Magda36
28.01.16,15:28
Neviem uz koho sa mam na to opytat, ale dosla mi predvolanka na Danove a pritom nepodnikam. Je sice fakt, ze mam male dieta a robim kamoskam a znamim vlasy a niekedy aj nechty, no vzdy si davam velky pozor.
Co sa mi moze stat pokial ma nejaka nespokojna alebo zavistliva dusa vyslovene bonzla ?
Hrozi mi co teraz, neviem ani spat. Prosim pomozte mi. Dakujem poradaci.
Oliwa
28.01.16,14:36
Nemáš živnosť, nemáš ERP, nevydávaš bločky...Čo myslíš tým, že si dávaš pozor... susedia asi nie sú slepí... Nechty, móže byť, ale ak k Tebe ide na návštevu neupravená dlhovlasá bruneta a vyjde krátkovlasá blondýna... :rolleyes::)
Ako Ti máme pomôcť??? Vybaviť to na daňovom či čo...
http://www.uspesne-podnikanie.sk/co-je-neopravnene-podnikanie
http://www.sbagency.sk/poskytnutie-sluzby-nezapisanej-v-zivnostenskom-liste#.Vqo3YprhDGg
Magda36
28.01.16,14:42
Oliwa nie, isteze nepotrebujem vybavit nic na danovom. Ja som sa len pytala, co mi hrozi :/
Tweety
28.01.16,14:44
No, ak to robíš bez živnosti, tak veru máš problém.
Magda36
28.01.16,14:46
Zial bez zivnosti, potrebujem si nejako privyrobit. Som ZTP ale aky problem mozem mat ? Pokutu ? alebo co ?
Chobot
28.01.16,14:52
Zbytočne robíš dopredu paniku. Daňový úrad má povinnosť skontrolovať XX daňových príznaní. Príslušný pracovník DU si vyberie daný počet ľudí, ktorí podali daňové priznania a tých skontroluje. Takže je možné, že pôjde o úplne bežnú kontrolu daňového priznania (ak si ho už podala).

Ak si žiadne daňové priznanie nepodala, tak si ťa môžu predvolať z akéhokoľvek dôvodu, možno aj preto, že ťa niekto natrel pre nelegálne podnikanie. A čo ti hrozí - tak takú vešteckú guľu nemáme, aby sme to dopredu vedeli. Možno nič, možno pokuta.
Oliwa
28.01.16,14:52
Zial bez zivnosti, potrebujem si nejako privyrobit. Som ZTP ale aky problem mozem mat ? Pokutu ? alebo co ?
Nie, za trest si u Teba nechajú robiť vlasy a nechty všetky zamestnankyne "Tvojho" daňového úradu...
Prepánajána ženská, Ty máš fakt 36 rokov? Veď som Ti priložila na začiatok 2 linky, tak čítať hádam vieš... A čo tak skúsiť trošku samostatne pogúgliť...?
Magda36
28.01.16,14:53
to uz ozaj niekomu vadi aj to, ked raz dba krat spravim nechty alebo vlasy ? Boze, ved to je chore kto to spravil
Magda36
28.01.16,14:56
OLIWA, neboli tam este ked si pisala, ale dakujem. Jasne ze mam 36, no bezne to robia skoro vsetky kadernicky. Bud neuzenu cez pokladnu, alebo robia doma . Potrebujem len vediet, ci je to danovy podvod.
kukučka
28.01.16,15:01
No ešte nie sme tak ďaleko, aby si nemohla raz začas kamarátkam doma urobiť frizúru, trebárs aj na fialovo. Koľko si za minulý rok zarobila, stovku, dve? Si na materskej?
hanelie
28.01.16,15:07
hlavne sa upokoj a počkaj čo sa ťa budú pýtať - žiadnu paniku, samozrejme musia byť rukolapné dôkazy o tom, že si niekomu niečo urobila za odplatu - ak obviňujú, musia dokázať
( ľudia v panike sú schopní priznať aj to čo neurobili )
Magda36
28.01.16,15:09
dcéru mám v predskolsom veku (skolka) ja som ZTP, tazko mi bolo sa zamestnat, som na UPsoc.veci a rodiny. No len ono to nie je raz za čas KUKUCKA. Niektora ma natrela. Viac isto. Som o 50% lacnejsia ako salony. Takze sila. Neopravnene podnikanie asi ?
Magda36
28.01.16,15:10
písali si o mne cez mobil-ze som vraj dobra, takze asi aj mam podozrenie ktora to bola :(
Magda36
28.01.16,15:11
aj na FB ako recenzie cez sukromne spravy :(
misomiso
28.01.16,15:34
https://www.youtube.com/watch?v=6W6ODJTcB6Q

Napriklad tento vyraba nechty-gelaky a tiez neviem, co z toho plati dane.(1:50")

Treba sa tam najskor zastavit a opytat sa, co vlastne chcu.

Ale aj tak nechapem, preco nevybavis zivnost. Nie je problem byt lacnejsi ako salon, ked neplatis dane. Co cakas, ze ludia okolo teba ta nebudu riesit?
buchač
28.01.16,15:37
Niektora ma natrela. Viac isto. Som o 50% lacnejsia ako salony. Takze sila. Neopravnene podnikanie asi ?

...no bezne to robia skoro vsetky kadernicky. Bud neuzenu cez pokladnu, alebo robia doma . Potrebujem len vediet, ci je to danovy podvod.

Sa čuduješ, že Ťa niekto natrel ??? Lebo ja teda veru nie.
Dať dole cenu o 50% je prílišné sústo. :rolleyes:

Paranoja ?
Vezmi, že si dobrá. Máš určitú a postupne sa zvyšujúcu sa klientelu. Robíš (zatiaľ) na čierno, no zrazu sa rozhodneš ísť oficálnou cestou. Zákazníčkam je to v podstate jedno, lebo ceny síce trochu zvýšiš, ale ešte furt si lacnejšia ako konkurencia.

Kaderníčky a ich pokladnice do toho nemiešaj. Ak by si bola oficiálna, aj Ty by si všetky platby neprehnala cez pokladňu.
Ak by si mi chcela tvrdiť opak, tak Ti proste neuverím. ;)
Magda36
28.01.16,15:43
OK BUCHAC, mas 100% pravdy,

no obstoja taketo dokazy ako som vyssie napisala ? Cize mozem mat aj trestny cin z toho ?
buchač
28.01.16,15:48
OK BUCHAC, mas 100% pravdy,

no obstoja taketo dokazy ako som vyssie napisala ? Cize mozem mat aj trestny cin z toho ?
Pôjdeš do ťurmy a budeš basmankám robiť frizúry a nechtíky..
;) :D :D :D :D :D

--------------------------------------------------------
Sankcie za neoprávnené podnikanie uložené podľa živnostenského zákona Podľa živnostenského zákona sa pri ukladaní pokút prihliada na fyzické osoby a právnické osoby rovnako. Výška pokuty závisí od predmetu neoprávnene vykonávanej činnosti. Ak je neoprávnene vykonávaná činnosť, ktorá je predmetom: voľnej živnosti, živnostenský úrad uloží pokutu až do 1 659 eur, remeselnej alebo viazanej živnosti, živnostenský úrad uloží pokutu až do 3 319 eur.
----------------------------------------------------------

Trestný čin neoprávneného podnikania Neoprávnené podnikanie je podľa § 251 zákona č. 300/2005 Z. z. Trestný zákon v znení neskorších predpisov trestným činom hospodárskym. Výška trestu závisí okrem iného od spôsobenej škody, ktorou je majetkový prospech získaný neoprávneným podnikaním. Ak škoda neprevyšuje sumu 266 eur, nejde o trestný čin. Fyzická osoba môže byť potrestaná odňatím slobody až na 8 rokov.

https://www.podnikajte.sk/start-podnikania/c/1039/category/registracne-povinnosti/article/neopravnene-podnikanie-kontrola-sankcie.xhtml



Jesus máriška...šak nepredbiehaj udalosti...
Dozvieš sa predsa na úrade, čo je príčinou predvolania.
bodliak
28.01.16,16:53
Hlavne si zapamatat:

Nevykonavas ZIADNU podnikatelsku cinnost, sustavnu uz vobec nie a o ziadnom zisku nemoze byt ani reci.
Ak si aj niekomu robila vlasy, bolo to tvoje hobby a za pracu si nedostala zaplatene nic. Farbu si nepriniesli, tak Ti zaplatili tu, co si dala zo svojho.
Bolo to len raz.

Skratka, ked suseda v nedelu zisti, ze jej chyba smotana a jaj jej dam svoju z chladnicky a ona mi da 70centov, to nie je zivnost....

Uvidis co maju, zapierat, zapierat, zapierat. Nemas, nerobis, ak maju o niecom dokaz, je to inak, ako to vyzera.

... za predpokladu, ze nemas reklamu na webe, verejnu ponuku na FB, cennik na dverach alebo tak nejak.
Daj vediet, co to nakoniec bolo.

Mozno to je za dan z nehnutelnosti.
misoft
28.01.16,18:33
Magda36 - nerob paniku.... prídeš, zistíš.... ak budú tvrdiť, že niečo robíš na čierno - nech dokážu. Že si píšu SMS? DÚ predsa nečíta súkromné SMS. Že píšu na FB? Bóžinku, tam sa toho popíše (a niekedy i samé bludy) - a nech ti z FB kecov dokážu, že to doma robíš.
A že niekedy doma urobíš? Šak to robíš kámoške, rodine - dala ti na kávu... nech dokážu, že si zobrala za to. Pokiaľ ti niečo nedokážu, si čistá - dôkazné bremeno nesú ONI!
Anik
28.01.16,19:05
Ja byť Tebou bola by som si vybavila živnosť cez dotáciu z UPSVaR podľa §57 a následne uznanie chráneného pracoviska §60, kde by Ti preplácali ešte aj náklady - myslím nájomné, odvody -do 708,1 raz za 3 mesiace (do 236 € mesačne)
Nakúpila by si si zhruba za 5.000 veci nutné k Tvojmu podnikaniu. Povinnosť podnikať by si mala 2 roky a za ten čas by si videla, či sa uživíš či nie. A hlavne nemáš obavy z toho, že robíš niečo začo môže byť riadny postih.
Je síce okolo toho riadne papierovačiek, ale nič nedostaneš zadarmo a podľa mňa to stojí za kľudný spánok ak nie si závislá na adrenalíne.
Consultix
28.01.16,19:11
Povinnosť podnikať by si mala 2 roky a za ten čas by si videla, či sa uživíš či nie.
Povinnost prevadzkovat zivnost po ziskani prispevku su aktualne 3 roky
Consultix
28.01.16,19:16
Magda36: Vyrasta som v rezime, ked udavanie bolo v mode. Osobne nie som ten, ktory by prial komukolvek nieco zle, a nemam v povahe udavatnie.
ALE: Podnikam zakonnym sposobom, odvadzam dane, platim odvody a trpim vsetky zapory, ktore moj zodpovedny pristup k zakonom prinasa. Prepac, ale rozculuje ma, ak niekto beztrestne porusuje zakon a este pride vyplakavat, ake je to strasne, ze ho niekto natrel. Konala si vedome, tak nech sa paci, zachovaj sa ako dospely clovek a znasaj nasledky. Sme tu komunita, ktora si vzajomne pomaha pomaha v podnikani, nie v obchadzani zakonov.
Anik
28.01.16,19:26
Povinnosť podnikať by si mala 2 roky a za ten čas by si videla, či sa uživíš či nie.
Povinnost prevadzkovat zivnost po ziskani prispevku su aktualne 3 roky

U človeka ktorý je invalidný - ZŤP dostane dotáciu na základe §57 je povinnosť prevádzkovať živnosť 2 roky.
kukučka
28.01.16,21:06
Myslela som, že si to robila sem tam popri materskej. Čo bolo, bolo, je na tebe čo priznáš. Vybav si živnosť, alebo sa zamestnaj. Je úplne jedno kto to bol, chybu si urobila ty, teraz znášaš dôsledky, nezvaľuj to na udavača, nerob cirkus.To poznáš, dovtedy sa chodí
s džbánom po vodu atď. Si zodpovedná za svoj život.
Consultix
28.01.16,21:19
Povinnosť podnikať by si mala 2 roky a za ten čas by si videla, či sa uživíš či nie.
Povinnost prevadzkovat zivnost po ziskani prispevku su aktualne 3 roky

U človeka ktorý je invalidný - ZŤP dostane dotáciu na základe §57 je povinnosť prevádzkovať živnosť 2 roky.

Prepac, prehliadol som, ze to nebolo podla par 49. Asi som bol moc rozcarovany z toho prispevku :)
pepsikova
28.01.16,23:28
..ak ťa bomzla niektorá zákazníčka, a ty vieš, ktorá , nerieš ju navonok ale mierne jej vylepši melír, alebo strih-a keď to zistí, tak jej do uška pošepni, že to je za to udanie a ak bude vykrikovať veľmi nahlas aj druhý krát, rozkričíš ty na ňu, čo má doma v šuflíku....(ty nemusíš vedieť, čo tam má, či vibrátor, alebo mrkvu, ale tvár sa, že vieš, mrkni očkom a chápeš, nyje!..).
..no a čo sa týka daňového úradu, tak ak ťa udala dáka milá duša a oni ťa predvolali, ty nemusíš predložiť dôkazy, že si doma privyrábaš, a nemusíš to ani priznať, ani sa k tomu vyjadrovať..nemusíš nič-lebo ak by mali dôkazy, pošlú na teba políciu s obvinením za podnikanie bez živnosti- a nebudú ti posielať pozvánku...
..nechtíky a vlásky predsa možeš kamarátkam robiť zadarmo, ako "kamoške", ked ti dá pajdu alebo cigy, to je jej vec, ty predsa nemáš cenník na pol dverí!..
..ver mi, viem, o čom píšem, tiež som tam bola jeden krát, za to, že jednej kamarátke som dala uháčkovanú hračku zadarmo a od druhej som pýtala desať euriek..a kurňa, keď som sa spýtala, čo mám doma robiť, či len tak sedieť a klebetiť pred barakom, ani jedna pracovníčka daňového úradu už nemala chuť so mnou diskutovať a tobôž nie dokazovať mi čierny zárobok..

..ešte dodám k tej rade tu, aby si si vybavila živnosť..predtým sa poobzeraj okolo seba, kolko je okolo kaderníčiek a manekýriek a aké majú ceny a návštevnosť...aby si nedopadla tak, že vybavíš živnosť, vybavíš dotáciu, priestory, nájom, účtovníčku a potom budeš z výživného doplácať na poistenie do Sp..(obrazne povedané)-lebo nezarobíš..aj šampón niečo stojí..:)
dmc
29.01.16,05:10
v jednom (fakt dobrom) českom filme - "Kmotr" (ak niekto nevidel - vrele odporúčam) zaznel krásny výrok


"Nejhorší je smrt s vyděšení "
Magda36
29.01.16,13:45
Magda36 - nerob paniku.... prídeš, zistíš.... ak budú tvrdiť, že niečo robíš na čierno - nech dokážu. Že si píšu SMS? DÚ predsa nečíta súkromné SMS. Že píšu na FB? Bóžinku, tam sa toho popíše (a niekedy i samé bludy) - a nech ti z FB kecov dokážu, že to doma robíš.
A že niekedy doma urobíš? Šak to robíš kámoške, rodine - dala ti na kávu... nech dokážu, že si zobrala za to. Pokiaľ ti niečo nedokážu, si čistá - dôkazné bremeno nesú ONI!



Najhorsie na tom je to, ze ta komunikacia fb spravy + cet + mobil správy bola medzi mnou a stalimi zakaznickami.
Takze toto sa moze asi povazovat za dokaz. No a este ked sa opytaju susedov, ta diky.

Joj, nevidím to dobre. Pomozem ludom samozrejme aj sebe - ale zavistlivci budu vzdy.

Vidim to na trestne :( :( :(
Mila123
29.01.16,13:59
Magda36 - nerob paniku.... prídeš, zistíš.... ak budú tvrdiť, že niečo robíš na čierno - nech dokážu. Že si píšu SMS? DÚ predsa nečíta súkromné SMS. Že píšu na FB? Bóžinku, tam sa toho popíše (a niekedy i samé bludy) - a nech ti z FB kecov dokážu, že to doma robíš.
A že niekedy doma urobíš? Šak to robíš kámoške, rodine - dala ti na kávu... nech dokážu, že si zobrala za to. Pokiaľ ti niečo nedokážu, si čistá - dôkazné bremeno nesú ONI!



Najhorsie na tom je to, ze ta komunikacia fb spravy + cet + mobil správy bola medzi mnou a stalimi zakaznickami.
Takze toto sa moze asi povazovat za dokaz. No a este ked sa opytaju susedov, ta diky.

Joj, nevidím to dobre. Pomozem ludom samozrejme aj sebe - ale zavistlivci budu vzdy.

Vidim to na trestne :( :( :(
máme výsledok?
evuš
29.01.16,14:58
Aj ja som zvedavá na výsledok, hoci som sa nepripojila do debaty.....
misoft
29.01.16,14:58
Najhorsie na tom je to, ze ta komunikacia fb spravy + cet + mobil správy bola medzi mnou a stalimi zakaznickami.
Takze toto sa moze asi povazovat za dokaz. No a este ked sa opytaju susedov, ta diky.

Joj, nevidím to dobre. Pomozem ludom samozrejme aj sebe - ale zavistlivci budu vzdy.

Vidim to na trestne :( :( :(
Očuj..... už som písal..... SMS, pokec..... toto nie je dôkaz.... a za ďalšie..... že si "vinná" musí dokazovať žalobca! Inak platí prezumpcia neviny....
Takže ešte raz - nepanikár.... inak zcvokatieš.... ak nič nepovieš, ako ti dokážu? Tvrdenie slovo proti slovu, internetové kecy.... ktokoľvek napíše čo len chce. Ale ten, čo "žaluje" niekoho - musí to dokázať.
hanelie
29.01.16,17:01
daj vedieť ako si dopadla, jedno je však isté - ak by nám "ktosi" nevyrábal také zákony aké tu momentálne sú ( a k tomu postihy, pokuty, penále, trestné konania ) - týkajúce sa podnikania, určite by drvivá väčšina neriskovala takéto nervy -
Magda36
29.01.16,17:34
Nooo...tak to som zvedava ako toto vsetko dopadne.
Idem si ja vsetky VASE rady a nazory pokojne precitat + pripojene clanky k tomu.
Ptiznam sa ale, ze podnikat by som uz davno zacala a neriskovala by som toto - co ma teraz postihlo, lebo vybavit si zivnost nie je absolutnym problémom. No najväcsi problem bol v tom, ze ked som zhanala priestory a dosla som ku nejakej pani majitelke kadernictva, tak ta ma na 90% odpinkla-ked vydela aky mam hendikep. (nevyhovaram sa na to, no bolo tomu skutocne tak).

Preto aj napriek spokojnosti mojich zakazniciek ma to zenie, ze si (pokial nebudem v lochu) zim VDAKA ;)
ozeniem akykolvek priestor.


Inak vsetci ste super, zakony som neobchadzala, zivila som len rodinu a to robi vecsina normálnych ludi. Ked som niekoho okradla - zrejme len stat a ten kradne viac nez je unosne.

Zatim VDAKA za rady,usmernenie a nazory.
(Moja nocna mora budu tie komunikacie resp.objednavky na cez spravy.... :( )
duves
29.01.16,17:41
Nerob zmetky. Kamoškam nemožeš urobiť vlasy? Možeš? A gratis!
Magda36
29.01.16,17:49
Nerob zmetky. Kamoškam nemožeš urobiť vlasy? Možeš? A gratis!


DUVES, neda sa to, grátis nie, hlavne ked su aj z mojej strany hmatatelne dokazy ako tak sledujem :/
Magda36
29.01.16,17:50
Nerob zmetky. Kamoškam nemožeš urobiť vlasy? Možeš? A gratis!


DUVES, neda sa to, grátis nie, hlavne ked su aj z mojej strany hmatatelne dokazy ako tak sledujem :/


ALE dakujem za podporu
duves
29.01.16,19:52
DUVES, neda sa to, grátis nie, hlavne ked su aj z mojej strany hmatatelne dokazy ako tak sledujem :/
čo su to hmatatelne dokazy? vozis sa v BMW X6? Mas z toho postaveny novy dom, 12 izieb, 4 garažove statia, vykurovany bazen?

Toto sme narod, zlodeji, čo tuneluju, kradnu verejne zdravotnictvo, okradaju štat čiže nas na odpočte DPH, vyhravaju podozrive tendre, tak im sa nič nestane a niekto si odstoji, odtancuje pri natačkach 2-3 hodiny ma byt pokakany? Už je toho dosť. Treba zautočiť na tento korporatno fašisticky režim. Ved tie peniaze čo niekto ma už boli zdanene. Toto je chore. No asi to musi poadnuť na papulu uplne a potom začnu vznikat nove väzby. Ja už nechapem.
Consultix
29.01.16,20:00
Ludia, obdivujem Vas ako viete podporovat inych v porusovani zakonov, pomahat zadavatelke otazky v nachadzani klamstiev na vlastnu, falosnu obhajobu. Preco asi? Robite to tiez tak ako ona? Kradnete? Potom asi ste prave ti volici, ktorym nevadi, ze tam hore sa kradne tiez.
Ako ja, danovy poplatnik prichadzam k tomu, ze niekto iny moze porusovat zakon a este sa mu/jej dostane aj verejnej podpory. Je jedno, ci je to niekto, kto nacierno podnika v inak remeselnej zivnosti, alebo je to akykolvek politik. Tych sme bohuzil tiez podporili - kazdy svojho, ale ajtak su to vsetci len zlodeji. A kradnu z mojich a Vasich vrecit. Ano, ten, kto podnika nacierno, tak okrada stat (nie nas), ale to bohuzial nie je vyhovorka, ani ospravedlnenie...
Consultix
29.01.16,20:25
Kvaka: S nou nemam ani najmensi problem, moj komentar nebol miereny proti zadavatelke, ale bol principialny... :)
duves
29.01.16,20:51
Kvaka: S nou nemam ani najmensi problem, moj komentar nebol miereny proti zadavatelke, ale bol principialny... :)
Pozeram večer tie relacie na CT1 s Jilkovou. Včera tam rozoberali danove uniky.Lebo vraj podnikatelia nedavaju doklady o zaplatení. Dolu beži text, asi SMS divakov. Zaujal ma jeden, ktory písal asi takto: kaslem na dane, chcem mať istotu, že z toho nebudem živit bandu priživnikov,čo budu konať proti mne. Uplne suhlasim. Sme pokakany raz z brata z vychodu, potom z Bruselu. Všelijakí paraziti sa sem dovalili a ešte sa im klaniame a človek čo dre, ten je NULA.
buchač
29.01.16,21:03
Ludia, obdivujem Vas ......

Ján 8:7
Evanjelium podľa Jána

Keď sa ho neprestávali vypytovať, vzpriamil sa a povedal im:

Kto z vás je bez hriechu, nech prvý hodí do nej kameň!
misoft
29.01.16,21:05
Kvaka: S nou nemam ani najmensi problem, moj komentar nebol miereny proti zadavatelke, ale bol principialny... :)
Keď už tak.... potom z "princípu" by mal štátom dirigovaný DÚ uplatňovať sankcie na každého.... A čo robí DÚ? Živnostník, malý človiečik, mini podnikateľ zaplatí pokutu, lebo zle vypočítal dane.... veľká firma, veľké zviera nezaplatí nič, lebo "vraj" mu to musia dokázať.... a napokon z toho vykľučkuje so smiešnou pokutičkou, ktorú nahrabe (opäť na nezaplatených daniach) niekedy v priebehu piatich minút!
duves
29.01.16,21:14
Kvaka: S nou nemam ani najmensi problem, moj komentar nebol miereny proti zadavatelke, ale bol principialny... :)
Keď už tak.... potom z "princípu" by mal štátom dirigovaný DÚ uplatňovať sankcie na každého.... A čo robí DÚ? Živnostník, malý človiečik, mini podnikateľ zaplatí pokutu, lebo zle vypočítal dane.... veľká firma, veľké zviera nezaplatí nič, lebo "vraj" mu to musia dokázať.... a napokon z toho vykľučkuje so smiešnou pokutičkou, ktorú nahrabe (opäť na nezaplatených daniach) niekedy v priebehu piatich minút!
V konečmom dosledku to zaplati konečny spotrebitel.
duves
29.01.16,21:16
pepsikova
29.01.16,22:40
Ludia, obdivujem Vas ako viete podporovat inych v porusovani zakonov, pomahat zadavatelke otazky v nachadzani klamstiev na vlastnu, falosnu obhajobu. Preco asi? Robite to tiez tak ako ona? Kradnete? Potom asi ste prave ti volici, ktorym nevadi, ze tam hore sa kradne tiez.
Ako ja, danovy poplatnik prichadzam k tomu, ze niekto iny moze porusovat zakon a este sa mu/jej dostane aj verejnej podpory. Je jedno, ci je to niekto, kto nacierno podnika v inak remeselnej zivnosti, alebo je to akykolvek politik. Tych sme bohuzil tiez podporili - kazdy svojho, ale ajtak su to vsetci len zlodeji. A kradnu z mojich a Vasich vrecit. Ano, ten, kto podnika nacierno, tak okrada stat (nie nas), ale to bohuzial nie je vyhovorka, ani ospravedlnenie.......



..falošná obhajoba-taký proces neexistuje ani pre právne úkony..každý sme nejaký a každý máme priateľov, kamarátov a medzi nimi závistlivcov, neprajníkov,do očí sa smejúcich ľudí, ktorí nám pichnú nôž medzi lopatky, ak zarobíme o desať euro viac ako oni..platíš dane a sused ťa má v krku, lebo máš biele auto a on má čierne..jasné, že platíš dane a štát ťa kradne..a okradne aj tú chuderu, ktorá je invalid a ktorá sa snaží prežiť aj so svojim dieťaťom a čo je hlavné, ešte aj tomu decku ten štát ukradne spred huby ..štát jej dotáciu zadarmo nedá, to sám vieš, nie je to len tak a bezproblemovo, ako tu napísala zadávateľka,proces je bez konca a na prášky, pomaly na psychiatra..a potom tie dane-lebo ona ešte ani nezarobí a už štátu platí!..a má mať teraz výčitky, že si zarobila bokom pár drobných-lebo stovky za frizúru určite neberie a chudák štát nemá na keksík ?..neverím, že si to naozaj myslíš!..a že tých chudákov -nás- naozaj ľutuješ, akí sme odporní, lebo tento skorumpovaný štát okradneme denne o pár šestákov..

..a dobre, povieš si, keby každý zmýšlal čestne, poccivo a zaplatil dane z príjmu, odvody a všetko, čo štát žiada, lepšie by sa nám žilo...ale to by štát musel ceniť svojich ľudí..debata na dlho..len tolko som chcela, že ak chceš žiť, musíš sa starať, nič nie je zadarmo..a ver, že tá chudera magda,nežije, len prežíva...nekradne, peniaze si odrobí..poctivo, ver..zrkadlo nepustí...:)



..magda a ešte ti tak poviem..dotácia nie je pomoc pre teba,.len stres, nervy a naháňačka, pokiaľ nemáš dobré zázemie vo svojom okolí..preto som písala prvšie, aby si si zistila podmienky..v opačnom prípade tupíruj vlasy len kamoškám, cez telefon si rob objednávky a správy cez facebook celkom vyraď..
Oliwa
30.01.16,07:05
Ludia, obdivujem Vas ......

Ján 8:7
Evanjelium podľa Jána

Keď sa ho neprestávali vypytovať, vzpriamil sa a povedal im:

Kto z vás je bez hriechu, nech prvý hodí do nej kameň!

Keď už, tak potom aj toto: ;)

Vtedy farizeji odišli a radili sa, ako by ho podchytili v reči. Poslali k nemu svojich učeníkov a herodiánov so slovami: "Učiteľ, vieme, že vždy vravíš pravdu a podľa pravdy učíš Božej ceste. Neberieš ohľad na nikoho, lebo nehľadíš na osobu človeka. Povedz nám teda, čo si myslíš: Slobodno platiť cisárovi daň, či nie?" Ale Ježiš poznal ich zlomyseľnosť a povedal: "Čo ma pokúšate, pokrytci?! Ukážte mi daňový peniaz!" Oni mu podali denár. Spýtal sa ich: "Čí je tento obraz a nápis!" Odpovedali mu: "Cisárov." Tu im povedal: "Dávajte teda čo je cisárovo, cisárovi, a čo je Božie, Bohu." Keď to počuli, zadivili sa, nechali ho a odišli.

Mt 22; 15-21
Oliwa
30.01.16,07:14
Najhorsie na tom je to, ze ta komunikacia fb spravy + cet + mobil správy bola medzi mnou a stalimi zakaznickami.
Takze toto sa moze asi povazovat za dokaz. No a este ked sa opytaju susedov, ta diky.

Joj, nevidím to dobre. Pomozem ludom samozrejme aj sebe - ale zavistlivci budu vzdy.

Vidim to na trestne :( :( :(
Očuj..... už som písal..... SMS, pokec..... toto nie je dôkaz.... a za ďalšie..... že si "vinná" musí dokazovať žalobca! Inak platí prezumpcia neviny....
Takže ešte raz - nepanikár.... inak zcvokatieš.... ak nič nepovieš, ako ti dokážu? Tvrdenie slovo proti slovu, internetové kecy.... ktokoľvek napíše čo len chce. Ale ten, čo "žaluje" niekoho - musí to dokázať.
Misoft, to by som s takou istotou netvrdila... si spomeň trebárs na toho vojaka alebo tú hlásateľku... len sa "zdôverili" sociálnej sieti...
duves
30.01.16,07:22
Ludia, obdivujem Vas ako viete podporovat inych v porusovani zakonov, pomahat zadavatelke otazky v nachadzani klamstiev na vlastnu, falosnu obhajobu. Preco asi? Robite to tiez tak ako ona? Kradnete? Potom asi ste prave ti volici, ktorym nevadi, ze tam hore sa kradne tiez.
Ako ja, danovy poplatnik prichadzam k tomu, ze niekto iny moze porusovat zakon a este sa mu/jej dostane aj verejnej podpory. Je jedno, ci je to niekto, kto nacierno podnika v inak remeselnej zivnosti, alebo je to akykolvek politik. Tych sme bohuzil tiez podporili - kazdy svojho, ale ajtak su to vsetci len zlodeji. A kradnu z mojich a Vasich vrecit. Ano, ten, kto podnika nacierno, tak okrada stat (nie nas), ale to bohuzial nie je vyhovorka, ani ospravedlnenie...
Možno si to ty ta zavistliva susedka. Takto sa ma vec, až budu pochytany zlodeji miliard, milionov, riešme potom taketo male sra*cky. Poviem rovno, potom ale nebudú. Ludia až uvidia, že je spravodlivosť a Široky sedí tam kde ma a štat mu zhabal majetok za tunel Vahostavu a okrem neho dalšie stovky takych prípadov, tak potom to zmizne ako gafor. A každy, až uvidi, že idu peniaze tam kam maju, nemocnice su vybavane, lekari maju slušne platy, zdravotny presonal detto. Skolstvo ma všetky pomocky, moderne učebne, opravene moderne školy...atd atd, tak potom každy zdani každy, aj príležitostny príjem.
Nahlasovanie takychto prípadov je iba take primitivne zadosťučinenie akože spravodlivosti. No čo už, žial nie si sama. A vy ostatní, čo doma opravujete na čierno bicykle, alebo inú techniku, robíte vlasy, chodite p víkendoch malovať byty a to len preto, že vám jeden príjem nestačí, tak sa rozhliadnite, či vas nesleduje nejaky zmrd spoza záclony
buchač
30.01.16,07:48
Ludia, obdivujem Vas ......

Ján 8:7
Evanjelium podľa Jána

Keď sa ho neprestávali vypytovať, vzpriamil sa a povedal im:

Kto z vás je bez hriechu, nech prvý hodí do nej kameň!

Keď už, tak potom aj toto: ;)

Vtedy farizeji odišli a radili sa, ako by ho podchytili v reči. Poslali k nemu svojich učeníkov a herodiánov so slovami: "Učiteľ, vieme, že vždy vravíš pravdu a podľa pravdy učíš Božej ceste. Neberieš ohľad na nikoho, lebo nehľadíš na osobu človeka. Povedz nám teda, čo si myslíš: Slobodno platiť cisárovi daň, či nie?" Ale Ježiš poznal ich zlomyseľnosť a povedal: "Čo ma pokúšate, pokrytci?! Ukážte mi daňový peniaz!" Oni mu podali denár. Spýtal sa ich: "Čí je tento obraz a nápis!" Odpovedali mu: "Cisárov." Tu im povedal: "Dávajte teda čo je cisárovo, cisárovi, a čo je Božie, Bohu." Keď to počuli, zadivili sa, nechali ho a odišli.

Mt 22; 15-21

Znajúc vlastnosti účtovníkov a nebrajúc ohľad na nich, zlomyseľne odpovedám:

"...o čo sa ma pokúšaš, Ty pokrytecká osoba ? Ukáž svoje daňové priznanie, ukáž daňové priznania svojich zodpovedných."


Ja 59;30-1
misoft
30.01.16,07:54
Misoft, to by som s takou istotou netvrdila... si spomeň trebárs na toho vojaka alebo tú hlásateľku... len sa "zdôverili" sociálnej sieti...
Pravda, pravda..... lenže toto sa začalo tým, že sa to vo veľkom medializovalo.... ergo.... ihneď boli označení za vinníkov, ale čo sa dá čudovať v tejto čudnej krajine, keď niekto niečo napíše a protistrana, veľmô mocná, majúca za sebou všetky represívne zložky, ho označí za zločinca a verejná mienka "uverí" i klamárovi. Lebo stokrát opakovaná lož sa stáva pravdou.
Oliwa
30.01.16,08:24
Ludia, obdivujem Vas ......

Ján 8:7
Evanjelium podľa Jána

Keď sa ho neprestávali vypytovať, vzpriamil sa a povedal im:

Kto z vás je bez hriechu, nech prvý hodí do nej kameň!

Keď už, tak potom aj toto: ;)

Vtedy farizeji odišli a radili sa, ako by ho podchytili v reči. Poslali k nemu svojich učeníkov a herodiánov so slovami: "Učiteľ, vieme, že vždy vravíš pravdu a podľa pravdy učíš Božej ceste. Neberieš ohľad na nikoho, lebo nehľadíš na osobu človeka. Povedz nám teda, čo si myslíš: Slobodno platiť cisárovi daň, či nie?" Ale Ježiš poznal ich zlomyseľnosť a povedal: "Čo ma pokúšate, pokrytci?! Ukážte mi daňový peniaz!" Oni mu podali denár. Spýtal sa ich: "Čí je tento obraz a nápis!" Odpovedali mu: "Cisárov." Tu im povedal: "Dávajte teda čo je cisárovo, cisárovi, a čo je Božie, Bohu." Keď to počuli, zadivili sa, nechali ho a odišli.

Mt 22; 15-21

Znajúc vlastnosti účtovníkov a nebrajúc ohľad na nich, zlomyseľne odpovedám:

"...o čo sa ma pokúšaš, Ty pokrytecká osoba ? Ukáž svoje daňové priznanie, ukáž daňové priznania svojich zodpovedných."


Ja 59;30-1
Dobromyseľne odpovedám: nie som účtovník :D:D:D
A keď už, tak "neberúc"... a nie som učiteľ/ka slovenčiny :):):)
buchač
30.01.16,08:32
Dobromyseľne odpovedám: nie som účtovník :D:D:D

Moja zlatá...KAŽDÝ je svojim a svojským spôsobom účtovník. :rolleyes:
Niekto má sotware a niekto nejaký zošit....a niekomu stačí len výpis z účtu, aby bol happy alebo pindal jak chorá krava a penil jak malé pivo.

Neverím, proste neverím, že nik nejak aspoň raz neodrbal tento štát alebo niekoho konkrétneho, na sume nezáleží...
...a mňa nevynímajúc. ;)
misoft
30.01.16,08:35
Tak, tak.... avšak.... ten malý človiečik možno odrbe štát 1x pri daňovom priznaní, ale štát odrbáva človiečika skoro každý deň....
duves
30.01.16,09:50
Tak, tak.... avšak.... ten malý človiečik možno odrbe štát 1x pri daňovom priznaní, ale štát odrbáva človiečika skoro každý deň....
tak tak, stačí si otvoriť internet a človeku je mdlo
https://dennikn.sk/356062/cesi-zasnu-kolko-sa-slovensku-strati-statnom-it/?ref=tit
Magda36
30.01.16,11:14
Ludia, obdivujem Vas ako viete podporovat inych v porusovani zakonov, pomahat zadavatelke otazky v nachadzani klamstiev na vlastnu, falosnu obhajobu. Preco asi? Robite to tiez tak ako ona? Kradnete? Potom asi ste prave ti volici, ktorym nevadi, ze tam hore sa kradne tiez.
Ako ja, danovy poplatnik prichadzam k tomu, ze niekto iny moze porusovat zakon a este sa mu/jej dostane aj verejnej podpory. Je jedno, ci je to niekto, kto nacierno podnika v inak remeselnej zivnosti, alebo je to akykolvek politik. Tych sme bohuzil tiez podporili - kazdy svojho, ale ajtak su to vsetci len zlodeji. A kradnu z mojich a Vasich vrecit. Ano, ten, kto podnika nacierno, tak okrada stat (nie nas), ale to bohuzial nie je vyhovorka, ani ospravedlnenie...



No teda poctivak sa skutocne ozval..vies co, nie v zlom - no rada by som videla tvoju zivnost, alebo s.r.o. - pripadne akukolvek cinnost ktorou si zaras na zivobitie ???!!!!

Je nanajvis drze, pokial si sa UZ OBUL vyslovene do vsetkych....odtrelte ludi, napríklad MNa...dalej chudakov stahovakov co makaju cely den skoro bez jedla (lebo bezi cas a snoby ich ženú jak blbci!!!)

To co si tu napisal ??? Teda najradsej by som dala audit spravita AJ NA TEBA....

A co tu pleties politiku??? Keby tu neboli zakony na prd-nik by nemusel robit obdobne veci, tak ako aj istotne ty (hod kamenom ked si bez viny!!!)
Magda36
30.01.16,11:27
Sledujem, ze sa to tu riadne rozvirilo.....

Inak, ja som neziadala (akosi to niekto velmi zle vysvetlil, pripadne nepochopil) o radu, ako sa vysekt z nejakých danovach unikov.
Pytala som sa jasne, co mi hrozi
Odkazujem nechapujucemu-nech si precita moje zadane, dakjem.

Inak neprajem nikomu nic zle, lebo KARMA je vratna, no davno by som sa nevystavovala takémuto riziku, ZTP je otras...no ja nie som Romka, aby som vsade ziapala ze ma tymto na mnohých miestach vyslovene DISKRIMUJU.

Pozdravujem vas
Magda36
30.01.16,11:40
Zadanie teda bolo absolute jasne: Co mi hrozi ? :confused::confused::confused:

ps: neskor som doplnila komunikacia na fb cez spravy Ja+zakaznicky+terminy+spokojnost+spravy kedy mam volny termin (co povazujem za dokazy) pokial je to na trestne konanie a pokial to bola nejaka zakaznicka.:eek: :mad:

Inak dobru chut ku obedu ;)
duves
30.01.16,11:55
Zadanie teda bolo absolute jasne: Co mi hrozi ? :confused::confused::confused:

ps: neskor som doplnila komunikacia na fb cez spravy Ja+zakaznicky+terminy+spokojnost+spravy kedy mam volny termin (co povazujem za dokazy) pokial je to na trestne konanie a pokial to bola nejaka zakaznicka.:eek: :mad:

Inak dobru chut ku obedu ;)
Maš to vo svojich rukach. Len to ti hrozí, aky priestor tomu daš. Zatlkaj a povedz, že to su hlupe ludske reči.
miroslav42
30.01.16,11:57
Zadanie teda bolo absolute jasne: Co mi hrozi ?

ps: neskor som doplnila komunikacia na fb cez spravy Ja+zakaznicky+terminy+spokojnost+spravy kedy mam volny termin (co povazujem za dokazy) pokial je to na trestne konanie a pokial to bola nejaka zakaznicka.



Čo ti hrozí ?
V našom štáte ti nikto nič žiaľ nezaručí a trestné môžeš mať veľmi rýchlo na krku.
Ani ja som nevykonal niečo, z čoho ma viac ľudí ktorým som zrejme nesedel v žalúdku najprv spísali tr.oznámenie, no a potom svorne klamali 3-ma vetami...
Čo z toho mám ????? sorry-ale umelo vytvorený komplot a vedie sa súdne konanie.
Tu je totiž možné všetk ( napr.máš fajn kámošku, dohodnete sa spolu proti jedincovi, natriete ho obv.odd. a samozrejme môže ale aj nemusí byť trestný čin, alebo priestupok).
TU neexistuje spravodlivosť
Ani sa ti nedivím, že ťa niektorá mrcha natrela, lebo česť výnimkám- ľudia sú tu HYENY.
Držím ti palce
miroslav42
30.01.16,12:01
Zadanie teda bolo absolute jasne: Co mi hrozi ? :confused::confused::confused:

ps: neskor som doplnila komunikacia na fb cez spravy Ja+zakaznicky+terminy+spokojnost+spravy kedy mam volny termin (co povazujem za dokazy) pokial je to na trestne konanie a pokial to bola nejaka zakaznicka.:eek: :mad:

Inak dobru chut ku obedu ;)
Maš to vo svojich rukach. Len to ti hrozí, aky priestor tomu daš. Zatlkaj a povedz, že to su hlupe ludske reči.




Nechem byť skeptický, no tu je skutočne možné všetko. Zatlkaj, ok ale ja mam súdne konanie za niečo čo som ani nespáchal. Ozaj ti držím palce veľmi.
duves
30.01.16,12:02
Ani sa ti nedivím, že ťa niektorá mrcha natrela, lebo česť výnimkám- ľudia sú tu HYENY.
Držím ti palce
Ešte Miško Dočolomonsky vravel, že slovaci by mali zmeniť štatny znak. Mali by sme tam mať zdochnutu kozu. Bože, keby žil, vedel by, akú mal pravdu.
misoft
30.01.16,12:07
Nechem byť skeptický, no tu je skutočne možné všetko. Zatlkaj, ok ale ja mam súdne konanie za niečo čo som ani nespáchal. Ozaj ti držím palce veľmi.
Taktiež zatĺkaj.... ak treba - kladivo ti pošlem.....
miroslav42
30.01.16,12:12
Nechem byť skeptický, no tu je skutočne možné všetko. Zatlkaj, ok ale ja mam súdne konanie za niečo čo som ani nespáchal. Ozaj ti držím palce veľmi.
Taktiež zatĺkaj.... ak treba - kladivo ti pošlem.....



Toto ozaj nie je sranda :mad:
Opakujem, stačí malinká iskierka a si tam kde ani nechápeš. S:mad:om presvedčený, že 90% ľudí má v tomto štáte zlé zlé zlé skúsenosti s kadečím.
Pre:mad:to nemaľujem čerta na stenu, no nerob to teraz, zachovaj pokoj a rieš to hoci aj s právnikom . Ja som to mal urobiť od začiatku, ibaže som si myslel naivne, že výmysel predsa nemôže byť stíhaný - ale môže :mee:
miroslav42
30.01.16,12:27
Toto je moja OTÁZKA, ktorú som tu nedávno dal,
je krátka, prečítaj si to. Len dodnes ľutujem, že som to dal ako otázku, a nie ako DEBATU, dodnes neviem odpoveď.
Venuj sa teraz sama sebe a deťom a navštív aj právnika, ahoj

http://www.porada.sk/t276441-priebeh-trestneho-konania-pred-sudom.html
duves
30.01.16,13:41
Janiela
31.01.16,19:24
dcéru mám v predskolsom veku (skolka) ja som ZTP, tazko mi bolo sa zamestnat, som na UPsoc.veci a rodiny. No len ono to nie je raz za čas KUKUCKA. Niektora ma natrela. Viac isto. Som o 50% lacnejsia ako salony. Takze sila. Neopravnene podnikanie asi ?


Som o 50% lacnejšia. Prečo si nezaložíš živnosť? Ja by som tiež išla o 50% dolu, keby som neplatila nájom, licencie, nekresťanské odvody, nekresťanské dane. To sa mi nepáči. O akých priestoroch hovoríš, veď tie doma ti doteraz vyhovovali a možno i vyhovujú. Poradili ti tu dotáciu, pre ZŤP sú celkom výhodné. Dokonca (myslím, že to ešte platí - opravte ma, ak sa mýlim) nemusíš mať ani registračnú pokladnicu.

Som o 50% lacnejšia - jasné, ak podnikáš na čierno. Nie je to slušné oproti tým, ktorí majú založenú živnosť a slušne podnikajú. Alebo už skutočne sme všetci zlodeji? Mňa osobne to prirovnanie uráža. To aby som sa už naozaj hanbila za to, že som sa rozhodla nebyť nikomu na príťaž a živiť sa sama - vlastnou prácou. Možno i v mojom okolí robí tak nejaká o 50% lacnejšie a práce tá na mňa ukazuje prstom.

Nerada miešam politiku, ale nedá mi: Ináč - kto je štát? Nie sme to my všetci? A kto je vláda - ľudia spomedzi nás, ktorých sme si zvolili.

Ak sa niekoho môj predposledný odsek dotkol, tak mi to prosím prepáčte. Za ostatným si stojím.
Janiela
01.02.16,02:22
Mínuska mi neprekáža. :-)
duves
01.02.16,04:50
Som o 50% lacnejšia. Prečo si nezaložíš živnosť? Ja by som tiež išla o 50% dolu, keby som neplatila nájom, licencie, nekresťanské odvody, nekresťanské dane. To sa mi nepáči. O akých priestoroch hovoríš, veď tie doma ti doteraz vyhovovali a možno i vyhovujú. Poradili ti tu dotáciu, pre ZŤP sú celkom výhodné. Dokonca (myslím, že to ešte platí - opravte ma, ak sa mýlim) nemusíš mať ani registračnú pokladnicu.

Som o 50% lacnejšia - jasné, ak podnikáš na čierno. Nie je to slušné oproti tým, ktorí majú založenú živnosť a slušne podnikajú. Alebo už skutočne sme všetci zlodeji? Mňa osobne to prirovnanie uráža. To aby som sa už naozaj hanbila za to, že som sa rozhodla nebyť nikomu na príťaž a živiť sa sama - vlastnou prácou. Možno i v mojom okolí robí tak nejaká o 50% lacnejšie a práce tá na mňa ukazuje prstom.

Nerada miešam politiku, ale nedá mi: Ináč - kto je štát? Nie sme to my všetci? A kto je vláda - ľudia spomedzi nás, ktorých sme si zvolili.

Ak sa niekoho môj predposledný odsek dotkol, tak mi to prosím prepáčte. Za ostatným si stojím.
Tiež si taka zasadová aj v kauze Váhostavu? Nie? A prečo nie?
dmc
01.02.16,08:08
tak....... a uz sme to tu vsetko vyriesili........ a "hajde" do roboty !!!
Janiela
01.02.16,09:31
Som o 50% lacnejšia. Prečo si nezaložíš živnosť? Ja by som tiež išla o 50% dolu, keby som neplatila nájom, licencie, nekresťanské odvody, nekresťanské dane. To sa mi nepáči. O akých priestoroch hovoríš, veď tie doma ti doteraz vyhovovali a možno i vyhovujú. Poradili ti tu dotáciu, pre ZŤP sú celkom výhodné. Dokonca (myslím, že to ešte platí - opravte ma, ak sa mýlim) nemusíš mať ani registračnú pokladnicu.

Som o 50% lacnejšia - jasné, ak podnikáš na čierno. Nie je to slušné oproti tým, ktorí majú založenú živnosť a slušne podnikajú. Alebo už skutočne sme všetci zlodeji? Mňa osobne to prirovnanie uráža. To aby som sa už naozaj hanbila za to, že som sa rozhodla nebyť nikomu na príťaž a živiť sa sama - vlastnou prácou. Možno i v mojom okolí robí tak nejaká o 50% lacnejšie a práce tá na mňa ukazuje prstom.

Nerada miešam politiku, ale nedá mi: Ináč - kto je štát? Nie sme to my všetci? A kto je vláda - ľudia spomedzi nás, ktorých sme si zvolili.

Ak sa niekoho môj predposledný odsek dotkol, tak mi to prosím prepáčte. Za ostatným si stojím.
Tiež si taka zasadová aj v kauze Váhostavu? Nie? A prečo nie?
Najprv - mínuska nie je odo mňa.
Ďalej - na každého rovnaký meter. Aj na Váhostav.
Nakoniec: To už bude každý kradnúť? Kto nekradne je čudák a zásadový?? Ajaj. :(
Janiela
01.02.16,09:32
tak....... a uz sme to tu vsetko vyriesili........ a "hajde" do roboty !!!

Mám teraz obed, ale ináč makám od rána. :)
duves
01.02.16,11:36
Ďalej - na každého rovnaký meter. Aj na Váhostav.
Nakoniec: To už bude každý kradnúť? Kto nekradne je čudák a zásadový?? Ajaj. :(
U nas je rovnaky meter? Daj príklad, kedy to bolo uplatnene.
Zadavatelka temy kradne? Komu čo ukradla? Zaiste si šampony, farby, naradie musela zakupiť. Tak zadri ešte niečo o tom kradnutí.
misoft
01.02.16,11:49
Najprv - mínuska nie je odo mňa.
Ďalej - na každého rovnaký meter. Aj na Váhostav.
Nakoniec: To už bude každý kradnúť? Kto nekradne je čudák a zásadový?? Ajaj. :(
Tvoj názor... ale!
Keď už spomínaš ten "meter" na každého rovnaký. Prečo teda na ten Váhostav rovnaký nebol? U tých, ktorých si Váhostav najal, aby za neho robotu urobili je odrazu ten meter dlhý kilometer, ale u Váhostavu je meter dlhý len centimeter.
Kradli snáď tí živnostníci a súkromníci? Nie. Boli naopak okradnutí. Bol okradnutý Váhostav? Nie - kradol!
Kým súkromníci nedostali ani cent, zo svojich platili, lebo verili, že dostanú výdaje späť, štát im vyrúbil dane za to čo nedostali.
Váhostav naopak peniaze dostal, im nedal a nechal pre seba a dane neplatil.

Takže - prehodnoť priority a názory, kto kradne a kto nie.
lubko6394
01.02.16,11:58
Ďalej - na každého rovnaký meter. Aj na Váhostav.
Nakoniec: To už bude každý kradnúť? Kto nekradne je čudák a zásadový?? Ajaj. :(
U nas je rovnaky meter? Daj príklad, kedy to bolo uplatnene.
Zadavatelka temy kradne? Komu čo ukradla? Zaiste si šampony, farby, naradie musela zakupiť. Tak zadri ešte niečo o tom kradnutí.
No kradnutie to zrovna nie je, ale rovnako to nie je kóšer voči konkurencii ktorá podniká bez porušovania zákonov. Ľahko sa dá polovičná cena ak nemusím cvakať za nájom, nekupujem pokladnicu, neplatím účtovníka a neodvádzam dane a poistné. Stačí mať v okolí zopár takýchto a ten čo to chce robiť poctivo ( aspoň jak tak ) vyzerá pre spotrebiteľa ako zdierač a vydriduch čo nevie ani koľko si má zapýtať. Môže nasledovať krach, prihlási sa na pracáku a zbytok si doženie za polovic ako zadávateľka. Takto to chceme mať ?
duves
01.02.16,12:20
No kradnutie to zrovna nie je, ale rovnako to nie je kóšer voči konkurencii ktorá podniká bez porušovania zákonov. Ľahko sa dá polovičná cena ak nemusím cvakať za nájom, nekupujem pokladnicu, neplatím účtovníka a neodvádzam dane a poistné. Stačí mať v okolí zopár takýchto a ten čo to chce robiť poctivo ( aspoň jak tak ) vyzerá pre spotrebiteľa ako zdierač a vydriduch čo nevie ani koľko si má zapýtať. Môže nasledovať krach, prihlási sa na pracáku a zbytok si doženie za polovic ako zadávateľka. Takto to chceme mať ?
Skusme položiť otazku inak. Oplatí sa jej založiť živnosť? Investovať do miestnosti, vybavenia, možno 5000€? Ešte nema tržby a už je v mínuse. Ma klientelu? Dnes, zajtra, pozajtra? Prečo nema? No lebo su tu nízke mzdy. Nízka kupna sila = nizke možnosti podnikania.
JankaO
01.02.16,12:30
Skusme položiť otazku inak. Oplatí sa jej založiť živnosť? Investovať do miestnosti, vybavenia, možno 5000€? Ešte nema tržby a už je v mínuse. Ma klientelu? Dnes, zajtra, pozajtra? Prečo nema? No lebo su tu nízke mzdy. Nízka kupna sila = nizke možnosti podnikania.
Toto sú bežné riziká podnikania a nie je to dôvod na nelegálne podnikanie a podliezaním cien si vytvoriť nemorálnu konkurenčnú výhodu. Nemusím sa oháňať Váhostavom, stačí, keď sa budem vedieť pozrieť nielen do zrkadla, ale komukoľvek čestnému človeku do očí. Veľa vecí nám vadí, no každý nech začne od seba. V podnikaní sa darí aj takému, čo sa snaží robiť poctivo.
duves
01.02.16,12:37
Toto sú bežné riziká podnikania a nie je to dôvod na nelegálne podnikanie a podliezaním cien si vytvoriť nemorálnu konkurenčnú výhodu. Nemusím sa oháňať Váhostavom, stačí, keď sa budem vedieť pozrieť nielen do zrkadla, ale komukoľvek čestnému človeku do očí. Veľa vecí nám vadí, no každý nech začne od seba. V podnikaní sa darí aj takému, čo sa snaží robiť poctivo.
A ako vyriešiš problem nabehu na biznis v 100% kapacite svojich možností? Hadam mi nechceš tvrdiť, že koli jednej trvalej treba mať živnost a platiť najom za miestnosti, mať ERP po chu*a kopec pi*ovin.
duves
01.02.16,12:43
A všetci si založme eseročku, lebo vidim, že svet ide do velkej diery
http://spravy.pravda.sk/ekonomika/clanok/381873-cina-rusi-dane-pre-firmy-viac-zdani-ludi/
duves
01.02.16,12:44
JankaO
01.02.16,14:06
A ako vyriešiš problem nabehu na biznis v 100% kapacite svojich možností? Hadam mi nechceš tvrdiť, že koli jednej trvalej treba mať živnost a platiť najom za miestnosti, mať ERP po chu*a kopec pi*ovin.
Ja tebe nechcem tvrdiť nič. Vo všeobecnosti - jedna trvalá je jednorázová a náhodná činnosť a nie je to teda sústavná činnosť, na ktorú je potrebné povolenie. Podľa uvedeného ale nešlo o jednorázovú, náhodnú činnosť, z toho treba vychádzať.Ostatné o nákladoch a efektivite je krčmová úvaha.
duves
01.02.16,14:08
A ako vyriešiš problem nabehu na biznis v 100% kapacite svojich možností? Hadam mi nechceš tvrdiť, že koli jednej trvalej treba mať živnost a platiť najom za miestnosti, mať ERP po chu*a kopec pi*ovin.
Ja tebe nechcem tvrdiť nič. Vo všeobecnosti - jedna trvalá je jednorázová a náhodná činnosť a nie je to teda sústavná činnosť, na ktorú je potrebné povolenie. Podľa uvedeného ale nešlo o jednorázovú, náhodnú činnosť, z toho treba vychádzať.Ostatné o nákladoch a efektivite je krčmová úvaha.
No koli jednej trvalej za mesiac je to rovnako hlupost. Aj ked to možno ty posudiš ako pravidelne sa opakujucu činnosť.
Mila123
01.02.16,14:24
a výsledok? máme ho?
Katy a R
01.02.16,14:27
bude sranda - že ak bolo treba len doplniť nejaký údaj ??? .... a tu toľko príspevkov ;)
Magdi nenapínaj náš - a napíš, že o čo išlo??
Janiela
01.02.16,14:35
bude sranda - že ak bolo treba len doplniť nejaký údaj ??? .... a tu toľko príspevkov ;)
Magdi nenapínaj náš - a napíš, že o čo išlo??
A Váhostavy riešime, politiku, svedomie ..... hahaha
Janiela
01.02.16,14:39
Ďalej - na každého rovnaký meter. Aj na Váhostav.
Nakoniec: To už bude každý kradnúť? Kto nekradne je čudák a zásadový?? Ajaj. :(
U nas je rovnaky meter? Daj príklad, kedy to bolo uplatnene.
Zadavatelka temy kradne? Komu čo ukradla? Zaiste si šampony, farby, naradie musela zakupiť. Tak zadri ešte niečo o tom kradnutí.
Veď práve ten meter, keby bol rovnaký. :( Ale preto nebudeme všetci ako "Váhostav". Pamätajme na to, že všetko sa raz vráti, len možno v inej podobe.
Janiela
01.02.16,14:48
Najprv - mínuska nie je odo mňa.
Ďalej - na každého rovnaký meter. Aj na Váhostav.
Nakoniec: To už bude každý kradnúť? Kto nekradne je čudák a zásadový?? Ajaj. :(
Tvoj názor... ale!
Keď už spomínaš ten "meter" na každého rovnaký. Prečo teda na ten Váhostav rovnaký nebol? U tých, ktorých si Váhostav najal, aby za neho robotu urobili je odrazu ten meter dlhý kilometer, ale u Váhostavu je meter dlhý len centimeter.
Kradli snáď tí živnostníci a súkromníci? Nie. Boli naopak okradnutí. Bol okradnutý Váhostav? Nie - kradol!
Kým súkromníci nedostali ani cent, zo svojich platili, lebo verili, že dostanú výdaje späť, štát im vyrúbil dane za to čo nedostali.
Váhostav naopak peniaze dostal, im nedal a nechal pre seba a dane neplatil.

Takže - prehodnoť priority a názory, kto kradne a kto nie.

Vyššie som odpísala pre duves
Ja osobne som nikdy nekradla, ani tu z krádeže neobviňujem nikoho, tobôž nie zadávateľku témy. Zlodejina patrila Váhostavu.
A bola to otázka. Či????? Keď môže Váhostav, tak môžme aj my?? :(
duves
01.02.16,14:55
A bola to otázka. Či????? Keď môže Váhostav, tak môžme aj my?? :(
Alebo ina otazka, ak štat potresta nepriznanie príjmu 200€, prečo tak nerobí pri 2 milionov? Prosím ťa, maš taky rozhlad ako čítam tvoje príspevky. Možno teda poznáš na to odpoved.
Magda36
01.02.16,15:44
Tak a máme výsledok.
Predvolánka do 5-tich dní, na základe anonymného listu. DÚ ma vraj nezastihli doma. Mam byt súčinna. Ako dôkaz majú vytlačenú komunikaciu medzi mnou a klientelou. Pokia sa nedostavim, budem predvedena na OCTK (ani neviem co to je za skratka). Do piatich dni vratane prebratia.
Tolko výsledok vazeni, DAKUJEM :( a som v prdelke
buchač
01.02.16,15:46
Tak a máme výsledok.
Predvolánka do 5-tich dní, na základe anonymného listu. DÚ ma vraj nezastihli doma. Mam byt súčinna. Ako dôkaz majú vytlačenú komunikaciu medzi mnou a klientelou. Pokia sa nedostavim, budem predvedena na OCTK (ani neviem co to je za skratka). Do piatich dni vratane prebratia.
Tolko výsledok vazeni, DAKUJEM :( a som v prdelke
Osoba činná v trestnom konaní...po slovensky - vyšetrovateľ.
evuš
01.02.16,15:50
Magda, no, asi si to nerobila len kamoškám...niekto Ti to zrátal....bohužial....držím päste...
Oliwa
01.02.16,16:05
Tak a máme výsledok.
Predvolánka do 5-tich dní, na základe anonymného listu. DÚ ma vraj nezastihli doma. Mam byt súčinna. Ako dôkaz majú vytlačenú komunikaciu medzi mnou a klientelou. Pokia sa nedostavim, budem predvedena na OCTK (ani neviem co to je za skratka). Do piatich dni vratane prebratia.
Tolko výsledok vazeni, DAKUJEM :( a som v prdelke
Osoba činná v trestnom konaní...po slovensky - vyšetrovateľ.
... predvedená na orgány činné v trestnom konaní...
Mila123
01.02.16,16:14
Neviem uz koho sa mam na to opytat, ale dosla mi predvolanka na Danove a pritom nepodnikam. Je sice fakt, ze mam male dieta a robim kamoskam a znamim vlasy a niekedy aj nechty, no vzdy si davam velky pozor.
Co sa mi moze stat pokial ma nejaka nespokojna alebo zavistliva dusa vyslovene bonzla ?
Hrozi mi co teraz, neviem ani spat. Prosim pomozte mi. Dakujem poradaci.

ja celkom nerozumiem...

keby som dostala predvolanie na daňový úrad a nebola by som si vedomá za čo, resp. bola by som si vedomá (hádam nejaké súvislosti by som si dala dokopy), tak by som to určite takto verejne nerozoberala....

skôr by som to riešila potom... že aké kroky podniknúť...

nepodnikáš, neprevádzkujš sústavnú činnosť, nemáš zisk....
a ako už bolo povedané... dokazovať musí daňový úrad, že to tak nie je
a ty musíš obhájiť že to tak je... to je celé... aj keď je to v tejto chvíli ťažké...

a nie hneď malovať čerta na stenu
dobrý právnik je tu potrebný......
pretože to nemusí dopadnúť dobre
alaya1
01.02.16,16:23
Tak a máme výsledok.
Predvolánka do 5-tich dní, na základe anonymného listu. DÚ ma vraj nezastihli doma. Mam byt súčinna. Ako dôkaz majú vytlačenú komunikaciu medzi mnou a klientelou. Pokia sa nedostavim, budem predvedena na OCTK (ani neviem co to je za skratka). Do piatich dni vratane prebratia.
Tolko výsledok vazeni, DAKUJEM :( a som v prdelke
To ake hyeny ziju medzi nami zavistlive, najskor sa da obsluzit, ziska komunikaciu a potom uda. tak na toto by som ja zaludok nemala. Aspon by sa podpisal!!.

Ale ako moze ziskat sukromnu komunikaciu s klientelou? No...
Katy a R
01.02.16,16:39
Aly - to nebude súkromná komunikácia ... dievčina zrejme ponúkala služby verejne ... lebo dneska všetko musia mať ľudia na fasa-buku (a pod) ... potom to takto skončí.
- nuž ... to porekadlo o krčahu by si bolo treba pripomínať....
Ja by som to ale až tak čierne nevidela .... (som optimista)
Oliwa
01.02.16,16:40
Neviem uz koho sa mam na to opytat, ale dosla mi predvolanka na Danove a pritom nepodnikam. Je sice fakt, ze mam male dieta a robim kamoskam a znamim vlasy a niekedy aj nechty, no vzdy si davam velky pozor.
Co sa mi moze stat pokial ma nejaka nespokojna alebo zavistliva dusa vyslovene bonzla ?
Hrozi mi co teraz, neviem ani spat. Prosim pomozte mi. Dakujem poradaci.

ja celkom nerozumiem...

keby som dostala predvolanie na daňový úrad a nebola by som si vedomá za čo, resp. bola by som si vedomá (hádam nejaké súvislosti by som si dala dokopy), tak by som to určite takto verejne nerozoberala....

skôr by som to riešila potom... že aké kroky podniknúť...

nepodnikáš, neprevádzkujš sústavnú činnosť, nemáš zisk....
a ako už bolo povedané... dokazovať musí daňový úrad, že to tak nie je
a ty musíš obhájiť že to tak je... to je celé... aj keď je to v tejto chvíli ťažké...

a nie hneď malovať čerta na stenu
dobrý právnik je tu potrebný......
pretože to nemusí dopadnúť dobre
Dobrý právnik stojí dobré prachy. Prachy jsou prachy... :( Noga-Skrúcaný tuším... :rolleyes:
alaya1
01.02.16,16:42
Aly - to nebude súkromná komunikácia ... dievčina zrejme ponúkala služby verejne ... lebo dneska všetko musia mať ľudia na fasa-buku (a pod) ... potom to takto skončí.
- nuž ... to porekadlo o krčahu by si bolo treba pripomínať....

tak to bolo velmi z jej strany nerozumne.
Magda36
01.02.16,16:53
Aly - to nebude súkromná komunikácia ... dievčina zrejme ponúkala služby verejne ... lebo dneska všetko musia mať ľudia na fasa-buku (a pod) ... potom to takto skončí.
- nuž ... to porekadlo o krčahu by si bolo treba pripomínať....

tak to bolo velmi z jej strany nerozumne.



Je pravda ze som ponukala sluzby v oblasti kadernictva aj komunikovala, no zasadne len so zakaznickami, ktore boli vzdy spokojne. Ved nemam na cele napisane - ze robim doma vlasy. Takze ma vyslovene ludovo povedane praskla zena, ktora ku mne chodievala a hrala teatro, ze je spokojna. Nove som si nikdy NIKDY nebrala. Mala som len svoje, vzdy som sa obavala tohto tu.
Komunikovala som o termine, co budeme robit (aky strih apodobne) a termin. Ale to som uz spominala.
Takze anonymna osoba si tuto komunikaciu vytlacila, napisala list, odoslala s prílohami-ze tvrdi pravdu a je povinnostou DU to preverit.

Ostava uz len masla na krk, Boze, ved som nezarabala tisice. :(
buchač
01.02.16,17:00
dobrý právnik je tu potrebný......
pretože to nemusí dopadnúť dobre



Ostava uz len masla na krk, Boze, ved som nezarabala tisice. :(

Jedno s druhým dáva dokopy výsledok.
Ani nie tak dobrého právnika...stačí dostatok popola a nie masla.
Priznanie zvykne byť poľahčujúca okolnosť a spolupracovanie tie...
Tie sankcie sú


http://www.porada.sk/t278180-zrejme-ma-niekto-bonzol-na-danovom-urade.html#post2817153
Magda36
01.02.16,17:02
Magda, no, asi si to nerobila len kamoškám...niekto Ti to zrátal....bohužial....držím päste...



Ale ano, len znamym a stalym zakaznickam. Nove som nebrala a ako tak premyslam a spominam, ani konflikt som nemala s nikym.
Magda36
01.02.16,17:06
dobrý právnik je tu potrebný......
pretože to nemusí dopadnúť dobre



Ostava uz len masla na krk, Boze, ved som nezarabala tisice. :(

Jedno s druhým dáva dokopy výsledok.
Ani nie tak dobrého právnika...stačí dostatok popola a nie masla.
Priznanie zvykne byť poľahčujúca okolnosť a spolupracovanie tie...
Tie sankcie sú


http://www.porada.sk/t278180-zrejme-ma-niekto-bonzol-na-danovom-urade.html#post2817153

Teda byt sucinna....ci zatlkat - ozaj nechapem.
Potrebujem ozaj dobrého advokata, ved moje mob.cislo nevygumujem z dokazov.
Magda36
01.02.16,17:08
A ked si predstavim, kolko takto funguje doma, na internete, vselikde....ale ja blba, na mňa sa do roka nalepi problem :(
OK pohodaci, dakujem za rady aj nazory, drzte sa.
kukučka
01.02.16,17:11
Prestaň, nebuď hysterická. Vysvetlíš, niečo priznáš, možno aj pokutu dostaneš. Prežiješ a poučíš sa. Ale tú poslednú vetu o tej mašli by si nikdy nemala pustiť z úst. Radšej sa pomodli, si matka, nie puberťáčka. Obávala si sa a neprestala. Prečo si nepočúvala svoju intuíciu?
PS.
stávajú sa aj horšie veci
misoft
01.02.16,17:15
Tak a máme výsledok.
Predvolánka do 5-tich dní, na základe anonymného listu. DÚ ma vraj nezastihli doma. Mam byt súčinna. Ako dôkaz majú vytlačenú komunikaciu medzi mnou a klientelou. Pokia sa nedostavim, budem predvedena na OCTK (ani neviem co to je za skratka). Do piatich dni vratane prebratia.
Tolko výsledok vazeni, DAKUJEM :( a som v prdelke
Opakujem - nerob paniku.
Rada - zatloukat, zatloukat, zatloukat. A keď oni tak, tak žačni i ty protiútokom - akým právom oni disponujú a čítajú súkromnú korešpondenciu, i elektronickú? Majú na to príkaz od súdu? Nie? Tak aby si ich ty pre zmenu nezačala žalovať.
Dáša_
01.02.16,17:24
ak majú dôkaz iba i tejto jednej zákazke, tak v pohode priznaj, náhodný príjem podľa paragrafu 8 odstavec 1 písmeno a - , do 500€ oslobodený od dane
Anik
01.02.16,17:40
No kradnutie to zrovna nie je, ale rovnako to nie je kóšer voči konkurencii ktorá podniká bez porušovania zákonov. Ľahko sa dá polovičná cena ak nemusím cvakať za nájom, nekupujem pokladnicu, neplatím účtovníka a neodvádzam dane a poistné. Stačí mať v okolí zopár takýchto a ten čo to chce robiť poctivo ( aspoň jak tak ) vyzerá pre spotrebiteľa ako zdierač a vydriduch čo nevie ani koľko si má zapýtať. Môže nasledovať krach, prihlási sa na pracáku a zbytok si doženie za polovic ako zadávateľka. Takto to chceme mať ?
Skusme položiť otazku inak. Oplatí sa jej založiť živnosť? Investovať do miestnosti, vybavenia, možno 5000€? Ešte nema tržby a už je v mínuse. Ma klientelu? Dnes, zajtra, pozajtra? Prečo nema? No lebo su tu nízke mzdy. Nízka kupna sila = nizke možnosti podnikania.

Podľa mňa sa jej určite oplatilo aj keď po vojne je každí generál.
Zober si invalidná- ZŤP osoba urobí podnikateľský zámer - pripraví sa na skúšky - test ÚP
schvália jej dotáciu - nakúpi si zariadenie do 1 mesiaca od podpísania zmluvy okolo 1.600 € , podá o tom správu, zdokladuje čo nakúpila. Podá žiadosť o doplatenie zhruba 3.600 €, ktoré sa musia investovať do 6 mesiacov od podpísania zmluvy. Zároveň požiada o status chráneného pracoviska, ktoré jej po odsúhlasení hygienou ÚPSVaR schváli a na ktoré si následne raz za 3 mesiace môže uplatniť výdavky na nájomné a energie, odvody - za 1 mesiac max. do výšky 236 € - Q 708,10 € samozrejme je s tým spojená hŕba papierov, ale nič dnes nie je zadarmo a tých 236 € mesačne zato určite stojí.
Je povinnosťou podľa zmluvy mať živnosť funkčnú 2 roky. Ak máš akú takú klientelu určite na tom nemôžeš prerobiť.
ZP platíš na začiatku 30,03, SP po "roku", Registračnú ani VRP pokladňu nemusí ako ZŤP osoba mať. Ešte stále sa Ti to vidí byť ako zlý nápad ?
Čo by za to často krát "zdraví" dali ak by mohli požívať tieto výhody. Naozaj nevedia kam z konopí, aby poplatili odvody a užívili svoje rodiny, lebo zdravý človek nemá nárok na nič iba pracovať a platiť.
duves
01.02.16,18:07
tak veru!
BXLmiami
01.02.16,18:53
Ja asi nerozumiem duves,ved ty sa prvý stále rozčuľuješ,ako málo platia dane podnikatelia a ako veľa ty a tu mladá neplatí nič a brániš ju.Nechápem.
Janiela
01.02.16,18:56
tak veru!
Duves, sám si si na svoju otázku odpovedal :D:D:D:(:(:(:(
Neviem či plakať, či sa smiať.
Duves, nehádajme sa tu, mne sa nechce.
Priznávam, s tým Váhostavom a celým štátom máš pravdu.
Smutné je to, že Váhostav a celý štát tvoria len ľudia z nás - zo Slovače. :mee:
duves
01.02.16,20:26
Ja asi nerozumiem duves,ved ty sa prvý stále rozčuľuješ,ako málo platia dane podnikatelia a ako veľa ty a tu mladá neplatí nič a brániš ju.Nechápem.
No napíšem ti teda moj nazor.
Povedzme, že pani xy pobera iba rodičovsky príspevok. Od malička ma rada pečenie a cukrárstvo. V dome, kde býva, ma miestnost, kde by mohla vykonavat podnikatelstke aktivity. Východzia situácia:
V obci kde byva, su tieto služby pokryte. T.j. potrebuje su vybudovať vzťah k zakazníkovi. Raz do mesiaca sa jej podarí vybaviť zakazku, vymyslim si napr. že torka k narodeninam. Pytam sa, je realne mať koli tomu živnosť? Nie, nie je! Ved je to zvratene, choré. Musí predsa existovať nejaké prechodné obdobie, toleranciu uradov, ked mam zakaznikov velmi malo. Ved je uplne iny príklad, napr. urobiť do mesiaca 2 svadby, a zasobovať popritom v okrese (či kde) nejake cukrarne. Viete o čom toto cele je? Ja mam taky silny pocit, že niekomu vyhovuje, že mu nevyrastie konkurencia.
duves
01.02.16,20:29
tak veru!
Duves, sám si si na svoju otázku odpovedal :D:D:D:(:(:(:(
Neviem či plakať, či sa smiať.
Duves, nehádajme sa tu, mne sa nechce.
Priznávam, s tým Váhostavom a celým štátom máš pravdu.
Smutné je to, že Váhostav a celý štát tvoria len ľudia z nás - zo Slovače. :mee:
Už je neskoro plakať, toto sa malo riešiť ešťe v prvej polovici 90-tych rokoch minuleho storočia. Miesto nastolovania poriadku sme tu mali holandske dražby a rozmach mafianstva. A teraz si to odnesie jednoduchy občanko. Lebo....Brusel!
duves
01.02.16,20:55
Takže, to teraz vlastne budu také monstrprocesy s "nepříteli lidu"
https://youtu.be/T9WCEBgZ9Ag
BXLmiami
02.02.16,05:49
Ja asi nerozumiem duves,ved ty sa prvý stále rozčuľuješ,ako málo platia dane podnikatelia a ako veľa ty a tu mladá neplatí nič a brániš ju.Nechápem.
No napíšem ti teda moj nazor.
Povedzme, že pani xy pobera iba rodičovsky príspevok. Od malička ma rada pečenie a cukrárstvo. V dome, kde býva, ma miestnost, kde by mohla vykonavat podnikatelstke aktivity. Východzia situácia:
V obci kde byva, su tieto služby pokryte. T.j. potrebuje su vybudovať vzťah k zakazníkovi. Raz do mesiaca sa jej podarí vybaviť zakazku, vymyslim si napr. že torka k narodeninam. Pytam sa, je realne mať koli tomu živnosť? Nie, nie je! Ved je to zvratene, choré. Musí predsa existovať nejaké prechodné obdobie, toleranciu uradov, ked mam zakaznikov velmi malo. Ved je uplne iny príklad, napr. urobiť do mesiaca 2 svadby, a zasobovať popritom v okrese (či kde) nejake cukrarne. Viete o čom toto cele je? Ja mam taky silny pocit, že niekomu vyhovuje, že mu nevyrastie konkurencia.
Ved tu je väčšina ľudí čo podnikajú.Komu sa dnes v podnikaní žije ľahko,každý maká od nevidím do nevidím a k tomu ich zdierajú daňovými licenciami,odvodmi,všelijakými SOZA mi,odpadmi,biologickými odpadmi atd atd.A ty peníš intermitentne na podnikateľov,lebo vypisuješ poistky......a naraz dievčina,ktorá do systému nič nedáva,len ako TZP berie a ty ju brániš že podvádza?Ved tá vedľa,kvôli tomu že je legálna o 50% drahšia tiež má deti,rodinu,hypotéku,možno je bez muža a možno chorá a to je podľa Teba v poriadku?Keby to napísal ktokoľvek iný tak dobre.Ale ty kde je na túto temu XY naštvatých Tvojich príspevkov?
duves
02.02.16,06:57
Ved tu je väčšina ľudí čo podnikajú.Komu sa dnes v podnikaní žije ľahko,každý maká od nevidím do nevidím a k tomu ich zdierajú daňovými licenciami,odvodmi,všelijakými SOZA mi,odpadmi,biologickými odpadmi atd atd.A ty peníš intermitentne na podnikateľov,lebo vypisuješ poistky......a naraz dievčina,ktorá do systému nič nedáva,len ako TZP berie a ty ju brániš že podvádza?Ved tá vedľa,kvôli tomu že je legálna o 50% drahšia tiež má deti,rodinu,hypotéku,možno je bez muža a možno chorá a to je podľa Teba v poriadku?Keby to napísal ktokoľvek iný tak dobre.Ale ty kde je na túto temu XY naštvatých Tvojich príspevkov?
Anjelik, neprskaj, lebo si budem musiet otvoriť dáždnik.

No pozri, logiku by to malo, ak by sa teraz v priebehu 1 mesiaca zistili všetky taketo pripady. A zistia? Houby sa zistia.
Toto je len exepmlárne potrestanie nepriateľa ľudu. A s takymi sa ide zatočiť po kapitalisticky.
BXLmiami
02.02.16,07:56
Neprskám,čudujem sa,už to nebudem riešiť.Ale nadalej Ti nerozumiem.
alaya1
02.02.16,08:32
Ja asi nerozumiem duves,ved ty sa prvý stále rozčuľuješ,ako málo platia dane podnikatelia a ako veľa ty a tu mladá neplatí nič a brániš ju.Nechápem.
No napíšem ti teda moj nazor.
Povedzme, že pani xy pobera iba rodičovsky príspevok. Od malička ma rada pečenie a cukrárstvo. V dome, kde býva, ma miestnost, kde by mohla vykonavat podnikatelstke aktivity. Východzia situácia:
V obci kde byva, su tieto služby pokryte. T.j. potrebuje su vybudovať vzťah k zakazníkovi. Raz do mesiaca sa jej podarí vybaviť zakazku, vymyslim si napr. že torka k narodeninam. Pytam sa, je realne mať koli tomu živnosť? Nie, nie je! Ved je to zvratene, choré. Musí predsa existovať nejaké prechodné obdobie, toleranciu uradov, ked mam zakaznikov velmi malo. Ved je uplne iny príklad, napr. urobiť do mesiaca 2 svadby, a zasobovať popritom v okrese (či kde) nejake cukrarne. Viete o čom toto cele je? Ja mam taky silny pocit, že niekomu vyhovuje, že mu nevyrastie konkurencia.
Ved tu je väčšina ľudí čo podnikajú.Komu sa dnes v podnikaní žije ľahko,každý maká od nevidím do nevidím a k tomu ich zdierajú daňovými licenciami,odvodmi,všelijakými SOZA mi,odpadmi,biologickými odpadmi atd atd.A ty peníš intermitentne na podnikateľov,lebo vypisuješ poistky......a naraz dievčina,ktorá do systému nič nedáva,len ako TZP berie a ty ju brániš že podvádza?Ved tá vedľa,kvôli tomu že je legálna o 50% drahšia tiež má deti,rodinu,hypotéku,možno je bez muža a možno chorá a to je podľa Teba v poriadku?Keby to napísal ktokoľvek iný tak dobre.Ale ty kde je na túto temu XY naštvatých Tvojich príspevkov?



Na zvyraznene som hakliva, ako berie? poznam xy ludi, TZP aj deti, aj dospelych, ktori nic neberu a myslim, ze aj ten preukaz TZP, ktory im je na nic, by radi vratili, ak by im niekto vratil ich zdravie. od lekarky niekedy velmi zvlastne nazory.


P.S. mnohi TZP pracuju, plnia si svoje zavazky ako kazdy pracujuci.
buchač
02.02.16,10:21
Na zvyraznene som hakliva, ako berie? poznam xy ludi, TZP aj deti, aj dospelych, ktori nic neberu a myslim, ze aj ten preukaz TZP, ktory im je na nic, by radi vratili, ak by im niekto vratil ich zdravie. od lekarky niekedy velmi zvlastne nazory.


P.S. mnohi TZP pracuju, plnia si svoje zavazky ako kazdy pracujuci.

Možno mimotemy....možno nie.

1. Neblbni...BXL nie je taký odľud, za akú ju máš. Prečítaj si, že v akom kontexte použila výraz ZTP...;)

2. Ale keď sme už pri tom, súhlasím s Tebou. Háklivosť na hentú problematiku je v mojom prípade slabý výraz.
Už som dostal do ksichtu výčitku, že ako mi je fasa, nakoľko mám ten preukaz ZŤP. Po náležitej argumentácií pre a proti som nie jedného poslal do múky s dodatkom, že si to s ním veľmi rád vymením.
alaya1
02.02.16,10:38
ja nemam nikoho za odluda, nevkladaj mi do pismen nieco, som som nenapisala, ani si to nemyslim, ale neodsudzujem jednu zenu, ktora si k materskej privyrobila, lebo neviem, v akej je situacii, myslim, ze mnohi, keby mali tu moznost urobili by to iste, to si zase povedzme pravdu a ohanat sa TZP ani tu nie je na mieste.
buchač
02.02.16,10:45
ja nemam nikoho za odluda, nevkladaj mi do pismen nieco, som som nenapisala, ani si to nemyslim, ale neodsudzujem jednu zenu, ktora si k materskej privyrobila, lebo neviem, v akej je situacii, myslim, ze mnohi, keby mali tu moznost urobili by to iste, to si zase povedzme pravdu a ohanat sa TZP ani tu nie je na mieste.
Nesyč hade...klííídek...daj si kávu a žváro...:D :D :D

-------------------
Ja prvý !!!!! ;)
Len tie možnosti keby boli...:rolleyes:
Magda36
04.02.16,10:50
Tak a máme výsledok.
Predvolánka do 5-tich dní, na základe anonymného listu. DÚ ma vraj nezastihli doma. Mam byt súčinna. Ako dôkaz majú vytlačenú komunikaciu medzi mnou a klientelou. Pokia sa nedostavim, budem predvedena na OCTK (ani neviem co to je za skratka). Do piatich dni vratane prebratia.
Tolko výsledok vazeni, DAKUJEM :( a som v prdelke
Opakujem - nerob paniku.
Rada - zatloukat, zatloukat, zatloukat. A keď oni tak, tak žačni i ty protiútokom - akým právom oni disponujú a čítajú súkromnú korešpondenciu, i elektronickú? Majú na to príkaz od súdu? Nie? Tak aby si ich ty pre zmenu nezačala žalovať.
Advokat mi vravel, ze pokial maju ako dokaz komunikacie-nie je potrebny priakz sudu, ani prokuratora, lebo je to cez mobi (resp.verejne pod zemegulkou)
Vysvetlim: ked mi nejaka zakaznicka zo svojho mobilu napisala kedy mam volny termin, tak som jej stanovila dni-nasledne si ona vybrala, napisala co chce, a ja som potvrdila ze ok.
Takze tak
bodliak
04.02.16,10:58
Vytlačená komunikácia ?
Podvrh, vyfabulované, zdroj anonym ?
Hahaha. Nič z toho nie je pravda.

Opýtaj sa, či to náhodou nepísala Trošková, tá sexi asistenka...
Magda36
04.02.16,10:58
No kradnutie to zrovna nie je, ale rovnako to nie je kóšer voči konkurencii ktorá podniká bez porušovania zákonov. Ľahko sa dá polovičná cena ak nemusím cvakať za nájom, nekupujem pokladnicu, neplatím účtovníka a neodvádzam dane a poistné. Stačí mať v okolí zopár takýchto a ten čo to chce robiť poctivo ( aspoň jak tak ) vyzerá pre spotrebiteľa ako zdierač a vydriduch čo nevie ani koľko si má zapýtať. Môže nasledovať krach, prihlási sa na pracáku a zbytok si doženie za polovic ako zadávateľka. Takto to chceme mať ?
Skusme položiť otazku inak. Oplatí sa jej založiť živnosť? Investovať do miestnosti, vybavenia, možno 5000€? Ešte nema tržby a už je v mínuse. Ma klientelu? Dnes, zajtra, pozajtra? Prečo nema? No lebo su tu nízke mzdy. Nízka kupna sila = nizke možnosti podnikania.

Podľa mňa sa jej určite oplatilo aj keď po vojne je každí generál.
Zober si invalidná- ZŤP osoba urobí podnikateľský zámer - pripraví sa na skúšky - test ÚP
schvália jej dotáciu - nakúpi si zariadenie do 1 mesiaca od podpísania zmluvy okolo 1.600 € , podá o tom správu, zdokladuje čo nakúpila. Podá žiadosť o doplatenie zhruba 3.600 €, ktoré sa musia investovať do 6 mesiacov od podpísania zmluvy. Zároveň požiada o status chráneného pracoviska, ktoré jej po odsúhlasení hygienou ÚPSVaR schváli a na ktoré si následne raz za 3 mesiace môže uplatniť výdavky na nájomné a energie, odvody - za 1 mesiac max. do výšky 236 € - Q 708,10 € samozrejme je s tým spojená hŕba papierov, ale nič dnes nie je zadarmo a tých 236 € mesačne zato určite stojí.
Je povinnosťou podľa zmluvy mať živnosť funkčnú 2 roky. Ak máš akú takú klientelu určite na tom nemôžeš prerobiť.
ZP platíš na začiatku 30,03, SP po "roku", Registračnú ani VRP pokladňu nemusí ako ZŤP osoba mať. Ešte stále sa Ti to vidí byť ako zlý nápad ?
Čo by za to často krát "zdraví" dali ak by mohli požívať tieto výhody. Naozaj nevedia kam z konopí, aby poplatili odvody a užívili svoje rodiny, lebo zdravý človek nemá nárok na nič iba pracovať a platiť.


ANIK OK, beriem na vedomie tvoje riadky ALE veta: "čo by za to často krát zdraví dali...atd.atd " je absolutne tvrda - vies , ze napríklad 6 dni v tyzdni len musim lezat??? Nebudem tu rozoberat svoje ZTP - avsak vypomahala som si len vtedy, ked mi to zdrav.stav umoznil.
Magda36
04.02.16,11:00
V zavere uz len tolko. Udajne budu predvolane dotycne na OCTK, ktore so mnou komunikovali, aby sa zistilo co som - kde som - za kolko som - a ako casto som.
Dakujem este raz kazdemu
Drzte sa
duves
04.02.16,11:11
V zavere uz len tolko. Udajne budu predvolane dotycne na OCTK, ktore so mnou komunikovali, aby sa zistilo co som - kde som - za kolko som - a ako casto som.
Dakujem este raz kazdemu
Drzte sa
Myslim, že od toho cúvnu.
Magda36
04.02.16,11:17
ja nemam nikoho za odluda, nevkladaj mi do pismen nieco, som som nenapisala, ani si to nemyslim, ale neodsudzujem jednu zenu, ktora si k materskej privyrobila, lebo neviem, v akej je situacii, myslim, ze mnohi, keby mali tu moznost urobili by to iste, to si zase povedzme pravdu a ohanat sa TZP ani tu nie je na mieste.


Verte, ze ten posraty ZTP preukaz by som najradsej vratila spat, nekupila som si ho v PNS (nie som Paskova neter...a podobne) a neprajem nikomu - aby ho vôbec niekedy obdrzal ...
Magda36
04.02.16,11:21
Vytlačená komunikácia ?
Podvrh, vyfabulované, zdroj anonym ?
Hahaha. Nič z toho nie je pravda.

Opýtaj sa, či to náhodou nepísala Trošková, tá sexi asistenka...

Vytlačená komunikácia ?
Podvrh, vyfabulované, zdroj anonym ?
Hahaha. Nič z toho nie je pravda.

Opýtaj sa, či to náhodou nepísala Trošková, tá sexi asistenka...

Vytlačená komunikácia ?
Podvrh, vyfabulované, zdroj anonym ?
Hahaha. Nič z toho nie je pravda.

Opýtaj sa, či to náhodou nepísala Trošková, tá sexi asistenka...
Nepodcenujem to vôbec, nakolko su tam mena, fotky a aj anonym sa prešetruje. Preto to vôbec nepodcenujem...chudak zakaznicky :/
Magda36
04.02.16,11:23
V zavere uz len tolko. Udajne budu predvolane dotycne na OCTK, ktore so mnou komunikovali, aby sa zistilo co som - kde som - za kolko som - a ako casto som.
Dakujem este raz kazdemu
Drzte sa
Myslim, že od toho cúvnu.



Dufajme, nerada by som ozaj skocit s pokutou....a podmienkou .
Dobru chut ku obedu poradaci
Anik
04.02.16,11:43
Magda36 - chcela som pomôcť nie každí vie o podporách, ktoré je možné získať a myslím, že aj takýmto spôsobom ak chcel a týka sa ho to , alebo môže sa ho to v budúcnosti týkať, aby sa vedel rozhodnúť čo a ako ďalej môže pomôcť aj niekomu inému. Aj momentálne vybavujem jednu povedzme nepríjemnú záležitosť, kde by som bola radšej bez osobnej skúsenosti, ale ak vieš načo je nárok a čo aj keď nárok na jednu stranu je na 100 %, ale to čo potrebuješ k tomu splniť nespĺňaš - (tak sa rozhodneš ísť iným smerom a nepoplatíš za lekárske správy a množstvo energie minutej zbytočne s nádejou, že veď na to mám 100% nárok - výsledok je zamietnutie pre nesplnenie podmienok stanovených v zákone. Nová žiadosť sa dá podať o 6 mesiacov. Preto si myslím, že táto stránka je fajn, že sa často nájde niekto kto Ti poradí, kto Ťa naučí čítať zákony.

Ešte k Tvojim slovám
"čo by za to často krát zdraví dali...atd.atd " je absolutne tvrda" - možno z Tvojho pohľadu,
Ja sama som ZŤP a kým som sa k tomu "dopracovala" - zdravotne to bolo jasné dávno predávno, ale papierovo? Myslím, že pomedzi nás chodí strašne veľa ľudí, ktorí majú značné zdravotné problémy a papier dostať je neskutočne ťažké - iste aj Ty ich máš vo svojom okolí. Na druhú stranu sú "šikovní" , ktorí tie papiere majú a ja myslím, že ak niekto závidí ZŤP osobe tak sa to netýka tých ozaj zaslúžených, ale tých, ktorí sú šikovní chorí.
Ja len toľko. Prajem Ti nech to dobre dopadne.
Magda36
04.02.16,11:53
Ved tu je väčšina ľudí čo podnikajú.Komu sa dnes v podnikaní žije ľahko,každý maká od nevidím do nevidím a k tomu ich zdierajú daňovými licenciami,odvodmi,všelijakými SOZA mi,odpadmi,biologickými odpadmi atd atd.A ty peníš intermitentne na podnikateľov,lebo vypisuješ poistky......a naraz dievčina,ktorá do systému nič nedáva,len ako TZP berie a ty ju brániš že podvádza?Ved tá vedľa,kvôli tomu že je legálna o 50% drahšia tiež má deti,rodinu,hypotéku,možno je bez muža a možno chorá a to je podľa Teba v poriadku?Keby to napísal ktokoľvek iný tak dobre.Ale ty kde je na túto temu XY naštvatých Tvojich príspevkov?


K tomu nemám slov kto toto napísal. Okamzite by menil svoj nazor a pohlad-keby videl, ako zijem s maloletou dcérou, chorym srdcom,a 3x na dialize.
Koncim - temu uzatvaram. Nesudte ludi, pokial nevidite ich zivoty :(
duves
04.02.16,12:16
Ja som ani nemusel poznat rodinnu anamnezu zadavatelky temy. Brutalne nespravodlivé je to, že zlodejom milionov sa nestalo nič a ani sa nestane. Len primitív potrebuje mať asi dobry pocit, že tato pani bude pokutovaná. No čo už, problemom Slovensko je jeho malosť. Nie čo do rozlohy, ale malosť mnohých jej občanov. Je mi z tych ludí na blití.
duves
04.02.16,13:06
taketo prípady treba riešiť: https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/10052/86788
Policajti zadržali podvodníčku

(03.02.2016; Televízna stanica STV 1; Správy RTVS; 16:00; por. 14/14; Leona Kočkovičová Fučíková / Jana Košíková)
Jana Košíková, moderátorka:
"Policajti chytili podvodníčku, ktorá rok a pol ponúkala cez internet telefóny a herné konzoly. Na účet si nechala posielať zálohu. Tovar kupujúcim nikdy neposlala. Polícia vie o takmer päťdesiatich prípadoch. Počet oklamaných sa môže ešte zvýšiť."
Leona Kočkovičová Fučíková, redaktorka:
"Po dvadsaťštyriročnej Alene Kvasnicovej pátrali policajti niekoľko mesiacov. Vystupovala pod rôznymi menami i identitami, ľuďom telefonovala z rôznych kútov Slovenska a vždy z iných čísel. Ľudí neprestala podvádzať aj napriek tomu, že po nej od jesene pátrali policajti. Vypátrať ju pomohli podvedení ľudia. Matka dvoch detí nateraz skončila v policajnej cele."
Božena Bruchterová, hovorkyňa KR PZ v Nitre:
"Na základe získaných operatívnych informácií bola podozrivá dvadsaťštyriročná žena zadržaná v Seredi. Vyšetrovateľ rozšíril obvinenie z prečinu podvodu, a zároveň spracoval podnet na návrh na vzatie do väzby obvinenej."
Podvedená zákazníčka:
"Dávali sme im tipy, kde nosili svoje deti, kde sa že vraj aj zdržiavali, konečne ich teda aj vypátrali. Ešte aj pred mesiacom, dvoma týždňami sa mi ozývali ľudia, ktorých okradla o nie malé fakt peniaze."
Leona Kočkovičová Fučíková:
"Ľudí cez internet okrádala už od augusta 2014. A hoci ju policajti vlani obvinili z podvodu, brať zálohy za fiktívny tovar sa jej darilo ďalej. Podľa policajných záznamov si takto prilepšila o takmer šesťtisíc eur. Na ľudí dokázala pôsobiť veľmi dôveryhodne."
(začiatok archívneho záznamu, 19.11.2015)
Oklamaný zákazník:
"V pozadí kričali malé deti, mi potvrdila vloženie peňazí na jej účet. Nastal problém len vtedy, keď som si od nej vypýtal podacie číslo zásielky. Pani ma začala úplne ignorovať, telefónne číslo prestalo úplne fungovať."
(koniec archívneho záznamu, 19.11.2015)
Oklamaná zákazníčka:
"Super, som fakt veľmi rada, že polícia takto zapracovala, a že už konečne nebude okrádať ľudí, ktorí si na to poctivo zarábajú. Nepoučila sa a pokračovala v tom ďalej. Nič iné jej nepomôže, len jedine basa."
Leona Kočkovičová Fučíková:
"Sudca okresného súdu v Nových Zámkoch rozhodne do dní o tom, či bude matku dvoch detí za pokračovanie podvodu stíhať na slobode, alebo vo väzbe."
misoft
04.02.16,15:17
Poučné, ale nepoužiteľné......
A) Popisuješ podvodníčku, ktorá za nič brala prachy;
B) zadávateľka otázky (problému) však niečo dala... svoju prácu na hlave inej.... teda porovnávať s onou tou hentou asi nie je dosť vhodné porovnávať....

Verdikt: duves - dávam ti mínus - je to od veci.....
duves
04.02.16,18:52
Poučné, ale nepoužiteľné......
A) Popisuješ podvodníčku, ktorá za nič brala prachy;
B) zadávateľka otázky (problému) však niečo dala... svoju prácu na hlave inej.... teda porovnávať s onou tou hentou asi nie je dosť vhodné porovnávať....

Verdikt: duves - dávam ti mínus - je to od veci.....
A tvrdím snad opak?
Magda36
05.02.16,11:22
Poučné, ale nepoužiteľné......
A) Popisuješ podvodníčku, ktorá za nič brala prachy;
B) zadávateľka otázky (problému) však niečo dala... svoju prácu na hlave inej.... teda porovnávať s onou tou hentou asi nie je dosť vhodné porovnávať....

Verdikt: duves - dávam ti mínus - je to od veci.....
A tvrdím snad opak?
DUVES dakujem,
100% pravdy v tvojom názore...
misomiso
05.02.16,16:57
Pani, toto je nekonecna a zbytocna debata. Samozrejme, ze zadavatelka otazky by si mohla uvedomit, ze tu sa asi tazko bude pytat pravnu radu, pretoze to chodia ludia, ktori vacsinou dodrzaiavaju zakon, alebo sa o to aspon snazia, a moze ich jedine nasrat, ze niekto berie peniaze a ziadne dane neplati.

Na druhej strane asi nema zmysel tu riesit jednu osobu ZTP, ked cierna a siva ekonomika tvori podstatnu cast vymeny tovaru, sluzieb a penazi v nasom state.

Ja vidim problem inde. Stat je tak sprosty, ze trvalym narastom byrokracie odradza tych, ktori by radi nieco v mensom prevadzkovali, ale nevedia si predstavit, ze by sa prehryzli tymi vsetkymi procesmi a paragrafmi.

Vsetci to dobre pozname - najprv pol roka studujete co vam treba, potom druheho pol roka obehavate vsetky urady, uzatvarate zmluvy so vsetkymi tymi vypalnymi spolocnostami, ako SOZA, dalej na likvidaciu odpadu a pod, zhanate revizne spravy na vsetky stroje a zariadenia, hygienu, lekarske prehliadky, poziarnikov, bezpecnost prace a napokon aj tak pride na vas masturbovat statny uradnik so sarkastickym usmevom, ze vas predsa len na niecom nacapal.

Teda od isteho casu som zmenil nazor na tych, ktori si vybrali inu cestu. Trocha mi pripominalju tych, ktori si statisticky zrataju, pre pri miernej davke ostrazitosti sa im oplati cestovat v MHD zadarmo. Pokial predsa len neuniknu kontrole revizora, tak jednoducho vytiahnu peniaze na pokutu, ktore by inak dali za elektricenku.

Financne ich to vyjde vraj uplne narovnako a nemusia stat v radoch na tie predplatne listky, hadat sa tam s babou za okienkom ze nejaku dobru fotku a neriskuju, ze si elektricenku zabudnu doma a za trda budu platiti nakoniec 2 x.

Teda aj podnikat sa da dvojakym sposobom. Ja som si na zaciatku zvolil ten prvy - legalny, ale doteraz som si nie isty tym, ze som spravil dobre. Istou nadejou je mi teda Rado Prochazka, ktory slubuje dat to do poriadku. Ma to ale stale dva haciky. Jednak sa nedostane do vlady, a potom - aj keby ano, musel by si tam potom naozaj spomenut na svoje predvolebne sluby.
buchač
05.02.16,17:18
mimotemy


O mne sa vie, ze nezvyknem ludi tu na Porade urazat, ale tu som naozaj v koncoch.
http://www.porada.sk/t87417-p2-seriozne-aku-pekaren-kupit.html#post2821138

...a to vážne ? Takže nasledujúce je potom čo ? Paštéka ?


Na druhej strane asi nema zmysel tu riesit jednu chuderu ZTP,...

:eek::confused:

O mne sa vie, že tu na Porade nemám problém urážať...ale tu som teraz v kuwa koncoch.
Tu končí každá sranda...a ani nadávanie nepomôže.

P.S.:
Jeden ma už tu na Porade urazil a dostal adekvátnu odpoveď. Tá ale zdvihla veľkú vlnu nesúhlasu a nevôle zo strany prispievajúcich. Vidím a cítim dodnes z reakcií.

Takže poviem len asi takto..."nevrav hop, pokiaľ si nepreskočil"...
Magda36
07.02.16,19:37
MOSIMO

nebudem tu kopirovat cely tvoj siahodlhy monolog - avsak ja som tu nezadala o pravne poradenstvo...ale jasne polozenu a zretelnu otazku.
CO mi hrozi...
Pokial ti to nie je jasne, precitaj si to prosim este raz - teda zopakujem: CO sa mi moze stat...pokuta...alebo tr.cin ?

A v neposlednom rade utocenie na seba a rozne vytvaranie invektiv nikomu neprospeje.
Pekny vecer vsetkym.
Magda36
07.02.16,19:39
ps: MOSIMO...nepovazujem sa za chuderu.

Raz som kdesi citala, chudak je ten - co sa pretvaruje ze ma sucit a ludskost. ZTP su niekedy silnejsie jedince ak zdraví...ale to je uz na inu temu.
buchač
07.02.16,21:45
ps: MOSIMO...nepovazujem sa za chuderu.

Raz som kdesi citala, chudak je ten - co sa pretvaruje ze ma sucit a ludskost. ZTP su niekedy silnejsie jedince ak zdraví...ale to je uz na inu temu.

Taký jedinec nie je chudák...to je hajzel !!!
Magda36
08.02.16,07:26
ps: MOSIMO...nepovazujem sa za chuderu.

Raz som kdesi citala, chudak je ten - co sa pretvaruje ze ma sucit a ludskost. ZTP su niekedy silnejsie jedince ak zdraví...ale to je uz na inu temu.

Taký jedinec nie je chudák...to je hajzel !!!

BUCHAC
VDAKA, no nechcela som byt impertinentna-no toto je to spravne prirovnanie.
buchač
08.02.16,07:51
...-no toto je to spravne prirovnanie.

mimotemy
Počkaj, počkaj...To vyjadrenie má svoje opodstatnenie.
Ale nezamieňaj si nejakú ochranu Tvojej osoby za inú realitu, ja v pohode a niekedy s radosťou brízgnem do ksichtu svoj názor.
No nie si totiž jediná na Slovensku s preukazom ZTP a ani na Porade. Takýchto držiteľov je tu viacero, mimochodom aj ja.