taiko
19.01.16,07:17
papriku a kapustu bude treba vždy okopávať aj dobré jedlo nepripraví automat takže ku mne nezamestnaní. pre odľahčenie a na zamyslenie rozhodujúcich vecí pre život sa musí dotknúť ľudská ruka to čo spraví automat môže byť síce potrebné ale pre život nemusí byť rozhodujúce
tam islo o trochu viac v tom clanku. Ze sa vplyvom pokroku bude musiet preorganizovat socialna politika, trh prace ako ho pozname prestane existovat, ze prinesie este vacsie rozdiely v rozdelovani ziskov atd
V princípe máš pravdu ale ľudia musia vykonávať nejakú činnosť lebo inak sa zopsujú a zostádujú, a ak im na to nedá príležitosť ekonomika, potom musí vytvoriť štátna štruktúra niečo čo usmerní činnosť ľudí v dobe voľna (napríklad niečo ako univerzita tretieho veku ale už v období produktívneho veku) ak práca poľudštila opicu tak potom prirodzená lenivosť ho stiahne na úroveň opičieho stáda.
tak tak, aj o tom sa tam pise v tom clanku :)
taiko
19.01.16,06:22
tam islo o trochu viac v tom clanku. Ze sa vplyvom pokroku bude musiet preorganizovat socialna politika, trh prace ako ho pozname prestane existovat, ze prinesie este vacsie rozdiely v rozdelovani ziskov atd

priznávam, že článok som nečítala. Ale ke´d vidím, čo si napísal, tak mi vždy napadne priemysená revolúcia, ke´d nápríklad tkáči začali rozbíjať tkáčske stavy, lebo im brali prácu... Kým môj pradedo vykoval kliniec, chvíľu to trvalo. A keď prišiel automat, ktorý to sekal vo veľkom, tiež prišiel o časť práce.
Tým som len chcela povedať, že tieto zmeny sa raz za čas dejú... Ja to neobhajujem, lebo fakt netuším, kam až to zájde. Možno by sme mali fakt zájsť pre poučenie do histórie....
v suvislosti s tym tam pisu, ze sa otvoria noznice a jednak vzniknu este vacsie rozdiely medzi prijmom z kapitalu a prijmom z prace a popritom aj rozdiely medzi pracujucimi. Vzdelani, pracujuci vykonavajuci vysoko specializovane prace a nevzdelani vykonavajuci "jednoduche" prace. Aj tam sa noznice zvacsia. Ale nejakym zaverom, sa v clanku vyhybaju :)
Nandrolon
19.01.16,06:32
Taiko, potom sa bude vyrábať zbytočne, lebo tu bude masa ľudí bez peňazí, takže vlastne tí "vzdelaní a pracujúci" nebudú mať z koho "tržiť". Je to dosť zložité, ale ak niet peňazí medzi ľuďmi, nie je dopyt, tým pádom nie je pre koho vyrábať, tým pádom sa tie nožnice nemajú "z čoho" otvárať.
buchač
19.01.16,06:49
Taiko, potom sa bude vyrábať zbytočne, lebo tu bude masa ľudí bez peňazí, takže vlastne tí "vzdelaní a pracujúci" nebudú mať z koho "tržiť". Je to dosť zložité, ale ak niet peňazí medzi ľuďmi, nie je dopyt, tým pádom nie je pre koho vyrábať, tým pádom sa tie nožnice nemajú "z čoho" otvárať.
Nemá náhodou dojem, že už teraz sa vyrába zbytočne veľa ?
...veľa a nekvalitne.....

Súvislosti s tými výrobcami z Ázie netreba absolútne hľadať.

P.S.:
Peňazí je medzi pospolitým ľudom habadej...a to aj napriek tomu plaču.
taiko
19.01.16,06:58
Taiko, potom sa bude vyrábať zbytočne, lebo tu bude masa ľudí bez peňazí, takže vlastne tí "vzdelaní a pracujúci" nebudú mať z koho "tržiť". Je to dosť zložité, ale ak niet peňazí medzi ľuďmi, nie je dopyt, tým pádom nie je pre koho vyrábať, tým pádom sa tie nožnice nemajú "z čoho" otvárať.
ale ja som nic o vyrabani nepisal. Treba si to cele priecitat, inac sa tazsie diskutuje.
Okrem toho ked bude vela vysokokvalifikovanej prace, bude aj vela vysokokvalifikovanych ludi ( teda ak vlady zachytia tend ) a teda ti ludia budu predstavovat kupnu silu. Nuz a ti ostattni, nuz tych nam bude luto ako nam je luto ludi v indii, ci v Sudane. Je ale pravdou, ze ako som pisal, nejakym zaverom sa v tejto suvislosti v clanku vyhybaju a naznacuju, ze to bude problem.
Nandrolon
19.01.16,07:39
Buchač, práve preto, že sa vyrába dnes "veľa" musí sa vyrábať úmyselne "nekvalitne".
Ak by sa vyrábalo kvalitne, tak za chvíľu by bola 60% nezamestnanosť.
Taiko, písal som o výrobe, lebo automatizácia procesov sa práve jej dotýka a bude dotýkať vždy najviac.
... veľa vysokokvalifikovanej práce... nebude nikdy existovať, lebo vždy väčšina musí byť a bude tých menej kvalifikovaných, už z princípu aby to fungovalo.
PS: buchač - s tými peniazmi máš pravdu, ale to platí teraz. Ja píšem o "situácii" keď zaniknú tie milióny pracovných miest čo sa píše v tom SCIFI článku :-)))))))))))))))))))))))))))))))
taiko
19.01.16,09:05
Buchač, práve preto, že sa vyrába dnes "veľa" musí sa vyrábať úmyselne "nekvalitne".
Ak by sa vyrábalo kvalitne, tak za chvíľu by bola 60% nezamestnanosť.
Taiko, písal som o výrobe, lebo automatizácia procesov sa práve jej dotýka a bude dotýkať vždy najviac.
... veľa vysokokvalifikovanej práce... nebude nikdy existovať, lebo vždy väčšina musí byť a bude tých menej kvalifikovaných, už z princípu aby to fungovalo.
PS: buchač - s tými peniazmi máš pravdu, ale to platí teraz. Ja píšem o "situácii" keď zaniknú tie milióny pracovných miest čo sa píše v tom SCIFI článku :-)))))))))))))))))))))))))))))))
ja som presvedceny, ze si ten clanok necital, pretoe nikde tam nepisali o zaniku milionov pracovnych miest. PIsali len o velkej medzere medzi high skilled a low skilled pracovnikmi
Co sa tej kvalifikovanej prace tyka, nepostrehol si ze oproti roku 1912 je tu podstatne viac kvalifikovanej prace ako nekvalifikovanej? ved uz teraz vidiet, ze nepotebujes v Tescu pokladnicky, v Rotterdame v pristave potrebujes ovela menej pristavnych robotnikov.
V NL napr obycajny zivnostnik uz pomaly nepotrebuje uctovnika. atd atd

Vsetkych nahradi par kvalifikovanych IT engineers, ktori spravuju systemy. Dokonca aj v mojom business uz netreba tolko ludi, lebo siete sa organizuju sami. A riadia to zase ludia s vysokou kvalifikaciou, vyssou, nez aku sme niekedy mali my v casoch, ked sme to robili rucne.
Dáša_
19.01.16,09:05
Taiko, potom sa bude vyrábať zbytočne, lebo tu bude masa ľudí bez peňazí, takže vlastne tí "vzdelaní a pracujúci" nebudú mať z koho "tržiť". Je to dosť zložité, ale ak niet peňazí medzi ľuďmi, nie je dopyt, tým pádom nie je pre koho vyrábať, tým pádom sa tie nožnice nemajú "z čoho" otvárať.

na toto sa "vynašli" sociálne dávky. Odkedy sa veľkej kríze v 29 zaviedol tento inštitút, nedoško k tak obrovskej kríze, ako bola vtedy. Tak sa teraz zavedie niečo ako bezpodmienečný príjem, odvodový bonus, alebo aké meno sa tomu dá....
Nandrolon
19.01.16,09:20
Taiko, myslel som to trochu ináč ale nevadí... tou "vysoko kvalifikovanou silou" som myslel najmä ľudí v riadiacich funkciách a nie obyčajných robotníkov pri páse... ale nevadí.
taiko
19.01.16,09:24
Taiko, myslel som to trochu ináč ale nevadí... tou "vysoko kvalifikovanou silou" som myslel najmä ľudí v riadiacich funkciách a nie obyčajných robotníkov pri páse... ale nevadí.
aha, ja som "nic nevymyslal", ja som vychadzal z clanku ;)
Nemozno predsa len tak nieco vymyslat a potom tym argumentovat, co povies? Ono potom diskusia straca zmysel, ked kazdy bude o tom, co si vymyslel rozpravat a nie o topic-u.
btw. .... a ked sme uz pri tom, so vsetkou pokorou a respektom k nemu, robotnika pri pase nijako nemozno pokladat za vysokokvalifikovanu prac silu
taiko
19.01.16,09:32
no pomaly si zacinam mysliet, ze tie clanky maju nieco za lubom :)
http://komentare.sme.sk/c/8121479/hrozi-naozaj-kolaps-nasej-civilizacie-co-nas-uci-minulost.html
jar88
19.01.16,11:01
tam islo o trochu viac v tom clanku. Ze sa vplyvom pokroku bude musiet preorganizovat socialna politika, trh prace ako ho pozname prestane existovat, ze prinesie este vacsie rozdiely v rozdelovani ziskov atd

priznávam, že článok som nečítala. Ale ke´d vidím, čo si napísal, tak mi vždy napadne priemysená revolúcia, ke´d nápríklad tkáči začali rozbíjať tkáčske stavy, lebo im brali prácu... Kým môj pradedo vykoval kliniec, chvíľu to trvalo. A keď prišiel automat, ktorý to sekal vo veľkom, tiež prišiel o časť práce.
Tým som len chcela povedať, že tieto zmeny sa raz za čas dejú... Ja to neobhajujem, lebo fakt netuším, kam až to zájde. Možno by sme mali fakt zájsť pre poučenie do histórie....
v suvislosti s tym tam pisu, ze sa otvoria noznice a jednak vzniknu este vacsie rozdiely medzi prijmom z kapitalu a prijmom z prace a popritom aj rozdiely medzi pracujucimi. Vzdelani, pracujuci vykonavajuci vysoko specializovane prace a nevzdelani vykonavajuci "jednoduche" prace. Aj tam sa noznice zvacsia. Ale nejakym zaverom, sa v clanku vyhybaju :)
Zjavne si narazil na článok, kde objavili teplú vodu. Tak aké že závery od toho očakávaš?
Toto sa tu nedeje teraz a nič sa nebude diať ani potom. Zaujímavé však bude, či sa k tomu budú vlády vedieť aj správne postaviť.
----------------------------------------------
Dávno som to tu popisoval, ale bolo vám to smiešne. Popisoval som aj to, že tak, ako sa k tomu terajšie vlády a zákonodarcovia stavajú, bude tento fenomén len viac a viac prehlbovať.
buchač
19.01.16,11:08
Buchač, práve preto, že sa vyrába dnes "veľa" musí sa vyrábať úmyselne "nekvalitne".
Ak by sa vyrábalo kvalitne, tak za chvíľu by bola 60% nezamestnanosť.
Taiko, písal som o výrobe, lebo automatizácia procesov sa práve jej dotýka a bude dotýkať vždy najviac.
... veľa vysokokvalifikovanej práce... nebude nikdy existovať, lebo vždy väčšina musí byť a bude tých menej kvalifikovaných, už z princípu aby to fungovalo.
PS: buchač - s tými peniazmi máš pravdu, ale to platí teraz. Ja píšem o "situácii" keď zaniknú tie milióny pracovných miest čo sa píše v tom SCIFI článku :-)))))))))))))))))))))))))))))))

Ale trt by bola nezamestnanosť...skôr by som ju nazval "dobrovoľnou nezamestnanosťou".

P.S.:
Ja mám vždy pravdu.
Sci-fi je iný level, ten nechaj teraz na pokoji...ALE aj Verneovky boli onehdá sci-fi.
taiko
19.01.16,11:10
tam islo o trochu viac v tom clanku. Ze sa vplyvom pokroku bude musiet preorganizovat socialna politika, trh prace ako ho pozname prestane existovat, ze prinesie este vacsie rozdiely v rozdelovani ziskov atd

priznávam, že článok som nečítala. Ale ke´d vidím, čo si napísal, tak mi vždy napadne priemysená revolúcia, ke´d nápríklad tkáči začali rozbíjať tkáčske stavy, lebo im brali prácu... Kým môj pradedo vykoval kliniec, chvíľu to trvalo. A keď prišiel automat, ktorý to sekal vo veľkom, tiež prišiel o časť práce.
Tým som len chcela povedať, že tieto zmeny sa raz za čas dejú... Ja to neobhajujem, lebo fakt netuším, kam až to zájde. Možno by sme mali fakt zájsť pre poučenie do histórie....
v suvislosti s tym tam pisu, ze sa otvoria noznice a jednak vzniknu este vacsie rozdiely medzi prijmom z kapitalu a prijmom z prace a popritom aj rozdiely medzi pracujucimi. Vzdelani, pracujuci vykonavajuci vysoko specializovane prace a nevzdelani vykonavajuci "jednoduche" prace. Aj tam sa noznice zvacsia. Ale nejakym zaverom, sa v clanku vyhybaju :)
Zjavne si narazil na článok, kde objavili teplú vodu. Tak aké že závery od toho očakávaš?
Toto sa tu nedeje teraz a nič sa nebude diať ani potom. Zaujímavé však bude, či sa k tomu budú vlády vedieť aj správne postaviť.
----------------------------------------------
Dávno som to tu popisoval, ale bolo vám to smiešne. Popisoval som aj to, že tak, ako sa k tomu terajšie vlády a zákonodarcovia stavajú, bude tento fenomén len viac a viac prehlbovať.
tato diskusia na tuto temu je pre nas ostatnych, co nemame CHN gen. Ty, co vsetko vies este davno pred tym, nez sa to stane, sa tu budes nudit ;)
Okrem toho, ja ziadne zavery neocakavam, len konstatujem, ze tam ziadne neboli ;), resp, ja som tam ziadne nevidel.
A len tak zo srandy, noze daj link na post, kde si to popisoval. Nech vieme, ze si nevymyslas zase ;)
jar88
19.01.16,11:10
no pomaly si zacinam mysliet, ze tie clanky maju nieco za lubom :)
http://komentare.sme.sk/c/8121479/hrozi-naozaj-kolaps-nasej-civilizacie-co-nas-uci-minulost.html
Čo by mali za lubom?
Svet sa ekonomicky vyrovná a bude po problémoch.
taiko
19.01.16,11:13
no pomaly si zacinam mysliet, ze tie clanky maju nieco za lubom :)
http://komentare.sme.sk/c/8121479/hrozi-naozaj-kolaps-nasej-civilizacie-co-nas-uci-minulost.html
Čo by mali za lubom?
Svet sa ekonomicky vyrovná a bude po problémoch.
no chvalabohu, uz mi je to jasne teraz. Dakujem :)
duves
19.01.16,11:21
no pomaly si zacinam mysliet, ze tie clanky maju nieco za lubom :)
http://komentare.sme.sk/c/8121479/hrozi-naozaj-kolaps-nasej-civilizacie-co-nas-uci-minulost.html
Čo by mali za lubom?
Svet sa ekonomicky vyrovná a bude po problémoch.
čiže, bohaty rozda chudobnym, bude každy ako jánošík
jar88
19.01.16,12:25
tam islo o trochu viac v tom clanku. Ze sa vplyvom pokroku bude musiet preorganizovat socialna politika, trh prace ako ho pozname prestane existovat, ze prinesie este vacsie rozdiely v rozdelovani ziskov atd

priznávam, že článok som nečítala. Ale ke´d vidím, čo si napísal, tak mi vždy napadne priemysená revolúcia, ke´d nápríklad tkáči začali rozbíjať tkáčske stavy, lebo im brali prácu... Kým môj pradedo vykoval kliniec, chvíľu to trvalo. A keď prišiel automat, ktorý to sekal vo veľkom, tiež prišiel o časť práce.
Tým som len chcela povedať, že tieto zmeny sa raz za čas dejú... Ja to neobhajujem, lebo fakt netuším, kam až to zájde. Možno by sme mali fakt zájsť pre poučenie do histórie....
v suvislosti s tym tam pisu, ze sa otvoria noznice a jednak vzniknu este vacsie rozdiely medzi prijmom z kapitalu a prijmom z prace a popritom aj rozdiely medzi pracujucimi. Vzdelani, pracujuci vykonavajuci vysoko specializovane prace a nevzdelani vykonavajuci "jednoduche" prace. Aj tam sa noznice zvacsia. Ale nejakym zaverom, sa v clanku vyhybaju :)
Zjavne si narazil na článok, kde objavili teplú vodu. Tak aké že závery od toho očakávaš?
Toto sa tu nedeje teraz a nič sa nebude diať ani potom. Zaujímavé však bude, či sa k tomu budú vlády vedieť aj správne postaviť.
----------------------------------------------
Dávno som to tu popisoval, ale bolo vám to smiešne. Popisoval som aj to, že tak, ako sa k tomu terajšie vlády a zákonodarcovia stavajú, bude tento fenomén len viac a viac prehlbovať.
tato diskusia na tuto temu je pre nas ostatnych, co nemame CHN gen. Ty, co vsetko vies este davno pred tym, nez sa to stane, sa tu budes nudit ;)
Okrem toho, ja ziadne zavery neocakavam, len konstatujem, ze tam ziadne neboli ;), resp, ja som tam ziadne nevidel.
A len tak zo srandy, noze daj link na post, kde si to popisoval. Nech vieme, ze si nevymyslas zase ;)

Ja viem len toľko čo ty.:) Ale ty akosi nechceš vnímať, aké súvislosti z toho automaticky plynú.
-------------------------------
Sám si napísal, že už nemusíte vytvárať a udržiavať si sieť. Zrejme preto, že náklady na hotový program sa časom vrátia a neskôr budú sieť spravovať "zadarmo"- bez nákladov. To isté platí aj o strojoch, automatoch a robotoch. Nakoniec robot, alebo automat vyrába rovnakú kvalitu bez ohľadu na miesto kde pracuje.
----------------------------------------------------
Automat na výrobu skrutiek, vyrobený v USA, vyrába rovnaké skrutky v USA, EU v Číne, ale aj na Tajvane, či v Malajzii. Ale napríklad na Tajvane, či USA si ho môžeš nainštalovať aj do garáže, ale v EU určite nie a v Číne tiež nie. Na Taivane a v USA ho môže obsluhovať sám majiteľ, ale tomu na taivane netreba taký zisk, ako tomu v USA.
Ak si do toho napočítaš možnosti v Číne, kde za rovnakú mzdu bude skúsený pracovník obsluhovať 5 automatov, sme doma.
------------------------------------
Schopnosti všetkých ostatných sú zbytočné a nepoužiteľné. Musia si ich zlepšiť, alebo preorientovať na niečo iné. Prípadne niečo iné vymyslieť - dúfam, že to vymýšľanie niečoho iného, nechceš dať za úlohu vláde, či precedovy.
taiko
19.01.16,12:58
tato diskusia na tuto temu je pre nas ostatnych, co nemame CHN gen. Ty, co vsetko vies este davno pred tym, nez sa to stane, sa tu budes nudit ;)
Okrem toho, ja ziadne zavery neocakavam, len konstatujem, ze tam ziadne neboli ;), resp, ja som tam ziadne nevidel.
A len tak zo srandy, noze daj link na post, kde si to popisoval. Nech vieme, ze si nevymyslas zase ;)

Ja viem len toľko čo ty.:) Ale ty akosi nechceš vnímať, aké súvislosti z toho automaticky plynú.
-------------------------------
Sám si napísal, že už nemusíte vytvárať a udržiavať si sieť. Zrejme preto, že náklady na hotový program sa časom vrátia a neskôr budú sieť spravovať "zadarmo"- bez nákladov. To isté platí aj o strojoch, automatoch a robotoch. Nakoniec robot, alebo automat vyrába rovnakú kvalitu bez ohľadu na miesto kde pracuje.
----------------------------------------------------
Automat na výrobu skrutiek, vyrobený v USA, vyrába rovnaké skrutky v USA, EU v Číne, ale aj na Tajvane, či v Malajzii. Ale napríklad na Tajvane, či USA si ho môžeš nainštalovať aj do garáže, ale v EU určite nie a v Číne tiež nie. Na Taivane a v USA ho môže obsluhovať sám majiteľ, ale tomu na taivane netreba taký zisk, ako tomu v USA.
Ak si do toho napočítaš možnosti v Číne, kde za rovnakú mzdu bude skúsený pracovník obsluhovať 5 automatov, sme doma.
------------------------------------
Schopnosti všetkých ostatných sú zbytočné a nepoužiteľné. Musia si ich zlepšiť, alebo preorientovať na niečo iné. Prípadne niečo iné vymyslieť - dúfam, že to vymýšľanie niečoho iného, nechceš dať za úlohu vláde, či precedovy.
Musim sa ohradit. Neslobodno mi pripisovat nieco, co som ja nenapisal. Nikde som nepisal, ze sa siet nemusi vytvarat, len som pisal, ze ubudlo manualnej prace.
K zvysku Tvojich uvah sa ak dovolis nevyjadrim.
pavol54
19.01.16,13:43
no pomaly si zacinam mysliet, ze tie clanky maju nieco za lubom :)
http://komentare.sme.sk/c/8121479/hrozi-naozaj-kolaps-nasej-civilizacie-co-nas-uci-minulost.html
Čo by mali za lubom?
Svet sa ekonomicky vyrovná a bude po problémoch.
no chvalabohu, uz mi je to jasne teraz. Dakujem :)
Mali sme na výške spolužiaka bol trochu mimo, a vo fyzike nemohol pochopiť termín kritická frekvencia alebo kritická rezonancia, nám to už bolo jasné a on stále že nie tak asákovi povolili nervy a uviedol : napríklad pôjdete s kočkou do postele a ak sa pod vami od kmitov rozpadne posteľ tak ste natrafili na kritickú frekvenciu vtedy prehlásil :"aha už tomu rozumiem" a my sme boli "mŕtvi" ešte že nám má kto vysvetliť ako je to s objavom teplej vody
taiko
19.01.16,13:47
no pomaly si zacinam mysliet, ze tie clanky maju nieco za lubom :)
http://komentare.sme.sk/c/8121479/hrozi-naozaj-kolaps-nasej-civilizacie-co-nas-uci-minulost.html
Čo by mali za lubom?
Svet sa ekonomicky vyrovná a bude po problémoch.
no chvalabohu, uz mi je to jasne teraz. Dakujem :)
Mali sme na výške spolužiaka bol trochu mimo, a vo fyzike nemohol pochopiť termín kritická frekvencia alebo kritická rezonancia, nám to už bolo jasné a on stále že nie tak asákovi povolili nervy a uviedol : napríklad pôjdete s kočkou do postele a ak sa pod vami od kmitov rozpadne posteľ tak ste natrafili na kritickú frekvenciu vtedy prehlásil :"aha už tomu rozumiem" a my sme boli "mŕtvi" ešte že nám má kto vysvetliť ako je to s objavom teplej vody
Ty ale ta kriticka rezonancia by aj mna zaujimala. Co je to ?
pavol54
19.01.16,13:48
Ja viem len toľko čo ty.:) Ale ty akosi nechceš vnímať, aké súvislosti z toho automaticky plynú.
-------------------------------
Sám si napísal, že už nemusíte vytvárať a udržiavať si sieť. Zrejme preto, že náklady na hotový program sa časom vrátia a neskôr budú sieť spravovať "zadarmo"- bez nákladov. To isté platí aj o strojoch, automatoch a robotoch. Nakoniec robot, alebo automat vyrába rovnakú kvalitu bez ohľadu na miesto kde pracuje.
----------------------------------------------------
Automat na výrobu skrutiek, vyrobený v USA, vyrába rovnaké skrutky v USA, EU v Číne, ale aj na Tajvane, či v Malajzii. Ale napríklad na Tajvane, či USA si ho môžeš nainštalovať aj do garáže, ale v EU určite nie a v Číne tiež nie. Na Taivane a v USA ho môže obsluhovať sám majiteľ, ale tomu na taivane netreba taký zisk, ako tomu v USA.
Ak si do toho napočítaš možnosti v Číne, kde za rovnakú mzdu bude skúsený pracovník obsluhovať 5 automatov, sme doma.
------------------------------------
Schopnosti všetkých ostatných sú zbytočné a nepoužiteľné. Musia si ich zlepšiť, alebo preorientovať na niečo iné. Prípadne niečo iné vymyslieť - dúfam, že to vymýšľanie niečoho iného, nechceš dať za úlohu vláde, či precedovy.
precedovI mäkké "i" už v roku 1979 sme preberali v PE že sa bude presúvať viac PS do sféry služieb tak čo vymýšľať a k tomu sa vytvára daňová sústava aby to bolo z čoho financovať
pavol54
19.01.16,14:01
no pomaly si zacinam mysliet, ze tie clanky maju nieco za lubom :)
http://komentare.sme.sk/c/8121479/hrozi-naozaj-kolaps-nasej-civilizacie-co-nas-uci-minulost.html
Čo by mali za lubom?
Svet sa ekonomicky vyrovná a bude po problémoch.
no chvalabohu, uz mi je to jasne teraz. Dakujem :)
Mali sme na výške spolužiaka bol trochu mimo, a vo fyzike nemohol pochopiť termín kritická frekvencia alebo kritická rezonancia, nám to už bolo jasné a on stále že nie tak asákovi povolili nervy a uviedol : napríklad pôjdete s kočkou do postele a ak sa pod vami od kmitov rozpadne posteľ tak ste natrafili na kritickú frekvenciu vtedy prehlásil :"aha už tomu rozumiem" a my sme boli "mŕtvi" ešte že nám má kto vysvetliť ako je to s objavom teplej vody
Ty ale ta kriticka rezonancia by aj mna zaujimala. Co je to ?
upozorňujem že fyziku som preberal v roku 1978, takže som možno použil nesprávnu formuláciu(pointa bola v niečom inom) v podstate je to také kmitanie materiálu spôsobené vonkajším zdrojom pričom každý materiál má inú kritickú hodnotu, ktorú keď dosiahne tak sa jednoducho rozsype (inú hodnotu má stena, betónový múr, inú lopatka turbíny ) (ak nerozumieš skús to s tou posteľou dal by som smajlíka ale nejde mi to )
taiko
19.01.16,14:15
[
Mali sme na výške spolužiaka bol trochu mimo, a vo fyzike nemohol pochopiť termín kritická frekvencia alebo kritická rezonancia, nám to už bolo jasné a on stále že nie tak asákovi povolili nervy a uviedol : napríklad pôjdete s kočkou do postele a ak sa pod vami od kmitov rozpadne posteľ tak ste natrafili na kritickú frekvenciu vtedy prehlásil :"aha už tomu rozumiem" a my sme boli "mŕtvi" ešte že nám má kto vysvetliť ako je to s objavom teplej vody
Ty ale ta kriticka rezonancia by aj mna zaujimala. Co je to ?
upozorňujem že fyziku som preberal v roku 1978, takže som možno použil nesprávnu formuláciu(pointa bola v niečom inom) v podstate je to také kmitanie materiálu spôsobené vonkajším zdrojom pričom každý materiál má inú kritickú hodnotu, ktorú keď dosiahne tak sa jednoducho rozsype (inú hodnotu má stena, betónový múr, inú lopatka turbíny ) (ak nerozumieš skús to s tou posteľou dal by som smajlíka ale nejde mi to )
uuuf, uz som sa zlakol, ze som ja nieco missol :). Ja som predpokladal, ze to je nejaky vojensky terminus technicus
pavol54
19.01.16,14:29
Mali sme na výške spolužiaka bol trochu mimo, a vo fyzike nemohol pochopiť termín kritická frekvencia alebo kritická rezonancia, nám to už bolo jasné a on stále že nie tak asákovi povolili nervy a uviedol : napríklad pôjdete s kočkou do postele a ak sa pod vami od kmitov rozpadne posteľ tak ste natrafili na kritickú frekvenciu vtedy prehlásil :"aha už tomu rozumiem" a my sme boli "mŕtvi" ešte že nám má kto vysvetliť ako je to s objavom teplej vody
Ty ale ta kriticka rezonancia by aj mna zaujimala. Co je to ?
upozorňujem že fyziku som preberal v roku 1978, takže som možno použil nesprávnu formuláciu(pointa bola v niečom inom) v podstate je to také kmitanie materiálu spôsobené vonkajším zdrojom pričom každý materiál má inú kritickú hodnotu, ktorú keď dosiahne tak sa jednoducho rozsype (inú hodnotu má stena, betónový múr, inú lopatka turbíny ) (ak nerozumieš skús to s tou posteľou dal by som smajlíka ale nejde mi to )
uuuf, uz som sa zlakol, ze som ja nieco missol :). Ja som predpokladal, ze to je nejaky vojensky terminus technicus
nerozumiem prečo? No my sme fyziku a matematiku dosť používali najmä v súvislosti s jej aplikáciou v pružnosti pevnosti v statike a technickej mechanike.
misoft
19.01.16,14:38
mimotemy
Pali - už som ťa upozorňoval na to, aby si príspevky skracoval a nepotrebné komentáre (vnorené) nepridával, pretože potom jeden príspevok je na celú stranu.....
Buď tak dobrý - drž sa toho, pretože 6 citácií v jednom príspevku - čo je veľa, to je veľa.... :(
jar88
19.01.16,14:50
Pavol54.
Politická Ekonómia na tento svet nemá žiadny vplyv. Viď vývoj ceny ropy.
No a daňovú sústavu môžeš vyvíjať ako len chceš, vždy bude platiť trh. V budúcnosti to trochu preženieš a zdroje zdanenia sú na opačnom konci sveta. Viď "náš" auto priemysel. Načo ti je fabrika, ktorej musíš odpúšťať dane a odvody, alebo ich platiť z toho, čo ti zaplatia iní.
jar88
19.01.16,14:58
Jedinou cestou zostáva podiel na kapitále. To znamená akcie výrobných a obchodných firiem.
No a aby z nich mali ľudia aj zisk, budú sa musieť naučiť hodnotiť akciové spoločnosti. Nie to čo do nich vtĺkajú špekulanti. Že treba dobrú zmesku akcií a že je predsa jasné, že jedny idú hore a iné zas dole.
--------------------------------
Bude sa musieť zmeniť slepá viera na myslenie. To bude alfa a omega vzdelanosti.
pavol54
19.01.16,15:02
Pavol54.
Politická Ekonómia na tento svet nemá žiadny vplyv. Viď vývoj ceny ropy.
No a daňovú sústavu môžeš vyvíjať ako len chceš, vždy bude platiť trh. V budúcnosti to trochu preženieš a zdroje zdanenia sú na opačnom konci sveta. Viď "náš" auto priemysel. Načo ti je fabrika, ktorej musíš odpúšťať dane a odvody, alebo ich platiť z toho, čo ti zaplatia iní.
Ty si to nepochopil ale odpúšťam ti Politická ekonómia je veda popisujúca skutočnosti, anylyzuje príčiny a ukazuje na možné procesy Ale nevplýva. Ty si ju určite neštudoval, ale dokážeš o nej hovoriť. Víťaz diktuje podmienky svojho správania sa porazený ich musí akceptovať zisk sa zdaní v inom štáte z ktorého sa vytvoria eurofondy ako kliešte na poslušnosť , ( alebo prečo bol pre nás sedem rokov zatvorený pracovný trh? prečo vzbudilo takú nevôľu za nie kvótam?).
pavol54
19.01.16,15:04
mimotemy
Pali - už som ťa upozorňoval na to, aby si príspevky skracoval a nepotrebné komentáre (vnorené) nepridával, pretože potom jeden príspevok je na celú stranu.....
Buď tak dobrý - drž sa toho, pretože 6 citácií v jednom príspevku - čo je veľa, to je veľa.... :(
ja píšem krátko plač na inom hrobe tam kde sa robia dlhé diskusné príspevky
misoft
19.01.16,15:13
Pali - pozri sa na svoj príspevok, ktorý si napísal predtým, než som ťa upozornil!!!
6 citácií, ktoré sa dali vynechať (prípadne nechať len jednu - poslednú)
Tak mi nepíš, že TY píšeš krátko.... tvoje vyjadrenie je krátke, ale TY sám to naťahuješ opakovaním citácií....
taiko
19.01.16,18:03
Pali - pozri sa na svoj príspevok, ktorý si napísal predtým, než som ťa upozornil!!!
6 citácií, ktoré sa dali vynechať (prípadne nechať len jednu - poslednú)
Tak mi nepíš, že TY píšeš krátko.... tvoje vyjadrenie je krátke, ale TY sám to naťahuješ opakovaním citácií....
myslim, ze ani ja v tom nie som nevinne. Uz som opravil :)
misoft
19.01.16,18:32
Pekne od teba..... aj že si opravil, aj že omyl uznal.... Máš jeden krásny červený bodík.....:D:D:D:D
taiko
19.01.16,20:05
Pekne od teba..... aj že si opravil, aj že omyl uznal.... Máš jeden krásny červený bodík.....:D:D:D:D
ved ale co to. To hadam za rec nestoji, vsak ja nikdy nemam problem uznat omyl. :)
taiko
20.01.16,07:29
bjuty smis
20.01.16,07:31
buchač
20.01.16,07:41
a jeden na zasmiatie...

http://surovcik.blog.sme.sk/c/398470/premier-fico-pri-nezamestnanosti-opat-zavadzal.html?ref=tit

Nie na zasmiatie....na plač je tento ..."jedinec, právnik, politik, človek"...
Ing. Ľubomír Janoška
20.01.16,10:16
do prdele. je cim dalej tym tazsie negeneralizovat :(
http://svet.sme.sk/c/20075917/minuta-po-minute-militanti-vtrhli-na-pakistansku-univerzitu-zabili-dvadsat-ludi.html
... hlavne keď všetci okolo (= všetci politici a skoro všetci novinári) generalizujú... ako obyčajne, najťažšie je uchovať si vlastný rozum v norme :(
buchač
20.01.16,10:35
do prdele. je cim dalej tym tazsie negeneralizovat :(
http://svet.sme.sk/c/20075917/minuta-po-minute-militanti-vtrhli-na-pakistansku-univerzitu-zabili-dvadsat-ludi.html
... hlavne keď všetci okolo (= všetci politici a skoro všetci novinári) generalizujú... ako obyčajne, najťažšie je uchovať si vlastný rozum v norme :(

Vymenuj pár politikov, ktorých považuješ za politikov...;)
Politikov myslím tých, ktorí nie iba politizujú (prípadne pindajú a podobne), ale takých, čo niečo pre republiku urobili.

Podotýkam, že Fico a jeho horda nie sú (podľa mňa) politici...

----------------------------------------------------

Vymenuj pár novinárov, ktorí majú adekvátne vzdelanie...a tým rozhodne nemyslím na fakultu masmediálnej komunikácie, aj keby ju dotyčný absolvoval trebárs v Cambrigi a nie niekde v Hornej Dolnej.
Nevraviac už aj o tom, že poniektorí sa ani len nepodpíšu pod tie svoje drísty...hociaký bloger kadejakého ponorí do smútku.
Ing. Ľubomír Janoška
20.01.16,11:08
:buchi
Vymenuj pár politikov, ktorých považuješ za politikov...









ostatných dopíšem, len čo si spomeniem :D
Ing. Ľubomír Janoška
20.01.16,11:10
pôvodne som nemyslel profíkov, ale tých, čo sa tým živia
(a nielen na SK, ale po celom svete)
bjuty smis
20.01.16,11:49
buchač
20.01.16,12:57
:))))
dlho mu to nevydržalo

http://www.topky.sk/cl/10/1522675/Premier-Fico-sa-pochvalil-super-cislami--Kratko-po-tom-vysla-tabulka--ktora-mu-vyrazi-dych

Keby prišli všetci tí, čo sú rozlezení kade - tade po EU, tak by %% stúpli okamžite....
bjuty smis
20.01.16,13:53
:))))
dlho mu to nevydržalo

http://www.topky.sk/cl/10/1522675/Premier-Fico-sa-pochvalil-super-cislami--Kratko-po-tom-vysla-tabulka--ktora-mu-vyrazi-dych

Keby prišli všetci tí, čo sú rozlezení kade - tade po EU, tak by %% stúpli okamžite....

stačilo by, keby aspon odvolili....
jar88
20.01.16,14:37
:))))
dlho mu to nevydržalo

http://www.topky.sk/cl/10/1522675/Premier-Fico-sa-pochvalil-super-cislami--Kratko-po-tom-vysla-tabulka--ktora-mu-vyrazi-dych

Keby prišli všetci tí, čo sú rozlezení kade - tade po EU, tak by %% stúpli okamžite....

stačilo by, keby aspon odvolili....
A čo myslíš, čo by asi volili?
----------------------------------------
Moja najmladšia pozná mnoho mladých "cestovateľov", slobodne kočujúcich po EU a svete. Vraví, že väčšina z nich je sociálne mysliacich. A hlavne z bohatých, pôvodných krajín EU. Hlavne Nemci a Angličania. Nemci vraj pracujú maximálne 2 mesiace, hlavne preto, aby mali pravidelne plnený účet. Je to na hlavu, ale im a ich rodičom to zjavne a asi náramne vyhovuje.
-----------------------------------------
Aj to je jednou z príčin, prečo sa tam aj našinec (napríklad aj ako taiko) bez problémov uplatní.
jar88
20.01.16,14:56
Pavol54.
Politická Ekonómia na tento svet nemá žiadny vplyv. Viď vývoj ceny ropy.
No a daňovú sústavu môžeš vyvíjať ako len chceš, vždy bude platiť trh. V budúcnosti to trochu preženieš a zdroje zdanenia sú na opačnom konci sveta. Viď "náš" auto priemysel. Načo ti je fabrika, ktorej musíš odpúšťať dane a odvody, alebo ich platiť z toho, čo ti zaplatia iní.
Ty si to nepochopil ale odpúšťam ti Politická ekonómia je veda popisujúca skutočnosti, anylyzuje príčiny a ukazuje na možné procesy Ale nevplýva. Ty si ju určite neštudoval, ale dokážeš o nej hovoriť. Víťaz diktuje podmienky svojho správania sa porazený ich musí akceptovať zisk sa zdaní v inom štáte z ktorého sa vytvoria eurofondy ako kliešte na poslušnosť , ( alebo prečo bol pre nás sedem rokov zatvorený pracovný trh? prečo vzbudilo takú nevôľu za nie kvótam?).

Trošku ťa poopravím.
Politická ekonómia nieje veda, ale paveda, pripisujúca rôznym základnym ekonomickým javom na trhu, politické príčiny. Viď vývoj cien ropy. Jej cena sa vždy vyvíjala na základe ponuky a dopytu, ale ty podnes tvrdíš, že raz stúpa preto, že je niekde vojna a inokedy zas, že niekde vojna nieje.
-------------------------
No a k tým tvojim vyjadreniam o eurofondoch a kliešťach, dôvodoch na zatvorený pracovný trh a nie kvótam na prisťahovalcov sa teraz vyjadrovať nebudem. To radšej sem dám niečo o zajačikoch, prípadne sliepočkách.
duves
20.01.16,18:17
aha ich
misoft
21.01.16,08:03
misoft
21.01.16,08:04
http://2.bp.blogspot.com/-5I2EQNfhmgk/Vp-SQxRFvvI/AAAAAAAALJk/KUmDeUa39AI/s1600/v1.png
bjuty smis
21.01.16,08:08
chaľani si dali postaviť pivovar, ked chodia na svoje hačiendy..

http://www.aktuality.sk/clanok/312213/kauza-pociatkov-clovek-ruci-za-statny-uver-pre-sukromny-pivovar/
Ing. Ľubomír Janoška
21.01.16,08:10
http://noubady.gulas.sme.sk/upload/posts/1/86/86431/large/092e489c914e5a4074e080463cde3e01.jpg

bolo by fajn, keby si niektorý novinár dal tú námahu a spočítal, koľkí z tých vrahov boli policajti :confused:
jar88
21.01.16,11:07
aha ich
Neboj sa ty a neteš sa, že práve takto bude vypadať ich odchod.
Vo svojom "sociálnom" myslení, sú viac než rozumní a lepšie zabezpečení, ako bežný sociálne orientovaný občan Slovenska. Určite lepšie, ako napríklad ty.
----------------------------------------------------------
Starali ste sa o nich aspoň 8 rokov a pravdepodobne sa o nich ešte pár rokov postaráte.
Keby ste sa tak dobre starali o budúcnosť svojich detí, mohli sa vám za svoju budúcnosť aj poďakovať.
---------------------------
Počiatek, Fico a Kaliňák, vám určite ďakovať nebudú, oni totiž vedia, že to zarobili vlastnou hlavou.
duves
21.01.16,12:24
Starali ste sa o nich aspoň 8 rokov a...................... vám určite ďakovať nebudú, oni totiž vedia, že to zarobili vlastnou hlavou.
Jar a ty na Slovensku nežiješ?
buchač
21.01.16,12:30
chaľani si dali postaviť pivovar, ked chodia na svoje hačiendy..

http://www.aktuality.sk/clanok/312213/kauza-pociatkov-clovek-ruci-za-statny-uver-pre-sukromny-pivovar/
Dlabať na nejaký pivovar a aj na Počiatka.

Toto je iný level....DETSKÁ ombudsmanka robí byzňis s deťmi...
http://www.pluska.sk/plus-7-dni/domov/biznis-detmi-ombudsmanka-tomanova-postarala-ksefty-dcere.html?utm_source=Pluska-2014&utm_medium=produkt-box&utm_campaign=vb2014
bjuty smis
21.01.16,13:17
chaľani si dali postaviť pivovar, ked chodia na svoje hačiendy..

http://www.aktuality.sk/clanok/312213/kauza-pociatkov-clovek-ruci-za-statny-uver-pre-sukromny-pivovar/
Dlabať na nejaký pivovar a aj na Počiatka.

Toto je iný level....DETSKÁ ombudsmanka robí byzňis s deťmi...
http://www.pluska.sk/plus-7-dni/domov/biznis-detmi-ombudsmanka-tomanova-postarala-ksefty-dcere.html?utm_source=Pluska-2014&utm_medium=produkt-box&utm_campaign=vb2014


a ked bude mať ten jej rexo zase sračku, deti budú mať pioniersku schôdzu...

alebo preceda zase zvolá mimoriadne zasadnutie vlády ??
jar88
21.01.16,13:44
Starali ste sa o nich aspoň 8 rokov a...................... vám určite ďakovať nebudú, oni totiž vedia, že to zarobili vlastnou hlavou.
Jar a ty na Slovensku nežiješ?
Jasné, že žijem a aj ďalej chcem žiť na Slovensku. Je to najlepšie a najvhodnejšie miesto na život na celej planéte. Jediné čo to tu kazí, je socanské zmýšľanie nezanedbateľnej časti populácie.
------------------------------------------
Prevážna časť populácie si vôbec nevie predstaviť, ako by nám bolo bez tých socanských snov. Vôbec nechápu, že si pília vlastný konár. Si jedným z nich.
--------------------------------------------
Ty dokonca nepripúšťaš, že dlh môže dlžníkom pomôcť lepšie zarábať na živobytie. V podstate je v tvojich očiach dlh len zlý. Tak ako zlý, zlý, zlý podnikateľ.
-------------------------------------------------
Ešte raz, ak páni Počiatek, Fico, Kaliňák a podobní raz odídu z politiky, tak určite nie, ako nejakí vandráci. Odídu do svojho zázemia a budú spokojne kradnúť ďalej. Jasné že zo spoločného a naviac aj priamo z tvojho.
jar88
21.01.16,13:55
chaľani si dali postaviť pivovar, ked chodia na svoje hačiendy..

http://www.aktuality.sk/clanok/312213/kauza-pociatkov-clovek-ruci-za-statny-uver-pre-sukromny-pivovar/
Dlabať na nejaký pivovar a aj na Počiatka.

Toto je iný level....DETSKÁ ombudsmanka robí byzňis s deťmi...
http://www.pluska.sk/plus-7-dni/domov/biznis-detmi-ombudsmanka-tomanova-postarala-ksefty-dcere.html?utm_source=Pluska-2014&utm_medium=produkt-box&utm_campaign=vb2014


a ked bude mať ten jej rexo zase sračku, deti budú mať pioniersku schôdzu...

alebo preceda zase zvolá mimoriadne zasadnutie vlády ??
Robíte si z toho švandu, ale je to skôr na zaplakanie. Naviac si tú švandu robíte aj sami zo seba a z budúcnosti vlastných detí.
-------------------------------------
Zjavne si to neuvedomujete a ani nepripúšťate, ale svet ide nezadržateľne ďalej a buduje si svoj kapitál. Žiadnu stratu už nikdy nedobehnete a ak tu socialisti zostanú ešte pár rokov, budeme žiť v biede uprostred blahobytu. My budeme v chudobe zarábať prácou na náš chlieb každodenný a tí z rozvojových krajín si budú užívať ziskov zo svojho kapitálu.
misoft
21.01.16,14:01
Dlabať na nejaký pivovar a aj na Počiatka.

Toto je iný level....DETSKÁ ombudsmanka robí byzňis s deťmi...
http://www.pluska.sk/plus-7-dni/domov/biznis-detmi-ombudsmanka-tomanova-postarala-ksefty-dcere.html?utm_source=Pluska-2014&utm_medium=produkt-box&utm_campaign=vb2014
Pche....



a ked bude mať ten jej rexo zase sračku, deti budú mať pioniersku schôdzu...

alebo preceda zase zvolá mimoriadne zasadnutie vlády ??
Pche.....

Jedno je isté, tá zberba bude zdierať ešte i po smrti..... ako u hada, ak mu hlavu odtneš, môže ťa "seknúť" svojimi jedovatými zubami... A tá banda je presne to isté.... i keby sa ich podarilo zbaviť moci, stále budú otravovať a sekať dokola....
Hádam najlepšie by bolo ich poslať v darčekovom balení - príjemca DAESH!
bjuty smis
21.01.16,14:06
ja si robím švandu aj zo smrti...

a dakujem za upozornenie, čo si neuvedomujeme....
buchač
21.01.16,14:17
ja si robím švandu aj zo smrti...
Súhlas !!!
Keby sme si nerobili švandu, tak nás vystrie.

Sorry, ale nedá mi v tejto súvislosti spomenúť aj poniektorých prispievajúcich (na téme nezáleží), ktorí ako keby žili len v tom svojom svete a nemajú proste zmysle pre humor...teda aspoň tak to vyzerá.
jar88
21.01.16,14:32
Ja mám zmysel pre humor, ale pri denno dennom pohľade na skutočnosť, ma už pomaličky ten humor prechádza. (Ale aj tak budem z recesie voliť Fica - potrebujete to)
Je naozaj smutné prizerať sa, čomu sa tu tak dobre vedie a čo pomaly, ale isto zakapáva. Vidím ľudí u lekára, v bankách, na sociálnej poisťovni a podobne a je mi skoro do plaču. Je tu až priveľmi závislých ľudí. Majú deti a dlhy a škôlky a hľadajú nejaké dobré umiestnenie pre starých a pritom túžia po luxuse, ktorý si nikdy nebudú môcť dovoliť.
-----------------------------------------------------
Potrebujete otvoriť oči a iný, ako Fico to nezvládne.
jar88
21.01.16,14:38
Inak dosť dobre nechápem, čo má spoločné zmysel pre humor a nechápanie predvídateľných následkov svojho konania - myslenia.
buchač
21.01.16,14:38
Potrebujete otvoriť oči a iný, ako Fico to nezvládne.

Ono by jeden najradšej zavrel oči pred tým, čo sa tu deje...lež aj keď jeden oči privrie, aj tak ho to dostihne.

Ono by bolo lepšie, ak by niekto iný zavrel oči ... a natrvalo.
jar88
21.01.16,14:45
Pavol54 tu už verejne priznal, že volil Fica. Ostatní to asi nepriznajú, ale nadávajú a prejavujú svoj zmysel pre humor. (Mne to vôbec nepripadá humorné.)
Musím priznať, že sa mi to na "pavol54" naozaj páči.
Nepáči sa mi však, že teraz na Fica a spol nadáva. Rovný chlap by mal nadávať na seba, na svoje konanie, nie na Smer, ktorému sám dal bakuľu do papŕč.
jar88
21.01.16,14:51
Potrebujete otvoriť oči a iný, ako Fico to nezvládne.

Ono by jeden najradšej zavrel oči pred tým, čo sa tu deje...lež aj keď jeden oči privrie, aj tak ho to dostihne.

Ono by bolo lepšie, ak by niekto iný zavrel oči ... a natrvalo.
Naozaj sa nepamätám, na politika (aparátčika), ktorého by to dobehlo. Všetci si spokojne žijú a dožívajú v pokoji a opatere tohoto zaopatrovatelského ústavu.
------------------------------------------------------------------------
Jedine bežný človek utrie hubu a s humorom. Ale čo iné mu zostáva, keď mu rozum nechýba.
misoft
21.01.16,15:00
Ono by jeden najradšej zavrel oči pred tým, čo sa tu deje...lež aj keď jeden oči privrie, aj tak ho to dostihne.

Ono by bolo lepšie, ak by niekto iný zavrel oči ... a natrvalo.
Veď naše "počasie je na SMERované tým "správnym" SMERom, pretože ešte nezložil toto:
https://pixabay.com/static/uploads/photo/2014/08/21/15/22/horse-423419_960_720.jpg
takže ide tam, kde mu hlavu otočia....
bjuty smis
21.01.16,17:54
Ja mám zmysel pre humor, ale pri denno dennom pohľade na skutočnosť, ma už pomaličky ten humor prechádza. (Ale aj tak budem z recesie voliť Fica - potrebujete to)
Je naozaj smutné prizerať sa, čomu sa tu tak dobre vedie a čo pomaly, ale isto zakapáva. Vidím ľudí u lekára, v bankách, na sociálnej poisťovni a podobne a je mi skoro do plaču. Je tu až priveľmi závislých ľudí. Majú deti a dlhy a škôlky a hľadajú nejaké dobré umiestnenie pre starých a pritom túžia po luxuse, ktorý si nikdy nebudú môcť dovoliť.
-----------------------------------------------------
Potrebujete otvoriť oči a iný, ako Fico to nezvládne.


no vidíš to ?

ja pri denno dennom pohľade na to, čo sa dej začínam mať pocit, že sú aj horšie veci, ako to naše zlodejské bolševické prasa....

a aby som kvôli politike prestal žiť môj úžasný život ???

:)))))))))))))))))))))))))
jar88
21.01.16,18:09
Ja mám zmysel pre humor, ale pri denno dennom pohľade na skutočnosť, ma už pomaličky ten humor prechádza. (Ale aj tak budem z recesie voliť Fica - potrebujete to)
Je naozaj smutné prizerať sa, čomu sa tu tak dobre vedie a čo pomaly, ale isto zakapáva. Vidím ľudí u lekára, v bankách, na sociálnej poisťovni a podobne a je mi skoro do plaču. Je tu až priveľmi závislých ľudí. Majú deti a dlhy a škôlky a hľadajú nejaké dobré umiestnenie pre starých a pritom túžia po luxuse, ktorý si nikdy nebudú môcť dovoliť.
-----------------------------------------------------
Potrebujete otvoriť oči a iný, ako Fico to nezvládne.


no vidíš to ?

ja pri denno dennom pohľade na to, čo sa dej začínam mať pocit, že sú aj horšie veci, ako to naše zlodejské bolševické prasa....

a aby som kvôli politike prestal žiť môj úžasný život ???

:)))))))))))))))))))))))))
A v čom ten tvoj, akože úžasný život spočíva?
buchač
21.01.16,18:14
a aby som kvôli politike prestal žiť môj úžasný život ???

:)))))))))))))))))))))))))
A v čom ten tvoj, akože úžasný život spočíva?

Odpoviem za bjutyho...

Každý máme svoje priority..alebo pri riti...;) :D
Ten (akože ...neznášam toto slovo) úžasný život bjutyho predsa spočíva v tom istom, v čom spočíva aj ten Tvoj ... alebo aj môj.
bjuty smis
21.01.16,18:15
aj po vyše 20 r. manželstve stále milujem manželku.
dve krásne a skvelé deti..
dobrí kamaráti ....
pekný nový dom.....

pes ma konečne počúva na slovo...

v pracovnom živote som si to síce svojou ...ehm,... no bolo aj lepšie...ale aspon mám výzvu a ciel...

stačí takto ?
buchač
21.01.16,18:17
aj po vyše 20 r. manželstve stále milujem manželku.
stačí takto ?

Málo....;) :D :D :D
bjuty smis
21.01.16,18:18
aj po vyše 20 r. manželstve stále milujem manželku.
stačí takto ?

Málo....;) :D :D :D
tušil som to...
buchač
21.01.16,18:49
aj po vyše 20 r. manželstve stále milujem manželku.
stačí takto ?

Málo....;) :D :D :D
tušil som to...
Nerieš...teda mňa...proste som neodolal poddžubnúť.

...úžasný život bjutyho predsa spočíva v tom istom, v čom spočíva aj ten Tvoj ... alebo aj môj.
Nandrolon
22.01.16,05:54
Ja mám zmysel pre humor, ale pri denno dennom pohľade na skutočnosť, ma už pomaličky ten humor prechádza. (Ale aj tak budem z recesie voliť Fica - potrebujete to)
Je naozaj smutné prizerať sa, čomu sa tu tak dobre vedie a čo pomaly, ale isto zakapáva. Vidím ľudí u lekára, v bankách, na sociálnej poisťovni a podobne a je mi skoro do plaču. Je tu až priveľmi závislých ľudí. Majú deti a dlhy a škôlky a hľadajú nejaké dobré umiestnenie pre starých a pritom túžia po luxuse, ktorý si nikdy nebudú môcť dovoliť.
-----------------------------------------------------
Potrebujete otvoriť oči a iný, ako Fico to nezvládne.

Raz hovoríš že ideš voliť Fika, potom zase experta na lyžiarské strediská na Kysuciach :-)), potom zase Fika.
Tak sa už rozhodni, máš na to iba 1 mesiac aj niečo...
Nandrolon
22.01.16,05:59
aj po vyše 20 r. manželstve stále milujem manželku.
dve krásne a skvelé deti..
dobrí kamaráti ....
pekný nový dom.....

pes ma konečne počúva na slovo...

v pracovnom živote som si to síce svojou ...ehm,... no bolo aj lepšie...ale aspon mám výzvu a ciel...

stačí takto ?

Ej, ty chvastoš jeden, ak by som to napísal ja, už som v prdeli :D:D:D:D
Tiež si sa nechal "dotlačiť" Chuckom Norrisom presne tam, kde chcel on.

PS: ale dávam ti súhlas, i keď vlastné deti sú vždy pre rodičov najkrajšie, najskvelejšie bez ohľadu na to, aké sú v skutočnosti, predsa sú to "naše" ratolesti a náš zmysel života.
bjuty smis
22.01.16,06:43
aj po vyše 20 r. manželstve stále milujem manželku.
stačí takto ?

Málo....;) :D :D :D
tušil som to...
Nerieš...teda mňa...proste som neodolal poddžubnúť.

...úžasný život bjutyho predsa spočíva v tom istom, v čom spočíva aj ten Tvoj ... alebo aj môj.
však neriešim...ked nedám smajlíka, berieš všetko vážne ?? :)
bjuty smis
22.01.16,06:46
aj po vyše 20 r. manželstve stále milujem manželku.
dve krásne a skvelé deti..
dobrí kamaráti ....
pekný nový dom.....

pes ma konečne počúva na slovo...

v pracovnom živote som si to síce svojou ...ehm,... no bolo aj lepšie...ale aspon mám výzvu a ciel...

stačí takto ?

Ej, ty chvastoš jeden, ak by som to napísal ja, už som v prdeli :D:D:D:D
Tiež si sa nechal "dotlačiť" Chuckom Norrisom presne tam, kde chcel on.

PS: ale dávam ti súhlas, i keď vlastné deti sú vždy pre rodičov najkrajšie, najskvelejšie bez ohľadu na to, aké sú v skutočnosti, predsa sú to "naše" ratolesti a náš zmysel života.
oo, plusku

mám skore 3 :0

to som snád ešte nikdy nemal :))
ale za chvílu sa zobudí môj kámoš a hned to bude na porádku...:))))))))))
buchač
22.01.16,06:53
však neriešim...ked nedám smajlíka, berieš všetko vážne ?? :)
Nie, v určitých súvislostiach je všetko jasné.
Daná veta je pre zdôraznenie jej významu...lebo ten je (pre mňa) dôležitý.
Mária27
22.01.16,06:54
Nandrolon
22.01.16,06:56
Kto? Chuck Norris? Však ten nikdy nespí, tak kde je!
buchač
22.01.16,07:11
...

By som bol zvedavý, že koľko učiteľov, zdravotníkov.....atď, ktorých sa dotýkajú tie populistické onačiny ...koľko ich bude voliť baču a jeho valachov.
misoft
22.01.16,08:41
Raz hovoríš že ideš voliť Fika, potom zase experta na lyžiarské strediská na Kysuciach :-)), potom zase Fika.
Tak sa už rozhodni, máš na to iba 1 mesiac aj niečo...
Pošli mu 1€, aby si hodil......:D. Takto sa aspoň bude vyhovárať na to €uro (a samozrejme na teba.....)
Mária27
22.01.16,11:41
...

By som bol zvedavý, že koľko učiteľov, zdravotníkov.....atď, ktorých sa dotýkajú tie populistické onačiny ...koľko ich bude voliť baču a jeho valachov.

Dobrý pastier sa narodil
Jedna sa tu objaví vždy pred volbami aby ho chválila
buchač
22.01.16,12:02
...

By som bol zvedavý, že koľko učiteľov, zdravotníkov.....atď, ktorých sa dotýkajú tie populistické onačiny ...koľko ich bude voliť baču a jeho valachov.

Dobrý pastier sa narodil
Jedna sa tu objaví vždy pred volbami aby ho chválila

Mery...holt, blbí lidi - taky lidi.
Osobne beriem každého názor...teda, ak dá normálnu argumentáciu.
Lenže pri "bačovi", ktorý bačuje podľa svojho a jak Jánošík ? Tam každá normálna argumentácia končí.
KAŽDÝ politik sa správa podľa ..."Nikto vám nemôže toľko dať, ako vám môže sľúbiť"...ALE ak niekto len sľubuje, tak to je už iná káva.

...a hentá osoba ?
Nie som si na 100% istý, či ide jednu a tú istú osobu, ktorú som vylustroval. Vyzerá to aj tak, indície tomu nasvedčujú. Ak áno, tak sa vôbec nečudujem. Ono prísť k fleku jak slepé kura ku zrnu, to poteší.

...mimochodom...hentá osoba dostala X prívlastkov od Milana, nemusím ich opakovať.
Oliwa
22.01.16,13:10
Kto? Chuck Norris? Však ten nikdy nespí, tak kde je!
http://www.porada.sk/attachment.php?attachmentid=146103&d=1453449563
Žigo Pállfy... ;):)
buchač
22.01.16,17:56
Ak je toto normálne, tak ja už teda fakt neviem...

Matovič napadol dotácie pre školu Danubius a zmluvu o IT
http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/380890-olano-napadlo-dotacie-pre-skolu-danubius-a-dodavku/
korela
22.01.16,18:31
Mal by sa zamyslieť, ako začal sám podnikať. Bez zmlúv, nevyplácal peniaze, zneužíval ľudí. Neviem, akú dobu mu to takto vydržalo.
Nech aj ďalej upozorňuje na nedostatky iných.
misoft
22.01.16,20:08
Pár slov:
Všetky tie oné, čo sa v telke "pretŕčajú", ohovárajú vpravo-vľavo, grafy ukazujú (i dole hlavou), prskajú, pre seba hrabú - sú zm*di a z národa si robia 3,14ču.....
sito
22.01.16,22:55
No, možno by už bolo na čase, aby im, takým národ spravil okolo krku pí x d, prípadne pí x r2 ... hlavou hore ...
Mária27
23.01.16,03:29
korela
23.01.16,06:14
Alebo strčiť do a³ z plechu a zvariť.
buchač
23.01.16,06:22
...

Takíto, ak sa ozvú ? Nemajú proste šancu. Ponikateľ/lia otvorí dvere a ponúkne im ulicu...
korela
23.01.16,06:53
Všetko raz dozreje, otázne k čomu.
https://sk.wikipedia.org/wiki/Ve%C4%BEk%C3%A1_franc%C3%BAzska_revol%C3%BAcia#V.C 5.A1eobecn.C3.A9_pr.C3.AD.C4.8Diny_revol.C3.BAcie
.

Spoločenské pomeryPokiaľ ide o rozvrstvenie spoločnosti, Francúzsko v 18. storočí sa stále delilo na tri stavy:


2 privilegované (2% obyvateľstva, nemuseli platiť dane, mali politickú moc, mohli podnikať):

prvý stav: duchovenstvo (https://sk.wikipedia.org/wiki/Duchovenstvo)
druhý stav: šľachta (https://sk.wikipedia.org/wiki/%C5%A0%C4%BEachta)


1 neprivilegovaný (98 % obyvateľstva, museli platiť dane, nemali politickú moc, mali značne obmedzené možnosti podnikania):

tretí stav: obyvateľstvo, ktoré nepatrilo do prvých dvoch stavov, ktoré možno rozdeliť na vidiecke (roľníci (https://sk.wikipedia.org/wiki/Ro%C4%BEn%C3%ADk) a i.) a mestské (mešťania (https://sk.wikipedia.org/wiki/Me%C5%A1%C5%A5an_(spolo%C4%8Densk%C3%A1_vrstva)) atď.).


Nad stavmi stála absolútna moc panovníka. Tesne pred revolúciou tvorili jednu pätinu národa žobráci.
V rámci privilegovaných stavov ešte treba rozlišovať: Časť šľachty okolo kráľovského dvora a vysokí cirkevní hodnostári žili v prepychu. Oveľa skromnejšie žil zvyšok šľachty na vidieku; ich lénne dávky sa totiž vyberali v peniazoch, ktorých hodnota neustále klesala. A takmer chudobné bolo nižšie duchovenstvo.
Tesne pred revolúciou sa väčšina obyvateľov živila poľnohospodárstvom, najviac ľudí žilo na dedinách (20 miliónov obyvateľov, teda asi 4/5). Pôda bola veľmi drahá, roľníci aj veľkostatky mali len malé výnosy a stúpla cena potravín.
.
U nás sa vedome udržuje finančná hladina na úrovni prežitia. Nemôžu si dovoliť, aby klesla ešte viac.
jar88
23.01.16,07:00
Som zvedavý, aké riešenie z vás vypadne.:)
----------------------------------------------
Teda okrem vešania, zavárania do plechových krabíc a podobne.
-------------------------------------
Na akom základe ste nadobudli presvedčenie, že učiteľky, zdravotné sestry a snáď aj lekári, majú malé platy? (lebo Nemecko?)
jar88
23.01.16,07:08
U nás sa vedome udržuje finančná hladina na úrovni prežitia. Nemôžu si dovoliť, aby klesla ešte viac.

Kto, prečo a ako u nás udržuje finančnú hladinu na úrovni prežitia? (dôvod?)
A prečo si myslíš, že si nemôžu dovoliť, aby klesla ešte viac?
-----------------------------------------------
Naháňaš duchov, či čo?:)
korela
23.01.16,07:32
Som zvedavý, aké riešenie z vás vypadne.:)
----------------------------------------------
Teda okrem vešania, zavárania do plechových krabíc a podobne.
-------------------------------------
Na akom základe ste nadobudli presvedčenie, že učiteľky, zdravotné sestry a snáď aj lekári, majú malé platy? (lebo Nemecko?)
Keby som pracovala v odbore, ako radový zamestnanec, tiež by som v dnešnej dobe u nás iba kŕkala. Mng je "nad hladinou" dnes iba kvôli tomu, že pracuje sám na seba ako samostatná jednotka, ale mzdy sú aj tam nivelizované. Keby sme pracovali vonku od 89, (a aj všetci občania tejto republiky), mali by sme sa, ako dajme tomu, Nemci.
My ako rodina by sme žili úplne na inej úrovni, tak ako aj všetci ostatní.
V tom ti dávam za pravdu.
Chyba je inde. Riešenie z národa nevypadne žiadne, ono proste nastane. Tak to vidím ja.
Aj s vlakmi, aj ostatnými vymoženosťami.

Bolo by vhodné urobiť rekonštrukciu z ľudí typu http://kampanadost.sk/tomas-hasala-slovensko-v-stave-ohrozenia-ucitelia-bojuju-za-nas-vsetkych/.
Hasala patrí tiež medzi ľudí, ktorí sa vo svojej firme chovali k vlastným zamestnancom ako k ľuďom, ktorých si vážili a platili ich na naše pomery ako slovenská fa viac ako nadštanardne, možno dnes aj ľutujú. Za firmu a ich vedenie hovorí ich minulosť, nie sľuby. Prejavili charakter.
Riešenie nastane buď zdola, sa načakáme, alebo odsunúť komplet válov z Hradného kopca a nahradiť novou slovenskou, pronárodnou, vzdelanou krvou. Proslovenskou myslím, ľudí žijúcich na území Slovenska, aby nedošlo náhodou k omylu.
korela
23.01.16,07:37
U nás sa vedome udržuje finančná hladina na úrovni prežitia. Nemôžu si dovoliť, aby klesla ešte viac.

Kto, prečo a ako u nás udržuje finančnú hladinu na úrovni prežitia? (dôvod?)
A prečo si myslíš, že si nemôžu dovoliť, aby klesla ešte viac?
-----------------------------------------------
Naháňaš duchov, či čo?:)
Takú hlúpu otázku by človek od teba nečakal. Niekto ťa platí?
duves
23.01.16,09:31
Elita navrhuje sa rozdelit. Teda aby sme sa my tu dolu rozdelili navzajom. Oni sa budu iba prizerať.
http://nazory.pravda.sk/dnes-pise/clanok/380764-hornych-sestdesiatdva/
bjuty smis
23.01.16,10:51
Som zvedavý, aké riešenie z vás vypadne.:)
----------------------------------------------
Teda okrem vešania, zavárania do plechových krabíc a podobne.
-------------------------------------
Na akom základe ste nadobudli presvedčenie, že učiteľky, zdravotné sestry a snáď aj lekári, majú malé platy? (lebo Nemecko?)


ak si dobre pamätám , okrem teba nik nenadobudol presvedčenie, že majú malé platy....

o čo ti ide ??
duves
23.01.16,12:23
Platy su v poriadku. To iba ceny sú astronomické.
buchač
24.01.16,16:40
Každý piaty sudca má v justícii rodinu (rozhovor)

Verejná kontrola majetkov a vzťahov sudcov a prokurátorov sa za vlády Roberta Fica nezlepšila, hodnotí analytik Samuel Spáč.


http://domov.sme.sk/c/20077435/kazdy-piaty-sudca-ma-v-justicii-rodinu.html#ixzz3yBTLmRQD

Samuel Spáč (1988) vyštudoval politológiu na Univerzite Komenského a Stredoeurópskej Univerzite v Budapešti. Pôsobí ako doktorand na Katedre politológie Univerzity Komenského aj ako analytik Transparency International. Venuje sa otázkam fungovania justície, nezávislosti inštitúcií a právneho štátu.

------------------------------------------------
Kúúúwa (sorry)...že jakých múdrych máme analytických doktorantov...;) :D
Mladý (Spáč) by sa mal zobudiť...na takú skutočnosť nie je potrebnú žiadnu analýzu. To objavil ako teplú vodu ?
Stači kliknúť a je vymaľované...aj bez analýzy. Aj bez doktorantstva sa dá predpokladať, že poniektoré sudkyne si nechali meno za slobodna a štatistika sa okamžite mení.
http://wwwold.justice.sk/wfn.aspx?pg=lb8&uc=adr/sdc
To isté platí aj v oblasti advokácie a notárstva...previazané, prepojené jak sviňa...Neapolská chobotnica by sa mohla prísť učiť.

...že vraj doktorant, analytik...trtko je to 2 roky po promócii.
kukučka
24.01.16,21:02
Príklad k druhej požiadavke učiteľov: škola v malom mestečku má má jedinú staršiu interaktívnu tabuľu. Novopostavená kontajnerová škola v osade má
v každej triede najnovšiu, dotykovú.
misoft
24.01.16,21:07
kukuč:nepresný príklad.
Škola v mestečku má jednu interaktívnu tabuľu na 10 tried. Kúpili ju rodičia žiakov, farár, miestny podnikateľ-ľudomil. Novopostavená kontajnerová škola s 50-timi triedami má v každej najmodernejšiu, dotykovú, zaplatili to všetci (dal to predsa štát). Ovšem, z tých 50-tich tabúľ 20 už nefunguje, 10 je rozbitých a 10 ukradnutých. Takže funguje len 10.
bjuty smis
26.01.16,11:49
súdruh kaliňák dá vyše 4 miliardy korún, aby nás mohli viac pokutovať...
som rád, že sa u nás neplytvá...

a že sa potom nestará...
jar88
26.01.16,12:40
súdruh kaliňák dá vyše 4 miliardy korún, aby nás mohli viac pokutovať...
som rád, že sa u nás neplytvá...

a že sa potom nestará...
Mňa by zaujímalo, kde ich vyhrabal. Veď už pred pár rokmi vraj vyleteli komínom nejakej určenej spaľovne.:) Že by si nejaké nechal v kove?
bjuty smis
26.01.16,14:05
myslíš kovo-šrot,
alebo zabalené v alobale ?
duves
27.01.16,06:56
Zostali len dva extrémy. Nízkokvalifikovaná a vysokokvalifikovaná pracovná sila. Strácame strednú vrstvu. Niektorí ľudia tvrdia, že vďaka technológii pribudnú nové pracovné miesta. Len mám pocit, že tie nové pracovné miesta budú také, ktoré budú slúžiť na uspokojenie rozšafných potriebhorných 10 percent spoločnosti.
http://zurnal.pravda.sk/rozhovory/clanok/381219-americky-sen-stoji-styri-planety/
KoxXxo
27.01.16,07:52
taiko
27.01.16,08:00
Zostali len dva extrémy. Nízkokvalifikovaná a vysokokvalifikovaná pracovná sila. Strácame strednú vrstvu. Niektorí ľudia tvrdia, že vďaka technológii pribudnú nové pracovné miesta. Len mám pocit, že tie nové pracovné miesta budú také, ktoré budú slúžiť na uspokojenie rozšafných potriebhorných 10 percent spoločnosti.
http://zurnal.pravda.sk/rozhovory/clanok/381219-americky-sen-stoji-styri-planety/
strednu vrstvu nestracame, strednu vrstvu ucelovo likviduje Smer. Nizkokvalifikovanej vacsine sa totiz lepsie vladne
bjuty smis
27.01.16,11:13
Ing. Ľubomír Janoška
27.01.16,11:20
bjuty smis
27.01.16,11:30
tu máme 4. sociálny balíček

http://ekonomika.sme.sk/c/20080847/slovensku-stopli-preplacanie-niektorych-eurofondov-nasli-pochybenia.html?ref=trz
lebo Radičová :D


a utečenci čakajú na bergu...
buchač
27.01.16,11:31
tu máme 4. sociálny balíček
http://ekonomika.sme.sk/c/20080847/slovensku-stopli-preplacanie-niektorych-eurofondov-nasli-pochybenia.html?ref=trz
lebo Radičová :D
Áááále trt Radičová...lebo Schuster. On je vinovatý, lebo dal KE (ako tak) do poriadku...;)
bjuty smis
27.01.16,12:38
už aj farárkovia :)))

už len počkať, kým osvieti aj tých cca 38 % voličov...

"Zároveň sa obraciam na predstaviteľov finančných a iných štruktúr skrytej, ale reálnej moci, ktoré sú pravými pôvodcami súčasných problémov a v skutočnosti riadia slovenské zdravotníctvo a ďalšie oblasti života našej krajiny, vrátane tzv. veľkej politiky: v mene chudobných, utláčaných, okrádaných a vykorisťovaných vás naliehavo žiadam: prestaňte považovať občanov Slovenskej republiky len za zdroj obohatenia a ľahkého zisku..."

http://www.konzervativnyvyber.sk/predseda-rady-kbs-milan-lach-k-naliehavym-problemom-zdravotnictva/34393/
jar88
27.01.16,13:39
už aj farárkovia :)))

už len počkať, kým osvieti aj tých cca 38 % voličov...

"Zároveň sa obraciam na predstaviteľov finančných a iných štruktúr skrytej, ale reálnej moci, ktoré sú pravými pôvodcami súčasných problémov a v skutočnosti riadia slovenské zdravotníctvo a ďalšie oblasti života našej krajiny, vrátane tzv. veľkej politiky: v mene chudobných, utláčaných, okrádaných a vykorisťovaných vás naliehavo žiadam: prestaňte považovať občanov Slovenskej republiky len za zdroj obohatenia a ľahkého zisku..."

http://www.konzervativnyvyber.sk/predseda-rady-kbs-milan-lach-k-naliehavym-problemom-zdravotnictva/34393/

Ja už mám dosť, povedal Kapo di Tuti Kapi, porozhliadol sa po miestnosti a spýtal sa: A vy?
Za okrúhlym stolom sedeli jedenásti krstní otcovia – don Soldato, don Medici, don Polici, don Stavanger, don Justitio, don Oilo, traja šéfovia finančných skupín, dvaja majitelia advokátskych kancelárií – a nechápavo sa pozreli na seba.


Čítajte viac: http://komentare.sme.sk/c/8124871/ja-uz-mam-dost-avy-spytal-sa-kapo-di-tuti-kapi.html#ixzz3ySJaVHBM

Bezplatné zdravotníctvo Smeru je v troskách
Po ôsmich rokoch Smeru pri kormidle je bezplatná verzia zdravotníctva len ilúziou. Napriek povinným odvodom si naň ročne pacient dopláca stovky eur. Lomcuje ním doteraz nebývalá korupcia a intenzita škandálov, ktoré za posledné dva roky vyplávali na povrch, nemá obdobu v doterajšej histórii Slovenska.



Čítajte viac: http://domov.sme.sk/c/20070870/bezplatne-zdravotnictvo-smeru-je-v-troskach.html#ixzz3ySKSNPNF
misoft
27.01.16,15:06
už aj farárkovia :)))

už len počkať, kým osvieti aj tých cca 38 % voličov...

"Zároveň sa obraciam na predstaviteľov finančných a iných štruktúr skrytej, ale reálnej moci, ktoré sú pravými pôvodcami súčasných problémov a v skutočnosti riadia slovenské zdravotníctvo a ďalšie oblasti života našej krajiny, vrátane tzv. veľkej politiky: v mene chudobných, utláčaných, okrádaných a vykorisťovaných vás naliehavo žiadam: prestaňte považovať občanov Slovenskej republiky len za zdroj obohatenia a ľahkého zisku..."

http://www.konzervativnyvyber.sk/predseda-rady-kbs-milan-lach-k-naliehavym-problemom-zdravotnictva/34393/
Hmmm.... celkom logicky písané, ale.......
Sám najnammúdrejší birmovaný zväzák to označí za bludy, za miešanie sa cirkvi do veci verejných... Teda de facto.... prečíta, vypustí svoju kritiku na najbližšej tlačovke, označí všetkých, čo sa niečoho dožadujú za skupinku pomýlených, ktorých isto-iste riadi a diriguje opozícia - teda bude to zase len obštrukcia opozície... a zahrá to do autu.... spôsobom jemu vlastným....
http://www.webnoviny.sk/fotografia/7167/velka/fico.jpg
misoft
27.01.16,17:14
Bisťu..... nemýlil som sa..... teraz v správach sa prejavil.... a presne tak, ako som vyššie napísal......
bjuty smis
28.01.16,06:06
Bisťu..... nemýlil som sa..... teraz v správach sa prejavil.... a presne tak, ako som vyššie napísal......

v správach som to nezachytil. ale teraz vidím :))

http://www.cas.sk/clanok/343105/vojna-medzi-ficom-a-katolickou-cirkvou-za-biskupom-stoji-neschopne-kdh.html
takže] cirkev zblbol neschopný fífel

učitelov zblbol pošahanec matovič....

len mi zatial uniklo, kto zneužil tie neštastné sestričky...

lebo to, že je to spolitizované vyblakuje od začiatku...

tak kto je ten nepriatel nášho mladého štátu ???
buchač
28.01.16,06:10
tak kto je ten nepriatel nášho mladého štátu ???
Žeby voliči, lebo preferencie klesajú ?
Tweety
28.01.16,11:26
jar88
29.01.16,05:51
Žeby len fáma? http://domov.sme.sk/c/20081408/smer-vraj-kryl-podvody-s-dph.html

To budú určite len nejaké fámy. Keby to bola pravda, dávno by boli na dlažbe. Veď náš preceda vravel, že stačí podozrenie a letia.;)
On predsa najlepšie vie, akými ľuďmi sa obklopiť a čo ľudia potrebujú.
Všetko to predsa robia pre ľudí, nie pre seba.;)
Tweety
29.01.16,08:49
My sme malí veľkí muzikanti, to všetko niekto iný, škandalózne.

http://www.cas.sk/clanok/343199/zahada-sifona-za-271-eur-kto-ho-do-skol-objednal-a-kto-ho-dodal.html
Mária27
30.01.16,21:16
Mária27
30.01.16,21:19
jar88
31.01.16,04:37
My sme malí veľkí muzikanti, to všetko niekto iný, škandalózne.

http://www.cas.sk/clanok/343199/zahada-sifona-za-271-eur-kto-ho-do-skol-objednal-a-kto-ho-dodal.html
Naozaj máme dobrých novinárov. Oni sa vôbec nehrajú na slovíčka a fakt, je pre nich fakt.
-----------------------------------------
Prvá informácia aj vo mne vzbudila dojem, že sa jedná o neskutočne predražený nákup sifónov pre potreby údržby WC na našich zanedbaných školách.
-----------------------------------------
To naozaj tak súrne potrebujeme vyhrať voľby? Naozaj nám je jedno, kto a ako nás bude v budúcnosti oblbovať?
jar88
31.01.16,04:54
https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xaf1/v/t1.0-9/12647404_152873025090846_1678920500678268282_n.jpg ?oh=cc0dba0e3eaa0f948d240e79222fe7d1&oe=573AF3FF
Jój, veľmi ťažká otázka.
Mám obavu, že to len tak niekto na Slovensku nevypočíta.
Asi to bude tým, že nám Amerika kradne mozgy a sprostých tu necháva socialistom a antiamerikanistom.
misoft
31.01.16,08:02
jar88
01.02.16,12:32
Obyčajný človek - už len ...misoft
Detvo môjho rodu -
volím radšej voliť, než nevoliť:
radšej dám 100% hlasu niekomu, s kým súhlasím na 50%,
než 50% hlasu niekomu, s kým na 100% nesúhlasím!:)
-------------------------------------------------
Nuž morho, misoft a vol teda byť, ako nebyť z vlastnej vôle "......m".;)
jar88
01.02.16,12:38
Páči sa mi tá dievčinka s ružovým motívom na šatočkách, ako nad tým rozčarovane uvažuje a netvári sa, "že vie".:)
buchač
01.02.16,15:13
Schäuble chce celej EÚ zdaniť tankovanie. Podporu nemá

„Návrh má zahŕňať spoplatnenie každého litra benzínu. Musia sa totiž nájsť peniaze na to, aby sa lepšie zabezpečili vonkajšie hranice Schengenu, a takisto, aby sme sa vedeli lepšie postarať o migrantov, ktorí do únie prišli,“ povedal pre Pravdu zdroj z Európskeho parlamentu v Bruseli, ktorý nechcel byť menovaný.
http://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/381877-schauble-chce-celej-eu-zdanit-tankovanie-podporu-nema/

...pfujtajbl......píííííííp...
duves
01.02.16,15:59
budeme platiť dane, už len za to, že dýchame. uvidite. Pozrite, čo napisali kabalisti okolo problemu migrantov. http://laitman.cz/2016/01/29/televize-islamskeho-statu/
buchač
01.02.16,16:01
Proimigrantskí aktivisti dostanú dvakrát viac ako učitelia na školách

V Čechách vychádza na povrch, koľko peňazí ide do mimovládnych organizácií podporujúcich prílev imigrantov. Jednou z takýchto organizácií je aj spoločnosť META, ktorej poslaním je aktívne prispievať k nastavovaniu a skvalitňovaniu podmienok podporujúcich rovnaké príležitosti migrantov, a to predovšetkým v oblasti vzdelávania, ktoré je jednou z podmienok úspešného začlenenia sa do spoločnosti
...
Dotácia pre tuto mimovládku činí 11 miliónov českých korún. Náklady na služby 2,7 miliónov, na výplaty 8 miliónov. Počet zamestnancov 20.
http://www.hlavnespravy.sk/proimigrantsky-aktivisti-dostanu-dvakrat-viac-ako-ucitelia-na-skolach/738157
...a teraz otázka.
Ako je to asi u nás ?
duves
01.02.16,16:03
U nas sú ISTOTY. Jasne že to bude podobne, napriek optimistickému štekaniu precedu. Inak hovorí a inak koná. Všetcu tancuju ako velky brat píska.
pmajap
01.02.16,16:22
Sloboda á la EU:
- radšej nevychádzajte z domu
- radšej zrušíme koncerty
- radšej zrušíme futbalové zápasy
- radšej zastavíme metro
- radšej zastavíme električky
- radšej nepovolíme rozsvecovanie vianočného stromčeka
- radšej sa vyhýbajte nákupným strediskám
- radšej sa vyhýbajte letiskám aj vlakovým staniciam
Ale inak je všetko krásne, multikulturalizmus funguje, a kto o tom pochybuje, je xenofób, rasista a fašista, ktorý šíri strach a nenávisť.
jar88
02.02.16,04:27
U nas sú ISTOTY. Jasne že to bude podobne, napriek optimistickému štekaniu precedu. Inak hovorí a inak koná. Všetcu tancuju ako velky brat píska.

Za "precedu" vravia skutky. Čo sľúbil, to aj odfajkol, ako splnené.:)
Problém je v tom, že každý si pod jeho slovami a frázami predstavuje to, čo sám chce rozumieť a počuť. :D
jar88
02.02.16,04:35
Proimigrantskí aktivisti dostanú dvakrát viac ako učitelia na školách

V Čechách vychádza na povrch, koľko peňazí ide do mimovládnych organizácií podporujúcich prílev imigrantov. Jednou z takýchto organizácií je aj spoločnosť META, ktorej poslaním je aktívne prispievať k nastavovaniu a skvalitňovaniu podmienok podporujúcich rovnaké príležitosti migrantov, a to predovšetkým v oblasti vzdelávania, ktoré je jednou z podmienok úspešného začlenenia sa do spoločnosti
...
Dotácia pre tuto mimovládku činí 11 miliónov českých korún. Náklady na služby 2,7 miliónov, na výplaty 8 miliónov. Počet zamestnancov 20.
http://www.hlavnespravy.sk/proimigrantsky-aktivisti-dostanu-dvakrat-viac-ako-ucitelia-na-skolach/738157
...a teraz otázka.
Ako je to asi u nás ?

Počet zamestnancov 20.
Ide o 20 ľudí, ktorých živia dotácie a ešte k tomu jednorázovo.
Ak by to aj u nás bolo podobné, nie sú pre nás veľkou záťažou. Živíme tých darnožráčov podstatne viac a robíme to s úžasným potešením.:---
buchač
02.02.16,07:39
Proimigrantskí aktivisti dostanú dvakrát viac ako učitelia na školách

V Čechách vychádza na povrch, koľko peňazí ide do mimovládnych organizácií podporujúcich prílev imigrantov. Jednou z takýchto organizácií je aj spoločnosť META, ktorej poslaním je aktívne prispievať k nastavovaniu a skvalitňovaniu podmienok podporujúcich rovnaké príležitosti migrantov, a to predovšetkým v oblasti vzdelávania, ktoré je jednou z podmienok úspešného začlenenia sa do spoločnosti
...
Dotácia pre tuto mimovládku činí 11 miliónov českých korún. Náklady na služby 2,7 miliónov, na výplaty 8 miliónov. Počet zamestnancov 20.
http://www.hlavnespravy.sk/proimigrantsky-aktivisti-dostanu-dvakrat-viac-ako-ucitelia-na-skolach/738157
...a teraz otázka.
Ako je to asi u nás ?

Počet zamestnancov 20.
Ide o 20 ľudí, ktorých živia dotácie a ešte k tomu jednorázovo.
Ak by to aj u nás bolo podobné, nie sú pre nás veľkou záťažou. Živíme tých darnožráčov podstatne viac a robíme to s úžasným potešením.:---

Dotácie na 20 ľudí ? Je to normálne ?
Dobre, tak inak. Henten článok je len najvyšší bod ľadovca...ten najmenší, kde sa vojde len tých 20 buzerantov a feministiek ....dané výrazy nie sú urážka, ale fakt !!!

Nejdem dávať linky, lebo to proste nemá význam, ale je veľa dôkazov o tých mimovládkach, pomáhačov imigrantov, slniečkárov...že z akého prostredia pochádzajú, čo vyštudovali, z čoho promovali, kde sa angažujú...
Jeden by zdúpnel, plakal, čo sú to za exoti.


Aj u nás je to podobne, len im ešte nik neprišiel na kobylku...alebo nechcel ???
BXLmiami
02.02.16,08:00
Tiež by ma zaujímali čísla našich slniečkárov.
Tweety
02.02.16,08:11
duves
02.02.16,08:34
Tweety
02.02.16,10:30
jar88
02.02.16,10:31
Tak sa mi zdá, že sa Veľká Británia pripravuje naviesť euro-hujerov na správnu cestu. Som zvedavý, čo na to povie Slovensko.
List predsedu Európskej rady Donalda Tuska týkajúci sa otázky referenda Spojeného kráľovstva o zotrvaní v EÚ/vystúpení z nej
http://www.consilium.europa.eu/sk/press/press-releases/2015/12/07-tusk-letter-to-28ms-on-uk/
bjuty smis
02.02.16,11:50
duves
02.02.16,12:17
Tweety
02.02.16,13:23
jar88
02.02.16,13:39
http://beblavy.blog.sme.sk/c/400395/ministerkin-milionovy-maser.html
Dosť by ma zaujímalo, ako a kedy na to prišiel.;)
---------------------------------------------------------
Nie je zaujímavé, že v poslednej dobe robí SMER jeden prúser za druhým?:--- Pripadá mi to, že si je vedomý, istoty najmenej 30% hlasov a ostatné chce nechať na budúci "zlepenec", ako že stredo-pravých strán. Už to tu v minulosti bolo a v konečnom dôsledku to SMER len posilnilo.:cool:
duves
02.02.16,13:52
Strana robí pruser v okamžiku, ked rozda valovy po volbach. Ludia su chamtivy a vždy sa to prevalí. Ale ruku na srdce, ako inak znižiť preferencie Smeru? Len takto.
Oliwa
02.02.16,14:20
http://www.topky.sk/cl/10/1525479/Megaskandal-v-zdravotnictve--Miliony-na-masera--Obraba-aj-manzelky-smerakom--pyta-sa-Siet
Ak by niekto nevedel, kam s peniazmi: ;):D
http://klinika-kostka.com/podpora/

Niečo z ich úvodníka:
"Z histórie našej spoločnosti je možné vyvodiť závery, že existuje objektívna potreba analyzovať nielen jednotlivé prvky v zdravotnej starostlivosti ako nasledné za sebou idúce kroky ale aj celkový flowchart tohto procesu a hľadať tak nové procesy na znižovanie záťaže na pacienta či už na úrovni časovej alebo finančnej. Preto sme v dlhodobej vízii prijali rozhodnutie, že je potrebné na začiatku procesu zdravotnej starostlivosti pacienta zaradiť do určitej schémy rehabilitačno-regeneračnej starostlivosti ako jednoznačnej potrebe objektívnej diferenciácie vplyvu civilizačných ochorení na organizmus človeka.

Naša spoločnosť prechádzala tak ako iné zdravotnícke zariadenia vývojom kedy sme si najprv v teoretickej rovine a následne po schválení nadriadených orgánov začali so zavádzaním týchto procesov a postupov do systému zdravotnej starostlivosti v našom zdravotníckom zariadení."
Kvaka
02.02.16,14:58
http://www.topky.sk/cl/10/1525479/Megaskandal-v-zdravotnictve--Miliony-na-masera--Obraba-aj-manzelky-smerakom--pyta-sa-Siet
Oliw, však dobrá masáž nie je zlá. :) Táto veta ma zaujala: Preto sme v dlhodobej vízii prijali rozhodnutie, že je potrebné na začiatku procesu zdravotnej starostlivosti pacienta zaradiť do určitej schémy rehabilitačno-regeneračnej starostlivosti ako jednoznačnej potrebe objektívnej diferenciácie vplyvu civilizačných ochorení na organizmus človeka. :eek:
To mám problém pochopiť. :)
jar88
02.02.16,15:01
Strana robí pruser v okamžiku, ked rozda valovy po volbach. Ludia su chamtivy a vždy sa to prevalí. Ale ruku na srdce, ako inak znižiť preferencie Smeru? Len takto.

Presne tak - ľudia sú chamtiví - doplním, len to, že je to ich základná a úplne prirodzená vlastnosť.
-------------------------------------
Preto sa ti stále čudujem, že od niekoho očakávaš, že bude iný. Teda v prípade, že sa dostane k válovu. No a ešte tu máme jednu dôležitú prirodzenú ľudskú vlastnosť. Je ňou vynaliezavosť.:cool:
Oliwa
02.02.16,15:01
Anka, takých viet tam je habadej... Jedna lepšia ako druhá ;)... Zaujímavé čítanie...:D Ono asi nie je nutné, aby to klient pochopil. Stačí, aby zaplatil... :o
Okrem poisťovne...
buchač
02.02.16,15:04
Ale ruku na srdce, ako inak znižiť preferencie Smeru? Len takto.
Áááále trt ...Respektíve sa znížia, ale o koľko %% ?
Veď vieme, čo platí na naše ovečky zvané dôchodcovia, degeši a pozostalí z rozumu.
Tu kytička, tu gulášik a tým, čo nikdy nepochopia ?
Proste smola...populizmus je raz taký...

Ozaj Je.Blavý kde bol doteraz, čo sa vlastne vyrieši ?
NIČ !!!
Kde niet žalobcu, tam niet vinníka....ešte aby na chlapca konkurencia niečo nevytiahla..;)
misoft
02.02.16,15:05
http://www.topky.sk/cl/10/1525479/Megaskandal-v-zdravotnictve--Miliony-na-masera--Obraba-aj-manzelky-smerakom--pyta-sa-Siet
Oliw, však dobrá masáž nie je zlá. :) Táto veta ma zaujala: Preto sme v dlhodobej vízii prijali rozhodnutie, že je potrebné na začiatku procesu zdravotnej starostlivosti pacienta zaradiť do určitej schémy rehabilitačno-regeneračnej starostlivosti ako jednoznačnej potrebe objektívnej diferenciácie vplyvu civilizačných ochorení na organizmus človeka. :eek:
To mám problém pochopiť. :)
Akurát sledujem v správach.... i takto sa dajú "prerozdeľovať" prachy.....
jar88
02.02.16,15:14
http://www.topky.sk/cl/10/1525479/Megaskandal-v-zdravotnictve--Miliony-na-masera--Obraba-aj-manzelky-smerakom--pyta-sa-Siet
Oliw, však dobrá masáž nie je zlá. :) Táto veta ma zaujala: Preto sme v dlhodobej vízii prijali rozhodnutie, že je potrebné na začiatku procesu zdravotnej starostlivosti pacienta zaradiť do určitej schémy rehabilitačno-regeneračnej starostlivosti ako jednoznačnej potrebe objektívnej diferenciácie vplyvu civilizačných ochorení na organizmus človeka. :eek:
To mám problém pochopiť. :)

Neviem na čo to potrebuješ práve ty chápať, keď to zjavne nepotrebuješ kupovať.:)
-----------------------------
Pritom je viac než jasné, že ten, kto to pre svojich pacientov nakupuje, asi vie viac o potrebách svojich poistencov a preto to vie aj spoľahlivo finančne ohodnotiť.;)
lujza.j
02.02.16,15:27
za mesiac do volieb sa ešte špinky vyškrabká....
http://www.topky.sk/cl/100535/1525427/Fico-priznal-pochybnosti--Smer-nemusi-byt-vo-vlade--aj-ked-vyhra-volby
aj takto sa dá....chytiť hlas.....

na gulášik a iné predvolebné oné ...masáže..... každá strana chytá....len je smutné...že to funguje:(
duves
02.02.16,16:30
Áááále trt ...Respektíve sa znížia, ale o koľko %% ?
Veď vieme, čo platí na naše ovečky zvané dôchodcovia, degeši a pozostalí z rozumu.
Tu kytička, tu gulášik a tým, čo nikdy nepochopia ?
Proste smola...populizmus je raz taký...

Myslim, že bude scenar ako na jesen 1998
https://youtu.be/VXinPo2dyIY
Samozrejme, bude to len z blata do kaluže. Zlepenec čo vznikne, tu bude dusiť tento ľud.
Nandrolon
02.02.16,16:44
Buchac, sa tu riadne smejem, vidim, ze mame spolocneho priatela - Brblaveho :-))))
Narodny hrdina Slovenakej republiky. Ked zacne s tou recovou vadou, mali by vypinat mikrofony.
buchač
02.02.16,16:49
Myslim, že bude scenar ako na jesen 1998
Samozrejme, bude to len z blata do kaluže. Zlepenec čo vznikne, tu bude dusiť tento ľud.
Tu by pasovala skôr iná pesnička, aj keď ten náš preceda je pobirmovaný...

https://www.youtube.com/watch?v=Pm81w-WfCRM


Apage Satanas - text

Bůh jak se zdá má novej cíl,
říká si o svatozář dál nosí knír.

Zkouší tě zmást,
zkouší zmást.

Z billboardů znáš svět klidnejch sil,
míhaj se okolo nás a měněj styl.
Zkouší tě zmást...

Skrývá jen svoje rohy,
dál káže Apage Satanas.
Hlídá jen svoje rohy,
sám ďábel Apage Satanas.

Tisknout si odpustky dá,
zvedne kříž a kasu v druhý ruce,
kdo z nás se upálit má,
jako symbol další revoluce.

Zkouší tě zmást,
zkouší zmást.

Skrývá jen svoje rohy,
dál káže Apage Satanas.
Hlídá jen svoje rohy,
sám ďábel Apage Satanas.

Jedenáct je přikázání,
deset znáš a lhát tě právě učí,
dvanáctý je o poznání,
kdo je ten, co do duše ti hučí.

Zkouší tě zmást,
zkouší zmást.

Skrývá jen svoje rohy,
dál káže Apage Satanas.
Hlídá jen svoje rohy,
sám ďábel Apage Satanas.

Kyrie Eleison...
jar88
02.02.16,21:48
Áááále trt ...Respektíve sa znížia, ale o koľko %% ?
Veď vieme, čo platí na naše ovečky zvané dôchodcovia, degeši a pozostalí z rozumu.
Tu kytička, tu gulášik a tým, čo nikdy nepochopia ?
Proste smola...populizmus je raz taký...

Myslim, že bude scenar ako na jesen 1998
Samozrejme, bude to len z blata do kaluže. Zlepenec čo vznikne, tu bude dusiť tento ľud.

Fico vám určite nebude spievať. On totiž stále vie, prečo ste ho v minulosti volili. :)
----------------------------
A vie prečo ho budete voliť v budúcich voľbách. (nie teraz 5.3.2016) On si na váš hlas počká, ako ten šarvanec, čo rád vybľakuje spoza plota.:cool:
------------------------
Treba pokorne nohami šúchať pod stolom a ísť k voľbám s rešpektom, ľudia rozhodujú. Pozrieme sa, aké karty rozdajú a na základe toho sa potom rozhodneme,“ konštatoval Fico.
-------------------
A zrejme zostane za plotom a bude sa na vás škeriť v opozícii.
Tweety
03.02.16,06:10
Ing. Ľubomír Janoška
03.02.16,06:23
buchač
03.02.16,06:31
http://www.topky.sk/cl/1000863/1525233/Mytus-z-dobrych-sprav-zburany--Eurofondy-zadarmo--Kravina--ktoru-odhalia-tieto-cisla-
a kde sú precedovi pätolízači?

Voľby sa blížia...level sa posunul vyššie. ;) :D
bjuty smis
03.02.16,06:58
jar88
03.02.16,08:57
http://www.topky.sk/cl/1000863/1525233/Mytus-z-dobrych-sprav-zburany--Eurofondy-zadarmo--Kravina--ktoru-odhalia-tieto-cisla-
a kde sú precedovi pätolízači?

A to je ako že kto, ten precedov pätolízač?;)
Podľa čoho ich dokážeš identifikovať?:confused: A že práve ty :) ich hľadáš?
duves
03.02.16,09:58
Fico vám určite nebude spievať. On totiž stále vie, prečo ste ho v minulosti volili. :)
----------------------------
A vie prečo ho budete voliť v budúcich voľbách......
Ty mi teraz vykáš? Som myslel, že si tykame.
duves
04.02.16,04:53
Ústavný súd rozhodol. Kauza Gorila skončená. Zabudnite!!!
http://dennikpolitika.sk/archiv/3186
duves
04.02.16,05:09
taiko
04.02.16,06:16
Psychopati na bilbordoch
http://www.zemavek.sk/articles/view/psychopati-na-bilbordoch
dobry clanok. Skoda len ze autor dalej nerozvinul tu tezu o nevoleni. Obcania nepojdu volit a co bude potom ? Nehovoriac o tom, ze stale tu bude niekto kto volit bude a co ked ten niekto bude volit Kotlebu, Kollara, ci inu katastrofu. (dufam, ze sa zhodneme, ze okrem inych Kollarova a Kotlebova strana katastrofami su )
buchač
04.02.16,06:18
Psychopati na bilbordoch
http://www.zemavek.sk/articles/view/psychopati-na-bilbordoch

Psychopati sú v radoch "Zeme a vek"...
bjuty smis
04.02.16,07:09
„Zo sumy v obstarávaní 81 miliónov eur sú reálne náklady zhruba okolo 10 miliónov eur,“

viac ako 70 milion-vyše 2 miliardy korun -pred volbami potešia-...
učitelia nech si trhnú, ked nie je z čoho...


https://dennikn.sk/356580/naozaj-chcete-minut-80-milionov-pomaly-internet-skoly-pytaju-sa-statu-kritici/?ref=cl
duves
04.02.16,07:42
Psychopati na bilbordoch
http://www.zemavek.sk/articles/view/psychopati-na-bilbordoch
dobry clanok. Skoda len ze autor dalej nerozvinul tu tezu o nevoleni. Obcania nepojdu volit a co bude potom ? Nehovoriac o tom, ze stale tu bude niekto kto volit bude a co ked ten niekto bude volit Kotlebu, Kollara, ci inu katastrofu. (dufam, ze sa zhodneme, ze okrem inych Kollarova a Kotlebova strana katastrofami su )
Ved to, psychopati su aj medzi voličmi.
misoft
04.02.16,08:19
Tweety
04.02.16,08:31
Kvaka
04.02.16,08:41
K tým "psychopatom" z časopisu Zem a Vek. Treba si z toho časopisu aj niečo prečítať a nehľadať iba to "zlé" vždy a všade, za každú cenu. Mala som tú možnosť si ho prelistovať, síce len občas a málo, ale bolo to zaujímavé čítanie. Je pravda, že nesúhlasím so všetkým, čo som čítala, to sa ani nedá, ale je tam dosť múdreho a také alternatívne spravodajstvo tejto vláde veľmi vadí. Každý si môže vyfiltrovať to, čo z prečítaného uzná, čomu uverí, lebo ak stále počúvame iba "A", a toto "A" je napríklad lož, tak 100x opakovaná lož sa stáva pravdou. Prečítajte si napríklad tu, prečo je autor článkov nebezpečný.
http://barny120.blog.pravda.sk/2014/12/23/t-e-rostas-je-nebezpecny/
Citujem: Rostas zverejňuje to, o čom mainstream mlčí. Vtedy si človek uvedomí, že ten názor, ktorý je všadeprítomný, a považovaný za správny, nemusí byť až tak fajn. Chce si vypočuť aj druhú stranu, a sám určiť, čo mu dáva väčší zmysel Toto je extrémne nebezpečné. Takto uvedomelí ľudia začnú informácie filtrovať.
Prestanú veriť všetkému, čo sa píše, a čo sa vysiela. A tak budú ťažšie manipulovateľní.
jar88
04.02.16,15:11
K tým "psychopatom" z časopisu Zem a Vek. Treba si z toho časopisu aj niečo prečítať a nehľadať iba to "zlé" vždy a všade, za každú cenu. Mala som tú možnosť si ho prelistovať, síce len občas a málo, ale bolo to zaujímavé čítanie. Je pravda, že nesúhlasím so všetkým, čo som čítala, to sa ani nedá, ale je tam dosť múdreho a také alternatívne spravodajstvo tejto vláde veľmi vadí. Každý si môže vyfiltrovať to, čo z prečítaného uzná, čomu uverí, lebo ak stále počúvame iba "A", a toto "A" je napríklad lož, tak 100x opakovaná lož sa stáva pravdou. Prečítajte si napríklad tu, prečo je autor článkov nebezpečný.
http://barny120.blog.pravda.sk/2014/12/23/t-e-rostas-je-nebezpecny/
Citujem: Rostas zverejňuje to, o čom mainstream mlčí. Vtedy si človek uvedomí, že ten názor, ktorý je všadeprítomný, a považovaný za správny, nemusí byť až tak fajn. Chce si vypočuť aj druhú stranu, a sám určiť, čo mu dáva väčší zmysel Toto je extrémne nebezpečné. Takto uvedomelí ľudia začnú informácie filtrovať.
Prestanú veriť všetkému, čo sa píše, a čo sa vysiela. A tak budú ťažšie manipulovateľní.
Teória o "Obnova národného hospodárstva - národné podniky"
http://www.slobodnyvysielac.sk/relacie/ekonomicka-demokracia/
Podľa nich by tým vznikla nezávislá domáca ekonomika a nemal by na nich žiadny dosah medzinárodný "slobodný" trh.
buchač
04.02.16,15:46
K tým "psychopatom" z časopisu Zem a Vek. Treba si z toho časopisu aj niečo prečítať a nehľadať iba to "zlé" vždy a všade, za každú cenu. Mala som tú možnosť si ho prelistovať, síce len občas a málo, ale bolo to zaujímavé čítanie. Je pravda, že nesúhlasím so všetkým, čo som čítala, to sa ani nedá, ale je tam dosť múdreho a také alternatívne spravodajstvo tejto vláde veľmi vadí. Každý si môže vyfiltrovať to, čo z prečítaného uzná, čomu uverí, lebo ak stále počúvame iba "A", a toto "A" je napríklad lož, tak 100x opakovaná lož sa stáva pravdou. Prečítajte si napríklad tu, prečo je autor článkov nebezpečný.
http://barny120.blog.pravda.sk/2014/12/23/t-e-rostas-je-nebezpecny/
Citujem: Rostas zverejňuje to, o čom mainstream mlčí. Vtedy si človek uvedomí, že ten názor, ktorý je všadeprítomný, a považovaný za správny, nemusí byť až tak fajn. Chce si vypočuť aj druhú stranu, a sám určiť, čo mu dáva väčší zmysel Toto je extrémne nebezpečné. Takto uvedomelí ľudia začnú informácie filtrovať.
Prestanú veriť všetkému, čo sa píše, a čo sa vysiela. A tak budú ťažšie manipulovateľní.
K tomu časopisu Zem a vek.

Za socíku to bol časák, ktorý foter kupoval pravidelne roky.
Predtým sa venoval určitým špecifickým zaujímavostiam Zeme...politiky tam bolo teda za minimálne promile. Teraz je taký, aký je...kadejaký holofojtoš s vyštudovanou masmediálnou komunikáciou ide robiť múdreho a chce ovplyvňovať ľudí.

Spomenutý nesúhlas (ako uvádzaš) s určitými článkami je samozrejme v poriadku, každý nemusí súhlasiť s každým.
Rostasa občas započujem v rádiu...nerozmýšľam nad tým, za volantom dávam pozor radšej na cestu.

Občas ale považujem za psychopatov tých, ktorý hlava nehlava citujú alebo dávajú linky na určité články, ktoré sa niekedy dajú považovať za šarlatánstvo...

ALE to je môj názor...a ten mi nik nevezme, maximálne len môže patričnou argumentáciou pozmeniť. ;)
lujza.j
04.02.16,15:54
duves
05.02.16,06:15
Áááále trt ...Respektíve sa znížia, ale o koľko %% ?
Veď vieme, čo platí na naše ovečky zvané dôchodcovia, degeši a pozostalí z rozumu.
Tu kytička, tu gulášik a tým, čo nikdy nepochopia ?
Proste smola...populizmus je raz taký...

Myslim, že bude scenar ako na jesen 1998
Samozrejme, bude to len z blata do kaluže. Zlepenec čo vznikne, tu bude dusiť tento ľud.

Fico vám určite nebude spievať. On totiž stále vie, prečo ste ho v minulosti volili. :)
----------------------------
A vie prečo ho budete voliť v budúcich voľbách. (nie teraz 5.3.2016) On si na váš hlas počká, ako ten šarvanec, čo rád vybľakuje spoza plota.:cool:
------------------------
Treba pokorne nohami šúchať pod stolom a ísť k voľbám s rešpektom, ľudia rozhodujú. Pozrieme sa, aké karty rozdajú a na základe toho sa potom rozhodneme,“ konštatoval Fico.
-------------------
A zrejme zostane za plotom a bude sa na vás škeriť v opozícii.
Pomaly, ale iste preferencie klesaju
http://www.tvnoviny.sk/domace/1818569_smer-sd-v-prieskume-pada-tak-malo-nemal-uz-roky
buchač
05.02.16,06:28
Pomaly, ale iste preferencie klesaju
http://www.tvnoviny.sk/domace/1818569_smer-sd-v-prieskume-pada-tak-malo-nemal-uz-roky

Pomaly, ale iste dochádza ovečkám rozum, že nie je všetko zlato, čo sa blyští.
Ono fajka, odfajknutie, odfajčenie nie je to isté...teda aspoň u nás je v tom teda obrovský rozdiel.
bjuty smis
05.02.16,06:41
duves
05.02.16,06:53
http://www.aktuality.sk/clanok/313150/komentar-daga-danisa-koho-kryju-kalinak-s-pociatkom/
Stále tvrdím, že politici su hlavne ochrancovia oligarchie. Možno mnohí ani nemusia kradnuť, ale maju politicku zodpovednosť za marazmus v štate.
Tweety
05.02.16,07:48
jar88
05.02.16,12:01
Áááále trt ...Respektíve sa znížia, ale o koľko %% ?
Veď vieme, čo platí na naše ovečky zvané dôchodcovia, degeši a pozostalí z rozumu.
Tu kytička, tu gulášik a tým, čo nikdy nepochopia ?
Proste smola...populizmus je raz taký...

Myslim, že bude scenar ako na jesen 1998
Samozrejme, bude to len z blata do kaluže. Zlepenec čo vznikne, tu bude dusiť tento ľud.

Fico vám určite nebude spievať. On totiž stále vie, prečo ste ho v minulosti volili. :)
----------------------------
A vie prečo ho budete voliť v budúcich voľbách. (nie teraz 5.3.2016) On si na váš hlas počká, ako ten šarvanec, čo rád vybľakuje spoza plota.:cool:
------------------------
Treba pokorne nohami šúchať pod stolom a ísť k voľbám s rešpektom, ľudia rozhodujú. Pozrieme sa, aké karty rozdajú a na základe toho sa potom rozhodneme,“ konštatoval Fico.
-------------------
A zrejme zostane za plotom a bude sa na vás škeriť v opozícii.
Pomaly, ale iste preferencie klesaju
http://www.tvnoviny.sk/domace/1818569_smer-sd-v-prieskume-pada-tak-malo-nemal-uz-roky
Čítal som výstižný príspevok z debaty pod článkom
-------------------------------------------
John Mars
ludia sa zbytočne hadaju o tom kto je lepši ...pozrite si tie volebne prieskumy poriadne ved všetci už vo vlade boli ...to že si niekto zmeni len nazov strany a predtym sedel v parlamente za inu stranu si niekto chce hovoriť že je novy ?...všetky tie strany su na smiech lebo všetky boli pri moci a všetky ukazali že nevedia vladnuť takže v podstate je jedno kto bude vladnu po 26 rokoch sa dalšie 4 roky zas nič nezmeni či bude vladnuť fico alebo opozicia ....toto je vyber ako vybrať si medzi hovnami ktore najlepšie smrdi tongue emoticon
Like · Reply · 21 hrs
--------------------------------------------------
Vraj toto je výber ako vybrať si, ktoré najlepšie smrdí.
Ja by som to len doplnil, že ak si nepôjdete vybrať ktorým, zrejme vás nakoniec aj tak nejakým namažú a budete to tak či tak musieť zniesť. (ale to SMERÁCKE smrdí určite najviac)
lujza.j
05.02.16,14:04
bóžinku...ten igorko....to je šašo....
buchač
05.02.16,16:59
Sestry prijali návrh premiéra, majú však podmienky
http://domov.sme.sk/c/20087783/sestry-prijali-navrh-premiera-maju-vsak-podmienky.html?ref=trz

V upútavke na Tv správy sa objavil preceda a povedal ..." prosím sestry, aby sa vrátili.."....

Uvidíme, čo sa z toho vykľuje...
Pri sestrách "prosí", pri učiteľoch "vyzýva"...na jednej strane pri štrajku si to odnesú pacienti a rodičia. Len ako si to neskôr odnesú štrajkujúci, to je už iná otázka, ktorá bude zodpovedaná až po voľbách.

Jedno je ale zaujímavé...štátom platení učitelia a sestry "štrajkujú"...ja to ale za štrajk nepovažujem. Ono by bolo ale aj zaujímavé, či majú nejaké odbory... koľko a či vôbec nejakú čiastku do nich odvádzajú. Lebo niekde na Západe sú inak organizovaní, no za určité členské. Lenže toto členské sa prejaví aj v tom, že štrajkujúci neprídu o žiadne újmy na plate a môžu štrajkovať teda dosť dlho.

Škoda reči na hentú tému...

...a že výsledok jednania sa nebude dotýkať všetkých sestier, tak to je už iná káva. Kavecká robí rozdiely medzi sestrou a sestrou ???
Niekde som čítal, že má iné priority....ale šak nechajme sa prekvapiť.
buchač
06.02.16,16:44
„Je tam vždy nejaký priestor na dohodu, lebo v rámci vyjednávania zamestnávateľ – zamestnanec sa môžu dohodnúť v rámci, ktorý je stanovený zákonom a finančnými podmienkami tej-ktorej nemocnice,“ povedal Fico.
http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/382588-odbory-ziadaju-fica-aby-prijal-zdravotne-sestry/

Nepomýlili sa v citácii ???
Nemalo by byť miesto "d" písmenko "b"...??? ;)
Veta platí aj všeobecnejšie, nie iba v rámci nemocnice, zdravotníctva.
pmajap
06.02.16,19:03
taiko
06.02.16,20:34
Ak to ustoja, kde skončí dolár, toto bude zaujímavé
http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/7407-uz-je-to-tady-iran-odmitl-prodavat-ropu-za-dolary-pise-reuters
otazkou ale moze byt, ci to dolar ma vobec ustat
kukučka
06.02.16,22:07
Tak si vás tu čítam čo ste varili a piekli, aj "siahodlhé diskuzije" okolo môjho rodáka, mimochodom je MUDr, aj kto ako masíruje verejnú mienku. Nemám sa ho prečo zastávať, ale už minule na šuťáku som písala, že to veru nerobia z túžby po spravodlivosti. Narazila som v diskusii na toto video, práve som ho pozrela, je trošku rozťahané. video (https://www.youtube.com/watch?v=wG8fzKC6m2g)
jar88
07.02.16,06:04
Tak si vás tu čítam čo ste varili a piekli, aj "siahodlhé diskuzije" okolo môjho rodáka, mimochodom je MUDr, aj kto ako masíruje verejnú mienku. Nemám sa ho prečo zastávať, ale už minule na šuťáku som písala, že to veru nerobia z túžby po spravodlivosti. Narazila som v diskusii na toto video, práve som ho pozrela, je trošku rozťahané. video (https://www.youtube.com/watch?v=wG8fzKC6m2g)
Pekné video.
Znova si ho pozriem za 10 dní a potom ešte za 20 dní.
Pozriem si ho aj 5.3.2016 a to len preto, aby som si pozrel, koľko krát bolo videné.
------------------------------------------------
Dosť pochybujem, že niekto niekedy pochopí, že heslá "slúžime ľuďom", "dobrý štát slúži ľuďom" a mnoho iných, sú vždy len prázdnou frázou. Aj v týchto voľbách ide len o to, kto bude figliarom zabezpečovať dostatočne veľký balík na tunelovanie. Kto bude zabezpečovať, aby ste neprišli na to v čom spočíva vaše osobné právo a na čom stojí vaša osobná sloboda.
jar88
07.02.16,06:09
Ak to ustoja, kde skončí dolár, toto bude zaujímavé
http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/7407-uz-je-to-tady-iran-odmitl-prodavat-ropu-za-dolary-pise-reuters
otazkou ale moze byt, ci to dolar ma vobec ustat
A prečo by nemal?:)
jar88
07.02.16,06:17
Ak to ustoja, kde skončí dolár, toto bude zaujímavé
http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/7407-uz-je-to-tady-iran-odmitl-prodavat-ropu-za-dolary-pise-reuters

O toto sa pokúšali aj v roku 2008 a ako uspeli:---. Trh neobabreš eurom, či dolárom.:) Každý normálny človek si vie spočítať, akú hodnotu na koniec zaplatí a nieje pre neho dôležité v akej mene mu to ponúkneš.:cool:
buchač
07.02.16,06:29
Kto bude zabezpečovať, aby ste neprišli na to v čom spočíva vaše právo a na čom stojí vaša sloboda.

Video som nepozeral, nakoľko na Daňa som alergický asi tak, ako na Bukovského...;)
Daňo bývajúci a žijúci v Paríži mudruje k témam na Slovensku ? Kuwa, už sa len dočkať dôb, že chlapec založí nejakú stranu a pôjde do volieb...
--------------------------------------
Daňo ?
Na každého sa niečo nájde...a Daňo nie je výnimka. A ako je to s tým kameňom ?...že nech prvý hodí ten, kto jest bez viny ?
Daňo hádže kamene v kameňolome, neuvedomujúc si jedno. Lavína kameňov môže zasypať toho hádzajúceho...
---------------------------------------
Mimochodom, máš vo vete chyby, viď zvýraznené. :rolleyes:
sito
07.02.16,08:23
Kto bude zabezpečovať, aby ste neprišli na to v čom spočíva vaše právo a na čom stojí vaša sloboda.

Video som nepozeral, nakoľko na Daňa som alergický asi tak, ako na Bukovského...;)
Daňo bývajúci a žijúci v Paríži mudruje k témam na Slovensku ? Kuwa, už sa len dočkať dôb, že chlapec založí nejakú stranu a pôjde do volieb...
--------------------------------------
Daňo ?
Na každého sa niečo nájde...a Daňo nie je výnimka. A ako je to s tým kameňom ?...že nech prvý hodí ten, kto jest bez viny ?
Daňo hádže kamene v kameňolome, neuvedomujúc si jedno. Lavína kameňov môže zasypať toho hádzajúceho...
---------------------------------------
Mimochodom, máš vo vete chyby, viď zvýraznené. :rolleyes:


Juraj, Kaník rezal baníkom nohy nad kolenom, pod kolenom. A stále ma chuť robiť chyurga. Veď v podstate je to jedno kto tých pacientov podrbe, či inak som mal napýsat, aby to bolo výrazné?

Kúúúúrva, hádžme kamene? Kľúče už poznajú, aj GORILY, nezľaknú sa štrngania opíc. Na gumičke. že?
pmajap
07.02.16,09:19
Ak to ustoja, kde skončí dolár, toto bude zaujímavé
http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/7407-uz-je-to-tady-iran-odmitl-prodavat-ropu-za-dolary-pise-reuters
otazkou ale moze byt, ci to dolar ma vobec ustat
Však práve, ak to ustojí Irán a neskončí to vojenskou humanitárnou inváziou. Niečo sa deje, Čína znížila štátne rezervy na desatinu, zbavuje sa dolára, juan klesol na historické minimum akoby sa chystali na "zlatý juan", v pohotovosti je aj George Soros posluhovač Rockefellera, vracia sa po roku z dôchodku a vstupuje na finančný trh , analytik V.Pjakin to vystihol- globalna elita sa uz presunula do Ciny a kroky Ciny znamenaju kroky globalnej elity
jar88
07.02.16,13:38
Kto bude zabezpečovať, aby ste neprišli na to v čom spočíva vaše právo a na čom stojí vaša sloboda.

Video som nepozeral, nakoľko na Daňa som alergický asi tak, ako na Bukovského...;)
Daňo bývajúci a žijúci v Paríži mudruje k témam na Slovensku ? Kuwa, už sa len dočkať dôb, že chlapec založí nejakú stranu a pôjde do volieb...
--------------------------------------
Daňo ?
Na každého sa niečo nájde...a Daňo nie je výnimka. A ako je to s tým kameňom ?...že nech prvý hodí ten, kto jest bez viny ?
Daňo hádže kamene v kameňolome, neuvedomujúc si jedno. Lavína kameňov môže zasypať toho hádzajúceho...
---------------------------------------
Mimochodom, máš vo vete chyby, viď zvýraznené. :rolleyes:
To zvýraznené "vaše" a "vaša" som doplnil až následne po prečítaní si príspevku.:) (tak ako teraz, funkciou "editovať")
------------------------------
To že si video nepozeral, ti je dosť na škodu. Ale hlavne to, že neberieš informácie aj od ne sympatických ľudí. Veď info, je info. Čo záleží na tom, od koho sa čo dozvieš, podstatné je dozvedieť sa to, či nie?
-------------------------
Daňo tam vlastne obhajuje Fica pred Procházkom a zjavne má pravdu. Tým vlastne objasňuje, aké je nepodstatné kto vás po voľbách bude odžubávať a ako to bude robiť. Podstatné je, že vás bude niekto odžubávať a vy sa nikdy nedozviete, prečo je to také jednoduché.:cool:
lujza.j
07.02.16,14:41
http://m.topky.sk/cl/1000863/1526541/Sulik-vylucil-zo-spoluprace-po-volbach-Smer-a-priznal--kto-by-mohol-nahradit-Fica-na-poste-premiera
:D
buchač
07.02.16,15:24
To že si video nepozeral, ti je dosť na škodu. Ale hlavne to, že neberieš informácie aj od ne sympatických ľudí. Veď info, je info. Čo záleží na tom, od koho sa čo dozvieš, podstatné je dozvedieť sa to, či nie?
-------------------------
Daňo tam vlastne obhajuje Fica pred Procházkom a zjavne má pravdu. Tým vlastne objasňuje, aké je nepodstatné kto vás po voľbách bude odžubávať a ako to bude robiť. Podstatné je, že vás bude niekto odžubávať a vy sa nikdy nedozviete, prečo je to také jednoduché.:cool:

Ale nie...ide o to, že sympatický mi môže byť len jedinec, ktorý má aj sympatické myšlienky a názory (brať s určitou rezervou).
Daňo robil poniektoré veci tak, že sa viacmenej zviditeľňoval a v podstate znefunkčňoval systém.
Neviem, či si videl aj iné videá...napríklad s témou okolo policajtov. To čo predvádzal pri hliadke, ktorá ho zastavila, už hraničilo s bezočivosťou.

Druhý exot je Rudolf Vaský...niekedy až rozum ostáva stáť, ako tí dvaja vedia urobiť z komára slona.
---------------------------
Pohľad na Daňa aj z tej opačnej strany.
http://www.blogovisko.sk/opatrne-s-nadsenim.html
Nandrolon
07.02.16,18:09
"Daňove" názory som určitú dobu sledoval a boli mi celkom sympatické /pravdu vie každý ožran na ulici/...
Vadil mi spôsob jeho vyjadrovania a ak sa pozrie človek bližšie, myslím si, že je to biely kôň, ak nie, tak parádny podvodník...
Vasko? Však to je starý človek, ktorý tu prišiel z ameriky na "rodnú hrudu" a robí tu ťažkotonážne filmy :-))))))))))))))))))))))))))).
Zrejme sa nudí, alebo má málo drog. Pán Počiatek by mu mohol pomôcť, i keď on /Vasky/ zrejme nemá záujem o koks, ale o nejakú utlmujúcu drogu...
jar88
08.02.16,02:09
To že si video nepozeral, ti je dosť na škodu. Ale hlavne to, že neberieš informácie aj od ne sympatických ľudí. Veď info, je info. Čo záleží na tom, od koho sa čo dozvieš, podstatné je dozvedieť sa to, či nie?
-------------------------
Daňo tam vlastne obhajuje Fica pred Procházkom a zjavne má pravdu. Tým vlastne objasňuje, aké je nepodstatné kto vás po voľbách bude odžubávať a ako to bude robiť. Podstatné je, že vás bude niekto odžubávať a vy sa nikdy nedozviete, prečo je to také jednoduché.:cool:

Ale nie...ide o to, že sympatický mi môže byť len jedinec, ktorý má aj sympatické myšlienky a názory (brať s určitou rezervou).
Daňo robil poniektoré veci tak, že sa viacmenej zviditeľňoval a v podstate znefunkčňoval systém.
Neviem, či si videl aj iné videá...napríklad s témou okolo policajtov. To čo predvádzal pri hliadke, ktorá ho zastavila, už hraničilo s bezočivosťou.

Druhý exot je Rudolf Vaský...niekedy až rozum ostáva stáť, ako tí dvaja vedia urobiť z komára slona.
---------------------------
Pohľad na Daňa aj z tej opačnej strany.
http://www.blogovisko.sk/opatrne-s-nadsenim.html
Zas sa ti akosi stráca vlákno.
Celú dobu tu nadávate na Ficka a SMER sro. Že vás okráda a že ho volia blbci. Že ho už nebudete voliť a zvolíte si iných. Svorne sa tu zhodnete, že všetci politici (vpravo, vľavo) sú zlodeji. Všetci sa tu zhodnete, že vždy a všetci kradli a stále kradnú a že kradnú lebo ich slabo kontrolujú. Všetci tu snívate, že raz niekto príde a všetko vám pred nimi ustráži.
----------------------------------
Nemám slov.
misoft
09.02.16,14:13
jar88
09.02.16,17:12
Asi budeme mať nový štátny podnik.
Bežne si súkromný podnikateľ vyprodukuje "veľký zisk" z ktorého spoločnosť (štát) nemá nič, okrem smiešnej dane (cca 20 + 25%). Takže teraz, bude mať štát a naša spoločnosť konečne viac.
-----------------------------------------------------
Štát ide vyrábať plastové okná, materiál vyjde na 6 miliónov
Ministerská organizácia nakúpila materiál na výrobu aspoň 60-tisíc okien, v dielni bude robiť 12 ľudí.

Čítajte viac: http://ekonomika.sme.sk/c/20089640/stat-ide-vyrabat-plastove-okna-material-vyjde-na-6-milionov.html#ixzz3zhCDeEXJ
-------------------------------------------------------
Príspevok z diskusie:
tak to sa teda oplati
ziskovost Slovaktual, asi najvacsieho slovenskeho vyrobcu plastovych okien je 3% za rok 2014 (trzby 44 mil, cisty zisk 1,4 mil, http://www.registeruz.sk/cruz-...).

takze stat bude vyrabat o tie 3% efektivnejsie ako zabehnuta firma? alebo dokonca este efektivnejsie? kvoli comu by tomu mal ktokolvek verit?
lujza.j
13.02.16,13:11
buchač
13.02.16,13:46
http://www.topky.sk/cl/10/1527381/Vodicov-v-Bratislave-caka-tazky-polrok--Mesto-zrekonstruuje-37-km-ciest--mapa-na-FOTO
keby sme od júna nemali predsedníctvo unii...ani trt by nebolo....

Buď/te rada....inak cesty v štýle japoncov - sama jama. ;)
lujza.j
13.02.16,14:00
ved ja som...ked tu pred rokmi bolo stretnutie predsedov parlamentov eu a čakateľských krajín...v piatok z hrad.kopca po starej ceste.....v pondelok už na kopec....po novej...síce nie cele palisády ale úsek - sama jama......urobený....
bjuty smis
15.02.16,08:32
Nandrolon
15.02.16,09:20
jar88
15.02.16,10:05
Fico by už najradšej zrušil dlhovú brzdu.
http://www.topky.sk/cl/1000863/1528061/VIDEO-Posledna-predvolebna-konferencia-Smeru--Fico-strasil-hrozbami-a-oznamil-slub-Slovakom
No veď práve.:)
Prečo mu nedať hlas? Veď Slovensko si naberie dlh, za ktorý mu budú platiť a môže ním zaplatiť staré dlhy, za ktoré platíme nehorázny úrok.
-------------------
Naviac je schopný zvládnuť aj "všemocný trh".
Sme etatisti, narušili sme hegemóniu trhuFicovi sa nepáči, že na Slovensku absentuje programová diskusia a konfrontácia a že Smer-SD sa nemá s kým hádať v témach ako zamestnanosť či hospodársky rast. "To, že to nie je predmetom kampane, potvrdzuje, že čísla sú mimoriadne dobré. Sme etatisti a verím, že je to práve štát, ktorý je schopný ochrániť občana pred kapitálovou mocou. Narušili sme hegemóniu vyznávačov jednotného trhu a štát začal plniť úlohu kormidelníka vývoja slovenskej spoločnosti. Odmietame, že trh všetko vyrieši a v tejto línii chceme pokračovať," uistil Fico.
-----------------------------------------
Len blázon by mu nedal svoj hlas.:D Preto volím SMER :) :cool: :D a celú jeho družinu.:---
Nandrolon
15.02.16,16:15
Síce 39 min. ale rád som poctivo pozrel, a súhlasím.
https://www.youtube.com/watch?v=wG8fzKC6m2g
kukučka
15.02.16,16:23
Zabudol si? To video som tu dala 7.2., aj si komentoval. Žeby len autora?
Nandrolon
15.02.16,16:28
Video som dnes videl prvýkrát, prišlo mi mailom do práce. Bežne takéto dlhé elaboráty nepozerám, ak by som vedel že už tu je, nedal by som ho.
Čo sa týka Daňa, tak toho som sledoval /viac ako rok/, neskôr mi ale začali vadiť videá s tým ožranom "prišelcom" Vaskym. Tým sa v mojich očiach dosť zhovadil. Názory má síce dobré, ale nič z toho...
- ešte som to stihol dať aj na šuťák /skôr ako som čítal tvoj príspevok/, dúfam, že ťa z toho neporazí. :-))
kukučka
15.02.16,16:38
Nekukali, hlavná vec, že komentovali? Nechápem, ale dobre.
Nandrolon
15.02.16,17:17
Komentoval som jeho, nakolko som ho pravidelne cital a aj pozeral videa...
jar88
16.02.16,04:39
Video som dnes videl prvýkrát, prišlo mi mailom do práce. Bežne takéto dlhé elaboráty nepozerám, ak by som vedel že už tu je, nedal by som ho.
Čo sa týka Daňa, tak toho som sledoval /viac ako rok/, neskôr mi ale začali vadiť videá s tým ožranom "prišelcom" Vaskym. Tým sa v mojich očiach dosť zhovadil. Názory má síce dobré, ale nič z toho...
- ešte som to stihol dať aj na šuťák /skôr ako som čítal tvoj príspevok/, dúfam, že ťa z toho neporazí. :-))

Veď práve o to ide, že nič z toho.:) Našinec veľmi nerozmýšľa. Asi nemá o čom a ako.
----------------------
Nedávno si o ňom napísal, že okrem iného je podvodník. Teraz si poctivo pozeral a napísal si len toľko, že s ním súhlasíš.
Nenapísal si ani slovko o tom, že si si v minulosti o ňom urobil mylný názor. A to že si si ho urobil, je neodškriepiteľné. Vieš si aspoň uvedomiť, na akom základe ti ten úsudok vznikol?
Nandrolon
16.02.16,05:06
Ale to, že má dobré názory a zároveň je podľa mňa "daňový" podvodník nie je v rozpore.
Akože ak je nejaká žena "škaredá" je u teba aj automaticky hlúpa, pripadne naopak? Potom máš veľmi obmedzené názory a predsudky.
http://www.orsr.sk/hladaj_osoba.asp?PR=da%F2o&MENO=martin&SID=0&T=f0&R=on
Pre jedného truhlíka doplním, že sa nejedná iba o jednu osobu...
Nandrolon
16.02.16,05:19
... pohľad z druhej strany
http://necenzurovane.net/15/dano.html
- ďalšia vec je tá, že VšETKO, čo robí Daňo je zo zištných dôvodov, nakoľko sám sa chcel dostať do parlamentu so svojou stranou Právo a spravodlivosť.
Tam sa stačí už len pozrieť a pozisťovať niečo o jej predstaviteľoch, napr. pán Peter Puškár.
Tej strane by som nikdy nedal svoj hlas.
edit: - treba prečítať aj diskusiu, veľmi zaujímavá.
bjuty smis
16.02.16,07:39
další krásny príklad, ako nám košická smerácka mafia rabuje...
http://kosice.korzar.sme.sk/c/8138106/kosicka-poliklinika-dostava-stvornasobne-viac-ako-platil-pacient.html?ref=trz


bravo, smer.....
jar88
17.02.16,05:40
další krásny príklad, ako nám košická smerácka mafia rabuje...
http://kosice.korzar.sme.sk/c/8138106/kosicka-poliklinika-dostava-stvornasobne-viac-ako-platil-pacient.html?ref=trz


bravo, smer.....

Dobrý štát slúži pracovitým.:) A myslím, že aj páni Mach a Paška sú nesporne pracovití.
Slúžime ľuďom.:) A myslím, že aj páni Mach a Paška sú ľudia.
Tak prečo by práve im, nemal SMER a štát poslúžiť.
bjuty smis
17.02.16,06:10
samozrejme...hlavne ked tak bojujú proti stránkovým firmám...presne, ako fico slúbil...
https://dennikn.sk/373306/tretia-najziskovejsia-slovensku-neznama-schrankova-eserocka-vazbou-skandaloznu-kompu/?ref=tit
jar88
17.02.16,06:34
Myslím si, že zámerom určitých zákonov, hlavne tých, ktoré nám ukladajú povinnosť platiť do "spoločného" (verejného), nebolo zabezpečiť nám dobré školstvo, zdravotníctvo, cesty a diaľnice, dôchodky, obchvaty, čističky a podobne. Prirovnal by som to skôr k plneniu pomyselného cedníku, ako k plneniu určitých rozpočtov.

----------------------------------
Idú voľby a my sa v nich máme rozhodnúť, ktoré strany budú mať možnosť určiť, ktoré dierky a pre koho zapchať na našom "pomyselnom cedníku".
-----------------------------------
Pritom všetky strany a všetci voliči sa jednoznačne zhodnú na tom, že ten cedník nevyhnutne potrebujeme a že ak na ňom zapcháme pár správne zvolených dierok, časom v ňom zostane viac. Viac pre nás a naše školstvo, zdravotníctvo, dôchodky a tak ďalej.:)
Skúste naberačkou naplniť cedník, na ktorom prelepíte pár dierok. Ak sa vám ho nebude dariť naplniť, skúste prelepiť iné dierky a pokúste sa ho znova naplniť. Možno sa vám raz podarí nájsť tie správne dierky a cedník naplniť, ale toho sa ja a asi ani vy nedožijete.
------------------------------------
To čo pretečie cez ten "pomyselný cedník" sa dostane jednoznačne k vyvoleným a čo v ňom zostane, bude jednoznačne naše.

Naše z nášho.:---
jar88
17.02.16,07:01
samozrejme...hlavne ked tak bojujú proti stránkovým firmám...presne, ako fico slúbil...
https://dennikn.sk/373306/tretia-najziskovejsia-slovensku-neznama-schrankova-eserocka-vazbou-skandaloznu-kompu/?ref=tit

Štruktúra dlhodobého finančného majetkuObchodné menoa sídlo spoločnosti,v ktorej má ÚJumiestnený DFMBežné účtovné obdobiePodiel ÚJna ZI v %Podiel ÚJna hlasovacíchprávach v %Hodnota vlastnéhoimania ÚJ,v ktorej má ÚJumiestnenýDFMVýsledokhospodárenia ÚJ, v ktorej má ÚJumiestnenýDFMÚčtovnáhodnota DFMa b c d e F
Carrara NetherlandsB.V. Europalaan 246199AB MaastrichtAirport100% 100% 148 400 905 EUR 177 014 709 EUR 28 164 370 EUR
--------------------------------------
Je to kopírované z tabuľky v audite.
Dá sa vygoogliť. Stačí zadať (Territorio Carrara Netherlands) a následne si vybrať:

PDF Poznámky - registeruz.sk (http://www.registeruz.sk/cruz-public/domain/financialreport/attachment/3531696)
www.registeruz.sk/cruz-public/domain/financialreport/.

------------------------------
Je tam všetko. Mená, adresa sumy a podobne.
Nandrolon
17.02.16,07:15
Jar, nič proti, ale som sa nasmial tomu, že : je tam všetko.... v poznámkach k súvahe :-)))))))))))))))) Je tam akurát meno jedného konateľa, ktorý je predpokladám iba biely kôň.
Díky za pobavenie! poznámky práve tento týždeň píšem :-))
Vidím, že § 673 - § 681 obch. zák. ti nič nehovorí, nevadí.
bjuty smis
17.02.16,07:30
samozrejme...hlavne ked tak bojujú proti stránkovým firmám...presne, ako fico slúbil...
https://dennikn.sk/373306/tretia-najziskovejsia-slovensku-neznama-schrankova-eserocka-vazbou-skandaloznu-kompu/?ref=tit

Štruktúra dlhodobého finančného majetkuObchodné menoa sídlo spoločnosti,v ktorej má ÚJumiestnený DFMBežné účtovné obdobiePodiel ÚJna ZI v %Podiel ÚJna hlasovacíchprávach v %Hodnota vlastnéhoimania ÚJ,v ktorej má ÚJumiestnenýDFMVýsledokhospodárenia ÚJ, v ktorej má ÚJumiestnenýDFMÚčtovnáhodnota DFMa b c d e F
Carrara NetherlandsB.V. Europalaan 246199AB MaastrichtAirport100% 100% 148 400 905 EUR 177 014 709 EUR 28 164 370 EUR
--------------------------------------
Je to kopírované z tabuľky v audite.
Dá sa vygoogliť. Stačí zadať (Territorio Carrara Netherlands) a následne si vybrať:

PDF Poznámky - registeruz.sk (http://www.registeruz.sk/cruz-public/domain/financialreport/attachment/3531696)
www.registeruz.sk/cruz-public/domain/financialreport/.

------------------------------
Je tam všetko. Mená, adresa sumy a podobne.


sranduješ ?
misoft
17.02.16,07:32
samozrejme...hlavne ked tak bojujú proti stránkovým firmám...presne, ako fico slúbil...
https://dennikn.sk/373306/tretia-najziskovejsia-slovensku-neznama-schrankova-eserocka-vazbou-skandaloznu-kompu/?ref=tit

Štruktúra dlhodobého finančného majetkuObchodné menoa sídlo spoločnosti,v ktorej má ÚJumiestnený DFMBežné účtovné obdobiePodiel ÚJna ZI v %Podiel ÚJna hlasovacíchprávach v %Hodnota vlastnéhoimania ÚJ,v ktorej má ÚJumiestnenýDFMVýsledokhospodárenia ÚJ, v ktorej má ÚJumiestnenýDFMÚčtovnáhodnota DFMa b c d e F
Carrara NetherlandsB.V. Europalaan 246199AB MaastrichtAirport100% 100% 148 400 905 EUR 177 014 709 EUR 28 164 370 EUR
--------------------------------------
Je to kopírované z tabuľky v audite.
Dá sa vygoogliť. Stačí zadať (Territorio Carrara Netherlands) a následne si vybrať:

PDF Poznámky - registeruz.sk (http://www.registeruz.sk/cruz-public/domain/financialreport/attachment/3531696)
www.registeruz.sk/cruz-public/domain/financialreport/.

------------------------------
Je tam všetko. Mená, adresa sumy a podobne.
Jar88 - ty si fakt PAKO!
Odkazuješ na holandskú firmu, ktorá však nie je totožná s s.r.o., ktorá berie tých 300 melónov.
Keď si taký expert - čo je potom toto?
http://www.orsr.sk/vypis.asp?ID=251862&SID=2&P=0

Keď už tu niečo chceš napísať, tak si to over. Inak píšeš samé chobotiny!
Žiadna holandská, riadne registrovaná firma, ale schránková podvodnícka firmička, ktorú "vlastní" opäť neznáma firma z Cypru.
TOMKINS HOLDING LIMITED
Themistokli Dervi, JULIA HOUSE 3
Nicosia 1066
Cyperská republika
s hodnotou 5000€!!!
jar88
17.02.16,08:20
samozrejme...hlavne ked tak bojujú proti stránkovým firmám...presne, ako fico slúbil...
https://dennikn.sk/373306/tretia-najziskovejsia-slovensku-neznama-schrankova-eserocka-vazbou-skandaloznu-kompu/?ref=tit

Štruktúra dlhodobého finančného majetkuObchodné menoa sídlo spoločnosti,v ktorej má ÚJumiestnený DFMBežné účtovné obdobiePodiel ÚJna ZI v %Podiel ÚJna hlasovacíchprávach v %Hodnota vlastnéhoimania ÚJ,v ktorej má ÚJumiestnenýDFMVýsledokhospodárenia ÚJ, v ktorej má ÚJumiestnenýDFMÚčtovnáhodnota DFMa b c d e F
Carrara NetherlandsB.V. Europalaan 246199AB MaastrichtAirport100% 100% 148 400 905 EUR 177 014 709 EUR 28 164 370 EUR
--------------------------------------
Je to kopírované z tabuľky v audite.
Dá sa vygoogliť. Stačí zadať (Territorio Carrara Netherlands) a následne si vybrať:

PDF Poznámky - registeruz.sk (http://www.registeruz.sk/cruz-public/domain/financialreport/attachment/3531696)
www.registeruz.sk/cruz-public/domain/financialreport/.

------------------------------
Je tam všetko. Mená, adresa sumy a podobne.
Jar88 - ty si fakt PAKO!
Odkazuješ na holandskú firmu, ktorá však nie je totožná s s.r.o., ktorá berie tých 300 melónov.
Keď si taký expert - čo je potom toto?
http://www.orsr.sk/vypis.asp?ID=251862&SID=2&P=0

Keď už tu niečo chceš napísať, tak si to over. Inak píšeš samé chobotiny!
Žiadna holandská, riadne registrovaná firma, ale schránková podvodnícka firmička, ktorú "vlastní" opäť neznáma firma z Cypru.
TOMKINS HOLDING LIMITED
Themistokli Dervi, JULIA HOUSE 3
Nicosia 1066
Cyperská republika
s hodnotou 5000€!!!
Je to tá istá sro, či nie.
Bola to reakcia na úvod spomínaného článku:
Minifirma Territorio má zisk 300 miliónov eur, z ktorého na Slovensku dane neplatí. Vlastník? Neznámy

Territorio s.r.o.
Poznámky k individuálnej účtovnej závierke k 31.12.2013
2
ČL. I - VŠEOBECNÉ ÚDAJE
1. Základné údaje o spoločnosti
Dátum vzniku účtovnej jednotky: 24.11.2012
Dátum založenia účtovnej jednotky: 29.10.2012
Účtovná závierka: riadna/zostavená/schválená
Obchodné meno: Territorio s.r.o.
Sídlo: Boženy Němcovej 8, 811 04 Bratislava
IČO: 46 918 175
DIČ: SK 20 23 64 67 13
Kód SK NACE: 46.90.0
----------------------------------------------------
Tak som iba napísal, že vlastník nieje NEZNÁMY.
A že sa to dá ľahko dohladať. Tak že zas trochu tátaninka.
Nandrolon
17.02.16,08:29
A ja tvrdím, že ak boli využité paragrafy, ktoré som vyššie uviedol, tak NIKTO nemôže "skutočného vlastníka" DOHĽADAŤ.
Tajtrlíci v podobe nastrčených konateľov, manažérov, vedúcich a podobne ma nezaujímajú.
Alebo si už videl niekde uverejnených "tichých spoločníkov", ktorí stoja za "určitými" firmami???
bjuty smis
17.02.16,08:30
misoft
17.02.16,08:40
samozrejme...hlavne ked tak bojujú proti stránkovým firmám...presne, ako fico slúbil...
https://dennikn.sk/373306/tretia-najziskovejsia-slovensku-neznama-schrankova-eserocka-vazbou-skandaloznu-kompu/?ref=tit

Štruktúra dlhodobého finančného majetkuObchodné menoa sídlo spoločnosti,v ktorej má ÚJumiestnený DFMBežné účtovné obdobiePodiel ÚJna ZI v %Podiel ÚJna hlasovacíchprávach v %Hodnota vlastnéhoimania ÚJ,v ktorej má ÚJumiestnenýDFMVýsledokhospodárenia ÚJ, v ktorej má ÚJumiestnenýDFMÚčtovnáhodnota DFMa b c d e F
Carrara NetherlandsB.V. Europalaan 246199AB MaastrichtAirport100% 100% 148 400 905 EUR 177 014 709 EUR 28 164 370 EUR
--------------------------------------
Je to kopírované z tabuľky v audite.
Dá sa vygoogliť. Stačí zadať (Territorio Carrara Netherlands) a následne si vybrať:

PDF Poznámky - registeruz.sk (http://www.registeruz.sk/cruz-public/domain/financialreport/attachment/3531696)
www.registeruz.sk/cruz-public/domain/financialreport/.

------------------------------
Je tam všetko. Mená, adresa sumy a podobne.
Jar88 - ty si fakt PAKO!
Odkazuješ na holandskú firmu, ktorá však nie je totožná s s.r.o., ktorá berie tých 300 melónov.
Keď si taký expert - čo je potom toto?
http://www.orsr.sk/vypis.asp?ID=251862&SID=2&P=0

Keď už tu niečo chceš napísať, tak si to over. Inak píšeš samé chobotiny!
Žiadna holandská, riadne registrovaná firma, ale schránková podvodnícka firmička, ktorú "vlastní" opäť neznáma firma z Cypru.
TOMKINS HOLDING LIMITED
Themistokli Dervi, JULIA HOUSE 3
Nicosia 1066
Cyperská republika
s hodnotou 5000€!!!
Je to tá istá sro, či nie.
Bola to reakcia na úvod spomínaného článku:
Minifirma Territorio má zisk 300 miliónov eur, z ktorého na Slovensku dane neplatí. Vlastník? Neznámy

Territorio s.r.o.
Poznámky k individuálnej účtovnej závierke k 31.12.2013
2
ČL. I - VŠEOBECNÉ ÚDAJE
1. Základné údaje o spoločnosti
Dátum vzniku účtovnej jednotky: 24.11.2012
Dátum založenia účtovnej jednotky: 29.10.2012
Účtovná závierka: riadna/zostavená/schválená
Obchodné meno: Territorio s.r.o.
Sídlo: Boženy Němcovej 8, 811 04 Bratislava
IČO: 46 918 175
DIČ: SK 20 23 64 67 13
Kód SK NACE: 46.90.0
----------------------------------------------------
Tak som iba napísal, že vlastník nieje NEZNÁMY.
A že sa to dá ľahko dohladať. Tak že zas trochu tátaninka.
Čítaš, čo píšeš?
Vlastník tejto s.r.o. je opäť len nejaká firma: TOMKINS HOLDING LIMITED - teda obdoba našej s.r.o. - a tú môže opäť vlastniť nejaká iná *** HOLDING LIMITED ... atď., atď....
Takže sa NEDOZVIEŠ skutočné meno osoby, kto to vôbec vlastní.
Pochopil si to vôbec - truhlík?
jar88
17.02.16,08:54
Ale veď ja netvrdím, že to nemôže vlastniť trebárs aj "biely kôň".
Podstatu všetkého je, že všetko verejné, je možné úspešne tunelovať.
Jasné, že tunelovať je možné aj súkromné, ale to nemá dopad na verejné, teda akože naše spoločné. Je to strata toho súkromného vlastníka. Jeho chyba - jeho škoda.
bjuty smis
17.02.16,08:57
misoft
17.02.16,09:01
hijoooo, koník....hijooooo

http://dlznik.zoznam.sk/socialna-siet/martin-benedikovic
No krása.... "konateľ" v toľkých schránkových firmách..... niekedy sa potom dočítame, že sa stratil a po X rokoch ho našli v katastri obce XYZ 0,5m v zemi....
Nandrolon
17.02.16,09:03
Jar88 - ktorý biely kôň niečo skutočne vlastní? Ty si evidentne mýliš pojem "vlastniť" a pojem byť nastrčenou bábkou...
Ja tu hovorím o skutočných vlastníkoch, ktorí sú nevypátrateľný, vzhľadom na to, že to legálne umožňuje zákon.
misoft
17.02.16,09:06
Darmo mu to vysvetľuješ - i tak to nepochopí..... má klapky na očiach a v hlave mu preskakuje ihla v závitoch na rovnaké miesto....
Nandrolon
17.02.16,09:13
Jednému som rád.
Dnes sme dokázali v dvoch témach, že je to ekonomický impotent, ktorého vnučka akurát naučila googliť, ale to je tak všetko...
Kopírovať a používať cudzie názory vie každý krčmový expert.
jar88
17.02.16,09:23
Jar, nič proti, ale som sa nasmial tomu, že : je tam všetko.... v poznámkach k súvahe :-)))))))))))))))) Je tam akurát meno jedného konateľa, ktorý je predpokladám iba biely kôň.
Díky za pobavenie! poznámky práve tento týždeň píšem :-))
Vidím, že § 673 - § 681 obch. zák. ti nič nehovorí, nevadí.
Dosť dobre nechápem, čo má spoločné tichý spoločník s bielym koňom. Prečo to dávaš do súvislosti?
-----------------------------
To z čoho si ty práve robíš poznámky, poznám od začiatku svojho podnikania.
Podstatou tichého spoločníka je ručenie do výšky vlastného vkladu (vloženého podielu). To vie každý priemerne zdatný podnikateľ, manažér a dokonca aj účtovník. Pre teba zrejme novinka a dnešný objav teplej vody.
Nandrolon
17.02.16,09:36
... to, z čoho si ty práve robíš poznámky :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )))))))))))))))))))

sa tu riadne smejem.......

Ja SI nerobím z ničoho poznámky /nie som v škole/. Ja "robím" poznámky k súvahe :-)))

Čo má spoločné tichý spoločník s bielym koňom :-)))))
Napríklad to, že biely kôň môže byť hocijaký 20 ročný trtko bez peňazí vo firme, ktorá má ročný zisk X miliónov eur.
No a v pozadí je tichý spoločník, ktorému patrí celá firma /ktorú aj sám "postavil", ale nikde, v žiadnych registroch nie je uvedený.
Jedna z možností "slovenského podnikania". Netvrdím, že jediná.
jar88
17.02.16,09:41
hijoooo, koník....hijooooo

http://dlznik.zoznam.sk/socialna-siet/martin-benedikovic
Dúfam, že chápeš, že toto všetko má zmysel iba za predpokladu, že je niečo verejné a preto aj tunelovatelné. Že tam musí byť dostatok finančných zdrojov, ktoré má pod palcom úradník, politik a tak podobne, ktorý nieje zodpovedný za prípadnú škodu? Ktorý môže čokoľvek "prehliadnuť", ktorý je len veľmi ťažko postihnutelný, čo len zo zanedbania pri spravovaní cudzieho, či zvereného majetku?
jar88
17.02.16,09:47
... to, z čoho si ty práve robíš poznámky :-)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) )))))))))))))))))))

sa tu riadne smejem.......

Ja SI nerobím z ničoho poznámky /nie som v škole/. Ja "robím" poznámky k súvahe :-)))

Čo má spoločné tichý spoločník s bielym koňom :-)))))
Napríklad to, že biely kôň môže byť hocijaký 20 ročný trtko bez peňazí vo firme, ktorá má ročný zisk X miliónov eur.
No a v pozadí je tichý spoločník, ktorému patrí celá firma /ktorú aj sám "postavil", ale nikde, v žiadnych registroch nie je uvedený.
Jedna z možností "slovenského podnikania". Netvrdím, že jediná.

No že mi daj link na nejakú firmu, ktorá má zisk X miliónov eur a nemá ich zarobené z verejných zákaziek.:)
Nandrolon
17.02.16,09:56
zase sa ti zachcelo úkolovať druhých?
BMG a ostatné úžernícke firmy tiež obchodujú, resp. obchodovali so štátom? Alebo firmy, ktoré fiktívne vyvážajú a dovážajú tovar?
Vidím, že nemôžeš prežiť že aj niekto iný rozkráda štát, čo už, jedni skončili, druhí začnú...
Čo, nemôžeš prežiť že nemáš teraz tých 30 rokov aby si sa toho aktívne zúčastnil?
bjuty smis
17.02.16,10:01
hijoooo, koník....hijooooo

http://dlznik.zoznam.sk/socialna-siet/martin-benedikovic
Dúfam, že chápeš, že toto všetko má zmysel iba za predpokladu, že je niečo verejné a preto aj tunelovatelné. Že tam musí byť dostatok finančných zdrojov, ktoré má pod palcom úradník, politik a tak podobne, ktorý nieje zodpovedný za prípadnú škodu? Ktorý môže čokoľvek "prehliadnuť", ktorý je len veľmi ťažko postihnutelný, čo len zo zanedbania pri spravovaní cudzieho, či zvereného majetku?

ktorá firma bez zamestnancov má zisk 300 000 000 evri ročne ?
misoft
17.02.16,10:15
Ľudkovia - že sa s nim o tom vôbec bavíte! Veď je to "expert" na ekonomiku, spoločnosti, firmy, úspešný vykrádač zbrojných skladov, utešovač veliteľských duší .... proste všestranný ***** - dajte si ho do Ignore a kašlite na neho. Nech si tu pindá, koľko len chce - aspoň máme o zábavu postarané - veď jeho príspevky sú lepšie ako nejaké srandičky na nete....
jar88
17.02.16,10:29
zase sa ti zachcelo úkolovať druhých?
BMG a ostatné úžernícke firmy tiež obchodujú, resp. obchodovali so štátom? Alebo firmy, ktoré fiktívne vyvážajú a dovážajú tovar?
Vidím, že nemôžeš prežiť že aj niekto iný rozkráda štát, čo už, jedni skončili, druhí začnú...
Čo, nemôžeš prežiť že nemáš teraz tých 30 rokov aby si sa toho aktívne zúčastnil?

Ty stále nechápeš, že fiktívny vývoz a dovoz, fiktívne uplatnenie ochrannej známky, nadhodnotená cena stroja, prístroja, stavby, služby, zdravotného výkonu, ako špeci masáž a tak ďalej, nemá žiadny finančný potenciál bez verejného zdroja peňazí?
Naopak zo súkromných zdrojov, sa veľmi ľahko nikto NEnapakuje a ak aj áno, tak nie tak bezproblémovo a nie tak veľa a nemá to taký dopad na ostatných, nezúčastnených. Doplatí na to hlavne ten neopatrný súkromný majiteľ, prípadne majitelia peňazí.
-----------------------------------
To je všetko a na teraz som skončil. Dnes sa už nemienim o tomto dohadovať.:)
jar88
17.02.16,10:33
hijoooo, koník....hijooooo

http://dlznik.zoznam.sk/socialna-siet/martin-benedikovic
Dúfam, že chápeš, že toto všetko má zmysel iba za predpokladu, že je niečo verejné a preto aj tunelovatelné. Že tam musí byť dostatok finančných zdrojov, ktoré má pod palcom úradník, politik a tak podobne, ktorý nieje zodpovedný za prípadnú škodu? Ktorý môže čokoľvek "prehliadnuť", ktorý je len veľmi ťažko postihnutelný, čo len zo zanedbania pri spravovaní cudzieho, či zvereného majetku?

ktorá firma bez zamestnancov má zisk 300 000 000 evri ročne ?

Teba naozaj nezaujíma, prečo a z čoho z akých finančných zdrojov má firma tých 300 000 000 € a dokonca bez zamestnancov?
Nandrolon
17.02.16,10:34
Jar, veď každý platca DPH, má "vzťah so štátom" a vratky DPH sú vlastne peniaze štátnej pokladnice, do ktorej všetci prispievame, takže stále neviem, na čo narážaš.
bjuty smis
17.02.16,11:32
Cerrick
17.02.16,11:36
škoda, že mi si to nechávame..
misoft
17.02.16,17:06
Poďakuj tým, čo majú svoje SMERovanie.... keby tých nebolo, mal by ten SMER správny smer.... teda OUT....
taiko
17.02.16,17:41
škoda, že mi si to nechávame..
to znelo ako keby sme si sami zato nemohli ;)
bjuty smis
18.02.16,06:38
Nandrolon
18.02.16,06:54
Bjuty, neviem, čo je na tom pravdy, osobne ho nepoznám, ale žilinčania tvrdia, že je to ešte väčší hajzeľ ako Slota.
Osobne mám na SNS neutrálny názor, majú ale dosť ľudí na kandidátke prepojených na bývalé HZDS, napr. syn Karola Konárika a pod...