taiko
01.06.15,13:33
taiko, presne to som ti vyčítal aj ja...

ak zmažeš niekomu príspevok,
sprostý hulvát tu takto pouráža a po zmazaní ostane ostatným zo normálneho....
a ešte oponent môže vyzerať ako tlk, ked ostatní nevidia súvislosti....
bjuty, ale vsak samotny fakt ze bol prispevok zmazany o niecom hovori, teda aspon podla mna. Vsak tam je stale napisane, ze preco bol prispevok zmazany.
Zvyraznovanie vo vseobecnych temach uz nemazem, aj ked je to proti etikete. Bez problemov necham aj vulgarizmy a verbalne utoky na rodinu. Pre mna za mna.
Kokso, aby este mna niekto zauskoval, ze sa tu snazim, aby tu zumpa nebola,......
konec japonec...... :)

nepoznám presne etiketu...

ale ak tu nejaký primitív hrubo uráža rodinu diskutujúcich, tak ho treba vykopnuť odtialto a príspevok nechať na výstrahu pre ostatných....
Nie som si isty, ci Ti rozumiem. Predstav si, ze dourazam Tvoju rodinu. Vylucia ma a moj prispevok nechaju. Aka to bude vystraha? Pre koho? Ked tu niekto pride, co nesledoval diskusiu a najde tu zumpu, ako bude vediet, ze ten kto zumpu plnil je uz vyluceny? On iba uvidi zumpu. Nejak tam nevidim logiku.
Okrem toho si myslim, ze sa neda vylucit clena a nechat jeho prispevky.
bjuty smis
01.06.15,11:37
radšej hodinu kecať o tom, ako sa to nedá.....
ok...svoj názor som povedal, presviedčať nikoho nebudem....
taiko
01.06.15,11:44
radšej hodinu kecať o tom, ako sa to nedá.....
ok...svoj názor som povedal, presviedčať nikoho nebudem....
ved neblazni bjuty, kto keca hodinu? Ty si povedal svoj nazor a ja tiez.
Ked Ti niekto na dom sprayom nakresli, ze "Bjuty je magor a jeho zena krava", Alebo na obecny urad niekto nastrieka, ze "Komunisti su k...i " Nechas to tam, aby vsetci videli a vedeli, aky je autor hulvat ? Podla mna nie, podla mna to umyjes, nemusia predsa vsetci vediet, aki ziju v Tvojej stvrti, ci v Tvojej dedine hulvati a magori.
Rozumies mi o co mi ide?

K tomu co si navrhoval, vsetko sa da naprogramovat len to musi urobit admin, nie moderator.
buchač
01.06.15,11:49
Ja som mal účet a šekovú knižku a platobnú kartu skôr, než si ty poznal papierové peniaze.
No a aby ste ma nezačali osočovať z klamstva, (spôsobom že karty neboli) tak musím podotknúť, že som ju mal hlavne do zahraničia. Tam totiž fungovali aj karty. Napriek tomu, že tu bol ešte stále totalitný stredovek.
jar aku si mal platobnu kartu? Citam, ze prvu platobnu kartu zacala vydavat Zivnobanka v roku 1988, ktora sa vydavala k tuzexovym uctom. Ci Ty si za socializmu vlastnil platobnu kartu vydanu v zahranici?
Tai

By ma aj zaujímalo, že kde je ten príspevok, kde Oni spomínali niečo o VUB na námastí SNP. To asi Oni zmazali pod ťarchou nezvratiteľných dôkazov.
Lebo Živnobanka a Agrobanka a či VUBčka nie jedno a to isté...a ani nebude.

Teda kto doslova a do písmena vyslovene KLAME a ZAVÁDZA ???

...a keď Oni nevedia kam z konopí, tak urážajú a vyvádzajú jak nevesta pred vydajom.
taiko
01.06.15,11:52
Ja som mal účet a šekovú knižku a platobnú kartu skôr, než si ty poznal papierové peniaze.
No a aby ste ma nezačali osočovať z klamstva, (spôsobom že karty neboli) tak musím podotknúť, že som ju mal hlavne do zahraničia. Tam totiž fungovali aj karty. Napriek tomu, že tu bol ešte stále totalitný stredovek.
jar aku si mal platobnu kartu? Citam, ze prvu platobnu kartu zacala vydavat Zivnobanka v roku 1988, ktora sa vydavala k tuzexovym uctom. Ci Ty si za socializmu vlastnil platobnu kartu vydanu v zahranici?
Tai

By ma aj zaujímalo, že kde je ten príspevok, kde Oni spomínali niečo o VUB na námastí SNP. To asi Oni zmazali pod ťarchou nezvratiteľných dôkazov.
Lebo Živnobanka a Agrobanka a či VUBčka nie jedno a to isté...a ani nebude.

Teda kto doslova a do písmena vyslovene KLAME a ZAVÁDZA ???

...a keď Oni nevedia kam z konopí, tak urážajú a vyvádzajú jak nevesta pred vydajom.
hej niekto ten prispevok zmazal, neviem, ci Oni, alebo kto. Nemozem ho obnovit, lebo ak si ho zmazal on sam, mal na to pravo. Ak ho zmzal nejaky iny moderator, tiez asi vedel preco

V kazdom pripade si tiez myslim, ze s tou Agrobankou a kartou za socializmu je vsetko jasne. :)
lujza.j
01.06.15,11:55
No do keľu...uz sa tu oniká:D
marjankaj
01.06.15,11:57
No do keľu...uz sa tu oniká:D
To vieš. Úroveň témy sa tým zdvihla:---
bjuty smis
01.06.15,11:59
radšej hodinu kecať o tom, ako sa to nedá.....
ok...svoj názor som povedal, presviedčať nikoho nebudem....
ved neblazni bjuty, kto keca hodinu? Ty si povedal svoj nazor a ja tiez.
Ked Ti niekto na dom sprayom nakresli, ze "Bjuty je magor a jeho zena krava", Alebo na obecny urad niekto nastrieka, ze "Komunisti su k...i " Nechas to tam, aby vsetci videli a vedeli, aky je autor hulvat ? Podla mna nie, podla mna to umyjes, nemusia predsa vsetci vediet, aki ziju v Tvojej stvrti, ci v Tvojej dedine hulvati a magori.
Rozumies mi o co mi ide?

K tomu co si navrhoval, vsetko sa da naprogramovat len to musi urobit admin, nie moderator.
nie...nenechám...

ja by som dokonca na svojom dome nenechal nápis " Taiko je debilko a jeho žena je koza." :))


iste, nemusí to byť doslovne... takisto som nemyslel doslovne hodinové kecanie :)
ale ak iba napíšeš, že v príspevku spomenul rodinu a preto bol odstránený....., to nevystihuje...
Oliwa
01.06.15,12:00
No do keľu...uz sa tu oniká:D
To vieš. Úroveň témy sa tým zdvihla:---
Asi ako keď sa zdvihne spodná voda... se vším všudy...
taiko
01.06.15,12:03
radšej hodinu kecať o tom, ako sa to nedá.....
ok...svoj názor som povedal, presviedčať nikoho nebudem....
ved neblazni bjuty, kto keca hodinu? Ty si povedal svoj nazor a ja tiez.
Ked Ti niekto na dom sprayom nakresli, ze "Bjuty je magor a jeho zena krava", Alebo na obecny urad niekto nastrieka, ze "Komunisti su k...i " Nechas to tam, aby vsetci videli a vedeli, aky je autor hulvat ? Podla mna nie, podla mna to umyjes, nemusia predsa vsetci vediet, aki ziju v Tvojej stvrti, ci v Tvojej dedine hulvati a magori.
Rozumies mi o co mi ide?

K tomu co si navrhoval, vsetko sa da naprogramovat len to musi urobit admin, nie moderator.
nie...nenechám...

ja by som dokonca na svojom dome nenechal nápis " Taiko je debilko a jeho žena je koza." :))


iste, nemusí to byť doslovne... takisto som nemyslel doslovne hodinové kecanie :)
ale ak iba napíšeš, že v príspevku spomenul rodinu a preto bol odstránený....., to nevystihuje...
hmmm, skoda, ze si ma nepochopil. :( Ale nevadi, podme dalej.
buchač
01.06.15,16:07
hmmm, skoda, ze si ma nepochopil. :( Ale nevadi, podme dalej.

Jedno som ešte stále nezaregistroval, dozvedeli sme sa vlastne odpoveď na základnú otázku ?
Odpovedali nám Oni, že koľko je vlastne ten výsledok jednoduchého príkladu :

2 x 2 = ???
misoft
01.06.15,16:12
Možno SAV bude vedieť odpoveď.....:D:D:D
marjankaj
01.06.15,16:16
Jedno som ešte stále nezaregistroval, dozvedeli sme sa vlastne odpoveď na základnú otázku ?
Odpovedali nám Oni, že koľko je vlastne ten výsledok jednoduchého príkladu :

2 x 2 = ???
Veď cieľ nie je dôležitý, ale cesta.:D A je jedno či k cieľu alebo niekam inam.:---
taiko
01.06.15,19:27
hmmm, skoda, ze si ma nepochopil. :( Ale nevadi, podme dalej.

Jedno som ešte stále nezaregistroval, dozvedeli sme sa vlastne odpoveď na základnú otázku ?
Odpovedali nám Oni, že koľko je vlastne ten výsledok jednoduchého príkladu :

2 x 2 = ???
nie este nie, asi sa jedna o zlozity vypocet :), kde je uplatnenych vela faktorov a rozne geopoliticke anomalie :D
jar88
02.06.15,05:10
Taiko a buchač,
Z vašich reakcií mi je jasné, že ste konečne pochopili a už cítite aj čosi, ako stud. Je to normálne a nemusíte sa za to hanbiť. Netreba to ani zakrývať akousi neohrabanou demagógiou, prekrúcaním a mazaním príspevkov. Je to zbytočné, lebo tak ako to vidíte vy, vidia to aj ostatní.
No a zvlášť pre taika.
Všimni si, že už nepíšem buchač a palo54, ale taiko a buchač. Pavol54 a marjankaj sa už dostávajú na iný level, ako buchač-taiko.
------------------------------------------------------
Veľmi ma to teší.
Ale ak si niečo pripustím, uvedomím si, že by ma to tešiť nemalo.
buchač
02.06.15,05:33
Taiko a buchač,
Z vašich reakcií mi je jasné, že ste konečne pochopili a už cítite aj čosi, ako stud. Je to normálne a nemusíte sa za to hanbiť. Netreba to ani zakrývať akousi neohrabanou demagógiou, prekrúcaním a mazaním príspevkov. Je to zbytočné, lebo tak ako to vidíte vy, vidia to aj ostatní.
No a zvlášť pre taika.
Všimni si, že už nepíšem buchač a palo54, ale taiko a buchač. Pavol54 a marjankaj sa už dostávajú na iný level, ako buchač-taiko.
------------------------------------------------------
Veľmi ma to teší.
Ale ak si niečo pripustím, uvedomím si, že by ma to tešiť nemalo.

Oni sú dilino ....boli a aj budú, ostanú na tom svojom leveli drístania.
Stud ??? Ten pravý sa ozval....pche, Oni sa nehanbia za to svoje ?
Ozaj...kde Oni oddrbali ten príspevok o tej karte z VUB na námestí SNP ???

Som zvedavý, čo Oni povedia na moju argumentáciu ohľadom určitých skutočností...ale to už nebudú gorotky...to bude niečo iné, tvrdá realita.
Len mi je vopred jasné, že sa odpovede nedočkám.
taiko
02.06.15,05:44
Taiko a buchač,
Z vašich reakcií mi je jasné, že ste konečne pochopili a už cítite aj čosi, ako stud. Je to normálne a nemusíte sa za to hanbiť. Netreba to ani zakrývať akousi neohrabanou demagógiou, prekrúcaním a mazaním príspevkov. Je to zbytočné, lebo tak ako to vidíte vy, vidia to aj ostatní.
No a zvlášť pre taika.
Všimni si, že už nepíšem buchač a palo54, ale taiko a buchač. Pavol54 a marjankaj sa už dostávajú na iný level, ako buchač-taiko.
------------------------------------------------------
Veľmi ma to teší.
Ale ak si niečo pripustím, uvedomím si, že by ma to tešiť nemalo.
no ja uz fakt neviem, co s Tebou, Zase si nieco napisal a zase sme sa nic nedozvedeli. Je to smutne. Fakt som si na zaciatku myslel, ze si rozumny a inteligentny clovek, od ktoreho by som sa nieco mohol dozvediet a rozsirit si obzor. Pomylil som sa. Diskutovat s Tebou, je ako diskutovat s malym dietatom, co nieco zaculo od rodicov, ked mali navtevu, ale tomu nerozumie.
Na Tvoje, vcelku ubohe invektivy nebudem reagovat. Nebudem predsa urazat seba a ani Teba.
Nandrolon
02.06.15,05:55
Na jednej strane sa za komunistov chcel prestrieľať na západ, na strane druhej keď sa otvorili hranice tak ostal sedieť doma na riti evidovaný na úrade práce a načierno kšeftujúci štýlom "dovez z poľska" a "predaj tu za cenu X + Y" - fakt inteligentné podnikanie, na ktoré treba mať brutálne vedomosti a podnikateľský plán.
Pripadá mi to ako polodemencia niektorých dnešných zbohatlíkov typu "v lete sa idem lyžovať" a "v zime idem do tepla" - minule sme sa na tom s kolegom popri lietaní smiali, že slovák príde k peniazom a začne vypisovať a vymýšľať takéto polodementnosti.
buchač
02.06.15,06:07
V rozsudku bolo odsúdených 5 paragrafov v súbehu. Mal som 3 mesiace do plnoletosti rovnako, ako môj parťák.


Dva roky s podmienkou na tri roky za nelegálnu držbu dvoch sa vz. 58 a dvoch pištolí ráže 7,62, či 7,65 mm dve bedne streliva 7,62 a jednu bedňu do pištole. Všetko pred vojenskou službou a všetko zahladené.


No nič. Veď v tom útvare sa dozvedeli o incidente až potom, čo môj otec odniesol pištole na políciu a policajti ich odniesli do kasární. To že im chýba aj bedňa s dvomi samopalmi a tri bedne streliva ani nezistili. Pritom to boli práve tie kasárne z ktorých vojaci ma zadržali na hranici.
-----------------------------------
Ako sme vybabrali so strážami, ako sme opinkali psov, ako sme sa dostali na fungujúcu rotu, ako sme obišli dozorného a odstránili pečate a zámky na dverách a mrežiach skladu, že mali zbrane s strelivo pohromade, zavreli a zapečatili a to všetko zopakovali 5 krát počas dvoch nocí?
-----------------------------------
Pajkovia vy ani len netušíte, čo to znamená prežiť si život naplno. Bez strachu a vždy so zdvihnutou hlavou, so cťou a bez olutovávania vlastných činov..Nie s chlastom a večne sklopenými ušami, poblití a večne posraní.
Vedia Oni, že koľko nezrovnalostí a koľko blbostí je tam?

Oni ma onačia, že rozumiem všetkému ohľadom armády. ALE kdeže, to je trt, neexistuje predsa.
ALE čo sa týka zabezpečeniu zbraní a streliva, tak Oni nech vezmú jed na to, že tomu rozumiem...nakoľko toto bola moja biblia = Vševojsk-5-6 Zabezpečení zbraní a střeliva proti ztrátám a zcizení
----------------------------------------------
Dvaja zasrani ste sa dostali cez psov, cez stráže, cez dozorného ?
Vedeli ste, že kde je sklad zbraní... vedeli ste, že kde je strelivo...vedeli ste, že kde sú uložené pištole....???
Kúúúa, tak to je sila...lebo samopaly sa ukladali do skriniek. Pištole boli uložené u dozorného útvaru...
---------------------------------------------
To červené je blbosť nad blbosť !!!!!!!
Odstránili ste pečate a zámky. Vzali veci. ZAVRELI a ZAPEČATILI .
Počas ďalšej noci všetko odznova.
Takže mi Oni chcú navravieť, že jedného dozorného ste ojebabrali a ten druhý si prevzal službu bez prepočítania zbraní ???
Ozaj...tie zámky je najmenšia blbosť....ALE strašná sprostosť je to, že ste sklad znova zapečatili. To ste odkiaľ mali pečatidlo ???
------------------------------------------
Pajko, Pajko....Oni by už fakt mali prestať s tým chlastom a oblbovákmi...
Nandrolon
02.06.15,06:17
To, že otec odniesol zbrane na políciu a rovno ho nezavreli aj spolu s jeho synom znamená iba to, čo tvrdím od začiatku. Komunistický vysoký káder a Jarove skutočné povolanie? U nás to nazývame "POVOLANIE SYN"...
jar88
02.06.15,06:20
Taiko a buchač,
Z vašich reakcií mi je jasné, že ste konečne pochopili a už cítite aj čosi, ako stud. Je to normálne a nemusíte sa za to hanbiť. Netreba to ani zakrývať akousi neohrabanou demagógiou, prekrúcaním a mazaním príspevkov. Je to zbytočné, lebo tak ako to vidíte vy, vidia to aj ostatní.
No a zvlášť pre taika.
Všimni si, že už nepíšem buchač a palo54, ale taiko a buchač. Pavol54 a marjankaj sa už dostávajú na iný level, ako buchač-taiko.
------------------------------------------------------
Veľmi ma to teší.
Ale ak si niečo pripustím, uvedomím si, že by ma to tešiť nemalo.

Oni sú dilino ....boli a aj budú, ostanú na tom svojom leveli drístania.
Stud ??? Ten pravý sa ozval....pche, Oni sa nehanbia za to svoje ?
Ozaj...kde Oni oddrbali ten príspevok o tej karte z VUB na námestí SNP ???

Som zvedavý, čo Oni povedia na moju argumentáciu ohľadom určitých skutočností...ale to už nebudú gorotky...to bude niečo iné, tvrdá realita.
Len mi je vopred jasné, že sa odpovede nedočkám.

Presne o tom je ten príspevok. Zbytočne ste zmazali ten príspevok, kde som opisoval pobočku VUB banky na SNP. Práve to bol opis toho totalitného stredoveku. Pointa bola v tom umiestnení prepážok pre podnikateľov do suterénu. Určite sa na to nejeden z Poraďákov pamätá. Nuž a nikde som tam nespomínal, že to bolo pred rokom 1989 a nikde som nespomínal, že som mal nejakú platobnú kartu, ktorá bola ako prvá, ktorú nejaká banka kedy vydala. To bol taikov výmysel. On začal podsúvať, že som napísal niečo o prvej platobnej karte. Je to obyčajná, účelová lož.
No a k tým tvojim nezabudnuteľným argumentom o zbraniach:
zrejme máš na mysli predpis o oddelenom skladovaní zbraní od streliva. Jednoducho, že sa nesmelo skladovať strelivo v spoločnom sklade so zbraňami. Áno, máš pravdu, ale trošku zabúdaš na fakt, že v socializme sem tam nebolo vedro, inokedy voda a ak sa náhodou aj stalo, že bola voda a aj vedro, nebolo ľudí.
-----------------------------
No a taká profesionalita a odbornosť, akou si disponoval a podnes disponuješ ty, je denne opisovaná na jojke v seriály "Profesionáli".
(Je to čistá paródia, nie akože "náučný seriál", ako napríklad "Súdna sieň").:---
Ešte by tam mohli dať aj epizódu o písaní viet do troch až piatich riadkov a ako to nakoniec ani sami posebe nevedia tí profesionáli a gumáci ani prečítať a akosa nakoniec musia ísť opýtať svojho kapitána či jeto už vporiadku a dobre napísané a aby ich náhodou vypočúvaný neodrbával že to majú zle a neopravoval im tam nejaké citácie aže si stým môžu akorát tak vytreť
Verím, že to poznáš a že nebudeš tvrdiť, že áno aj takých sme mali, ale to je výnimka potvrdzujúca pravidlo.;)
-------------------------------------------
Túto tému nečítajú len tí, čo do nej "prispievajú". Počet videní je viac ako 5 či 6 a ten rozdiel si ľahko spočítaš. 2x2 už vieš a zrejme poznáš aj znamienko mínus. Ak náhodou nevieš na čo sa dá použiť v matematike, prihlás sa u s.Žinčicu.
taiko
02.06.15,08:11
Presne o tom je ten príspevok. Zbytočne ste zmazali ten príspevok, kde som opisoval pobočku VUB banky na SNP.
neviem, kto Ti zmazal ten prispevok, myslel som, ze si si ho zmazal sam, kedze tam poluciu spominas a celkovo nedava zmysel. Ale obnovil som ho. http://www.porada.sk/t255344-p38-u-starej-blazkovej.html#post2730322

K tej mojej ucelovej lzi pripajam este raz co si napisal a co som napisal ja.


Pisal si, dnes 08:43


Ja som mal účet a šekovú knižku a platobnú kartu skôr, než si ty poznal papierové peniaze.
No a aby ste ma nezačali osočovať z klamstva, (spôsobom že karty neboli) tak musím podotknúť, že som ju mal hlavne do zahraničia. Tam totiž fungovali aj karty. Napriek tomu, že tu bol ešte stále totalitný stredovek.
1. predpokladam, ze nandrolon ma nad 40 rokov a ako taky, ze poznal paperove peniaze aj pred rokom 1989.
2. da;lej predpokladam, ze pojem "totalitny stredovek" je casovo umiestneny pred rok 1989, ibaze by si myslel Kubu, alebo KLDR.
3. a na zaver predpokladam, ze nik by Ta neosocoval; a nepodozrieval z klamstva, lebo vsetci vedia ze po roku 1990 uz platobne karty boli. Ergo ak si myslel dobu po socializme, nemal si dovod na taketo obavy

Mylim sa vo svojich predpokladoch? ;)

nie Ty si nespominal prvy platobnu kartu, len spominas platobnu kartu pouzivanu tebou na cestach v zahranici za totalitneho stredoveku vydanu bankou Agrobanka, ktora vznikla po "revolucii".
Prvu platobnu kartu som spominal ja, ked som naisal, ze prvu platobnu kartu vydala v roku 1988 Zivnobanka a len na pristup k tuzexovym uctom. Tak kto tu kame?
Oliwa
02.06.15,08:33
Že Vás to ešte baví...
Ako na pieskovisku: :)
Ja mám žltý kýblik, Ty máš modrý kýblik... Nie to je môj kýblik, Tvoj je zelený... Tvoja je žltá lopatka... A kde zmizla moja lopatka...? Ty si mi ju zahrabal... :D
kopretinka
02.06.15,08:36
nepoznám presne etiketu...

ale ak tu nejaký primitív hrubo uráža rodinu diskutujúcich, tak ho treba vykopnuť odtialto a príspevok nechať na výstrahu pre ostatných....

ak má nick viac ako 100dní,vykopnúť ho môže iba admin........ja som bola dourážaná od niekoho,bolo to fakt strašné,a nič sa nestalo...........urážky zostali a dotyčný si veselo písal ďalej........dotyčný je všeobecne obľúbený a dostáva plusky za všetko.........
kopretinka
02.06.15,08:39
radšej hodinu kecať o tom, ako sa to nedá.....
ok...svoj názor som povedal, presviedčať nikoho nebudem....
nikto ti neberie tvoj názor,ale je nesprávny,lebo nevieš aké možnosti majú moderátori,tak nás nepresviedčaj,čo sa dá a nedá
Nandrolon
02.06.15,08:43
Kopretinka, dal som ti plusku.
Ono to vykopnutie je častokrát "kontraproduktívne".
Na hrubú dieru patrí hrubá záplata. No a ak tu niekto niekoľko rokov omieľa a chvastá sa sám svojím majetkom, tak by sme sa mali verejne pozrieť, odkiaľ ten majetok pochádza. Či dotyčný nie je iba povolaním SYN a majetok nakradli jeho /a už sa tu zase spomína rodina/ rodičia, nakoľko ak čítaš tie príspevky, tak to tomu jednoznačne nasvedčuje. Také deti štb-ákov sa majú dnes parádne, stačí sa rozhliadnuť v každom meste okolo seba.
Predsa si nevykopneš človeka, ktorý má stovky odborných rád v odborných témach.
Vtedy treba vykopnúť toho provokujúceho trolla, ktorý sedí X rokov za PC a iba zo svojej zrejme stareckej frustrácie provokuje ostatných v jednej a tej istej téme...
kopretinka
02.06.15,08:50
Predsa si nevykopneš človeka, ktorý má stovky odborných rád v odborných témach....

.....nemá....
Nandrolon
02.06.15,08:54
možno myslíme na rozdielne osoby, ale ako prvého by som vykopol Jar88. To je ten troll o ktorom píšem.

- veľmi ma ráno potešil tento článok http://www.konzervativnyvyber.sk/arogantny-chlapik-v-mercedese-dostal-priucku/3892/
Toto by sa malo pravidelne stávať v každom meste aspoň 10 x denne. Starý plešoun musel potom zrejme čistiť sedadlo od vlastných exkrementov...
taiko
02.06.15,08:56
Že Vás to ešte baví...
Ako na pieskovisku: :)
Ja mám žltý kýblik, Ty máš modrý kýblik... Nie to je môj kýblik, Tvoj je zelený... Tvoja je žltá lopatka... A kde zmizla moja lopatka...? Ty si mi ju zahrabal... :D
trenujeme sa :D, ved to potrebujeme skoro kazdy den
buchač
02.06.15,09:30
Že Vás to ešte baví...
Ako na pieskovisku: :)
Ja mám žltý kýblik, Ty máš modrý kýblik... Nie to je môj kýblik, Tvoj je zelený... Tvoja je žltá lopatka... A kde zmizla moja lopatka...? Ty si mi ju zahrabal... :D

Oliw, máš pravdu...

Serem (sorry) zvysoka na nejakého konšpirátorského pokrytca (jar88)...
Ten je schopný obkecať všetko možné a tvrdiť aj všetko nemožné.

Egocentrický narcista zahľadený do seba samého a nepripustí za svatého, že sa môže mýliť...priprovnal (včul zabrdnem) by som k jednej psychologičke s dvoma červenými diplomami.
jar88
02.06.15,09:37
Kopretinka, dal som ti plusku.
Ono to vykopnutie je častokrát "kontraproduktívne".
Na hrubú dieru patrí hrubá záplata. No a ak tu niekto niekoľko rokov omieľa a chvastá sa sám svojím majetkom, tak by sme sa mali verejne pozrieť, odkiaľ ten majetok pochádza. Či dotyčný nie je iba povolaním SYN a majetok nakradli jeho /a už sa tu zase spomína rodina/ rodičia, nakoľko ak čítaš tie príspevky, tak to tomu jednoznačne nasvedčuje. Také deti štb-ákov sa majú dnes parádne, stačí sa rozhliadnuť v každom meste okolo seba.
Predsa si nevykopneš človeka, ktorý má stovky odborných rád v odborných témach.
Vtedy treba vykopnúť toho provokujúceho trolla, ktorý sedí X rokov za PC a iba zo svojej zrejme stareckej frustrácie provokuje ostatných v jednej a tej istej téme...

Vieš ty vôbec niečo o tom, ako vzniklo to moje údajné chvastanie sa majetkom?
Skús si pohľadať niečo a capnito sem.
Potom ti ja pohľadám z čoho a akým tebe blízkym spôsobom to viete vytvoriť a capnem ti to sem. (jednoducho vrodená závisť)
jar88
02.06.15,09:51
Pre taika,
načo dávaš link, ktorý ma hodí na 38, alebo 19 stranu, keď tam ten obnovený príspevok nieje. Veď jednoducho napíš, že je na strane xy s datumom a časom.
----------------------
Inak je to len hlúpe mútenie tej už aj tak dobre kalnej vody.
Nandrolon
02.06.15,09:51
Už som ti raz povedal, že ty na mňa nemáš žiadne páky aby si mi diktoval čo mám a čo nemám robiť. V tejto téme sa iba bavím, však na to je zrejme aj určená.
Serióznu debatu som tu ešte nevidel ani jednu. Na odborné debaty sú tu iné témy, lenže tam ty nemôžeš, lebo by si si pripadal ako kačka v elektroobchode.
bjuty smis
02.06.15,10:08
radšej hodinu kecať o tom, ako sa to nedá.....
ok...svoj názor som povedal, presviedčať nikoho nebudem....
nikto ti neberie tvoj názor,ale je nesprávny,lebo nevieš aké možnosti majú moderátori,tak nás nepresviedčaj,čo sa dá a nedá

ty si presne ten príklad, čo som myslel....

kecať o tom, ako sa to nedá.....

dokonca ťa tu niekto o tom presviedča...
bjuty smis
02.06.15,10:15
medzi zabávať sa a robiť zo seba idiota je velmi tenká čiara
Nandrolon
02.06.15,10:43
Presne, toto si hovorím pri čítaní tvojich exkrementov :-)
kukučka
02.06.15,10:44
Viacerí sa tu na tom piesočku správajú ako ten pán na tom mercedese.
bjuty smis
02.06.15,10:49
iste..

drž sa svojho slovníka...ako si zvyknutý...

ako hovorí "klasik" :

"Predsa si nevykopneš človeka, ktorý má stovky odborných rád v odborných témach.
Vtedy treba vykopnúť toho provokujúceho trolla, ktorý sedí X rokov za PC a iba zo svojej zrejme stareckej frustrácie provokuje ostatných v jednej a tej istej téme..."

a "klasik" môže dalej sprosto a bezdôvodne urážať, navážať sa do rodiny....
Nandrolon
02.06.15,10:49
http://www.topky.sk/cl/10/1478049/Na-Slovensku-vypukol-velky-boj-za-registrovane-partnerstva--V-hre-je-80-tisic-slovenskych-deti-

LGBTI komunita zase úraduje ..... dúfam že žiadne dieťa nebude v SR zverené do opatery párom rovnakého pohlavia.... možno som staromódny, ale mám právo na svoj názor.
bjuty - nekomentujem.
Nandrolon
02.06.15,11:15
Prečo si svojho spojenca bjutyho takto škaredo nazval? Veď názorovo sa zhodnete na 99,9% - práve som to špeciálnym vzorcom vypočítal :-)

ps > bolo by veľmi dobré zaviesť časovú limitáciu možnosti úpravy svojho vlastného príspevku na napr. 5 minút od jeho odoslania. Predišlo by sa tomu, aby si niekto spätne zeditoval svoj príspevok a už má diskusia úplne iný smer, a ostatné príspevky vypadajú tým pádom "odveci".
Na viacerých fórach som videl takúto užitočnú feature... a takisto tam bol zakázaný aj spätný výmaz svojho vlastného príspevku.
jar88
02.06.15,11:19
Prečo si svojho spojenca bjutyho takto škaredo nazval? Veď názorovo sa zhodnete na 99,9% - práve som to špeciálnym vzorcom vypočítal :-)
To som oslovil teba. Načo čumíš okolo, ako nejaký okríknutý chumajko, patrí to len tebe, len ty máš taký nick (internetový ksicht)
jar88
02.06.15,11:37
Že Vás to ešte baví...
Ako na pieskovisku: :)
Ja mám žltý kýblik, Ty máš modrý kýblik... Nie to je môj kýblik, Tvoj je zelený... Tvoja je žltá lopatka... A kde zmizla moja lopatka...? Ty si mi ju zahrabal... :D

Oliw, máš pravdu...

Serem (sorry) zvysoka na nejakého konšpirátorského pokrytca (jar88)...
Ten je schopný obkecať všetko možné a tvrdiť aj všetko nemožné.

Egocentrický narcista zahľadený do seba samého a nepripustí za svatého, že sa môže mýliť...priprovnal (včul zabrdnem) by som k jednej psychologičke s dvoma červenými diplomami.
Pripomeň si staré časy.
http://www.porada.sk/t122051-p2-omyl-nasej-doby-ekonomika.html
Na čom si fičal pred piatimi rokmi.
Jasné že nemyslím trávu a podobne, ale myšlienkové pochody.
taiko
02.06.15,11:58
Pre taika,
načo dávaš link, ktorý ma hodí na 38, alebo 19 stranu, keď tam ten obnovený príspevok nieje. Veď jednoducho napíš, že je na strane xy s datumom a časom.
----------------------
Inak je to len hlúpe mútenie tej už aj tak dobre kalnej vody.
así mas inak nastavene strankovanie ako ja. Tvoj obnoveny prispevok je zo "Včera 10:53".
jar88
02.06.15,13:03
taiko a to ťa akože práve toto zaujalo?


čo je abka? to je značka tvojich plienok či čo???
Nikto tu nehovorí o 1 banke, tých bank, kde nemusíš ísť osobne je viacero.... a každá je dobrá v niečom inom.
Ale veď sa ukludni o nič nejde.
Ja viem že si sa chcel len pochváliť.
----------------------------------------------------
Ja som mal účet a šekovú knižku a platobnú kartu skôr, než si ty poznal papierové peniaze.
No a aby ste ma nezačali osočovať z klamstva, (spôsobom že karty neboli) tak musím podotknúť, že som ju mal hlavne do zahraničia. Tam totiž fungovali aj karty. Napriek tomu, že tu bol ešte stále totalitný stredovek.
Ak áno, tak si všimni, že sa tu nevyjadrujem, že za socializmu.
Ale uznám že máš potrebu.
-------------------------------------
Ten totalitný stredovek je tu dodnes.
Je vo vašich gebulkách.
Pisal si, dnes 08:43


Ja som mal účet a šekovú knižku a platobnú kartu skôr, než si ty poznal papierové peniaze.
No a aby ste ma nezačali osočovať z klamstva, (spôsobom že karty neboli) tak musím podotknúť, že som ju mal hlavne do zahraničia. Tam totiž fungovali aj karty. Napriek tomu, že tu bol ešte stále totalitný stredovek.
1. predpokladam, ze nandrolon ma nad 40 rokov a ako taky, ze poznal paperove peniaze aj pred rokom 1989.
2. da;lej predpokladam, ze pojem "totalitny stredovek" je casovo umiestneny pred rok 1989, ibaze by si myslel Kubu, alebo KLDR.
3. a na zaver predpokladam, ze nik by Ta neosocoval; a nepodozrieval z klamstva, lebo vsetci vedia ze po roku 1990 uz platobne karty boli. Ergo ak si myslel dobu po socializme, nemal si dovod na taketo obavy

Mylim sa vo svojich predpokladoch? ;)
Po roku 1990 mala napríklad banka VUB (na SNP) prepážky klientov v suteréne. No a samozrejme, že aj bankomatov bolo toľko, že mohli počtom konkurovať telefónnym búdkam.
Jasné, že aj fax bol samozrejmosťou. Napríklad v roku 1993 ho mala skoro každá väčšia pošta. To vie každý, nie len ja.
----------------------------------------------
No a či mal vtedy Nandrolon 12, alebo 20 je dosť nepodstatné.
Že má teraz 40 rokov a v 90-tom mal ešte polúcie? Čo to na veci mení?
---------------------------------------------
No a že pred rokom 1989 boli komunistami ľudia a že ľudia majú ľudské vlastnosti je potrebné nejako dokazovať? To snáď nie? Veď aj sám buchač písal, že slúžil socialistickej vlasti, ale nie z presvedčenia, že nás bráni pred imperializmom, ale z jednoduchého osobného prospechu. To čo teraz tvrdí? To je to naozaj pravé orechové? Že profesionál? Na jojke o nich beží seriál "Profesionáli", trošku nadsadené, ale čo už, veď paródia.
Tipujem ho na Boborovského, ktorý by aj niekam chcel, ale šéf ho hore nepustí a tak čo mu iné zostalo.
No konečne.
Nuž a teraz mi napíš, prečo bolo potrebné ho zrušiť a následne ma obviňovať, že ja sám.
Neskôr si reagoval priamo v rozpore s mojim vyjadrením a o tom Boborovskom ani nespomínam.
----------------------------------------------
Inak, poznáš buchačov názor na Havla?
Myslíš si, že nevie za čo mu môže byť vďačný a aj tak ho opľúva?
vlado 33
02.06.15,13:06
Mali by ste sa prepnúť do súčasnosti. Môžem potvrdiť , že táto téma je o hovne (diskusia piatich osôb), o minulosti s pred X rokov. Čo sa mi dnes stalo, čo ma rozčúlilo a čo ma potešilo, bola aspoň o horúcej diskusii diania v politike. Bola síce občas vulgárna, ale vždy o novinkách. Toto tu je o.....................
korela
02.06.15,13:41
Mečiara som nikdy nevolil.
Chcel som len napísať, že mňa ani ženu nikdy nenapadlo zbytočne platiť 2 účty...
A čo sa týka výplaty do ruky, totálna obťažujúca kravina. Čo sme v stredoveku? Ja si manažujem všetky financie sám za pomoci notebooku v kľude domova. Chodiť po bankách je pre mňa vysoko obťažujúce, prirovnal by som to k chodeniu k lekárovi.
Nemusíš brať všetko iba zo svojho pohľadu. Ja zasa nechápem, prečo ľudia s min. mzdou, ktorí ledva dokŕkajú k budúcej výplate, alebo aj niektorí dôchodcovia, sú nútení platiť za účet v banke. Dôchodca má ešte možnosť sa rozhodnúť, ale zamestnanec nie, i keď vidím, že zo zákona možnosť existuje. A vieme, aké mzdové pomery sú na Slovensku.
Napriek tomu sú zamestnávatelia, ktorí vyplácajú polovicu mzdy na ruku. To budú mať jeho zamestnanci raz dôchodky. Alebo niekto poberá za tú istú prácu 2 mzdy, raz oficiálnu u zamestnávateľa, druhú cez pracovnú agentúru. Aj za takýmto niečím stojí ČK mafia. Sme si rovní a rovnejší. Toto je iba povrch, to je štát v štáte. Si robí čo chce aj s podporou zahraničia.
Nandrolon
02.06.15,13:50
Je to tak. Niekedy je clovek neobjektivny. Ludom zijucim od vyplaty k vyplate by viac vyhovovala hotovost.

Inac jedno pekne videjko kam smerujeme... https://m.youtube.com/watch?v=qcFOlghnVT0
Nandrolon
02.06.15,13:55
Jar, vyssi vek je asi svina, ale ja som tvoj prispevok pochopil spravne. Pises o 2 osobach. Mne a bjutym. Ale ani troll ani hovado nie je pozitivna prezyvka a je jedno, ako si to rozdelil... Ja nie som Boh, aby som mal v sebe 3 osoby /v tvojom prispevku teda 2/
korela
02.06.15,14:01
Korela Jar88....
Títo dvaja sa zišli...jak Jing&Jang...;) :D



...
Súhlasím s touto informáciou.
Výplaty na bank. účty sa zaviedli po 89. Neviem o firme, ktorá by dnes ešte vyplácala na ruku.
...
Jožo Ráž platí všade cash a mobil má v zásuvke, pre urgent. Koľko je tu takých uvedomelých ľudí v republike?

Že Ty nevieš, to ešte neznamená, že to tak nie je.....občas by bolo dobré vyjsť z tej ulity a nie iba na košpiračné stránky pozerať.
Ja viem, na rozdiel od Teba, nie iba o jednej firme, ktorá kešuje výplatu...jedna z nich je napríklad aj tá, kde je moja manželka zamestnaná.
----------------------------------------------------------------------
Joža Ráža sa dá brať už iba (maximálne ) ako speváka....a aj to iba s rezervou. Chlapec žije len zo zašlej slávy a svojich tantiém. Nie nadarmo sa hudobníci toť nedávno na čele s Rážom strčili Ficovi do riti a presadili ten zákon o hraní slovenskej produkcie v rádiách....každá štvrtá skladba musí byť slovenská...

Jožo Ráž je od tej nehody totiž na hlavu...taký náraz a zranenia aj zanechajú následky...
On asi nosí zásuvku so sebou, keď už má v nej mobil...dobrý je to frajer - uvedomelý...;) :D
--------------------------------------------------------------------------
Jednotlivcov, platiacich keš, je plno-veľa-neúrekom....ono stačí zdvihnúť riť a ísť medzi ľudí. Jeden by potom aj videl, že na vidieku (mimo väčších lokalít) ľudia proste ani nemajú inú šancu platby, ako je práve to keš.
Joža Ráža som spomenula iba preto, že to verejne rozprával v TV a videli to určite viacerí, tuším u Krausa. Je to iba príklad. Úplne od veci je hodnotenie jeho osoby a zdravotného stavu.
Môžem spomenúť i bližšiu osobu, ale tú nepoznáte. Nikdy nemala platobnú kartu, naposledy účet v banke pred iks-iks dávnymi rokmi, ani v zahraničnej, tiež mzdu inkasuje cash. Existuje aj iná úschova pre peniaze, nie iba banková.
Ešte doplním, že daňové priznanie odovzdáva aj si platí odvody. Aby tu nevznikli zase nejaké zbytočné úvahy.
korela
02.06.15,14:34
Jar, vyssi vek je asi svina, ale ja som tvoj prispevok pochopil spravne. Pises o 2 osobach. Mne a bjutym. Ale ani troll ani hovado nie je pozitivna prezyvka a je jedno, ako si to rozdelil... Ja nie som Boh, aby som mal v sebe 3 osoby /v tvojom prispevku teda 2/
Ja sa vyjadrím iba k veku. Vy mladší sa s tým veľmi neoháňajte, pretože keď sa raz v tom veku ocitnete sami, uvedomíte si, aké je to malicherné hodnotenie. Vek je iba číslo, nič viac.
Keď som mala 20, tiež som si myslela o päťdesiatnikoch svoje. Na vek a život človeka vplýva veľa faktorov a od toho sa odvíja aj mentálny stav. To nemá nič spoločné s nejakým číslom.
korela
02.06.15,15:25
Je to tak. Niekedy je clovek neobjektivny. Ludom zijucim od vyplaty k vyplate by viac vyhovovala hotovost.

Inac jedno pekne videjko kam smerujeme... https://m.youtube.com/watch?v=qcFOlghnVT0
Tento človek vie, čo hovorí. To sú pre nás úplne iné energie. Ani vyzbrojenie nepomôže, pretože budú chodiť v tlupách ako naši počerní.
Úprimne ľutujem najmä juh Talianska, krásne menej známe mesto Reggio di Calabria oproti Messine. Je menej navštevované cudzincami. Mesto postihlo zemetrasenie cca v 1920, bolo zrútené takmer celé. Známy architekt tam vybudoval krásnu prímorskú promenádu, mesto má divadlo, múzeum, hrad v centre mesta, univerzitu, proste jedno milé mesto.
V okolí starogrécke pamiatky a kostolíky.
Títo došelci si počkajú na odchod majiteľov domov, a jednoducho ho obsadia. Domáci ostávajú bez šance. Ako to všetko zdevastujú a neopustia, je jasné.
Ja keď vidím tie preplnené lode mladými mužmi, a to kvantum, prvé čo mi napadlo, odpustite mi, ale ja vidím iba nekontrolované množstvo spermií. To nás čaká.
Preto je na nás všetkých, všetkých Európanoch, aby podporili svoje vlády napriek befelom z OSN a pod., a nepripustiť tento kontinent zničiť.
Je jedno kde vládne aká vláda, či je s ňou obyvateľstvo spokojné, ako napr. u nás, ale treba ju podporiť pochodmi, neviem či by nepomohlo referendum, petícia je už k dispozícii.
Nepomôže nikomu z krajín V4, aj keby možno dočasne uspeli s odporom voči kvótam, ale to sa prevalí i tak na celý kontinent. Bude to iba otázkou času.
Keď vidím juh Talianska v tejto situácii, mám zimomriavky po tele.
Pred viac ako desiatimi rokmi moje 20 r. dieťa vystúpilo vo Florencii z vlaku, tešilo sa na jednu výstavu takmer rok, v centre mesta ho chcel okradnúť černoch na bicykli. Vytušilo, nepoznajúc miestne pomery, už to aj sledoval a prichádzal na pomoc domáci päťdesiatnik, boli sami na tom kúsku ulice.

Nemusíte si želať zverejniť svoje meno. http://www.peticie.com/odmietame_kvoty_pre_migrantov

Tento hrad ľudí z mesta do seba nepojme.

[URL="https://whatsuptoday.com/reggio-di-calabria"]http://files.parsetfss.com/062c0bc3-b5e5-4766-8c99-ad5cb4aa40b5/tfss-76414192-4316-42d4-97ff-d90d24113ae3-54bf7d8118517.jpg
korela
02.06.15,15:28
korela
02.06.15,16:07
kopretinka
02.06.15,16:43
radšej hodinu kecať o tom, ako sa to nedá.....
ok...svoj názor som povedal, presviedčať nikoho nebudem....
nikto ti neberie tvoj názor,ale je nesprávny,lebo nevieš aké možnosti majú moderátori,tak nás nepresviedčaj,čo sa dá a nedá

ty si presne ten príklad, čo som myslel....

kecať o tom, ako sa to nedá.....

dokonca ťa tu niekto o tom presviedča...
ja som sem dala koment až potom,ako si ty napísal,že iba sa kecá a nevylučuje.takže špeciálne pre teba to píšem ešte raz a pomaly,a pomaly čítaj,nech ti to tam docvakne:
TY MNE NETVRĎ,ĆO SA DÁ A NEDÁ,KEĎ SOM MODERÁTOR!!!
Ž I A D N Y MODERÁTOR NEMÁ POVOLENIE VYLÚČIŤ NICK STARŠÍ AKO 100 DNÍ.
kopretinka
02.06.15,16:47
tuto to máš
misoft
02.06.15,16:50
I ja som už toto spomínal - blbé a nezmyselné 100-dňové "pravidlo". Prakticky je potom moderátor len figúrka na opravy pravopisných chýb...
I Big Bossovi som písal - a teraz neviem, či nečíta, čo mu príde, alebo (čo je horšie) už nevie čítať.....
kopretinka
02.06.15,16:52
tuto to máš
užívatelia registrovaní pred viac ako 100dňami nemôžu byť vylúčení moderátormi...nedá sa mi vložiť sem foto,ani do do albumu.....nebudem nikoho presviedčať,čo môžem a nemôžem,keď si furt tvrdí svoje ....smajlík hlavoudostenybúchajúci....mi tu chýba...
misoft
02.06.15,17:13
jar88
02.06.15,17:42
Mali by ste sa prepnúť do súčasnosti. Môžem potvrdiť , že táto téma je o hovne (diskusia piatich osôb), o minulosti s pred X rokov. Čo sa mi dnes stalo, čo ma rozčúlilo a čo ma potešilo, bola aspoň o horúcej diskusii diania v politike. Bola síce občas vulgárna, ale vždy o novinkách. Toto tu je o.....................

Veď ta téma nieje uzatvorená a stále funguje.
Dúfam, že ti tam tí piati k rozumnej debate nechýbajú.
Načo to sem píšeš, keď je to tu o ničom?
korela
02.06.15,17:48
Ako môžu noviny vypustiť von takýto článok? To sú argumenty? Tak niečo tendenčné som už dlho nečítala.
https://dennikn.sk/147589/zo-slovenska-utieklo-milion-emigrantov/?ref=top-cl

Zanamenávali sa počty ľudí pri príchode do USA, ale nič nepíše o ich odchode späť do vlasti, za rodinami.
Tí ľudia tam odchádzali za prácou a nie za sociálnymi dávkami. A krajiny ich dobrovoľne prijímali. To je úplne iná situácia ako dnes. Porovnáva neporovnateľné. Ako sa môže tak niekto znížiť.
Dedo bol 6 r., z druhej strany babka asi 10, otcovi bratia vo FR, aj deti sa im tam narodili, našetrili si a vrátili sa späť. A otvorili si pre seba pracovné miesto. To bolo pred 2.sv.v.
V ďalších vlnách to boli predovšetkým ľudia so vzdelaním, uplatniteľní na trhu práce a vysoko výkonní, ktorí do spoločnosti zapadli. Tí podnes na Slovensku chýbajú. A tí čo sa vrátili iba na skok, tak aby poskupovali a zainvestovali peniaze na Slovensku, ktorí sme tu žijúci v socíku nemali v takom množstve ako oni.
Čo chce tento chlap komu čo podsúvať? Čo to má znamenať? Mália sa mu nízke platy u nás, rád by ešte nižšie? Nič dobré mu z očí nekuká.
A to nevinné ilustračné foto k tomu. Max. neobjektivita.
taiko
02.06.15,18:34
No konečne.
Nuž a teraz mi napíš, prečo bolo potrebné ho zrušiť a následne ma obviňovať, že ja sám.
Neskôr si reagoval priamo v rozpore s mojim vyjadrením a o tom Boborovskom ani nespomínam.
----------------------------------------------
Inak, poznáš buchačov názor na Havla?
Myslíš si, že nevie za čo mu môže byť vďačný a aj tak ho opľúva?
jar este raz pisem, ja som Ta nezmazal. To musel byt niekto iny.
taiko
02.06.15,18:37
Mali by ste sa prepnúť do súčasnosti. Môžem potvrdiť , že táto téma je o hovne (diskusia piatich osôb), o minulosti s pred X rokov. Čo sa mi dnes stalo, čo ma rozčúlilo a čo ma potešilo, bola aspoň o horúcej diskusii diania v politike. Bola síce občas vulgárna, ale vždy o novinkách. Toto tu je o.....................
no ale vsak led chces mozes diskutovat tam, nemusis tu nic citat, ani tu prispievat. Kazdy si prides more robit co chce. Ted ale "odtalto-potalto" :)
Tato tema nie je o tom co sa komu pacilo, ci nepacilo. Tu sa natahujeme o politike a inych zbytocnostiach
alaya1
02.06.15,18:46
Že Vás to ešte baví...
Ako na pieskovisku: :)
Ja mám žltý kýblik, Ty máš modrý kýblik... Nie to je môj kýblik, Tvoj je zelený... Tvoja je žltá lopatka... A kde zmizla moja lopatka...? Ty si mi ju zahrabal... :D

Oliw, máš pravdu...

Serem (sorry) zvysoka na nejakého konšpirátorského pokrytca (jar88)...
Ten je schopný obkecať všetko možné a tvrdiť aj všetko nemožné.

Egocentrický narcista zahľadený do seba samého a nepripustí za svatého, že sa môže mýliť...priprovnal (včul zabrdnem) by som k jednej psychologičke s dvoma červenými diplomami.



Snad si si nemyslel, ze sa zahladim do teba. Co by som z toho mala, akurat tak zaludocne vredy.
Mojim diiplomom daj ty pokoj, co zavidis, ze nemas, ci nemaju tvoje deti? Hanbit sa za to, co som dokazala nebudem, ty si aky trkvas stary. Zivot kazdemu nadeli to, co si zasluzi.Jednej poradacky sa dotklo, aj "opustila" Poradu, ked jej do vzdelania dcery niekto kibicoval, ale ty neocakavaj taku istu moju reakciu. Este nie je ta spravna chvila.





Cakam este na zverejnenie tej tajnosti ci fotky, ci co si sa mi v SS vyhrazal.


Dlho som ta ignorovala a zase budem. Ine si ani nezasluzis:D
misoft
02.06.15,18:50
Bavkáte sa, bavkáte? Tak sa bavkajte.....:D
bjuty smis
02.06.15,18:51
radšej hodinu kecať o tom, ako sa to nedá.....
ok...svoj názor som povedal, presviedčať nikoho nebudem....
nikto ti neberie tvoj názor,ale je nesprávny,lebo nevieš aké možnosti majú moderátori,tak nás nepresviedčaj,čo sa dá a nedá

ty si presne ten príklad, čo som myslel....

kecať o tom, ako sa to nedá.....

dokonca ťa tu niekto o tom presviedča...
ja som sem dala koment až potom,ako si ty napísal,že iba sa kecá a nevylučuje.takže špeciálne pre teba to píšem ešte raz a pomaly,a pomaly čítaj,nech ti to tam docvakne:
TY MNE NETVRĎ,ĆO SA DÁ A NEDÁ,KEĎ SOM MODERÁTOR!!!
Ž I A D N Y MODERÁTOR NEMÁ POVOLENIE VYLÚČIŤ NICK STARŠÍ AKO 100 DNÍ.

ako píšem, nepoznám presne etiku...ale často tu spomínate, že velké písmená, výkričníky sú porušenie...
ked tu vyblakuješ, že si moderátor - je to pravda ?
ak áno, prečo ju porušuješ ?

ja to napíšem pre všetkých, nie len pre teba...ty máš evidentne obrovský problém chápať písaný text, takže :

kde ja tvrdím, že sa to dá ???
ešte raz, teraz už len pre teba...predpokladám, že ti niekto poradí a pochopíš to :

kde ja tvrdím, kde ťa dokonca presviedčam, že sa to dá ?,

poprosím odpoved spôsobom,ktorý neporušuje etiku porady...
taiko
02.06.15,19:05
Ako môžu noviny vypustiť von takýto článok? To sú argumenty? Tak niečo tendenčné som už dlho nečítala.
https://dennikn.sk/147589/zo-slovenska-utieklo-milion-emigrantov/?ref=top-cl

Zanamenávali sa počty ľudí pri príchode do USA, ale nič nepíše o ich odchode späť do vlasti, za rodinami.
Tí ľudia tam odchádzali za prácou a nie za sociálnymi dávkami. A krajiny ich dobrovoľne prijímali. To je úplne iná situácia ako dnes. Porovnáva neporovnateľné. Ako sa môže tak niekto znížiť.
Dedo bol 6 r., z druhej strany babka asi 10, otcovi bratia vo FR, aj deti sa im tam narodili, našetrili si a vrátili sa späť. A otvorili si pre seba pracovné miesto. To bolo pred 2.sv.v.
V ďalších vlnách to boli predovšetkým ľudia so vzdelaním, uplatniteľní na trhu práce a vysoko výkonní, ktorí do spoločnosti zapadli. Tí podnes na Slovensku chýbajú. A tí čo sa vrátili iba na skok, tak aby poskupovali a zainvestovali peniaze na Slovensku, ktorí sme tu žijúci v socíku nemali v takom množstve ako oni.
Čo chce tento chlap komu čo podsúvať? Čo to má znamenať? Mália sa mu nízke platy u nás, rád by ešte nižšie? Nič dobré mu z očí nekuká.
A to nevinné ilustračné foto k tomu. Max. neobjektivita.
tiez sa mi mari, ze nejak nerozoznava, kto a preco odchadzal vtedy a kto a preco prichadza dnes.
taiko
02.06.15,19:09
ako píšem, nepoznám presne etiku...ale často tu spomínate, že velké písmená, výkričníky sú porušenie...
ked tu vyblakuješ, že si moderátor - je to pravda ?
ak áno, prečo ju porušuješ ?

ja to napíšem pre všetkých, nie len pre teba...ty máš evidentne obrovský problém chápať písaný text, takže :

kde ja tvrdím, že sa to dá ???
ešte raz, teraz už len pre teba...predpokladám, že ti niekto poradí a pochopíš to :

kde ja tvrdím, kde ťa dokonca presviedčam, že sa to dá ?,

poprosím odpoved spôsobom,ktorý neporušuje etiku porady...
myslim, ze si myslel etiketu, nie etiku. ;)
bjuty smis
02.06.15,19:18
hej....tú z flaše :)
ma nasr....
taiko
02.06.15,19:23
hej....tú z flaše :)
ma nasr....
hej hej, vybusna situacia je tu :)
buchač
02.06.15,19:23
Že Vás to ešte baví...
Ako na pieskovisku: :)
Ja mám žltý kýblik, Ty máš modrý kýblik... Nie to je môj kýblik, Tvoj je zelený... Tvoja je žltá lopatka... A kde zmizla moja lopatka...? Ty si mi ju zahrabal... :D

Oliw, máš pravdu...

Serem (sorry) zvysoka na nejakého konšpirátorského pokrytca (jar88)...
Ten je schopný obkecať všetko možné a tvrdiť aj všetko nemožné.

Egocentrický narcista zahľadený do seba samého a nepripustí za svatého, že sa môže mýliť...priprovnal (včul zabrdnem) by som k jednej psychologičke s dvoma červenými diplomami.

Snad si si nemyslel, ze sa zahladim do teba. Co by som z toho mala, akurat tak zaludocne vredy.
Mojim diiplomom daj ty pokoj, co zavidis, ze nemas, ci nemaju tvoje deti? Hanbit sa za to, co som dokazala nebudem, ty si aky trkvas stary. Zivot kazdemu nadeli to, co si zasluzi.Jednej poradacky sa dotklo, aj "opustila" Poradu, ked jej do vzdelania dcery niekto kibicoval, ale ty neocakavaj taku istu moju reakciu. Este nie je ta spravna chvila.

Cakam este na zverejnenie tej tajnosti ci fotky, ci co si sa mi v SS vyhrazal.
Dlho som ta ignorovala a zase budem. Ine si ani nezasluzis:D
Ak by som mal zareagovať po odstavcoch, tak povedzme, že nasledovne :

Ty si stále jedno nepochopila a ani nepochopíš.
Minule si kopretinke vykričala, že každý mohol študovať...a aj ona...a teraz by nemusela prepravky ťahať v hypermerkete. Nemyslíš si, že to bola rana pod pás ?
Vravíš, že každý mohol študovať....to ktoré obdobie myslíš ??? Pred nežnou revolúciou alebo po nej ? Lebo predpokladám (skôr som si na 1000% istý) , že Ty si študovala až po tej nežnej ... a to už bola trochu iná doba. Dokonca si študovala zadarmiko a teraz sa tu oháňaš dvoma titulmi ??? Trochu choré, či nie ?
Lebo nie každý mohol študovať pred nežnou...hlavne kvôli nedostatku miesta, tak sa tomu vravelo..

Jedno si zapamätaj raz a navždy...môžeš dať do "Výrokov múdrych" :

Vysoká škola ešte neznamená inteligenciu.
Nikedy je ten počet titulov priamo úmerný aj tej "inteligencii".
-----------------------------------------------
Moje deti Ty láskavo nechaj na pokoji...ja tiež do Tvojich nezabŕdam...len škoda,že som nevidel hentú Tvoju hééérečku v "Nákupných maniačkach"...to sú tie mladé pindy, čo hovno dokázali a chvália sa tými handrami rodičmi kúpenými, alebo ktoré si požičali od kámošiek...
------------------------------------------------
Súkromka bola o niečom inom...tak láskavo neprekrúcaj. Pokiaľ ma (starého trkvasa) pamäť neklame, tak nešlo o vyhrážky...bavili sme sa oniečom úplne inom, tak nezavádzaj.
-------------------------------------------------
To červené....kúúúa, to ktorý múdry povedal ? Tú vetu si predsa mohla, ba dokonca mala dať do témy "Výroky múdrych."
Veľmi sa s tým stotožňujem...keď pouvažuješ nad tou vetou, tak prídeš aj na súvislosti...LEBO hodnotenie svojho života Ťa ešte len čaká, nakoľko
TY si ešte toho málo zažila a prežila !!!
--------------------------------------------------
Ignorácia by sa dala predniesť aj nasledujúcim vtipom :

Príde hliadka na policajnú stanicu a hlásia, čo nové:
" Pán veliteľ, našli sme v parku jednu holú ženu."
" Dúfam, že ste ju ignorovali...."
" Áno...ja raz a Jožo dva krát......"
alaya1
02.06.15,19:26
kto mi vymazal prispevok a ako som porusila etiketu porady!.

P.S. prispevok som si okopirovala a poslala Richardovi, na posudenie, co sa tu maze, cenzura horsia ako v minulom rezime, lebo toto bezmyselne vymazavanie je uz na diagnozu.

vymazany prispevok.
Egocentrický narcista zahľadený do seba samého a nepripustí za svatého, že sa môže mýliť...priprovnal (včul zabrdnem) by som k jednej psychologičke s dvoma červenými diplomami.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Snad si si nemyslel, ze sa zahladim do teba. Co by som z toho mala, akurat tak zaludocne vredy.
Mojim diiplomom daj ty pokoj, co zavidis, ze nemas, ci nemaju tvoje deti? Hanbit sa za to, co som dokazala nebudem, ty si aky trkvas stary. Zivot kazdemu nadeli to, co si zasluzi.Jednej poradacky sa dotklo, aj "opustila" Poradu, ked jej do vzdelania dcery niekto kibicoval, ale ty neocakavaj taku istu moju reakciu. Este nie je ta spravna chvila.

Cakam este na zverejnenie tej tajnosti ci fotky, ci co si sa mi v SS vyhrazal.
Dlho som ta ignorovala a zase budem. Ine si ani nezasluzis
vlado 33
02.06.15,20:20
Mali by ste sa prepnúť do súčasnosti. Môžem potvrdiť , že táto téma je o hovne (diskusia piatich osôb), o minulosti s pred X rokov. Čo sa mi dnes stalo, čo ma rozčúlilo a čo ma potešilo, bola aspoň o horúcej diskusii diania v politike. Bola síce občas vulgárna, ale vždy o novinkách. Toto tu je o.....................
no ale vsak led chces mozes diskutovat tam, nemusis tu nic citat, ani tu prispievat. Kazdy si prides more robit co chce. Ted ale "odtalto-potalto" :)
Tato tema nie je o tom co sa komu pacilo, ci nepacilo. Tu sa natahujeme o politike a inych zbytocnostiach

tajko, vidíš ako sa to tu rozhýbalo, hneď je väčšia diskusia. Keď budeš do nekonečna omieľať tie svoje frázy kto čo môže, nemôže, vymazal, nevymazal, sa stratí pointa " u starej Blažkovej". O akej politike diskutuješ, o politike minulého režimu? Každý ti nato ...............
lacotinka
02.06.15,20:58
Jasné že nemyslím trávu a podobne, ale myšlienkové pochody.



Mi rozprávali o jennom, čo mu tak silno pochoduvali, až mu zdravý rozum udupali
lacotinka
02.06.15,21:14
kto mi vymazal prispevok a ako som porusila etiketu porady!.

P.S. prispevok som si okopirovala a poslala Richardovi, na posudenie, co sa tu maze, cenzura horsia ako v minulom rezime, lebo toto bezmyselne vymazavanie je uz na diagnozu.

vymazany prispevok.
Egocentrický narcista zahľadený do seba samého a nepripustí za svatého, že sa môže mýliť...priprovnal (včul zabrdnem) by som k jednej psychologičke s dvoma červenými diplomami.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Snad si si nemyslel, ze sa zahladim do teba. Co by som z toho mala, akurat tak zaludocne vredy.
Mojim diiplomom daj ty pokoj, co zavidis, ze nemas, ci nemaju tvoje deti? Hanbit sa za to, co som dokazala nebudem, ty si aky trkvas stary. Zivot kazdemu nadeli to, co si zasluzi.Jednej poradacky sa dotklo, aj "opustila" Poradu, ked jej do vzdelania dcery niekto kibicoval, ale ty neocakavaj taku istu moju reakciu. Este nie je ta spravna chvila.

Cakam este na zverejnenie tej tajnosti ci fotky, ci co si sa mi v SS vyhrazal.
Dlho som ta ignorovala a zase budem. Ine si ani nezasluzis


Očuj stará.

Bolo by celkom fajn keby si sa s tými dvomi diplomami naučila na Porade aj citovať

aby bolo jasné aspoň poradie príspevkov a komu odpovedáš

PS

V tom riadku kde dávaš mínusky / napravo odtiaľ sú také onééé = 4 modré ikonky

stačí kliknúť na tú "pravú" !!! (nie akože "správnu" , ale "vpravo" :D )
taiko
03.06.15,04:42
kto mi vymazal prispevok a ako som porusila etiketu porady!.
prispevok som vymazal ja, lebo sme sa dohodli, ze nebudeme rodiny spominat v nasich invektivach a narazkach.
Nuz ale ked si chcete o svoje deti huby obtierat, tak ho teda obnovim. Jak je libo ;)
taiko
03.06.15,04:43
Mali by ste sa prepnúť do súčasnosti. Môžem potvrdiť , že táto téma je o hovne (diskusia piatich osôb), o minulosti s pred X rokov. Čo sa mi dnes stalo, čo ma rozčúlilo a čo ma potešilo, bola aspoň o horúcej diskusii diania v politike. Bola síce občas vulgárna, ale vždy o novinkách. Toto tu je o.....................
no ale vsak led chces mozes diskutovat tam, nemusis tu nic citat, ani tu prispievat. Kazdy si prides more robit co chce. Ted ale "odtalto-potalto" :)
Tato tema nie je o tom co sa komu pacilo, ci nepacilo. Tu sa natahujeme o politike a inych zbytocnostiach

tajko, vidíš ako sa to tu rozhýbalo, hneď je väčšia diskusia. Keď budeš do nekonečna omieľať tie svoje frázy kto čo môže, nemôže, vymazal, nevymazal, sa stratí pointa " u starej Blažkovej". O akej politike diskutuješ, o politike minulého režimu? Každý ti nato ...............
ved vsak pisem, ak sa Ti nepaci, tak nediskutuj. Ani noviny si nekupis, ked sa Ti nepacia, ci hej? :)
taiko
03.06.15,05:04
[
Ty si stále jedno nepochopila a ani nepochopíš.
Minule si kopretinke vykričala, že každý mohol študovať...a aj ona...a teraz by nemusela prepravky ťahať v hypermerkete. Nemyslíš si, že to bola rana pod pás ?
Vravíš, že každý mohol študovať....to ktoré obdobie myslíš ??? Pred nežnou revolúciou alebo po nej ? Lebo predpokladám (skôr som si na 1000% istý) , že Ty si študovala až po tej nežnej ... a to už bola trochu iná doba. Dokonca si študovala zadarmiko a teraz sa tu oháňaš dvoma titulmi ??? Trochu choré, či nie ?
Lebo nie každý mohol študovať pred nežnou...hlavne kvôli nedostatku miesta, tak sa tomu vravelo..

Buchy co to Ty mas za fobiu s tymi vysokymi skolami. Ja som sice zacal na vvske po "udajnej" revolucii, ale brat pred. NIjaku protekciu nemal, nikoho rodicia neuplatili, pokial viem. Studoval na EF STU v Kosiciach, kde sa dostal ked sa dobre pamatam, bez prijimaciek, vdaka prospechu.
Ja som zacal v 1991 tiez bez prijimaciek a tiez vez protekcie a uplatkov.
Mali sme tam typka, z velmi chudobnej rodiny, ale skveleho ksichta s paradnym mozgom. Ten bral vseljake davky a stipendia, lebo jeho rodina na to nemala. Chcem tym povedat, ze podla mna bolo studium bolo vecou rozhodnutia, vole a dannosti. Jasne, ked chceli vsetci byt pravnici a doktori, tak bolo s miestom problem, ale neda sa podla mna povedat, ze bol s miestom roblem generalne do tej miery, zeby niekto, kto velmi chce, nemohol studovat.
Treba tiez povedat, ze mnohokrat si rodicia od huby odtrhali, aby deti mohli vystudovat, takze zadarmo to tiez nebolo. Bola to ich volba, ze chceli aby boli deti studovane. Ich deti im zato mozu byt vdacne, nam ostatnym to moze byt jedno, ale bolo to tak.
Jednym dychom ale musim dodat, ze to nijako neznamena, ze ti co VS nemaju nie su dobri. Mal som kolegu Slovaka bez VS a patril medzi najlepsich technikov a projekt managerov v t-mobile NL. Len sa mu asi nechcel ist na VS.
Teda opovrhovat tymi, ci vysmievat sa tym, co nemaju vzdelanie, je nezmysel. Videl som milion prikladov kde "nevzdelany" clovek prestal inzinierov sposobom, ze im gamby spadli.

VS na ruzume nikomu neprida, lebo jedna vec su vedomosti a ina vec je mudrost. Ale tiez nechapem Tvoj hystericky, ja neviem co, odpor, hnus, opovrhnutie vysokou skolou a tymi, co studovali? Ked to pises, fakt to vyzera, akoby si zavidel. A to myslim tak nie je.
alaya1
03.06.15,05:47
kto mi vymazal prispevok a ako som porusila etiketu porady!.
prispevok som vymazal ja, lebo sme sa dohodli, ze nebudeme rodiny spominat v nasich invektivach a narazkach.
Nuz ale ked si chcete o svoje deti huby obtierat, tak ho teda obnovim. Jak je libo ;)



" Mojim diiplomom daj ty pokoj, co zavidis, ze nemas, ci nemaju tvoje deti? "
Moja veta bola prosta otazka, tak ake invektivy, ci narazky.

Zial, nechapem ta, ty ktory sa vyslovujes ako odporca toho, co u nas bolo, myslim si, a to nie som sama, ze si si poziciu moderatora, - nicku,zamenil za poziciu cenzora. Zial, prispevky necitas s nadhladom. A tento iste vyhodnotis ako narazku, ci osocovanie a pri tom ho pisem ako obycajne konstatovanie, bez akychkolvek emocii pri jeho pisani. Emociu z pisaneho textu nevies vypozorovat.

Prepac, ale ako jediny moderator tu, ti pozicia nesadla.
taiko
03.06.15,05:55
kto mi vymazal prispevok a ako som porusila etiketu porady!.
prispevok som vymazal ja, lebo sme sa dohodli, ze nebudeme rodiny spominat v nasich invektivach a narazkach.
Nuz ale ked si chcete o svoje deti huby obtierat, tak ho teda obnovim. Jak je libo ;)



" Mojim diiplomom daj ty pokoj, co zavidis, ze nemas, ci nemaju tvoje deti? "
Moja veta bola prosta otazka, tak ake invektivy, ci narazky.

Zial, nechapem ta, ty ktory sa vyslovujes ako odporca toho, co u nas bolo, myslim si, a to nie som sama, ze si si poziciu moderatora, - nicku,zamenil za poziciu cenzora. Zial, prispevky necitas s nadhladom. A tento iste vyhodnotis ako narazku, ci osocovanie a pri tom ho pisem ako obycajne konstatovanie, bez akychkolvek emocii pri jeho pisani. Emociu z pisaneho textu nevies vypozorovat.

Prepac, ale ako jediny moderator tu, ti pozicia nesadla.


Mame proste len ine kriteria, iny pohlad na vec. Ale uz je to v poriadku, uz som Tvoj prispevok obnovil. Nie je nutne to dalej rozoberat, podla mna.
K Tvojmu problemu s cenzurou. Je tu velmi jednoducha pomoc. Treba sa obratit na admina, ten ma isto zrusi ako dosky pri druzstve, ak uzna ze ako pises "cenzurujem".
K tej emocii. Podla mna ak by sa emocia z citaneho textu nedala vypozorovat, tak by neexistovala literatura, zelubene listy, ci vyhrazne listy.
Ale zase nie som odbornik na psychologu a mozem sa mylit.

aha tu https://www.psychologytoday.com/blog/rediscovering-love/201305/communicating-emotions-online

alebo tu,

http://referenceforwriters.tumblr.com/post/64916512463/expressing-emotions-through-your-writing
kukučka
03.06.15,06:17
tai, nedohodli, len ty si napísal, že tak budeš robiť a to je rozdiel ;)

Toto je špecifická téma a poniektorí sme sa zhodli, že naozaj by si tu nemal zasahovať a ak, tak len bodkami, čo povieš?
alaya1
03.06.15,06:26
kto mi vymazal prispevok a ako som porusila etiketu porady!.
prispevok som vymazal ja, lebo sme sa dohodli, ze nebudeme rodiny spominat v nasich invektivach a narazkach.
Nuz ale ked si chcete o svoje deti huby obtierat, tak ho teda obnovim. Jak je libo ;)

" Mojim diiplomom daj ty pokoj, co zavidis, ze nemas, ci nemaju tvoje deti? "
Moja veta bola prosta otazka, tak ake invektivy, ci narazky.

Zial, nechapem ta, ty ktory sa vyslovujes ako odporca toho, co u nas bolo, myslim si, a to nie som sama, ze si si poziciu moderatora, - nicku,zamenil za poziciu cenzora. Zial, prispevky necitas s nadhladom. A tento iste vyhodnotis ako narazku, ci osocovanie a pri tom ho pisem ako obycajne konstatovanie, bez akychkolvek emocii pri jeho pisani. Emociu z pisaneho textu nevies vypozorovat.

Prepac, ale ako jediny moderator tu, ti pozicia nesadla.


Mame proste len ine kriteria, iny pohlad na vec. Ale uz je to v poriadku, uz som Tvoj prispevok obnovil. Nie je nutne to dalej rozoberat, podla mna.
K Tvojmu problemu s cenzurou. Je tu velmi jednoducha pomoc. Treba sa obratit na admina, ten ma isto zrusi ako dosky pri druzstve, ak uzna ze ako pises "cenzurujem".
K tej emocii. Podla mna ak by sa emocia z citaneho textu nedala vypozorovat, tak by neexistovala literatura, zelubene listy, ci vyhrazne listy.
Ale zase nie som odbornik na psychologu a mozem sa mylit.

aha tu https://www.psychologytoday.com/blog/rediscovering-love/201305/communicating-emotions-online

alebo tu,

http://referenceforwriters.tumblr.com/post/64916512463/expressing-emotions-through-your-writing



Prispevok si doplnil, aj ked si napisal, ze to netreba dalej rieit.
To, ze cenzurujes ti napisali uz viaceri - ak ty si to nemyslis, je to tvoja vec.
Modry text- citaj moj prispevok s porozumenim- napisala som, ze ty nevies, nie vseobecne, uz sa k tomu vyjadrovat nebudem, mas svoju hlavu.

edit: prispevok som nijak neupravoval. Len som omylom stlacil edit namiesto comment
taiko
03.06.15,06:30
tai, nedohodli, len ty si napísal, že tak budeš robiť a to je rozdiel ;)

Toto je špecifická téma a poniektorí sme sa zhodli, že naozaj by si tu nemal zasahovať a ak, tak len bodkami, čo povieš?
Ked som to napisal, nik neprotestoval, ale OK. Uz nezasahujem. Kludne si sebe aj svojim rodinnym prislusnikom nadavajte do sytosti.
Ale potom celu svoju temu mozem zmazat, ak sa mi nepaci, co sa v nej deje, ci aj to bude cenzura ? Lebo nechcem mat svoj nick spajany so zumpovnou temou, kde si ludia sebe a svojim rodinnym prislusnikom nadavaju a mnhokrat aj vulgarne
marjankaj
03.06.15,06:36
Lebo nechcem mat svoje meno spajane so zumpovnou temou
Tak z tohto sa už nevyvlečieš:rolleyes:
taiko
03.06.15,06:43
kto mi vymazal prispevok a ako som porusila etiketu porady!.
prispevok som vymazal ja, lebo sme sa dohodli, ze nebudeme rodiny spominat v nasich invektivach a narazkach.
Nuz ale ked si chcete o svoje deti huby obtierat, tak ho teda obnovim. Jak je libo ;)

" Mojim diiplomom daj ty pokoj, co zavidis, ze nemas, ci nemaju tvoje deti? "
Moja veta bola prosta otazka, tak ake invektivy, ci narazky.

Zial, nechapem ta, ty ktory sa vyslovujes ako odporca toho, co u nas bolo, myslim si, a to nie som sama, ze si si poziciu moderatora, - nicku,zamenil za poziciu cenzora. Zial, prispevky necitas s nadhladom. A tento iste vyhodnotis ako narazku, ci osocovanie a pri tom ho pisem ako obycajne konstatovanie, bez akychkolvek emocii pri jeho pisani. Emociu z pisaneho textu nevies vypozorovat.

Prepac, ale ako jediny moderator tu, ti pozicia nesadla.


Mame proste len ine kriteria, iny pohlad na vec. Ale uz je to v poriadku, uz som Tvoj prispevok obnovil. Nie je nutne to dalej rozoberat, podla mna.
K Tvojmu problemu s cenzurou. Je tu velmi jednoducha pomoc. Treba sa obratit na admina, ten ma isto zrusi ako dosky pri druzstve, ak uzna ze ako pises "cenzurujem".
K tej emocii. Podla mna ak by sa emocia z citaneho textu nedala vypozorovat, tak by neexistovala literatura, zelubene listy, ci vyhrazne listy.
Ale zase nie som odbornik na psychologu a mozem sa mylit.

aha tu https://www.psychologytoday.com/blog/rediscovering-love/201305/communicating-emotions-online

alebo tu,

http://referenceforwriters.tumblr.com/post/64916512463/expressing-emotions-through-your-writing



Prispevok si doplnil, aj ked si napisal, ze to netreba dalej rieit.
To, ze cenzurujes ti napisali uz viaceri - ak ty si to nemyslis, je to tvoja vec.
Modry text- citaj moj prispevok s porozumenim- napisala som, ze ty nevies, nie vseobecne, uz sa k tomu vyjadrovat nebudem, mas svoju hlavu.
Pisal som , ze netreba riesit obnovenie Tvojho prispevku, lebo uz bol obnoveny.
Ak mazanie vulgranosti, spominanie rodinnych prislusnikov v prispevkoch, mazanie zbytocneho zvyraznovania textu povazujeme za cenzurovanie, tak ano bol som cenzor.
Preco si myslis, ze prave ja neviem vypozorovat emociu z prispevku? ;)
taiko
03.06.15,06:44
Lebo nechcem mat svoje meno spajane so zumpovnou temou
Tak z tohto sa už nevyvlečieš:rolleyes:
vyzera, ze nie. Ale nevadi, prezijem :)
marjankaj
03.06.15,06:46
Lebo nechcem mat svoje meno spajane so zumpovnou temou
Tak z tohto sa už nevyvlečieš:rolleyes:
vyzera, ze nie. Ale nevadi, prezijem :)
Veď to je najdôležitejšie;)
taiko
03.06.15,06:49
Lebo nechcem mat svoje meno spajane so zumpovnou temou
Tak z tohto sa už nevyvlečieš:rolleyes:
vyzera, ze nie. Ale nevadi, prezijem :)
Veď to je najdôležitejšie;)
presne tak. Zumpa je vsade naokolo a vsetci si na nu zvykli, tak preco by sme sa nemohli trosku porochnit v srackach aj na porade :(
marjankaj
03.06.15,06:53
presne tak. Zumpa je vsade naokolo a vsetci si na nu zvykli, tak preco by sme sa nemohli trosku porochnit v srackach aj na porade :(
Šak kakať musí každý:D
bjuty smis
03.06.15,06:54
rezignoval si ? :))
však preto si zakladal túto tému...preto si oddeloval zrno od pliev, aby sa neprznila téma
čo sa mi dnes.....


Táto téma, je pre všetkých ktorí radi diskutujú, vadia, debatujú, prekárajú sa, či inakším spôsobom sa venujú politickým témam a zároveň nechcú przniť iné témy

nebolo tam pôvodne, : aj trochu jadrnejšie, alebo také niečo ?
taiko
03.06.15,06:55
rezignoval si ? :))
však preto si zakladal túto tému...preto si oddeloval zrno od pliev, aby sa neprznila téma
čo sa mi dnes.....


Táto téma, je pre všetkých ktorí radi diskutujú, vadia, debatujú, prekárajú sa, či inakším spôsobom sa venujú politickým témam a zároveň nechcú przniť iné témy

nebolo tam pôvodne, : aj trochu jadrnejšie, alebo také niečo ?
bjuty, nie myslim, ze sa zadanie temy ani jej popis nemenil, ale to je jedno. Jadrnejsie je OK, ale vsetko ma svoje madze, ci nie? Podla mna sa fakt nemusime spravat ako hovada, a potom sa divit, ze sa tak spravaju aj politici.
No a led take veci a veci co su proti etikete eliminujem, tak som cenzor, opity mocou a bohvieco este. No uznaj
bjuty smis
03.06.15,06:59
rezignoval si ? :))
však preto si zakladal túto tému...preto si oddeloval zrno od pliev, aby sa neprznila téma
čo sa mi dnes.....


Táto téma, je pre všetkých ktorí radi diskutujú, vadia, debatujú, prekárajú sa, či inakším spôsobom sa venujú politickým témam a zároveň nechcú przniť iné témy

nebolo tam pôvodne, : aj trochu jadrnejšie, alebo také niečo ?
bjuty, nie myslim, ze sa zadanie temy ani jej popis nemenil, ale to je jedno. Jadrnejsie je OK, ale vsetko ma svoje madze, ci nie? Podla mna sa fakt nemusime spravat ako hovada, a potom sa divit, ze sa tak spravaju aj politici.


plný súhlas.......priemerne inteligentný človek dá v prípade potreby najavo, čo si o druhom myslí aj bez sprostých urážok...
nie to ešte o jeho názore....
kukučka
03.06.15,07:03
Veď ich nechaj ukázať svoju pravú tvár. Je zaujímavé sledovať, čoho sú poniektorí schopní. Naarážam na to "prvé mazanie".
Mojím príspevkom sa nechcem postaviť na ničiu stranu, ani ťa nepovažujem za cenzora.
Šokuje ma neúcta k starším a k funkcii ženy aj starých rodičov v rodine.
taiko
03.06.15,07:07
rezignoval si ? :))
však preto si zakladal túto tému...preto si oddeloval zrno od pliev, aby sa neprznila téma
čo sa mi dnes.....


Táto téma, je pre všetkých ktorí radi diskutujú, vadia, debatujú, prekárajú sa, či inakším spôsobom sa venujú politickým témam a zároveň nechcú przniť iné témy

nebolo tam pôvodne, : aj trochu jadrnejšie, alebo také niečo ?
bjuty, nie myslim, ze sa zadanie temy ani jej popis nemenil, ale to je jedno. Jadrnejsie je OK, ale vsetko ma svoje madze, ci nie? Podla mna sa fakt nemusime spravat ako hovada, a potom sa divit, ze sa tak spravaju aj politici.


plný súhlas.......priemerne inteligentný človek dá v prípade potreby najavo, čo si o druhom myslí aj bez sprostých urážok...
nie to ešte o jeho názore....
primarny by mal byt prave ten razor, nie ta osoba.
Samozrejme, aj ja som sa nechal vyprovokovat, sklzol niekedy do invektiv a tym prispel, k iskrivej atmosfere. To nemam problem priznat, ale nie som si vedomy, ze by som niekomu vulgarne nadal, ci dokonca co i len spominal clenov rodiny v negativnom kontexte.
Nuz ale ked sa niektorym ziada ona Tebou spominana jadrnost, nuz proti gustu ziaden disputat.
Hej ako kukucka pisala, niekedy sa da vymazat/vybodkovat konkretne slovo, ale potom sa moze stat, ze prispevok ako taky strati, ci zmeni zmysel. nehovoriac o tom, ze ked som zmenil prispevok, bol som hned okricany, ze co si dovolujem, ze kazdy si moze pisat svoje prispevky ako chce.
Chodim aj na ine fora, aj zahranicne a to co tu nazyvame cenzorske spravanie, je tam uplne normalne. A deju sa aj ine veci. Napr ak mas svoje otazky viackrat oznacene ako zle formulovane, zbytocne, ci inak neprinosne, tak si vyluceny ako clen kompletne, lebo neprestavujes prinos do komunity.
taiko
03.06.15,07:10
Veď ich nechaj ukázať svoju pravú tvár. Je zaujímavé sledovať, čoho sú poniektorí schopní.
to sme uz rozdiskutovali s bjuty, ked sme o tych muroch posprejovanych nadavkami rozpravali.
Nandrolon
03.06.15,07:11
Možno som na inej planéte, ale mám pocit, že sú tu ľudia, ktorí nikdy nikomu nevynadali, neoponovali, neprifajčili a podobne.
A možno prídu večer domov a vynahradia si to na svojej žene a deťoch....
Za nadávky sa nehanbím, nakoľko myslím že boli ešte v určitých bežných "medziach".
To, prečo som spomenul rodinu, konkrétne otca /podľa mňa štb/ som už vysvetlil vo svojich príspevkoch.
Ak niekto povie iba A, je normálne, že druhý k tomu dodá B.
Zrno od pliev sa oddeľuje až pri výrobe konkrétnych výrobkov, pokiaľ je mi známe, plevy sú súčasťou zrna, bez pliev by nebolo ani zrno...
Je tu plno ľudí, ktorým som pomohol a to je podstatné. Nejakí trollovia ma nerozhodia...
jar88
03.06.15,07:13
[
Ty si stále jedno nepochopila a ani nepochopíš.
Minule si kopretinke vykričala, že každý mohol študovať...a aj ona...a teraz by nemusela prepravky ťahať v hypermerkete. Nemyslíš si, že to bola rana pod pás ?
Vravíš, že každý mohol študovať....to ktoré obdobie myslíš ??? Pred nežnou revolúciou alebo po nej ? Lebo predpokladám (skôr som si na 1000% istý) , že Ty si študovala až po tej nežnej ... a to už bola trochu iná doba. Dokonca si študovala zadarmiko a teraz sa tu oháňaš dvoma titulmi ??? Trochu choré, či nie ?
Lebo nie každý mohol študovať pred nežnou...hlavne kvôli nedostatku miesta, tak sa tomu vravelo..

Buchy co to Ty mas za fobiu s tymi vysokymi skolami. Ja som sice zacal na vvske po "udajnej" revolucii, ale brat pred. NIjaku protekciu nemal, nikoho rodicia neuplatili, pokial viem. Studoval na EF STU v Kosiciach, kde sa dostal ked sa dobre pamatam, bez prijimaciek, vdaka prospechu.
Ja som zacal v 1991 tiez bez prijimaciek a tiez vez protekcie a uplatkov.
Mali sme tam typka, z velmi chudobnej rodiny, ale skveleho ksichta s paradnym mozgom. Ten bral vseljake davky a stipendia, lebo jeho rodina na to nemala. Chcem tym povedat, ze podla mna bolo studium bolo vecou rozhodnutia, vole a dannosti. Jasne, ked chceli vsetci byt pravnici a doktori, tak bolo s miestom problem, ale neda sa podla mna povedat, ze bol s miestom roblem generalne do tej miery, zeby niekto, kto velmi chce, nemohol studovat.
Treba tiez povedat, ze mnohokrat si rodicia od huby odtrhali, aby deti mohli vystudovat, takze zadarmo to tiez nebolo. Bola to ich volba, ze chceli aby boli deti studovane. Ich deti im zato mozu byt vdacne, nam ostatnym to moze byt jedno, ale bolo to tak.
Jednym dychom ale musim dodat, ze to nijako neznamena, ze ti co VS nemaju nie su dobri. Mal som kolegu Slovaka bez VS a patril medzi najlepsich technikov a projekt managerov v t-mobile NL. Len sa mu asi nechcel ist na VS.
Teda opovrhovat tymi, ci vysmievat sa tym, co nemaju vzdelanie, je nezmysel. Videl som milion prikladov kde "nevzdelany" clovek prestal inzinierov sposobom, ze im gamby spadli.

VS na ruzume nikomu neprida, lebo jedna vec su vedomosti a ina vec je mudrost. Ale tiez nechapem Tvoj hystericky, ja neviem co, odpor, hnus, opovrhnutie vysokou skolou a tymi, co studovali? Ked to pises, fakt to vyzera, akoby si zavidel. A to myslim tak nie je.
Zaujímavá diskusia, vajce či sliepka?
-----------------------------------------------
Čo by si napísal, ak by ti na takýto príspevok niekto zareagoval spôsobom,:
a ty tým báchorkám čo tu píšeš aj veríš?, zase sa vystatuješ aký ste vy výnimoční géniovia?, a vraj bez prímačiek, a tlačenky, ty synáčik, veď bez tatíčka v ŠTB by si bol len trt, teraz sa tu vyvyšuješ že IT v t-mobile? Skôr si myslím, že si príživník na podpore, čo nám Slovákom v Holandsku kazíš imidž, veď len sedíš na Porade a trepeš dve na tri.
------------------------------------------------------
Ako by si mi chcel dokázať, že nie si klamár a chválenkár? Máš nejaké dôkazy? napríklad diplom? tak ukáž a dokáž že neklameš.
------------------------------------------------------
Neber to ako útok na svoju osobu, je to len príklad na objasnenie.
taiko
03.06.15,07:13
Možno som na inej planéte, ale mám pocit, že sú tu ľudia, ktorí nikdy nikomu nevynadali, neoponovali, neprifajčili a podobne.
A možno prídu večer domov a vynahradia si to na svojej žene a deťoch....
Za nadávky sa nehanbím, nakoľko myslím že boli ešte v určitých bežných "medziach".
To, prečo som spomenul rodinu, konkrétne otca /podľa mňa štb/ som už vysvetlil vo svojich príspevkoch.
Ak niekto povie iba A, je normálne, že druhý k tomu dodá B.
Zrno od pliev sa oddeľuje až pri výrobe konkrétnych výrobkov, pokiaľ je mi známe, plevy sú súčasťou zrna, bez pliev by nebolo ani zrno...
no takych ludi, by som veru aj ja rad poznal, co nikomu nevynadali, neoponovali
marjankaj
03.06.15,07:15
Napr ak mas svoje otazky viackrat oznacene ako zle formulovane, zbytocne, ci inak neprinosne, tak si vyluceny ako clen kompletne, lebo neprestavujes prinos do komunity.

Tak to by tu bolo tých pýtajúcich oveľa menej. Možno by sa všetci pomestili do jednej obývačky:D
kukučka
03.06.15,07:17
ospravedlňujem sa dodatočnú úpravu príspevku
taiko
03.06.15,07:19
Napr ak mas svoje otazky viackrat oznacene ako zle formulovane, zbytocne, ci inak neprinosne, tak si vyluceny ako clen kompletne, lebo neprestavujes prinos do komunity.

Tak to by tu bolo tých pýtajúcich oveľa menej. Možno by sa všetci pomestili do jednej obývačky:D
no az take horuce by to hadam nebolo. Ale veru na jednom fore, uz musim bohovo dobre porozmyslat, ze co a ako sa pytam, lebo uz mam na kahanku :). Som v danej oblasti novacik, tak sa pytam zakladne veci a veru sa to chlapom nepaci. Teraz musim, ukazovat, ze som si pred polozenim otazky urobil domacu ulohu a ze som sa vsemozne snazil svoj problem vyriesit sam a nie sa len pohodlne pytat. Musim zase nejake dobre body nazvierat, aby som sa z okraja priepasti dostal :)
buchač
03.06.15,07:21
Buchy co to Ty mas za fobiu s tymi vysokymi skolami. Ja som sice zacal na vvske po "udajnej" revolucii, ale brat pred. NIjaku protekciu nemal, nikoho rodicia neuplatili, pokial viem. Studoval na EF STU v Kosiciach, kde sa dostal ked sa dobre pamatam, bez prijimaciek, vdaka prospechu.
...
Jednym dychom ale musim dodat, ze to nijako neznamena, ze ti co VS nemaju nie su dobri. Mal som kolegu Slovaka bez VS a patril medzi najlepsich technikov a projekt managerov v t-mobile NL. Len sa mu asi nechcel ist na VS.
Teda opovrhovat tymi, ci vysmievat sa tym, co nemaju vzdelanie, je nezmysel. Videl som milion prikladov kde "nevzdelany" clovek prestal inzinierov sposobom, ze im gamby spadli.

VS na ruzume nikomu neprida, lebo jedna vec su vedomosti a ina vec je mudrost. Ale tiez nechapem Tvoj hystericky, ja neviem co, odpor, hnus, opovrhnutie vysokou skolou a tymi, co studovali? Ked to pises, fakt to vyzera, akoby si zavidel. A to myslim tak nie je.

ZLE ma chápeš...mňa serie niečo úplne iné.
-------------------------------------------------------
Fóbiu z vysokých škôl nemám...si predstav, že som na dvoch bol dokonca zamestnaný-presnejšie na logistike.
Takže logicky vyplýva, že som prichádzal do styku aj so študentmi. Videl som, ako študujú, aké výsledky sa dosahovali a podobne...

Ty ani tak nejde o opovrhnutie vysokou školou (a to Tebou ostatné vymenované)...tu ide (mne ide) o to, že tá úroveň vysokých škôl je taká aká je. Nehnevaj sa, ale ak je pomaly v každej väčšej dedine vysoká škola alebo univerzita, ktoré produkujú tých všeliakých titulovaných, tak tá úroveň je o ničom. Tie kauzy okolo úplatkoch, lietajúcich profesoroch len svedčia o tom, že aké je to školstvo.

Mám suseda...je profesorom na jednej vysokej škole.
Keď sú určité obdobia študenstských termínov, by si mal vidieť, že koľko áut sa premelie za víkend. Všetky sú s ev.číslami SV, MI, VV, TV a podobne...Proste prídu študenti na "konzultácie"...a všetci samozrejme aj uspejú a pán profesor je vysmiaty jak lečo. Bodaj by aj nebol, keď už postavil tri baráky....

By si študenti rozmysleli, či sa budú učiť, alebo nie ak by sa za štúdium platila plná pálka a nie iba nejaké drobné.
By si študenti rozmysleli, ak by sa spoplatňovali aj tie slúšky...rodičia by ich zbláznili, neboj nič.
Spomínaš toho týpka....na západe je tých týpkov oveľa viac.
Vezmú si pôžičku, pracujú, brigádujú a aj študujú.
Potom splácajú trebárs aj 10-20 rokov...


Ďalšia kapitola a tá najviac markantná je tá ohľadom budúcich lekároch.
Je ich plno, ktorí ešte ani diplom nemajú, no už si hľadajú miesto niekde v zahraničí...a tu nemá kto ordinovať.
taiko
03.06.15,07:31
Buchy co to Ty mas za fobiu s tymi vysokymi skolami. Ja som sice zacal na vvske po "udajnej" revolucii, ale brat pred. NIjaku protekciu nemal, nikoho rodicia neuplatili, pokial viem. Studoval na EF STU v Kosiciach, kde sa dostal ked sa dobre pamatam, bez prijimaciek, vdaka prospechu.
...
Jednym dychom ale musim dodat, ze to nijako neznamena, ze ti co VS nemaju nie su dobri. Mal som kolegu Slovaka bez VS a patril medzi najlepsich technikov a projekt managerov v t-mobile NL. Len sa mu asi nechcel ist na VS.
Teda opovrhovat tymi, ci vysmievat sa tym, co nemaju vzdelanie, je nezmysel. Videl som milion prikladov kde "nevzdelany" clovek prestal inzinierov sposobom, ze im gamby spadli.

VS na ruzume nikomu neprida, lebo jedna vec su vedomosti a ina vec je mudrost. Ale tiez nechapem Tvoj hystericky, ja neviem co, odpor, hnus, opovrhnutie vysokou skolou a tymi, co studovali? Ked to pises, fakt to vyzera, akoby si zavidel. A to myslim tak nie je.

ZLE ma chápeš...mňa serie niečo úplne iné.
-------------------------------------------------------
Fóbiu z vysokých škôl nemám...si predstav, že som na dvoch bol dokonca zamestnaný-presnejšie na logistike.
Takže logicky vyplýva, že som prichádzal do styku aj so študentmi. Videl som, ako študujú, aké výsledky sa dosahovali a podobne...

Ty ani tak nejde o opovrhnutie vysokou školou (a to Tebou ostatné vymenované)...tu ide (mne ide) o to, že tá úroveň vysokých škôl je taká aká je. Nehnevaj sa, ale ak je pomaly v každej väčšej dedine vysoká škola alebo univerzita, ktoré produkujú tých všeliakých titulovaných, tak tá úroveň je o ničom. Tie kauzy okolo úplatkoch, lietajúcich profesoroch len svedčia o tom, že aké je to školstvo.

Mám suseda...je profesorom na jednej vysokej škole.
Keď sú určité obdobia študenstských termínov, by si mal vidieť, že koľko áut sa premelie za víkend. Všetky sú s ev.číslami SV, MI, VV, TV a podobne...Proste prídu študenti na "konzultácie"...a všetci samozrejme aj uspejú a pán profesor je vysmiaty jak lečo. Bodaj by aj nebol, keď už postavil tri baráky....

By si študenti rozmysleli, či sa budú učiť, alebo nie ak by sa za štúdium platila plná pálka a nie iba nejaké drobné.
By si študenti rozmysleli, ak by sa spoplatňovali aj tie slúšky...rodičia by ich zbláznili, neboj nič.
Spomínaš toho týpka....na západe je tých týpkov oveľa viac.
Vezmú si pôžičku, pracujú, brigádujú a aj študujú.
Potom splácajú trebárs aj 10-20 rokov...


Ďalšia kapitola a tá najviac markantná je tá ohľadom budúcich lekároch.
Je ich plno, ktorí ešte ani diplom nemajú, no už si hľadajú miesto niekde v zahraničí...a tu nemá kto ordinovať.
da sa v zasade suhlasit, len problem, s financovanim je komplexnejsi podla mna..
Ludia platia dane a chcu za tie dane sluzby a skolstvo jednou z takych sluzieb je. Je pravda, ze nie vsetci platici dane, tuto sluzbu vyuziju, ale tak je to aj s mnohymi inymi sluzbami. Mnohi napr dopadnu tak (aj ked je to v konecnom dosledku pozitivne), ze cely zivot platia zdravotne a socialne odvody a nikdy u lekara neboli, nepoberali davky a nevyuzili ziadne socialne sluzby, mozno okrem penzie. Ale ja ta je z ich penazi.
Neviem, aky by bol najspravodlivejsi model.

S tym odlivom do zahranicia mas tiez pravdu. Sam som toho prikladom. Len zato asi nemozu ti konkretni studenti samotni. Ved je legitimne sa snazit, si prilepsit, ci financne, ci hodnotovo, ci vedomostne, ci skusenostami. Ale je pravda, ze som vystudoval na SK a SK z toho momentalne nema nic. Proti tomu sa neda nic povedat. Tu ale tiez neviem, co by bolo spravodlive, ze zaviazat cloveka aby po VS odrobil x rokov na SK, alebo co. Fakt neviem.
Nandrolon
03.06.15,07:51
buď ho zaviazať odrobiť X rokov na SK, alebo spätne zaplatiť svoje štúdium, nakoľko ten človek ešte neodviedol žiadne dane a už dostal štúdium "zadarmo"...
jar88
03.06.15,07:53
Možno som na inej planéte, ale mám pocit, že sú tu ľudia, ktorí nikdy nikomu nevynadali, neoponovali, neprifajčili a podobne.
A možno prídu večer domov a vynahradia si to na svojej žene a deťoch....
Za nadávky sa nehanbím, nakoľko myslím že boli ešte v určitých bežných "medziach".
To, prečo som spomenul rodinu, konkrétne otca /podľa mňa štb/ som už vysvetlil vo svojich príspevkoch.
Ak niekto povie iba A, je normálne, že druhý k tomu dodá B.
Zrno od pliev sa oddeľuje až pri výrobe konkrétnych výrobkov, pokiaľ je mi známe, plevy sú súčasťou zrna, bez pliev by nebolo ani zrno...
Je tu plno ľudí, ktorým som pomohol a to je podstatné. Nejakí trollovia ma nerozhodia...
Toto tu čo zas splietaš, veď už si sa dávno predstavil a v plnej nahote.
Snáď nám tu nechceš vyčítať, že si ich zase musel zmlátiť na jednu hromadu, lebo jar88 a leto ťa vytočilo.
-----------------------------
Mlátiť deti a dokonca aj ženu je neospravedlniteľné. To je prejav slabosti ducha. To sa jednoducho nerobí. Ovládaj sa aj večer, nie len cez deň.
taiko
03.06.15,08:01
buď ho zaviazať odrobiť X rokov na SK, alebo spätne zaplatiť svoje štúdium, nakoľko ten človek ešte neodviedol žiadne dane a už dostal štúdium "zadarmo"...
ale dane odviedli jeho rodicia a ti mozno ziadne studium nedostali. Hovorim, je to komplexne
Nandrolon
03.06.15,08:17
áno je, ale treba to začať reformovať, lebo vlastne platíme okolitým štátom kvalitne vyškolených odborníkov a SR má z toho "nič"...
marjankaj
03.06.15,08:22
áno je, ale treba to začať reformovať, lebo vlastne platíme okolitým štátom kvalitne vyškolených odborníkov a SR má z toho "nič"...
To by sme vlastne mali o to menej prispievať do rozpočtu EU.:D
A na Ukrajinu sa nikto netlačí. S výnimkou Miklóša a Dzurindu:---
bjuty smis
03.06.15,08:26
buď ho zaviazať odrobiť X rokov na SK, alebo spätne zaplatiť svoje štúdium, nakoľko ten človek ešte neodviedol žiadne dane a už dostal štúdium "zadarmo"...
ale dane odviedli jeho rodicia a ti mozno ziadne studium nedostali. Hovorim, je to komplexne

teba tuším naozaj ošlahlo to socanstvo...:)))
taiko
03.06.15,09:23
buď ho zaviazať odrobiť X rokov na SK, alebo spätne zaplatiť svoje štúdium, nakoľko ten človek ešte neodviedol žiadne dane a už dostal štúdium "zadarmo"...
ale dane odviedli jeho rodicia a ti mozno ziadne studium nedostali. Hovorim, je to komplexne

teba tuším naozaj ošlahlo to socanstvo...:)))
jeeesus marja, este aj Ty ? :D ake socanstvo zase :D, sak som len komentoval nandrolonovu premisu, ze ti co nezaplatili dane, by mali platit za skolstvo. Ja na toto nemam vyhraneny nazor, Neviem, stanovit, co je spravne, ci spravodlive, ci prijatelne pre vsetkych. ja som prave jeden z tych co vyuzil a odisiel :D
Inac vo firmach je bezne, ze ked Ti daju plateny training, tak tam musis nejaky ten rok ostat robit, inac si ten training musis zaplatit, alebo jeho alikvotu cast

Pocuj bjuty, vazne, napis, co tam bolo "socanske" na tom co som napisal. Lebo mozno inac rozumieme pojmom.
buchač
03.06.15,09:31
buď ho zaviazať odrobiť X rokov na SK, alebo spätne zaplatiť svoje štúdium, nakoľko ten človek ešte neodviedol žiadne dane a už dostal štúdium "zadarmo"...
ale dane odviedli jeho rodicia a ti mozno ziadne studium nedostali. Hovorim, je to komplexne

Armádne školstvo to má jednoduché/šie.
Po štátniciach a vyradení idú študenti na personálne oddelenie, kde podpíšu ten zaväzok....alebo aj nepodpíšu, veď sa demokraticky rozhodnú.
Ak je to tá druhá varianta, tak odchod na finančné oddelenie, kde dotyčnému vyčíslia určitú sumu, ktorú už musí dotyčný podpísať.
...a kúúúa, nie sú to malé sumy...rádovo desaťtisíce eur (aj keď je pravdou, že v tej sume je komplet všetko...strava, ubytovanie, pranie,...a aj ten posledný náboj ;) ).
bjuty smis
03.06.15,09:40
buď ho zaviazať odrobiť X rokov na SK, alebo spätne zaplatiť svoje štúdium, nakoľko ten človek ešte neodviedol žiadne dane a už dostal štúdium "zadarmo"...
ale dane odviedli jeho rodicia a ti mozno ziadne studium nedostali. Hovorim, je to komplexne

teba tuším naozaj ošlahlo to socanstvo...:)))
jeeesus marja, este aj Ty ? :D ake socanstvo zase :D, sak som len komentoval nandrolonovu premisu, ze ti co nezaplatili dane, by mali platit za skolstvo. Ja na toto nemam vyhraneny nazor, Neviem, stanovit, co je spravne, ci spravodlive, ci prijatelne pre vsetkych. ja som prave jeden z tych co vyuzil a odisiel :D
Inac vo firmach je bezne, ze ked Ti daju plateny training, tak tam musis nejaky ten rok ostat robit, inac si ten training musis zaplatit, alebo jeho alikvotu cast

Pocuj bjuty, vazne, napis, co tam bolo "socanske" na tom co som napisal. Lebo mozno inac rozumieme pojmom.

toto :

ale dane odviedli jeho rodicia a ti mozno ziadne studium nedostal

to nemôžeš myslieť vážne......

má to byť presne tak, ako písal nandrolon...
samozrejme systém štipendií, prípadne splácanie až po ukončení štúdia...
aby sa nestalo, že nedaným chudobným deťom sa nedostane vzdelania...
a kludne by mohli práchači na to vytvoriť fondy, granty...

ale určite nie študium tisícok decák zadarmo a ešte preto, že moji rodičia platili dane.....
tisícok sociálnych pracovníkov, politologov, masmediálnych komunikátorov., politologov, verejná správa atd.

rodičia platili dane za seba, deťom "platili "povinnú dochádzku..
marjankaj
03.06.15,10:03
,...a aj ten posledný náboj ;) ).:rolleyes:
To akože pre seba posledný?
marjankaj
03.06.15,10:04
rodičia platili dane za seba, deťom "platili "povinnú dochádzku..
Šak aj preto budú mať tie švajčiarske dôchodky.:eek:
Nandrolon
03.06.15,10:08
bjuty, je to tak, nechcel som to rozvíjať, ale dane sa vzťahujú na povinnú školskú dochádzku, a tá je daná zákonom.
Prečo by sa mali vzťahovať aj na dobrovoľné štúdium... a zvlášť ak dotyčný už dopredu vie že po ukončení ide preč.
ps: ale aj tak je to nerealizovateľné, lebo ak by ten dotyčný išiel pracovať k súkromníkovi /keďže výhradne štátne podniky už nevlastníme/, hodnoty by vytváral jemu, takže v konečnom dôsledku by štát teoreticky zo správnej optimalizácie daní mal toľko isto ako keď je preč.
I keď podstatne by sa navýšila domáca spotreba.
U armády je to iné, tá nie je súkromná....
bjuty smis
03.06.15,10:17
ale ked sa najlepší študenti, alebo aspon dobrí a vzdelaní študenti zamestnajú na slovensku u súkromníka, pomôže to aj slovensku...o tom niet pochýb...
a na viacerých frontoch...
Nandrolon
03.06.15,10:25
Písal som že hej, domáca spotreba, zamestnanosť, dane.
Lenže viem si predstaviť tie búrlivé debaty na TA3...
taiko
03.06.15,10:48
buď ho zaviazať odrobiť X rokov na SK, alebo spätne zaplatiť svoje štúdium, nakoľko ten človek ešte neodviedol žiadne dane a už dostal štúdium "zadarmo"...
ale dane odviedli jeho rodicia a ti mozno ziadne studium nedostali. Hovorim, je to komplexne

Armádne školstvo to má jednoduché/šie.
Po štátniciach a vyradení idú študenti na personálne oddelenie, kde podpíšu ten zaväzok....alebo aj nepodpíšu, veď sa demokraticky rozhodnú.
Ak je to tá druhá varianta, tak odchod na finančné oddelenie, kde dotyčnému vyčíslia určitú sumu, ktorú už musí dotyčný podpísať.
...a kúúúa, nie sú to malé sumy...rádovo desaťtisíce eur (aj keď je pravdou, že v tej sume je komplet všetko...strava, ubytovanie, pranie,...a aj ten posledný náboj ;) ).
Hmm, tak to som nevedel. Tam je to ale realizovatelne jednoduchsie. Ja by som nemal s kym taku zmluvu podpisat :) Ale principialny rozpor tu teda je, to je pravda.
taiko
03.06.15,10:52
buď ho zaviazať odrobiť X rokov na SK, alebo spätne zaplatiť svoje štúdium, nakoľko ten človek ešte neodviedol žiadne dane a už dostal štúdium "zadarmo"...
ale dane odviedli jeho rodicia a ti mozno ziadne studium nedostali. Hovorim, je to komplexne

teba tuším naozaj ošlahlo to socanstvo...:)))
jeeesus marja, este aj Ty ? :D ake socanstvo zase :D, sak som len komentoval nandrolonovu premisu, ze ti co nezaplatili dane, by mali platit za skolstvo. Ja na toto nemam vyhraneny nazor, Neviem, stanovit, co je spravne, ci spravodlive, ci prijatelne pre vsetkych. ja som prave jeden z tych co vyuzil a odisiel :D
Inac vo firmach je bezne, ze ked Ti daju plateny training, tak tam musis nejaky ten rok ostat robit, inac si ten training musis zaplatit, alebo jeho alikvotu cast

Pocuj bjuty, vazne, napis, co tam bolo "socanske" na tom co som napisal. Lebo mozno inac rozumieme pojmom.

toto :

ale dane odviedli jeho rodicia a ti mozno ziadne studium nedostal

to nemôžeš myslieť vážne......

má to byť presne tak, ako písal nandrolon...
samozrejme systém štipendií, prípadne splácanie až po ukončení štúdia...
aby sa nestalo, že nedaným chudobným deťom sa nedostane vzdelania...
a kludne by mohli práchači na to vytvoriť fondy, granty...

ale určite nie študium tisícok decák zadarmo a ešte preto, že moji rodičia platili dane.....
tisícok sociálnych pracovníkov, politologov, masmediálnych komunikátorov., politologov, verejná správa atd.

rodičia platili dane za seba, deťom "platili "povinnú dochádzku..
aaa uz Ti rozumiem. Ved nech sa Ti hned krv neburi, sak si to vysvetlime a bude klud.
:) Aby bolo jasne, to bolo napisane v kontexte nandrolonovej premisy. Chapes? myslel som to tak, ze ak nieco statu platime, mali by sme zato nieco dostat. Ak si to mame platit sami, podla toho, kto co vyuzije, tak by sme mali menej platit statu. Ja teda nevidim nic "socanske", ako Ty hovoris, na tom , ze ked nieco statu uz platim, tak chcem nieco na oplatku. Naco by mi potom taky stat bol.

Suhlasim s tym, aby ti co tu vystudovali zadarmo, to nejakym sposobom zaplatili. Len mam problem s tym, ze naco potom platime dane? Ak by sa teda za skolstvo platilo, tak by sa mali znizit dane, kedze by uz VS skolstvo bolo platene (nejakou mierou, ktoru nedokzem odhadnut) z penazi studentov a nie zo spolocnych penazi. Bolo by to adresne. Co povies?

Dalsia vec je, ze co potom s ostatnymi sluzbami statu, za ktore kazdy mesiac cedime dukaty do statneho. To nie je vycitka, ci vyzva, ale otazka s ktorou si neviem poradit. A niektoru suvislosti hadam ani neviem odhadnut.
taiko
03.06.15,11:02
a mozno ani nie je problem v tom, ze vsetci chcu ist na vysoku skolu zadarmo. ale ze tych skol si vselijaki darmozraci navytvarali milion, ze sa umozni aby jeden ucil na 10 skolach a ze ani tym "dobrym", "kvalitnym" abolventom nevieme ponuknut na Slovensku pracu. Hovorim, cele je to zlozite a poprepajane.
buchač
03.06.15,11:33
ale určite nie študium tisícok decák zadarmo a ešte preto, že moji rodičia platili dane.....
tisícok sociálnych pracovníkov, politologov, masmediálnych komunikátorov., politologov, verejná správa atd.

rodičia platili dane za seba, deťom "platili "povinnú dochádzku..



a mozno ani nie je problem v tom, ze vsetci chcu ist na vysoku skolu zadarmo. ale ze tych skol si vselijaki darmozraci navytvarali milion, ze sa umozni aby jeden ucil na 10 skolach a ze ani tym "dobrym", "kvalitnym" abolventom nevieme ponuknut na Slovensku pracu. Hovorim, cele je to zlozite a poprepajane.

Viď vyššie...od bjutyho.
Na kerú máriu je nám toľko tých oných ???
Potom si nenájde adekvátnu robotu, lebo ich školy chrlia na kvantá...následne titulovaný ide prepravky ťahať do hyperu. Lebo aj také bolo, poznám z rozprávania manželky...nie jedna ženská tak dopadla, lebo účty treba platiť a dieťa kŕmiť...a jeden plat na to nestačí.
taiko
03.06.15,11:37
ale určite nie študium tisícok decák zadarmo a ešte preto, že moji rodičia platili dane.....
tisícok sociálnych pracovníkov, politologov, masmediálnych komunikátorov., politologov, verejná správa atd.

rodičia platili dane za seba, deťom "platili "povinnú dochádzku..



a mozno ani nie je problem v tom, ze vsetci chcu ist na vysoku skolu zadarmo. ale ze tych skol si vselijaki darmozraci navytvarali milion, ze sa umozni aby jeden ucil na 10 skolach a ze ani tym "dobrym", "kvalitnym" abolventom nevieme ponuknut na Slovensku pracu. Hovorim, cele je to zlozite a poprepajane.

Viď vyššie...od bjutyho.
Na kerú máriu je nám toľko tých oných ???
Potom si nenájde adekvátnu robotu, lebo ich školy chrlia na kvantá...následne titulovaný ide prepravky ťahať do hyperu. Lebo aj také bolo, poznám z rozprávania manželky...nie jedna ženská tak dopadla, lebo účty treba platiť a dieťa kŕmiť...a jeden plat na to nestačí.
neviem naco nam su. Ktovie ci to nesuvisi s tym, ze za kazdeho studenta dostavaju skoly peniaze od statu.
buchač
03.06.15,11:43
neviem naco nam su. Ktovie ci to nesuvisi s tym, ze za kazdeho studenta dostavaju skoly peniaze od statu.
...a kua, že ako !!!!

Malý príklad, čo prenikol na verejnosť...
http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/355833-kolko-ciernych-dusi-maju-skoly/

Stredné odborné školy klesli na úroveň učňoviek...z tých zasa urobili spojené školy...
...kúúúúa, že murár s maturitou ??? :eek:
To už v akej pííííxx sme ???
Oliwa
03.06.15,11:51
Môj dedko vraj hovorieval: príde doba, keď aj ten, čo bude murárovi podávať tehlu, bude mať maturitu... :o Źeby vizionár? :rolleyes:
taiko
03.06.15,11:51
neviem naco nam su. Ktovie ci to nesuvisi s tym, ze za kazdeho studenta dostavaju skoly peniaze od statu.
...a kua, že ako !!!!

Malý príklad, čo prenikol na verejnosť...
http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/355833-kolko-ciernych-dusi-maju-skoly/

Stredné odborné školy klesli na úroveň učňoviek...z tých zasa urobili spojené školy...
...kúúúúa, že murár s maturitou ??? :eek:
To už v akej pííííxx sme ???
to nebolo aj niekedy tak, ze sme mali ucnovske odbory s maturitou? Podla mna to bolo dobre.
Zvysovanie vzdelanosti pospolitehp ludu je predsa pozitivna vec. Len sa to robi tak nejak divne ci ki fras. A straca sa zmysel
bjuty smis
03.06.15,11:55
taiko,

ako už bolo spomenuté
štát určil povinnú dochádzku, vytvorí na ňu podmienky..

vš nie su povinné...snád neveríš, že tam idú mladí na to, aby raz vrátili spoločnosti, čo do nic investovala :)
robia to pre seba, budú mať lepšie povolanie, budú mať lepšie platy...
a prečo by sma sa im na to mali skladať ?
prečo im to má zo svojích daní platič predavačka, čo dostane 350.- ?

my štátu platíme ovela viac, ako by sme mali...to je pravda
aj požadujeme od neho ovela viac, ako by sme mali....

ale platíme to my, nie tie 20 - 22 ročné decká....
ked budú oni platiť, nech si aj požadujú...oopakujem, robia to pre seba..pre svoju lepšiu budúcnosť....nie pre mňa, ani pre tú predávačku s 350.-, čo sa immomentálne ne to skladá...

ako berú svoje povolanie ako poslanie pre nás sme videli nedávno, pri štrajku lekárov.....
buchač
03.06.15,12:01
neviem naco nam su. Ktovie ci to nesuvisi s tym, ze za kazdeho studenta dostavaju skoly peniaze od statu.
...a kua, že ako !!!!

Malý príklad, čo prenikol na verejnosť...
http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/355833-kolko-ciernych-dusi-maju-skoly/

Stredné odborné školy klesli na úroveň učňoviek...z tých zasa urobili spojené školy...
...kúúúúa, že murár s maturitou ??? :eek:
To už v akej pííííxx sme ???
to nebolo aj niekedy tak, ze sme mali ucnovske odbory s maturitou? Podla mna to bolo dobre.
Zvysovanie vzdelanosti pospolitehp ludu je predsa pozitivna vec. Len sa to robi tak nejak divne ci ki fras. A straca sa zmysel

Pozor na jednu skutočnosť.
Voľakedy bola učňovka učňovkou. Skončil si a vzal si výučný list. Tá maturita sa robila popri zamestnaní...až neskôr sa dalo pokračovať v tom maturitnom ročníku-mohol, no nemusel.
Dnes ak nedokončíš učňovku, tak nemáš ani výučný list a ani maturitu....máš trt.

...a ani nevravím, že aká bola úroveň učňovky voľakedy a aká je dnes.
buchač
03.06.15,12:05
....ako berú svoje povolanie ako poslanie pre nás sme videli nedávno, pri štrajku lekárov.....

Tisíc bodov...
Zomknutí boli jak oceľové štíty...ani nespútaná rieka, tornádo,....smrteľne chorí ich neobmekčili...mali v prdely všetko a všetkých... (ČESŤ VÝNIMKÁM)...

Na ich čele nemal stáť ten ich hovorca ....celkom by sa tam dobre vynímal Fischer...
taiko
03.06.15,12:09
taiko,

ako už bolo spomenuté
štát určil povinnú dochádzku, vytvorí na ňu podmienky..

vš nie su povinné...snád neveríš, že tam idú mladí na to, aby raz vrátili spoločnosti, čo do nic investovala :)
robia to pre seba, budú mať lepšie povolanie, budú mať lepšie platy...
a prečo by sma sa im na to mali skladať ?
prečo im to má zo svojích daní platič predavačka, čo dostane 350.- ?

my štátu platíme ovela viac, ako by sme mali...to je pravda
aj požadujeme od neho ovela viac, ako by sme mali....

ale platíme to my, nie tie 20 - 22 ročné decká....
ked budú oni platiť, nech si aj požadujú...oopakujem, robia to pre seba..pre svoju lepšiu budúcnosť....nie pre mňa, ani pre tú predávačku s 350.-, čo sa immomentálne ne to skladá...

ako berú svoje povolanie ako poslanie pre nás sme videli nedávno, pri štrajku lekárov.....
Neviem presne na ktory moj prispevok reagujes, ale chapem co hovopris. Vsak pisem, ze nevidim problem v tom, aby sa za VS platilo. Ale stale si myslim, ze by sa potom mali platit mensie dane, kedze uz stat nebude "nasho" spolocneho vrecka za VS vydavat peniaze, alebo ich bude vydavat menej.

Su staty, kde sa za VS plati a aj staty, kde sa neplati. Je to sucast komplexneho usporiadania chodu statu. Tazko robit nejake jednoznacne zavery a navrhovat jednoduche riesenia.

V NL platia vsetci na univerzitach okolo 1916EUR rocne + samozrejme si hradia vsetky naklady, pokial teda nebyvaju u rodicov. Na a na tie naklady si beru pozicky.

A dane platim 52% :D takze aj dane vysoke aj sa plati za VS :D. Len tu v NL aj ked zaplatim tie fajne dane, este stale mi kilometer ostane. Preto vravim, tazko to takto jednostranne posudzovat.
pavol54
03.06.15,13:00
neviem naco nam su. Ktovie ci to nesuvisi s tym, ze za kazdeho studenta dostavaju skoly peniaze od statu.
...a kua, že ako !!!!

Malý príklad, čo prenikol na verejnosť...
http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/355833-kolko-ciernych-dusi-maju-skoly/

Stredné odborné školy klesli na úroveň učňoviek...z tých zasa urobili spojené školy...
...kúúúúa, že murár s maturitou ??? :eek:
To už v akej pííííxx sme ???
zabudni na cól sem cól tam, kelňa lopata miešačka, minule som videl chlapca v ruke tabuľky na výpočet pomeru v aute laserová vodováha a pod takže žiadne lievanie podľa oka meranie podľa špagátu, podobne aj traktorista komplikovanejšie je v ňom ako v kamióne a ešte má GPS, to na vysokú ide už len ktorý povie " ked ništ inšího nebolo"
Nandrolon
03.06.15,14:28
Buchač:
ver, ci never ale viac ako tristvrte pokladniciek v supermarketoch do cca 35 rokov ma titul. To mi mozes verit.
Lenze je to proti prirode, nakolko co maju robit potom vyucene predavacky, pripadne stredoskolacky???
Tie sedia na uradoch prace, lebo ak je konkurz na pokladnicku a pride baba s maturitou a nejaka s titulom socialnej prace, tak bohuzial vacsinou prijmu tu druhu.
buchač
03.06.15,14:46
Buchač:
ver, ci never ale viac ako tristvrte pokladniciek v supermarketoch do cca 35 rokov ma titul. To mi mozes verit.
Lenze je to proti prirode, nakolko co maju robit potom vyucene predavacky, pripadne stredoskolacky???
Tie sedia na uradoch prace, lebo ak je konkurz na pokladnicku a pride baba s maturitou a nejaka s titulom socialnej prace, tak bohuzial vacsinou prijmu tu druhu.

Včuleky si ma mierne aj pobavil...:D :D :D
Ver ale never...všetky infošky, aj keď sú občas zaobalené, dávam z vlastných skúseností,respektíve z blízkeho (a hlavne overeného) zdroja.
Ale šak som nie raz svojho času spomenul, že moja manželka bola vyše 10 rokov managerkou jedného oddelenia v jednom nemenovanom hypermarkete.
Keď sa otváral, tak manželka bola pri prijímacích pohovoroch...aj to sa stalo, že vysokoškolsky vzdelanú ženu neprijali...

Tie pokladníčky,čo spomínaš ??? Nuž kde a ako. Ja sa stretávam s takými pokladníčkami, že dast ist hrúzen...poniektoré/í pôsobia dojmom, že ani do desať nevie narátať....žeby toto bolo vysokoškolsky vzdelané ? Nuž síce pochybujem, ale ak aj hej....tak zbohom rodina.
pavol54
03.06.15,14:48
Buchač:
ver, ci never ale viac ako tristvrte pokladniciek v supermarketoch do cca 35 rokov ma titul. To mi mozes verit.
Lenze je to proti prirode, nakolko co maju robit potom vyucene predavacky, pripadne stredoskolacky???
Tie sedia na uradoch prace, lebo ak je konkurz na pokladnicku a pride baba s maturitou a nejaka s titulom socialnej prace, tak bohuzial vacsinou prijmu tu druhu.
preto by si mal každý študent platiť sám vysokú školu bud z vlastných alebo z bezúročného úveru a potom môže chodiť aj na päť škôl a po ich ukončení okopávať kapustu alebo robiť šičku poťahov
buchač
03.06.15,14:50
Buchač:
ver, ci never ale viac ako tristvrte pokladniciek v supermarketoch do cca 35 rokov ma titul. To mi mozes verit.
Lenze je to proti prirode, nakolko co maju robit potom vyucene predavacky, pripadne stredoskolacky???
Tie sedia na uradoch prace, lebo ak je konkurz na pokladnicku a pride baba s maturitou a nejaka s titulom socialnej prace, tak bohuzial vacsinou prijmu tu druhu.
preto by si mal každý študent platiť sám vysokú školu bud z vlastných alebo z bezúročného úveru a potom môže chodiť aj na päť škôl a po ich ukončení okopávať kapustu alebo robiť šičku poťahov

Veru, veru....roky to vravím....a nie iba ja.
pavol54
03.06.15,14:50
Buchač:
ver, ci never ale viac ako tristvrte pokladniciek v supermarketoch do cca 35 rokov ma titul. To mi mozes verit.
Lenze je to proti prirode, nakolko co maju robit potom vyucene predavacky, pripadne stredoskolacky???
Tie sedia na uradoch prace, lebo ak je konkurz na pokladnicku a pride baba s maturitou a nejaka s titulom socialnej prace, tak bohuzial vacsinou prijmu tu druhu.

Včuleky si ma mierne aj pobavil...:D :D :D
Ver ale never...všetky infošky, aj keď sú občas zaobalené, dávam z vlastných skúseností,respektíve z blízkeho (a hlavne overeného) zdroja.
Ale šak som nie raz svojho času spomenul, že moja manželka bola vyše 10 rokov managerkou jedného oddelenia v jednom nemenovanom hypermarkete.
Keď sa otváral, tak manželka bola pri prijímacích pohovoroch...aj to sa stalo, že vysokoškolsky vzdelanú ženu neprijali...

Tie pokladníčky,čo spomínaš ??? Nuž kde a ako. Ja sa stretávam s takými pokladníčkami, že dast ist hrúzen...poniektoré/í pôsobia dojmom, že ani do desať nevie narátať....žeby toto bolo vysokoškolsky vzdelané ? Nuž síce pochybujem, ale ak aj hej....tak zbohom rodina.
sociálnu prácu alebo sociálnu etiku spraví aj Jozef Vyskočil(alias pepek vyskoč) zo švejka
pavol54
03.06.15,14:52
Buchač:
ver, ci never ale viac ako tristvrte pokladniciek v supermarketoch do cca 35 rokov ma titul. To mi mozes verit.
Lenze je to proti prirode, nakolko co maju robit potom vyucene predavacky, pripadne stredoskolacky???
Tie sedia na uradoch prace, lebo ak je konkurz na pokladnicku a pride baba s maturitou a nejaka s titulom socialnej prace, tak bohuzial vacsinou prijmu tu druhu.
preto by si mal každý študent platiť sám vysokú školu bud z vlastných alebo z bezúročného úveru a potom môže chodiť aj na päť škôl a po ich ukončení okopávať kapustu alebo robiť šičku poťahov

Veru, veru....roky to vravím....a nie iba ja.
ale spravidla to hovoria všetci moji známi takto, : "ale to moje ešte chodí do školy, a potom mi to bude jedno" a šup už je díte v rakúsích
Nandrolon
03.06.15,15:54
Buchac, pracujem vyse 15 rokov v obchodnej sfere, hovorim z vlastnej skusenosti. Tie baby, ktore nevedia napocitat do 10, tak maju bud KU Ruzomberok, VS svatej alzbety, Tren. Univerzitu Dubceka, ktorej chceli zobrat aj akreditaciu...
Ked sme prijimali uctarku, tak sme vsetky VS, ktore nemali stredne ekonomicke rovno hadzali do kosa, nakolko VS ma nadvazovat na SŠ. Moze mat niekto aj 2 VS, ale ak nema dobry zaklad SŠ, tak ten clovek je nepouzitelny. Jedine co mu ide dobre je arogancia na kolegyne a podobne...
taiko
03.06.15,15:57
Buchač:
ver, ci never ale viac ako tristvrte pokladniciek v supermarketoch do cca 35 rokov ma titul. To mi mozes verit.
Lenze je to proti prirode, nakolko co maju robit potom vyucene predavacky, pripadne stredoskolacky???
Tie sedia na uradoch prace, lebo ak je konkurz na pokladnicku a pride baba s maturitou a nejaka s titulom socialnej prace, tak bohuzial vacsinou prijmu tu druhu.

Včuleky si ma mierne aj pobavil...:D :D :D
Ver ale never...všetky infošky, aj keď sú občas zaobalené, dávam z vlastných skúseností,respektíve z blízkeho (a hlavne overeného) zdroja.
Ale šak som nie raz svojho času spomenul, že moja manželka bola vyše 10 rokov managerkou jedného oddelenia v jednom nemenovanom hypermarkete.
Keď sa otváral, tak manželka bola pri prijímacích pohovoroch...aj to sa stalo, že vysokoškolsky vzdelanú ženu neprijali...

Tie pokladníčky,čo spomínaš ??? Nuž kde a ako. Ja sa stretávam s takými pokladníčkami, že dast ist hrúzen...poniektoré/í pôsobia dojmom, že ani do desať nevie narátať....žeby toto bolo vysokoškolsky vzdelané ? Nuž síce pochybujem, ale ak aj hej....tak zbohom rodina.
sociálnu prácu alebo sociálnu etiku spraví aj Jozef Vyskočil(alias pepek vyskoč) zo švejka
mna by zaujimalo, ze kto a naco vymyslel takuto vysoku skolu. Co by mali absolventi robit po dostudovani? Idem pokukat, nech vieme.
edit: 19:10. No pokukal som ale mudrejsi nie som.
Nandrolon
03.06.15,16:10
Sice ti nepoviem na co to bolo vymyslene, ale v reale ich maju takmer vsetci statni zamestnanci, ktori mali v minulosti iba strednu skolu. Jedna uradnicka z upsvar si ju musela robit po 50-ke, ak chcela zotrvat na fleku. Takisto hovorila, ze tam studovalo pol mestskej policie. Neviem kolko rokov dozadu to dostali statni zamestnanci na urcitych miestach prikazom zhora, inac dovidenia...
taiko
03.06.15,16:16
Sice ti nepoviem na co to bolo vymyslene, ale v reale ich maju takmer vsetci statni zamestnanci, ktori mali v minulosti iba strednu skolu. Jedna uradnicka z upsvar si ju musela robit po 50-ke, ak chcela zotrvat na fleku. Takisto hovorila, ze tam studovalo pol mestskej policie. Neviem kolko rokov dozadu to dostali statni zamestnanci na urcitych miestach prikazom zhora, inac dovidenia...
pockaj, akoze vsetci pausalne dostali prikaz ist studovat prave socialnu pracu? To musel byt asi nejaky business pre kamaratov z tej vysokej skoly ci ki fras.
No neviem nemam o tomto ziadnu vedomost, ale ak to fakt tak bolo, tak s panom bohom.
Ale kukam, ze take skoly a odbory su aj v NL av DE, tak hadam to nemoze byt uplny blud. Na nieco to hadam bude. Mozno nie ta Sv Alzbeta, ale ine mozno hej. nuz ale zase pre policajtov a statne uradnicky pausalne, ts ts ts
buchač
03.06.15,16:18
Sice ti nepoviem na co to bolo vymyslene, ale v reale ich maju takmer vsetci statni zamestnanci, ktori mali v minulosti iba strednu skolu. Jedna uradnicka z upsvar si ju musela robit po 50-ke, ak chcela zotrvat na fleku. Takisto hovorila, ze tam studovalo pol mestskej policie. Neviem kolko rokov dozadu to dostali statni zamestnanci na urcitych miestach prikazom zhora, inac dovidenia...

Tiež fasa škola ...;)
http://www.vsbm.sk/

Ale rektora poznám osobne...rovný to je chlap. :)
Nandrolon
03.06.15,16:22
Taiko, zase si nepochopil...
Oni mohli ist studovat aj pravo, ale naco ked by robili to iste co cely zivot doteraz. Kazdy si vybral to najlahsie a to su tzv. "elektrickove skoly" , teda rozne socialne prace....
Jednoducho sa prehodnotili fleky a od vecera do rana sa povedalo, ze toto bude oddnes VS flek, takze dotycny bud von, alebo dorobit VS.
taiko
03.06.15,16:32
Taiko, zase si nepochopil...
Oni mohli ist studovat aj pravo, ale naco ked by robili to iste co cely zivot doteraz. Kazdy si vybral to najlahsie a to su tzv. "elektrickove skoly" , teda rozne socialne prace....
Jednoducho sa prehodnotili fleky a od vecera do rana sa povedalo, ze toto bude oddnes VS flek, takze dotycny bud von, alebo dorobit VS.
no bodaj by som pochopil, led sa nejasne vyjadrujes :) Som myslel, ze im to bolo "doporucene" zhora :). Ja uz SK realie nepoznam, nuz pre mna musis polopate :)
Nandrolon
03.06.15,16:39
Ako nejasne? Ved je to logicke...
Ak by si 30 rokov robil nejaku robotu a zamestnavatel by ti povedal, ze si musis urobit VS a ty by si chcel zotrvat na danom mieste.
Vybral by si si aj ty tu najlahsiu zo vsetkych, nie???
taiko
03.06.15,16:43
Inac chlapi, ked sa o plateni za vysoke skoly bavime. Tu sa kuknite
http://cenastatu.sme.sk/ucet/Eur/

Základné vzdelanie -> 1464087235
Vysoké školy -> 680477000
Stredné školy -> 514147936

a kuknite aj ine polozky ;)
taiko
03.06.15,16:44
Ako nejasne? Ved je to logicke...
Ak by si 30 rokov robil nejaku robotu a zamestnavatel by ti povedal, ze si musis urobit VS a ty by si chcel zotrvat na danom mieste.
Vybral by si si aj ty tu najlahsiu zo vsetkych, nie???
jaj no ved ale to si az potom napisal.
Neviem co by som si vybral, nebol som v tej situacii, ale ako sa poznam, nevyberam si tu najlahsiu cestu stale.
Ale to jedno, na tom nezalezi. Nemusime sa zbytocne priet na somarinach.
lujza.j
03.06.15,16:56
všetci okolo mňa majú "Alžbetu"...kopec ludí to študovalo z nudy....dobre tak skoro všetci....ostatok akadémiu pz....
taiko
03.06.15,16:58
všetci okolo mňa majú "Alžbetu"...kopec ludí to študovalo z nudy....dobre tak skoro všetci....ostatok akadémiu pz....
a to maju z toho nejake priplatky? Ci ako pisal nandrolon ? menili sa im vzdelanostne poziadavky na miesto?
pavol54
03.06.15,17:00
Buchač:
ver, ci never ale viac ako tristvrte pokladniciek v supermarketoch do cca 35 rokov ma titul. To mi mozes verit.
Lenze je to proti prirode, nakolko co maju robit potom vyucene predavacky, pripadne stredoskolacky???
Tie sedia na uradoch prace, lebo ak je konkurz na pokladnicku a pride baba s maturitou a nejaka s titulom socialnej prace, tak bohuzial vacsinou prijmu tu druhu.

Včuleky si ma mierne aj pobavil...:D :D :D
Ver ale never...všetky infošky, aj keď sú občas zaobalené, dávam z vlastných skúseností,respektíve z blízkeho (a hlavne overeného) zdroja.
Ale šak som nie raz svojho času spomenul, že moja manželka bola vyše 10 rokov managerkou jedného oddelenia v jednom nemenovanom hypermarkete.
Keď sa otváral, tak manželka bola pri prijímacích pohovoroch...aj to sa stalo, že vysokoškolsky vzdelanú ženu neprijali...

Tie pokladníčky,čo spomínaš ??? Nuž kde a ako. Ja sa stretávam s takými pokladníčkami, že dast ist hrúzen...poniektoré/í pôsobia dojmom, že ani do desať nevie narátať....žeby toto bolo vysokoškolsky vzdelané ? Nuž síce pochybujem, ale ak aj hej....tak zbohom rodina.
sociálnu prácu alebo sociálnu etiku spraví aj Jozef Vyskočil(alias pepek vyskoč) zo švejka
mna by zaujimalo, ze kto a naco vymyslel takuto vysoku skolu. Co by mali absolventi robit po dostudovani? Idem pokukat, nech vieme.
edit: 19:10. No pokukal som ale mudrejsi nie som.
GEBÍR je dôležitý a nikto sa ťa nepýta čo vieš hlavne že máš VŠ nie ako niekedy
pavol54
03.06.15,17:03
Sice ti nepoviem na co to bolo vymyslene, ale v reale ich maju takmer vsetci statni zamestnanci, ktori mali v minulosti iba strednu skolu. Jedna uradnicka z upsvar si ju musela robit po 50-ke, ak chcela zotrvat na fleku. Takisto hovorila, ze tam studovalo pol mestskej policie. Neviem kolko rokov dozadu to dostali statni zamestnanci na urcitych miestach prikazom zhora, inac dovidenia...
oni dostali príkaz VŠ a každý išiel cestou najmenšieho odporu - zvolil najľahšiu ktorou robí efekt ako acylpyrín, nepomôže a neuškodí
taiko
03.06.15,17:05
Buchač:
ver, ci never ale viac ako tristvrte pokladniciek v supermarketoch do cca 35 rokov ma titul. To mi mozes verit.
Lenze je to proti prirode, nakolko co maju robit potom vyucene predavacky, pripadne stredoskolacky???
Tie sedia na uradoch prace, lebo ak je konkurz na pokladnicku a pride baba s maturitou a nejaka s titulom socialnej prace, tak bohuzial vacsinou prijmu tu druhu.

Včuleky si ma mierne aj pobavil...:D :D :D
Ver ale never...všetky infošky, aj keď sú občas zaobalené, dávam z vlastných skúseností,respektíve z blízkeho (a hlavne overeného) zdroja.
Ale šak som nie raz svojho času spomenul, že moja manželka bola vyše 10 rokov managerkou jedného oddelenia v jednom nemenovanom hypermarkete.
Keď sa otváral, tak manželka bola pri prijímacích pohovoroch...aj to sa stalo, že vysokoškolsky vzdelanú ženu neprijali...

Tie pokladníčky,čo spomínaš ??? Nuž kde a ako. Ja sa stretávam s takými pokladníčkami, že dast ist hrúzen...poniektoré/í pôsobia dojmom, že ani do desať nevie narátať....žeby toto bolo vysokoškolsky vzdelané ? Nuž síce pochybujem, ale ak aj hej....tak zbohom rodina.
sociálnu prácu alebo sociálnu etiku spraví aj Jozef Vyskočil(alias pepek vyskoč) zo švejka
mna by zaujimalo, ze kto a naco vymyslel takuto vysoku skolu. Co by mali absolventi robit po dostudovani? Idem pokukat, nech vieme.
edit: 19:10. No pokukal som ale mudrejsi nie som.
GEBÍR je dôležitý a nikto sa ťa nepýta čo vieš hlavne že máš VŠ nie ako niekedy
tu v NL, teda aspon vo firmach kde som robil, nikoho nezaujima ci mas vysoku skolu, ale co vies robit. Iba v KPN si vsimaju, ale to je take polostatne skostnatele socialisticke. Tam sa hraju na nejake kasty ci co. :D
lujza.j
03.06.15,17:10
všetci okolo mňa majú "Alžbetu"...kopec ludí to študovalo z nudy....dobre tak skoro všetci....ostatok akadémiu pz....
a to maju z toho nejake priplatky? Ci ako pisal nandrolon ? menili sa im vzdelanostne poziadavky na miesto?
príplatky nieé:D...bud si našli iný džob v rámci "firmy"kde bola podmienka vš...ale nie je tam aká špecifikácia vš........ logika by bolo napr.právnické zameranie....by sa nestalo,že vyšetrovateľ je ing.
pavol54
03.06.15,17:51
Buchač:
ver, ci never ale viac ako tristvrte pokladniciek v supermarketoch do cca 35 rokov ma titul. To mi mozes verit.
Lenze je to proti prirode, nakolko co maju robit potom vyucene predavacky, pripadne stredoskolacky???
Tie sedia na uradoch prace, lebo ak je konkurz na pokladnicku a pride baba s maturitou a nejaka s titulom socialnej prace, tak bohuzial vacsinou prijmu tu druhu.

Včuleky si ma mierne aj pobavil...:D :D :D
Ver ale never...všetky infošky, aj keď sú občas zaobalené, dávam z vlastných skúseností,respektíve z blízkeho (a hlavne overeného) zdroja.
Ale šak som nie raz svojho času spomenul, že moja manželka bola vyše 10 rokov managerkou jedného oddelenia v jednom nemenovanom hypermarkete.
Keď sa otváral, tak manželka bola pri prijímacích pohovoroch...aj to sa stalo, že vysokoškolsky vzdelanú ženu neprijali...

Tie pokladníčky,čo spomínaš ??? Nuž kde a ako. Ja sa stretávam s takými pokladníčkami, že dast ist hrúzen...poniektoré/í pôsobia dojmom, že ani do desať nevie narátať....žeby toto bolo vysokoškolsky vzdelané ? Nuž síce pochybujem, ale ak aj hej....tak zbohom rodina.
sociálnu prácu alebo sociálnu etiku spraví aj Jozef Vyskočil(alias pepek vyskoč) zo švejka
mna by zaujimalo, ze kto a naco vymyslel takuto vysoku skolu. Co by mali absolventi robit po dostudovani? Idem pokukat, nech vieme.
edit: 19:10. No pokukal som ale mudrejsi nie som.
GEBÍR je dôležitý a nikto sa ťa nepýta čo vieš hlavne že máš VŠ nie ako niekedy
tu v NL, teda aspon vo firmach kde som robil, nikoho nezaujima ci mas vysoku skolu, ale co vies robit. Iba v KPN si vsimaju, ale to je take polostatne skostnatele socialisticke. Tam sa hraju na nejake kasty ci co. :D
niekedy sú znalosti odvodené od vzdelania. bez neho nie je predpoklad ovládania problematiky
jar88
04.06.15,05:10
Buchy co to Ty mas za fobiu s tymi vysokymi skolami. Ja som sice zacal na vvske po "udajnej" revolucii, ale brat pred. NIjaku protekciu nemal, nikoho rodicia neuplatili, pokial viem. Studoval na EF STU v Kosiciach, kde sa dostal ked sa dobre pamatam, bez prijimaciek, vdaka prospechu.
...
Jednym dychom ale musim dodat, ze to nijako neznamena, ze ti co VS nemaju nie su dobri. Mal som kolegu Slovaka bez VS a patril medzi najlepsich technikov a projekt managerov v t-mobile NL. Len sa mu asi nechcel ist na VS.
Teda opovrhovat tymi, ci vysmievat sa tym, co nemaju vzdelanie, je nezmysel. Videl som milion prikladov kde "nevzdelany" clovek prestal inzinierov sposobom, ze im gamby spadli.

VS na ruzume nikomu neprida, lebo jedna vec su vedomosti a ina vec je mudrost. Ale tiez nechapem Tvoj hystericky, ja neviem co, odpor, hnus, opovrhnutie vysokou skolou a tymi, co studovali? Ked to pises, fakt to vyzera, akoby si zavidel. A to myslim tak nie je.

ZLE ma chápeš...mňa serie niečo úplne iné.
-------------------------------------------------------
Fóbiu z vysokých škôl nemám...si predstav, že som na dvoch bol dokonca zamestnaný-presnejšie na logistike.
Takže logicky vyplýva, že som prichádzal do styku aj so študentmi. Videl som, ako študujú, aké výsledky sa dosahovali a podobne...

Ty ani tak nejde o opovrhnutie vysokou školou (a to Tebou ostatné vymenované)...tu ide (mne ide) o to, že tá úroveň vysokých škôl je taká aká je. Nehnevaj sa, ale ak je pomaly v každej väčšej dedine vysoká škola alebo univerzita, ktoré produkujú tých všeliakých titulovaných, tak tá úroveň je o ničom. Tie kauzy okolo úplatkoch, lietajúcich profesoroch len svedčia o tom, že aké je to školstvo.

Mám suseda...je profesorom na jednej vysokej škole.
Keď sú určité obdobia študenstských termínov, by si mal vidieť, že koľko áut sa premelie za víkend. Všetky sú s ev.číslami SV, MI, VV, TV a podobne...Proste prídu študenti na "konzultácie"...a všetci samozrejme aj uspejú a pán profesor je vysmiaty jak lečo. Bodaj by aj nebol, keď už postavil tri baráky....

By si študenti rozmysleli, či sa budú učiť, alebo nie ak by sa za štúdium platila plná pálka a nie iba nejaké drobné.
By si študenti rozmysleli, ak by sa spoplatňovali aj tie slúšky...rodičia by ich zbláznili, neboj nič.
Spomínaš toho týpka....na západe je tých týpkov oveľa viac.
Vezmú si pôžičku, pracujú, brigádujú a aj študujú.
Potom splácajú trebárs aj 10-20 rokov...


Ďalšia kapitola a tá najviac markantná je tá ohľadom budúcich lekároch.
Je ich plno, ktorí ešte ani diplom nemajú, no už si hľadajú miesto niekde v zahraničí...a tu nemá kto ordinovať.
da sa v zasade suhlasit, len problem, s financovanim je komplexnejsi podla mna..
Ludia platia dane a chcu za tie dane sluzby a skolstvo jednou z takych sluzieb je. Je pravda, ze nie vsetci platici dane, tuto sluzbu vyuziju, ale tak je to aj s mnohymi inymi sluzbami. Mnohi napr dopadnu tak (aj ked je to v konecnom dosledku pozitivne), ze cely zivot platia zdravotne a socialne odvody a nikdy u lekara neboli, nepoberali davky a nevyuzili ziadne socialne sluzby, mozno okrem penzie. Ale ja ta je z ich penazi.
Neviem, aky by bol najspravodlivejsi model.

S tym odlivom do zahranicia mas tiez pravdu. Sam som toho prikladom. Len zato asi nemozu ti konkretni studenti samotni. Ved je legitimne sa snazit, si prilepsit, ci financne, ci hodnotovo, ci vedomostne, ci skusenostami. Ale je pravda, ze som vystudoval na SK a SK z toho momentalne nema nic. Proti tomu sa neda nic povedat. Tu ale tiez neviem, co by bolo spravodlive, ze zaviazat cloveka aby po VS odrobil x rokov na SK, alebo co. Fakt neviem.
A zase ste vo svojom živle a úžasnej zhode.
Toto je priam vzorový názorný príklad, ako riešiť (pranierovanim) problém, ktorý vznikol zo sociálneho cítenia. Presnejšie povedané, že ho vytvorilo socialistické riešenie bez rešpektu k základným ľudským hodnotám, k ústave a vlastnostiam ľudí.
Jasné že by sociálny štát mal automaticky zabezpečiť vzdelanie sociálne závislým ľuďom. O tom nikto nepochybuje, ale mal by to platiť zo svojho a aj prípadné študijné pôžičky garantovať len svojimi zdrojmi. To znamená z vybratých daní a tie by samozrejme mali mať určený konkrétny strop priamo v ústave. Napríklad do 20 alebo aj do 30 či do 35% zo zisku a k tomu nejaké tie účinné spotrebné dane.
------------------------------
Tu sa sociálny štát tvári sociálne, ale koná ako pokrytecký zlodej a diktátor.
A výsledok? Zlodejina, zneužívanie a využívanie a následne vaše pranierovanie následkov.
taiko
04.06.15,05:18
taiko
04.06.15,05:23
vystraha
jar88
04.06.15,05:33
vystraha
A čo tým chceš povedať?
Že nemám pravdu?
buchač
04.06.15,06:09
http://33.media.tumblr.com/tumblr_mcrthoWDVo1ry5nic.gif
jar88
04.06.15,06:21
A toto je tu načo dobré.
veď to odstráň.
Veď nebuď Ďuro.
----------------------------------
doplnené-čo si asi chce týmto buchač dokázať. Že by snáď....
jar88
04.06.15,06:31
a mozno ani nie je problem v tom, ze vsetci chcu ist na vysoku skolu zadarmo. ale ze tych skol si vselijaki darmozraci navytvarali milion, ze sa umozni aby jeden ucil na 10 skolach a ze ani tym "dobrym", "kvalitnym" abolventom nevieme ponuknut na Slovensku pracu. Hovorim, cele je to zlozite a poprepajane.

"my" nemáme povinnosť nikomu núkať prácu
vymýšľať pracovné miesta
vytvárať sociálne firmičky
//////////

My (ako štát) by sme mali byť ako dobrý rozhodca na ihrisku (strážiť, ale nezavadzať )
- dobré , jednoduché pravidlá
- primeraná solidarita
- kontrola
- normálne súdy / úrady
Jednoducho povedané,
štát je tu v prvom rade na ochranu ľudí a ich základných práv.
Právo na život
na slobodu
na prácu
na majetok a tak ďalej
a až následne na ostatné zabezpečenie, ale pri súčasnom zachovaní všetkých práv.
-------------------------------------------
Hlavne nie tak, ako si to prevážna časť populácie predstavuje, že najskôr povinnosti voči spoločnosti a potom aj nejaké to okosené osobné právo.
marjankaj
04.06.15,07:14
J. F. Kennedy podvedal: "Nepýtaj sa, čo môže urobiť vlasť pre teba, ale čo môžeš ty urobiť pre vlasť." Každý normálny dospelý človek sa musí postarať o seba o svoju rodinu. Je choré, ak niekto chce, aby to zaňho urobil štát. Štát je tu na to, aby vytvoril právne a bezpečnostné podmienky pre život ľudí. Nárok na špeciálnu starostlivosť majú len postihnutí a invalidi. Komunizmus však naučil ľudí večne sa spoliehať na štát. Títo si štát predstavujú ako niečo neosobné. Ale štát - to sme my všetci, lebo my ho platíme zo svojich daní. To by si mali uvedomiť tí, ktorí stále od štátu len pýtajú. Iný americký prezident Calvin Coolidge (1924-28) povedal: "Štát tu nie je na to, aby oslobodzoval ľudí od driny" A mal svätú pravdu.
jar88
04.06.15,08:18
J. F. Kennedy podvedal: "Nepýtaj sa, čo môže urobiť vlasť pre teba, ale čo môžeš ty urobiť pre vlasť." Každý normálny dospelý človek sa musí postarať o seba o svoju rodinu. Je choré, ak niekto chce, aby to zaňho urobil štát. Štát je tu na to, aby vytvoril právne a bezpečnostné podmienky pre život ľudí. Nárok na špeciálnu starostlivosť majú len postihnutí a invalidi. Komunizmus však naučil ľudí večne sa spoliehať na štát. Títo si štát predstavujú ako niečo neosobné. Ale štát - to sme my všetci, lebo my ho platíme zo svojich daní. To by si mali uvedomiť tí, ktorí stále od štátu len pýtajú. Iný americký prezident Calvin Coolidge (1924-28) povedal: "Štát tu nie je na to, aby oslobodzoval ľudí od driny" A mal svätú pravdu.
Smekám - po našom, vraj Keltskom, klobúk dole, (na znak úcty) k tvojmu pokroku v názore (alebo dokonca v názoroch?).
----------------------------------------------
Už zostáva len oddeliť ten Kenedyho výrok od tvojho popisu a budeme v úplnej zhode.
(alebo ten jeho výrok objasniť - čo tým vlastne mal autor na mysli)
marjankaj
04.06.15,08:26
Kto vie googliť, ten si to vygoogli.
jar88
04.06.15,08:30
Kto vie googliť, ten si to vygoogli.
Dosť pochybujem,
v tomto prípade by som sa na góóglľa veľmi nespoľahol.
Gogl nájde všetko, aj sprostosti. On nemyslí, on hľadá a nájde to čo zadáš.
bjuty smis
04.06.15,08:52
aj ked je na to iná téma, dám to aj sem....
toto zabudli smeráci dopísať do tých listov, ktorými zaplavujú slovensko....

Ak by sa predpovede Európskej komisie naplnili už dnes, priemerný dôchodca by každý mesiac dostal o stovku menej.

BRATISLAVA. Ak si Slováci budú sporiť iba v prvom pilieri, spadnú do chudoby. Upozorňuje na to Európska komisia vo svojej najnovšej správe The 2015 Ageing Report, ktorá sa zaoberá dôsledkami starnutia.

Miera náhrady renty sa totiž významne zníži – zo súčasných 47 percent z priemernej mzdy v hospodárstve na zhruba 35 percent v roku 2030. V praxi to znamená, že kým dnes dôchodca dostáva zhruba polovicu priemernej mzdy, už o pätnásť rokov to bude len tretina.

Na ilustráciu, dnes je priemerná mzda 858 eur a priemerný starobný dôchodok 400 eur. Penzia teda tvorí 47 percent platu.

Prečítajte si tiež:
Nijaká Amerika, Smer sa chystá prejesť zásoby

Na to, aby o pätnásť rokov mal dôchodca rentu vo výške 400 eur, musela by byť priemerná mzda v hospodárstve takmer 1150 eur. Z dôvodu inflácie by si však dôchodca nemohol za svojich 400 eur kúpiť toľko čo dnes.

Penzisti tak nedosiahnu ani hranicu chudoby a budú sa musieť výrazne uskromniť.

„Najväčším problémom je pomer dôchodcov a aktívnej populácie. Keďže obyvateľstvo starne, ľudia v produktívnom veku sa nedokážu poskladať na všetky penzie,“ vysvetľuje Tomáš Rizman z ministerstva financií, ktorý na správe Európskej komisie spolupracoval.

Zároveň pripomína, že tento výpočet vychádza z aktuálnych zákonov a v budúcnosti sa môže zmeniť. Môže ho ovplyvniť rast ekonomiky, inflácia či vyššia zamestnanosť.
Dôchodok sa zmení na dávku

Ministerstvo práce tvrdí, že porovnávame neporovnateľné. „Uvedený prepočet ráta so všetkými dôchodkami, teda aj invalidnými, vdovskými, vdoveckými či sirotskými,“ upozorňuje hovorca rezortu Michal Stuška.

Prognostik tvrdenie ministerstva uvádza na pravú mieru: „To je síce pravda, ale ak by sme brali do úvahy len klasické zásluhové dôchodky z prvého piliera, výsledok by bol ešte horší. V roku 2060 by miera náhrady klesla na 30,4 percenta priemernej mzdy,“ pripomína prognostik Vladimír Baláž zo Slovenskej akadémie vied.

Čítajte viac: http://ekonomika.sme.sk/c/7840729/brusel-predpoveda-slovensku-hrozbu-dochodcov-caka-chudoba.html#ixzz3c5MCAVOF
jar88
04.06.15,09:06
Toto ti tu bjuty smis, nikto zo zadubených čítať nebude. Je to dlhé a nezrozumiteľné.
Aj keby to naozaj niekto aj prečítal, určite to nechce vedieť a ďalej zostane zadubený.
-----------------
Naviac je to len polovičná pravda a možno len "múdra hlúposť".
Vedel by som ti tu k tomu napísať celé litánie, ako v minulosti, ale nemá to zmysel.
Už dávno som tu napísal, že celé povinné starobné poistenie je už z princípu odsúdené k bankrotu, lebo....1, 2, 3, ......
--------------------------------------
Je a už aj vtedy tu bola partia skalných mudrcov tipu buchač a spol., že predsa štát nemôže zbankrotovať a si somár a blb...... jednoducho trol.
Oni nepochopia, oni musia padnúť na papulu a aj tak budú kukať okolo seba, že kto ich to potkol.
taiko
04.06.15,09:42
a mozno ani nie je problem v tom, ze vsetci chcu ist na vysoku skolu zadarmo. ale ze tych skol si vselijaki darmozraci navytvarali milion, ze sa umozni aby jeden ucil na 10 skolach a ze ani tym "dobrym", "kvalitnym" abolventom nevieme ponuknut na Slovensku pracu. Hovorim, cele je to zlozite a poprepajane.

"my" nemáme povinnosť nikomu núkať prácu
vymýšľať pracovné miesta
vytvárať sociálne firmičky
//////////

My (ako štát) by sme mali byť ako dobrý rozhodca na ihrisku (strážiť, ale nezavadzať )
- dobré , jednoduché pravidlá
- primeraná solidarita
- kontrola
- normálne súdy / úrady
no a presne vetdy sa zacne podnikatelom/ludom darit a zacnu vznikat nove pracovne miesta. Ja som tiez nemyslel tie socialne firmy a almuzny SMERU a Richtera, ale ze my ako stat mame vytvorit vhodne prostredie
taiko
04.06.15,09:50
aj ked je na to iná téma, dám to aj sem....
toto zabudli smeráci dopísať do tých listov, ktorými zaplavujú slovensko....

Ak by sa predpovede Európskej komisie naplnili už dnes, priemerný dôchodca by každý mesiac dostal o stovku menej.
.
.
.
.

Čítajte viac: http://ekonomika.sme.sk/c/7840729/brusel-predpoveda-slovensku-hrozbu-dochodcov-caka-chudoba.html#ixzz3c5MCAVOF
toto je tiez zaujimave citanie. Este stastie ze si penziu vytvaram sam :)
buchač
04.06.15,10:12
Kto vie googliť, ten si to vygoogli.
Ešte aj ohľadom tých Keltoch Oni nemajú pravdu...
Ani googliť nemusím...a Oni by googlili do večera a trt by našli.
jar88
04.06.15,10:23
a mozno ani nie je problem v tom, ze vsetci chcu ist na vysoku skolu zadarmo. ale ze tych skol si vselijaki darmozraci navytvarali milion, ze sa umozni aby jeden ucil na 10 skolach a ze ani tym "dobrym", "kvalitnym" abolventom nevieme ponuknut na Slovensku pracu. Hovorim, cele je to zlozite a poprepajane.

"my" nemáme povinnosť nikomu núkať prácu
vymýšľať pracovné miesta
vytvárať sociálne firmičky
//////////

My (ako štát) by sme mali byť ako dobrý rozhodca na ihrisku (strážiť, ale nezavadzať )
- dobré , jednoduché pravidlá
- primeraná solidarita
- kontrola
- normálne súdy / úrady
no a presne vetdy sa zacne podnikatelom/ludom darit a zacnu vznikat nove pracovne miesta. Ja som tiez nemyslel tie socialne firmy a almuzny SMERU a Richtera, ale ze my ako stat mame vytvorit vhodne prostredie
No presne, presne toto som aj ja mal na mysli. Áno to vhodné prostredie je potrebné. Nie to nevhodné, v tom sa určite ľudom nebude dariť, no a určite ani podnikateľom.
Presne tak, presne aj tá primeraná solidarita by mala byť, veď to vie každý, nie len ja.
No a mali by sme ju mať aj primerane povinnú. Veď to dá rozum, mala byť aj kontrola a kontrola plnenia hesiel a kontrola na kontrolu.
jar88
04.06.15,10:47
http://33.media.tumblr.com/tumblr_mcrthoWDVo1ry5nic.gif
https://www.youtube.com/watch?v=mO-yC3OPMB0
pavol54
04.06.15,12:55
aj ked je na to iná téma, dám to aj sem....
toto zabudli smeráci dopísať do tých listov, ktorými zaplavujú slovensko....

Ak by sa predpovede Európskej komisie naplnili už dnes, priemerný dôchodca by každý mesiac dostal o stovku menej.

BRATISLAVA. Ak si Slováci budú sporiť iba v prvom pilieri, spadnú do chudoby. Upozorňuje na to Európska komisia vo svojej najnovšej správe The 2015 Ageing Report, ktorá sa zaoberá dôsledkami starnutia.

Miera náhrady renty sa totiž významne zníži – zo súčasných 47 percent z priemernej mzdy v hospodárstve na zhruba 35 percent v roku 2030. V praxi to znamená, že kým dnes dôchodca dostáva zhruba polovicu priemernej mzdy, už o pätnásť rokov to bude len tretina.

Na ilustráciu, dnes je priemerná mzda 858 eur a priemerný starobný dôchodok 400 eur. Penzia teda tvorí 47 percent platu.

Prečítajte si tiež:
Nijaká Amerika, Smer sa chystá prejesť zásoby

Na to, aby o pätnásť rokov mal dôchodca rentu vo výške 400 eur, musela by byť priemerná mzda v hospodárstve takmer 1150 eur. Z dôvodu inflácie by si však dôchodca nemohol za svojich 400 eur kúpiť toľko čo dnes.

Penzisti tak nedosiahnu ani hranicu chudoby a budú sa musieť výrazne uskromniť.

„Najväčším problémom je pomer dôchodcov a aktívnej populácie. Keďže obyvateľstvo starne, ľudia v produktívnom veku sa nedokážu poskladať na všetky penzie,“ vysvetľuje Tomáš Rizman z ministerstva financií, ktorý na správe Európskej komisie spolupracoval.

Zároveň pripomína, že tento výpočet vychádza z aktuálnych zákonov a v budúcnosti sa môže zmeniť. Môže ho ovplyvniť rast ekonomiky, inflácia či vyššia zamestnanosť.
Dôchodok sa zmení na dávku

Ministerstvo práce tvrdí, že porovnávame neporovnateľné. „Uvedený prepočet ráta so všetkými dôchodkami, teda aj invalidnými, vdovskými, vdoveckými či sirotskými,“ upozorňuje hovorca rezortu Michal Stuška.

Prognostik tvrdenie ministerstva uvádza na pravú mieru: „To je síce pravda, ale ak by sme brali do úvahy len klasické zásluhové dôchodky z prvého piliera, výsledok by bol ešte horší. V roku 2060 by miera náhrady klesla na 30,4 percenta priemernej mzdy,“ pripomína prognostik Vladimír Baláž zo Slovenskej akadémie vied.

Čítajte viac: http://ekonomika.sme.sk/c/7840729/brusel-predpoveda-slovensku-hrozbu-dochodcov-caka-chudoba.html#ixzz3c5MCAVOF
ako to súvisí s tým že dnešný priebežný dôchodca berie viac ako dnešný dvojpilierový dôchodca? on sa zo štúdie a prognóz nenaje, on sa nechal zlákať na sľubovaný švajčiarsky dôchodok s tým že ukáže dlhé prsty priebežnému dôchodcovi jeho sú pútnikovi. a nehovor o ficových zmenách v systéme, lebo poviem že "Lehman Brokers"
bjuty smis
04.06.15,13:16
nijako to nesúvisi s dnešnými dôchodcami...to si pochopil správne...

škoda, že len to...
bjuty smis
04.06.15,13:38
aj ked je na to iná téma, dám to aj sem....
toto zabudli smeráci dopísať do tých listov, ktorými zaplavujú slovensko....

Ak by sa predpovede Európskej komisie naplnili už dnes, priemerný dôchodca by každý mesiac dostal o stovku menej.
.
.
.
.

Čítajte viac: http8407slovensku-hrozbu-dochodcov-caka-chudoba.html#ixzz3c5MCAVOF (http://http840729/brusel-predpoveda-slovensku-hrozbu-dochodcov-caka-chudoba.html#ixzz3c5MCAVOF)
toto je tiez zaujimave citanie. Este stastie ze si penziu vytvaram sam :)

No ale zato drblá štátna sociálna poisťovňa nemá od dobroty čo robiť,
tak mi napísal infozlátaninu o II. pilieri
aj so spatnou obálkou

a keď im spatne napíšem , tak sa nepotešia :D

PS
nie som
ani som nebol v druhom pilieri
načo mi teda píšu ?????????????

hovorí sa tomu istoty...alebo pre istotu ?
pavol54
04.06.15,14:07
nijako to nesúvisi s dnešnými dôchodcami...to si pochopil správne...

škoda, že len to...
v geometrii na základnej škole sme sa učili nejakú vetu o podobnosti trojuholníkov, ak ju aplikuješ zo súčasnosti do budúcnosti na akékoľvek merateľné javy tak sa potvrdí pravidlo tejto vety. Ak súčasný dvojpilierový dôchodca má menej ako jednopilierový prečo by nemalo platiť že za tých istých podmienok to bude o 10, 20 rokov? a ak má brať dvojpilierový viac v budúcnosti prečo nemôže brať aj teraz? Ak pochopíš vyvráť mi môj názor rád sa poučím.
pavol54
04.06.15,14:12
nijako to nesúvisi s dnešnými dôchodcami...to si pochopil správne...

škoda, že len to...


pre svoje červené oči nevidí pravdu,



ale iba to čo chce :D
tak tú pravdu definuj inak polopravdami sa oháňajú všelijakí ynteligenti, čím najviac ohúria inak ja nemusím mať II. pilier respektíve mám zriadený svoj súkromný druhý aj tretí ak chceš tak aj piaty
taiko
04.06.15,14:59
nijako to nesúvisi s dnešnými dôchodcami...to si pochopil správne...

škoda, že len to...
v geometrii na základnej škole sme sa učili nejakú vetu o podobnosti trojuholníkov, ak ju aplikuješ zo súčasnosti do budúcnosti na akékoľvek merateľné javy tak sa potvrdí pravidlo tejto vety. Ak súčasný dvojpilierový dôchodca má menej ako jednopilierový prečo by nemalo platiť že za tých istých podmienok to bude o 10, 20 rokov? a ak má brať dvojpilierový viac v budúcnosti prečo nemôže brať aj teraz? Ak pochopíš vyvráť mi môj názor rád sa poučím.
to je trosku demagogicke podla mna.
Neviem sa vyjadrit, ci sposob ako je rieseny druhy pilier je dobry alebo zly, ale podla mna aj keby bol vymysleny najlepsimi odbornikmi a 1000 vyskusany a preukazatelne vyhodny, tak po tolkych zasahoch precedu a jeho kamaratov, by nakoniec skrachoval tak ci tak.
mozno to prirovnam k podnikaniu, ak Ti neustale budem sliapat na paty, hadzat polena pod nohy, ucelovo klamat Tvojich zakaznikov, budes podnikat prehnane opatrne, vsetko si zabezpecis 100x na ukor vynosov. Este rz opakujem neobhajujem system ako taky, lebo nie som ani ekonom ani sociolog.
Alebo sa to ste z ineho uhla da prirovnavat. K socializmu. Mali to nechat krachnut, spadnut na uroven KLDR a potom urobit neznu prepytujem revoluciu. Takto tu furt budu tisice ludi, ktori budu tvrdit, ze socializmus bol fajn a nikto ich uz o opaku nepresvedci.
Ale naspat k II piieru. Keby boli Fico a jeho banda naozaj uprimni, tak ten system nechaju bezat aspo 10 rokov bez dotyku a potom by mali zhodnocovat, lebo takto zhodnocuju aj svoje vlastne preslapy.
Lenze oni uprimni neboli a nie su, islo im len o to ako prejest peniaze a porozdavat ich kamaratom a este pritom dobre vyzerat.
pavol54
04.06.15,16:18
nijako to nesúvisi s dnešnými dôchodcami...to si pochopil správne...

škoda, že len to...
v geometrii na základnej škole sme sa učili nejakú vetu o podobnosti trojuholníkov, ak ju aplikuješ zo súčasnosti do budúcnosti na akékoľvek merateľné javy tak sa potvrdí pravidlo tejto vety. Ak súčasný dvojpilierový dôchodca má menej ako jednopilierový prečo by nemalo platiť že za tých istých podmienok to bude o 10, 20 rokov? a ak má brať dvojpilierový viac v budúcnosti prečo nemôže brať aj teraz? Ak pochopíš vyvráť mi môj názor rád sa poučím.
to je trosku demagogicke podla mna.
Neviem sa vyjadrit, ci sposob ako je rieseny druhy pilier je dobry alebo zly, ale podla mna aj keby bol vymysleny najlepsimi odbornikmi a 1000 vyskusany a preukazatelne vyhodny, tak po tolkych zasahoch precedu a jeho kamaratov, by nakoniec skrachoval tak ci tak.
mozno to prirovnam k podnikaniu, ak Ti neustale budem sliapat na paty, hadzat polena pod nohy, ucelovo klamat Tvojich zakaznikov, budes podnikat prehnane opatrne, vsetko si zabezpecis 100x na ukor vynosov. Este rz opakujem neobhajujem system ako taky, lebo nie som ani ekonom ani sociolog.
Alebo sa to ste z ineho uhla da prirovnavat. K socializmu. Mali to nechat krachnut, spadnut na uroven KLDR a potom urobit neznu prepytujem revoluciu. Takto tu furt budu tisice ludi, ktori budu tvrdit, ze socializmus bol fajn a nikto ich uz o opaku nepresvedci.
Ale naspat k II piieru. Keby boli Fico a jeho banda naozaj uprimni, tak ten system nechaju bezat aspo 10 rokov bez dotyku a potom by mali zhodnocovat, lebo takto zhodnocuju aj svoje vlastne preslapy.
Lenze oni uprimni neboli a nie su, islo im len o to ako prejest peniaze a porozdavat ich kamaratom a este pritom dobre vyzerat.
Neviem prečo robili zmeny ale zdôvodňovali to napríklad krachom Lehman Brokers, Amslico a pod, kde mali nakúpené tieto DSS -ky dlhopisy nebol som ani minister financií ani poradca ale tie zásahy zdôvodnili logicky na druhej strane ak by nezasiahli ako napríklad dzurinda voči BMG, tak by každý kto by stratil kričal prečo nezasiahli na ochranu dôchodkových investorov. Po vojne je každý kaprál generálom a po kríze je každý odborník na ekonomiku. A myslím si že ani DSS ky by si nenechali stratové investície len na svojom chrbáte( teraz to zdôvodňujú ficovými zásahmi) inak prečo neinvestujú DSS -ky do financovania predražených diaľnic však to musí byť ryža alebo nenakupujú dlhopisy zdravotných poisťovní ďalšia ryža.
vlado 33
04.06.15,16:30
nijako to nesúvisi s dnešnými dôchodcami...to si pochopil správne...

škoda, že len to...
v geometrii na základnej škole sme sa učili nejakú vetu o podobnosti trojuholníkov, ak ju aplikuješ zo súčasnosti do budúcnosti na akékoľvek merateľné javy tak sa potvrdí pravidlo tejto vety. Ak súčasný dvojpilierový dôchodca má menej ako jednopilierový prečo by nemalo platiť že za tých istých podmienok to bude o 10, 20 rokov? a ak má brať dvojpilierový viac v budúcnosti prečo nemôže brať aj teraz? Ak pochopíš vyvráť mi môj názor rád sa poučím.
to je trosku demagogicke podla mna.
Neviem sa vyjadrit, ci sposob ako je rieseny druhy pilier je dobry alebo zly, ale podla mna aj keby bol vymysleny najlepsimi odbornikmi a 1000 vyskusany a preukazatelne vyhodny, tak po tolkych zasahoch precedu a jeho kamaratov, by nakoniec skrachoval tak ci tak.
mozno to prirovnam k podnikaniu, ak Ti neustale budem sliapat na paty, hadzat polena pod nohy, ucelovo klamat Tvojich zakaznikov, budes podnikat prehnane opatrne, vsetko si zabezpecis 100x na ukor vynosov. Este rz opakujem neobhajujem system ako taky, lebo nie som ani ekonom ani sociolog.
Alebo sa to ste z ineho uhla da prirovnavat. K socializmu. Mali to nechat krachnut, spadnut na uroven KLDR a potom urobit neznu prepytujem revoluciu. Takto tu furt budu tisice ludi, ktori budu tvrdit, ze socializmus bol fajn a nikto ich uz o opaku nepresvedci.
Ale naspat k II piieru. Keby boli Fico a jeho banda naozaj uprimni, tak ten system nechaju bezat aspo 10 rokov bez dotyku a potom by mali zhodnocovat, lebo takto zhodnocuju aj svoje vlastne preslapy.
Lenze oni uprimni neboli a nie su, islo im len o to ako prejest peniaze a porozdavat ich kamaratom a este pritom dobre vyzerat.

Keď sa vytváral druhý pilier, všade v médiách sa objavovala reklama- vstúpte. Nikto vtedy neupozornil neinformovaných ľudí o podmienkach, prostý občan tomu neporozumel. Po čase sa v novinách začali objavovať prepočty dôchodkov a hranica veku výhodnosti vstupu.
tajko , kto je naivne? tí naivní ľudia dnes prestupujú späť. Nechce sa mi hľadať štatistiky, niekde som však čítal o jednom milióne dôchodcov, toto číslo bude naďalej stúpať. Toto už kto napraví, ktorá vláda? Pracujem v ťažkom priemysle, kategória rizika IV, pozeral som sa tiež smrti do očí. No povedz, kto je naivne, len Fico? Určite nie, sú to aj všetci hajzli, čo boli pred ním.
taiko
04.06.15,17:01
nijako to nesúvisi s dnešnými dôchodcami...to si pochopil správne...

škoda, že len to...
v geometrii na základnej škole sme sa učili nejakú vetu o podobnosti trojuholníkov, ak ju aplikuješ zo súčasnosti do budúcnosti na akékoľvek merateľné javy tak sa potvrdí pravidlo tejto vety. Ak súčasný dvojpilierový dôchodca má menej ako jednopilierový prečo by nemalo platiť že za tých istých podmienok to bude o 10, 20 rokov? a ak má brať dvojpilierový viac v budúcnosti prečo nemôže brať aj teraz? Ak pochopíš vyvráť mi môj názor rád sa poučím.
to je trosku demagogicke podla mna.
Neviem sa vyjadrit, ci sposob ako je rieseny druhy pilier je dobry alebo zly, ale podla mna aj keby bol vymysleny najlepsimi odbornikmi a 1000 vyskusany a preukazatelne vyhodny, tak po tolkych zasahoch precedu a jeho kamaratov, by nakoniec skrachoval tak ci tak.
mozno to prirovnam k podnikaniu, ak Ti neustale budem sliapat na paty, hadzat polena pod nohy, ucelovo klamat Tvojich zakaznikov, budes podnikat prehnane opatrne, vsetko si zabezpecis 100x na ukor vynosov. Este rz opakujem neobhajujem system ako taky, lebo nie som ani ekonom ani sociolog.
Alebo sa to ste z ineho uhla da prirovnavat. K socializmu. Mali to nechat krachnut, spadnut na uroven KLDR a potom urobit neznu prepytujem revoluciu. Takto tu furt budu tisice ludi, ktori budu tvrdit, ze socializmus bol fajn a nikto ich uz o opaku nepresvedci.
Ale naspat k II piieru. Keby boli Fico a jeho banda naozaj uprimni, tak ten system nechaju bezat aspo 10 rokov bez dotyku a potom by mali zhodnocovat, lebo takto zhodnocuju aj svoje vlastne preslapy.
Lenze oni uprimni neboli a nie su, islo im len o to ako prejest peniaze a porozdavat ich kamaratom a este pritom dobre vyzerat.
Neviem prečo robili zmeny ale zdôvodňovali to napríklad krachom Lehman Brokers, Amslico a pod, kde mali nakúpené tieto DSS -ky dlhopisy nebol som ani minister financií ani poradca ale tie zásahy zdôvodnili logicky na druhej strane ak by nezasiahli ako napríklad dzurinda voči BMG, tak by každý kto by stratil kričal prečo nezasiahli na ochranu dôchodkových investorov. Po vojne je každý kaprál generálom a po kríze je každý odborník na ekonomiku. A myslím si že ani DSS ky by si nenechali stratové investície len na svojom chrbáte( teraz to zdôvodňujú ficovými zásahmi) inak prečo neinvestujú DSS -ky do financovania predražených diaľnic však to musí byť ryža alebo nenakupujú dlhopisy zdravotných poisťovní ďalšia ryža.
no a o tom presne som pisal. Ty hovoris, ze Fico musel zachranovat peniaze ludi a ja zase neverim, ze DSS mali aktiva len v LB, ci Amslicu. NIkdy uz nezistime ako by to bolo dopadlo. DSS mali aktiva urcite rozlozene kadetade. DSS by sa nemohli, ako Ty hovoris, vyhovarat na Fica, keby ten populisticky jeliman nestrkal svoje nenazrane paprce do penazi ludi.
No a porovnavat Lehman Brothers s BMG, je uz o nieco vyssi stupen demagogie. :), ci to bol zart? Do BMG strkali peniaze chamtivci, ktori o SWAT analyze a investovani netusili nic, robili tak napriek upozorneniam lavicovej ministerky financii a plne si zasluzili prist o svoje peniaze. Nuz a medzi poistencami DSS a LB bola prave ta DSS, ktora mala v LB (ak vobec) iba cast svojich aktiv.
Jasne ze straty na financnych trhoch a teda aj v DSS by pocitili aj poistenci, ale bola to ich volba a nikoho z nich nenapadne, aby sa im na to ostatni poskladali, ( ako chamtivi "investori" z kauzy BMG). Mne sa penaze v II pilieri pohybuju v rozmadzi 10 rokov aj o 30 %, ale to je v poroadku, o tom to je. Ja som si to vybral a neprekvapi ma to. Len tu do toho nezasahuje kadejaky Kazigraf so svojim precedom.
Nandrolon
04.06.15,17:39
10 rokov a 30% nie je ziadna vyhra. To mas 3% p.a.
S bmg plne suhlasim, som rad ze aj fico pochopil, ze tych nenazrancov NESMIE odskodnit.
Jedine koho lutujem je par naivnych dochodcov. Ale ozaj iba par, pretoze aj niektori dochodci su nenazrani...
ZaBMG si mozu sami ludia svojou nenazranostou. Oni sa s nami so ziskom nedelili ked si ho vyberali, takze ani my sa nebudeme podielat na ich strate.
lacotinka
04.06.15,17:48
[

nebol som ani minister financií ani poradca ale tie zásahy zdôvodnili logicky

prečo neinvestujú DSS -ky do financovania predražených diaľnic však to musí byť ryža alebo nenakupujú dlhopisy zdravotných poisťovní ďalšia ryža.


klamať nelogicky by bola fakt blbosť

(a podobne "logicky" zdôvodnil hranol aj to prečo kúpil stratovú matku SPP (a aké je to výhodné) a ziskové pustil kamarátom



lebo napr Váhostav / zoštátnenie ziskových do stratovej
lacotinka
04.06.15,17:53
nijako to nesúvisi s dnešnými dôchodcami...to si pochopil správne...

škoda, že len to...
v geometrii na základnej škole sme sa učili nejakú vetu o podobnosti trojuholníkov, ak ju aplikuješ zo súčasnosti do budúcnosti na akékoľvek merateľné javy tak sa potvrdí pravidlo tejto vety. Ak súčasný dvojpilierový dôchodca má menej ako jednopilierový prečo by nemalo platiť že za tých istých podmienok to bude o 10, 20 rokov? a ak má brať dvojpilierový viac v budúcnosti prečo nemôže brať aj teraz? Ak pochopíš vyvráť mi môj názor rád sa poučím.
to je trosku demagogicke podla mna.
Neviem sa vyjadrit, ci sposob ako je rieseny druhy pilier je dobry alebo zly, ale podla mna aj keby bol vymysleny najlepsimi odbornikmi a 1000 vyskusany a preukazatelne vyhodny, tak po tolkych zasahoch precedu a jeho kamaratov, by nakoniec skrachoval tak ci tak.
mozno to prirovnam k podnikaniu, ak Ti neustale budem sliapat na paty, hadzat polena pod nohy, ucelovo klamat Tvojich zakaznikov, budes podnikat prehnane opatrne, vsetko si zabezpecis 100x na ukor vynosov. Este rz opakujem neobhajujem system ako taky, lebo nie som ani ekonom ani sociolog.
Alebo sa to ste z ineho uhla da prirovnavat. K socializmu. Mali to nechat krachnut, spadnut na uroven KLDR a potom urobit neznu prepytujem revoluciu. Takto tu furt budu tisice ludi, ktori budu tvrdit, ze socializmus bol fajn a nikto ich uz o opaku nepresvedci.
Ale naspat k II piieru. Keby boli Fico a jeho banda naozaj uprimni, tak ten system nechaju bezat aspo 10 rokov bez dotyku a potom by mali zhodnocovat, lebo takto zhodnocuju aj svoje vlastne preslapy.
Lenze oni uprimni neboli a nie su, islo im len o to ako prejest peniaze a porozdavat ich kamaratom a este pritom dobre vyzerat.

Keď sa vytváral druhý pilier, všade v médiách sa objavovala reklama- vstúpte. Nikto vtedy neupozornil neinformovaných ľudí o podmienkach, prostý občan tomu neporozumel. Po čase sa v novinách začali objavovať prepočty dôchodkov a hranica veku výhodnosti vstupu.
tajko , kto je naivne? tí naivní ľudia dnes prestupujú späť. Nechce sa mi hľadať štatistiky, niekde som však čítal o jednom milióne dôchodcov, toto číslo bude naďalej stúpať. Toto už kto napraví, ktorá vláda? Pracujem v ťažkom priemysle, kategória rizika IV, pozeral som sa tiež smrti do očí. No povedz, kto je naivne, len Fico? Určite nie, sú to aj všetci hajzli, čo boli pred ním.

Ak si v tomto myslel na vine,

tak polla mňa hranol nad 3/4



PS

A naivní sú preto, lebo si myslia, že budú v podstate zadara kasírovať desiatky %.



Potom pri účtovaní zistia, že miesto kasírovania , na to ešte doplatia
buchač
04.06.15,17:53
10 rokov a 30% nie je ziadna vyhra. To mas 3% p.a.
S bmg plne suhlasim, som rad ze aj fico pochopil, ze tych nenazrancov NESMIE odskodnit.
Jedine koho lutujem je par naivnych dochodcov. Ale ozaj iba par, pretoze aj niektori dochodci su nenazrani...
ZaBMG si mozu sami ludia svojou nenazranostou. Oni sa s nami so ziskom nedelili ked si ho vyberali, takze ani my sa nebudeme podielat na ich strate.

Matik bol onehdá len malá ryba...začínal ako šofér Avie, točil maslo a mlieko z Čiech krátko po nežnej do Fruniho veľkoobchodu.
Fruni bol vždy hovado ....

Niekto vraj vložil 700 melónikov... http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/155293-najvyssi-vklad-v-bmg-prevysuje-700-milionov/
Ten určite neostal bez výstražného telefonátu, inak by obaja voňali fialky od spodu.

Zaujímavé, že jaký humbuk bol okolo CD-čka...a nik no neposunul na patričné miesta.
Plno zaujímavých osôb sa tam musí vyskytovať...a nie jedna dostala aj to patričné vyrozumenie pred krachom...na to vezmem jed.
Nandrolon
04.06.15,18:00
Co som pocul tak v 90-tich rokoch sa dal najat najomny vrah okolo 300 000 sk.
Ak by mi niekto ukradol tych 7 mil., tych 300 tisic by som si uz priplatil pre dobry pocit...
No a skupinky zo Slovenska chodili zase robit poriadky (iba bitky ale festovne) do polska. Davne casy kulturistiky :-))))
Ten vrch pyramidy si to pekne vybral a na ostatnych, ktori nemohli nikoho fyzicky ohrozit sa sralo...
pavol54
04.06.15,18:01
nijako to nesúvisi s dnešnými dôchodcami...to si pochopil správne...

škoda, že len to...
v geometrii na základnej škole sme sa učili nejakú vetu o podobnosti trojuholníkov, ak ju aplikuješ zo súčasnosti do budúcnosti na akékoľvek merateľné javy tak sa potvrdí pravidlo tejto vety. Ak súčasný dvojpilierový dôchodca má menej ako jednopilierový prečo by nemalo platiť že za tých istých podmienok to bude o 10, 20 rokov? a ak má brať dvojpilierový viac v budúcnosti prečo nemôže brať aj teraz? Ak pochopíš vyvráť mi môj názor rád sa poučím.
to je trosku demagogicke podla mna.
Neviem sa vyjadrit, ci sposob ako je rieseny druhy pilier je dobry alebo zly, ale podla mna aj keby bol vymysleny najlepsimi odbornikmi a 1000 vyskusany a preukazatelne vyhodny, tak po tolkych zasahoch precedu a jeho kamaratov, by nakoniec skrachoval tak ci tak.
mozno to prirovnam k podnikaniu, ak Ti neustale budem sliapat na paty, hadzat polena pod nohy, ucelovo klamat Tvojich zakaznikov, budes podnikat prehnane opatrne, vsetko si zabezpecis 100x na ukor vynosov. Este rz opakujem neobhajujem system ako taky, lebo nie som ani ekonom ani sociolog.
Alebo sa to ste z ineho uhla da prirovnavat. K socializmu. Mali to nechat krachnut, spadnut na uroven KLDR a potom urobit neznu prepytujem revoluciu. Takto tu furt budu tisice ludi, ktori budu tvrdit, ze socializmus bol fajn a nikto ich uz o opaku nepresvedci.
Ale naspat k II piieru. Keby boli Fico a jeho banda naozaj uprimni, tak ten system nechaju bezat aspo 10 rokov bez dotyku a potom by mali zhodnocovat, lebo takto zhodnocuju aj svoje vlastne preslapy.
Lenze oni uprimni neboli a nie su, islo im len o to ako prejest peniaze a porozdavat ich kamaratom a este pritom dobre vyzerat.
Neviem prečo robili zmeny ale zdôvodňovali to napríklad krachom Lehman Brokers, Amslico a pod, kde mali nakúpené tieto DSS -ky dlhopisy nebol som ani minister financií ani poradca ale tie zásahy zdôvodnili logicky na druhej strane ak by nezasiahli ako napríklad dzurinda voči BMG, tak by každý kto by stratil kričal prečo nezasiahli na ochranu dôchodkových investorov. Po vojne je každý kaprál generálom a po kríze je každý odborník na ekonomiku. A myslím si že ani DSS ky by si nenechali stratové investície len na svojom chrbáte( teraz to zdôvodňujú ficovými zásahmi) inak prečo neinvestujú DSS -ky do financovania predražených diaľnic však to musí byť ryža alebo nenakupujú dlhopisy zdravotných poisťovní ďalšia ryža.
no a o tom presne som pisal. Ty hovoris, ze Fico musel zachranovat peniaze ludi a ja zase neverim, ze DSS mali aktiva len v LB, ci Amslicu. NIkdy uz nezistime ako by to bolo dopadlo. DSS mali aktiva urcite rozlozene kadetade. DSS by sa nemohli, ako Ty hovoris, vyhovarat na Fica, keby ten populisticky jeliman nestrkal svoje nenazrane paprce do penazi ludi.
No a porovnavat Lehman Brothers s BMG, je uz o nieco vyssi stupen demagogie. :), ci to bol zart? Do BMG strkali peniaze chamtivci, ktori o SWAT analyze a investovani netusili nic, robili tak napriek upozorneniam lavicovej ministerky financii a plne si zasluzili prist o svoje peniaze. Nuz a medzi poistencami DSS a LB bola prave ta DSS, ktora mala v LB (ak vobec) iba cast svojich aktiv.
Jasne ze straty na financnych trhoch a teda aj v DSS by pocitili aj poistenci, ale bola to ich volba a nikoho z nich nenapadne, aby sa im na to ostatni poskladali, ( ako chamtivi "investori" z kauzy BMG). Mne sa penaze v II pilieri pohybuju v rozmadzi 10 rokov aj o 30 %, ale to je v poroadku, o tom to je. Ja som si to vybral a neprekvapi ma to. Len tu do toho nezasahuje kadejaky Kazigraf so svojim precedom.
30% zisk alebo švajčiarsky dôchodok rovnako hlúpa a rovnako naivná návnada na hlupákov o princíp sa jedná investovanie do zlodejskej firmy a prísť o to či rýchlo po roku alebo po 30 rokoch je snáď jedno. a k tým nasporeným dôchodkom zase polopravda o výnosoch .
vlado 33
04.06.15,18:04
nijako to nesúvisi s dnešnými dôchodcami...to si pochopil správne...

škoda, že len to...
v geometrii na základnej škole sme sa učili nejakú vetu o podobnosti trojuholníkov, ak ju aplikuješ zo súčasnosti do budúcnosti na akékoľvek merateľné javy tak sa potvrdí pravidlo tejto vety. Ak súčasný dvojpilierový dôchodca má menej ako jednopilierový prečo by nemalo platiť že za tých istých podmienok to bude o 10, 20 rokov? a ak má brať dvojpilierový viac v budúcnosti prečo nemôže brať aj teraz? Ak pochopíš vyvráť mi môj názor rád sa poučím.
to je trosku demagogicke podla mna.
Neviem sa vyjadrit, ci sposob ako je rieseny druhy pilier je dobry alebo zly, ale podla mna aj keby bol vymysleny najlepsimi odbornikmi a 1000 vyskusany a preukazatelne vyhodny, tak po tolkych zasahoch precedu a jeho kamaratov, by nakoniec skrachoval tak ci tak.
mozno to prirovnam k podnikaniu, ak Ti neustale budem sliapat na paty, hadzat polena pod nohy, ucelovo klamat Tvojich zakaznikov, budes podnikat prehnane opatrne, vsetko si zabezpecis 100x na ukor vynosov. Este rz opakujem neobhajujem system ako taky, lebo nie som ani ekonom ani sociolog.
Alebo sa to ste z ineho uhla da prirovnavat. K socializmu. Mali to nechat krachnut, spadnut na uroven KLDR a potom urobit neznu prepytujem revoluciu. Takto tu furt budu tisice ludi, ktori budu tvrdit, ze socializmus bol fajn a nikto ich uz o opaku nepresvedci.
Ale naspat k II piieru. Keby boli Fico a jeho banda naozaj uprimni, tak ten system nechaju bezat aspo 10 rokov bez dotyku a potom by mali zhodnocovat, lebo takto zhodnocuju aj svoje vlastne preslapy.
Lenze oni uprimni neboli a nie su, islo im len o to ako prejest peniaze a porozdavat ich kamaratom a este pritom dobre vyzerat.

Keď sa vytváral druhý pilier, všade v médiách sa objavovala reklama- vstúpte. Nikto vtedy neupozornil neinformovaných ľudí o podmienkach, prostý občan tomu neporozumel. Po čase sa v novinách začali objavovať prepočty dôchodkov a hranica veku výhodnosti vstupu.
tajko , kto je naivne? tí naivní ľudia dnes prestupujú späť. Nechce sa mi hľadať štatistiky, niekde som však čítal o jednom milióne dôchodcov, toto číslo bude naďalej stúpať. Toto už kto napraví, ktorá vláda? Pracujem v ťažkom priemysle, kategória rizika IV, pozeral som sa tiež smrti do očí. No povedz, kto je naivne, len Fico? Určite nie, sú to aj všetci hajzli, čo boli pred ním.

Ak si v tomto myslel na vine,

tak polla mňa hranol nad 3/4



PS

A naivní sú preto, lebo si myslia, že budú v podstate zadara kasírovať desiatky %.



Potom pri účtovaní zistia, že miesto kasírovania , na to ešte doplatia

Nie mne to hovor, bol by som zvedavý, ako by ťa zlynčoval dav, keby si im to oznámil. Chcel by som potom, tiež vidieť tvoj ksicht.
Nandrolon
04.06.15,18:04
Viem o informacii, kedy jeden clovek zo slovenska chodil kupovat do cr fyzicke zlato 1 x za stvrtrok12 kg, robil to takto 24 mesiacov. Boli to tie tehlicky co drzia banky, nie tie malicke odliatky pre fyzicke osoby...
taiko
04.06.15,18:07
10 rokov a 30% nie je ziadna vyhra. To mas 3% p.a.
S bmg plne suhlasim, som rad ze aj fico pochopil, ze tych nenazrancov NESMIE odskodnit.
Jedine koho lutujem je par naivnych dochodcov. Ale ozaj iba par, pretoze aj niektori dochodci su nenazrani...
ZaBMG si mozu sami ludia svojou nenazranostou. Oni sa s nami so ziskom nedelili ked si ho vyberali, takze ani my sa nebudeme podielat na ich strate.
30% bol pohyb, nie narast ;)
lacotinka
04.06.15,18:09
Pracujem v ťažkom priemysle, kategória rizika IV, pozeral som sa tiež smrti do očí. No povedz, kto je naivne, len Fico? Určite nie, sú to aj všetci hajzli, čo boli pred ním.

Ak si v tomto myslel na vine,

tak polla mňa hranol nad 3/4



PS

A naivní sú preto, lebo si myslia, že budú v podstate zadara kasírovať desiatky %.



Potom pri účtovaní zistia, že miesto kasírovania , na to ešte doplatia

Nie mne to hovor, bol by som zvedavý, ako by ťa zlynčoval dav, keby si im to oznámil. Chcel by som potom, tiež vidieť tvoj ksicht.



Ešte viac by sa rozčulovali ako na Porade členky stáda, ktoré špéci oslovujem



slépky :D :D



PS

ale jednotne pobúrený dav ešte neznamená, že majú pravdu
taiko
04.06.15,18:14
30% zisk alebo švajčiarsky dôchodok rovnako hlúpa a rovnako naivná návnada na hlupákov o princíp sa jedná investovanie do zlodejskej firmy a prísť o to či rýchlo po roku alebo po 30 rokoch je snáď jedno. a k tým nasporeným dôchodkom zase polopravda o výnosoch .
sme sa nerozumeli. Uz som pisal nandrolonovi. to bol pohyb, nie vynos. Asi som sa zle vyjadril. Myslel som tym len to, ze sa trhy hybu, ze je to normalne, preto sa investuje na vela rokov. Teraz mi to tam len stoji a rastie pomalicky, lebo ja uz neprispievam
lacotinka
04.06.15,18:14
[

Zaujímavé, že jaký humbuk bol okolo CD-čka...a nik no neposunul na patričné miesta.
Plno zaujímavých osôb sa tam musí vyskytovať...a nie jedna dostala aj to patričné vyrozumenie pred krachom...na to vezmem jed.

Sa mi zdá, že nakoniec ho aj trnkovci prečítal
a po vzore Lenona :

nepovedal :D
Nandrolon
04.06.15,18:15
Taiko, aky pohyb, teda mozes byt aj na nule, nie?
15% do plusu a 15% do minusu...
Ale asi je to jazykovou barierou, takze aky pohyb?
lacotinka
04.06.15,18:16
Co som pocul tak v 90-tich rokoch sa dal najat najomny vrah okolo 300 000 sk.
Ak by mi niekto ukradol tych 7 mil., tych 300 tisic by som si uz priplatil pre dobry pocit...
No a skupinky zo Slovenska chodili zase robit poriadky (iba bitky ale festovne) do polska. Davne casy kulturistiky :-))))
Ten vrch pyramidy si to pekne vybral a na ostatnych, ktori nemohli nikoho fyzicky ohrozit sa sralo...


vraj ukrajinci boli o dosť lacnejší (zapôsobila neviditeľná tuka trhu :D )
taiko
04.06.15,18:17
Viem o informacii, kedy jeden clovek zo slovenska chodil kupovat do cr fyzicke zlato 1 x za stvrtrok12 kg, robil to takto 24 mesiacov. Boli to tie tehlicky co drzia banky, nie tie malicke odliatky pre fyzicke osoby...
zlato si mozes kupit v Antvepach kolko chces a lacnejsie ako v Cechach
lacotinka
04.06.15,18:18
Viem o informacii, kedy jeden clovek zo slovenska chodil kupovat do cr fyzicke zlato 1 x za stvrtrok12 kg, robil to takto 24 mesiacov. Boli to tie tehlicky co drzia banky, nie tie malicke odliatky pre fyzicke osoby...

šak to nekúpil ani metrák
pavol54
04.06.15,18:19
Viem o informacii, kedy jeden clovek zo slovenska chodil kupovat do cr fyzicke zlato 1 x za stvrtrok12 kg, robil to takto 24 mesiacov. Boli to tie tehlicky co drzia banky, nie tie malicke odliatky pre fyzicke osoby...
kde býva v Krupine?
taiko
04.06.15,18:20
Taiko, aky pohyb, teda mozes byt aj na nule, nie?
15% do plusu a 15% do minusu...
Ale asi je to jazykovou barierou, takze aky pohyb?
no tak ze v jeden rok mas napr 15000 o dva roky 10000 a o styri 16000 atd. Len ten pohyb na trhu som chcel vykreslit. Ked investujes, musis nerusat a nechat tak. Jedine ze by si chcel spekulovat. A Fico rusal a rusal a rusal a to je podla mna jedna z pricin, preco vynis DSS nie je taky aky by mohol byt. Samozrejme nie je to asi jediny dovod.
lacotinka
04.06.15,18:20
Viem o informacii, kedy jeden clovek zo slovenska chodil kupovat do cr fyzicke zlato 1 x za stvrtrok12 kg, robil to takto 24 mesiacov. Boli to tie tehlicky co drzia banky, nie tie malicke odliatky pre fyzicke osoby...
kde býva v Krupine?

vari chceš kúpiť a zasiať ???
pavol54
04.06.15,18:24
30% zisk alebo švajčiarsky dôchodok rovnako hlúpa a rovnako naivná návnada na hlupákov o princíp sa jedná investovanie do zlodejskej firmy a prísť o to či rýchlo po roku alebo po 30 rokoch je snáď jedno. a k tým nasporeným dôchodkom zase polopravda o výnosoch .
sme sa nerozumeli. Uz som pisal nandrolonovi. to bol pohyb, nie vynos. Asi som sa zle vyjadril. Myslel som tym len to, ze sa trhy hybu, ze je to normalne, preto sa investuje na vela rokov. Teraz mi to tam len stoji a rastie pomalicky, lebo ja uz neprispievam
závisí na peňaženke, ak niekto investoval 1000 dostal 1300 preneho to bol výnos žiadny pohyb ho nezaujímal ani ho nezaujímalo ako k nim prišiel hlavne že ich mal to že to bolo prelievanie(pohyb) môžu konštatovať vyšetrovatelia.
taiko
04.06.15,18:24
30% zisk alebo švajčiarsky dôchodok rovnako hlúpa a rovnako naivná návnada na hlupákov o princíp sa jedná investovanie do zlodejskej firmy a prísť o to či rýchlo po roku alebo po 30 rokoch je snáď jedno. a k tým nasporeným dôchodkom zase polopravda o výnosoch .
pavol, som neporozumel. Ako si to myslel, ze "investovat do zlodejskej firmy" ? Si to myslel tak ze DSS su zlodejske firmy? Neviem aky je princip na SK, ale tu v NL je II, ba aj treti pilier, ludia investuju a zatial to funguje.
Ci si to myslel, ze generalne je investovanie zle?
Nandrolon
04.06.15,18:25
Taiko, tak kolko 100g argor heraeus?, pripadne ekvivalent?
Platilo to kedysi, aj rakuske banky ho mali lacnejsie... Ale teraz v dobe eu su uz ceny velmi podobne...
Taiko 3 pilier su vsetky poistky so sporenim, nic ine si pod tym nepredstavuj, 3. pilier je aj u nas, dokonca niekolko rokov...
So slovami pohyb opatrne, lebo to je len vyhovorka pre stratu.
Ak je pohyb smerom dole, uz sa to nikdy nemusi vratit naspat!!
pavol54
04.06.15,18:26
Viem o informacii, kedy jeden clovek zo slovenska chodil kupovat do cr fyzicke zlato 1 x za stvrtrok12 kg, robil to takto 24 mesiacov. Boli to tie tehlicky co drzia banky, nie tie malicke odliatky pre fyzicke osoby...
kde býva v Krupine?

vari chceš kúpiť a zasiať ???
nepočúvaš správy? jedného chudáka vykradli a má toľko že ani nevie či mu ukradli 800 000 alebo 200 000.
pavol54
04.06.15,18:37
Taiko, aky pohyb, teda mozes byt aj na nule, nie?
15% do plusu a 15% do minusu...
Ale asi je to jazykovou barierou, takze aky pohyb?
no tak ze v jeden rok mas napr 15000 o dva roky 10000 a o styri 16000 atd. Len ten pohyb na trhu som chcel vykreslit. Ked investujes, musis nerusat a nechat tak. Jedine ze by si chcel spekulovat. A Fico rusal a rusal a rusal a to je podla mna jedna z pricin, preco vynis DSS nie je taky aky by mohol byt. Samozrejme nie je to asi jediny dovod.
Ak investujem, tak len do takej firmy ktorej na stopro verím a vidím do nej ak niekoho poverím investovaním môjho kapitálu (čo sú DSS ky) tak musím mať možnosť si vybrať, lebo budú so mnou robiť to čo doktori s poplatkami a to im de facto vidíme na prsty akú máš možnosť výberu pre investíciu budúcich výnosov v II pilieri? žiadnu Tá konkurencia je len formálna ako aj poisťovne je ich tu zo päť a pritom je každá s každou prepojená ako kpitálovo, tak minimálne zaisťovateľa majú jedného. Ak chcem šporiť do druhého piliera tak tak štátu to môže byť jedno kde hlavná vec že na konci dňa (deň pred odchodom do dôchodku pošlem do inštitúcie balík z ktorého mi vyrátajú dôchodok a ak je môj termínovaný vklad úročený vyššie ako ktorýkoľvek fond a pritom som proti strate zabezpečený štátom do určitej výšky Ako sú zabezpečené straty DSS-iek pri zlom hospodárení už to niekto povedal?
taiko
04.06.15,19:44
Taiko, aky pohyb, teda mozes byt aj na nule, nie?
15% do plusu a 15% do minusu...
Ale asi je to jazykovou barierou, takze aky pohyb?
no tak ze v jeden rok mas napr 15000 o dva roky 10000 a o styri 16000 atd. Len ten pohyb na trhu som chcel vykreslit. Ked investujes, musis nerusat a nechat tak. Jedine ze by si chcel spekulovat. A Fico rusal a rusal a rusal a to je podla mna jedna z pricin, preco vynis DSS nie je taky aky by mohol byt. Samozrejme nie je to asi jediny dovod.
Ak investujem, tak len do takej firmy ktorej na stopro verím a vidím do nej ak niekoho poverím investovaním môjho kapitálu (čo sú DSS ky) tak musím mať možnosť si vybrať, lebo budú so mnou robiť to čo doktori s poplatkami a to im de facto vidíme na prsty akú máš možnosť výberu pre investíciu budúcich výnosov v II pilieri? žiadnu Tá konkurencia je len formálna ako aj poisťovne je ich tu zo päť a pritom je každá s každou prepojená ako kpitálovo, tak minimálne zaisťovateľa majú jedného. Ak chcem šporiť do druhého piliera tak tak štátu to môže byť jedno kde hlavná vec že na konci dňa (deň pred odchodom do dôchodku pošlem do inštitúcie balík z ktorého mi vyrátajú dôchodok a ak je môj termínovaný vklad úročený vyššie ako ktorýkoľvek fond a pritom som proti strate zabezpečený štátom do určitej výšky Ako sú zabezpečené straty DSS-iek pri zlom hospodárení už to niekto povedal?
pavol ja neobhajujem DSS. Ved sm vravel, ze tomu systemu neroumiem, Ja som len spominal, ze sa do toho rusalo, a teraz sa divia vsetci, ze to nefunguje. Mozno, keby sa nebolo rusalo, tak by to bolo lepsie, alebo by sa to dalo aspon objektivnejsie vyhodnotit.
Ale samozrjeme zcasti mas pravdu aj Ty, ze DSS najprv nakrmia seba a potom ked sa zvysi, tak aj ostatnym sa ujde. Ale pri vladcoch ako Fico s bandou aj to je mozno lepsie ako to vsetko prejest a rozdat kamaratom. Pozri si tie spravy vysie. Uz to podla mna nebude penzia, ale len nejaka davka. Najlepsie je si riesit penziu sam.
PS: Do firmy do ktorej "vidis", nemozes investovat, lebo to by potom mohol byt insider trading :)
lacotinka
04.06.15,21:32
Viem o informacii, kedy jeden clovek zo slovenska chodil kupovat do cr fyzicke zlato 1 x za stvrtrok12 kg, robil to takto 24 mesiacov. Boli to tie tehlicky co drzia banky, nie tie malicke odliatky pre fyzicke osoby...
kde býva v Krupine?

vari chceš kúpiť a zasiať ???
nepočúvaš správy? jedného chudáka vykradli a má toľko že ani nevie či mu ukradli 800 000 alebo 200 000.

málokedy pozerám a skoro nikdy nepočúvam
bjuty smis
05.06.15,04:59
nijako to nesúvisi s dnešnými dôchodcami...to si pochopil správne...

škoda, že len to...
v geometrii na základnej škole sme sa učili nejakú vetu o podobnosti trojuholníkov, ak ju aplikuješ zo súčasnosti do budúcnosti na akékoľvek merateľné javy tak sa potvrdí pravidlo tejto vety. Ak súčasný dvojpilierový dôchodca má menej ako jednopilierový prečo by nemalo platiť že za tých istých podmienok to bude o 10, 20 rokov? a ak má brať dvojpilierový viac v budúcnosti prečo nemôže brať aj teraz? Ak pochopíš vyvráť mi môj názor rád sa poučím.


súčasný má preto menej, lebo:
-fico svojími absolutne neodbornými a fušerskými zmenami znemožnil dss lepšie výnosy
-I. pilier je stratový a je dotovaný stovkami milionov evro ročne.
-sporitelia boli "oklamaní"-niekto preci musí byť na vine, oni nie samozrejme a za 10r. si nemohli dostatočne našetriť...

čo bude 20r. - to ti teda nepoviem...
už teraz je v dss cez 6 000 000 000 evri a predstava politikov, čo by oni s tým ( a 20% províziou) dokázali je obrovská...a suma bude vačšia a vačšia....

ale čo bude z I. musí byť jasné každému-vid správu europskej komisie-, kto vie napočítať do 5....aj preto preceda už 3.x otvoril II.pilier a výhaňa odtial sporitelov....len toto zlodejstvo mu moc nežerú ani jeho najskalnejšie ovečky...
taiko
05.06.15,07:31
bjuty smis
05.06.15,07:50
„Nemáme sa ho pýtať nič z politiky a ani nič provokatívne, lebo tu vraj nebude ako politik


bože, to je kretén :))))) a ako čo tam ide ? ide im kázať o dôležitosti birmovky ?
buchač
05.06.15,08:42
„Nemáme sa ho pýtať nič z politiky a ani nič provokatívne, lebo tu vraj nebude ako politik

bože, to je kretén :))))) a ako čo tam ide ? ide im kázať o dôležitosti birmovky ?

Včera si dal po 1/4 roku nejakú decku tokajského http://www.webnoviny.sk/slovensko/clanok/960032-fico-navstivil-vinarov-v-tokaji-ide-robit-pozemkove-upravy/

....holt, chlapec nie je trénovaný na kvalitné víno, doteraz pil len patoky....a preto to aj tak vyzerá...
bjuty smis
05.06.15,12:03
po tej ficovej besede so študentami som myslel, že hlbšie už ťažko klesnú..

a ľaľa ho...
https://dennikn.sk/151124/najlepsi-ministri-zdravotnictva-su-z-kosic-chvalia-rasiho-a-cislaka-falosni-diskuteri/?ref=tit
taiko
05.06.15,12:23
po tej ficovej besede so študentami som myslel, že hlbšie už ťažko klesnú..

a ľaľa ho...
https://dennikn.sk/151124/najlepsi-ministri-zdravotnictva-su-z-kosic-chvalia-rasiho-a-cislaka-falosni-diskuteri/?ref=tit
vsetko sa da, ked sa chce,:D Clovek by si myslel, ze oni uz hlbsie klesnut nemozu a ajhla, furt sa im podari zumpu prehlbit. Len ten ich vir uz taha do zumpy cele Slovensko aj ludmi
jar88
05.06.15,15:02
Fickov spolužiak si za následníka vybral šuplikanta :


Monika Tódová
Monika Tódová
4. jún 2015 18:29

Komunistický režim zabil na slovenskej hranici s Rakúskom minimálne 42 osôb, ktorých príbehy zadokumentoval Ústav pamäti národa. PETER ŠUFLIARSKY hovorí, že keby prišli všetci spolu a naraz, bol by to zločin proti ľudskosti. No oni chodili sami a tí, čo na streľbu, roztrhanie psami alebo elektrický prúd do drôtov dali pokyn, žijú dodnes a sú na slobode. A zrejme už aj zostanú.

Predstavitelia Ústavu pamäti národa hovoria, že slovenské justičné orgány nemajú vôľu vyšetriť vraždy na hraniciach za komunizmu. Je to o vôli?

To, či je nejaký skutok trestným činom, nemôže byť o vôli. Je to len o tom, aké máme právne možnosti. V minulosti bol na Generálnej prokuratúre vytvorený špecializovaný útvar, kde sa doručovali oznámenia ÚPN. Spravidla boli odstúpené buď na krajskú prokuratúru do Bratislavy alebo do Trnavy. Skutky, ktoré sa stali na hraniciach, nevykazovali znaky perzekúcie obyvateľstva v ponímaní zločinu proti ľudskosti. Išlo o individuálne útoky proti konkrétnym poškodeným. Nemohli sme to posudzovať ako zločiny proti ľudskosti tak, ako ich chápu medzinárodné normy alebo vnútroštátne zákony, ale len ako „obyčajné“ trestné činy, ktoré sú dnes už premlčané.

Prečo? ÚPN aj predstavitelia bruselskej platformy pamäti a svedomia tvrdia, že išlo o systematické vraždenie civilných osôb, ktoré bolo uskutočnené legislatívou, čo vražedný systém na hranici zaviedla. A že nešlo o legislatívu proti kriminálnikom, ale civilistom. Systém na hranici bol budovaný tak, aby nie, že zabránil úteku, ale rovno zabil.

Tvrdenie, že technické zariadenie malo slúžiť na systematické vraždenie, neobstojí. V rámci preverovania oznámení sme si vyžiadali aj podklady o tom, ako elektrické zátarasy fungovali. Bolo zistené, že boli trojpásmové a elektrický prúd bol pustený do strednej časti. Ten, kto sa k nej chcel prepracovať, musel prekonať prvú drôtenú zátarasu, kde bolo upozornenie, že koná v rozpore so zákonom a vstupuje do zakázaného pásma.
No poniektorí bývalí profíci, sú schopní ešte dnes tvrdiť, že nekonali nič sprosté.
Oni vraj len slúžili socialistickej vlasti.
A opilec, na ktorého podnes tak pľujú, im vlastne zabezpečil nárok na výsluhovú almužnu.
Nandrolon
05.06.15,17:53
... a sk*rvenych vrahov Masinovych este niekto ospevuje.... Skoda, ze ich niekto nesejmul...
buchač
05.06.15,18:03
... a sk*rvenych vrahov Masinovych este niekto ospevuje.... Skoda, ze ich niekto nesejmul...

Títo boli ešte väčší hrdinovia...odfajčili pilota v kabíne...
http://sk.wikipedia.org/wiki/Únos_lietadla_do_NSR_dňa_8._júna_1972
Nandrolon
05.06.15,18:21
Hlavny organizator mal dostatocne mnozstvo sebareflexie a to si osobne cenim. Sam sa obesil.
Ale tito dvaja pošukovia vrazdili nevinnych ludi. A v tv sa tvarili ako hrdinovia... Ale osud ich dobehne, alebo ich najblizsich ako to casto byva.
Rovnaki vrahovia ako ked niekto pichne nozom predavacku v potravinach a ta zomrie.
Nandrolon
05.06.15,18:30
Buchac - som sa nasmial na tom Adamicovi, ze mne je vsetko jedno.....
Vidno mlady, hlupy :-))))))))))))
Chcel by som vidiet, keby mu ten pilot odpovedal, ze "aj mne" a namieril to mierne do zeme /tak, aby mohli komunikovat a nie aby to tam uz vsetko lietalo/, ze ako by zareagoval a ci by si nahodou necistil nohavice....
Ja som mal prv presne ten postoj a aj som sa dokopy 3 x narodil /1 x naozaj a potom este 2 x/.
buchač
05.06.15,18:36
Ale osud ich dobehne, alebo ich najblizsich ako to casto byva.

Buchac - som sa nasmial na tom Adamicovi, ze mne je vsetko jedno.....
Vidno mlady, hlupy :-))))))))))))

Mladý a či starý...
Ako čítam občas poniektoré príspevky ???

Lubomír Adamica (nar. 30. 11. 1949) Hlavný iniciátor únosu lietadla.[6] Od začiatku roku 1969 do mája 1971 v emigrácii, zdržiaval sa v NSR a USA – precestoval Hamburg, New York, San Francisco až po Havaj. Počas pobytu v USA získal skúsenosti s užívaním drog – marihuanou, hašišom, LSD aj heroínom.[7] Takisto bol v minulosti v opatere psychiatrov, nakoľko sa dvakrát pokúsil o samovraždu.
Jeden to má už za sebou...ten druhý sa ešte návykov nezbavil...ale možno ho už pustia z tej opatery a si to následne hodí. ;)
Nandrolon
05.06.15,19:06
Buchac - drogy su svinstvo, ale castokrat je to neoddelitelna sucast zivota AJ vysokointeligentnych ludi. Samozrejme ze lekar nebude fetovat toluen v sacku, ale da si napr. koks, ktory ma stimulacne ucinky /nie oblbujuce ako heroin/. A taktiez ho bezne pouzivaju v nemocniciach.
No a zober si umelcov. Vsetko "cudni ludia".
Maniodepresia, alkohol, koks - castokrat spolocny menovatel najuznavanejsich umelcov na svete.
jar88
06.06.15,05:22
„Nemáme sa ho pýtať nič z politiky a ani nič provokatívne, lebo tu vraj nebude ako politik


bože, to je kretén :))))) a ako čo tam ide ? ide im kázať o dôležitosti birmovky ?
No a predstav si k nemu ešte aj tých ostatných jeho druhov, čo sedia v parlamente.
To už je iné blbákovo, nie?
-------------------------------------------
Ale viem si predstaviť aj iný parlament.
Parlament v ktorom by sedeli ľudia s úrovňou aspoň trošku porovnateľnou k týmto dvom.

Partnerstvo EÚ a USA-TTIP na dobrý obchod?

https://www.youtube.com/watch?t=26&v=hMKGzJOTfyQ

https://www.youtube.com/watch?v=vhJzAPHgnIw
Zaujímavé je, že sa v EU dohodli, že vyjednávania budú pred občanmi utajovať.
Vraj by nebolo vhodné to zverejňovať.
pavol54
06.06.15,08:53
Buchac - drogy su svinstvo, ale castokrat je to neoddelitelna sucast zivota AJ vysokointeligentnych ludi. Samozrejme ze lekar nebude fetovat toluen v sacku, ale da si napr. koks, ktory ma stimulacne ucinky /nie oblbujuce ako heroin/. A taktiez ho bezne pouzivaju v nemocniciach.
No a zober si umelcov. Vsetko "cudni ludia".
Maniodepresia, alkohol, koks - castokrat spolocny menovatel najuznavanejsich umelcov na svete.
drogy NIKDY nie sú súčasťou života vysoko inteligentných ľudí, IQ a inteligencia nemusia bývať spolu v tej istej hlave.
taiko
06.06.15,09:30
Buchac - drogy su svinstvo, ale castokrat je to neoddelitelna sucast zivota AJ vysokointeligentnych ludi. Samozrejme ze lekar nebude fetovat toluen v sacku, ale da si napr. koks, ktory ma stimulacne ucinky /nie oblbujuce ako heroin/. A taktiez ho bezne pouzivaju v nemocniciach.
No a zober si umelcov. Vsetko "cudni ludia".
Maniodepresia, alkohol, koks - castokrat spolocny menovatel najuznavanejsich umelcov na svete.
drogy NIKDY nie sú súčasťou života vysoko inteligentných ľudí, IQ a inteligencia nemusia bývať spolu v tej istej hlave.
Ja si myslim, ze tp spolu nesuvisi. A nie je IQ kvatifikatorom inteligencie?
pavol54
06.06.15,09:47
Buchac - drogy su svinstvo, ale castokrat je to neoddelitelna sucast zivota AJ vysokointeligentnych ludi. Samozrejme ze lekar nebude fetovat toluen v sacku, ale da si napr. koks, ktory ma stimulacne ucinky /nie oblbujuce ako heroin/. A taktiez ho bezne pouzivaju v nemocniciach.
No a zober si umelcov. Vsetko "cudni ludia".
Maniodepresia, alkohol, koks - castokrat spolocny menovatel najuznavanejsich umelcov na svete.
drogy NIKDY nie sú súčasťou života vysoko inteligentných ľudí, IQ a inteligencia nemusia bývať spolu v tej istej hlave.
Ja si myslim, ze tp spolu nesuvisi. A nie je IQ kvatifikatorom inteligencie?
IQ je len kvantifikátorom(dohodnutým meradlom) časti spektra inteligencie.
pavol54
07.06.15,06:50
Keď počúvam prípad Grécko tak mám čím ďalej tým silnejší pocit že Grécko doplatilo na najefektívnejší spôsob obrany - kolektívnu obranu v rámci nej muselo nakúpiť x lodí y tankov aby splnilo nadiktované úlohy a nikto sa nepýtal či na to má(preto to enormné zadlženie- banky pre zbrojné programy požičali, zbrojovky svoje dostali, a my sme požičali do eurovalu) . ako je to s najefektívnejšou obranou u nás?
jar88
07.06.15,17:53
Keď počúvam prípad Grécko tak mám čím ďalej tým silnejší pocit že Grécko doplatilo na najefektívnejší spôsob obrany - kolektívnu obranu v rámci nej muselo nakúpiť x lodí y tankov aby splnilo nadiktované úlohy a nikto sa nepýtal či na to má(preto to enormné zadlženie- banky pre zbrojné programy požičali, zbrojovky svoje dostali, a my sme požičali do eurovalu) . ako je to s najefektívnejšou obranou u nás?
Podľa toho, čo sem nedávno dal taiko, armáda nás stojí menej, ako naši kolchozníci.
Už to nieje ako za čias RVHP a Varšavskej kolektívnej obrany pred imperializmom. To boli iné náklady.
-------------------------
V rámci NATO je to doslova brnkačka.
pavol54
07.06.15,18:10
Keď počúvam prípad Grécko tak mám čím ďalej tým silnejší pocit že Grécko doplatilo na najefektívnejší spôsob obrany - kolektívnu obranu v rámci nej muselo nakúpiť x lodí y tankov aby splnilo nadiktované úlohy a nikto sa nepýtal či na to má(preto to enormné zadlženie- banky pre zbrojné programy požičali, zbrojovky svoje dostali, a my sme požičali do eurovalu) . ako je to s najefektívnejšou obranou u nás?
Podľa toho, čo sem nedávno dal taiko, armáda nás stojí menej, ako naši kolchozníci.
Už to nieje ako za čias RVHP a Varšavskej kolektívnej obrany pred imperializmom. To boli iné náklady.
-------------------------
V rámci NATO je to doslova brnkačka.
a pred kým či proti komu? A kedy bolo Grécko vo Varšavskej zmluve. zase píšeš z cesty
misoft
08.06.15,02:37
Mládenci - máte to pomýlené.
V čase RVHP a VZ - na "obranu" sa vynakladali omnoho vyššie výdavky - bolo to okolo 5-7% HDP. Dnes je to 1,7%! (cca).
Grécko síce kupovalo zbrane (vraj muselo?! - omyl - chcelo!) - nebolo to v ich prípade NATOm nariadené! A ani EÚ im to neprikazovala!
Jednoducho - oni to chceli, tak kupovali - i na dlh. Okrem toho (teraz na to nadávajú) - ani ich "pracovná morálka" nebola boh vie aká. Veď oni mali "obedňajšiu prestávku" od 11:30 až do 15:00 a o 17:00 i padla. Takže aká tam bola efektivita? Oni sa spoliehali na tri veci:
1) turizmus nás z toho vytiahne;
2) EÚ nás podrž;
3) ose*ieme EÚ a zlepšíme si papierovo zisky, EÚ to až tak nekontroluje.
Výsledkom je:
1) turizmus ich z toho nevytiahol... bolo to ako na hojdačke, raz hore, raz dole;
2) EÚ chcelo ich podržať, podržalo a zachraňovalo ich "bačovanie", ale chcelo záruky. A Gréci chcú peniaze od všetkých, ale nechce dať žiadne záruky;
3) osie*ať sa im darilo, ale narazila kosa na kameň a prevalilo sa to - Gréci (ale nie tí tam dole!) sú darmožráči....
jar88
08.06.15,09:02
Keď počúvam prípad Grécko tak mám čím ďalej tým silnejší pocit že Grécko doplatilo na najefektívnejší spôsob obrany - kolektívnu obranu v rámci nej muselo nakúpiť x lodí y tankov aby splnilo nadiktované úlohy a nikto sa nepýtal či na to má(preto to enormné zadlženie- banky pre zbrojné programy požičali, zbrojovky svoje dostali, a my sme požičali do eurovalu) . ako je to s najefektívnejšou obranou u nás?

prečo sa zas dr.eš do gréckej (svetovej ) ekonomiky, keď lepšie rozumieš jačmeňu

veď rozprávaš ako hranol :
Figliar nútil :D firmy, aby dali nízke CP na diaľnice !!!!!!!!!!!!!!
Aké že drbanie sa do politiky, veď on píše len o svojich pocitoch.
Vraj mu rastie (narastá?) pocit, ako pri určitom druhu stolice.
---------------------------------------
pal54
Ak by si náhodou nevedel, kto má kľúče, tak ja viem.
Nandrolon
08.06.15,09:57
A teraz si sa odhalil, že vlastne pracuješ popri biednom dôchodku ešte aj vo verejných záchodoch :-)
jar88
08.06.15,15:03
A teraz si sa odhalil, že vlastne pracuješ popri biednom dôchodku ešte aj vo verejných záchodoch :-)
Ty to len tušíš - máš pocit, ale ja na rozdiel od teba viem.
Viem že si ekonóm vhodný akurát tak na verejné záchodky.
------------------------------------------------------------------------------
Čo ste to za ekonómov, ak pred vami vedia utajiť svetovú ekonomickú situáciu. Veď je informačná doba - doba dostupných informácií. A ty čo na to? Ešte stále žiješ v RVHP?
taiko
08.06.15,18:51
.
misoft
08.06.15,19:56
Ako zisťujem..... môj troll sa ujal....:D
Nandrolon
09.06.15,03:38
Neviem o tom, žeby niekto predo mnou niečo utajil...
Aká kríza, myslíš tú vymyslenú bankármi? Na tej sa dalo brutálne zarobiť, stačilo počkať, kým padnú akciové fondy o 30-60% a následne nakúpiť akcie :-)))))))))))))))))))
Kríza bol účelový výmysel ako dostať peniaze od chudobných smerom k bohatým, rôznymi nástrojmi. Ale to určite vieš.
taiko
09.06.15,04:54
buchač
09.06.15,05:28
Že ako sa dá rýchlo niečo schváliť...:eek:

Pred dvoma týždňami sa zjavila správa
http://ekonomika.sme.sk/c/7824821/slovenska-posta-ponuka-cine-balikove-centrum-v-bratislave.html#ixzz3bEsMXttj

Dnes ...ajhľa...
http://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/357784-na-cene-zalezi-slovaci-sa-zamilovali-do-nakupov-v-azii/

Citujem :


Od nákupov neodrádza ani poštové, ktoré je totiž často zadarmo. Najmä čínski obchodníci chcú takto získať vyšší počet zákazníkov. „Niekedy si však radšej priplatím, príde mi to lepšie zabalené, a teda zníži sa riziko poškodenia. Poštovné som však nikdy neplatila viac ako desať eur,“ hovorí Andrea.
Tu nejde ani tak o odrádzanie od poštovného.
Tu ide o to, že slovenskí "podnikatelia" nakupujú v pohode vo veľkom... nahodia šaržu, maržu, dph, rodné číslo, dátum narodenia svokry ... a hajde na eshope predávať.
To je ale vcelku vedľajšie...jeden buď kúpi alebo nekúpi...vždy má na výber.
Ale ak sa postaví to centrum (a to považujem už za hotovú vec !!! ), tak ešte aj tie free zásielky už budú spoplatňované...samozrejme, že sa nabalí zasa Pošta. Pritom ale poštovné zaplatil odosieľatel.
buchač
09.06.15,05:58
Že ako sa dá rýchlo niečo schváliť...:eek:

No schválne...
Nech sa ozve ten hodnotiteľ a nech dá argumentáciu, v čom so mnou nesúhlasí.
Aj keď o tom pochybujem, že sa ozve.
taiko
09.06.15,06:04
Tu nejde ani tak o odrádzanie od poštovného.
Tu ide o to, že slovenskí "podnikatelia" nakupujú v pohode vo veľkom... nahodia šaržu, maržu, dph, rodné číslo, dátum narodenia svokry ... a hajde na eshope predávať.
To je ale vcelku vedľajšie...jeden buď kúpi alebo nekúpi...vždy má na výber.
Ale ak sa postaví to centrum (a to považujem už za hotovú vec !!! ), tak ešte aj tie free zásielky už budú spoplatňované...samozrejme, že sa nabalí zasa Pošta. Pritom ale poštovné zaplatil odosieľatel.
moze byt z ciny nieco aj zadarmo, nic ma nedonuti si kupit ani zapalky.
Oliwa
09.06.15,06:08
Že ako sa dá rýchlo niečo schváliť...

Pred dvoma týždňami sa zjavila správa
http://ekonomika.sme.sk/c/7824821/slovenska-posta-ponuka-cine-balikove-centrum-v-bratislave.html#ixzz3bEsMXttj

Dnes ...ajhľa...
http://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/357784-na-cene-zalezi-slovaci-sa-zamilovali-do-nakupov-v-azii/

Citujem :


Od nákupov neodrádza ani poštové, ktoré je totiž často zadarmo. Najmä čínski obchodníci chcú takto získať vyšší počet zákazníkov. „Niekedy si však radšej priplatím, príde mi to lepšie zabalené, a teda zníži sa riziko poškodenia. Poštovné som však nikdy neplatila viac ako desať eur,“ hovorí Andrea.
Tu nejde ani tak o odrádzanie od poštovného.
Tu ide o to, že slovenskí "podnikatelia" nakupujú v pohode vo veľkom... nahodia šaržu, maržu, dph, rodné číslo, dátum narodenia svokry ... a hajde na eshope predávať.
To je ale vcelku vedľajšie...jeden buď kúpi alebo nekúpi...vždy má na výber.
Ale ak sa postaví to centrum (a to považujem už za hotovú vec !!! ), tak ešte aj tie free zásielky už budú spoplatňované...samozrejme, že sa nabalí zasa Pošta. Pritom ale poštovné zaplatil odosieľatel.
Nečudo, listové zásielky rapídne poklesli, nahradil ich net, pošta prepúšťala ľudí, za priehradkou na pošte zrazu pribudol regál s drogistickým a iným drobným tovarom :eek:, poštárky vyfasovali skenery a nahnali ich odčítavať stav plynomerov :(... Stúpol však objem doručovaných balíkov z Ázie, najmä z Číny, tak hľadajú, čo sa kde dá, aby mali akú-takú robotu pre tú armádu poštárok v teréne...
buchač
09.06.15,06:23
Tu nejde ani tak o odrádzanie od poštovného.
Tu ide o to, že slovenskí "podnikatelia" nakupujú v pohode vo veľkom... nahodia šaržu, maržu, dph, rodné číslo, dátum narodenia svokry ... a hajde na eshope predávať.
To je ale vcelku vedľajšie...jeden buď kúpi alebo nekúpi...vždy má na výber.
Ale ak sa postaví to centrum (a to považujem už za hotovú vec !!! ), tak ešte aj tie free zásielky už budú spoplatňované...samozrejme, že sa nabalí zasa Pošta. Pritom ale poštovné zaplatil odosieľatel.
moze byt z ciny nieco aj zadarmo, nic ma nedonuti si kupit ani zapalky.

Nikdy nevieš, čo kupuješ... alebo aj vieš podľa vysačky a vtedy sa rozhodneš.
Respektíve kúpiš, lebo to potrebuješ... a dodávka na Slovensko by bola ešte drahšia ako samotný výrobok...nik iný to proste nevyrába, teda okrem Číny.

Moja skúsenosť ?
Od slovenského dodávateľa cez eshop som kúpil náradie za cca 25 € + poštovné.
Čínsky dodávateľ dodá ten istý produkt za cca 5 € a free.

ABY JASNO bolo...tak slovenský dodávateľ kupuje v Číne a následne predáva ďalej.
Príklady sa mi nechce dávať...to nemá význam...
----------------------------------------------------------------------

Pointa je ale iná.
Ide o to, že sa zasa niekto nabalí na slovači....to ma srdí.
buchač
09.06.15,06:28
Nečudo, listové zásielky rapídne poklesli, nahradil ich net, pošta prepúšťala ľudí, za priehradkou na pošte zrazu pribudol regál s drogistickým a iným drobným tovarom :eek:, poštárky vyfasovali skenery a nahnali ich odčítavať stav plynomerov :(... Stúpol však objem doručovaných balíkov z Ázie, najmä z Číny, tak hľadajú, čo sa kde dá, aby mali akú-takú robotu pre tú armádu poštárok v teréne...

Hoď reč so svojou poštárkou...uvidíš tú reakciu.

Ten regál ??? Veď samotné pracovníčky na poštách sa z toho rehocú (alebo plačú).
Scanery ? No fasa...za jeden plynomer vyfasujú 1-2 centy...a odpočítavajú vo voľnom čase.
Armáda ??? No fasa...nie jedna musí rajón obehnúť aj dva krát, lebo má toho toľko na doručenie.

Šak hej...hľadajú....keby zlepšili služby, nemuseli by.
Šak hej...hľadajú....a manažérkovia sa zasa nažerú...
bjuty smis
09.06.15,07:09
Nandrolon
09.06.15,07:29
Buchač, dám krk na to, že mínuskár je buď Jar88 alebo bjuty smis , nikto iný.
Osobne tvoj príspevok tipujem na bjutyho, jar tu ešte asi po ňom nebol...
Taiko - na výrok, že z číny by som nekúpil nič ani zadarmo ti len napíšem, že rád by som sa pozrel na tvoju domácnosť, či sa tam náhodou nenájdu predmety z číny, keďže dnes sa už v číne vyrába skoro všetko.
Dokonca je smutné, že určitý český tovar sa dá v číne nakúpiť vrátane dopravy lacnejšie ako v čechách u samotného výrobcu.
Kto tomu ale trochu rozumie, je to normálne, nakoľko tam sa predávajú iné množstvá ako na tuzemskom trhu.
Bežne je v čechách v akcii slovenské mlieko lacnejšie ako to isté mlieko u nás, takže čomu sa čudovať...
bjuty smis
09.06.15,07:40
a kam dáš ten svoj krk na to ??
no nech sa páči...hned tu bude čistejší vzduch :))))
taiko
09.06.15,07:41
Taiko - na výrok, že z číny by som nekúpil nič ani zadarmo ti len napíšem, že rád by som sa pozrel na tvoju domácnosť, či sa tam náhodou nenájdu predmety z číny, keďže dnes sa už v číne vyrába skoro všetko.
Dokonca je smutné, že určitý český tovar sa dá v číne nakúpiť vrátane dopravy lacnejšie ako v čechách u samotného výrobcu.
Kto tomu ale trochu rozumie, je to normálne, nakoľko tam sa predávajú iné množstvá ako na tuzemskom trhu.
Bežne je v čechách v akcii slovenské mlieko lacnejšie ako to isté mlieko u nás, takže čomu sa čudovať...
:) taku odpoved som cakal. Len je rozdiel, kto to tam v tej Cine vyraba. ;) Aj NIKE vyraba v Cine, len tam su stale ludia z NIKE, ktori na kvalitu dozeraju, napr. aby sa v topankach toxicke farbivo neobjavilo.
Minule isiel taky dokument o vyrobcoch/firmach z Ciny. O kvalite prace aku maju, pokial na nich nikto nedozera.
Nuz a co sa mojej domacnosti tyka, pokial sa da , tak "Made in Europe" sa snazim.
taiko
09.06.15,07:48
viete si predstaviť v našej krajine istôt ?

https://dennikn.sk/154136/rumuni-rubu-vysoko-za-cierne-peniaze-vysetruju-samotneho-premiera/?ref=tit
viem si to predstavit, ale obavam sa ze len pri predstave ostane, ak sa trosicku myslenie spoluobcanov nezmeni
vies, take to " nech prestanu kradnut ostatni, potom prestanem aj ja", alebo " ked mozu kradnut bohati mozem aj ja", alebo " no a co ze musel zaplatit, aj ked neopravnene, sak mal z coho a jemu chybat nebude", alebo "ked neukradnem ja, ukradne iny" atd atd :)
lacotinka
09.06.15,07:49
Neviem o tom, žeby niekto predo mnou niečo utajil...
Aká kríza, myslíš tú vymyslenú bankármi? Na tej sa dalo brutálne zarobiť, stačilo počkať, kým padnú akciové fondy o 30-60% a následne nakúpiť akcie :-)))))))))))))))))))
Kríza bol účelový výmysel ako dostať peniaze od chudobných smerom k bohatým, rôznymi nástrojmi. Ale to určite vieš.

SPLETANISTA

(banky sa dohodli, ako "vyrobia " krízu )



takéto hovadiny dokonca nepíšu ani ženy z domácnosti
Nandrolon
09.06.15,07:50
V podstate tam nakupujem iba elektroniku, súčiastky, kde potrebujem max. kvalitu /napr. pozlátené konektory, špeciálne špecifické súčiastky/ za to si nekresťansky priplácam u českých výrobcov, keďže u nás sa nič také nevyrába ako napr. MPJET.
bjuty smis
09.06.15,07:57
Neviem o tom, žeby niekto predo mnou niečo utajil...
Aká kríza, myslíš tú vymyslenú bankármi? Na tej sa dalo brutálne zarobiť, stačilo počkať, kým padnú akciové fondy o 30-60% a následne nakúpiť akcie :-)))))))))))))))))))
Kríza bol účelový výmysel ako dostať peniaze od chudobných smerom k bohatým, rôznymi nástrojmi. Ale to určite vieš.

SPLETANISTA

(banky sa dohodli, ako "vyrobia " krízu )



takéto hovadiny dokonca nepíšu ani ženy z domácnosti

musíš aj ty začať čítať zem a vek, aeronet a podobné bludy a hned ťa osvieti :))
Nandrolon
09.06.15,07:58
lacotinka - ak banky dávajú bezbreho ľuďom nezabezpečené úvery niekoľko rokov, jedného dňa tá špirála dôjde nakoniec...
Potom ľudia v pozadí bánk prepojený na vlády jednotlivých štátov lobujú na to, aby tie banky zachránili zo štátnych peňazí...
Ale tomu niekoľko desaťročnému kolobehu by si najskôr musel rozumieť, preto, ako žena v domácnosti by si nemal vôbec na to reagovať.
Prečo myslíš že francúzi a nemci chceli stále zachraňovať grécko a predtým aj iné štáty, ktoré čerpali záchranné prostriedky z EÚ a takpovediac ho neprehodili cez palubu???
Žeby tam mali majitelia /z týchto krajín/ bánk naliate veľké množstvo peňazí?
Čo myslíš??
?
Nezabúdaj, že poskytnutá pôžička bankou je pre banku lukratívna investícia, čo na tom, že nebude splatená pôvodným dlžníkom ale napr. štátom?
lacotinka
09.06.15,08:11
lacotinka - ak banky dávajú bezbreho ľuďom nezabezpečené úvery niekoľko rokov, jedného dňa tá špirála dôjde nakoniec...
Potom ľudia v pozadí bánk prepojený na vlády jednotlivých štátov lobujú na to, aby tie banky zachránili zo štátnych peňazí...
Ale tomu niekoľko desaťročnému kolobehu ...



Nezabúdaj, že poskytnutá pôžička bankou je pre banku lukratívna investícia


...


Dnes 06:38



...
Aká kríza, myslíš tú vymyslenú bankármi? ...


Kríza bol účelový výmysel ako dostať peniaze od chudobných smerom k bohatým ...







A teba informujú hneď na druhý deň ?????????????



Možno pre teba v tom nie je rozdiel



(a to je medzi nami ROZDIEL !!!!!!!!!!!! , že ty za 4,5 hodiny zabudneš, čo si písal)
buchač
09.06.15,08:18
:) taku odpoved som cakal. Len je rozdiel, kto to tam v tej Cine vyraba. ;) Aj NIKE vyraba v Cine, len tam su stale ludia z NIKE, ktori na kvalitu dozeraju, napr. aby sa v topankach toxicke farbivo neobjavilo.
Minule isiel taky dokument o vyrobcoch/firmach z Ciny. O kvalite prace aku maju, pokial na nich nikto nedozera.
Nuz a co sa mojej domacnosti tyka, pokial sa da , tak "Made in Europe" sa snazim.

Ale šak ja názor beriem...hlavne, čo sa týka tých značiel.
Môj NTB zn. DELL má tiež Made in China...a som neskutočne spokojný (klop,klop).
Takýchto výrobkov je ale plno...a predávajú ich tí najväčší predajcovia spotrebnej elektroniky...od mobilov až po televízory.

Ja ale spomínam tie poniektoré produkty, na ktorých sa proste nabaľujú tí naši "podnikatelia"...lebo ak sa bude poštovné hradiť z tej Číny, tak sa dá aj predpokladať, že fest spadne ten zásielkový trh ...proste sa to už neoplatí.
Veď je predsa nenormálne, že číňan pošle našincovi zadarmo (on to platí) a následne Pošta vypáli poštovné...nevraviac aj o tých poplatkoch, ak suma prekročí tie EU pravidlá.