buchač
23.05.15,12:56
Kua...čo som sa ja všetko nedozvedel v tých pár príspevkoch...;)
buchač
23.05.15,11:03
Kua...čo som sa ja všetko nedozvedel v tých pár príspevkoch...;)

lebo som ešte neobedoval :D

Ja už hej...obed strávim, ale s tými príspevkami to bude horšie... :D :D :D
pavol54
23.05.15,11:04
hmotnosť strely je určovaná špecifickou hmotnosťou použitých materiálov ničím iným, možno tak pri tretej kozmickej. iné je pohybová energia


a objemom materiálu (cca prierez x dĺžka)
no táák bavíme sa nejakej zbrani a u tej zbrani je hmotnosť strely konštatntná daná súčtom specifických hmotností a množstva použitých materiálov tú nezmení ani dlžka hlavne ani (aha prepáč zle som čítal v predchádzajúcom príspevku) inak by si bolprekvapený ale trenie strely v hlavni existuje len v momente zarezania vodiacej obrúčky(pri delostreleckej munícii) a plášťa pri plášťových strelách(ruč zbr) potom už prakticky je minimálne, preto sa napríklad merala u diel s delenou muníciou hlbka nábojovej komory a pri výpočte parametrov pre nepriamu streľbu bola zohľadňovaná ale to len preto lebo sa zväčšila nábojová komora a tým sa zmenšil tlak za strelou
pavol54
23.05.15,11:12
Kua...čo som sa ja všetko nedozvedel v tých pár príspevkoch...;)

lebo som ešte neobedoval :D
Milan počúvaj alebo čítaj, konštrukcia zbraní a munície 4 semestre po náuke o materiáloch ďalší predmet ktorý mi vyhovoval, plus funkčná diplomovka. Takže niektoré výrazy a spojenia dosť nelogické, z dôvodu nedostatku teoretických základov, tiež ťa nepresviedčam ako elektrikára a niektorých zrejmých veciach.
willma
23.05.15,11:22
chlapci - nie je technik ako technik - napr. aj ja som technik :D
willma
23.05.15,11:57
chlapci - nie je technik ako technik - napr. aj ja som technik :D

ale ty si ako technik (tušijem ) nebezpečná :D
presne :D a ešte aj požiarna a ako taká sa musím trošku vyznať do stavariny aj elektriny aj, aj, aj ................
sosak
24.05.15,08:56
misoft
24.05.15,09:34
@sosak - mali sme to tu už, mali.... a nie raz :D
lujza.j
24.05.15,09:38
..a ešte aj vela krát budeme:(
misoft
24.05.15,09:39
Hmmmm... asi sa držíme: Opakovanie - matka múdrosti (alebo *******?) :D:D:D
lujza.j
24.05.15,14:19
vždy "poteší"ak vás niekto vytopí..... úplný strop je... ked to chcete od susedov nad...zistiť a neotvoria...aj ked sú doma....lebo iba len tak z prče v nedelu poobede vyzváňam...vrrr...ešte,že to vytápal ten úplne naj...a otvoril.....
ked si spomeniem ako moj pes vytápal....:(...do kelu to bol iný masaker...
misoft
25.05.15,08:02
Kua - čo sa to deje v športovom odvetví?
Náhodou listujem:
http://www.teraz.sk/sport/argentina-futbal-liga-hrac-smrt-srdce/136696-clanok.html
Síce argentínsky druholigový hráč, ale i tak ďalší, ktorý exol.....


Už naozaj začína platiť: Športom k trvalej invalidite, prípadne smrti....
lujza.j
25.05.15,08:15
Vela ich sportuje....na vlastne riziko....lebo si plnie sen
Llívia
26.05.15,05:27
Česká polícia bude šetriť na služobných psoch :D
http://klipmania.sk/v/viewvideo/699/esky-policajti-a-novi-psy
buchač
26.05.15,05:35
Česká polícia bude šetriť na služobných psoch :D
http://klipmania.sk/v/viewvideo/699/esky-policajti-a-novi-psy
To zastavenie útočníka nemá chybu...:D :D :D
Ďalšia varianta použitia je aj v takom 2 IN 1 - pelendrek a pes.
Pes bude na vôdzke a poliš s ním bude točiť okolo hlavy...yorkšír bude tesákmi kúsať a hrýzť kde len dosiahne. Táto varianta použitia sa obzvlášť bude hodiť na športové podujatia proti rozvášnenému davu fanúšikov....;)
buchač
26.05.15,09:28
Slovenská pošta ponúka Číne balíkové centrum v Bratislave

Čítajte viac: http://ekonomika.sme.sk/c/7824821/slovenska-posta-ponuka-cine-balikove-centrum-v-bratislave.html#ixzz3bEsMXttj

Jésus máriška....len to nie.

Ako jeden v diskusi spomenul...doteraz chodili tie zásielky načas...;)
Nespomenul ale, že tie zásielky chodili hlavne (sú free dodávatelia) ZADARMO !
Ak by došlo k dohode a vytvorilo sa centrum, tak z Číny do centra Pošty zadarmiko a následne by to bol už iný level...takých cca 3-5 € (možno aj viac) v rámci Slovenska.
Anika61
26.05.15,21:12
Ja nechceeeem už dážd...brŕŕŕ
misoft
27.05.15,03:51
Nuž - dnes ráno tu u nás pravé božie dopustenie. Lejak, ako keby niekto sprchu naplno pustil, vetrisko riadne - rýchlosť vetra cca 60-80km/h v nárazoch i viac.
A SHMÚ pre nás hlási že vraj poloblačno!
evuš
27.05.15,04:33
taiko
27.05.15,05:15
misoft
27.05.15,12:51
Tak toto môže zahlásiť iba blázon :D:D:D:D
http://www.topky.sk/cl/13/1476541/Duchovny-v-TV-sokoval-divakov--Masturbujucim-moslimom-sa-deje-neskutocna-vec-
popripade fanatik.
....alebo fanatický blázon.....
misoft
27.05.15,12:53
Nuž - SHMÚ je podobný dvom Romulánom, ktorí počasie predpovedali. A mali furt pravdu.
Jeden povedal - Bude pekne; druhý zase - Bude škaredo....
Peggynka
29.05.15,06:31
misoft
29.05.15,15:17
Hele, Žabík..... mrkaj!
misoft
29.05.15,15:53
Fotka poskladaná zo 70000 fotiek - veľkosť dát 46TB - 365 Gipixelov.
http://www.in2white.com/
Tweety
29.05.15,16:00
Hele, Žabík..... mrkaj!
Dnes sme na to pozerali v šuťáku. Predbehli sme ťa.
misoft
29.05.15,16:03
Hele, Žabík..... mrkaj!
Dnes sme na to pozerali v šuťáku. Predbehli sme ťa.
Jáááj - holka - šak i ja som "kukal" - ale fotečku mi urobil VLC :D - stačilo len hodiť link do VLC Playera a potom sa divy dajú robiť.
Tweety
29.05.15,16:09
Jasné.
misoft
29.05.15,16:28
lujza.j
29.05.15,17:30
nasrrr....alo...vyúčtovanie...
misoft
29.05.15,17:33
A šóó? Málo vrátia? Alebo veľa pýtajú?
lujza.j
29.05.15,17:40
málo idú vrátiť velmi málo...a v mojom odbere sa nič nezmenilo....v papieroch sa nevyznám:(
buchač
29.05.15,17:46
málo idú vrátiť velmi málo...a v mojom odbere sa nič nezmenilo....v papieroch sa nevyznám:(
Moje vyúčto je o cca 400 menej jak minulý rok...keď mi moja volala, modlila sa teda statočne.
Pritom dcéra sa odsťahovala do vlastného, ja som (skoro) celý rok na chalupe...
Nejak mi to nejde do hlavy...prídem domov, ťahám všetky papiere a hajde porovnávať zálohové platby...
Uvidíme, k čomu sa dorátam.
misoft
29.05.15,17:47
Nuž ja som v pluse.....
buchač
29.05.15,17:51
Nuž ja som v pluse.....
...v pluse som aj ja....
Ale nehnevaj sa...ak spadneš z 900 éčiek za určitých podmienok (viď vyššie) o polovku dole, tak to nie je s kostolným poriadkom.
Sused bol minulý rok v pluse a teraz je v mínuse...rozdiel je tiež okolo 400 €.
misoft
29.05.15,17:53
No tak vtedy neostáva nič iné, len lajstro z minula a lajstro z terajška vedľa teba a mrk sem, mrk tam, mrk sem, mrk tam - ááááá - tu je tá potfora, čo mi prachy žerie..... :D
lujza.j
29.05.15,17:56
minulý rok 667...teraz 160:eek:...predtým dva roky po 500
buchač
29.05.15,17:58
No tak vtedy neostáva nič iné, len lajstro z minula a lajstro z terajška vedľa teba a mrk sem, mrk tam, mrk sem, mrk tam - ááááá - tu je tá potfora, čo mi prachy žerie..... :D
Žeby SBD - správca ??? ;)
Onehdá sa už raz pomýlili...alebo "pomýlili"...??? Museli znova robiť prepočet...a čuduj sa svete....z mínusových platieb boli zrazu plusové...a plusové boli raz tak vysoké...
Ak by sa nik neozval ??? Pri 80 bytoch krát (povedzme) len 200 € je to solídna sumička.
misoft
29.05.15,17:58
Takže málo dali. Zopakuj si postup ako Jurko.... kuk sem, kuk tam.....
misoft
29.05.15,18:00
No tak vtedy neostáva nič iné, len lajstro z minula a lajstro z terajška vedľa teba a mrk sem, mrk tam, mrk sem, mrk tam - ááááá - tu je tá potfora, čo mi prachy žerie..... :D
Žeby SBD - správca ??? ;)
Onehdá sa už raz pomýlili...alebo "pomýlili"...??? Museli znova robiť prepočet...a čuduj sa svete....z mínusových platieb boli zrazu plusové...a plusové boli raz tak vysoké...
Ak by sa nik neozval ??? Pri 80 bytoch krát (povedzme) len 200 € je to solídna sumička.
No i mne sa to pred pár rokmi stalo..... (ešte Slovak kronen boli) - rok držali preplatok a čušali..... keby som náhodou neprišiel na to, sami by si to zhrabli - a mala v tom pazúre ekonómka, čo to počítala...
sito
30.05.15,07:40
No tak vtedy neostáva nič iné, len lajstro z minula a lajstro z terajška vedľa teba a mrk sem, mrk tam, mrk sem, mrk tam - ááááá - tu je tá potfora, čo mi prachy žerie..... :D
Žeby SBD - správca ??? ;)
Onehdá sa už raz pomýlili...alebo "pomýlili"...??? Museli znova robiť prepočet...a čuduj sa svete....z mínusových platieb boli zrazu plusové...a plusové boli raz tak vysoké...
Ak by sa nik neozval ??? Pri 80 bytoch krát (povedzme) len 200 € je to solídna sumička.

kamarátke za 2013 (urobili chybu pri odčítaní vymenených vodomerov ) najprv mínus 80

zavolal som technikovi na BD
pozrel opravil
plus 200 aj nejaké drobné
a kedže je rozvedená, tešila sa viac v júni, ako na Vianoce :D

anyčka, zvyčajne je to tak, že vlastník bytu pozrie najprv začiatok vyúčtovania, teda či je jeho, potom koniec. Ak je preplatok, tak mu naskočí úsmev na tvári. Ak nedoplatok, tak začne nadávať ... čo tam tie ... zasa robili ... do....... Možno niektorí aj do toho stredu v stredu pozrú, hľadajú príčinu. A aj nájdu.

Uhol pohľadu môže byť rôzny, aj dôvod.

Napríklad priemer za bývanie na mesiac : 67,59 €.
Na osobu: 405,54 €.

Rozdiel môže byť spôsobený spotrebou v byte, teda väčším podielom na spoločných nákladoch domu. Tiež zmenou ceny za jednotku, tepla, vody, atď.

Ešte za čias Sk. Pani sa chválila, že má preplatok 5 000 Sk. Ja som také šťastie nemal, slabých 500 Sk. Aj nedoplatok by ma potešil. Len jednú otázočku som jej položil, aké má náklady na bývanie? My dvaja, oni dvaja. Že niečo cez 40 000 Sk. Ja tiež niečo cez, ala 20 000 Sk.

Taký postoj je vodou na mlyn správam domov, takých vlastníkov bytov si prajú, majú radi. A keď niečo nesedí, no majte nás radi.

Ako to bolo v tom švejkovi? Buďme rádi, že sme v teple!
lujza.j
30.05.15,08:37
ja som z toho brutal rozladená.......ešte aj v noci som na tým premýšľala......nechcem do toho ani kukať....až v pondelok v robote..
...zima žiadna "kúrila"som iba stupačkami.....nad a podomnou staré kobry...po 1ks v 4izb.byte....isto nekúrili....ani terapia nákupom nepomohla.....moje decko si zo mňa onúú robí...."mamka to za 160e som spávala v mikine":D....lebo som dala do placu slogan...."ked chceš ísť v lete na dovolenku spávaj v mikine":D
sito
30.05.15,12:31
ja som z toho brutal rozladená.......ešte aj v noci som na tým premýšľala......nechcem do toho ani kukať....až v pondelok v robote..
...zima žiadna "kúrila"som iba stupačkami.....nad a podomnou staré kobry...po 1ks v 4izb.byte....isto nekúrili....ani terapia nákupom nepomohla.....moje decko si zo mňa onúú robí...."mamka to za 160e som spávala v mikine":D....lebo som dala do placu slogan...."ked chceš ísť v lete na dovolenku spávaj v mikine":D

lujza, nielen ako sa Ty správaš v bytovom dome, ale aj ostatní majú vplyv na to koľko sa Ti napočíta zo spoločných nákladov domu. Keď Ty minieš málo a ostatní veľmi veľa, tak to tvoje málo je pre Teba veľa. A nezmenili ste náhodou pomer na 60 : 40 %?
lujza.j
30.05.15,13:01
sitko....neviem..je to možné....ale pochybujem,že niekto kúril.....normal teplota 22st.
lacotinka
30.05.15,14:19
sitko....neviem..je to možné....ale pochybujem,že niekto kúril.....normal teplota 22st.
predpredfčerom nám temperovali
lujza.j
30.05.15,14:21
sitko....neviem..je to možné....ale pochybujem,že niekto kúril.....normal teplota 22st.
predpredfčerom nám temperovali
u mňa ani TRT....myslela som teplotu cez ročné obdobie-zima:)
lacotinka
30.05.15,14:33
No tak vtedy neostáva nič iné, len lajstro z minula a lajstro z terajška vedľa teba a mrk sem, mrk tam, mrk sem, mrk tam - ááááá - tu je tá potfora, čo mi prachy žerie..... :D
Žeby SBD - správca ??? ;)
Onehdá sa už raz pomýlili...alebo "pomýlili"...??? Museli znova robiť prepočet...a čuduj sa svete....z mínusových platieb boli zrazu plusové...a plusové boli raz tak vysoké...
Ak by sa nik neozval ??? Pri 80 bytoch krát (povedzme) len 200 € je to solídna sumička.

kamarátke za 2013 (urobili chybu pri odčítaní vymenených vodomerov ) najprv mínus 80

zavolal som technikovi na BD
pozrel opravil
plus 200 aj nejaké drobné
a kedže je rozvedená, tešila sa viac v júni, ako na Vianoce :D

anyčka, zvyčajne je to tak, že vlastník bytu pozrie najprv začiatok vyúčtovania, teda či je jeho, potom koniec. Ak je preplatok, tak mu naskočí úsmev na tvári. Ak nedoplatok, tak začne nadávať ... čo tam tie ... zasa robili ... do....... Možno niektorí aj do toho stredu v stredu pozrú, hľadajú príčinu. A aj nájdu.

Uhol pohľadu môže byť rôzny, aj dôvod.

Napríklad priemer za bývanie na mesiac : 67,59 €.
Na osobu: 405,54 €.

Rozdiel môže byť spôsobený spotrebou v byte, teda väčším podielom na spoločných nákladoch domu. Tiež zmenou ceny za jednotku, tepla, vody, atď.

Ešte za čias Sk. Pani sa chválila, že má preplatok 5 000 Sk. Ja som také šťastie nemal, slabých 500 Sk. Aj nedoplatok by ma potešil. Len jednú otázočku som jej položil, aké má náklady na bývanie? My dvaja, oni dvaja. Že niečo cez 40 000 Sk. Ja tiež niečo cez, ala 20 000 Sk.

Taký postoj je vodou na mlyn správam domov, takých vlastníkov bytov si prajú, majú radi. A keď niečo nesedí, no majte nás radi.

Ako to bolo v tom švejkovi? Buďme rádi, že sme v teple!

Ja vyjééém , že cca 95% keď vidí preplatok, ďalej neštuduje

aj teraz mi zo 2-3 brblali, že prečo im dávam 2x vodu
pričom mali
- teplo na TUV
- SV na TUV

a že čo je to za bblbosť
to starý správca mal v 1 riadku TUV

akurát, že na zadnej strane z 5 položiek
SVTUV
TUVFixsz
TUVfixzz
TUVvarsz
TUVvarzz

No ale to je taká drobnodotabuľkovaná strana, že tam radšej nič nepozerali

(pred asi 3 rokmi som ju mal prvý raz a cca 3 hodiny som skúmal tabuľky / okienka / vazby - - - lebo vtedy mali aj také exotiny :
- merná spotreba BD 29 kWh/m2/rok
//////////
TUVvarsz cca 0,059 , ale UK varsz 0,59 (samo že na teplo mali od URSO : max 0,0595 ), len im to nejako nevychádzalo, tak asi pre 1500 bytov džugli jednotkovú cenu tepla €/kWh asi 9x vyššiu :D :D ako mali od URSO )
lacotinka
30.05.15,14:38
ja som z toho brutal rozladená.......ešte aj v noci som na tým premýšľala......nechcem do toho ani kukať....až v pondelok v robote..
...zima žiadna "kúrila"som iba stupačkami.....nad a podomnou staré kobry...po 1ks v 4izb.byte....isto nekúrili....ani terapia nákupom nepomohla.....moje decko si zo mňa onúú robí...."mamka to za 160e som spávala v mikine":D....lebo som dala do placu slogan...."ked chceš ísť v lete na dovolenku spávaj v mikine":D

lujza, nielen ako sa Ty správaš v bytovom dome, ale aj ostatní majú vplyv na to koľko sa Ti napočíta zo spoločných nákladov domu. Keď Ty minieš málo a ostatní veľmi veľa, tak to tvoje málo je pre Teba veľa. A nezmenili ste náhodou pomer na 60 : 40 %?

mňa nahováral spracovateľ nákladov UK na 40/60 (PRVN/podlaha - - na jeseň predtým mali namontované prvé PRVN )
že sú menšie rozdiely medzi bytmi
a ľudia menej frflú

ja som (bez schôdze určil 60/40 (PRVN/podlaha) aby to tí , čo regulujú, aj pocítili v €
terezamaria
30.05.15,14:40
málo idú vrátiť velmi málo...a v mojom odbere sa nič nezmenilo....v papieroch sa nevyznám:(
Lui mohol prevádzkovateľ "výmenníčky, resp.kotolne" zdvihnúť platbu za teplo, teplú vodu....sú dané maximálne možné stropy, do akých výšok sa môžu pohybovať. My sme minulý rok mali už maximálne ceny.
lacotinka
30.05.15,14:43
[

Ešte za čias Sk. Pani sa chválila, že má preplatok 5 000 Sk. Ja som také šťastie nemal, slabých 500 Sk. Aj nedoplatok by ma potešil. Len jednú otázočku som jej položil, aké má náklady na bývanie? My dvaja, oni dvaja. Že niečo cez 40 000 Sk. Ja tiež niečo cez, ala 20 000 Sk.

Taký postoj je vodou na mlyn správam domov, takých vlastníkov bytov si prajú, majú radi. A keď niečo nesedí, no majte nás radi.

Ako to bolo v tom švejkovi? Buďme rádi, že sme v teple!

3 izbový , cez 70m2
ja + sb
záloha 160
preplatok 2014 300 (slabšia zima, lebo 2013 okolo 180-200)
takže spotreba cca 1500 € = 45000 Sk
lacotinka
30.05.15,14:45
málo idú vrátiť velmi málo...a v mojom odbere sa nič nezmenilo....v papieroch sa nevyznám:(
Lui mohol prevádzkovateľ "výmenníčky, resp.kotolne" zdvihnúť platbu za teplo, teplú vodu....sú dané maximálne možné stropy, do akých výšok sa môžu pohybovať. My sme minulý rok mali už maximálne ceny.

maximum ?????????????
stačí pozrieť :
URSO
teplo
rozhodnutia
platné
CZT podľa mena
trisestri
31.05.15,08:01
pavol54
31.05.15,08:10
https://www.youtube.com/watch?v=jm48QEigkko
pekné, myslím že naši bieli bratia z osád sú oproti ním vysoko kultivovaní obyvatelia, tí čo urvú aspoň do zberu berú
lujza.j
31.05.15,08:13
[

Ešte za čias Sk. Pani sa chválila, že má preplatok 5 000 Sk. Ja som také šťastie nemal, slabých 500 Sk. Aj nedoplatok by ma potešil. Len jednú otázočku som jej položil, aké má náklady na bývanie? My dvaja, oni dvaja. Že niečo cez 40 000 Sk. Ja tiež niečo cez, ala 20 000 Sk.

Taký postoj je vodou na mlyn správam domov, takých vlastníkov bytov si prajú, majú radi. A keď niečo nesedí, no majte nás radi.

Ako to bolo v tom švejkovi? Buďme rádi, že sme v teple!

3 izbový , cez 70m2
ja + sb
záloha 160
preplatok 2014 300 (slabšia zima, lebo 2013 okolo 180-200)
takže spotreba cca 1500 € = 45000 Sk
4izb. cca. 79m2
ja + decko...zalohy na tri osoby....nemenila som ked chlap išiel robiť het...
záloha 220e...
misoft
31.05.15,08:35
https://www.youtube.com/watch?v=jm48QEigkko
No a toto nám chce EÚ povinne nasáčkovať sem.
Prdlajs!
I keď R.F. ako politika nem toto - ale v tom, aby sme týchto (viď video) tu nedostali - PODPORUJEM. Nie som rasista, mne by nevadili ako ľudia, ale ako zvery (opäť video) - nech idú do džungle.....
lujza.j
31.05.15,09:01
duški dakujem

http://www.celysvet.cz/skin/smile/s3120.gif
decko by muselo čakať do zajtra v robote mám takých tv típkov...by mindžovalo....
misoft
31.05.15,09:04
buchač
31.05.15,13:01
Just som mu neodpovedal v téme, aby tam nemal príspevky

samodruhýStano zas nevydržal a potrebuje slépkám vykotkodákat kam pôjde míňať love nazbíjané u dôverčivých poistencov


Hm...že vraj expedícia.
Ale platí


Expedícia alebo expedovanie je vypravenie, odosielanie či rozoslanie (najmä pošty, tlače, spisov, tovaru, zásielok).
Expedícia môže byť:
výprava skupiny ľudí, spravidla s vedeckým poslaním a na vzdialené miesto, pozri výprava
oddelenie/miestnosť, z ktorého/-ej sa vykonáva expedovanie


Výprava môže byť:
cesta, obyčajne viacerých ľudí, ktorej cieľ má spravidla ambiciózny charakter
vypravenie, odoslanie
vo filme a divadle:
scénická úprava
súbor dekorácií k scénickej úprave
na železnici: vpúšťanie, vypravovanie dopravného prostriedku, obyčajne vlaku na trať
zriedkavo: výlet, cestovanie vôbec

Tak ja Ti teda nevím Karle...:rolleyes:
alaya1
31.05.15,13:01
[

Ešte za čias Sk. Pani sa chválila, že má preplatok 5 000 Sk. Ja som také šťastie nemal, slabých 500 Sk. Aj nedoplatok by ma potešil. Len jednú otázočku som jej položil, aké má náklady na bývanie? My dvaja, oni dvaja. Že niečo cez 40 000 Sk. Ja tiež niečo cez, ala 20 000 Sk.

Taký postoj je vodou na mlyn správam domov, takých vlastníkov bytov si prajú, majú radi. A keď niečo nesedí, no majte nás radi.

Ako to bolo v tom švejkovi? Buďme rádi, že sme v teple!

3 izbový , cez 70m2
ja + sb
záloha 160
preplatok 2014 300 (slabšia zima, lebo 2013 okolo 180-200)
takže spotreba cca 1500 € = 45000 Sk
4izb. cca. 79m2
ja + decko...zalohy na tri osoby....nemenila som ked chlap išiel robiť het...
záloha 220e...


Lujza, dala by som to pozriet niekomu, kto sa v tom vyzna, lebo my mame byt 86m2 a zalohy isli 180 eur, preplatok ovela vyssi ako mas tya to my kurime, aj sa kupeme vo vani denne. Vo FO mame aj uver z FRB
lujza.j
31.05.15,13:53
ja "1000"rokov mega zálohy...roky mi robil nervy chlap....lebo si robil "plaváreň"......vždy som platila jak murovatá.....tri vyúčtovania do zadu už v taške...zajtra kuknem čo zvládnem a potom...
Mária27
31.05.15,14:36
bettylou
31.05.15,15:14
Nuž - dnes ráno tu u nás pravé božie dopustenie. Lejak, ako keby niekto sprchu naplno pustil, vetrisko riadne - rýchlosť vetra cca 60-80km/h v nárazoch i viac.
A SHMÚ pre nás hlási že vraj poloblačno!
Oni tak hlásia počasie, jak ked my še opijeme :D
lujza.j
31.05.15,15:20
Nuž - dnes ráno tu u nás pravé božie dopustenie. Lejak, ako keby niekto sprchu naplno pustil, vetrisko riadne - rýchlosť vetra cca 60-80km/h v nárazoch i viac.
A SHMÚ pre nás hlási že vraj poloblačno!
Oni tak hlásia počasie, jak ked my še opijeme :D
a ešte zato berú lóve:eek::D
pavol54
31.05.15,17:25
korela
31.05.15,19:50
korela
31.05.15,21:31
Ja to tomu chlapovi zo srdca prajem, aby sa z toho zapadákova dostal.

Hurááááá všetci do Blavy a jej okolia.
Ani netušíš, akú pravdu si napísal.
V súčasnosti 2/3 bytov kupujú mimomestkí (došelci za prácou) a 1/3 domáci (z toho je, ktovie, pôvodom "domácich"). Takto pekne s vrodeným citom pre svoje mesto si ho rozvíjame a budujeme podľa vlastných potrieb a predstáv.
Nehovoriac o zákone o stavebnej polícii, porevolučnej anarchii v urbanizme, dodržiavaní územných plánov a pod. Jeden veľký hnus.
Nájdi si grafy, ako v tomto roku stúpli v BA ceny bytov a komu sa Bratislavčania môžu za to poďakovať. Veď hypotéky tie ceny unesú. A nezabudni porovnať ceny bytov s inými mestami, aby si konečne pochopil, akú vysokú životnú úroveň si Bratislavčania užívajú. Aj s dopravou, a inými položkami.
V tej 1/3 sú ľudia, ktorí vkladajú peniaze do bezpečia. Niekto do tunajších bytov miesto do banky, iní na prenájom, niekto pre deti.
Tí lepšie informovaní si kupujú byty mimo územia, kde je väčšia istota.
korela
31.05.15,21:43
https://www.youtube.com/watch?v=jm48QEigkko
No a toto nám chce EÚ povinne nasáčkovať sem.
Prdlajs!
I keď R.F. ako politika nem toto - ale v tom, aby sme týchto (viď video) tu nedostali - PODPORUJEM. Nie som rasista, mne by nevadili ako ľudia, ale ako zvery (opäť video) - nech idú do džungle.....
Austrália sa správa svojprávne.
korela
31.05.15,21:47
korela
01.06.15,00:28
http://www.youreporter.it/video_Incidente_air_show_Alba_Adriatica_impatto_vi deo_ingrandito
http://www.meteoweb.eu/video-gallery/
Drammatico incidente aereo ad Alba Adriatica durante l'Air Show: un morto 31/05/2015
lacotinka
01.06.15,04:34
Lujza, dala by som to pozriet niekomu, kto sa v tom vyzna, lebo my mame byt 86m2 a zalohy isli 180 eur, preplatok ovela vyssi ako mas tya to

my kurime, aj sa kupeme vo vani denne.

Vo FO mame aj uver z FRB



A takáto tu občas kecá o psychológii



šak keby si toto vytlačila na papier a dala zožrať krave , tak z toho zdochne
lacotinka
01.06.15,04:36
http://www.hlavnespravy.sk/wp-content/uploads/2015/05/0000003999.jpg?4ff776

ešte jenno €

a máme "diabolský" zárobok = 666
buchač
01.06.15,04:55
Lujza, dala by som to pozriet niekomu, kto sa v tom vyzna, lebo my mame byt 86m2 a zalohy isli 180 eur, preplatok ovela vyssi ako mas tya to

my kurime, aj sa kupeme vo vani denne.

Vo FO mame aj uver z FRB

A takáto tu občas kecá o psychológii

šak keby si toto vytlačila na papier a dala zožrať krave , tak z toho zdochne
Mňa táto "informácia" už hneď zarazila...ale dal som si Xanax a Diazepan, hneď mi bolo lepšie...;) :D :D :D
buchač
01.06.15,05:02
Ja to tomu chlapovi zo srdca prajem, aby sa z toho zapadákova dostal.

Hurááááá všetci do Blavy a jej okolia.
Ani netušíš, akú pravdu si napísal.
...
Jeden veľký hnus.

Ja vždy len pravdu....
Je to jeden veľký hnus, čo sa tej Blavy týka...viacmenej alebo hlavne tých skutočností, ktoré mám na mysli ja na rozdiel od Teba.
Urbanizmus Blavy nejak neriešim...bol som tam nie raz...nebolo na čo, niet sa na čo a ani sa nebude v dohľadnej na čo pozerať.
alaya1
01.06.15,05:42
Lujza, dala by som to pozriet niekomu, kto sa v tom vyzna, lebo my mame byt 86m2 a zalohy isli 180 eur, preplatok ovela vyssi ako mas tya to

my kurime, aj sa kupeme vo vani denne.

Vo FO mame aj uver z FRB



A takáto tu občas kecá o psychológii



šak keby si toto vytlačila na papier a dala zožrať krave , tak z toho zdochne


Karas fakt si vhodny na liecenie. Ale ako trapne ozivenie tejto pustej temy celkom fajn.
lujza.j
01.06.15,08:56
Potesila kadernicka.....ze ma buduci utorok strcila na 15.45 do diaru....inak az vecer.....a to by som musela patu tahat....z ineho konca dzedziny:)...skratim pačesy....mozno privolam letó...
Kvaka
01.06.15,09:00
Dnes mám zlý deň, nedá mi, aby som tu nereagovala. Čítam príspevky k externej forme štúdia psychológie. Ani jedna z odpovedí nie je presnou odpoveďou na otázku, ale iba JEDNA odpoveď (korely) dostala neužitočné a ešte aj označenie komentár, nie odpoveď. Pritom označiť komentárom by sa dalo aj viac odpovedí, takže nie je to náhoda. Možno to dal jeden človek, ktorý tu používa viac ako jeden nick (teraz nemyslím Karasa), ale možno sa mýlim. Možno to dal niekto, kto korele zo zásady hádže mínusy. Vychádzam však z predpokladu, čo som si všimla už viackrát na porade, že akési neaktívne nicky dávajú často užitočné body inému nicku. Takže prečo by nehodnotili neužitočnými osobu, ktorá im nejakým spôsobom prekáža? Ak je to tak, potom je to veľmi úbohé.
marjankaj
01.06.15,09:06
.....Takže prečo by nehodnotili neužitočnými osobu, ktorá im nejakým spôsobom prekáža? Ak je to tak, potom je to veľmi úbohé.
Aj z tohto vidieť "užitočnosť" hodnotenia príspevkov.
Kvaka
01.06.15,09:09
Vieš, Janko, ale Richard sľuboval, že zneužívanie hodnotení preverí. Možno tak urobil, ak áno, tak je to bez efektu. Ja by som za toto vylučovala.
marjankaj
01.06.15,09:11
Vieš, Janko, ale Richard sľuboval, že zneužívanie hodnotení preverí. Možno tak urobil, ak áno, tak je to bez efektu. Ja by som za toto vylučovala.
Veď on nestíha vylučovať ani Karasa.:eek:
Kvaka
01.06.15,09:11
Alebo tu niekto niekomu zruší tému a dá mu ban, lebo sa im nepáči, ako sa mladučký nick "blbo" pýta a dokonca sa na vylúčení verejne dohodnú. To kde sme?
marjankaj
01.06.15,09:18
Pri starom hodnotení(keď bolo iba kladné) tak sa nestávalo, že by niekto niekoho z pomsty "ohodnotil" ako je to teraz. A preto to malo aj nejakú vypovedaciu hodnotu. Aspoň pre nových členov. Ale teraz sa tu nevedia často zorientovať ani "zabehnutí" poraďáci.
Kvaka
01.06.15,09:27
Ja si čítam, kto dal na nejakú odpoveď v odbornej téme užitočné body, aby som vedela, či tá odpoveď by mohla byť správna a fundovaná, mám už trochu prehľad o odbornosti tých ktorých nickov, takže im verím. Verím aj rozhľadenosti, múdrosti a úprimnosti, aj keď v niečom môžem mať odlišný názor.
marjankaj
01.06.15,09:30
Veď aj ja už mám nejaký prehľad, kto je kto. A noví sa prejavia po pár príspevkoch. Aj tak si všetko overujem podľa zákona, teda ak sa k téme chcem vyjadriť. Aj tak sa však stane, že mi niečo ujde, pri frekvencii novelizovania zákonov.
alaya1
01.06.15,09:42
Dnes mám zlý deň, nedá mi, aby som tu nereagovala. Čítam príspevky k externej forme štúdia psychológie. Ani jedna z odpovedí nie je presnou odpoveďou na otázku, ale iba JEDNA odpoveď (korely) dostala neužitočné a ešte aj označenie komentár, nie odpoveď. Pritom označiť komentárom by sa dalo aj viac odpovedí, takže nie je to náhoda. Možno to dal jeden človek, ktorý tu používa viac ako jeden nick (teraz nemyslím Karasa), ale možno sa mýlim. Možno to dal niekto, kto korele zo zásady hádže mínusy. Vychádzam však z predpokladu, čo som si všimla už viackrát na porade, že akési neaktívne nicky dávajú často užitočné body inému nicku. Takže prečo by nehodnotili neužitočnými osobu, ktorá im nejakým spôsobom prekáža? Ak je to tak, potom je to veľmi úbohé.

ja som dala Korela neuzitocne, / nie komentar/. lebo jej odpoved sa otazky vobec netykala Hm..ze ta netrapi, ked dostava neuzitocne aj za uzitocne odpovede niekto iny, len tato korela. Richard povedal, ze to hodnotenie si ma kazdy davat podla svojho uvazenia a ini to maju akceptovat.
misoft
01.06.15,09:44
mimotemy
...a ja mám z toho niekedy švandu.....:D
lujza.j
01.06.15,09:45
Švanda musi byt:D
Tweety
01.06.15,09:47
Oj, to sem se lekla, že Švajda.
misoft
01.06.15,09:47
...i kdyby na chleba nezbylo.....
misoft
01.06.15,09:48
Ešte dobre, že Šajda, horšia by bola šajba....
alaya1
01.06.15,09:49
mimotemy
...a ja mám z toho niekedy švandu.....:D

ja mam za poslednych par dni asi 10 a nikto kvoli tomu nepise prispevky na Poradu:)
Kvaka
01.06.15,09:53
Cez víkend som trochu čítala starú tému o ošetrovaní rany, pamätala som si, že tam boli užitočné rady doktorky a súrne som to potrebovala prelúskať. To bolo vtedy, keď si alabut zaťal sekerou do nohy. :). Tak mi prišlo ľúto, že ten štýl komunikácie, ako bol tam, sa z porady úplne vytratil, preto tu dnes frflem. Som za srandu, ale nie za každú a nie za každú cenu.
Kvaka
01.06.15,09:56
mimotemy
...a ja mám z toho niekedy švandu.....:D

ja mam za poslednych par dni asi 10 a nikto kvoli tomu nepise prispevky na Poradu:)
Alaya, nikto ????? Ja som prvý raz snáď napísala konkrétne, a ty si to omieľala vždy donekonečna.
taiko
01.06.15,09:57
Cez víkend som trochu čítala starú tému o ošetrovaní rany, pamätala som si, že tam boli užitočné rady doktorky a súrne som to potrebovala prelúskať. To bolo vtedy, keď si alabut zaťal sekerou do nohy. :). Tak mi prišlo ľúto, že ten štýl komunikácie, ako bol tam, sa z porady úplne vytratil, preto tu dnes frflem. Som za srandu, ale nie za každú a nie za každú cenu.
Ci to nebude tym, ze su tu kadejake "skupinky" povytvarane.
misoft
01.06.15,09:59
"Zablúdil" som na bulvár....
Takže neviem, či pravda, alebo fikcia.
http://www.topky.sk/cl/1000773/1477763/Rusi-oklamali-cely-svet--Satelitne-snimky-z-miesta-zostrelenia-letu-MH17-Kremel-sfalsoval-
Ale ak by to pravda bola - tak Rusi sa sami "odpísali"... na čele s "gerojom".... už im neuveria ani to, že vlastne sú....
Kvaka
01.06.15,10:00
Neviem o nejakých skupinkách, nerozumiem. Ak niekto v kuloároch píše o nejakých skupinkách, nech napíše aj verejne, aby bolo možné sa brániť, ak by to malo byť chápané ako nejaké obvinenie. Ak sa nejaký nick nepáči viacerým ľuďom, to je už skupinka?? Alebo len podobné zmýšľanie ľudí s rovnakými hodnotami.
misoft
01.06.15,10:01
A toto:
http://www.topky.sk/cl/13/1477427/Tinedzerka---18--pomaly-umierala-na-zakernu-rakovinu--Na-druhy-svet-ju-poslal-kruty-omyl-lekarov
Ak pravda - tak tí lekári sú diletanti, ktorí si diplomy a platy nezaslúžia.
A možno ich v tých JúKá aj patrične "ocenia"...
Kvaka
01.06.15,10:03
Idem ja niečo zmysluplné robiť do záhrady. včera som vychytala slimákov a dnes idem ešte popretŕhať cvikličku. Hnojiť budem zajtra, má sa vraj pri splne a tesne po ňom.
korela
01.06.15,10:03
Predpokladám, že táto činnosť bude iba pribúdať, kde sa bude dať. Proste príležitosť.
http://aktualne.atlas.sk/schwechatom-otriasa-skandal-na-letisku-vo-viedni-pasovali-utecencov/zahranicie/europa/
taiko
01.06.15,10:03
Neviem o nejakých skupinkách, nerozumiem. Ak niekto v kuloároch píše o nejakých skupinkách, nech napíše aj verejne, aby bolo možné sa brániť, ak by to malo byť chápané ako nejaké obvinenie. Ak sa nejaký nick nepáči viacerým ľuďom, to je už skupinka?? Alebo len podobné zmýšľanie ľudí s rovnakými hodnotami.
eeej ale si dnes ostra. :) Ja neviem ake skupinky, to som len kde tu zacul na sutaku, ci v teme. Ja osobne tomu neprikladam tomu ziadny vyznam, tiez si myslim, ze sa jedna len o nejake vyhovorky, liecenie si komplexov, ci konspiracie.
alaya1
01.06.15,10:12
mimotemy
...a ja mám z toho niekedy švandu.....:D

ja mam za poslednych par dni asi 10 a nikto kvoli tomu nepise prispevky na Poradu:)
Alaya, nikto ????? Ja som prvý raz snáď napísala konkrétne, a ty si to omieľala vždy donekonečna.

Ja?? tak to sa naozaj mylis,. A co sa tyka tej temy, kazdy nech si precita, aka bola otazka a aka prisla odpoved. Pre mna to bolo neuzitocne a tak som to tam dala, ak to pre niekoho uzitocne bolo, mal to ohodnotit, aj si to urobila, aj ked jej odpoved s otazkou nemala nic spolocne. A ze sa jej nezastavas prvykrat je pravda, ak budem na dochodku a budem mat cas, najdem tie tvoje prispevky v archive tvojich prispevkov. A ak to pre niekoho bol komentar je to jeho nazor a ma na to pravo. Ak mas zly den, ako pises v sutaku, chod sa prejst a alayu nechaj tak, nie je tvoj hromozvod zlych nalad, lebo to aj tak bolo adresovane mne. To viem :). S taikom v mnohom nesuhlasim, ale ma pravdu, ze sa tu skupinkuje, a ze si tu napisala ty a hned aj ona :). No nahoda :)
lujza.j
01.06.15,10:15
http://m.topky.sk/cl/10/1477821/Nakupovanie-v-troskach--Na-zakaznikov-sa-zrutil-mohutny-strop--prebieha-zachranna-akcia-
Hmmm...
misoft
01.06.15,10:21
Hmmmm!!!
taiko
01.06.15,10:35
S taikom v mnohom nesuhlasim, ale ma pravdu, ze sa tu skupinkuje, a ze si tu napisala ty a hned aj ona :). No nahoda :)
moment, moment. Ja netvrdim, ze sa skupinkuje, len, ze to tu niektori spominali. :) Ja to neviem, nijak povrdit, ani vyvratiti a ako som pisal, je mi to jedno
marjankaj
01.06.15,10:37
..... ak budem na dochodku a budem mat cas, najdem tie tvoje prispevky v archive tvojich prispevkov. ....
Ty fakt nemáš nič užitočnejšie na robote ako takto sa realizovať????? A nechceš ju nebodaj pohnať na súd až niekde do Haagu?:eek:
alaya1
01.06.15,11:04
No, tak kazdy sa realizuje, ako sa mu paci. Niekto riesi minusky ineho, niekto sa realizuje inak :). Ale zjavne zavladli negativne energie na Poradu, tak papa.

P.S na dochodku budem mat dost casu sa "realizovat" ako sa mi bude pacit, ale to je este velmi daleko.
misoft
01.06.15,11:08
Kua! Vyonačte sa vy na tie pos*até mínusky..... Teraz sa tu dobreže neprizabijete a ten, čo drbe tie oné - tak má z toho radosť a švandu......
Vys*rte sa na to - a mínuskovač príde o zdroj "zábavy".



P.S. Musel som to takto napísať.... pretože to nemá konca-kraja.... Keď "on" nemá rozum, tak aspoň vy ho majte....
Kvaka
01.06.15,11:09
Alaya, bola som v záhrade, nepotrebujem sa prejsť. Ale nie preto, žeby som mala zlú náladu. Niečo ma dnes len rozčúlilo, to je rozdiel.
Na šuťák som napísala, že "vonku máme silné slnko, no des." Preložené: mám zlý deň?? Zlá nálada? Ani jedno, ani druhé. Ako vždy, prekrúcaš. Pár krát som napísala, že si vážim koreline príspevky, že sú ľudské a hodnotné, takže nič nemusíš Alaya hľadať, ja som to nikde ani nepoprela. Nemusím pritom súhlasiť so všetkými jej názormi. Nepoznám ju ale rada ju čítam, opakovane to aj píšem. To je skupinka??? Zase prekrúcaš.
Citujem ťa: "taikom v mnohom nesuhlasim, ale ma pravdu, ze sa tu skupinkuje, a ze si tu napisala ty a hned aj ona. :) No náhoda. :)"
:) No čistá paranoja :)
Taika mám rada, on je tiež rovný.
alaya1
01.06.15,11:10
.
lujza.j
01.06.15,11:11
Oliw...boháá:D aj jaa:---

Ale inak dnes okrem uz spomenutej mojej kadernice....potesilo počko...je fakt pekne...slniecko a taak:)
bettylou
01.06.15,18:09
Vieš, Janko, ale Richard sľuboval, že zneužívanie hodnotení preverí. Možno tak urobil, ak áno, tak je to bez efektu. Ja by som za toto vylučovala.
Veď on nestíha vylučovať ani Karasa.:eek:
:D ta teraz si "zapotil"
taiko
01.06.15,19:29
Vieš, Janko, ale Richard sľuboval, že zneužívanie hodnotení preverí. Možno tak urobil, ak áno, tak je to bez efektu. Ja by som za toto vylučovala.
Veď on nestíha vylučovať ani Karasa.:eek:
:D ta teraz si "zapotil"
sa hovori "Si zabil stary" :D
buchač
01.06.15,20:18
..... ak budem na dochodku a budem mat cas, najdem tie tvoje prispevky v archive tvojich prispevkov. ....
Ty fakt nemáš nič užitočnejšie na robote ako takto sa realizovať????? A nechceš ju nebodaj pohnať na súd až niekde do Haagu?:eek:

Janko, nerieš ... na kieho frasa sa vzrušuješ.
No by sa dalo povedať aj inak.

Niekto teraz nemá čas, no aj napriek tomu si ho nájde v tej svojej pracovnej dobe na tie príspevky.
Čo bude potom, až bude času na dôchodku habadej ?

Ono sa dá aj inak u poniektorých jednotlivcoch.
Ak dostane argumentáciu (ergo pravdu), ktorá sa ale nepáči, tak nasleduje reacia vhodná pomenovania určitých vlastností = egocentrik, narcista, atď.......a nasleduje obligátne papá...
kopretinka
01.06.15,21:07
Dnes mám zlý deň, nedá mi, aby som tu nereagovala. Čítam príspevky k externej forme štúdia psychológie. Ani jedna z odpovedí nie je presnou odpoveďou na otázku, ale iba JEDNA odpoveď (korely) dostala neužitočné a ešte aj označenie komentár, nie odpoveď. Pritom označiť komentárom by sa dalo aj viac odpovedí, takže nie je to náhoda. Možno to dal jeden človek, ktorý tu používa viac ako jeden nick (teraz nemyslím Karasa), ale možno sa mýlim. Možno to dal niekto, kto korele zo zásady hádže mínusy. Vychádzam však z predpokladu, čo som si všimla už viackrát na porade, že akési neaktívne nicky dávajú často užitočné body inému nicku. Takže prečo by nehodnotili neužitočnými osobu, ktorá im nejakým spôsobom prekáža? Ak je to tak, potom je to veľmi úbohé.
keď je pri odpovedi hodnotenie nula,tak to neznamená,že nie je ohodnotená,to môže znamenať,že má jedno plus a jedno mínus,takže nie iba korela dostala mínus
kopretinka
01.06.15,21:18
určite sú tu skupinky,ktorých členovia si dávajú vzájomne plusky,nikto ma nepresvedčí,že nie...........za rovnakú odpoveď niekto dostane plus a niekto nie...ja za každý koment tu v kaviarni dostávam mínus,takže sem už ani nechodím............
kopretinka
01.06.15,21:19
neviem,prečo mi to dáva 2x :eek:
kopretinka
01.06.15,21:19
neviem,prečo mi to dáva 2x :eek:
misoft
01.06.15,21:45
kvietoček - no šak stereo :D:D:D
taiko
02.06.15,04:47
kvietoček - no šak stereo :D:D:D
no este ze nie 7.1 :D
lujza.j
02.06.15,05:11
Milan....ale v pocte nickov si uz mega grupa:D
alaya1
02.06.15,05:25
nastvalo -

ak na tuto otazku

"Viete mi prosím niekto poradiť, dať vedomosť
o tom - kde, na akej VŠ - v SR al. ČR - je možné extern. formou študovať psychológiu, i bez aktívn. komunikác. v inom cudzom, ako
v ruskom, jazyku?
(ten ovládam...)"

je toto najlepsia odpoved

"Ani po diplome sa bez angličtiny nezaobídeš, neujdeš celoživotnému vzdelávaniu a doplňovaní si informácií, ak chceš byť kvalitná. Tam sa nedá stagnovať. Nehovoriac o iných aktivitách, ak chceš ísť do hĺbky.
Kvantá kníh zvonku, všetko sa samozrejme neprekladá."

Tak nech mi tu nikto nehovori o tom, ze sa tu, ako povedala kopretinka neskupinkuje a neklikaju plusky za nick a nie za obsah.

Ako zadavatel otazky z tejto akoze najlepsie hodnotenej odpovede zisti, kde moze studovat externe bez AJ. ved je to do oci bijuca neuzitocna odpoved.

A ten, co tam dal predtym komentar nie odpoved to zrusil. Preco asi.



Cele je to na jeden velky grc a este tu budu moralizovat a robit sa chrumkave, ake su objektivne.
lujza.j
02.06.15,05:57
Milan...čéra som to kukala a trochu vychladla:D....v minulorocnom vyuctovani za rok 2013...13x platba a do vyctovania som mala zalohy vyssie cca.o 28 e....jedna platba navyse...neviem preco...co je 244e....ono vies...prislo mega vyuctovanie ja som nekukala...bola som happy....a teraz ma to dobehlo....
Ale ked ta mam na "drate" kolko by mali...dve osoby minut teplej vody asi....za mesác...
lujza.j
02.06.15,06:20
Cisla na vodomery je jedno cislo jeden kubik...ak ano:eek:
lujza.j
02.06.15,07:41
Tak ja mam asi zrychleny vodomer....ani radsej nenapisem kolko mame za rok....len neviem...ako sa umyvaju iní...
terezamaria
02.06.15,08:42
Tak ja mam asi zrychleny vodomer....ani radsej nenapisem kolko mame za rok....len neviem...ako sa umyvaju iní...
Lui ja som mala 30 studenej a 25 teplej....viem, že je to veľa, nemám umývačku, umývam riad pod tečúcou....nehučí mi, ale pomaličky tečie:confused:
kopretinka
02.06.15,08:47
my sme dvaja.......studenej 59 a teplej 44 :eek::eek::eek::eek::eek:
marjankaj
02.06.15,08:55
my sme dvaja.......studenej 59 a teplej 44 :eek::eek::eek::eek::eek:
Jeden má studenú a druhý teplú?:---
terezamaria
02.06.15,08:59
my sme dvaja.......studenej 59 a teplej 44 :eek::eek::eek::eek::eek:
To máš skoro to isté ako ja.:confused:
Kvaka
02.06.15,09:02
My dvaja v byte 18tv+27sv, spolu 45m3 a na chalupe 88m3. Za rok dosť, pritom sa snažím šetriť. Od začiatku tohoto roku na chalupe už 34m3. Mne to vychádza na osobu a rok spolu cca 65m3. Uf.
kopretinka
02.06.15,09:03
my sme dvaja.......studenej 59 a teplej 44 :eek::eek::eek::eek::eek:
To máš skoro to isté ako ja.:confused:
chvalabohu,tak som normálna......môj sb bol asi kačica alebo nutria v minulom živote :(
misoft
02.06.15,09:20
chvalabohu,tak som normálna......môj sb bol asi kačica alebo nutria v minulom živote :(
...alebo ondatra, či bobor......:D:D:D ... prípadne vydra....
kopretinka
02.06.15,09:32
musím kuknúť spotrebu za minulý rok......minulý rok preplatok 30,teraz nedoplatok 70.......:eek: doteraz mi vždy vracali.....zálohy mám stále rovnaké,tie ceny nejako furt stúpajú...za kúrenie mám do plusu....menšia spotreba,lebo bola teplá zima....
lujza.j
02.06.15,09:42
Tak dik za info o vasich vodomeroch.....mozem zacat praktizovat arabsku sprchu....:(
marjankaj
02.06.15,09:44
Tak dik za info o vasich vodomeroch.....mozem zacat praktizovat arabsku sprchu....:(
Ideš sa pelešiť do piesku?:D
lujza.j
02.06.15,09:47
Neé preblafnem sa vlhcenymi obruskami:D
sito
02.06.15,09:54
Noo, nebolo by na škodu sa pozrieť na vodomer každý deň aspoň mesiac, prípadne aj viac krát za deň, pred vyššou predpokladanou spotrebou. Tiež si porovnať sprchovanie a vaňovanie. A až sa vám ta voda dostane do krvi, tak potom to už pôjde samo a si to overíte.
Žabinka
02.06.15,10:02
Tak dik za info o vasich vodomeroch.....mozem zacat praktizovat arabsku sprchu....:(
môžeš si kúpiť chalúpku niekde pri jazierku..:--- a aspoň v lete využívať prírodné zdroje..:---:D náš chalupový sused si urobil pomocou starých žľabov kaskády od potoka, a celé leto sa umýva vonku.. a aj všetky jeho návštevy..:D:D:D
Žabinka
02.06.15,10:04
ja som ešte nemala kedy pozrieť našu spotrebu, ale dnes večer si nájdem na to čas.. aj keď to nebude veľmi objektívne, lebo počas obdobia apríl-november sa pohybujeme aj na chalupe.. čiže nemíňame celoročne doma..
Kvaka
02.06.15,10:06
Žabi, my už viac tu, ako v byte. Aj na spotrebe vody a elektriny to vidno. Spotrebu vody som sčítala, tu aj tam.
Tweety
02.06.15,10:37
buchač
02.06.15,10:52
Zaujímavé tablo šikovného maturanta.http://vas.cas.sk/clanok/11697/maturant-z-bardejova-vymyslel-tablo-ktore-na-slovensku-nema-konkurenciu-super-napad-martin.html

Že Spojená škola ....To čo je za učňovku ???
taiko
02.06.15,12:05
Zaujímavé tablo šikovného maturanta.http://vas.cas.sk/clanok/11697/maturant-z-bardejova-vymyslel-tablo-ktore-na-slovensku-nema-konkurenciu-super-napad-martin.html
cooool, ved to je podobna skola, na ktoru sa dcerka evus hlasila? Som vravel; ,ze fajny odbor to je.
evuš
02.06.15,12:11
Zaujímavé tablo šikovného maturanta.http://vas.cas.sk/clanok/11697/maturant-z-bardejova-vymyslel-tablo-ktore-na-slovensku-nema-konkurenciu-super-napad-martin.html

Že Spojená škola ....To čo je za učňovku ???

Juraj, veľa škôl sa "zlúčilo" nakoľko už nie je toľko žiakov /mnohým školám to pomohlo/....a kto sa chce učiť, učí sa...kto nie, tomu ani studená sprcha nepomôže...;)
kopretinka
02.06.15,14:25
Noo, nebolo by na škodu sa pozrieť na vodomer každý deň aspoň mesiac, prípadne aj viac krát za deň, pred vyššou predpokladanou spotrebou. Tiež si porovnať sprchovanie a vaňovanie. A až sa vám ta voda dostane do krvi, tak potom to už pôjde samo a si to overíte.
vaňu nemáme a starého nijako neviem presvedčiť už 16rokov,že sa má namočiť,vypnúť vodu,namydliť,vymydliť a potom zase vodu pustiť.....detto pri umývaní zubov.....keď po ňom vojdem do kúpeľne,tak omdlievam od tej horúčavy a pary...........a v zime je to ešte horšie,cez deň je vonku,tak sa v sprche večer vyhrieva:mad:
štve ma aj s umývaním riadov,robí mi cirkus,že či si neviem jednu lyžičku a šálku po sebe umyť....ja umývam až keď je toho trochu viac.
lujza.j
02.06.15,14:45
odpísala som stav vodomera....bola odporná na chlapa v telefone,ktorý je 4tý rok preč....jasné,že on zato móže!!!!...už nerobí čo kedysi.....že lahol do vane pata do odtoku.....alebo aj nie.....a zaspal:eek:...on nebude ležať v napustenej vani...tam mu voda vychladne.....tak pata do odtoku....a pekne si odpúšťal vodu a mal ju stále teplú....vrrrr
Oliwa
02.06.15,15:06
odpísala som stav vodomera....bola odporná na chlapa v telefone,ktorý je 4tý rok preč....jasné,že on zato móže!!!!...už nerobí čo kedysi.....že lahol do vane pata do odtoku.....alebo aj nie.....a zaspal:eek:...on nebude ležať v napustenej vani...tam mu voda vychladne.....tak pata do odtoku....a pekne si odpúšťal vodu a mal ju stále teplú....vrrrr
Lui, ako by som Ti to... :rolleyes:
Radšej pata v odtoku ako u patológa, či...? :D
On si pekne odpúšťal vodu a Ty pekne odpúšťaj jemu... že nie je doma 4tý rok... :)
lujza.j
02.06.15,15:25
odpísala som stav vodomera....bola odporná na chlapa v telefone,ktorý je 4tý rok preč....jasné,že on zato móže!!!!...už nerobí čo kedysi.....že lahol do vane pata do odtoku.....alebo aj nie.....a zaspal:eek:...on nebude ležať v napustenej vani...tam mu voda vychladne.....tak pata do odtoku....a pekne si odpúšťal vodu a mal ju stále teplú....vrrrr
Lui, ako by som Ti to... :rolleyes:
Radšej pata v odtoku ako u patológa, či...? :D
On si pekne odpúšťal vodu a Ty pekne odpúšťaj jemu... že nie je doma 4tý rok... :)
oliw...šak heej:)čo už mi iné ostáva....ešte priškrtím decko....
Oliwa
02.06.15,16:44
odpísala som stav vodomera....bola odporná na chlapa v telefone,ktorý je 4tý rok preč....jasné,že on zato móže!!!!...už nerobí čo kedysi.....že lahol do vane pata do odtoku.....alebo aj nie.....a zaspal:eek:...on nebude ležať v napustenej vani...tam mu voda vychladne.....tak pata do odtoku....a pekne si odpúšťal vodu a mal ju stále teplú....vrrrr
Lui, ako by som Ti to... :rolleyes:
Radšej pata v odtoku ako u patológa, či...? :D
On si pekne odpúšťal vodu a Ty pekne odpúšťaj jemu... že nie je doma 4tý rok... :)
oliw...šak heej:)čo už mi iné ostáva....ešte priškrtím decko....
Ale trochu vzduchu mu nechaj....:D
Nebude ten vinník náhodou štvornohý? ;) Kto vytopil susedov...:o
lujza.j
02.06.15,17:01
oliw...to už je dávno:D...už dva roky dozadu...zas má takú alergiu...:(očnú masť dať umenie....
Oliwa
02.06.15,17:08
oliw...to už je dávno:D...už dva roky dozadu...zas má takú alergiu...:(očnú masť dať umenie....
To mám takú dobrú pamäť? :eek::D:---
misoft
02.06.15,17:10
Ťapa jedna:
http://spravy.pravda.sk/svet/clanok/357037-mladu-americku-turistku-zabil-v-juhoafrickom-safari-lev/
Ona si snáď myslela, že aké "rozkošné mačičky"... Už domyslela.....
Žabinka
02.06.15,17:27
ja som ešte nemala kedy pozrieť našu spotrebu, ale dnes večer si nájdem na to čas.. aj keď to nebude veľmi objektívne, lebo počas obdobia apríl-november sa pohybujeme aj na chalupe.. čiže nemíňame celoročne doma..
takže..
doma: 73,83/SV, 58,78/TV
chalupa: 19/SV, teplú si hrejem v bojleri
počet osôb 5 kusov plus psica..
korela
02.06.15,17:57
Ale dnes ma potešil tento článok. Dlho som chcela vedieť jednu informáciu, a prianie sa mi splnilo.
Zablúdila som tam náhodou.
http://www.upn.gov.sk/sk/podrobnejsia-informacia/ možno niekoho ešte zaujme
Padlí, zomrelí a zabití slovenskí vojaci v priebehu protisovietskeho ťaženia (jún 1941 – august 1944)
misoft
02.06.15,18:08
buchač
02.06.15,18:10
Ale dnes ma potešil tento článok. Dlho som chcela vedieť jednu informáciu, a prianie sa mi splnilo.
Zablúdila som tam náhodou.
http://www.upn.gov.sk/sk/podrobnejsia-informacia/ možno niekoho ešte zaujme
Padlí, zomrelí a zabití slovenskí vojaci v priebehu protisovietskeho ťaženia (jún 1941 – august 1944)
Článok samotný je taký, aký je.
Ale toto má čo znamenať ???

Kým prvý vojnový rok bol pre divíziu pomerne pokojný, situácia sa celkom zmenila v lete a na jeseň 1942. Spôsobilo to organizovanie sovietskeho partizánskeho hnutia z Moskvy. Vojaci sa dostávali čoraz častejšie do najrôznejších ozbrojených stretov s partizánmi útočiacimi doslova zo všetkých strán, a s ich často surovými metódami. Bolo zrejmé, že málopočetná divízia, roztrúsená v lesnatom a močaristom kraji s rozlohou takmer dvakrát takou ako Slovensko, nemá šancu splniť kontrolné a pacifikačné úlohy, ba ani efektívne vzdorovať partizánskym úderom, ktoré riedili jej rady a podlamovali bojovú morálku.
Pán psychológ psychologicky rozoberá psychológiu vojny ?
sito
03.06.15,07:03
odpísala som stav vodomera....bola odporná na chlapa v telefone,ktorý je 4tý rok preč....jasné,že on zato móže!!!!...už nerobí čo kedysi.....že lahol do vane pata do odtoku.....alebo aj nie.....a zaspal:eek:...on nebude ležať v napustenej vani...tam mu voda vychladne.....tak pata do odtoku....a pekne si odpúšťal vodu a mal ju stále teplú....vrrrr
načo pata, keď je tam prepad :D

anyčka, no vidíš, vidíš všetko vieš a hovno vieš! Ta päta je na tom prepade preto, aby bola vaňa celkom plná, vrchovate. Keď voda vychladne, päta sa dá preč, voda ktorá odtečie sa nahradí novou, teplou vodou, ktorá spraví dieru v rodinnom rozpočte, že?
terezamaria
03.06.15,07:34
Tak ja mam asi zrychleny vodomer....ani radsej nenapisem kolko mame za rok....len neviem...ako sa umyvaju iní...
Lui ja som mala 30 studenej a 25 teplej....viem, že je to veľa, nemám umývačku, umývam riad pod tečúcou....nehučí mi, ale pomaličky tečie:confused:
SV ešte ide, ale TUV máš veľa
najskôr to bude vaňa

riad umývaš pod tečúcou = cca 5 l / min
denne 5 min
za rok 9 kubíkov
Milan nemám vaňu, mám sprchu len....viem, že to je veľa....umývam aj ruky v teplej, keď nechcem mať zdrav.problémy . Nedokážem ten riad umývať vo vandlíku....veľakrát som sa chystala, že kúpim umývačku, vždy do toho niečo prišlo a bolo " po nej ".
taiko
03.06.15,07:37
Tak ja mam asi zrychleny vodomer....ani radsej nenapisem kolko mame za rok....len neviem...ako sa umyvaju iní...
Lui ja som mala 30 studenej a 25 teplej....viem, že je to veľa, nemám umývačku, umývam riad pod tečúcou....nehučí mi, ale pomaličky tečie:confused:
SV ešte ide, ale TUV máš veľa
najskôr to bude vaňa

riad umývaš pod tečúcou = cca 5 l / min
denne 5 min
za rok 9 kubíkov
Milan nemám vaňu, mám sprchu len....viem, že to je veľa....umývam aj ruky v teplej, keď nechcem mať zdrav.problémy /močáky/. Nedokážem ten riad umývať vo vandlíku....veľakrát som sa chystala, že kúpim umývačku, vždy do toho niečo prišlo a bolo " po nej ".
eeej veru, umyvacka to je velky setric vody aj energie podla mna. To setrenie vody som aj testoval
kukučka
03.06.15,07:40
Je to skôr o komforte? Nie je náhodou cena umývačky vyššia, ako cena ušetrenej vody?
taiko
03.06.15,07:43
Je to skôr o komforte? Nie je náhodou cena umývačky vyššia, ako cena ušetrenej vody?
to som nedokazal spociat v dlhodobom meritku, ale pri jednom myti mycka minula o 10 l vody menej, ked si dobre pamatam. U nas ide mycka kazdy den a to sme dvaja. Teda 3650 litrov vody za rok. a mycku mame 10 rokov. teda 36500 litrov vody
Tazko to ale ratat, lebo mycka pouziva studenu vodu a musi si ju zohriat. To by bolo potrebne nejkeho vodno/stocno/energio znaleho guru, aby to spocital. :)

Inac ale bolo by fakt zaujimave videt takyto vypocet.
marjankaj
03.06.15,07:48
Tazko to ale ratat, lebo mycka pouziva studenu vodu a musi si ju zohriat. To by bolo potrebne nejkeho vodno/stocno/energio znaleho guru, aby to spocital. :)

Inac ale bolo by fakt zaujimave videt takyto vypocet.
To je 36,5 kubíka za 10 rokov. Záleží akú máš cenu vody za jeden kubík.:D
kopretinka
03.06.15,07:49
ja ani nemám toľko riadu,aby som tú umývačku naplnila,aby to umývanie bolo efektívne.....sesternica ju má.....hodinu to hučí....šak by ma šľak trafil.....a to tam nanosia dve rodiny riady,aby sa to zaplnilo....
taiko
03.06.15,07:51
Tazko to ale ratat, lebo mycka pouziva studenu vodu a musi si ju zohriat. To by bolo potrebne nejkeho vodno/stocno/energio znaleho guru, aby to spocital. :)

Inac ale bolo by fakt zaujimave videt takyto vypocet.
To je 36,5 kubíka za 10 rokov. Záleží akú máš cenu vody za jeden kubík.:D
no napr Podtatranska vodarenska ma 1,36 za kubik pitnej studenej. Ale este ju treba zohriat a teda mycka sice zohreje, ale aj energiu minie. Ale bojim sa ze suma-sumarum je asi rucko-mycka lacnejsia :)
marjankaj
03.06.15,07:51
ja ani nemám toľko riadu,aby som tú umývačku naplnila,aby to umývanie bolo efektívne.....sesternica ju má.....hodinu to hučí....šak by ma šľak trafil.....a to tam nanosia dve rodiny riady,aby sa to zaplnilo....

Šak aj keď máš umývačku, tak môžeš umývať riad v dreze pod tečúcou vodou. Ušetríš.
taiko
03.06.15,07:53
ja ani nemám toľko riadu,aby som tú umývačku naplnila,aby to umývanie bolo efektívne.....sesternica ju má.....hodinu to hučí....šak by ma šľak trafil.....a to tam nanosia dve rodiny riady,aby sa to zaplnilo....
sranda, my s carnicou zaplnime mycku dvaja ako nic :D. Lenivi sme, aj pohar po caji tam fukneme :D
Ale ako kukucka pise, je to prima pohodlne a ani hucat to nemusi, ked trosku prihodis pri kupe.
marjankaj
03.06.15,07:54
no napr Podtatranska vodarenska ma 1,36 za kubik pitnej studenej. Ale este ju treba zohriat a teda mycka sice zohreje, ale aj energiu minie. Ale bojim sa ze suma-sumarum je asi rucko-mycka lacnejsia :)
No veď ušetríš 1,36*36,5 euri, to je cca 50 euri a od toho odrátaj elektrinu za 10 rokov(na zohriatie tej vody) a máš ušetrenú sumu za 10 rokov. A cenu myčky neriešim, tá by to len "vylepšila".
To sa naozaj vyplatí:D
Tweety
03.06.15,07:56
Myčka sem, myčka tam ale koľko času ušetria pre seba a o to im asi ide, či?
Ja som myčku dávnejšie zavrhla, že načo, a veru ani nám v domácnosti nechýba.
taiko
03.06.15,07:57
no napr Podtatranska vodarenska ma 1,36 za kubik pitnej studenej. Ale este ju treba zohriat a teda mycka sice zohreje, ale aj energiu minie. Ale bojim sa ze suma-sumarum je asi rucko-mycka lacnejsia :)
No veď ušetríš 1,36*36,5 euri, to je cca 50 euri a od toho odrátaj elektrinu za 10 rokov(na zohriatie tej vody) a máš ušetrenú sumu za 10 rokov. A cenu myčky neriešim, tá by to len "vylepšila".
To sa naozaj vyplatí:D
ja som nevravel, ze sa oplati, len ze mycka setri vodu :D. Ale este treba priratat, ohrev vody, ked to umyvas rucne, aj ked by to aj tak moc nevyslo v prospech mycky.
No ale zase umyvat riad rucne po 4 ludoch po nedelnom obede s kavami, pudinkami a kolacmi, alebo po navsteve, to je ina kapusta.
Peggynka
03.06.15,07:57
Tazko to ale ratat, lebo mycka pouziva studenu vodu a musi si ju zohriat. To by bolo potrebne nejkeho vodno/stocno/energio znaleho guru, aby to spocital. :)

Inac ale bolo by fakt zaujimave videt takyto vypocet.
To je 36,5 kubíka za 10 rokov. Záleží akú máš cenu vody za jeden kubík.:D
no napr Podtatranska vodarenska ma 1,36 za kubik pitnej studenej. Ale este ju treba zohriat a teda mycka sice zohreje, ale aj energiu minie. Ale bojim sa ze suma-sumarum je asi rucko-mycka lacnejsia :)
Hééj,taiko :eek: Vieš koľko stojí m3 u podtatranskej? 2,576€ !!! Asi si zabudol na stočné k tej cene .
marjankaj
03.06.15,07:57
Myčka sem, myčka tam ale koľko času ušetria pre seba a o to im asi ide, či?
Ja som myčku dávnejšie zavrhla, že načo, a veru ani nám v domácnosti nechýba.
Veď šetriť treba. Nech to stojí čokoľvek.
Tweety
03.06.15,07:58
AKo staré mamy vravievali, správna gazdiná pre pierko aj plot preskočí.
taiko
03.06.15,07:59
Myčka sem, myčka tam ale koľko času ušetria pre seba a o to im asi ide, či?
Ja som myčku dávnejšie zavrhla, že načo, a veru ani nám v domácnosti nechýba.
veru usetria casu usetria , aj ked aj to je relativne
taiko
03.06.15,08:00
Tazko to ale ratat, lebo mycka pouziva studenu vodu a musi si ju zohriat. To by bolo potrebne nejkeho vodno/stocno/energio znaleho guru, aby to spocital. :)

Inac ale bolo by fakt zaujimave videt takyto vypocet.
To je 36,5 kubíka za 10 rokov. Záleží akú máš cenu vody za jeden kubík.:D
no napr Podtatranska vodarenska ma 1,36 za kubik pitnej studenej. Ale este ju treba zohriat a teda mycka sice zohreje, ale aj energiu minie. Ale bojim sa ze suma-sumarum je asi rucko-mycka lacnejsia :)
Hééj,taiko :eek: Vieš koľko stojí m3 u podtatranskej? 2,45€ !!! Asi si zabudol na stočné k tej cene (možno nie som presná,to je údaj spred troch rokov).
ja sa v tom nevyznam, len tuto som odkukal
http://www.pvpsas.sk/index.php?option=com_content&task=view&id=97&Itemid=84
marjankaj
03.06.15,08:00
Myčka sem, myčka tam ale koľko času ušetria pre seba a o to im asi ide, či?
Ja som myčku dávnejšie zavrhla, že načo, a veru ani nám v domácnosti nechýba.
veru usetria casu usetria , aj ked aj to je relativne
A ty môžeš sedieť v pohode pri tevevízore.:D
kukučka
03.06.15,08:02
Zvykla by som si ľahko, ja som hlavne zavrhla "stratu miesta" a prerábanie kuchyne.
taiko
03.06.15,08:03
Myčka sem, myčka tam ale koľko času ušetria pre seba a o to im asi ide, či?
Ja som myčku dávnejšie zavrhla, že načo, a veru ani nám v domácnosti nechýba.
veru usetria casu usetria , aj ked aj to je relativne
A ty môžeš sedieť v pohode pri tevevízore.:D
nie len ja a nielen sediet pri televizore :)
Tweety
03.06.15,08:03
Zavrhla som práve pri menšom prerábaní kuchyne. A možno by aj pomohla, ktovie? Detiská ešte boli doma ale terazky to už je asi pasé, ale ak raz budeme zas prerábať, tak, ako hovoria naši politici, nikdy nehovor nikdy. :---
Peggynka
03.06.15,08:04
Mňa by fakt zaujímala ekonomika prevádzky umývačky:cena vody,elektriny + tie kapsule.
taiko
03.06.15,08:05
Zavrhla som práve pri menšom prerábaní kuchyne. A možno by aj pomohla, ktovie?
Mojej mame sme natlacili mycku pred rokom a nevie si veru vynachvalit. Len ju chodila pocuvat, ci funguje :D
taiko
03.06.15,08:06
Mňa by fakt zaujímala ekonomika prevádzky umývačky:cena vody,elektriny + tie kapsule.
prave sme o tom diskutovali, ze ekonomicke to asi nie je. Rucko-mycka je lacnejsia, ak to premietneme cisto na peniaze
Ale zase usetreny cas, ziadny bordel s riadmi, ziadne rozmocene ruky
kopretinka
03.06.15,08:06
No ale zase umyvat riad rucne po 4 ludoch po nedelnom obede s kavami, pudinkami a kolacmi, alebo po navsteve, to je ina kapusta.
joooooj,šak to je raz za týždeň....a ty to aj tak neumývaš....či?:---
Peggynka
03.06.15,08:08
Mňa by fakt zaujímala ekonomika prevádzky umývačky:cena vody,elektriny + tie kapsule.
prave sme o tom diskutovali, ze ekonomicke to asi nie je. Rucko-mycka je lacnejsia, ak to premietneme cisto na peniaze
No, lebo sa vždy len dozviem,že šetrí vodu :D
taiko
03.06.15,08:08
No ale zase umyvat riad rucne po 4 ludoch po nedelnom obede s kavami, pudinkami a kolacmi, alebo po navsteve, to je ina kapusta.
joooooj,šak to je raz za týždeň....a ty to aj tak neumývaš....či?:---
no ja nie, mycka :D, ale ked sme nemali mycku, tak raz ja, raz carnica.. My si u nas v nasom kolektive pracu delime :)
marjankaj
03.06.15,08:09
Mňa by fakt zaujímala ekonomika prevádzky umývačky:cena vody,elektriny + tie kapsule.
Mne kolegyňa(už je na dôchodku) povedala, že ak nebude vládať(má reumu), tak myčka bude pre ňu výhodná. Nehovoriac po prípadných návštevách detí a vnúčat. Prípadne pri zaváraní(umývanie pohárov). A kvôli jednému tanieru ju zapínať nemusí, umyje ručne. Nakoniec špinavý riad sa tam nazbiera a potom naraz umyje.
taiko
03.06.15,08:10
Mňa by fakt zaujímala ekonomika prevádzky umývačky:cena vody,elektriny + tie kapsule.
Mne kolegyňa(už je na dôchodku) povedala, že ak nebude vládať(má reumu), tak myčka bude pre ňu výhodná. Nehovoriac po prípadných návštevách detí a vnúčat. Prípadne pri zaváraní(umývanie pohárov). A kvôli jednému tanieru ju zapínať nemusí, umyje ručne. Nakoniec špinavý riad sa tam nazbiera a potom naraz umyje.
:) ked mas mycku, tak sa spinavy riad nazbiera, ani nezbadas. To, co by si predtym len oplachol a utrel das do mycky :D
Ale aj takych fajnsmekrov poznam, co si predumyju riad rucne a potom ho daju do mycky :D
Peggynka
03.06.15,08:13
Ja tiež riešim,kde sa mi "stráca" voda :eek: S bratom máme dvojdom,režim (dá sa povedať) totožný.On platí 14€/mes.(nedoplatok 3€),ja 17€/mes.,nedoplatok 53€.,takže mi zvýšili na 21,50€/mes..A včul mám byť múdra. :mee:
Oliwa
03.06.15,08:22
Mňa by fakt zaujímala ekonomika prevádzky umývačky:cena vody,elektriny + tie kapsule.
Veď to, že to nie je len o úspore vody, ale aj o spotrebe elektriny... + okrem kapsúl tablety na vodný kameň /kto má tvrdú vodu/ a ešte prípravok na odmasťovač filtra...
Suma sumárum, neviem, či v konečnom dôsledku ide o šetrenie prírodných zdrojov alebo ich drancovanie pod rúškom komfortu a šetrenia času, či zvyšovania zamestnanosti... lebo všetky umývačky raz skončia v lepšom prípade na zberných dvoroch a bude ich treba nahradiť... teda ak si to ich majitelia náhodou nerozmyslia...

Sú aj jednočlenné domácnosti, kde tento spotrebič nechýba... Ale sú aj miesta, kde je jeho pomoc skutočne opodstatnená... Každý je pánom svojho času a svojho účtu. Len "pánmi" Zeme sme všetci...

Prvýkrát som sa stretla s umývačkou riadu v osemdesiatych rokoch vo východnom Berlíne a pozerala som na ňu ako puk... :eek::D V malej kuchynke nemocničného oddelenia, kde slúžila personálu na umývanie riadu po každodenných spoločných raňajkách či obede, alebo ak niekomu z pacientov priniesli za tašku jabĺk, tak ich prišli pomôcť do tej kuchynky očistiť a upiekol sa pre všetkých čerstvý jablčník... Tam bola teda využitá na 110 %... ;)
PS: Dnes sa mi ani veriť nechce, že aj toto sa dalo zažiť v nemocnici... :)
lujza.j
03.06.15,08:24
Ked som davnejsie citala ci ano..nie mycku..co setri a pod.,...zrnutie bolo,ze v konecnom dosledku usetri iba cas....nejak mi to ostalo v hlave....a som bez nej....
Oliwa
03.06.15,08:35
Ked som davnejsie citala ci ano..nie mycku..co setri a pod.,...zrnutie bolo,ze v konecnom dosledku usetri iba cas....nejak mi to ostalo v hlave....a som bez nej....
Ja som na tom podobne ako Tweety... prerábať kuchyňu sa mi kvôli nej nechce... :D
lujza.j
03.06.15,08:40
Tiez by som musela...komplet prerobit....a to sa mi neste....aj ked som bola nalomena minuly rok.....zijem aj bez nej....u nas viac kavovych salok ako hrncov:D...tak naco vlastne...
Tweety
03.06.15,08:42
Lui,veď aj kávové šialky ( podľa nemenovanej speváčky)sa musia umývať, či?
Oliwa
03.06.15,08:44
Lui,veď aj kávové šialky ( podľa nemenovanej speváčky)sa musia umývať, či?
plastové nie... :D
lujza.j
03.06.15,08:46
Ale ved pre ne nebudem mycku..onee:D
Petra Nová
03.06.15,10:10
Ostatných 5 strán sa tu ako "zlatá niť" tiahne téma vyúčtovania služieb za bývanie a dominuje spotreba vody. Darmo, voda sa stáva strategickou surovinou. Dokonca všetci okolo hovoria, že o pár rokov ňou bude celkom určite. Nie teplo, lebo čo nevidieť nám bude prirodzene horúco z viacerých dôvodov....!
Včera som si vyzdvihla vyúčtovanie aj ja. Nuž, neprispej! Vyúčtovanie nepotešilo, ale ani nerozladilo, koľko prešlo kohútikom a 00, toľko som zaplatila. Hygienu dodržiavam, aj moja nádherná suka, ako ju vzletne nazýva jeden spisovateľ, s dušou romantika a básnika. Riadim, periem, umývam... A rozmýšľam, či som splnila normu v spotrebe vody. Ktovie, aká je normálna mesačná spotreba u rodiny, pozostávajúcej z 1 osoby a 1 psa? Odpovedám si, je to tá moja. Bodka.

Mala poznámka: chvála za vyúčtovanie, lebo táto téma by pomaly vykapala, súdiac podľa frekvencie príspevkov pred "vodou".
No a aby trochu ožila, dám ešte jeden príspevok.
Petra Nová
03.06.15,10:11
Fico je najlepší politik a hneď po ňom Putin!:---
willma
03.06.15,10:15
Fico je najlepší politik a hneď po ňom Putin!:---
no to som zvedavá, koľkí sa namotajú :D
Tweety
03.06.15,10:18
Fico je najlepší politik a hneď po ňom Putin!:---
Definuj najlepší. Najlepší z najhorších či vari len tam, kde je sám.
misoft
03.06.15,10:19
mimotemy
A hele, kto sa tu"objavil".....
marjankaj
03.06.15,10:29
Fico je najlepší politik a hneď po ňom Putin!:---
No keby si napísala "najväčší" tak by sa tu zhodli asi fšetci:---
Petra Nová
03.06.15,11:07
Fico je najlepší politik a hneď po ňom Putin!:---
No keby si napísala "najväčší" tak by sa tu zhodli asi fšetci:---
Janko, keby bolo keby... Ivan Mikloš v jednej TV relácii nedávno povedal, že na otázky typu keby... neodpovedá. Ja nie som Mikloš, ani poradca Porošenka, preto odpoviem. Tak takto! Každý nadáva na politiku, vraj aká je špinavá, taká alebo onaká. Lenže ona má aj veľa pozitívneho. Prinajmenej zjednotí nesúrodé skupinky na dva tábory. Pre a proti. A že by sa tie tábory aj pozabíjali? Nuž, politika a silní politici vyvolávajú silné emócie. Aspoň niečo, lebo v tejto dobe občianskeho individualizmu by sme pôsobili ako mŕtvoly.
Žabinka
03.06.15,11:16
ja ani nemám toľko riadu,aby som tú umývačku naplnila,aby to umývanie bolo efektívne.....sesternica ju má.....hodinu to hučí....šak by ma šľak trafil.....a to tam nanosia dve rodiny riady,aby sa to zaplnilo....
ale veď závisí od umývačky.. dajú sa kúpiť rôzne veľkosti.. ja mám na 9 sád riadu, 45 cm širokú, to nám stačí, zaplním za dva dni.. samozrejme že drobnosti umyjem ručne, keď nie je veľmi plná.. čo sa týka hlučnosti, prvá bola dosť hlučná, ale teraz mám takú, že ani neviem, že ide.. koľkokrát sa mi stalo, že som na ňu zabudla, a išla som spať..
dnes si už neviem predstaviť, že by som ju nemala, lebo to nie je len o úspore, ale aj kopec ušetreného času.. keď nemusím umývať riady, môžem miesto toho napríklad umyť okná..:---:D:D:D
marjankaj
03.06.15,11:32
Janko, keby bolo keby... Ivan Mikloš v jednej TV relácii nedávno povedal, že na otázky typu keby... neodpovedá. .
Veď ja som to nepísal z pozície politika ale skôr ako prognostik:D.
Nemienim tu preonačovaťľudí, nech si každý myslí, čo chce.
Včera som náhodou pozeral telku okolo polnoci asi ST2. Hovorili tam slovensko-maďarskí teenageri o Trianone. Boli tam celkom zaujímavé názory. Naše názory o takých 50 - 100 rokov už nikoho zaujímať nebudú.
marjankaj
03.06.15,11:33
dnes si už neviem predstaviť, že by som ju nemala, lebo to nie je len o úspore, ale aj kopec ušetreného času.. keď nemusím umývať riady, môžem miesto toho napríklad umyť okná..:---:D:D:D
No sú aj príjemnejšie činnosti, ako umývanie okien.:D
Tweety
03.06.15,11:35
Tiež si myslím, že kvôli tomu sa vôbec neoplatí na ňu ani kuknúť v obchode.
Žabinka
03.06.15,11:36
dnes si už neviem predstaviť, že by som ju nemala, lebo to nie je len o úspore, ale aj kopec ušetreného času.. keď nemusím umývať riady, môžem miesto toho napríklad umyť okná..:---:D:D:D
No sú aj príjemnejšie činnosti, ako umývanie okien.:D
napríklad? umývanie podlahy?.. :---:---:D:D:D:D
bettylou
03.06.15,11:40
Fico je najlepší politik a hneď po ňom Putin!:---
ťahaj do Starej Blažkovej :D
marjankaj
03.06.15,11:43
napríklad? umývanie podlahy?.. :---:---:D:D:D:D
TRT:---
Mladeho Morica prijímajú do drogerie a na zaciatok mu davaju kontrolne otazky.
Prva otazka:
- Moric, pride zena do drogerie a pyta si nieco na okna... Co jej das?
- ...okenu.
- Dobre, pokracujeme dalej...
Druha otazka: - Moric, pride zena do drogerie a pyta si nieco na dvere....Co jej das?
- .....OKENU....
- No pockaj, ako na dvere okenu?
- .....dvere mozu byt sklenene....
- No dobre, je vidiet, ze mas "logicke myslenie".
Tretia otazka:
- Moric, pride zena do drogerie a pyta si nieco na kramy....Co jej das?
- .....O K E N U.....
- Zase okenu? To nie je mozne...
- Ked nemoze *ebat, nech ide umyvat okna.
Petra Nová
03.06.15,11:48
Veď ja som to nepísal z pozície politika ale skôr ako prognostik:D.
...
Naše názory o takých 50 - 100 rokov už nikoho zaujímať nebudú.


Aj ja skúsim byť prognostikom.:) Za 50-100 rokov nebudú už žiadne názory, lebo nebudú mať koho zaujímať...
Verím, že za chvíľu sem dorazí hlavný ideológ a ten všetko podrobne za mňa vysvetlí. Týmto mu prenechávam túto tému k dispozícii.
Žabinka
03.06.15,11:50
napríklad? umývanie podlahy?.. :---:---:D:D:D:D
TRT:---
Mladeho Morica prijímajú do drogerie a na zaciatok mu davaju kontrolne otazky.
Prva otazka:
- Moric, pride zena do drogerie a pyta si nieco na okna... Co jej das?
- ...okenu.
- Dobre, pokracujeme dalej...
Druha otazka: - Moric, pride zena do drogerie a pyta si nieco na dvere....Co jej das?
- .....OKENU....
- No pockaj, ako na dvere okenu?
- .....dvere mozu byt sklenene....
- No dobre, je vidiet, ze mas "logicke myslenie".
Tretia otazka:
- Moric, pride zena do drogerie a pyta si nieco na kramy....Co jej das?
- .....O K E N U.....
- Zase okenu? To nie je mozne...
- Ked nemoze *ebat, nech ide umyvat okna.
jáj, tak toto si ty myslel..:--- niečo praktické..:D
Petra Nová
03.06.15,12:00
Fico je najlepší politik a hneď po ňom Putin!:---
ťahaj do Starej Blažkovej :D
Milá Lou. Som ja a potom je zvyšok sveta.:) Tá téma, čo spomínaš, je pre zvyšok sveta. A je preň ako uliata. Tí, čo tam chodia,sa cítia sa v nej ako ryba vo vode...
marjankaj
03.06.15,12:01
Aj ja skúsim byť prognostikom.:) Za 50-100 rokov nebudú už žiadne názory, lebo nebudú mať koho zaujímať...
Verím, že za chvíľu sem dorazí hlavný ideológ a ten všetko podrobne za mňa vysvetlí. Týmto mu prenechávam túto tému k dispozícii.
Len aby mal KTO doraziť a taktiež KAM:eek:
marjankaj
03.06.15,12:03
jáj, tak toto si ty myslel..:--- niečo praktické..:D
Šak tá myčka fachčí aspoň pol hodiny. To by mohlo stačiť. A nakoniec sa dá aj nadčasovať:---
Petra Nová
03.06.15,12:06
Aj ja skúsim byť prognostikom.:) Za 50-100 rokov nebudú už žiadne názory, lebo nebudú mať koho zaujímať...
Verím, že za chvíľu sem dorazí hlavný ideológ a ten všetko podrobne za mňa vysvetlí. Týmto mu prenechávam túto tému k dispozícii.
Len aby mal KTO doraziť a taktiež KAM:eek:
ani v kto ani v kam žiadny problém nie je...najmenej 6-10 kusov je vždy pripravených...
buchač
03.06.15,12:07
Len aby mal KTO doraziť a taktiež KAM:eek:
Doraziť Ťa môžem aj ja... :D
Miesto si môžeš vybrať aj sám... ;)
marjankaj
03.06.15,12:08
ani v kto ani v kam žiadny problém nie je...najmenej 6-10 kusov je vždy pripravených...
Jááj, ty si nekukala armagedon. Ale čo ak Bruce Willis už bude na dôchodku alebo tatam....:eek:
marjankaj
03.06.15,12:10
Len aby mal KTO doraziť a taktiež KAM:eek:
Doraziť Ťa môžem aj ja... :D
Miesto si môžeš vybrať aj sám... ;)
Doraz Peťku, tá s tým začala. A je aj bližšie po ruke. Ku mne by si ani BUKom netoto :---
misoft
03.06.15,12:24
Len aby mal KTO doraziť a taktiež KAM:eek:
Doraziť Ťa môžem aj ja... :D
Miesto si môžeš vybrať aj sám... ;)
Juraj - zlý to adresát..... na inú "adresu" reagovať si mal....
Petra Nová
03.06.15,12:34
Doraz Peťku, tá s tým začala. A je aj bližšie po ruke. Ku mne by si ani BUKom netoto
Si ty ale gavalier!... ja napíšem gavalier s ružou, podľa názvu jednej opery.:---To aby som ostala v téme, lebo ma nepotešila správa, že moja obľúbená speváčka Dagmar Pecková, má zas problém s hlasom a iné zdravotné problémy. Želám jej, aby sa čo najskôr vystrábila.
marjankaj
03.06.15,12:39
Si ty ale gavalier!... ja napíšem gavalier s ružou, podľa názvu jednej opery.:---To aby som ostala v téme, lebo ma nepotešila správa, že moja obľúbená speváčka Dagmar Pecková, má zas problém s hlasom a iné zdravotné problémy. Želám jej, aby sa čo najskôr vystrábila.
No zase ako mám vedieť čo má buchy za lubom. Nie je dorážať ako dorážať. Ja takú reklamu nepotrebujem:D
Kuk ľudová pesnička:
Naše Božka má koženou, což jí činí hezkou ženou.
Kluci na ní doráží, doráží, za tou naší garáží.
marjankaj
03.06.15,12:44
No zametám stopy. Lebo príde Buchy s Bukom alebo s oBuchom. :D:---
Petra Nová
03.06.15,12:45
Janko, ak písať o KOŽENEJ, tak jedine o Magdaléne a trebárs v spojení s H+H .


https://www.youtube.com/watch?v=T54Rv6DekRI
misoft
03.06.15,12:45
marjankaj
03.06.15,12:49
Janko, ak písať o KOŽENEJ, tak jedine o Magdaléne a trebárs v spojení s H+H .

Snáď nechceš aby som to sem šupol celé:---
misoft
03.06.15,12:50
misoft
03.06.15,12:52
Petra Nová
03.06.15,12:53
Janko, ak písať o KOŽENEJ, tak jedine o Magdaléne a trebárs v spojení s H+H .

Snáď nechceš aby som to sem šupol celé:---
Nie, nie.!.. v tomto si hádam môžme rozumieť.;)
lukan1
03.06.15,20:39
Čo ma dnes potešilo?
V nemenovenej predajni s odevami sme mali vybrané 3 veci. V tom pristúpila slečna/pani ( mala už nakúpené a odchádzala od pokladne ) k nám s otázkou, či máme kupóny... Netušil som o čom točí a podala mi nejaký papierik so slovami: Nech sa páči, budete mať krajší deň. Poďakoval som, usmiala sa a odišla. Potom čumím na to ako puk, že sú tam tri kupóny na výrazné zľavy. Tak sa pri platení využili a máme ozaj pekný deň, ušetrili sme :)
Ďakujeme a veríme, že aj ona mala krajší deň.
Oliwa
04.06.15,11:33
Čo ma dnes potešilo?
V nemenovenej predajni s odevami sme mali vybrané 3 veci. V tom pristúpila slečna/pani ( mala už nakúpené a odchádzala od pokladne ) k nám s otázkou, či máme kupóny... Netušil som o čom točí a podala mi nejaký papierik so slovami: Nech sa páči, budete mať krajší deň. Poďakoval som, usmiala sa a odišla. Potom čumím na to ako puk, že sú tam tri kupóny na výrazné zľavy. Tak sa pri platení využili a máme ozaj pekný deň, ušetrili sme :)
Ďakujeme a veríme, že aj ona mala krajší deň.
My tak tiež robíme, keď platíme pri pokladni... a tie začudované a neveriace pohľady... presne ako píšeš... :eek::D
A minulý mesiac nám pokladník nasúkal niekoľko desiatok tých panáčikov za nákup... ani sme to nechceli, nech to dá niekomu inému... a on že nieééé... Tak sa muž spýtal mladého páru za nami, či ich náhodou nechcú pre deti... A oni že hej, že to zbierajú... Tak sme sa potešili navzájom viacerí - pokladník, že sa ich zbavil, my, že sme ich mali komu ponúknuť a ten mladý pár, že urobí radosť svojim deťom... :):):)
A presne o tom by mal byť život - o maličkostiach, ktoré vylúdia úsmev na tvári niekoho iného a spríjemnia deň, neraz prešpikovaný nepríjemnosťami...
bettylou
04.06.15,12:42
Petra Nová
04.06.15,12:53
Je suis désolé!:mee: Je to so mnou zlé, keď analytik mojich príspevkov nič! Ešte že sa zmohol na mínusku, alebo ani to nie a bola milá Lou?:confused:

Nech je to už akokoľvek, musím si vstúpiť do svedomia! Lebo prísť o svoj tieň po toľkých rokoch je vždy tristné. Zaberie toto?

https://www.youtube.com/watch?v=ySw71GQbLg8
https://www.youtube.com/watch?v=fiKsZB6NVqY
lujza.j
04.06.15,17:37
pavol54
04.06.15,18:41
http://www.topky.sk/cl/100370/1478493/FOTO-Nocna-rana-pri-bratislavskom-hrade--Rusky-diplomat-rozflakal-passat--nechcel-fukat-

vrrr..ožraté diplomatické prasa.....:(
Minule tiež kontrolovali nejakú babu z upsvar a diplomata tiež využil imunitu
lacotinka
04.06.15,21:42
http://www.topky.sk/cl/100370/1478493/FOTO-Nocna-rana-pri-bratislavskom-hrade--Rusky-diplomat-rozflakal-passat--nechcel-fukat-

vrrr..ožraté diplomatické prasa.....:(
Minule tiež kontrolovali nejakú babu z upsvar a diplomata tiež využil imunitu

vyzerá to, že "honorárny konzul" sa dá aj vykecať alebo aj kúpiť
BXLmiami
05.06.15,04:47
Pobavil ma článok o lekárke,ktorá vzala za komunikáciu v svetovom jazyku na pohotovosti 50 euro.,,Profesionalita" daného novinára nemá hranic :-))))
taiko
05.06.15,04:50
jaj boze ako sa hanbim :(
http://www.sme.sk/c/7842754/lekarka-s-nou-hovorila-po-anglicky-musela-jej-zaplatit.html
to musela byt riadna osoba ta lekarka.
edit: @bxl jaj si ma predbehla :)
taiko
05.06.15,04:51
Pobavil ma článok o lekárke,ktorá vzala za komunikáciu v svetovom jazyku na pohotovosti 50 euro.,,Profesionalita" daného novinára nemá hranic :-))))
aky je problem s novinarom? Je to trosku sprava skor do topiek, ale ta lekarka, ts ts ts, to je ina profesionalka. Na renome lekarov veru nepridala
BXLmiami
05.06.15,04:52
Tá osoba je zamestnanec nemocnice a cenník aj peniaze patria Kramárom.A novinár,ktorý sa živí článkami o zdravotníctve to mal tak podať,ten článok je neprofesionálny a je to humus,nemal by zaň dostať peniaze.Hanbi sa za štátnu nemocnicu Kramáre a nie za lekárku zamestnanca.
taiko
05.06.15,04:54
Tá osoba je zamestnanec nemocnice a cenník aj peniaze patria Kramárom.A novinár,ktorý sa živí článkami o zdravotníctve to mal tak podať,ten článok je neprofesionálny a je to humus,nemal by zaň dostať peniaze.Hanbi sa za štátnu nemocnicu Kramáre a nie za lekárku zamestnanca.
mi nevrav, ze to ta lekarka musi uctovat.
BXLmiami
05.06.15,04:55
Jasné že musí,je tam na to dosť svedkov.
taiko
05.06.15,04:57
Jasné že musí,je tam na to dosť svedkov.
tomu neverim. Akych svedkov? Sak pisali, ze ta pani hovorila lamanou slovencinou tiez. To myslis, ze by ju ako niekto udal, ze hovorila s pani anglicky? To je smiesne. Raz keby ta lekarka povedala, ze hovorila s pani lamanou slovencinou, tak sa vsetci mozu ist past. Prepac, ale tu obhajujes neobhajitelne.
Ak uz pytaju peniaze za akekolvek potvrdenie tak OK, je to povedzme administrativny ukon, ale za pouzitie ccudzieho jazyka ?
BXLmiami
05.06.15,05:17
Ja teda neviem taiko ako sa ty chováš ako zamestnanec,ale slovo zamestnanec vnímam tak,že človek zamestnaný robí to,čo od neho požaduje zamestnávateľ.Princíp nie je v tom či musela alebo nemusela,princíp je v tom,že človek platený ako novinár a živiaci sa článkami o zdravotníctve vedome alebo nevedome zavádza a cielene mediálne znemožnuje lekárku a nie zamestnávateľa lekárky,ktorým je štátna nemocnica a má takýto nehorázny oficiálny cenník.
taiko
05.06.15,05:25
Ja teda neviem taiko ako sa ty chováš ako zamestnanec,ale slovo zamestnanec vnímam tak,že človek zamestnaný robí to,čo od neho požaduje zamestnávateľ.Princíp nie je v tom či musela alebo nemusela,princíp je v tom,že človek platený ako novinár a živiaci sa článkami o zdravotníctve vedome alebo nevedome zavádza a cielene mediálne znemožnuje lekárku a nie zamestnávateľa lekárky,ktorým je štátna nemocnica a má takýto nehorázny oficiálny cenník.
tiez som bol zamestnanec, ale snazil som sa aj vlastny mozog pouzivat a absurdne poziadavky som neplnil, aj za cenu postihu. K tomu novinarovi. Hej pisal som ze ta sprava je skor do topiek. A nadpis je tendencny, lebo sa neplati lekarke. Ale odosobni sa od novinara a upriam svoju pozornost na situaciu samotnu.
"Doktorka daka zauctovat pouzivanie cudzieho jazyka". Spominaju tam jednu lekarku, Nie cele oddelenie, ci viac lekarov. Som presveceny, ze keby ta lekarka naozaj chcela, tak si to nezauctuje.
Ta sprava ma svoj vyznam aj v tom, ze sa poukaze ne neuveritelnu absurdtitu a dalsiu trapnu hanbu pre Slovensko No a v tomto pripade ucel svati prostriedky
BXLmiami
05.06.15,05:30
Keby som to bola ja,určite to zaučtujem.Každému.Už len preto aby aspon niekto zo slovenských či neslovenských pacientov začal konečne niečo robiť.Ale cez novinárov nič neprejde,najväčší podiel na nefunkčnosti zdravotníctva majú v tejto krajine novinári tým,ako už roky dezinformujú ľudí.To je môj názor.
taiko
05.06.15,05:45
Keby som to bola ja,určite to zaučtujem.Každému.Už len preto aby aspon niekto zo slovenských či neslovenských pacientov začal konečne niečo robiť.Ale cez novinárov nič neprejde,najväčší podiel na nefunkčnosti zdravotníctva majú v tejto krajine novinári tým,ako už roky dezinformujú ľudí.To je môj názor.
smutne
lacotinka
05.06.15,05:47
Ja teda neviem taiko ako sa ty chováš ako zamestnanec,ale slovo zamestnanec vnímam tak,že človek zamestnaný robí to,čo od neho požaduje zamestnávateľ.Princíp nie je v tom či musela alebo nemusela,princíp je v tom,že človek platený ako novinár a živiaci sa článkami o zdravotníctve vedome alebo nevedome zavádza a cielene mediálne znemožnuje lekárku a nie zamestnávateľa lekárky,ktorým je štátna nemocnica a má takýto nehorázny oficiálny cenník.

Keby nepýtala, určite by o tom nepísal :D
taiko
05.06.15,05:48
Ja teda neviem taiko ako sa ty chováš ako zamestnanec,ale slovo zamestnanec vnímam tak,že človek zamestnaný robí to,čo od neho požaduje zamestnávateľ.Princíp nie je v tom či musela alebo nemusela,princíp je v tom,že človek platený ako novinár a živiaci sa článkami o zdravotníctve vedome alebo nevedome zavádza a cielene mediálne znemožnuje lekárku a nie zamestnávateľa lekárky,ktorým je štátna nemocnica a má takýto nehorázny oficiálny cenník.

Keby nepýtala, určite by o tom nepísal :D
ved prave
lacotinka
05.06.15,05:51
Ja teda neviem taiko ako sa ty chováš ako zamestnanec,ale slovo zamestnanec vnímam tak,že človek zamestnaný robí to,čo od neho požaduje zamestnávateľ.Princíp nie je v tom či musela alebo nemusela,princíp je v tom,že človek platený ako novinár a živiaci sa článkami o zdravotníctve vedome alebo nevedome zavádza a cielene mediálne znemožnuje lekárku a nie zamestnávateľa lekárky,ktorým je štátna nemocnica a má takýto nehorázny oficiálny cenník.
tiez som bol zamestnanec, ale snazil som sa aj vlastny mozog pouzivat a absurdne poziadavky som neplnil, aj za cenu postihu. K tomu novinarovi. Hej pisal som ze ta sprava je skor do topiek. A nadpis je tendencny, lebo sa neplati lekarke. Ale odosobni sa od novinara a upriam svoju pozornost na situaciu samotnu.
"Doktorka daka zauctovat pouzivanie cudzieho jazyka". Spominaju tam jednu lekarku, Nie cele oddelenie, ci viac lekarov. Som presveceny, ze keby ta lekarka naozaj chcela, tak si to nezauctuje.
Ta sprava ma svoj vyznam aj v tom, ze sa poukaze ne neuveritelnu absurdtitu a dalsiu trapnu hanbu pre Slovensko No a v tomto pripade ucel svati prostriedky

Vyberať za cudzí jazyk je podobná hovadina ako pred pár rokmi poplatok za prácu s hotovosťou

Baba na bytovom družstve = správca mi vydala PPD na 24 centov za prácu s hotovosťou
BXLmiami
05.06.15,05:52
Ja teda neviem taiko ako sa ty chováš ako zamestnanec,ale slovo zamestnanec vnímam tak,že človek zamestnaný robí to,čo od neho požaduje zamestnávateľ.Princíp nie je v tom či musela alebo nemusela,princíp je v tom,že človek platený ako novinár a živiaci sa článkami o zdravotníctve vedome alebo nevedome zavádza a cielene mediálne znemožnuje lekárku a nie zamestnávateľa lekárky,ktorým je štátna nemocnica a má takýto nehorázny oficiálny cenník.

Keby nepýtala, určite by o tom nepísal :D
Nech píše,to je vítané,ale nech napíše pravdu a síce,že štátna nemocnica,vedúca štátnym kádrom si spraví takýto cenník a komunikáciu v cudzej reči považuje za nadštandard ocenený na 50 euro.Nech nezavádza a nech napíše tak ako to je a nie že mediálne nahána lekárku,ktorá si len ako zamestnanec plnila na 100% svoje pracovné povinnosti.
lacotinka
05.06.15,05:52
Keby som to bola ja,určite to zaučtujem.Každému.Už len preto aby aspon niekto zo slovenských či neslovenských pacientov začal konečne niečo robiť.Ale cez novinárov nič neprejde,najväčší podiel na nefunkčnosti zdravotníctva majú v tejto krajine novinári tým,ako už roky dezinformujú ľudí.To je môj názor.


Typické vyjadrenie ženy z domácnosti !!!!!!!!!!!!!!!!!!
BXLmiami
05.06.15,05:56
Ty máš pocit,že informoval objektívne?Ja teda nie,uplne skreslil situáciu.
lacotinka
05.06.15,06:04
Ja teda neviem taiko ako sa ty chováš ako zamestnanec,ale slovo zamestnanec vnímam tak,že človek zamestnaný robí to,čo od neho požaduje zamestnávateľ.Princíp nie je v tom či musela alebo nemusela,princíp je v tom,že človek platený ako novinár a živiaci sa článkami o zdravotníctve vedome alebo nevedome zavádza a cielene mediálne znemožnuje lekárku a nie zamestnávateľa lekárky,ktorým je štátna nemocnica a má takýto nehorázny oficiálny cenník.

Keby nepýtala, určite by o tom nepísal :D
Nech píše,to je vítané,ale nech napíše pravdu a síce,že štátna nemocnica,vedúca štátnym kádrom si spraví takýto cenník a komunikáciu v cudzej reči považuje za nadštandard ocenený na 50 euro.Nech nezavádza a nech napíše tak ako to je a nie že mediálne nahána lekárku,ktorá si len ako zamestnanec plnila na 100% svoje pracovné povinnosti.

NIE novinári, ale :
- chamtiví politici
- politicky dosadení riaditelia nemocníc
- blbý+chamtivý managment = obyčajný poľnohospodár by tú nemocnicu riadil efektívnejšie
- nakoniec vždy nejako oddlžené nemocnice

- selektovanie zhora
- - - ZP nemôžu mať zisk
- - - nemocnice môžu vyrábať stratu
- - - lekárne môžu mať zisk
- - - výrobcovia / distribútori liekov môžu mať zisk
- - - nie hocikto si môže otvoriť lekáreň
- - - nie hocikto môže dodávať CTčka

Urobte si v tom zlodejskom bordeli poriadok a potom môžeš MUDROVAŤ o novinárskej etike