Erika-ežka
29.02.08,13:07
Zrejme som na tom presne tak ako tá jeho účtovníčka (predchádzajúca).

Mal som zopár klientov (na začiatku) a bol som rád aj za pár korún. Postupne z roka na rok dvíham ceny a priberám klientov, aby som zarobil slušnejšie.

Niektorí klienti, ktorí u mňa začínali s nízkymi cenami, postupne sami odchádzajú. Ďalší klienti stále pribúdajú. A ja sa dostávam stále viac do situácie, že nestíham (zrejme presne tak ako tá jeho predchádzajúca účtovníčka).

Takže vlastne každý z nás sa musí sám rozhodnúť pre svoju vlastnú zlatú strednú cestu, keďže jednoznačne platí rovnica

množstvo času mojej práce (v Sk) = počet klientov × ceny za prácu

Máš pravdu, že sa musí každý rozhodnúť pre tú "svoju" zlatú strednú cestu. Vieš len je to strašne smutné ako si niektorí podnikatelia vážia prácu účtovníkov, nemajú problém dať právnikovi za 1 hod. poradenstva 1.500,- Sk, nečudujú sa, keď kaderníčka vezme od nich za 2 hod. práce 800,- Sk a to nevravím o iných službách, ale keď mu dáva účtovníčka jeho "hospodárenie" do súladu so zákonom - berú to ako nutné zlo a čudujú sa, že za tých "pár" spracovaných papierikov, ktoré nahádže do počítača a počítač vypľuje super zostavy - že chce ešte za to aj peniaze. A to nehovorím o poradenstve - keď niečo nevedia zavolajú svojej účtovníčke a hneď sú v obraze. Síce začínam, (myslím samostatne), lebo účto robím síce pekných pár rokov, ale rozhodla som sa, že si nastolím latku, pod ktorú nepôjdem - ak nebudem musieť:cool: .
Ale mám skôr také skúsenosti, že taký podnikateľ - ktorý nie je až tak strašne pri peniazoch, nemá problém za takúto službu zaplatiť a ešte sa aj zavďačiť nejakou pozornosťou a taký čo určite na to má, v čase platenia plače ako ledva prežíva ... :eek:. Aspoň také mám ja skúsenosti ...
Monika Kováčová
29.02.08,12:09
Erika-ežka, sami si za to môžeme... aj pre toto: http://www.porada.sk/blog.php?b=100
Zoltán Kovács
29.02.08,12:11
Ale mám skôr také skúsenosti, že taký podnikateľ - ktorý nie je až tak strašne pri peniazoch, nemá problém za takúto službu zaplatiť a ešte sa aj zavďačiť nejakou pozornosťou a taký čo určite na to má, v čase platenia plače ako ledva prežíva ... :eek:. Aspoň také mám ja skúsenosti ...

Tebou opísaná situácia je bežná. Najťažšie dostaneš peniaze od toho, kto ich má veľa. A ten, kto má akurát vďačne zaplatí za tvoje služby, lebo si uvedomuje, že s odbornou radou, prácou si mu mohol ešte na daniach aj ušetriť.
martina2006
29.02.08,12:42
Prosím Vás koľko pýtať za kontrolu účtovníctva firmy s.r.o. neplatca
DPH, ročne okolo 1000 položiek v účtovnom denníku. Sú tam stále
sa opakujúce účt. prípady nákup a predaj tovaru, mzdy. Ďakujem.
Monika Kováčová
29.02.08,12:43
tisíc korún ročne
liba2
29.02.08,12:43
Prosím Vás koľko pýtať za kontrolu účtovníctva firmy s.r.o. neplatca
DPH, ročne okolo 1000 položiek v účtovnom denníku. Sú tam stále
sa opakujúce účt. prípady nákup a predaj tovaru, mzdy. Ďakujem.upresni čomu hovoríš položka.
liba2
29.02.08,12:44
tisíc korún ročne
:eek: :eek: :eek: :eek:
Johanka
29.02.08,12:48
tisíc korún ročne
... priniesť do kontrolovanej firmy - za možnosť niečomu sa priučiť :).
Monika Kováčová
29.02.08,12:48
:eek: :eek: :eek: :eek:

:mee::mee::mee:
Zoltán Kovács
29.02.08,12:50
tisíc korún ročne


upresni čomu hovoríš položka.


:eek: :eek: :eek: :eek:


... priniesť do kontrolovanej firmy - za možnosť niečomu sa priučiť :).


:mee::mee::mee:

Ale tu robíte poriadný mrník.

To ermon: Tebou uvádzanú cenu beriem ako žart zo zúfalstva (viď ermonov blog). :D
martina2006
29.02.08,12:55
Položka napr. došla faktúra 504/321
alebo úhrada fa 321/221
ormika
29.02.08,12:59
Keďže nemusíš nič účtovať, nič vytláčať, tak ja by som si asi vypýtala polovicu zo sumy, čo by som si inak pýtala za spracovanie účtovníctva. Alebo skús hodinovú sadzbu. Určite to každý mesiac neodkontroluješ za 1 hodinu.
liba2
29.02.08,13:00
Položka napr. došla faktúra 504/321
alebo úhrada fa 321/221za účto min. 4000/mes. + mzdy
Monika Kováčová
29.02.08,13:00
Keďže nemusíš nič účtovať, nič vytláčať, tak ja by som si asi vypýtala polovicu zo sumy, čo by som si inak pýtala za spracovanie účtovníctva. Alebo skús hodinovú sadzbu. Určite to každý mesiac neodkontroluješ za 1 hodinu.
podľa mňa tri stovky na benzín stačia...
evina
29.02.08,13:03
podľa mňa tri stovky na benzín stačia...
Dnes máš účtovnícku depku ....ale plne chápem a súhlasím s Tebou :):rolleyes:
ormika
29.02.08,13:03
podľa mňa tri stovky na benzín stačia...

Prepáčte, ale toto som nejako nepochopila. Veď ona nebude nič účtovať, ale iná účtovníčka zaúčtuje a ona to skontroluje. Ermon, neviem čo ti dnes je, ale z tvojho príspevku cítiť, že nemáš dnes dobrý deň.
Zoltán Kovács
29.02.08,13:04
Dnes máš účtovnícku depku ....ale plne chápem a súhlasím s Tebou :):rolleyes:

JA tú krízu mám permanentne už asi mesiac. Ale liečim sa tu na porade. :D

P.S. A prispel som k mrníku.
Zoltán Kovács
29.02.08,13:07
Prepáčte, ale toto som nejako nepochopila. Veď ona nebude nič účtovať, ale iná účtovníčka zaúčtuje a ona to skontroluje. Ermon, neviem čo ti dnes je, ale z tvojho príspevku cítiť, že nemáš dnes dobrý deň.

Ale tá kontrola je niekedy veru oveľa ťažšia, zdlhavejšia. Nakoľko nie je pri prvotnom spracovávaní dokladov, tak nemusí poznať súvislosti medzi jednotlivými prípadmi. Takže buď sa to bude robiť priamo vo firme, alebo jej prirastie mobil k uchu toľko bude volať do firmy, kým dostane vysvetlenia k jednotlivým prípadom. Aj keď sú to opakujúce prípady nákupu a predaja tovaru.
evina
29.02.08,13:08
Keďže nemusíš nič účtovať, nič vytláčať, tak ja by som si asi vypýtala polovicu zo sumy, čo by som si inak pýtala za spracovanie účtovníctva. Alebo skús hodinovú sadzbu. Určite to každý mesiac neodkontroluješ za 1 hodinu.
naša práca nie je o vytláčaní a o pojme "nič účtovať/ pri kontrole:confused:...
Z toho by vyplývalo, že auditori by mali vlastne vykonávať za polovičné ceny - príklad výkon účtovníctva za 6 000, audit za 3 000,-

Ormika nemyslím to osobne, viem, že si to tak nemyslela, ale toto sú presne argumenty, ktoré vkladáme do rúk tým,ktorí majú našu prácu podcenenú-. že raz dva niečo ,
hodíme do PC, vytlačíme a hotovo....

Kontrola účtovníctva pre toho, kto to účtovníctvo nevykonával je určite náročnejšia práca akokeby ho on sám spravil. K tomu, aby kontrolu účtovníctva mohol niekto vykonať musí ovládať komplet min. účtovno-daňové zákony a predpisy, musí v krátkom čase vniknúť do problematiky firmy....
Ja osobne pokiaľ sa dá kontroly účtovníctva ani nechcem vykonávať....ale pýtala by som raz toľko ako za výkon účtovníctva. Peňažný denník nie je kniha, ktorú len tak prečítame ....
liba2
29.02.08,13:13
Kontrolovať účtovníctvo - a ešte k tomu po niekom inom, teda nie svoju prácu - je určite náročnejšie ako zaúčtovať .
ormika
29.02.08,13:14
Ale tá kontrola je niekedy veru oveľa ťažšia, zdlhavejšia. Nakoľko nie je pri prvotnom spracovávaní dokladov, tak nemusí poznať súvislosti medzi jednotlivými prípadmi. Takže buď sa to bude robiť priamo vo firme, alebo jej prirastie mobil k uchu toľko bude volať do firmy, kým dostane vysvetlenia k jednotlivým prípadom. Aj keď sú to opakujúce prípady nákupu a predaja tovaru.
Veď hej, ja som to nemyslela vôbec v zlom. A tá hodinovka by bola dobrá, veď ak si dá napr. (bože, dúfam že ma tu niekto neukameňuje zase;)) 400 -500 Sk alebo viac na hodinu tak to výjde omnoho lepšie ako paušál. Ťažko sa v tomto prípade radí a stanovuje cena keď nevieme aké je zložité účtovníctvo. A sama by som asi nikdy do takého niečoho nešla. Aby som po niekom kontrolovala. To je naozaj horšie ako účtovať. Sama kontrolujem po kočkách čo mi chodia pomáhať a je to naozaj namáhavé. Niekedy si poviem že radšej by som si to sama doma po večeroch zaúčtovala ako takto po niekom kontrolovať. A z tej poznámky o 300 sk na benzín si nič nerobím, ale myslím si, že nebola namieste. Aj ja mávam depky :confused: a v tom ťažkom období daňových priznaní ešte viacej ako inokedy. A myslím, že to ma každý jeden z nás čo sa živý prácou účtovníka. Takže ešte mesiac musíme vydržať a už to nebude také náročné. Prajem všetkým veľa síííííííl!:)
Monika Kováčová
29.02.08,13:19
ormika prepáč, ale poznámka o troch stovkách bola na mieste...
nemám depku z účtovníctva (svojho) ale z účtovníkov ako takých... a pokiaľ to pôjde takto ďalej...
prisahám, že beriem notebook, auto a budem chodiť z krčmy do krčmy po dedinách a mestách, v miestnom rozhlase dám vyhlásiť, že robím daňové priznania zadarmo, prihlásim sa na PORADU, veď kolegovia pomôžu a keďže sa budem báť vypýtať si peniaze, možno niekto z KLIENTOV mi dobrovoľne kúpi za DP pol deci...
ormika
29.02.08,13:27
ormika prepáč, ale poznámka o troch stovkách bola na mieste...
nemám depku z účtovníctva (svojho) ale z účtovníkov ako takých... a pokiaľ to pôjde takto ďalej...
prisahám, že beriem notebook, auto a budem chodiť z krčmy do krčmy po dedinách a mestách, v miestnom rozhlase dám vyhlásiť, že robím daňové priznania zadarmo, prihlásim sa na PORADU, veď kolegovia pomôžu a keďže sa budem báť vypýtať si peniaze, možno niekto z KLIENTOV mi dobrovoľne kúpi za DP pol deci...
Zo mňa depku nemusíš mať, ja veru zadarmo nerobím nič. Niesom najlacejšia účtovníčka, ale myslím, že ani najdrahšia. A daňové priznanie som nikdy v živote nikomu neurobila zadarmo. Ani niesom ten typ aby som tu zneužívala rady od kolegov. Práve na porade som sa dozvedela určité ceny a nebojím sa vypýtať. Účtovníctvu sa venujem cca 12 rokov, takže presne viem o čom je táto práca, čo to všetko obnáša. A keďže som sama SZČO tak si musím vedieť zhodnotiť čas strávený účtovníctvom.
Zuziana
29.02.08,18:32
JA tú krízu mám permanentne už asi mesiac. Ale liečim sa tu na porade. :D

P.S. A prispel som k mrníku.

Taktiež, a naše dni končia až 25. apríla:mee:
Aljok
29.02.08,19:37
Taktiež, a naše dni končia až 25. apríla:mee:
A potom hurá na RZZP...:D
Johanka
29.02.08,19:38
Koľko budeme brať za RZ ZP :D ?
Monika Kováčová
29.02.08,19:40
DVADSAŤ KORÚN
Johanka
29.02.08,19:45
Si nejako podražela :D.
Aljok
29.02.08,19:47
Koľko budeme brať za RZ ZP :D ?
Hádam za to nechcete pýtať peniaze? :eek:
Odo mňa to požadoval igelitkár ako súčasť DP!
Paula
29.02.08,19:49
Si nejako podražela :D.



Ja sa z vás zmyšííííííííííííím:D:D:D, hlásim oprskaný monitorček :D
Lydka R
29.02.08,19:52
Hádam za to nechcete pýtať peniaze? :eek:
Odo mňa to požadoval igelitkár ako súčasť DP!

Mám tiež takú skúsenosť.
Aljok
29.02.08,19:56
Mám tiež takú skúsenosť.
Dúfam, že si ho rýchlo vyviedla z omylu.:D
Na jeho otázku :" A kto mi to teraz urobí? " Som mu odpovedala, že teraz nikto, ale potom ak bude chcieť a zaplatí....:D
Za chvíľu budú chcieť, aby sme za nich platili aj dane. :eek:
Zuziana
29.02.08,19:56
DVADSAŤ KORÚN

To už bude aj nejaká prvá úroda v záhradách...stačilo by aj trocha jahôd, alebo čerešní :D:D
Zoltán Kovács
29.02.08,19:59
Za chvíľu budú chcieť, aby sme za nich platili aj dane. :eek:

Ja mám takých dvoch za ktorých zaplatím dane, aby to bolo na čas (už viac rokov), a potom si to vyúčtujem aj s úrokmi. :D
Aljok
29.02.08,20:01
To už bude aj nejaká prvá úroda v záhradách...stačilo by aj trocha jahôd, alebo čerešní :D:D
Za čo by si chcela jahody???????
Za to, že si to nestihla urobiť spolu s DP????
Sa pekne ospravedlníš, že RZZP odovzdávaš takto neskoro. :D:D:D
Monika Kováčová
29.02.08,20:01
To už bude aj nejaká prvá úroda v záhradách...stačilo by aj trocha jahôd, alebo čerešní :D:D

no a kľudne môžem každému, kto bude chcieť urobiť RZZP dať okrem RZZP aj dvadsať korún...
Paula
29.02.08,20:01
A potom hurá na RZZP...:D



eee....v rámci ochrany duševného zdravia svojho človeka som túto nemravnú skratku uvrhla do nemilosti a na dvere do jaskyne zavesila óbr ceduľu "Vstup zakázaný" ;)
Monika Kováčová
29.02.08,20:03
eee....v rámci ochrany duševného zdravia svojho človeka som túto nemravnú skratku uvrhla do nemilosti a na dvere do jaskyne zavesila óbr ceduľu "Vstup zakázaný" ;)

c, sa musíš mať, keď ti nechýba dvacka!!!
Zuziana
29.02.08,20:04
Pomóc, musím si ísť hladat utierku...na monitor:D
Aljok
29.02.08,20:04
no a kľudne môžem každému, kto bude chcieť urobiť RZZP dať okrem RZZP aj dvadsať korún...
Mám lepší nápad! Čo keby sme im dali iba tých dvadsať korún, nech s tým RZZP neotravujú...
Johanka
29.02.08,20:04
20 Sk, to bude koľko na EUR :D:D?
Paula
29.02.08,20:05
c, sa musíš mať, keď ti nechýba dvacka!!!


to radšej na pašu veru, ako tá dvacka:D
Aljok
29.02.08,20:05
c, sa musíš mať, keď ti nechýba dvacka!!!
Paula, na rozdiel od Teba nie je účtovník - zdierač...:D
Paula
29.02.08,20:07
Mám lepší nápad! Čo keby sme im dali iba tých dvadsať korún, nech s tým RZZP neotravujú...



No konečne tu niekto aj niečo rozumné vypotil! ;).
Johanka
29.02.08,20:13
Mám lepší nápad! Čo keby sme im dali iba tých dvadsať korún, nech s tým RZZP neotravujú...
Ja dám aj dvadsaťdva. Keď spočítam vyvolané náklady a premrhaný život, určite ešte ušetrím :---.
Aljok
29.02.08,20:16
Ja dám aj dvadsaťdva. Keď spočítam vyvolané náklady a premrhaný život, určite ešte ušetrím :---.
A teraz vážne. Nenááááááááávidííím RZZP! A za niektoré špeciálne by som bola ozaj ochotná radšej klientovi zaplatiť, nech si to dá urobiť niekomu inému....
Aljok
29.02.08,20:18
Už nám len chýba RZ SP aby sme sa pri prechode na EURO nenudili...;)
Lydka R
29.02.08,20:20
Ja mám takých dvoch za ktorých zaplatím dane, aby to bolo na čas (už viac rokov), a potom si to vyúčtujem aj s úrokmi. :D

Tomu sa hovorí kompletný servis...
Zoltán Kovács
29.02.08,20:20
Tomu sa hovorí kompletný servis...

Tomu sa hovorí moja sprostosť, že som ich na to naučil.
Aljok
29.02.08,20:23
Tomu sa hovorí moja sprostosť, že som ich na to naučil.
Ber to z tej lepšej stránky, kde by takého našli...Tí už od Teba nepôjdu.
Zoltán Kovács
29.02.08,20:25
Ber to z tej lepšej stránky, kde by takého našli...Tí už od Teba nepôjdu.

Oni nie, ale ja áno.
Aljok
29.02.08,20:25
Oni nie, ale ja áno.
:D:D:D
Neblázni, takto im môžeš smelo zdvíhať ceny...:D
Zoltán Kovács
29.02.08,20:27
:D:D:D
Neblázni, takto im môžeš smelo zdvíhať ceny...:D

Nestojí to za to. Sú neporiadný, zábudlivý (hlavne pri vrátení tých zaplatených dani). Nechcem ich. Je to mrhanie časom, a tie úroky zase nie sú také aby to stálo za to.
Rozalka
29.02.08,20:42
20 Sk, to bude koľko na EUR :D:D?
Po dnešných informáciách cca 64 centov.
Ja mu dám 1 €, nech sa vyparí kade ľahšie ...:rolleyes:
Mám úplne poprskaný monitor na takmer novučičkom notebooku.
Monika Kováčová
29.02.08,20:42
Si normálny? Ty chceš od nich dane?:D
Rozalka
29.02.08,20:48
napr. (bože, dúfam že ma tu niekto neukameňuje zase;)) 400 -500 Sk alebo viac na hodinu tak to výjde omnoho lepšie ako paušál. :)
Tak k tomuto mimotemy: tento týždeň sme hlasovali na domovej schôdzi, či si budeme ďalej upratovať (a vraj to robíme zle, lebo podľa európskych predpisov bla bla bla), alebo si to dáme robiť platenej upratovačke.
CENA 450 SK NA HODINU (zámerne kričím).
Škoda, že sme to neodhlasovali, hneď by som sa prihlásila za upratovačku, pardón "kozmetičku podlahových krytín".
Johanka
29.02.08,20:51
Tak k tomuto mimotemy: tento týždeň sme hlasovali na domovej schôdzi, či si budeme ďalej upratovať (a vraj to robíme zle, lebo podľa európskych predpisov bla bla bla), alebo si to dáme robiť platenej upratovačke.
CENA 450 SK NA HODINU (zámerne kričím).
Škoda, že sme to neodhlasovali, hneď by som sa prihlásila za upratovačku, pardón "kozmetičku podlahových krytín".
Už som sa dlho nenasr..la :D, ......di.. :---.
Zoltán Kovács
29.02.08,20:55
Podme všetci za upratovača/čku. A tento náš štát bude taký čistučký, a aj tých 4 miliard (čo chcelo min.obrany vyplatiť za upratovanie) sa stratí pomedzi toľkými upratovačmi/kami.
Rozalka
29.02.08,20:56
Už som sa dlho nenasr..la :D, ......di.. :---.
Je mi ľúto, že som ťa nasrdila, prepáč. Ale čo mám na to povedať ja, skoro som tam padla na zadok, keď tú sumu prezradili.:rolleyes:
Paula
29.02.08,20:56
CENA 450 SK NA HODINU (zámerne kričím).
Škoda, že sme to neodhlasovali, hneď by som sa prihlásila za upratovačku, pardón "kozmetičku podlahových krytín".



Škoda veru Rozalka, ale ak si to časom odhlasujete, spomeň si na mňa, môj snehuliačik potrebuje nový klobúčik :)
Zoltán Kovács
29.02.08,20:59
Škoda veru Rozalka, ale ak si to časom odhlasujete, spomeň si na mňa, môj snehuliačik potrebuje nový klobúčik :)

To by si cestovala až z KE do NR?
Paula
29.02.08,21:01
To by si cestovala až z KE do NR?

Po nový klobúčik, chňapeš? ;), upratovať bude Rozalka predsa:rolleyes:
Zoltán Kovács
29.02.08,21:02
Po nový klobúčik, chňapeš? ;), upratovať bude Rozalka predsa:rolleyes:

Aha, to si si pekne vymyslela. A ešte prezraď kto skasíruje bubáky za upratovanie, alebo sa podelíte?
Rozalka
01.03.08,07:58
Po nový klobúčik, chňapeš? ;), upratovať bude Rozalka predsa:rolleyes:
Paula, to si teda vynikoš vymyslela. ;) Ani cestovať nemusíš, ja Ti ten klobúčik kúpim z prvej výplaty, ktorú dostanem ako kozmetička podlahovej krytiny:rolleyes:
Paula
01.03.08,08:31
Paula, to si teda vynikoš vymyslela. ;) Ani cestovať nemusíš, ja Ti ten klobúčik kúpim z prvej výplaty, ktorú dostanem ako kozmetička podlahovej krytiny:rolleyes:



Dohodnuté, držím palce a číííííííííham:)
Erika-ežka
01.03.08,11:11
Tak k tomuto mimotemy: tento týždeň sme hlasovali na domovej schôdzi, či si budeme ďalej upratovať (a vraj to robíme zle, lebo podľa európskych predpisov bla bla bla), alebo si to dáme robiť platenej upratovačke.
CENA 450 SK NA HODINU (zámerne kričím).
Škoda, že sme to neodhlasovali, hneď by som sa prihlásila za upratovačku, pardón "kozmetičku podlahových krytín".
No a zase sme zistili ako je to. Za upratovanie v pohode ľudia dajú aj 450/hod. (a ešte povedia, že to predsa nie je až tak veľa veď sa nadrie) a verím že tí istí ľudia, keby mali zaplatiť za účto - tak nie sú ochotní ani 1000/ mesiac. Síce aj tá "kozmetička podlahových krytín" má svoje náklady, aj čistiace prostriedky sa prispôsobujú dobe a treba študovať, aký čistiaci prostriedok je nový a najnovší, lepší a najlepší zatiaľ čo my len hádžeme nejaké údaje z papierikov v teple kancelárii do PC a ten to len hotové vypľuje. No aká práca je náročnejšia ??? :confused::confused:
Bohužiaľ je to tak:mad:.
erika_H
12.03.08,14:13
Dobrý deň,prosím Vás,ako si v JÚ počítate počet položiek?spočítate počet položiek v peň.denníku, aj samostatne DPH počet položiek?Ja som z okolia Žiliny, za položku predpokladám cca 13 sk... asi, takže rozmýšlam,ako to asi účtovať a napočítať..
zuhl
12.03.08,14:21
Daj si do vyhľadávača cenník účtovných prác 2008.
dogicka
13.03.08,12:24
Dobrý deň,prosím Vás,ako si v JÚ počítate počet položiek?spočítate počet položiek v peň.denníku, aj samostatne DPH počet položiek?Ja som z okolia Žiliny, za položku predpokladám cca 13 sk... asi, takže rozmýšlam,ako to asi účtovať a napočítať..

Neviem ako ostatní, ale ja si myslím, že 13 sk za položku v JÚ platcovi DPH je strašne málo. Ja si počítam cca 20 sk za položku a do položiek počítam aj počet došlých a vyšlých faktúr.
abel
13.03.08,12:55
V súvislosti s cenami za položku ma dnes napadla zaujímavá vec. Na výpise z účtu mám na konci mesiaca: úrok 1,16 Sk. Ďalšia položka: oprava úroku: -0,12 Sk. Ani to nestačí, ďalšia položka: oprava úroku - 0,04 Sk. Tak ma napadlo, či tá panička v banke nerobí niektorým klientom ešte aj účtovníctvo a za každú položku si potom účtuje 25.- Sk
erika_H
13.03.08,16:41
Neviem ako ostatní, ale ja si myslím, že 13 sk za položku v JÚ platcovi DPH je strašne málo. Ja si počítam cca 20 sk za položku a do položiek počítam aj počet došlých a vyšlých faktúr.
Počítam položky v účtovníctve.Ty počítaš aj položky v knihe záväzkov a v knihe pohľadávok?No ako poznám našich klientov,zas budú odpadávať;)
Zoltán Kovács
13.03.08,16:43
Počítam položky v účtovníctve.Ty počítaš aj položky v knihe záväzkov a v knihe pohľadávok?No ako poznám našich klientov,zas budú odpadávať;)

A to už prečo? Alebo faktúry sa dostanú same do knihy pohľadávok a záväzkov?
erika_H
13.03.08,17:18
My sme im fakturovali len položky v peňažnom denníku.Nahadzovanie faktúr do knihy pohľadávok a do knihy záväzkov nie.
petovsan
13.03.08,18:51
My sme im fakturovali len položky v peňažnom denníku.Nahadzovanie faktúr do knihy pohľadávok a do knihy záväzkov nie.
Dám príklad možno trochu pritiahnutý za vlasy, ale:
nahodím klientovi 1000 vystavených faktúr do knihy pohľadávok a iba 100 - 150 ich bude mať uhradených ... takže cena za takéto spracovanie by mala byť cca plus mínus 2.000,- Sk? ... zdá sa Vám to dostatočná a primeraná odmena?
abel
14.03.08,13:21
Mám teraz problém a verím, že mi poradíte, ako to robíte vy ostatní. Chcem poctivo priznať všetky svoje príjmy, ale neviem, akým spôsobom sa dopracujem k hodnote nepeňažných príjmov. Mám od klientov žiadať, aby mi na tie čokoládky, bonboniéry, kávičky a iné "nadhodnoty" písali aj obstarávaciu cenu alebo môžem vychádzať z ceny obvyklej, ktorá je u nás v nákupnom stredisku? :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

A ako vykážem hodnotu slova ďakujem a pánboh zaplať? :mee:
evina
14.03.08,13:43
Mám teraz problém a verím, že mi poradíte, ako to robíte vy ostatní. Chcem poctivo priznať všetky svoje príjmy, ale neviem, akým spôsobom sa dopracujem k hodnote nepeňažných príjmov. Mám od klientov žiadať, aby mi na tie čokoládky, bonboniéry, kávičky a iné "nadhodnoty" písali aj obstarávaciu cenu alebo môžem vychádzať z ceny obvyklej, ktorá je u nás v nákupnom stredisku? :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

A ako vykážem hodnotu slova ďakujem a pánboh zaplať? :mee:

Ja by som vychádzala z ceny obvyklej vo Vašom nákupnom stredisku, príjmy za "pánboh zaplať" sú oslobodenými príjmami podľa zákona :)
evina
14.03.08,13:45
Počítam položky v účtovníctve.Ty počítaš aj položky v knihe záväzkov a v knihe pohľadávok?No ako poznám našich klientov,zas budú odpadávať;)

Nie je dôležité, či oni odpadnú...ale aby si neodpadla Ty pri porovnaní si kvality a kvantity práce so zárobkom ...
mysimis
14.03.08,13:47
Mám teraz problém a verím, že mi poradíte, ako to robíte vy ostatní. Chcem poctivo priznať všetky svoje príjmy, ale neviem, akým spôsobom sa dopracujem k hodnote nepeňažných príjmov. Mám od klientov žiadať, aby mi na tie čokoládky, bonboniéry, kávičky a iné "nadhodnoty" písali aj obstarávaciu cenu alebo môžem vychádzať z ceny obvyklej, ktorá je u nás v nákupnom stredisku? :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

A ako vykážem hodnotu slova ďakujem a pánboh zaplať? :mee:

Elenka, urobila som aj DP manželovi.....no nezaplatil korunkami.....:D:D Túto odmenu ako priznám do DP???:D:D
Jana Motyčková
14.03.08,13:56
Mám teraz problém a verím, že mi poradíte, ako to robíte vy ostatní. Chcem poctivo priznať všetky svoje príjmy, ale neviem, akým spôsobom sa dopracujem k hodnote nepeňažných príjmov. Mám od klientov žiadať, aby mi na tie čokoládky, bonboniéry, kávičky a iné "nadhodnoty" písali aj obstarávaciu cenu alebo môžem vychádzať z ceny obvyklej, ktorá je u nás v nákupnom stredisku? :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

A ako vykážem hodnotu slova ďakujem a pánboh zaplať? :mee:
Pri hodnote slova ďakujem a pánboh zaplať budeš tiež vychádzať z ceny obvyklej za tieto slová vo vašom nákupnom stredisku.
Dav
14.03.08,14:13
Pri hodnote slova ďakujem a pánboh zaplať budeš tiež vychádzať z ceny obvyklej za tieto slová vo vašom nákupnom stredisku.


Alebo :
1. Odkedy vymysleli peniaze, mi za prácu nemusíte ďakovať.
2. Pánboh zaplať - nezabudnite účtovať aj kurzové rozdiely:D
Kazu
14.03.08,15:57
Elenka, urobila som aj DP manželovi.....no nezaplatil korunkami.....:D:D Túto odmenu ako priznám do DP???:D:D

Ak tomu správne rozumiem, manžel si to u teba odpracoval. :--- V tom prípade si vypočítaš odmenu podľa počtu odpracovaných hodín :D:D:D
Zuziana
14.03.08,16:20
Mohli by to byť ostatné nešpecifikované činnosti a cena stanovená dohodou:D
abel
14.03.08,16:29
Elenka, urobila som aj DP manželovi.....no nezaplatil korunkami.....:D:D Túto odmenu ako priznám do DP???:D:D
Vzájomným započítaním :--- ( alebo mu to vráť)
Ja by som to nepriznávala. Daňovému úradu vždy treba nechať podhodenú nejakú návnadu, aby pri kontrole mali nález a boli spokojní.
botuľa
12.05.08,07:32
Koľko by ste pýtali od malej sro, cca 4 vydané faktúry, cca 5 prijatých faktúr mesačne, 1 zamestnanec, zopár bločkov. Faktúry mu vystavujem ja, výkazy do poisťovní, daňové priznania nosím na úrady ja., je štvrťročný platcA dph oblasť: Žilina
Teď bábo raď:D
Gabhus
12.05.08,15:00
Ja by som povedala že tak okolo dvoch tisícok. Však musíš tie výkazy odniesť, aj to DPH urobiť, aj do firmy zájsť. Aj keď samotné účtovanie toho času zas až tak nezaberie, ale to ostatné .... Neviem, ale asi tak nejak.
DanielaSL
12.05.08,15:06
Tu si nájdi cenníky ...ktoré boli vypracované začiatkom tohoto roku, možno ťa niečo inšpiruje.


http://www.porada.sk/downloads.php?do=cat&id=10
botuľa
13.05.08,10:24
ďakujem kočky:)
Katy a R
07.06.08,15:33
.. pošuškajte, koľko som ušetrila... keďže som si sama spravila rzzp .. a X-kové! (dôvod jasný - ohromný príjem:D)
... že či sa mám niekde pozvať, na nejakú dobrú večeru s vínkom, alebo mi bude stačiť ako odmena horká čokoláda z Lídlu? :confused::D
Anja111
07.06.08,15:38
.. pošuškajte, koľko som ušetrila... keďže som si sama spravila rzzp .. a X-kové! (dôvod jasný - ohromný príjem:D)
... že či sa mám niekde pozvať, na nejakú dobrú večeru s vínkom, alebo mi bude stačiť ako odmena horká čokoláda s Lídlu? :confused::D
... alebo, že by si sa zamyslela, ako zvýšiť príjmy? Predsa len S-kové je trochu jednoduchšie...
Katy a R
07.06.08,15:50
... alebo, že by si sa zamyslela, ako zvýšiť príjmy? Predsa len S-kové je trochu jednoduchšie...

... nuž zákon som naštudovala, témy o rzzp na porade po nociach študovala, dostala som od poraďákov rady ... (a to všetko kôli môjmu a kamoškinmu rzzp):)
.... žeby som kúpila soft od firmy, čo mi tu bola doporučená a ... :confused::D:confused:

.. som sa rozhodla, že sa pozvem na vínko..;)
Tweety
07.06.08,16:53
... nuž zákon som naštudovala, témy o rzzp na porade po nociach študovala, dostala som od poraďákov rady ... (a to všetko kôli môjmu a kamoškinmu rzzp):)
.... žeby som kúpila soft od firmy, čo mi tu bola doporučená a ... :confused::D:confused:

.. som sa rozhodla, že sa pozvem na vínko..;)
Tak nech Ti to pozvanie vyjde a vínečko šmakuje. Na zdravie.:):):)
ivkakivka
11.06.08,10:02
Mám jednu otázočku.

Keď zamestnávateľ zamestnáva brigádnika - na dohodu o vykonaní práce, musí vyplňať zúčtovaciu a výplatnú listinu, alebo mzdový list? aký tu je postup? Ďakujeeem
Iwett
11.06.08,10:27
Mám jednu otázočku.

Keď zamestnávateľ zamestnáva brigádnika - na dohodu o vykonaní práce, musí vyplňať zúčtovaciu a výplatnú listinu, alebo mzdový list? aký tu je postup? Ďakujeeem
musí aj mzdový list, aj výplatnú listinu, ako pri stálom zamestnancovi.
mariana11
19.06.08,08:17
Nerozumiem úplne ako je to v tych cenníkoch prác.Ak je paušál, tam si už za spracovanie daňového priznania a súvahy nič nepýtate? a čo mzdy?Tie asi do paušalu nepatria...
Monika V.
19.06.08,08:35
V tých cenníkoch nie sú uvedené ceny za rzzp,alebo to je v tom daňovom priznaní? Koľko orientačne pýtať za vypracovanie rzzp /Trenčín/, aby som nemala pocit že pýtam veľa?
Polly404
19.06.08,09:50
Prosím Vás, poraďte, koľko pýtať za knihu jázd - vypísanú a koľko za nevypísanú. Ďaki.
Manual
19.06.08,10:13
To je jedno, 500 Sk/mesiac, v opačnom prípade si to môže robiť sám.
Iwett
19.06.08,10:43
To je jedno, 500 Sk/mesiac, v opačnom prípade si to môže robiť sám.
manual, prosím ťa to je odpoveď na knihu jázd, či rzzp???:eek:
Manual
20.06.08,06:14
manual, prosím ťa to je odpoveď na knihu jázd, či rzzp???:eek:
Ano na KJ, veď sa pýtaš na ňu, nie na RZZP ;)
hanka kralova
22.06.08,22:12
Dobry vecer, mam jednu otazku:
Aky honorar je primerany za uctovnicke sluzby v mojom pripade:

- uctovnictvo 1xSZOC (uctenky+faktury pripravujem/triedim sama, obrat cca 1 milion, vela sluzobnych ciest, cinnost graficke prace)
- plus dve cerstvo zalozene SRO, v tejto chvili bez historie, v tejto chvili cinnost minimalna, predpoklad 1-2 zamestanci, obrat zatial minimalny, uctenky/faktury budem pripravovat/triedit sama

Potrebovala by som zadat vedenie uctovnictva, upozornovat na zmeny v zakonoch, orientovat sa v socialnych a zdravot. platbach atd. Sro ma sidlo v Bratislave, ale pokial by bol vyrazny rozdiel v cene, moze sa uctovnictvo robit aj v Ziline. Vopred dakujem za ochotu. :)
Zoltán Kovács
22.06.08,22:36
Dobry vecer, mam jednu otazku:
Aky honorar je primerany za uctovnicke sluzby v mojom pripade:

- uctovnictvo 1xSZOC (uctenky+faktury pripravujem/triedim sama, obrat cca 1 milion, vela sluzobnych ciest, cinnost graficke prace)
- plus dve cerstvo zalozene SRO, v tejto chvili bez historie, v tejto chvili cinnost minimalna, predpoklad 1-2 zamestanci, obrat zatial minimalny, uctenky/faktury budem pripravovat/triedit sama

Potrebovala by som zadat vedenie uctovnictva, upozornovat na zmeny v zakonoch, orientovat sa v socialnych a zdravot. platbach atd. Sro ma sidlo v Bratislave, ale pokial by bol vyrazny rozdiel v cene, moze sa uctovnictvo robit aj v Ziline. Vopred dakujem za ochotu. :)

Tažko odpovedať. Dám ti link na tému aby si mala trošku prehľad:

http://www.porada.sk/t71171-cennik-uctovnych-prac-na-rok-2008-a.html
Zlata
23.06.08,06:20
V tých cenníkoch nie sú uvedené ceny za rzzp,alebo to je v tom daňovom priznaní? Koľko orientačne pýtať za vypracovanie rzzp /Trenčín/, aby som nemala pocit že pýtam veľa?

V cenníkoch som tiež nenašla ceny za RZZP, ako sa pohybujú ceny?
Vie niekto poradiť? Ceny podľa typu, počtu listov atď.
Ďakujem.
Erika-ežka
23.06.08,06:47
V cenníkoch som tiež nenašla ceny za RZZP, ako sa pohybujú ceny?
Vie niekto poradiť? Ceny podľa typu, počtu listov atď.
Ďakujem.
To by som aj ja rada vedela.... poradí niekto?
liba2
23.06.08,07:20
V cenníkoch som tiež nenašla ceny za RZZP, ako sa pohybujú ceny?
Vie niekto poradiť? Ceny podľa typu, počtu listov atď.
Ďakujem.


To by som aj ja rada vedela.... poradí niekto?
Cenu si každý určí sám; pokiaľ ja viem tak najčastejšie podľa počtu listov.
Ale chcem dať dôraz najmä na toto:
spočítajte si, koľko vás stál program s ktorým pracujete,
koľko ste zaplatili za školenie,
koľko vás stojí réžia aby ste to mohli vôbec urobiť, vytlačiť, odoslať a pod.
koľko času ste na to všetko, vrátane školenia, potrebovali,
že ešte aj vy neskôr z toho odvediete aj daň aj odvody....
... a z toho vychádzajte pri kalkulácii - napr. na 1 priznanie, alebo na 1 list tak, aby ste aj niečo zarobili.:)
denisadam
23.06.08,08:59
Cenu si každý určí sám; pokiaľ ja viem tak najčastejšie podľa počtu listov.
Ale chcem dať dôraz najmä na toto:
spočítajte si, koľko vás stál program s ktorým pracujete,
koľko ste zaplatili za školenie,
koľko vás stojí réžia aby ste to mohli vôbec urobiť, vytlačiť, odoslať a pod.
koľko času ste na to všetko, vrátane školenia, potrebovali,
že ešte aj vy neskôr z toho odvediete aj daň aj odvody....
... a z toho vychádzajte pri kalkulácii - napr. na 1 priznanie, alebo na 1 list tak, aby ste aj niečo zarobili.:)
no veď to nikto nevidí koľko nás to všetko stojí, každý len povie:"Toľko peňazí za jeden papier?" prosím napíšte niekto aspoň orientačnu sumu fakt netušim koľko beriete za RZZP, dúfam, že nie všetci to robíte grátis k daňovemu ako mi nedávno povedal jeden známy, vďaka
Mirka123
23.06.08,09:03
Ja beriem za RZZP 300 Sk. Neviem či je to málo alebo veľa, ale keď si všetko spočítam, tak mi to vychádza tak akurát. A to je rovnaká cena či robím B, S alebo X.

Mirka
Erika-ežka
23.06.08,09:15
Ja som chcela vedieť orientačne, lebo ja beriem 500,- Sk za jedno RZZP s tým, že si osobne zistím ich uhradené preddavky na r. 2007 (ako to eviduje ZP), osobne odnesiem do ZP - dostanú potvrdené tlačivo od ZP a prípadne vypísaný šek. Takže s ním nemajú nijakú prácu. Stačí podpísať a zaplatiť.
Mirka123
23.06.08,09:21
Ako si osobne zisťuješ uhradené preddavky? Povedia ti to na poisťovni? Tlačivá osobne odnášam aj ja, aj šeky vypisujem, ale žeby mi poskytli nejaké info o cudzej osobe ???

Mirka
Milan Benka
23.06.08,10:56
no veď to nikto nevidí koľko nás to všetko stojí, každý len povie:"Toľko peňazí za jeden papier?" prosím napíšte niekto aspoň orientačnu sumu fakt netušim koľko beriete za RZZP, dúfam, že nie všetci to robíte grátis k daňovemu ako mi nedávno povedal jeden známy, vďaka


Ja beriem za RZZP 300 Sk. Neviem či je to málo alebo veľa, ale keď si všetko spočítam, tak mi to vychádza tak akurát. A to je rovnaká cena či robím B, S alebo X.

Mirka


Ja som chcela vedieť orientačne, lebo ja beriem 500,- Sk za jedno RZZP s tým, že si osobne zistím ich uhradené preddavky na r. 2007 (ako to eviduje ZP), osobne odnesiem do ZP - dostanú potvrdené tlačivo od ZP a prípadne vypísaný šek. Takže s ním nemajú nijakú prácu. Stačí podpísať a zaplatiť.

Tak málo si cenníte svoj čas a vedomosti ?
jess
23.06.08,11:00
Ako si osobne zisťuješ uhradené preddavky? Povedia ti to na poisťovni? Tlačivá osobne odnášam aj ja, aj šeky vypisujem, ale žeby mi poskytli nejaké info o cudzej osobe ???

Mirka

Ja mám napríklad splnomocnenie. Bola som v ZP, ukázala im ho, že chcem vedieť koľko zaplatil a tak a teta bola taká milá, že keď som jej povedala základ dane, tak mi vypísala celé tlačivo RZZP a ja som ho za klienta len podpísala. :):D
Zoltán Kovács
23.06.08,12:38
Tak málo si cenníte svoj čas a vedomosti ?

Aká je cena u teba za szčo celý rok, minimálne odvody. A podľa základu dane výsledok je 0,- Sk. Nepotrebuješ nič zisťovať v poisťovni, všetky podklady máš.
hanka kralova
24.06.08,06:50
Tažko odpovedať. Dám ti link na tému aby si mala trošku prehľad:

http://www.porada.sk/t71171-cennik-uctovnych-prac-na-rok-2008-a.html
Dakujem, nastudujem si to :)
Milan Benka
24.06.08,07:03
Aká je cena u teba za szčo celý rok, minimálne odvody. A podľa základu dane výsledok je 0,- Sk. Nepotrebuješ nič zisťovať v poisťovni, všetky podklady máš.

Ak príde k Vám živnostník spraviť napr revíznu prehliadku na plyn. kotol alebo niečo podobné, zaujíma sa o Vaše príjmy, základ dane, aké vysoké odvody platíte ? Tiež si nemusí nič zisťovať, popozerá, príp. niečo premeria a hodí cifru, pri ktorej sa niekedy ide hlava zatočiť. Ale je to nutnosť. Bez revíznych správ Vám nepripoja plyn, elektrinu.

Jedna známa poslala cca 2 mesiace dozadu sms-ku všetkým klientom, že tohto roku nerobí RZZP a keď tak v cene 1000,- Sk. Pokiaľ viem, nezbavila sa ich týmto spôsobom.
evina
24.06.08,07:18
Stále zabúdame sami na jednu vec - klienti nám platia za naše know-how, čo v preklade znamená vedieť-ako:), rozsah vykonanej práce a naše náklady do práce vložené a nie naopak :)...
Erika-ežka
24.06.08,07:38
Tak málo si cenníte svoj čas a vedomosti ?
Ďakujem za "povzbudenie" a to som už mala pocit, či nie som drahá...
Ale keď si spočítam náklady - nájom kancelárie, školenie, literatúru, atď..atď..... trebárs aj čas čo strávim v rade v ZP.... tak to som určite ešte pod cenou.... a tak vám poviem... vlani jedna moja klientka mi hneď povedala, že si to sama urobí. Nakúpila si knižky, študovala v novinách v časopisoch ako sa to robí a stále mi vyvoláva, že čo do ktorého riadku... tak som jej povedala, že buď ti to urobím ja a ty mi za to zaplatíš, alebo sa budeš musieť s tým potrápiť. Po mesiaci mi zavolala, že čo za to beriem a keď som jej povedala sumu tak mi povedala : "len toľko?--- ja som si myslela že oveľa viac" , pretože už do toho aspoň nakukla čo to obnáša.
A ten kto za to nechce zaplatiť, tak aj 100 Sk sa mu bude zdať veľa a bude hundrať, že za čo? za tých pár papierov? .... tak taký nech si tých pár papierov vypisuje sám :rolleyes:
evina
24.06.08,08:48
Ďakujem za "povzbudenie" a to som už mala pocit, či nie som drahá...
Ale keď si spočítam náklady - nájom kancelárie, školenie, literatúru, atď..atď..... trebárs aj čas čo strávim v rade v ZP.... tak to som určite ešte pod cenou.... a tak vám poviem... vlani jedna moja klientka mi hneď povedala, že si to sama urobí. Nakúpila si knižky, študovala v novinách v časopisoch ako sa to robí a stále mi vyvoláva, že čo do ktorého riadku... tak som jej povedala, že buď ti to urobím ja a ty mi za to zaplatíš, alebo sa budeš musieť s tým potrápiť. Po mesiaci mi zavolala, že čo za to beriem a keď som jej povedala sumu tak mi povedala : "len toľko?--- ja som si myslela že oveľa viac" , pretože už do toho aspoň nakukla čo to obnáša.
A ten kto za to nechce zaplatiť, tak aj 100 Sk sa mu bude zdať veľa a bude hundrať, že za čo? za tých pár papierov? .... tak taký nech si tých pár papierov vypisuje sám :rolleyes:


...ak vôbec príde na to do ktorého tlačiva :D
Zoltán Kovács
24.06.08,08:52
Ak príde k Vám živnostník spraviť napr revíznu prehliadku na plyn. kotol alebo niečo podobné, zaujíma sa o Vaše príjmy, základ dane, aké vysoké odvody platíte ? Tiež si nemusí nič zisťovať, popozerá, príp. niečo premeria a hodí cifru, pri ktorej sa niekedy ide hlava zatočiť. Ale je to nutnosť. Bez revíznych správ Vám nepripoja plyn, elektrinu.

Jedna známa poslala cca 2 mesiace dozadu sms-ku všetkým klientom, že tohto roku nerobí RZZP a keď tak v cene 1000,- Sk. Pokiaľ viem, nezbavila sa ich týmto spôsobom.

Ďakujem za objasnenie. Samozrejme, že ani ja nerobím rzzp za "babku", len som chcel vedieť kde som ja s cenou.
Erika-ežka
24.06.08,08:55
Ďakujem za objasnenie. Samozrejme, že ani ja nerobím rzzp za "babku", len som chcel vedieť kde som ja s cenou.
A len tak pre zaujímavosť, kde si s tou cenou? :cool:
Zoltán Kovács
24.06.08,08:57
A len tak pre zaujímavosť, kde si s tou cenou? :cool:

No nie je to tá tisícka, ale medzi 500 a 1000, podľa obtiažnosti, komplikácie a počtu potvrdení.....
Mirka123
24.06.08,09:00
A ja som s malou dušičkou pýtala tie 3 stovky, ale do budúcnosti už budem vedieť, čo pýtať. Vďaka za Poradu a túto tému.
Erika-ežka
24.06.08,09:28
Ešte takú perličku:
Moja známa účtovníčka z BB mi vravela, že jej klienti - SZČO povedali, že ZP v BB robia RZZP úplne zadarmo, lebo sa podnikatelia sťažovali, že ich účtovníci chcú za to aj peniaze. Stačí si doniesť potrebné informácie a ZP im to urobia.
Takže ZP - tešte sa na dlhočizné rady :D
Zoltán Kovács
24.06.08,09:31
Ešte takú perličku:
Moja známa účtovníčka z BB mi vravela, že jej klienti - SZČO povedali, že ZP v BB robia RZZP úplne zadarmo, lebo sa podnikatelia sťažovali, že ich účtovníci chcú za to aj peniaze. Stačí si doniesť potrebné informácie a ZP im to urobia.
Takže ZP - tešte sa na dlhočizné rady :D

Moja perlička:
Pobočka VšZP odmietla prevziať RZZP typ B s odôvodnením, že na riadku 26 sa má uvádzať suma predpisu poistného podľa RZZP za rok 2006 a nie skutočne zaplatené preddavky na r. 2007.

Aj keď to nemá logiku (ak tam uvediem iba predpis a nie skutočné platby, nikdy nevysporiadám preplatky, prípadne nedoplatky) ich systém je tak nastavený, že neviedia to na pobočkách zmeniť. Teda systém natvrdo ťahá na r.26 predpis platieb na základe RZZP 2006.

A potom účtovník je ten "blbý", ktorý nevie vyhotoviť rzzp.
Milan Benka
24.06.08,09:34
Moja perlička:
Pobočka VšZP odmietla prevziať RZZP typ B s odôvodnením, že na riadku 26 sa má uvádzať suma predpisu poistného podľa RZZP za rok 2006 a nie skutočne zaplatené preddavky na r. 2007.

Aj keď to nemá logiku (ak tam uvediem iba predpis a nie skutočné platby, nikdy nevysporiadám preplatky, prípadne nedoplatky) ich systém je tak nastavený, že neviedia to na pobočkách zmeniť. Teda systém natvrdo ťahá na r.26 predpis platieb na základe RZZP 2006.

A potom účtovník je ten "blbý", ktorý nevie vyhotoviť rzzp.


A ešte má tú drzosť a pýta si za túto nevedomosť peniaze ;)

:D:D:D:D:D:D:D:D:D
skonline
24.06.08,09:35
to sa asi netýka len BB,ale celého Slovenska, konkretne klientov VSZP - ak vedia na pracovisku VSZP povedat pozadovane udaje vid http://www.vszp.sk/showdoc.do?docid=564#
Zoltán Kovács
24.06.08,09:38
A ešte má tú drzosť a pýta si za túto nevedomosť peniaze ;)

:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Veru tak. A nepomohlo ani predloženie pokynov na vyplnenie tlačiva B zo stránky www.rzzp.sk (http://www.rzzp.sk), kde je jasne uvedené čo sa uvádza na r.26. Keď klient volal začal som pochybovať o správnosti vyplnenia.
Milan Benka
24.06.08,09:39
to sa asi netýka len BB,ale celého Slovenska, konkretne klientov VSZP - ak vedia na pracovisku VSZP povedat pozadovane udaje vid http://www.vszp.sk/showdoc.do?docid=564#

Ale prečo nechcú robiť aj X- kové RZZP ? Veď to je univerzálne tlačivo, či nie ?
balunka
24.06.08,09:55
Ale prečo nechcú robiť aj X- kové RZZP ? Veď to je univerzálne tlačivo, či nie ?
S tým mám skúsenosti aj ja ,nechcú X-kové tlačivá,povedali mi, prečo si to komplikujem,keď S-kové je jednoduchšie.
To sa mi stalo minulý rok, ja som sa sťažovala priamo no riaditeľstve VšZP v Bratislave,pán riaditeľ sa mi písomne ospravedlnil,že ešte nemali žiadnu sťažnosť na pobočky!!!!!!!!
Asi by sa mal postaviť do radu a odniesť si svoje RZZP ,aby sa presvedčil.Alebo sa sťažujte vštci ,lebo to vyzerá,že len ja som nespokojná a všetko je v poriadku!!!???
liduska
24.06.08,10:51
S tým mám skúsenosti aj ja ,nechcú X-kové tlačivá,povedali mi, prečo si to komplikujem,keď S-kové je jednoduchšie.
To sa mi stalo minulý rok, ja som sa sťažovala priamo no riaditeľstve VšZP v Bratislave,pán riaditeľ sa mi písomne ospravedlnil,že ešte nemali žiadnu sťažnosť na pobočky!!!!!!!!
Asi by sa mal postaviť do radu a odniesť si svoje RZZP ,aby sa presvedčil.Alebo sa sťažujte vštci ,lebo to vyzerá,že len ja som nespokojná a všetko je v poriadku!!!???
Ja som sa vlani tiež sťažovala na pobočke v VšZP kde nechceli klientovi uznať RZZP na X-kovom tlačive, pracovníčka mi poveda že to nie je dobre lebo že to musím brať v širších súvislostiach , ale o aké širšie súvislosti by malo ísť už nevedela povedať. Tiež to bolo riešené cez riaditeľstvo v Bratislave.
liba2
24.06.08,11:02
Debata sa rozbehla aktuálnym smerom
a je tiež zaujímavá, ale všetci sme tu mimotemy.
Milan Benka
24.06.08,11:10
mimotemy
Je ešte na porade téma, kde nie je mrník ? :D:D:D
Monika V.
24.06.08,11:14
Ja sa vrátim k pôvodnej téme. Ja som za ročné zúčtovanie pýtala do 500,- Sk, aj to som mala problémy, pretože takmer všetci platia do ZP hociako, takže som si musela zisťovať platby na ZP. Dokonca sa niektorí na mňa pozerali, že koľko od nich pýtam.
evina
24.06.08,11:18
Ja sa vrátim k pôvodnej téme. Ja som za ročné zúčtovanie pýtala do 500,- Sk, aj to som mala problémy, pretože takmer všetci platia do ZP hociako, takže som si musela zisťovať platby na ZP. Dokonca sa niektorí na mňa pozerali, že koľko od nich pýtam.

Na to je jediný spôsob, vrátiť a povedať, že nech si to urobia sami....Myslím, že my bez vypracovania RZZP prežijeme :)
Ežor
24.06.08,11:19
Pracujem ako samostatná účtovníčka u súkromníka. Majitelia majú 3 firmy. 1xJU, 2xPU, platcovia DPH, robím hlásenie na colnicu, cestovné príkazy, mzdy pre 8 zamestnancov a 4 dohodárov, inventúry v 2 prevádzkach, vystavujem faktúry, uhrádzam príkazy do banky. Som dievča pre všetko, robím aj to čo nie je v popise práce účtovníčky a mzdárky. Plat 13 000 / z toho 5000 len tak/. Majiteľovi sa to zdá veľa. Má pravdu?
Petra29
24.06.08,11:22
Pracujem ako samostatná účtovníčka u súkromníka. Majitelia majú 3 firmy. 1xJU, 2xPU, platcovia DPH, robím hlásenie na colnicu, cestovné príkazy, mzdy pre 8 zamestnancov a 4 dohodárov, inventúry v 2 prevádzkach, vystavujem faktúry, uhrádzam príkazy do banky. Som dievča pre všetko, robím aj to čo nie je v popise práce účtovníčky a mzdárky. Plat 13 000 / z toho 5000 len tak/. Majiteľovi sa to zdá veľa. Má pravdu?
Nemá!! Je to málo.
evina
24.06.08,11:23
Pracujem ako samostatná účtovníčka u súkromníka. Majitelia majú 3 firmy. 1xJU, 2xPU, platcovia DPH, robím hlásenie na colnicu, cestovné príkazy, mzdy pre 8 zamestnancov a 4 dohodárov, inventúry v 2 prevádzkach, vystavujem faktúry, uhrádzam príkazy do banky. Som dievča pre všetko, robím aj to čo nie je v popise práce účtovníčky a mzdárky. Plat 13 000 / z toho 5000 len tak/. Majiteľovi sa to zdá veľa. Má pravdu?

Neviem, čo znamená 5 000 len tak....nie je vidno, koľko majú tie firmy dokladov, ale ak principiálne počítam, že PÚ pod 6 000 nerobím nikdy - to je už 12 000 a ak zvážim, že DPH a mzdy určite má pravdu len so svojho subjektívneho hľadiska. Mne sa to na prvý pohľad /nevieme rozsah dokladov/ zdá málo....
Monika V.
24.06.08,11:23
Na to je jediný spôsob, vrátiť a povedať, že nech si to urobia sami....Myslím, že my bez vypracovania RZZP prežijeme :)
No veď ano, už aj dnes potom čo som si prečítala, tak to lacnejšie ako za 500 robiť nebudem. Ja síce ešte nie so taká zabehnutá, nemám toľko práce a pomôže každá koruna, ale bez tých problémov sa zaobídem.;)
Zoltán Kovács
24.06.08,11:37
Neviem, čo znamená 5 000 len tak....nie je vidno, koľko majú tie firmy dokladov, ale ak principiálne počítam, že PÚ pod 6 000 nerobím nikdy - to je už 12 000 a ak zvážim, že DPH a mzdy určite má pravdu len so svojho subjektívneho hľadiska. Mne sa to na prvý pohľad /nevieme rozsah dokladov/ zdá málo....

Málo? Je to almužna. Preboha u nás upratovačka pod 10 tisíc metlu neberie do ruky.
evina
24.06.08,11:46
Málo? Je to almužna. Preboha u nás upratovačka pod 10 tisíc metlu neberie do ruky.

Ale nie všade sú tak upratovačky dobre platené ...:D
Zoltán Kovács
24.06.08,11:47
Ale nie všade sú tak upratovačky dobre platené ...:D

TO je pravda, ale aj tak. Neviem si predstaviť tú zodpovednosť za toľko peňazí, keď náplň práce je taká obširná.
liba2
24.06.08,11:48
Tiež treba vziať do úvahy, ze Ežor je zamestnaná - nemá žiadnu réžiu....
Denda
24.06.08,11:54
Tak isto berme do úvahy aj pracovnú vyťaženosť a výkonnosť u zamestnanca na 8 hodinový pracovný čas. Tiež ma prekvapuje ak si samostatná účtovníčka vo firme zrazu priberie aj mzdovú a personálnu agendu. To svedčí buď o tom, že "má čas" alebo nevie povedať, že je to úplne iná parketa, čo s účtovníctvom ako takým nemá nič spoločné.
Ežor
24.06.08,12:32
Nastupovala som aj ako účtovníčka, mzdárka a sekretárka v jednom.
Denda
24.06.08,12:55
Nastupovala som aj ako účtovníčka, mzdárka a sekretárka v jednom.
Kombinácia, pri ktorej zrejme nikdy nedosiahnete spokojnosť;)
Pre Vás je prioritné stanoviť si čas, nervy, výhody a nevýhody zotrvania v takejto pozícii. Čo sa týka ceny - nemôžete porovnávať finančné hodnotenie aké by ste mali keby ste bola zvlášť účtovníčka, mzdárka a sekretárka.:)
datatip
14.08.08,11:34
Z Púchova. Nie som nejaký drahý. :-)
V každom prípade sa jedná o DOHODU DVOCH strán, zadávateľa zákazky a spracovateľa. Ja osobne som tiež na začiatku r.2008 zvýšil = "upravil" sadzby za spracovanie na Braňovu úroveň. Osobná skúsenosť je taká, že niektorí klienti hľadali inú náhradu, avšak nakoniec vzhľadom na poskytovaný KOMPLETNÝ SERVIS ( aj poradenstvo ) sa vrátili. Netreba sa podceňovať, a ni v snahe o získanie nových klientov "PODLIEZAŤ CENY " !!!!!!!!!!
hanka kralova
07.09.08,11:54
dobry den, mam jednu asi dost laicku otazku, hladame uctovnika, takze studujem na porade cennik.

pokial pojdeme podla polozkoveho cennika, napriklad 25-30 sk za polozku (sro, platca DPH), znamena to, ze kazdu vec ktoru dame do nakladov je fakticky pre nas drahsia o 25 sk? to znamena postovu znamku alebo listok do uctovnictva uz do nakjladov teraz nebudeme radsej davat, aby sme neboli na nich stratovi? rozumiem tomu dobre?

vopred dakujem za nazor :)
Zoltán Kovács
07.09.08,11:59
dobry den, mam jednu asi dost laicku otazku, hladame uctovnika, takze studujem na porade cennik.

pokial pojdeme podla polozkoveho cennika, napriklad 25-30 sk za polozku (sro, platca DPH), znamena to, ze kazdu vec ktoru dame do nakladov je fakticky pre nas drahsia o 25 sk? to znamena postovu znamku alebo listok do uctovnictva uz do nakjladov teraz nebudeme radsej davat, aby sme neboli na nich stratovi? rozumiem tomu dobre?

vopred dakujem za nazor :)

Prečo by ste boli stratovy, veď predsa aj ten účtovník chce mať zaplatenú svoju prácu. A je to dosť zodpovedná práca predsa. Ale aby ste pochopili položkovité ceny:

Nákup kolku v hodnote 1.000,- Sk. Pre účtovníka je to zápis 5xx/211 to je jedna položka za 25 - 30 Sk.

P.S. Prečo nerobí problém podnikateľom zaplatiť právnikovi za každú aj načatú hodinu aj ťažké tisícky, a keď účtovník si vyžiada adekvátne ohodnotenie svojej práce, už je zle?
hanka kralova
07.09.08,12:13
Prečo by ste boli stratovy, veď predsa aj ten účtovník chce mať zaplatenú svoju prácu. A je to dosť zodpovedná práva predsa. Ale aby ste pochopili položkovité ceny:

Nákup kolku v hodnote 1.000,- Sk. Pre účtovníka je to zápis 5xx/211 to je jedna položka za 25 - 30 Sk.....
Ospravedlnujem sa, slovo stratovi bolo asi zle pouzite, chcela som si len potvrdit, ci je to naozaj tak, ze sa nam asi neoplati davat do nakladov drobne polozky ako napriklad listok na MHD, pretoze listok v BA stoji 18 Sk, k tomu pridam 25-30 Sk za zauctovanie, cize kazda jazda nas automaticky stoji namiesto 18 Sk az 48 Sk.

Asi sa treba snazit vzdy nakupit vela malych poloziek na jednu potvrdenku. Ospravedlnujem sa Smith :)
Zoltán Kovács
07.09.08,12:15
Ospravedlnujem sa, slovo stratovi bolo asi zle pouzite, chcela som si len potvrdit, ci je to naozaj tak, ze sa nam asi neoplati davat do nakladov drobne polozky ako napriklad listok na MHD, pretoze listok v BA stoji 18 Sk, k tomu pridam 25-30 Sk za zauctovanie, cize kazda jazda nas automaticky stoji namiesto 18 Sk az 48 Sk.

Asi sa treba snazit vzdy nakupit vela malych poloziek na jednu potvrdenku. Ospravedlnujem sa Smith :)

Nemusíš sa ospravedlňovať, to je v poho. Tie drobné nákupy nie každý účtovník účtuje samostatne, ale osve za týždeň na jeden VPD napr. Potom tá cena je primeraná.
Stefan2005
07.09.08,12:22
d... kazdu vec ktoru dame do nakladov je fakticky pre nas drahsia o 25 sk...

ak sa pozrieme na to z tejto stránky, tak máš vlastne pravdu. Logicky z toho vychádza, že napríklad dať zaúčtovať jednotlivý nákup v hodnote pod 25 Sk sa neoplatí. Ale nie vždy je možná takáto úvaha - veľakrát treba účtovať i o halierových položkách - veď o tom je účtovníctvo: úplné a pravdivé zobrazenie skutočnosti....

Ale na druhej strane je tu možnosť podnikateľa zracionalizovať (a tým aj zlacniť) svoje chovanie: napr. nebude každý druhý deň nakupovať jeden kotúčik TP, čistiaceho prostriedku, a pod., ale urobí každý mesiac jeden veľký nákup; alebo nebude každý deň vyberať z bankomatu 200 korún, ale vyberie dostatočnú hotovosť napr. na 10 dní, atď.

Ušetrí potom nielen na svojich výdavkoch (napr. za účtovnú položku - pokiaľ sa nedohodne na paušálnom účtovaní), ale ušetrí aj prácu účtovníkovi....
hanka kralova
07.09.08,12:44
poprosim vas o radu, vobec nevieme odhadnut, kolko poloziek to bude, ani aky obrat budeme mat, sro sa prave zalozila, zatial mame podpisanu jednu zmluvu s investorom... ako by ste to riesili na nasom mieste s platom pre uctovnika?

rozmyslala som: zrejme pri malom objeme pre zaciatok by bolo vhodne dohodnut sa na polozkovom honorari, a po roku uvidime ako sme na tom? vopred dakujem :)
Zoltán Kovács
07.09.08,12:48
poprosim vas o radu, vobec nevieme odhadnut, kolko poloziek to bude, ani aky obrat budeme mat, sro sa prave zalozila, zatial mame podpisanu jednu zmluvu s investorom... ako by ste to riesili na nasom mieste s platom pre uctovnika?

rozmyslala som: zrejme pri malom objeme pre zaciatok by bolo vhodne dohodnut sa na polozkovom honorari, a po roku uvidime ako sme na tom? vopred dakujem :)

Z vlastnej skúsenosti: väčšina začínajúcich spoločnosti takto postupuje. Zo začiatku položkovita cena, a postupom času sa prechádza na pausálne určenie ceny.
hanka kralova
07.09.08,12:56
Z vlastnej skúsenosti: väčšina začínajúcich spoločnosti takto postupuje. Zo začiatku položkovita cena, a postupom času sa prechádza na pausálne určenie ceny.
Srdecna vdaka, uz len nejakeho najst, mam sice jedneho znameho uctovnika, ale moc sa mi nechce, aby mi videl kompletne do kuchyne :), asi by som radsej niekoho cudzieho, asi nazriem do inzeratov na porade, este raz dakujem.
Stefan2005
07.09.08,13:26
... ako by ste to riesili na nasom mieste s platom pre uctovnika?...

neviem či sa rozumieme - chcete účtovníka zamestnať, alebo dať si robiť účtovníctvo dodávateľsky - lebo v prvom prípade je potom bezpredmetné baviť sa o účtovných položkách, v druhom prípade o plate....


...ale moc sa mi nechce, aby mi videl kompletne do kuchyne ....

uisťujem ťa, že každý dobrý účtovník ti bude "vidieť do kuchyne" :) - bez toho sa totiť nedá viesť účtovníctvo a najmä urobiť ročná závierka....
hanka kralova
07.09.08,13:34
neviem či sa rozumieme - chcete účtovníka zamestnať, alebo dať si robiť účtovníctvo dodávateľsky - lebo v prvom prípade je potom bezpredmetné baviť sa o účtovných položkách, v druhom prípade o plate....

uisťujem ťa, že každý dobrý účtovník ti bude "vidieť do kuchyne" :) - bez toho sa totiť nedá viesť účtovníctvo a najmä urobiť ročná závierka....
1/ ako zamestnanca urcite zatial nie, zatial bude stacit externy uctovnik
2/ asi mi bude menej vadit, ked mi bude do kuchyne vidiet niekto cudzi ako sused v dome :)
Betina2
09.09.08,10:27
P.S. Prečo nerobí problém podnikateľom zaplatiť právnikovi za každú aj načatú hodinu aj ťažké tisícky, a keď účtovník si vyžiada adekvátne ohodnotenie svojej práce, už je zle?[/quote]

Keby len za právnika...Ja som bola na prehliadke u lekára a veru ten jeho cenník bol dosť drahý. :mad: Za vyšetrenie + UVZ + CTG dám každý týždeň 1200,- a to trvalo zakaždým spolu asi 1/2 hodiny. Za vstupné vyšetrenie a založenie karty ešte viac. Takže už nielen právnici majú takéto ceny. Ale tiež som ochotná za overenú kvalitu platiť vysokú cenu a napriek tej cene som spokojná. Bodaj by to aj naši klienti už konečne pochopili ! My máme tiež veľkú zodpovednosť a kým oni si užívajú, my riešime ich problémy a šetríme im peniaze na pokutách. Kamarátka pracujúca vo finančnej skupine sa vyjadrila, že by v živote nerobila účtovníctvo, lebo podľa nej je to slabo platené (aj u nich). A to pracuje vo veľkej nadnárodnej spoločnosti (ako šéfka úseku). A má pravdu. V mnohých prípadoch sekretárka alebo šofér dostane viac a pritom nemá nadčasy a víkendovú prácu (len možno sem tam)+ celoživotné vzdelávanie. A to učitelia vyskakujú, že majú málo (v prepočte na odrobené hodiny majú často viac ako my). Asi pôjdem učiť. Veď zákonné podmienky spľňam. A budem mať 4 t. prázdnin vkuse a čas na deti.:mee:

Ozaj, všetko v posledných mesiacoch rapídne zdraželo. Zvyšovali ste aj Vy ceny ? Ak, tak o koľko (%) ? Lebo mužovi teraz znovu zvyšovali základnú mzdu o asi 8 % a ja mám ceny rovnaké od 2005.
Zoltán Kovács
09.09.08,10:48
Ozaj, všetko v posledných mesiacoch rapídne zdraželo. Zvyšovali ste aj Vy ceny ? Ak, tak o koľko (%) ? Lebo mužovi teraz znovu zvyšovali základnú mzdu o asi 8 % a ja mám ceny rovnaké od 2005.


To, že máš ceny na úrovni r. 2005 môžeš len ty sama (bez urážky). Ale ako inšpiráciu ti dám linky:

http://www.porada.sk/t71171-cennik-uctovnych-prac-na-rok-2008-a.html
http://www.porada.sk/t83665-cennik-uctovnych-prac-v-eur-od-2009-a.html

Ja napríklad každé 2 roky prehodnocujem svoje ceny. A tento rok je to na rade znova. (len aby ma potom neupodozrievali, že zvyšujem ceny kvôli euru :D).
Betina2
09.09.08,11:49
Ja som mala ceny z 2005 podľa všetkého dosť vysoko, tak preto som ich nemenila až na pár drobností. Ale mám pocit, že už nastal správny čas na zmenu, lebo okrem zvyšovania cien potravín, benzínu.... avizujú aj nemalé zvýšenie cien služieb.

A podozrievať Ťa, že zvyšuješ kvôli Euru nemôžu, ved každý vidí, že aj vstupy zdražievajú.
andreaS
10.09.08,11:33
Kolko by ste pytali za nahodenie skladu, skladovych poloziek (prijem tovaru) zaroven nahodit nanovo kazdu jednu fakturu s "tahanim" poloziek zo skladu ako aj sluzieb v Omege.

Firma vznikla koncom roka 2007 (tam je velmi malo pohybov, cca 10 kariet, plus vyhotovenych 9 faktur), ale trebalo zacat nahadzovanim odvtedy.

V roku 2008 vytvorenych cca 70 skladovych kariet plus karty sluzieb v rovnakom pocte. Nanovo nahodit 570 faktur (mesacne sa opakuje cca 30 faktur, to su pausalne fakturacie) ostatne maju priemerne 5 poloziek (skladove karty ako aj sluzbove karty). Plus nahodit nakomplet vsetok prijem tovaru. Zaroven pri nahadzovani tych faktur nahodit aj nakomplet vsetkych partnerov.

Odovzdavam to uplne hotove, plus robim este taku prirucku, aby vedeli rychlo pridavat faktury aj robit s tym skladom. :)

Takze na zaver otazocka: poradte kolko za to pytat? :)
denino
14.09.08,13:59
Viem, že otázok typu koľko za to je tu strašne veľa a už sa na to asi ani nechce odpovedať, napriek tomu Vás poraďáci prosím o názor...

PÚ, mesačný platiteľ DPH:

- dodavateľské fa - cca 100/mesačne
- odberateľské fa - cca 10/mesačne + vystavovanie faktúr
- 2 bežné účty /cca 60 + 110 položiek/
- 6 motorových vozidiel - leasing
- účtovanie miezd + celá personalistika / 20 zamestnancov, z toho 2 - príspevok z úradu práce/
- pokladňa - cca 30 položiek/mesačne

Koľko za to pre živnostníka ( účtovanie v sídle firmy ) ?

Ďakujem
denino
14.09.08,17:20
Prepáčte, skúšam či sa niekto nenájde, kto by odpovedal. Ď.
KEJKA
14.09.08,19:19
40000-50000 Sk
cloe
14.09.08,19:34
40000-50000 Sk

To je vtip:D Neviem, či aj polovicu zaplatia. Zdá sa mi to strašne veľa. Možno
20 000,-.
KEJKA
15.09.08,07:12
40000-50000 Sk


To je vtip:D Neviem, či aj polovicu zaplatia. Zdá sa mi to strašne veľa. Možno
20 000,-.
odpovedala som na otázku, kolko pytat, nie kolko zaplatia.
nerobim vtipy.
Danila
15.09.08,08:13
To je vtip:D Neviem, či aj polovicu zaplatia. Zdá sa mi to strašne veľa. Možno
20 000,-.Nech rátam, ako rátam, položku za položkou, nevidím dôvod pre vyššiu fakturáciu, ako 20.000.-Sk. A to vôbec nie som z lacného kraja. ;)
denino
15.09.08,19:11
Ďakujem všetkým za názor.
D.
Erika-ežka
22.09.08,07:41
Chcem sa opýtať, ako zohľadňujete vo svojich cenách, keď robíte klientovi aj Internetbanking, korešpondenciu, zasielanie faktúr ... o koľko zvýšite svoj paušál?
Ten internetbanking myslím tak, že upozorním klienta telefonicky, že taká a taká faktúra je už v lehote splatnosti, že má dať toľko na účet a on mi odobrí, či to môžem uhradiť.
Prosím o cenné rady :cool: ...
Zoltán Kovács
22.09.08,07:45
Chcem sa opýtať, ako zohľadňujete vo svojich cenách, keď robíte klientovi aj Internetbanking, korešpondenciu, zasielanie faktúr ... o koľko zvýšite svoj paušál?
Ten internetbanking myslím tak, že upozorním klienta telefonicky, že taká a taká faktúra je už v lehote splatnosti, že má dať toľko na účet a on mi odobrí, či to môžem uhradiť.
Prosím o cenné rady :cool: ...

Dobre chápem, že disponuješ s účtom v banke klienta? To je dosť veľka zodpovednosť. A k tomu korešpondencia. Mesačne minimálne 1500-2000. VeĎ vlastne robíš pre neho aj sekretárku.
cactus
22.09.08,08:24
Chcem sa opýtať, ako zohľadňujete vo svojich cenách, keď robíte klientovi aj Internetbanking, korešpondenciu, zasielanie faktúr ... o koľko zvýšite svoj paušál?
Ten internetbanking myslím tak, že upozorním klienta telefonicky, že taká a taká faktúra je už v lehote splatnosti, že má dať toľko na účet a on mi odobrí, či to môžem uhradiť.
Prosím o cenné rady :cool: ...


Dobre chápem, že disponuješ s účtom v banke klienta? To je dosť veľka zodpovednosť. A k tomu korešpondencia. Mesačne minimálne 1500-2000. VeĎ vlastne robíš pre neho aj sekretárku.

povedala by som, že záleží od počtu položiek, a tiež stále vyvolávať... to tiež niečo stojí, takže ak je to aspoň 2x týždenne, tak by som sa priklonila k Zoleemu.
Erika-ežka
22.09.08,08:34
Dobre chápem, že disponuješ s účtom v banke klienta? To je dosť veľka zodpovednosť. A k tomu korešpondencia. Mesačne minimálne 1500-2000. VeĎ vlastne robíš pre neho aj sekretárku.
Vieš, ale poznáme sa dákych 15 rokov, tak mi plne dôveruje, firma nemá veľa položiek, fakt len zopár faktúr, 2 autá a jedného dohodára a "zabila" som vyššiu cenu, že keby som to prerátala na položku, tak je to veľa, len som si pomyslela, že keď mu budem robiť takú "sekretárku" tak len za príplatok. Aj keď tuším som niekde čítala, že PÚ by sa pod 5.000 nemalo robiť ...
Zajtra mi má prísť nový klient, chce zmeniť účtovníčku, aj keď PÚ v priebehu roka... to znie ako samovražda ... no neviem akú cenu mu idem povedať, keď ja robím väčšinou za paušál, len viem čo to obnáša a toto nebudem vedieť. V takom prípade pýtate za položku a za každý výkaz (napr. DPH) osobitne?
Erika-ežka
22.09.08,08:36
povedala by som, že záleží od počtu položiek, a tiež stále vyvolávať... to tiež niečo stojí, takže ak je to aspoň 2x týždenne, tak by som sa priklonila k Zoleemu.
Ďakujem za radu... aj ja si myslím :cool:
cactus
22.09.08,08:43
Vieš, ale poznáme sa dákych 15 rokov, tak mi plne dôveruje, firma nemá veľa položiek, fakt len zopár faktúr, 2 autá a jedného dohodára a "zabila" som vyššiu cenu, že keby som to prerátala na položku, tak je to veľa, len som si pomyslela, že keď mu budem robiť takú "sekretárku" tak len za príplatok. Aj keď tuším som niekde čítala, že PÚ by sa pod 5.000 nemalo robiť ...
Zajtra mi má prísť nový klient, chce zmeniť účtovníčku, aj keď PÚ v priebehu roka... to znie ako samovražda ... no neviem akú cenu mu idem povedať, keď ja robím väčšinou za paušál, len viem čo to obnáša a toto nebudem vedieť. V takom prípade pýtate za položku a za každý výkaz (napr. DPH) osobitne?
U nás by to bola cena asi takto:
25 - 30 Sk za položku, ale v prípade, že nepresiahne mesačne 3 000 Sk, tak najmenej 3 000. Lenže záleží aj či je plátca DPH, či má zahraničné FA atď...
Erika-ežka
22.09.08,08:58
U nás by to bola cena asi takto:
25 - 30 Sk za položku, ale v prípade, že nepresiahne mesačne 3 000 Sk, tak najmenej 3 000. Lenže záleží aj či je plátca DPH, či má zahraničné FA atď...
Je plátcom DPH a neviem či nerobí zákazkovú výrobu ... budem sa asi radšej snažiť dohodnúť, nech si to účtovníčka dokončí, aby som mala podklady v poriadku a hlavne aby som sa mala od čoho odraziť.
Takže minimum za PÚ beriete 3.000 ? A robíte a posielate aj faktúry, úhrady, nejaké odpovede na listy (korešpondenciu) , štatistiku, odsúhlasenie pohľad. a záväzkov, návrhy val.zhr. na rozdelenie HV , atď... atď ..... ? či to si robia sami?
Lebo myslím si, že aj takéto veci by sa mali v tej výslednej sume odzrkadliť ...
Zoltán Kovács
22.09.08,09:00
Je plátcom DPH a neviem či nerobí zákazkovú výrobu ... budem sa asi radšej snažiť dohodnúť, nech si to účtovníčka dokončí, aby som mala podklady v poriadku a hlavne aby som sa mala od čoho odraziť.
Takže minimum za PÚ beriete 3.000 ? A robíte a posielate aj faktúry, úhrady, nejaké odpovede na listy (korešpondenciu) , štatistiku, odsúhlasenie pohľad. a záväzkov, návrhy val.zhr. na rozdelenie HV , atď... atď ..... ? či to si robia sami?
Lebo myslím si, že aj takéto veci by sa mali v tej výslednej sume odzrkadliť ...

No za tých 3 tisíc čiste iba spracovanie účta si viem predstaviť. Nič iné.
Žiadna korešpondencia, vystavovanie fa..... atď.
Erika-ežka
22.09.08,09:08
No za tých 3 tisíc čiste iba spracovanie účta si viem predstaviť. Nič iné.
Žiadna korešpondencia, vystavovanie fa..... atď.
Takže keď som si k tomu dala dve tisícky, nemusím mať výčitky svedomia :cool:
Ďakujem.
cactus
22.09.08,09:19
Je plátcom DPH a neviem či nerobí zákazkovú výrobu ... budem sa asi radšej snažiť dohodnúť, nech si to účtovníčka dokončí, aby som mala podklady v poriadku a hlavne aby som sa mala od čoho odraziť.
Takže minimum za PÚ beriete 3.000 ? A robíte a posielate aj faktúry, úhrady, nejaké odpovede na listy (korešpondenciu) , štatistiku, odsúhlasenie pohľad. a záväzkov, návrhy val.zhr. na rozdelenie HV , atď... atď ..... ? či to si robia sami?
Lebo myslím si, že aj takéto veci by sa mali v tej výslednej sume odzrkadliť ...

za evidenciu DPH a výkaz 1000 Sk, FA nerobím, iba účtujem, korešpondenciu vôbec nevidím, štatistiku si dám zaplatiť, keď sa vyžaduje, odsúhlasenie záväzkov a pohľadávok - to je súčasťou ročnej inventárizácie a uziávierok, a zápisy z valného zhromaždenia to je naviac, tak to je v cenníku. a príprava daňového priznania je tiež zvlášť.
Erika-ežka
22.09.08,10:00
za evidenciu DPH a výkaz 1000 Sk, FA nerobím, iba účtujem, korešpondenciu vôbec nevidím, štatistiku si dám zaplatiť, keď sa vyžaduje, odsúhlasenie záväzkov a pohľadávok - to je súčasťou ročnej inventárizácie a uziávierok, a zápisy z valného zhromaždenia to je naviac, tak to je v cenníku. a príprava daňového priznania je tiež zvlášť.
Ďakujem krásne za cennú radu. A za takú štatistiku, ročnú inventarizáciu, DP a zápisy z VZ čo pýtate? Viem že je to individuálne, ale chcela by som si vypracovať nejaký svoj cenník, čo je dosť ťažké, aby som nestratila ani klientov, ale zase aby som nerobila, len preto, aby som niečo robila ...
Keď mám skôr také skúsenosti, že niekto je rád, že sa s papierovačkou firmy nezaťažuje a je ochotný za to zaplatiť a niekto to berie len ako nutné zlo, za ktoré sa musí aj platiť a je mu veľa akákoľvek suma ... ale to máme asi všetci také skúsenosti .
cactus
22.09.08,10:08
Ďakujem krásne za cennú radu. A za takú štatistiku, ročnú inventarizáciu, DP a zápisy z VZ čo pýtate? Viem že je to individuálne, ale chcela by som si vypracovať nejaký svoj cenník, čo je dosť ťažké, aby som nestratila ani klientov, ale zase aby som nerobila, len preto, aby som niečo robila ...
Keď mám skôr také skúsenosti, že niekto je rád, že sa s papierovačkou firmy nezaťažuje a je ochotný za to zaplatiť a niekto to berie len ako nutné zlo, za ktoré sa musí aj platiť a je mu veľa akákoľvek suma ... ale to máme asi všetci také skúsenosti .
skús si preštudovať tému

http://www.porada.sk/t71171-cennik-uctovnych-prac-na-rok-2008-a.html

a ešte

Cenníky už spracované sú v smithovom blogu tu: http://www.porada.sk/blog.php?b=96

a vyberieš si podľa svojho kraja a na svoje podmienky. Na takéto špecifické vypracovania sú ozaj špecifické aj ceny. Sama musíš posúdiť podľa náročnosti a podmienok spracovanie účta a ďalších náležitostí.
Erika-ežka
23.09.08,08:30
skús si preštudovať tému

http://www.porada.sk/t71171-cennik-uctovnych-prac-na-rok-2008-a.html

a ešte

Cenníky už spracované sú v smithovom blogu tu: http://www.porada.sk/blog.php?b=96

a vyberieš si podľa svojho kraja a na svoje podmienky. Na takéto špecifické vypracovania sú ozaj špecifické aj ceny. Sama musíš posúdiť podľa náročnosti a podmienok spracovanie účta a ďalších náležitostí.
Ďakujem, mám to tak cca preštudované, ako odrazový mostík je to fakt dobré, aj keď je to úplne individuálne. Musím na tom ešte popracovať .Ale "vrelá vďaka". ;)
Mydliarova
26.09.08,02:31
ahojte, kolegovia
som vaša nová kolegyňa na porade 2 mesiace a s veľkou radosťou čítam Vaše príspevky. Obzvlášť ma zaujal tento príspevok o plate účtovníčky, ktorý ste rozobrali, myslím si do detailov.
Aj ja spracovávam jednoduché a podvojné účtovníctvo pre živnostníkov a podnikateľov už 12 rokov. 8 rokov som bola zamestnávaná vo firmách na hlavný pracovný pomer. Odkedy som sa v r. 2002 vydala a postupne strávila svoj čas na materskej dovolenke 6 rokov, robila som (počas materskej) tie účtovnícke služby na dohodu. Počas 5-tich rokoch som mala 2 podvojné účtovníctva a 1 jednoduché účtovníctvo, doklady som spracovávala doma na svojom počítači v skorých ranných hodinách pri 2 deťoch. Nemala som nijaké problémy s vyplácaním odmeny za svoju prácu, bola som lacná 3000 Sk mesačne v čistom. vždy sme sa vedeli dohodnúť.
Po ukončení 3-ročnej materskej som od septembra nastúpila na polovičný prac.úväzok k jednému podnikateľovi na 6-7 hodín 2-3x do týždňa. Vediem mu jednoduché účtovníctvo na živnosť a podvojné účtovníctvo na s.r.o. s 2 prevádzkami. Za prácu som si požadovala 6000 Sk mesačne v čistom. V JU ma cca 4 VFA, 5 DFA, 10 pokl.dokladov a Výpis z BÚ 2.stranový + platca DPH kvartálny. V PÚ má cca 20-25 VFA, 10-15 DFA, 30-40 pokl.dokladov, Výpis z BU 2-3 strany + platca DPH kvartálny + mzdy 20 pracovníkov, personalistika,
a samozrejme, keďže pracujem priamo vo firme, aj ďalšie vypracovanie písomností, ktoré nesúvisia priamo s účtovníctvom. Majiteľovi sa to vidí veľa, tvrdí, že musím prihliadať na to, že sme v regióne Liptova a nie v BA, a že mám 2 maloleté deti. Od januára 2009 by som radšej pracovala na živnosť, ale faktúrovala mu 8000 Sk, pretože odvody si budem platiť sama.
Účtovníčky v našom okrese majú plat okolo 15000 Sk mesačne ale pracujú 8 hodín denne. Prosím, poraďte mi. Vopred díky.
Viera1000
26.09.08,08:40
prepačte možno tu aj odpoveď je, no ptrebujem to rýchlo aspoň približne .
Vediem mzdovu evidenciu, živnostníkovi s troma zamestnancami.
Zároveň jednoduché účtovníctvo asi tak ročne 50 účtovných položiek chce sa dohodnúť na cene. Je to pravý zákazník , ktorý by mi aj zaplatil. Doposiaľ som to roky robila grátis v rámci pribuzenských vzťahov.
liba2
26.09.08,08:46
cca 10.000 Sk/rok alebo 800 Sk/mesiac (podľa regiónu)
certik
29.09.08,09:59
Ahojte, našla som tu cenníky účtovných služieb, ale v žiadnom nie je,že ako je odstupňovaný paušál. Napr. do 50 dokladov 3.000 do 100 dokladov 5.000 atď. Alebo zle hľadám?
liba2
29.09.08,11:03
Ahojte, našla som tu cenníky účtovných služieb, ale v žiadnom nie je,že ako je odstupňovaný paušál. Napr. do 50 dokladov 3.000 do 100 dokladov 5.000 atď. Alebo zle hľadám?
Cenník je len počiatočné východisko - ako na to.
Môžeš si vytvoriť vlastné ceny podľa vlastných podmienok a podľa okolností u tvojho klienta.
Odstupňuj si paušál sama podľa zváženia - čo bude vyhovovať jednak tebe a jednak tvojim klientom.
certik
29.09.08,12:58
dakujem, dobre skúsim :)
Pru
22.10.08,18:10
Aj ja by som potrebovala poradiť, prišiel mi známy, že či mu budem robiť účto:
zatiaľ má len pár dokladov a pár položiek na výpise, vystavila som mu dve faktúry dvojstranové s rozpísanými položkami. JU, nie je platca dph. Už sa ma dvakrát pýtal na cenu, ale som mu povedala, že uvidím, podľa množstva dokladov. Skúsim zrátať na položky. Ale neviem, koľko by som mala pýtať, nejaká horybilná suma to určite nebude. poraďte
sway
22.10.08,18:22
Aj ja by som potrebovala poradiť, prišiel mi známy, že či mu budem robiť účto:
zatiaľ má len pár dokladov a pár položiek na výpise, vystavila som mu dve faktúry dvojstranové s rozpísanými položkami. JU, nie je platca dph. Už sa ma dvakrát pýtal na cenu, ale som mu povedala, že uvidím, podľa množstva dokladov. Skúsim zrátať na položky. Ale neviem, koľko by som mala pýtať, nejaká horybilná suma to určite nebude. poraďte


Na začiatku keď je iba pár dokladov si treba stanoviť paušál, ktorý zahrnie Tvoju robotu so založením nového účtovníctva...., všetko okolo toho..., pohybuje sa to asi rozdielne podľa regiónov... lebo podľa položiek bude vychádzať ozaj asi malá suma.
Ja sa vždy dohadujem na začiatku na obdobie 3 mesiacov, napríklad 1500,-/mesiac a viac podľa toho čo má klient a čo vyžaduje... s tým že v zmluve je uvedené, že po tomto období sa cena upraví na ďalšie obdobie podľa množstva dokladov a prác ktoré sa budú vyžadovať.;)
Pru
23.10.08,04:20
Ja som tiež tak rozmýšľala, že 500,- mesačne na začiatku a potom podľa dokladov upravím cenu. Neviem, či fa vystaviť na takú malú sumu mesačne, alebo za štvrťrok? ďakujem
liba2
23.10.08,09:10
Ja som tiež tak rozmýšľala, že 500,- mesačne na začiatku a potom podľa dokladov upravím cenu. Neviem, či fa vystaviť na takú malú sumu mesačne, alebo za štvrťrok? ďakujemNezabúdaj, že okrem tých "pár položiek" mu musíš viesť aj rôzne evidencie. A tiež záleží aj na tom akú máš réžiu - aj účtovný program niečo stojí.
Klien bezbolestne príjme zníženie ceny z tvojej strany, ale pri zvyšovaní ceny budeš musieť "bojovať".
misolga
23.10.08,20:50
Dnes mi volal dlhoročný a dobrý klient ktorému robím 8 rokov Pú/platca dph - za mesačný paušál 9500,-Sk a poprosil ma o úpravu ceny, nakoľko mu klesli tržby a kôli panike z finančnej krízy začínajú byť podnikatelia a firmy opatrnejší tak šetria na výdavkoch.Aj ten môj, lenže problém je v tom že on chce aby som mu dočasne znížila cenu o polovicu!!!Tak som mu ponúkla že mu začnem účtovať za počet spracovaných položiek v mesiaci aby som sa dostala aspoň na sumu 6000 -6500 Sk , no keď som si zrátala počet zápisov v denníku cca 350 riadkov, + mzdy 1 zamestnanec, štatistiky, vedenie skladovej evidencie, korešpondencia tak mi vychádza znovu suma okolo 9000 Sk..A teraz neviem ako ďalej - hlboko pod cenu pracovať nechcem tak rozmýšľam navrhnúť mu zľavu 30 % z fakturovanej sumy. Vychádzame spolu dobre, prešli sme bez problémov cez daňové kontroly a vždy mi platil načas, tak viem že by to bolo z jeho strany len dočasné riešenie ale pre mňa je ústupok - suma 4700 Sk veľa..
Ako by ste vy postupovali v mojom prípade, sľúbila som že zajtra sa dohodneme..:o
evina
23.10.08,20:58
Dnes mi volal dlhoročný a dobrý klient ktorému robím 8 rokov Pú/platca dph - za mesačný paušál 9500,-Sk a poprosil ma o úpravu ceny, nakoľko mu klesli tržby a kôli panike z finančnej krízy začínajú byť podnikatelia a firmy opatrnejší tak šetria na výdavkoch.Aj ten môj, lenže problém je v tom že on chce aby som mu dočasne znížila cenu o polovicu!!!Tak som mu ponúkla že mu začnem účtovať za počet spracovaných položiek v mesiaci aby som sa dostala aspoň na sumu 6000 -6500 Sk , no keď som si zrátala počet zápisov v denníku cca 350 riadkov, + mzdy 1 zamestnanec, štatistiky, vedenie skladovej evidencie, korešpondencia tak mi vychádza znovu suma okolo 9000 Sk..A teraz neviem ako ďalej - hlboko pod cenu pracovať nechcem tak rozmýšľam navrhnúť mu zľavu 30 % z fakturovanej sumy. Vychádzame spolu dobre, prešli sme bez problémov cez daňové kontroly a vždy mi platil načas, tak viem že by to bolo z jeho strany len dočasné riešenie ale pre mňa je ústupok - suma 4700 Sk veľa..
Ako by ste vy postupovali v mojom prípade, sľúbila som že zajtra sa dohodneme..:o

Navrhla by som mu tých 9 000 ako to vychádza od položky. Nie si predavačka, ktorá je platená od výšky tržieb /aj tak nie si vysoko za položku/a zníženie o 50% bez zníženia práce sa mi zdá nemorálne. . Ak neznížil počet dokladov nie je dôvod...To je môj názor
cloe
23.10.08,21:16
Dnes mi volal dlhoročný a dobrý klient ktorému robím 8 rokov Pú/platca dph - za mesačný paušál 9500,-Sk a poprosil ma o úpravu ceny, nakoľko mu klesli tržby a kôli panike z finančnej krízy začínajú byť podnikatelia a firmy opatrnejší tak šetria na výdavkoch.Aj ten môj, lenže problém je v tom že on chce aby som mu dočasne znížila cenu o polovicu!!!Tak som mu ponúkla že mu začnem účtovať za počet spracovaných položiek v mesiaci aby som sa dostala aspoň na sumu 6000 -6500 Sk , no keď som si zrátala počet zápisov v denníku cca 350 riadkov, + mzdy 1 zamestnanec, štatistiky, vedenie skladovej evidencie, korešpondencia tak mi vychádza znovu suma okolo 9000 Sk..A teraz neviem ako ďalej - hlboko pod cenu pracovať nechcem tak rozmýšľam navrhnúť mu zľavu 30 % z fakturovanej sumy. Vychádzame spolu dobre, prešli sme bez problémov cez daňové kontroly a vždy mi platil načas, tak viem že by to bolo z jeho strany len dočasné riešenie ale pre mňa je ústupok - suma 4700 Sk veľa..
Ako by ste vy postupovali v mojom prípade, sľúbila som že zajtra sa dohodneme..:o

Nesúhlasím, aby si išla s cenou dole. A jeho zaujíma, či ti to nebude chýbať?
Okrem toho, je to trochu mimo témy, ale zdá sa mi, že v obchodoch práve v tomto období idú ceny hore /základných vecí/. A my budeme za prácu požadovať menej??? Len preto, že je finančná kríza? Zdá sa, že to bude dobrá výhovorka pre viacerých. Ja naopak budem asi ceny zvyšovať. Ale teda len tým, ktorým sa o poznanie zvýšil počet položiek.
Viem, že je to zložitá situácia, tiež som mala nedávno konflikt s klientom, ktorému robím už 7 rokov a ceny som mu zvyšovala minimálne. Tak som mu oznámila, aká bude cena od nového roka, samozrejme aj patričným zdôvodnením, a takmer vyskočil z kože. Potom ho to prešlo a pristúpi na to.
Je to smutné ale život je boj.
misolga
24.10.08,06:20
Cloe, Evina vďaka za názory, pomohli ste mi pri rozhodovaní.Myslím že s podobným prípadom sa stretnú v budúcnosti aj iné účtovníčky - proste podnikatelia budú hľadať možnosti kde sa dá najľahšie pritlačiť aby dodávateľ šiel s cenou dole - a to sú účtovníci.V tejto téme sa rozoberá koľko pýtať za položku alebo akú paušálnu sumu, aby sme za svoju prácu boli primerane ohodnotený, ale je aj dobré vedieť ako reagovať v prípade keď vás tlačia s cenami dole ako v mojom prípade.
petovsan
24.10.08,14:27
Dnes mi volal dlhoročný a dobrý klient ...
... a z Tvojej finančnej krízy ten dlhoročný klient problémy mať nebude? :D:D:D ... ani ja by som nešla s cenou tak hlboko dolu ... a pravdepodobne by som
neuvažovala ani o nejakej zľave v % ... všetko bude drahšie a ja mám robiť za ceny z r.2004 ??? ... ešte ani € neprišlo v plnej paráde a len sa pozrite na ceny v obchodoch, ako nám krásne už teraz rastú ... a to nehovorím o tom kvante všetkých zákonov + pripočítajte prechod na €, ktoré treba ovládať ...kde na to brať čas a peniaze? ... a pre svoj dobrý pocit ... ak chcem robiť charitu, činím tak na iných frontoch ;) ... Z vlastnej skúsenosti viem, že ak niekto odíde, príde iný ... a možno aj zaujímavejší ... toľko môj názor
bepo
24.10.08,15:19
Myslím že s podobným prípadom sa stretnú v budúcnosti aj iné účtovníčky - proste podnikatelia budú hľadať možnosti kde sa dá najľahšie pritlačiť aby dodávateľ šiel s cenou dole - a to sú účtovníci.
No v USSteel prepustili externých dodávateľov na hodinu, to sa nejakému účtovníkovi len tak ľahko nestane takže určite na účtovníka sa nedá najľahšie pritlačiť. ;)
lela1809
01.12.08,09:35
a koľko by ste zapýtali za kvartálneho platcu DPH - kvetinárstvo??
Ďakujem
liba2
01.12.08,09:43
a koľko by ste zapýtali za kvartálneho platcu DPH - kvetinárstvo??
Ďakujem
http://www.porada.sk/870889-post675.html
Tu je tabuľka, stiahni si ju a dosať si svoje údaje o kvetinárstve - a dostaneš orientačnú cenu z ktorej môžeš vychádzať pri určení tvojej ceny.
lela1809
01.12.08,10:01
ĎAKUJEM veľmi pekne za pomoc:)
GARANTRANS
02.12.08,09:04
Ja som už videla faktúru za mzdy, kde si účtovali 700,- Sk za pracovníka. Ja mám tiež sadzbu 350 Sk a v tom je všetko až po prevodný príkaz
kattka.c
02.12.08,12:24
Ja som videla za 1100SK jedna mzda / mesacne v KE
jess
02.12.08,12:47
Ja som videla za 1100SK jedna mzda / mesacne v KE

... to účtuje Mojsejová ? :D:D:D Aj ja chcem takú firmu, čo mi toľko zaplatí :):D
jun2006
10.12.08,11:43
u nas platime za mzdy - komplet 200 Sk/osoba. Cena je vratane zuctovania, potvrdeni - skratka komplet

cena za rok 2008, ale buduci rok sa meni nebude..
robin1
10.12.08,12:06
mimotemy Na dnes som si objednala upratovaciu službu do bytu - prišli 3 kočky, boli u mňa 4 hodiny a platila som 2800,-.
Môj mesačný paušál za slovenskú sro-do 50 zápisov+5 zamestnancov komplet je 2500,-.
Naša práca a potrebné vedomosti sú skutočne veľmi podhodnotené, avšak zvyšovaním cien riskujem stratu klienta. Muselo by sa skutočne pristúpiť k plošnému zvýšeniu cien, keďže CENOVÁ konkurencia je vysoká. Teraz nehovorím o kvalite vykonanej práce a odbornej vybavenosti účtovníčky.
Anonymka
17.12.08,11:36
Zdravím každého v predvianočnom zhone. Ledva stíham a bude to horšie a horšie, ale asi nie som tak na tom sama :(

Pošuškajte koľko zarába manažér kvality vo firme, kde je zavedené ISO? Ja totiž robím kompletné podvojné účtovníctvo, výkazy, závierky, DPH, projekcie, mzdy 20tim zamestancom, výkazy do poisťovní, do bánk a ešte bežné administratívne práce ... a teraz mi chcú zavesiť na krk aj toto ... viesť smernice, aktualizovať, archivovať, vypracovávať a ešte k tomu aj registratúrny poriadok a každoročné vyhodnotenia ... :( Pracujem v Šali ... ak niekto vie povedať, koľko by som mohla pýtať, tak pošuškajte... zatiaľ sa ma moc nepýtali ... ale menovanie som ešte nepodpísala... ďakujem moc a príjemné prežitie vianočných sviatkov zároveň vám želám ...
sway
17.12.08,16:13
Prosím hodíte sem názor či túto skutočnosť a prácu s ňou spojenú robíte v rámci paušálu, alebo si účtujete niečo naviac ???

vďaka
kattka.c
17.12.08,18:07
co ja viem tak od 30-50tis. KE


Zdravím každého v predvianočnom zhone. Ledva stíham a bude to horšie a horšie, ale asi nie som tak na tom sama :(

Pošuškajte koľko zarába manažér kvality vo firme, kde je zavedené ISO? Ja totiž robím kompletné podvojné účtovníctvo, výkazy, závierky, DPH, projekcie, mzdy 20tim zamestancom, výkazy do poisťovní, do bánk a ešte bežné administratívne práce ... a teraz mi chcú zavesiť na krk aj toto ... viesť smernice, aktualizovať, archivovať, vypracovávať a ešte k tomu aj registratúrny poriadok a každoročné vyhodnotenia ... :( Pracujem v Šali ... ak niekto vie povedať, koľko by som mohla pýtať, tak pošuškajte... zatiaľ sa ma moc nepýtali ... ale menovanie som ešte nepodpísala... ďakujem moc a príjemné prežitie vianočných sviatkov zároveň vám želám ...
Mamoo
05.01.09,15:37
Prosím hodíte sem názor či túto skutočnosť a prácu s ňou spojenú robíte v rámci paušálu, alebo si účtujete niečo naviac ???

vďaka
Uplne si mi pripomenula moju situaciu , u nas vo firme (kraj TN) robim presne to co ty- t.j. komplet ucto, komplet mzdy a personalistiku, vsetka administrativa, evidencia zmluv, vybavovanie kazdej drobnej a prplavej agendy, komunikacia s veskerymi otravami a riesenie cohokolvek co pride pod ruku. Mame 30 zamestnancov, zavadzame novy inf system, chceme riesit dotacie z EU... a toto vsetko si vyzaduje moju ucast a stale studovanie, co a ako mam robit. Nastastie mame ale vlastneho kvalitara a ten zaraba rovnako (presne tak isto) ako ja. zaviedol behom 2 rokov ISO 9000 aj 14000 ale s tak odretymi usami ze az a navyse si pracu nevykonava tak poctivo ako ja a o tom ze ma nulove pracovne skusenosti a navyky ani nehovorim... a cudovala by som sa ti keby si si na to trufala. kooperovala som pri zavadzani ISO v 2 firmach a podla mna na to treba samostatneho cloveka. Neviem ci je to este aktualne ale ja ti radim , pod 1160 Eur urcte nechod. ja by som navrhla 1325 EUR a neh sa trochu aj zlaknu...
m.hladka
05.01.09,16:18
Pru
08.01.09,17:50
Ahojte vedeli by ste mi poradiť: s.r.očka by chcela prejsť zo štvrťročného platcu dph na mesačného, koľko by som mala pýtať? Doteraz boli štvrťročný, 4 účty, dve pokladne, zahraničné faktúry vystavené asi 100 aj prijaté asi 300.
Vedenie skladu, na štvrťrok mi bolo poradené 12 tis., tak sme sa dohodli na 13, ale pri mesačnom platcovi neviem koľko mám navrhnúť. Keby mi niekto vedel poradiť budem vďačná.
ekopo
08.01.09,17:57
Práca je tá istá, len DP DPH robíš mesačne......
cloe
08.01.09,18:24
Ahojte vedeli by ste mi poradiť: s.r.očka by chcela prejsť zo štvrťročného platcu dph na mesačného, koľko by som mala pýtať? Doteraz boli štvrťročný, 4 účty, dve pokladne, zahraničné faktúry vystavené asi 100 aj prijaté asi 300.
Vedenie skladu, na štvrťrok mi bolo poradené 12 tis., tak sme sa dohodli na 13, ale pri mesačnom platcovi neviem koľko mám navrhnúť. Keby mi niekto vedel poradiť budem vďačná.

Pru, bez ohľadu na to, či je tá firma štvrťročný alebo mesačný platiteľ, berieš podľa mňa málo. Približne za rovnakú firmu, čo sa týka počtu faktúr beriem 200 € mesačne, teda štvrťročne je to 600 € a to sa chystám ím to teraz od januára zdvihnúť na 230 € mesačne.
ajja osso
14.01.09,21:58
A mne zas posuskajte kolko mam ocakavat za spracovanie JU a danoveho priznania za minuly rok, ak som SZCO a nie som platca DPH. Vystavenych faktur bolo 6, z toho 3 uhradene PP a 3 prijate do pokladne. Prijatych faktur bolo 22 z toho 2 vyplatene z pokladne a ostatne PP. Je tam asi 20 blockov za benzin - vsetko uhradzane kartou z mojho uctu. A samozrejme kazdy mesiac uhrady do poistovni... ???
Marianna01
15.01.09,07:00
A mne zas posuskajte kolko mam ocakavat za spracovanie JU a danoveho priznania za minuly rok, ak som SZCO a nie som platca DPH. Vystavenych faktur bolo 6, z toho 3 uhradene PP a 3 prijate do pokladne. Prijatych faktur bolo 22 z toho 2 vyplatene z pokladne a ostatne PP. Je tam asi 20 blockov za benzin - vsetko uhradzane kartou z mojho uctu. A samozrejme kazdy mesiac uhrady do poistovni... ???

cca 2000Sk, čo je približne 66 EUR - z toho polka z spracovanie a polka za daňové priznanie. Za slovenky a maďarky neúčtujeme nič...:D;)
Erika-ežka
15.01.09,08:21
Prosím o radu. Mám nového klienta, ale vlastne ešte neviem čo a koľko toho bude. Lenže začal už fungovať od 11/2008 - s.r.o. dcérska spoločnosť materskej pražskej spoločnosti. Vlani mala vystavenú len jednu fa , budú tam nejaké bločky za nákupy, založenie spoločnosti išlo cez tú materskú. Koľko by som si mala pýtať za spracovanie tých dvoch mesiacov?
Od januára je plátcom DPH a zatiaľ tam bude aj jedna mzda + jedno auto. Samozrejme chce, aby som im vystavovala fa, poradenstvo, vybavovačky po úradoch, zasielanie výkazov, ...
Nakoľko neviem, koľko to bude obnášať, rozmýšľala som o nejakom paušály za poradenstvo + za doklady. Neviem to nejak ohodnotiť, lebo väčšinou mám paušálnych. Prosím o radu. Díky
ajja osso
15.01.09,13:29
cca 2000Sk, čo je približne 66 EUR - z toho polka z spracovanie a polka za daňové priznanie. Za slovenky a maďarky neúčtujeme nič...:D;)
Dakujem za info,
aj za solidaritu k nasim aj madarskym zienkam :o
Lienka Sedembodková
16.01.09,13:32
viete mi dať taký obyčajbý cenník služieb pre účtovnítvo potrebujem do podnikateľakého zameru dík
Zoltán Kovács
16.01.09,13:45
viete mi dať taký obyčajbý cenník služieb pre účtovnítvo potrebujem do podnikateľakého zameru dík

TU si pozri:

http://www.porada.sk/blog.php?b=96
http://www.porada.sk/t97566-cup-2009-cennik-uctovnych-prac-na-rok-2009-a.html
zuzula221
16.01.09,13:50
Ahojte všetci, som tu nová a aj ja mám problém koľko si zapýtať za účtovníctvo. Idem prvýkrát účtovať v alfe jednému známemu. Vykonáva stavebné práce (výkopové práce), za rok má cca 4 faktúry (1 faktúra vo výške nad 1 mil. Sk), veľa výdavkov (aj za auto). Papiere mi bude nosiť každý mesiac. Rozmýšľala som, že by mi vždy zaplatil za mesiac, keď donesie papiere. Veľmi pekne prosím o radu.:rolleyes:
Zoltán Kovács
16.01.09,13:51
Ahojte všetci, som tu nová a aj ja mám problém koľko si zapýtať za účtovníctvo. Idem prvýkrát účtovať v alfe jednému známemu. Vykonáva stavebné práce (výkopové práce), za rok má cca 4 faktúry (1 faktúra vo výške nad 1 mil. Sk), veľa výdavkov (aj za auto). Papiere mi bude nosiť každý mesiac. Rozmýšľala som, že by mi vždy zaplatil za mesiac, keď donesie papiere. Veľmi pekne prosím o radu.:rolleyes:

Pozri vyššie môj príspevok. Sú tam linky.
erika_H
19.01.09,17:10
Dobrý večer porďáci,koľko by ste si prosí vypýtali EUR za vypísanie a odnesenie na DU Daň.priznanie k dani z motor.vozidiel?
Jedna sa o jednoduche vypisanie,1 os.vozidlo..
evina
19.01.09,17:39
Dobrý večer porďáci,koľko by ste si prosí vypýtali EUR za vypísanie a odnesenie na DU Daň.priznanie k dani z motor.vozidiel?
Jedna sa o jednoduche vypisanie,1 os.vozidlo..

Naozaj mi teraz nenapadá /určite Ti niekto odpovie/, koľko by som vypýtala, lebo takú jednorázovú službu neposkytujem.
Ak je to však také jednoduché vypísanie prečo si to nevyplní dotyčný sám.
Aby si mi rozumela - nič nie je úplne jednoduché, ak to nevieš:)a už samotná otázka navodzuje pocit, že jednoducho pár centov :rolleyes:
erika_H
20.01.09,08:09
Naozaj mi teraz nenapadá /určite Ti niekto odpovie/, koľko by som vypýtala, lebo takú jednorázovú službu neposkytujem.
Ak je to však také jednoduché vypísanie prečo si to nevyplní dotyčný sám.
Aby si mi rozumela - nič nie je úplne jednoduché, ak to nevieš:)a už samotná otázka navodzuje pocit, že jednoducho pár centov :rolleyes:

no veď to.. on si to nevyplní preto že to nevie.. aj keď to naozaj nie je ťažké
alebo nemá čas a nechce sa mu to vypĺňať..
romanpp
21.01.09,10:56
Štyri strany = 4,- €
Zoltán Kovács
21.01.09,10:57
Štyri strany = 4,- €

To nemyslíš vážne. To môžeš hneď aj zadarmo.

Podľa analógie potom DP za rok 2008 bude za 10 €? Veď má 10 strán.
sea
21.01.09,18:13
Erika - trochu to odľahčím - čo najviac, aby už nabudúce neotravoval ...
Johanka
21.01.09,18:32
Daň z MV - v rozsahu 1-2 MV - 17 € + valtické rulandské modré . Cena je bez odnášky na DÚ. Víno je za vypísanú obálku a podací lístok ;).
tuta
21.01.09,18:41
Daň z MV - v rozsahu 1-2 MV - 17 € + valtické rulandské modré . Cena je bez odnášky na DÚ. Víno je za vypísanú obálku a podací lístok ;).


mimotemy Johanka, ale za vypísanú obálku a podací lístok sa kolky neplatia.
Alebo mi už zasa dačo uniklo? :D
kukučka
23.01.09,12:27
Dobrý večer porďáci,koľko by ste si prosí vypýtali EUR za vypísanie a odnesenie na DU Daň.priznanie k dani z motor.vozidiel?
Jedna sa o jednoduche vypisanie,1 os.vozidlo..


mimotemy Johanka, ale za vypísanú obálku a podací lístok sa kolky neplatia.
Alebo mi už zasa dačo uniklo? :D

porďáci môžu pýtať čokoľvek :D :D ešteže majú to o, bez neho neviem, neviem :---
erika_H
25.01.09,07:36
Ďakujem Vám za tipy
asi vypýtam tých 17€.. hádam aj bez vínka.. to možno po daňovom;)
Pekný víkend prajem všetkým poraďákom..
LUBY
27.01.09,18:25
Milí poraďáci, poraďte mi, ako by ste si účtovali nového klienta, mesačný platca DPH,ktorý prechádza na iný softvér , takže všetky údaje z číselníka partnerov a skladové položka treba doňho "naťukať" - prechádzajú z Pohody na Kros....???Samozrejme aj počiatočné stavy, neuhradené pohľadávky a záväzky, atď, aby účtovníctvo mohlo ďalej fungovať. Ide mi o ten začiatok naplnenia softvéru informáciami. Koľko pýtať? Doteraz som robila vznikajúce firmy, postupne sa v nich nabaľovali údaje, ale takýto prechod som ešte nemala....
liba2
27.01.09,19:19
Milí poraďáci, poraďte mi, ako by ste si účtovali nového klienta, mesačný platca DPH,ktorý prechádza na iný softvér , takže všetky údaje z číselníka partnerov a skladové položka treba doňho "naťukať" - prechádzajú z Pohody na Kros....???Samozrejme aj počiatočné stavy, neuhradené pohľadávky a záväzky, atď, aby účtovníctvo mohlo ďalej fungovať. Ide mi o ten začiatok naplnenia softvéru informáciami. Koľko pýtať? Doteraz som robila vznikajúce firmy, postupne sa v nich nabaľovali údaje, ale takýto prechod som ešte nemala....Informuj sa v Krose, či je možné urobiť import údajov z Pohody - ak áno, budeš to mať jednoduchšie.
LUBY
27.01.09,19:28
Na to som už tiež myslela, len musím počkať do zajtra:)
LUBY
28.01.09,08:07
Neda sa ku nim dovolať, ale pri založení novej firmy som zistila, že majú prechod z MRP, Pohoda a MoneyS3....Takže ak bude predchádzajúce účtovanie korektne uzavreté, snáď to pre mňa nebude až tak časovo náročné ako nahadzovať všetko po jednom, ale aj tak neviem čo pýtať...:confused::confused:
Maruška54
28.01.09,08:12
Neda sa ku nim dovolať, ale pri založení novej firmy som zistila, že majú prechod z MRP, Pohoda a MoneyS3....Takže ak bude predchádzajúce účtovanie korektne uzavreté, snáď to pre mňa nebude až tak časovo náročné ako nahadzovať všetko po jednom, ale aj tak neviem čo pýtať...:confused::confused:
Ja s Krosom komunikujem e-mailom a ak bude treba oni ti potom zavolajú.
liba2
28.01.09,11:52
Neda sa ku nim dovolať, ale pri založení novej firmy som zistila, že majú prechod z MRP, Pohoda a MoneyS3....Takže ak bude predchádzajúce účtovanie korektne uzavreté, snáď to pre mňa nebude až tak časovo náročné ako nahadzovať všetko po jednom, ale aj tak neviem čo pýtať...:confused::confused:Tak skús odhadnúť koľko času na to budeš potrebovať ; cenu svojej hodiny hádam poznáš ;) ; plus nezabudni na to, že aj ten prevod z Pohody bude niečo stáť, ak to zaplatíš ty, tak prikalkuluj... nikto z nás nepozná rozsah toho účtovníctva lepšie ako ty, tak hľadaj možnosti ako tú prácu oceniť .
Timičke
28.01.09,16:17
ja mám viacej firiem čo majú pracovníkov a ja som sa dohodla snimi takto: pracovná zmluva 500,- Sk a dohoda 350,- Sk mesačne. ja si myslím nie je to veľa veď tí zamestnanci maju všelijaké zrážky,je to kopa roboty.
KacenkaXX
29.01.09,06:55
Ahojte,

prosím pošušká mi niekto, koľko pýtať za vymaľovanie bytu - za m2? Farbu dodá zákazník....
Erika-ežka
29.01.09,06:55
A ako to robíte v takomto prípade?
Príde nový klient, čo nemá páru ani čo a ako... vy mu radíte, radíte,... ukážete mu čo ako kde, aby neurobil chybu... dohodnete sa na cene ... ale on má problém s peniazmi a tak sa ani neozve a radšej ide za "lacnou" účtovníčkou samozrejme už nabitý radami.
Koľko si pýtate za také "vstupné poradenstvo", ktoré si myslím, že je nevyhnutné pre neho.
johny18
29.01.09,09:58
Kolko by ste zobrali za zostavenie danoveho priznania SZCO, 50 vydanych faktur, pausalne naklady 40%, dodatocne DP za rok 2007 (kedze prechadza z uctovnictva na pausal 40%), jedno zostavene zdravotne zuctovanie.
No a dalej som dotycnej SZCO pomohol v tom, ze za rok 2007 jej viedol uctovnictvo iny uctovnik, ktory ju chcel oblafnut, pofakturoval jej vsetko mozne a nemozne, 2x tie iste veci, len to nazval inac. Vyfakturoval jej 23 tisic Sk, ja som to ucto jej preveril, sedel som nad tym 4 hodiny, spisal som jej vsetky veci, s ktorymi ju chcel oblafnut a na zaklade toho jej znizil na 13.tisic Sk.
Je 70 € vela, alebo malo?
Zoltán Kovács
29.01.09,10:08
Kolko by ste zobrali za zostavenie danoveho priznania SZCO, 50 vydanych faktur, pausalne naklady 40%, dodatocne DP za rok 2007 (kedze prechadza z uctovnictva na pausal 40%), jedno zostavene zdravotne zuctovanie.
No a dalej som dotycnej SZCO pomohol v tom, ze za rok 2007 jej viedol uctovnictvo iny uctovnik, ktory ju chcel oblafnut, pofakturoval jej vsetko mozne a nemozne, 2x tie iste veci, len to nazval inac. Vyfakturoval jej 23 tisic Sk, ja som to ucto jej preveril, sedel som nad tym 4 hodiny, spisal som jej vsetky veci, s ktorymi ju chcel oblafnut a na zaklade toho jej znizil na 13.tisic Sk.
Je 70 € vela, alebo malo?

Málo. Zrátaj si, že urobíš 2 DP, a ešte si mu ušetril ďalších 10 tisíc.
latka
29.01.09,16:24
Ahojte , môžte poradiť aj mne, som teraz na MD a mam ponuku na dohodu do účtovníckej firmy za mzdu fix na den t.j. 8 hod., ale neviem koľko mam pýtať - nerozlišuje sa či ide o JU,PD, kompletka vrátane miezd. dakujem
ekopo
29.01.09,16:28
cca 6 € / hod
latka
29.01.09,16:38
dakujem
bredikova
29.01.09,18:32
Ahojte.

Ešte sa tu nehovorilo a DP typu A pre dôchodcov a študenov. Neviem koľko pýtať. Už sa mi ozvali viacerí. A koľko pýtate pri zamestnancoch. Podľa počtu zamestnaní alebo ako. A čo keď pracoval v cudzine.
optimistka
30.01.09,12:55
tomu kto mal príjmy aj zo zahraničia, ak mu treba napísať aj žiadosť o odklad podania DP tak cca 3000,-, ak je to len tuzemec so závislou činnosťou 1000,- Sk
denisie
30.01.09,13:04
Koľko Eur by ste pýtali od živnostníka: vystavila som mu cca 5-7 faktúr za rok, zaevidovala do peňažného denníka + odvody do SP, ZP, do evidencie OF a vyplnila DP k DzP FO. Uplatňuje si paušálne výdavky.
optimistka
30.01.09,14:12
od 100 do 150 eur
efka21
30.01.09,15:46
Zdravim vas vsetkych.
Som zaciatocnicka, mam ponuku na spracovanie uctovnictva, ale neviem, kolko si vypytat. Ide o JU, kvartalny platitel DPH, cca 10 faktúr mesacne. Podla cennika sa mi tych 3000 sk mesacne zda dost vela. Prosim poradte, velmi to ocenim.
tibor1000
02.02.09,12:57
Zdravim vas vsetkych.
Som zaciatocnicka, mam ponuku na spracovanie uctovnictva, ale neviem, kolko si vypytat. Ide o JU, kvartalny platitel DPH, cca 10 faktúr mesacne. Podla cennika sa mi tych 3000 sk mesacne zda dost vela. Prosim poradte, velmi to ocenim.

ja by som to prepočítal podľa položiek,tzn. koľko má vystavených a prijatých faktúr,koľko zápisov v peň.denníku
to všetko spočítaj,ja mám položku v JÚ 16 sk (ešte po starom,ale suma ostáva,iba prepočítaj na EUR) - daň.priznanie DPH 600 sk
tibor1000
02.02.09,13:03
Zdravím Vás,koľko by si prosím Vás pýtate za vystavenie 1 ks odberateľskej faktúry pre klienta?nie je to zložité ,neplatca DPH.. ale ja nemám ani šajn,koľko si zapýtať.. či 50 sk či menej..:confused: či 30 sk..
Tweety
02.02.09,13:12
Zdravím Vás,koľko by si prosím Vás pýtate za vystavenie 1 ks odberateľskej faktúry pre klienta?nie je to zložité ,neplatca DPH.. ale ja nemám ani šajn,koľko si zapýtať.. či 50 sk či menej..:confused: či 30 sk..
Korunky už nie sú platidlom.:)