lacotinka
05.06.15,08:10
Ty máš pocit,že informoval objektívne?Ja teda nie,uplne skreslil situáciu.

Ten obrovský oblúk, ako z článku jedného pošukaného , neobjektívneho novinára

hodiť najvačší podiel z bordelu v zdravotníctve na novinárov je hodný

Goobelsovej (alebo aspoň Ficovej ceny) za DEMAGÓGIU !!!!!!!!!!!!!
BXLmiami
05.06.15,06:12
:-))) No vidíš aká som dobrá :-))
alaya1
05.06.15,06:13
ja nesuhkasim s tym poplatkom, ani s tym, ze si to lekar vykazal. Moze byt cennikov kolko chce, ale ked ja chcem pouzivat iny jazyk a ovladam jazyk uradny, je len na mne, akym jazykom hovorim. Ty si ma neprekvapila, tvoj postoj k pacientom a financiam je zrejmy uz davno. Novinar popisal to, ci bol fakt.
BXLmiami
05.06.15,06:15
:-))) ani ty si ma neprekvapila,som pre Teba niečo ako červené súkno.Vitaj,už dlho som ťa nečítala :-))
BXLmiami
05.06.15,06:16
No,pokiaľ si necháš vymyť novinármi mozog čo s tým :-)))

Fakt si blbá



Bohate mi stačí, aby som sem tam dostal správu z našej nemocnice



ak predstave o bordeli a nehospodárnosti v zdravotníctve nepotrebujem ani

- článoček toho novinára (také sprostposti ani nečítam)

- ani tvoje odborovozaujaté vyžalovanie sa

- ani toho veľkohubého klamára



PS

v medicíne si dobrá, tak sa nepleť do zdravotníctva !!!!!
Ved sa nepletiem,čo by som v tej džungli robila :-))
alaya1
05.06.15,06:18
:-))) ani ty si ma neprekvapila,som pre Teba niečo ako červené súkno.Vitaj,už dlho som ťa nečítala :-))

Preco tak ostro. Nie cervene sukno, len nie si pre mna lekar, ale zdravotnik.Moji rodicia boli lekari. Kazdy mame iny pristup ku svojej obzive.
lacotinka
05.06.15,06:20
:-))) No vidíš aká som dobrá :-))



uvedomuješ si, že takýmito rečami podporuješ Ficka ?????????????????????????????????????????????????? ??????????????????????????????????
?????????????????????
???????????????????????



Možno tušíš, že ťa ako odborníčku v medicíne uznáva (podľa mňa) drvivá vačšina stáda na Porade



No a keď im aj treskneš hovadinu, tak



vačšina z tej vačšiny si myslí, že si povedala pravdu
bjuty smis
05.06.15,06:21
taiko, stále si za bezplatné vš ?? :)))))))
lacotinka
05.06.15,06:27
:-)))

1, ani ty si ma neprekvapila,

2,som pre Teba niečo ako červené súkno.

3,Vitaj,už dlho som ťa nečítala :-))

Mladé

sprosté

1, že "neprekvapila "

2, nerozumieš, že nie ty ale tebou zverejnené blbosti



3, po prečítaní aj zo 3 sekundy porozmýšľaj

(dúfam teda, že nemáš hlavu na krku IBA pre to, aby ti do neho nenapršalo )



4, občas by nebolo ylé miesto detského zahovárania použiť sebareflexiu =

napísať :

Áno s tým zavinením novinárov som to prestrelila



5, lenže na 4, treba mať gule



6, a to ty veru NEMÁŠ !!
BXLmiami
05.06.15,06:27
:-))) No vidíš aká som dobrá :-))



uvedomuješ si, že takýmito rečami podporuješ Ficka ?????????????????????????????????????????????????? ??????????????????????????????????
?????????????????????
???????????????????????



Možno tušíš, že ťa ako odborníčku v medicíne uznáva (podľa mňa) drvivá vačšina stáda na Porade



No a keď im aj treskneš hovadinu, tak



vačšina z tej vačšiny si myslí, že si povedala pravdu
Nemyslím že podporujem Fica,a v tomto mám pravdu a budem rada ked nad tým popremýšľaš.Je predsa rozdiel či tie peniaze vezme lekárka sama pre seba,vtedy sú tie reakcie na nu v poriadku ,alebo či má takto postavený cenník nemocnica Kramáre,čo je štátna nemocnica a na jej čele sú nominanti Smeru.A vtedy správny článok mal znieť,že nemocnica Kramáre považuje komunikáciu v angličtine za nadštandard a vyberá za to cez lekárov peniaze.Človek ktorý roky píše o zdravotníctve/zle a neobjektívne,to je môj názor/ by mal tieto skutočnosti rozlíšiť a informovať nezaujato.
alaya1
05.06.15,06:39
Nepochopim, odkial by Nemocnica Kramare vedela, ze niekto hovori inou recou, ak to ta dotycna osoba nezverejni. Takze opat je to len v cloveku - "lekarovi".
lacotinka
05.06.15,06:45
Nepochopim, odkial by Nemocnica Kramare vedela, ze niekto hovori inou recou, ak to ta dotycna osoba nezverejni. Takze opat je to len v cloveku - "lekarovi".

možno odpočúva :D
lacotinka
05.06.15,06:59
[to je môj názor

A keby si citovala, tak neodpoviem (ako na moje) na to, čo si písala AJAJAJ
taiko
05.06.15,07:40
taiko, stále si za bezplatné vš ?? :)))))))
eeej Ty betar, zase si ma prekrutil. Ved som vravel, ze som pripadne zato aby sa za VS platilo, ale potom musime menej davat statu na dani . Ty Ty Ty :D
Okrem toho sme uz davnejsie pisali, ze vzdelanie a zdravy rozum, ci moralka nemusia byt nijako previazane
kukučka
05.06.15,07:47
Doktorka má pravdu a ešte ju opľúvate, to už je úroveň.
Ak by lekárka neúčtovala poplatok a dostala za to nejaký trest, ako by ste ju obhajovali?
kopretinka
05.06.15,07:47
pod článkom je diskusia a ľudia tam píšu,že aj v iných krajinách sa platí u lekára za komunikáciu v cudzom jazyku...prípadne sa poskytne prekladateľ,ktorý ale tiež nerobí zadarmo.
Žabinka
05.06.15,07:56
ak to bol oficiálne stanovený poplatok, tak neviem, o čom je celá diskusia.. vždy ma pobaví, ako všetci diskutujúci "vidia" do celej veci, o ktorej si len prečítali niekde na internete.. ale zase, o čom by sa hovorilo..:rolleyes: a na koho by sa kydalo..:rolleyes:
BXLmiami
05.06.15,08:03
Dakujem za obranu.Je to oficiálne stanovený poplatok,dokonca oficiálne stanovený poplatok v bodovníku vydanom MZ SR -79b-600 bodov.
Môj príspevok ale bol hlavne o tom,akým štýlom toto celé podal redaktor živiaci sa zdravotníctvom.Absolutne tendenčné medialne kriminalizovanie lekárov za každú cenu.A teda trvá to už neumerne dlho.
bjuty smis
05.06.15,08:16
to nič nemení na tom, že je to velká hanba....

31 .- za ošetrenie a 50.- za pár viet v angličtine.....hanba jak prasa....
kukučka
05.06.15,09:45
Áno má, na rozdiel od teba. A nielen to, ešte som od nej nečítala také sprosté vyjadrenia ako od teba.
Žabinka
05.06.15,10:04
to nič nemení na tom, že je to velká hanba....

31 .- za ošetrenie a 50.- za pár viet v angličtine.....hanba jak prasa....
hanba jak prasa to síce môže byť, ale niekto taký poplatok musel schváliť.. a dotyčná doktorka to určite nebola.. žeby to bol niekto z našej úžasnej vlády??
lujza.j
05.06.15,10:19
Novinari vzdy napisu co sa "dobre" cita...co zvysi tlak......zvelicia.....a potom to co je momentalne v kuzre- nejaky rezort...budu omielat este dva tyzdne...napr. aj teraz v pluske...clanok ktory viem,ze vec bola inak....bombasticky titulok....
buchač
05.06.15,10:25
to nič nemení na tom, že je to velká hanba....

31 .- za ošetrenie a 50.- za pár viet v angličtine.....hanba jak prasa....

FIKCIA :

Príde občan maďarskej národnosti na pohotovosť....
Samozrejme, ako každý správny maďar, sa nevie dohovoriť, nakoľko od škôlky až po maturitu len do maďarských škôl chodil.
Zaplatí ten smiešny poplatok ( 1,99 €)...no za maďarskú komunikáciu (má šťastie-personál ovláda maďarčinu) zacvaká 50€.

To by bolo žúžo v parlamente....;) :D :D :D
taiko
05.06.15,10:27
ak to bol oficiálne stanovený poplatok, tak neviem, o čom je celá diskusia.. vždy ma pobaví, ako všetci diskutujúci "vidia" do celej veci, o ktorej si len prečítali niekde na internete.. ale zase, o čom by sa hovorilo..:rolleyes: a na koho by sa kydalo..:rolleyes:

pod článkom je diskusia a ľudia tam píšu,že aj v iných krajinách sa platí u lekára za komunikáciu v cudzom jazyku...prípadne sa poskytne prekladateľ,ktorý ale tiež nerobí zadarmo.

Doktorka má pravdu a ešte ju opľúvate, to už je úroveň.
Ak by lekárka neúčtovala poplatok a dostala za to nejaký trest, ako by ste ju obhajovali?

Zeny, aj toto sa vam zda v poriadku?


Keby som to bola ja,určite to zaučtujem.Každému.Už len preto aby aspon niekto zo slovenských či neslovenských pacientov začal konečne niečo robiť..

Lebo mne teda nie.
Okrem toho to sa vam fakt zda v poriadku vyberat 50EUR za par viet v cudzom jazyku, aj ked je to niekde v cenniku, ci aj ked to vydal nejaky dement z ministerstva? To fakt nie je mozne mat nejaky osobny postoj?
Urobim obrovsku hyperbolu. Aj SS v koncentracnom tabore boli zamestnmanci, ospravedlnuje to snad to, co robili? To fakt neexistuje nieco ako vyssie dobro, kvoli ktoremu sa jedinec zamysli a pre ktore jedna? Lekarka postupovala podla predpisu a vsetci tu vyzerame jak jelimani zase este o trosku viac.
Ved tam preboha nemuseli volat k tej pacientke tlmocnicku, to fakt neregistrujete ten rozdiel?
Žabinka
05.06.15,10:39
ak to bol oficiálne stanovený poplatok, tak neviem, o čom je celá diskusia.. vždy ma pobaví, ako všetci diskutujúci "vidia" do celej veci, o ktorej si len prečítali niekde na internete.. ale zase, o čom by sa hovorilo..:rolleyes: a na koho by sa kydalo..:rolleyes:

pod článkom je diskusia a ľudia tam píšu,že aj v iných krajinách sa platí u lekára za komunikáciu v cudzom jazyku...prípadne sa poskytne prekladateľ,ktorý ale tiež nerobí zadarmo.

Doktorka má pravdu a ešte ju opľúvate, to už je úroveň.
Ak by lekárka neúčtovala poplatok a dostala za to nejaký trest, ako by ste ju obhajovali?

Zeny, aj toto sa vam zda v poriadku?


Keby som to bola ja,určite to zaučtujem.Každému.Už len preto aby aspon niekto zo slovenských či neslovenských pacientov začal konečne niečo robiť..

Lebo mne teda nie.
tai, ani mne sa to nezdá v poriadku.. ale prečo útočný článok na doktorku na pohotovosti, ktorá len urobila, čo má nariadené.. prečo sa neútočí na tých správnych miestach?
taiko
05.06.15,10:44
tai, ani mne sa to nezdá v poriadku.. ale prečo útočný článok na doktorku na pohotovosti, ktorá len urobila, čo má nariadené.. prečo sa neútočí na tých správnych miestach?
Zabi, precitaj si co pise bxl a pochopis, ze to nie je o cenniku, ani o ministerstve, ale vzdy len o konkretnom cloveku
BXLmiami
05.06.15,10:55
Rozumiem,takže ak by konkrétny človek porušil pracovnú disciplínu a de facto by okradol svojho zamestnávateľa,bolo by to v poriadku.A v poriadku by bolo ak by za to dostal prípadný postih za ,,škodu" spôsobenú zamestnávateľovi.Takže vlastne novinár,ktorý napadol lekárku,pretože dodržala pokyny zamestnávateľa a celkom opomenul že sa jedná o oficiálny poplatok schválený MZ SR a vypočítaný ekonomom na Kramároch je v tom nevinne.Aha.
taiko
05.06.15,10:59
Rozumiem,takže ak by konkrétny človek porušil pracovnú disciplínu a de facto by okradol svojho zamestnávateľa,bolo by to v poriadku.A v poriadku by bolo ak by za to dostal prípadný postih za ,,škodu" spôsobenú zamestnávateľovi.Takže vlastne novinár,ktorý napadol lekárku,pretože dodržala pokyny zamestnávateľa a celkom opomenul že sa jedná o oficiálny poplatok schválený MZ SR a vypočítaný ekonomom na Kramároch je v tom nevinne.Aha.
BXL, inak sa teda opytam, co by bolo, keby ta lekarka po anglicky nevedela ?

alebo este inac, policajt, ktory priestupok riesi dohovorom, aj ked mu zakon umoznuje dat pokutu okrada zamestnavatrela? Tu hned aj podotazku dam. Ma pravo zamestnavatel prikazat zamestnancovi aby hovoril cudzou recou? Pretoze v cenniku to mat moze, ale keby ta lekarka po anglicky nehovorila, tak je im na prd. Dufam, ze chapes, ze naznacujem moznost volby.
A na novinara sa vykasli, ved sme sa zdodli, ze pisal tendencne. O neho ale predsa nejde.
Kvaka
05.06.15,11:12
Zeny, aj toto sa vam zda v poriadku?


Keby som to bola ja,určite to zaučtujem.Každému.Už len preto aby aspon niekto zo slovenských či neslovenských pacientov začal konečne niečo robiť..

Lebo mne teda nie.
Okrem toho to sa vam fakt zda v poriadku vyberat 50EUR za par viet v cudzom jazyku, aj ked je to niekde v cenniku, ci aj ked to vydal nejaky dement z ministerstva? To fakt nie je mozne mat nejaky osobny postoj?




Ja asi inak čítam, alebo inak rozumiem napísanému. Veď práve táto veta svedčí o osobnom postoji, prečo by doktorka vyberala a od všetkých. Asi aby aspoň niekto z pacientov začal konečne niečo robiť. Nie je to o financiách pre nejakú doktorku.

O tom, či sa má za takúto službu vyberať nejaký poplatok a v akej výške, to je na inú debatu. Asi treba poznať pomery v štátnej nemocnici a zistiť, či za používanie cudzieho jazyka platia lekárovi viac, ako tomu, čo ho nepoužíva.
taiko
05.06.15,11:19
Zeny, aj toto sa vam zda v poriadku?


Keby som to bola ja,určite to zaučtujem.Každému.Už len preto aby aspon niekto zo slovenských či neslovenských pacientov začal konečne niečo robiť..

Lebo mne teda nie.
Okrem toho to sa vam fakt zda v poriadku vyberat 50EUR za par viet v cudzom jazyku, aj ked je to niekde v cenniku, ci aj ked to vydal nejaky dement z ministerstva? To fakt nie je mozne mat nejaky osobny postoj?




Ja asi inak čítam, alebo inak rozumiem napísanému. Veď práve táto veta svedčí o osobnom postoji, prečo by doktorka vyberala a od všetkých. Asi aby aspoň niekto z pacientov začal konečne niečo robiť. Nie je to o financiách pre nejakú doktorku.

O tom, či sa má za takúto službu vyberať nejaký poplatok a v akej výške, to je na inú debatu. Asi treba poznať pomery v štátnej nemocnici a zistiť, či za používanie cudzieho jazyka platia lekárovi viac, ako tomu, čo ho nepoužíva.
Kvaka, pravdu mas, hovori to o sobnom postoji. Ale o akom? :) Taktiez suhlasim, ze to nie je o osobnych financiach pre doktorku, aj ked tu je mozna kolizia s Tvojim druhym odsekom ;)
...a co s tym ma pripadny pacient robit? A este k tomu zahranicny?

K tomu druhemu odseku. Toto by asi bolo jedine, nad cim by sa dalo uvazovat. Aj ked preco by mali priplatky lekarovi byt prenasane na pacienta v takejto absurdnej veci. Ved to sa neda nijako kvantifikovat to pouzitie cudzieho jazyka. Nehovorim, keby tam museli privolat prekladatela, s nejakou hodinovou sadzbou.
kopretinka
05.06.15,11:42
Tai,a ty si čítal tú debatu pod článkom? A to si si všimol,čo tam jeden písal?? že bol v rakúsku na ošetrrení,ošetroval ho SLOVENSKÝ lekár,ktorý s ním hovoril po SLOVENSKY a že na účte bola aj suma za komunikáciu v cudzom jazyku? A že doma mu to jeho poisťovňa preplatila? Ja neviem,čo furt aký ľudský postoj sem ťaháš,majú to bohatšie štáty ako my,prečo by sme mali byť ľudomilní? Šak tá pani z toho veľvyslanectva neskrachuje,čože je to pre diplomata 50eur...........radšej keby si sa pozastavil nad tým,že budem musieť platiť plnú sumu za ošetrenie rázovou vlnou,ešte neviem,koľko krát mi to budú dávať,alebo sa pozastav nad tým,že dnes je 5.6. a očná ma vypoklonkovala,že už nemá limit.......
bjuty smis
05.06.15,11:52
touto vetou :

Šak tá pani z toho veľvyslanectva neskrachuje,čože je to pre diplomata 50eur

si povedala úplne všetko...viac nemusíš....a tak vypadá aj celé slovensko....
jefff
05.06.15,11:56
-jalový novinár, článok, diskusia
-zobuďte sa, nežijeme v komunizme!
-vycestujte do GB, dajte sa ošetriť, hovorte len po slovensky a potom tu napíšte o svojich skúsenostiach
to bude o niečom, nie o h**ne
taiko
05.06.15,11:56
a že na účte bola aj suma za komunikáciu v cudzom jazyku?

to bolo myslim, lken v pripade, ked tam bola tlmocnicka


...Šak tá pani z toho veľvyslanectva neskrachuje,čože je to pre diplomata 50eur.....
to snad zartujes.:eek:

radšej keby si sa pozastavil nad tým,že budem musieť platiť plnú sumu za ošetrenie rázovou vlnou,ešte neviem,koľko krát mi to budú dávať,alebo sa pozastav nad tým,že dnes je 5.6. a očná ma vypoklonkovala,že už nemá limit.......
ano, aj to co popisujes je polutovaniahodne, ale nijak to nesuvisi s tou pani a s tym poplatkom, teda vlastne suvisi, ale ta pani za to nemoze.
taiko
05.06.15,11:58
touto vetou :

Šak tá pani z toho veľvyslanectva neskrachuje,čože je to pre diplomata 50eur

si povedala úplne všetko...viac nemusíš....a tak vypadá aj celé slovensko....

trafil si klinec po hlavicke
taiko
05.06.15,12:00
-jalový novinár, článok, diskusia
-zobuďte sa, nežijeme v komunizme!
-vycestujte do GB, dajte sa ošetriť, hovorte len po slovensky a potom tu napíšte o svojich skúsenostiach
to bude o niečom, nie o h**ne

vycestovali sme, pred 14 rokmi do NL, boli sme aj u doktora v DE. Riesili sme veci aj s doktormi v BE. Ked s nami hovoril niekto, v tej krajine, cudzou recou (vsade po anglicky), v zivote sme zato neplatili
jefff
05.06.15,12:05
vieš čítať?
kopretinka
05.06.15,12:14
a že na účte bola aj suma za komunikáciu v cudzom jazyku?

to bolo myslim, lken v pripade, ked tam bola tlmocnicka


...Šak tá pani z toho veľvyslanectva neskrachuje,čože je to pre diplomata 50eur.....
to snad zartujes.:eek:

radšej keby si sa pozastavil nad tým,že budem musieť platiť plnú sumu za ošetrenie rázovou vlnou,ešte neviem,koľko krát mi to budú dávať,alebo sa pozastav nad tým,že dnes je 5.6. a očná ma vypoklonkovala,že už nemá limit.......
ano, aj to co popisujes je polutovaniahodne, ale nijak to nesuvisi s tou pani a s tym poplatkom, teda vlastne suvisi, ale ta pani za to nemoze.

haloooooooo,ľudia,zobuďte sa,socializmus skončil!

nie,tam nebol tlmočník,lekár sa rozprával s pacientom po slovensky v rakúskej nemocnici.

nie,nežartujem,nech zaplatí,je samoplatca,prečo nemôže cudzinec platiť na slovensku,keď slovák v cudzine platí?

a kto hovorí niečo o tom,že za to môže tá pani?veď jej poisťovňa jej to preplatí.
taiko
05.06.15,12:16
vieš čítať?
pre NL, ci DE, ci BE je anglictina taka ista cudzia rec ako slovencina ;) Uradnym jazykom je totiz NL, FR/NL, DE ;)
Ak teda narazas na toto
kopretinka
05.06.15,12:16
-jalový novinár, článok, diskusia
-zobuďte sa, nežijeme v komunizme!
-vycestujte do GB, dajte sa ošetriť, hovorte len po slovensky a potom tu napíšte o svojich skúsenostiach
to bude o niečom, nie o h**ne

vycestovali sme, pred 14 rokmi do NL, boli sme aj u doktora v DE. Riesili sme veci aj s doktormi v BE. Ked s nami hovoril niekto, v tej krajine, cudzou recou (vsade po anglicky), v zivote sme zato neplatili

mal si hovoriť po SLOVENSKY,potom by sa videlo,či by si platil alebo nie.
takže táto tvoja skúsenosť je úplne bezpredmetná
taiko
05.06.15,12:18
-jalový novinár, článok, diskusia
-zobuďte sa, nežijeme v komunizme!
-vycestujte do GB, dajte sa ošetriť, hovorte len po slovensky a potom tu napíšte o svojich skúsenostiach
to bude o niečom, nie o h**ne

vycestovali sme, pred 14 rokmi do NL, boli sme aj u doktora v DE. Riesili sme veci aj s doktormi v BE. Ked s nami hovoril niekto, v tej krajine, cudzou recou (vsade po anglicky), v zivote sme zato neplatili

mal si hovoriť po SLOVENSKY,potom by sa videlo,či by si platil alebo nie.
takže táto tvoja skúsenosť je úplne bezpredmetná
hovoril som anglicky, oni sa prisposobili(kedze vedeli rec) a neplatil som nic. Keby som hovoril, po slovensky, rec by nevedeli, pravdepodobne by museli zavolat tlmocnika a to by som uz platit musel, aj ked niekto niekde spominal, ze v Irsku ani za tlmocnika neplatis, ale budiz.
Slovenska lekarka sa prisposobila, nijaka nadpraca urobena nebola a lekarka si to napriek tomu vyuctovala.
Ale nechajme uz tak, hanba uz je urobena, co sa stalo sa neodstane
kopretinka
05.06.15,12:25
zaujímavé,že v rakúsku sa za to nehanbia......slovenský doktor hovoril po slovensky zo slovenským pacientom a zaúčtoval si to.
taiko
05.06.15,12:30
zaujímavé,že v rakúsku sa za to nehanbia......slovenský doktor hovoril po slovensky zo slovenským pacientom a zaúčtoval si to.
ten priklad z rakuska bol z 90 rokov, takze minimalne 15 rokov stary. hadam sme sa odvtedy uz niekam pohjli v myslkeni, ci nie? Minimalne sme medzicasom boli prijati do EU. ;)
a uz ani nemuknem k tejto teme :)
bjuty smis
05.06.15,12:33
zaujímavé,že v rakúsku sa za to nehanbia......slovenský doktor hovoril po slovensky zo slovenským pacientom a zaúčtoval si to.

môžeš byť konkrétna kedy , kde a ako presne sa to stalo ? daj nejaký odkaz...

ale hlavne, čo to má spoločné ???
kukučka
05.06.15,12:49
taiko, nie nadarmo sa hovorí, že ryba smrdí od hlavy. Seriózny novinár má zastávať verejnosť, teda by na základe tohto prípadu mal ísť za navrhovateľom/schvaľovateľom tohto zákona a pýtať sa ho, z čoho vychádzal a prípadne apelovať a navrhovať zmenu.
Ale takto je na pranieri jedna lekárka, ktorej pohnútky nevieme a zajtra sa bude situácia opakovať v inej nemocnici.
Na druhej strane by ma zaujímalo, aká je úroveň výučby cudzích jazykov na lekárskej fakulte dnes.
Keby som použila sprostú argumentáciu, dotyčná cudzinka by vo "vyspelej " demokratickej krajine mohla ľahko prísť o dieťa.
bjuty smis
05.06.15,12:51
pavol54
05.06.15,12:56
Ja teda neviem taiko ako sa ty chováš ako zamestnanec,ale slovo zamestnanec vnímam tak,že človek zamestnaný robí to,čo od neho požaduje zamestnávateľ.Princíp nie je v tom či musela alebo nemusela,princíp je v tom,že človek platený ako novinár a živiaci sa článkami o zdravotníctve vedome alebo nevedome zavádza a cielene mediálne znemožnuje lekárku a nie zamestnávateľa lekárky,ktorým je štátna nemocnica a má takýto nehorázny oficiálny cenník.
tiez som bol zamestnanec, ale snazil som sa aj vlastny mozog pouzivat a absurdne poziadavky som neplnil, aj za cenu postihu. K tomu novinarovi. Hej pisal som ze ta sprava je skor do topiek. A nadpis je tendencny, lebo sa neplati lekarke. Ale odosobni sa od novinara a upriam svoju pozornost na situaciu samotnu.
"Doktorka daka zauctovat pouzivanie cudzieho jazyka". Spominaju tam jednu lekarku, Nie cele oddelenie, ci viac lekarov. Som presveceny, ze keby ta lekarka naozaj chcela, tak si to nezauctuje.
Ta sprava ma svoj vyznam aj v tom, ze sa poukaze ne neuveritelnu absurdtitu a dalsiu trapnu hanbu pre Slovensko No a v tomto pripade ucel svati prostriedky
a prečo by si to nemala zaúčtovať? minule som potreboval preklad z angličtiny a na dverách sadzobník aj ten prekladateľ to mala robiť zadarmo či? jedna známa pracovala v inštitúcii ako jedna z mála ovládala angličtinu a nemčinu za každý úkon jej firma platila. Keby sa doktorka bavila s pacientom po latinsky tak by si zrejme nemohla pýtať nič lebo latinčina je pracovný jazyk lekárov.
jefff
05.06.15,12:57
slovenský lekár vie anglicky = nemal by vyberať poplatky za použitie cudzieho jazyka
slovenský lekár vie liečiť = Slováci by nemali platiť zdravotné odvody za liečebné postupy/platili mu štúdium/
pavol54
05.06.15,13:00
ja nesuhkasim s tym poplatkom, ani s tym, ze si to lekar vykazal. Moze byt cennikov kolko chce, ale ked ja chcem pouzivat iny jazyk a ovladam jazyk uradny, je len na mne, akym jazykom hovorim. Ty si ma neprekvapila, tvoj postoj k pacientom a financiam je zrejmy uz davno. Novinar popisal to, ci bol fakt.
mala pozvať tlmočníka to by niekto cvakol viac
taiko
05.06.15,13:09
ja nesuhkasim s tym poplatkom, ani s tym, ze si to lekar vykazal. Moze byt cennikov kolko chce, ale ked ja chcem pouzivat iny jazyk a ovladam jazyk uradny, je len na mne, akym jazykom hovorim. Ty si ma neprekvapila, tvoj postoj k pacientom a financiam je zrejmy uz davno. Novinar popisal to, ci bol fakt.
mala pozvať tlmočníka to by niekto cvakol viac
eeej este musim muknut :D

to by ju vyslo mozno lacnejsie, aha tu
http://translating.sk/index.php?gclid=CK_5naLd-MUCFafJtAods3wADg&lang=sk
uz od 25EUR za hodinu :D;)
bjuty smis
05.06.15,13:14
ja nesuhkasim s tym poplatkom, ani s tym, ze si to lekar vykazal. Moze byt cennikov kolko chce, ale ked ja chcem pouzivat iny jazyk a ovladam jazyk uradny, je len na mne, akym jazykom hovorim. Ty si ma neprekvapila, tvoj postoj k pacientom a financiam je zrejmy uz davno. Novinar popisal to, ci bol fakt.
mala pozvať tlmočníka to by niekto cvakol viac

vtedy by to bolo OK. tam je platba namieste
taiko
05.06.15,13:19
ja nesuhkasim s tym poplatkom, ani s tym, ze si to lekar vykazal. Moze byt cennikov kolko chce, ale ked ja chcem pouzivat iny jazyk a ovladam jazyk uradny, je len na mne, akym jazykom hovorim. Ty si ma neprekvapila, tvoj postoj k pacientom a financiam je zrejmy uz davno. Novinar popisal to, ci bol fakt.
mala pozvať tlmočníka to by niekto cvakol viac

vtedy by to bolo OK. tam je platba namieste
ale ako pisem vyssie, bola by ta platba mozno nizsia :)
kukučka
05.06.15,13:25
Tak predpis v sadzobníku je v poriadku, len doktorka ja zlá?
To je aká logika?

PS pre Milana
vrana k vrane sadá, rovný rovného si hľadá
taiko
05.06.15,13:32
kukuc, ved nikto nepisal, ze predpis je v poriadku.
kukučka
05.06.15,13:34
ja viem, ale pranieruješ obidve doktorky :---
taiko
05.06.15,13:36
ja viem, ale pranieruješ obidve doktorky :---
Kukuc, ako to spolu suvisi? Ani tie dve doktorky spolu nesuvisia :) Nepaci sa mi co jedna urobila a co druha hlasa, nuz tak sa ozyvam.
Neslobodno sa do nekonecna na niekoho vyhovarat, sak sme ludia, mame hlavy, v nich mame mozog, mame slobodnu volu a socializmus uz chvalabohu padol. Teda aspon pre mna.
kukučka
05.06.15,13:37
Milan kandiduj, isto vyhráš! :D Však všetky krávy a slépky ti zobú z ruky...
kukučka
05.06.15,13:48
A čuduješ sa? Presne som vedela, že čoho sa chytíš, schválne som tam nedala úvodzovky.
PS1.
Koniec zábavy, idem pracovať.
PS2.
Podstata problému je v sprostom predpise.
taiko
05.06.15,13:58
A čuduješ sa? Presne som vedela, že čoho sa chytíš, schválne som tam nedala úvodzovky.
PS1.
Koniec zábavy, idem pracovať.
PS2.
Podstata problému je v sprostom predpise.
podstata tohoto problemu je v tom istom ako podststa vsetkych problemov. V konkretnom cloveku.
misoft
05.06.15,15:17
To sa akože bavíte o tom, že doktorka musela hovoriť anglicky na Slovensku a dala si za to zaplatiť?
Môj názor (nemusíte s ním súhlasiť - ale to je už váš problém :D):
Na Slovensku je úradným a štátnym jazykom slovenčina! Tade sa aj komunikuje po slovensky - výnimky sú v regiónoch, kde je národnostná menšina v počte (zákonom stanoveným v %) - tam sa komunikuje (ak to vie) i v jazyku národnostnej menšiny - a angličtina nie je jazykom národnostnej menšiny (alebo hej?) Takže lekárka nemusela vôbec anglicky komunikovať (i keď to vedela - bola to jej dobrá vôľa i výhoda).
Pokiaľ má svoj sadzobník za iné služby, ktoré nie sú v súvise so zdravotnou starostlivosťou a má ich "odklepnuté" - tak platí (i keby sa niekto na hlavu postavil a ušami od zeme odrážal).
Ak by však nevedela anglicky - musela by buď ho poslať preč, alebo zavolať si osobu, ktorá by vedela anglicky (a tá by si za to "možno" dala zaplatiť - je to predsa prekladateľská činnosť - tlmočenie). Takže poplatok by vybrala - i keď ten 50€ sa mi fakt zdá dosť veľký.

Veď predsa i v Anglicku, Francúzsku, Taliansku a inde - nebudú lekári komunikovať so slovenským pacientom v jeho jazyku - a keď už - použijú tlmočníka a dajú si za to zaplatiť. Veď každá služba niečo stojí. Alebo pacient - komunikuj s lekárom v jazyku tej krajiny, kde máš t.č. prdel.

Result: lekárka mala právo na poplatok (či už s tlmočníkom, alebo použila "samotlmočenie") - ale v takejto výške - trochu veľa.

P.S. a teraz mi nadeľte mínusiek, keď nesúhlasíte - svoje som si napísal....
misoft
05.06.15,16:42
buchač
05.06.15,17:01
No - do *****
http://spravy.pravda.sk/regiony/clanok/357498-cielom-unie-miest-slovenska-je-spravit-z-bratislavy-region/
Veď máme toto:


Čo ešte chcú? Blava ako región?
Jak u blbých.....
....z diskusie :



„Bratislava bola aj v minulosti významným politickým, spoločenským, finančným, ale aj trhovým centrom Európy. Po páde železnej opony veľa týchto funkcií prebrala Viedeň.

aj ja chcem z toho matrošu....


:D :D :D
Fasa blbosť...ešte viac by zvyšok Slovenska doplatil na hentú dedinu, ktorá sa nemá šancu porovnávať s tými veľkomestami.
kopretinka
05.06.15,17:10
P.S. a teraz mi nadeľte mínusiek, keď nesúhlasíte - svoje som si napísal....
asi 1-2 roky nedávam
ani tebe nie :D

možno nie ako zmajkos,ako iný nick áno
alaya1
05.06.15,17:21
Precitala som si dnesnu diskusiu o "lekarke". Tu aj pod clankom.
Vzorka slovenskeho ludu a nazorov.
Cakam len, ze sa schvali, ze ak pride cudzinec do obchodu a ozve sa cudzou recou, zaplati o 20% vyssiu cenu tovaru, ci v restike pripocitaju malinovku navyse za nadstandart? Ved je to chore. Zial, jazykova gramotnost na Slovensku je nulova. Tato lekarka vedela anglicky, len ci vedela dostatocne a aj jej odpovede boli adekvatne slovenskemu popisu choroby. Takze aj za overenie je anglickeho komentu mala pacienta zaplatit. :).

Ako vravim, bola zdravotnikom, nie lekarkou.
alaya1
05.06.15,17:25
ja nesuhkasim s tym poplatkom, ani s tym, ze si to lekar vykazal. Moze byt cennikov kolko chce, ale ked ja chcem pouzivat iny jazyk a ovladam jazyk uradny, je len na mne, akym jazykom hovorim. Ty si ma neprekvapila, tvoj postoj k pacientom a financiam je zrejmy uz davno. Novinar popisal to, ci bol fakt.
mala pozvať tlmočníka to by niekto cvakol viac

Nie. Kazdy vysokoskolsky vzdelany clovek by mal, ako inde vo svete, ovladat aspon jeden svetovy jazyk plynule aj s odbornou terminologiou. A pouzivat ho bezne v praci v pripade potreby.To je aka hanba, ze za to, ze niekto vie inu rec si da zaplatit. Nemalo by to byt v ramci vseobecnej inteligencie? Nikde som sa nestretla, aby to vo vyspelych statoch nevedeli. Dokonca aj v Rusku hovoria anglicky vsetci uz od materskej skoly.
buchač
05.06.15,17:44
Dokonca aj v Rusku hovoria anglicky vsetci uz od materskej skoly.
Toto ale nemyslíš vážne....či ???

Lebo, viď video...a nie je to veru videjko na štýl "Nikto nie je dokonalý"......či ???

http://www.mojevideo.sk/video/1e833/dohovorili_by_ste_sa_v_rusku_po_anglicky.html

Ten oháknutý chlapík v kvádru teda nemá chybu - všeobecný inteligent...určite má aj vysokú školu.
Nandrolon
05.06.15,17:48
Alaya1 slovo "odborne nemozes zovseobecnovat...
Strojarsky inzinier bude vediet v svetovom jazyku strojarsku terminologiu.
Ekonom zas ekonomicku, a lekar zas lekarsku.
Urcite nebude vediet lekar stavebnu a strojarsky inzinier lekarsku...
Ani clovek vo svojom materinskom jazyku nevie vsetky terminologie...
alaya1
05.06.15,17:51
Alaya1 slovo "odborne nemozes zovseobecnovat...
Strojarsky inzinier bude vediet v svetovom jazyku strojarsku terminilogiu.
Ekonom zas ekonomicku, a lekar zas lekarsku.
Urcite nebude vediet lekar stavebnu a strojarsky inzinier lekarsku...
Ani clovek vo svojom materinskom jazyku nevie vsetky terminilogie...

Ved som pisala, ze vysokoskolak odbornu terminologiu, jasne, ze zo svojho oboru. Ked som bola v Moskve na stazi, kazdy tam bezne vravel anglicky, nebol ziaden komunikacny problem. V nemecky hovoriacich kraiinach detto. No ked prisli k nam nejaky cudzinci, tak to bolo hanby, ze viac ako polovica mojich kolegyn len gulali ocami a ani necekli.
taiko
05.06.15,18:48
no treba byt objektivny, ani v Nemecku, Belgicku a NL nevedia vsetci vsetci iny cudzi jazyk, a to ani v IT odvetvi, aje ked je to urcite lepsie ako na Slovensku.
Ale inac suhlas, VS vzdelany clovek by mal vediet jeden jazyk slovom a pismom ako samozrejmost, nie ako nieco, za co si da zaplatit.
alaya1
05.06.15,18:50
ak reagujes na mna, precitaj si, co som napisala, nepisala som, ze KAZDY, ale nemala som problem komunikovat v AJ. Da sa to povedat na Slovensku?
taiko
05.06.15,18:53
ak reagujes na mna, precitaj si, co som napisala, nepisala som, ze KAZDY, ale nemala som problem komunikovat v AJ. Da sa to povedat na Slovensku?
nuz pisala si ze


Ked som bola v Moskve na stazi, "kazdy" tam bezne vravel anglicky, nebol ziaden komunikacny problem. V nemecky hovoriacich kraiinach "detto".
ale to je jedno, neda sa to porovnat s SK. To bude ale asi dane historicky, nemozno zato ludi vinit a ked tak len ciastocne. A mladi uz hadam vedia aj dve reci, teda dufam :)
alaya1
05.06.15,18:56
ak reagujes na mna, precitaj si, co som napisala, nepisala som, ze KAZDY, ale nemala som problem komunikovat v AJ. Da sa to povedat na Slovensku?
nuz pisala si ze


Ked som bola v Moskve na stazi, "kazdy" tam bezne vravel anglicky, nebol ziaden komunikacny problem. V nemecky hovoriacich kraiinach "detto".
ale to je jedno, neda sa to porovnat s SK. To bude ale asi dane historicky, nemozno zato ludi vinit a ked tak len ciastocne. A mladi uz hadam vedia aj dve reci, teda dufam :)

nevedia, pozri vysledky maturit z cudzieho jazyka :)nKazdy som myslela bezne sa dohovorit, nemusela som pouzit iny, ako AJ. O odbornej terminologii mozem hovorit len o svojom odvetvi o ITckaroch neviem nic.
Nandrolon
05.06.15,19:00
Alaya1 - zalezi s kym ste sa stretavali, lebo uplne bezni ludia, ktorich je zpravidla tak 75 % ako aj u nas to urcite nebolo...
Myslim, ze v anglicku a hlavne v severskych statoch + francuzsko to tiez nebude...
Anglican ma svoju materincinu ako svetovy jazyk, a su na to dostatocne hrdi a aj to davaju najavo...
Cudzie jazyky najviac frcia tam, kde nemaju rodny jazyk klasifikovany ako svetovy
misoft
05.06.15,19:03
Hele!
Asi takto: Nemčúr sa tu niekedy horko-ťažko dohovorí nemecky so Slovákom (česť tým, čo ovládajú nemčinu). A naopak Slováčisko sa niekedy horko-ťažko v Nemecku dohovorí s Nemcom po slovensky (česť tým, ktorí slovenčinu aspoň počuli a "lámu" ju). A platí i pre ostatné krajiny.
Čo sa angličtiny týka - je to (nechtiac dobrovoľne z donútenia nasilu) jazyk, ktorý má zastúpenie vo väčšine (skoro) sveta a tak sa stala akýmsi štandardom (i keď nie je angličtina ako angličtina - UK english je trochu iná ako US english a tiež majú kapánek problémy si porozumieť).

Aby vám to v gebuliach tak nevŕtalo:
Príde skupina východniarov do parížskej reštaurácie a jedan sa pýta:
"Ty Jano, ta jak sebe objedname obid?"
Jano: "Ta všadzi povim LA a budzem hutoric po francuzki."
A začal objednávať:
"LA poľivku, LA rizek, LA gruľe, LA zakusek, LA kavej".
Čašník všetko priniesol, ako objednal.
A Jano: "No vidzice? Všadzi som povedal LA a hutorel som po francuzki!"
A čašník na to: "Ty sluchaj, kebi ja nebul od Prešova, ta maš LA pi*u a ňe LA obed!"
alaya1
05.06.15,19:08
Alaya1 - zalezi s kym ste sa stretavali, lebo uplne bezni ludia, ktorich je zpravidla tak 75 % ako aj u nas to urcite nebolo...
Myslim, ze v anglicku a hlavne v severskych statoch + francuzsko to tiez nebude...
Anglican ma svoju materincinu ako svetovy jazyk, a su na to dostatocne hrdi a aj to davaju najavo...
Cudzie jazyky najviac frcia tam, kde nemaju rodny jazyk klasifikovany ako svetovy
Ano mas pravdu, len Francuz AJ ovlada, ale z principu ho pouzivat nebude :).
Ja som sa na zakladke a na strednej ucila NJ, aj som naturovala z neho, ale nemam ho rada. nepouzivam ho na komunikaciu. AJ je uznavany ako svetovy jazyk, predpokladala by sa, ze ak sa clovek zacne ucit AJ v 1. 3. rocniku ZS, tak po maturite by mal bezne komunikacne vety a frazy ovladat, zial, u nas opak je pravdou. Pisala som pisala v povodnom prispevku o komunikacii v cudzom jazyku VS vzdelanych luidi. je jasne, ze ani tam nemusi kazdy jazyk ovladat na rovnakej urovni, ale dohovorit by sa mal.
misoft
05.06.15,19:13
Ano mas pravdu, len Francuz AJ ovlada, ale z principu ho pouzivat nebude :).
Ja som sa na zakladke a na strednej ucila NJ, aj som naturovala z neho, ale nemam ho rada. nepouzivam ho na komunikaciu. AJ je uznavany ako svetovy jazyk, predpokladala by sa, ze ak sa clovek zacne ucit AJ v 1. 3. rocniku ZS, tak po maturite by mal bezne komunikacne vety a frazy ovladat, zial, u nas opak je pravdou.

Nuž.... z mojej skúsenosti....
Anglinu som sa neučil, nemčinu detto. Ale sem-tam surfujem, sem-stahujem, sem-tam inštalujem a pokyny sú vždy (skoro) v angline. A raz sa mi stalo, že sa anglickí turisti pýtali na smer - a ja - znalý počítačovej angliny - som im lámane (a pomaly) cestu vysvetlil - a kua - pochopili. Len treba sa i z toho mála niečo vyťažiť....
alaya1
05.06.15,19:24
neucil si sa ziaden jazyk? No my sme museli v skole od ZS po maturitu 2 cudzie jazyky. ja som mala NJ a RJ. Doma AJ. Nemcinu nemam rada.
misoft
05.06.15,19:33
Nj.... ruštinu :D A mojej "dobe" cudzie jazyky - povinná RU, mimo NJ a AJ, i to si vyberali, kto tam bude....

P.S. Maturita bola pred 4*X rokmi + dačo....
alaya1
06.06.15,04:19
Nj.... ruštinu :D A mojej "dobe" cudzie jazyky - povinná RU, mimo NJ a AJ, i to si vyberali, kto tam bude....

P.S. Maturita bola pred 4*X rokmi + dačo....

My sme uz mali povinne 2 cudzie jazyky od 2.stupna ZDS a na gymnaziu tiez. Na VS detto, rusky a vyberovy cudzi a mna mama dotlacila urobit si statnicu z RJ este na jazykovej skole pocas 4. - maturitneho rocnika SS studia.
pavol54
06.06.15,08:32
Nj.... ruštinu :D A mojej "dobe" cudzie jazyky - povinná RU, mimo NJ a AJ, i to si vyberali, kto tam bude....

P.S. Maturita bola pred 4*X rokmi + dačo....
podstatné je že ten kto aktívne ovládal NJ,AJ,FJ si vyberal kde bude(pochopiteľne z adekvátnej ponuky)
taiko
06.06.15,08:48
Nj.... ruštinu :D A mojej "dobe" cudzie jazyky - povinná RU, mimo NJ a AJ, i to si vyberali, kto tam bude....

P.S. Maturita bola pred 4*X rokmi + dačo....
podstatné je že ten kto aktívne ovládal NJ,AJ,FJ si vyberal kde bude(pochopiteľne z adekvátnej ponuky)
a tak je tomu aj dnes
buchač
06.06.15,10:44
Nj.... ruštinu :D A mojej "dobe" cudzie jazyky - povinná RU, mimo NJ a AJ, i to si vyberali, kto tam bude....

P.S. Maturita bola pred 4*X rokmi + dačo....
podstatné je že ten kto aktívne ovládal NJ,AJ,FJ si vyberal kde bude(pochopiteľne z adekvátnej ponuky)
a tak je tomu aj dnes

PODSTATNÉ JE TO, že voľakedy sa nie na každej škole a nie každý svetový jazyk učil. Ruštinu neriešim, tá bola (kua) povinná...
Napríklad na našej škole zvyklo byť 5 tried v ročníku. Tri mali len tú ruštinu, jedna nemčina a jedna engliš.
Moje dievky sa už MŠ začali angličtinu učiť...pokračovali na ZŠ a neskôr aj na strednej.

Adekvátna ponuka je tak v tej teplej onej...staršia využila angličtinu, keď bola makať na Cypre...inak T R T a nie tvrdenie, že je tomu tak aj dnes.
misoft
06.06.15,11:47
Nj.... ruštinu :D A mojej "dobe" cudzie jazyky - povinná RU, mimo NJ a AJ, i to si vyberali, kto tam bude....

P.S. Maturita bola pred 4*X rokmi + dačo....

My sme uz mali povinne 2 cudzie jazyky od 2.stupna ZDS a na gymnaziu tiez. Na VS detto, rusky a vyberovy cudzi a mna mama dotlacila urobit si statnicu z RJ este na jazykovej skole pocas 4. - maturitneho rocnika SS studia.
http://www.celysvet.cz/skin/smile/s11720.gif
Tak to si ešte žubrienka.... ZDŠ u mňa pre viac ako pol storočím....
kopretinka
06.06.15,11:52
P.S. a teraz mi nadeľte mínusiek, keď nesúhlasíte - svoje som si napísal....
asi 1-2 roky nedávam
ani tebe nie :D

možno nie ako zmajkos,ako iný nick áno



podľa seba súdim teba

nerob sa sprostejšou , ako si
nie je to tak dávno,ako si mi písal,že schválne dávaš dvom pora´dáčkam mínusky,aby to vyzeralo,že si to robia navzájom.
misoft
06.06.15,11:55
P.S. a teraz mi nadeľte mínusiek, keď nesúhlasíte - svoje som si napísal....
asi 1-2 roky nedávam
ani tebe nie :D

možno nie ako zmajkos,ako iný nick áno



podľa seba súdim teba

nerob sa sprostejšou , ako si
nie je to tak dávno,ako si mi písal,že schválne dávaš dvom pora´dáčkam mínusky,aby to vyzeralo,že si to robia navzájom.
Kvietoček - kašli na mnohonickového..... rozpoltená osobnosť je to... ani sám nevie, kto je, čo je....
buchač
06.06.15,13:08
Tak to si ešte žubrienka.... ZDŠ u mňa pre viac ako pol storočím....

...a preto aj ten názor, že študovať na vysokej škole mohol každý.
VEĽKÝ OMYL...a aj zlý názor....o praxi ani nevravím.
alaya1
06.06.15,14:02
Nj.... ruštinu :D A mojej "dobe" cudzie jazyky - povinná RU, mimo NJ a AJ, i to si vyberali, kto tam bude....

P.S. Maturita bola pred 4*X rokmi + dačo....

My sme uz mali povinne 2 cudzie jazyky od 2.stupna ZDS a na gymnaziu tiez. Na VS detto, rusky a vyberovy cudzi a mna mama dotlacila urobit si statnicu z RJ este na jazykovej skole pocas 4. - maturitneho rocnika SS studia.
http://www.celysvet.cz/skin/smile/s11720.gif
Tak to si ešte žubrienka.... ZDŠ u mňa pre viac ako pol storočím....

Tak mam 45 rokov, nie az tak malo :). Ale dakujem ti za kompliment, potesil :). RJ v sucasnosti opat prichadza do "mody".
misoft
06.06.15,17:27
Tak mam 45 rokov, nie az tak malo :). Ale dakujem ti za kompliment, potesil :). RJ v sucasnosti opat prichadza do "mody".

Ozaj? Tak som dobre odhadol - si žubrienka! A basta! :D
pavol54
06.06.15,17:27
Nj.... ruštinu :D A mojej "dobe" cudzie jazyky - povinná RU, mimo NJ a AJ, i to si vyberali, kto tam bude....

P.S. Maturita bola pred 4*X rokmi + dačo....
podstatné je že ten kto aktívne ovládal NJ,AJ,FJ si vyberal kde bude(pochopiteľne z adekvátnej ponuky)
a tak je tomu aj dnes

PODSTATNÉ JE TO, že voľakedy sa nie na každej škole a nie každý svetový jazyk učil. Ruštinu neriešim, tá bola (kua) povinná...
Napríklad na našej škole zvyklo byť 5 tried v ročníku. Tri mali len tú ruštinu, jedna nemčina a jedna engliš.
Moje dievky sa už MŠ začali angličtinu učiť...pokračovali na ZŠ a neskôr aj na strednej.

Adekvátna ponuka je tak v tej teplej onej...staršia využila angličtinu, keď bola makať na Cypre...inak T R T a nie tvrdenie, že je tomu tak aj dnes.
vieš ľutujem že som mal blbú nemčinárku na 7-9 zabudol som aj to čo nás naučila v 6 triede stará dôchodkyňa. moji spolužiaci na VŠ priamo výberové fleky trochu sa ohriali doma napríklad v "rekreačnom zariadení" v Kašperských Horách(mestečko na Šumave ) potom tradá do cudziny ako pridelenci na veľvyslanectvá. Skrátka sen každého: teplá kancelária a sekretárka v šuštivej blúzke ako kávovarička
taiko
06.06.15,21:06
Nj.... ruštinu :D A mojej "dobe" cudzie jazyky - povinná RU, mimo NJ a AJ, i to si vyberali, kto tam bude....

P.S. Maturita bola pred 4*X rokmi + dačo....
podstatné je že ten kto aktívne ovládal NJ,AJ,FJ si vyberal kde bude(pochopiteľne z adekvátnej ponuky)
a tak je tomu aj dnes

PODSTATNÉ JE TO, že voľakedy sa nie na každej škole a nie každý svetový jazyk učil. Ruštinu neriešim, tá bola (kua) povinná...
Napríklad na našej škole zvyklo byť 5 tried v ročníku. Tri mali len tú ruštinu, jedna nemčina a jedna engliš.
Moje dievky sa už MŠ začali angličtinu učiť...pokračovali na ZŠ a neskôr aj na strednej.

Adekvátna ponuka je tak v tej teplej onej...staršia využila angličtinu, keď bola makať na Cypre...inak T R T a nie tvrdenie, že je tomu tak aj dnes.
veru, kto ovlada, tak si vybera. Minimalne sa mu otvori viac moznosti
alaya1
09.06.15,04:41
bettylou
10.06.15,02:11
Ja teda neviem taiko ako sa ty chováš ako zamestnanec,ale slovo zamestnanec vnímam tak,že človek zamestnaný robí to,čo od neho požaduje zamestnávateľ.Princíp nie je v tom či musela alebo nemusela,princíp je v tom,že človek platený ako novinár a živiaci sa článkami o zdravotníctve vedome alebo nevedome zavádza a cielene mediálne znemožnuje lekárku a nie zamestnávateľa lekárky,ktorým je štátna nemocnica a má takýto nehorázny oficiálny cenník.
tiez som bol zamestnanec, ale snazil som sa aj vlastny mozog pouzivat a absurdne poziadavky som neplnil, aj za cenu postihu. K tomu novinarovi. Hej pisal som ze ta sprava je skor do topiek. A nadpis je tendencny, lebo sa neplati lekarke. Ale odosobni sa od novinara a upriam svoju pozornost na situaciu samotnu.
"Doktorka daka zauctovat pouzivanie cudzieho jazyka". Spominaju tam jednu lekarku, Nie cele oddelenie, ci viac lekarov. Som presveceny, ze keby ta lekarka naozaj chcela, tak si to nezauctuje.
Ta sprava ma svoj vyznam aj v tom, ze sa poukaze ne neuveritelnu absurdtitu a dalsiu trapnu hanbu pre Slovensko No a v tomto pripade ucel svati prostriedky

absurdné je, že tu niekto robí za nehorázne love diplomata a nevie po Slovensky, ta to už de sme?
bettylou
10.06.15,02:51
BXLmiami
11.06.15,10:36
Potešil ma Nový čas.Konečne si všimol problém ožratých na urgentoch a padla otázka-kto to platí.No,načase.
marjankaj
11.06.15,10:43
Potešil ma Nový čas.Konečne si všimol problém ožratých na urgentoch a padla otázka-kto to platí.No,načase.
Nový čas je naozaj najkompetentnejší.
pavol54
11.06.15,11:29
Potešil ma Nový čas.Konečne si všimol problém ožratých na urgentoch a padla otázka-kto to platí.No,načase.
je to nepríjemné ako pre personál tak pre nemocných, ale to nie je až taká veľká položka, ale kto platí odvykacie liečby? na drogovom je dosť detičiek zazobancov.alebo že by to bolo platené z majetku zhabaného dílerom? alebo zo sponzorských príspevkov tabačiarní lihovarov? asi nám to berie fico zo spoločného. aj tak sa dajú čerpať prostriedky zo ZP.
BXLmiami
11.06.15,11:40
Potešil ma Nový čas.Konečne si všimol problém ožratých na urgentoch a padla otázka-kto to platí.No,načase.
Nový čas je naozaj najkompetentnejší.
A ktoré medium je kompetentné ak sa smiem spýtať?Aspon si to všimli,jedno prečo ale všimli.
BXLmiami
11.06.15,11:42
Potešil ma Nový čas.Konečne si všimol problém ožratých na urgentoch a padla otázka-kto to platí.No,načase.
je to nepríjemné ako pre personál tak pre nemocných, ale to nie je až taká veľká položka, ale kto platí odvykacie liečby? na drogovom je dosť detičiek zazobancov.alebo že by to bolo platené z majetku zhabaného dílerom? alebo zo sponzorských príspevkov tabačiarní lihovarov? asi nám to berie fico zo spoločného. aj tak sa dajú čerpať prostriedky zo ZP.
Pavol,akože nie je položka,špecializované vyšetrenia každý kto príde ožratý do bezvedomia kompletná dif dg či je len ožratý alebo aj uraz hlavy,zakaždým rtg,CT a slušní ľudia čakajú týždne a títo koľkokrát prídu toľkokrát ožiarení,lebo čo ked náhodou.....Infuzky aby sa prebrali a aspon reagovali atd.
marjankaj
11.06.15,11:52
A ktoré medium je kompetentné ak sa smiem spýtať?Aspon si to všimli,jedno prečo ale všimli.
No aj nový čas je najkompetentnejší. Ale nie na riešenie takýchto problémov. Len si naháňajú počet abonentov, aby mali väčší zisk. Úchyláci, čo sledujú kde ktorá otrčí kozy alebo rozkrok. To zaberá najviac. A kto s kým čo kedy a začo....:eek:
BXLmiami
11.06.15,12:00
A ktoré medium je kompetentné ak sa smiem spýtať?Aspon si to všimli,jedno prečo ale všimli.
No aj nový čas je najkompetentnejší. Ale nie na riešenie takýchto problémov. Len si naháňajú počet abonentov, aby mali väčší zisk. Úchyláci, čo sledujú kde ktorá otrčí kozy alebo rozkrok. To zaberá najviac. A kto s kým čo kedy a začo....:eek:
Neodpovedal si na otázku.Ktoré medium je kompetentné?Včera som nestˇihla správy,zapla som ich dnes ráno-no čo Ti poviem,čo sa deje vo svete som sa síce nedozvedela,ale všetky autonehody ovládam.Hotová kriminálna ustredňa pátra.Je jedno prečo si to všimli ale všimli.:-)
Oliwa
11.06.15,12:20
Potešil ma Nový čas.Konečne si všimol problém ožratých na urgentoch a padla otázka-kto to platí.No,načase.
je to nepríjemné ako pre personál tak pre nemocných, ale to nie je až taká veľká položka, ale kto platí odvykacie liečby? na drogovom je dosť detičiek zazobancov.alebo že by to bolo platené z majetku zhabaného dílerom? alebo zo sponzorských príspevkov tabačiarní lihovarov? asi nám to berie fico zo spoločného. aj tak sa dajú čerpať prostriedky zo ZP.
Pavol,akože nie je položka,špecializované vyšetrenia každý kto príde ožratý do bezvedomia kompletná dif dg či je len ožratý alebo aj uraz hlavy,zakaždým rtg,CT a slušní ľudia čakajú týždne a títo koľkokrát prídu toľkokrát ožiarení,lebo čo ked náhodou.....Infuzky aby sa prebrali a aspon reagovali atd.
Ergo, ak potrebujete kompletné a urgentné vyšetrenie, stačí sa riadne ožrať a mať pri sebe niekoho, kto zavolá záchranku... :eek::mad:
Osobná skúsenosť: čakali sme na pohotovosti so zlomeninou, víkend, plná čakáreň ľudí, a jeden ožrala zdržoval personál urgentu, záchranárov a dvoch policajtov, lebo sa nevedel rozhodnúť, či sa dá vyšetriť alebo odmietne... Nechcel podpísať ani jedno ani druhé...
pavol54
11.06.15,12:29
Potešil ma Nový čas.Konečne si všimol problém ožratých na urgentoch a padla otázka-kto to platí.No,načase.
je to nepríjemné ako pre personál tak pre nemocných, ale to nie je až taká veľká položka, ale kto platí odvykacie liečby? na drogovom je dosť detičiek zazobancov.alebo že by to bolo platené z majetku zhabaného dílerom? alebo zo sponzorských príspevkov tabačiarní lihovarov? asi nám to berie fico zo spoločného. aj tak sa dajú čerpať prostriedky zo ZP.
Pavol,akože nie je položka,špecializované vyšetrenia každý kto príde ožratý do bezvedomia kompletná dif dg či je len ožratý alebo aj uraz hlavy,zakaždým rtg,CT a slušní ľudia čakajú týždne a títo koľkokrát prídu toľkokrát ožiarení,lebo čo ked náhodou.....Infuzky aby sa prebrali a aspon reagovali atd.
..."až taká veľká"... (ale tým som myslel, že dosť nákladné je aj liečenie závislákov ) budem úprimný nemám prehľad o postupoch urgentu len viem že moja mama si musela všetko podpísať u prijímajúceho lekára v nemocnici až som žasol čo všetko a títo nemusia nič podpisovať, ale určite im príbuzní v prípade nutnosti zoženú dosť PPS(právnikov policajtov sudcov) ABY pritlačili lekára za zanedbanie liečby
bjuty smis
11.06.15,13:20
A ktoré medium je kompetentné ak sa smiem spýtať?Aspon si to všimli,jedno prečo ale všimli.
No aj nový čas je najkompetentnejší. Ale nie na riešenie takýchto problémov. Len si naháňajú počet abonentov, aby mali väčší zisk. Úchyláci, čo sledujú kde ktorá otrčí kozy alebo rozkrok. To zaberá najviac. A kto s kým čo kedy a začo....:eek:
Neodpovedal si na otázku.Ktoré medium je kompetentné?Včera som nestˇihla správy,zapla som ich dnes ráno-no čo Ti poviem,čo sa deje vo svete som sa síce nedozvedela,ale všetky autonehody ovládam.Hotová kriminálna ustredňa pátra.Je jedno prečo si to všimli ale všimli.:-)

tak nepozeraj správy na komerčných tv...
buchač
11.06.15,15:54
No neverííím...:confused::eek:



To tu ešte nebolo. V Košiciach zbúrali prvú čiernu stavbu

Čítajte viac: http://kosice.korzar.sme.sk/c/7852570/to-tu-este-nebolo-v-kosiciach-zburali-prvu-ciernu-stavbu.html#ixzz3cm0iBpmF
misoft
11.06.15,16:00
Tak toto ma tiež dostalo:
http://www.dsl.sk/article.php?article=17107
Spoločnosť, ktorá sa "hrdí" najkvalitnejším antivírusom, antimalware (viď ich ponuku) - bola hacknutá a hacker sa "korzoval" po ich internej sieti.

BTW: i toto potom svedčí o "kvalite"!
pavol54
11.06.15,16:22
Tak toto ma tiež dostalo:
http://www.dsl.sk/article.php?article=17107
Spoločnosť, ktorá sa "hrdí" najkvalitnejším antivírusom, antimalware (viď ich ponuku) - bola hacknutá a hacker sa "korzoval" po ich internej sieti.

BTW: i toto potom svedčí o "kvalite"!
proti každej známej strele sa vyrobí pancier, nie je pancier ktorý by raz nebol prestrelený
misoft
11.06.15,16:30
Tak toto ma tiež dostalo:
http://www.dsl.sk/article.php?article=17107
Spoločnosť, ktorá sa "hrdí" najkvalitnejším antivírusom, antimalware (viď ich ponuku) - bola hacknutá a hacker sa "korzoval" po ich internej sieti.

BTW: i toto potom svedčí o "kvalite"!
proti každej známej strele sa vyrobí pancier, nie je pancier ktorý by raz nebol prestrelený
Asi takto - hack - je vniknutie cez zabezpečenie heslom, alebo iným prostriedkom do zariadenia, siete. Je to vedomé a cielené. Kdežto vírus - je to kombinácia strojového binárneho kódu, ktorý sa dostane do op. systému a potom (buď samostatne, alebo na príkaz zvonku) vykoná svoju "prácu".
Hacker sa snaží nabúrať bezpečnostné zabezpečenie vstupu (portu) - nepoužíva v plnej miere na to binárny kód na vniknutie, len na "výpočet" prístupových údajov.

T.z. Kasperski Lab nemali tak bezva zaheslovaný vstup... a keď sa tam hacker "pohyboval" - nikde nie je napísané, či tam možno nezanechal nejakého "červa" a ktorý - ak by tam bol a nenašli by ho - sa sám nenápadne neiplementoval do ich produktov - a v tom prípade (nedaj bože) by to bola katastrofa - stačilo by nejaké update Kasperski antivírus u užívateľa a cesta by bola otvorená.......

Predpokladám .... prinajmenšom cez So a Ne budú všetci v Kasperski Lab skômať celu svoju internú sieť, všetky súbory, každý bit binárnych kódov svojich produktov....
lujza.j
11.06.15,16:52
šľak porantalo staronovo rodiaci sa PUB......tento krát cigánsky....."vo dvore"panelákov....
misoft
11.06.15,16:52
"Hezký!!!"
http://kosice.korzar.sme.sk/c/7853312/mlady-vodic-s-audi-narazil-v-kosiciach-do-stromu.html
A sú tu hneď dve otázky.
Bolo to úmyselné?
Alebo opäť jeden "geroj" za volantom?
buchač
11.06.15,17:12
"Hezký!!!"
http://kosice.korzar.sme.sk/c/7853312/mlady-vodic-s-audi-narazil-v-kosiciach-do-stromu.html
A sú tu hneď dve otázky.
Bolo to úmyselné?
Alebo opäť jeden "geroj" za volantom?

"B" je správne.

Hentú lokalitu (Juh) poznám jak vlastné vrecko, vyrastal som tam.
Ulica nie je osvetlená, respektíve len občas nejaká lampa. Šrac išiel asi od Malej staničky. Nepoznal cestu a aj napriek tomu to šľahal.
Ak ideš smerom od ulice Pri bitúnku na Jantárku, je tam tiahla rovinka, nasleduje mierna zatáčka doľava, mierny kopček cez prieceste a okamžite zatáčka vpravo.
Ako rýchlo asi šiel, keď ho vyhodilo do vzduchu a skončil až na druhej strane 4 prúdovej cesty...???
http://img.janforman.com/th/smolaog7i.png (http://img.janforman.com/smolaog7i.png)
pavol54
11.06.15,19:40
"Hezký!!!"
http://kosice.korzar.sme.sk/c/7853312/mlady-vodic-s-audi-narazil-v-kosiciach-do-stromu.html
A sú tu hneď dve otázky.
Bolo to úmyselné?
Alebo opäť jeden "geroj" za volantom?
vždy si kladiem otázku zrazili nezúčastnenú osobu? Nie. tak potom sa nič nedeje nech si aj krky zlámu
buchač
11.06.15,19:51
vždy si kladiem otázku zrazili nezúčastnenú osobu? Nie. tak potom sa nič nedeje nech si aj krky zlámu
Pali, to tvrdím aj ja.
Obdaľeč (krížmo vľavo, tých 50m) je parkovisko pred takou väčšou samoobsluhou. Keby to tam napáli šrac ? Ťažko odhadnúť následky.
lacotinka
11.06.15,20:20
"Hezký!!!"
http://kosice.me.sk/c/7853312/mlady-vodic-s-audi-narazil-v-kosiciach-do-stromu.html (http://kosice.korzar.sme.sk/c/7853312/mlady-vodic-s-audi-narazil-v-kosiciach-do-stromu.html)
A sú tu hneď dve otázky.
Bolo to úmyselné?
Alebo opäť jeden "geroj" za volantom?

"B" je správne.

Hentú lokalitu (Juh) poznám jak vlastné vrecko, vyrastal som tam.
Ulica nie je osvetlená, respektíve len občas nejaká lampa. Šrac išiel asi od Malej staničky. Nepoznal cestu a aj napriek tomu to šľahal.
Ak ideš smerom od ulice Pri bitúnku na Jantárku, je tam tiahla rovinka, nasleduje mierna zatáčka doľava, mierny kopček cez prieceste a okamžite zatáčka vpravo.
Ako rýchlo asi šiel, keď ho vyhodilo do vzduchu a skončil až na druhej strane 4 prúdovej cesty...???
http://img.janforman.com/th/smolaog7i.png (http:an.com/smolaog7i.png)




105 ?????????
misoft
11.06.15,21:18
"B" je správne.

Hentú lokalitu (Juh) poznám jak vlastné vrecko, vyrastal som tam.
Ulica nie je osvetlená, respektíve len občas nejaká lampa. Šrac išiel asi od Malej staničky. Nepoznal cestu a aj napriek tomu to šľahal.
Ak ideš smerom od ulice Pri bitúnku na Jantárku, je tam tiahla rovinka, nasleduje mierna zatáčka doľava, mierny kopček cez prieceste a okamžite zatáčka vpravo.
Ako rýchlo asi šiel, keď ho vyhodilo do vzduchu a skončil až na druhej strane 4 prúdovej cesty...???
http://img.janforman.com/th/smolaog7i.png (http://img.janforman.com/smolaog7i.png)
Predpokladajú - len "slabých" 130 tam mal.
bettylou
12.06.15,04:15
Tak toto ma tiež dostalo:
http://www.dsl.sk/article.php?article=17107
Spoločnosť, ktorá sa "hrdí" najkvalitnejším antivírusom, antimalware (viď ich ponuku) - bola hacknutá a hacker sa "korzoval" po ich internej sieti.

BTW: i toto potom svedčí o "kvalite"!
proti každej známej strele sa vyrobí pancier, nie je pancier ktorý by raz nebol prestrelený

hádam, len ten vesmírny (vákuum), ale časom sa aj to poddá. asi:D
bettylou
12.06.15,04:26
"B" je správne.

Hentú lokalitu (Juh) poznám jak vlastné vrecko, vyrastal som tam.
Ulica nie je osvetlená, respektíve len občas nejaká lampa. Šrac išiel asi od Malej staničky. Nepoznal cestu a aj napriek tomu to šľahal.
Ak ideš smerom od ulice Pri bitúnku na Jantárku, je tam tiahla rovinka, nasleduje mierna zatáčka doľava, mierny kopček cez prieceste a okamžite zatáčka vpravo.
Ako rýchlo asi šiel, keď ho vyhodilo do vzduchu a skončil až na druhej strane 4 prúdovej cesty...???
http://img.janforman.com/th/smolaog7i.png (http://img.janforman.com/smolaog7i.png)
Predpokladajú - len "slabých" 130 tam mal.
ta dosť aj na koňa. ešče, že som tam nebola :D, ani nechcem
Peggynka
12.06.15,05:18
lacotinka
12.06.15,07:04
"B" je správne.

Hentú lokalitu (Juh) poznám jak vlastné vrecko, vyrastal som tam.
Ulica nie je osvetlená, respektíve len občas nejaká lampa. Šrac išiel asi od Malej staničky. Nepoznal cestu a aj napriek tomu to šľahal.
Ak ideš smerom od ulice Pri bitúnku na Jantárku, je tam tiahla rovinka, nasleduje mierna zatáčka doľava, mierny kopček cez prieceste a okamžite zatáčka vpravo.
Ako rýchlo asi šiel, keď ho vyhodilo do vzduchu a skončil až na druhej strane 4 prúdovej cesty...???om/smolaog7i.png"][IMnforman.com/th/smolaog7i.png[/IMG][/URL]
Predpokladajú - len "slabých" 130 tam mal.
ta dosť aj na koňa. ešče, že som tam nebola :D, ani nechcem

Kus pred LV je také divné priecestie
5 až 0 m pred kolajou
- 30 cm kopček
- 151 stupňová zákruta doprava

koľajnice pod uhlom asi 35 stupňov sprava

- 0 až 4 m za kolajami
- 22 cm spád 151 stupňová zákruta doľava
Peggynka
12.06.15,07:15
No neviem,včera som zachytila vyjadrenie nejakého svedka,že za nimi išlo BMW,ktoré dokonca pribrzdilo a išlo ďalej.Ak je to pravda,tak mohlo ísť o niečo iné,ako rýchla jazda a neznalosť terénu...a vodič BMW (ak ho nájdu),by mal mať tiež problém - minimálne neposkytnutie pomoci.
lacotinka
12.06.15,07:24
No neviem,včera som zachytila vyjadrenie nejakého svedka,že za nimi išlo BMW,ktoré dokonca pribrzdilo a išlo ďalej.Ak je to pravda,tak mohlo ísť o niečo iné,ako rýchla jazda a neznalosť terénu...a vodič BMW (ak ho nájdu),by mal mať tiež problém - minimálne neposkytnutie pomoci.



nečítal som ten VSpamflet, ale podľa príspevkov sa zabil = to platí aj na mŕtvych ???????
Peggynka
12.06.15,07:26
No neviem,včera som zachytila vyjadrenie nejakého svedka,že za nimi išlo BMW,ktoré dokonca pribrzdilo a išlo ďalej.Ak je to pravda,tak mohlo ísť o niečo iné,ako rýchla jazda a neznalosť terénu...a vodič BMW (ak ho nájdu),by mal mať tiež problém - minimálne neposkytnutie pomoci.



nečítal som ten VSpamflet, ale podľa príspevkov sa zabil = to platí aj na mŕtvych ???????

Kto sa zabil? Píšem o prípade Popradčanov v Ke.
lacotinka
12.06.15,07:32
No neviem,včera som zachytila vyjadrenie nejakého svedka,že za nimi išlo BMW,ktoré dokonca pribrzdilo a išlo ďalej.Ak je to pravda,tak mohlo ísť o niečo iné,ako rýchla jazda a neznalosť terénu...a vodič BMW (ak ho nájdu),by mal mať tiež problém - minimálne neposkytnutie pomoci.



nečítal som ten VSpamflet, ale podľa príspevkov sa zabil = to platí aj na mŕtvych ???????

Kto sa zabil? Píšem o prípade Popradčanov v Ke.

ešči žije ?

škoda

mohol sa na mieste rozfláknuť a bol by pokoj
pavol54
12.06.15,08:44
No neviem,včera som zachytila vyjadrenie nejakého svedka,že za nimi išlo BMW,ktoré dokonca pribrzdilo a išlo ďalej.Ak je to pravda,tak mohlo ísť o niečo iné,ako rýchla jazda a neznalosť terénu...a vodič BMW (ak ho nájdu),by mal mať tiež problém - minimálne neposkytnutie pomoci.
žiadny problém, ujala by sa ich naša pani ombudsmanová ako tej doktorky čo spáchala nehodu v Blave
lujza.j
12.06.15,09:55
Ste kde videli jazdit na hentakych autach pomaly:eek:...oni chcu ist rychlejsie aj vtedy ked sa realne neda.......niektore tov.znacky ako keby zatemnili mozgy ked sa sadne za volant....alebo uz nie je co zatemnit...
pavol54
12.06.15,10:00
Ste kde videli jazdit na hentakych autach pomaly:eek:...oni chcu ist rychlejsie aj vtedy ked sa realne neda.......niektore tov.znacky ako keby zatemnili mozgy ked sa sadne za volant....alebo uz nie je co zatemnit...
alebo za C niekdy nebolo čo zatemniť však tá jedna bunka mozgová toho až tak veľa nenarobí možno sa ponáhľal za frajerkou, aby to stihol a nemal sex v trenkách
lujza.j
12.06.15,10:06
Ja som napriklad prestala jazdit v lavom pruhu....fakt ked musim....teda u mna v dedine....napriklad na obchvate.....jednak vsetcu chcu ist v lavom:Dlebo v pravom to nie je trendy a on nema auto do praveho....a pravy je vela krat rychlejsi....tak tam si pekne poprdkavam....
marjankaj
12.06.15,10:10
Ja som napriklad prestala jazdit v lavom pruhu....fakt ked musim....teda u mna v dedine....napriklad na obchvate.....jednak vsetcu chcu ist v lavom:Dlebo v pravom to nie je trendy a on nema auto do praveho....a pravy je vela krat rychlejsi....tak tam si pekne poprdkavam....
Ja som raz tiež išiel na kruháči slušne v pravom pruhu a skončil som pri krematóriu namiesto Bory mall.:eek:
Oliwa
12.06.15,12:43
Ja som napriklad prestala jazdit v lavom pruhu....fakt ked musim....teda u mna v dedine....napriklad na obchvate.....jednak vsetcu chcu ist v lavom:Dlebo v pravom to nie je trendy a on nema auto do praveho....a pravy je vela krat rychlejsi....tak tam si pekne poprdkavam....
Ja som raz tiež išiel na kruháči slušne v pravom pruhu a skončil som pri krematóriu namiesto Bory mall.:eek:
:D Vždy lepšie, ako keby si mal skončiť v krematóriu... :o
A vôbec, čo máš čo do Bory mall chodiť a Pentu podporovať... ;)
Druhý raz to otoč na Miletičku a tetám zo Záhoria daj radšej zarobiť...
marjankaj
12.06.15,12:54
Ja som napriklad prestala jazdit v lavom pruhu....fakt ked musim....teda u mna v dedine....napriklad na obchvate.....jednak vsetcu chcu ist v lavom:Dlebo v pravom to nie je trendy a on nema auto do praveho....a pravy je vela krat rychlejsi....tak tam si pekne poprdkavam....
Ja som raz tiež išiel na kruháči slušne v pravom pruhu a skončil som pri krematóriu namiesto Bory mall.:eek:
:D Vždy lepšie, ako keby si mal skončiť v krematóriu... :o
A vôbec, čo máš čo do Bory mall chodiť a Pentu podporovať... ;)
Druhý raz to otoč na Miletičku a tetám zo Záhoria daj radšej zarobiť...
Veď tam aj tak raz skončím. Tak som si to aspoň bol okuknúť do čoho idem:D
A čo som mal ísť do Devínskej cez Hainburg?
kopretinka
12.06.15,12:55
Tak toto ma tiež dostalo:
http://www.dsl.sk/article.php?article=17107
Spoločnosť, ktorá sa "hrdí" najkvalitnejším antivírusom, antimalware (viď ich ponuku) - bola hacknutá a hacker sa "korzoval" po ich internej sieti.

BTW: i toto potom svedčí o "kvalite"!
asi mali heslo "HESLO" :D
Oliwa
12.06.15,13:03
Ja som napriklad prestala jazdit v lavom pruhu....fakt ked musim....teda u mna v dedine....napriklad na obchvate.....jednak vsetcu chcu ist v lavom:Dlebo v pravom to nie je trendy a on nema auto do praveho....a pravy je vela krat rychlejsi....tak tam si pekne poprdkavam....
Ja som raz tiež išiel na kruháči slušne v pravom pruhu a skončil som pri krematóriu namiesto Bory mall.:eek:
:D Vždy lepšie, ako keby si mal skončiť v krematóriu... :o
A vôbec, čo máš čo do Bory mall chodiť a Pentu podporovať... ;)
Druhý raz to otoč na Miletičku a tetám zo Záhoria daj radšej zarobiť...
Veď tam aj tak raz skončím. Tak som si to aspoň bol okuknúť do čoho idem:D
A čo som mal ísť do Devínskej cez Hainburg?
No... myslela som, že si šiel z Rakúska... :D
sito
12.06.15,13:08
Ja som napriklad prestala jazdit v lavom pruhu....fakt ked musim....teda u mna v dedine....napriklad na obchvate.....jednak vsetcu chcu ist v lavom:Dlebo v pravom to nie je trendy a on nema auto do praveho....a pravy je vela krat rychlejsi....tak tam si pekne poprdkavam....
Ja som raz tiež išiel na kruháči slušne v pravom pruhu a skončil som pri krematóriu namiesto Bory mall.:eek:

Janko, tak to si mal šťastie od Boha. Predstav si, že by si skončil v ...

Raz Ti aj to šťastie dopraje, bodaj by Ťa nebolelo ...

Bond, pod vodou, nad vodou, aj vo vode ...

Ale, ak si čítal Robur pán sveta, od Julka Vernera, tiež dokázal, len fantazíroval, myšlienkou. A Ľudstvo, Ľud to dokonal, dokázal, že? Nie každý človek je ľud, sú aj odľudia. A hranica, ktorá určí, že aj nadľudia sú, existuje ... sú ... ... ...
lacotinka
12.06.15,14:16
Ja som napriklad prestala jazdit v lavom pruhu....fakt ked musim....teda u mna v dedine....napriklad na obchvate.....jednak vsetcu chcu ist v lavom:Dlebo v pravom to nie je trendy a on nema auto do praveho....a pravy je vela krat rychlejsi....tak tam si pekne poprdkavam....



šag otvoríš okno a je to :D
misoft
13.06.15,18:41
Synátor sa rozhodol, že si kúpi "približovadlo" - mňa zobral sťa "odborný" :D dozor. On sa v tom až tak nevyznal. A tak som auto začal "preklepávať".
Po motorickej stránke - OK. Podvozok - tiež OK, komponenty boli vymenené a nové, riadenie - ups, už som natrafil na problém - vôľa viac ako 15°! Zbiehavosť - ajajaj - bola rozbiehavosť. Vravím si - dá sa to rýchlo napraviť v servise. Prešiel som na elektro. Svetlá, stierač, naviják, vyhrievania - všetko OK. Smerovky - ani ťuk. Klaksón - nemý. Spiatočka svetlo - slepé. Chcel som zisti, prečo to nejde - žiadna šťava do prepínača smeroviek, do klaksónu, do spiatočky. Poistky dobé.
Tak vravím synátorovi - Rozhodni sa, ale s týmto na cestu nemôžeš ani na krok! Pritom EK, TK - všetko malo.
Predávajúci ihneď začal obvolávať všetkých známych mechanikov, autoelektrikárov. Lenže sobota - nikto nebol dosažiteľný.
Núž synátor rozhodol 24 hodín na odstránenie, pokiaľ to bude všetko odstránené - v Po prepis, pokiaľ nie, bye,bye.... A to chcel platiť vopred. Ale som ho zahamoval - až bude prepis, ihneď po prepise (ak auto bude fungovať) vyplatíš, inak nie!

Inak - tú elektrinu by som aj sám vedel opraviť, lenže treba diely (podozrenie na prerušovač - elektronicky), spínač spiatočky.

A k tomu - horúco bolo, že zo mňa lialo, potom sa zatiahlo a z neba lialo - a fest! :D
lujza.j
13.06.15,18:54
duški kupuj cez týždeň....dohodni si pre istotu kuk v servise:)
misoft
13.06.15,18:57
duški kupuj cez týždeň....dohodni si pre istotu kuk v servise:)
Ja nekupujem - nepotrebujem :D - ale synátor potrebuje.... a predávajúci cez týždeň tiež maká (do roztrhání těla.......). Potreboval ma len, aby som mu to prehliadol, on sa až tak v takých záludnostiach nevyzná.....
misoft
13.06.15,18:58
Ešte čo je smutné.....
Dr. Sova je vážne chorý..... už mesiac má zápal pľúc... :( http://www.topky.sk/cl/100313/1480383/Chudik-je-vo-vaznom-stave--Zapal-pluc-sa-vratil--blizki-sa-obavaju-najhorsieho-
lujza.j
13.06.15,19:47
duški kupuj cez týždeň....dohodni si pre istotu kuk v servise:)
Ja nekupujem - nepotrebujem :D - ale synátor potrebuje.... a predávajúci cez týždeň tiež maká (do roztrhání těla.......). Potreboval ma len, aby som mu to prehliadol, on sa až tak v takých záludnostiach nevyzná.....
má to aj klímu?...ak áno.....skúšali ste ju...
ja čakám kedy predávajúci zavolá,že už kupuje nové,aby som ja mohla pre decko jeho staré....štve ma,že "beruške"končí stk,ek...a asi to nestihneme....by som ju odhlásila.....
lujza.j
14.06.15,08:25
nepotešilo:(vrr....zase som išla čistiť kafemašinu neskoro....a zapchala som si trubky.....vodným kameňom.....bez kávy....revem:(.....zajtra volam servis nech mi ju dojdu zobrať a vyčistiť.....vrrr...zase evrá v rici....lebo ja som dili
jefff
14.06.15,09:42
nepotešilo:(vrr....zase som išla čistiť kafemašinu neskoro....a zapchala som si trubky.....vodným kameňom.....bez kávy....revem:(.....zajtra volam servis nech mi ju dojdu zobrať a vyčistiť.....vrrr...zase evrá v rici....lebo ja som dili
... to je skoro ako KONIEC SVETA!
terezamaria
14.06.15,09:48
nepotešilo:(vrr....zase som išla čistiť kafemašinu neskoro....a zapchala som si trubky.....vodným kameňom.....bez kávy....revem:(.....zajtra volam servis nech mi ju dojdu zobrať a vyčistiť.....vrrr...zase evrá v rici....lebo ja som dili
No Lui, išla som dať súhlas.....veľmi blbé....to by som súhlasila, že si dili?....Tak v žiadnom prípade.........Nepomôže čistý ocot namiesto vody? A pomaly púšťať po troške, aby sa to rozpustilo?
misoft
14.06.15,09:49
duški kupuj cez týždeň....dohodni si pre istotu kuk v servise:)
Ja nekupujem - nepotrebujem :D - ale synátor potrebuje.... a predávajúci cez týždeň tiež maká (do roztrhání těla.......). Potreboval ma len, aby som mu to prehliadol, on sa až tak v takých záludnostiach nevyzná.....
má to aj klímu?...ak áno.....skúšali ste ju...
ja čakám kedy predávajúci zavolá,že už kupuje nové,aby som ja mohla pre decko jeho staré....štve ma,že "beruške"končí stk,ek...a asi to nestihneme....by som ju odhlásila.....
Klímu? A načo? Šak to rok výroby 2000.
buchač
14.06.15,10:07
Klímu? A načo? Šak to rok výroby 2000.
KAŽDÉ auto má klímu...čím staršie, tým je klíma otvorenejšia ...;) :D
misoft
14.06.15,10:08
Jááááj - automatic air conditioning ...... tak toto funguje bezchybne :D:D:D
pavol54
14.06.15,10:46
duški kupuj cez týždeň....dohodni si pre istotu kuk v servise:)
Ja nekupujem - nepotrebujem :D - ale synátor potrebuje.... a predávajúci cez týždeň tiež maká (do roztrhání těla.......). Potreboval ma len, aby som mu to prehliadol, on sa až tak v takých záludnostiach nevyzná.....
má to aj klímu?...ak áno.....skúšali ste ju...
ja čakám kedy predávajúci zavolá,že už kupuje nové,aby som ja mohla pre decko jeho staré....štve ma,že "beruške"končí stk,ek...a asi to nestihneme....by som ju odhlásila.....
Klímu? A načo? Šak to rok výroby 2000.
a pôvodný majiteľ aj voľačo platí za prevzatie?
misoft
14.06.15,12:24
duški kupuj cez týždeň....dohodni si pre istotu kuk v servise:)
Ja nekupujem - nepotrebujem :D - ale synátor potrebuje.... a predávajúci cez týždeň tiež maká (do roztrhání těla.......). Potreboval ma len, aby som mu to prehliadol, on sa až tak v takých záludnostiach nevyzná.....
má to aj klímu?...ak áno.....skúšali ste ju...
ja čakám kedy predávajúci zavolá,že už kupuje nové,aby som ja mohla pre decko jeho staré....štve ma,že "beruške"končí stk,ek...a asi to nestihneme....by som ju odhlásila.....
Klímu? A načo? Šak to rok výroby 2000.
a pôvodný majiteľ aj voľačo platí za prevzatie?
Prepis platí nový (syn), na oplátku však dostane sadu 4 pneu (cestné a nové) spolu s diskami)
lacotinka
14.06.15,14:13
Synátor sa rozhodol, že si kúpi "približovadlo" - mňa zobral sťa "odborný" :D dozor. On sa v tom až tak nevyznal. A tak som auto začal "preklepávať".
Po motorickej stránke - OK. Podvozok - tiež OK, komponenty boli vymenené a nové, riadenie - ups, už som natrafil na problém - vôľa viac ako 15°! Zbiehavosť - ajajaj - bola rozbiehavosť. Vravím si - dá sa to rýchlo napraviť v servise. Prešiel som na elektro. Svetlá, stierač, naviják, vyhrievania - všetko OK. Smerovky - ani ťuk. Klaksón - nemý. Spiatočka svetlo - slepé. Chcel som zisti, prečo to nejde - žiadna šťava do prepínača smeroviek, do klaksónu, do spiatočky. Poistky dobé.
Tak vravím synátorovi - Rozhodni sa, ale s týmto na cestu nemôžeš ani na krok! Pritom EK, TK - všetko malo.
Predávajúci ihneď začal obvolávať všetkých známych mechanikov, autoelektrikárov. Lenže sobota - nikto nebol dosažiteľný.
Núž synátor rozhodol 24 hodín na odstránenie, pokiaľ to bude všetko odstránené - v Po prepis, pokiaľ nie, bye,bye.... A to chcel platiť vopred. Ale som ho zahamoval - až bude prepis, ihneď po prepise (ak auto bude fungovať) vyplatíš, inak nie!

Inak - tú elektrinu by som aj sám vedel opraviť, lenže treba diely (podozrenie na prerušovač - elektronicky), spínač spiatočky.

A k tomu - horúco bolo, že zo mňa lialo, potom sa zatiahlo a z neba lialo - a fest! :D
Onéééééééé

šag trúba chodí na furtprúd

tak ako , že nejde - - to bude oxikontakt
lacotinka
14.06.15,14:15
nepotešilo:(vrr....zase som išla čistiť kafemašinu neskoro....a zapchala som si trubky.....vodným kameňom.....bez kávy....revem:(.....zajtra volam servis nech mi ju dojdu zobrať a vyčistiť.....vrrr...zase evrá v rici....lebo ja som dili

No ale aká si ty (takto verejne) úprimná :D
lacotinka
14.06.15,14:17
Klímu? A načo? Šak to rok výroby 2000.
KAŽDÉ auto má klímu...čím staršie, tým je klíma otvorenejšia ...;) :D

A keré nemá a vlastník by steu , tak

najrýchlejšie sa dá spraviť autogénom
lacotinka
14.06.15,14:19
Prepis platí nový (syn), na oplátku však dostane sadu 4 pneu (cestné a nové) spolu s diskami)


Takže kupujeje skorošrotový tereňák ??????????
misoft
14.06.15,15:29
@lacotinka - som si ťa na chvíľu odblokoval, aby si videl, čo za sprostosti píšeš. A nemýlil som sa - čo veta, to "perla" tvojho "inteligentného" prejavu.
A k tej poslednej poznámke - Takže kupujeje skorošrotový tereňák ??????????
Nevidel si, tak netrep sprostosti! Nivy i po 15-tich rokoch strčia nejaké super offroady do vačku. A vôbec nie je skorošrotový - možno (ak máš) - tak tvoj "vehikel".
Po odpovedi - si opäť Ignore.
kolovratsk
14.06.15,15:36
Prečo by sme si to mali odskákať všetci vrátane Talianov?
Lebo sme zato ciastocne zodpovedni ;). Teda myslim my "vyspele" narody
Veď napíš, ako sme za to zodpovední. Ak ti napadla politická situácia, tak tá tam nikdy nebola normálna ;)
len tak laicky ma napada, ze za Libiu napr tak, ze sme tam isli a vsetko tam rozbomardovali a obratili na ruby. Kym tam bol Kaddafi, tak ziadni utecenci do Talianska nechodili.
Čestné pionierske, že som nikdy nebola v Libyi, nič som tam nerozbombardovala a nič som tam neobrátila naruby.
Utečenci boli aj za Kaddáfiho a za iných "vodcov". Tie krajiny nikdy nemali stabilnú politickú situáciu ani neboli také bezpečné ako napr. európske krajiny. Kmene sa tam navzájom mlátia a snažia sa presadzovať to svoje odjakživa napr.
pisal som niekde "my" ako vyspele narody Europy, ci Ty sama seba nepovazujes za clena europskej civilizacie? Teraz sme vsetci v EU, takze zato co robi EU nesieme zodpovednost vsetci. Trosku nadnesene napisane, ale je to podla ma pravda.
Až na to, že nás /občanov/ sa nikto nepýtal, či tam chceme...

V SR stupa pocet nelegalne drzanych zbrani, taktiez posledne roky vyrazne stupol pocet drzania zbrojnyhc opravneni (co sice az taky vyznam nema, kedze zbrane do par dni treba po vyhlaseni vojny odovzdat - teda len tie legalne ziskane). Hovori sa o obrovskych kvantach podomacky vyrabanych zbrani (majstri z cias zbrojneho priemyslu u nas este ziju...). A tohoto sa EU aj politici boja, preto sa vyhlasil zber zbrani.....
Bude to este zaujimave, obzvlast v oblastiach mimo trnavskeho, nitrianskeho a bratislavskeho kraja, kde vacsina obyvatelov mimo ciganov su proti EU a proti imigrantom.....

Politici vobec neplnia volu ludu, a keby sa vyhlasilo aktualne referendum na zotrvanie v EU okamzite vystupujeme z EU...podobna situacia je aj v Cesku
buchač
14.06.15,16:12
V SR stupa pocet nelegalne drzanych zbrani, taktiez posledne roky vyrazne stupol pocet drzania zbrojnyhc opravneni (co sice az taky vyznam nema, kedze zbrane do par dni treba po vyhlaseni vojny odovzdat - teda len tie legalne ziskane). Hovori sa o obrovskych kvantach podomacky vyrabanych zbrani (majstri z cias zbrojneho priemyslu u nas este ziju...). A tohoto sa EU aj politici boja, preto sa vyhlasil zber zbrani.....
Bude to este zaujimave, obzvlast v oblastiach mimo trnavskeho, nitrianskeho a bratislavskeho kraja, kde vacsina obyvatelov mimo ciganov su proti EU a proti imigrantom.....



Ježiši Kriste...:eek:

Radšej venuj hentej téme http://www.porada.sk/t267832-ako-sa-pestuje-zelenina-dnes-a-preco-je-toxicka.html
Malý príklad :


kolovratsk (Dnes 18:55) ako Stur povedal pred 100 rokmi, propaganda a manipulacia sa da porazit jedine zdola, od ludi....i ked porada je specificka so specifickym osidlenstvom.....niekomu to moze rozsirit obzory....
Ale fakt to myslím vážne...neser sa do témy, ktorej absolútne nerozumieš...hlavne, že "rozširuješ obzory" (čítaj fámy).
misoft
14.06.15,16:51
Ale fakt to myslím vážne...neser sa do témy, ktorej absolútne nerozumieš...hlavne, že "rozširuješ obzory" (čítaj fámy).
....a šíri bludy......
pavol54
14.06.15,16:57
@lacotinka - som si ťa na chvíľu odblokoval, aby si videl, čo za sprostosti píšeš. A nemýlil som sa - čo veta, to "perla" tvojho "inteligentného" prejavu.
A k tej poslednej poznámke - Takže kupujeje skorošrotový tereňák ??????????
Nevidel si, tak netrep sprostosti! Nivy i po 15-tich rokoch strčia nejaké super offroady do vačku. A vôbec nie je skorošrotový - možno (ak máš) - tak tvoj "vehikel".
Po odpovedi - si opäť Ignore.
Niva je nezmar, ale niekto by povedal že Rusi len šroty vyrábajú a na benzínke sedia
misoft
14.06.15,17:01
Niva je nezmar, ale niekto by povedal že Rusi len šroty vyrábajú a na benzínke sedia
No práve - Niva bola pôvodne konštruovaná do tajgy (preto permanent 4x4).
BTW: stihol to opraviť, synátor nepovedal, čo to bolo, ale že u ďalšieho známeho "vybrakovali" ďalšiu Nivu, súčiastku šupli a odrazu vsjo fachčilo.
pavol54
14.06.15,17:01
Prečo by sme si to mali odskákať všetci vrátane Talianov?
Lebo sme zato ciastocne zodpovedni ;). Teda myslim my "vyspele" narody
Veď napíš, ako sme za to zodpovední. Ak ti napadla politická situácia, tak tá tam nikdy nebola normálna ;)
len tak laicky ma napada, ze za Libiu napr tak, ze sme tam isli a vsetko tam rozbomardovali a obratili na ruby. Kym tam bol Kaddafi, tak ziadni utecenci do Talianska nechodili.
Čestné pionierske, že som nikdy nebola v Libyi, nič som tam nerozbombardovala a nič som tam neobrátila naruby.
Utečenci boli aj za Kaddáfiho a za iných "vodcov". Tie krajiny nikdy nemali stabilnú politickú situáciu ani neboli také bezpečné ako napr. európske krajiny. Kmene sa tam navzájom mlátia a snažia sa presadzovať to svoje odjakživa napr.
pisal som niekde "my" ako vyspele narody Europy, ci Ty sama seba nepovazujes za clena europskej civilizacie? Teraz sme vsetci v EU, takze zato co robi EU nesieme zodpovednost vsetci. Trosku nadnesene napisane, ale je to podla ma pravda.
Až na to, že nás /občanov/ sa nikto nepýtal, či tam chceme...

V SR stupa pocet nelegalne drzanych zbrani, taktiez posledne roky vyrazne stupol pocet drzania zbrojnyhc opravneni (co sice az taky vyznam nema, kedze zbrane do par dni treba po vyhlaseni vojny odovzdat - teda len tie legalne ziskane). Hovori sa o obrovskych kvantach podomacky vyrabanych zbrani (majstri z cias zbrojneho priemyslu u nas este ziju...). A tohoto sa EU aj politici boja, preto sa vyhlasil zber zbrani.....
Bude to este zaujimave, obzvlast v oblastiach mimo trnavskeho, nitrianskeho a bratislavskeho kraja, kde vacsina obyvatelov mimo ciganov su proti EU a proti imigrantom.....

Politici vobec neplnia volu ludu, a keby sa vyhlasilo aktualne referendum na zotrvanie v EU okamzite vystupujeme z EU...podobna situacia je aj v Cesku
čo tam po EU len škoda toho zmareného Mečiarovho referenda o vstupe do NATO -dnes si niektorí trhajú vlasy že prečo sa nechali Dzurindom opiť rohlíkom a nehlasovali.
pavol54
14.06.15,17:04
Niva je nezmar, ale niekto by povedal že Rusi len šroty vyrábajú a na benzínke sedia
No práve - Niva bola pôvodne konštruovaná do tajgy (preto permanent 4x4).
BTW: stihol to opraviť, synátor nepovedal, čo to bolo, ale že u ďalšieho známeho "vybrakovali" ďalšiu Nivu, súčiastku šupli a odrazu vsjo fachčilo.
nielen o tajgu ide ale ide aj o "sámsito" ak sa niečo niekde pokazí Na 105 som si kedykoľvek nastavil správny chod motora stačila mi jedna stroboskopická lampa a priesvitná sviečka a dnes čo ? nič
misoft
14.06.15,17:06
No ja som škodovku nenastavoval - na to som mal "lidi" :D, ale mal som BMW (Bakeliten Motor Wagen :D) a tam mi stačil kľúč, skrutkovač a žiarovka....
A keď som toto nastavil - ani tachometer nestačil - raz mi poliši na ňom namerali 125km/h (reval jak besný, benzín cucal jak ochlasta). Ale bolo to bez pokuty - bo som im povedal, že toto trsátko viacej ako 90 nedá.....:D:D
lujza.j
14.06.15,18:09
nepotešilo:(vrr....zase som išla čistiť kafemašinu neskoro....a zapchala som si trubky.....vodným kameňom.....bez kávy....revem:(.....zajtra volam servis nech mi ju dojdu zobrať a vyčistiť.....vrrr...zase evrá v rici....lebo ja som dili
No Lui, išla som dať súhlas.....veľmi blbé....to by som súhlasila, že si dili?....Tak v žiadnom prípade.........Nepomôže čistý ocot namiesto vody? A pomaly púšťať po troške, aby sa to rozpustilo?
terezka totok nie mašina kde sa ocot:(špeci odkalovač.....musí byť.....vždy si myslím,že ustriehnem čistenie......ale nie.... 35e vždy v rici:(
ano pre niekoho konec sveta....:---...bez kávy:eek:-teda bez presska....
lacotinka
14.06.15,21:45
@lacotinka - som si ťa na chvíľu odblokoval, aby si videl, čo za sprostosti píšeš. A nemýlil som sa - čo veta, to "perla" tvojho "inteligentného" prejavu.
A k tej poslednej poznámke - Takže kupujeje skorošrotový tereňák ??????????
Nevidel si, tak netrep sprostosti! Nivy i po 15-tich rokoch strčia nejaké super offroady do vačku. A vôbec nie je skorošrotový - možno (ak máš) - tak tvoj "vehikel".
Po odpovedi - si opäť Ignore.

Mulo



o vadách si začal písať ty !!!!!!!!!!
lacotinka
14.06.15,21:54
nepotešilo:(vrr....zase som išla čistiť kafemašinu neskoro....a zapchala som si trubky.....vodným kameňom.....bez kávy....revem:(.....zajtra volam servis nech mi ju dojdu zobrať a vyčistiť.....vrrr...zase evrá v rici....lebo ja som dili
No Lui, išla som dať súhlas.....veľmi blbé....to by som súhlasila, že si dili?....Tak v žiadnom prípade.........Nepomôže čistý ocot namiesto vody? A pomaly púšťať po troške, aby sa to rozpustilo?
terezka totok nie mašina kde sa ocot:(špeci odkalovač.....musí byť.....vždy si myslím,že ustriehnem čistenie......ale nie.... 35e vždy v rici:(
ano pre niekoho konec sveta....:---...bez kávy:eek:-teda bez presska....

Aj kopírky (a asi aj tlačiarne) tak robia tie ku.vy kapitalistické
. do každej je iný a extra prášok



Luííí.

Veď sa dáš ondzit jak malá



máš tam kov / plast (čo niečo vydrží ) tak prečo by nemohol ocot, alebo bársaká kyselina, čo rozpúšťa soli vápnika



PS

odkaľuvanie : kým je ešte sajrajt v tekutom stave :D nie keď sa usadí
bettylou
15.06.15,05:26
K zdravotníctvu, trochu na odľahčenie:
https://www.youtube.com/watch?v=Je4jfGLumf0

od 46min 50sek :D:cool:
lujza.j
15.06.15,06:29
Milan neviem..ake su creva mojej kafemasiny....asi nechcem riskovat a kupovat novu-druhu...
Nandrolon
16.06.15,03:26
Zeleným kurvám som prispel 60 eur. V obci 81 km/h.
Najlepšie je stopovať ráno ľudí čo idú autom do práce po prázdnej ceste a nikoho neohrozujú - tam je istota že peniaze majú, narozdiel od čiernych kuriev, ktorí robia bordel..., to sa radšej schovajú.
lacotinka
16.06.15,09:47
Potešil "hranatý dážď " :D
Včera som sa vracal busom od korejcov z Veče
Veča je časť Šale, ale na druhom brehu Váhu

Na moste pozeráme so šoférom :
- naša strana cesty je suchá
- druhá strana (protismer) mokrá od dažďa
- po asi 30-40 metroch už bola normálne celá cesta mokrá

Asi padal "hranatý dážď "
Peggynka
16.06.15,09:48
Pobavilo: http://letak.lidl.cz/52d20936-f0d3-4747-9b48-4dbf03197b66/#/1
Retro týden :eek: ;metro dezert,mlieko v sáčku...dcéra vraví,že šóry :D a známa -Slovenka,že chuť ako voľakedy.Vravím...asi je kofola s cukrom :D a nie s tým,čo chutí ako ropa :)
pavol54
16.06.15,13:56
Potešil "hranatý dážď " :D
Včera som sa vracal busom od korejcov z Veče
Veča je časť Šale, ale na druhom brehu Váhu

Na moste pozeráme so šoférom :
- naša strana cesty je suchá
- druhá strana (protismer) mokrá od dažďa
- po asi 30-40 metroch už bola normálne celá cesta mokrá

Asi padal "hranatý dážď "
to je tiež dobré jeden známy (každý deň sa uisťuje kto je doma pánom) prišiel do práce s monoklom, že deň predtým spadol na schodoch (domov prišiel večer o tri hodiny neskôr lebo v krčme čakal, pretože strašne lialo, na konci ulice ani kvapka) a sto metrov odtiaľ býval, hlave rodiny rýchlejšie fungovala ruka z váľkom ako mozgový závit vraj ju klamať nebude
erik555
19.06.15,11:18
taiko
19.06.15,12:22
Zeleným ********* som prispel 60 eur. V obci 81 km/h.
Najlepšie je stopovať ráno ľudí čo idú autom do práce po prázdnej ceste a nikoho neohrozujú - tam je istota že peniaze majú, narozdiel od čiernych ******, ktorí robia bordel..., to sa radšej schovajú.
pockaj, chapem to spravne, ze Ty si isiel v obci 81 a rozculujes sa, ked Ti niekto zato da pokutu? To Ti ako mali pogratulovat, dat okolo krku veniec, zablahozelat a urobit fotku do albumu? Ci pre Teba predpisy neplatia?
Pocet ******* sa vyrazne znizi, ked kazdy zacne so zlepsovanim od seba ;)
Nandrolon
19.06.15,12:32
Ved ja som bez zjednavania hned zaplatil, ale teba by to nenasralo???
Bolo to o pol siestej rano sice v obci, ale dedina a rovna cesta skoro bez zivota... Ci ty by si im este podakoval?
Oliwa
19.06.15,12:44
Hor sa, otrokari!
http://aktualne.atlas.sk/novy-ekonomicky-tiger-na-scene-rastie-rychlo-pracuje-vela-a-za-malo/ekonomika/ekonomika-v-eu/?utm_source=hp-centrum&utm_medium=box-spravodajstvo-aktualne&utm_campaign=hp
Horkýže tiger! Vypelichaný starý kocúr, ktorý je rád, ak mu podhodia zdochnutú myš... Len "novinári" to vidia inak... :cool:
taiko
19.06.15,14:43
Ved ja som bez zjednavania hned zaplatil, ale teba by to nenasralo???
Bolo to o pol siestej rano sice v obci, ale dedina a rovna cesta skoro bez zivota... Ci ty by si im este podakoval?
Nie nenasralo. Aj ja chodim rychlo, aj predpis porusim, kde tu, nuz ale ked ma vymaknu neda sa svietit. Porusil som predpis? Porusil, naco sa mam rozculovat :)
(ako onehdaj za Kozim vrskom smerom do Ivachnovej som si neuvedomil, ze zaciatok dediny je este pred Shellkou :) 80 EUR len tak zaficalo, ale zato som nechal policajta sa pekne s nemcinou vytrapit :D:D:D, tak si moje dukaty aspon zasluzil )
marjankaj
19.06.15,14:47
Ved ja som bez zjednavania hned zaplatil, ale teba by to nenasralo???
Bolo to o pol siestej rano sice v obci, ale dedina a rovna cesta skoro bez zivota... Ci ty by si im este podakoval?
Musíš si to vedieť správne načasovať. Napríklad, keď je akcia citrón. Vtedy ti namiesto pokuty dajú vitamíny zadarmo. No neber to.:D
marjankaj
19.06.15,14:50
Ved ja som bez zjednavania hned zaplatil, ale teba by to nenasralo???
Bolo to o pol siestej rano sice v obci, ale dedina a rovna cesta skoro bez zivota... Ci ty by si im este podakoval?
Nie nenasralo. Aj ja chodim rychlo, aj predpis porusim, kde tu, nuz ale ked ma vymaknu neda sa svietit. Porusil som predpis? Porusil, naco sa mam rozculovat :)
(ako onehdaj za Kozim vrskom smerom do Ivachnovej som si neuvedomil, ze zaciatok dediny je este pred Shellkou :) 80 EUR len tak zaficalo, ale zato som nechal policajta sa pekne s nemcinou vytrapit :D:D:D, tak si moje dukaty aspon zasluzil )
Ty dávaš policajtovi kurz nemčiny a ešte mu za to platíš? To si teda iný podnikateľ.:---
Nandrolon
19.06.15,15:01
Taiko....
Vidim, ze Teba to vobec potom nenaserie, lebo si to vyventilujes na lekciach nemciny... Chcel by som vidiet, keby si dostal taku pokutu ako ja,v pomere k hodinovej mzde...
Za 19 rokov denno denneho jazdenia vratane 8 roko strelby z tazkej moto...
Na tazkej moto sa nechodi moc predpisovo, ale kto nema v hlave, ma na cintorine na pomniku, nakolko kazdemu sem-tam neda plechovkar prednost, s tym treba pocitat...
Takze za 19 rokov a XXX XXX kilometrov 2 pokuty a zopar napomenuti, ze kto ma nahana...
1. pokuta asi v roku 2006 - nic mi nenasli tak 100 Sk za ziarovku... Platil som po vybere z bankomatu...
2. pokuta je ta, na ktoru si reagoval...
- este som zabudol na napomenutie /predbiehanie cez plnu cizru a v zakaze/...
Kde sa pan vodic ponahlate? Preco ste predbiehali v zakaze? Nie je vas brat XYZ?! Budte opatrny a Dovidenia!!!
Oliwa
19.06.15,15:46
Ved ja som bez zjednavania hned zaplatil, ale teba by to nenasralo???
Bolo to o pol siestej rano sice v obci, ale dedina a rovna cesta skoro bez zivota... Ci ty by si im este podakoval?
Nie nenasralo. Aj ja chodim rychlo, aj predpis porusim, kde tu, nuz ale ked ma vymaknu neda sa svietit. Porusil som predpis? Porusil, naco sa mam rozculovat :)
(ako onehdaj za Kozim vrskom smerom do Ivachnovej som si neuvedomil, ze zaciatok dediny je este pred Shellkou :) 80 EUR len tak zaficalo, ale zato som nechal policajta sa pekne s nemcinou vytrapit :D:D:D, tak si moje dukaty aspon zasluzil )
Ty dávaš policajtovi kurz nemčiny a ešte mu za to platíš? To si teda iný podnikateľ.:---
Hotový filantrop... :D a to ani nie je Filan a neprichádza z trópov... :)
lacotinka
19.06.15,15:48
Zeleným ********* som prispel 60 eur. V obci 81 km/h.
Najlepšie je stopovať ráno ľudí čo idú autom do práce po prázdnej ceste a nikoho neohrozujú - tam je istota že peniaze majú, narozdiel od čiernych ******, ktorí robia bordel..., to sa radšej schovajú.
pockaj, chapem to spravne, ze Ty si isiel v obci 81 a rozculujes sa, ked Ti niekto zato da pokutu? To Ti ako mali pogratulovat, dat okolo krku veniec, zablahozelat a urobit fotku do albumu? Ci pre Teba predpisy neplatia?
Pocet ******* sa vyrazne znizi, ked kazdy zacne so zlepsovanim od seba ;)

2013
v obci 81
premávka nula celá nič
pokuta (po zjednávaní) 280 celé nula :D
lacotinka
19.06.15,15:53
Taiko....
Vidim, ze Teba to vobec potom nenaserie, lebo si to vyventilujes na lekciach nemciny... Chcel by som vidiet, keby si dostal taku pokutu ako ja,v pomere k hodinovej mzde...
Za 19 rokov denno denneho jazdenia vratane 8 roko strelby z tazkej moto...
Na tazkej moto sa nechodi moc predpisovo, ale kto nema v hlave, ma na cintorine na pomniku, nakolko kazdemu sem-tam neda plechovkar prednost, s tym treba pocitat...
Takze za 19 rokov a XXX XXX kilometrov 2 pokuty a zopar napomenuti, ze kto ma nahana...
1. pokuta asi v roku 2006 - nic mi nenasli tak 100 Sk za ziarovku... Platil som po vybere z bankomatu...
2. pokuta je ta, na ktoru si reagoval...
- este som zabudol na napomenutie /predbiehanie cez plnu cizru a v zakaze/...
Kde sa pan vodic ponahlate? Preco ste predbiehali v zakaze? Nie je vas brat XYZ?! Budte opatrny a Dovidenia!!!


šag to zober optimisticky = zarábaj viac !!!



relatívne :

čím viac budeš zarábať, tým budeš mať lepší pomer :D
lacotinka
19.06.15,15:56
Ved ja som bez zjednavania hned zaplatil, ale teba by to nenasralo???
Bolo to o pol siestej rano sice v obci, ale dedina a rovna cesta skoro bez zivota... Ci ty by si im este podakoval?
Nie nenasralo. Aj ja chodim rychlo, aj predpis porusim, kde tu, nuz ale ked ma vymaknu neda sa svietit. Porusil som predpis? Porusil, naco sa mam rozculovat :)
(ako onehdaj za Kozim vrskom smerom do Ivachnovej som si neuvedomil, ze zaciatok dediny je este pred Shellkou :) 80 EUR len tak zaficalo, ale zato som nechal policajta sa pekne s nemcinou vytrapit :D:D:D, tak si moje dukaty aspon zasluzil )
Ty dávaš policajtovi kurz nemčiny a ešte mu za to platíš? To si teda iný podnikateľ.:---
Hotový filantrop... :D a to ani nie je Filan a neprichádza z trópov... :)


To máš nepresné



Filantrop je :

stručná hláška rozdávajúceho v oko, že hráč Filan si potiahol toľko kariet, že súčet ich hodnôt je väčší ako 24 (tropoval )



Filan , trop
willma
19.06.15,18:23
(ako onehdaj za Kozim vrskom smerom do Ivachnovej som si neuvedomil, ze zaciatok dediny je este pred Shellkou :) 80 EUR len tak zaficalo,
Vitaj v klube, mne sa tam tiež zadarilo o 14 prekročiť a to tade chodievam viac menej pravidelne, ale zas ja peknou slovenčinou stiahla na 20€
willma
19.06.15,18:27
Musíš si to vedieť správne načasovať. Napríklad, keď je akcia citrón. Vtedy ti namiesto pokuty dajú vitamíny zadarmo. No neber to.:D a po tej predošlej som veru bola zastavená v akcii citrón - jablko, dostala som jabĺčko :D mohla som si tú dvacku vypýtať späť :D
misoft
19.06.15,18:29
...a keď bude tých hliadok viacej - i na kompót bude :D:D:D
willma
19.06.15,18:32
...a keď bude tých hliadok viacej - i na kompót bude :D:D:D
Ale si predstav, keby som si citrón vypýtala, že ten mám radšej :D
bettylou
20.06.15,13:14
nepotešilo:(vrr....zase som išla čistiť kafemašinu neskoro....a zapchala som si trubky.....vodným kameňom.....bez kávy....revem:(.....zajtra volam servis nech mi ju dojdu zobrať a vyčistiť.....vrrr...zase evrá v rici....lebo ja som dili
... to je skoro ako KONIEC SVETA!
ešteže káva nie je na zozname návykových látok, ale inak braavo - drogová závislosť je úúžaasnáá
bettylou
20.06.15,13:20
Ved ja som bez zjednavania hned zaplatil, ale teba by to nenasralo???
Bolo to o pol siestej rano sice v obci, ale dedina a rovna cesta skoro bez zivota... Ci ty by si im este podakoval?
Nie nenasralo. Aj ja chodim rychlo, aj predpis porusim, kde tu, nuz ale ked ma vymaknu neda sa svietit. Porusil som predpis? Porusil, naco sa mam rozculovat :)
(ako onehdaj za Kozim vrskom smerom do Ivachnovej som si neuvedomil, ze zaciatok dediny je este pred Shellkou :) 80 EUR len tak zaficalo, ale zato som nechal policajta sa pekne s nemcinou vytrapit :D:D:D, tak si moje dukaty aspon zasluzil )

ahaa, takže pravidla by mali platit len pre tých čo nežijú v nl??
bettylou
20.06.15,13:22
Zeleným ********* som prispel 60 eur. V obci 81 km/h.
Najlepšie je stopovať ráno ľudí čo idú autom do práce po prázdnej ceste a nikoho neohrozujú - tam je istota že peniaze majú, narozdiel od čiernych ******, ktorí robia bordel..., to sa radšej schovajú.
pockaj, chapem to spravne, ze Ty si isiel v obci 81 a rozculujes sa, ked Ti niekto zato da pokutu? To Ti ako mali pogratulovat, dat okolo krku veniec, zablahozelat a urobit fotku do albumu? Ci pre Teba predpisy neplatia?
Pocet ******* sa vyrazne znizi, ked kazdy zacne so zlepsovanim od seba ;)

trošku si to poo.sral :D pekný den všetkým,
taiko
20.06.15,13:58
(ako onehdaj za Kozim vrskom smerom do Ivachnovej som si neuvedomil, ze zaciatok dediny je este pred Shellkou :) 80 EUR len tak zaficalo,
Vitaj v klube, mne sa tam tiež zadarilo o 14 prekročiť a to tade chodievam viac menej pravidelne, ale zas ja peknou slovenčinou stiahla na 20€
ved aj ja som sa na konci po slovensky prihovoril. Len ja nezjednavam, lebo to neviem a ani nie som taky pekny :D
taiko
20.06.15,13:59
Ved ja som bez zjednavania hned zaplatil, ale teba by to nenasralo???
Bolo to o pol siestej rano sice v obci, ale dedina a rovna cesta skoro bez zivota... Ci ty by si im este podakoval?
Nie nenasralo. Aj ja chodim rychlo, aj predpis porusim, kde tu, nuz ale ked ma vymaknu neda sa svietit. Porusil som predpis? Porusil, naco sa mam rozculovat :)
(ako onehdaj za Kozim vrskom smerom do Ivachnovej som si neuvedomil, ze zaciatok dediny je este pred Shellkou :) 80 EUR len tak zaficalo, ale zato som nechal policajta sa pekne s nemcinou vytrapit :D:D:D, tak si moje dukaty aspon zasluzil )

ahaa, takže pravidla by mali platit len pre tých čo nežijú v nl??
preço myslis? Pravidla platia pre vsetkych, ci som nieco nepochopil ?;) Aj pre mna platia, len ked pravidlo porusim a chytia ma, tak nenadavam na inych.
A co som vlastne pos...l?
taiko
20.06.15,14:04
Ved ja som bez zjednavania hned zaplatil, ale teba by to nenasralo???
Bolo to o pol siestej rano sice v obci, ale dedina a rovna cesta skoro bez zivota... Ci ty by si im este podakoval?
Nie nenasralo. Aj ja chodim rychlo, aj predpis porusim, kde tu, nuz ale ked ma vymaknu neda sa svietit. Porusil som predpis? Porusil, naco sa mam rozculovat :)
(ako onehdaj za Kozim vrskom smerom do Ivachnovej som si neuvedomil, ze zaciatok dediny je este pred Shellkou :) 80 EUR len tak zaficalo, ale zato som nechal policajta sa pekne s nemcinou vytrapit :D:D:D, tak si moje dukaty aspon zasluzil )
Ty dávaš policajtovi kurz nemčiny a ešte mu za to platíš? To si teda iný podnikateľ.:---
no ved si musel tu pokutu aj zasluzit, no nie? :D
Peggynka
21.06.15,11:52
Pobavila ma recenzia na hotel na Slnečnom pobreží od Angličana:„Ruský zajatecký tábor“ :D
lacotinka
21.06.15,12:59
Pobavila ma recenzia na hotel na Slnečnom pobreží od Angličana:„Ruský zajatecký tábor“ :D

Tipujem že po 3-4 dňovom pobyte v gulagu by sa opravillll :D :D
Peggynka
21.06.15,13:08
Pobavila ma recenzia na hotel na Slnečnom pobreží od Angličana:„Ruský zajatecký tábor“ :D

Tipujem že po 3-4 dňovom pobyte v gulagu by sa opravillll :D :D
Aký si ty optimista :eek: myslím,že by im stačil aj jeden deň :mee:
lacotinka
21.06.15,13:11
Pobavila ma recenzia na hotel na Slnečnom pobreží od Angličana:„Ruský zajatecký tábor“ :D

Tipujem že po 3-4 dňovom pobyte v gulagu by sa opravillll :D :D
Aký si ty optimista :eek: myslím,že by im stačil aj jeden deň :mee:

nie iba deň

trebaloby aspon raz aj prenocuvat
Peggynka
21.06.15,13:13
Pobavila ma recenzia na hotel na Slnečnom pobreží od Angličana:„Ruský zajatecký tábor“ :D

Tipujem že po 3-4 dňovom pobyte v gulagu by sa opravillll :D :D
Aký si ty optimista :eek: myslím,že by im stačil aj jeden deň :mee:

nie iba deň

trebaloby aspon raz aj prenocuvat
Však deň má 24hod,či?
lacotinka
21.06.15,13:20
Pobavila ma recenzia na hotel na Slnečnom pobreží od Angličana:„Ruský zajatecký tábor“ :D

Tipujem že po 3-4 dňovom pobyte v gulagu by sa opravillll :D :D
Aký si ty optimista :eek: myslím,že by im stačil aj jeden deň :mee:

nie iba deň

trebaloby aspon raz aj prenocuvat
Však deň má 24hod,či?

ako ktorý :D

zimný okolo 8
letný okolo 12
polárny 5 mesiacov
kalendárny máš pravdu
alaya1
21.06.15,18:11
lacotinka
21.06.15,19:14
Peggynka
22.06.15,08:17
Tá je ale rýchla...sa mi nechce veriť,že je to reálny čas :eek: :
http://www.novinky.cz/koktejl/372944-prodavacka-prekvapila-neskutecnou-rychlosti-pri-baleni.html
Oliwa
22.06.15,08:25
Tá je ale rýchla...sa mi nechce veriť,že je to reálny čas :eek: :
http://www.novinky.cz/koktejl/372944-prodavacka-prekvapila-neskutecnou-rychlosti-pri-baleni.html
No ak niekto dokáže za 5 sekúnd zložiť Rubikovu kocku... :eek::rolleyes:
http://www.tvnoviny.sk/zaujimavosti/1791982_genius-tinedzer-poskladal-rubikovu-kocku-za-par-sekund
buchač
22.06.15,16:39
O obchvat Bratislavy súťažia štyria veľkí medzinárodní hráči

http://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/359244-o-obchvat-bratislavy-sutazia-styri-velki-medzinarodni-hraci/

...a zasa je diaľnica na východ republiky v nedohľadne...

Je to proste nenormálne...N E N O R M Á L N E !!!
misoft
22.06.15,17:01
O obchvat Bratislavy súťažia štyria veľkí medzinárodní hráči

http://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/359244-o-obchvat-bratislavy-sutazia-styri-velki-medzinarodni-hraci/

...a zasa je diaľnica na východ republiky v nedohľadne...

Je to proste nenormálne...N E N O R M Á L N E !!!
Ale veď predsa je to normálne. Nenormálne normálne! Východ predsa asi k Slovensku nepatrí......
misoft
22.06.15,17:18
Nuž - pekná vizitka:
http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/359191-video-brazilsky-extremista-zachytil-svoju-jazdu-i-najazd-extremistov/
(video)
A to len vďaka vymletým mozgom... na takýchto už asi bude platiť veľký bič a malý dvor. A rúbať hlava-nehlava - vytĺcť im tie sprostosti z gebúľ....
lujza.j
22.06.15,17:21
moja predstava o vybavení reklamácie...aj ked viem,že nie poslednej:(...ale...bižu swarovski....prideš dajú nové kusy...spíšu reklamáciu a čau....len horšie bude ked to bude "posledná"reklamácia a dajú späť lóve....čo s nimi:(....dúfala som,že kryštály nebudú vypadávať..škoda mýlila som sa....
lujza.j
23.06.15,10:31
Potesilo....dostala som za mega tasku tohto rocnej levandule...este ju trosku treba dosusis....božska vona....bude aj do mydiel aj na caj....:)
taiko
23.06.15,16:18
uz to sledujem viacero dni. Minulho roku som to nezaregistroval. To je uz absurdne, ako z ludi robia uplnych debilov. Vanoce v lete. Za chvilu budeme cokoladovych velkonocnych zajacov kupovat aj v Auguste a vo februari. Uz aj tak jednoduchy narod dalej debilnie a niekto na tom veselo ryzuje.
https://youtu.be/b74yAVy1650?list=PLQI0QkDUWxuvOQPi42DBFFZWcE6th_wX W
buchač
23.06.15,16:28
uz to sledujem viacero dni. Minulho roku som to nezaregistroval. To je uz absurdne, ako z ludi robia uplnych debilov. Vanoce v lete. Za chvilu budeme cokoladovych velkonocnych zajacov kupovat aj v Auguste a vo februari. Uz aj tak jednoduchy narod dalej debilnie a niekto na tom veselo ryzuje.

Klasika....biznis je biznis.
Mať tú moc, tak veľa reklám by zmizlo z televíznych obrazoviek. Napríklad aj takéto...kua, to je tak stupídna ujovina, až to bolí.

https://www.youtube.com/watch?v=Cl6jUJHT4LA
taiko
23.06.15,16:31
uz to sledujem viacero dni. Minulho roku som to nezaregistroval. To je uz absurdne, ako z ludi robia uplnych debilov. Vanoce v lete. Za chvilu budeme cokoladovych velkonocnych zajacov kupovat aj v Auguste a vo februari. Uz aj tak jednoduchy narod dalej debilnie a niekto na tom veselo ryzuje.

Klasika....biznis je biznis.
Mať tú moc, tak veľa reklám by zmizlo z televíznych obrazoviek. Napríklad aj takéto...kua, to je tak stupídna ujovina, až to bolí.


veru veru, tiez si viem predstavit, ze by v niektorych pripadoch bolo mozno vhodne chranit ludi pred sebou samymi.
kukučka
23.06.15,16:44
Vari máte pokazené ovládače? :D
buchač
23.06.15,16:54
Namiesto bauMaxu má prísť Obi
Nemecký reťazec obchodov pre domácich majstrov Obi podľa agentúry APA kúpi všetky bauMaxy v Česku a na Slovensku. Je ich 38.

http://byvanie.pravda.sk/stavba-a-rekonstrukcia/clanok/359306-namiesto-baumaxu-ma-prist-obi/

Z diskusie :

Ak bude mať Obi taký predražený tovar ako BauMax, tak dopadne rovnako !
evuš
23.06.15,18:06
Vraj, keby sa premenili časy reklám, tak ich je 256 dní v roku :eek: skoro do konca júna robíme na "štát" :eek: úplná nádhera...ruším TV, nemáme LCD ešte, vyhodím, bude pokoj ;) a ani ľúto mi nebude :D:D
taiko
23.06.15,18:11
Vari máte pokazené ovládače? :D
nejde o to, ze je to reklama. Ja chapem, ze TV musis z niecoho zit, ale je tragicka, ze ludi povazuju za stado idiotov a ono sa z ludi to stado idiotov aj pomaly stava.
buchač
23.06.15,18:43
Vari máte pokazené ovládače? :D
nejde o to, ze je to reklama. Ja chapem, ze TV musis z niecoho zit, ale je tragicka, ze ludi povazuju za stado idiotov a ono sa z ludi to stado idiotov aj pomaly stava.
Tie banky to tiež preháňajú...
Napríklad aj Polnišová :

....že ..." 12 splátok je doooooooosť "....

Jeden potom vbehne celý nažhavený do banky X, ktorá ponúka v reklame svoj "výhodný" produkt a následne sa dozvie, že nie je všetko zlato, čo sa blyští...
kukučka
23.06.15,19:26
Jeden nech nepozerá reklamu/telku a bude zdravší.
Čo keby sme tak všetci v čase vysielania reklám vypínali prijímače?
Ja viem, utópia, ja automaticky vypínam zvuk. Na mňa ich stupidity nemajú dosah, zásadne nedôverujem a nekupujem.
taiko
23.06.15,19:40
Jeden nech nepozerá reklamu/telku a bude zdravší.
Čo keby sme tak všetci v čase vysielania reklám vypínali prijímače?
Ja viem, utópia, ja automaticky vypínam zvuk. Na mňa ich stupidity nemajú dosah, zásadne nedôverujem a nekupujem.
rozumieme sa, len ja som sa nato tak trosku z vysky pozrel. Mozes vypinat, stisovat, mozes dokonca TV predat, ale mna skor stve fakt, ze to vobec je. Ze sa utoci na najnizsie pudy ludi
V zasade mas ale asi pravdu, ze si ludia zato mozu koniec-koncov sami. Aj zato, ze nevypinaju, nestisuju a aj zato ze to vobec je.
taiko
23.06.15,19:41
Vari máte pokazené ovládače? :D
nejde o to, ze je to reklama. Ja chapem, ze TV musis z niecoho zit, ale je tragicka, ze ludi povazuju za stado idiotov a ono sa z ludi to stado idiotov aj pomaly stava.
Tie banky to tiež preháňajú...
Napríklad aj Polnišová :

....že ..." 12 splátok je doooooooosť "....

Jeden potom vbehne celý nažhavený do banky X, ktorá ponúka v reklame svoj "výhodný" produkt a následne sa dozvie, že nie je všetko zlato, čo sa blyští...
to je ten lepsi pripad, v horsom pripade sa nedozvie nic, lebo sa dozvediet nechce a " splacat je lepsie ako setrit".
misoft
23.06.15,20:00
A) Kua - seklo ma v krku - som jak naškrobený - hlava furt na jednom mieste :(:mad::mee:

B) Čo ten zelený debčuľ - to prd. Ale furt počúvať to "Mangóóóó´" - i ten nožík, ktorý vo vačku nemám, sa mi otvára...
misoft
23.06.15,20:02
A na ČT2 klasika - Limonádový Joe: Kto chce přesnou mušku míti, musí Kolaloku píti...:D
bettylou
24.06.15,09:44
Jeden nech nepozerá reklamu/telku a bude zdravší.
Čo keby sme tak všetci v čase vysielania reklám vypínali prijímače?
Ja viem, utópia, ja automaticky vypínam zvuk. Na mňa ich stupidity nemajú dosah, zásadne nedôverujem a nekupujem.

Taiko bude skôr vedieť, ale viem, že v nl majú také... ako bych to nazvala - rušičky, že keď ide reklama, tak telka sa automaticky vypne a nabehne až keď pokračuje vysielanie.;)
bettylou
24.06.15,09:45
Jeden nech nepozerá reklamu/telku a bude zdravší.
Čo keby sme tak všetci v čase vysielania reklám vypínali prijímače?
Ja viem, utópia, ja automaticky vypínam zvuk. Na mňa ich stupidity nemajú dosah, zásadne nedôverujem a nekupujem.
rozumieme sa, len ja som sa nato tak trosku z vysky pozrel. Mozes vypinat, stisovat, mozes dokonca TV predat, ale mna skor stve fakt, ze to vobec je. Ze sa utoci na najnizsie pudy ludi
V zasade mas ale asi pravdu, ze si ludia zato mozu koniec-koncov sami. Aj zato, ze nevypinaju, nestisuju a aj zato ze to vobec je.

teraz si trafil hlavičku po klinci. ja telku už roky nemám, nudí ma
misoft
24.06.15,13:54
Nuž ja - keď náhodou čumím na to ploché blikajúce čudo - reklamy dosť využívam: niečo pod zub, zaliať kavejo, ísť do "trónnej siene", alebo "olej" vypustiť :D, prípadne si dať trochu čerstvého "vzduchu".....
misoft
24.06.15,14:04
Chytré hodinky - toľké rečí, reklamy okolo nich.
A pritom už existovali aj skôr.....
http://www.zive.sk/clanok/105156/inteligentne-hodinky-nie-su-novinka-existuju-uz-40-rokov
misoft
24.06.15,14:24
misoft
25.06.15,16:07
Počúvam správy - Mr. Heroín opäť zaperlil. Tvrdí, že Inšpekcia MV je nezákonná. A tak sa stane asi toto (a už sa stalo): policajt bral úplatok - Inšpekcia zistila - teraz je poliš čistý ako ľalija.
A tí, čo boli usvedčení z nezákonnosti - kua - odrazu budú čistí a protiprávne potrestaní a vyhodení. Takže im bude prináležať ušlá mzda, prípadne sa anuluje prepustenie z PZ. Na druhej strane, tí ktorí ich konaním trpeli - tak tí asi budú potrestaní....

Kua - okrem Hranatého, by som i to prasa bradavičnaté vydrbal niekam do afrického bušu....
Oliwa
25.06.15,16:34
Počúvam správy - Mr. Heroín opäť zaperlil. Tvrdí, že Inšpekcia MV je nezákonná. A tak sa stane asi toto (a už sa stalo): policajt bral úplatok - Inšpekcia zistila - teraz je poliš čistý ako ľalija.
A tí, čo boli usvedčení z nezákonnosti - kua - odrazu budú čistí a protiprávne potrestaní a vyhodení. Takže im bude prináležať ušlá mzda, prípadne sa anuluje prepustenie z PZ. Na druhej strane, tí ktorí ich konaním trpeli - tak tí asi budú potrestaní....

Kua - okrem Hranatého, by som i to prasa bradavičnaté vydrbal niekam do afrického bušu....
Myslíš niekde k Masajom? Akože oštep do ruky a zohnať si niečo pod zub? ;)Toto si fakt vyžaduje poriadnu dávku fantázie...:rolleyes: :D
misoft
25.06.15,16:51
Hej - k Masajom. Ale jemu by som ten oštep nedal - Masaji by ho naháňali.....
korela
26.06.15,11:12
korela
26.06.15,11:23
Neviem, na akej vlne sa tu nesie mienka o migrantoch za ten čas, čo som tu nebola a či sa vôbec spomínali.
Iba taký postreh zo súčasného Talianska, v železničných vozňoch (trať cca v strede krajiny) cestujúci v pomere 1:1. Domáci boli po ceste "rozpačití".
Na severe po uliciach grupky, bohaté mestá, neboli na to zvyknutí. Všetko je inak ako predtým.
Domáce večerné spravodajstvo v TV venované poriadne cez polovicu tejto téme každý deň.
buchač
26.06.15,11:28
Zaujalo.
http://marketingsales.tyden.cz/rubriky/marketing/tento-kamion-ma-na-sobe-genialni-reklamu-muze-zachranit-zivot-ridicum_346907.html

Ja rád oponujem...takže :


Kamion dosud najezdil už milion a půl kilometrů bez nehody a za tu dobu jej předjelo přes 24 tisíc aut.
To znamená, že cca každých 60 km predbehlo kamión jedno auto..."solídny" počet...;)


Videl som aj šot (nechce sa mi hľadať), kde sa vyjadrili bezpečnostní odborníci ohľadom tejto obrazovky.
Ide o to, že vidieť a "vidieť" je teda rozdiel. Dovolím si tvrdiť, že žiadna kamera/obrazovka nevie-nedokáže to, čo oko.
Cez deň sa ešte ako tak dá...ale čo v noci ? Kamera predsa neodhadne vzdialenosť, rýchlosť, atď...a či prípadnú prekážku medzi predbiehaným a protiidúcim autom.
-------------------------------------------
...ale ako reklama fajn...no nejak neverím, že by sa ujala v našich končinách...niekde na pampách hej, tam je premávka skôr toho dobytka.
misoft
26.06.15,13:08
Zaujalo.
http://marketingsales.tyden.cz/rubriky/marketing/tento-kamion-ma-na-sobe-genialni-reklamu-muze-zachranit-zivot-ridicum_346907.html

Ja rád oponujem...takže :


Kamion dosud najezdil už milion a půl kilometrů bez nehody a za tu dobu jej předjelo přes 24 tisíc aut.
To znamená, že cca každých 60 km predbehlo kamión jedno auto..."solídny" počet...;)


Videl som aj šot (nechce sa mi hľadať), kde sa vyjadrili bezpečnostní odborníci ohľadom tejto obrazovky.
Ide o to, že vidieť a "vidieť" je teda rozdiel. Dovolím si tvrdiť, že žiadna kamera/obrazovka nevie-nedokáže to, čo oko.
Cez deň sa ešte ako tak dá...ale čo v noci ? Kamera predsa neodhadne vzdialenosť, rýchlosť, atď...a či prípadnú prekážku medzi predbiehaným a protiidúcim autom.
-------------------------------------------
...ale ako reklama fajn...no nejak neverím, že by sa ujala v našich končinách...niekde na pampách hej, tam je premávka skôr toho dobytka.
Čo sa tej bezpečnosti týka - kamera vpredu a obraz vzadu - nie je to pravé orechové, ale aspoň to bude dávať obraz o situácii pred predbiehaným vozidlom. Ovšem odhad - tak ten si musí predbiehajúci urobiť sám v okamihu, keď začne predbiehať.
Ako si naznačil - podľa "videa" nie je možné odhadovať vzdialenosť - situáciu však áno.
Tweety
26.06.15,13:20
buchač
26.06.15,15:22
Zaujalo.
http://marketingsales.tyden.cz/rubriky/marketing/tento-kamion-ma-na-sobe-genialni-reklamu-muze-zachranit-zivot-ridicum_346907.html

Ja rád oponujem...takže :

Prečo nesúhlas ? Rád by som aj zdôvodnenie....pokiaľ je dotyčný šofér.
Ak nikdy nesedel za volantom, nech radšej sedí doma na hajzli a mlčí, prípadne prdká z výfuku...
lacotinka
27.06.15,18:25
Vari máte pokazené ovládače? :D
nejde o to, ze je to reklama. Ja chapem, ze TV musis z niecoho zit, ale je tragicka, ze ludi povazuju za stado idiotov a ono sa z ludi to stado idiotov aj pomaly stava.
Tie banky to tiež preháňajú...
Napríklad aj Polnišová :

....že ..." 12 splátok je doooooooosť "....

Jeden potom vbehne celý nažhavený do banky X, ktorá ponúka v reklame svoj "výhodný" produkt a následne sa dozvie, že nie je všetko zlato, čo sa blyští...

môže to byť aj zadok opice
bettylou
28.06.15,10:44
nie je všetko šťava, čo kôń vyští. kurnik, mám z bazovej limonády ocot. zásoby na 5 rokov :D
buchač
29.06.15,09:28
Fasa bude.
Idem kúpiť manželke zlatý prsteň s diamantom...pre mňa nejaké SUV...vnučke nejakú retiazku...cez víkend bude poriadna grilovačka, opekačka, gulášovka pre susedovcov ...

Šak dôvod je riadny...zvýšenie dôchodku...;)




He...2,60 € ...
Oliwa
29.06.15,09:46
Fasa bude.
Idem kúpiť manželke zlatý prsteň s diamantom...pre mňa nejaké SUV...vnučke nejakú retiazku...cez víkend bude poriadna grilovačka, opekačka, gulášovka pre susedovcov ...

Šak dôvod je riadny...zvýšenie dôchodku...;)




He...2,60 € ...
No buchy, neviem, neviem, či Ti to vyjde aspoň na špekačky...
Tak si to teda užite! :D
lujza.j
29.06.15,10:12
Buchi...ale mohol si mat aj TRT-0€:--- zas nebuc taky nenasytny:D....pridafky na decka nesli az o 50centof....hore,ci sa mi zdaá
buchač
29.06.15,10:17
Buchi...ale mohol si mat aj TRT-0€:--- zas nebuc taky nenasytny:D....pridafky na decka nesli az o 50centof....hore,ci sa mi zdaá
Počkám si na Tvoje "modlenie", keď budeš o tých pár mesiacov na dúchodečku...
Šak si potom budeš na budúcej chalúpke generálkovať až do het...;)
Oliwa
29.06.15,10:20
Buchi...ale mohol si mat aj TRT-0€:--- zas nebuc taky nenasytny:D....pridafky na decka nesli az o 50centof....hore,ci sa mi zdaá
Počkám si na Tvoje "modlenie", keď budeš o tých pár mesiacov na dúchodečku...
Šak si potom budeš na budúcej chalúpke generálkovať až do het...;)
Lui má pridruženú výrobu... ;) sa poistila na "staré" kolená... :D myslela na zadné vrátka... :) môže mydliť ostošesť...
A zo "zisku" môže ísť na výlet na Gajary...
lujza.j
29.06.15,10:31
http://m.topky.sk/cl/10/1483763/OLaNO-a-NOVA-pojdu-do-parlamentnych-volieb-spolocne
Ze danielkovi nie je gcno zo seba...
lujza.j
29.06.15,10:32
Buchi...ale mohol si mat aj TRT-0€:--- zas nebuc taky nenasytny:D....pridafky na decka nesli az o 50centof....hore,ci sa mi zdaá
Počkám si na Tvoje "modlenie", keď budeš o tých pár mesiacov na dúchodečku...
Šak si potom budeš na budúcej chalúpke generálkovať až do het...;)
Bóžinku..sak sranda....jasne,ze budem mindzovat...aj moja máti nadava....
lujza.j
29.06.15,10:33
Jaj oliw....bola som v sobotu v šaštine na oslave...pri tych jazerach....hmm...fajne to tam:)
buchač
29.06.15,10:36
Buchi...ale mohol si mat aj TRT-0€:--- zas nebuc taky nenasytny:D....pridafky na decka nesli az o 50centof....hore,ci sa mi zdaá
Počkám si na Tvoje "modlenie", keď budeš o tých pár mesiacov na dúchodečku...
Šak si potom budeš na budúcej chalúpke generálkovať až do het...;)
Lui má pridruženú výrobu... ;) sa poistila na "staré" kolená... :D myslela na zadné vrátka... :) môže mydliť ostošesť...
A zo "zisku" môže ísť na výlet na Gajary...
No hej...šak hentá osoba je nepevná....
Si myslíš, že prečo som sa dal na nožiarstvo....:rolleyes:
Ozaj Oliw, nekúpiš nožík pre polovičku ?
Treba mi lóve na cement a štrk. Urobím Ti cenu...;) :D :D :D
lujza.j
29.06.15,10:45
Juroó:eek::D
lujza.j
29.06.15,10:47
Inak minule mi moje decko,ze mala by som zvazit pouzivanie slova "mydliť"....lebo jej kamosk a tak volala inu cinnost:D
buchač
29.06.15,10:47
Juroó:eek::D
Čo je, čája ???
Aj Ty chceš kudlu pre svojeho :rolleyes:???
Oliwa
29.06.15,10:48
Buchi...ale mohol si mat aj TRT-0€:--- zas nebuc taky nenasytny:D....pridafky na decka nesli az o 50centof....hore,ci sa mi zdaá
Počkám si na Tvoje "modlenie", keď budeš o tých pár mesiacov na dúchodečku...
Šak si potom budeš na budúcej chalúpke generálkovať až do het...;)
Lui má pridruženú výrobu... ;) sa poistila na "staré" kolená... :D myslela na zadné vrátka... :) môže mydliť ostošesť...
A zo "zisku" môže ísť na výlet na Gajary...
No hej...šak hentá osoba je nepevná....
Si myslíš, že prečo som sa dal na nožiarstvo....:rolleyes:
Ozaj Oliw, nekúpiš nožík pre polovičku ?
Treba mi lóve na cement a štrk. Urobím Ti cenu...;) :D :D :D
Nebudem Ti kaziť kšefty s Lui... aby to nenaštrbilo Vaše nadštandardné vzťahy...:D
Hádam nie si taký zúfalý, keď som Ti už dobrá aj ja... :---
taiko
29.06.15,11:12
Buchi...ale mohol si mat aj TRT-0€:--- zas nebuc taky nenasytny:D....pridafky na decka nesli az o 50centof....hore,ci sa mi zdaá
Počkám si na Tvoje "modlenie", keď budeš o tých pár mesiacov na dúchodečku...
Šak si potom budeš na budúcej chalúpke generálkovať až do het...;)
Lui má pridruženú výrobu... ;) sa poistila na "staré" kolená... :D myslela na zadné vrátka... :) môže mydliť ostošesť...
A zo "zisku" môže ísť na výlet na Gajary...
No hej...šak hentá osoba je nepevná....
Si myslíš, že prečo som sa dal na nožiarstvo....:rolleyes:
Ozaj Oliw, nekúpiš nožík pre polovičku ?
Treba mi lóve na cement a štrk. Urobím Ti cenu...;) :D :D :D
Nebudem Ti kaziť kšefty s Lui... aby to nenaštrbilo Vaše nadštandardné vzťahy...:D
Hádam nie si taký zúfalý, keď som Ti už dobrá aj ja... :---
:D:D:D:D:D:D:D
misoft
29.06.15,11:21
Kua - prišlo písmo. Skáčem od radosti.... dvihli dôchodok.... o neuveriteľnú sumu! 3,64€! Čo ja len s toľkými prachmi robiť budem?
lujza.j
29.06.15,11:22
Bud cicho....dojde buchi...ten ma 2,60:D