tibor1000
02.02.09,14:16
Korunky už nie sú platidlom.:)
ja viem,ale stale tak rozmyšlam;)
tak vystavenie faktury - žeby 1,5€ ?
fakt netušim.. či to nie je vela?
Akinom
11.02.09,10:41
Ahojte, prosím o radu koľko pýtať za daňové priznanie SZČO-športovec, ktorému budem robiť priznanie v Čechách?
JAJA11
11.02.09,12:19
Ahojte, prosím o radu koľko pýtať za daňové priznanie SZČO-športovec, ktorému budem robiť priznanie v Čechách?

možno pomôže toto :) http://www.taxprofit.cz/ :)
Akinom
11.02.09,12:45
fuuuu...2 500Kč za mesiac t.j.30 000,-Kč za ročné spracovanie sa mi zdá byť dosť. Ide o to že ma oslovili práve preto, že jeho účtovník čo im to spracovával riadne zdražel, tak aby som to neprepískla s cenou. Rada by som mala aj nejaké info od niekoho, kto účtuje napr.futbalistu.
Ale aj tak ďakujem za link :-)
Akinom
11.02.09,21:13
Ahojte, znovu skúšam otvoriť tému....je tu niekto, kto účtuje nejakých športovcov... viď príspevky 1752,1753 a 1754 ....
potrebovala by som poradiť s cenou....ďakujem
robin1
13.02.09,10:45
Čo keby si sa opýtala, koľko pýtal ten pôvodný účtovník?
mzdarka renca
14.02.09,00:02
Robím jednému kolegovi za celý rok jednoduché účtovníctvo. Okrem dokladov (on ich "vzorovo" so zošívačkou popripínal, nie po rade, alebo po dodávateľoch, ale hala bala, tak to tu odspinkovávam a triedim) ktorých je cca 350. Nahadzujem mu aj jazdy autom tak, aby sedeli s tankovaním a vykonom práce podľa dokladov. Koľko si mám za túto prácu vypýtať?
mzdarka renca
14.02.09,10:32
Ja viem, že sú tu cenníky, ale aj napriek tomu mi môže niekto poradiť?
Ďakujem
Renča
Akinom
18.02.09,09:51
Čo keby si sa opýtala, koľko pýtal ten pôvodný účtovník?

chcem to skúsiť, ale počítam s tým že sa skutočnú sumu asi nedozviem, tak by som sa chcela nejko na to pripraviť.......naozaj tu nie je nikto kto účtuje nejakého športovca???? .....prosím skúste pomôcť.... koľko by som mala pýtať za spracovanie účtovníctva pre športovca-slováka, ktorý športovú činnosť vykonáva v ČR....a je rezidentom ČR (má tam pri sebe manželku aj dieťa a je tam po celý rok)
Heni
18.02.09,13:54
chcem to skúsiť, ale počítam s tým že sa skutočnú sumu asi nedozviem, tak by som sa chcela nejko na to pripraviť.......naozaj tu nie je nikto kto účtuje nejakého športovca???? .....prosím skúste pomôcť.... koľko by som mala pýtať za spracovanie účtovníctva pre športovca-slováka, ktorý športovú činnosť vykonáva v ČR....a je rezidentom ČR (má tam pri sebe manželku aj dieťa a je tam po celý rok)
skús si kvôli zač. stavom či zostatkom a pod. vypýtať šanónik s vlaňajším účtom - a snáď sa dozvieš aj tú sumu...
bv_alexandra
19.02.09,13:32
Koľko si účtujete za jednorázové DP - paušál? :)
optimistka
19.02.09,14:25
práve dnes som jedného takého skasírovala 70,- eur
cloe
19.02.09,14:54
práve dnes som jedného takého skasírovala 70,- eur

Tak to sa mi zdá veľa. Samozrejme závisí to aj od zložitosti DP a od počtu evidovaných položiek, ale väčšinou beriem 40-50 EUR.
Kazu
19.02.09,15:53
Tak to sa mi zdá veľa. Samozrejme závisí to aj od zložitosti DP a od počtu evidovaných položiek, ale väčšinou beriem 40-50 EUR.

Mne prišiel "kámoš" a s americkým úsmevom položil na stôl igelitku. Vraj to bude len paušál a hneď sa so mnou aj vyrovná. :eek: Tak som sa zaprela /nech nežeriem/, tú horkú čokoládu som si od huby odtrhla a poslala som ho ku konkurencii. :D:D:D
Lenka1979
19.02.09,16:33
Mne prišiel "kámoš" a s americkým úsmevom položil na stôl igelitku. Vraj to bude len paušál a hneď sa so mnou aj vyrovná. :eek: Tak som sa zaprela /nech nežeriem/, tú horkú čokoládu som si od huby odtrhla a poslala som ho ku konkurencii. :D:D:D
Súhlasím s Tebou Kazu. Takými "igelitkármi" sa v priebehu februára-marca už ani nezaoberám. Ich problém keď driemu celý rok na vavrínoch.:rolleyes:
Ak im povieme nejakú cenu za našu prácu, len vygúlia oči, a nakoniec položia na stôl kávu a čokoládu.... tak to nie!!! Ako riešite takých "podnikateľov"???
optimistka
20.02.09,05:36
alebo dáku domácu slivovičku 52 %, to bol asi ako bonus pri včerajšom preberaní dp
možno sa 70,- euro za paušalistu zdá veľa, ale ..., robili sme ddp k minulému roku, lebo to že chce byť paušálny v r. 2008 zistil až teraz vo februári
rzzp im neúčtujem zvlášť, majú to v cene dp

a igelitkárov nechávam na úplný záver, keď mali čas oni tak aj ja mám na nich, alebo odmietam
Zoltán Kovács
20.02.09,05:48
Súhlasím s Tebou Kazu. Takými "igelitkármi" sa v priebehu februára-marca už ani nezaoberám. Ich problém keď driemu celý rok na vavrínoch.:rolleyes:
Ak im povieme nejakú cenu za našu prácu, len vygúlia oči, a nakoniec položia na stôl kávu a čokoládu.... tak to nie!!! Ako riešite takých "podnikateľov"???

Nadsadím cenu, aby sami odišli.
jaanka
27.02.09,16:23
prosim poradte kolko pytat za JU szco/nie je platcom dph/. som studentka a robim to na dohodu.cele uctovnictvo spracuvavam v exceli aj mzdy. prijate fa za mesiac je cca 15, vystavene 2, 4 cestatky, okolo 110 poloziek v denniku, 3 zamestnanci na TPP a 5 dohodari. prosim poradte.vdaka
andreaS
02.03.09,12:00
Obratil sa na mna potencialny zakaznik, ci by som mu spracovala danove priznanie 2008 plus jedno z jeho firiem nahodila od datumu vzniku t.j. od roku 2006. Dokopy ma 5 firiem. Celkovo je to 7 uzavierok (5x2008, 1x2007, 1x2006). On si to dovtedy robil ucto rucne (aj dph), potrebuje "len" spracovat danove priznanie k dani z prijmu PO. Dokladov je velmi malicko (4 firmy maju po 1 sanone za rok a ta firma co mam nahodit spatne je v jednom sanone za tie tri roky a dokladov je menej ale zato na vysoke sumy).

Bude vela 165,- EUR/rok (spolu 7x165=1155 EUR)?
jaanka
05.03.09,10:58
prosim poradte kolko by bolo vhodne pytat.DAKUJEM
liba2
05.03.09,11:16
prosim poradte kolko by bolo vhodne pytat.DAKUJEMnie menej ako 100 €
denisa0
05.03.09,14:31
Ahojte Poraďáci,
vie mi niekto poradiť koľko pýtať za dokladové skontrolovanie účtovania vo firme, ktorá má 36 šanónov ročne? A vyhotovenie inventarizácie.? Ďakujem
AlkaS
06.03.09,14:01
Ahojte!
Chcela by som od vás radu, mám pani má v PD 270 účtovných zápisov, 13 fa vyšlých , 30 došlých . Cenník som si už stiahla , tam sú tie ceny na mesiac alebo sa mýlim? Mám si zvlášť ešte vypýtať aj za DP + položkovito? ďakujem
Lianka
06.03.09,14:05
Ja si pytam v JU polozkovito + cenu za DP zvlast.
jaja99
06.03.09,18:29
čafte,

prosím o radu.
Idem účtovať od tohto roka firmu, čo začína s výstavbou rodinných domov - 10 kusov.
Sme dohodnutí, že budem členiť všetky náklady na strediská - každý dom vlastné + infraštruktúra jedenáste.
Netuším, čo za to pýtať. Každú fa budem musieť rozdeliť na 1-12 riadkov v účtovnom denníku (účtujem v MRP) a priraďovať stredisko alebo zakázku.
Ešte som doklady nevidela, neviem, čo je v počiatočných stavoch, či bude súvaha zinventarizovaná ...
Viem, že bude treba navrhnúť aj zmluvy - aspoň druhovo, aj keď ich potom spraví advokát - medzi sro a spoločníkmi a medzi spoločníkmi navzájom a medzi spoločníkmi a treťou osobou, ktorá poskytne kapitál.
Rozmýšľala som nad paušálom na jeden dom ... Určite bude počet dokladov nerovnomerný, takže mesačný paušál asi nie. Na položky sa bojím, aby sa nezľakli = 1 položka = jeden zápis v denníku. Tj jedna došlá fa = možných 12 zápisov.
Aké máte skúsenosti so stavebnými firmami?
martin43
09.03.09,18:29
Dobry den..

rad by som sa spytal na nazor niekoho z vas ohladom pripadu..

klient, spracovanie JU za rok 2008 pricom:
- vystavena FA 12 ks
- dosla FA 12 ks - mobilny tel.
- kniha jazd uz spracovana klientom
- a spracovanie uctovnej zavierky.

Zaroven som poskytol klientovi uz niekolko odbornych rad a odporucani, tipov, co zmenit, resp. ako zefektivnit jeho cinnost. No a mojou otazkou je, na aku sumu to vidite. Ci suma 100 EUR - Nitriansky kraj, je vhodna, a teda, ci nie je premrstena? Dakujem...
nika.sum
11.03.09,08:58
Ahoj, firma PU, neplatca DPH: kolko vypytat za cely rok: 380 poloziek v denniku 77 prislych faktur, samozrejme uctova zavierka, DP+ list na register, zapisnica z VZ? Cennik som videla ale kolko by ste si vypytali vy skusenejsi?
janasl
11.03.09,11:24
celý rok som robila účto JU, kvartalny platca DPH+mzdy 3 dohodárom za 3.000,-. Koľko si ale vypýtať za samotné spracovanie jeho DP, 2 druhy príjmov - živnosť + príjem zo závislej činnosti, samozrejme aj s uzavretím roka a inventarizáciami + výkazmi. ď.
veronikasad
11.03.09,11:25
celý rok som robila účto JU, kvartalny platca DPH+mzdy 3 dohodárom za 3.000,-. Koľko si ale vypýtať za samotné spracovanie jeho DP, 2 druhy príjmov - živnosť + príjem zo závislej činnosti, samozrejme aj s uzavretím roka a inventarizáciami + výkazmi. ď.
si živnostník alebo "načierno "
janasl
11.03.09,11:31
fakturuje to manžel na živnosť
zmluvu síce nemáme, vystavujeme len faktúry
veronikasad
11.03.09,11:34
fakturuje to manžel na živnosť
zmluvu síce nemáme, vystavujeme len faktúry
pozri tu :

http://www.porada.sk/t97566-cup-2009-cennik-uctovnych-prac-na-rok-2009-a.html?highlight=cenn%EDk
a pre rok 2008 tu

http://www.porada.sk/downloads.php?do=file&id=682
Zuzanak1
21.03.09,14:11
ahojte. tie ceny v cenníku sú cca také aké aj účtujem.
Ale mám problém vyúčtovať Podvojné účtovníctvo - platca DPH, ktoré ja len na koci roka kontrolujem s pani, krorá to celý rok robila, a sem-tam sa ma opýtala, čo a ako má zaúčtovať, ona tomu rozumie tak cca na 1/2 ale snaží sa, len na DP nemá odvahu a ani nevie. Ja som si počítala hodiny strávené u nej vo firme cca 45hod., ktoré som kontrolovala účto za celý rok. To obnášalo skontrolovať všetky účty, čo vlastne na nich je a či je to správne a ak nie, tak opravy. Zisťovanie stavu pohľadávok a záväzkov a prípadné riešenie chýb. Majetok - kontrola odpisov, aj 3x autá na leasing. Mzdy - kontrola zaúčtovania, RZ 3x, cez rok, riešenie str.lístkov a rezervy, časové rozlíšenia. No všetko, čo obnáša závierka PU. Ale doklady som nenahadzovala (možno nejakých pár k uzávierke). Daňové priznanie, Výkazy a Poznámky som robila sama. Poradí mi niekdo ? ďakujem.
Zuzanak1
21.03.09,14:20
ahojte, ešte k tomu cenníku.
V JU si ja počítam položky PD + VF + DF, ja viem, že potom je tam vlastne VF a DF 2x započítaná, ale ak ich nahadzujem a potom robím úhradu, tiež sú to dva kroky, nie ? A to ešte nehovorím, ak tie VF vystavujem ja sama.
čo si o tom myslíte ?
m.hladka
21.03.09,14:24
Podľa mňa sú to odborné práce, ktoré by som podľa CÚP 2009 účtovala: b)4. Popripade kontrolu dokladov ako menej náročné práce: b)3.
m.hladka
21.03.09,14:25
ahojte, ešte k tomu cenníku.
V JU si ja počítam položky PD + VF + DF, ja viem, že potom je tam vlastne VF a DF 2x započítaná, ale ak ich nahadzujem a potom robím úhradu, tiež sú to dva kroky, nie ? A to ešte nehovorím, ak tie VF vystavujem ja sama.
čo si o tom myslíte ?
Máš pravdu.
Zuzanak1
21.03.09,15:08
Máš pravdu.
mám pravdu akože to dobre počítam, keď nepočítam len položky PD ale plus VF a DF, lebo všade sa píše len o položkách PD?
Zuzanak1
21.03.09,15:16
Podľa mňa sú to odborné práce, ktoré by som podľa CÚP 2009 účtovala: b)4. Popripade kontrolu dokladov ako menej náročné práce: b)3.
no pekne je to v tom Cenníku 2009 rozpísané, pozrela som si ho až teraz.
ono by sa to vzťahovalo na b)4, len tá hod. sadzba sa mi zdá nejak veľa. To sú asi sazdby, ktoré účtovníčky fakturujú ako živnostníčky. Ja to robím len tak bez papiera, tak asi cca za r. 2008, 500,-/hod.? Minulý rok som zobrala 220,- na hod., to bude dosť veľký skok.
m.hladka
21.03.09,16:39
Bez papiera by to aj mohlo byť, pretože ak si odrátaš daň, odvody do SP a ZP a k tomu náklady spojené s prácou.....
Preto sme asi "drahé", lebo toto nikto nevidí.
Hm, a bez papiera sa dobre robí, ak mám k tomu ešte teple miestečko.
Zuzanak1
22.03.09,07:05
Bez papiera by to aj mohlo byť, pretože ak si odrátaš daň, odvody do SP a ZP a k tomu náklady spojené s prácou.....
Preto sme asi "drahé", lebo toto nikto nevidí.
Hm, a bez papiera sa dobre robí, ak mám k tomu ešte teple miestečko.
to je pravda, že sa dobre robí. ja som zamestnaná v jednej firme, kde sa ma síce šéf snaží presvedčiť, aby som si urobila živnosť, a ostatné robím len tak "bez", ale klient vie, že keby chcel doklad, tak je to drahšie, a zatiaľ im ten papier nechýba. a náklady spojené s prácou mám tiež.
no a o tom "teplom miestečku" by sa dalo rozprávať, najteplejšie mám asi doma. :)
andreaS
25.03.09,13:19
neviem, ci mam na moju otazku zalozit skor novu temu, ale vyskusam ju zadat tu...

ako riesite situaciu s klientom, ked on chce do uctovnictva zaevidovat take doklady, kt. vy nedoporucujete uctovat (alebo ak ano, tak nedanovo resp. VNZD)?

Mam jednu klientku - zivnostnicku, kt. si proste postavila hlavu a napriek mojmu odporucaniu nedavat do uctovnictva 3x mobilny telefon alebo ubytovania ci uz v SR alebo zahranici (poskytuje sluzbu len v okoli svojho bydliska a fakturuje z 99% len jedinemu odberatelovi, kt. ma sidlo 10km od jej adresy podnikania, pripadne uz z faktury je jasne, ze tu pracu vykonala doma) a zaroven som odmietla robit cestovne prikazy (bude si ich robit sama). A potrebujem to dako dostat na papier aj s jej podpisom, aby v pripade buducej danovej kontroly som bola kryta, ze to nie je moja chyba ked nieco nebude v poriadku.
sybila3
20.04.09,09:15
prosím poradíte mi, s.r.o. - mesačný platca dph, VF ročne 100, zahraničných 10, PF ročne 310, zahraničných 30, komplet sklad-čiže aj uzávierky-skoro zo všetkých prijatých fa dávam hodne položiek na sklad, majetok, odpisy, pokl. dokl. 350 ročne, ID-200ročne. Dosť náročne zápočty faktúr, nakoľko platia na viackrát zahraničný a sami si odrátavajú, čo majú zaplatiť nám, koľkokrát aj zle, 4 účty, kontroly úhrady-upomienky, dokonca hradím všetky faktúry z účtov.komplet všetka administratíva. Koľko by som mala mesačne účtovať?
Jana_clenka
20.04.09,20:19
Ahojte - budem vďačná za Váš názor na cenu (mesačnú) za vedenie PÚ + mzdy (2 zamestnanci) pre sro prevádzkujúcu ambulanciu obvodného lekára. Ďakujem.
liba2
21.04.09,05:34
Ahojte - budem vďačná za Váš názor na cenu (mesačnú) za vedenie PÚ + mzdy (2 zamestnanci) pre sro prevádzkujúcu ambulanciu obvodného lekára. Ďakujem.
Janka, keď si prečítaš viacero príspevkov v tejto téme prídeš na to, že cena sa pohybuje v závislosti od množstva práce, ktoré sa zvyčajne vyjadruje počtom dokladov. Z tvojho zadania sa ťažko dá posúdiť, či je to za 100 € ale za 500 €. :)
skús pozrieť sem:
http://www.porada.sk/t97566-p17-cup-2009-cennik-uctovnych-prac-na-rok-2009-a.html
nika.sum
21.04.09,06:45
Ahoj, mam noveho klienta, neviem kolko zapytat za stvrtrok, je to platca DPH (kvartal). Za kvartal ma 61 prijatych fa, 58 vydanych (ja som ich nahadzovala) + v denniku mam 272 skupin zapisov. Viem ze v cenniku je zapis 501,343/221 ako jedna polozka, ale ako si to pocitate, ked mne program (MRP) ukazuje skupiny zapisov alebo potom zapisy ale 501,343/221 ako dva zapisy. Takze spolu tam mam 600 zapisov. Klient nema zamestnancov. Ak uctujete pausal mesacne, tak potom este nauctujete aj DP+rocna uct.zavierka alebo to je zahrnute v mesacnom pausali?
nika.sum
21.04.09,07:30
neviete mi niekto narychlo poradit?
m.hladka
21.04.09,07:42
Jana_clenka
21.04.09,08:16
[quote=liba2;1023398]Janka, keď si prečítaš viacero príspevkov v tejto téme prídeš na to, že cena sa pohybuje v závislosti od množstva práce, ktoré sa zvyčajne vyjadruje počtom dokladov. Z tvojho zadania sa ťažko dá posúdiť, či je to za 100 € ale za 500 €. :)

Ďakujem moc za odpoveď, aj som zvažovala, či uviesť množstvá dokladov, ale predpokladla som, že tou "ambulanciou obvodného lekára" poviem dostatok - sú to zväčša rovnaké účt.jednotky a chcela by som sa práve vedieť porovnať s niekým "podobným". Lekári sa môžu predpokládám navzájom tiež porovnávať - kto koľko platí za účto a nerada by som bola "ustrelená" ani hore ani dole.
Podľa spomínaného cenníka som v priemere, ale zas keď čítam niektoré príspevky v tejto téme, tak som zrejme drahá - preto by som sa rada vedieť porovanať. Ešte raz moc ďakujem. :)
nika.sum
21.04.09,08:17
ja viem o tom aj som sa snazila si zadat cenu podla toho (mam to pekne doma vytlacene) len napr. pri tom pausali platca DPH mes. poplatok napr. min 136 - je tam poznamka, ze zahrna vsetky uctovnicke prace - znamena to ze cele uctovnictvo za rok bude stat klienta 12x136 vsak? je to uz aj s roc.uctovnou zavierkou vsak?
Iwett
05.06.09,14:40
Dobrý deň, chcem sa spýtať, koľko by ste mesačne brali od firmy, ktorá vedie PU, je štvrťročný platca DPH, ale v súčasnosti má položiek možno 20 za mesiac?? Minimum?? Ďakujem.
Iwett
05.06.09,15:46
Dobrý deň, chcem sa spýtať, koľko by ste mesačne brali od firmy, ktorá vedie PU, je štvrťročný platca DPH, ale v súčasnosti má položiek možno 20 za mesiac?? Minimum?? Ďakujem.
Prosím, odpovie mi niekto,beriete aj v takomto prípade minimum, teda cca 130 EUR?
romanpp
06.06.09,04:39
Áno.
aducto
06.06.09,08:42
Braňo, pripájam sa ku gratulácii k takej klientele. Tu v HC by som s takou sadzbou neuspela.
Iwett
06.06.09,08:50
Braňo, pripájam sa ku gratulácii k takej klientele. Tu v HC by som s takou sadzbou neuspela.
A môžeš mi povedať, ako to riešiš ty??
Lianka
06.06.09,09:32
Podla mna k cene je tazke sa vyjadrovat. Zalezi od regionu, od toho, co spolupraca s klientom bude obnasat (mnozstvo dokladov, stav dokladov, cas, pocet stretnuti s klientom, miesto - u mna, u neho, odborna zdatnost uctovnicky - je na subjektivnom posudeni, vediet ocenit adekvatne svoju pracu, a pod.)

Co je pre jednu uctovnicku uspokojujuca cena, pre inu byt nemusi. Kazdy si musi byt vedomy svojej hodnoty a toho, co klientovi ponuka, vediet to ocenit a zodpovedat si na otazku, za aku cenu sa mu "oplati" pracovat.
Iwett
06.06.09,09:44
Podla mna k cene je tazke sa vyjadrovat. Zalezi od regionu, od toho, co spolupraca s klientom bude obnasat (mnozstvo dokladov, stav dokladov, cas, pocet stretnuti s klientom, miesto - u mna, u neho, odborna zdatnost uctovnicky - je na subjektivnom posudeni, vediet ocenit adekvatne svoju pracu, a pod.)

Co je pre jednu uctovnicku uspokojujuca cena, pre inu byt nemusi. Kazdy si musi byt vedomy svojej hodnoty a toho, co klientovi ponuka, vediet to ocenit a zodpovedat si na otazku, za aku cenu sa mu "oplati" pracovat.
Súhlasím, ale pýtam sa na prípad taký, že klient je veľmi dobrý. Ale momentálne je firma v útlme, nemá zákazky, jediný spoločník je PN a z toho dôvodu má cca 20 pol. mesačne. Možno sa firma rozbehne, možno zanikne. Či aj napr. takýto prípad riešite minimálnou sadzbou. Koľko by som si mala pýtať mesačne za vedenie takého účtovníctva. Je to štvrťročný platca DPH, má PU.
Lianka
06.06.09,10:02
Pri 20 polozkach + DP/Q by som povedala tak cca. 2 500 Skk za kvartal / 83 EUR za kvartal, ale je to veeeeelmi individualne, treba spolupracu s klientom posudit komplexne, zalezi aj na tvojich nakladoch, odbornosti, narocnosti problematiky u tohto klienta a pod.
Iwett
06.06.09,10:12
Pri 20 polozkach + DP/Q by som povedala tak cca. 2 500 Skk za kvartal / 83 EUR za kvartal, ale je to veeeeelmi individualne, treba spolupracu s klientom posudit komplexne, zalezi aj na tvojich nakladoch, odbornosti, narocnosti problematiky u tohto klienta a pod.
Ďakujem Lianka. Ja som si aj myslela, že okolo 60-70 EUR mesačne. Náročnosť žiadna, je to len účet, pár jednoduchých faktúr a úhrady s minimálnymi nákladmi. Len podľa položiek by to vyšlo 20 EUR, a minimálna sadzba pre PU platcu sa mi vidí priveľa. Tak ma zaujíma ako takéto prípady riešite.
veronikasad
06.06.09,10:18
Ďakujem Lianka. Ja som si aj myslela, že okolo 60-70 EUR mesačne. Náročnosť žiadna, je to len účet, pár jednoduchých faktúr a úhrady s minimálnymi nákladmi. Len podľa položiek by to vyšlo 20 EUR, a minimálna sadzba pre PU platcu sa mi vidí priveľa. Tak ma zaujíma ako takéto prípady riešite.
Uzatvor s firmou zmluvu o vedení účtovníctva, v ktorej si dohodneš terajšiu odmenu a ujednanie, že v prípade nárastu počtu dokladov bude cena prehodnotená. Úpravu cien zvyknem robiť k 1.1.
Iwett
06.06.09,10:24
Uzatvor s firmou zmluvu o vedení účtovníctva, v ktorej si dohodneš terajšiu odmenu a ujednanie, že v prípade nárastu počtu dokladov bude cena prehodnotená. Úpravu cien zvyknem robiť k 1.1.
Ďakujem, to sa chystáme práve urobiť, a kôli tomu sa pýtam, neviem navrhnúť cenu v takom prípade, že firma bude spať, teda driemať, kým sa nezobudí:)
Potom to bude jasné. :D Tak 30,50, 80 /mesačne?
veronikasad
06.06.09,10:27
Ďakujem, to sa chystáme práve urobiť, a kôli tomu sa pýtam, neviem navrhnúť cenu v takom prípade, že firma bude spať, teda driemať, kým sa nezobudí:)
Potom to bude jasné. :D Tak 30,50, 80 /mesačne?
Iwett, tú cenu si musíš zvážiť sama - aby si mala pokryté náklady a bol spokojný klient aj ty. Návrh ceny ti napísala lianka - každý region a aj každý prípad je iný.
Úpravu ceny treba dohodnúť v zmluve
A pre mňa dosť podstatné - aby mi tú faktúru klient mal aj z čoho zaplatiť.
Iwett
06.06.09,10:35
Iwett, tú cenu si musíš zvážiť sama - aby si mala pokryté náklady a bol spokojný klient aj ty. Návrh ceny ti napísala lianka - každý region a aj každý prípad je iný.
Úpravu ceny treba dohodnúť v zmluve
A pre mňa dosť podstatné - aby mi tú faktúru klient mal aj z čoho zaplatiť.
To je podstatné asi pre každého, aby mali klienti faktúry z čoho zaplatiť.:D
sybila3
08.06.09,08:55
vedeli by ste mi poradiť? v obchode robili inventúru už 3x, nakoľko sa menili predavačky, doniesli mi to len v písanke spísané, ani nie zrátané, takže som nahadzovala do počítača kusy, sumy a zrátavala , každú som robila asi 5 hodín. Koľko by som si mohla zarátať? Som tak rozmýšľala že okolo 16,60 za každú, je to veľa alebo málo?
romanpp
09.06.09,04:23
Ja by som si rátal hodinovku aspoň 6,- €/hod.
sybila3
09.06.09,06:23
no skúsim, mám to rozpísať aj do faktúry?
A koľko si účtujete za daňové priznanie JU+výkazy, platca dph?
Teraz som prebrala také nepodarené účto, od zač. roka dorábam, je to JU, neplatca dph, dvaja zamestnanci. Bude veľa 83 eur mesačne?
optimistka
12.06.09,18:18
ja platcov dph JU robím cca za 3-4 tis. sk mesačne
neplatcov 1-3 tis mesačne
daňové priznanie a výkazy počítam ako 13 obdobie
mzdy účtujem vždy osobitne HPP 12 eur, dohody 6 eur
mám z tých korún a eur ešte chaos, to vidieť, že ?
certik
18.06.09,10:59
Dobrý deň, poraďte koľko pýtate od klienta za RZZP. My sme vlani brali 500,- Sk (16,60€). Neviem či to máme zdvihnúť alebo to nechám na tejto úrovni.
m.hladka
18.06.09,11:26
Dobrý deň, poraďte koľko pýtate od klienta za RZZP. My sme vlani brali 500,- Sk (16,60€). Neviem či to máme zdvihnúť alebo to nechám na tejto úrovni.

Kuk sem: CÚP 2009 - Cenník účtovných prác na rok 2009

http://www.porada.sk/t97566-cup-2009-cennik-uctovnych-prac-na-rok-2009-a.html
AlkaS
13.07.09,10:28
Ahojte! potrebovala by som poradiť mám klientku , ktorá sa stala platcom DPH. Robím jej JU + mzdy za 1 zamestnanca, pýtala som si predtým 33,19 Eura za toto všetko. Teraz keď sa stala platcom DPH podľa cenníka by som si mala pýtať viac. Viem , že som si mala pýtať viac aj keď som jej robila pred tým ako neplatcovi DPH, ale tá klientka odišla od svojho predošlého účtovníka kôli cene za účtovníctvo. On chcel viac a ona zobrala papiere a prešla ku mne. Ja som súhlasila s cenou , ale keď som pozerala príspevky a našla aj cenník tak som zistila , že som robila pod cenu. Teraz mám strach, že zoberie aj odo mňa papiere a pôjde inde. Som rada za každú prácu, tak neviem čo mám robiť, poraďte. ďakujem.
nika.sum
13.07.09,11:07
Ja sa tiez tu na porade ucim, ze si musim vediet zapytat, stale mam s tym problem, hlavne u tych starsich klientov. Neviem kolko ma dokladov, kolko je to prace, ale musis si uvedomit, ze ucto nie je charita. Ona sa stala platitelom, asi preto ze jej to uz celkom ide, ma podnikanie, dokaze uzivit zamestnanca, ale pracu uctovnika si ocenit nevie...ty si musis zarobit na naklady, odvody a tiez potrebujes z niecoho vyzit. Mali by sme sa ucit vazit si svoju pracu...drzim palce
AlkaS
13.07.09,11:16
Ja sa tiez tu na porade ucim, ze si musim vediet zapytat, stale mam s tym problem, hlavne u tych starsich klientov. Neviem kolko ma dokladov, kolko je to prace, ale musis si uvedomit, ze ucto nie je charita. Ona sa stala platitelom, asi preto ze jej to uz celkom ide, ma podnikanie, dokaze uzivit zamestnanca, ale pracu uctovnika si ocenit nevie...ty si musis zarobit na naklady, odvody a tiez potrebujes z niecoho vyzit. Mali by sme sa ucit vazit si svoju pracu...drzim palce

Mala za 1Q 252 zápisov v PD denníku + ešte jazdy , keď to rátam len tou najmenšou sadzbou tak mi to vychádza 252x0,66=166,32 a toto by mi ona isto nevyplatila. Neviem, či nebude lepšie jej to vysvetliť a keď to ani teraz nepochopí tak potom sa s ňou rozlúčiť. A to nehovorím koľko razy mi ešte do mesiaca volá toto potrebuje , veď to poznáte.
nika.sum
13.07.09,13:10
Treba to skusit, ja viem, ze sa to dobre radi, ja s tym mam tiez vzdy problem. Vy beriete 33,19 mesacne? asi ano lebo inak by to uz bola uplna almuzna. Urcite to treba skusit, ak sa jej nebude pacit, nech skusi ist inam, vy si najdete lepsieho klienta...
AlkaS
13.07.09,16:07
ďakujem za podporu:)
Iwett
14.07.09,03:33
Dobrý deň, dohodla som sa na paušáli 140 EUR, na začiatku roku. Ale vtedy mal položiek možno cca 50-80/mesačne.
Celkom ale za prvý polrok má 1700 pol. Je to s.r.o., mesačný platca dph s 2 zamestnancami a 2 dohodármi. Sklad si vedie sama predavačka. O koľko by ste zdvihli mesačný paušál v takom prípade?
Ďakujem.
veronikasad
14.07.09,05:04
Dobrý deň, dohodla som sa na paušáli 140 EUR, na začiatku roku. Ale vtedy mal položiek možno cca 50-80/mesačne.
Celkom ale za prvý polrok má 1700 pol. Je to s.r.o., mesačný platca dph s 2 zamestnancami a 2 dohodármi. Sklad si vedie sama predavačka. O koľko by ste zdvihli mesačný paušál v takom prípade?
Ďakujem.
Čo počítaš ako položku - jeden riadok zápisu v účtovnom denníku?
Iwett
14.07.09,05:35
Čo počítaš ako položku - jeden riadok zápisu v účtovnom denníku?
Áno, prečo?
andreaS
14.07.09,06:39
napr. ked som potrebovala urcit pocet poloziek v omege, tak v denniku zapisov je napr. jedna fa so zapisom 5xx, 343, 548(zaokruhlenie)/321 na 4 riadkoch... a keby som tam dala cenu hoci aj 15,-sk tak len za ten jeden doklad by to bolo 4x15 = 60,- co sa mi zdalo prilis vela... preto som osobitne spocitala polozky v kazdom type pohybu a urcila cenu samostatne pre faktury a samostatne pre ostatne polozky... okrem faktur boli vsetky zapisy napr. 321/221 v jednom riadku ako jedna polozka... a tak som to aj zakomponovala do zmluvy... po polroku som podla toho stanovila pausal ale s dodatkom ked sa vyrazne zvysi pocet poloziek, tak sa pausal opat upravi ;)

tiez mam ale dotaz kolko pytat... crta sa mi novy klient, kt. by som mala zalozit sro a potom uctovat... ma to byt pohostinstvo, nechce byt platca sro, tak sa dobrovolne registrovat nebude... napriek tomu by som chcela doklady spracovavat bud stvrtrocne alebo mesacne (podla toho ako casto budu chciet vediet vysledovku) a doklady mi nachystaju tak ako si poviem plus ich aj polepia (predkonty a spol.). Ja ich tym padom uz nemusim triedit, zoradovat ale "len" nahodim. Ako urcit cenu za polozku v tomto pripade?
Iwett
14.07.09,07:16
napr. ked som potrebovala urcit pocet poloziek v omege, tak v denniku zapisov je napr. jedna fa so zapisom 5xx, 343, 548(zaokruhlenie)/321 na 4 riadkoch... a keby som tam dala cenu hoci aj 15,-sk tak len za ten jeden doklad by to bolo 4x15 = 60,- co sa mi zdalo prilis vela... preto som osobitne spocitala polozky v kazdom type pohybu a urcila cenu samostatne pre faktury a samostatne pre ostatne polozky... okrem faktur boli vsetky zapisy napr. 321/221 v jednom riadku ako jedna polozka... a tak som to aj zakomponovala do zmluvy... po polroku som podla toho stanovila pausal ale s dodatkom ked sa vyrazne zvysi pocet poloziek, tak sa pausal opat upravi ;)

tiez mam ale dotaz kolko pytat... crta sa mi novy klient, kt. by som mala zalozit sro a potom uctovat... ma to byt pohostinstvo, nechce byt platca sro, tak sa dobrovolne registrovat nebude... napriek tomu by som chcela doklady spracovavat bud stvrtrocne alebo mesacne (podla toho ako casto budu chciet vediet vysledovku) a doklady mi nachystaju tak ako si poviem plus ich aj polepia (predkonty a spol.). Ja ich tym padom uz nemusim triedit, zoradovat ale "len" nahodim. Ako urcit cenu za polozku v tomto pripade?
Ja mám zápis v denníku jednoduchú faktúru s DPH vlastne 2 riadky- 2 položky. A tak aj rátam.
A takú firmu, čo mi všetko lepia a ja len nahadzujem mám. A riešim to tak, že vyrátam cenu a odrátam za lepenie tak cca 50 Eur. Ale tiež by som sa rada dozvedela, ako to riešia ostatní, či by nebola nejaká pomôcka, napr. menej od položky...
Iwett
14.07.09,07:46
Dobrý deň, dohodla som sa na paušáli 140 EUR, na začiatku roku. Ale vtedy mal položiek možno cca 50-80/mesačne.
Celkom ale za prvý polrok má 1700 pol. Je to s.r.o., mesačný platca dph s 2 zamestnancami a 2 dohodármi. Sklad si vedie sama predavačka. O koľko by ste zdvihli mesačný paušál v takom prípade?
Ďakujem.
Neskúsi mi niekto povedať svoj názor na vyššie uvedené? Ďakujem
andreaS
14.07.09,08:08
iwett: ked si to vezmes, tak je to cca 4x tolko ako predtym... vacsinou zaberie, ked povies: viete je to 4x tolko dokladov ako bolo predtym, ale cenu nebudeme pocitat 4x 140 ale (napr.) 2x140 = 280...

je to taky chytak "a la zlava".. ze mozes pytat az 4x tolko ale ty by si chcela len tych 2x alebo 2,5x ;)
Iwett
14.07.09,08:15
iwett: ked si to vezmes, tak je to cca 4x tolko ako predtym... vacsinou zaberie, ked povies: viete je to 4x tolko dokladov ako bolo predtym, ale cenu nebudeme pocitat 4x 140 ale (napr.) 2x140 = 280...

je to taky chytak "a la zlava".. ze mozes pytat az 4x tolko ale ty by si chcela len tych 2x alebo 2,5x ;)
Ďakujem, len ja som chcela vedieť, koľko mesačne by ste brali od takej firmy. Paušál. Stačilo by tých 280??Dík
veronikasad
14.07.09,08:18
Neskúsi mi niekto povedať svoj názor na vyššie uvedené? Ďakujem
Ivetka, neviem v ktorom meste podnikáš. Ale držať sa cenníka na PORADe a účtovať položku z účtovného denníka z PU - s takou cenou by som vo svojom regione neuspela.
Prečítaj si predch. príspevky - za položku aj v PU sa väčšinou považuje jedna PO /vyšlá fa/, záväzok /došlá fa, ostatné záväzky/, príp. jeden zápis na bankovom výpise.
Pri internom doklade - cena sa odvíja od počtu zápisov.
Iwett
14.07.09,08:26
Ivetka, neviem v ktorom meste podnikáš. Ale držať sa cenníka na PORADe a účtovať položku z účtovného denníka z PU - s takou cenou by som vo svojom regione neuspela.
Prečítaj si predch. príspevky - za položku aj v PU sa väčšinou považuje jedna PO /vyšlá fa/, záväzok /došlá fa, ostatné záväzky/, príp. jeden zápis na bankovom výpise.
Pri internom doklade - cena sa odvíja od počtu zápisov.
Takže z penažného denníka sa položky neberu? To zrátaš počet fa, + počet zápisov na BU + počet zaúčtovaných VD a PD ?
Veronika a kolko by si mesačne zobrala od takej firmy čo som sa pýtala? Ďakujem, pomohla by si mi velmi.
veronikasad
14.07.09,08:28
Takže z penažného denníka sa položky neberu? To zrátaš počet fa, + počet zápisov na BU + počet zaúčtovaných VD a PD ?
Veronika a kolko by si mesačne zobrala od takej firmy čo som sa pýtala? Ďakujem, pomohla by si mi velmi.
ano, rátam to tak ako píšeš. Z počtu položiek v účt.denníku ti neviem povedať cenu.
Iwett
14.07.09,08:49
ano, rátam to tak ako píšeš. Z počtu položiek v účt.denníku ti neviem povedať cenu.
DF 230
VF: 93
PD: 187
VD: 114
Ucet: 180 /opravené, som inde pozerala/
Mzda odvody: 2 zamestnanci, 2 dohodári
Za polrok.
Môžem poprosiť koľko by mal byť paušál cca??
andreaS
14.07.09,08:57
interne doklady ziadne?
Iwett
14.07.09,09:03
interne doklady ziadne?
1 leasing a interných 30
andreaS
14.07.09,11:48
DF 230
VF: 93
PD: 187
VD: 114
Ucet: 180 /opravené, som inde pozerala/
Mzda odvody: 2 zamestnanci, 2 dohodári
Za polrok.
Môžem poprosiť koľko by mal byť paušál cca??

u mna su po polroku taketo stavy:
DF: 71
VF: 395
PPD: 45
VPD: 109
BU: 567
ID: uz na pocet poloziek v zapise MD/D = 200 (2 leasingy, zauctovanie miezd a zauctovanie skladu)

samotne mzdy ja len zauctujem z podkladov... kontrolujem spravnost skladu, vystavene faktury si natiahnem z ich programu (kde som ponastavovala rozuctovanie, tak samotne nahadzovanie VF mi odpada)

spracovavam stvrtrocne, fakturujem 200,-/mes a musim povedat ze som s touto sumou velmi spokojna.
Iwett
14.07.09,14:23
u mna su po polroku taketo stavy:
DF: 71
VF: 395
PPD: 45
VPD: 109
BU: 567
ID: uz na pocet poloziek v zapise MD/D = 200 (2 leasingy, zauctovanie miezd a zauctovanie skladu)

samotne mzdy ja len zauctujem z podkladov... kontrolujem spravnost skladu, vystavene faktury si natiahnem z ich programu (kde som ponastavovala rozuctovanie, tak samotne nahadzovanie VF mi odpada)

spracovavam stvrtrocne, fakturujem 200,-/mes a musim povedat ze som s touto sumou velmi spokojna.
Ďakujem za odpoveď, som trošku zaskočená, lebo som doteraz rátala podľa položiek denníka.:confused:
Takže na základe odpovede tých 220, čo sme sa predbežne dohodli je vyzerá, že dobrá suma.:)
Zaúčtovanie miezd 1-6/09 som zabudla:confused: ale aj tak som celkom spokojná, asi sa zmestím do toho.:D
Iwett
15.07.09,15:39
Ďakujem za odpoveď, som trošku zaskočená, lebo som doteraz rátala podľa položiek denníka.:confused:
Takže na základe odpovede tých 220, čo sme sa predbežne dohodli je vyzerá, že dobrá suma.:)
Zaúčtovanie miezd 1-6/09 som zabudla:confused: ale aj tak som celkom spokojná, asi sa zmestím do toho.:D
S tými zaúčtovanými mzdami je to akurát. Ani som sa veľmi nesekla.;)
sybila3
27.07.09,06:57
ak účtujete paušál napr. neplatca dph JU tak sú v tom zahrnuté aj mzdy, alebo mzdy sú zvlášť.
sybila3
27.07.09,08:52
koľko by ste si pýtali, neplatca dph, má dosť dokladov-penzion, dvoch zamestnancov.
kirtida
30.07.09,13:42
Dobrý deň, nie som klasická účtovníčka. naše OZ ma zriadene CHránené pracovisko, v nom jedného invalida. robim mu mzdu mesačne, idem všetko poplatiť /odvody/, vypisujem čo potrebuje, výkazy nosím do soc. poisť, do zdravotky posielam poštou, a toto všetko nosím na UPSVAR, lebo nam preplacaju jeho mzdu. každý mesiac zvlášť, všetko ofotiť, atd. a raz za štvrťrok musím urobiť komplet evidenciu prevadzkových nákl. povyplnať milion tlačív, čestných vyhlásení, tiež povybavovať potvrdenia zo soc. poisť. z DÚ aj zo zdravotiek, je s tým vela nahánačiek aj telefonátov a kadečo.

Mám možnosť dať aj svoju prácu do nákladov na CHP, no neviem na koľko to odhadnúť. Odteraz si už budem rátať hodiny, ktoré pri tom strávim, ale teraz by som súrne potrebovala poradiť, akú sumu cca si vypýtam za predchádzajúci štvrťrok... Ďakujem pekne za odpovede.
Katika3
30.07.09,17:46
Ruším otázku..
Dakujem
ivan999
12.08.09,14:52
Dobry vecer,
Chcel by som sa spytat kolko bude odomna pytat auditor za sro /overenie rocnej uctovnej zavierky/? Obrat okolo 160 tis EUR
Stefan2005
12.08.09,17:39
Dobry vecer,
Chcel by som sa spytat kolko bude odomna pytat auditor za sro /overenie rocnej uctovnej zavierky/? Obrat okolo 160 tis EUR

... údaj o obrate vo výške 160 tis. EUR sám o sebe je v tomto prípade na kvalifikovanú odpoveď irelevantný. Najlepšie urobíš, ak oslovíš pár audítorov vo svojom okolí o cenovú ponuku (najmä ak ide o dobrovoľný audit).

Obchodné spoločnosti a družstvá majú povinný audit len vtedy ak v predchádzajúcom roku,za ktorý sa táto závierka overuje,splnili aspoň dve z týchto pod-mienok:

1. celková suma obchodného majetku presiahla 20 mil.Sk
2. čistý obrat presiahol 40 mil.Sk
3. priemerný počet zamestnancov presiahol 20
Laura1
12.08.09,18:26
Dobrý deň, nie som klasická účtovníčka. naše OZ ma zriadene CHránené pracovisko, v nom jedného invalida. robim mu mzdu mesačne, idem všetko poplatiť /odvody/, vypisujem čo potrebuje, výkazy nosím do soc. poisť, do zdravotky posielam poštou, a toto všetko nosím na UPSVAR, lebo nam preplacaju jeho mzdu. každý mesiac zvlášť, všetko ofotiť, atd. a raz za štvrťrok musím urobiť komplet evidenciu prevadzkových nákl. povyplnať milion tlačív, čestných vyhlásení, tiež povybavovať potvrdenia zo soc. poisť. z DÚ aj zo zdravotiek, je s tým vela nahánačiek aj telefonátov a kadečo.

Mám možnosť dať aj svoju prácu do nákladov na CHP, no neviem na koľko to odhadnúť. Odteraz si už budem rátať hodiny, ktoré pri tom strávim, ale teraz by som súrne potrebovala poradiť, akú sumu cca si vypýtam za predchádzajúci štvrťrok... Ďakujem pekne za odpovede.
So žiadosťou o preplácanie prevádzkových nákladov je veľmi veľa práce - ak okolo toho robíš úplne všetko:
- od vyžiadania potvr.od rôznych úradov cez vyplnenie čestných prehlásení - kopírovanie všetkych dokladov - vypisovanie žiadostí, prehľad, ročný výkaz o hospodárení . .. až po odovzdanie všetkych náležitosti na UPSVaR - odsúhlasenie....
10% zo žiadanej sumy je absulútne reálna.
andreaS
20.08.09,13:59
kolko pytat mesacne za ucto, kde je nasledovny pocet dokladov? Uvadzam priemerny mesacny pocet dokladov vypocitany za 7 mesiacov tohto roka a v zatvorke uvadzam mesacny priemer z roku 2008. Zaujima ma kolko pytat externe na fakturu aj kolko pytat na pracovny pomer (stacil by aj polovicny pracovny pomer, napr. na 3-4h denne). Mesacny platca dph.

Odoslané faktúry (robia ich samy, ale v inom softe, treba ich potom znovu nahodit v uctovnom softe) - pocet dokladov je 23 ks (30)

Zahranicne odoslane faktury (plati to iste ako vyssie) - 1 ks (5)

Odoslane dobropisy (opat to iste ako vyssie) - 1 ks (1)

Doslé faktúry - 112 ks (134)

Dosle preddavkove faktury - 1 ks (1)

Zahranicne dosle faktury - 20 ks (14)

Dosle dobropisy - 3 ks (4)

Zahranicne dosle dobropisy - 2 ks (1)

Pokladnicne doklady (PPD aj VPD) - 172 ks (153)

zahranicna pokladna - 6 ks (6)

Bankove vypisy - 215 zapisov v tvare MD/D (235)

Zahranicne bankove vypisy - 0 (13)

Interne doklady - 90 zapisov v tvare MD/D (96)

Zahranicne interne doklady - 7 zapisov v tvare MD/D (23)

Sklad - robia si samy, ale vela krat s chybami, preto je nutne pravidelne kontrolovat spravnost prijemok s uctovnictvom, rovnako robia chyby pri type prijemky... napr. nakup v hotovosti zamenia s nakupom na fakturu a potom mi nesedia sucty, toto si viem opravit sama v skladovom programe. Mesacna kontrola uctovnictva vs. skladu trva tak jeden den.
---------------

Predmetom cinnosti je aj spracovanie miezd pre 9 ludi. Toto vsak ja neovladam, musela by som to zabezpecit dodavatelsky.

Skusala som si to vypocitat cez polozky, ale omega ma v penaznom denniku jednu doslu fakturu rozpisanu pri platcovi dph minimalne na 3 riadky, ak je centove vyrovnane tak 4, ak treba rozdelovat niektory naklad na 2 polozky, tak to sa doraba opat rucne a jedna fa tak moze mat nakoniec kludne 5 riadkov.

Poradi niekto? resp. utvrdi ma niekto v mojom vypocte? :) vdaka
andreaS
20.08.09,15:08
nikto nevie poradit?
andreaS
21.08.09,08:15
opat posuvam...

podla cennika uctovnych prac mi cena vychadza pri pouziti 0,90 EUR za polozku zhruba 580,- E za mesiac za uctovnictvo... mzdy by som musela riesit externe ja na vlastne naklady, kt. si pripocitam k fakturacii alebo firma nech si mzdy da sama robit externe...

V cena je bez dakeho extra vypocitavania za uctovnu zavierku. Mam si aj tam dat daku cenu, trebars 13.faktura vo vyske mesacnej, alebo rozpocitat tuto trinastu platbu medzi mesacne faktury? Alebo dat to ako bonus navyse, ze v cene 580 je aj uctovna zavierka?

A kolko pytat na pracovny pomer?

Velka vdaka za akukolvek odpoved, ci usmernenie.
romanpp
21.08.09,12:23
Ak Ti to takto vyšlo tak je to v pohode - ako Tvoja základná pozícia pre jednanie o cene (snáď by som ešte prihodil cca 10-15% aby som mal z čoho zľavovať).

Neviem prečo si mnohí na Porade robia taký veľký problém s uzávierkou. Ja mám vo svojom cenníku stanovené:
1. Dohodnutá cena za ročnú uzávierku - Daňové priznanie
2. Dohodnutá cena za vypĺňanie tlačív - za každú A4, niektorí klienti aj niekoľko krát do roka žiadajú výkazy a uzávierky pre banky, úvery, pôžičky a pod.
3. Dohodnutá cena za čas (takpovediac pre práce, ktoré sa dajú vyčísliť len v hodinách). V prípade, že u konkrétneho klienta je uzávierka z akýchkoľvek dôvodov časovo mimoriadne náročná, bez rozpakov si napočítam cenu cez hodinovú sadzbu.
anithocka
21.08.09,15:59
ahojte, mam klienta ktory odo mna ziada robit knihu pokladnice a neviem kolko za to pytat nikdy som sa totiz nestretla s tym ze by to robil uctovnik a nie aby sa to robilo na prevadzke kde sa nachaza pokladna, dakujem...
andreaS
21.08.09,17:38
roman: problem je ten, ze momentalne tu pracu vykonavame dve, ja na skrateny pracovny pomer a mame prace podelene... dostali sme vsak list, ze kvoli financnej krize nemozeme byt dve a mame sa pisomne vyjadrit s vlastnym navrhom, kolko by sme pytali za ucto keby sme to robili osamote... dost blba situacia, co uz... len sa obavam, ze kolegyna to bude robit nadalej za doterajsi plat vsetko... ja mam moznost riesit to aj na pracovny pomer ale mozem to vziat aj ako uctovna firma na fakturu... vobec neviem, co skor firma uprednosti... bolo mi naznacene zevraj daka uctovna firma im dala cenovu ponuku 500 E so vsetkym (ucto aj mzdy) s tym, ze tam budu vysielat jedneho cloveka podla potreby... to sa mi vsak nezda, lebo ide o dost velku uctovnu firmu a pochybujem ze za take peniaze by to vzali s tym, ze daju este niekoho k dispozicii... skor mi to pride ze to bude robit niekto od nich tak, ze bude chodit do predmetnej firmy uctovat...

napadli ma tieto varianty spolu so sumou:
- plne externe ucto plus mzdy: 650-700 (uprimne pochybujem ze to prejde)
- externe s tym, ze robit budem u nich, na ich kompe, s ich kancelarskymi potrebami: 500
- na pracovny pomer, napr. pon-str-pia doobeda 500 v cistom...

mam z toho velmi zmiesane pocity a neviem o co im ide, a obavam sa ze kolegynka, kt. ma malinko rockov do dochodku ma cenou aj tak tromfne...
romanpp
25.08.09,17:22
Jednoznačne to podľa mňa vyzerá tak, že je im to úplne jedno kto a ako to bude robiť (podľa toho čo píšeš). Jediné čo ich zaujíma je výška platby. Takže niečo ako dohadovanie na trhu - licitácia - tender.

V takom prípade jednoducho daj na papier svoju ponuku, teda za koľko si ešte ochotná to robiť a odovzdaj im to. Potom až sa rtozhodnú, dozvieš sa výsledok.

Ja by som sa správal asi takto:
1. Ak mám iné možnosti zárobku (ďalší klienti alebo iná práca) ponúkol by som napríklad 800,- €/mesiac.
2. Ak iné možnosti nemám - ponúknem napríklad 450-500,- €/mesiac a okamžite si začnem hľadať iných/ďalších klientov. Ak budeš mať ďalšie možnosti zárobku, budeš slobodnejšia v rozhodovaní a môžeš im napr. o pol roka povedať, že buď Ti zvýšia na 700,- € alebo nech si hľadajú nového účtovníka.
andreaS
28.08.09,07:00
roman: problem je ten, ze momentalne tu pracu vykonavame dve, ja na skrateny pracovny pomer a mame prace podelene... dostali sme vsak list, ze kvoli financnej krize nemozeme byt dve a mame sa pisomne vyjadrit s vlastnym navrhom, kolko by sme pytali za ucto keby sme to robili osamote... dost blba situacia, co uz... len sa obavam, ze kolegyna to bude robit nadalej za doterajsi plat vsetko... ja mam moznost riesit to aj na pracovny pomer ale mozem to vziat aj ako uctovna firma na fakturu... vobec neviem, co skor firma uprednosti... bolo mi naznacene zevraj daka uctovna firma im dala cenovu ponuku 500 E so vsetkym (ucto aj mzdy) s tym, ze tam budu vysielat jedneho cloveka podla potreby... to sa mi vsak nezda, lebo ide o dost velku uctovnu firmu a pochybujem ze za take peniaze by to vzali s tym, ze daju este niekoho k dispozicii... skor mi to pride ze to bude robit niekto od nich tak, ze bude chodit do predmetnej firmy uctovat...

napadli ma tieto varianty spolu so sumou:
- plne externe ucto plus mzdy: 650-700 (uprimne pochybujem ze to prejde)
- externe s tym, ze robit budem u nich, na ich kompe, s ich kancelarskymi potrebami: 500
- na pracovny pomer, napr. pon-str-pia doobeda 500 v cistom...

mam z toho velmi zmiesane pocity a neviem o co im ide, a obavam sa ze kolegynka, kt. ma malinko rockov do dochodku ma cenou aj tak tromfne...

nakoniec som to cez polozky dala v poradi ako je vyssie rozpisane takto: 750 - 600 - 450 ...

nepreslo... firma uprednostnila kolegynu, kt. tu ostava... takze "parada"...
romanpp
29.08.09,08:55
Mám taký pocit, že to bolo rozhodnuté už dopredu.
FIFA
05.10.09,12:39
Dobrý deň,
čítam si dnes túto tému pretože som zvedavá ako sa oceňujú ostatné účtovníčky. Som živnostníčka a spracovávam dve veľké firmy. Teraz som si zobrala ďalšiu menšiu s.r.o. asi zo 100 dokladami mesačne v účtovnom denníku + 5 zamestnancov. Nie je plátca DPH. Pretože začínala dala som im paušálnu sumu 50 EUR,len zdá sa mi byť táto suma nízka nakoľko dievčatá sú v skúšobnej dobe a neustále sa tam menia, takže mám stále prácu s vypisovaním skončenia pracovného pomeru a začatia nového pracovného pomeru. Taktiež potrebujú spísať archivačný poriadok a smernicu o účtovníctve, čo samozrejme dokážem, len nie za 50 EUR...vypýtala som si za toto všetko 100 EUR mesačne a zdá sa jej to byť nemožné....naozaj si aj vy myslíte,že mám privysoké finančné nároky?
ďakujem za úprimná názor
andreaS
05.10.09,12:56
tak 50,- za PU mesacne aj ked neplatca dph je podla mna velmi malo... tych 100 je uz lepsie... skus si to spocitat cez polozky plus si ohodnot aj pracu nad ramec uctovania (spracovanie miezd, archivacny dennik a ine)
leníča
05.10.09,15:42
ahojte, potrebujem poradiť. Odchádzam na materskú dovolenku a ostávam robiť v práci mzdy. Je co cca 50 zamestnancov, mesačné výkazy do poisťovní, občas PN zamestnanca, podklady dostanem od majstrovej a vedúceho. Samozrejme v marci ročné zúčtovania všetkým zamestnancom a v júni zdravotné zúčtovanie asi 8 zamestnancov. Personalistiku bude robiť druhá kolegyňa, ktorá je momentálne na rodičovskom. Doteraz som to robila všetko ja. Neviem koľko mám za túto prácu pýtať mesačne a čo potom s RZ a RZZP? Taktiež koľko by mohlo byť za personalistiku.Ďakujem.
misomiso
05.10.09,16:08
Dobrý deň,
čítam si dnes túto tému pretože som zvedavá ako sa oceňujú ostatné účtovníčky. Som živnostníčka a spracovávam dve veľké firmy. Teraz som si zobrala ďalšiu menšiu s.r.o. asi zo 100 dokladami mesačne v účtovnom denníku + 5 zamestnancov. Nie je plátca DPH. Pretože začínala dala som im paušálnu sumu 50 EUR,len zdá sa mi byť táto suma nízka nakoľko dievčatá sú v skúšobnej dobe a neustále sa tam menia, takže mám stále prácu s vypisovaním skončenia pracovného pomeru a začatia nového pracovného pomeru. Taktiež potrebujú spísať archivačný poriadok a smernicu o účtovníctve, čo samozrejme dokážem, len nie za 50 EUR...vypýtala som si za toto všetko 100 EUR mesačne a zdá sa jej to byť nemožné....naozaj si aj vy myslíte,že mám privysoké finančné nároky?
ďakujem za úprimná názor

No to by bolo super, ak by mi toto niekto robil za 100 EUR mesacne. Ozaj - preco si nikto nepisete do profilu, odkilal ste?
Lenka1979
05.10.09,16:20
Dobrý deň,
čítam si dnes túto tému pretože som zvedavá ako sa oceňujú ostatné účtovníčky. Som živnostníčka a spracovávam dve veľké firmy. Teraz som si zobrala ďalšiu menšiu s.r.o. asi zo 100 dokladami mesačne v účtovnom denníku + 5 zamestnancov. Nie je plátca DPH. Pretože začínala dala som im paušálnu sumu 50 EUR,len zdá sa mi byť táto suma nízka nakoľko dievčatá sú v skúšobnej dobe a neustále sa tam menia, takže mám stále prácu s vypisovaním skončenia pracovného pomeru a začatia nového pracovného pomeru. Taktiež potrebujú spísať archivačný poriadok a smernicu o účtovníctve, čo samozrejme dokážem, len nie za 50 EUR...vypýtala som si za toto všetko 100 EUR mesačne a zdá sa jej to byť nemožné....naozaj si aj vy myslíte,že mám privysoké finančné nároky?
ďakujem za úprimná názor
... to sa fakt oceňujete len na toľko?:eek::eek::eek:
Práca účtovníka alebo mzdára je ďaleko náročnejšia ako si akýkoľvek pán podnikateľ dokáže predstaviť, nehovoriac koľko povinností z toho vyplýva. Netreba sa báť pýtať za svoju prácu aj primeranú plácu, potom je už neskoro "plakať nad rozliatym mliekom", - "za čo ma ten podnikateľ má???":rolleyes:
Katka21
16.10.09,07:21
Ahojte Poraďáci, potrebovala by som radu, koľko pýtať za vedenie účtovníctva v Bratislave. Teraz vediem účtovníctvo pre s.r.o. ako zamestnanec, ale uvažujem, že by som začala účtovať na živnosť. Mohol by mi niekto poradiť aké sú aktuálne orientačné ceny za položku v PU, vyprac. výkazu DPH, mzdy, daňové priznanie,...? Našla som iba ceny z r. 2006 - 2007. Ďakujem.
Anja111
16.10.09,07:25
Ahojte Poraďáci, potrebovala by som radu, koľko pýtať za vedenie účtovníctva v Bratislave. Teraz vediem účtovníctvo pre s.r.o. ako zamestnanec, ale uvažujem, že by som začala účtovať na živnosť. Mohol by mi niekto poradiť aké sú aktuálne orientačné ceny za položku v PU, vyprac. výkazu DPH, mzdy, daňové priznanie,...? Našla som iba ceny z r. 2006 - 2007. Ďakujem.
Skús pozrieť aj tu:
http://www.porada.sk/t97566-p27-cup-2009-cennik-uctovnych-prac-na-rok-2009-a.html
robin1
16.10.09,07:36
Ako si oceňujete tvorbu smerníc o účtovníctve? ... počet hodín, počet strán, paušál...?
romanpp
17.10.09,05:14
Ako si oceňujete tvorbu smerníc o účtovníctve? ... počet hodín, počet strán, paušál...?

Nech to budeš počítať akokoľvek, vždy ide o Tvoj čas, ktorý tomu musíš venovať.

Takže ja sa vždy snažím vychádzť z toho, že keď si momentálne objednám akéhokoľvek servisáka, vždy si účtuje minimálne 10,- € za hodinu.
Katka21
19.10.09,06:29
Ďakujem za cenník. Veľmi mi to pomohlo.
johny18
22.10.09,05:03
Nahliadol som tu na Porade do nejakych cennikov, v podstate koresponduju aj s mojim, teraz idem jednej s.r.o. vyfakturovat uctovne prace za 2 mesiace:
- 70 poloziek (beriem pausal 33 € do 50 poloziek)
- evidencia pohl. a zavazkov - 25 poloziek
- vystavenie faktur - 7x
- danove priznanie DPH
- Mzdy - 1x TPP, 1x konatel bez prac.pomeru + prihlasky zamestnavatela aj zamestnanca na SP, ZP, prikazy
- kvartalny prehlad o preddavkoch na dan

Toto vsetko vymenovane mi vyslo na 158,65 €. Nie je to podla Vas vela? S.r.o., podvojne ucto som nikomu som nerobil, tak neviem, ako by mohli vychadzat cena..
Zoltán Kovács
22.10.09,05:07
Nahliadol som tu na Porade do nejakych cennikov, v podstate koresponduju aj s mojim, teraz idem jednej s.r.o. vyfakturovat uctovne prace za 2 mesiace:
- 70 poloziek (beriem pausal 33 € do 50 poloziek)
- evidencia pohl. a zavazkov - 25 poloziek
- vystavenie faktur - 7x
- danove priznanie DPH
- Mzdy - 1x TPP, 1x konatel bez prac.pomeru + prihlasky zamestnavatela aj zamestnanca na SP, ZP, prikazy
- kvartalny prehlad o preddavkoch na dan

Toto vsetko vymenovane mi vyslo na 158,65 €. Nie je to podla Vas vela? S.r.o., podvojne ucto som nikomu som nerobil, tak neviem, ako by mohli vychadzat cena..

Veľa??????????? :eek::eek::eek:
Práveže málo, veď je to na mesiac 79,3 eur, teda necelých 2400 Sk....
johny18
22.10.09,05:13
Mne sa zdalo, ze to vyslo vela:) Bal som sa tolko pytat, ze odidu k inemu, tu je par ludi, ktori by mu to urobili aj za polovicu..
romanpp
23.10.09,04:17
Mne sa zdalo, ze to vyslo vela:) Bal som sa tolko pytat, ze odidu k inemu, tu je par ludi, ktori by mu to urobili aj za polovicu..

Pár ľudí, ktorí mu to urobia aj za polovicu, sa nájde vždy. S tým sa musíš zmieriť.

Čo sa týka tej Tvojej ceny, ja by som to dal aspoň na 100,- €/mesiac, ako preddavky, + po skončení roka vyúčtovanie podľa množstva skutočne odvedenej práce. Pokiaľ bolo zaplatené dosť - z vyplatených preddavkov nič nevraciam. Ak bolo zaplatené málo, klient musí doplatiť. Tak to mám aj v zmluvách s klientmi.
petovsan
23.10.09,14:15
ahojte, potrebujem poradiť. Odchádzam na materskú dovolenku a ostávam robiť v práci mzdy. Je co cca 50 zamestnancov, mesačné výkazy do poisťovní, občas PN zamestnanca, podklady dostanem od majstrovej a vedúceho. Samozrejme v marci ročné zúčtovania všetkým zamestnancom a v júni zdravotné zúčtovanie asi 8 zamestnancov. Personalistiku bude robiť druhá kolegyňa, ktorá je momentálne na rodičovskom. Doteraz som to robila všetko ja. Neviem koľko mám za túto prácu pýtať mesačne a čo potom s RZ a RZZP? Taktiež koľko by mohlo byť za personalistiku.Ďakujem.
Neviem, či Ti môj názor pomôže, ale cena za mzdy sa v "účtovných kruhoch" pohybuje (alebo aspoň by sa mala pohybovať) niekde v rozpätí 8,30 € - 11,60 €/ spracovanie 1 mzdy ... v tom by mali byť zohľadnené už všetky s tým súvisiace úkony, teda vč. RZD, RZ ZP. Samozrejme, sú aj takí, ktorí to robia za podstatne nižšie sumy, ale aj takí, ktorí mali to šťastie a našli firmy, ochotné a schopné zaplatiť za túto službu viac. Aký podiel z toho by malo byť za mzdy a aký za personalistiku netuším, svojim klientom poskytujem tieto služby vcelku.
janka.mo
25.10.09,22:00
dobry den, chcela by som sa poradit....
dnes za mnou prisiel jeden "podnikatel", ktoremu sa ozvala socialka na kotrolu. prisiel za mnou s prosbou, ze potrebuje urobit vykazy za cely tento rok, pretoze mal taku a taku uctovnicku, ktora sa mu na to vykaslala a on si myslel, ze to robila, no proste blablabla.... to pre mna vobec nie je dolezite. zo socialky mu povedali, ze tam za ziaden mesiac nema vykaz.
za obdobie od 01/09 - 07/09 mal len jedneho dohodara, ktory je prihlaseny a od 08/09-09/09 mal dohodarov dvoch. potrebuje prakticky spravit aj mzdy, lebo ma predlozit mzdove listy a vyplatne pasky. ked som dobre pochopila, tak potrebuje aj vystavit vyhlasenia na odpocitatelnu polozku, aby nemal dlh aj na danovom urade... ti zamestnanci nikde inde nepracuju, takze to by mohlo byt v pohode...
vobec neviem, kolko si mam zapytat.... potrebuje to mat do utorka vecera, kedze v stredu ma odniest tie papiere na socialku.
poradte mi prosim...... dakujem
romanpp
26.10.09,05:22
Otvor si cenník a postupuj podľa cenníka, teda ako keby si mu robila mzdy. Alebo si povedz, že chceš napr. 15,- €/hod, a podľa toho, koľko na tom stráviš času. Jeho predsa nezaujíma, že to budeš robiť napr. v noci.
andreaS
26.10.09,06:19
kedze chce prerabat po niekom, skusila by som sa opytat kolko zato platil jej (len orientacne)... ak by to bola suma, za kt. by si to mesacne robila aj ty, tak by som si za promptne prerabanie vypytala aspon dvojnasobok... presne kvoli tomu, ze to treba spravit okamzite... a kedze ho nepoznam, tak zrejme by som pytala aj zalohu vopred...
janka.mo
26.10.09,06:37
ono to nechce prerabat po nikom, to asi boli len jeho reci.... pretoze on nic nema.....
tiez sa snazim pridrziavat cennika, ktory je tu na porade..... ja som pocitala takych 2500 - 3000 sk a neviem, ci je to malo alebo vela... lebo ak sa nemylim, tak vykazy mu treba len do SP no a plus tie pasky a mzdove listy. kedze ide o dohodarov, tak to nie je az take komplikovane.... myslite, ze ta suma je prehnana alebo adekvatna?
no a este perlicka na zaver..... teraz mi volal, ze ci neviem, kedy sa podava dphcko..... a ja na nho, že ked je štvrťročny, tak aj tak dnes.... a on, ze to vazne??? som myslela, ze ma porazi.... :D no a on na to, ze ci mu to nespravim.... ma krčmu.... takze blockov do bludu.... som mu povedala, ze mozem, ale bez zauctovania, ze si to pekne vsetko vypisem na papier a tak vypocitam dphacko, ale s tym, ze to dnes nebude.... a rozmyslam, ze kolko si za to vypytat.... moze byt 3000 za cely stvrtrok.... podotykam, ze to bude len cisto dphcko, bez zauctovania.... a dam mu to tak v strtok.... povedal, ze nevadi, ze to bude po termine, ze on to vsetko berie na seba.... takze moj podpis nebude nikde..... mam z toho zmiesane pocity.... ale.... napiste mi prosim svoj nazor..... dakujem
Stefan2005
26.10.09,06:51
V takýchto prípadoch sa netreba báť k danej bežnej cene prirátať expresné príplatky - ak treba, tak aj 100%. Inač sa môže stať, že uvedenú metodu bude používať ako zabehnutú - po ohlásení kontroly nájde prvnú dobrú dušu, čo to za drobné spraví a bude mať pokoj. Ja by som takýchto klientov nechcel účtovať. Cenovú ponuku v takýmto prípade chápem ako určitý nástroj, aby sa zamyslel nad potrebou pravidelného vedenia si zákonom stanovených evidencií...
janka.mo
26.10.09,07:42
V takýchto prípadoch sa netreba báť k danej bežnej cene prirátať expresné príplatky - ak treba, tak aj 100%. Inač sa môže stať, že uvedenú metodu bude používať ako zabehnutú - po ohlásení kontroly nájde prvnú dobrú dušu, čo to za drobné spraví a bude mať pokoj. Ja by som takýchto klientov nechcel účtovať. Cenovú ponuku v takýmto prípade chápem ako určitý nástroj, aby sa zamyslel nad potrebou pravidelného vedenia si zákonom stanovených evidencií...
dakujem vam za nazory, chcela som sa uistit, ze ta suma, ktoru pytam je na hranici minima, ze by som to mohla urobit aj za ovela viac.....
najhorsie na tom je, ze to je zat mojej tety.... :( ale povedala som si, ze kaslem na rodinne vztahy, tiez nie som zavisla na peniazkoch od neho..... viem, ze jemu sa budu aj tie sumy, co som spominala vyssie budu zdat prehnane, ale ja to zadarmo robit nebudem..... urobim mu to bud za tu cenu, co som pisala, pre pokoj v rodine alebo vobec a este mu poviem, ze je to prvy a posledny krat, co to robim.... viem, ze ma bordel v ucte, takze mu aj hned poviem, nech si hlada niekoho, kto mu spravi danove priznanie na konci roka, pretoze ja to robit urcite nebudem.... ze to by sa nenaplatil.... :D
EMILY04
26.10.09,07:51
Prosím poraďte. Mám klientku, ktorá má 2 predajne potravín, priemerne má okolo 220 pohybov za mesiac k tomu má 2 pracovníčky, jednu na hlavný prac.pomer a druhú na dohodu. Okrem mesačných výkazov vystavujem aj potvrdenia na UP a Soc.poisťovňu, lebo tá na dohodu je v evidencií UP.
Klientka je štvrťročným platcom DPH.Doklady mi každý mesiac donesie v jednej taške samozrejme nepotriedené a všetky dokopy.
Prepočítavala som to na položky podľa cenníka no budem rada, ak mi poradíte koľko by ste pýtali za to vy.
Ide o klientku z východu.
Ďakujem.
EMILY04
JarkaL
26.10.09,07:58
ono to nechce prerabat po nikom, to asi boli len jeho reci.... pretoze on nic nema.....
tiez sa snazim pridrziavat cennika, ktory je tu na porade..... ja som pocitala takych 2500 - 3000 sk a neviem, ci je to malo alebo vela... lebo ak sa nemylim, tak vykazy mu treba len do SP no a plus tie pasky a mzdove listy. kedze ide o dohodarov, tak to nie je az take komplikovane.... myslite, ze ta suma je prehnana alebo adekvatna?
no a este perlicka na zaver..... teraz mi volal, ze ci neviem, kedy sa podava dphcko..... a ja na nho, že ked je štvrťročny, tak aj tak dnes.... a on, ze to vazne??? som myslela, ze ma porazi.... :D no a on na to, ze ci mu to nespravim.... ma krčmu.... takze blockov do bludu.... som mu povedala, ze mozem, ale bez zauctovania, ze si to pekne vsetko vypisem na papier a tak vypocitam dphacko, ale s tym, ze to dnes nebude.... a rozmyslam, ze kolko si za to vypytat.... moze byt 3000 za cely stvrtrok.... podotykam, ze to bude len cisto dphcko, bez zauctovania.... a dam mu to tak v strtok.... povedal, ze nevadi, ze to bude po termine, ze on to vsetko berie na seba.... takze moj podpis nebude nikde..... mam z toho zmiesane pocity.... ale.... napiste mi prosim svoj nazor..... dakujem

Na Tvojom mieste by som mu vycucala z prsta priznanie DPH dnes, treba ho poslať dnes, aby nebola pokuta 2000.-Sk za oneskorené podanie a vo štvrtok treba podať dodatočné - to už by malo byť so správnymi číslami. A nech si uvedomí, že si mu tie peniaze ušetrila.
janka.mo
26.10.09,08:36
Na Tvojom mieste by som mu vycucala z prsta priznanie DPH dnes, treba ho poslať dnes, aby nebola pokuta 2000.-Sk za oneskorené podanie a vo štvrtok treba podať dodatočné - to už by malo byť so správnymi číslami. A nech si uvedomí, že si mu tie peniaze ušetrila.
ja som mu to tiez navrhla takym sposobom, ale on povedal, ze on nechce davat nieco na dvakrat, ze radsej neskor.... povedal mi, ze to bude jeho problem, ze on si to zariadi..... pozri, mne je to suma fuk ci dostane pokutu alebo nie.... to je jeden z tych, co si myslia, ze su najmudrejsi na svete.... a to by si neuvedomil, ze som mu usetrila peniaze...., toho sa ani nebojim.... :D
mne je len luto tej mojej tety a zoberiem to hlavne kvoli nej, kedze ma o to poprosila.... inak by som mu povedala, ze dovidenia.... ale aj tete som uz povedala, ze je to posledny krat....
cactus
26.10.09,09:07
Prosím poraďte. Mám klientku, ktorá má 2 predajne potravín, priemerne má okolo 220 pohybov za mesiac k tomu má 2 pracovníčky, jednu na hlavný prac.pomer a druhú na dohodu. Okrem mesačných výkazov vystavujem aj potvrdenia na UP a Soc.poisťovňu, lebo tá na dohodu je v evidencií UP.
Klientka je štvrťročným platcom DPH.Doklady mi každý mesiac donesie v jednej taške samozrejme nepotriedené a všetky dokopy.
Prepočítavala som to na položky podľa cenníka no budem rada, ak mi poradíte koľko by ste pýtali za to vy.
Ide o klientku z východu.
Ďakujem.
EMILY04

Po prepočítaná pložiek 220 mesačne a výkaz DPH + mzdy HPP a DOPC + výkazy, SP, ZP a štvrťročné prehľady ( a to som nepočítala rôzne menšie služby) mi mesačne vyšlo cca 246 €. A to som sa snažila, že ani veľa a ani málo...:confused::confused::confused:
EMILY04
26.10.09,10:28
Gabika ďakujem za radu. EMILY04
michaela25
26.10.09,14:54
Dobrý deň,

môžete mi prosím poradiť koľko pýtať za účtovníctvo, keď má do dnešného dňa zaregistrovaných 105dohodárov, pre cca 65 sa mesačne robí mzda, každa je iná plus účtovníctvo 30 vydaných, 20 prijatých, bankový na cca 10stran (kvôli dohodam), a 20pokladničných, Q platca DPH, doklady v igelitke, pomiešané dve firmy, ktore účtujeme obe, vydané faktúry všetky a aj poloicu prijatých vytlačam, pretože mi ich prepošle len v elektronickej podobe. Účtujem ho už 4rok, doteraz nemal namietky, zrazu sa mu zdám pridraha, vždy som mu dávala cca priemer podľa cenníka, chcel položky Q a mzdy (maval ich tak 25), podľa počtu, teraz chce mesačný paušal, pretože mu stúpol počet dohodárov, tak som zobrala mesacný priemer za účtovníctvo podla položiek a mzdy cca60, ale plus som mu navrhla zlavu, že ak prejdeme na mesacny, ale zda sa mi, ze aj tak sa mu zda priveľa a to mu neučtujem zvlašť prihlasovanie ani odhlasovania, ani žiadne potvrdenia navyše a chce ich takmer pre každeho dohodara. Plus neraz registrujeme soboty-nedele, sviatky. Ešte by som sa chcela spytať, ak si najde iného účtovníka,ktorý bude mať rovnaký soft, alebo si on zakúpi taký ako používam, postupujete zálohu databázy, alebo výstupy len v tlačenej forme?

ďakujem
Michaela
Tinika
29.10.09,14:44
Dobrý deň, chcem sa poradiť, koľko by ste pýtali od klienta - real. kanc. plus od oktobra aj relaxačne centrum, zatiaľ dvaja zaemstnanci, budu aj dohodari. Najnovsie vidim ze aj nejaky leasing. Do augusta mám 125 prijatých faktúr, vystavených je len pár, banka, pokladňa, cesťáky pre dve autá neviem, či si robia sami abo ako si to predstavujú, problém sa dovolať, chýbajú doklady. Problematické účtovanie príjmov, kvôli vrateným zálohám, ku ktorým nemám žiadne podklady a neviem ešte ako to budem účtovať. Je to neplatca DPH. Len neviem do kedy. Momentálne mi platia kvartálne 139,41 eur. Je to dosť, alebo málo? Kedže stále im musím volať, nech donesú doklady, že to a to chýba. učtujem ich prvý rok, takze to bude ešte zábavné, našla som aj nejaké chybyčky po predchádzajúcej ekonomke, tak mozno aj dodatočné budem robiť.

Ďakujem.
m.hladka
29.10.09,15:47
michaela25 a Tinika:
skúste si pozrieť túto tému, možno vám obom pomôže:

http://www.porada.sk/t97566-cup-2009-cennik-uctovnych-prac-na-rok-2009-a.html
certik
30.10.09,10:20
Ahojte, predpokladám, že veľa z vás robilo pre klientov aj valnú hromadu ohľadom schválenia HV za rok 2008. Pýtali ste si niečo za to?
ZuzanaP
30.10.09,11:38
Ahojte, predpokladám, že veľa z vás robilo pre klientov aj valnú hromadu ohľadom schválenia HV za rok 2008. Pýtali ste si niečo za to?


Ja to robím v rámci ceny za účto....
certik
01.11.09,12:31
Niektorým klientom to robí právnik a ten si isto niečo za to zaúčtuje. Tak neviem čo urobiť.
Jana_clenka
02.11.09,07:18
Ja to mám tiež v cene za účto, ale zas pri stanovení ceny som na to myslela, takže určite to nerobím len za úsmev :-)
certik
02.11.09,07:39
No veru ja som na to nemyslela, tak rozmýšlam, že by som si prihodila nejakých 16,60 €. Čo myslíte?
akire-erika
23.11.09,12:33
Ahojte poraďáci

čo si myslíte o cene 13,30 EUR za PP a 10,- EUR za Dohody?
Je to veľa alebo málo na Bratislavu.

Ďakujem za názory.
skarohlidova
02.12.09,10:35
Potrebujem radu z druhej strany, uvazujem o rozbehnuti e-shopu na zivnost, nie platca DPH,jednoduche uctovnictvo, v podstate faktury a ine papierovacky by som robila sama - zakladanie, vedenie v uctovnom programe, uctovnicku teda staci riesit len raz do roka? a zhruba ako sa pohybuju ceny, predpokladam mesacne tak 30 faktur, ale to je zatial len hruby odhad, prave preto sa pytam, ze si robim nejaky predbezny plan nakladov aby som vedela s akou cifrou priblizne ratat, dakujem pekne
mariana11
02.12.09,17:02
Pýtate si nejaký príplatok ak príde klient teraz v decembri a chce spracovať celý rok? ? Ide o podvojné účtovníctvo. Bude to do 500 poloziek za rok. 1 dohodár celý rok.
andreaS
02.12.09,18:21
ak ide o neplatcu dph, tak preco pytat priplatok ked to doniesol este v tak dobrom case ;)

ak o platcu a chce velmi rychlo vysledky, tak potom by som pouvazovala ;)
anithocka
15.12.09,17:41
ahojte, od 1.1.2010 si zakladám živnosť na vedenie účtovníctva a chcela by som sa Vás spýtať či pýtať 166 € (5 000Sk) za vedenie podvojného účtovníctva pre mesačného platcu DPH je veľa ak v tom sú už aj mzdy (od spracovania prvotných dokladov až po vypracovanie DPH, spracovanie miezd a výkazov)? jedná sa o oblasť východné Slovensko okres Rožňava

Ide o to že budúcemu klientovi sa to zdá veľa a že či lietam v oblakoch keď si pýtam tak veľa... tak ja neviem ako sa pohybujú ceny ...
Iwett
01.01.10,12:41
Dobrý deň, keďže je prvý deň v roku, prehodnocujem svoju finančnú situáciu a prišla som na to, že buď som veľmi lenivá, alebo nedostatočne ohodnotená. Robím sama, a pracujem keď k tomu prirátam aj vzdelávanie vrámci svojich možností, dá sa povedať že aj 10-12 hod denne a keby som mala niekoho zamestnať, lebo sa niekedy cítim unavená, naozaj by som mu nemala z čoho zaplatiť. Uvažujem teda kde asi robím chybu.
Chcem sa preto poradiť. Jeden z hlavných mojich príjmov je z firmy, kam chodím tak 3-4 krát do týždňa, podľa zaúčtovaných položiek mi to sedí cca na 220 eur mesačne.Ale keď som to prerátala na hodiny, myslím, že tej firme venujem tak cca 3-4 hod denne. Chcela by som sa poradiť:
1. Koľko by ste účtovali od takej firmy?
2. Chystám sa navrhnúť zvýšenie mojej odmeny. Obávam sa, že mi bude povedané, keď sa ti nepáči, nájdu si inú účtovníčku. Čo by ste robili v takom prípade? Radšej odišli?
Ďakujem za Vaše rady.
mariana11
02.01.10,17:27
ahojte, od 1.1.2010 si zakladám živnosť na vedenie účtovníctva a chcela by som sa Vás spýtať či pýtať 166 € (5 000Sk) za vedenie podvojného účtovníctva pre mesačného platcu DPH je veľa ak v tom sú už aj mzdy (od spracovania prvotných dokladov až po vypracovanie DPH, spracovanie miezd a výkazov)? jedná sa o oblasť východné Slovensko okres Rožňava

Ide o to že budúcemu klientovi sa to zdá veľa a že či lietam v oblakoch keď si pýtam tak veľa... tak ja neviem ako sa pohybujú ceny ...

nenapisala si kolko ma asi mesacne dokladov co je dost podstatne.
mariana11
02.01.10,17:39
Dobrý deň, keďže je prvý deň v roku, prehodnocujem svoju finančnú situáciu a prišla som na to, že buď som veľmi lenivá, alebo nedostatočne ohodnotená. Robím sama, a pracujem keď k tomu prirátam aj vzdelávanie vrámci svojich možností, dá sa povedať že aj 10-12 hod denne a keby som mala niekoho zamestnať, lebo sa niekedy cítim unavená, naozaj by som mu nemala z čoho zaplatiť. Uvažujem teda kde asi robím chybu.
Chcem sa preto poradiť. Jeden z hlavných mojich príjmov je z firmy, kam chodím tak 3-4 krát do týždňa, podľa zaúčtovaných položiek mi to sedí cca na 220 eur mesačne.Ale keď som to prerátala na hodiny, myslím, že tej firme venujem tak cca 3-4 hod denne. Chcela by som sa poradiť:
1. Koľko by ste účtovali od takej firmy?
2. Chystám sa navrhnúť zvýšenie mojej odmeny. Obávam sa, že mi bude povedané, keď sa ti nepáči, nájdu si inú účtovníčku. Čo by ste robili v takom prípade? Radšej odišli?
Ďakujem za Vaše rady.

Zalezi kolko ti to vychadza za polozku. Bud strasne málo, alebo naopak kazdej polozke venujes neprimerane vela casu. A mozno v tej firme robis aj veci ktore by si nerobila, keby si to nerobila u nich. Ale na ten cas co tomu vevujes to je malo. A poradit ti ci odist...to musis vediet sama ci ti tie peniaze nebudu chybat. Ak nebudes mat na zaplatenie najomneho tak aj toto sa ti zide.
Iwett
02.01.10,18:25
Zalezi kolko ti to vychadza za polozku. Bud strasne málo, alebo naopak kazdej polozke venujes neprimerane vela casu. A mozno v tej firme robis aj veci ktore by si nerobila, keby si to nerobila u nich. Ale na ten cas co tomu vevujes to je malo. A poradit ti ci odist...to musis vediet sama ci ti tie peniaze nebudu chybat. Ak nebudes mat na zaplatenie najomneho tak aj toto sa ti zide.
Ďakujem Mariannka, len som sa pýtala, kolko by ste brali od takej firmy, ktorej venujete denne 3 hod. svojho času. Robím sem-tam aj iné veci, presne ako hovoríš. A práve preto sa pýtam. Na položku by to aj vychádzalo cca 250 EUR ale na čas, ktorý tam strávim je to málo. Chýbali by mi tie peniaze, len zas nechcem robit pod cenu. Je to s.r.o. Chcela som sa poradit kolko cca by som mohla pýtat.
mariana11
02.01.10,21:04
Ďakujem Mariannka, len som sa pýtala, kolko by ste brali od takej firmy, ktorej venujete denne 3 hod. svojho času. Robím sem-tam aj iné veci, presne ako hovoríš. A práve preto sa pýtam. Na položku by to aj vychádzalo cca 250 EUR ale na čas, ktorý tam strávim je to málo. Chýbali by mi tie peniaze, len zas nechcem robit pod cenu. Je to s.r.o. Chcela som sa poradit kolko cca by som mohla pýtat.


aspon raz tolko
Iwett
03.01.10,05:47
aspon raz tolko
Ďakujem toto som potrebovala počuť. Aj ja si mylím, len som si chcela vypočuť aj názor druhého.....:)
Zuzanak1
07.01.10,13:35
Zalezi kolko ti to vychadza za polozku. Bud strasne málo, alebo naopak kazdej polozke venujes neprimerane vela casu. A mozno v tej firme robis aj veci ktore by si nerobila, keby si to nerobila u nich. Ale na ten cas co tomu vevujes to je malo. A poradit ti ci odist...to musis vediet sama ci ti tie peniaze nebudu chybat. Ak nebudes mat na zaplatenie najomneho tak aj toto sa ti zide.
Ahoj,
no mne sa to zdá tiež málo. Ja mám podobný prípad, chodím do jednej sro, 2x do týždňa ale po 8 hodín, a pýtam si 500 eur, a niekedy uvažujem, či je to dosť. doklady mi chystá jedna študentka, ale musím všetko kontrolovať a robím všetky výstupy.
nika.sum
08.01.10,12:27
Ahoj, kolko pytate za JU, spracovanie jednorazovo. Poloziek povedzme tak do 200. Nie je toho vela. Nechcem vediet presnu sumu, ale ma mi priniest jeden zivnostnik papiere, neviem presne kolko toho ma, ale nie je toho asi vela a chcem mu len povedat kolko by to bolo minimalne ale presnu sumu az po prezreti dokladov, podla stavu a mnozstva. Len tu spodnu hranicu. Podla cennika tych 40 EUR /mesiac sa mi zda vela, keby som to brala podla pausalu, ale asi podla poloziek + DP spolu tych 150 EUR, co poviete?
ekopo
08.01.10,12:48
150 € je úplne spodná hranica pri 200 položkách a DP (osobne 180)
Monika Kováčová
08.01.10,13:17
Spodná hranica: káva a bonboniéra:D:D:D:D
Johanka
08.01.10,13:22
Spodná hranica: káva a bonboniéra:D:D:D:D
Nejako hýriš, ĎAKUJEM by Ti nestačilo :D ?
marina8
08.01.10,13:28
Spodná hranica: káva a bonboniéra:D:D:D:D

ale uz aj tie budem pytat " preddavkovo" lebo uz sa mi stalo, ze ani po roku ju nemam;)
nika.sum
08.01.10,14:08
Dakujem velmi pekne, ale ani v case krizy, vlastne tym skor v čase krizy, uz nie som ochotna robit za kavu a bonbonieru, preto som chcela vediet Vas nazor, myslim ze tych 180 EUR by bolo tak akurat. Dakujem vsetkym za zapojenie sa.
mzdarka renca
09.01.10,12:32
Spodná hranica: káva a bonboniéra:D:D:D:D

ja poznám aj inú spodnú hranicu, vyplácanú vo Vatikánskej mene, že :"Pán boh zaplať":D
Tweety
09.01.10,12:35
ja poznám aj inú spodnú hranicu, vyplácanú vo Vatikánskej mene, že :"Pán boh zaplať":D
Neboj, ten pán Boh na Teba nezabudne a stane sa.:)
Zuzanak1
10.01.10,07:46
Ahojte,
chcem vás poprosiť o názor, lebo sa s bývalým zamestnávateľom nemôžme nejak zhodnúť.
Ukončila som pracovný pomer k 30.06.2009 (výplatný termín sme mali 25.7. za 06/09)a od 01.07.2009 som začala robiť u toho istého na živnosť, dohodli sme sa na mesačnom paušáli 500 eur.
Mne to vychádza tak, že k 25.7. som dostala výplatu za odpracovaný mesiac 06/09 (v tom čase som ešte nemohla mať uzatvorenú DPH a mzdy za 06/09, a keby som tam ďalej nepokračovala, tak by to už robil niekto druhý). V mesiaci júl som priebežne (už ako živnostník) robila júlové doklady a uzatvorila júnovú DPH a Mzdy. Fakturujem 31.7.(splatnosť 7.8.) a takto by sa to malo opakovať každý mesiac nie?
Kedy a ako fakturujete určitý mesiac alebo uzatvrenie mesiaca ?

On to vidí tak, že prvú faktúru som mala dať až 25.8 (podľa pôvodného výplatného termínu) najneskôr 31.8., lebo vtedy som mala kopletne uzatvorený mesiac-doklady za 07/09.
No ale mne to potom vychádza tak, že prídem o jeden mesiac ?!
Iwett
10.01.10,11:39
Ahojte,
chcem vás poprosiť o názor, lebo sa s bývalým zamestnávateľom nemôžme nejak zhodnúť.
Ukončila som pracovný pomer k 30.06.2009 (výplatný termín sme mali 25.7. za 06/09)a od 01.07.2009 som začala robiť u toho istého na živnosť, dohodli sme sa na mesačnom paušáli 500 eur.
Mne to vychádza tak, že k 25.7. som dostala výplatu za odpracovaný mesiac 06/09 (v tom čase som ešte nemohla mať uzatvorenú DPH a mzdy za 06/09, a keby som tam ďalej nepokračovala, tak by to už robil niekto druhý). V mesiaci júl som priebežne (už ako živnostník) robila júlové doklady a uzatvorila júnovú DPH a Mzdy. Fakturujem 31.7.(splatnosť 7.8.) a takto by sa to malo opakovať každý mesiac nie?
Kedy a ako fakturujete určitý mesiac alebo uzatvrenie mesiaca ?

On to vidí tak, že prvú faktúru som mala dať až 25.8 (podľa pôvodného výplatného termínu) najneskôr 31.8., lebo vtedy som mala kopletne uzatvorený mesiac-doklady za 07/09.
No ale mne to potom vychádza tak, že prídem o jeden mesiac ?!
Prac.pomer za 6/09 - výplata je 25.7.2009. Takže na živnosť si od 01.07. Je už len na dohode medzi Vami, kedy budeš služby fakturovať, aká bude splatnosť faktúry. Podstatné je, že je to práca za 7/09. Vystavená a splatná bude ako sa dohodnete. Môže byť 31.07.,15.08......, splatná akú splatnosť si určíte v zmluve. To je ohľadom odmeny za prácu. Druhá vec je, že mi to príde ako práca závislá. Čo sa zmenilo? Nepracuješ stále u toho istého zamestnávateľa na jeho PC, s jeho programom a podľa jeho pokynov?
nika.sum
10.01.10,18:47
Ahojte,
chcem vás poprosiť o názor, lebo sa s bývalým zamestnávateľom nemôžme nejak zhodnúť.
Ukončila som pracovný pomer k 30.06.2009 (výplatný termín sme mali 25.7. za 06/09)a od 01.07.2009 som začala robiť u toho istého na živnosť, dohodli sme sa na mesačnom paušáli 500 eur.
Mne to vychádza tak, že k 25.7. som dostala výplatu za odpracovaný mesiac 06/09 (v tom čase som ešte nemohla mať uzatvorenú DPH a mzdy za 06/09, a keby som tam ďalej nepokračovala, tak by to už robil niekto druhý). V mesiaci júl som priebežne (už ako živnostník) robila júlové doklady a uzatvorila júnovú DPH a Mzdy. Fakturujem 31.7.(splatnosť 7.8.) a takto by sa to malo opakovať každý mesiac nie?
Kedy a ako fakturujete určitý mesiac alebo uzatvrenie mesiaca ?

On to vidí tak, že prvú faktúru som mala dať až 25.8 (podľa pôvodného výplatného termínu) najneskôr 31.8., lebo vtedy som mala kopletne uzatvorený mesiac-doklady za 07/09.
No ale mne to potom vychádza tak, že prídem o jeden mesiac ?!
Ja mam pocit ze hovorite o tom istom len on chce splatnost neskor. Vyplatu ste tiez mali k 30.6. a "splatna" bola k 25.7. Keby ste u neho skoncili napr. 10/2010 teda k 31.10.2010 tak mu fakturu vystavite k 31.10.2010 a on Vam ju v 11/2010 zaplati. Tak mu to treba vysvetlit, ak nechape aj napisat alebo nakreslit. Vela stastia:)
Lucia951
11.01.10,10:01
Ahojte, potrebovala by som poradiť. robím účtovníčku vo firme ako zamestnanec a teraz ma oslovila známa, či by som jej nespracovala účtovníctvo. pravdepodobne na dohodu, živnosť nemám.
Je to škôlka založená v septembri, majú mesačne cca 20 DF a 15 OF plus nejaké paragóny v pokladni. Auto zatiaľ nemajú a majú 2 zamestnancov (mzdy robí mzdová). Chcú spracovať účtovníctvo za rok 2008 plus daňové. Koľko vypýtať?
Ďakujem
Lucia951
11.01.10,10:06
pardon, myslela som rok 2009, nie 2008
Zuzanak1
13.01.10,06:51
Prac.pomer za 6/09 - výplata je 25.7.2009. Takže na živnosť si od 01.07. Je už len na dohode medzi Vami, kedy budeš služby fakturovať, aká bude splatnosť faktúry. Podstatné je, že je to práca za 7/09. Vystavená a splatná bude ako sa dohodnete. Môže byť 31.07.,15.08......, splatná akú splatnosť si určíte v zmluve. To je ohľadom odmeny za prácu. Druhá vec je, že mi to príde ako práca závislá. Čo sa zmenilo? Nepracuješ stále u toho istého zamestnávateľa na jeho PC, s jeho programom a podľa jeho pokynov?
ďakujem za odpoveď.
ja som chcela ísť na živnosť, a nechodím tam pravidelne, mám vlastný PC, robím na jeho programe, lebo inak sa nedá.
Zuzanak1
13.01.10,06:55
Ja mam pocit ze hovorite o tom istom len on chce splatnost neskor. Vyplatu ste tiez mali k 30.6. a "splatna" bola k 25.7. Keby ste u neho skoncili napr. 10/2010 teda k 31.10.2010 tak mu fakturu vystavite k 31.10.2010 a on Vam ju v 11/2010 zaplati. Tak mu to treba vysvetlit, ak nechape aj napisat alebo nakreslit. Vela stastia:)
ďakujem za odpoveď.
vysvetlila som, nakreslila, popísala ....., tak dúfam, že už to pochopí ako som to myslela ja, a aj on to tak doteraz bral, len neviem, čo zrazu začal vymýšľať, teda viem, má málo finančných protriedkov, tak vymýšla ....
kimart
13.01.10,10:25
pracujem na živnosť, mám klienta, ktorý ma neustále bombarduje telefonátmi, je mu jedno či je piatok, sviatok, ráno alebo večer. Už som rozmýšľala nad tým, že mu zvýšim mes. poplatky za sprac. účtovníctva - poradenstvo. Prosím, stretli ste sa už s niečím takým? Ak áno, tak koľko by som si mala zapýtať?
Katka0208
14.01.10,09:48
Dobrý deň, chcem sa poradiť, ak je tu na porade v cenníku uvedené, že za jednu položku v JÚ berie účtovník približne tých 70 centov, čo to teda znamená, že za jednu položku? Myslí sa tým iba jeden zápis v PD alebo i nahodenie všetkých faktúr? Ďakujem
jess
14.01.10,09:58
Dobrý deň, chcem sa poradiť, ak je tu na porade v cenníku uvedené, že za jednu položku v JÚ berie účtovník približne tých 70 centov, čo to teda znamená, že za jednu položku? Myslí sa tým iba jeden zápis v PD alebo i nahodenie všetkých faktúr? Ďakujem

Ja osobne účtujem ako položku :

napr. Došlá faktúra s dph
...1 položka ..... zápis do knihy došlých faktúr
...1 položka ..... zápis do evidencie dph
-------------------------------------
...2 položky = 1,40 eur bez dph

...
keď ju uhrádzam, tak je to ďalšia položka ako jeden zápis buď v pokladni alebo jeden zápis na bankovom účte
Katka0208
14.01.10,10:43
A este jedna otazocka, po spocitani tychto poloziek beries este navyse za DP a vykazy? Asi ano, ze? Ďakujem veľmi pekne aj za predošlu odpoved :)
Iwett
14.01.10,19:08
Ja osobne účtujem ako položku :

napr. Došlá faktúra s dph
...1 položka ..... zápis do knihy došlých faktúr
...1 položka ..... zápis do evidencie dph
-------------------------------------
...2 položky = 1,40 eur bez dph

...
keď ju uhrádzam, tak je to ďalšia položka ako jeden zápis buď v pokladni alebo jeden zápis na bankovom účte
Zapísanie faktúry účtuješ ako 2 položky? Aj PD,VD ako dve položky?
brm
15.01.10,05:35
ja poznám aj inú spodnú hranicu, vyplácanú vo Vatikánskej mene, že :"Pán boh zaplať":D
poznám aj lepšie: "to je také jednoduché??? len jeden papier??? to je všetko čo mi dáte? to som si mohol spraviť aj sám, choďte do....´len zdierate ľudí...:mee:
dogicka
15.01.10,06:11
poznám aj lepšie: "to je také jednoduché??? len jeden papier??? to je všetko čo mi dáte? to som si mohol spraviť aj sám, choďte do....´len zdierate ľudí...:mee:

Ja mám klienta, ktorému robím účto len tento rok (2009). Má 2 firmy, jednu FO, druhú SRO. Účto som prebrala v strašnom stave, niektoré veci vôbec nie som schopná dať dohromady. Za roky 2007 a 2008 sa nedá nič nájsť, nič s ničím nesedí, ale fakt vôbec nič a to robím zhodou okolností na rovnakom softe ako predchádzajúca účtovníčka. Napr. KS na Bú mi pri porovnaní s účtom 221 nesedel o 140.000, pohľadávky a záväzky eviduje v neskutočných číslach a samozrejme vôbec nesúhlasia s účtami 311 a 321 a tak je to so všetkým.Klient ma taktiež neustále bombarduje telefonátmi (už a to tu písalo) a hlavne ma zaťažuje záležitosťami, ktoré sa týkajú minulých rokov (za rok 2007 má daňovú kontrolu). Ja sa vôbec necítim schopná, vzhľadom k stavu účta, vyjadrovať sa k minulým rokom. Pani z Dú, ktorá mu robí kontrolu mi povedala, že to čo má pred sebou sa ani účtovníctvom nedá nazvať.To nech si dáva dokopy predchádzajúca účtovníčka, s ktorou mal riadne podpísanú zmluvu. Potreboval urobiť DDP na DPH za celý rok 2008, nakoľko v DP vôbec nemal uvedený tovar zo zahraničia. Povedala som, že ja to nemôžem urobiť, lebo neviem nájsť všetky DF a vôbec sa v r.2008 nevyznám. On mi na to vraví, že však to nič nie je, to len vypíšem jedno tlačivo, len tam hodíš niekoľko čísiel! Mala som pri sebe čisté tlačivo DPH, dala som mu ho na stôl so slovami: Veď keď je to také jednoduché, tak ma nepotrebuješ a tých pár čísiel si tam hodíš aj sám.
Poviem vám, nezmohol sa ani na slovo. Odvtedy si obháňa v súvislosti so starými rokmi bývalú účtovníčku.:D
jess
15.01.10,09:09
Zapísanie faktúry účtuješ ako 2 položky? Aj PD,VD ako dve položky?

Áno.....ak je bloček s dph...tak 2 položky...jedna do peň.denníka a druhá do dph...myslím, že sme aj tak nedocenené....platím si prenájom kancelárie, odvody, tonery, kanc.papier, školenia, atdˇ....... mám zodpovednosť za správnosť, sledujeme neustále zmeny a .....

a napr :
Prišiel ku mne technik od ERP...bol u nás 10 minút...len nastaviť hlavičku na bločku z ERP......len tak fuklo 900,- Sk.....300Sk za výjazd! (prešiel zo svojej firmy 5km!) a 600Sk za "robotu".....bez dph samozrejme.......kde sa potom hrabeme my !!!...keby som svoju robotu prerátala na hodiny takýmto spôsobom, tak mi to nikto nezaplatí.
31Jankal
15.01.10,09:23
Poprosím Vás, koľko pýtate od dôchodcov za DP? Pracovali na dohodu a chcú vrátiť zrážkovú dan, doniesli mi potvrdenie ale neviem koľko pýtať, trenčiansky kraj, dakujem
Iwett
15.01.10,11:09
Áno.....ak je bloček s dph...tak 2 položky...jedna do peň.denníka a druhá do dph...myslím, že sme aj tak nedocenené....platím si prenájom kancelárie, odvody, tonery, kanc.papier, školenia, atdˇ....... mám zodpovednosť za správnosť, sledujeme neustále zmeny a .....

a napr :
Prišiel ku mne technik od ERP...bol u nás 10 minút...len nastaviť hlavičku na bločku z ERP......len tak fuklo 900,- Sk.....300Sk za výjazd! (prešiel zo svojej firmy 5km!) a 600Sk za "robotu".....bez dph samozrejme.......kde sa potom hrabeme my !!!...keby som svoju robotu prerátala na hodiny takýmto spôsobom, tak mi to nikto nezaplatí.
Súhlasím s tým, že sme nedocenené. Len na základe lúskana na porade v predchádzajúcich príspevkov som pochopila, a tak aj účtujem že
1 položka je:
faktúra, PV, PP, položka na BV... a tak aj počítam. Tak som trochu popletená z tvojho príspevku.
Betina2
15.01.10,12:26
Poprosím Vás, koľko pýtate od dôchodcov za DP? Pracovali na dohodu a chcú vrátiť zrážkovú dan, doniesli mi potvrdenie ale neviem koľko pýtať, trenčiansky kraj, dakujem

Tak ako od iného klíenta. A kraj u mňa nerozhoduje. mimochodom Trenčín podla mňa až tak zle na tom nie je. Ak majú výhrady k cene, nech si to spracujú sami alebo nech navštívia Služby verejnosti na DU, kým prídu na rad, odsedia si tam pred termínom na podanie (času majú viac ako my) a nech pekne požiadajú o pomoc pri vyplňaňí tlačiva piamo úradníka DU. Ovšem, dotyčný úradník nie je povinný mu poradiť, čo si môže a čo nie dať do nákladu. So samotným vyplnením tlačiva by však pomôcť mal. Pre nich je vzhľadom k poberaniu dôchodku a iných vecí okolo statusu dôchodcu robiť daňové priznania, ročné zúčtovaia ZP a pod. ešte zložitejšie ako u "bežného" "len" podnikateľa...:( Odo mňa tiež nepýta nikto menej len preto, že som mamička s 2 malými deťmi :( !
A ak ešte majú aj príjem napr. z prenájmu...alebo aj iných titulov, tak je to docela zložité.
Viem, znie to kruto, ale nesmieme sa nechať "ukecať" a obmäkčiť, lebo nan nás tiež nikto ohľad v ničom neberie. Nie všetci dôchodci sú ako tí "bežní" chudáci dôchodci.
Mala som klienta, podnikateľa starobného dôchodcu, furt nariekal, že podnikanie nejde, že musí zamestnancov platiť, že sú pre neho vysoké odvody a nakoniec sa mal aj tak lepšie než ja. A pritom stále lietal na exotické dovolenky. Ja som makala na dokladoch a za neho pracovala firma. Samozrejme sa optimalizovali dane a s tým súvisiace odvody poistného na budúce obdobie. Mal aj príjmy z prenájmu z BSM s manželkou nedôchodkyňou, k tomu mal starobný dôchodok, príjmy z predaja akcií, vyplácanie mesačnej renty zo životného poistenia a kadečo iné....takže v konečnom dôsledku bol pre mňa tento dôchodca vedomostne zložitejší a časovo náročnejší než bežná sro-čka. Ale je to na Tebe - ak je fakt jednoduché mu spraviť DP a urobíš ho za pár minút, tak mu sprav individuálnu cenu - smerom dole. Ale ak o rok príde znovu, cenu znovu zváž podľa aktuálnych podmienok.
Betina2
15.01.10,13:54
Ja mám klienta, ktorému robím účto len tento rok (2009). Má 2 firmy, jednu FO, druhú SRO. Účto som prebrala v strašnom stave, niektoré veci vôbec nie som schopná dať dohromady. Za roky 2007 a 2008 sa nedá nič nájsť, nič s ničím nesedí, ale fakt vôbec nič a to robím zhodou okolností na rovnakom softe ako predchádzajúca účtovníčka. Napr. KS na Bú mi pri porovnaní s účtom 221 nesedel o 140.000, pohľadávky a záväzky eviduje v neskutočných číslach a samozrejme vôbec nesúhlasia s účtami 311 a 321 a tak je to so všetkým.Klient ma taktiež neustále bombarduje telefonátmi (už a to tu písalo) a hlavne ma zaťažuje záležitosťami, ktoré sa týkajú minulých rokov (za rok 2007 má daňovú kontrolu). Ja sa vôbec necítim schopná, vzhľadom k stavu účta, vyjadrovať sa k minulým rokom. Pani z Dú, ktorá mu robí kontrolu mi povedala, že to čo má pred sebou sa ani účtovníctvom nedá nazvať.To nech si dáva dokopy predchádzajúca účtovníčka, s ktorou mal riadne podpísanú zmluvu. Potreboval urobiť DDP na DPH za celý rok 2008, nakoľko v DP vôbec nemal uvedený tovar zo zahraničia. Povedala som, že ja to nemôžem urobiť, lebo neviem nájsť všetky DF a vôbec sa v r.2008 nevyznám. On mi na to vraví, že však to nič nie je, to len vypíšem jedno tlačivo, len tam hodíš niekoľko čísiel! Mala som pri sebe čisté tlačivo DPH, dala som mu ho na stôl so slovami: Veď keď je to také jednoduché, tak ma nepotrebuješ a tých pár čísiel si tam hodíš aj sám.
Poviem vám, nezmohol sa ani na slovo. Odvtedy si obháňa v súvislosti so starými rokmi bývalú účtovníčku.:D

No fúha! Tie čísla sú fakt otras! Kedy si to zistila? Až teraz? Nebol náhodou problém aj s odovzdaním predošlých dokladov a závierky? Určite chýbajú inventarizácie, že? Bohužiaľ podobných prípadov je v posledných rokoch akosi priveľa! (pozn. Odkedy zmenili živnosť na vedenie účtovníctva na oznamovaciu a neviazanú, môže ju robiť ktokoľvek s právnou spôsobilosťou a čistým registrom trestiov, hoci aj bez najmenšej praxe. :mee::mee::mee:)
Ja by som ho už vôbec neriešila. Ak máš zmluvu, daj výpoveď čo najskôr. Ak nemáš zmluvu, ešte lepšie. Skonči hneď ! Po kontrole aj tak budeš len Ty tá najhoršia a najneschopnejšia - minimálne v očiach nezainteresovaných. Ak sú kontrolóri aspoň trošku nad vecou, tak pochopia, že vysvetlovať nemáš čo, ale ak nebudúv niečomu rozumieť, spýtajú sa Ťa na to aj tak. A v Zápisnici z kontroly budú všetky nedostatky napísané a zaarchivované aj tak na DU a aj pre možnú budúcu účtovníčku vo firme. A ani by som sa nedivila, že po takomto zistení nedostatkov budete mať kontroly aj na iné dane (aj hĺbkové) časté a aj na roky dozadu, ktoré je možné ešte skontrolovať. Kontrolóri nemusia byť tí istí a ocí už nemusia byť voči Tebe zhovievaví. Hlavne, že DU zinkasuje peniaze za pokuty a dodanenie. Podľa mňa je to len a len problém konateľa a bývalej "účtovníčky" . On nesie zodpovednosť za firmu ako celok a aj voči orgánom štátnej správy, ona za svoju "prácu". Tak nech za takú "zodpovednosť" aj nesú následky.
Tebe prácu nadčas /navyše aj tak poriadne nezaplatí a len sa budeš zbytočne naháňať, obhajovať a stresovať.
Nabudúce si daj lepší pozor pri výbere klienta a prajem len tých poriadnych.
S podobným klientom som mala skúsenosť, našťastie kontroly neboli, ale dodatočné DP PO aj DPH za celý predošlý rok som robila. Takže som opravila, čo sa dalo, preplakala od zúfalstva pár hodín, dokončila aktuálny rok , nechala sa vyplatiť (málo) a od 1.1. som ho poslala kadeľahšie. Staršie roky som už radšej ani nepozrela.
Tomatko
15.01.10,21:40
Kolko by ste zobrali za zostavenie danoveho priznania SZCO, 50 vydanych faktur, pausalne naklady 40%, dodatocne DP za rok 2007 (kedze prechadza z uctovnictva na pausal 40%), jedno zostavene zdravotne zuctovanie.
No a dalej som dotycnej SZCO pomohol v tom, ze za rok 2007 jej viedol uctovnictvo iny uctovnik, ktory ju chcel oblafnut, pofakturoval jej vsetko mozne a nemozne, 2x tie iste veci, len to nazval inac. Vyfakturoval jej 23 tisic Sk, ja som to ucto jej preveril, sedel som nad tym 4 hodiny, spisal som jej vsetky veci, s ktorymi ju chcel oblafnut a na zaklade toho jej znizil na 13.tisic Sk.
Je 70 € vela, alebo malo?
Brutalne malo.
marina8
15.01.10,22:32
Brutalne malo.

podla mna mu pred tou sedmickou chyba nejake cislo;) v tej rychlosti ako to pisal tam ma preklep, inak si tu mizernu sumu ani neviem vysvetlit;):o
Ejo
16.01.10,08:43
Dobrý deň. Chcem sa spýtať, v tabuľke s cenníkom účtovníctva za rok 2009, ktorá je v niektorom z príspevkom, je suma za mzdové účtovníctvo - DOVP... 5,21 EUR. Táto cena čo by mala zahŕňať? Zmluvu, prihlášku a odhlášku? A výplatné pásky za každý mesiac zvlášť?
veronikasad
16.01.10,08:54
Dobrý deň. Chcem sa spýtať, v tabuľke s cenníkom účtovníctva za rok 2009, ktorá je v niektorom z príspevkom, je suma za mzdové účtovníctvo - DOVP... 5,21 EUR. Táto cena čo by mala zahŕňať? Zmluvu, prihlášku a odhlášku? A výplatné pásky za každý mesiac zvlášť?
Spracovanie mzdy a personalistiky dohodára
Ejo
16.01.10,09:03
Tých 5,21 sa ráta za jeden mesiac?
Ak mám dohodára, ktorý je celý rok a robím mu 12x výplatu?
Na začiatku roka má dohodu, prihlášku, na konci roka odhlášku a 12x výplatnú pásku. Možem rátať 5,21 x12???
Ejo
16.01.10,10:23
Koĺko by som mohla pýtať od klienta ako mesačne paušál, ak mu vediem JÚ, neplatca DPH, 4 dohodári, účtujem denne uzávierky, dokladov s faktúrmi má do 50 ks?
andreaS
18.01.10,07:35
volala mi moja klientka, ci nespracujem ucto jej rodinnemu prislusnikovi... zatial co viem je to, ze je to sro, ze si este sam urobi dph a potom ze mi donesie doklady...

kolko pytat, resp. ako urcit cenu, ked nerobim dph-cky ale napriek tomu musim aj tak vsetky doklady ponahadzovat do uctovnictva? A zatial veru netusim o ake mnozstvo dokladov pojde...
nika.sum
18.01.10,09:44
volala mi moja klientka, ci nespracujem ucto jej rodinnemu prislusnikovi... zatial co viem je to, ze je to sro, ze si este sam urobi dph a potom ze mi donesie doklady...

kolko pytat, resp. ako urcit cenu, ked nerobim dph-cky ale napriek tomu musim aj tak vsetky doklady ponahadzovat do uctovnictva? A zatial veru netusim o ake mnozstvo dokladov pojde...

a hlavne ako tie DPH robil:). Podla mna tak ako by ste robili DPH sama, ved musite mat vsetko rozuctovane, nahodene a este aj skontrovat ci to presne sedi s tym co on vypocital.
andreaS
18.01.10,09:51
dakujem

aj som si to myslela ;) takze klasika cez polozky...

no, ak to je ale vacsi zakaznik, nie len par dokladov (max 20ks mesacne), tak by asi stalo zato ziskat ho...

hm, ale ako ho ziskat? dat zlavu? to nema logiku ak mam teraz naraz rychlo spracovavat doklady za cely rok a netusim v akom to je stave, moze tam byt vselico domrvene... skor to pyta prirazku :D
Lianka
18.01.10,10:23
hm, ale ako ho ziskat? dat zlavu? to nema logiku ak mam teraz naraz rychlo spracovavat doklady za cely rok a netusim v akom to je stave, moze tam byt vselico domrvene... skor to pyta prirazku :D

Prave tohto sa obavam - v akom je to stave, kedze cez rok sa tomu nikto nevenoval, informaciu mas len z pocutia, doklady si este nevidela, ani dotycneho pana nie.

S takymito ludmi mam velmi zle skusenosti, pretoze si neuvedomuju, ze spracovat ucto za rok si vyzaduje kopu hodin. A ked mu to takto 1x rocne vyfakturujes, tak vyvaluje oci, aka si draha, ze to mohol ist aj k inej a pod.

Pockala by som na tvojom mieste, na doklady, zbezne ich prezrela (uvidis, ci je to salat a hrozi, ze vela bude chybat, alebo to vyzera byt uhladne a v poriadku). Stretni sa s nim osobne, aby si mala aj dojem z toho pana podnikatela (seriozny, spekulant...?). Doklady len prevezmi s tym, ze sa na to pozries a povies mu napr. na druhy den cenu. Uvidis, ci ju akceptuje alebo nie, vzdy mozes zlavit, ak by bolo treba.

Este by bolo vhodne vypytat zalohu - vyska podla vzajomnej dohody. No aku mas istotu, ze ti to uhradi? A zvlast, ze teraz mas urcite aj dost inych povinnosti a je jeho problem, ze to cez rok zanedbal.

Ja mam zle skusenosti s takymito. Neberiem uz hocikoho a najma nie takto, ze ani nevidim do dokladov a neviem, ci ide o charakterneho cloveka.
nika.sum
18.01.10,10:30
A to ze si robil DPH sam?! To bude urcite drzgros, kt. chcel takto usetrit. Ja neznasam ked mi povedia, ved toho nemam vela....a potom hlavne pri JU ma xxxxx poloziek cez bank. ucet, kt. vyberal a pod.
andreaS
18.01.10,10:33
Lianka: plny suhlas...

vsetko zavisi od toho v akom stave su doklady...

len som chcela vediet ci takymto rocnym dat prirazku... proste ci tvorit cenu inak...

lebo mam takehoto jedneho exota, kt. mi donesie asi 4-5 firiem raz rocne, ale tam je tak malicko dokladov, ze to je malina... aj ked je zlozite dostat sa do jeho dph tabuliek, kt. si robi sam :D ale ked to tak chce, tak mu to tak spravim a dopisem mu ake doklady musi dolozit (on ma taky system)...

ta klientka, kt. mi ho dohodila je jedna z mojich najlepsich (tuk tuk tuk aby som nezakrikla) a myslim si, ze by si nedovolila dohodit mi niekoho nepoctiveho... tak uvidim...
adrina
18.01.10,12:52
Ahojte,
prelúskala som celú tému,prešla rôzne cenníky...ale aj tak by som rada počula vaše názory....že koľko by ste si pýtali

1.firma
6 zamestnancov na plný pracovný
úväzok, mesačný plátca DPH, za rok 2009 s nasledovným počtom dokladov
Pokladňa : 694 položiek,
Banka : 2921 položiek, banku účtujú ich zamestnanci
Odberateľské faktúry : 1505 položiek , vystavuje ich pracovník
Dodávateľské faktúry materiál a tovar : 137
Faktúry za služby : 843
Skladové hospodárstvo vedú ich pracovníci
Vedenie hlavnej knihy, kontrolné činnosti, štatistika , mzdová agenda

2.firma
výrobná firma , 8 zamestnancov na plný pracovný
úväzok, mesačný plátca DPH, platiteľ spotrebnej dane mesačne, za rok 2009 s
nasledovným počtom dokladov
Pokladňa : 254 položiek
Banka : 983 položiek
Odberateľské faktúry : 50 položiek, vydáva ich pracovník.
Dodávateľské faktúry - materiál : 219 položiek
Faktúry za služby : 181 položiek
Skladové hospodárstvo vedú ich pracovníci
Vedenie hlavnej knihy, kontrolné činnosti, štatistika, mzdová agenda

len pre zaujimavosť, díky za každý príspevok
dogicka
19.01.10,06:55
Ahojte,
prelúskala som celú tému,prešla rôzne cenníky...ale aj tak by som rada počula vaše názory....že koľko by ste si pýtali

1.firma
6 zamestnancov na plný pracovný
úväzok, mesačný plátca DPH, za rok 2009 s nasledovným počtom dokladov
Pokladňa : 694 položiek,
Banka : 2921 položiek, banku účtujú ich zamestnanci
Odberateľské faktúry : 1505 položiek , vystavuje ich pracovník
Dodávateľské faktúry materiál a tovar : 137
Faktúry za služby : 843
Skladové hospodárstvo vedú ich pracovníci
Vedenie hlavnej knihy, kontrolné činnosti, štatistika , mzdová agenda

2.firma
výrobná firma , 8 zamestnancov na plný pracovný
úväzok, mesačný plátca DPH, platiteľ spotrebnej dane mesačne, za rok 2009 s
nasledovným počtom dokladov
Pokladňa : 254 položiek
Banka : 983 položiek
Odberateľské faktúry : 50 položiek, vydáva ich pracovník.
Dodávateľské faktúry - materiál : 219 položiek
Faktúry za služby : 181 položiek
Skladové hospodárstvo vedú ich pracovníci
Vedenie hlavnej knihy, kontrolné činnosti, štatistika, mzdová agenda

len pre zaujimavosť, díky za každý príspevok

Pri 1.firme budeš účtovať na ich programe? Lebo neviem, či by som chcela, aby mi výpisy z Bú účtovali zamestnanci, kontrolovať po nich napr.či správne pripárovali úhrady faktúr je horšie, ako keby som si ho účtovala sama.
31Jankal
19.01.10,09:03
Poprosím Vás, koľko pýtate od dôchodcov za DP? Pracovali na dohodu a chcú vrátiť zrážkovú dan, doniesli mi potvrdenie ale neviem koľko pýtať, trenčiansky kraj, dakujem
Koľko by ste pýtali? Majú iba túto dohodu o prac.činnosti nič viac a chcú na to spraviť DP.
Jana_clenka
19.01.10,09:23
Zamyslela by som sa aj koľko tomu dôchodcovi vlastne vrátia, ale min. 10€ za DP určite.
Johanka
19.01.10,09:49
Práve som čítala inzerát : JÚ, PÚ, DPH - začínajúci živnostníci a občianske združenia zdarma.
;)
mysimis
19.01.10,09:53
Práve som čítala inzerát : JÚ, PÚ, DPH - začínajúci živnostníci a občianske združenia zdarma.
;)

Johanka, to nemyslíš vážne, kto si to môže dovoliť v dnešnej dobe??
A bolo by zistiť, že čo vlastne dostanú zdarma, lebo inzeráty aj reklamy sú dosť zavádzajúce.
adrina
19.01.10,11:44
budem to robiť v ich programe,však aj ja premýšlam, že ako to bude s kontrolou výpisov:-(...ale chcú po mne nejakú cenovú ponuku..poradíš???please:-))
adrina
19.01.10,11:45
Pri 1.firme budeš účtovať na ich programe? Lebo neviem, či by som chcela, aby mi výpisy z Bú účtovali zamestnanci, kontrolovať po nich napr.či správne pripárovali úhrady faktúr je horšie, ako keby som si ho účtovala sama.
budem to robiť v ich programe,však aj ja premýšlam, že ako to bude s kontrolou výpisov:-(...ale chcú po mne nejakú cenovú ponuku..poradíš???please:-))
dogicka
19.01.10,13:04
budem to robiť v ich programe,však aj ja premýšlam, že ako to bude s kontrolou výpisov:-(...ale chcú po mne nejakú cenovú ponuku..poradíš???please:-))

Ak vychádzam z počtu dokladov, ktoré si uviedla tak cca 500-600 Eur. Všetko závisí od obtiažnosti účtovníctva a konkrétnych požiadavkach klienta. Určite by som ale trvala na tom, že výpisy z Bú budem účtovať ja. A ja osobne by som trvala na účtovaní na svojom programe, aby mi tam hocikto nemohol zasahovať.
adrina
19.01.10,14:13
Ak vychádzam z počtu dokladov, ktoré si uviedla tak cca 500-600 Eur. Všetko závisí od obtiažnosti účtovníctva a konkrétnych požiadavkach klienta. Určite by som ale trvala na tom, že výpisy z Bú budem účtovať ja. A ja osobne by som trvala na účtovaní na svojom programe, aby mi tam hocikto nemohol zasahovať.
no väčšinou spracovávam všetko a vo svojom programe, síce mám jedného klienta,ku ktorému chodievam do fi,ale robím všetko len ja....
teraz som v pomykove,že tam bude aj niekto iný zasahovať....aby mi tam niečo nepokazil:-))
predstava ceny je aj moja podobná...tak uvidím..ako sa dohodneme....
adrina
19.01.10,21:29
Ak vychádzam z počtu dokladov, ktoré si uviedla tak cca 500-600 Eur. Všetko závisí od obtiažnosti účtovníctva a konkrétnych požiadavkach klienta. Určite by som ale trvala na tom, že výpisy z Bú budem účtovať ja. A ja osobne by som trvala na účtovaní na svojom programe, aby mi tam hocikto nemohol zasahovať.
tých 500-600eur je cena za jednu firmu...???dúfam:-))
nika.sum
20.01.10,06:41
Ak vychádzam z počtu dokladov, ktoré si uviedla tak cca 500-600 Eur. Všetko závisí od obtiažnosti účtovníctva a konkrétnych požiadavkach klienta. Určite by som ale trvala na tom, že výpisy z Bú budem účtovať ja. A ja osobne by som trvala na účtovaní na svojom programe, aby mi tam hocikto nemohol zasahovať.


hovorite o mesacnom pausali?
adrina
20.01.10,07:34
hovorite o mesacnom pausali?
ja áno:-))
nika.sum
20.01.10,07:43
uz som sa zlakla.
dogicka
20.01.10,08:04
tých 500-600eur je cena za jednu firmu...???dúfam:-))

Áno, ide o mesačný paušál za 1.firmu. Za tú 2. firmu cca 250-300,- Eur.
dajana16
26.01.10,16:22
Prosim vas o radu, kolko pytat za rekonstrukciu uctovnictva aj s DP, roky 2007, 2008 a 2009, ked je cca 2000 poloziek rocne? Je to s.r.o, stvrtrocny platca DPH + 1 zamestnanec. Dakujem
dajana16
26.01.10,17:14
Nikto mi neporadi? Ked som to spocitala na polozky, je to dost velka suma. Aka cena by asi bola primerana?
zuzach
27.01.10,05:20
Môžete mi prosím vás poradiť, kolko by ste pýtali za takéto dve firmy mesačne? toto sú počty položiek za rok, a robí sa všetko vrátane prípravy dokladov /majiteľ donesie šalát/, všetkých danových priznaní, budem Vám veľmi vďačná

1. firma
došlé faktúry tuzemské 100
došlé zahraničné faktúry 1000
vydané faktúry 20
banky 3000 položiek
pokladne 200 dokladov
interné doklady 80 dokladov
12 zamestnancov na trvalý prac pomer a 9 dohodárov

2. firma
došlé faktúry 100
vydané faktúry 20
pokladne 70
výpisy 300
interné doklady 40
2 zamestnanci na trvalý pomer, 1 dohodár
certik
27.01.10,07:43
Dobrý deň, prosím vás koľko pýtate za daňové priznanie k dani z motorových vozidiel? Ďakujem
Jana1303
27.01.10,19:42
Práve som čítala inzerát : JÚ, PÚ, DPH - začínajúci živnostníci a občianske združenia zdarma.
;)


:confused::confused::confused: Aj ja som dnes čítala inzerát v Kysuckých novinách: .....začínajúcim živnostníkom zadarmo....
katarina.j
27.01.10,20:44
nema niekto aktualnu tabulku čo kolko stoji /za učto r.2009 v BA/?robim jedn.učt. vo svojom pc-komplet-pokladna,banka,faktury-pohľ.+zaväzky,"sekam"jazdy-kvoli odpoctu-pausal+nahrada,danové priznanie/cca300zapisov v pen.denniku+faktury a jazdy/?dakujem
ZuzanaP
28.01.10,05:23
nema niekto aktualnu tabulku čo kolko stoji /za učto r.2009 v BA/?robim jedn.učt. vo svojom pc-komplet-pokladna,banka,faktury-pohľ.+zaväzky,"sekam"jazdy-kvoli odpoctu-pausal+nahrada,danové priznanie/cca300zapisov v pen.denniku+faktury a jazdy/?dakujem


http://www.porada.sk/t129182-cup-2010-cennik-uctovnych-prac-na-rok-2010-a.html :)
mysimis
28.01.10,08:42
nema niekto aktualnu tabulku čo kolko stoji /za učto r.2009 v BA/?robim jedn.učt. vo svojom pc-komplet-pokladna,banka,faktury-pohľ.+zaväzky,"sekam"jazdy-kvoli odpoctu-pausal+nahrada,danové priznanie/cca300zapisov v pen.denniku+faktury a jazdy/?dakujem

http://www.porada.sk/t97566-cup-2009-cennik-uctovnych-prac-na-rok-2009-a.html
Zuzanak1
30.01.10,17:49
Ahojte, chcem poznať váš názor. Nestíham lepiť pokladňu bločky na výdavkové a príjmové doklady, chcem to dať urobiť jednej kamarátke, ktorá si chce trošku privyrobiť. Kolko eur, teda skôr centov jej mám ponúknuť ? chcela by som to za položku-doklad. Ja som brala 0,66 za položku v JU, čo myslíte 0,10 / doklad ?
Ďakujem za názor.
Zlata
05.02.10,19:35
Ahojte, spracovala som doklady tzv. "igelitkárovi" a neviem , či môj honorár je v poriadku - 150,- EUR? vychádzala som z cenníka 2009
JÚ neplátca DPH, peňazný denník - 114 riadkov (nenáročné položky) , 13 vydaných faktúr, 10 prijatých faktúr, kniha jázd - súkromné auto - 73 jázd,
RZZP, Prizn. z motor.vozidiel, príjem z prenájmu bytu (pušálne výdavky), daňové priznanie+výkazy.
Zlata
08.02.10,17:19
Ahojte, spracovala som doklady tzv. "igelitkárovi" a neviem , či môj honorár je v poriadku - 150,- EUR? vychádzala som z cenníka 2009
JÚ neplátca DPH, peňazný denník - 114 riadkov (nenáročné položky) , 13 vydaných faktúr, 10 prijatých faktúr, kniha jázd - súkromné auto - 73 jázd,
RZZP, Prizn. z motor.vozidiel, príjem z prenájmu bytu (pušálne výdavky), daňové priznanie+výkazy.

Prosím, neporadí niekto? Nie som v tom moc zbehlá.
Janiela
09.02.10,10:42
Prosím, neporadí niekto? Nie som v tom moc zbehlá.
Ja tiež toľko beriem, ale viem že niektorí by dali aj viac a radi, lebo robiť knihu jázd je pre nich pohroma.
nika.sum
12.02.10,10:48
Len tak narychlo by som potrebovala: kolko za pausalne vydavky+RZZP B?
JAJA11
12.02.10,12:46
Len tak narychlo by som potrebovala: kolko za pausalne vydavky+RZZP B?

No to by zaujímalo aj mňa, ja chcem brať 35 - 40 EUR :o
dogicka
12.02.10,13:18
No to by zaujímalo aj mňa, ja chcem brať 35 - 40 EUR :o

DP 50,- Eur, RZZP: 13,- Eur
nika.sum
12.02.10,15:49
DP 50,- Eur, RZZP: 13,- Eur

Tak ja som dala DP 55,- a RZZP 10,- EUR. Myslim ze by to mohlo byt nie, ved som mu musela prepocitavat co je vyhodnejsie ci pausal alebo realne vydavky.
Aknazuz
13.02.10,18:35
ďakujem Ti za tip, ja som v roku 2009 pýtala za DP B paušál 50,- a mali v tom aj RZZP, tento rok som chcela pýtať 66,- za tých istých podmienok a vidím, že sme sa zhodli.
Laco-monter
13.02.10,18:39
ďakujem Ti za tip, ja som v roku 2009 pýtala za DP B paušál 50,- a mali v tom aj RZZP, tento rok som chcela pýtať 66,- za tých istých podmienok a vidím, že sme sa zhodli.

Ty kokso ! 660 - 1100 Sk na hodinu v starej mene. :eek:

podľa toho ako šikovne to vieš spraviť .;)

Hľadam si kanceláriu a idem robiť typkom DP B a RZZP .:D
Aknazuz
13.02.10,18:49
klient dostane do hodiny 2 ks DP B + potvrdenie na DÚ, 2 ks RZZP + potvrdenie o podaní, je to mimochodom minimálne 40 strán podľa typu príloh, nemusí nič fotiť a odo mňa môže ísť hneď na DÚ. Ja si v Blave cenu obhájim aj tento rok.

Mimochodom, pracujem na DP aj teraz, približne do 22:00, čo znamená, že nemám 40-hodinový týždeň, ale priemerne 60-hodinový, lebo som SZČO.
Laco-monter
13.02.10,19:34
klient dostane do hodiny 2 ks DP B + potvrdenie na DÚ, 2 ks RZZP + potvrdenie o podaní, je to mimochodom minimálne 40 strán podľa typu príloh, nemusí nič fotiť a odo mňa môže ísť hneď na DÚ. Ja si v Blave cenu obhájim aj tento rok.

Mimochodom, pracujem na DP aj teraz, približne do 22:00, čo znamená, že nemám 40-hodinový týždeň, ale priemerne 60-hodinový, lebo som SZČO.
Ja suhlasim, dokonca mám rad ľudí,čo pracujú vtedy keď ostatní oddychujú.;)

Viem to pochopiť , svojho času som pracoval tiež 60-70 hodín v týždni.

Najradšej som pracoval v noci,všade kĺud, pohodička,nikto nevyrušuje...:)
Aknazuz
13.02.10,19:41
:cool:a hlavne v noci nezvonia telefóny každých päť minút ...
Laco-monter
13.02.10,19:47
:cool:a hlavne v noci nezvonia telefóny každých päť minút ...


Moj osobný rekord je zdokladovaných 340 odpracovaných hodín v jednom mesiaci .:eek: :rolleyes: :cool:

A to som mal ešte dva dni voĺno a v NE som pracoval len 7 hodín.
veronikasad
13.02.10,20:35
Moj osobný rekord je zdokladovaných 340 odpracovaných hodín v jednom mesiaci .:eek: :rolleyes: :cool:

A to som mal ešte dva dni voĺno a v NE som pracoval len 7 hodín.
Laco, prečo si zmazal ten dodatok ? Zopár DP zváračov som už urobila ...
nika.sum
14.02.10,07:38
ďakujem Ti za tip, ja som v roku 2009 pýtala za DP B paušál 50,- a mali v tom aj RZZP, tento rok som chcela pýtať 66,- za tých istých podmienok a vidím, že sme sa zhodli.

Ono je aj rozdiel v DP pausalne vydavky, mam klienta kt. musim vlastne spravit cele ucto a potom sa rozhodne co mu je vyhodnejsie, zatial mu vzdy vychadzal lepsie pausal. A tam teda rozhodne nepytam 50 EUR, pretoze s tym mam takmer tolko prace ako s realnymi vydavkami. Ale kedze nemusim robit nakoniec pokladnu (PPD a VPD) a vykazy, tlacit penazny dennik, tak aj suma je nizsia ako keby sa rozhodnol pre realne vydavky.
nika.sum
14.02.10,07:44
Ty kokso ! 660 - 1100 Sk na hodinu v starej mene. :eek:

podľa toho ako šikovne to vieš spraviť .;)

Hľadam si kanceláriu a idem robiť typkom DP B a RZZP .:D

Aj mne by sa pacilo robit iba pausal. Ale nasa praca nie je iba o vyplneni par riadkov danoveho priznania, ci RZZP. Aj ked si to vela podnikatelov mysli, len stale nechapem preco si potom nevypisuju tie riadky sami. Aj ja keby som si vedela spravit elektrinu v byte pri prerabke, tak by som si ju spravila sama a nemusela by som platit elektrikarovi 1600 EUR...
Laco-monter
14.02.10,09:10
Laco, prečo si zmazal ten dodatok ? Zopár DP zváračov som už urobila ...

Zmazal som to preto,lebo sú tu vyrývači a spochybńovali by to.:rolleyes:

Jednoducho nechcem nikomu nahrávať puk na jeho hokejku.:(

Ja som SZČO-samozamestnávateľ a tých chce vláda , a aj tuto na porade niektorí erudovaní odbornicí, potopiť a zničiť.:eek:

Ale ja viem,čo to je byť úplne na dne a vďaka tomu že som skromný, viem prežiť .:---
Laco-monter
14.02.10,09:13
Aj mne by sa pacilo robit iba pausal. Ale nasa praca nie je iba o vyplneni par riadkov danoveho priznania, ci RZZP. Aj ked si to vela podnikatelov mysli, len stale nechapem preco si potom nevypisuju tie riadky sami. Aj ja keby som si vedela spravit elektrinu v byte pri prerabke, tak by som si ju spravila sama a nemusela by som platit elektrikarovi 1600 EUR...
Tak som sa dozvedel,že som ušetril 66€.:D :cool:
JarkaL
14.02.10,09:19
Ty kokso ! 660 - 1100 Sk na hodinu v starej mene. :eek:

podľa toho ako šikovne to vieš spraviť .;)

Hľadam si kanceláriu a idem robiť typkom DP B a RZZP .:D

Myslím, že vyrývač je tu niekto iný. My nepodceňujeme Tvoju prácu zvárača, prosím ani ty nepodceňuj našu prácu. Odo mňa pýtal opravár práčky 1000 Sk za 15 minút, ani nemenil žiadnu súčiastku. Ale zaplatila som, lebo sama som to opraviť nevedela.
Už to tu raz niekto napísal: Ja si nepýtam peniaze za to, ako dlho som to robil, ale za to , že to viem urobiť.
nika.sum
14.02.10,10:15
Ja si tiez musim platit odvody, kancelariu, skolenie a musim travit kopec casu vzdelavanim, nemam zadarmo elektrinu, telefon a ani papier ci kartridge. Nehovorim o PC a upgrade na program....a moj cas mi je tiez drahy....a to nepatrim medzi tych kt. sa valaju v peniazoch
Laco-monter
14.02.10,10:34
Ja si tiez musim platit odvody, kancelariu, skolenie a musim travit kopec casu vzdelavanim, nemam zadarmo elektrinu, telefon a ani papier ci kartridge. Nehovorim o PC a upgrade na program....a moj cas mi je tiez drahy....a to nepatrim medzi tych kt. sa valaju v peniazoch

Teraz v tomto období máte žatvu,tak keď je Váš čas drahý,

nereagujte na Laca-montera , ale zarábajte eurika !:)
veronikasad
14.02.10,10:47
Zmazal som to preto,lebo sú tu vyrývači a spochybńovali by to.:rolleyes:

Jednoducho nechcem nikomu nahrávať puk na jeho hokejku.:(

Ja som SZČO-samozamestnávateľ a tých chce vláda , a aj tuto na porade niektorí erudovaní odbornicí, potopiť a zničiť.:eek:

Ale ja viem,čo to je byť úplne na dne a vďaka tomu že som skromný, viem prežiť .:---
Lacko, to nie je vysvetlenie toho, čo si zmazal. Ja som tiež živnostník-samozamestnávateľ.

Občas mám pocit, že vodu kážeš, víno piješ.
veronikasad
14.02.10,10:58
Teraz v tomto období máte žatvu,tak keď je Váš čas drahý,

nereagujte na Laca-montera , ale zarábajte eurika !:)
súhlasím, ale potom bude dobré, ak ty sa budeš zabávať v oddychových témach, alebo odborných, kde tvoja odborná rada vo svojej profesii bude pre ostatných prínosom ...
yvettka83
14.02.10,18:59
Ahojte,

kolko by ste pytali za danove priznanie - len prijmy zo zavislej cinnosti zo SR plus prijmy zo zavislej cinnosti z CR ....
dakujem za odpoved

ivett
kkllc
22.02.10,13:05
Chcem sa spýtať na váš názor, kolko a či vôbec pýtať za DP typ A. Praca u viacerých zamestnávateľov SR.
Johanka
22.02.10,13:18
Chcem sa spýtať na váš názor, kolko a či vôbec pýtať za DP typ A. Praca u viacerých zamestnávateľov SR.
Čím sa živíš ?
nika.sum
23.02.10,06:13
Chcem sa spýtať na váš názor, kolko a či vôbec pýtať za DP typ A. Praca u viacerých zamestnávateľov SR.

Ak to vypisujes s tym, ze je to sluzba od klienta pre Teba, je to tvoj konicek, hobby tak by som navrhovala, ci mu za to aj nezaplatite:D:D.Ale ja by som si vypytala aspon tych 15 EUR. Je pravda, ze sama som urobila jeden rok chybu nepytala som si od znamej za prijmy z Rakuska a teraz ju mam kazdy rok tu, a platene mam v naturaliach:)
kkllc
23.02.10,06:29
No ja som sa pýtala preto, že je to osoba, ktorej som robila minulý rok za ďakujem a tento rok to berie ako samozrejmosť, že jej ho urobím. Myslela som, že aspoň čokoládku by mohla doniesť (o čom pochybujem) tak si vypýtam aspoň 5 Eur.

Určite to poznáte: Veď to len papiere vypísať, ale keď to vie, nech si to urobí sama nie?
Gabi03
23.02.10,06:32
No ja som sa pýtala preto, že je to osoba, ktorej som robila minulý rok za ďakujem a tento rok to berie ako samozrejmosť, že jej ho urobím. Myslela som, že aspoň čokoládku by mohla doniesť (o čom pochybujem) tak si vypýtam aspoň 5 Eur.

Určite to poznáte: Veď to len papiere vypísať, ale keď to vie, nech si to urobí sama nie?

No ja by som povedala, že cudzím to robíš za 20 a jej ako znamej to spravis za 15 Eur. :D
kkllc
23.02.10,06:36
No ja by som povedala, že cudzím to robíš za 20 a jej ako znamej to spravis za 15 Eur. :D

Práveže ja blbá robím DP A zadara. Dokonca B som robila za dezert.:o
(ešte že mali len cca 50 položiek + príjem zo zamestnania).

Povie si : Chamtoška tolko prachov za pár papierov. Vy nemáte problém si pýtať peniaze za robotu?

Ine je to asi u Vás, keď robíte na živnosť. Ja som zamestnaná a toto robím len preto, že ma suseda, kamoška.... "poprosia". Keď poprosia jeden rok OK, ale.....
nika.sum
23.02.10,06:46
Práveže ja blbá robím DP A zadara. Dokonca B som robila za dezert.:o
(ešte že mali len cca 50 položiek + príjem zo zamestnania).

Povie si : Chamtoška tolko prachov za pár papierov. Vy nemáte problém si pýtať peniaze za robotu?

Ine je to asi u Vás, keď robíte na živnosť. Ja som zamestnaná a toto robím len preto, že ma suseda, kamoška.... "poprosia". Keď poprosia jeden rok OK, ale.....

ved to jeden rok je to zadara, tak preco by si to davali robit niekomu komu by mali platit....:( Mna sa raz tak kamoska pytala ci nespravim DP B aj so zauctovanim, tak som si povedala, ze kvoli starym casom vypytam si len symbolicky 1000 Sk. Ale asi aj to sa jej zdalo vela, neprisla...Vsetci si vazia cas, ved je drahy ale len malokto si vazi cas aj toho druheho a inom ani nehovorim...Vypytajte si aspon 10 EUR, s tym ze to maju s 50% zlavou.
Gabi03
23.02.10,07:04
Práveže ja blbá robím DP A zadara. Dokonca B som robila za dezert.:o
(ešte že mali len cca 50 položiek + príjem zo zamestnania).

Povie si : Chamtoška tolko prachov za pár papierov. Vy nemáte problém si pýtať peniaze za robotu?

Ine je to asi u Vás, keď robíte na živnosť. Ja som zamestnaná a toto robím len preto, že ma suseda, kamoška.... "poprosia". Keď poprosia jeden rok OK, ale.....

Ja robím iba svokrovi (samozrejme zadarmo) a jeho známym - dôchodcom. Mám teóriu, že ak si vypýtam, im sa to oplatí a ak mi nebudú toľko chcieť dať, tak ja si ušetrím čas. ;)
dogicka
23.02.10,07:32
[QUOTE=nika.sum;1309234]ved to jeden rok je to zadara, tak preco by si to davali robit niekomu komu by mali platit....:(

Na toto si treba dať pozor, nájdu sa takí, ktorí ťa veselo začnú využívať. Ja síce robím na živnosť, ale susedom dôchodcom robím A zadarmo. Pravdou však je, že sú veľmi vďační a vždy niečo donesú, raz som dokonca dostala celú loveckú salámu:D Manžel sa potešil... Ale tiež sa mi stalo, že som jednej susede urobila DP (závislá činnosť+príjem z prenájmu) jeden rok za čokoládu. V tom roku sa rozviedla, ostala sama s päťročným synom, a tie jej príjmy naozaj neboli bohviečo, tak mi jej prišlo ľúto. Ale čo som s ňou zažila o rok? 29.3., bola to sobota, večer okolo ôsmej mi zvonil telefón: Ahoj, čas na podanie DP sa pomaly kráti, zajtra prídem! Ani neviem, prečo som jej nepoložila telefón, DP som jej ešte v ten večer urobila, ale zapýtala som si plnú sumu. Vyvalila oči, zaplatila a odvtedy mám od nej pokoj, už sa u mňa viac neukázala. Treba robiť aj dobré skutky (DP zadara);), ale netreba sa dať využívať....
nika.sum
24.02.10,12:52
uz som to pisala do inej temy, ale neda mi to lebo to sa mi teda nestava. Robila som klientovi pausal, musela som to sice vypocitat,co je vyhodnejsie a este par veci okolo, vypytala som si podla mna dost, a tak ma prekvapil ked som dostala este o 20 viac.Potesilo ma na tom hlavne to ze si malokto vazi nasu robotu...
Tinika
24.02.10,13:38
ja robim na zivost a vobec to nie je ine, by ste sa divili kolko ludi si na mna spomenie ked im treba danove a jasne ze zadara a ja tava si neviem vypytat. Buduci rok uz neberiem ,poviem ze uz vobec nestiham pri malom. Keby to bol aspon jednoduche ale same komplikovane a si myslia ze im budem este počitat trbzy z kotučikov ked zabudli urobit mesačne hahahaha a čo ja som? sak som na materskej ta ine veci mam na robote :)
mysimis
24.02.10,17:27
Ja som urobila jedno daňové priznanie tohto roku za kávu, možno ma niektoré ukameňujete, ale pani ktorá mi to priniesla prišla o prácu a potrebovala to hlavne kôli daňovému bonusu za dva mesiace. A prečo len za kávu? doniesla ju s papiermi - manžel má rakovinu pľúc, jeho chemoterapia sa nevydarila a urobili sa mu ďalšie nádory na mozgu, jedna dcéra maturuje na strednej škole a tá druhá práve musela prerušiť štúdium na vysokej škole, lebo finančne to už nezvládali. Nemala som srdce pýtať od nej čokoľvek......tiež som toho názoru, že si "musíme aj pomáhať".