti bolo pomerne dosť + odpadli klučky pri tej sile- a samozrejme na zimu 2 mechy cementy do kufra...-ale bol to voz jak medík...
Petra Nová
07.09.14,19:06
Stanko, ty si predsa len väčší chlapec, tak aj väčšie fáro si potreboval. Ja zas také, aby som na všetko pohodlne dočiahla a nezničila.:) Niekoľko spolupracovníkov bývalo tam kde ja. A vždy mi hovorili, že keď ja ráno štartujem, tak sa na to budia do roboty a ešte ma aj predbehnú.
Stanislav 1975
07.09.14,19:07
Stanko, ty si predsa len väčší chlapec, tak aj väčšie fáro si potreboval. Ja zas také, aby som na všetko pohodlne dočiahla a nezničila.:) Niekoľko spolupracovníkov bývalo tam kde ja. A vždy mi hovorili, že keď ja ráno štartujem, tak sa na to budia do roboty a ešte ma aj predbehnú.
a bolo treba do teba Peti potisnúť, jak do toho vo Vrchni prchni ???- stírače stírali ? :D
Petra Nová
07.09.14,19:10
užila som si s ním, aj do záveja som raz zapadla a dvaja gavalieri, čo mi prišli na pomoc ho v tom záveji nevedeli nájsť.:D
Stanislav 1975
07.09.14,19:12
užila som si s ním, aj do záveja som raz zapadla a dvaja gavalieri, čo mi prišli na pomoc ho v tom záveji nevedeli nájsť.:D
Heh ja som minulú zimu pomáhal jednej pani pri kostole auto zo záveja tlačiť, ale bolo to také komické, jej manžel na boku+ volant držal a pani vzadu a ja za pani opretý, ešte ruky sme si tam nechtiac chytali- dobrá poloha celkom...:D
Petra Nová
07.09.14,19:14
mladá bola?
Stanislav 1975
07.09.14,19:16
mladá bola?
cca. 30...:D
Stanislav 1975
07.09.14,19:17
Inak Peti, ty si taká odborníčka na Poradu- nevieš náhodou,kto mi dal za tých 37 hodín čo som tu nebol 7 neužitočných ? :D:D:D
Petra Nová
07.09.14,19:26
30-tak akurát to bolo.:)
Čo s určitosťou viem, ja som to nebola. A to, čo tuším, radšej neprezradím. Lebo aj mýliť sa môžem. ;)
Stanislav 1975
07.09.14,19:29
30-tak akurát to bolo.:)
Čo s určitosťou viem, ja som to nebola. A to, čo tuším, radšej neprezradím. Lebo aj mýliť sa môžem. ;)
Ktovie, či to nebol náš spoločný kamarát ...:D
Petra Nová
07.09.14,19:31
Už sa ťa ani nejdem pýtať, či si začal pracovať, lebo ešte aj to tu niektorí budú považovať za politiku. A napíšu o tom ďalších 5 strán príspevkov.
Ale len tak, mimochodom, mám takú blbú klávesnicu, že ani neviem ako a zmením si latinku na azbuku. Žeby som až tak moc milovala Rusko, že klávesnicu mením úplne podvedome?:D
Petra Nová
07.09.14,19:32
30-tak akurát to bolo.:)
Čo s určitosťou viem, ja som to nebola. A to, čo tuším, radšej neprezradím. Lebo aj mýliť sa môžem. ;)
Ktovie, či to nebol náš spoločný kamarát ...:D
To je kámoš hádam až za smrť.;)
Stanislav 1975
07.09.14,19:35
30-tak akurát to bolo.:)
Čo s určitosťou viem, ja som to nebola. A to, čo tuším, radšej neprezradím. Lebo aj mýliť sa môžem. ;)
Ktovie, či to nebol náš spoločný kamarát ...:D
To je kámoš hádam až za smrť.;)
Niekedy PANAMASA či jako sa volá ING KaMil momentálne , zoberem do auta, dojdeme do Nitry a pojdeme na pizzu na Zobor...:D
Petra Nová
07.09.14,19:39
Stando, Bacha na Vlacha! Nie že po tej pizze začneš aj ty písať príspevky na Porade vo frekvencii 30 ks za minútu. Stačí jeden, nestačím rolovať aj s tými všetkými citáciami.
Stanislav 1975
07.09.14,19:40
Stando, Bacha na Vlacha! Nie že po tej pizze začneš písať príspevky na Porade vo frekvencii 30 ks za minútu.
:D
Stanislav 1975
07.09.14,19:42
Z Italske policie ,si nikdo nebude delat legraci...( Fantomas )
panamaus
07.09.14,19:43
Drahá Tweety, najdôležitejšie je, že ty si schopná rozumieť všetkému. Čo tam po Petre Novej, ty a niekoľkí ďalší mi všetko vždy pekne vysvetlíte...
Petra, nerozumiem, prečo si taká žiletka, veď svet je krásny. Niečo ťa musí veľmi trápiť, že furt picháš a picháš. Ale takto sa to nerobí.
Vyjadrím sa k reakci vo všeobecnosti. Nech ide o reakciu kohokoľvek na kohokoľvek. Proste nick na nick. Na hocijakom aj neznámom fóre.
Pokladám ho za najpodlejší, najhnusnejší, najmenej prijateľný formát odpovede, resp. reakcie na druhého človeka. Prekračuje elementárnu slušnosť už iba tým, že drzo blufne do prázdna domnienku o súkromí druhého človeka, o ktorom nič nevie.
Ale zrejme reagujúci vie najlepšie, ako sa to robí, resp. podrypáva. Keby ju aj niečo trápilo, pomohol by jej rád a nezištne?

Dúfam, že som si nevytvorila ďalšieho nepriateľa na život a na smrť.

Ja som skúšal. Ale ak niekto má iba svoju mantru :D



Asi ako keď Peťka schovaná zbabelo za anonymným nickom zverejňuje moje meno ?



a že právnyčka :D
panamaus
07.09.14,19:45
Kukám, že Petra bojuje ako taký Miro šatan, ako taký Peter Sagan, ako taká Janka Dukátová- sťa levica...

Si ju premenoval ?
panamaus
07.09.14,19:46
30-tak akurát to bolo.:)
Čo s určitosťou viem, ja som to nebola. A to, čo tuším, radšej neprezradím. Lebo aj mýliť sa môžem. ;)
Ktovie, či to nebol náš spoločný kamarát ...:D

Somár = čítaj, že nemínuskujem
Petra Nová
07.09.14,19:47
Z Italske policie ,si nikdo nebude delat legraci...( Fantomas ) Svlékání se v Itálii očekává - Alena Šeredová

Ahoj, Stanko, dobrú nôcku ti želám... linky sa zas nažhavili, idem dopozerať golf...
Stanislav 1975
07.09.14,19:49
Z Italske policie ,si nikdo nebude delat legraci...( Fantomas ) Svlékání se v Itálii očekává - Alena Šeredová

Ahoj, Stanko, dobrú nôcku ti želám... linky sa zas nažhavili, idem dopozerať golf...
OK, pa - ja zase idem na Serenu Williams, ked už moj miláčik Roger vypadol...:eek::mee:
panamaus
07.09.14,19:51
30-tak akurát to bolo.:)
Čo s určitosťou viem, ja som to nebola. A to, čo tuším, radšej neprezradím. Lebo aj mýliť sa môžem. ;)
Ktovie, či to nebol náš spoločný kamarát ...:D
To je kámoš hádam až za smrť.;)
Niekedy PANAMASA či jako sa volá ING KaMil momentálne , zoberem do auta, dojdeme do Nitry a pojdeme na pizzu na Zobor...:D

Stano.

Ty si taký prvoplánový

a také ja iba v prípade krajnej núdze
Takže ja s tebou ? taško (aj to sotva)

PS1
A kým by si sa ty sem z Blavy doterigal, ja už som v NR aj pizzu zjedol

PS2
A odkedy majú v Zlatom kľúčiku pizzu ?
panamaus
07.09.14,19:59
Z Italske policie ,si nikdo nebude delat legraci...( Fantomas ) Svlékání se v Itálii očekává - Alena Šeredová

Ahoj, Stanko, dobrú nôcku ti želám... linky sa zas nažhavili, idem dopozerať golf...

Asi zájdem zajtra k dochtorovi / najlepšie k psychošovi

Od 2.9. do 7.9.

20 bodov,
z toho 18 plusových
2.9. od 5 :D

///////////////////////////////
Musel som skopírovať = je na 20. mieste = zajtra zmizne

Užitočné

02.09.14 18:19
Petra Nová
Téma: Čo sa mi dnes stalo, čo ma rozčúlilo a čo ma potešilo VII
taiko
08.09.14,10:49
Mna dnes tesi, ako sa mi fajne robi na zahrade :D:D
Tweety
08.09.14,10:52
Na čerstvom vzduchu najlepšie prídeš k čerstvým myšlienkam. A šup s ich realizáciou, hoci naraz na obidvoch NB. Len či ruky budú naraz vládať.:---
panamaus
08.09.14,11:21
Na čerstvom vzduchu najlepšie prídeš k čerstvým myšlienkam. A šup s ich realizáciou, hoci naraz na obidvoch NB. Len či ruky budú naraz vládať.:---

čo tam po rukách, ale začne z toho škúliť
Peggynka
08.09.14,12:01
buchač
08.09.14,12:07
Idem niekoho nasrať ???

Lebo počas posledných pár dní mi idú na nervy tie upútavky a či reklama na ten film " 38 " .
Ak by niekto nevedel, o čo sa jedná, tak ide o Pavla Demitru.

Ja viem, bol to dobrý hokejista, skvelý človek, vynikajúci manžel a otec ...blá, blá...

Ale to, čo sa robí okolo neho, tak to je už choré.
V lietadle, ktoré spadlo, nebol len on, ale bol tam celý mančaft...Pri tragédii vyhasli životy troch českých hráčov Jana Mareka, Karla Rachůnka a Josefa Vašíčka, na zozname obetí boli aj ďalšie známe hokejové mená – Bielorus Ruslan Salej, Lotyš Karlis Skrastinš či Švéd Stefan Liv.
Inde sa nerobí také haló...
evuš
08.09.14,12:11
Mna dnes tesi, ako sa mi fajne robi na zahrade :D:D

..a ako ničíš papier, čo ? :D:D
lujza.j
08.09.14,12:50
Na čerstvom vzduchu najlepšie prídeš k čerstvým myšlienkam. A šup s ich realizáciou, hoci naraz na obidvoch NB. Len či ruky budú naraz vládať.:---
majka...on možno aj nožičkami:D
Tweety
08.09.14,12:52
Žeby šlapací kolo.......?
lujza.j
08.09.14,12:53
Myslela som si,že len moja práčka žerie ponožky a ahaho:
http://www.novinky.cz/koktejl/347090-muzi-mizely-ponozky-zahada-mela-prekvapive-rozuzleni.html
moj prvý gumičky do vlasov.....ked vonku grcal ...vždy gumičku alebo rozdelováčik na malovanie nechtov na nohách....vykadil.....
Peggynka
08.09.14,13:32
Myslela som si,že len moja práčka žerie ponožky a ahaho:
http://www.novinky.cz/koktejl/347090-muzi-mizely-ponozky-zahada-mela-prekvapive-rozuzleni.html
moj prvý gumičky do vlasov.....ked vonku grcal ...vždy gumičku alebo rozdelováčik na malovanie nechtov na nohách....vykadil.....
Moja Žofka obtrháva papierové lepiace pásky z kartónových krabíc :eek: a žuje...tam je asi nejaké glejové lepidlo,či čo...
lujza.j
08.09.14,13:55
tie pásky lepiace-papierové.... také čo tak hnusne chutia ked ich olizneš:D
Peggynka
08.09.14,13:59
tie pásky lepiace-papierové.... také čo tak hnusne chutia ked ich olizneš:D
Aj ty ? :eek: :eek: :eek:
pavol54
08.09.14,14:05
Myslela som si,že len moja práčka žerie ponožky a ahaho:
http://www.novinky.cz/koktejl/347090-muzi-mizely-ponozky-zahada-mela-prekvapive-rozuzleni.html
moj prvý gumičky do vlasov.....ked vonku grcal ...vždy gumičku alebo rozdelováčik na malovanie nechtov na nohách....vykadil.....
Príde staršia pani k zverolekárovi so psom že nechce žrať,vyšetria spravia operáciu a doktor ukazuje chuhvalec chlpov "toto bolo príčinou, mohol na to zdochnúť".Pani odpovedá "zaujímavé, na tú istú diagnózu zomreli obaja moji predošlí muži"
lujza.j
08.09.14,14:31
Paloó...ty hovado:D:D
lujza.j
08.09.14,14:36
tie pásky lepiace-papierové.... také čo tak hnusne chutia ked ich olizneš:D
Aj ty ? :eek: :eek: :eek:
peggy...kedysi...vyšetrovací spis ked išiel už ukončený na prokuratúru...musel byť zviazaný trikolorou a na posledom liste končeky prelepené hentou páskou a opečiatkované.....olizovala som to dlho:eek:potom som mala také samolepky-súkromné
Peggynka
08.09.14,14:45
tie pásky lepiace-papierové.... také čo tak hnusne chutia ked ich olizneš:D
Aj ty ? :eek: :eek: :eek:
peggy...kedysi...vyšetrovací spis ked išiel už ukončený na prokuratúru...musel byť zviazaný trikolorou a na posledom liste končeky prelepené hentou páskou a opečiatkované.....olizovala som to dlho:eek:potom som mala také samolepky-súkromné
Mala si si dať žiadosť na prezídium,aby ti kúpili "pľuvatko" :D ,podušku,čo sa navlhčila vodou :mee:
lujza.j
08.09.14,14:51
tie pásky lepiace-papierové.... také čo tak hnusne chutia ked ich olizneš:D
Aj ty ? :eek: :eek: :eek:
peggy...kedysi...vyšetrovací spis ked išiel už ukončený na prokuratúru...musel byť zviazaný trikolorou a na posledom liste končeky prelepené hentou páskou a opečiatkované.....olizovala som to dlho:eek:potom som mala také samolepky-súkromné
Mala si si dať žiadosť na prezídium,aby ti kúpili "pľuvatko" :D ,podušku,čo sa navlhčila vodou :mee:
peggy ked jeden z ministrov vymyslel odbory skráteného vyšetrovania....pečiatky na obálky-aj s doručenkou sme si tlačili na počítači, vystrihli a prilepili na obálku.....takže paráda....trestný poriadok s judikátom sme si kupili za svoje jeden na XY ludí....lebo ked si povedala prokurátorke, že nemáš....tak ona na to "ja som tiež oželela jedny luxusné topánky a kúpila som si"....:eek:
panamaus
08.09.14,14:53
Idem niekoho nasrať ???

Lebo počas posledných pár dní mi idú na nervy tie upútavky a či reklama na ten film " 38 " .
Ak by niekto nevedel, o čo sa jedná, tak ide o Pavla Demitru.

Ja viem, bol to dobrý hokejista, skvelý človek, vynikajúci manžel a otec ...blá, blá...

Ale to, čo sa robí okolo neho, tak to je už choré.
V lietadle, ktoré spadlo, nebol len on, ale bol tam celý mančaft...Pri tragédii vyhasli životy troch českých hráčov Jana Mareka, Karla Rachůnka a Josefa Vašíčka, na zozname obetí boli aj ďalšie známe hokejové mená – Bielorus Ruslan Salej, Lotyš Karlis Skrastinš či Švéd Stefan Liv.
Inde sa nerobí také haló...

A na Pálfyho (a iných) akoby sa zabudlo

síce je pravda, že nezomreli , ale ....
korela
08.09.14,14:58
Myslela som si,že len moja práčka žerie ponožky a ahaho:
http://www.novinky.cz/koktejl/347090-muzi-mizely-ponozky-zahada-mela-prekvapive-rozuzleni.html
moj prvý gumičky do vlasov.....ked vonku grcal ...vždy gumičku alebo rozdelováčik na malovanie nechtov na nohách....vykadil.....
Moja Žofka obtrháva papierové lepiace pásky z kartónových krabíc :eek: a žuje...tam je asi nejaké glejové lepidlo,či čo...
Ak glej, dobre robí, dáva si kolagén, bude dlho zdravo behať.
panamaus
08.09.14,15:09
Myslela som si,že len moja práčka žerie ponožky a ahaho:
http://www.novinky.cz/koktejl/347090-muzi-mizely-ponozky-zahada-mela-prekvapive-rozuzleni.html
moj prvý gumičky do vlasov.....ked vonku grcal ...vždy gumičku alebo rozdelováčik na malovanie nechtov na nohách....vykadil.....
Moja Žofka obtrháva papierové lepiace pásky z kartónových krabíc :eek: a žuje...tam je asi nejaké glejové lepidlo,či čo...
Ak glej, dobre robí, dáva si kolagén, bude dlho zdravo behať.

čo už také može mať papierová lepiaca páska s dlhým a zdravým behaním ???????? :D
Peggynka
08.09.14,15:32
Myslela som si,že len moja práčka žerie ponožky a ahaho:
http://www.novinky.cz/koktejl/347090-muzi-mizely-ponozky-zahada-mela-prekvapive-rozuzleni.html
moj prvý gumičky do vlasov.....ked vonku grcal ...vždy gumičku alebo rozdelováčik na malovanie nechtov na nohách....vykadil.....
Moja Žofka obtrháva papierové lepiace pásky z kartónových krabíc :eek: a žuje...tam je asi nejaké glejové lepidlo,či čo...
Ak glej, dobre robí, dáva si kolagén, bude dlho zdravo behať.

čo už také može mať papierová lepiaca páska s dlhým a zdravým behaním ???????? :D
To lepidlo je glej,prírodné lepidlo z koží a kostí;voľakedy sa s tým lepili aj nábytky.Ja si to pamätám ako granule jantárovej farby a smrdelo to :D
buchač
08.09.14,15:37
Myslela som si,že len moja práčka žerie ponožky a ahaho:
http://www.novinky.cz/koktejl/347090-muzi-mizely-ponozky-zahada-mela-prekvapive-rozuzleni.html
moj prvý gumičky do vlasov.....ked vonku grcal ...vždy gumičku alebo rozdelováčik na malovanie nechtov na nohách....vykadil.....
Moja Žofka obtrháva papierové lepiace pásky z kartónových krabíc :eek: a žuje...tam je asi nejaké glejové lepidlo,či čo...
Ak glej, dobre robí, dáva si kolagén, bude dlho zdravo behať.

čo už také može mať papierová lepiaca páska s dlhým a zdravým behaním ???????? :D
To lepidlo je glej,prírodné lepidlo z koží a kostí;voľakedy sa s tým lepili aj nábytky.Ja si to pamätám ako granule jantárovej farby a smrdelo to :D

Ja si občas líznem toho gleja, keď klby začínam trochu cítiť.
Liznem pár metrov tej pásky,behám znova jak srnec...;) :D :D :D
Žabinka
08.09.14,15:49
Myslela som si,že len moja práčka žerie ponožky a ahaho:
http://www.novinky.cz/koktejl/347090-muzi-mizely-ponozky-zahada-mela-prekvapive-rozuzleni.html
moj prvý gumičky do vlasov.....ked vonku grcal ...vždy gumičku alebo rozdelováčik na malovanie nechtov na nohách....vykadil.....
Moja Žofka obtrháva papierové lepiace pásky z kartónových krabíc :eek: a žuje...tam je asi nejaké glejové lepidlo,či čo...
Ak glej, dobre robí, dáva si kolagén, bude dlho zdravo behať.

čo už také može mať papierová lepiaca páska s dlhým a zdravým behaním ???????? :D
To lepidlo je glej,prírodné lepidlo z koží a kostí;voľakedy sa s tým lepili aj nábytky.Ja si to pamätám ako granule jantárovej farby a smrdelo to :D

Ja si občas líznem toho gleja, keď klby začínam trochu cítiť.
Liznem pár metrov tej pásky,behám znova jak srnec...;) :D :D :D
..sa ti to potom behá za hubami..:---:D
panamaus
08.09.14,16:03
Myslela som si,že len moja práčka žerie ponožky a ahaho:
http://www.novinky.cz/koktejl/347090-muzi-mizely-ponozky-zahada-mela-prekvapive-rozuzleni.html
moj prvý gumičky do vlasov.....ked vonku grcal ...vždy gumičku alebo rozdelováčik na malovanie nechtov na nohách....vykadil.....
Moja Žofka obtrháva papierové lepiace pásky z kartónových krabíc :eek: a žuje...tam je asi nejaké glejové lepidlo,či čo...
Ak glej, dobre robí, dáva si kolagén, bude dlho zdravo behať.

čo už také može mať papierová lepiaca páska s dlhým a zdravým behaním ???????? :D
To lepidlo je glej,prírodné lepidlo z koží a kostí;voľakedy sa s tým lepili aj nábytky.Ja si to pamätám ako granule jantárovej farby a smrdelo to :D

Ja si občas líznem toho gleja, keď klby začínam trochu cítiť.
Liznem pár metrov tej pásky,behám znova jak srnec...;) :D :D :D
..sa ti to potom behá za hubami..:---:D



že si ty občas chýbala na prírodopise = šak huby (nebehajú ako srnec) stoja - - netreba za nimi behať
misoft
08.09.14,17:14
že si ty občas chýbala na prírodopise = šak huby (nebehajú ako srnec) stoja - - netreba za nimi behať
Maximálne - ak sú kúzelné :D - tak hopkajú - len jednu nohu majú......
Peggynka
08.09.14,17:18
že si ty občas chýbala na prírodopise = šak huby (nebehajú ako srnec) stoja - - netreba za nimi behať

Kukám,že s tebou by som asi dlho nekecala,keď tak dbáš o slovenčinu :D
panamaus
08.09.14,18:47
že si ty občas chýbala na prírodopise = šak huby (nebehajú ako srnec) stoja - - netreba za nimi behať

Kukám,že s tebou by som asi dlho nekecala,keď tak dbáš o slovenčinu :D

To nyjeeeeeeeeeeee že slovenčina.

To neortodoxný pohľad "večného puberťáka" :D



šak napíš Kukučke =

pokecáte

vínka dáte

potárate

na to máte :D
panamaus
08.09.14,18:49
že si ty občas chýbala na prírodopise = šak huby (nebehajú ako srnec) stoja - - netreba za nimi behať

Kukám,že s tebou by som asi dlho nekecala,keď tak dbáš o slovenčinu :D



Lovenčina ( v popredí sloh) bola mojim obľúbeným pred metom



a niekedy aj za metom
avalik
08.09.14,19:10
práve som sa statočne vytočila!

po dlhšej dobe som otvorila email nalinkovaný tu k porade a našla som tam takmer 600! emailov len z tejto témy, lebo je to tak fasa urobené, že keď si kliknem na sledovanie témy, tak automaticky to hodí aj na email a musím osobitne rušiť zasielanie :eek: - šľak ma ide trafiť ... idem mazať :mad:
misoft
08.09.14,19:53
Náááá - šak zruš notifikácie na e-mail - generálne.
bettylou
09.09.14,05:41
:D dobre si urobil,už sa to tam nedalo čítať





Petra Nová

pmajap

..tá mínuska, tú som nedala ja, ja sa takto nezabávam
ja ti verím na mínusky sú tu iní "páni na holenie". No často sa pridajú aj dámy. Ako s Kotlebom, ani s mínuskami tu nikto nič nenarobí, treba sa s nimi naučiť žiť.
Na mínusky sú tu okrem iných pánov aj iné NEdámi

napr. dnes je voľno = 2 slépky mali čas (dali po 3 ) takže mám skóre
8 mínusiek
1 (podozrivú ) plusku

Nolmálne som uhádol :
- slépky prišly
- spoznali sa
- ďobali do klávesnice ako divé

Výsledok
Z 20 viditeľných dnes
19 mínusiek
1 pluska
(neviditeľné asi 4až 6 mínusiek a ešte jenna pluska :D )

neni tu náhodou niekto závislý na virtuálnej realite, ?? alebo si niekto kompenzuje komplexy zo života a myslí si, že tu hore je to inak?? vždy budeš ten, kto si a ani internet to nezmení, najlepšie začať sám od seba ak niečo inak chceš
bettylou
09.09.14,05:44
A koho to zaujíma?

Ja to mám k téme ( ktorá začína) : Čo sa mi dnes stalo ..... :D

To ty si mimotemy

[QUOTE="kopretinka"]:D dobre si urobil,už sa to tam nedalo čítať


[QUOTE="panamaus"]
[QUOTE="Petra Nová"]Petra Nová
[QUOTE="pmajap"]pmajap

hlavne, že tam furt capete nejaké články, s ktorými nemáte nič spoločné. A, že vraj čo sa MI dnes stalo...:D :D :D
Peggynka
09.09.14,05:49
hlavne, že tam furt capete nejaké články, s ktorými nemáte nič spoločné. A, že vraj čo sa MI dnes stalo...:D :D :D[/QUOTE]
...čo ma potešilo...čo ma rozčúlilo...A ? Podľa mňa je všetko OK :)
bettylou
09.09.14,05:49
[QUOTE="Indeed"]Panamaus , je tu protiváhou celej blbosti tych sliepok....

indeed, máš moje "symfónie. "D
bettylou
09.09.14,05:54
Pre boha ziveho, tak toto je iny trapatoni. Co su to preboha v tom Smere za ludia, to je cisty koniec.

Cele toto oblievanie je jedna grcacia šaškareň....je uplne jedno kto to.....nech poslu kešku.....cirkusanti!
Mas amyotroficku lateralnu sclerosu? Daj cislo uctu, prispejem Ti ;)
dik
bettylou
09.09.14,05:56
je tu nejaký elektrikár?:confused:

ja
panamaus
09.09.14,05:59
:D dobre si urobil,už sa to tam nedalo čítať





Petra Nová

pmajap

..tá mínuska, tú som nedala ja, ja sa takto nezabávam
ja ti verím na mínusky sú tu iní "páni na holenie". No často sa pridajú aj dámy. Ako s Kotlebom, ani s mínuskami tu nikto nič nenarobí, treba sa s nimi naučiť žiť.
Na mínusky sú tu okrem iných pánov aj iné NEdámi

napr. dnes je voľno = 2 slépky mali čas (dali po 3 ) takže mám skóre
8 mínusiek
1 (podozrivú ) plusku

Nolmálne som uhádol :
- slépky prišly
- spoznali sa
- ďobali do klávesnice ako divé

Výsledok
Z 20 viditeľných dnes
19 mínusiek
1 pluska
(neviditeľné asi 4až 6 mínusiek a ešte jenna pluska :D )

neni tu náhodou niekto závislý na virtuálnej realite, ?? alebo si niekto kompenzuje komplexy zo života a myslí si, že tu hore je to inak?? vždy budeš ten, kto si a ani internet to nezmení, najlepšie začať sám od seba ak niečo inak chceš

Niekto urkite je

možno aj ja

ale Porade venujem z toho iba 10-15 %



Si ma ukľudnila :D



ale ak nechcem = je mi takto dobre, tak dúfam, že nemusím :D
panamaus
09.09.14,06:02
je tu nejaký elektrikár?:confused:

ja



Ty si elektrikár ?????????????



A hore píšeš také sprostosti ?



PS

Tak daj, aké vlastnosti / danosti musí mať študent na silnoprúdej priemyslovke
panamaus
09.09.14,06:42
A koho to zaujíma?

Ja to mám k téme ( ktorá začína) : Čo sa mi dnes stalo ..... :D

To ty si mimotemy

Kukulka.

Ak si mi ty dala mínusku, tak iba pre info :
z 20 viditeľných hodnotení je 19 užitočných a IBA 1 mínuska

Mala by si v tomto kontexte porozmýšľať o sebe
( a o tvojom vzťahu ku mne :D )
bettylou
09.09.14,06:52
Ďakujem za body od šuťákov, netušila som, že chodíte aj sem.
Ale aby sme úplne neohlúpli, každý deň si treba odniesť zo sveta aspoň trochu informácií a nových vedomostí.
Pred chvíľou som dopozerala 25 min. rozhovor prebratý zo španielskej TV, je to so slov. titulkami.
Je to o geoinžinieringu. V prípade záujmu po prezretí dokumentu vám budú jasnejšie niektoré javy vysvetlené odborníčkou, objasní vám to, čo neobjasnia médiá, ale čoho si je vedomá EÚ aj národné vlády a celý svet.
.
.
.
Ten, kto ju vlastní, má absolútnu kontrolu nad pokladmi tohto sveta. Najmä nad potravinami. překlad titulků: http://www.auria.sk/blog/)
hmmm, zaujimave. Ale ta pani nepodlozila svoje tvrdenia jedinym dokazom, jedinou studiou, jedinymlaboratornym testom. Tazko tomu takto uverit. Ale na zamyslenie dobre

Tai
Ja sa ani nezamýšľam nad takými stupiditami...........

Ale keď sa tak zamyslím ?
Hentá stránka obsahuje viacero odkazov. Alebo aj inak...dal som si ( už včera ) do vyhľadávača určité výrazy. Poniektoré okamžite vyhadzovali tie linky na stránky ohľadom fikcí okolo tejto problematiky.

Klimatické zbrane ???
Tie linky viacmenej obviňujú Rusko, že ono je pôvodcom tých všeliakých prírodných katastrof...búrky,dažde, tornáda nad účelovými krajinami a za určitým účelom.

To si snáď myslíš, že USA by sa nečinne prizeralo a nereagovalo by adekvátne.
Čistá paranoja...či myslenie, či zamyslenie sa nad problémom...

Už len stránka je sama o sebe výrečná, jedinec sa realizuje...:confused:
http://www.faktax.tv/images/logo.jpg
http://www.faktax.tv/index.php
Jiří Matějka
Čtvrtky 702
768 21 Kvasice

ja viem, že na Aljaške, len google map to ma rozmazane a nič sa neda vidiež hovoríme o HAAS??
bettylou
09.09.14,06:56
Ďakujem za body od šuťákov, netušila som, že chodíte aj sem.
Ale aby sme úplne neohlúpli, každý deň si treba odniesť zo sveta aspoň trochu informácií a nových vedomostí.
Pred chvíľou som dopozerala 25 min. rozhovor prebratý zo španielskej TV, je to so slov. titulkami.
Je to o geoinžinieringu. V prípade záujmu po prezretí dokumentu vám budú jasnejšie niektoré javy vysvetlené odborníčkou, objasní vám to, čo neobjasnia médiá, ale čoho si je vedomá EÚ aj národné vlády a celý svet.
.
.
.
Ten, kto ju vlastní, má absolútnu kontrolu nad pokladmi tohto sveta. Najmä nad potravinami. překlad titulků: http://www.auria.sk/blog/)
hmmm, zaujimave. Ale ta pani nepodlozila svoje tvrdenia jedinym dokazom, jedinou studiou, jedinymlaboratornym testom. Tazko tomu takto uverit. Ale na zamyslenie dobre
V 25 min. rozhovore minimálne uviedla ľudí do problematiky, kto che ísť ďalej nech si dohľadáva sám. Mne napr. stačilo, že OSN zakázala používanie klimatických zbraní. To by iba tak v televízii netrepla. Rovnako EÚ.
Kto neverí, nech ide po tomto prameni.
A mám pocit, že ty sám si si vedomý toho, čo všetko je a je aj možné. Technológie sa vyvíjajú dnes skokmi, nie rokmi.
Na akej stránke je to umiestnené, to neriešim, hlavne že sú informácie k dispozícii. Keby mi niekto vliezol do PC, tak by videl, koľkokrát som bola na tejto stránke. To by bol pre neho šok. :-)

mne nikto nič nebude zakazovať
bettylou
09.09.14,07:01
Ešte sa vrátim k neveriacim Tomášom zo včerajška - geoinžiniering.
A aby to zapadlo aj do kontextu doby, tak jeden budovateľský text piesne z 50. rokov:
„Chlapci a děvčata, vpřed
stavíme si nový svět
jeden - ten má malou sílu,
proto všichni ruce k dílu
stavíme si nový svět
chlapci a děvčata, vpřed!
Rozsvítíme slunce štěstí
pro každého bude hřát
poručíme větru, dešti,
kdy má pršet a kdy vát.
Proměníme celou zemi
v rudých květů záplavu
dokážem to všichni s všemi
od východu k západu!“
(Písnička mladých budovatelů. Slova
Václav Čtvrtek, hudba Alois Palouček.
Praha: SNKLHU, 1955.)


A teraz sa podržte!


http://kvety.kafe.cz/zaujalo-nas/2011/12/6/clanky/frantisek-pustina-muz-ktery-dokaze-porucit-desti/

František Pustina: Muž, který dokáže poručit dešti
Před 50 lety dostal František Pustina, tehdejší zaměstnanec Ředitelství vodohospodářského rozvoje v Praze, úkol z kategorie sci-fi. Měl vymyslet, jak vyvolat umělý déšť!


V 60. letech 20. století žilo Československo v době, kdy bylo u vládnoucí komunistické kliky populární heslo Poručíme větru, dešti, kdy má pršet, kdy má vát, ale problém, s nímž se měl Ing. František Pustina vypořádat, stejně vypadal jako fór.
Zadání státního úkolu z roku 1961, plánovaného na pět let, znělo: prověřit možnosti umělého vyvolání deště. Mělo to praktický význam – zvýšit stavy vody v umělých nádržích, aby ji bylo v době sucha odkud brát.

Když v poušti pršeloPoručit dešti jiným způsobem dokázali loni vědci z Abú Zabí ve Spojených arabských emirátech. Ve spolupráci se švýcarskou firmou Metro System pracovali na projektu, který si vyžádal v přepočtu zhruba 200 milionů Kč. V obrovských ionizérech vytvořilivelká pole negativních částic, jež na sebe navázala zrnka písku a prachu a ty pak horký vzduch vynesl do výšky. Tam kolem zrnek zkondenzovala voda a začalo pršet. „Kouzlo“ jim vyšlo více než 50x. SAE v roce 2009 oznámily, že se jim podařilo díky jodidu stříbrnému o desetinu zvýšit množství srážek a tím i rezervy podzemní vody. S jeho rozptylováním začali v roce 2000. Téměř denně tam v oblacích operovala dvě letadla.



Podržte se: absolvent ČVUT a jeho tým „zapršet“ dokázali! „Úkol jsme splnili, ale výsledky naší práce šly do ztracena. Tak to tehdy u řady rozvojových úkolů chodilo,“ říká dnes již 90letý František Pustina.
Jak se očkují mrakyTenkrát si vybral mladé spolupracovníky z Ústavu fyziky atmosféry ČSAV a dva roky rozvíjeli a zdokonalovali metodu „očkování“ vhodných oblaků jodidem stříbrným; ten má totiž podobnou krystalickou strukturu jako krystalky ledu a v „ošáleném“ mraku jeho droboučké částečky fungují jako kondenzační jádra pro tvorbu dešťových kapek.
Kromě vzdušné vlhkosti v atmosféře je přítomnost miniaturních částeček (obvykle prach) pro vznik dešťových mraků nezbytně nutná.
Nejdříve František Pustina a jeho tým vyvinuli generátor pro infekci oblaků: „Šlo o propan-butanový hořák, který ze země do mraků posílal za využití větru aerosol jodidu stříbrného.
Dosah byl tak dvacet třicet kilometrů.“ Později se soustředili na využití letadla. Metoda, kterou opakovaně zkoušeli a cizelovali, nebyla vyloženě novinka.
Už po 2. světové válce vědci z letadel „cukrovali“ mraky kousíčky suchého ledu, později jodidu stříbrného a olovnatého, na nichž se srážela voda a mrak se vypršel dříve, než by k tomu došlo přirozeně.
Pokusy však neprobíhaly příliš úspěšně a hlavně byly velmi nákladné, takže se od nich upustilo.
„Každý mrak se nehodí. Musí jít o smíšené oblaky s určitým vodním obsahem, takzvané hrady, s tmavým spodním okrajem a běloučkým vrškem prozářeným sluncem.
A nesmějí být moc vysoko, vzdálenost mezi jejich základnou a zemí by neměla být větší než dva kilometry. To proto, aby padající kapičky neměly čas se cestou vypařit,“ vysvětluje František Pustina.
Slibné pokusy vyšumělySportovní letoun Meta Sokol vybavený trojicí hořáků na konci křídel vystoupal 3. července 1963 pod základnu mraků, kde pilot „pochodně“ zapálil.
Výstupné vzdušné proudy natáhly vznikající aerosol do oblaku (patentovaná směs s jodičnanem stříbrným hořela asi dvě minuty) a na Křivoklátsku v povodí přehrady Klíčava se po chvíli rozpršelo.

Laser i černé desky

Tým vědců ze Švýcarska, Francie a Německa zase experimentuje s využitím laseru: v mraku ionizuje molekuly plynného dusíku a kyslíku, které pak fungují jako kondenzační jádra a objevují se miniaturní kapičky. Ty dále rostou a spojují se ve větší kapky. Problém spočívá v tom, že se zatím vytvářejí jen v dráze paprsku laseru, zbytek mraku nereaguje. Vědci se nyní snaží vymyslet jak prosvítit velkou část oblačnosti.
Odborníci z univerzity v Bruselu, z izraelské Univerzity Bena Guriona a experti z NASA využívají speciální černé desky schopné absorbovat co největší množství tepla ze slunečních paprsků. To pak vystoupá společně se sraženou párou do vyšších poloh atmosféry, kde se transformuje v mraky a posléze déšť.




O Františku Pustinovi se začalo psát v novinách nejen u nás, ale i za hranicemi jako o muži, jenž zkrotil přírodu. „Stal jsem se docela známým. Někteří lidé pak našim pokusům přičítali vinu za některé pustošivé bouře. V nich jsme ale prsty opravdu neměli,“ usmívá se bývalý vodohospodář.
„Ověřili jsme si, že se tímto způsobem dají na několika stech metrech čtverečních vyvolat umělé vodní srážky.
Nejlépe by šla metoda uplatnit u nádrží v horách, třeba v Beskydech, Krušných horách nebo u Lipna,“ říká muž, jemuž přátelé tenkrát přezdívali obchodník s deštěm.
Další pokusy prokázaly, že by se také daly využívat pozemní plynové generátory.
„Hořáky byly rozmístěny zhruba dva kilometry od sebe a v řadách o rozestupu asi deset kilometrů. Za příhodných podmínek hořely několik hodin.
Problém byl v koordinaci a rychlém spojení s obsluhou. Při našich možnostech se pozemní infekce mraků ukázala jako těžko zvladatelná. Ale za ideálních podmínek by umělé srážky zasáhly území několika set kilometrů čtverečních.“
V otázce, proč se slibně rozeběhnuté pokusy zastavily, má František Pustina jasno: „Úkol jsme splnili v době pražského jara.
Tenkrát politické zájmy začaly převažovat nad ekonomickým pokrokem. Navíc po okupaci v roce 1968 emigroval vedoucí vědeckého tým ČSAV, který se na našem úkolu významně podílel.“
Dráždění deště nekončíOkupace významně ovlivnila také Pustinův soukromý život. Jeho manželka s mladším synem se nemohla vrátit ze Švédska, kde byla na návštěvě u kamarádky.
Zůstal tady se starším synem sám, a přestože stát proklamoval, že umožní sloučení rodin s nezletilými potomky, František Pustina neuspěl.
Pětkrát o to žádal, pětkrát se odvolal. Marně se snažil 20 let snad proto, že „na vyšších místech“ měli obavy, aby své zkušenosti a poznatky nevyvezl.
S manželkou se znovu potkali až koncem 80. let, ale rodinu už spojit nedokázali, i když si ani jeden z nich nenašel nového partnera.
František Pustina bydlí v pražských Kobylisích a občas zajede na chatu, kterou má vzdušnou čarou něco přes šest kilometrů od vodní nádrže Klíčava.
Nedávno se byl na přehradní hrázi podívat a zavzpomínal, jak se nad ní před 48 lety rozpršel „jeho“ umělý déšť.
V době, kdy měl František Pustina už dávno splněno, pokračovaly experimenty s vyvoláním srážek ve světě (nejvíce v poslední čtvrtině 20. století).
V letech 1974 až 1995 Světová meteorologická organizace registrovala přes 80 probíhajících programů v 27 zemích.
Postupně ale ubývaly. Zatímco v 70. letech minulého století dávala vláda USA na výzkum umělých atmosférických srážek ročně zhruba 19 milionů dolarů, začátkem 90. let pět milionů a koncem století již jen půl milionu.
Podporu podobných programů utlumil také Izrael. Nedostatek peněz ovšem neznamená, že výzkumy skončí - ve více než 20 zemích světa vědci dál pracují i za pomoci soukromých financí.
Doufají, že se jim podaří splnit jeden z dávných snů člověka a ovládnou déšť „na počkání“. V době, kdy lidstvu hrozí nedostatek vody, je to velmi aktuální cíl.


Author: Ivo Podskalský



https://ci6.googleusercontent.com/proxy/9SnmhPxjAbzYw31I0zvPpTtr3OdGRWpbtyxHIqIYzZ1e75_91n _YrqVY4eE-RU2AJez1OoXHMOsCz5tCzm2YGLM84bL97k1qJwJJPXTsWvRZgn YR1dj3nxFiLiWdMXs1=s0-d-e1-ft#http://kvety.kafe.cz/static-kvety/version0150//img/design/icon/comment.png (http://kvety.kafe.cz/zaujalo-nas/2011/12/6/clanky/frantisek-pustina-muz-ktery-dokaze-porucit-desti/#)




[QUOTE="korela"][QUOTE="taiko"][QUOTE="korela"]Ďakujem za body od šuťákov, netušila som, že chodíte aj sem.
Ale aby sme úplne neohlúpli, každý deň si treba odniesť zo sveta aspoň trochu informácií a nových vedomostí.
Pred chvíľou som dopozerala 25 min. rozhovor prebratý zo španielskej TV, je to so slov. titulkami.
Je to o geoinžinieringu. V prípade záujmu po prezretí dokumentu vám budú jasnejšie niektoré javy vysvetlené odborníčkou, objasní vám to, čo neobjasnia médiá, ale čoho si je vedomá EÚ aj národné vlády a celý svet.
.
.
.
Ten, kto ju vlastní, má absolútnu kontrolu nad pokladmi tohto sveta. Najmä nad potravinami. překlad titulků:

HOAX
panamaus
09.09.14,07:01
Ďakujem za body od šuťákov, netušila som, že chodíte aj sem.
Ale aby sme úplne neohlúpli, každý deň si treba odniesť zo sveta aspoň trochu informácií a nových vedomostí.
Pred chvíľou som dopozerala 25 min. rozhovor prebratý zo španielskej TV, je to so slov. titulkami.
Je to o geoinžinieringu. V prípade záujmu po prezretí dokumentu vám budú jasnejšie niektoré javy vysvetlené odborníčkou, objasní vám to, čo neobjasnia médiá, ale čoho si je vedomá EÚ aj národné vlády a celý svet.
.
.
.
Ten, kto ju vlastní, má absolútnu kontrolu nad pokladmi tohto sveta. Najmä nad potravinami. překlad titulků: http://www.auria.sk/blog/)
hmmm, zaujimave. Ale ta pani nepodlozila svoje tvrdenia jedinym dokazom, jedinou studiou, jedinymlaboratornym testom. Tazko tomu takto uverit. Ale na zamyslenie dobre
V 25 min. rozhovore minimálne uviedla ľudí do problematiky, kto che ísť ďalej nech si dohľadáva sám. Mne napr. stačilo, že OSN zakázala používanie klimatických zbraní. To by iba tak v televízii netrepla. Rovnako EÚ.
Kto neverí, nech ide po tomto prameni.
A mám pocit, že ty sám si si vedomý toho, čo všetko je a je aj možné. Technológie sa vyvíjajú dnes skokmi, nie rokmi.
Na akej stránke je to umiestnené, to neriešim, hlavne že sú informácie k dispozícii. Keby mi niekto vliezol do PC, tak by videl, koľkokrát som bola na tejto stránke. To by bol pre neho šok. :-)

mne nikto nič nebude zakazovať

Letmo som prečítal a konštatujem :

V citovanom som nenašiel, že by ti niekto niečo zakazoval
bettylou
09.09.14,07:05
Ďakujem za body od šuťákov, netušila som, že chodíte aj sem.
Ale aby sme úplne neohlúpli, každý deň si treba odniesť zo sveta aspoň trochu informácií a nových vedomostí.
Pred chvíľou som dopozerala 25 min. rozhovor prebratý zo španielskej TV, je to so slov. titulkami.
Je to o geoinžinieringu. V prípade záujmu po prezretí dokumentu vám budú jasnejšie niektoré javy vysvetlené odborníčkou, objasní vám to, čo neobjasnia médiá, ale čoho si je vedomá EÚ aj národné vlády a celý svet.
.
.
.
Ten, kto ju vlastní, má absolútnu kontrolu nad pokladmi tohto sveta. Najmä nad potravinami. překlad titulků: http://www.auria.sk/blog/)
hmmm, zaujimave. Ale ta pani nepodlozila svoje tvrdenia jedinym dokazom, jedinou studiou, jedinymlaboratornym testom. Tazko tomu takto uverit. Ale na zamyslenie dobre
V 25 min. rozhovore minimálne uviedla ľudí do problematiky, kto che ísť ďalej nech si dohľadáva sám. Mne napr. stačilo, že OSN zakázala používanie klimatických zbraní. To by iba tak v televízii netrepla. Rovnako EÚ.
Kto neverí, nech ide po tomto prameni.
A mám pocit, že ty sám si si vedomý toho, čo všetko je a je aj možné. Technológie sa vyvíjajú dnes skokmi, nie rokmi.
Na akej stránke je to umiestnené, to neriešim, hlavne že sú informácie k dispozícii. Keby mi niekto vliezol do PC, tak by videl, koľkokrát som bola na tejto stránke. To by bol pre neho šok. :-)
Hej pravda je. takato dohoda existuje ( http://en.wikipedia.org/wiki/Environmental_Modification_Convention ) a urcite by nevznikla len tak pre nic za nic. Co som ale myslel, zeby tej pani na vaznosti dodalo, keby spominala viac faktov z odkazmi, so studiami atd. Pretoze bez toho je to len senzacia, ktoru 80% ludi oznaci za blud, a 15 % sa zamysli a 5% za tym pojde dalej.
Pravdu mas aj s tymi technologiami. Myslim, ze ked su peniaze, tak su mozne veci, o ktorych sa nam nesniva.

ne peneží, rozum
komu zhora neni dano, za prachy nekupi
panamaus
09.09.14,07:08
Ešte sa vrátim k neveriacim Tomášom zo včerajška
HOAX

Vari nebudem citovať 3 strany blbostí kvolivá jennému tvojmu komentáru
bettylou
09.09.14,07:13
[QUOTE="kukučka"]Posmievanie páni, to vám ide. Na nič iné sa nezmôžete? Je to trošku úbohé, chcete tvrdiť, že nič také ako chemtrails, morgellony a pod. neexistuje?
existuje.. jedno je ...... len to tu teraz nechcem na plno vybaliť..pi a ešče

a to je moj gympel
:D https://www.youtube.com/watch?v=r-kdZ4dKi1o
bettylou
09.09.14,08:24
Stanislav v tejto téme sa už dávno tak nehrkúta ako kedysi......áno...škoda!bola tu sranda.....xy ludí je het......
Áno, ja som tu síce nebol ale sledoval som to, a bola si to ty, čo sa snažila TAIKA zapracovať, zapraxovať, ale potom si asi videla,že to je márné,tak si to vzdala, porada by potrebovala 4-5 takých TAIKOV naraz aby sa to rozbehlo- ale je to márné, keď každý druhý člen ktorý sa novo hlási na Poradu je úchylák...
Ale to,že porada upadla, je najma Richardova chyba, keď cca. pred 2 rokmi začal robiť tie zmeny na Porade, viacerí sme ho prosili, vyhrážali sa mu, nech to nerobí, lebo to zneatrktívni poradu, ale nedal si povedať a naše obavy sa potvrdili- tie zmeny vtedy spustili úpadok Porady- keby Richard nebol taký sebavedomý a dal si viac poradiť, tak to mohlo byť všetko inak...
sce šeci múdri, tak založte stránku, kt bude fungovať tak ako chcete. chodíte jak s x po funuse
misoft
09.09.14,08:54
Ty si elektrikár ?????????????



A hore píšeš také sprostosti ?



PS

Tak daj, aké vlastnosti / danosti musí mať študent na silnoprúdej priemyslovke
:D
Musí dobre izolovať.....
bjuty smis
09.09.14,09:43
Ty si elektrikár ?????????????



A hore píšeš také sprostosti ?



PS

Tak daj, aké vlastnosti / danosti musí mať študent na silnoprúdej priemyslovke
:D
Musí dobre izolovať.....


a silno kopať....
misoft
09.09.14,10:12
I to, i to.....:D
Excise Duty
09.09.14,11:14
panamaus
09.09.14,11:24
Ty si elektrikár ?????????????



A hore píšeš také sprostosti ?



PS

Tak daj, aké vlastnosti / danosti musí mať študent na silnoprúdej priemyslovke
:D
Musí dobre izolovať.....

Amatéri sa nemajú ozývať :---

No ale ak tetuškabetuška nevie, tak :

Dobrý elektrikársilnoprúdár :
- do školy chodí s odporom
- v škole sedí s napatím
- má dlhé vedenie
korela
09.09.14,12:13
Do akej miery je objektívny?
http://aktualne.atlas.sk/slovensky-ex-novinar-zijuci-v-norsku-vychod-slovenska-je-mentalne-20-rokov-za-bratislavou/slovensko/spolocnost/
Slovenský ex-novinár žijúci v Nórsku: Východ Slovenska je mentálne 20 rokov za Bratislavou
panamaus
09.09.14,12:24
Dnes medzi 11:11 a 12:48 sa zobudila jenna slépka (a možno to bol chlap - kukučiak :D ) a naďobala mi 6 mínusiek
buchač
09.09.14,12:40
Smer odložil sociálne istoty bokom. Zamestnancov nechá v obchodoch aj v nedeľu
BRATISLAVA - Kto si doteraz robil nejaké ilúzie o sociálnej politike vládneho Smeru-SD, teraz ich môže smelo hodiť do koša. Zvlášť, ak patríte medzi tých, ktorí musia na pracovnú šichtu nastúpiť aj v nedeľu bez ohľadu na to, či sa vám chce alebo nie.
http://img.mediacentrum.sk/gallery/630/2149261.jpg
Ako totiž pre Aktuálne.sk povedal dobre informovaný zdroj, ľavičiari sa na pondelkovom poslaneckom klube dohodli, že návrh opozičného KDH na obmedzenie predaja v nedeľu či štátne sviatky, nepodporia.

Bola to pritom prvá vláda Roberta Fica, ktorá pristúpila k zmenám predaja počas niektorých sviatkov počas Vianoc a Veľkej noci. Teraz však zoznam dní, kedy sa dvere obchodov neotvoria, nebude rozširovať.

http://aktualne.atlas.sk/viete-prvi-smer-odlozil-socialne-istoty-bokom-zamestnancov-posle-do-obchodov-aj-v-nedelu/slovensko/politika/?utm_source=aktualne03&utm_medium=centrum&utm_campaign=hp


Sú to H A J Z L I ...a ich voliči ovce !!!!!
Peggynka
09.09.14,12:49
Dnes medzi 11:11 a 12:48 sa zobudila jenna slépka (a možno to bol chlap - kukučiak :D ) a naďobala mi 6 mínusiek
Nechváľ sa,nie si sám :D
Peggynka
09.09.14,12:52
[QUOTE="buchač"][B]
Aké majú bezstarostné výrazy tváre na tej fotke,ako keby boli za vodou :eek:
Tweety
09.09.14,12:53
Ono to nie je ako keby, oni sú za vodou a možno aj za morom a hlavne ďaleko od občanov. Smutné. Staré známe, sľuby sa sľubujú....... Smejú sa ľudom do tváre.
Nepochopím , že pre niektorých sú priam modlou a tľapkajú im.
buchač
09.09.14,13:00
Bóóže, ten ale trieska íííčoviny !!!



"Opäť si kladiem otázku, prečo by pán Jozef, pán Miroslav alebo pani Eva na benzínovej pumpe mali platiť viac za benzín? Pretože sa USA a Rusko tlčú o Ukrajinu? Verím, že ani tieto sankcie nenadobudnú účinok, pretože môže prísť odvetná akcia zo strany Ruska," varoval Fico.
http://ekonomika.sme.sk/c/7374807/fico-ak-ropa-nebude-z-ruska-rocne-bude-stat-o-sto-milionov-viac.html?ref=trz
Lebo platí aj toto...a ja si kladiem otázku:
Prečo je na Slovensku jedny z najvyšších cien PHM a aj tie dane ?

Slováci sú na tom o čosi lepšie, no vyskakovať veľmi nemôžu. Z ceny za liter benzínu si štát nechá 54,6 % a z nafty 44,9 %. ...
Zníženie daní by pomohlo znížiť aj ceny pohonných hmôt. Strany sa však k tomuto kroku stavajú vlažne.
http://www.cas.sk/clanok/218224/pohonne-hmoty-su-rekordne-drahe-kolko-si-z-ceny-nechava-stat.html
Peggynka
09.09.14,13:02
Bóóže, ten ale trieska íííčoviny !!!



"Opäť si kladiem otázku, prečo by pán Jozef, pán Miroslav alebo pani Eva na benzínovej pumpe mali platiť viac za benzín? Pretože sa USA a Rusko tlčú o Ukrajinu? Verím, že ani tieto sankcie nenadobudnú účinok, pretože môže prísť odvetná akcia zo strany Ruska," varoval Fico.
http://ekonomika.sme.sk/c/7374807/fico-ak-ropa-nebude-z-ruska-rocne-bude-stat-o-sto-milionov-viac.html?ref=trz
Lebo platí aj toto...a ja si kladiem otázku:
Prečo je na Slovensku jedny z najvyšších cien PHM a aj tie dane ?

Slováci sú na tom o čosi lepšie, no vyskakovať veľmi nemôžu. Z ceny za liter benzínu si štát nechá 54,6 % a z nafty 44,9 %. ...
Zníženie daní by pomohlo znížiť aj ceny pohonných hmôt. Strany sa však k tomuto kroku stavajú vlažne.
http://www.cas.sk/clanok/218224/pohonne-hmoty-su-rekordne-drahe-kolko-si-z-ceny-nechava-stat.html
Jeho vyjadrenia sú pre idiotov,nie pre teba :D
bjuty smis
09.09.14,13:31
Bóóže, ten ale trieska íííčoviny !!!



"Opäť si kladiem otázku, prečo by pán Jozef, pán Miroslav alebo pani Eva na benzínovej pumpe mali platiť viac za benzín? Pretože sa USA a Rusko tlčú o Ukrajinu? Verím, že ani tieto sankcie nenadobudnú účinok, pretože môže prísť odvetná akcia zo strany Ruska," varoval Fico.
http://ekonomika.sme.sk/c/7374807/fico-ak-ropa-nebude-z-ruska-rocne-bude-stat-o-sto-milionov-viac.html?ref=trz
Lebo platí aj toto...a ja si kladiem otázku:
Prečo je na Slovensku jedny z najvyšších cien PHM a aj tie dane ?

Slováci sú na tom o čosi lepšie, no vyskakovať veľmi nemôžu. Z ceny za liter benzínu si štát nechá 54,6 % a z nafty 44,9 %. ...
Zníženie daní by pomohlo znížiť aj ceny pohonných hmôt. Strany sa však k tomuto kroku stavajú vlažne.
http://www.cas.sk/clanok/218224/pohonne-hmoty-su-rekordne-drahe-kolko-si-z-ceny-nechava-stat.html

to nechápem...však ešte nedávno smeráci tvrdili, že ceny ropy sa dajú" hedžovať" a obviňovali mikloša, že tak nespravil .....

pán preceda, nerob si z huby riť!!!
buchač
09.09.14,14:24
...a hentú ujovinu ani nespomínam ...
Fico sľúbil vlaky zadarmo od novembra, ale môžu byť na etapy

BRATISLAVA. Aj keď premiér Robert Fico sľúbil nulové cestovné pri cestovaní vlakom študentom a penzistom od polovice novembra, stále nie je celkom jasné, pre koho bude toto zvýhodnenie určené.

Nedoriešená je najmä skupina dôchodcov.
...
...
Okrem nich by už v prvej etape mali nulové cestovné aj študenti, zrejme do 26 rokov.
http://ekonomika.sme.sk/c/7373349/fico-slubil-vlaky-zadarmo-od-novembra-ale-mozu-byt-na-etapy.html

Dôchodcovia toho teda nacestujú...pche.
Študenti toho ale pre zmenu využijú až do het...aj tam, kde by v podstate nemali nárok.

Dôchodcom by som aj nechal.
Študenti (rodičia) nech cvakajú plné pálky !!!
panamaus
09.09.14,14:41
Dnes medzi 11:11 a 12:48 sa zobudila jenna slépka (a možno to bol chlap - kukučiak :D ) a naďobala mi 6 mínusiek
Nechváľ sa,nie si sám :D

šak to som sa sťažuvav :D
Peggynka
09.09.14,14:44
Dnes medzi 11:11 a 12:48 sa zobudila jenna slépka (a možno to bol chlap - kukučiak :D ) a naďobala mi 6 mínusiek
Nechváľ sa,nie si sám :D

šak to som sa sťažuvav :D
Tak v tom prípade mi to je ľúto,že ťa to takto zasiahlo :D :mee:
panamaus
09.09.14,14:50
Dnes medzi 11:11 a 12:48 sa zobudila jenna slépka (a možno to bol chlap - kukučiak :D ) a naďobala mi 6 mínusiek
Nechváľ sa,nie si sám :D

šak to som sa sťažuvav :D
Tak v tom prípade mi to je ľúto,že ťa to takto zasiahlo :D :mee:

Odvtedy som trafený :D
buchač
09.09.14,14:55
Tak v tom prípade mi to je ľúto,že ťa to takto zasiahlo :D :mee:
Odvtedy som trafený :D[/QUOTE]

Ono sa vraví..." Nie ani tak silno, ale bohovô presne "

Iní sú trafení skôr silno a všeobecnejšie....presne nejak nejde, nedá sa, nieto kde trafiť...;)
korela
09.09.14,15:13
Dnes medzi 11:11 a 12:48 sa zobudila jenna slépka (a možno to bol chlap - kukučiak :D ) a naďobala mi 6 mínusiek
Nechváľ sa,nie si sám :D

šak to som sa sťažuvav :D
Tak v tom prípade mi to je ľúto,že ťa to takto zasiahlo :D :mee:

Odvtedy som trafený :D
Do čoho?
korela
09.09.14,15:26
Volalo mi dieťa, nech pre istotu pozriem na jedno zložené slovíčko, najlepší prekladový slovník, ktorý uznávam z EN, ležal mi pri mne na stole asi 2 týždne, lenivá ho založiť späť. Ako som ho otvorila, boli tam peniaze, nie málo, nie priveľa. Spomenula som si, práve mi prišli, voľne som ich položila a začal prievan. Tak som ich vsunula pod obal, keby ich odfúklo a psovi by náhodou zachutili.
Tak to ma potešilo. A ešte mi v nedeľu volal syn, že už má pole otvorené do zahraničia celkom. Získal medzinárodný certifikát. Pracoval na ňom pomerne dlho. To ešte viac potešilo.
A pre mňa zadosťučinenie.
Žabinka
09.09.14,15:48
ja som kedysi našla pod dečkou na televízore 5000 slovenských korún.. odložila som ich tam za okolností ktoré si už teraz nepamätám, a našla som ich pri maľovaní, keď som odpratávala zavadzajúce veci.. a vtedy ma to neskutočne potešilo..
korela
09.09.14,16:33
Dcéra už po zavedení eura 4tis.Sk. Skákala od radosti.
Ja zo zásady nepchám nič do kníh, nácvik už na starobu, aby som to mala vžité.
Okuliare sa snažím dávať iba na pár stálych miest. Už by mohol niekto vymyslieť nejaké pípatko. Aj tak ich hľadám. Potom idem dejovo späť a nájdem ich. Najhoršie bolo, keď mi padli do trávy. Nepokosenej.
Preto mám aj dva telefóny, nech sa môžem prezvoniť.
misoft
09.09.14,16:40
@panamaus: čo je to mínuska? Ak tá čárka čo leží, tak i ja ich dostávam (a to mám potom sviatok :D)
@buchač - daň z palív, cestovanie satarmo ....... kecy, kecy, kecy pána najsamvyššieho..... 9/10 jeho drístov sú chobotiny..... ojebabráva mozgy svojim ovcám....(i tie ovce - čo ako sprosté - majú viacej rozumu.....)
panamaus
09.09.14,16:49
Dnes medzi 11:11 a 12:48 sa zobudila jenna slépka (a možno to bol chlap - kukučiak :D ) a naďobala mi 6 mínusiek
Nechváľ sa,nie si sám :D

šak to som sa sťažuvav :D
Tak v tom prípade mi to je ľúto,že ťa to takto zasiahlo :D :mee:

Odvtedy som trafený :D
Do čoho?

Nie do čoho, ale kam :D

(tam kde je najlepšia pusa )

Medzi ruky
Petra Nová
09.09.14,16:52
Keď som dnes otvorila vyhľadávač GOOGLE, na obrázku sa skláňala hlava pána s bradou. Na prvý pohľad mi pripomenul Marxa, ani neviem prečo. Možno pre tú bradu. Tak som prešla myšou po texte a zistila som, že je to pripomienka 186. výročia narodenia Leva Nikolajeviča Tolstoja. Za tú zámenu môže avantgardný maliar, ktorý portrét tak zjednodušil, že som v ňom nepoznala ani jedného. Tí dvaja predstavovali dve rôzne svetové strany a zrejme nemali nič spoločné. Alebo predsa len? Toto určite: Mali myšlienky, mali presvedčenie, vyjadrili ho v dielach, ktoré sa stali vkladom do svetového dedičstva.

Spomienka na nich cez dva citáty:

L.N.Tolstoj: Falošný priateľ je horší ako nepriateľ, pretože nepriateľovi sa vyhýbaš, ale priateľovi veríš..“
K.H.Marx: Akí sú ľudia, taká je aj diskusia.
panamaus
09.09.14,17:06
Keď som dnes otvorila vyhľadávač GOOGLE, na obrázku sa skláňala hlava pána s bradou. Na prvý pohľad mi pripomenul Marxa, ani neviem prečo. Možno pre tú bradu. Tak som prešla myšou po texte a zistila som, že je to pripomienka 186. výročia narodenia Leva Nikolajeviča Tolstoja. Za tú zámenu môže avantgardný maliar, ktorý portrét tak zjednodušil, že som v ňom nepoznala ani jedného. Tí dvaja predstavovali dve rôzne svetové strany a zrejme nemali nič spoločné. Alebo predsa len? Toto určite: Mali myšlienky, mali presvedčenie, vyjadrili ho v dielach, ktoré sa stali vkladom do svetového dedičstva.

Spomienka na nich cez dva citáty:

L.N.Tolstoj: Falošný priateľ je horší ako nepriateľ, pretože nepriateľovi sa vyhýbaš, ale priateľovi veríš..“
K.H.Marx: Akí sú ľudia, taká je aj diskusia.

O čo by nám bolo lepšie, keby to ten Marx bol vložil radšej niekam inde



(možno aj do tej veľkej násobilky - zlomkov, konkrétne do 22/7 )
buchač
09.09.14,17:11
(možno aj do tej veľkej násobilky - zlomkov, konkrétne do 22/7 )

Aj do vodoinštalačného materiálu sa dá...konkrétne do trubky
panamaus
09.09.14,17:16
ja som kedysi našla pod dečkou na televízore 5000 slovenských korún.. odložila som ich tam za okolností ktoré si už teraz nepamätám, a našla som ich pri maľovaní, keď som odpratávala zavadzajúce veci.. a vtedy ma to neskutočne potešilo..

Ako nechápem

lepšie je to hneď minúť
čo ak
- nenájdeš
- príde mena peňazí
- príde dieťa skor domov, ako ty :D
panamaus
09.09.14,17:20
Dcéra už po zavedení eura 4tis.Sk. Skákala od radosti.
Ja zo zásady nepchám nič do kníh, nácvik už na starobu, aby som to mala vžité.
Okuliare sa snažím dávať iba na pár stálych miest. Už by mohol niekto vymyslieť nejaké pípatko. Aj tak ich hľadám. Potom idem dejovo späť a nájdem ich. Najhoršie bolo, keď mi padli do trávy. Nepokosenej.
Preto mám aj dva telefóny, nech sa môžem prezvoniť.

Potom najhoršia varianta je tá
pomýliš sa a zavoláš si na ten, čo držíš v ruke
čo za blbca ma otravuje, keď hľadám telefon

A najlepšia, keď si potom zvihnešššš :D
panamaus
09.09.14,17:20
(možno aj do tej veľkej násobilky - zlomkov, konkrétne do 22/7 )

Aj do vodoinštalačného materiálu sa dá...konkrétne do trubky


Aspoň si to vydelil ?
buchač
09.09.14,17:27
(možno aj do tej veľkej násobilky - zlomkov, konkrétne do 22/7 )

Aj do vodoinštalačného materiálu sa dá...konkrétne do trubky

Aspoň si to vydelil ?

...a na čo ???
Máš jedno. Nie cifra je dôležitá, skôr to iné...či ? ;)
panamaus
09.09.14,17:34
(možno aj do tej veľkej násobilky - zlomkov, konkrétne do 22/7 )

Aj do vodoinštalačného materiálu sa dá...konkrétne do trubky

Aspoň si to vydelil ?

...a na čo ???
Máš jedno. Nie cifra je dôležitá, skôr to iné...či ? ;)
len si to vydeľ
aby si videl

že nie je číslo ako číslo
Žabinka
09.09.14,17:57
ja som kedysi našla pod dečkou na televízore 5000 slovenských korún.. odložila som ich tam za okolností ktoré si už teraz nepamätám, a našla som ich pri maľovaní, keď som odpratávala zavadzajúce veci.. a vtedy ma to neskutočne potešilo..

Ako nechápem

lepšie je to hneď minúť
čo ak
- nenájdeš
- príde mena peňazí
- príde dieťa skor domov, ako ty :D
ja tiež nechápem, lebo obvykle to nerobím.. ale je možné aj to, že som to tam neodložila ja ale muž, za tým som nepátrala.. ale čo viem celkom isto, minula som to určite ja..;):D
korela
09.09.14,18:30
Vieš, že to nemusel byť ani manžel?
Keď tu mama ešte nebývala, tak po niekoľkodennej návšteve i týždni i viac, som po jej odchode vždy našla peniaze vložené niekde inde, ale na miesta, kam som chodievala. Aj tak ma to vždy prekvapilo. Nebolo to za jedlo. Ako darček. Ak sa dožijem, budem to praktizovať tiež.
Raz taká staršia psychologička rozprávala v Dámskom klube, keď sme mladí, nechceme byť ako rodičia, ale príde určitý vek a začneme sa i tak chovať rovnako. Asi aj z úcty k rodičom a hlavne, že život chápeme v celosti. Čím ďalej, tým ich viac obdivujem, ako tie roky zvládli.
Tie pozitívne zaradím určite.
Peggynka
09.09.14,18:39
Mám v garáži vretenice :eek: Dnes jedna malá (20cm) sa priplietla pod nohy.Bude tam aj mama?Aj súrodenci?Hilfe!!!
korela
09.09.14,18:41
Neviem prečo, toto mi dnes prešlo v myšlienkach niekoľkokrát - Falošný priateľ je horší ako nepriateľ. Svätá pravda. Ešte som premýšľala, že prečo práve toto. Žijem ako chcem.
Keď sa mi to ale stalo, nechala som ho (ju), a s nadhľadom som vnímala situáciu. Aj roky. Lepšie, ako ho odstrihnúť.
Dnes je spln v rybách, možno preto. Veď rybičky ...
korela
09.09.14,18:42
Mám v garáži vretenice :eek: Dnes jedna malá (20cm) sa priplietla pod nohy.Bude tam aj mama?Aj súrodenci?Hilfe!!!
No nie!!!
misoft
09.09.14,18:42
Mám v garáži vretenice :eek: Dnes jedna malá (20cm) sa priplietla pod nohy.Bude tam aj mama?Aj súrodenci?Hilfe!!!
Možno. Ale tie potvorky nepotrebujú mamu - už vedia čo a ako aj samé.
vulxy
09.09.14,18:47
000j
Peggynka
09.09.14,18:48
Mám v garáži vretenice :eek: Dnes jedna malá (20cm) sa priplietla pod nohy.Bude tam aj mama?Aj súrodenci?Hilfe!!!
Možno. Ale tie potvorky nepotrebujú mamu - už vedia čo a ako aj samé.
Potvorky :mee: ??? A ďalej čo?
korela
09.09.14,18:49
Dcéra už po zavedení eura 4tis.Sk. Skákala od radosti.
Ja zo zásady nepchám nič do kníh, nácvik už na starobu, aby som to mala vžité.
Okuliare sa snažím dávať iba na pár stálych miest. Už by mohol niekto vymyslieť nejaké pípatko. Aj tak ich hľadám. Potom idem dejovo späť a nájdem ich. Najhoršie bolo, keď mi padli do trávy. Nepokosenej.
Preto mám aj dva telefóny, nech sa môžem prezvoniť.

Potom najhoršia varianta je tá
pomýliš sa a zavoláš si na ten, čo držíš v ruke
čo za blbca ma otravuje, keď hľadám telefon

A najlepšia, keď si potom zvihnešššš :D
Ee varianta, ale variant. Raz mi zapadol, našla som ho po mesiaci celá šťastná. Keď som vtedy poprosila suseda, už bol vybitý. Mladý chlap a tiež sa prezváňa. To je tak, keď v okolí všetci pracujú doma a ich partnerky chodia do práce.
panamaus
09.09.14,19:13
Dcéra už po zavedení eura 4tis.Sk. Skákala od radosti.
Ja zo zásady nepchám nič do kníh, nácvik už na starobu, aby som to mala vžité.
Okuliare sa snažím dávať iba na pár stálych miest. Už by mohol niekto vymyslieť nejaké pípatko. Aj tak ich hľadám. Potom idem dejovo späť a nájdem ich. Najhoršie bolo, keď mi padli do trávy. Nepokosenej.
Preto mám aj dva telefóny, nech sa môžem prezvoniť.

Potom najhoršia varianta je tá
pomýliš sa a zavoláš si na ten, čo držíš v ruke
čo za blbca ma otravuje, keď hľadám telefon

A najlepšia, keď si potom zvihnešššš :D
Ee varianta, ale variant. Raz mi zapadol, našla som ho po mesiaci celá šťastná. Keď som vtedy poprosila suseda, už bol vybitý. Mladý chlap a tiež sa prezváňa. To je tak, keď v okolí všetci pracujú doma a ich partnerky chodia do práce.

Variant je, ak tá možnosť je pre mňa
varianta ak pre teba
korela
09.09.14,19:18
Nie, nie, správne je variant. Iba mi je ľúto, že máme už schodisko i schodište, letisko i letište a pod. Je to bohemizmus, a koncovka -ište sa už uznáva. Predtým to boli iba -isko. Rúbanisko, aké rúbanište, to sa aj zle počúva.
misoft
09.09.14,19:27
Nástupisko vs. nástupište. Stanovisko vs. stanovište, ihrisko vs. ihrište.......
Excise Duty
09.09.14,19:41
Nástupisko vs. nástupište. Stanovisko vs. stanovište, ihrisko vs. ihrište.......
Stanovisko a stanovište sú pojmy s odlišným významom.
Excise Duty
09.09.14,19:51
Nie, nie, správne je variant. Iba mi je ľúto, že máme už schodisko i schodište, letisko i letište a pod. Je to bohemizmus, a koncovka -ište sa už uznáva. Predtým to boli iba -isko. Rúbanisko, aké rúbanište, to sa aj zle počúva.
Slovenčina je prznená inými bohemizmami, napr. prevedenie, vzľadom k tomu, za prvé, za minútu, používanie prípony -tko a iné. Asi už málo čítame a viac sledujeme filmy dabované do češtiny a tak sa to na národ lepí a lepí...
panamaus
09.09.14,19:52
Nástupisko vs. nástupište. Stanovisko vs. stanovište, ihrisko vs. ihrište.......
Stanovisko a stanovište sú pojmy s odlišným významom.

Odlišné
a nespravodlivé
Lebo na každom stanovišti možeš mať stanovisko (dokonca aj 2 rozne
- jedno ako názor
- druhé ako stany :D)
Ale IBA NA jednom stanovisku možeš mať stanovište (medzi stanmi vrátnika)
misoft
09.09.14,19:54
...no a potom sa z toho vysomár.....:D:D:D
panamaus
09.09.14,19:57
Nie, nie, správne je variant. Iba mi je ľúto, že máme už schodisko i schodište, letisko i letište a pod. Je to bohemizmus, a koncovka -ište sa už uznáva. Predtým to boli iba -isko. Rúbanisko, aké rúbanište, to sa aj zle počúva.
Slovenčina je prznená inými bohemizmami, napr. prevedenie, vzľadom k tomu, za prvé, za minútu, používanie prípony -tko a iné. Asi už málo čítame a viac sledujeme filmy dabované do češtiny a tak sa to na národ lepí a lepí...

Ja si myzlím, že k tvojim nájdem význam
prevedenie ( určitý sposob konštrukcie)
za prvé (kura sa postavilo druhé do radu)
za minútu (natečie 10 l vody)
tko (kurvítko = malá hnevajúca kaziaca súčiastka)
Excise Duty
09.09.14,20:03
Nástupisko vs. nástupište. Stanovisko vs. stanovište, ihrisko vs. ihrište.......
Stanovisko a stanovište sú pojmy s odlišným významom.

Odlišné
a nespravodlivé
Lebo na každom stanovišti možeš mať stanovisko (dokonca aj 2 rozne
- jedno ako názor
- druhé ako stany :D)
Ale IBA NA jednom stanovisku možeš mať stanovište (medzi stanmi vrátnika)
Ako estrádne improvizácie dobré...
panamaus
09.09.14,20:03
Nástupisko vs. nástupište. Stanovisko vs. stanovište, ihrisko vs. ihrište.......
Stanovisko a stanovište sú pojmy s odlišným významom.

Odlišné
a nespravodlivé
Lebo na každom stanovišti možeš mať stanovisko (dokonca aj 2 rozne
- jedno ako názor
- druhé ako stany :D)
Ale IBA NA jednom stanovisku možeš mať stanovište (medzi stanmi vrátnika)

Komplikácie nastanú ak na stanovisku (vojenských stanov) je stanovište pre strážneho a ten má také stanovisko, že (sa nudí a preto) ho to na stanovišti na stanovisku nebaví

že by mal radšej stanovište na bagrovisku (kam chodia nudisti)
Excise Duty
09.09.14,20:11
Nástupisko vs. nástupište. Stanovisko vs. stanovište, ihrisko vs. ihrište.......
Stanovisko a stanovište sú pojmy s odlišným významom.

Odlišné
a nespravodlivé
Lebo na každom stanovišti možeš mať stanovisko (dokonca aj 2 rozne
- jedno ako názor
- druhé ako stany :D)
Ale IBA NA jednom stanovisku možeš mať stanovište (medzi stanmi vrátnika)

Komplikácie nastanú ak na stanovisku (vojenských stanov) je stanovište pre strážneho a ten má také stanovisko, že (sa nudí a preto) ho to na stanovišti na stanovisku nebaví

že by mal radšej stanovište na bagrovisku (kam chodia nudisti)
No hoď ešte niečo "veselé" do pľacu.
Petra Nová
09.09.14,20:30
Zo života:
Ide blázon po meste so zubnou kefkou na vodítku. Stretne ho riaditeľ blázinca, pozdraví a s pochopením sa odpýta: " Poslúcha?" Blázon nato: "Ty debil, veď to je zubná kefka!“. Riaditeľ zahanbene odíde. Keď bol riaditeľ ďaleko, blázon povie: "Ale sme ho dostali, Dunčo, čo?"
sito
09.09.14,20:37
Zo života:
Ide blázon po meste so zubnou kefkou na vodítku. Stretne ho riaditeľ blázinca, pozdraví a s pochopením sa odpýta: " Poslúcha?" Blázon nato: "Ty debil, veď to je zubná kefka!“. Riaditeľ zahanbene odíde. Keď bol riaditeľ ďaleko, blázon povie: "Ale sme ho dostali, Dunčo, čo?"

Nie každý má psa. Nie každý má zubnú kefku. Nie každý má zuby. Nie každý riaditeľ je blázon. Noo, nie je isté, že nemôže byť, každý ...
bjuty smis
10.09.14,04:58
á, preceda opäť rozdáva radosť.....svojím sponzorom a zakladatelom...

Fico hovoril o lacnejšej elektrine, zo dňa na deň zdražila

Čítajte viac: http://ekonomika.sme.sk/c/7374436/fico-hovoril-o-lacnejsej-elektrine-zo-dna-na-den-zdrazila.html#ixzz3CtnEOmDU


http://ekonomika.sme.sk/c/7374436/fico-hovoril-o-lacnejsej-elektrine-zo-dna-na-den-zdrazila.html?ref=njct

takže isto niekoho potešil....

mňa zarmútil...

a jeho ovce ?????
bettylou
10.09.14,05:54
Plačeš na nesprávnom hrobe =

nenapíše Korella také hovadiny


(viď orgonitové odtienenie búrok v čechách :D)

nebudem mať na čo reagovať

a kedže to bez ohľadu na techniku / logiku / zdravý rozum opakuje ako papagáj (a nechce sa mi takej hovadine seriozne venovať hodinu dve, tak to skrátim na konfrontačné 2-3 minúty)
aha tak kedze protiargumenty nemame, tak hodnotime autora vyrokov. MOzes sem aspon nahadzat linky, ktore vyvracaju Koreline tvrdenia? O tom, co Korela pisala zatial nemam ziadnu vedomost, takze sa rad necham poucit aj z jednej aj z druhej strany. Skusme sa pobavit vecne, konstruktivne.



vecne ????????

konštruktívne ??????

(veď to by som jej uznal, že niečo také je fyzikálne možné )

a čo si sa ty s koňom zrazil ?
áno, je to možné... ked si nepostrehol priemyselná rev. bola v 19 stor.
panamaus
10.09.14,05:55
á, preceda opäť rozdáva radosť.....svojím sponzorom a zakladatelom...

http://ekonomika.sme.sk/c/7374436/fico-hovoril-o-lacnejsej-elektrine-zo-dna-na-den-zdrazila.html?ref=njct

takže isto niekoho potešil....

mňa zarmútil...

a jeho ovce ?????

5 sa urkite teší :D
bettylou
10.09.14,05:59
Stanislav v tejto téme sa už dávno tak nehrkúta ako kedysi......áno...škoda!bola tu sranda.....xy ludí je het......
Áno, ja som tu síce nebol ale sledoval som to, a bola si to ty, čo sa snažila TAIKA zapracovať, zapraxovať, ale potom si asi videla,že to je márné,tak si to vzdala, porada by potrebovala 4-5 takých TAIKOV naraz aby sa to rozbehlo- ale je to márné, keď každý druhý člen ktorý sa novo hlási na Poradu je úchylák...
Ale to,že porada upadla, je najma Richardova chyba, keď cca. pred 2 rokmi začal robiť tie zmeny na Porade, viacerí sme ho prosili, vyhrážali sa mu, nech to nerobí, lebo to zneatrktívni poradu, ale nedal si povedať a naše obavy sa potvrdili- tie zmeny vtedy spustili úpadok Porady- keby Richard nebol taký sebavedomý a dal si viac poradiť, tak to mohlo byť všetko inak...
pochybiť je ľudské, hodiť vinu na druhého ešte ľudskejšie . Murphy
panamaus
10.09.14,06:00
Plačeš na nesprávnom hrobe =

nenapíše Korella také hovadiny


(viď orgonitové odtienenie búrok v čechách :D)

nebudem mať na čo reagovať

a kedže to bez ohľadu na techniku / logiku / zdravý rozum opakuje ako papagáj (a nechce sa mi takej hovadine seriozne venovať hodinu dve, tak to skrátim na konfrontačné 2-3 minúty)
aha tak kedze protiargumenty nemame, tak hodnotime autora vyrokov. MOzes sem aspon nahadzat linky, ktore vyvracaju Koreline tvrdenia? O tom, co Korela pisala zatial nemam ziadnu vedomost, takze sa rad necham poucit aj z jednej aj z druhej strany. Skusme sa pobavit vecne, konstruktivne.



vecne ????????

konštruktívne ??????

(veď to by som jej uznal, že niečo také je fyzikálne možné )

a čo si sa ty s koňom zrazil ?
áno, je to možné... ked si nepostrehol priemyselná rev. bola v 19 stor.

Ty si tá, čo kecá, že je elektrikár ?????????????

a čo je možné?

že v čechách orgonitovými onými odkláňajú búrky ?????????????????????

To iba teraz si padla ? a rovno na hlavu ??????????

PS
Lebao ak by , tak by
to podľa softíka a výskytu povodní :
Mali strašne SPROSTO nastavené !!!!!!!!!
bettylou
10.09.14,06:10
No hej - to je ten statočný..... ostatné vzali nohu na klobúk a zdrhli.....
:D:D:D:D len tento ostal a chcel sa bit
Šialenec - s buchym sa pasovať..... jasná samovražda rozplátkovaním a vysušením.....[/QUOTE]
a Tereškovovú poslali do vesmíru, aby bolo jasné že nie len svet sa okolo 3,°14 či točí, ale aj 3,14ča okolo sveta
bettylou
10.09.14,06:22
ja sa snáď tohto roku do lesa poriadne ani nedostanem..:cool:
Pche!
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/e/eb/Selsky_les.JPG

Úzasné, starý umiera, sú aj chytené, sú aj zdravé, sú aj mladé, ktoré sa by sa mali zdvihnú, ale sú aj poškodené? Kto ich ... ??? Nezničí???
ja
bettylou
10.09.14,06:27
Buchy, na Teba ta Korela este aj z kompotu vyskoci tusim :D:D:D Ja sa Ti divim, ze sa nechat tak vyiritovat. Ja tiez v mnohom s Tebou nesuhlasim, ale zlc mi nedvihas a ani na Teba neutocim. Aj tiez niekedy riadne bludy vyplodis. Sak normalne klidanko sa mozeme aj o fantazmagoriach bavit. Aj ked na druhej strane aj to ze zem je gulata bola niekedy fantazmagoria :D

Si ma zle pochopil...mne je Korela a či Petra šuma-fuk....
Ide o postaršie panie, ktorým ja v pohode úctu dám...veď by mohli byť mojimi matkami.


Vytvalo ťa ignorujem, ale vidím, že máš so mnou stále niečo rozrobené, a nielen somnou! Dlho som bola voči tebe slušná. Tak ešte naposledy. Buď taký láskavý a vynechaj moje meno z tvojej konverzácie so svojimi pištoľníckymi IQ-áčmi! S tými si porozprávaj o svojej ženuške, dcéruške a svokre, to je tvoja parketa. Dúfam, že si pochopil. Ak nie , viem to napísať aj zrozumiteľnejšie a tvojim slovníkom.Karas ti to rád potvrdí.

nepekne hovoriš o slonikovi - nepredaš slonika ... :D
bettylou
10.09.14,06:29
skúsim si overiť, otázka z TV znela, koľko porcií sa urobí zo 4.50 kg mäsa ak jedna porcia má byť 150 dkg????
vraj správna odpoveď podľa moderátora je 30, čo je podľa mňa blbosť, správne má byť 3 ....mám pravdu?

Muška, ale máš pravdu, tri, ale zjesť ich môže, aj tridsať, ich môže byť, sýtych, že? A že neplytváme so stravou? A čo hladné deti, nie len na Východe, ale aj Strednom východe, či v USA, svete, Zemi? Žiadne nehladujú? Čo by dali za 150 dkg stravy ...NOO coo?? sionistom na banky??
bettylou
10.09.14,06:32
Buchy, na Teba ta Korela este aj z kompotu vyskoci tusim :D:D:D Ja sa Ti divim, ze sa nechat tak vyiritovat. Ja tiez v mnohom s Tebou nesuhlasim, ale zlc mi nedvihas a ani na Teba neutocim. Aj tiez niekedy riadne bludy vyplodis. Sak normalne klidanko sa mozeme aj o fantazmagoriach bavit. Aj ked na druhej strane aj to ze zem je gulata bola niekedy fantazmagoria :D

Si ma zle pochopil...mne je Korela a či Petra šuma-fuk....
Ide o postaršie panie, ktorým ja v pohode úctu dám...veď by mohli byť mojimi matkami.


Vytvalo ťa ignorujem, ale vidím, že máš so mnou stále niečo rozrobené, a nielen somnou! Dlho som bola voči tebe slušná. Tak ešte naposledy. Buď taký láskavý a vynechaj moje meno z tvojej konverzácie so svojimi pištoľníckymi IQ-áčmi! S tými si porozprávaj o svojej ženuške, dcéruške a svokre, to je tvoja parketa. Dúfam, že si pochopil. Ak nie , viem to napísať aj zrozumiteľnejšie a tvojim slovníkom.Karas ti to rád potvrdí.
Varianta č.1 :
Moje dcéry mi vravia občas..." Nechaj tak, oci ! "...

Moja ženuška má toho dosť v robote, nezaťažujem prkotinami.
Moju svokru sa chystám niekedy ísť pozrieť...odnesieme kvety na hrob, pozdravím od Teba.
P.S.:
Si zabudla asi na moju vnučku v tom rozpoložení, že si ju nespomenula.
P.S.:
Mám po ruke aj variantu č. 2 .

Nežiada sa mi s tebou konverzovať a nie som zvedavá na tvoju rodinnú perepúť. Tak sa už prestaň lepiť na každý môj príspevok. Ak si blázon, tak to napíš otvorene, budem k tebe veľkorysá, tak ako k tomu prvému:eek:

lepíčš sa ty na buchiho a ne on na teba ty srajda :D:D:D
misoft
10.09.14,08:21
Ty si tá, čo kecá, že je elektrikár ?????????????

a čo je možné?

že v čechách orgonitovými onými odkláňajú búrky ?????????????????????

To iba teraz si padla ? a rovno na hlavu ??????????

PS
Lebao ak by , tak by
to podľa softíka a výskytu povodní :
Mali strašne SPROSTO nastavené !!!!!!!!!
:D:D:D - žeby nekompatibilný orgonit? Z krajín tretieho sveta?
BTW: búrka sa vy*erie na nejaký orgonit .... ak potrebuje sa búriť, tak sa bude......
misoft
10.09.14,09:26
Peggynka
10.09.14,09:31
A hele na čo prišli "podnikatelia":
http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/329451-odhalili-nove-podvody-podnikatelia-falsuju-blocky/
Ľudová tvorivosť nemá hraníc :D
lujza.j
10.09.14,09:33
A hele na čo prišli "podnikatelia":
http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/329451-odhalili-nove-podvody-podnikatelia-falsuju-blocky/
trebalo vytárať a tým naznačiť ako to obabrať nenápadne.....
evuš
10.09.14,09:33
A hele na čo prišli "podnikatelia":
http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/329451-odhalili-nove-podvody-podnikatelia-falsuju-blocky/

..to sa dalo čakať.... tí, čo chcú klamať a ošklbávať si vždy nájdu "štrbinku" ;)
korela
10.09.14,10:43
Poštárka mi vravela, že im zväčšili rajón o polovicu za tú istú mzdu. Plus min. mesiac dostala o značnú čiastku menej, tá suma mi vyrazila dych.
Je málo prac. síl na trhu, alebo musia až tak škrtiť? Mladá žena, detičky, je zúfalá.
Veď poplatky za služby nie sú nízke.
Stačí si spomenúť na odstupné riaditeľky.
lujza.j
10.09.14,10:51
Poštárka mi vravela, že im zväčšili rajón o polovicu za tú istú mzdu. Plus min. mesiac dostala o značnú čiastku menej, tá suma mi vyrazila dych.
Je málo prac. síl na trhu, alebo musia až tak škrtiť? Mladá žena, detičky, je zúfalá.
Veď poplatky za služby nie sú nízke.
Stačí si spomenúť na odstupné riaditeľky.
niekedy mi to príde ako vydieranie...vedia, že roboty je málo a ludia radšej niečo ako nič.....aj za minimálny peniaz.....
škrtia pre seba...poplatky sú teda..to áno....a na pošte vždy rada do alelujá....musím naskočiť aj ja na ten internetbanking:)
korela
10.09.14,10:59
Nielen vydieranie, ale aj vykorisťovanie. Že doma po výplate sa rozplakala. Možno ju to niekam posunie, také šikovné žieňa. Má naviac.
evuš
10.09.14,11:02
Nielen vydieranie, ale aj vykorisťovanie. Že doma po výplate sa rozplakala. Možno ju to niekam posunie, také šikovné žieňa. Má naviac.

...lenže takých je viac....bohužial.....
korela
10.09.14,11:03
Ja chodievam na poštu roky zásadne 5 až 7 min. pre zatvorením. Nikto tam už nebýva. Zazerajú na mňa, ale ja neznášam, keď mi niekto vlezie do bubliny. Darmo je tam čiara.
willma
10.09.14,12:20
Poštárka mi vravela, že im zväčšili rajón o polovicu za tú istú mzdu. Plus min. mesiac dostala o značnú čiastku menej, tá suma mi vyrazila dych.
Je málo prac. síl na trhu, alebo musia až tak škrtiť? Mladá žena, detičky, je zúfalá.
Veď poplatky za služby nie sú nízke.
Stačí si spomenúť na odstupné riaditeľky.
niekedy mi to príde ako vydieranie...vedia, že roboty je málo a ludia radšej niečo ako nič.....aj za minimálny peniaz.....
škrtia pre seba...poplatky sú teda..to áno....a na pošte vždy rada do alelujá....musím naskočiť aj ja na ten internetbanking:)
Uzbecká?
lujza.j
10.09.14,12:43
Ja.... posta pri zdr.stredisku....
Peggynka
10.09.14,13:02
Poštárka mi vravela, že im zväčšili rajón o polovicu za tú istú mzdu. Plus min. mesiac dostala o značnú čiastku menej, tá suma mi vyrazila dych.
Je málo prac. síl na trhu, alebo musia až tak škrtiť? Mladá žena, detičky, je zúfalá.
Veď poplatky za služby nie sú nízke.
Stačí si spomenúť na odstupné riaditeľky.
A to je štátna firma ! Majú ficovci vôbec predstavu,ako národ žije? Či čakajú na revolúciu? U nás už poštárky odpisujú plyn :D Zodrať pracujúcich z kože a večer im pustiť panelák a modré z neba :mee: Slovenská realita...
lujza.j
10.09.14,13:16
Nemaju....aj ini na nas....."zavolaj nejakych muklov nech to urobia"...
willma
10.09.14,13:24
Ja.... posta pri zdr.stredisku....
myslím, že jedna za 19 druhá za 20-1
misoft
10.09.14,14:09
korela
10.09.14,14:11
Ja.... posta pri zdr.stredisku....
myslím, že jedna za 19 druhá za 20-1
Jedna z nich je bezbariérová. Asi jediná v celom šírom okolí. Pretože sa trepať s ťažkým balíkom alebo si ísť v 85-ke pre dôchodok, to už nie je vtipné.
korela
10.09.14,14:16
S teplom u mužov nastupujú jarné inštikty.
To som si dnes prečítala. Ako ste strávili deň vy?
Teda tu je mimoriadne pekne, na konci týždňa sa to má obrátiť. V pekne, Z daždivý.
Tweety
10.09.14,14:17
U nás je po včerajšku,( leto v plnej paráde) akoby iný svet, chladnejšie, vietor a dážď.
lujza.j
10.09.14,14:19
prvý krát som dnes bola pokukať aj niečo som kúpila v predajni tuším starý otec, či ako sa to vola.......kupila som si džogurty /mali pekné flašky/kačaciu paštétu, udený ovčí.....tak údený ovčí už nikdy....džogurt bol fajný....paštétu ešte neviem......čo by som tam určite nekúpila tak je med.....údajne od včelára....repkový 2014 ani len náznak kryštalizácie....neexistuje!!!bud omylom naflaškovaný , zlá etiketa alebo ......ojebabroš...
Stanislav 1975
10.09.14,14:21
No nič po 10 rokoch presviedčania som kapituloval a nakoniec podľahol a prijal som ponuku na kandidovanie do miestnych volieb za jednu nemenovanú politickú stranu- 10 rokov ma naháňali, až ma dostali..., uvidíme, bude to pre mňa nová skúsenosť v živote :-)
Tweety
10.09.14,14:22
Stanko, len aby si nebanoval. Niekedy je lepšie stúpiť do h.... ako do strany. Len verím, že nie je prudko sociálna, či?
Stanislav 1975
10.09.14,14:25
Stanko, len aby si nebanoval. Niekedy je lepšie stúpiť do h.... ako do strany.
Tweety, nevstúpil som do strany, len som prijal ponuku byť na kandidátke..., ale okrem Pionierskej organizácie a SZM som nebol v nijakej strane nikdy...
Inak v SZM som bol 4 dni- v pondelok som vstúpil a vo štvrtok SZM zrušili... :-)))
Žabinka
10.09.14,14:26
ja som dnes strávila krásny deň.. myslené ironicky.. pol dňa som hľadala ako odstrániť dvojitú diakritiku.. potom som strávila úžasné chvíle na DI, kde sme boli vybavení čiastočne, mne auto prihlásili, ale súčasne sa malo aj prepisovať, no vybavovala ma jedna úžasná šikovná pani, ktorá našla dáky "veľký" problém a neprepísala autíčko, takže chlapec tam musel druhý raz, ale už bezo mňa našťastie.. a potom som prišla domov, tu bordel, deti sa tvárili že sa ich to netýka, tak som po dlhej dobe musela urobiť krik.. teraz sa idem odreagovať ku sporáku..:D
korela
10.09.14,14:27
http://surovcik.blog.sme.sk/c/364550/ficova-vlada-penzistom-najprv-vzala-teraz-im-pompezne-pridava.html?ref=tit
-stojí za prečítanie....
Že za prečítanie. :-) Skôr za niečo iné.
"Ročne tak bude tohto penzistu vyššia DPH stáť 20 eur. Zhrnuté a podčiarknuté, jednorazový maximálny vianočný príspevok vyšší o 25 eur, starobný dôchodok nižší o 43,2 eura ročne, výdavky na DPH vyššie o 20 eur ročne sa rovná strate 38,2 eura ročne.

O akom skvelom sociálnom opatrení pre sociálne najslabších penzistov to Ficova vláda hovorí?"
Tweety
10.09.14,14:28
Stanko, len aby si nebanoval. Niekedy je lepšie stúpiť do h.... ako do strany.
Tweety, nevstúpil som do strany, len som prijal ponuku byť na kandidátke..., ale okrem Pionierskej organizácie a SZM som nebol v nijakej strane nikdy...
Inak v SZM som bol 4 dni- v pondelok som vstúpil a vo štvrtok SZM zrušili... :-)))
Len nerozumiem ako môže kandidovať za stranu nestranník, buď som dušou stranník alebo som nezávislý. A vlastne u nás je možné aj to, č sa zdá nemožné.
Tweety
10.09.14,14:29
Stanko, len aby si nebanoval. Niekedy je lepšie stúpiť do h.... ako do strany.
Tweety, nevstúpil som do strany, len som prijal ponuku byť na kandidátke..., ale okrem Pionierskej organizácie a SZM som nebol v nijakej strane nikdy...
Inak v SZM som bol 4 dni- v pondelok som vstúpil a vo štvrtok SZM zrušili... :-)))
Ako by povedal politik, v politike je všetko možné a nikdy nehovor nikdy.
Stanislav 1975
10.09.14,14:30
Stanko, len aby si nebanoval. Niekedy je lepšie stúpiť do h.... ako do strany.
Tweety, nevstúpil som do strany, len som prijal ponuku byť na kandidátke..., ale okrem Pionierskej organizácie a SZM som nebol v nijakej strane nikdy...
Inak v SZM som bol 4 dni- v pondelok som vstúpil a vo štvrtok SZM zrušili... :-)))
Len nerozumiem ako môže kandidovať za stranu nestranník, buď som dušou stranník alebo som nezávislý. A vlastne u nás je možné aj to, č sa zdá nemožné.
A čo je na tom zvláštné? Nemusíš byť v strane, ale možeš s nimi sympatizovať...ta ňe ?čo je na tom divné...- fandím napr. Slovanu Bratislava a niesom v Slovane Bratislava...
korela
10.09.14,14:30
Sledujem ceny v Tescu. Niektorý tovar (nesezónny) tak nehanebne vysoko zdražili, neviem či majú až takú príčinu. Ostatné z toho sortimentu stoja.
Tweety
10.09.14,14:35
Stanko, len aby si nebanoval. Niekedy je lepšie stúpiť do h.... ako do strany.
Tweety, nevstúpil som do strany, len som prijal ponuku byť na kandidátke..., ale okrem Pionierskej organizácie a SZM som nebol v nijakej strane nikdy...
Inak v SZM som bol 4 dni- v pondelok som vstúpil a vo štvrtok SZM zrušili... :-)))
Len nerozumiem ako môže kandidovať za stranu nestranník, buď som dušou stranník alebo som nezávislý. A vlastne u nás je možné aj to, č sa zdá nemožné.
A čo je na tom zvláštné? Nemusíš byť v strane, ale možeš s nimi sympatizovať...ta ňe ?čo je na tom divné...- fandím napr. Slovanu Bratislava a niesom v Slovane Bratislava...
Jasné, to bol len môj názor na politiku, hoci aj v športe už ide v prvom rade o ňu. Škoda.
misoft
10.09.14,14:38
Sledujem ceny v Tescu. Niektorý tovar (nesezónny) tak nehanebne vysoko zdražili, neviem či majú až takú príčinu. Ostatné z toho sortimentu stoja.
Majú..... o chvíľu bude "super" zľava 50% - takže cena sa dostane na úroveň pred zdražením a následnou "akciou"..... starý to trik.....
Žabinka
10.09.14,14:39
ale potešila ma pani v bille.. keď som platila, povedala mi že majú 5% zľavy z ceny nákupu za doteraz získané body na billa karte.. ja ich tam mám veľa, lebo málokedy ich mám na čo použiť.. tak teraz mám najbližšie 2 týždne zľavy na nákupy..
Tweety
10.09.14,14:40
ale potešila ma pani v bille.. keď som platila, povedala mi že majú 5% zľavy z ceny nákupu za doteraz získané body na billa karte.. ja ich tam mám veľa, lebo málokedy ich mám na čo použiť.. tak teraz mám najbližšie 2 týždne zľavy na nákupy..
Nepozeráš TV, veď terazky ide reklamka na zľavu pre bonusákov.
lujza.j
10.09.14,14:41
moj dnešný - včerajší deň.....chlap včera po zistení skutočnosti, že cca. tri roky platí polovicu zväzku so svojim bývalým spoločníkom......že nie je zaplatený ani cent......povedal, ty si fakt bosorka.....stále som mala pochybnosť či to platí.....chlap obvolal exekútora, aj stranu ktorej dlhovali.....ešte dnes pri písomnej komunikácii stále tvrdil ako to platí......
korela
10.09.14,14:43
Stanko, len aby si nebanoval. Niekedy je lepšie stúpiť do h.... ako do strany.
Tweety, nevstúpil som do strany, len som prijal ponuku byť na kandidátke..., ale okrem Pionierskej organizácie a SZM som nebol v nijakej strane nikdy...
Inak v SZM som bol 4 dni- v pondelok som vstúpil a vo štvrtok SZM zrušili... :-)))
Len nerozumiem ako môže kandidovať za stranu nestranník, buď som dušou stranník alebo som nezávislý. A vlastne u nás je možné aj to, č sa zdá nemožné.
A čo je na tom zvláštné? Nemusíš byť v strane, ale možeš s nimi sympatizovať...ta ňe ?čo je na tom divné...- fandím napr. Slovanu Bratislava a niesom v Slovane Bratislava...

Ty si rodený politik, že už nie si v niektorej dávno.
Ani ryba, ani rak. Cisárove nové šaty. Som trochu tehotný.
korela
10.09.14,14:46
Inak ja tiež sympatizujem s misskami. A nie som medzi nimi.
lujza.j
10.09.14,14:54
poznám ludí, ktorí vstúpili do politiky s očakávaním....potom ich vyfackala realita...politického života....
misoft
10.09.14,14:56
poznám ludí, ktorí vstúpili do politiky s očakávaním....potom ich vyfackala realita...politického života....
Tak to ešte dobre obišli.... horšie by bolo, keby ich vyfackala realita.... REÁLNEHO života (rozumej - volič).
buchač
10.09.14,15:05
Stanko, len aby si nebanoval. Niekedy je lepšie stúpiť do h.... ako do strany.
Tweety, nevstúpil som do strany, len som prijal ponuku byť na kandidátke..., ale okrem Pionierskej organizácie a SZM som nebol v nijakej strane nikdy...
Inak v SZM som bol 4 dni- v pondelok som vstúpil a vo štvrtok SZM zrušili... :-)))
Len nerozumiem ako môže kandidovať za stranu nestranník, buď som dušou stranník alebo som nezávislý. A vlastne u nás je možné aj to, č sa zdá nemožné.
A čo je na tom zvláštné? Nemusíš byť v strane, ale možeš s nimi sympatizovať...ta ňe ?čo je na tom divné...- fandím napr. Slovanu Bratislava a niesom v Slovane Bratislava...
Jasné, to bol len môj názor na politiku, hoci aj v športe už ide v prvom rade o ňu. Škoda.

Ta hej ! ;)
Síce nevstúpiš, no sympatizuješ. Kandidát nezávislý a či "nezávislý", ktorý dostal ponuku kandidovať za nejakú stranu?
Noooo, nejak mi to neštimuje, namožné v našich končinách.
Ale budiž, máš jedno...buď stúpiš do hovna alebo je to čistá katastrofa.
-----------------------------------------
OMYL.
Čo sa športu týka, tak tu nejde v prvom rade o politiku. Tu ide o biznis v prvom rade. Ale je aj pravdou, že politika a biznis ide ruka v ruke a sú si po ruke.
lujza.j
10.09.14,15:10
poznám ludí, ktorí vstúpili do politiky s očakávaním....potom ich vyfackala realita...politického života....
Tak to ešte dobre obišli.... horšie by bolo, keby ich vyfackala realita.... REÁLNEHO života (rozumej - volič).
duški...toto je naivita.....politika je jedna špinavá džungľa.....
Excise Duty
10.09.14,15:14
No nič po 10 rokoch presviedčania som kapituloval a nakoniec podľahol a prijal som ponuku na kandidovanie do miestnych volieb za jednu nemenovanú politickú stranu- 10 rokov ma naháňali, až ma dostali..., uvidíme, bude to pre mňa nová skúsenosť v živote :-)
Bunky sa rozmnožujú delením, kravy telením a voly volením...
misoft
10.09.14,15:19
duški...toto je naivita.....politika je jedna špinavá džungľa.....
http://www.celysvet.cz/skin/smile/s11900.gif
...džungľa je čistejšia....
lujza.j
10.09.14,15:22
duški...toto je naivita.....politika je jedna špinavá džungľa.....
http://www.celysvet.cz/skin/smile/s11900.gif
...džungľa je čistejšia....
vlastne....neviem čomu to prirovnať , aby som niečo-niekoho neurazila...
misoft
10.09.14,15:23
Neboj sa - džungľa to prežije......:D:D:D
bjuty smis
10.09.14,15:35
Stanko, len aby si nebanoval. Niekedy je lepšie stúpiť do h.... ako do strany.
Tweety, nevstúpil som do strany, len som prijal ponuku byť na kandidátke..., ale okrem Pionierskej organizácie a SZM som nebol v nijakej strane nikdy...
Inak v SZM som bol 4 dni- v pondelok som vstúpil a vo štvrtok SZM zrušili... :-)))
Len nerozumiem ako môže kandidovať za stranu nestranník, buď som dušou stranník alebo som nezávislý. A vlastne u nás je možné aj to, č sa zdá nemožné.
A čo je na tom zvláštné? Nemusíš byť v strane, ale možeš s nimi sympatizovať...ta ňe ?čo je na tom divné...- fandím napr. Slovanu Bratislava a niesom v Slovane Bratislava...


a pritom tak ťa lákali, ked je vittek teraz zranený...
bjuty smis
10.09.14,15:37
Sledujem ceny v Tescu. Niektorý tovar (nesezónny) tak nehanebne vysoko zdražili, neviem či majú až takú príčinu. Ostatné z toho sortimentu stoja.

asi pojde potom do akcie....zlava 40%

teda cena o 10% vyššia ako normálne...
bjuty smis
10.09.14,15:40
poznám ludí, ktorí vstúpili do politiky s očakávaním....potom ich vyfackala realita...politického života....


no vidíš...ja zas poznám ludí, čo vstúpili do politiky s 3-izbovým bytom a favoritom...

a teraz ? však asi vieš....
lujza.j
10.09.14,16:06
dnes iba tak ....ako spolujazdec som zazrela predaj R.D. v mojej MČ......som sa zamilovala:mee:
korela
10.09.14,16:19
Tí misoftovi psíkovia v srandičkách sú výborní.
V lete vďaka synovi skočila osemročná labradorka do jazera, dokonca z mostíka. Išla za ním, pritom nie je jeho. Predtým nikdy neplávala.
Prednedávnom jej menili koleno. Už druhé. Nevedela som, že aj také operácie sú možné na veterine.
korela
10.09.14,16:21
dnes iba tak ....ako spolujazdec som zazrela predaj R.D. v mojej MČ......som sa zamilovala:mee:
Tak tu zostávaš? To už musel byť skvost!
panamaus
10.09.14,17:26
Poštárka mi vravela, že im zväčšili rajón o polovicu za tú istú mzdu. Plus min. mesiac dostala o značnú čiastku menej, tá suma mi vyrazila dych.
Je málo prac. síl na trhu, alebo musia až tak škrtiť? Mladá žena, detičky, je zúfalá.
Veď poplatky za služby nie sú nízke.
Stačí si spomenúť na odstupné riaditeľky.
A to je štátna firma ! Majú ficovci vôbec predstavu,ako národ žije? Či čakajú na revolúciu? U nás už poštárky odpisujú plyn :D Zodrať pracujúcich z kože a večer im pustiť panelák a modré z neba :mee: Slovenská realita...

Keď toto stádo strihajú, ešte si pritom spokojne pobľačí a znovu hranola zvolí :D
misoft
10.09.14,17:30
Nóóó.... zdvihol som sa a konštatujem:
Fazuľka je doma - k nej dve kamošky. Synátor doma, druhý tiež - na dovolenke.
A KAŽDÝ (vrátane mňa) tlčie do klábosnice :D - teda 6 počítačov maká naplno..... :D
buchač
10.09.14,17:33
Keď toto stádo strihajú, ešte si pritom spokojne pobľačí a znovu hranola zvolí :D


jako sviní v humně. Z takého stáda, to sa mosí uznat, je užitek. Je uzený špek, je ovar, je prejt, sú klobásky, sú nožky v rosolu. Tož sa nesmí ohrnovat nos, že je všecko posrané."
lujza.j
10.09.14,17:46
dnes iba tak ....ako spolujazdec som zazrela predaj R.D. v mojej MČ......som sa zamilovala:mee:
Tak tu zostávaš? To už musel byť skvost!
v realitke nie je vela foto...ale dvor je taký ako som to cítila z cesty....dokonalé súkromie.....to by som sa musela zadlžiť......takže to je velký mínus.....
lujza.j
10.09.14,18:30
dnes v t-come......chlap si bral fon...chcel meniť happy...pre volania v eu....reklama zavádzajúca....inak ako je to pre nás logické a výhodné je to v skutočnosti...ved ako inak.....tak potom, že aká je cena rumingových hovorov......pani:no aký máte rumingový balík.......ja:ako je možné, že hovorné stanovené úniou je u vás podmienené zaplatením si nejakého balíka......pani:na toto vám neviem odpovedať :eek: paráda......
panamaus
11.09.14,05:11
dnes v t-come......chlap si bral fon...chcel meniť happy...pre volania v eu....reklama zavádzajúca....inak ako je to pre nás logické a výhodné je to v skutočnosti...ved ako inak.....tak potom, že aká je cena rumingových hovorov......pani:no aký máte rumingový balík.......ja:ako je možné, že hovorné stanovené úniou je u vás podmienené zaplatením si nejakého balíka......pani:na toto vám neviem odpovedať :eek: paráda......

u nás normál - - malá opica vie iba to, na čo ju vycvičili :D
Peggynka
11.09.14,05:19
dnes v t-come......chlap si bral fon...chcel meniť happy...pre volania v eu....reklama zavádzajúca....inak ako je to pre nás logické a výhodné je to v skutočnosti...ved ako inak.....tak potom, že aká je cena rumingových hovorov......pani:no aký máte rumingový balík.......ja:ako je možné, že hovorné stanovené úniou je u vás podmienené zaplatením si nejakého balíka......pani:na toto vám neviem odpovedať :eek: paráda......
Hneď by sa odo mňa dozvedela,že je nekompetentná a podala by som podnet na kontrolu tu:
http://www.teleoff.gov.sk/index.php?ID=22
panamaus
11.09.14,05:27
dnes v t-come......chlap si bral fon...chcel meniť happy...pre volania v eu....reklama zavádzajúca....inak ako je to pre nás logické a výhodné je to v skutočnosti...ved ako inak.....tak potom, že aká je cena rumingových hovorov......pani:no aký máte rumingový balík.......ja:ako je možné, že hovorné stanovené úniou je u vás podmienené zaplatením si nejakého balíka......pani:na toto vám neviem odpovedať :eek: paráda......
Hneď by sa odo mňa dozvedela,že je nekompetentná a podala by som podnet na kontrolu tu:
http://www.teleoff.gov.sk/index.php?ID=22

a čo by si dosiahla okrem straty času a zvýšenia krvného tlaku ? :D
Peggynka
11.09.14,06:06
dnes v t-come......chlap si bral fon...chcel meniť happy...pre volania v eu....reklama zavádzajúca....inak ako je to pre nás logické a výhodné je to v skutočnosti...ved ako inak.....tak potom, že aká je cena rumingových hovorov......pani:no aký máte rumingový balík.......ja:ako je možné, že hovorné stanovené úniou je u vás podmienené zaplatením si nejakého balíka......pani:na toto vám neviem odpovedať :eek: paráda......
Hneď by sa odo mňa dozvedela,že je nekompetentná a podala by som podnet na kontrolu tu:
http://www.teleoff.gov.sk/index.php?ID=22

a čo by si dosiahla okrem straty času a zvýšenia krvného tlaku ? :D
Dozvedela by som sa,či som v práve.Ja som s nimi už riešila problém,kedy mi orange zožral dobitý kredit pre dcéru (bola v ČR) a museli mi to vrátiť :D A času mám dosť :) a svojich práv sa nevzdávam.A tlak mi to nedvíha,som vycvičená:D. 40 rokov práce s ľuďmi ťa zocelí :eek:
lujza.j
11.09.14,06:09
dnes v t-come......chlap si bral fon...chcel meniť happy...pre volania v eu....reklama zavádzajúca....inak ako je to pre nás logické a výhodné je to v skutočnosti...ved ako inak.....tak potom, že aká je cena rumingových hovorov......pani:no aký máte rumingový balík.......ja:ako je možné, že hovorné stanovené úniou je u vás podmienené zaplatením si nejakého balíka......pani:na toto vám neviem odpovedať :eek: paráda......

u nás normál - - malá opica vie iba to, na čo ju vycvičili :D
hlavne ju vycvičili, že nemá priznať ....že je to tak!
Peggynka
11.09.14,06:19
dnes v t-come......chlap si bral fon...chcel meniť happy...pre volania v eu....reklama zavádzajúca....inak ako je to pre nás logické a výhodné je to v skutočnosti...ved ako inak.....tak potom, že aká je cena rumingových hovorov......pani:no aký máte rumingový balík.......ja:ako je možné, že hovorné stanovené úniou je u vás podmienené zaplatením si nejakého balíka......pani:na toto vám neviem odpovedať :eek: paráda......

u nás normál - - malá opica vie iba to, na čo ju vycvičili :D
hlavne ju vycvičili, že nemá priznať ....že je to tak!
Oni sa snažia teraz do termínu platnosti získať čo najviac zákazníkov na staré zmluvy.Aj tu kukni priložené linky:
http://www.evropskyspotrebitel.cz/telekomunikace/kolik-platime-za-roaming-v-eu-27162
lujza.j
11.09.14,06:20
peggy.....práca s ľuďmi to je škola....človek stretne kadejaké "kusy"....
lujza.j
11.09.14,06:26
keby som nemala všetkých v tcome...asi by som si preniesla aj toto číslo do "bublinky".....
vieš tak sú tu všetci úplne všetci nenažratí......
Peggynka
11.09.14,06:36
peggy.....práca s ľuďmi to je škola....človek stretne kadejaké "kusy"....
Pri takej robote pochopíš,že vzdelaný ≠ múdry :D
panamaus
11.09.14,06:36
dnes v t-come......chlap si bral fon...chcel meniť happy...pre volania v eu....reklama zavádzajúca....inak ako je to pre nás logické a výhodné je to v skutočnosti...ved ako inak.....tak potom, že aká je cena rumingových hovorov......pani:no aký máte rumingový balík.......ja:ako je možné, že hovorné stanovené úniou je u vás podmienené zaplatením si nejakého balíka......pani:na toto vám neviem odpovedať :eek: paráda......
Hneď by sa odo mňa dozvedela,že je nekompetentná a podala by som podnet na kontrolu tu:
http://www.teleoff.gov.sk/index.php?ID=22

a čo by si dosiahla okrem straty času a zvýšenia krvného tlaku ? :D
Dozvedela by som sa,či som v práve.Ja som s nimi už riešila problém,kedy mi orange zožral dobitý kredit pre dcéru (bola v ČR) a museli mi to vrátiť :D A času mám dosť :) a svojich práv sa nevzdávam.A tlak mi to nedvíha,som vycvičená:D. 40 rokov práce s ľuďmi ťa zocelí :eek:



A také nyvyjéééš sama ?



Šag to je prvý bod (z 3 a pol ) :



1, Mosíš mat pravdu

2, Nehovor komu netreba, píš komu treba

3, Urguj u vedúceho



3.5, Občas možeš použiť metódu "slepého koňa " :D
Peggynka
11.09.14,06:43
A také nyvyjéééš sama ?
Šag to je prvý bod (z 3 a pol ) :
1, Mosíš mat pravdu
2, Nehovor komu netreba, píš komu treba
3, Urguj u vedúceho
3.5, Občas možeš použiť metódu "slepého koňa " :D

S vedúcimi sa nezvyknem baviť,len s nadvedúcimi,aby mali vedúci ofuky :D
panamaus
11.09.14,06:44
A také nyvyjéééš sama ?
Šag to je prvý bod (z 3 a pol ) :
1, Mosíš mat pravdu
2, Nehovor komu netreba, píš komu treba
3, Urguj u vedúceho
3.5, Občas možeš použiť metódu "slepého koňa " :D

S vedúcimi sa nezvyknem baviť,len s nadvedúcimi,aby mali vedúci ofuky :D

Dám dobrý tip : GR :D
Peggynka
11.09.14,06:55
A také nyvyjéééš sama ?
Šag to je prvý bod (z 3 a pol ) :
1, Mosíš mat pravdu
2, Nehovor komu netreba, píš komu treba
3, Urguj u vedúceho
3.5, Občas možeš použiť metódu "slepého koňa " :D

S vedúcimi sa nezvyknem baviť,len s nadvedúcimi,aby mali vedúci ofuky :D

Dám dobrý tip : GR :D
Ja nemám rešpekt pred vrchnosťou,ja mám rešpekt pred múdrymi ľuďmi a takých je u vrchnosti pomenej.
Petra Nová
11.09.14,08:54
No nič po 10 rokoch presviedčania som kapituloval a nakoniec podľahol a prijal som ponuku na kandidovanie do miestnych volieb za jednu nemenovanú politickú stranu- 10 rokov ma naháňali, až ma dostali..., uvidíme, bude to pre mňa nová skúsenosť v živote :-)
No, dobre, Stanko! Konečne, myslím, že bude z teba dobrý poslanec. Treba si to vyskúšať, a ak to pôjde, aj niečo dobré urobiť pre ľudí. A nezabudnúť na seba!:) Už mám plné zuby tých najmúdrejších, čo všade boli a všetko vedia najlepšie, ale zmôžu sa tak akurát na to, aby si kvokli na pec a odtiaľ vykrikovali ako Kubo. Keby som mala možnosť, tak ti dám svoj hlas.
KoxXxo
11.09.14,13:17
misoft
11.09.14,14:15
Terazky čumím (očkom) na správy - učitelia chcú vyššie platy. A ukazovali aj platy nepedagogických pracovníkov - výsledok Sk úplne posledné.
A môžem potvrdiť! Moja 3/4 je nepedagogický pracovník v školstve.
Jej HRUBÝ príjem 394,5€! A čistý - 358€! Teda dosť pod priemerom, ktorý sa deklaruje pre Sk.

A ešte doplním: keď sa minule zvyšovali platy, tak do toho zahrnuli i nepedagogických. Ale ako! Predtým mali pohyblivú zložku - osobné ohodnotenie, po zvýšení - osobné ohodnotenie sa zrušilo. Ak sa to prepočítalo - pridali 5%, no zároveň zobrali 7%. Takže mala ešte menšiu výplatu ako predtým.
A takýto plat má stále, žiadne príplatky - nič. Ale makať musí, ako keby zarábala 800€.
vlado 33
11.09.14,14:15
dnes si pripomíname:
https://www.youtube.com/watch?v=dIdJuAtGU54
Budeme smútiť, oslavovať? Majú čo chceli, nič viac. Ani nič dobre o nich hovoriť nemôžem.
panamaus
11.09.14,16:20
Terazky čumím (očkom) na správy - učitelia chcú vyššie platy. A ukazovali aj platy nepedagogických pracovníkov - výsledok Sk úplne posledné.
A môžem potvrdiť! Moja 3/4 je nepedagogický pracovník v školstve.
Jej HRUBÝ príjem 394,5€! A čistý - 358€! Teda dosť pod priemerom, ktorý sa deklaruje pre Sk.

A ešte doplním: keď sa minule zvyšovali platy, tak do toho zahrnuli i nepedagogických. Ale ako! Predtým mali pohyblivú zložku - osobné ohodnotenie, po zvýšení - osobné ohodnotenie sa zrušilo. Ak sa to prepočítalo - pridali 5%, no zároveň zobrali 7%. Takže mala ešte menšiu výplatu ako predtým.
A takýto plat má stále, žiadne príplatky - nič. Ale makať musí, ako keby zarábala 800€.

Moja učí nejakých 35 rokov (takže o nejakých zvyškoch nervov (síce klavír, takže krpci chodia po 1, škoda hovoriť).



Pre istotu som jej zakázal rozmýšľať, aký dostane dochodok (o 5 rokov)
korela
11.09.14,20:35
Na dobrú noc a skvelý zajtrajšok.

Máme se rádi - nemáme se rádi
Budem se mít rádi - nebudem se mít rádi
Máme se rádi - nemáme se rádi
Budem se mít rádi - nebudem se mít rádi
Dav
12.09.14,05:52
Moderátorská poznámka :Ak hľadáte svoje príspevky, zmazala som ich.
vlado 33
12.09.14,10:04
Peggynka
12.09.14,10:24
[QUOTE="vlado 33"]Rexo: [url]
Je to blázon,za toto by ho mali zavrieť :D A to ťa pobavilo,potešilo,či? Lebo ja nemám ani slov...
vlado 33
12.09.14,10:33
[QUOTE="vlado 33"]Rexo: [url]
Je to blázon,za toto by ho mali zavrieť :D A to ťa pobavilo,potešilo,či? Lebo ja nemám ani slov...
Hej: zrejme nevieš rozlíšiť srandu od reality:confused:
Petra Nová
12.09.14,11:10
Ach jaj, chudák Luskáčik! Prežil Čajkovského o veľa rokov a prežije aj nás, na Porade neprežil ani jeden deň.
bjuty smis
12.09.14,12:51
[QUOTE="vlado 33"]Rexo: [url]
Je to blázon,za toto by ho mali zavrieť :D A to ťa pobavilo,potešilo,či? Lebo ja nemám ani slov...
aj ja som sa na tom narehotal, prečo ???
Peggynka
12.09.14,12:58
[QUOTE="vlado 33"]Rexo: [url]
Je to blázon,za toto by ho mali zavrieť :D A to ťa pobavilo,potešilo,či? Lebo ja nemám ani slov...
aj ja som sa na tom narehotal, prečo ???
Aj v reále by si sa rehotal? Lebo tu čakáš svojim spôsobom "niečo" v bezpečí svojho domova,ale tam? Ja som teda svojim spôsobom praštená,ale tento druh humoru neuznávam.Možno aj preto,že som mala spolužiaka,ktorý po takejto "zábave" susedov dostal epilepsiu (v pivnici ho postrašili). Bolo to v druhej triede ZŠ a táto skúsenosť je pre mňa vždy výstrahou.